بازگشت   نودهشتیا > فرهنگ و هنر > بیوگرافی > بازیگران و عوامل سینمای ایران

 
 تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۱ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر
 
ms_f90 آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض بیوگرافی و مصاحبه با مهوش صبر کن | بازیگر

زندگینامه

مهوش صبرکن متولد خرداد ماه سال ۱۳۳۹ در شیراز می باشد. وی از سال ۱۳۵۶ با تئاتر حرفه ای شروع به کار کرد و در حدود ۲۰ نمایش حضور یافت. از ابتدای کار تئاتر در تلویزیون نیز فعالیت داشت و در کنار بازی در تله تئاترهای تلویزیونی و سریال در شیراز به آموزش کودکان و نوجوانان در زمینه تئاتر پرداخته است و هم اکنون نیز به عنوان بازیگر مشغول به کار است.


بخشی از فیلم شناسی


زمهریر (۱۳۸۸)
یوسف پیامبر (۱۳۸۶)
جای او دیگر خالی نیست (۱۳۸۴)
صنوبر (۱۳۸۰)
غزال (۱۳۷۴)
در مسیر تندباد (۱۳۶۷)
گشتی ها (۱۳۶۵)
تشریفات (۱۳۶۴)منبع : shamdooni.com

یک آن شد این عاشق شدن دنیا همان یک لحظه بود

آن دم که چشمانت مرا از عمق چشمانم ربود

ویرایش توسط ms_f90 : ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۱۱:۴۴ بعد از ظهر
ms_f90 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر
 
ms_f90 آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض مصاحبه با محود پاک نیت و مهوش صبرکن

محمود پاکنیت و مهوش صبرکن، دو هنرمند مطرح و البته با اخلاق کشورمان هستند که مدتهاست در کنار هم و هم قدم با یکدیگر مسیر زیبای زندگی را طی میکنند. در روزهای اخیر شاهد پخش مجدد سریال «در چشم باد» با بازی درخشان محمودخان پاکنیت بودیم و همین موضوع باعث شد در روزهای پایانی اردیبهشت، در دیار شهر و ادب یعنی شیراز ساعتی را مهمان خانواده خونگرم پاکنیت باشیم و دمی چند با ایشان به گفتگو بنشینیم. گفتگویی که با حضور پاکنیت، صبرکن و مسعود (پسر این زوج خوشبخت) و همسرش انجام گرفت و برای ما بسیار دلنشین و گوارا بود. عطر بهار نارنج شیراز که در آن روزها تمام شهر را پر کرده بود یادگاری ما از این گفت و گوی شیرین است، عطری که شاید اگر شما هم این گفتگو را تا انتها مطالعه کنید متوجه آن خواهید شد:
.
.
.
.
سینما زیرذره بین است
.
.
.
من این را قبول ندارم که میگویند فضای سینما فضای آلودهای است. ببینید، در هر قشر از جامعه ممکن است طلاق وجود داشته باشد، اما سینما به دلیل اینکه مقوله جذابی برای مردم به شمار میآید، به شدت زیرذرهبین و نگاه تیزبین جامعه قرار دارد و کوچکترین اتفاقات در آن برجسته جلوه داده میشود. این مسایل باعث میشود در ذهن مردم این تصور به وجود بیاید که همه سینما به این شکل است و همه اهالی سینما از خانواده و خانوادهدوستی به دور هستند، در صورتی که اینگونه نیست.
.
.
.
.
اشاعه فرهنگ به وسیله هنر
.
.
.
انگیزه اولیه من برای ورود به عالم هنر، بازیگری رادیو بود. در شیراز امکان این موضوع برایم وجود نداشت و به ناچار به تئاتر روی آوردم. هفده ساله بودم که همگام با ادامه تحصیل، در کلاسهای تئاتر هم شرکت کردم و کمکم وارد گروههای حرفهای تئاتر شیراز شدم تا اینکه نهایتا در اداره فرهنگ و هنر شیراز استخدام شدم. شاید باور کردنش برایتان کمی سخت باشد، اما زمانی که وارد تئاتر شدم به تنها چیزی که فکر نمیکردم شهرت و ثروت حاصل از بازیگری بود. زمانی که ما تئاتر کار میکردیم باید صبر میکردیم تا تمام جمعیت از سالن خارج شود و بعد میرفتیم گریم خود را پاک میکردیم، این موضوع برای این بود که به خودنمایی دچار نشویم. ما شاگرد این نوع تئاتر بودیم. آن زمانی که هنر، به ما آموخته شد، مسئله و دغدغه اصلیمان اشاعه درست فرهنگ به وسیله هنر بین مردم بود.
.
.
.
.
خیری از شهرت ندیده ام
.
.
.
.
من به شخصه خیری از شهرت ندیدهام. شهرت نه تنها چیزی را به انسان اضافه نمیکند بلکه بعضی اوقات اگر خود انسان از لحاظ شخصیتی تهی و خالی باشد از انسان کسر هم میکند. این زیان شهرت برای انسانهای بیظرفیت است. عزیزانی که فقط و صرفا به خاطر کسب شهرت یا پول به سمت بازیگری میآیند، به نظر من ماندگار نخواهند بود. بازیگر اگر دنبال ماندگاری است، باید به معنای واقعی کارش را درست انجام دهد. شما وقتی کار خود را به نحو احسن انجام دهی قطعا در گوشهای از ذهن مخاطب خانه خواهی کرد. تو تا زمانی میمانی که کارت برای مردم ارزشمند باشد.
.
.
.
بهار شیراز بی نظیر است
.
.
.
پاکنیت: بهار بهترین ماهی است که شیراز در طول سال به خودش میبیند. درخت دوستداشتنی بهار نارنج که در کوچه پس کوچههای شهر در کنار مردم حضور دارد، فضای عطرآگین عجیبی به شهر بخشیده است.


صبرکن: من همه شهرها را دوست دارم و علیرغم اینکه به شدت به شیراز و مردمان خونگرمش تعلق خاطر دارم اما تعصبی روی این شهر ندارم، چون معتقدم همه جا خوب و بد وجود دارد و نباید با تعصب صحبت کرد.
.
.
تازگی را در زندگیمان حفظ کردیم
.
.
«من ۱۷ سالم بود که به طور ناخواسته و اتفاقی وارد عرصه تئاتر شدم، یک روز در خانه فرهنگ شیراز همسر زهرا سعیدی، مرحوم مجید افشاریان که از اساتید تئاتر بودند مرا دیدند و از من خواستند که وارد گروه تئاتر ایشان بشوم و از همانجا بود که من تئاتر و بازیگری را به طور جدی آغاز کردم، این روند ادامه یافت تا اینکه من به همراه گروه تئاتر برای شرکت در جشنواره تئاتر تهران خود را آماده میکردم. مشغول تمرین بودیم، محمود پاکنیت را دیدم، صادقانه بگویم در همان نگاه اول عاشق هم شدیم…»

حال مهوش صبرکن از رمز ماندگاری زندگی زناشوییاش میگوید: «ما تئاتری بودیم و همدیگر را درک میکردیم، ما عاشق یکدیگریم و هیچ وقت حس نکردیم که از هم خسته شدهایم و سعی کردیم، همیشه تازگی را در زندگیمان حفظ کنیم.»

و محمود پاکنیت برایمان میگوید: «تصور من از زندگی یک نگرش خاص است، روز اولی که با مهوش صحبت کردم به او گفتم که من عاشق نیستم، من تو را انتخاب کردهام برای زندگی! با این حال عاشق کارم هم هستم، من مهوش را برای زندگی انتخاب کردم و مثل جوانهای امروزی بیخودی لاف عشق نزدم و شاید همین موضوع هم باعث شد که ما در تمام این سالها با آرامش در کنار هم زندگی کنیم. بدون کمترین اختلافی مسیر پرپیچ و خم زندگی را طی کرده و طی این سالها از زندگیمان لذت بردهایم. دو پسر بزرگ داریم که حالا دلخوشی ما هستند. هر دو بزرگ شدند و برای خود زندگی مستقلی تشکیل دادهاند و الان ما بیصبرانه منتظر نوهدار شدن هستیم. هیچ وقت خللی در زندگی ما وارد نشده و از این بابت خداوند را شاکرم که به من و همسرم کمک کرد طی این سالها زندگی پر از آرامشی را تجربه کنیم. امیدوارم خانوادههای ایرانی، صداقت را پیشه خود قرار دهند، چرا که اگر صداقت از خانوادهای رو برگرداند، اطمینان داشته باشید که آن خانواده با رنگ خوشبختی بیگانه خواهد شد.»
و در پایان هر دویمان اعتقاد داریم «عشق، دوست داشتن و صداقت» از ارگان اصلی یک خانواده میباشد و خوشبختی و موفقیت را برای آنان به ارمغان خواهد آورد.
.
.
فرزندان پاکنیت و صبر کن
.
.
صبرکن: پسر کوچکمان مهرداد ۲۷ ساله است و پسر بزرگمان مسعود ۳۰ سال دارد و از کودکی کم و بیش در جریان بازیگری بود و فعالیت داشت، اما بعدا که کمی بزرگتر شد پیگیر درس و تحصیل شد و از بازیگری فاصله گرفت و الان هم در شهر شیراز در دانشگاه مشغول تدریس است. مهرداد هم در تهران زندگی میکند او در رشته زبان تحصیل کرده و علاقه زیادی هم به بازیگری دارد و چند بار هم در نقشهای خوبی بازی کرده اما من و پدرش دوست نداشتیم که به طور جدی بازیگری را پی بگیرد.


منبع گرد آوری : مجله خانواده سبز

ویرایش توسط ms_f90 : ۲۵ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
ms_f90 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
بیوگرافی و مصاحبه از سحر زکریا | sahar zakaria حاجی بلا بازیگران و عوامل سینمای ایران 21 دیروز ۰۷:۵۱ بعد از ظهر
بیوگرافی و مصاحبه از علی سرابی | بازیگر فاطیما+ بازیگران و عوامل سینمای ایران 1 ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ ۰۲:۲۳ بعد از ظهر
بیوگرافی و مصاحبه از هدی زین العابیدن | مدل، بازیگر رهگذر زیبا بازیگران و عوامل سینمای ایران 22 ۵ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۳۹ قبل از ظهر
بیوگرافی و مصاحبه با محسن قاضی مرادی و همسرش مهوش وقاری | بازیگر ms_f90 بازیگران و عوامل سینمای ایران 3 ۲۱ بهمن ۱۳۹۱ ۰۴:۰۵ بعد از ظهر
بیوگرافی و مصاحبه از عطا عمرانی | بازیگر سین.کاف بازیگران و عوامل سینمای ایران 0 ۲۸ دي ۱۳۹۰ ۰۵:۱۱ بعد از ظهر


 

اکنون ساعت ۱۱:۱۳ قبل از ظهر برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.

استفاده از مطالب اين سايت به هر نحو ، منوط به قرار دادن نام و لینک نودهشتیا به صورت مستقیم (http://www.forum.98ia.com) می باشد .

تاپیک های پیشنهادی : با انجمن مشکل دارید؟ - اطلاعیه ها و اخبار سایت - قوانین انجمن

خاطره نویسی  - خلاصه رمان - یادداشت های تلخ نویس - دانلود کتاب و رمان

- تماس با ما - گروهها - فال حافظ - بایگانی - بالا