اگر پیگیر اخبار مربوط به گالکسی نوت در XDA Developers بوده باشید، احتمالاً در مورد فایل CSC این تبلت/اسمارتفون چیزهایی شنیدهاید. با تغییر دادن این فایل، مشابه کاری که با build.prop انجام میشود، میتوان بعضی از امکانات دستگاه را فعال یا غیرفعال کرد. ظاهراً با این روش میتوان قابلیت Multi Window را هم برای اپلیکیشنهای موجود در گالکسی نوت ۱۰.۱ قابل استفاده کرد.
بهتازگی یکی از کاربران فروم XDA به نام xperiacle تاپیکی را راهاندازی کرده و در آن به بحث در مورد افزودن امکان پشتیبانی از Multi Window به برنامههایی که از این قابلیت استفاده نمیکنند، پرداخته است. این کار با تغییر دادن بخشی از فایل CSC انجام میشود. این به آن معنی است که کاربران میتوانند با انجام تغییراتی ساده در CSC، بدون نیاز به ماد، از این قابلیت در اپلیکیشنهای دیگر هم استفاده کنند. آنطور که xperiacle میگوید:
«من به کد کوتاهی برخوردم که اپلیکیشنها را از لحاظ پشتیبانی از Multi Window چک میکرد؛ بنابراین تلاش کردم که اطلاعات بیشتری در این مورد به دست بیاورم و دریافتم که شما عملاً میتوانید امکان پشتیبانی از Multi Window را تقریباً به هر اپلیکیشنی اضافه کنید؛ آنهم تنها با افزودن نام پکیج آن نرمافزار به فایل feature.xml یا other.xml (در پوشه system/csc/)»
کاربران فروم XDA از این روش استفاده کردهاند و هریک نتیجههای متفاوتی گرفتهاند. البته پیشرفت کار به کندی انجام میشود، ولی تعدادی از کاربران توانستهاند Dropbox را، بدون تغییر دادن فایل APK آن، همراه با قابلیت Multi Window استفاده کنند.
اگر شما هم به این موضوع علاقهمندید، میتوانید برای مشاهده بهروزرسانیها به تاپیک اصلی مراجعه کنید. فقط پیش از تغییر دادن CSC مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان از فایلهای سیستمیتان تهیه کردهاید. برای این کار، شاید بد نباشد که سری به اینجا و اینجا بزنید.

منبع: http://3rdoor.blogspot.com/2013/01/m...indow-csc.html