ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
بیوگرافی و مصاحبه از ترلان پروانه | tarlan parvaneh

alisنودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 21 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 210
 1. Top | #1

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  بهمن 1387
  نوشته ها
  1,785
  میانگین پست در روز
  0.78
  محل سکونت
  Ir-Th
  تشکر از کاربر
  28,779
  تشکر شده 20,189 در 4,042 پست
  اندازه فونت

  Smile بیوگرافی و مصاحبه از ترلان پروانه | tarlan parvaneh


  ترلان پروانه بازیگر و هنرمند خردسال در تیر ماه 1378 در خانواده فرهنگی و هنرمند در شهر شیراز بدنیا آمد، در سه سالگی از طرف چند شرکت تبلیغاتی برای ساخت تیزر دعوت به کار شد و همزمان در برنامه های آموزشی شبکه جام جم و شبکه یک سیما به ایفای نقش پرداخت و در فیلم سینمایی رویای آخر به کارگردانی آقای مهرداد خوشبخت و سریال بچه های خیابان به کارگردانی آقـای همایون اسعدیان و تئاتر آفتاب و درخت نقشی کوتاه اجرا نمود .پس از نشان دادن استعداد خود کارش را به طور جدی در سینما، تلوزیون و تئاتر ادامه داد.
  عمده آثار اين بازيگر خردسال :
  فيلم هاي سينمايي:
  - چپ دست ( آرش معيريان - 1384 )
  - مادر صدامو مي شنوي ( كامبيز كاشفي - 1384 )
  - زن بدلي ( مهرداد ميرفلاح - 1384 )
  - بالا بلند ( جلال فاطمي - 1384 )
  - دغدغه ( فرزاد فرزام - 1384 )
  - عاشق ( افشين شركت - 1385 )
  - پاپيتال ( اردشير شليله - 1385 )
  - نصف مال من ، نصف مال تو ( وحيد نيكخواه آزاد - 1385 )

  مجموعه هاي تلويزيوني:
  - شبي از شبها ( رضا كريمي - 1383 )
  - 101 راه براي ذله كردن پدرها و مادرها ( حجت قاسم زاده - 1383 )
  - خوش غيرت ( علي شاه حاتمي - 1383 )
  - جايزه بزرگ ( مهران مديري - 1383 )
  - مسافري از گرونگول ( مرتضي متولي - 1384 - برنامه كودك و نوجوان )
  - داوري ( نيكا عزيزپور - 1384 )
  - زير تيغ ( محمدرضا هنرمند - 1385 )
  - بي مقدمه ( رضا كيايي - 1385 )
  ديگر آثار
  - فيلم ويدئويي باغ آلوچه ( بهروز شعيبي - 1383 )
  - تئاتر اديب ( 1385 - فرانسوي )


  خسته هستم از این سکوت

  سکوتی که نابود کرد مرا.

  خدایا بَس است.


 2. Top | #2

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  نوشته ها
  6,772
  میانگین پست در روز
  3.25
  محل سکونت
  زیر سقف این دنیا
  تشکر از کاربر
  14,402
  تشکر شده 128,197 در 7,295 پست
  اندازه فونت

  Smile بیوگرافی و مصاحبه از ترلان پروانه | بازیگر

  گفتوگو با ترلان پروانه، بازیگری که با «تا ثریا» این بار بزرگ شده
  در چهار سالگي بـه دار آويخته شــدم


  ترلان پروانه، بازيگر نوجواني است كه از وقتي دختر كوچكي بود و در سريالهايي مانند «زير تيغ» بازي ميكرد، او را ميشناختيم.


  برترین ها: ترلان پروانه، بازيگر نوجواني است كه از وقتي دختر كوچكي بود و در سريالهايي مانند «زير تيغ» بازي ميكرد، او را ميشناختيم. او كه سوم راهنمايي است و اين روزها هم درگير امتحانهاست، در سريال «تا ثريا» ساخته سیروس مقدم، نقشي چند سال بزرگتر از سنش را بازي ميكند و اين را بايد اولين تجربه بازي او در نقش بزرگسال دانست. با او گفتوگويي درباره «تا ثريا» و حال و هواي اين روزهايش به عنوان دختري نوجوان داشتيم.


  کمک پدر و مادرم

  مادر من علاقه زيادي به بازيگري دارد و حتي مدتي قبل از ازدواج در زمان دانشجويي در تئاتر فعاليتهاي هنري انجام ميداده. او و پدرم بزرگترين مشوقهاي من بودند. به همین دليل وقتي براي اولين بار در 3 سالگي خانمي در فرودگاه من را دید و به مادرم پيشنهاد بازي من را در يك تيزر تبليغاتي داد، مادرم با علاقه قبول کرد. بردن و آوردن و مواظبت از من سر صحنه، به خصوص وقتي خيلي كوچك بودم، براي مادر و پدرم زحمت زیادی داشت، اما آنها به عشق اينكه من روزي هنرمند بزرگي شوم، همه اين سختيها را قبول كردند. آنها هميشه با من سر صحنه بودند و حتي وقتي مادر و پدرم نميتوانستند بيايند برايم پرستار ميگرفتند و او را با من سر صحنه ميفرستادند تا تنها نباشم و ساعتهاي بين كار با او بازي كنم و كارهاي شخصيام را انجام دهد. براي مادرم مهم بود كه من علاوه بر بازي، بچگيام را از دست ندهم. شايد برايش سخت بود اما هميشه اسباب بازيهايم را با خودش سر صحنه ميآورد و با من بازي ميكرد تا من پشت دوربين خيلي سرگرم بزرگترها و دنياي آنها نشوم. مادرم من را در كلاسهاي مختلف ثبتنام كرد و من به جز بازيگري هنرهاي ديگري هم بلد هستم مثلا پيانو ميزنم و ورزشهاي مختلف انجام ميدهم. خانوادهام به من ياد دادند فقط به چهره تكيه نكنم و سعي كنم شايستگيهاي ديگري هم داشته باشم. من علاوه بر بازيگري از بازيگران بزرگي مثل خانم فاطمه معتمدآريا و آقاي پرويز پرستويي و ديگر بزرگاني كه با آنها همكاري كردم، اخلاق و رفتار كار را هم ياد گرفتم. مادرم به من ميگفت به اين بزرگان نگاه كن و از آنها اخلاق و رفتار شايسته يك هنرمند را ياد بگير. من حتي به لباس پوشيدن آنها هم دقت ميكردم تا ببينم يك بازيگر حرفهاي چطور بايد بپوشد. كتاب هم زياد ميخوانم و فيلم هم خيلي ميبينم و سعي ميكنم از كتاب و فيلم هم ياد بگيرم. اما از همه چيز مهمتر برايم درسم است و دلم ميخواهد در يكي از رشتههاي تجربي ادامه تحصيل بدهم. خدا را شكر با اينكه كار ميكنم توانستم هميشه نمرات خوب بگيرم و از درسهايم عقب نمانم. من براي اينكه بازيگر شوم خيلي زحمت كشيدم. من كه يادم نميآيد ولي مامانم تعريف ميكند 4-3 سال بيشتر نداشتم كه براي يك تيزر شامپو هر روز ساعتها كار ميكردم و گاهي چند ساعت پيشانيام عرق ميكرد. خيلي كوچك بودم و اين كارها براي يك بچه در آن سن خيلي سخت است.

  معدلم خوب است مدرسه سخت نمیگيرد

  اين روزها چه كار مي كني؟

  به شدت درگير امتحانها و درسهايم هستم. سوم راهنمايي همينطوري سخت است چه برسد به اينكه من به خاطر سريال «تا ثريا» كلي هم عقب ماندم و بايد جبران كنم.

  چه شد اين كار را با توجه به اينكه از سن واقعي خودت هم بيشتر است، قبول كردي؟

  وقتي آقاي مقدم نقش عسل را به من پيشنهاد كرد، گروه كارشان را شروع كرده بودند و فقط اين نقش انتخاب نشده بود. از من خواستند يك روز بروم سر لوكيشن و صحبت كنيم. بعد آقاي مقدم من را براي نقش عسل پسنديد و من هم چون خيلي به كار او اعتقاد دارم و به عنوان كارگرداني حرفهاي برايشان احترام قائلم، با كمال ميل با اينكه نقش از سن واقعي خودم بيشتر بود، پذيرفتم.

  اين كار دقيقا همزمان با شروع سال جديد تحصيلي بود. نگران درس و مدرسهات نبودي؟

  خب براي من كه از بچگي در اين كار بودم ديگر برايم عادت شده البته مدرسه هم سختگيريهاي خاص خودش را دارد اما من چون معدلم خوب است و غيبتهايم را جبران ميكنم معمولا خيلي سخت نميگيرند و سعي ميكنند درك كنند. چون كارم را خيلي دوست دارم زياد نگران غيبتهايم در مدرسه نميشوم.

  در «تا ثريا» نقشي در گروه سني متفاوت را تجربه كردي، چه حس و حالي داشت؟

  تجربه يك نقش متفاوت و جديد را خيلي دوست داشتم و خوشحالم كه اين كار را قبول كردم. نقش عسل يك مقدار از سن واقعي خودم بزرگتر بود اما كار با آقاي مقدم و خانم حاجيان و بقيه گروه را دوست داشتم و سختي آن را زياد احساس نكردم. من نكات زيادي در بازي و رفتار و اخلاق كاري از اين گروه ياد گرفتم.

  سيروس مقدم با تو سختگير بود؟

  آسان كه نميگرفت اما نميتوانم بگويم سختگير بود. فكر ميكنم به هر حال دوست داشت و همه سعياش را هم ميكرد كه كار را به نحو احسن انجام بدهد. البته سرعت كار طبيعتا بالا بود اما اين باعث نميشد او از پلاني سرسري بگذرد.

  تمرينهايتان به چه شكل بود؟

  تمرين به خصوصي نداشتيم. فقط قبل از هر پلان معمولا با خانم حاجيان يا بازيگران ديگري كه نقش مقابلم بودند و دستيارهاي آقاي مقدم، فيلمنامه را ميخوانديم و تمرين ميكرديم و بعد شروع به فيلمبرداري ميكرديم.


  نمیشود فقط تابستانها سر کار بروی؟!

  تفاوت سبك زندگيات با بچههاي ديگر باعث اذيت تو نميشود؟ در مدرسه مشكلي نداري؟

  هميشه سعي ميكنم رفتار عادي مثل همه داشته باشم ولي خب بالاخره يكسري بچهها مخصوصا سال پايينيها خيلي علاقه نشان ميدهند و دائم ميآيند سوال ميپرسند و ... اما ناظمهاي مدرسه سعي ميكنند آنها را كنترل كنند تا نظم مدرسه را به هم نزنند. اما من با همه باادب رفتار ميكنم چون بالاخره لطف دارند كه من را دوست دارند و علاقه نشان ميدهند. معلمها هم مثل بچههاي ديگر با من رفتار ميكنند البته گاهي واقعا كار من را درك نميكنند و مثلا ميگويند نميشود فقط تابستانها سر كار بروي؟ يا درسهايت را ببر سر كار بخوان. يعني متوجه نميشوند كار ما چطوري است.

  وقتي سر كار هستي دلت براي مدرسه تنگ ميشود؟

  براي درس كه نه خيلي ولي براي دوستانم دلم تنگ ميشود.

  بيشترين تفريحت چيست؟

  من كه اينقدر يا سر كار هستم يا درس دارم كه وقتي براي تفريح ندارم اما كتاب خواندن و فيلم ديدن را خيلي دوست دارم. عاشق فيلمهاي ژانر وحشت هستم. يك بار هم فيلمي با نام «عروس غريبه» در اين ژانر بازي كردم كه پخش نشده.

  تا به حال به جز «تا ثريا» كار ديگري هم بزرگتر از سنات پيشنهاد شده؟

  بله، نقش حضرت آمنه در فيلم «محمد (ص) » آقاي مجيد مجيدي به من پيشنهاد شد كه بزرگتر از سنم بود و اتفاقا از نقشهاي اصلي كار هم بود. رفتم تست گريم هم دادم اما آقاي مجيدي گفتند هنوز براي اين نقش كم سن هستي. من 13 سالم است و نقش ايشان 19 ساله بود. اما گفتند احتمالا براي نقش دختر نوجواني در قسمتهاي بعدي اين مجموعه از تو استفاده ميكنيم. همين كه من را براي اين نقش دعوت كردند و تست گريم دادم، باعث افتخارم است.


  در چهار سالگي به دار آويخته شدم

  «زير تيغ» هم يكي از سختترين تجربههاي كاري من بوده و هم يكي از بزرگترين شانسهاي زندگي كاريام. يادم هست در دفتر آقاي هنرمند بوديم. در راه پله او را ديده و گفتم شما چقدر شبيه آقاي پرستويي هستيد. از همان جا آقاي هنرمند از برخورد من خوششان آمد و من را براي «زير تيغ» انتخاب كردند. خانوادهام هم از اين كه قرار بود من كاري را با پرويز پرستويي، فاطمه معتمدآريا، فريبا جوديكار، نگار جواهريان و ... بازي كنم فوقالعاده خوشحال بودند. فقط آن صحنهاي كه اول فيلم پدرم خواب ميديد من به دار آويخته شدم، براي مادرم خيلي سخت بود. يادم هست موقع ضبط آن صحنه هم خيلي اذيت شدم. آقاي پرستويي زير طنابدار ايستاده بودند و به محض اينكه من را پايين ميآوردند بغلم ميكرد. خيلي ناراحت بود من كه دختر بچه كوچكي بودم و 5-4 سال بيشتر نداشتم بايد اين صحنه را بازي ميكردم. من را با يك تاپ كشي به شاخه درخت وصل كرده بودند و فشار كشها قسمتهايي از تنم را كبود كرده بود. مادرم هم وقتي اين صحنه را ديد خيلي ناراحت شد مخصوصا كه ياد عذاب من موقع فيلمبرداري افتاد. اما در كل «زير تيغ» را خيلي دوست داشتم و گروه بسيار خوبي داشت مخصوصا آقاي پرستويي و خانم معتمدآريا خيلي مهربان بودند.


  روی سينما نمیشود حساب کرد

  تصميمت براي آينده چيست؟ ميخواهي بازيگر بماني يا شغل ديگري را در نظر داري؟

  بازيگري را كه قطعا كنار نميگذارم اما به عنوان رشته اصلي هم ادامه نخواهم داد و كنار درسم آن را دنبال خواهم كرد. يعني نميخواهم رشته تحصيليام بازيگري يا سينما و هنرهاي نمايشي و اين چيزها باشد.

  چرا؟ تو كه ميگويي به كارت علاقه داري؟!

  چون هنر و به خصوص بازيگري كاري است كه نميتوان خيلي روي آن حساب كرد. يعني امن و قابل اعتماد نيست.

  چرا اين را ميگويي خيلي بازيگرهاي حرفهاي داريم كه كارشان همين است و با همين بازيگري زندگي ميكنند؟

  من چون از بچگي در اين كار بودم و با بازيگران سرشناسي مثل آقاي پرستويي و خانم معتمدآريا و خانم حاجيان و ... كار كردم، درسهاي زيادي در اين كار گرفتم و واقعا به اين نتيجه رسيدم كه خيلي نميتوان روي اين كار حساب كرد.

  از چه نظر نمي توان روي آن حساب كرد؟ امنيت شغلي ندارد؟ امنيت مالي ندارد؟

  نه، روي پيشنهادهاي آن نميتوان حساب كرد. معلوم نيست چه جور فيلمهايي ساخته شود و آيا پيشنهادهاي خوب داشته باشي يا نه. بعد هم اين كار خيلي سخت و بيبرنامه است. مثلا من همين الان خيلي كلاسها ميروم و سعي ميكنم هنرهاي ديگري مثل پيانو و ... را ياد بگيرم اما هميشه كارم برنامه كلاسهايم را به هم ميزند و نميگذارد زندگي منظم و درستي داشته باشم. نميدانم اما شايد همين بينظمي هم يكي از دلايل ترديدم در اينكه بازيگري شغل اصليام در آينده باشد، است.

  چه چيزهاي در قبول يك پيشنهاد برايت مهم است؟

  كارگردان، بازيگرهاي ديگر و فيلمنامه.


  يك بازيگر همه فن حريف

  من براي ارتقاي كار بازيگريام خيلي تلاش كردم و انواع هنرها و فنها را فقط به خاطر اينكه بازيگر تواناتري باشم، آموختم. فن بيان، زبان بدن، موسيقي، هنرهاي رزمي، سواركاري و ... را ياد گرفتم تا در حرفهام آمادهتر باشم. اين در حالي است كه درس و مدرسه ام هم هميشه در كنار كارم بوده. من فقط 3 سال و نيم داشتم كه وارد اين كار شدم. شروع كارم را حتي به ياد نميآورم. مادرم تعريف ميكند كه خانمي در فرودگاه ما را ديده و به مادرم پيشنهاد داده من در تيزري تبليغاتي بازي كنم. بعد شماره ما را گرفته و خيلي اصرار و پيگيري كرده تا اينكه مادرم راضي شده. مادرم خيلي دوست داشته من بازيگر شوم. پدر و مادرم براي موفقيت من در اين كار خيلي تلاش و از خودگذشتگي كردند و از خيلي چيزها به خاطر موفقيت من گذشتند. هيچ وقت من را سر صحنه تنها نگذاشتند و حتي وقتهايي كه خودشان نميتوانستند با من باشند، پرستاري را همراهم ميفرستادند تا تنها نباشم. الان به خاطر محبتهايشان از آنها متشكرم. هر چند يك بازيگر كودك سختيهاي زيادي را تحمل ميكند و اصولا كار كردن مثل آدم بزرگها براي بچهها سخت است اما چون كارم را دوست دارم فكر ميكنم ارزشش را داشته. خدا را شكر نتيجه زحمتهايم را هم گرفتم. همين امسال در جشنواره كودك و نوجوان اصفهان براي ايفاي نقش اصلي فيلم «پيشوني سفيد» تنديس بهترين بازيگر دختر را دريافت كردم.
  قابل توجه بچه های نود و هشتی

  مکان برگزاری رو نمایی از کتاب تکین حمزه لو و سیمین شیردل
  دوستانی که میخوان شرکت کنند به لینک زیر مراجعه فرمایند


  http://www.forum.98ia.com/t1240516.html


  التماس دعا....


 3. Top | #3

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  خرداد 1390
  نوشته ها
  314
  میانگین پست در روز
  0.22
  تشکر از کاربر
  15,449
  تشکر شده 847 در 434 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  بچگیاش خوشگل تر بود

 4. 5 کاربر از پست tina 1989 تشکر کرده اند .


 5. Top | #4

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  خرداد 1390
  نوشته ها
  436
  میانگین پست در روز
  0.30
  محل سکونت
  زیر آسمان پایتخت
  تشکر از کاربر
  1,930
  تشکر شده 2,427 در 618 پست
  حالت من
  Gig
  اندازه فونت

  پیش فرض

  خیلی ازش خوشم نمیاد.

 6. 6 کاربر از پست *Elizabet* تشکر کرده اند .


 7. Top | #5

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  آذر 1390
  نوشته ها
  2,288
  میانگین پست در روز
  1.80
  محل سکونت
  ...
  تشکر از کاربر
  7,153
  تشکر شده 2,242 در 1,390 پست
  حالت من
  Khoonsard
  اندازه فونت

  پیش فرض

  اصلا ازش خوشم نمیاد بچگیاش ناز بود ولی الان ...

 8. 4 کاربر از پست ندای بهار تشکر کرده اند .


 9. Top | #6

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  خرداد 1390
  نوشته ها
  464
  میانگین پست در روز
  0.32
  تشکر از کاربر
  4,572
  تشکر شده 2,464 در 835 پست
  حالت من
  Ghati
  اندازه فونت

  پیش فرض

  منم ازش خوشم نمیاد.....خیلی مغروره....
  به حباب نگران لب یک رود ، قسم...

  و به کوتاهی آن لحظه شادی که گذشت...

  غصه هم ، خواهد رفت...

  آن چنانی که فقط ،خاطره ای خواهد ماند...

  لحظه ها عریانند...

  به تن لحظه خود ، جامه اندوه مپوشان هرگز...

 10. 4 کاربر از پست mahsa_r تشکر کرده اند .


 11. Top | #7

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  اسفند 1390
  نوشته ها
  459
  میانگین پست در روز
  0.39
  محل سکونت
  پشت سرتم پخخخخخخخخخخ
  تشکر از کاربر
  2,897
  تشکر شده 1,381 در 580 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  ازش خوشم نمی یاد قبلاًخوشگل بود الان بیریخت شده
 12. 2 کاربر از پست banana تشکر کرده اند .


 13. Top | #8

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  اسفند 1390
  نوشته ها
  5
  میانگین پست در روز
  0.00
  تشکر از کاربر
  0
  تشکر شده 9 در 7 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  چرا اینقد حسودی میکنین خیلی هم خوشگله اصلا هم مغرور نیست

 14. 2 کاربر از پست 13465 تشکر کرده اند .


 15. Top | #9

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  مرداد 1390
  نوشته ها
  14,629
  میانگین پست در روز
  10.43
  محل سکونت
  1step to the edge
  تشکر از کاربر
  77,127
  تشکر شده 97,084 در 13,229 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  قيافه ي بيشتر از سنش مي زنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  بچگي هاش بهتر بود
  البته الان وارد سن بلوغ شده و به طبع ي ذره زيادي فرق كرده!
  پروردگارا... آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم.  عزیزانم هر کمکی ازم خواستید به وبلاگم مراجعه کنید، آدرس ایمیل هم اون جا هست. یا حق ...

  برای ورود به وبلاگ روی نوار زیر کلیک کنید

 16. کاربر زیر از پست ساحلی تشکر کرده است .


 17. Top | #10

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  نوشته ها
  3,097
  میانگین پست در روز
  2.37
  محل سکونت
  زیر سایه خدا
  تشکر از کاربر
  6,104
  تشکر شده 72,005 در 2,703 پست
  حالت من
  Ghamgin
  اندازه فونت

  پیش فرض

  قیافه بدی نداره استیلش خبه ولی روی هم رفته زیاد به دل نمیشینه 18. 5 کاربر از پست ساده .ش تشکر کرده اند .


صفحه 1 از 21 1234511 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 1
  آخرین نوشته: 1393,12,07, ساعت : 15:42
 2. عکسهای ترلان پروانه
  توسط نیکان در انجمن بازیگران ایرانی
  پاسخ ها: 75
  آخرین نوشته: 1392,09,01, ساعت : 00:32
 3. دانلود سریال پروانه | parvaneh
  توسط N@s!m در انجمن دانلود سریال و مستند مجاز
  پاسخ ها: 18
  آخرین نوشته: 1392,03,03, ساعت : 10:18
 4. ترلان پروانه.....
  توسط maria66773 در انجمن بازیگران ایرانی
  پاسخ ها: 4
  آخرین نوشته: 1390,09,21, ساعت : 09:27
 5. ترلان پروانه :^O
  توسط آليس در انجمن بازیگران ایرانی
  پاسخ ها: 2
  آخرین نوشته: 1389,08,03, ساعت : 18:08

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

counter free hit invisible