بازگشت   نودهشتیا > فرهنگ و هنر > اخبار و معرفی فیلم > بحث و معرفی آثار سینمای جهان

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۲۵ آبان ۱۳۹۱, ۱۲:۱۷ قبل از ظهر   #51 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

yalda24 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

کد:
چه مصر و چه شام و چه بر و چه بحر
همه روستایند و شیراز شهر
سلطان رو ولش کنید
امضا رو بچسبین
دمت گرم بهار ی...........

"خوبی؟"
گاهی با تمام تکراری بودنش غوغا می کند

و در جوابش می توان بزرگترین دروغ ها رو گفت:

" خوبم "

پشت آن سیاهی | رز نارنجی کاربر انجمن
متن های ادبی رادیو هفت
yalda24 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۶ آبان ۱۳۹۱, ۰۳:۵۸ بعد از ظهر   #52 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

!!neGar آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ღMoOn GiRlღ نمایش پست ها
هر چی باشه از سریالای مزخرف ایرانی خیــــــــــلی خیـــــــــلی بهتره

همچنین این تاریخ اصلا هم تخیلی نیس

لطفا اهانت نکنیدددددددد

این ایرانیها بودن که خیـــــــلی بد دوبله کردن
اصل سریال مشکلی نداره

بعدشم این اسم به گوش شما ناآشناست
اسمهای ترکی خیلی هم با مفهوم و زیبا هستن

این سریال از روی تاریخه دولت عثمانیه البته با تغییرات

شما که بن شدید!
به هر حال هیچکس حق توهین به تاریخ یه کشورو نداره
خیلی از شاهان ایرنی که بیشتر زن پرست بودن از جمله فتحعلی شاه

لطفا کسایی که هیچ اطلاعاتی ندارن ، نظر ندن

خب اون موقع هم این اعتقادو داشتن که کسایی که مسلمان نبودن رو کافر میدونستن و میکشتنشون

الان که این چنین اعتقادی تو ترکیه وجود نداره
شما به این توجه کنید با وجود اینکه همه الان میدونن که این کار اشتباهه
اما باز هم تو سریال این عمل زشت پادشاه شونو نشون میدن و کتمان نمیکنن
دوست عزیز جوری که شما از این فیلم دفاع میکنین و حتی به خاطرش ایران رو زیر سوال میبرید واقعا جالبه....

در مورد اولین مسئله....این یه سریال "تاریخیه"...اگر هم قراره با سریال های ایرانی مقایسه بشه باید با یه کار تاریخی تفاوت هارو بسنجید.... میتونید با مختار مقایسش کنید!!!!! و اونوقت تصمیم بگیرید لفظ "مزخرف" رو کجا به کار ببرید!!!!

من اصلا اون جمله ای رو که دوست بن شدمون گفته رو تائید نمیکنم.....اما این سریال هم این جمله رو رد نمیکنه!!!!!!!!
5 قسمت در مورد خلوت رفتن خرم و ماهیدوران و صدیقه توضیح میده!!! بعد توی یه نصف قسمت سلیمان میره سفر و 4 تا خیمه نشون میده و بعدم 10 ماه میگذره و جنگ و پیروز شدن!!!!!!!!!!!!!!

"حریم" یک سلطان شامل چیزهایی خیلی بیشتر از صیغه های متعدد و مشکلات حرم سراست.....

در مورد تخیلی بودن هم که.....مطمئنا این سریال یه زمینه ی واقعی داره...اما در چه حد واقعی؟؟؟ در حدی که واقعا یه ابراهیم نامی و یه خرم بانویی در زمان سلیمان سلطانی وجود داشته؟؟!!! شخصیت پردازی این سریال به هیچ عنوان استناد تاریخی نداره!!
ماهیدوران لقبی بوده که به دومین محبوب سلطان دادند که نام واقعیش "گل نهال" بوده!!!!!!! یعنی تحریف تا چه حد!!!
خرم یک شخصیت واقعا برجسته بوده....از این لوس بازیا و مسخره بازیام جایی خبری نبوده! هر چقدر هم که محبوب سلطان بوده باشه یه همسر سلطان به هیچ وجه به دیگر همسران اون حسودی نمیکنه...این مسئله یه امر کاملا طبیعی بوده در اون دوران!!!
شاه سلیمان هم که ...شاهی که به قساوت توی تاریخ مشرق زمین معروفه!!! بدون شک یک شاه مقتدر و قوی!!! اما این حرفا که خدایا دستم به خون الوده نشه عدل برپا میکنه و ....هرچند با توجه به احترامی که خود ترک ها به این شاه قدرتمند میزارند این جنبه ی فیلم تا حدی قابل درکه....و هرچند که این سریال سلیمان رو مردی بی اندازه ضعیف النفس نشون داره که صدای اعتراض خود ترکی ای هارو هم در اورده!!!!!!

من به شخصه جایی ندیدم که به ایران و تاریخ ایران "توهین" بشه توی این سریال.....این که در زمان سلطان سلیمان ایران ضعیف تر از عثمانی بوده توهین نیست...واقعیته!!!! سلطنت سلیمان در عثمانی مصادف بوده با شاه اسماعیل و شاه تهماسب اول صفوی.....که بعد از مرگ سلیمان توی زمان سلطنت سلیم دوم در عثمانی شاه عباس سومین شاه صفوی دوباره ایران رو به اوج میبره!!!!

اصلا قصد نداشتم بگم این سریال بده یا خوبه...همینطوری اومدم توی تاپیک پستا رو خوندم نتونستم چیزی نگم!!!!
این سرال بد نیست.....اما ایرادهای خیلی زیادی میشه ازش گرفت!!!!!

....people leave,memories don't
!!neGar آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۹ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ قبل از ظهر   #53 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

alizee به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +2 امتیاز     
Exclamation پس از پخش "حریم سلطان"، کتابهای مربوط به تاریخ عثمانی در بازارهای ایران نایاب شدهاند

یکی از دوستان صبح امروز برای خرید کتاب به فروشگاه یکی از انتشاراتیهای مشهور مراجعه کرده بود و از روی کنجکاوی پرسیده بود که آیا در چند هفته اخیر فروش کتابهای مربوط به تاریخ عثمانی تغییری داشته است که...
... متصدی فروشگاه به خنده به او می‎گوید: «چند روزی است افراد زیادی چنین پرسشی را مطرح می‎کنند. فروش کتاب‎های مربوط به تاریخ عثمانی به قدری زیاد بوده که تمامی کتاب‏های مربوط به تاریخ عثمانی در حال تجدید چاپ هستند؛ حتی کتابی مثل سقوط قسطنطنیه! »

این طور که به نظر می‎رسد، این اتفاق یعنی افزایش فروش کتاب‎های تاریخ عثمانی پیامد پخش سریال «حریم سلطان» از یکی از شبکه‎های ماهواره‏ای است. این سریال که به زندگی سلطان سلیمان قانونی از مشهورترین سلاطین عثمانی می‎پردازد، ساخت کشور ترکیه است و این طور که از شواهد و قرائن برمی‏آید، توانسته نظر مخاطبان خود را به قدری جلب کند که به سراغ کتاب‎های تاریخی بروند و با تاریخ عثمانی بیشتر آشنا شوند.
اما این استقبال مخاطبان روی دیگری هم دارد که بسیار دردناک است. ما در کشور خودمان داستان‎ها و وقایع تاریخی متعددی داریم که به مراتب فراگیرتر و جذابتر است، از نظر فنی هم اگر برتر نباشیم، چیزی کم نداریم؛ پس چرا در کشور ما چنین اتفاقی نمی‎افتد و محصولی رسانهای ساخته نمیشود که بتواند مخاطبان را تهییج کند به مطالعه و تحقیق درمورد آن موضوع روی بیاورند. حداقل بنده و دوستان هرچه فکر کردیم که آیا سریالی که از تلویزیون خودمان پخش شده هم چنین تاثیری داشته یا نه، چیزی یادمان نیامد.
شما اگر نمونه‎ای سراغ دارید، میتوانید در بخش نظرات و پیشنهادات در انتهای همین صفحه بنویسید.
ذوالفقار دانشی-خبر آنلاین

برای من که عشق و تو چشم تو شناختم

واسه من که خودم رو به دنیای تو باختم

تو رو دیدن میتونه بشه روز تولد

میشه چشات و دید و دوباره عاشقت شد

alizee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۵۹ قبل از ظهر   #54 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

ღMoOn GiRlღ آواتار ها

ღMoOn GiRlღ به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +2 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط !!neGar نمایش پست ها
دوست عزیز جوری که شما از این فیلم دفاع میکنین و حتی به خاطرش ایران رو زیر سوال میبرید واقعا جالبه....

در مورد اولین مسئله....این یه سریال "تاریخیه"...اگر هم قراره با سریال های ایرانی مقایسه بشه باید با یه کار تاریخی تفاوت هارو بسنجید.... میتونید با مختار مقایسش کنید!!!!! و اونوقت تصمیم بگیرید لفظ "مزخرف" رو کجا به کار ببرید!!!!

من اصلا اون جمله ای رو که دوست بن شدمون گفته رو تائید نمیکنم.....اما این سریال هم این جمله رو رد نمیکنه!!!!!!!!
5 قسمت در مورد خلوت رفتن خرم و ماهیدوران و صدیقه توضیح میده!!! بعد توی یه نصف قسمت سلیمان میره سفر و 4 تا خیمه نشون میده و بعدم 10 ماه میگذره و جنگ و پیروز شدن!!!!!!!!!!!!!!

"حریم" یک سلطان شامل چیزهایی خیلی بیشتر از صیغه های متعدد و مشکلات حرم سراست.....

در مورد تخیلی بودن هم که.....مطمئنا این سریال یه زمینه ی واقعی داره...اما در چه حد واقعی؟؟؟ در حدی که واقعا یه ابراهیم نامی و یه خرم بانویی در زمان سلیمان سلطانی وجود داشته؟؟!!! شخصیت پردازی این سریال به هیچ عنوان استناد تاریخی نداره!!
ماهیدوران لقبی بوده که به دومین محبوب سلطان دادند که نام واقعیش "گل نهال" بوده!!!!!!! یعنی تحریف تا چه حد!!!
خرم یک شخصیت واقعا برجسته بوده....از این لوس بازیا و مسخره بازیام جایی خبری نبوده! هر چقدر هم که محبوب سلطان بوده باشه یه همسر سلطان به هیچ وجه به دیگر همسران اون حسودی نمیکنه...این مسئله یه امر کاملا طبیعی بوده در اون دوران!!!
شاه سلیمان هم که ...شاهی که به قساوت توی تاریخ مشرق زمین معروفه!!! بدون شک یک شاه مقتدر و قوی!!! اما این حرفا که خدایا دستم به خون الوده نشه عدل برپا میکنه و ....هرچند با توجه به احترامی که خود ترک ها به این شاه قدرتمند میزارند این جنبه ی فیلم تا حدی قابل درکه....و هرچند که این سریال سلیمان رو مردی بی اندازه ضعیف النفس نشون داره که صدای اعتراض خود ترکی ای هارو هم در اورده!!!!!!

من به شخصه جایی ندیدم که به ایران و تاریخ ایران "توهین" بشه توی این سریال.....این که در زمان سلطان سلیمان ایران ضعیف تر از عثمانی بوده توهین نیست...واقعیته!!!! سلطنت سلیمان در عثمانی مصادف بوده با شاه اسماعیل و شاه تهماسب اول صفوی.....که بعد از مرگ سلیمان توی زمان سلطنت سلیم دوم در عثمانی شاه عباس سومین شاه صفوی دوباره ایران رو به اوج میبره!!!!

اصلا قصد نداشتم بگم این سریال بده یا خوبه...همینطوری اومدم توی تاپیک پستا رو خوندم نتونستم چیزی نگم!!!!
این سرال بد نیست.....اما ایرادهای خیلی زیادی میشه ازش گرفت!!!!!

1. من اصلا ایران رو زیر سوال نبردم! من کاری به کشور ایران و مردمش ندارم!
همه میدونن که تلویزیون و سینمای ایران ؛ دارای کمبود های زیادیه و مشکلات زیادی داره! منم اگه چیزی رو زیر سوال برده باشم سریال و فیلم های ایرانیه ، نه "ایران"

2. باشه با سریال های ایرانی مقایسه ش میکنیم، هیچ حرفی نیس!
شما مختارنامه رو مثال زدید
مختارنامه به گفته ی خیلی ها بهترین سریال تارخی ایران هستش! سریالی که برای 40 قسمتش ؛ 20 میلیارد تومن خرج شده!
آیا حریم سلطان بهترین سریال تاریخی ترکیه س؟؟!! آیا به این اندازه واسش خرج شده؟؟!!
مطمئنا نـــــــه!
پس این مقایشه ی شما درست نیس!
می تونیم بیایم حریم سلطان رو با سریال حضرت یوسف مقایسه کنیم که ان موقع همه متوجه میشن که حریم سلطان سرتره!

3. بخش عمده ی این سریال مربوط به خرم سلطان و ابراهیم هستش و اتفاقاتی که برای اینا می افته!شما چطوری میگید که :
نقل قول:
در حدی که واقعا یه ابراهیم نامی و یه خرم بانویی در زمان سلیمان سلطانی وجود داشته؟؟!!!

4. ماهیدوران یا درسترش ماه دوران ؛ اسمش "گلبهار" بوده نه گل نهال!!!!!!ماه دوران به معنی همیشه زیبا یا کسی که زیباییش از بین نمیرود و یا دوران زیبایی است.معنی دیگر نام وی ماه بخت و اقبال است.سلیمان وی را ماه دوران نوبهار نامید.(منبع ویکی پدیا)

5. شما طوری میگید که از این لوس بازیا نبوده و اینجوری بوده و اونجوری بوده که انگار خودتون اون موقع شخصا اونجا حضور داشتید! لطفا دلیل بیارید!

این یه دلیل برای بودن حسادت:(منبع : ویکی پدیا)

او بهسرعت مورد توجه سلطان قرار گرفت و حسادت رقبایش را برانگیخت. یک روز سوگلی سلطان، ماهدوران (همچنین معروف به گلبهار)، بهشدت با او درگیر شد و بهسختی او را کتک زد. سلطان سلیمان که از این قضیه دلآزرده شده بود، ماهدوران را به همراه شاهزاده مصطفی به مانیسا تبعید کرد. تبعید او در ظاهر به دلیل رسم سنتی تربیت ولیعهد در شهری دیگر، انجام گرفت ولی واقعیت چیز دیگری بود. با رفتن ماهدوران، خرم به سوگلی بیرقیب سلطان یا خاصگی سلطان تبدیل شد.

(یه موردم اینو بگم که بعضیا گفتن، اون موقع امکان پوشیدن چنین لباس هایی برای زنان نبوده!
چند وقت پیش با یکی از اساتید رشته ی معماری صحبت میکردم. ایشون گفتن که پایان نامه ی من درمورد قصرهای شاهان عثمانی در ترکیه بود. من هم این سوالو ازشون پرسیدم. ایشون گفتن که کاملا امکان داره که همچین لباس های بازی بپوشن؛ چون معماری قصرها به حالتیه که هیچ مردی نمی تونسته حرم سرا رو ببینه)

یکی از ایراد های این سریال همینه که زیاد به مسئله ی اسلام توجه نمیشه توش!
مثلا فک میکنم فقط یه بار نماز خوندن شونو نشون داده تا الان!
یا اینکه زنا وقتی از حرم سرا خارج میشدن کاملا باید لباسشون پوشیده بوده باشه اما اینجه به یک شال اکتفا میشه و اینا درست نیس

این عکسه ماه دوران هم نشون میده که اون موقع چنین لباس هایی می پوشیدن

همــــه چــــی داشتــــــــ خـــــو بــــــ پیشـــــــــ می رفـتــــــــ

.
.
.

تــــــا اینــــــــکه بزرگـــــــ شدیـــــــم !!!

من برگشتم ؛ بعد از مدت ها

ღMoOn GiRlღ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۳ بعد از ظهر   #55 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

*shakiba* آواتار ها

پست معمولی  +2 امتیاز     

من این سریالو واقعا دوست دارم.چون از تاریخ خوشوم میاد

من یه جا شنیدم که این فیلم ضد ایرانیه.
میخوام بپرسم آیا مختار ضد ایرانی نبود؟یه قسمتش طرف میاد بلند و با افتخار!!!میگه من دختر ثقفی ام. سردار عجم کش!

اگه بخوام با فیلم تاریخی دیگه ای مثل حضرت یوسف مقایسه کنم که اینم امکان نداره.کل سریال حضرت یوسف فیلمنامش دزدی بوده

پس بهترین فیلم تاریخی ای که تا الان دیدم همین حریم سلطانه.داستانشو قبلا خونده بودم

دیر رسیدیم
و هیچ چیز
به اندازه ی رسیدن
تلخ نبود

نوشته های قاصد ابری

+عمومیامو بستم.no حوصله :|

ویرایش توسط *shakiba* : ۲ آذر ۱۳۹۱ در ساعت ۱۲:۰۹ بعد از ظهر
*shakiba* آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ بعد از ظهر   #56 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

simarashedi آواتار ها

simarashedi به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +2 امتیاز     

چرا جوک میگی چه توهینی به ایرانیا کرده ؟ لطفا شعار نده

از من نرنــــــــــج…
نه مغــــــرورم نه بی احســـــاس
فقط خســــته ام
خسته از اعتــــــمادی بیــــجا…
simarashedi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۲۴ بعد از ظهر   #57 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

ღMoOn GiRlღ آواتار ها

ღMoOn GiRlღ به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +2 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط *shakiba* نمایش پست ها
من این سریالو واقعا دوست دارم.چون از تاریخ خوشوم میاد

من یه جا شنیدم که این فیلم ضد ایرانیه.
میخوام بپرسم آیا مختار ضد ایرانی نبود؟یه قسمتش طرف میاد بلند و با افتخار!!!میگه من دختر ثقفی ام. سردار عجم کش!

اگه بخوام با فیلم تاریخی دیگه ای مثل حضرت یوسف مقایسه کنم که اینم امکان نداره.کل سریال حضرت یوسف فیلمنامش دزدی بوده

پس بهترین فیلم تاریخی ای که تا الان دیدم همین حریم سلطانه.داستانشو قبلا خونده بودم
حرف من اینه که، تو ماهواره همچین سریالهایی رو نشون میده
مردم ایران هم حالا به هردلیلی خوششون میاد از این جور سریالها و کلی هم طرفدار پیدا میکنن

مسئولان ما وقتی میان می بینن، کلی طرفدار پیدا کردن
تو تلویزیون ، سایت های مختلف و در کل رسانه ها
به هر نحوی که شده این سریلا رو خراب میکنن و هزار تا ایراد از توش در میارن (اتفاقی که موقع پخش سریال عشق ممنون هم افتاد)

مشکل ما اینه که همش صورت مساله رو پاک می کنیم
عوض پیدا کردن راه حل! عوض اینکه بیایم و خودمون سریالای خوب بسازیم تا بعدشم مجبور نشیم بشینیمو سریالای کشورای دیگه رو همش مورد انتقاد قرار بدیم

ღMoOn GiRlღ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ بعد از ظهر   #58 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

*shakiba* آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط simarashedi نمایش پست ها
چرا جوک میگی چه توهینی به ایرانیا کرده ؟ لطفا شعار نده
با من بودی؟

حرفای من که واقعیت داشت.سنداشم موجوده
*shakiba* آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ بعد از ظهر   #59 (لینک مستقیم)
Banned

Tracy آواتار ها

پست معمولی  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط ღMoOn GiRlღ نمایش پست ها
حرف من اینه که، تو ماهواره همچین سریالهایی رو نشون میده
مردم ایران هم حالا به هردلیلی خوششون میاد از این جور سریالها و کلی هم طرفدار پیدا میکنن

مسئولان ما وقتی میان می بینن، کلی طرفدار پیدا کردن
تو تلویزیون ، سایت های مختلف و در کل رسانه ها
به هر نحوی که شده این سریلا رو خراب میکنن و هزار تا ایراد از توش در میارن (اتفاقی که موقع پخش سریال عشق ممنون هم افتاد)

مشکل ما اینه که همش صورت مساله رو پاک می کنیم
عوض پیدا کردن راه حل! عوض اینکه بیایم و خودمون سریالای خوب بسازیم تا بعدشم مجبور نشیم بشینیمو سریالای کشورای دیگه رو همش مورد انتقاد قرار بدیم
نه بابا سریالای ایرانی اصلاً جذابیت ندارن . تا حالا به لباساشون دقت کردی چجوری می پوشن؟ خوب فکر کن ببین کجاش جذابیت داره که بشینیم پاشون . هر وقت به جواب این سؤال رسیدی میشه این حرفتو تأیید کردش دوست عزیز .
Tracy آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۰۰ بعد از ظهر   #60 (لینک مستقیم)
Banned

Tracy آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط *shakiba* نمایش پست ها
با من بودی؟

حرفای من که واقعیت داشت.سنداشم موجوده
فقط یه چیزی همیشه برای من سؤال بوده اونم اینه که این سریال چه ربطی به ایران داره ؟؟؟؟ راستش زیاد یادم نمیاد سر فیلمای سیصد یا الکساندر که به قول معروف ضد ایرانی بودن اینهمه جنجال شده بوده باشه که سر سریال حریم سلطان شده . تازه همه مردم با ذوق و شوق هم نشستن اون فیلما رو هم دیدن و هیچی نگفتن بعد شما اینو میگی؟؟؟؟؟ شماها معلوم نیستش کدوم وری هستین راستش . به نظر من بهتره اینقدر بهش فکر نکنید و حرصم نخورید بابت این فیلما یا سریالایی که ساخته میشن .
Tracy آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
حریم سلطان, دستگیری دوبلورهای حریم سلطان

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش