بازگشت   نودهشتیا > کتاب > متفرقه کتاب > معرفی و نقد کتاب > ایرانی

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۲۹ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

.arsana. آواتار ها

پست بسیار مفید  +5 امتیاز     
Wink جایی که قلب آنجاست | تهمینه کریمی | معرفی و نقد کتاب

سلام دوستان کتابخون .تازه همین الان متوجه شدم نقد کتاب و نزاشتم .
خب دوستان نقد کنید
من که خودم عاشق این رمانم . شاید بیشتر به خاطر خنده دار بودنش و داستان قشنگی که داشت.از شخصیت سامان و رز خیلی خوشم اومد ولی از سهراب خوشم نیومد درسته اون عشق نبود یه هوس بود یا به تعبیری یه عشق زودگذر ولی خیلی بد دل رز رو شکوند شایدم این طوری بهتر شد که رز به سامان برسه از یه طرفی فکر میکنم اصلا کار خوبی نکرد از طرف دیگه ام فکر میکنم کار خوبی کرد چون زودتر پی بردن که یه عشق واقعی نیست و به عشق واقعیشون رسیدن.

خلاصه داستان:

داستان از آنجائی شروع میشه که رز سوار بر هواپیما از آمریکا به دیدار اقوام مادرش در ایران میره. رز تک فرزند یک پدر آمریکائی و یک مادر ایرانی است که هر دو دار فانی را وداع گفتهاند. رز در ۱۲ سالگی مادر خودش را از دست داده و مادر که به دلیل ازدواج با یک مرد آمریکائی برای همیشه از طرف خانواده خودش طرد شده بوده همیشه با اشک و آه از ایران یاد میکرده و تا آخرین لحظه حیاتش هم موفق به دیدار اقوامش نمیشه. پدر هم بعد از یک بیماری قلبی و .. فوت میکنه و از رز میخواد که به ایران برگرده و سراغ خانواده مادرش بره ....

/ویرایش شد/
.arsana. آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۳۴ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

sama33 آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض Re: نقد رمان<<جایی که قلب آنجاست>>

رمان قشنگی بود ولی در عالم واقع اونهم یه دختر با تربیت غرب به این راحتی در مورد احساس خودش قضاوت نمی کنه بنظر رز یه کم با بی فکری در مورد عشقش به سهراب تصمیم گرفته بود که اواخر داستان متوجه شد .
sama33 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۳۸ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

.arsana. آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

نقل قول:
رمان قشنگی بود ولی در عالم واقع اونهم یه دختر باتربیت غرب به این راحتی در مورد احساس خودش قضاوت نمی کنه بنظر رز یه کمبا بی فکری در مورد عشقش به سهراب تصمیم گرفته بود که اواخر داستان متوجهشد
بله حرفتونو قبول دارم ولی کارهای سهراب هم باعث شد که رز این فکر و بکنه .البته خودشم به قول شما با بی فکری در مورد عشقش به سهراب تصمیم گرفته بود البته سهراب هم همینطور بود.
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۴۶ بعد از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

نیلا آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

منم خیلی خوشم اومد.
هم کتاب هم شخصیت سامان رو خیلی دوست داشتم.
دلم میخواست سهراب رو خفش کنم.با اینکه همش دعا میکردم رز به سامان علاقه مند بشه.
به نظرم لیاقت سهراب همون دختره مرجان بود.
چون یه جورایی کاری که مرجان با سهراب کرد سهراب هم با رز همون کارو کرد.دلش رو شکوند.
گرچه خود رز هم گفت هیچوقت عاشق سهراب نبوده اما خوب این کار سهراب رو توجیه نمیکنه.
ممنون که رمان رو گذاشتی.
خسته نباشی هم تو هم بقیه که گذاشتن مثل اقا امیر ارسلان.
تقدیم به کسایی که کتابو تایپ کردن:

"خیلی وقتها فکر میکنیم چون گرفتاریم به خدا نمی رسیم ولی در واقع چون به خدا نمی رسیم گرفتاریم"
نیلا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

sama33 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

[quote="آرسانا";p="255329":149md7c5]
نقل قول:
رمان قشنگی بود ولی در عالم واقع اونهم یه دختر باتربیت غرب به این راحتی در مورد احساس خودش قضاوت نمی کنه بنظر رز یه کمبا بی فکری در مورد عشقش به سهراب تصمیم گرفته بود که اواخر داستان متوجهشد
بله حرفتونو قبول دارم ولی کارهای سهراب هم باعث شد که رز این فکر و بکنه .البته خودشم به قول شما با بی فکری در مورد عشقش به سهراب تصمیم گرفته بود البته سهراب هم همینطور بود.[/quote:149md7c5]
بنظرم تقصیر فقط با رز بود و شاید سامان که نگفت فرستنده اشعار و گلها بوده .اصلا بعضی وقتها باید حرفی را بزنیم که نمیزنیم و بعد پشیمانی به بار می آورد .
sama33 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۵۳ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
همکار بازنشسته

Mina آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

رمانیخوبی بود...ولی بعضی جاهاش این سامان کفر منو با این شوخیاش در میآورد...مخصوصا اونوقتی که واسه اولین بار رز رو تو لابی هتل دید.....اعصابواسَم نذاشت..... نظری هم در مورد کارای سهراب ندارَم..

در کل خوب بود....مخصوصا آخرش&lt;span>

" دلــــم"،
پُـــر از زخـمـهـایـی سـت
کـه قـرار اسـت وقـتـی بـزرگ شـدم
فـرامـوشـشـان کـنـم ... !

قــــاب عــــــکس

Mina آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۵۳ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

.arsana. آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
منم خیلی خوشم اومد.
هم کتاب هم شخصیت سامان رو خیلی دوست داشتم.
دلم میخواست سهراب رو خفش کنم.با اینکه همش دعا میکردم رز به سامان علاقه مند بشه.
به نظرم لیاقت سهراب همون دختره مرجان بود.
چون یه جورایی کاری که مرجان با سهراب کرد سهراب هم با رز همون کارو کرد.دلش رو شکوند.
گرچه خود رز هم گفت هیچوقت عاشق سهراب نبوده اما خوب این کار سهراب رو توجیه نمیکنه.
ممنون که رمان رو گذاشتی.
خسته نباشی هم تو هم بقیه که گذاشتن مثل اقا امیر ارسلان.
تقدیم به کسایی که کتابو تایپ کردن:
خواهش میکنم
منم نظرم همینه ولی همین باعث شد که رز به عشق واقعیش پی ببره.
نقل قول:
بنظرم تقصیر فقط با رز بود و شاید سامان که نگفتفرستنده اشعار و گلها بوده .اصلا بعضی وقتها باید حرفی را بزنیم کهنمیزنیم و بعد پشیمانی به بار می آورد .

درسته ولی به نظرم سهراب هم مقصر بود چون وقتی اون گردنبند و به رز داد خب وقتی از احساساتش مطمئن نبود چرا اونو داد به رز؟؟؟به نظر من رز کمی مقصر بود از همه بیشتر سامان و سهراب مقصر بودن .
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۵۸ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

.arsana. آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

نقل قول:
رمانیخوبیبود...ولی بعضی جاهاش این سامان کفر منو با این شوخیاش در میآورد...مخصوصااونوقتی که واسه اولین بار رز رو تو لابی هتل دید.....اعصابواسَمنذاشت..... نظری هم در مورد کارای سهراب ندارَم..

در کل خوب بود....مخصوصا آخرش&lt;span>
واقعا اونجا کفر منم در اومد خیلی مسخره بازی در آورد اونجا.آخرش و که من عاشقشم خیلی خوب تموم شد
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۱۲:۵۹ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر متوسط

mmm_violon آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

رمان جالبی بود در کل. شخصیت سامان رو دوست داشتم ولی بعضی مواقع خیلی زیادی حرف می زد و خیلی کش می دادن موضوع رو.
من فکر می کردم اگه سامان با صهبا عاشق همدیگه می شدن خیلی بهتر میشد. سهراب هم با رز.
ولی رز با اینکه که یه فرهنگ غربی داشت ولی خیلی زود و یهویی عاشق سهراب شد. کاش عشقشون با نفرت شروع می شد و بعد عاشق همدیگه می شدن.
کلا داستان رو عوض کردم. حال کردین!!!

Many Of Life''s Failures are people who did not realize how close they were to success when they gave up
mmm_violon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۲ مهر ۱۳۸۸, ۰۱:۰۲ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

.arsana. آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

نقل قول:
رمان جالبی بود در کل. شخصیت سامان رو دوست داشتم ولی بعضی مواقع خیلی زیادی حرف می زد و خیلی کش می دادن موضوع رو.
من فکر می کردم اگه سامان با صهبا عاشق همدیگه می شدن خیلی بهتر میشد. سهراب هم با رز.
ولیرز با اینکه که یه فرهنگ غربی داشت ولی خیلی زود و یهویی عاشق سهراب شد.کاش عشقشون با نفرت شروع می شد و بعد عاشق همدیگه می شدن.
کلا داستان رو عوض کردم. حال کردین!!!
من اصلا موافق نیستم با داستان جدید
اگه سامان و صهبا با هم ازدواج می کردن که دیگه جنگ جهانی راه می افتاد ولی کلا سامان و رز بیشتر به هم میومدن تا سامان و صهبا.سهرابم که لیاقتشو به قول نیلا نشون داد همون مرجان براش خوب بود.
تشکر شده توسط :
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
آنجاست, آنجاست>>, تهمینه, جایی, رمان, رمان<<جایی, قلب, معرفی, نقد, کتاب, کریمی, که

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش