بازگشت   نودهشتیا > عکس > متفرقه > مد و پوشاک > مو ، ناخن ، آرایش و زیبایی

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۱ شهريور ۱۳۹۱, ۱۰:۳۲ قبل از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
Banned

مرجان بانو24*12 آواتار ها

پیش فرض آموزش طراحی با حنا

با اجازتون تصمیم گرفتم این تاپیک رو ادامه بدم و بقیه اموزش طراحی حنا و معرفی وسایل مورد نیازشو واستون بذارم.
امیدوارم که به دردتون بخوره
اگه سوالی داشتین در خدمتم و همچنین ادرس خواستین واسه خرید لوازم بپرسین امیدوارم بتونم کمک کنم
به 3 روش میشه طراحی با حنا انجام داد
1. قلم
2. قیف
3. شابلون
طرز تهیه حنا:
حنا باید حنای مخصوص طراحی باشه که بیشتر لوازم ارایشی ها توی خیابون منوچهری دارن
رنگ حنای طراحی سیاه هستش
روش تهیه اش به این صورت هستش که مقداری حنا توی یه ظرف میریزیم چند تا قطره اکسیدان 2 (6%) بهش اضافه میکنیم تا یه مواد غلیظ به دست بیاد با این مواد طراحی میکنیم بعد یک تکه نایلون میگذاریم روی قسمت طراحی شده خیلی اروم که نقاشی خراب نشه میگذاریم کاملا توی هوای محیط خشک بشه بعد از خشک شدن نایلون رو برمیداریم و حنای خشک شده رو میشوریم این روش 15 روز میمونه توی حموم نباید روی طرح لیف بکشید چون خیلی زود پاک میشه اگر به جای اکسیدان از اب استفاده کنید خیلی زودتر طرحتون پاک میشه
بعد از این کار میتونید طرحتون رو با لاکهای مخصوص همین کار طرح بدید یا با نگین میتونید طرحتون رو خوشگل کنید

************//////////////////////************************//////////////////////////******************************

برچسب و شابلون طراحی

.................................................. .................................................. ..................................................

اموزش طراحی

حنا گذاشتن که با نامهای خالکوبی با حنا و یا مِهندی (mehndi)نیز شناخته میشود. نوعی نقاشی با حنا برروی بدن است و معمولا نقشها به صورت گل و طرح های منظم هستند. این هنر بیشتر در هند و پاکستان مرسوم است،در این پست می پردازیم به آموزش طراحی با حنا روی پوست.

شما به راحتی میتوانید این کار را در منزلتان انجام دهید و بدنتان را با حنا طراحی کنید.
برای کار به یک بسته حنا (حدود صد گرم)، دو عدد لیمو ترش تازه، شکر، چهار بسته چای کیسهای (تیبک)، چهار قاشق چایخوری پودر قهوه، نیم لیتر آب، آب چهار عدد لیموشیرین (یا پرتقال)، یک لنگه جوراب نایلون، مقداری پنبه، یک قلم مویا یک چوب کبریت، یک قیف کاغذی یا بطری فشاری (پلیاتیلن) و دستکش نیاز دارید.یا میتوانید فقط کمی حنا سیاه بگیرید الک کنید و با آب مخلوط کنید و با یک چوب کبریت طرح بزنید.

پودر حنا را الک کنید(ازجوراب که روی یک کاسه به صورت کش آمده قرار گرفته است، به کمک یک قاشق عبور دهید).

ب، چای، قهوه و آب پرتقال را مخلوط کرده و یک ساعت ملایم بجوشانید و سپس پودر حنا را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مادهای شبیه کچاپ به دست آید.
حدود چهار ساعت آن را به حال خود رها کنید و میتوانید ماده به دست آمده را در بطری فشاری (یا قیف کاغذی) پر کنید و طراحی کنید.(به وسیله قیف یا بطری فشاری یا طرحهای آمادهای در بازار است).

اما در ابنجا ما از طرحهای آماده در بازار استفاده نکرده و خود نقش می زنیم.

با چوب کبریت یک نقش کوچک یک خط مانند اشک ایجاد میکنیم.

قرینه ی اشک قبلی خطی ایجاد میکنیم تا یک قلب بوجود بیاید.

پایین قلب یک نقطه بگزارید که در واقع مرکز طرح ماست،میتوانید بالای قلب هم نقطه ای یا نقطه هایی بگذارید میتوانید سایز نقطه ها را کوچک و بزرگ کنید.

شکر را که در آب لیمو هم زدهاید کمی گرم کنید.به مجردی که حنا روی پوست خشک شد، با قلم مو مخلوط شکر و آب لیمو را روی آن بمالید و پنبه آغشته شده به مخلوط را روی آن قرار داده و در بهترین حالت چند ساعت بعد با کمی روغن یا کرم پوستی ماساژ دهید!هرچه مایع اولیه بیشتر روی پوست باقی بماند، رنگ بیشتر در پوست نفوذ میکند و در نتیجه زمان بیشتری طول میکشد تا از روی پوست پاک شود. واکنشهای حساسیتی به حنای طبیعی، بهخصوص زمانی که فقط روی پوست گذاشته شود، بسیار نادر هستند و در صورت وجود، ظرف چند ساعت بروز خواهند کرد و شامل خارش، قرمزی خواهند بود. به همین دلیل برای بار اول بهتر است، ابتدا مقداری از آن را روی ناحیه داخلی ساعد امتحان کرد و در صورت ایجاد نشدن واکنش از آن استفاده کرد.

.................................................. .................................................. ..................
حنای رنگی

حنای معمولی

************************************************** ************************************************** ************************************************** **********************************

************************************************** ************************************************** ************************

الگوهای حنا که میتونیین یه کوچولو رو مچ دست..یا ساق پا کار کنین

************************************************** *****************************************

ویرایش توسط مرجان بانو24*12 : ۲۷ مهر ۱۳۹۱ در ساعت ۰۹:۰۴ بعد از ظهر
مرجان بانو24*12 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۱۱ شهريور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ قبل از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر فعال

nisra آواتار ها

مرسی قشنگ بود اما حناش یکم بد رنگه حنا باید قرمزه قرمز باشه
nisra آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۱ شهريور ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
Banned

مرجان بانو24*12 آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nisra نمایش پست ها
مرسی قشنگ بود اما حناش یکم بد رنگه حنا باید قرمزه قرمز باشه
عزیزم حنای قرمز دیگه قدیمی شده.الان حنا هندی رواج داره که مشکی و قهوه ای تیرس اما تو ایران کم پیدا میشه.واسه همین اموزش طراحی با همین حنا های معمولی رو گذاشتم
مرجان بانو24*12 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۱۰:۲۴ قبل از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر فعال

nisra آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مرجان بانو24*12 نمایش پست ها
عزیزم حنای قرمز دیگه قدیمی شده.الان حنا هندی رواج داره که مشکی و قهوه ای تیرس اما تو ایران کم پیدا میشه.واسه همین اموزش طراحی با همین حنا های معمولی رو گذاشتم
میدونم دوسته عزیز اون مدلم من زیاد دیدم
اما چون رنگش تیرس یه جوریه
بخاطره همین گفتم
راستی طرحای خیلی ظریفم داری بذاری؟
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۰۴:۴۱ بعد از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

*Game Over* آواتار ها

*Game Over* به Yahoo ارسال پیام

حنا رو دوس ندارم...اصلا

گـــاه من
بودم دلیـلِ زخمِ تـــو
لیک میرنجم هنوز از اَخم تـــو
شاهزاده ی تمــــــام زندگیِ من،
عاشقانه به تو تعلق دارم
پـِــــدَرم...

♀_______________________________________♂

هنـوز هـم هســتند دختــرانی که
مـــردانه،
پای دختـــرانه هایشان ایستـاده اند...

*Game Over* آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۰۶:۳۲ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

SHADI 73 آواتار ها

مرسی
SHADI 73 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۰۶:۳۵ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

saba erfan آواتار ها

خوشگل بودن... دستت درد نكنه...

چه بسا بيگانه اي كه خويشاوندتر از خويشاوند است
و چه بسا خويشاوندي كه از بيگانه، بيگانه تر است.

(حضرت علی علیه سلام)

saba erfan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۰۶:۴۰ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر متوسط

Golden Sky آواتار ها

مرسى

خیلی سخت بود.. اون لحظه ای که (او) به اشتباهش !! که در قبال من کرده بود اعتراف کرد..! اشتباهی به بزرگی تباه شدن زندگی من…
و من فقط بغض کردم..و این سوال رو لبام یخ زد..آخه چرا..؟؟!

Golden Sky آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۰۷:۴۷ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر فعال

nisra آواتار ها

این چند تایی ک اخر گذاشتی خیلی قشنگن
تنکیلو
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۲ شهريور ۱۳۹۱, ۰۷:۵۴ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر فعال

پرنیان 27 آواتار ها

من یه دفعه گذاشتم خیلی شیک شد! البته خودم نه.یه خانومه گذاشت با قیف مخصوص.فوق العاده قشنگه.

بر ما گذشت نيک و بد اما تو روزگار
فکری به حال خويش کن اين روزگار نيست!

به سایت زیر سر بزنید

5040
پرنیان 27 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش