ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
رنگ ها در دکوراسیون منزل
asiatechنودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
 1. Top | #1

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  بهمن 1390
  نوشته ها
  2,107
  میانگین پست در روز
  1.50
  محل سکونت
  تهران
  تشکر از کاربر
  19,219
  تشکر شده 38,045 در 1,685 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض رنگ ها در دکوراسیون منزل

  بنفش در دکوراسیون منزل :

  بنفش ممکن است کمی سنگین و طاقت فرسا باشد، با اضافه کردن چند رنگ دیگر میتوان کمی از سنگینی این رنگ کم کرد. از رنگهایی استفاده کنید که تهمایه بنفش دارند ولی مثلا اگر اتاق خود را بنفش بادمجانی پررنگ کردید، حتما از رنگ یاسی در آن استفاده کنید. برای اینکه اتاقتان بنفش باشد و در عین حال سنگین نباشد میتوانید باز هم این ترفند را به کار بگیرید که در تمام اتاق از رنگهای خنثی استفاده کنید و در وسایل منزل یا تابلوها از بنفش استفاده کنید یا اگر مایلید که کل اتاق بنفش کمرنگ باشد، از به کارگیری رنگهای جسورانه (مانند نارنجی، لاجوردی و خردلی و ...) در وسایل منزل غافل نشوید  بنفش و رنگهایی مثل نارنجی،لاجوردی، خردلی و دیگر رنگهای جسورانه (به اصطلاح خودمان رنگهای جیغ!) کنتراستی بسیار خوب میدهد. تهمایه اتاق بنفش است و شما قرار است که از این رنگها در کنار بنفش استفاده کنید، این رنگها را کجا باید به کار ببریم؟ وقتی کسی به اتاق شما نگاه کند، حتما متوجه این رنگها میشود، چون این رنگها به طور قابل توجهی خود نمایی میکنند... پس! میتوانیم از آنها در کوسنهای روی مبل، ملحقات مبلمان(مثل میزها یا رواندازهای کوچک برای قسمتی از مبل)، ظروف شیشهای و دیگر وسایل دکوری استفاده کرد.


  بنفش با رنگهای آبی، قرمز، صورتی و سبز ترکیبی جذاب میدهد. رنگهای مختلفی را میشود با بنفش ترکیب کرد، بستگی دارد شما از چه بنفشی استفاده کنید. بادمجانی را میتوانید با سبز، آبی، قرمز یا زرد هماهنگ کنید. بنفشِ کمرنگ هم گاهی در اتاق خواب استفاده میشود، این رنگ در عین حال که اتاقتان را با نشاط نشان میدهد، آرامش را هم با خود به ارمغان میآورد. بنفش کم رنگ را می توانید با آبی، صورتی و سبز ست کنید. رنگ یاسی هم با صورتی، خاکستری و آبی محشر میشود!

  در ترکیب رنگها با بنفش میتوانید از رنگهای خنثی هم استفاده کنید. (سیاه، خاکستری، سفید، کرم و بژ)


  آبی فیروزه ای در دکراسیون منزل

  فیروزهای رنگی بسیار زیباست و من فکر میکنم که در بهشت هم حتما از ترکیب دو رنگ فیروزهای و سفید زیاد استفاده شده است...

  این رنگ محیط داخلی خانه را بسیار جذاب و روشن میکند. ممکن است بخواهید فقط در جزییات از آن استفاده کنید... واقعا ارزشش را دارد که از این رنگ حتی در حد خیلی جزیی استفاده شود، پس این کار را انجام دهید. فیروزهای در واقع سبز مایل به آبی است و افرادی که سلیقهای بیهمتا دارند به خوبی میدانند که استفاده از آن در دکوراسیون منزل معجزه میکند. رنگهای مکملِ آن هم کم نیستند، سفید، سیاه، صورتی، زرد، سبز و بنفش جلوه این رنگ را بیشتر میکنند.


  اگر فکر میکنید که دلتان یک جورهایی قلقلک میآید که تمام خانه را فیروزهای کنید ولی از انجام آن کمی میترسید، باید بگویم که درست حدس زدهاید، به کار بردن فیروزهای در کل دیوارها و وسایل پرریسک به نظر میرسد ولی چاره دارد! میتوانید از رنگهای مختلفی برای تلطیف آن استفاده کنید. خب تصور کنید که یک اتاق با دیوارهای فیروزهای دارید، و میخواهید کمی زیباترش کنید، این رنگها را در بقیه وسایل به کار ببرید: صورتی کمرنگ، زرد، قرمز جگری، سبز، سیاه و سفید، کرم و خاکستری رنگهایی خنثی هستند و میتوانید با استفاده از آنها اتاق فیروزهای را کمی متعادلتر کنید.


  استفاده از این رنگ (به عنوان جزییات) در کنار رنگهای طبیعی (رنگ کلی منزل) مثل سفید، میتواند آن را از یکنواختی درآورده و به منظرهی خانه شما عمق بدهد. گاهی لازم است در کنار فیروزهای زیبا، از رنگهای دیگری هم در جزییات استفاده کرد. پیشنهاد ما زرد روشن و صورتی است. قراردادن ظرفهای شیشهای و سفالیای که رنگشان فیروزهایست خانه شما را بسیار رؤیایی و دلنشین خواهد کرد، مخصوصا وقتی که این ظرفها با رنگهایی از قبیل سفید و زرد و نارنجی کنتراست ایجاد کنند.

  از فیروزهای در مبلمان، بالشتهای اضافیِ روی تخت و کوسنهای مبل، لامپها و ظروف سفالی و گلدانها استفاده کنید تا در دکور منزلتان نقاطی جذاب که هر چشمی را مجذوب خود میکند، داشته باشید.


  فیروزهای بسیار زیباتر از پیش خواهد شد اگر از نوعی باشد که کمی میدرخشد(رنگ متالیک)... یا اگر در عکسها دقت کنید میبینید که پارچههای فیروزهای روی تختها بسیار زیباتر از دیوار فیروزهایاند.فیروزهای رنگی مناسب برای دکوراسیون حمام به شمار میرود زیرا به رنگ آب است ... این رنگ، در اتاق خواب، در اتاق نشیمن، جلوه زیبایی به فضا میدهد. ضمنا گاهی هم در آشپزخانه از آن استفاده میشود.
  دوستای خوبم زود زود میخام برگردم دلم برای همه تون تنگ شده دعا کنید بتونم زود بیام


  فرقـے نمـے کند !بگویم و بدانـے ...!
  یا ...نگویم و بدانـے..!
  فاصله دورت نمی کند ...!
  در خوب ترین جاﮮ جهان جا دارﮮ ...!
  جایـے که دست هیچ کسـے به تو نمـے رسد...
  دلـم...!!!

 2. 10 کاربر از پست نازنین جونم تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  بهمن 1390
  نوشته ها
  2,107
  میانگین پست در روز
  1.50
  محل سکونت
  تهران
  تشکر از کاربر
  19,219
  تشکر شده 38,045 در 1,685 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل:

  دست بردارید! از این رنگ های تکراری...

  رنگ نارنجی اتاق پذیرایی را بسیار زیبا میکند، میدانم که اغلب ما قدرت چنین ریسکی را نداریم...شاید هم سلیقهاش را نداشته باشیم.

  از یک نارنجی خوشرنگ برای دکوراسیون منزلتان کمک بگیرید، اگر از همان ابتدا در انتخاب رنگ زمینه اتاق کمی سخت بگیرید بعدها پشیمان نخواهید بود.

  نارنجی رنگی جذاب و پر انرژیست، ضمن اینکه با بسیاری از رنگها ترکیبی چشمنواز میدهد، پس هماهنگ کردن رنگ لوازم منزل با این رنگ؛ کار چندان دشواری نیست. میتوانید در کنار نارنجی از لوازم و تزییناتی با رنگهای زرد و قرمز استفاده کنید، در این صورت خانهای دارید با نمای "آتشین"! اگر بخواهید کمی بیشتر مایه بگذارید و اتاقی جذابتر داشته باشید، می توانید بعضی وسایل را طرحدار انتخاب کنید، این طرحها میتوانند خیلی هم شلوغ باشند! این وسایل می توانند کوسن روی مبلها، تابلوی روی دیوار، پردههای اتاق، لوستر، فرش یا هر چیز دیگری باشند... صحبت از دکوراسیون منزل شماست و سلیقه شما حرف اول را میزند، کسی در این دنیا نیست که سلیقه نداشته باشد، همه سلیقه دارند اما سلیقهها متفاوت است؛ کاری نداشته باشید که دیگران از اتاق شما خوششان میآید یا نه؟! کار خودتان را بکنید! آنجا که هستید "خانه شماست"! و فقط سلیقه شما برایش مهم است.


  ترکیب نارنجی با سیاه، سفید، کرم، قهوهایِ مایل به زرد و خاکستری و دیگر رنگهای خنثی بسیار خوب جلوه میکند. حتما خودتان هم این را میدانید که میتوانید از یکی از این رنگهای خنثی به عنوان رنگ زمینه اتاق استفاده کنید، ولی با این حال کاری کنید که خانه شما نارنجی دیده شود...! راهش هم آسان است، دیوارها را مثل همیشه یک رنگ خنثی بزنید و تعدادی از وسایل را نارنجی انتخاب کنید. رنگ نارنجی چشمها را جذب میکند و مجالی به رنگهای خنثی نمیدهد. رنگ نارنجی روی دیوارها جلوه بسیار شاد و زیبایی دارد، آن را از دست ندهید.


  حالا اگر تصمیمتان را گرفتهاید که دیوارها را رنگی خنثی بزنید و با ظرافت؛ نارنجی را وارد اتاقتان کنید، یک پیشنهاد دیگر هم برایتان دارم. با رنگها بازی کنید و بگذارید به شما نشان بدهند که گاهی چقدر شیطنت میکنند. در کنار نارنجی از رنگهایی استفاده کنید که کنتراست زیبایی ایجاد کنند. استفاده از رنگهای آبی، بنفش و سبز در وسایل دکوری، لوازم منزل و کوسنهای روی مبلها باعث میشوند که چشم هر ببینندهای به همان نقاط خیره شود. (قصدمان خیره کردن کسی نیست، منظورم این است که به نمیتوانند از بازی رنگها چشم بردارند!)

  نارنجی و فیروزهای هم ترکیبی فوقالعاده ایجاد میکنند،همانطور که نارنجی و سبز روشن مکمل یکدیگرند. البته خیلی مهم است که شما چه نارنجیای را انتخاب میکنید، روشن؟ تیره؟ شاید هم آجری!...همه اینها را بسنجید، سپس تصمیم بگیرید.


  ترکیب دو رنگ نارنجی پررنگ و نارنجی کمرنگ، اتاق بسیار زیبایی به شما میدهد.

  حالا در نظر میگیریم که یک اتاق دارید و مایل هستید که به آن نمایی نارنجی بدهید، برای رنگآمیزی دیوارها از رنگهای خنثی استفاده کنید، وسایلی که کمی بزرگتر هستند؛ مثل مبل یا فرش یا یک کمد؛ را نارنجی انتخاب کنید و در آخر در ریزهکاریها و وسایل کوچک؛ مثل کوسن یا یک چراغ مطالعه یا قطعات دکوری؛ از رنگهایی که کنتراست زیبایی با نارنجی دارند کمک بگیرید.

  تناژهای مختلف رنگ نارنجی کمرنگ و پررنگ را از اینترنت پیدا کنید، از آن ها پرینت بگیرید(مراقب باشید که رنگهایی که پرینت گرفته شدهاند با رنگی که در کامپیوتر میبینید یکی باشد) سپس هر کدام از این رنگها را کنار یکدیگر قرار دهید و ببینید که دوست دارید از ترکیب چه تناژهایی استفاده کنید؟ انشاءالله اتاق زیبایی خواهد شد...
  رنگ سبز در دکوراسیون منزل:

  سبز، رنگی است که به منزل شما شور و سر زندگی را هدیه میدهد و اغلب آن را در اتاق نشیمن یا اتاق خواب به کار میگیرند. خیلیها میپرسند که "اگر رنگ اتاقم سبز باشد چه رنگی را باید به همراه آن به کار ببرم تا اتاق از یکنواختی در بیاید؟" بسیاری از رنگها، از زرد تا بنفش، قرمز، خاکستری و آبی... همه و همه با سبز هماهنگ هستند و زیبایی میآفرینند.


  سبز کم رنگ، محیطی آرام ایجاد میکند، تنها میتوان آن را با زرد روشن، قرمز جگری و نارنجی ست کرد، بدین صورت اتاقی با رنگهای روشن خواهید داشت. معمولا سبز کمرنگ و رنگهایی با ته مایه روشن در طراحی دیوارها استفاده میشود و دیگر رنگها در مبلمان و دکوراسیون به کار گرفته میشوند.


  سبز روشن میتواند با تمامی رنگهای روشن یا رنگهای خنثی مثل سیاه و سفید و بژ ترکیب شود. سبز روشن همچنین میتواند با دیگر رنگهایی که ته مایه سبز دارند هم ترکیب شود، مثلا رنگ آبی دریا. دو تناژ مختلف از رنگ سبز هم میتوانند ترکیبی چشم نواز داشته باشند، برای مثال، سبز مایل به زرد و سبز مایل به آبی!


  رنگ سبز ترکیب خوبی هم با رنگهای خنثی مانند سفید، خاکستری، قهوهای،بژ و سیاه میدهد. به دو صورت میتوانیم سبز را با این رنگها ترکیب کنیم، اولی اینکه رنگ غالب سبز باشد، دومی اینکه از سبز فقط به عنوان یک نقطه تمرکز چشم استفاده کنیم مثلا فقط یک مبلمان یا میز یا فرشهایی سبز رنگ باشند.

  برای خلق یک اتاق سبز بینظیر سعی کنید انواع مختلف این رنگ را با دیگر رنگها به کار گیرید. البته به این نکته هم حتما توجه داشته باشید که رنگهای سبزی که به کار میبرید، همه تقریبا در یک طیف و مکمل باشند تا از قبل مطمئن باشید که آنها حتما کنار یکدیگر زیبا خواهند بود و خسته کننده نمیشوند.

  اگر میخواهید دکوراسیون اتاق نشیمن را عوض کنید اما آنقدرها هم پول و وقت برای یک تغییر کلی ندارید توصیه ما این است که سعی کنید با استفاده از این رنگ در جزئیات؛ خانهتان را زیبا کنید، مثلا فقط رنگ مبلمان را تغییر دهید یا از وسایل دکوری و لوازم منزل که به رنگ سبز هستند کمک بگیرید.

 4. 13 کاربر از پست نازنین جونم تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  بهمن 1390
  نوشته ها
  2,107
  میانگین پست در روز
  1.50
  محل سکونت
  تهران
  تشکر از کاربر
  19,219
  تشکر شده 38,045 در 1,685 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  روانشناسي رنگ و عكسالعمل ما نسبت به آنها پيچيده است. كمي تغيير در يك رنگ تفاوت زيادي ايجاد ميكند. اگرچه تحقيقات علمي زيادي در مورد تشخيص اين تفاوتهاي اندك انجام نشده است، اما ميدانيم بدن ما در طول زمان به محركهاي جديد پاسخهاي متفاوتي ميدهد.

  آشنايي با تاثير رنگها و استفاده از آن در جاي مناسب يكي از اصليترين نكات در دكوراسيون داخلي است. مهمترين نقش را در طراحي و دكوراسيون داخلي، رنگها بر عهده دارند. هر چيزي كه ميبينيم داراي رنگ است. رنگها باعث ميشوند چيزها را احساس كنيم به عبارتي ميتوان گفت خود نيز داراي احساسند!
  رنگها معنيدار بوده و نوع احساس ما را منعكس ميكنند. هريك از رنگهاي قرمز، نارنجي، زرد، سبز، آبي، بنفش، سياه، سفيد، خاكستري و قهوهاي معني خاصي دارند. استفاده از چرخه رنگ و تلفيق آنها، شما را به ايدهاي كه در نظر داريد، نزديك ميكند. براي تغيير فضايي كه در آن قرار داريد و انجام دكوراسيون بايد بتوانيد انتخاب رنگ كرده، آنها را تلفيق كنيد.
  رنگ ها به دو دسته گرم و سرد تقسيم مي شوند.
  رنگهاي گرم و سرد :
  انواع رنگهاي قرمز، زرد و نارنجي در چرخه رنگ، گرم هستند و با افزايش آدرنالين موجب بالا رفتن فشار خون، افزايش تنفس و در نهايت افزايش درجه حرارت و احساس گرما ميشوند. رنگهاي پررنگتر احساس بيشتري ايجاد ميكنند.
  رنگهاي سبز و آبي در چرخه رنگ سردند، ضربان قلب را كم كرده، ماهيچهها را ريلكس و دماي بدن را پايين ميآورند و حس سرما ميدهند.
  بنفش ميتواند بسته به درصد رنگهاي تشكيلدهنده آن هم گرم و هم سرد باشد. اگر رنگ آبي آن بيشتر باشد، سرد و اگر قرمز بيشتر باشد، گرم خواهد بود. از ويژگيها رنگها به نفع خود در دكوراسيون استفاده كنيد.


  رنگ سبز در دكوراسيون
  رنگ سبز را با بنفش و نقرهاي به كار ببريد.

  سبز به دليل خنثي بودن براي دكوراسيون داخلي فوقالعاده است. سبز در همه جاي طبيعت وجود دارد، با هر رنگ رنگينكمان همنشين ميشود و ظاهر فوقالعادهاي به خود ميگيرد.

  رنگ سبز به دليل آرامبخشبودن مناسب اتاق خواب و سرويسهاي بهداشتي است.

  سبز اگر در كنار طيف بنفش و نقرهاي قرار بگيرد، زيباتر شده، رفاه و غنيبودن را ميرساند.

  از سبز چون رنگ پوست را خوب انعكاس نميدهد، در سالنهاي پوست و زيبايي و حتي بوتيكها و فروشگاههاي لباس استفاده نكنيد.

  سبز را ميتوان با صورتي پررنگ، زرشكي، آبي روشن، زرد و بنفش استفاده كرد.

  سبز آرامش، آسايش، خنكي، رفع خستگي، اعتدال، احتياط، امنيت، هماهنگي، تعادل و آرامش اعصاب را به همراه دارد.

  سبز نشانه ثروت، رشد، تولد، تجديد حيات، غبطهخوردن و همدردي است.

  سبز اجتماعي بودن، مرسوم بودن، ظرافت، پيچيدگي، سنت، عادي و گران بودن را ميرساند.  رنگ آبي در دكوراسيون

  آبي در تركيب با زرد، رنگ باز و گيرايي است و ساحلي ايدهآل را تداعي ميكند و در تركيب با رنگهاي صورتي كمرنگ، سبز نعنايي و با آبي كمرنگتر، آرامش كامل و محيطي بيسروصدا را براي كودكان فراهم ميكند.

  آبي مناسب قسمتهاي پذيرش است و محيطي رسمي، محافظهكارانه و متعادل ايجاد ميكند.

  بيشترين استفاده از آبي زماني است كه به تنهايي به صورت طيفها و سايههاي مختلف محيطي زيبا، آرام، ايدهآل و آسماني را ايجاد كند كه مناسب اتاقخواب و سرويسهاي بهداشتي است.

  آبي سرد، آرامكننده، شفابخش، صلح آميز، رسمي، ضد قرمز و نشانه ذكاوت است.

  رنگ آبي ايجاد آرامش و اعتبار ميكند.

  آبي موجب کاهش فشار خون، كاهش ميزان تنفس، حفظ تعادل، ايجاد محيطي بيسروصدا، انصاف و عدالت ميشود، وفاداري، حس محافظهكارانه و مسئوليت را افزايش ميدهد.

  رنگ آبي باعث احساس رفاه، تازگي، ظرافت، قطعيت، تحت نفوذ در آوردن ميشود و تداعيكننده آب و آسمان است
  --------------------------------

  رنگ زرد دردكوراسيون
  [attachment=29547]
  زرد را با رنگهاي ديگر به كار ببريد.

  زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حكمت است به كار بردن رنگ زرد البته نه خيلي تند، مثلا طلايي، در اتاق ناهارخوري اشتهاآور است.

  كرم نباتي، شاد و مناسب اتاق نوزاد است. رنگ زرد روشن در اتاق ملاقات، اثري مثبت و خلاق دارد.

  زرد، رنگ مثبت و براي اتاق نوجوانان بسيار مناسب است، حافظه را تقويت و به مطالعه كمك ميكند.


  زرد براي مغازههاي كوچك فوقالعاده است، جلبنظر كرده و حالت خوشامدگويي دارد.

  اما چون به كار بردن صرفا زرد در يك محيط ممكن است باعث تندمزاجي و بدخلقي شود، سعي كنيد آن را با رنگهاي ديگر به كار ببريد.

  آبي و زرد، كنار دريا را بودن را تداعي ميكند و زرد و سفيد محيط را تميز نشان خواهد داد.

  زرد گرم وآفتابي، درخشان، منبع نور، مثبت، شاديآور، گيرا، اميدواركننده، اشتهاآور، خلاق، الهامبخش و نشانه استقبال است.

  رنگ زرد حافظه را تقويت ميكند، جرات ميدهد و موجب دروننگري ميشود.

  زرد نشانه توجه، ارتباطات، مناظره و حكمت است و در عين حال تحريكپذيري، خصومت و تبعيض را افزايش ميدهد.  --------------------------------

  رنگ قرمز در دكوراسيون

  رنگ قرمز نشانه جشن، شانس، لوکس و جديد بودن، علاقه و آتش است.

  قرمز رنگ گلهاي رز در روزهاي به ياد ماندنيست. قرمز رنگ هيجانانگيز است.

  اگر با پوشيدن لباس قرمز در يك جلسه تجاري مورد توجه قرار گرفتيد نه تنها به خاطر شجاعت شما در انتخاب رنگ بلكه احساس قدرتي است كه قرمز ايجاد ميكند.

  قرمز رنگ شجاعت و خوششانسي است و در كشورهاي آسيايي مهم و معمول است.

  اما چطور از رنگ قرمز در خانه استفاده كنيم؟

  اگر ميخواهيد همه جا را قرمز كنيد، كمي احتياط كنيد بهتر است قرمز را به صورت پراكنده در جاهاي مختلف به كار ببريد.


  براي ايجاد يك اتاق گرم و نرم ديوارها را قرمز كنيد. با اين كار محيط بستهتر شده و حس صميميت ايجاد ميشود.

  قرمز مناسب اتاق خواب نيست چون ميزان تنفس را زياد و خواب و آرامش را كم ميكند.
  در طرحهاي تجاري استفاده از مبلمان چرمي قرمز در فضايي كاملا سفيد همراه با آويزهاي قرمز آنچنان تماشايي خواهد بود كه هر كس وادار به نشستن و محو لوسترها ميشود و اين به دليل مركز توجه بودن رنگ قرمز است. اما در خانه خود اگر نميخواهيد تا اين حد رمانتيك باشيد، از آن در جاهايي كه برايتان اهميت بيشتري دارد استفاده نماييد و قسمتهاي خاص را مورد توجه قرار دهيد.

  استفاده از قرمز در اطراف شومينه، حتي اگر خاموش باشد، گرما را تداعي ميكند و به كار بردن آن در ورودي خانه استطاعت مالي را ميرساند.

  از قرمز در محل آرايش و اتاق پرو خود استفاده كنيد.

  قرمز در اتاق ناهارخوري شگفتانگيز است و در اتاق پذيرايي بازخورد زيادي دارد.

  رنگ قرمز تيره خود يك سبك را ايجاد ميكند و اعتماد به نفس را ميرساند.

  قرمز گرم، پر حرارت، رمانتیک، نشانه خطر و توقف است.

  قرمز هیجان، نشاط، پیشرفت، توانگری، قدرت و شجاعت را ميرساند.

  قرمز موجب افزایش فشار خون، بالا رفتن تنفس، افزایش مقاومت، پرخاشگری و خشم ميشود و رنگ پوست را خوب منعكس ميكند.
  --------------------------------

  رنگ قهوهاي در دكوراسيون

  رنگ قهوهاي شكلاتي در دكوراسيون منزل بيشتر مورد استفاده قرار ميگيرد.

  قهوهاي هيچ وقت از مد نميافتد.

  زيبايي اين رنگ بستگي به هماهنگي آن با ساير وسايل دارد. اين كه در كنار صورتي چرك قرار بگيرد يا زرد و سفيد ظاهر متفاوتي پيدا ميكند. قهوهاي در تركيب با اين رنگها سرگرمكننده است و ثبات را ميرساند.

  حتي اگر عدهاي از اين رنگ خوششان نيايد، افراد زيادي هستند كه باروني چرم بلند قهوهاي ميپوشند يا صندلي ناهارخوري چرمي دارند. اكثر چوبها رنگ قهوهاي را خوب به خود ميگيرند.  رنگ طبيعي قهوهاي به خصوص اگر مايل به كارامل باشد و نيز قهوهاي كنار صورتي چرك خيرهكننده خواهد بود.

  رنگ قهوهاي گرمي، آسايش، خونسردي، ايمني، اطمينان، پايداري، همزمانبودن، در برداشتن و خاكي بودن را ميرساند.

  قهوهاي نشانه زمين، طبيعت خاكي، هوش، فشردگي، استحكام، غني بودن، آرامش و محافظه كار بودن است

 6. 7 کاربر از پست نازنین جونم تشکر کرده اند .


 7. Top | #4

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  اسفند 1391
  نوشته ها
  1
  میانگین پست در روز
  0.00
  تشکر از کاربر
  0
  تشکر شده 0 در 0 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض رنگ و فلسفه

  درود گرامی
  اینجا با چه کسی میتوان از فلسفه ی رنگها حرف زد؟ آیا در این نوشتار به پیوند رنگ و فلسفه فکر کرده اید؟ ممنونم.

 8. Top | #5

  کاربر نیمه حرفه ای


  تاریخ عضویت
  بهمن 1391
  نوشته ها
  797
  میانگین پست در روز
  0.78
  محل سکونت
  ایــ تهران ــران
  تشکر از کاربر
  6,917
  تشکر شده 4,674 در 634 پست
  حالت من
  Relax
  اندازه فونت

  پیش فرض ترکیب وهارمونی رنگ ها در دکوراسیون


  ترکیب وهارمونی رنگ ها در دکوراسیون
  رنگ های اصلی:
  قرمز-آبی-زرد

  رنگ های مکمل یا خنثی:
  مکمل قرمز> سبز
  مکمل آبی>نارنجی
  مکمل زرد>بنفش

  ترکیب رنگ ها:
  سفید=تمام رنگها
  مشکی=قرمز+زرد+آبی
  یاسی=قرمز+بنفش
  گلبهی=قرمز+زرد+کمی قهوه ای
  قهوه ای=قرمز+سیاه
  قهوه ای روشن=قرمز روشن+آبی روشن
  قهوه ای=قرمز+سبز
  قهوه ای=آبی+نارنجی
  قهوه ای=زرد+بنفش
  کرمی=قهوه ای+سفید
  خردلی=قهوه ای+زرد
  سبز حنایی=زرد+سیاه
  فیروزه ای=سبز+آبی
  یشمی=سبزسیر+آبی روشن
  سبز=آبی+زرد
  صورتی=سفید + قرمز
  نارنجی=زرد + قرمز
  صورتی چرک=کرم + قرمز
  بادمجانی روشن یا کبود=سفید + سبز + قرمز
  بادمجانی=سبز + قرمز
  بنفش روشن=سفید + آبی + قرمز
  بنفش=قرمز + آبی
  جگری=شکلاتی + قرمز
  زرشکی=قرمز + کمی مشکی
  گلبهی پررنگ=نارنجی + زرد + قرمز
  گلبهی متوسط=سفید + نارنجی + قرمز
  گلبهی روشن=سفید + زرد + قرمز
  سرمه ای=کمی مشکی + آبی
  زرد فسفری=کمی سبز + زرد
  آبی آسمانی=سفید + آبی
  نوک مدادی=سفید + آبی + مشکی
  فسفری=زرد + سبز
  سبز لجنی=مشکی + سبز
  سبز فیروزه ای=سفید + سبز
  نیلی=آبی+بنفش
  خاکستری=سفید+سیاه 

  هارمونی رنگ ها:
  بعد از دانستن ترکیب رنگ ها حالا باید بدانیم چه رنگی در کنار رنگ دیگر ایجاد هارمونی می کند
  مثلا رنگ سبز و زرد با هم هارمونی دارند چرا ؟
  زیرا در ترکیب این دو رنگ رنگی مشترک وجود دارد
  رنگ اول سبز = زرد + آبی
  رنگ دوم زرد = زرد
  یا رنگ بنفش و قرمز با هم هارمونی دارند چرا ؟
  رنگ اول بنفش = قرمز + آبی
  رنگ دوم = قرمز
  در اینجا قرمز دو بار تکرار شده است بنا براین با هم هارمونی دارند.
  رنگ آبی و دودی نیز باهم هارمونی دارند چرا ؟
  رنگ اول دودی = سفید + آبی + مشکی
  رنگ دوم = آبی
  ×××

  مکمل ها Complementary:
  رنگ هایی که مقابل یکدیگر در دایره رنگ قرار دارند به عنوان رنگ های مکمل شناخته می شوند. (مثال: سبز و قرمز). کنتراست بالایی که در رنگ های مکمل وجود دارد انرژی و تحرک زیادی را القا می کند. به ویژه زمانی که رنگ ها را خالص به کار ببریم. اما باید به یاد داشت که این حالت باعث اذیت بیننده نشود. رنگ های مکمل به هیچ وجه مناسب متن نیستند.


  ×××


  رنگ های متشابه Analogous:
  رنگ های متشابه، رنگ هایی هستند که در دایره رنگ در کنار هم قرار دارند. این رنگ ها معمولا با یکدیگر خیلی خوب جور می شوند و صحنه و طرح های زیبایی را به جا می گذارند. این رنگ ها در طبیعت به راحتی پیدا می شوند و هارمونی ای که به وجود می آورند بسیار دل نواز است. به یاد داشته باشید که به هنگام استفاده از این نوع رنگ ها، کنتراست و تضاد کافی را داشته باشید. یک رنگ را به عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید، رنگ دوم رنگ حمایت کننده و رنگ سوم (ترکیب شده با سیاه، سفید یا خاکستری) به عنوان مقوی آن.


  ×××


  سه گانه ها (ثلاثی یا Triadic):

  این رنگ ها در دایره رنگ در 3 نقطه مساوی قرار گرفته اند. (سه گوشه مثلث متساوی الاضلاع). هارمونی در رنگ های سه گانه کاملا پر تحرک هستند، حتی اگر آن ها بسیار کم رنگ و یا ترکیب شده با خاکستری به کار برده شوند. برای داشتن یک هارمونی سه گانه موفق باید توازن را دقیقا رعایت کرد؛ یک رنگ را رنگ اصلی و دو رنگ دیگر را پایه آن قرار دهید.


  ×××


  مکمل های متساوی الساقین Split-Complementary:
  این مثلث از رنگ ها شاخه ای از رنگ های مکمل هستند. علاوه بر رنگ اصلی دو رنگ هم جوار رنگ مکمل آن را انتخاب می کنیم تا الگوی نتساوی الساقین را داشته باشیم. این روش از ایجاد هارمونی بسیار مقید برای افراد مبتدی است، چرا که مشکل می توان ترکیب بدی از آن ساخت.


  ×××  مستطیل Rectangle یا tetradic:
  رنگ های مستصیلی چهار رنگ هستند که دو به دو با هم مکملند. این الگوی قوی امکان ایجاد تنوع بسیار زیادی را به وجود می آورد. برای گرفتن نتیجه بهتر یکی از رنگ ها را رنگ اصلی قرار بدهید، همچنین باید توازن را بین رنگ های گرم و سرد رعایت کنید.


  ×××

  مربع Square:
  الگوی مربع شبیه به الگوی مستطیل است، اما هر 4 رنگ در آن در چهار نقطه از دایره به فاصله مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند. در این وضعیت نیز اگر یک رنگ را اصلی قرار دهید و توازن رنگ های گرم و سرد را رعایت کنید نتیجه خوبی از آن می گیرید.

  من
  خورشید را باور دارم
  حتی هنگامی که نمیتابد
  من
  عشق
  را باور دارم
  حتی هنگامی که آن را احساس نمیکنم

  ((نوشته های برخط روی دیوار پناهگاهی خراب شده در بمباران کلن در جنگ جهانی دوم))


 9. 2 کاربر از پست ~ MONA khanum ~ تشکر کرده اند .


موضوعات مشابه

 1. دکوراسیون منزل با رنگ بژ
  توسط "Angel" در انجمن دکوراسیون و مبلمان
  پاسخ ها: 5
  آخرین نوشته: 1391,12,05, ساعت : 16:54
 2. دکوراسیون منزل
  توسط asal007 در انجمن دکوراسیون و مبلمان
  پاسخ ها: 4
  آخرین نوشته: 1391,11,16, ساعت : 19:01
 3. دکوراسیون منزل
  توسط good- در انجمن دکوراسیون و مبلمان
  پاسخ ها: 6
  آخرین نوشته: 1391,05,25, ساعت : 23:47
 4. دکوراسیون داخلی منزل
  توسط ღ♥ღNANAღ♥ღ در انجمن دکوراسیون و مبلمان
  پاسخ ها: 4
  آخرین نوشته: 1390,10,30, ساعت : 01:19
 5. مدل دکوراسیون منزل
  توسط artenis در انجمن دکوراسیون و مبلمان
  پاسخ ها: 2
  آخرین نوشته: 1390,10,30, ساعت : 01:12

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •