بازگشت   نودهشتیا > کتاب > رمان های کامل شده > رمان های کامل شده نوشته کاربران

تبلیغات 
عصر پادشاهان
نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: خواننده ی گرامی لطفا سن واقعی خود را در صورت تمایل وارد کنید:
زیر 15 8 3.79%
15 تا 20 55 26.07%
20 تا 25 56 26.54%
25 تا 30 35 16.59%
بالای 30 57 27.01%
رأی دهندگان: 211. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۵ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +251 امتیاز     
پیش فرض رمان دوباره عاشقم کن | خانومی کاربر انجمن

به نام حضرت دوست که هر چه دارم از اوست

سلام عزیزان دل

من باز دوباره امدم با یک رمان جدید

اینقدر از دلگرمی هاتون شرمنده شدم که برا ی جبران محبت هاتون تصمییم گرفتم دوباره به دنیای نویسندگی برگردم

این هم خلاصه رمان :

"این بار هم که
تاول پاهایم خشک شود
دوباره عاشقت میشوم
دوباره راه میافتم
دوباره گم میشوم
هرطور شده این راه را تا آخر می روم"

سهیلا زنیست مطلقه که به تازگی از همسرش جدا شده و حسابدار شرکت بزرگ تابان است و به دلیل مشکلی که در زندگی قبلی اش با آن گریبانگیر بوده نمیخواهد به داشتن دوباره عشق در زندگی اش مجالی بدهد ، اما این فرصت به زودی از راه میرسد آن هم به صورت کاملا غیر معمولی !

ممنون میشم که بازم حمایتم کنید

این هم از جلد رمان ، با تشکر از Mina عزیزم

لینک نقد :

دوباره عاشقم کن | خانومی کاربر انجمن | معرفی و نقد کتاب

ویرایش توسط خانومی : ۲۵ آبان ۱۳۹۲ در ساعت ۰۲:۲۰ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, #mahnaz#, #SamaneH#, #_@trisa@_#, #فیروزه#, (mina), * nina *, * حدیث *, **Reyhaneh77**, *MAHBOBEH*, *mahsa*, *niloo*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *yasaman*, *zahra, *~SETAREH~*, *آلتینای*, *بارون پاییزی*, *ریحانه#, *سورن*, *هاناز*, *یاقوت*, +Neda+, -ShaDi-, .....ARAM, ...eli..., ...نگین..., .: She :., .:MaedeH:., .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mar.Yam., .MOHABBAT., .Mona., .SaInA., /لاله/, 13671107, 2rrin, 32love, 6nana, abby7, afroodit, aidaa, airena, alma8525, Anahita.s, ana_b, Angelical, Anolin, Aphrodite, arish94, arman_iran, arqavanii, Arrosha, arshin.R, asal naz, asal Queen, Asaljojo, aseman_82, atefeh.mr, atena73, AtI2020, atish69, Atrisa banu, avayebaran, aygeen, azda, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, baran321, barin_s, baroonii, behnazhmz, believe me, beste, betiya, bihamtaa, bikari, birdana2, blub2000, blue _ girl, blue69, bneta, brain storm, breathe, casandan, CIVIL, Cute Goddess, darya..., darya19, denis**, desert girl, divandary, dokhtare khial, dream2, E.Narjes, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elena71987, elianoos, EliSo, elnaz89, extranjera, F.M.1990, f.m99, farg0o0o0o0ol, farhad_tanha, Farnaz, farzina, fatemeh jooon, fatemeh_71, fatima64, Frost, gandomsa, Genza, gili, glarion, Gole Yassaman, gord Afarid, hala, hanarad, hanigo0l, hanihe, hanye, haveking, havva7, hediyeh_b, Hella, hermiun_0, hese_gharib, hoaya, homa_2555, honey_x, hotsummer001, id001370, idin baharvand, Idin98i, Iran noor, Irani, iryane, joana, Katra, khale rize, khatooonn, kimiya14, L!nA, ladan93, Lady Sky, lalehjoon, layahashemi, leona, liuana, luna.brillante, M mehrane, m-khani, m.mahya, Maedeh, mahbobe26, mahdiar, mahnazmom, mahsaj, mahsamoon, mahtab10, mahtab26, mahtabi22, mahzoon, makhmal_66, Maman fariba, man!, mani1384, Mantral, mary naz, mary69, maryam khanum, maryammoayedi, maryammogadas, maryiana, matchless, math20, mehrniaa, meli ka, melikarozl, Melisa, melodina, me_ned, Mina, mina87, mina_75, minoo1920, mishapasha, mobaraki, mohssen aabiete, Momali, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, mzm1368, m_ezraeil_m, n.g.t.16, nafas21, Nahid72, nana22, nargesii, nastaran86, negar*pb, negin17, neginra, Nelson, New Age, niayesh00, nikaan, nikoo 123, nilgon_nili, nilofar.kh, nlp16001, Noosha Y, noshafarin, novin, nrezaii, ordibehesht91, PAEEZ70, paezzi, pakdel, pani.moghaddam, pari1990, parisaparisa, parmis86, parvaeh, patrin, pegah.a, phoenix-z-f, pure13, R.A.H.A, RaheBipayan*, rahha, rangin, rashno, razieh y, real girl, red_rose, Reza, reza9000, riitaa, Roghaye57, Rosali, roshan*, roya e man, roya1365, ROZ GOL, rozita maryam, s7453s, s?h?r, saadat2000, saba28, saghigol, sahar.a, sahe, Sam!ra, sama33, samandf, SaMirA.Ha, sanamhapoo, sanaz 69, sanaZzZ, sanaz_, sanaz_95, saqi, sara parvizi, sardes, sayeh66, Saze SHekasteh, ŞąŊąζ, Sepideh2, setare-20, setareh30, setaresetar, SHADI 73, shafagh 69, shakiba_2510, shamim khanom, sharareh 78, sharghi, shayan20090, shayesteh 96, sheida_953, shima72, shiny star1, siah, sibsorkhhava, siiiiiima, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, snur-73, sogolhe, sokot shab, Sokout, Sol,14, somi somi, somy_kh, sotazi, SPR!NG G!Rl, Star_69, sydney, sαвα, sعسلs, T.KHD, t0ranj, tadaii, talatom*darya, TARANOMEMEHR, tgmg2010, The Wind, Tikooli, Titanium, tt.raha, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, valehe, vampire123, vanas, vida*71, wenela, yas6662, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yutabahoora, zahra74, zahra@m, zahra_76, Zahra_niki, zanbagh, Zarizar, zeinab75, zeynab f, ZieRO, zizi66, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~Magic Life~, ~mehrnaz~, ~pArnYa~, ~sara khatoon~, ~sky angel~, §parnian§, °•ღ بـــامـــزی ღ•°, ÐOҜH] JÎG@R, ταнα, آبگیرِ کوچک, آتری, آنیتا, آواشیوا, آیه*, ارکیده سفید, اشتیاق, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, انابل, انگشتر, اولین ستاره, ایدابانو, باران شکوفه, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بهارجون, بهبهو, بهمن کوتاه, بی بی گل, بیقرارم, تنها..., توهم سبز**, تکراری, ثـمیـن, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خانم فسقلی, خیال غزل, دخترویروسی, دریا دلنواز, دل خوش, رز صورتی ..., رزصورتی, روشنک اهورایی, رژلب, زعیم زاده, زینب سادات, ساحلی, سانازارمان, سبحی, سرای بانو, سرتق, سكوت ابريشم, سپیدوسیاه, سکوت من, شاهزاده شب, شورم, شیرینusa, شیوا, عمه خانم, غزال66, فانتین, فرحناز65, فرشا, فرنوش عاشق, ققنوس98, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماهین56, محسن, میترا.د, میچکا, نامی, نداچراغپور, نرجس خاتون, نسرین..., نسيا, نفس71, ننه هانی و حوری, نيلا..., نگین فرجام, نیکا83, همیسا, وندا مهران, ياابالفضل, پارمیس خانوم, پانته آ65, پرنا, پرهوده, پریاss, پریبانو, پونام, چشم قشنگ, گل ارکیده, گلبو, •●شقایق●•, Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ, ☆ Ghasedak ☆, ☆NeGaR☆, ✿KhanomGol

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۲۶ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

honey_x آواتار ها

پست بسیار مفید  +90 امتیاز     

با تشکر لطفا فقط اتمام کتاب را در تاپیک زیر اعلام کنید:
آمارکتابهای در جریان سایت
در نگارش از فونت Tahoma و سايز 2 استفاده كنيد و در بین خطوط لطفا فاصله نندازید!
کمتـر از 20 خط در هر پست قرار ندهید!
برداشتن مطالب از این سایت فقط با ذکر منبع و اجازه رسمی از نویسنده انجمن ، مجاز می باشد!
برای ایجاد تاپیک نقد، قوانین بخش و این تاپیک را مطالعه بفرمایید:
نویسنده های سایت حتما بخوانید!
برای تهیه ی جلد رمان به این گروه مراجعه بفرمایید:
طراحی جلد رمان کاربران سایت
در ضمن توجه داشته باشید بین تک تک کلماتی که می نویسید حتما فاصله بندازید و یک حرف را تکرار نکنید (نادرست: بیااااااااااااااااا | درست: بیا یا بیـــــا)و به جای اون برای کشیده شدن حروف از دکمه های ترکیبی (shift+j) استفاده کنید تا متن، ناقص ارسال نشود!
تبلیغ رمان کاربرها در پروفایل، پیام خصوصی و تاپیک ها خلاف قوانین است و در صورت مشاهده شخص خاطی اخطار دریافت می کند!
honey_x آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
#SamaneH#, #_@trisa@_#, #فیروزه#, ((fatemeh ashkoo)), * حدیث *, *MAHBOBEH*, *niloo*, *RANIA*, *sorme*, *zahra, *ریحانه#, +Neda+, ...نگین..., .: She :., .ARAM., .Mar.Yam., .MOHABBAT., .Mona., .SaInA., 6nana, abby7, akram 63, alma8525, Anahita.s, ana_b, Arrosha, arshin.R, asal Queen, atefeh.mr, azda, BaharәH, balatanha, barin_s, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, birdana2, blub2000, blue _ girl, blue69, brain storm, breathe, casandan, CIVIL, darya..., divandary, dream2, elahe 66, Elen, elena71987, elnaz89, farg0o0o0o0ol, Farnaz, fatima64, Frost, Genza, glarion, hanigo0l, hanye, haveking, hediyeh_b, id001370, idin baharvand, khatooonn, Lady Sky, lalehjoon, m-khani, Maedeh, mahsaj, mahtab10, mahtab26, mahtabi22, makhmal_66, Maman fariba, man!, mani1384, Mantral, mary naz, maryam khanum, maryammoayedi, math20, Mina, mina87, mina_75, mobaraki, mohssen aabiete, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, mzm1368, nafas21, Nahid72, namakdoon, nana22, nargesii, negar*pb, negar1373, negin17, Nelson, New Age, nikaan, nikoo 123, nilgon_nili, nilofar.kh, nrezaii, ordibehesht91, PAEEZ70, pakdel, pari1990, parmis86, parvaeh, pegah.a, phoenix-z-f, Pink*rojano, RaheBipayan*, rahha, rangin, rara90, real girl, red_rose, Reza, reza9000, riitaa, saadat2000, saba28, saghigol, samandf, SaMirA.Ha, sanamhapoo, saqi, sara parvizi, sefid65, SHADI 73, shafagh 69, shakiba_2510, sheida_953, sibsorkhhava, siiiiiima, sogolhe, Sokout, somi somi, sotazi, Star inferNal, Star_69, sydney, sαвα, sعسلs, T.KHD, talatom*darya, Tikooli, Titanium, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, wenela, yas6662, yasesabs, Zahra_niki, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~Alone.Boy~, ~Magic Life~, ~mehrnaz~, ~pArnYa~, ~sara khatoon~, ~sky angel~, §parnian§, °•ღ بـــامـــزی ღ•°, ÐOҜH] JÎG@R, آواشیوا, ارکیده سفید, الناز راد, اميرجان, اولین ستاره, ایدابانو, برادپیت, بهار گل, بهارجون, بهبهو, بهمن کوتاه, بی بی گل, جودی ابوت شیطون, حریم, خانم فسقلی, خانومی, دخترویروسی, دریا دلنواز, رز صورتی ..., ساحلی, سبحی, سكوت ابريشم, سپیدوسیاه, شورم, شیوا, عمه خانم, غزال66, ققنوس98, لیلین, م.نوری, مادرم, ماهین56, محسن, ملیساا, میترا.د, نسرین..., نسيا, نيلا..., نگین فرجام, نیکا83, ياابالفضل, پارمیس خانوم, پرنا, پرهوده, پریبانو, پـــ ری سا, پونام, گل ارکیده, •●شقایق●•, Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ, ☆NeGaR☆, ✿KhanomGol
قدیمی ۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +261 امتیاز     

خدایا : از تجربه تنهاییت برایم بگو
این روزها سراپا گوشم !

مقدمه

بلاخره پرونده زندگی مشترکم بسته شد ....زندگی که بیشتر از چهار سال طول نکشیده بود ....به هر حال ،زمانی که از عهده انجام کاری ناتوان باشیم، باید چوبش را هم بخوریم و من، مدتهاست چوب خورده ام ...آن هم نا خواسته و بدون به گردن داشتن هیچ تقصیری ....من هم ارزو داشتم روزی ،مادر باشم ....و نوزاد خودم را در اغوش بگیرم ....اما وقتی که عشقی در میان نباشد ، نبودن بچه هم بهانه ای بیش نیست ...
روزگاریست که همه بدنبال توجیه و بهانه اند ...و من، ناخواسته مسبب این توجیح های غیر قابل قبولشان شدم ...دلم خوش بود به اینکه اگر شوهرم حقوق کافی ندارد ..حد اقل من با انجام امور حسابداری شرکت بزرگ تابان ؛ آن هم به مدت نه سال، توانسته بودم اپارتمان کوچکی برای هر دویمان تهیه کنم.. اما اینها هیچ کدام مهم نبود ... مهم این بود که من هر گز نمیتوانستم مادر باشم !
وقتی ناتوان باشی ،خانه داشتن یا نداشتنت هیچ توفیری ندارد ...فقط کافیست در زندگی یک جای کار بلنگد ...تا ابد باید برای روزگار، لی لی بازی کنی و اخر سر هم دیرتراز همه به خط پایان میرسی ...و من، زندگی را با وجود داشتن یک خانه کوچک باختم !
مستقل بودن یکی از ارزوهای دست نیافتی دوران نوجوانی ام بود ...مخصوصا با حقوق بخور و نمیر کارمندی پدرم ،دور از دسترس به نظر میرسید ...با خود عهد کرده بودم اگر روزی تحصیلات خود را به پایان رساندم و مشغول کار شدم اولین هدفم داشتن یک خانه نقلی و کوچک باشد ....اما نمیدانستم ارزوهای بزرگ من، فقط در نظر خودم رویاییست ....و تنها از دریچه نگاه خودم ،شیرین و دلچسب است ....شاید به قول سمانه، ما در این دنیا برای هیچ کس مهم نیستیم جز خودمان!

ویرایش توسط خانومی : ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۰۹:۱۹ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, !SARA, #SamaneH#, #فیروزه#, (mahi), (mina), * حدیث *, *MAHBOBEH*, *msbm*, *niloo*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *zahra, *_*aseman*_*, *هاناز*, +Neda+, .....ARAM, .: She :., .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mar.Yam., .MOHABBAT., .Mona., .parniya., .SaInA., / Zahra /, 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, @ DINA @, abby7, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, akram 63, Altin ay, amore, Anahita.s, andishe1993, angel04, angelina, anna43, Anolin, arezoo214, armaghan88, arman_iran, armita1819, arqavanii, arshin.R, asal naz, asal Queen, Asaljojo, Aseman67, asemane nili, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, atish69, Atrisa banu, avayebaran, ayandeh1, aygeen, azar1, azda, azisadeghi, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, baran321, barin_s, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, bikari, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, brain storm, casandan, CIVIL, Cute Goddess, D@ndelion, darya..., desert girl, divandary, dokhtare khial, dream2, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elham k, elianoos, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, elnaz89, Elpan, extranjera, F.M.1990, fantasy girl, farhad_tanha, fariba44, Farnaz, fary, fatemeh_71, fatima64, fedra, fereshth, fery_moo_tala, fk-osh-d, fouji, Frost, G.Atishpare, gandomsa, Genza, ghazale man, gili, glarion, go501, Gole Yassaman, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, haman13, hana_m, hanigo0l, hanye, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hese_gharib, hoaya, homa*, homa41, homa_2555, Honey_fa, honey_x, hooramohebtash, hyunah, idin baharvand, Iran noor, Irani, iryane, j.ghanavizi, joana, k.hial, kamand76, kfdh, khademre, khale rize, khatereh14, khatooonn, kimiya14, Laali, ladan93, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leona, liuana, luna.brillante, M mehrane, m-khani, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahnazmom, mahr0kh, mahsaj, mahsamoon, mahshid_3d, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, MAJJI, makhmal_66, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, many22, maralkvn, mary naz, Mary.Maryam, maryam khanum, maryam56, maryammoayedi, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, meli ka, melikarozl, Melisa, melodina, meno, mery1356, me_ned, Mina, mina87, mina9, mina_75, minoo1920, mishapasha, Miss A, mobaraki, mohssen aabiete, moni14, monir1343, moon_light, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, n.d.sari, nafas21, Nahid72, namakdoon, nana22, nana27, nanazkhanoom, narciss, nargesii, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, Nelson, New Age, niayesh00, nikaan, nikoo 123, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, nmari, nona65, Noosha Y, noshafarin, nrezaii, ordibehesht91, p@ry, PAEEZ70, pakdel, panah, pani.moghaddam, pari1990, paria_pari, parisaparisa, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, phoenix-z-f, Pink*rojano, pure13, rahaa_m, RaheBipayan*, raheleee, rahha, ramanava, rangin, rara90, raScal, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, red_rose, reem1368, Reza, reza9000, riitaa, Roghaye57, roj@n, roshan*, roya1365, s7453s, s9083, s@na, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, sahe, sahel_m, sama33, samandf, SaMirA.Ha, sana1994, sanamhapoo, sanaz26, sanaZzZ, sanaz_, sanaz_95, sangpare, saqi, sara parvizi, sara122, saray, sardes, sarma1010, sayeh66, sefid65, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, SHADI 73, shafagh 69, shakiba_2510, shamim khanom, shamsa 51, sharareh 78, shayan20090, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shiny star1, shiva 501, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogand.m, sogol 71, sogolhe, sokot shab, Sokout, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, souraj, SPR!NG G!Rl, sydney, syhbyt, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, talatom*darya, tama1011, tania_7, taraneh joon, taraneh86, The Wind, Tikooli, traker, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, valehe, vampire123, vanas, vitric, wenela, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, Zahra_niki, Zarizar, zeinab75, ziglernata, zina, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~farzaneh jan~, ~mehrnaz~, ~pArnYa~, ~SHADO~, ~sky angel~, §parnian§, آبجی خانمی, آبگیرِ کوچک, آتری, آسوده, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, الناز راد, الناز گوگولی, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, باران شکوفه, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بــــانــــو, بلور, بهار گل, بهارجون, بهبهو, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خانم فسقلی, خاوردخت, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., رها خانووم, روشنک اهورایی, رژلب, زعیم زاده, زوها, ساحلی, سارا مقدم, سافانا, سانازارمان, سبحی, ستاره.ث, سرای بانو, سرتق, سكوت ابريشم, سکوت من, شرقي, شورم, شیوا, عسلی من, عمه خانم, غزال- ارشیا, غزال66, فانتین, فرحناز65, فرشا, فرنوش عاشق, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماهین56, محسن, مرضی2, ملیساا, منا64, منيژه, ميشا, میترا.د, میچکا, نامی, نداي عشق, نسرین..., نسيا, نسیب, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نيلا..., نگاه7732, نگین فرجام, نیاز.ش, نیــــــــروانا, نیکا83, همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, ياابالفضل, پارمیس خانوم, پرنا, پریای قصه ها, پریبانو, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, کمند, گل ارکیده, گلبو, گنجیشک, یلدا2222, •●شقایق●•, Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ, ☆NeGaR☆, ♣ tiam ♣, ✿KhanomGol, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۱۷ بعد از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +268 امتیاز     

سمانه، صبورترین و خونسرد ترین دوست دوران زندگیم بود ....نمیتوانم باور کنم که همین سمانه ی خونسرد و بیخیال روزی عاشق کسی مثل سینا شود ...وجناب سینا خان هم ، با گفتن حرفهای تکراری چون " عزیزم من تو رو فقط به خاطر خودت میخوام نه به خاطر خودم " یا " عشقم من نمیخوام جلوی موقعیت های خوب زندگیتو بگیرم" و یا "ارزوی من فقط خوشبختی تو هست" و.....خیلی راحت به دوستی سه ساله اش پایان داد و ما حصل این رابطه چیزی نبود جز یک مدت افسردگی و غم و اندوه ناشی از وابستگی و دلدادگی برای سمانه...و این دختر تنها و دلشکسته حدود یک سال با افکاری بسیارمخرب مبارزه کرد ...البته مبارزه که نه ...خیلی وقتها تا زدن رگ دستش هم پیش رفته بود ...اما بعدها با فکر کردن به اینکه ممکن است فرش کف اتاق با ریختن خونش کثیف شود و مادرش مجبوربود آن را تمیز کند ، پشیمان میشد!
هه ...آدم عاشق به چه چیزهایی که فکر نمیکند ....! ..آخر سر هم خودش را به یک دختر درویش معرفی کرد ...روزهایی نبود که با گفتگو با او در رابطه با دلدادگیش طی نکند ..ساعتها در کناراتوبانها قدم میزد و با خود میگفت : هدفم از زندگی چیست ؟ ایا من افریده شدم که از طرف پسری چون سینا پس زده شوم و تمام ؟ من، حتما برای کار مهمتری به این دنیا آمدم ...و مدتی بعد سمانه، با راهنمایی های درویش عارف، دیگرآن دختری نبود که من قبلا میشناختم ...تبدیل شده بود به یک کوه پر صلابت که گاهی با ریختن سنگ ریزه های مشکلات ، تنها پوزخندی بر لبش می امد ...و تنها تکیه گاه من ،بعد از زندگی متلاشی شده ام بود ...بار ها به من میگفت که سهیلا، زندگی تو تنها در بودن یا نبودن علیرضا خلاصه نمیشود ...تو باید کار مهمتری در این دنیا انجام دهی ...شاید تو، روزی بشوی همه دنیای کسی و من ...با لبخند تلخی یاداوری میکردم که سمانه، زنی که هر گز نتواند مادر باشد یک مهره سوخته بیشتر نیست ...وروزی، همه دنیای کسی بودنش، محال است محال !

ویرایش توسط خانومی : ۲۹ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۰۷:۵۵ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *msbm*, *niloo*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *zahra, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mar.Yam., .MOHABBAT., .Mona., .parniya., .SaInA., / Zahra /, 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, @ DINA @, abby7, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, alien1376, amore, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, angelina, anna43, Anolin, aphroodit, arezoo214, armaghan88, arman_iran, armita1819, arqavanii, arshin.R, asal naz, asal Queen, Asaljojo, asemane nili, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, atish69, Atrisa banu, avayebaran, ayandeh1, aygeen, azar1, azda, azisadeghi, azita_esy, baharezendegani, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, baran321, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, bikari, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, casandan, Cute Goddess, D@ndelion, darya..., divandary, dokhtare khial, dream2, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elianoos, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, elnaz89, Elpan, extranjera, F.M.1990, farg0o0o0o0ol, farhad_tanha, fariba44, fary, fatima64, fedra, fereshth, fery_moo_tala, fk-osh-d, fouji, Frost, G.Atishpare, gandomsa, Genza, ghazale man, gili, glarion, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, haman13, hana_m, hanigo0l, hanye, hasti59, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, homa_2555, Honey_fa, honey_x, hooramohebtash, hyunah, idin baharvand, Iran noor, Irani, iryane, joana, juju 66, k.hial, kamand76, kfdh, khademre, khale rize, khatereh14, khatooonn, kiana61, kimiya14, Laali, ladan93, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leona, liuana, luna.brillante, M mehrane, m-khani, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahdiar, mahgol92, mahnazmom, mahr0kh, mahsaj, mahsamoon, mahshid_3d, MAHTAB63, mahtabi22, MAJJI, makhmal_66, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, maralkvn, mary naz, Mary.Maryam, mary69, maryam khanum, maryammoayedi, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, meli ka, melikarozl, melodina, meno, mery1356, me_ned, Mikrobe-Sorati, Mina, mina87, mina_75, minoo1920, mishapasha, Miss A, mmssnn, mobaraki, mohssen aabiete, monir1343, moon_light, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, Nahid72, nana22, nana27, nanazkhanoom, narciss, narges.ra, nargesii, nasrin_50, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, Nelson, New Age, niayesh00, nikaan, nikoo 123, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, noshafarin, nrezaii, ordibehesht91, pakdel, panah, pani.moghaddam, pardisa 1, pari1990, parisaparisa, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, phoenix-z-f, rahaa_m, RaheBipayan*, rahha, rain_signal, ramanava, ramou2030, rangin, rara90, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, red_rose, reem1368, Reza, reza9000, riitaa, Roghaye57, roshan*, roya1365, s7453s, s9083, s@na, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahari, sama33, samandf, SaMirA.Ha, sana1994, sanamhapoo, sanaz26, sanaZzZ, sanaz_, sangpare, saqi, sara parvizi, saray, sardes, sarma1010, sayeh66, sedena, sefid65, Sepideh2, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, SHADI 73, shafagh 69, shakiba_2510, shamim khanom, shamsa 51, sharareh 78, shayan20090, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva 501, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogol 71, sogolhe, sokot shab, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, souraj, SPR!NG G!Rl, sydney, syhbyt, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, talatom*darya, tama1011, tania_7, taraneh joon, taraneh86, The Wind, Tikooli, traker, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, valehe, vampire123, vanas, wenela, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, Zahra_niki, Zarizar, zeinab75, zizi66, zoooom, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~farzaneh jan~, ~mehrnaz~, ~pArnYa~, ~SHADO~, ~sky angel~, §parnian§, آبجی خانمی, آبگیرِ کوچک, آسوده, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, باران شکوفه, بارانها, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بهار گل, بهارجون, بهبهو, بی بی گل, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خرس قهوه ای, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., رها خانووم, روشنک اهورایی, زعیم زاده, زوها, س_م_م_, ساحلی, سارا مقدم, سافانا, سانازارمان, سبحی, ستاره.ث, سرای بانو, سرتق, سكوت ابريشم, سکوت من, شورم, شیوا, عسلی من, عمه خانم, غزال- ارشیا, غزال66, فانتین, فرحناز65, فرنوش عاشق, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماهین56, محسن, مرضی2, ملیساا, منا64, ميشا, میترا.د, میچکا, نامی, نداي عشق, نسرین..., نسيا, نسیب, نفس71, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نورالعیون, نيلا..., نگین فرجام, نیاز.ش, نیکا83, همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, ياابالفضل, پارمیس خانوم, پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, گل ارکیده, گلبو, گنجیشک, یلدا2222, •●شقایق●•, Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ, ✿KhanomGol, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ قبل از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +254 امتیاز     

خواهش میکنم پنجره را باز بگذرا و برو ...
هوای دلم به وسعت تمام حرفهای نگفته ،گرفته است ....

ساعت شش صبح بود که با صدای زنگ موبایل بیدار شدم .... حتی برای اهنگ آلارمش هم، سلطان قلبها را انتخاب کرده بودم ...چقدر هم که به وضعیت زندگیم میامد ! تاز ه متوجه اس ام اس های مادرم شدم...از وقتی متارکه کرد ه بودم نمیخواستند تنها بمانم و تقریبا هر روز زنگ میزدند یا مسج میفرستادندکه سهیلا کجایی ؟ بیا خانه و از این حرفها .... اما از انجایی که دلم میخواست ،عمدن غصه بخورم و دستی دستی به خود ازاری روی اورده بودم ،دوست داشتم یا خودم را با کارم سرگرم کنم و یا بیشتر از قبل به بد بختی هایم فکر کنم ...هر کسی برای فرار کردن از فکر و خیال های ازار دهنده خودش را مشغول میکند ...یکی هم مثل من که دوست داشت ، در تنهایی بیشتر از قبل زانوی غم بغل بگیرد ...کش و قوسی به تنم دادم و ا زتخت پایین آمدم ...سماور برقی را روشن کردم و دست و صورتم را شستم ...تقریبا میز صبحانه اماده شده بود که دوباره طنین سلطان قلبها در فضای اشپزخانه پیچید ...الحق که دل خجسته ای داشتم ! مادرم بود...ساعت بیدار باش هایم را دقیق میدانست ...گوشی را جواب دادم:
- سلام مامان
- سلام دخترم،چه عجب گوشیتو برداشتی !دیشب چند با رمسج فرستادم ولی جواب ندادی
به سمت یخچال رفتم و قالب پنیر را در اوردم گوشی را حد فاصل دهان و شانه ام قرار دادم تا بتوانم لقمه ای صبحانه هم بخورم، وقتی مادرم زنگ میزد کمتر از نیم ساعت گفتگویش طول نمیکشید:
- خوابیده بودم مامان جان ،الانم باید یه مقدار زودتر برم بانک کارامو انجام بدم تا به موقع برسم شرکت ،کاری داشتی ؟
- کار چی مامان جان؟ امشب بیا خونه فردا هم که پنجشنبه هست ، دو روز تعطیلی ،چیکار میکنی اونجا تنهایی؟ نه نیاری دیگه، من و بابات منتظرتیم
وقتی لحنش دستوری بود یعنی اگر میخواهم باید بروم و اگر هم نمیخواهم بازهم باید بخواهم :
- من تماس میگریم ،چشم فعلا کار ی نداری ؟
- تا شب !
- تا شب ،خدافظ
با عجله لقمه ای در دهانم گذاشتم و یک قلپ چای خوردم که تمام گلویم را سوزاند ... خدا بگم این اقای رحیمی مسئول خرید و کار پرداز شرکت را چه کا رکند که دایم در حال مرخصی بود ، یا زنش زایمان میکرد ، یا بچه ای که بدنیا امده مریض میشد ، و یا زمانی که همه سالم بودند ،تشریف میبردند مسافرت و عشق و صفا ...و از انجایی که دکتر بهزادی ،مدیرعامل شرکت به بنده خیلی اعتماد داشتند ،ارادت خاصشان همیشه شامل حالم میشد ...خصوصا در امور مالی شرکت ! و بنده هم که از همه بیکار تر بودم باید با جان و دل این ماموریت ها را میپذیرفتم ....
نگاهی به اینه انداختم ....کمی به خودم رسیدم و ارایش ملایمی کردم ...رنگ صورتی کمرنگ به پوست سفید و چشمان میشی ام می امد ..بیشتر از این نباید وقت را تلف میکردم ...موبایل را برداشتم و به سمت در رفتم...نمیدانم چرا اینقدر حس سبکی بهم دست داده بود؟نگاهی به سر تا پایم انداختم ...اوه! ...کیفم را جا گذاشته بودم!... این عادت کیف جا گذاشتن از بچگی همراهم بود و بار ها و بارها مادرم پشت سرم کیفم را به مدرسه میاورد ....گاهی اوقا ت میرفتم دفتر مدرسه و به ناظم میگفتم که میشود تماسی با منزل بگیرم ؟ و در جواب سوالشان که میگفتند برای چه ؟ سرم را به زیر میانداختم و میگفتم که کیفم را جا گذاشته ام ! و قهقهه آنها در فضای اطراف می پیچید و اخرش هم یکی دو متلک بارم میکردند که یک وقت خودت را جا نزاری بچه جان !
دوان دوان ، بسمت اتاق خواب رفتم و کیفم را پر کشیدم ...باید هر چه زودتر به ایستگاه تاکسی میرسیدم...
تقریبا جز اولین نفراتی بودم که وارد بانک شدم ...ساعت هفت صبح بود و من یک ساعت دیگر تا شروع به کار شرکت فرصت داشتم ...اکثرا ،امور مالی مان را در همین شعبه انجام میدادیم ..از دور اقای بشارت را دیدم که پشت باجه نشسته بود، سلام کوتاهی کردم:
- سلام ،صبح بخیر ، یه فیش واریزی لطف میکنید؟
اقای بشارت سرش را بالا کرد:
- سلام خانم صادقی ،بفرمایید ،خدمت شما
کیفم را برای پیدا کردن خودکاری که هیچ وقت نداشتم زیر و رو کردم ...و اخر سر هم بیخیالش شدم و از خودکار روی پیشخوان استفاده کردم ...مشغول پر کردن فیش بودم که ناگهان با ضربه محکم کسی به دستم تقریبا یک متر از جا پریدم ! هراسان سرم را بالا گرفتم و با چشمان گرد شده ،مرد جوانی را دیدم که دقیقا کنارم ایستاده و با لبخند ملیحی نگاهم میکرد...همین که چشمان متعجبم را دید دندانهای نامرتبش را به نمایش گذاشت و گفت:
-هه،ترسیدی ابجی؟بده من برات بنویسم !
اخم غلیظی بر صورت نشاندم :
- برو اونطرف،خودم بلدم
باز دوباره با پشت دستش محکم به بازویم زد:
- ابجی ،ابجی منو نیگا
با ترس و لرز عقب رفتم ،خدایا این مرددیوانه بود ؟ دست و پاهایم شروع به لرزیدن کرد ...دهانم خشک شده بود ،با التماس نگاهی به اقای بشارت کردم که انگار تازه متوجه اوضاع شده بود ..از سر جایش بلند شد:
- امید ، باز که امدی تو شعبه ؟ برو بیرون وگرنه نگهبانو صداش میکنم
مرد جوان که حالا میدانستم اسمش امید است ، شروع کرد به خندیدن ،زیر لب شعری خواند و دور شد ...صدای خنده هایش هنوز به گوش میرسید و من همچنان متعجب بودم ...اقای بشارت با نگرانی گفت:
- خانم صادقی ؟ حالتون خوبه ؟ ببخشید تو رو خدا ،این امید اختلال حوا س داره کمی،گاهی اوقات که نگهبان حواسش نیست میاد تو شعبه
صدای نامفهومی از گلویم خارج شد:
- اوم!
احتمالا منظورم بله فهمیدم بود ...مگر این زبان لامذهب در دهان خشکم میچرخید ؟ اقای بشارت ادامه داد:
- پدر و مادر پیری داره که دیگه از پس نگهداریش بر نمیان ،امید هم از سر بیکاری برای خودش این اطراف ول میچرخه ،من از شما معذرت میخوام ، البته ازارش به کسی نمیرسه
کمی مکث کرد ...دید که دارم همچنان لال نگاهش میکنم... ادامه داد:
- رنگتون پریده ، میخواین اب قند براتون بیارم ؟
زبانم باز شد:
- نه ممنون
میخواستم به سرعت آن شعبه و امید و هر چه بشارت و فیش و بانک است بگذارم و در بروم .. با قدمهای لرزان از بانک بیرون امدم ..خدا رو شکر خبری از امید نبود ...چقدر دیر شده بود ..دستم را برای تاکسی بالا گرفتم :
- دربست !

دوستان گلم سلام
یه توضیح من همین اول باید بدم ...بدنه اصلی داستان ممکنه که از قوه تخیلم سرچشمه گرفته باشه ولی بسیاری از شخصیت های اصلی رمان، واقعی هستند و من به چشمم خیلی هاشون رو از نزدیک دیدم و باهاشون برخورد داشتم !
سعی میکنم از این به بعد پایان هر پست بگم که کدوم شخصیت ها واقعی هستند
تا اینجا سمانه و امید واقعا وجود داشتند
اصلا میخواین از این به بعد مسابقه بزارم ؟یا نظر سنجی؟ ببینم که کدومتون میتونید واقعی ها رو حدس بزنید ؟
هم اینک حس خبیثی مان گل نمود

ویرایش توسط خانومی : ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۰۵:۳۳ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, !SARA, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *msbm*, *RANIA*, *sorme*, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mar.Yam., .MOHABBAT., .Mona., .parniya., .SaInA., 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, 88 shiva, @ DINA @, abby7, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, amore, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, anna43, Anolin, aphroodit, arezoo214, armaghan88, arman_iran, armita1819, arqavanii, arshin.R, asal naz, asal Queen, Asaljojo, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, Atrisa banu, avayebaran, ayandeh1, aygeen, azda, azisadeghi, b3666, bahar narang, baharezendegani, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, baran321, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, bikari, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, casandan, Cute Goddess, darya..., divandary, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elianoos, Elikanik, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, Elpan, extranjera, faghatdream, farg0o0o0o0ol, farhad_tanha, fariba44, fary, fatima64, fedra, fery_moo_tala, fk-osh-d, Frost, G.Atishpare, gandomsa, Genza, ghazale man, gili, glarion, golnuosh, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, hana_m, hanye, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, Honey_fa, honey_x, hyunah, Iran noor, Irani, iryane, j.ghanavizi, joana, juju 66, k.hial, kamand76, katoore, kfdh, khademre, khale rize, khatereh14, khatooonn, kimiya14, Laali, ladan93, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leona, liuana, luna.brillante, lxgirl, M mehrane, m-khani, m.o.n.a, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahnazmom, mahsamoon, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, mahzoon, MAJJI, makhmal_66, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, maral_70, mary naz, Mary.Maryam, maryam khanum, maryam1363, maryam56, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, melikarozl, melodina, meno, mery1356, me_ned, Mikrobe-Sorati, Mina, mina87, mina_75, minoo1920, mishapasha, Miss A, mmssnn, mobaraki, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, nana22, nanazkhanoom, narciss, nargesii, nargeskooshoolo, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, Nelson, New Age, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, niyayeeeeeesh, Noosha Y, noshafarin, ordibehesht91, PAEEZ70, pakdel, panah, pani.moghaddam, pardisa 1, pari1990, paria_pari, pariedarya, parisaparisa, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, pishimaloos98, pure13, R@TA, rahaa_m, rahha, rain_signal, ramanava, rangin, rara90, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, Reza, riitaa, Roghaye57, roj@n, roshan*, roya1365, s7453s, s9083, s@na, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, sahel_m, sama33, samir, sana1994, sanaz26, sanaz_, sangpare, saqi, sara parvizi, saratab, saray, sardes, sayeh66, scarlet25, sefid65, Sepideh2, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, shafagh 69, shamim khanom, shamsa 51, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva 501, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogand.m, sogol 71, sogolhe, sokot shab, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, SPR!NG G!Rl, sydney, syhbyt, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, talatom*darya, tama1011, tania_7, taraneh joon, taraneh86, The Wind, Tikooli, traker, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, vampire123, vanas, wenela, yas baran, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, zahra_jk, Zahra_niki, Zarizar, zeinab75, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~farzaneh jan~, ~pArnYa~, ~SHADO~, ~sky angel~, §parnian§, آبجی خانمی, آبگیرِ کوچک, آذردخت, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, اقاقی, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, باران شکوفه, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بلور, بهارجون, بهبهو, بی بی گل, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خرس قهوه ای, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., رها خانووم, روشنک اهورایی, ریحون, زعیم زاده, زوها, س_م_م_, ساحلی, سارا مقدم, سافانا, سانازارمان, سبحی, سرای بانو, سكوت ابريشم, شورم, شیرینusa, شیوا, عسلی من, علیزاده پور, عمه خانم, غزال- ارشیا, غزال66, فانتین, فانوس دریایی, فرحناز65, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماه منیر, ماهین56, مرضی2, ملیساا, ميشا, میترا.د, میچکا, نامی, نداي عشق, نسرین..., نسيا, نسیب, نفس71, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نيلا..., نیاز.ش, نیکا83, همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, ياابالفضل, پارمیس خانوم, پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, گل ارکیده, گنجیشک, یاسی جان, یلدا2222, •●شقایق●•, Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ, ✿KhanomGol, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۳۶ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +237 امتیاز     

تومیخواستی بشی سنگ صبورم
تو شدی سنگ و من هنوز صبورم ....

سر ساعت به شرکت رسيدم ... نفس زنان وارد اتاق شدم و بهنوش صبوري را ديدم که با تمام کله اش وارد سيستم شده بود ...شايد مدل لباس يا اموزش اشپزي جديدي کشف کرده بود ...سلامي کردم و او هم با اشاره سر جوابم را داد ... پشت ميز نشستم و کشو را باز کردم، بايد تمامي فاکتورها و فيش واريزي امروز صبح را بدست دکتر بهزادي ميرساندم و گرنه سرم را از تنم جدا ميکرد ....مدارک را برداشتم و راه پله ها را سه تا يکي طي کردم ...باز هم بايد ليلي حکمت پور ،منشي جناب رييس را تحمل ميکردم ...و اين بد ترين چيزي بود که در طي يک روز ميشد با آن مواجه شد ...در زدم و سلام کردم :
- سلام ،جناب دکتر تشريف دارند ؟
ليلي با سوهان کردن ناخن هايش مشغول بود ..حتي جواب سلامم را هم نداد :
- جلسه داره، بشين
من نميدانم اگر تحصيلاتش بالا بود يا از خانواده ی با اصل و نسبي بود ديگر چه جور برخورد ميکرد ؟ راست ميگويند که درخت هر چه پر بار تر است شاخه هايش افتاده تر ! با بي ميلي روي مبل کنارش نشستم ...پاهايم را بشدت تکان ميدادم ...عجب روز خوبي داشتم امروز ! آن از ملاقات دل انگيز صبحم با اميد ديوانه و اين هم از انتظار، در کنار زيباي خفته .... نگاهم از ناخون هاي يک متري خانم منشی فربه تا اتاق دکتر در نوسان و گردش بود که تلفن داخلي اش زنگ زد ،گويا جلسه تمام شده بود ....لیلی با کرختي گوشي را برداشت ....هر چه ادا و اطوار داشت در تن صدايش جمع کرده بود :
- بله ، چشم حتما ، راستي جناب دکتر ،خانم صادقي باهاتون کار دارند ،بله ،الان ميفرستمشون
و رو کرد سمت من :
- برو داخل
ديگر حوصله نداشتم با او کل کل کنم که مگر جلسه اش تلفني بوده که تمام شده ؟ من که کسي را نديدم از اتاقش بيرون بيايد؟ چون ميدانستم کرم از خود درخت است ! بدون هيچ تشکري بلند شدم ... پشت در اتاق مکثي کردم ..در زدم و وارد شدم:
- سلام جناب دکتر
با گامهاي اهسته خودم را به ميزش رساندم ...سرش را از روي پرونده ها بلند کرد و مدارک تحويلي ام را جلوي چشمش گرفت :
- سلام دخترم ،دستت درد نکنه ، باعث زحمتت
و آنها را يک به يک بازرسي کرد :
- مثل هميشه کارت حرف نداره
لبخندي ا ز سر رضايت نقشبند صورتم شد عقبگرد کردم ...خواستم بروم که دعوت به نشستنم کرد :
- خانم صادقي ،يه کم صبر کن کار مهمي دارم ،اون درم ببند
اطاعت کردم رو ي صندلي رو به رويش نشستم و يک پا را روي پاي ديگر قرار دادم ...چه چيز مهمي بود که دکتر نميخواست منشي اش بفهمد ؟
- دخترم ، من دارم از اينجا منتقل ميشم ،يعني منتقل که نه، دارم از ايران ميرم و معلوم هم نيست کي برگردم ،شايد هم اونجا موندگار شدم به هر حال من وظيفه خودمو تو اين شرکت انجام دادم حدود 25 ساله که تموم تلاشمو کردم که تابان بدون هيچ کم و کاستي اداره بشه ، هفته ديگه مدير جديدي براي شرکت مياد ،درسته که جوونه ولي خب به نظرم در کنارش جاي يک پست معاونت هم خالي ميمونه يعني تو اخرين جلسه اي که با هيئت مديره داشتيم چارت اصلي شرکت تغييرات زيادي کرد
به به ...بهتر ازاين نميشد ...گل بود و به سبزه هم اراسته کردنش ...واقعا امروز را خدا بخير کند ...بغض راه گلويم را بسته بود ...همه اميدم دکتر بهزادي بود...مثل يک پدر حامي ام بود...و البته قابل اعتماد ...بعد از اين پيرمرد مهربان و دوست داشتني، خدا ميداند چه کسي مديريت تابان را بعهده خواهد گرفت و از همه مهمتر رفتارش با کارمند خشک و رسمي مثل من ،که سرش درلاک خودش بود ،چگونه ميشد؟ من ، دراين مدت حتي هنر چرب زباني را هم ياد نگرفته بودم ...گرچه بازيگر خوش نقشي چون بهنوش ، بيخ دلم بود اما هيچ وقت نميتوانستم چون او رفتار کنم و با سياست کارهايم را به انجام برسانم ...بهنوش جز معدود کارمنداني بود که اگر ميخواست کاري کند صد نفر را باخودش همراه ميکرد ! مثال معروف "همسايه ها ياري کنيد که من شوهر داري کنم "کاملا دررفتار او مصداق پيدا ميکرد.. و بعد هم وظايف محوله اش را در بوق و کرنا مي انداخت و اخر سر همه موافق بودند که اصلا يک "تابان" و يک بهنوش صبوري ! اگر ايشان يک روز نباشند کار شرکت لنگ است ! البته دکتر بهزادي اين مار ها ي خوش خط و خال را بهتر از همه ميشناخت ولي متاسفانه مردم ،عقلشان به چشمشان است و خدا ميداند با مدير بعدي چه سرنوشتي داشته باشيم؟
با صداي دکتر به خودم امدم :
- گوشت با منه دخترم ؟
با نا راحتي سرم را بالا آوردم :
- بله جناب دکتر ،چقدر حيف شد ، يعني هيچ راه ديگه اي نيست ؟
- نگران نباش ، تو جز کارمندان نمونه و بي حاشيه من بودي ، با هر کسي ديگه هم ميتوني کار کني،استعداد هاي خودت رو بهش نشون بده ، فعلا اينطور تصويب شده که مدير جديد و معاونت با هم اداره شرکت رو به عهده بگيرن تا ببينم در اينده خدا چي ميخواد و در ضمن فعلا تا زمان مراسم توديع و معارفه در اين مورد با کسي حرفي نميزني ، من فقط به تو گفتم حتي حکمت پور هم بي اطلاعه
سري تکان دادم :
- چشم خيالتون راحت باشه
- حالا ميتوني بري
با سرعت هر چه تمام تر از دفتر ش خارج شدم...گويا زندگي، کم کم داشت روي گل و بلبلش را نشانم ميداد ...
همين طور که سرم پايين بود با عجله خودم را به راه پله ها رساندم که محکم با جسمي برخورد کردم ...يعني سرم کامل داخل شکمش فرو رفت و برگشت ! سرم را بالا گرفتم که ببينم اين نردبان دزد ها کيست ....نور علی نور شد ! مهدی یوسفی ....

سلام خوشکلا این نظرسنجی سن که بالا هست مال کیه ایا ؟

بچه های گل و بلبل شخصیت های واقعی این پست عبارتند از : لیلی حکمت پور ، بهنوش صبوری ،مهدی یوسفی

راستی یه چیز دیگه حدسی که الان زدین اشتباهه فکر کردین به همین اسونیاست ؟ زِکی
برای قسمتهای پایانیش هم یه پارچ آب قند واسه همتون گذاشتم کنار غش نکنید خونتون بیفته گردنم

بلی بلی

ویرایش توسط خانومی : ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۰۵:۳۵ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, !SARA, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *Arshida*, *msbm*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mar.Yam., .Mona., .parniya., .SaInA., 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, @ DINA @, abby7, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, amore, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, anna43, Anolin, arezoo214, armaghan88, arman_iran, armita1819, arshin.R, asal naz, asal Queen, Asaljojo, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, Atrisa banu, avayebaran, aygeen, azda, azisadeghi, b3666, bahar narang, baharezendegani, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, bikari, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, casandan, Cute Goddess, D@ndelion, darya..., divandary, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elianoos, Elikanik, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, elnaz89, extranjera, F.M.1990, faghatdream, farg0o0o0o0ol, fariba44, fary, fatima64, fedra, fery_moo_tala, fk-osh-d, Frost, G.Atishpare, gandomsa, Genza, ghazale man, gili, glarion, golnuosh, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, haman13, hana_m, hany111, hanye, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, Honey_fa, honey_x, hooriya_y, hyunah, Iran noor, Irani, iryane, j.ghanavizi, joana, k.hial, kamand76, kfdh, khademre, khale rize, khatereh14, khatooonn, kimiya14, Laali, ladan93, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leona, liba, liuana, lxgirl, M mehrane, m-khani, mahbobe26, mahda, mahnazmom, mahsaj, mahsamoon, mahshid_3d, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, mahzoon, makhmal_66, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, maral_70, Mary.Maryam, maryam khanum, maryam1363, maryam56, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, melodina, mery1356, me_ned, Mikrobe-Sorati, Mina, mina_75, minoo1920, mishapasha, Miss A, mmssnn, mobaraki, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, nana22, nana27, nanazkhanoom, narciss, nargesii, nasrin_50, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, Nelson, New Age, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, niyayeeeeeesh, Noosha Y, noshafarin, ordibehesht91, PAEEZ70, panah, pari1990, paria_pari, pariedarya, parisaparisa, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, pishimaloos98, pure13, R@TA, rahaa_m, RaheBipayan*, rain_signal, ramanava, rangin, rara90, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, Reza, riitaa, Roghaye57, roj@n, roshan*, roya1365, ROZ GOL, s7453s, s9083, s@na, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, sahel_m, sama33, samir, sana1994, sanaz26, sanaz_, sangpare, saqi, sara parvizi, saratab, saray, sardes, sarma1010, sayeh66, sedena, Sepideh2, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, shafagh 69, shamim khanom, shamsa 51, shayan20090, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva 501, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogol 71, sogolhe, sokot shab, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, SPR!NG G!Rl, sydney, syhbyt, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, talatom*darya, tama1011, tania_7, taraneh joon, taraneh86, tara_5877, tgmg2010, The Wind, Tikooli, traker, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, vampire123, vanas, violet_mahtab, wenela, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yassii, yutabahoora, za_178, zeinab75, ziglernata, zina, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~farzaneh jan~, ~pArnYa~, ~SHADO~, ~sky angel~, §parnian§, آبجی خانمی, آبگیرِ کوچک, آذردخت, آنیتا, آواشیوا, آوان, آیه*, ارکیده سفید, اقاقی, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, با نمک, باران شکوفه, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بلور, بهارجون, بهبهو, بی بی گل, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خرس قهوه ای, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., رها خانووم, روشنک اهورایی, ریحون, زوها, ساحلی, سارا مقدم, سافانا, سانازارمان, سبحی, سرای بانو, سكوت ابريشم, شورم, شیوا, عمه خانم, غزال- ارشیا, غزال66, فرحناز65, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماه منیر, ماهین56, مرضی2, ملیساا, ميشا, میترا.د, میچکا, نامی, نسرین..., نسيا, نسیب, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نورالعیون, نيلا..., نیاز.ش, همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, پارمیس خانوم, پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, کمند, گل ارکیده, گنجیشک, یاسی جان, یلدا2222, •●شقایق●•, Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۰۵ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +230 امتیاز     

دیگر خاطره ها کفایت تنهایی هایم را نمیدهند ، بیا....!

چشمانم در نگاه تمسخر آمیز مهدی قفل شده بود ،پوزخند طعنه آمیزی بر لبش آمد :
- سلام سرکـــــــــــار خانم ، از این ورا ؟
هر چه حس نفرت و انزجار داشتم به یک باره در وجودم جمع شد :
- سلام، بد نیست سر پیچ، جلوی پاتون رو هم یه نیگا بندازین !
مهدی قهقهه بلندی سر داد:
- آره خب ، کور شن این چشمهای من که قد به این بلندی رو نمیبینن!
واقعا که ! به قامت چنارش هم که چه ، می نازید! ....اخمی کردم و" بااجازه ی"کوتاهی گفتم ،میخواستم هر چه زودتر از این مخمصه رها شوم که صدای چندش آورش دوبار بلند شد:
- بودی حالا !
دیگر ماندن جایز نبود ، همین یکی را کم داشتم که باخواستگار سابقم یکی بدو کنم ، البته خواستگار که محسوب نمیشد، این پسر وقیح قبل از ازدواجم با علیرضا، در کمال پر رویی ، بهنوش صبوری را که یک خانم متاهل بود و مثلا حکم خواهر بزرگش را داشت ،واسطه قرار داد ه بود تا بقول خودش از طرف او ،از من خواستگاری کند ...و من هم ، یک مدت از بهنوش وقت خواستم تا به این جوان دراز یک لاقبا که اتفاقا همکار بخش فن آوریمان بود ، جواب دهم ..البته قطعا پاسخم منفی بود ! اما نمیخواستم او را سر لج بیندازم ، در همین ایام جناب مهدی خان یوسفی ،یادش می اید که با یکدانه خواهرش در مورد من صحبت کند و موضوع را با او ، که خیلی هم برایش عزیز بود ، مطرح نماید!...گویا خواهرش هم ، در رویاهای خود ،دختری چون سیندرلا را برای برادر عزیزش در نظر گرفته بود و مهدی را از این تصمیم منصرف کرد ..اما این چیزی نبود که باعث ناراحتیم شود...از این دلخور وبهتر بگویم سر خورده شده بودم که جناب نردبان دزد ها ،در کمال وقاحت و بی شرمی ، جریان خواستگاری اش از من را ،کاملا نفی کرد ه بود ! و به راحتی جلوی هر کسی که میتوانست ، پشت سرم صفحه چید که تا صد سال دلش نمیخواسته دختر مغرور و از خود راضی چون من را به همسری بگیرد و اینها همه شایعه است ...! در صورتی که من ، شاهدی چون بهنوش را داشتم و به نظرم ،هیچ چیز برای یک دختر جوان سخت تر از این نیست که از طرف کسی که حتی ادم حسابش نمی کند ، پس زده شود، آنهم به بدترین شکل ممکن ...! مهدی یوسفی مرا چنان خوار و خفیف کرده بود که حتی بعد از ازدواجم با علیرضا ، این اتفاق شوم را هر گز از خاطرم نبرده بودم ....
چه میشد کرد ؟ دلم میخواست مثل یک مرد می امد جلو و بعد هم با سیاست و یا با ملایمت میگفت که خانواده ام راضی به این وصلت نیستند ، حالا من هم، همین فردا جواب مثبتی به او نمیدادم ، مخصوصا که خبر داشتم از نظر مالی پدرش به او وابسته است ! یعنی اگر خانواده اش پولی لازم داشتند ، از بین این همه خواهر و برادر که تعدادشان به ده نفر میرسید ! تنها مهدی را میشناختند ... و از همه مهمتر، اخلاق بد و توهین امیزی بود که با همکاران داشت و من هر گز حاضر نبودم در کنار چنین آدمی حتی یکساعت بنشینم و صحبت کنم ،چه برسد به یک عمر زندگی !
غذای امروز سلف ، سبزی پلو با ماهی بود و من حاضر بودم از گرسنگی بمیرم اما لب به آن نزنم ....این رخداد را هم به اتفاقات شیرین امروزم اضافه کردم....باید هر چه زودتر به خانه بر میگشتم و کارهایم را انجام میدادم چون شب ، خانواده ام منتظرم بودند...
...........................................
ساعت نزدیک هشت شب بود ...پدرم روزنامه میخواند و من هم در اشپزخانه با مادرم مشغول اشپزی بودم ...جمع سه نفره مان تکمیل میشد اگر سمیه و سپهر هم بودند، اما ...هر کسی پی زندگیش بود و تنها فرزند اواره ی خانواده ، من بودم ....
اخر شب ...داشتم طبق معمول همیشه، شانه های مادرم را ماساژ میدادم ...دستش را روی دستم گذاشت :
- سهیلا جان ؟
سرم را خم کردم و گونه اش را بوسیدم:
- جانم مامان ؟
- دخترم غصه نخوری ها؟ مادر فدات بشه
دلم از این همه مهربانی های مادرانه گرفت ... نمیتوانست تنهایی دخترش را ببیند ...هر چند میدانست من در این سرنوشت تلخ، مقصر نیستم اما بلاخره مادر بود...دلم یک دنیا غم داشت ...احساس کردم شانه های مادرم زیر دستم میلرزد و تکان میخورد ...داشت گریه میکرد ..با گوشه روسری اشک چشمهایش را پاک کرد :
- بمیرم سهیلا ، قسمت تو هم اینجوری شد عزیزم ، من و بابات پامون لب گوره ، کاش تو هم مثل اون دو تا سر خونه زندگیت بودی ، ماهم با خیال راحت سرمون رومیذاشتیم زمین
دوباره گونه اش را بوسیدم و روبه رویش نشستم:
- مامانجون قربونت برم ، حالا فهمیدی چرا دیر به دیر میام پیشتون ؟ بخدا راضی نیستم هر دفعه با دیدن من اینقدر غصه بخورین ، من خوبم هیچ مشکلی نیست ، راضیم به رضای خدا ، پاشو بریم پیش بابا دلم میخواد تخمه بشکنیم
مادرم لبخند کمرنگی زد :
- چقدر هم که من دندون واسه تخمه شکستن دارم !
هر دو خندیدیم ....دستش را گرفتم و با خود همراه کردم ...تنهاییم سهم خودم بود ، حد اقل این حس تلخ را با کسی قسمت نمیکردم ، هر گز !

سلام دوزتان
این روز ها همه سکوت کرده اند ، شما چطور ؟
بابا اگه تاپیک نقد نداریم پروفایل که داریم

ویرایش توسط خانومی : ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۰۸:۵۲ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, !SARA, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *Arshida*, *msbm*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mar.Yam., .Mona., .parniya., .SaInA., 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, abby7, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, amazing-girl, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, anna43, Anolin, armaghan88, arman_iran, armita1819, arqavanii, asal naz, asal Queen, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, Atrisa banu, Avaa, avayebaran, ayandeh1, aygeen, azda, b3666, bahar narang, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, bikari, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, casandan, Cute Goddess, darya..., divandary, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elianoos, Elikanik, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, elnaz89, extranjera, F.M.1990, faeze m2, faghatdream, farg0o0o0o0ol, fariba44, fary, fatima64, fedra, fery_moo_tala, fk-osh-d, Frost, G.Atishpare, gandomsa, ghazale man, gili, glarion, golnuosh, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, haman13, hana_m, hany111, hanye, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, Honey_fa, honey_x, hooriya_y, hyunah, Iran noor, Irani, iryane, j.ghanavizi, joana, k.hial, kamand76, katoore, kfdh, khale rize, khatereh14, khatooonn, kimiya14, Laali, layahashemi, leona, liuana, luna.brillante, lxgirl, M mehrane, m-khani, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahsaj, mahsamoon, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, mahzoon, Maman fariba, mamorin, man!, manemah, mani1384, Mantral, maral_70, mary naz, Mary.Maryam, maryam khanum, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, melikarozl, melodina, mery1356, me_ned, Mikrobe-Sorati, Mina, mina_75, mishapasha, Miss A, mobaraki, mobina_72, moni14, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, nana22, nana27, nanazkhanoom, nargeskooshoolo, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, Nelson, New Age, nikoo 123, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, niyayeeeeeesh, noshafarin, ordibehesht91, PAEEZ70, panah, pani.moghaddam, pardisa 1, pari1990, paria_pari, pariedarya, parisaparisa, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, pure13, R@TA, rahaa_m, RaheBipayan*, rahha, rain_signal, ramanava, rangin, rara90, rashno, rayhane22, real girl, Reza, reza9000, riitaa, Roghaye57, roj@n, roshan*, roya1365, ROZ GOL, s7453s, s9083, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, sama33, samir, sana1994, sanaz26, sanaz_, sangpare, saqi, sara parvizi, saratab, saray, sardes, sarma1010, sayeh66, sedena, Sepideh2, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, shamim khanom, shamsa 51, shayan20090, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogol 71, sogolhe, sokot shab, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, sydney, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, talatom*darya, tama1011, tania_7, taraneh joon, tgmg2010, The Wind, Tikooli, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, vampire123, vanas, violet_mahtab, wenela, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, Zahra_niki, zeinab75, ziglernata, zina, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~farzaneh jan~, ~pArnYa~, ~SHADO~, ~sky angel~, §parnian§, آبجی خانمی, آبگیرِ کوچک, آذردخت, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, اقاقی, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, باران شکوفه, بارانها, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بلور, بهارجون, بهبهو, بی بی گل, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., روشنک اهورایی, زعیم زاده, زوها, س_م_م_, ساحلی, سارا ف, سارا مقدم, سافانا, سبحی, سرای بانو, سكوت ابريشم, شورم, شیوا, عمه خانم, غزال- ارشیا, غزال66, فرحناز65, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماهین56, ملیساا, منا64, میترا.د, میچکا, نامی, نانامی, نسرین..., نسيا, نسیب, نسیم56, ننه هانی و حوری, نيلا..., نیاز.ش, همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, پارمیس خانوم, پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, کمند, گل ارکیده, گنجیشک, یاسی جان, یلدا2222, •●شقایق●•, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۱۲ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +224 امتیاز     

میترسم از مترسک و چشم چرانی های دزدکی اش به سیه جامگام شوم
این را مزرعه میگفت ....

************************************************** *

سمانه از من خواسته بود ،در طی مدتی که شوهرش احمد ، برای ماموریت به شهرستان رفته بود ، بروم خانه اش تا هم از تنهایی در بیایم و هم دیدار ها را تازه کنیم ...اما من به دلیل مشغله کاری ناشی از انجام امور شرکت خصوصا بعد از بحث تعویض مدیر عامل ،بسیاری از کارهای اداری ام را در خانه انجام میدادم و فرصت زیادی برای گشت و گذار و مهمانی نداشتم ...این بود که از سمانه خواستم یکی دو روز آخر هفته را همراه دختر کوچکش ،ارغوان به خانه ام بیاید ...تا هم من به کارهایم برسم و هم اینکه به یاد ایام گذشته ،مدتی در کنار همدیگر خوش باشیم...
تازه از شرکت آمده بودم و احساس خستگی و بی حوصلگی میکردم ...شب ، سمانه و دخترش برای شام مهمانم بودند ،تصمیم گرفتم دوشی بگیرم بلکه سر حال تر شوم...کمی هم خانه را مرتب کردم و تاپ و دامن شیری رنگی پوشیدم ...موهایم را بالا بستم اما حس و حال آرایش کردن نداشتم ...صدای زنگ ،خبر ازامدن میهمانانم میداد...
با ورود سمانه و دختر کوچکش ،موجی از شادی و انرژی به تن خسته ام سرازیر شد:
- به به ،سمانه خانم گل و گلاب ،خوش اومدی
سمانه ،در حالیکه ارغوان را در آغوش داشت وارد شد:
- سلام عزیزم ،خوبی ؟ این دختره تپل رو از بغلم بگیر ،اینقدر سنگین شده از کت و کول افتادم
- الهی خاله به قربونش بره ،بده من این خوشکله رو
ارغوان تنها یک سالش بود و هنوز شیر مادر میخورد ...چشمها و موهایش به سمانه رفته بود ولی اخلاقش قطعا به احمد شباهت داشت ، این را از روی شیطنت ها و بی قراریهایش میتوان حدس زد...
تصمیم داشتم برای آنشب کمی پیتزا درست کنم ...فلفل دلمه ای و گوجه را خورد میکردم، صدایی از ارغوان وروجک نمیآمد ...احتمالا شیرش را خورده بود و سمانه برای خواب آماده اش میکرد...
- یوهو !
نزدیک بود قلبم از دهانم بیرون بپرد :
- خدا بگم چیکارت کنه سمان ؟ نزدیک بود دستمو ببُرم!
- ها ها ، بچه رو خوابوندم ، بده من تا خودتو زخم و زیلی نکردی
مخلفات را بدست سمانه دادم و خودم برای تفت دادن قارچها به سمت اجاق گاز رفتم که سمانه گفت :
- خب ،چه خبر؟ سرت شلوغه تو شرکت، گویا
- آره والا ، همینو کم داشتیم که این اخر سالی مدیرمون هم عوض بشه ،تموم کارها افتاده گردن خودم !
- ای بابا ، پس بهنوش چیکار میکنه ؟ همون کارمند نمونه تابان !
نمک و فلفل را اضافه کردم:
- نمونگیش بخوره تو سرش!
- هنوزم تو یه اتاقین؟
سری از روی تاسف تکان دادم :
- اره بد بختانه ، باید از صبح تا عصر تحملش کنم
سس را از یخچال بیرون آوردم :
- راستی سمان ،نگار و مهیار یادته ؟ همون دو تا خواهر و برادری که اون روز تو بخش اداریمون دیدی؟
- آهان ، آره یادمه ، مهیار همون داداشش که کچل بود ، فکر کنم مدرس دانشگاهم هست مگه نه ؟
- دقیقا ، البته من ، نگارو واقعا دوستش دارم ،دختر خیلی خوبیه ولی اوف از اون برادرش!
- چی شده مگه؟ اون که بقول خودش هیچ دختری رو تحویل نمیگرفت؟
سس را روی خمیر پیتزا ریختم ، قارچها هم کم کم آماده می شد ...باید فر را روشن میکردم :
- چیزی که نشده ،ولی از وقتی که طلاق گرفتم ، حس میکنم نگاه مهیار بهم عوض شده ،دائم تونخ ادم میره ،گاهی که بی هوا سرمو بالا میکنم ، میبینم که لبخند های ژکوند تحویلم میده ! یه روز واقعا از دستش کلافه شده بودم ،بلند شدم در اتاقو محکم بستم ،آخه همش جلوی در ،رژه میرفت!
- خب
- هیچی دیگه ، بهنوش ازم پرسید چی شده؟ منه خر هم برای هزار و یکمین بار بهش اعتماد کردمو و جریانو گفتم!
- وا، سهیلا ، مگه تو بهنوشو نمیشناسیش؟
- چرا ،ولی خب حماقت آدم که حد و مرز نداره ، خلاصه دیروز دیدم نگار اومد تو اتاقم ،بهنوش هم طبق معمول رفته بود پاس اداری ، کمی باهم صحبت کردیم از اینور و اونور که یه هو نگار گفت "سهیلا ،البته میدونم مردم زیاد دروغ میگن ولی خب یه سری چیزهایی هست که شنیده میشه ولی من که میدونم راست نیست" ازش پرسیدم چطور مگه؟ گفت "هیچی همش از این حرفهای مسخره میزنن که مثلا داداشم به خیلیها لبخند میزنه و ...دیگه اینو که گفت فهمیدم کار بهنوشه ! سرم داشت سوت میکشید ، ولی به نگار گفتم که مردم حرف مفت زیاد میزنن! اونم گفت اره، ولی مشخصه به گوشش رسیده که جدیدا باهام سرسنگین شده ، لابد فکر کرده یه زن مطلقه میخواد برادرشو اغفال کنه !
سمانه کمی سکوت کرد ...میدانستم که حال او هم حسابی گرفته شده ، چند باری که به دیدنم آمده بود با خیلی از همکارانم از جمله این خواهر و برادر و البته بهنوش، برخوردداشته:
- بی خیال ،خودتو ناراحت نکن ، ولی این گوشِت رو بگیر بکش که دوباره هر چیزی رو به این بهنوش موز مار نگی
عجب پیتزای پر ملاطی شده بود ،داخل فر گذاشتم و درجه حرارت را تنظیم کردم ...صندلی ناهار خوری را کشیدم عقب و رو به روی سمانه نشستم:
- میدونی سمان ، از تو که پنهون نیست ،ولی وقتی که متارکه میکنی ، نگاه مردم بهت عوض میشه ، هر کسی به خودش اجازه میده اون جوری که دلش میخواد باهات برخورد کنه ،همش حس میکنم اگه یه مقدار مراقب نباشم امکان داره که ازم سو استفاده بشه، درسته که خیلی ها دلیل جدایی من رو نمیدونن هنوز، ولی دوست ندارم کسی بهم کاری داشته باشه
سمانه دستم را به گرمی فشرد :
- ببین عزیزم ، من نمیگم که حتما دوباره ازدواج کن ، زندگی یه مسیر طولانیه ، تو باید بری جلو ،ممکنه تو این راه سنگ ریزه هایی پاهات رو خراش بدن اما حرکت رو ادامه بده ،حالا شاید تو این مسیر خدا کسی رو به عنوان همسر یا فرزند همراهت کنه و لی مهمترین چیز اینه که تو هرگز توقف نکنی ، شاید اون همراه رو وسط راه ازت بگیره ،ولی تو باید بقیه را ه رو حتی اگه شده تنهایی طی کنی ، مهم اون مقصدی هست که د رانتظار ادمه ، شاید تو این راه خدا همسر رو در کنارت بزاره ،شایدپدر و مادر و شایدم یه دوست رو ، ولی مهم اینه که در جا نزنی و خسته نشی ، استوپ نکن هیچ وقت ، اوکی؟
لبخند تلخی زدم و آه کشیدم ، حرف حساب که جوا ب نداشت :
- اوکی !
نگاهم را به چشمان مهربان سمانه دوختم :
- سمان؟
- جانم؟
- تو از زندگیت راضی هستی؟ یعنی از احمد؟ دوستش داری؟
کمی مکث کرد:
- میدونی عاشقش نیستم ولی ،دوستش دارم ، هرچی باشه اون پدر بچمه ، فقط بعد از جریان سینا ، سعی کردم در آینده به هیچ کس وابسته نشم ، حتی به شوهر و بچم !
سرش را پایین انداخت ، حس کردم با یاد آوری سینا ، ناراحتش کردم :
- ببخش سمان ، نمیخواستم یادت بیارم
- نه نه ، چیزی نیست ، راستش من دلم میخواست همسرم رو عاشقانه دوست داشته باشم ولی هر کار میکنم نمیشه
صدایش را کمی پایین آورد:
- باورت میشه اوایل که میرفت ماموریت حتی دلمم براش تنگ نمیشد !
خنده ام گرفته بود ، از اعترافات صادقانه اش ...
- الان هم ، هر روز صبح که از خواب پامیشم ، میبینم که رژ لبم رو بر میداره روی آینه واسم مینویسه ،" دوستت دارم "، "در قلب منی" و اینا ، هی دلم میخواد بهش بگم باشه قبول، تو رو خدا رژ لبمو تموم نکن !
هردو بلند بلند خندیدیم ، ادامه داد:
- میدونی چیه ؟ ،گاهی بهم میگه "سمان جان، تو رو خدا منو دوست داشته باش "!
- اخی
- بهش میگم احمد جان ، من تو رو دوست دارم ولی میدونی سهیلا ، قدرت ابرازش انگار ازم گرفته شده ! اگه به جای احمد ، سینا بود ، سرمو می بردیم میذاشتم روی سینی میگفتم بفرما ! ولی احمد برای من فقط یک همراهه ، یک کسی که باید ادامه راهمو با کمک اون طی کنم ، البته الان که فکرشو میکنم میبینم که من واقعا نمیتونستم با سینا خوشبخت بشم و حس فداکاری و مسئولیت پذیری احمد رو همیشه تحسین میکنم ، حتی اگه هیچ وقت نتونم عاشقش بشم !
اگر سمانه تا فردا صبح هم برایم حرف میزد ، خسته نمیشدم ، دلگرمی هایش برای من حکم زندگی داشت ...

آنشب با شوخی و خنده و تعریف کردن خاطرات گذشته سپری شد و من در این فکر بودم که بایدبقیه راه را ، تنهایی طی کنم .. حتی بدون داشتن یک همراه !

سلام بچه ها
تو این پست ، نگار و مهیار شخصیت های واقعی بودند

لینک نقد

ویرایش توسط خانومی : ۳۰ بهمن ۱۳۹۱ در ساعت ۰۸:۰۲ بعد از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *msbm*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .Mar.Yam., .Mona., .parniya., .SaInA., 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, Anolin, armaghan88, arman_iran, armita1819, arqavanii, asal naz, asal Queen, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, Atrisa banu, Avaa, avayebaran, ayandeh1, azda, azisadeghi, b3666, bahar narang, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, bihamtaa, birain, blub2000, blue69, bneta, casandan, chobiiin, Cute Goddess, darya..., divandary, EasTern_Girl, elahe 66, Elen, elianoos, Elikanik, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, elnaz89, extranjera, F.M.1990, faghatdream, farg0o0o0o0ol, fariba44, fary, fatima64, fedra, fery_moo_tala, fk-osh-d, Frost, G.Atishpare, gandomsa, ghazale man, gili, glarion, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, hana_m, hany111, hanye, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, Honey_fa, honey_x, hooriya_y, hyunah, Irani, iryane, j.ghanavizi, joana, k.hial, kamand76, katoore, kfdh, khale rize, khatooonn, kimiya14, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leona, liuana, luna.brillante, M mehrane, m-khani, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahnazmom, mahsaj, mahsamoon, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, mahzoon, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, maral_70, mary naz, Mary.Maryam, maryam khanum, maryam56, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, melodina, mery1356, me_ned, Mikrobe-Sorati, Mina, mina_75, mishapasha, misha_kavir, Miss A, mobaraki, moni14, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, nana22, nana27, nanazkhanoom, narciss, nargesii, nasrin_50, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, New Age, nikoo 123, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, niyayeeeeeesh, noshafarin, ordibehesht91, panah, pani.moghaddam, pari1990, paria_pari, pariedarya, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, pishimaloos98, pure13, R@TA, rahaa_m, RaheBipayan*, rahha, rain_signal, ramanava, rangin, rara90, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, Reza, reza9000, riitaa, Roghaye57, roj@n, roshan*, roya1365, ROZ GOL, s7453s, s9083, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, samir, sana1994, sanaz26, sangpare, saqi, sara parvizi, sara2876, saratab, saray, sardes, sayeh66, sedena, sefid65, Sepideh2, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, shamim khanom, shamsa 51, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogand.m, sogol 71, sogolhe, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, sydney, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, tama1011, tania_7, tgmg2010, The Wind, Tikooli, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, vampire123, vanas, violet_mahtab, wenela, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, zeinab75, ziglernata, zina, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~B@H@R~, ~farzaneh jan~, ~pArnYa~, ~sky angel~, §parnian§, آبجی خانمی, آبگیرِ کوچک, آذردخت, آرزو نازنین, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, باران شکوفه, بارانها, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بلور, بهارجون, بهبهو, بی بی گل, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خاوردخت, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., روشنک اهورایی, زوها, ساحلی, سارا ف, سارا مقدم, سافانا, سبحی, سرای بانو, سكوت ابريشم, سکوت من, شورم, شیوا, عمه خانم, غزال- ارشیا, غزال66, فرحناز65, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماه منیر, ماهین56, ملیساا, منا64, میترا.د, میچکا, نامی, نسرین..., نسيا, نسیب, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نيلا..., همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, پارمیس خانوم, پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, گل ارکیده, گنجیشک, یاسی جان, یلدا2222, •●شقایق●•, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۸ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۰۲ قبل از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +219 امتیاز     

حکایت کنگر خوردن و لنگر انداختن است ،حضور خاطراتت در وجود من .....

************************************************** *

روی میزم کلی پرونده و سر رسید انبار شده بود ...اینقدر شلوغ بود که فکر کنم یک شتر ، به همراه بار و ساربانش روی میزم گم میشد ! خیلی کلافه بودم ....اعدا دو ارقام با هم جور در نمی آمد ...تمام فاکتور ها را یک به یک چک کرده بودم اما نمیدانم مشکل کجای کار بود ...بهنوش هم که اگر کاری از دستش بر می آمد ، عمدا انجام نمیداد ....باید خودم دوباره تمام جدولها را یکی یکی بررسی میکردم ...درهمین گیر و دار بودم که مهدی خان دلبر، وارد شدند :
- سلام علیکم خانمها ی محترم !
با سر ، سلامش کردم و دوباره مشغول شدم اما بهنوش چشمش به جمال برادرش روشن شده بود :
- سلام داداشی ، چطوری ؟
مهدی خان با کمال پر رویی صندلی برای خودش کنار کشید و با خونسردی یک پا را روی پا ی دیگر گذاشت :
- شکر ، گرفتاریم دیگه ابجی ، شماها هم انگار سرتون خیلی شلوغه ها !
متوجه شدم که با ایما و اشاره من را نشانه گرفته است ، اصلا اهمیتی ندادم ...هرچه نادیده تر ، گرفته میشد برایش بهتر بود ...اما بهنوش بدش نمی آمد کمی مرا حرص دهد :
- گرفتار چی داداش ؟ نکنه میخوای ما رو شیرینی بدی ؟
مهدی که انگار منتظر چنین چیزی بود ...از خدا خواسته ادامه داد :
- چه کنیم دیگه ، ما هم به زودی میشیم قاطی مرغها !
خدا را شکر کردم که همین یک نفر بلاخره رفت سر خانه و زندگیش ، اصلا چه چیزی بهتر از این ؟ امیدوارم سیندرلای شایسته ای گیر ش آمده باشد!..
خیلی جو سنگینی بود ...دلم میخواست هر چه زودتر برود اما حالا حالا ها جا خوش کرده بود ...خب ایرادی ندارد ...او میتواند همین جا بنشیند و برا ی بهنوش درد دل کند اما من ، اصلا تمایلی به شنیدن مزخرفاتش نداشتم !..بلند شدم و با پر ونده ای زیر بغل ا زاتاق بیرون آمدم ...چقدر قیافه اش دیدنی شده بود ...آمده بود مثلا مرا به جوش اورد ولی من، زرنگتراز این حرفها بودم ...دلم آرامش میخواست و این دو نفر ،خیلی روی اعصابم پیاده روی میکردند ...یادم باشد یک هندز فری برای خودم بیاورم تامجبور نباشم حتی ناخواسته ، شنونده ی حرفهای بی سر و ته شان باشم .....
با همان پرونده که دستم بود خودم را به ابدارخانه رساندم ...شاید خوردن یک فنجان چای ، حالم را بهتر میکرد ....اقای رحیمی مشغول شستن فنجانها بود ...البته مسئولیت اصلی اش خرید شرکت بود اما گاهی اوقات کارهای پذیرایی از مهمانان و امور ابدارخانه هم به او سپرده میشد ...هر چند همیشه ی خدا نبود ولی خب امروز از شانس من میتوانست یک فنجان چای برایم دم کند ...پرونده را روی میز گذاشتم :
- سلام خسته نباشید
رحیمی سرش را بلند کرد :
- سلام خانم صادقی ، چه عجب از این ورا ؟
- چای دارین ؟
- بله تازه دم کردم بفرمایید بنشینید براتون میارم
- ممنون
پرونده را باز کردم ...تمام جدولهای بخش اداری درست بود ...احتمالا یکی از فاکتور ها بدستم نرسیده بود ...شاید رحیمی یادش رفته به من بدهد ...موقعیت خوبی بود تا ا زخودش در این باره سوال کنم :
- آقای رحیمی ؟
- بله؟
- شما دیروز عصر که واسه خرید رفته بودین بیرون ، تموم فاکتو رها رو برام اوردین ؟
- بله چطور مگه ؟
- مطمئنید؟ اخه هر چی حساب کتاب میکنم جور در نمیاد ، هر چی باشه حساب تنخواه ،شوخی بر دار نیست ، یه لطفی بکنید دوباره بگردین شاید یک فاکتور رو یادتون رفته به من بدین که ثبتش کنم
- چشم خانم صادقی ، بفرمایید این چای رو میل کنید تا من یه نگاه دیگه بندازم
- خیلی ممنونم
رحیمی مشغول جستجو شد ...داخل کابینتها ...بالای کمد ...و کشو ها را چک کرد اما چیزی پیدا نشد که نشد ...واقعا بی نظمی در ابدارخانه ما همیشه بیداد میکرد ...دکتر بهزادی صبر ایوب داشت که این همه مدت به هم ریختگی امور ابدارخانه را به رویش نمیآورد ...نمیدانم رحیمی با مدیر عامل جدید چه میخواست بکند؟ همه که مثل دکتر بهزادی نبودند....
- اینجا چیزی نیست خانم صادقی ، من امروز یه سر میرم تا خونه مون اگه چیزی پیدا کردم حتما میارم خدمتتون
- باشه ، بابت چای هم دستتون درد نکنه
- نوش جونتون
دوباره پر ونده را زیر بغل زدم و راه اتاقم را در پیش گرفتم دعا میکردم که مهدی از آنجا رفته باشد ...من به چه زبانی باید به این بشر میفهماندم که همه چیز بین ما خیلی وقت است که تمام شده و من اصلا دلم نمیخواست در رابطه با زندگیش چیزی بدانم ...نه برایم مهم بود و نه علاقه ای به دانستنش داشتم !
وارد اتاق شدم ...خدا را شکر بهنوش تنها بود ... حتما پسره ی پرحرف دیده بود که من از اتاق بیرون رفتم و موفق نشده بود از زندگی شیرینش برایم بگوید و زحمت را کم کرده بود !
با ورود من بهنوش چشم چرخاند و پوز خند ی بر لبش آمد :
- کجا رفته بودی ؟
پرونده را روی میزم گذاشتم :
- ابدارخونه
دوباره شروع به صحبت کرد ...اینبار نوبت بهنوش بود که اعصابم را به هم بریزد ...احتمالا میخواست گزارش کار برادر عزیزش را بدهد :
- مهدی همین روزها عروسیشه !
بی تفاوت شانه ای بالاانداختم :
- مبارکش باشه
- دختره گویا دفتر بیمه داشته
واقعا برای آن دختر بینوا دل سوزاندم ...خدا عاقبتش را بخیر کند.. چیزی نگفتم که باز دوباره ادامه داد :
- تو چرا ازدواج نمیکنی سهیلا ؟
دیگر واقعا نمیتوانستم تحملش کنم :
- همون یه بار که ازدواج کردم واسه هفت پشتم بس بود، سرم شلوغه بهی!
و این جمله اخری ام ، بصورت کاملا محترمانه یعنی" لطفا خاموش باش و دهانت را ببند تا من هم به کارهایم برسم" ....
.................................................. ........
ساعت کاری شرکت تمام شده بود ...همه رفته بودند و من هنوز در گیر جدولهای مالی ای بودم که همین طور ناقص، روی دستم مانده بودند ...باید با خودم میبردمشان خانه و دوباره از اول چک میکردم شاید خودم یک جایی اشتباه کرده بودم ...ناگهان در باز شد و رحیمی نفس زنان ، خودش را با شتاب پرتاب کرد داخل :
- خانم صادقی ، خدا رو شکر که هنوز نرفتین
یا خدا نزدیک بود از ترس سکته کنم:
- چی شده ؟ چرا نفس نفس میزنین ؟
- من شرمنده ام ، این فاکتو ر تو خونه جا مونده بود ، گفتم بیارمش براتون، دعا میکردم هنوز نرفته باشین ، تو ی پلاستیک دواهای بچه گذاشته بودم حواسم نبود
میخواستم بگویم حواس تو کی جمع بوده برادر ؟
- خیلی ممنون ،خدا خیرت بده ، خیالم راحت شد
نفس راحتی کشیدم ....نزدیک بود کارم چند باره شود ...برا ی امروز دیگر بس بود ...خیلی خسته بودم ...باید هر چه زودتر به خانه میرفتم ...وسایلم را جمع کردم و از در شرکت آمدم بیرون ...
چند قدمی نرفته بودم که با صدای تک بوق ماشینی به خود آمدم ...اهمیتی ندادم ،احتمالا اشتباه گرفته اما دوباره دستش را روی بوق گذاشت .... ایستادم ونگاهش کردم ...راننده شیشه را پایین داد :
- خانم صادقی ، بفرمایید برسونمتون
پیمان فلاح اینجا چه میکرد.... ؟

سلام عزیزان
مرسی از همه دوستانی که آمدند تاپیک نقد و نظر دادن
ولی نمیدونم چرا اینجا اینقد رخلوت شده ؟
دیگه دوست ندارین براتون رمان بنویسم ؟
بی تعارف بهم بگین

ویرایش توسط خانومی : ۹ اسفند ۱۳۹۱ در ساعت ۰۸:۱۷ قبل از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, !SARA, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *msbm*, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mona., .parniya., .SaInA., 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, Anolin, armaghan88, arman_iran, armita1819, arqavanii, asal naz, asal Queen, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, Atrisa banu, atyek, Avaa, avayebaran, ayandeh1, azda, azisadeghi, b3666, bahar narang, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, casandan, chobiiin, Cute Goddess, darya..., divandary, EasTern_Girl, elahe 66, elianoos, Elikanik, EliSo, elmira.t, elmiraa_20, elnaz89, extranjera, faghatdream, farg0o0o0o0ol, fariba44, fary, fatima64, fedra, fk-osh-d, Frost, G.Atishpare, gandomsa, ghazale man, gili, glarion, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, hana_m, hany111, hanye, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, Honey_fa, honey_x, hooramohebtash, hooriya_y, hyunah, Irani, iryane, j.ghanavizi, joana, k.hial, kamand76, katoore, kfdh, khademre, khale rize, khatooonn, kiana_kia, kimiya14, Laali, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leila93, leona, liuana, luna.brillante, M mehrane, m-khani, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahnazmom, mahsaj, mahsamoon, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, mahzoon, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, maral_70, mary naz, Mary.Maryam, maryam khanum, maryam56, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, melikarozl, melodina, mery1356, me_ned, Mina, mina_75, mishapasha, Miss A, mobaraki, moni14, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, my dream, mzm1368, m_ezraeil_m, nana22, nana27, nanazkhanoom, narciss, nargesii, nasrin_50, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, New Age, nikoo 123, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, niyayeeeeeesh, noshafarin, ordibehesht91, panah, pani.moghaddam, pari1990, paria_pari, pariedarya, parisaparisa, parmis86, parrr, parvaeh, pati'a, peg@h, pishimaloos98, pure13, R@TA, rahaa_m, RaheBipayan*, rahha, rain_signal, ramanava, rangin, rara90, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, Reza, reza9000, riitaa, Roghaye57, roshan*, roya1365, ROZ GOL, s7453s, s9083, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, samir, sana1994, sanaz26, sanaz_, sanaz_95, sangpare, sara parvizi, sara2876, saray, sardes, sarma1010, sayeh66, sedena, sefid65, Sepideh2, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, shamim khanom, shamsa 51, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, simindokht, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogand.m, sogol 71, sogolhe, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, sydney, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, tama1011, tania_7, tgmg2010, The Wind, Tikooli, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, vampire123, vanas, violet_mahtab, wenela, YAS95, yasaman20, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, zahra_jk, Zahra_niki, zeinab75, zina, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~B@H@R~, ~farzaneh jan~, ~pArnYa~, ~sky angel~, آبجی خانمی, آذردخت, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, باران شکوفه, بارانها, بارون بهار, بازیگوش, برادپیت, بلور, بهارجون, بهبهو, بی بی گل, بیقرارم, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خاوردخت, خیال غزل, دخترویروسی, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., روشنک اهورایی, زوها, ساحلی, سارا ف, سارا مقدم, سافانا, سبحی, سرای بانو, سكوت ابريشم, سکوت من, شورم, شیوا, عاطفه دلنواز, عمه خانم, غزال- ارشیا, فرحناز65, فلفلی, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماه منیر, ماهین56, ملیساا, منا64, میترا.د, میچکا, نداي عشق, نسرین..., نسيا, نسیب, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نيلا..., همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, پارمیس خانوم, پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, کمند, گل ارکیده, گنجیشک, یاسی جان, یلدا2222, •●شقایق●•, 。 sIrVαT 。
قدیمی ۲۹ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ قبل از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

خانومی آواتار ها

پست بسیار مفید  +215 امتیاز     

اینجا همه چیز سرد است ،حتی بخار دهانی که میخندد .....

با گامهای آهسته خودم را به ماشینش رساندم:
- سلام جناب مهندس ،خوب هستین ؟
- سلام از بندست ، شما هنوز نرفتین خونه ؟ بفرمایید سوار شید
- نه خیلی ممنون مزاحمتون نمیشم
- تعارف میکنید ؟ بفرمایید خواهش میکنم
پیمان فلاح ،یکی از مودبترین کارمندان شرکت بود و جز تکنسین برق محسوب میشد و خبر داشتم که بزودی مدرک فوق لیسانسش را هم میگیرد...دلم نمیخواست با او بروم ...چون کافی بود کسی ما را در این وضعیت ببیند ...خدا میداند چه پیراهن عثمانی برایم بدوزند ...نگاهی به اطراف انداختم خدا را شکر کسی نبود ....به اجبار سوار ماشین شدم:
- ببخشید ، باعث زحمت شما
- خواهش میکنم این چه حرفیه ، تااین موقع شرکت بودین ؟
- بله متاسفانه کارم امروز خیلی طول کشید
- که اینطور ، حتما حجم کاریتون با این تغییرات جدید زیاد شده ، این جوری که اعلام کردند پس فردا ،جلسه معرفی مدیر جدیدمون هست
بلاخره خبر پخش شده بود ....
- بله منم شنیدم
- خدا بخیر کنه ،حیف دکتر ،واقعا انسان شریفی بودن
- بله همین طوره
از شیشه به بیرون نگاه کردم ، چقدر خیابانها شلوغ بود و پر ترافیک ...نگاهی به مهندس انداختم که یک دستش را تکیه گاه کرده بود و انگشت به دهان گرفته بود ..متفکر به نظر میرسید...سکوت را شکستم :
- چه خبر اقای فلاح ؟ درستون تموم شده ؟
- والا ،دارم کارهای پایان ناممو انجام میدم
- بسلامتی انشا الله
- ممنون، لطفا مسیرو بهم میگین ؟ همینو مستقیم برم؟
- بله یه بریدگی جلو هست از همونجا بپیچین دست راست، بازم شرمنده
بقیه راه به سکوت گذشت ...نمیخواستم مرا جلوی در خانه پیاده کند :
- ممنون ،من همینجا پیاده میشم
- خب اجازه بدین برسونمتون دم خونه ،اینجا سر چهار راه هستش که
حالا چگونه باید به او می فهماندم که تا همین جا هم باید خدا را شکر کنم.... اگر کسی مارا ندیده باشد :
- دستتون درد نکنه ،یه مقدار خرید دارم ، خیلی لطف کردین
- خواهش میکنم
پیاده شدم و بقیه راه را سلانه سلانه طی کردم ..البته بد هم نشد ..کلی از سوپر مارکت خرید کردم ... یک توفیق اجباری!
.................................................. ..............
بلاخره روز موعود فرا رسید ... جلسه معارفه مدیر جدید شرکت بود...آنقدر از رفتن مدیرمان ناراحت و افسرده بودم که حتی کنجکاو هم نبودم تا زودتر ببینم روسای جدید چه شکل و شمایلی دارند ...گویا ایشان به همراه معاونش، از صبح داخل اتاق بهزادی بودند و جلسه هم در همان سالن کنفرانس دکتر برگزار میشد ...قرار بود برای اینکه کل شرکت تعطیل نشود ...از هر بخش یکی دو نماینده در جلسه حضور داشته باشند ...از بخش اداری مهیار و نگار نظامدوست، از بخش فن آوری مهدی یوسفی ، از قسمت تکنسین مهندس فلاح و مهندس آذریان ، از بخش حسابداری من و بهنوش و .....
جلسه شروع شده بود ...من و بهی تقریبا در ردیف های جلو نشسته بودیم ...از همانجا دو چهره نا آشنا را دیدم که به نظر، روئسای جدید شرکت بودند ...یکی قد بلند و چهار شانه با موهای بور و پوستی سفید ...و یکی قد کوتا و فربه باچشم و ابروی مشکی و سبیل های چنگیزی ! ...واقعا شبیه چاق و لاغر بودند ...عجب ترکیب مدیریتی خنده داری ..احتمال میدادم مدیرمان همان مرد چهار شانه باشد ...به هر حال این موضوع بزودی مشخص میشد ...
دکتر بهزادی شروع به صحبت کردند...از سختیها و مشکلاتی که در این چند ساله با آن دست و پنجه نرم کرده بودیم ..از حس همکاری و مسئولیتی که درتک تک کارمندانش سراغ داشت ...از اهداف کلی شرکت و برنامه های آتی ...تا اینکه نوبت رسید به معرفی روئسا :
- امروز افتخار دارم که یکی از بهترین و لایق ترین افرادی که در این زمینه میشناسم، خدمت دوستان معرفی کنم ..از این به بعد اداره "تابان" بر عهده مهندس فریمان ناصری هست ، به افتخارشون
همه شروع کردند به کف زدن که دیدم ناگهان همان مرد قد کوتاه سبیل چنگیزی از جایش برخاست و با سرتعظیم کوتاهی کرد ...خدایا این کاریکاتور مدیر جدید مان بود ؟ تقریبا هم قد خودم بود ...نمیتوانستم خنده ام را کنترل کنم ...کلی سلام و صلوات فرستادم ...تا این موقعیت ختم به خیر شود دکتر بهزادی ادامه داد :
- ایشان به همراه معاون توانای خودشون جناب مهندس سعید سنایی شرکت را اداره خواهند کرد
با زهم صدای کف زدن های حضار بلند شد و آن مرد چهار شانه و خوش هیکل هم به تبیعیت از همراهش تعظیم کوتاهی کرد ....من هنوز خنده ی روی لبانم جمع نشده بود که دیدم سرش را بالا آورد و او هم لبخند ملیحی حواله ام کرد ...خدای بزرگ... یکی من را بر میداشت و از این سالن می انداخت بیرون ،تا بیشتر از این ابرو ریزی نکرده بودم ..! گونه هایم گل گرفته بود ..سرم را پایین گرفتم ...بمیری سهیلا که هنوز نمیدانی در یک جمع و جلسه به این مهمی ، چگونه خودت را کنترل کنی ...بمیری !
قسمتهای پایانی جلسه ، اختصاص داشت به آشنایی روئسای جدید با مهره های اصلی شرکت ...دکتر بهزادی یک به یک شروع کرد به توضیح دادن و معرفی اعضا... به من که رسید غم در چشمانم خانه کرده بود ..من، خوبی ها و پدری های این مرد را هرگز فراموش نمیکردم :
- و خانم صادقی ،حسابدار توانای ما در بخش مالی
با سر تکانی دادم و لبخند کمرنگی بر صورتم نقش بست ..سعی کردم چشمانم را کنترل کنم و نگاهم ، تنها روی مرد سبیل چنگیزی سر بخورد ..و از دیدن روی مبارک معاون خوش تیپش شدیدا صرفنظر کردم .... شدیدا !.. تا همین جا هم ،خدا میدانست که چگونه میخواستم خرابکاری امروزم را درست کنم .....

امیدوارم، از این به بعد ،روزگار ما و "تابان" ختم به خیر شود ....الهی آمین !

سلام
تو این پست مهندس پیمان فلاح و مدیر جدید فریمان ناصری شخصیت های واقعی بودند

با همتون قهرم

ویرایش توسط خانومی : ۹ اسفند ۱۳۹۱ در ساعت ۰۸:۱۸ قبل از ظهر
خانومی آنلاین نیست.  
تشکر شده توسط :
!!! NAFAS !!!, !SARA, #SamaneH#, (mahi), (mina), * حدیث *, *RANIA*, *SAHAR.R*, *sorme*, *هاناز*, +Neda+, .:MahshiiiD:., .ARAM., .Mona., .parniya., .SaInA., 0033, 115-مروارید, 2rrin, 6nana, afroodit, afsaneh52, aidaa, airena, amisha, Anahita.s, ana_b, andishe1993, angel04, anita23, Anolin, arman_iran, armita1819, arqavanii, asal naz, asal Queen, asemane nili, aseman_82, atefeh_49, AtI2020, Atrisa banu, Avaa, avayebaran, ayandeh1, aygeen, azda, azisadeghi, b3666, bahar narang, BaharәH, balatanha, banafsheh_sh83, barin_s, barni, baroonii, behnazhmz, believe me, betiya, birain, birdana2, blub2000, blue69, bneta, casandan, chobiiin, Cute Goddess, darya..., devilgirl_A, divandary, EasTern_Girl, elahe 66, elahegood, Elen, elianoos, Elikanik, EliSo, elmira.t, elnaz89, extranjera, faeze m2, faghatdream, farg0o0o0o0ol, fariba44, fary, fatima64, fedra, fk-osh-d, Frost, G.Atishpare, gandomsa, ghazale man, gili, glarion, googoosh z, gord Afarid, habe angori, hala, haman13, hana_m, hany111, hasti59, hasty 70, haveking, havva7, hediyeh_b, hermiun_0, hoaya, homa*, homa41, Honey_fa, honey_x, hooriya_y, hyunah, Irani, j.ghanavizi, joana, k.hial, kam kam, kamand76, katoore, kfdh, khale rize, khatereh14, khatooonn, kimiya14, Laali, Lady Sky, Lale7, layahashemi, leila93, leona, liuana, M mehrane, m-khani, Maedeh, mahbobe26, mahda, mahnazmom, mahsaj, mahsamoon, mahtab10, MAHTAB63, mahtabi22, Maman fariba, mamorin, man!, mani1384, Mantral, maral_70, Mary.Maryam, maryam khanum, maryam56, maryammogadas, maryiana, marzi marzi, matchless, mehrniaa, mehrnoush_re, melodina, meno, mery1356, me_ned, Mina, mina_75, mishapasha, Miss A, mobaraki, moni14, monir1343, motlagh, mrkh792, ms_f90, mzm1368, m_ezraeil_m, nana22, nana27, nanazkhanoom, narciss, nargesii, nasimpajhoohi, nasrin_50, nastaran86, nazi1, nazlili, ned67, nedaj, negar*pb, negar.n1000, negar1373, negin17, neginra, New Age, nikoo 123, nikoo87, nilgon_nili, nina86, nino_9, niyayeeeeeesh, noshafarin, ordibehesht91, panah, pani.moghaddam, pardisa 1, pari1990, paria_pari, pariedarya, parisaparisa, parmis86, parni khanom, pati'a, peg@h, pishimaloos98, pure13, rahaa_m, RaheBipayan*, rahha, ramanava, rangin, rara90, rashno, rayhane22, razieh y, real girl, reyhaneh2020, Reza, riitaa, Roghaye57, roshan*, roya1365, ROZ GOL, s7453s, s9083, saadat2000, saba 68, saba28, saghigol, sahar32, sahari, sahel_m, samir, sana1994, sanaz26, sanaz_, sanaz_95, sangpare, saqi, sara parvizi, sara2876, saray, sardes, sayeh66, sedena, sefid65, setareh30, setayesh1363, setayesh1976, shamim khanom, shamsa 51, shayesteh 96, sheida_953, sheydajoooon, shima72, shimaaaaa, shiny star1, shiva-71, sibsorkhhava, silverstar, simindokht, sinsor, sipa, Snow Dream, sogand n, sogand.m, sogol 71, sogolhe, Sol,14, somaye_t, somi somi, somy_kh, sotazi, sydney, sαвα, T.KHD, t0ranj, tadaii, tama1011, tania_7, The Wind, Tikooli, Universe95, UnKnOwN_Sh, vala_hg, vampire123, vanas, vayi, violet_mahtab, wenela, yasamin_34, yasesabs, yasi memol, yassii, yutabahoora, zeinab75, ziglernata, zina, zizi66, zoooom, zrnznn, | Zahra.M |, |SarA_S|, ~ MONA khanum ~, ~Alone.Boy~, ~farzaneh jan~, ~sky angel~, آبجی خانمی, آذردخت, آنیتا, آواشیوا, آوان, ارکیده سفید, الناز راد, الهام بانو, اميرجان, اولین ستاره, ELI, ایدابانو, با نمک, باران شکوفه, بارانها, بازیگوش, برادپیت, بلور, بهارجون, بهارسميع, بهبهو, بیقرارم, ترنم ازاد, تنها..., توهم سبز**, جودی ابوت شیطون, حریم, حـسـام*فـیـضـی, حنیفا58, خاوردخت, خیال غزل, دخترویروسی, دروغ شیرین, دریا 91, دریا دلنواز, دل خوش, راز نياز, رز صورتی ..., رهایش, روشنک اهورایی, زوها, ساحلی, سارا ف, سارا مقدم, سافانا, سبحی, سرای بانو, سكوت ابريشم, سکوت من, شورم, شیرینusa, شیوا, عرفان 82, عمه خانم, غزال- ارشیا, فرحناز65, ققنوس98, لمیس20, لیلین, لیلیپوت, م.نوری, مادرم, ماهین56, ملیساا, منا64, منيژه, میترا.د, میچکا, نداي عشق, نسرین..., نسيا, نسیب, ننه هانی و حوری, نوازشگر, نيلا..., نیکا83, همیسا, هورام, هوفریا, ویشار, پارمیس خانوم, پرستو..., پرنا, پونام, چشم قشنگ, ژوبی, گشتاسب13, گل ارکیده, گنجیشک, یاسی جان, یلدا2222, •●شقایق●•, 。 sIrVαT 。

علاقه مندی ها (Bookmarks)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش