ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
بیوگرافی و مصاحبه با مهوش صبر کن | بازیگر
paradiseagency

گل نقش طاووس

?

نودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2
  1. Top | #1

کاربر فعال فرهنگ و هنر

میانگین پست در روز
    8.59
    تشکر از کاربر
    35,287
    تشکر شده 17,311 در 7,411 پست
    حالت من
    Sepasgozar
    اندازه فونت

پیش فرض بیوگرافی و مصاحبه با مهوش صبر کن | بازیگر

زندگینامه

مهوش صبرکن متولد خرداد ماه سال ۱۳۳۹ در شیراز می باشد. وی از سال ۱۳۵۶ با تئاتر حرفه ای شروع به کار کرد و در حدود ۲۰ نمایش حضور یافت. از ابتدای کار تئاتر در تلویزیون نیز فعالیت داشت و در کنار بازی در تله تئاترهای تلویزیونی و سریال در شیراز به آموزش کودکان و نوجوانان در زمینه تئاتر پرداخته است و هم اکنون نیز به عنوان بازیگر مشغول به کار است.

بخشی از فیلم شناسی

زمهریر (۱۳۸۸)
    یوسف پیامبر (۱۳۸۶)
    جای او دیگر خالی نیست (۱۳۸۴)
    صنوبر (۱۳۸۰)
    غزال (۱۳۷۴)
    در مسیر تندباد (۱۳۶۷)
    گشتی ها (۱۳۶۵)
    تشریفات (۱۳۶۴)

منبع : shamdooni.com
    ویرایش توسط ms_f90 : 1391,11,26 در ساعت ساعت : 00:44
    این متن را بخونیدک بدونید این روزها مسلما پیامهای زیادی مبنی بر اینک آخرآنها نوشته شده آن را برای 10 نفر بفرست تا امروز معجزه میبینی ب چشمت خورده است.راستی تا حالافکر کردید مبدا این پیامها از کجاس؟ب کجا میروند؟؟هدف از ارسالشان چیست؟؟پس خوب گوش کن!!
    چن وقت پیش روزنامه ی نیوز تلاویو در چاپ سراسری خود با این تیتر ک چگونه اسلام را متزلزل کنیم سپس آن را در اختیار بگیریم منتشر شد.
    (هنری لیونر) ک ب عنوان فقیه دینی در اسراییل فعالیت میکندتصریح کرد که همکاران ما شب و روز در واتساپ و شبکه های اجتماعی در حال تلاش برای تضعیف اسلام در بین مسلمانان هستند.
    هنری لیونرافزود:مابا طراحی پیامهای فارسی.ترکی.عربی.اردویی و آوردن نام پیامبر و ائمه و قرآن در آخر پیامها مینویسیم آن را برای 10 نفر بفرست تا امروز معجزه میبینی
    !!با گذشت امروز مسلمانان میبینند ک خبری از معجزه نیس پس آن را خرافات تلقی میکنند واینگونه ایمانشان را کم کم از دست میدهند ***
    کاش از امروز با دیدن این گونه پیامها از ارسالشان خودداری کنیم یا اگر خواستیم آنها ارسال کنیم آن قسمت معجزه را حذف کنیم.

2. 2 کاربر از پست ms_f90 تشکر کرده اند .

3. Top | #2

کاربر فعال فرهنگ و هنر

میانگین پست در روز
    8.59
    تشکر از کاربر
    35,287
    تشکر شده 17,311 در 7,411 پست
    حالت من
    Sepasgozar
    اندازه فونت

پیش فرض مصاحبه با محود پاک نیت و مهوش صبرکن

محمود پاکنیت و مهوش صبرکن، دو هنرمند مطرح و البته با اخلاق کشورمان هستند که مدتهاست در کنار هم و هم قدم با یکدیگر مسیر زیبای زندگی را طی میکنند. در روزهای اخیر شاهد پخش مجدد سریال «در چشم باد» با بازی درخشان محمودخان پاکنیت بودیم و همین موضوع باعث شد در روزهای پایانی اردیبهشت، در دیار شهر و ادب یعنی شیراز ساعتی را مهمان خانواده خونگرم پاکنیت باشیم و دمی چند با ایشان به گفتگو بنشینیم. گفتگویی که با حضور پاکنیت، صبرکن و مسعود (پسر این زوج خوشبخت) و همسرش انجام گرفت و برای ما بسیار دلنشین و گوارا بود. عطر بهار نارنج شیراز که در آن روزها تمام شهر را پر کرده بود یادگاری ما از این گفت و گوی شیرین است، عطری که شاید اگر شما هم این گفتگو را تا انتها مطالعه کنید متوجه آن خواهید شد:
    .
    .
    .
    .
    سینما زیرذره بین است
    .
    .
    .
    من این را قبول ندارم که میگویند فضای سینما فضای آلودهای است. ببینید، در هر قشر از جامعه ممکن است طلاق وجود داشته باشد، اما سینما به دلیل اینکه مقوله جذابی برای مردم به شمار میآید، به شدت زیرذرهبین و نگاه تیزبین جامعه قرار دارد و کوچکترین اتفاقات در آن برجسته جلوه داده میشود. این مسایل باعث میشود در ذهن مردم این تصور به وجود بیاید که همه سینما به این شکل است و همه اهالی سینما از خانواده و خانوادهدوستی به دور هستند، در صورتی که اینگونه نیست.
    .
    .
    .
    .
    اشاعه فرهنگ به وسیله هنر
    .
    .
    .
    انگیزه اولیه من برای ورود به عالم هنر، بازیگری رادیو بود. در شیراز امکان این موضوع برایم وجود نداشت و به ناچار به تئاتر روی آوردم. هفده ساله بودم که همگام با ادامه تحصیل، در کلاسهای تئاتر هم شرکت کردم و کمکم وارد گروههای حرفهای تئاتر شیراز شدم تا اینکه نهایتا در اداره فرهنگ و هنر شیراز استخدام شدم. شاید باور کردنش برایتان کمی سخت باشد، اما زمانی که وارد تئاتر شدم به تنها چیزی که فکر نمیکردم شهرت و ثروت حاصل از بازیگری بود. زمانی که ما تئاتر کار میکردیم باید صبر میکردیم تا تمام جمعیت از سالن خارج شود و بعد میرفتیم گریم خود را پاک میکردیم، این موضوع برای این بود که به خودنمایی دچار نشویم. ما شاگرد این نوع تئاتر بودیم. آن زمانی که هنر، به ما آموخته شد، مسئله و دغدغه اصلیمان اشاعه درست فرهنگ به وسیله هنر بین مردم بود.
    .
    .
    .
    .
    خیری از شهرت ندیده ام
    .
    .
    .
    .
    من به شخصه خیری از شهرت ندیدهام. شهرت نه تنها چیزی را به انسان اضافه نمیکند بلکه بعضی اوقات اگر خود انسان از لحاظ شخصیتی تهی و خالی باشد از انسان کسر هم میکند. این زیان شهرت برای انسانهای بیظرفیت است. عزیزانی که فقط و صرفا به خاطر کسب شهرت یا پول به سمت بازیگری میآیند، به نظر من ماندگار نخواهند بود. بازیگر اگر دنبال ماندگاری است، باید به معنای واقعی کارش را درست انجام دهد. شما وقتی کار خود را به نحو احسن انجام دهی قطعا در گوشهای از ذهن مخاطب خانه خواهی کرد. تو تا زمانی میمانی که کارت برای مردم ارزشمند باشد.
    .
    .
    .
    بهار شیراز بی نظیر است
    .
    .
    .
    پاکنیت: بهار بهترین ماهی است که شیراز در طول سال به خودش میبیند. درخت دوستداشتنی بهار نارنج که در کوچه پس کوچههای شهر در کنار مردم حضور دارد، فضای عطرآگین عجیبی به شهر بخشیده است.

صبرکن: من همه شهرها را دوست دارم و علیرغم اینکه به شدت به شیراز و مردمان خونگرمش تعلق خاطر دارم اما تعصبی روی این شهر ندارم، چون معتقدم همه جا خوب و بد وجود دارد و نباید با تعصب صحبت کرد.
    .
    .
    تازگی را در زندگیمان حفظ کردیم
    .
    .
    «من ۱۷ سالم بود که به طور ناخواسته و اتفاقی وارد عرصه تئاتر شدم، یک روز در خانه فرهنگ شیراز همسر زهرا سعیدی، مرحوم مجید افشاریان که از اساتید تئاتر بودند مرا دیدند و از من خواستند که وارد گروه تئاتر ایشان بشوم و از همانجا بود که من تئاتر و بازیگری را به طور جدی آغاز کردم، این روند ادامه یافت تا اینکه من به همراه گروه تئاتر برای شرکت در جشنواره تئاتر تهران خود را آماده میکردم. مشغول تمرین بودیم، محمود پاکنیت را دیدم، صادقانه بگویم در همان نگاه اول عاشق هم شدیم…»

حال مهوش صبرکن از رمز ماندگاری زندگی زناشوییاش میگوید: «ما تئاتری بودیم و همدیگر را درک میکردیم، ما عاشق یکدیگریم و هیچ وقت حس نکردیم که از هم خسته شدهایم و سعی کردیم، همیشه تازگی را در زندگیمان حفظ کنیم.»

و محمود پاکنیت برایمان میگوید: «تصور من از زندگی یک نگرش خاص است، روز اولی که با مهوش صحبت کردم به او گفتم که من عاشق نیستم، من تو را انتخاب کردهام برای زندگی! با این حال عاشق کارم هم هستم، من مهوش را برای زندگی انتخاب کردم و مثل جوانهای امروزی بیخودی لاف عشق نزدم و شاید همین موضوع هم باعث شد که ما در تمام این سالها با آرامش در کنار هم زندگی کنیم. بدون کمترین اختلافی مسیر پرپیچ و خم زندگی را طی کرده و طی این سالها از زندگیمان لذت بردهایم. دو پسر بزرگ داریم که حالا دلخوشی ما هستند. هر دو بزرگ شدند و برای خود زندگی مستقلی تشکیل دادهاند و الان ما بیصبرانه منتظر نوهدار شدن هستیم. هیچ وقت خللی در زندگی ما وارد نشده و از این بابت خداوند را شاکرم که به من و همسرم کمک کرد طی این سالها زندگی پر از آرامشی را تجربه کنیم. امیدوارم خانوادههای ایرانی، صداقت را پیشه خود قرار دهند، چرا که اگر صداقت از خانوادهای رو برگرداند، اطمینان داشته باشید که آن خانواده با رنگ خوشبختی بیگانه خواهد شد.»
    و در پایان هر دویمان اعتقاد داریم «عشق، دوست داشتن و صداقت» از ارگان اصلی یک خانواده میباشد و خوشبختی و موفقیت را برای آنان به ارمغان خواهد آورد.
    .
    .
    فرزندان پاکنیت و صبر کن
    .
    .
    صبرکن: پسر کوچکمان مهرداد ۲۷ ساله است و پسر بزرگمان مسعود ۳۰ سال دارد و از کودکی کم و بیش در جریان بازیگری بود و فعالیت داشت، اما بعدا که کمی بزرگتر شد پیگیر درس و تحصیل شد و از بازیگری فاصله گرفت و الان هم در شهر شیراز در دانشگاه مشغول تدریس است. مهرداد هم در تهران زندگی میکند او در رشته زبان تحصیل کرده و علاقه زیادی هم به بازیگری دارد و چند بار هم در نقشهای خوبی بازی کرده اما من و پدرش دوست نداشتیم که به طور جدی بازیگری را پی بگیرد.

منبع گرد آوری : مجله خانواده سبز
    ویرایش توسط ms_f90 : 1391,11,26 در ساعت ساعت : 00:49