ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
معرفی و نقد سریال حریم سلطان | Muhteşem Yüzyıl - صفحه 5

www.eraofempire.irنودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 5 از 13 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 123
 1. Top | #41

  کاربر خودمونی


  تاریخ عضویت
  شهریور 1391
  نوشته ها
  121
  میانگین پست در روز
  0.10
  محل سکونت
  درهمين نزديكي
  تشکر از کاربر
  1,286
  تشکر شده 206 در 115 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  به نظر من اين سريال فقط داره تاريخ بازيچه قرار دادن زنها رو نشون ميده و بس ......

 2. 2 کاربر از پست Hedieh7 تشکر کرده اند .


 3. Top | #42

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  مرداد 1388
  نوشته ها
  11,090
  میانگین پست در روز
  4.79
  تشکر از کاربر
  5,433
  تشکر شده 28,464 در 7,445 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض در مجموعههایی چون «حریم سلطان»، نفسانیات، جای فن سالاری و شایسته سالاری را میگیرد

  یادداشت رسیده به کافه سینما-مسعود آبادی: با توجه به بازتاب گسترده‎ی این سریال در سطح جامعه و تیز اقبال عمومی که به آن نائل شده، بد نیست کارکردهای اجتماعی آن را قدری دقیق‎تر بررسی کنیم.
  از جمله کارکردهای جامعه‎شناسانه‎ی این سریال این است که "پدیده‎ی چند-همسری" را به یک امر اجتماعی تبدیل می‎کند؛ به گونه‎ای که پدیده‎ای این‎چنین مذموم و ناپسند هم‎اکنون آشکارا در رسانه‎ی فراگیر پخش می‎شود و شرح آن نقل محافل است. در همین راستا، "اسلامِ تعدیل‎شده"ای به طور فراگیر به خورد مخاطب داده می‎شود که مشابهتی با اصول اوّلیه‎ی اسلامی ندارد. از "عدالت" گرفته تا "صداقت"_که در اسلام و قرآن کریم گزاره‎های فراوانی در مورد این دو موجود است_ تمام گزاره‎های انسانی زیر سوال برده می‎شود. مسأله واقعیت یا دروغ نیست، بلکه بسط رفتارهای مبتنی بر دروغ در سطح جامعه است. آنچه هر شب در محیط خانواده اشاعه پیدا می‎کند بی‎شک به واقعیت نیز می‎پیوندد. حکومت نفسانیات‎سالار (Pornocracy) از پیام‎هام ردیف اوّل در این مجموعه است. لذا جامعه‎ای که شعار آن فن‎سالاری و شایسته‎سالاری است، مسموم به ایدئولوژی لذّت‎جویانه‎ی وارداتی غیر-ایرانی می‎شود؛ و جالب این که چند-همسری و لذّت‎جویی و بی‎عدالتی از جمله‎ی ارزش‎های مردود و مذموم جوامع غیر-ایرانی نیز هستند، اما سیاست شبکه‎های فارسی‎زبان ماهواره‎ای همه و همه تخریب یک‎پارچگی جامعه در نیل به ملّت موفّق است_که مشخّصاً دولت و نظام اسلامی همواره به عنوان متهّمان ردیف اول در این نابسامانی نشان داده می‎شوند، حال آن که کار از جای دیگری می‎لنگد.
  این پدیده‎ی اجتماعی را اگر از بُعد روان‎شناسانه نگاه کنیم، می‎بینیم که فراگیر بودن رسانه موجب می‎شود چنین دیدگاه‎هایی در ناخودآگاهِ جامعه پایه‎ریزی شود و در آینده‎ی نه‎چندان‎دور تبعات دیگری نیز داشته باشد. شاید جامعه‎ی امروز ما از این لذّت‎جویی و بی‎عدالتی افراطی مصون باشد، اما تضمینی نیست که نسل نوجوان ما که با این‎چنین ارزش‎های وارداتی رشد می‎کند کماکان بر ارزش‎های گذشتگان قدم بگذارند. فکر و روح نوجوان و جوان کشور ما با دیدن چنین مجموعه‎هایی، برای پذیرش و طبیعی انگاشتن بنیان سست خانواده‎ی غیر-ایرانی آماده می‎شود. بنابراین کوته‎نگری خواهد بود اگر در جامعه‎ی امروز به دنبال آثار تخریبی چنین مجموعه‎ای باشیم، در حالی که نسل آینده‎ی ما آماج ایدئولوژی قرار گرفته است که جامعه‎ی ایرانی/اسلامی در ده سال آینده تاوان این حملات بیگانگان را خواهد داد. لذا آگاهی نسبت به این واقعیت که روان و روح مخاطب بیش از هر چیزی در معرض درس‎آموزه‎های این سریال قرار دارد، می‎تواند قدمی تأثیرگذار در مقابله با آثار روانی این مجموعه‎ها باشد.
  در نگاه به سیاست شبکه‎ی فارسی‎زبان، بد نیست بدانیم که حتّی گزینش نام سریال نیز گویای سیاست تخریبی/تبلیغاتی شبکه‎ی مربوطه است؛ نام سریال اصالتاً "قرن باشکوه" بوده_(Magnificent Century) عنوانی کاملاً تاریخی که برای باشکوه جلوه دادن فتوحات دولت عثمانی انتخاب شده_، اما وقتی همین سریال برای مخاطب داخلی آماده می‎شود می‎بینیم که عنوان "حریم سلطان" برای آن برگزیده می‎شود. نیازی به توضیح نیست که چنین عنوانی مستقیماً بنیان خانواده را هدف قرار داده و شبکه‎ی فارسی‎زبان در این راستا راهی بهتر و مؤثّرتر از "امر جنسی" نیافته است.
  از طرفی می‎بینیم که زمان تعیین‎شده برای پخش این سریال به گونه‎ای است که عمده‎ی کارمندان و کارگران و قشر بازاری در ایران فارغ از مشغله‎ی کار هستند و هرگز آن را از دست نمی‎دهند_بماند که تکرارهای متعدّد نیز به نوبه‎ی خود نقش مهمّی در این راستا ایفا می‎کنند. این یعنی تمهیداتی آگاهانه برای عرضه‎ی این محصول به ویترین رسانه‎ی ماهواره‎ای اندیشیده شده، که نمی‎توان آنها را اتّفاقی و تصادفی دانست. حتّی طول پیام‎های بازرگانی که در میانه‎ی سریال پخش می‎شود تا آنجا کاهش یافته که مخاطب دل‎زده نشود و کماکان پای ماهواره بنشیند.
  لذا شبکه‎ی فارسی‎زبان در ماهواره مشخّصاً تمام ابعاد اجتماعی و روانی یک سریال در سطح جامعه را مورد بررسی قرار داده و سپس آن را در یک بسته‎بندی مخاطب‎پسند به سوی محیط خانواده (اوّلین و مهم‎ترین برساخت تربیتی) و محیط اجتماع (عرصه‎ی تحقّق آموزه‎های ایرانی/اسلامی) روانه کرده است. و چنین است که جدّی انگاشتن آن و نیز مقابله با آن باید مهم‎ترین خطّ مشی رسانه‎ی داخلی باشد.
  به لحاظ ساخت سینمایی و کیفیت داستانی، مشخّصاً این سریال نقاط قوّتی دارد که نمی‎توان از آن به سادگی گذشت، از جمله پررنگ کردن نقش شخصیت‎های متعدّد (و نه فقط چند شخصیت) و نیز معرّفی چندین sub-plot (زیر-پیرنگ) که به نوبه‎ی خود ذهن بیننده را در هر لحظه معطوف به چندین شخصیت و چندین جریان می‎کند_جذّابیت و پیچیدگی سریال پابرجاست.در نگاه به دوبله‎ی این سریال باید اضافه کنم که گرچه مشخّصاً کیفیت صداگذاری و انتخاب دوبلور در آن با استانداردهای داخلی (که از بالاترین‎ها در جهان نیز است) فاصله‎ی بسیار دارد، اما کماکان در سطحی مطلوب قرار دارد که هرگز بیننده را "خسته" و "دل‎زده" نمی‎کند. موسیقی متن فیلم نیز کاملاً آگاهانه انتخاب شده و اوج و فرودهایی به‎جا چاشنی افت و خیز داستان می‎نماید که خود به خود "تجربه‎ی تماشای سریال" را خوشایند می‎کند. انتخاب قطعاتی از ساخته‎های موسیقی‎دان برجسته‎ی عهد عثمانی، عبدالقادر مراغه‎ای، پر گویاست که سازندگان این مجموعه هرگز به تولید یک اثر آشکارا سخیف دست نیازیدند و آگاهانه مؤلّفه‎های آن را کنار هم چیده‎اند تا در طول زمان هرگز شاهد ریزش مخاطب نباشند.
  بدین ترتیب، در مقام یک سریال که هرگز ادّعای معناگرایی و "رسانه‎ی خواص" ندارد، این مجموعه در میان بیننده‎ی عام از اقبال مطلوبی برخوردار گشته، و لذا بر خلاف بخش قابل توجّهی از سریال‎های ساخت داخل، مخاطب عام را به آسانی پای تلویزیون و ماهواره نشانده است. و چنین است که باید آن را جدّی انگاریم. رسانه‎ی داخل شاید نتواند بلافاصله با آثاری این‎چنین رقابت کند، اما حدّ اقل کاری که می‎تواند انجام دهد این است که طی جلسات نقد و بررسی توسط کارشناسان، الگوهای سیاسی/اجتماعی/مذهبی رسانه‎ی غیر-داخلی را برای مخاطب عام به زبان ساده شرح دهد تا آگاهی مردم نسبت به آثار و عواقب چنین مجموعه‎هایی بیشتر شود. می‎بینیم که بسیاری خانواده‎ها "اینترنت" را به خاطر وجود موضوعات نامناسب و نابهنجار محکوم و محدود می‎کنند، اما در قبال ماهواره هرگز تصمیمی قاطع نمی‎گیرند و فرزندان خود را مقابل حملات فرهنگی/روانی آن بی‎دفاع رها می‎کنند. امید دارم مسئولان، قدرت
  درک و تحلیل مخاطب عام را با اشاعه‎ی "بحث‎های کارشناسی به زبان ساده" در رسانه‎ی ملّی به رسمیت بشناسند و جدّی‎تر قدم‎هایی برای مقابله با رسانه‎ی غیر-داخلی بردارند.
  مقاله رسیده به کافه سینما- مسعود آبادی
  برای من که عشق و تو چشم تو شناختم

  واسه من که خودم رو به دنیای تو باختم

  تو رو دیدن میتونه بشه روز تولد

  میشه چشات و دید و دوباره عاشقت شد

 4. کاربر زیر از پست alizee تشکر کرده است .


 5. Top | #43

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  مرداد 1388
  نوشته ها
  11,090
  میانگین پست در روز
  4.79
  تشکر از کاربر
  5,433
  تشکر شده 28,464 در 7,445 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض وقتی تماشاگران ایرانی محو عدالت طلبی شاه سلیمان «حریم سلطان» میشوند

  این سریالای است که اردوغان محکوماش کرده. پخش سریالهای ساخت ترکیه از شبکههای فارسیزبان واکنشهای بسیاری را به همراه داشته است. به گزارش کافه سینما به نقل از افکار نیوز، (لینک نخست از تاریخی نیوز) بسیاری از منتقدان معتقدند محوریت خیانتهای خانوادگی در این سریالها زمینه فروپاشی بنيان خانواده را فراهم میکند. با وجود راهکارهای مختلف که جهت كنترل و رقابت با شبكههاي ماهوارهاي صورت گرفت، سریالهای فارسیزبان همچنان طرفداران خود را حفظ کرده و برخی خانوادهها شبهای خود را با این سریالهاي مخرب به پایان میرسانند.
  از جمله سریالهای نسبتا پرطرفدار میتوان به سریال «حریم سلطان» اشاره کرد که داستان زندگی سلطان سلیمان عثمانی را روایت میکند. داستان روایتکننده زندگی سلطان سلیمان در دربار عثمانی است و دسیسههای شکلگرفته در میان زنان دربار را نشان میدهد. داستانهایی از فتوحات و افتخارات سلطان سلیمان و رأفت او نسبت به فرودستان هم از جمله موضوعات دیگر این سریال است.
  این صحنهها در شرایطی نمایش داده و با استقبال برخي ایرانیها روبهرو میشود که بنا بر روایت تاریخ سلطان سلیمان عثمانی با لشکرکشی به ایران زمینه کشته شدن ایرانیهای بسیاری را فراهم کرده است.
  آنچه تاریخ روایت میکند
  سهگانههای حمله به ایران به منظور تصرف خاک کشورمان از جمله اقداماتی است که در دوران سلطان سلیمان یکم صورت گرفت. سلیمان در سالهای ۱۵۳۳، ۱۵۴۸ و ۱۵۵۴ به ایران حمله کرد و در نهایت در سال ۱۵۵۵ در آماسیه پیمان صلحی را با شاه طهماسب منعقد كرد که به موجب آن جنگهای طولانیمدت مابین دو دولت برای مدتی خاتمه مییافت. نتیجه این حملات دسترسی به قسمت اعظمی از خاورمیانه بود. تحت رهبری او، ناوگان دریایی امپراتوری عثمانی بر دریاهای اطراف، از مدیترانه گرفته تا دریای سرخ و خلیجفارس، تسلط یافت.
  از جمله دلایل حمله عثمانی در زمان سلطان سلیمان به ایران میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
  ۱. اگر چه دیاآباد پس از چالدران به تصرف عثمانیها درآمد، اما مرکز و جنوب عراق (بغداد و بصره) هنوز در دست صفویان بود.
  ۲. تداوم تحریکات صفویان در ایجاد قیامهای ترکمن در آناتولی
  ۳. شورش و یاغی شدن اولامه سلطان تلکو حاکم آذربایجان بر شاه طهماسب و پناهنده شدن او به دربار عثمانی و وادار کردن امپراتوری عثمانی جهت حمله به ایران
  ۴. دوری شاه طهماسب از مرکز حکومت به سبب گرفتاری او درماوراءالنهر و خراسان
  بازخورد حریم سلطان در ترکیه چه بود
  حریم سلطان، کلیات تاریخی دارد اما جزئیاتی که درآن به نمایش درآورده میشود مطابق با تاریخ نیست و به منظور جذب مخاطب صورت گرفته است. همین موضوع باعث شد تا پس از پخش این سریال در ترکیه، انتقادهای بسیاری نسبت به آن صورت گیرد و از اینکه سلطان سلیمان عثمانی به صورت «نامحترمانه»، «شرمآور» و «خوشگذران» نشان داده شده است انتقاد کردند. شورای عالی رادیو و تلویزیون ترکیه ادعا کرد که بیش از ۷۰ هزار شکایت درباره این سریال دریافت کرده است. رجب طیب اردوغان، نخستوزیر ترکیه، نمایش این سریال را به دلیل «بد جلوه دادن تاریخ ترکیه به نسل جوان» کشور محکوم کرد.
  چرا حریم سلطان جذاب است؟
  فرهنگ جامعه ایران به گونهای تعریف شده است که استفاده از ماهواره با منع اعتقادي روبهرو است و همین موضوع امنیت اخلاقی خانوادهها را تاحدود بسیاری تضمین کرده است. با این همه نمیتوان منکر توجه به سریالهایی چون «حریم سلطان» از سوی بسیاری از مخاطبان ایرانی شد. در شرایطی که سریالهای ایرانی برای جذب مخاطب تلاش چنداني نمیکنند و فیلمهای تاریخی چون «کلاه پهلوی» نمیتوانند مخاطب را پای تلویزیون بنشانند، سریالی چون «حریم سلطان» ظهور میکند و چیزی نمایش میدهد که توجه ایرانیها را به عثمانیها افزایش میدهد. عدالتخواهی سلطان سلیمان در شرایطی از سوي برخي باور میشود که آموزش و پرورش سالها تلاش کرده است در کتابهای تاریخی خود حکومت عثمانیها را چنانكه بودهاند معرفي و محکوم کند. باید منتظر ماند تا در پایان این مجموعه مشخص شود تاثیر چنین سریالی بیشتر است یا بيان واقعيتهاي تاریخی.

 6. 2 کاربر از پست alizee تشکر کرده اند .


 7. Top | #44

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  اسفند 1390
  نوشته ها
  1,290
  میانگین پست در روز
  0.94
  محل سکونت
  توی یه نگاه
  تشکر از کاربر
  2,467
  تشکر شده 7,830 در 1,221 پست
  حالت من
  Movafagh
  اندازه فونت

  Cool معرفی و نقد سریال حریم سلطان | Muhteşem Yüzyıl

  سلام
  من خودم طرفدار پر و پا قرص این سریالم ولی هرکی نمیخواد سر از کار این سریال دربیاره لطفا فقط به عکسا و بیوگرافیا توجه کنه و خلاصه داستانو نخونه
  نگید نگفتمااااا


  همانطور که می دانید داستان سریال حریم سلطان بر اساس واقعیت تاریخ عثمانی ساخته شده است. یکی از شخصیت های داستان این سریال ، خرم سلطان همسر سلطان سلیمان قانونی است. در این مطلب زندگینامه خرم سلطان ، بر اساس منابع تاریخی و ویکی پدیا گردآوری شده است.

  عکس خرم سلطان :
  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  عکسهای خرم سلطان

  خرم سلطان با نام اصلی روکسلانا یا الکساندرا ۵۲ سال عمر کرد.
  خرم احتمالاً دختر کشیشی ارتودکس از اوکراین بود. او در روهاتین، در ۶۸ کیلومتری جنوب شرقی لووف زاده شد. در دههٔ ۱۵۲۰ در یکی از یورشهای مکرر تاتارهای کریمه به آن منطقه، اسیر و برده شد. احتمالاً ابتدا به بازار بردهفروشان کافا و سپس به قسطنطنیه منتقل شد و از آنجا برای حرمسرای سلطان انتخاب شد.
  او بهسرعت مورد توجه سلطان قرار گرفت و حسادت رقبایش را برانگیخت.
  نفوذ خرم سلطان بر سلطان به سرعت افسانهای شد. او برای سلطان شش فرزند به دنیا آورد: مهرماه، سلیم، بایزید، عبدالله، جهانگیر، و محمد. با زیر پا گذاشتن عادات و رسومات پیشین، خرم سلطان در نهایت از بردگی خارج شد و به بندهای آزاد و همسر نکاحی سلطان بدل شد. بدین ترتیب سلیمان قانونی، اولین سلطان امپراتوری عثمانی پس از اورخان غازی شد که همسری رسمی اختیار میکرد. با این ازدواج، موقعیت خرم سلطان در کاخ افزایش یافت و در نهایت با اعمال نفوذ، پسرش سلیم را بر تخت حکومت نشاند.
  همچنین خرم سلطان به عنوان مشاور سلطان در امور کشوری عمل مینمود و احتمالاً بر امور خارجی و سیاستهای بینالمللی امپراتوری عثمانی نیز اعمال نفوذ میکرد. دو نامهای که خرم به سیگیسموند دوم اوگوستوس، پادشاه لهستان نوشته بود، هماکنون نیز موجودند و در طول حیات او، روابط امپراتوری عثمانی با دولت لهستان صلحآمیز بود.
  برخی از مورخین اعتقاد دارند که خرم سلطان با استفاده از قدرت سلطان سلیمان، حملههای مکرر تاتارهای کریمه به زادگاهش که برای گرفتن برده انجام میگرفت را کنترل کرده بود.
  در کنار دخالتها و دسیسههای سیاسیاش، خرمسلطان در انجام امور خیریه نیز دستی داشت و احتمالاً ایفای این نقش را به تقلید از زبیده همسر هارونالرشید انجام میداد. ساختن مسجد، دو مدرسهٔ قرآنی، فواره، و بیمارستان زنان در نزدیکی بازار بردهفروشی قسطنطنیه از جمله اقدامات خیریهٔ او به حساب میآیند. او دستور داد تا در نزدیکی مسجد ایاصوفیه، حمامی بنا کنند تا عبادتکنندگان بتوانند از آن استفاده کنند؛ حمامی که امروزه حمام خاصگی خرم سلطان نام دارد.
  در سال ۱۵۵۲ در بیتالمقدس، امارت خاصگی سلطان را بنا کرد تا در میان فقرا و نیازمندان غذای رایگان توزیع کند.
  همچنین برخی از کارهای قلابدوزی او (یا حداقل قلابدوزیهای که به سرپرستی او انجام گرفته بود) تاکنون باقی ماندهاند؛ از جمله قلابدوزیهایی که در سال ۱۵۴۷ و ۱۵۴۹ به ترتیب به شاه تهماسب و سیگیسموند دوم اوگوستوس اهدا شد.
  خرم سلطان در ۱۵ آوریل ۱۵۵۸ درگذشت و در توربهای (آرامگاه گنبدیشکل) زینت شده با نفیسترین کاشیهای ایزنیک که طرحی از باغهای بهشت بر روی آنها نقش بستهاست دفن شد. آرامگاه او در نزدیکی آرامگاه مجزا و حزنانگیزتر سلطان سلیمان، در مسجد سلیمانیه قرار دارد.


  تصاویر سریال حریم سلطان
  پوستر های اورجینال از سریال حریم سلطان پوستر های اورجینال از سریال حریم سلطان  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان


  تصاویر سریال حریم سلطان


  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان  بیوگرافی ماه دوران


  عکس های خانم نور فتاح اوغلو (Nur Fettahoğlu) را مشاهده می کنید.نور در نقش ماه دوران (Mahidevran Sultan) همسر سلطان سلیمان در سریال حریم سلطان ایفای نقش می کند.
  نور متولد سال ۱۹۸۰ است قدش ۱۶۹ سانتی متر است و ۵۱ کیلوگرم وزن دارد.

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان

  عکس های ماه دوران همسر سلطان سلیمان


  امپراتوری عثمانی
  یک قدرت سیاسی امپراتوری بود که از ۱۲۹۹ تا ۱۹۲۲ میلادی در منطقه مدیترانه حکومت میکرد. این امپراتوری در اوج قدرت خود (قرن ۱۶ میلادی) مناطق آسیای صغیر ، اکثر خاورمیانه، قسمتهایی از شمال آفریقا، قسمت جنوب شرقی اروپا تا قفقاز را شامل میشد. قلمرو رسمی حکومت عثمانی در اوج قدرت به ۵/۶ میلیون کیلومتر مربع میرسید.
  سلطان سلیمان یکم، (۲۷ آوریل۱۴۹۵ (میلادی) در ترابوزان؛ ۶ سپتامبر۱۵۶۶ (میلادی))، مشهور به «کبیر» و گاه «قدرتمند» و (Lawgiver) و سلیمان قانونی، سلطان عثمانی و مشهورترین شهریار از این خاندان سلطنتی است.
  سلیمان در سال ۱۴۹۵ به عنوان فرزند سلیم یکم به دنیا آمد و تا قبل از مرگ پدرش (۲۱ سپتامبر۱۵۲۰)، والی مانیسا بود.
  از مهمترین کارهای سلیمان، محاصره وین با ۱۲۰۰۰۰ سرباز جنگی، در سال ۱۵۲۹ در سومین لشکرکشی او به سوی مجارستان بود. سلیمان همچنین با موفقیت با شاه تهماسب صفوی پادشاه ایران جنگید. ارتش سلیمان زیر فرمان وزیر بزرگش ابراهیم پاشا، توانست در ۱۳ ژوئن۱۵۳۴تبریز پایتخت پیشین ایران را فتح کند و در ۴ دسامبر همین سال به بغداد دست یابد. در دوره شاه تهماسب، پایتخت ایران به دلیل خطری که از ناحیه عثمانی احساس میشد، به شهر قزوین منتقل شده بود. سلطان سلیمان سه بار به ایران لشکرکشی کرد. وی یکبار تا سلطانیهزنجان هم پیش آمد، ولی به دلیل برف و کولاک سنگین مجبور به عقبنشینی شد.
  سلیمان نیز مانند پدرش، علاوه بر بیرحمی، علاقه زیادی به هنر و معماری داشت و حتی خودش نیز شعر میسرود و حتی دیوانی به زبان پارسی دارد [۱]. بنای بزرگ مسجد سلیمانیه در استانبول از آثار به یاد مانده از دوران این پادشاه است.
  مورخان او را سلیمان (Lawgiver) می خوانند زیرا که وی در طول سلطنت خود به قضا و قانون بیش از هر چیز دیگر توجه می کرد. سلیمان در هر کوی و برزنی در قلمرو عثمانی دادگاه دایر کرده بود و در جوار دفتر خود نیز یک شورای قضایی داشت. وی می گفت: از هر دستی که بریده شود خون جاری می شود، جز دستی که قاضی قطع کند و این اصطلاح از همان زمان در خاورمیانه سر زبانها افتاده است. در دوران سلطان سلیمان متصرفات عثمانی به اوج وسعت خود رسید. دشمنی عثمانی با ایران که از زمان سلطان سلیم آغاز شده بود در زمان سلطان سلیمان ادامه داشت و به جنگ او با شاه طهماسب صفوی انجامید.
  عثمانی ها در دوره انحطاط
  « دوران شکوه دولت عثمانی که شامل دوره سلیم اول و سلیمان قانونی بود، بیش از نیم قرن به درازا نکشید. پس از آن ضعف دولت عثمانی آغاز شد و خط انحطاط به طور مستمر ادامه یافت. گرچه گاه و بیگاه توقفی در این انحطاط رخ می داد و عاملش روی کار آمدن برخی از خلفای قدرتمند یا تلاش اطرافیان آنان از جمله صدر اعظم ها بود.[1]
  زمینه های ضعف دولت عثمانی از همان دوره سلیمان فراهم آمد؛ چرا که سلطان تحت تأثیر همسرش روکسلانا [خرم سلطان] قرار داشت که بر ضد امیر مصطفی توطئه کرده، تلاش داشت تا فرزند خودش سلیم دوم را به جانشینی سلیمان بگمارد. مصطفی فرمانده بسیار خوبی بود و محبوبیت فراوانی نزد افسران داشت. رفتار بد با مصطفی سبب خشم ینی چریان و شورش بزرگی بر ضد سلطان شد که البته سلیمان آن را سرکوب کرد. در این ماجرا مصطفی و فرزند شیرخوارش کشته شدند. هم چنین سلطان فرزند دیگرش بایزید و چهار فرزند او را با توطئه یکی از وزرا به قتل رساند،[2] و بدین ترتیب زمینه برای روی کار آمدن سلیم دوم فراهم شد.
  یکی دیگر از مظاهر ضعف دولت سلیمان قانونی، شرکت نکردن وی در جلسات دیوان و فاصله گرفتن او از مشکلات اقتصادی – اجتماعی بود که دشواری های ناشی از آن سبب بر آشفتن مردمانی در بخش های اروپایی و آسیایی شد.»[3]
  منابع:

  [1] . محمود شاکر، التاریخ الاسلامی (العهد العثمانی)، ص 111.
  [2] . احمد عبد الرحیم مصطفی، فی اصول التاریخ العثمانی، ص 102.
  [3] . دولت عثمانی از اقتدار تا انحلال، رسول جعفریان، ص 84
  [4] . سایکس، سرپرسی، تاریخ ایران (جلد دوم)، ترجمه محمدتقی فخر داعی گیلانی.
  سریال ترکی پرطرفدار حریم سلطان

  (برنده جایزه بهترین سریال ترکیه از جشنواره altin kelebek2012)
  پخش از: شو تی وی (فصل اول-۲۰۱۱) استار تی وی (فصل دوم- ۲۰۱۲)
  زمان پخش اصلی: ۵ژانویه ، ۲۰۱۱
  مدد زمان هر قسمت : ۷۰-۱۳۰ دقیقه
  تعداد قسمت های ۶۳ (برنامه ریزی برای ۱۵۰)
  خلاصه :

  در سن بیست و شش سالگی، زمانی که حاکمیت خود را آغاز کرد، سلطان سلیمان به دنبال ساختن یک امپراتوری بزرگ و ارائه عثمانی شکست ناپذیر بود در ۴۶ سال سلطنت سلطان سلیمان او به عنوان یکی از بزرگ ترین پادشاهان غرب شرق شناخته شد …
  نقش های اصلی:
  Halit Ergençدر نقش سلطان سلیمان- سلطان ۱۰ از امپراتوری عثمانی
  Nur Fettahoğlu ماه دوران – معشوقه سلطان، مادر مصطفی
  Meryem Uzerli خرم -همسر معشوقه، مادر پنج تن از فرزندان سلطان
  Nebahat Çehre عایشه حفصه- همسر سلطان سلیم اول
  Selma Ergeç خدیجه -خواهر سلیمان

  داستان این سریال برگرفته از زندگی خصوصی و اجتماعی سلیمان یکم مشهورترین سلطان عثمانی است که بین سالهای ۱۵۲۰ تا ۱۵۶۶ میلادی امپراتوری و فرمانروایی کرده است از مهمترین کارهای سلیمان، محاصره وین با ۱۲۰۰۰۰ سرباز جنگی، در سال ۱۵۲۹ در سومین لشکرکشی او به سوی مجارستان بود. سلیمان همچنین با موفقیت با شاه تهماسب صفوی پادشاه ایران جنگید. سرزمین عثمانی در زمان وی در زمینه های مختلف ، اصلاحات فراوانی را تجربه کرد این سریال علاوه بر نمایش وقایع دورانسلطنت سلیمان رابطه عاشقانه وی با دختری روسی به نام الکساندرا که توسط عثمانی ها به بردگی گرفته شده و به حرمسرای سلطان سلیمان راه پیدا کرده است این زن که برای گرفتن انتقام قتل خانواده خود نقشه های زیادی در سر دارد با زیرکی خاصی توجه سلطان را به خود جلب میکند و در نهایت به سوگلی سلیمان تبدیل می شود وی با دسیسه چنان سلطان را شیفته خود میکند که در طول ۶۰۰ سال حکومت عثمانی تنها زنی است که به عقد رسمی سلطان در می آید و به عنوان خرم سلطانمی رسد و سلطان از وی صاحب چهار پسر و یک دخترمی شود
  با پخش هر قسمت از سریال “صد سال محتشم” در ترکیه، همواره به شمار بینندگان آن اضافه میشود. این سریال زندگی یکی از سلاطین عثمانی را به تصویر میکشد. اما هواداران امپراطوری عثمانی خواهان توقف پخش این سریال تلویزیونی هستند.
  در یکی از خیابانهای پر رفت و آمد استانبول شماری از مردان جوان جمع شده بودند تا علیه سریال “صد سال محتشم” و دستاندرکاران آن تظاهرات کنند. «بشکند دستی که به قصد لکهدار کردن شهرت دولت عثمانی بلند شده» یکی از شعارهایی بوده که آنها سرمیدادند.
  سریال “صد سال محتشم” از شبکه تلویزیونی خصوصی “شو تیوی” Show TV پخش میشود. این سریال به زندگی یکی از سلاطین امپراطوری عثمانی به نام سلطان سلیمان پرداخته که در قرن شانزدهم میلادی به مدت ۵۰ سال حکومت کرده بود. تقریبا در تمام کتابهای راهنمای سفر ترکیه سلطان سلیمان به عنوان مشهورترین و تأثیرگذارترین حاکم دولت عثمانی معرفی میشود.
  بنابر گزارشی که سایت اینترنتی بخش خبر شبکهی اول تلویزیون آلمان در این باره منتشر کرده، این سریال تنها درباره فتوحات دولت عثمانی نیست، بلکه به زندگی خصوصی سلطان سلیمان نیز پرداخته است، در حقیقت به زندگی خصوصیای که تصور میشود او داشته و در ترکیه بسیاری دقیقا با همین نکته مشکل دارند.خدشهدار کردن شخصیت سلطان سلیماناین سریال جنجالبرانگیز، زنان حرمسرای سلطان سلیمان را در لباسهای باز و بدننما به تصویر میکشد که تمام مدت در اطراف این سلطان عثمانی هستند، اگر چه بنا بر تاریخ رسمی ترکیه او به این شهرت داشته که تنها به فکر راحتی و رفاه مردمش بوده است.
  از طرف دیگر این سریال سلطان سلیمان را در موقعیتهای مختلف در حال نوشیدن الکل نشان میدهد، در حالی که گفته میشود او مسلمان بسیار مؤمنی بوده است. این سریال در مجموع با موج بزرگی از انتقادهای محافظهکاران ترکیه مواجه شده است.
  احمد هوجا یکی از روحانیان ترکیه میگوید: «نشان دادن سلیمان به عنوان کسی که دائم در حال نوشیدن بوده، به مجالس رقص میرفته و زنان متعددی داشته، خدشهدار کردن شخصیت او است.» او معتقد است که سلطان سلیمان در مدت طولانی حکومت خود به فتوحات زیادی دست یافته، اصلاحات وسیعی انجام داده و قطعا وقت برای خوشگذرانی نداشته است.”باید صبور باشیم”
  اما بر خلاف بسیاری از محافظهکاران، وزیر فرهنگ ترکیه موضع بیطرافانهای نسبت به این سریال دارد. او میگوید: «ما باید صبور باشیم. تنها با دیدن یکی دو بخش از سریال نمیتوان درباره کل آن قضاوت کرد.» او همچنین به این اشاره میکند که در ترکیه آزادی بیان وجود دارد. به نظر او باید عادت کرد که در یک نظام دموکراتیک سریالهایی هم در مورد افرادی مانند آتاتورک و سلطان سلیمان ساخته میشوند که شاید مورد علاقه همه واقع نشوند.
  به اعتقاد عبدالرحمان ارسلان، جامعهشناس ترک نیز بحث جنجالبرانگیزی که درباره سریال “صد سال محتشم” شکل گرفته، قابل درک نیست، چرا که هیچکدام از شخصیتهای مهم تاریخی بینقص نبودهاند. او از به تصویر کشیدن واقعگرایانه این شخصیتها استقبال میکند، چون به نظر او اغراق دربینقص جلوه دادن شخصیتهای تاریخی منجر به تقدیس آنها میشود.«عصر باشکوه» Muhteşem Yüzyıl حتی پیش از پخش آن باعث بحث و جدل فراوان در این کشور شده است.
  طبقه محافظه کار در ترکیه معتقدند این مجموعه توهین به سلیمان القانونی دهمین پادشاه عثمانی است که از بزرگترین پادشاهان عثمانی محسوب می شود.
  عبدالناصر سنگی گزارشگر بی بی سی گفت در این مجموعه صحنه هایی از زندگی خصوصی سلیمان القانونی پخش می شود . شورای عالی نظارت بر رادیو و تلویزیون ترکیه حدود هشتاد هزار شکایت از پخش این مجموعه دریافت کرده است.
  شاکیان خواستار توقف پخش مجموعه تلویزیونی عصر باشکوه شده اند.
  آنان معتقدند قسمتهایی از این مجموعه که به زندگی خصوصی این پادشاه عثمانی مربوط می شود تخیلات کسانی است که نمی توانستند در حریم پادشاهان عثمانی راه یابند و به همین علت برداشتهای شخصی خود را از زندگی خصوصی آنان واقعی پنداشته اند. خانم میرال اوکای نویسنده فیلمنامه می گوید منتقدان قدری عجله کرده اند .
  وی این اتهام را رد کرد که فیلم فقط به زندگی خصوصی سلیمان القانونی پرداخته است . میرال اوکای از منتقدان خواست قسمتهای آینده این مجموعه را نیز ببینند و سپس داوری کنند زیرا تصویری متفاوت از آنچه تصور کرده اند از سلیمات القانونی به نمایش خواهد گذاشت.
  نویسنده سناریو می گوید زنان پادشاهان تاثیر بسیاری بر رفتار و تصمیم شوهران خود داشته اند و در این مجموعه این تاثیر به تصویر کشیده شده است.
  سلطان سلیمان القانونی دهمین پادشاه عثمانی است که سلسله عثمانی در زمان وی چهل و هشت ساله شد و به اوج قدرت رسید.
  سرزمین عثمانی در زمان وی در زمینه های مختلف ، اصلاحات فراوانی را تجربه کرد.سلیمان القانونی سوار کار، شاعر و ادیب بود که به زبانهای عربی ، فارسی ، صرب و مغولی به خوبی صحبت می کرد.
  سرزمین عثمانی پس از وفات القانونی در نیمه قرن شانزدهم ،دچار ضعف فراوان شد.
  مجموعه عصر باشکوه نخستین فیلمی نیست که در ترکیه با انتقاد روبرو شده و آخرین آن هم نخواهد بود بلکه فیلمهای دیگری در ترکیه از جمله درباره آتاتورک ساخته شده که منتقدان بسیاری با آنها مخالفت کرده اند.


  خلاصه داستان قسمت آخر سریال حریم سلطان

  در قسمت های آخر این سریال سلطان سلیمان می میرد.ابراهیم به دست سلطان سرش بریده می شود.الکساندرا(خرم سلطان) یک دختر دیگر هم بدنیا می آورد.پسرش نیز بزرگ می شود و آماده پادشاهی می شود.همچنین ابراهیم صاحب دو فرزند نیز می شود.بعد از سالها هم والد سلطان به بیچارگی می افتد.
  بر اساس تاریخ آمده است که:
  سلطان سلیمان ماه دوران و مصطفی را به قصر یکی از شهرهای مجاور میفرسته چون طبق سنتهای عثمانی یک شاهزاده پیش از امپراطوری باید در یک شهر کوچک سلطنت کنه البته قصد اصلی سلطان تبعید کردن ماه دورانه اما نمیگه. خرم هم یک پسر که هیچ شش تا به دنیا میاره و اولین زنی میشه که در تاریخ عثمانی رسما با یک پادشاه عثمانی ازدواج میکنه!!!! سلطان هم محمت رو بیشتر از مصطفی دوست داشته که باعث رقابت بین دو برادر میشه. طبق سنتهای عثمانی پسر اول باید سلطنت رو به ارث ببره که همین مسئله خرم رو خیلی نگران میکنه. به هر حال پسر اولش محمت بعد از ده پانزده سالی میمیره . خرم هم مصطفی را تنها مانع سر راه به سلطنت رسیدن پسر خودش میدونه به کمک وزیر دربار که ظاهرا فامیلش بوده دسیسه میکنه و وقتی سلیمان برای یک جنگ رفته از طرفی وزیر به مصطفی میگه برای کمک به پدرت با سپاهت برو از اون طرف به گوش شاه میرسونه که پسرت با لشکرش داره میاد که تو رو بکشه. شاه احمق هم باور میکنه و به محض رسیدن مصطفی اونو میکشه!!!!!!!!!!!! و اینگونه سلیم پسر خرم سلطان به سلطنت میرسه. ماه دوران هم در شهری که مزار پسرش بوده در فقر شدید زندگی میکنه تا وقتی سلیم به حکومت میرسه و براش حقوق معین میکنه. خرم هم یک سری کارهای خیریه انجام میده و بالاخره وقتی میمیره در جوار مقبره سلطان سلیمان دفن میشه . از اونجایی هم که اهل اوکراین بوده توی اوکراین مجسمه اش رو میسازن که هنوز هم هست و یک مسجد هم به نام اصلی و روسی او بنا میکنند!! و اینگونه ظالم به هر آنچه میخواد میرسه!!

  تصاویر سریال حریم سلطان


  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان

  تصاویر سریال حریم سلطان
  مرا دختر خانوم مینامند مضمونی که جذابیتش نفسگیر است…
  دنیای دخترانه من نه با شمع و عروسک معنا پیدا میکند و نه با اشک و افسون. اما تمام اینها را هم در برمیگیرد…من نه ضعیفم و نه ناتوان، چرا که خداوند مرا بدون خشونت و زورِ بازو میپسندد. اشک ریختن قدرت من نیست، قدرت روح من است… اشک نمیریزم تا توجهی را به خواستهام جلب کنم با اشکم روحم را میشویم. خانه بی من سرد و ساکت است چرا که شور و هیجان زندگی با صدای بلند حرف زدن، و موسیقی گوش دادن، نیست… زندگی ترنم لالاییِ آرامش بخشی را میطلبد که خدا در جادوی صدای من نهفته است. من تنها با ازدواج کردن و مادر شدن نیست که معنا میگیرم من به تنهایی معنا دارم، معنای عمیقی در واژه دختر بودن است.
  اگر فرهنگ غلط و کوتاه نظری مرا ضعیفه بخواند باز هم قویتر از قبل از پشت همین واژه سربلند میکنم و لبخند میزنم…
  چرا که خداوند مرا دختر آفریده است و همین برای من کافی است.

 8. 5 کاربر از پست A.y.s.a.N تشکر کرده اند .


 9. Top | #45

  Banned


  تاریخ عضویت
  آبان 1389
  نوشته ها
  1,024
  میانگین پست در روز
  0.55
  محل سکونت
  تهران و اعتقاد به دین زرتشت دارم . زرتشتی هستم تو قلبم
  تشکر از کاربر
  3,661
  تشکر شده 5,953 در 1,004 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط alizee نمایش پست ها
  یادداشت رسیده به کافه سینما-مسعود آبادی: با توجه به بازتاب گسترده‎ی این سریال در سطح جامعه و تیز اقبال عمومی که به آن نائل شده، بد نیست کارکردهای اجتماعی آن را قدری دقیق‎تر بررسی کنیم.
  مقاله رسیده به کافه سینما- مسعود آبادی
  خیلی از فیلمای سینمایی و سریالای ایرانی هم توشون پدیده چند همسری را رواج میدادن مثل فیلم : زن دوم . سریال پیامک از دیار باقی یا مسافری از هند که توش نشون میداد بابای سروش گودرزی دو تا زن داشت و از دوتاشونم بچه داشتش و خیلی از فیلمای دیگه که خودتون نظیرشو زیاد دیدین .

  نقل قول نوشته اصلی توسط alizee نمایش پست ها
  این سریالای است که اردوغان محکوماش کرده. پخش سریالهای ساخت ترکیه از شبکههای فارسیزبان واکنشهای بسیاری را به همراه داشته است. به گزارش کافه سینما به نقل از افکار نیوز، (لینک نخست از تاریخی نیوز) بسیاری از منتقدان معتقدند محوریت خیانتهای خانوادگی در این سریالها زمینه فروپاشی بنيان خانواده را فراهم میکند. با وجود راهکارهای مختلف که جهت كنترل و رقابت با شبكههاي ماهوارهاي صورت گرفت، سریالهای فارسیزبان همچنان طرفداران خود را حفظ کرده و برخی خانوادهها شبهای خود را با این سریالهاي مخرب به پایان میرسانند.
  صفویان همه شون آدمکش بودن بابا کی میاد از اونا دفاع کنه یا ازشون خوبی بگه . اینا مال تاریخه گذشته رفته ول کنید

  نقل قول نوشته اصلی توسط iatii نمایش پست ها
  اصلا فیلمش رو دوست ندارم
  این سریال داره به ایرانیا توهین می کنه بعد میشینید نگاه می کنید!
  میشه بگی تا حالا تو کدوم قسمتش توهین دیدی که همچین میگی؟؟؟ تا اونجا که من دیدم و میدونم هیچ ربطی به ایران نداره اصلاً و فقط راجب کشور خودشونه و بس . مگه سریال مختار یا ستاره سهیل کم به ایران توهین کرد؟؟؟؟؟ اونا که بیشتر توهین کردن

  نقل قول نوشته اصلی توسط sania555 نمایش پست ها
  فعلا که با اومدن فیروزه تو فیلم حورم سلطان از چشم سلیمان افتاده....
  فیروزه جادوگره و ایرانی هس و بانقشه ی خدیجه پیش سلیمان می ره و سلیمان عاشقش می شه....

  بابا فیروزه ایرانیه که نباید بهش بگی جادوگره که گناه داره . ولی سریالش هرچی باشه من به سریالای ایرانی ترجیحش میدم راستش البته این فقط نظر شخصی خود منه با شماها کاری ندارم .
  ویرایش توسط Tracy : 1391,08,19 در ساعت ساعت : 11:49

 10. 4 کاربر از پست Tracy تشکر کرده اند .


 11. Top | #46

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  مرداد 1389
  نوشته ها
  458
  میانگین پست در روز
  0.24
  محل سکونت
  همه جا وهیچ جا.....
  تشکر از کاربر
  17,708
  تشکر شده 5,325 در 645 پست
  حالت من
  Badjens
  اندازه فونت

  پیش فرض

  فعلا که با اومدن فیروزه تو فیلم حورم سلطان از چشم سلیمان افتاده....
  فیروزه جادوگره و ایرانی هس و بانقشه ی خدیجه پیش سلیمان می ره و سلیمان عاشقش می شه....

  والا توزبان اصلیشم تا اینجا که دیدم به ایران توهین نشده...
  تنها حرفشون حملله به ایرانه که سلطنت سلیمان همزمان با سلطنت شاه طهماسب ایران هس که مث اینکه پایتخت اون موقع تبریز بوده....
  بعدم حتما سریالهای ایرانی خوبه؟؟؟؟؟یا سینمایی که فقط راههای دزدی و نشون می ده....یا از مرگ و میر و عزاداریه....
  خوابیدی تو تختت....
  هی قل میخوری...
  بعد گوشیتو بر میداری مینویسی:
  " خوابم نمیبره "
  سرد میشی...
  بغض میکنی...
  میبینی هیچکسو نداری..
  که واسش اینو بفرستی!
  تنهایی سخته....
  خیلی......!

 12. 3 کاربر از پست sania555 تشکر کرده اند .


 13. Top | #47

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  آبان 1391
  نوشته ها
  396
  میانگین پست در روز
  0.35
  محل سکونت
  teh
  تشکر از کاربر
  1,303
  تشکر شده 3,441 در 503 پست
  حالت من
  LEH
  اندازه فونت

  پیش فرض

  وقت تلف کردنه دیدن همچین فیلمایی...!
  بعضی حرفارو نمْیشه زد و من
  از همین حرفا یه عمره که پرم
  آخه کی از حاله کی با خبره؟!
  من یه عمره از خودم حرف میخورم...

 14. Top | #48

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  تیر 1390
  نوشته ها
  1,148
  میانگین پست در روز
  0.72
  محل سکونت
  مـــــاه
  تشکر از کاربر
  6,874
  تشکر شده 8,059 در 2,342 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط *anse*hana نمایش پست ها
  به نظر من که مزخرفه!
  عجب تاریخ تخیلی ای داشتن اینا!
  بازیگر نقش اول مردش که نگو انگار از تو تاریخ کشیدیش بیرون!
  ولی ببین باقی سریالاشون چیه که بهترین سریالشون اینه.

  هر چی باشه از سریالای مزخرف ایرانی خیــــــــــلی خیـــــــــلی بهتره

  همچنین این تاریخ اصلا هم تخیلی نیس

  لطفا اهانت نکنیدددددددد


  نقل قول نوشته اصلی توسط anderes141 نمایش پست ها
  بخدا سرویس شدم!!داغون شدم!!!!ما یک فوتبال درست حسابی نمیتونیم ببینیم ازدست این فیلم.........لعنتی میاد جمعه ها کل هفته رو پخش میکنه!!!دوبلرها بسیارمزخرف!!!!اصلا نمیدونم چی بگم!!!سمبل خان؟!!تروخدا این اسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  البته من شنیدم ازیک کتاب بوده این فیلم!!

  این ایرانیها بودن که خیـــــــلی بد دوبله کردن
  اصل سریال مشکلی نداره

  بعدشم این اسم به گوش شما ناآشناست
  اسمهای ترکی خیلی هم با مفهوم و زیبا هستن

  این سریال از روی تاریخه دولت عثمانیه البته با تغییرات


  نقل قول نوشته اصلی توسط siavash1366 نمایش پست ها
  خاک بر سر ملتی کنند که سریال تاریخی اش به شرح روابط زیر شکمی پادشاه مربوط باشه

  شما که بن شدید!
  به هر حال هیچکس حق توهین به تاریخ یه کشورو نداره
  خیلی از شاهان ایرنی که بیشتر زن پرست بودن از جمله فتحعلی شاه

  لطفا کسایی که هیچ اطلاعاتی ندارن ، نظر ندن

  نقل قول نوشته اصلی توسط kimia_hg نمایش پست ها
  خرم خیلیییییییییییییییییی بد بازی میکنه
  معلم تاریخ ما میگه که زمان اونا اصلا زنا حق اینکه لباسای اینجوری بپوشنو نداشتن
  لباساشون خیلیییییییی پوشیده بوده
  اینا تاریخ و تحریف کردن
  تازه این سلطان هم خیلی ظالم بوده طوری که اگه یه مسیحی میدیدن همونجا میکشتنش
  البته خرم استثنا بوده
  خب اون موقع هم این اعتقادو داشتن که کسایی که مسلمان نبودن رو کافر میدونستن و میکشتنشون

  الان که این چنین اعتقادی تو ترکیه وجود نداره
  شما به این توجه کنید با وجود اینکه همه الان میدونن که این کار اشتباهه
  اما باز هم تو سریال این عمل زشت پادشاه شونو نشون میدن و کتمان نمیکنن


  همــــه چــــی داشتــــــــ خـــــو بــــــ پیشـــــــــ می رفـتــــــــ

  .
  .
  .


  تــــــا اینــــــــکه بزرگـــــــ شدیـــــــم !!!
  من برگشتم ؛ بعد از مدت ها
 15. 2 کاربر از پست ღMoOn GiRlღ تشکر کرده اند .


 16. Top | #49

  کاربر نیمه حرفه ای


  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  نوشته ها
  711
  میانگین پست در روز
  0.48
  محل سکونت
  همون جایی که همه هستن
  تشکر از کاربر
  7,291
  تشکر شده 3,232 در 755 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  هر چی باشه از سریالای مزخرف ایرانی خیــــــــــلی خیـــــــــلی بهتره

  همچنین این تاریخ اصلا هم تخیلی نیس

  لطفا اهانت نکنیدددددددد
  منم موافقم.سریالایه ایرانی خیلی مزخرفن.اووووووووووووووع

  خاک بر سر ملتی کنند که سریال تاریخی اش به شرح روابط زیر شکمی پادشاه مربوط باشه
  به هر حال هیچکس حق توهین به تاریخ یه کشورو نداره
  خیلی از شاهان ایرنی که بیشتر زن پرست بودن از جمله فتحعلی شاه

  لطفا کسایی که هیچ اطلاعاتی ندارن ، نظر ندن
  والا
  هیچ کدومشون از اطلاعات ندارن میان تز میدن
  *****
  بخدا سرویس شدم!!داغون شدم!!!!ما یک فوتبال درست حسابی نمیتونیم ببینیم ازدست این فیلم.........لعنتی میاد جمعه ها کل هفته رو پخش میکنه!!!دوبلرها بسیارمزخرف!!!!اصلا نمیدونم چی بگم!!!سمبل خان؟!!تروخدا این اسم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  البته من شنیدم ازیک کتاب بوده این فیلم!!
  کار خوبی میکنه جمعه کل هفته رو پخش میکنه
  دوبلر ها که عالین.
  سمبل؟یعنی تو اسمایه خودمون از این اسما نداریم.؟؟؟؟
  صنم.خدابس.قدم خیر.الماس خان.نیمتاج..حالا این اسما یه ایرانی اسمن؟؟

  خرم خیلیییییییییییییییییی بد بازی میکنه
  معلم تاریخ ما میگه که زمان اونا اصلا زنا حق اینکه لباسای اینجوری بپوشنو نداشتن
  لباساشون خیلیییییییی پوشیده بوده
  اینا تاریخ و تحریف کردن
  تازه این سلطان هم خیلی ظالم بوده طوری که اگه یه مسیحی میدیدن همونجا میکشتنش
  البته خرم استثنا بوده
  خرم که عالی بازی میکنه انصافا
  بله.حقه اینجور لباس پوشیدن ها رو نداشتن.ولی سریال میخواد نشون بده که تو خود قصر یکم آزاد تر بودن
  شاه هایه ما هم همینجور بودن.ظالم بودن
  و بقیه ی حرفام رو این زده
  خب اون موقع هم این اعتقادو داشتن که کسایی که مسلمان نبودن رو کافر میدونستن و میکشتنشون

  الان که این چنین اعتقادی تو ترکیه وجود نداره
  شما به این توجه کنید با وجود اینکه همه الان میدونن که این کار اشتباهه
  اما باز هم تو سریال این عمل زشت پادشاه شونو نشون میدن و کتمان نمیکنن
  ********
  حتما نمیاد.حتما نمیاد دمه در خونمون.من مطمعنم
  خدا خودش میدونه من کی بودم و چی شدم.نمیزاره همه چی خراب بشه.با اینکه حتی خود من خراب کردم اما اون جتما دستمو میگیره و تنهام نمیزاره

  ********
  حریم دیوانگی
  -------- ------------ ---------- ------------------------
   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید


  تایپکی تکراری بود اینو بزنین.به جا اینکه بنویسی تکراری
  ------------------------------------------------------------
  حامد هاکان.مواظبه خودت باش
  خوشبختم از شهاب رمضان
  کجا به خنده میرسیم از مانی رهنما

 17. 2 کاربر از پست از چی بگم؟ تشکر کرده اند .


 18. Top | #50

  کاربر فعال


  تاریخ عضویت
  تیر 1391
  نوشته ها
  527
  میانگین پست در روز
  0.42
  محل سکونت
  دالان بهشت
  تشکر از کاربر
  1,522
  تشکر شده 7,800 در 1,399 پست
  حالت من
  Sarbezir
  اندازه فونت

  پیش فرض

  اتفاقا خیلی فیلم باحالیه...قابل توجه اونایی که میگن این فیلم مزخرفه
  رمــان: دختر حوا


   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید


 19. 4 کاربر از پست •●بانـــو●• تشکر کرده اند .


صفحه 5 از 13 نخستنخست 123456789 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •