ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
مصاحبه ها و حاشیه های دربی پایتخت
bamilo

asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 24 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 240
  1. Top | #1

همکار بخش ورزش

میانگین پست در روز
    19.22
    تشکر از کاربر
    43,455
    تشکر شده 69,918 در 20,540 پست
    حالت من
    Mehraboon
    اندازه فونت

پیش فرض مصاحبه ها و حاشیه های دربی پایتخت

داربي نقطه اوج استقلال و پرسپوليس است

بازيکن اسبق استقلال، بازي داربي و هفته ششم ليگ را نقطه اوج و نقطه عطف کارنامه دو تيم استقلال و پرسپوليس دانست.

مهدي پاشازاده بازي هفته ششم ليگ را غير قابل پيشبيني خواند و گفت: اين هفته در واقع نقطه اوج و نقطه عطف کارنامه اين دو تيم است. هر کدام که بتواند ديگري را ببرد از فشار بالاي روحي خارج گشته و راحتتر کار خود را پيش ميبرد. واقعا نميشود روي دربي حساب باز کرد و برنده را از قبل تعيين کرد. گاهي تيمي گل ميزند و تيم مقابل تا دقيقه 90 فشار آورده و در نهايت گل تساوي را خواهد زد. استقلال از لحاظ موقعيت و مهره به نظر من از پرسپوليس بهتر است هر چند نتيجه دربي را حرکات صحيح و برنامه منظم و حرفهاي تعيين ميکند.

وي درخصوص بازي هفته پنجم استقلال نيز اظهار کرد: اگر بخواهيم از زاويه فني به اين بازي نگاه کنيم به نظر ميآيد مشکل استقلال در اين بازي که نتوانست با برد آن را پشت سر بگذارد، کمي تابع احساسي شدن و سرانجام يک بازي بيهدف بود يعني هدف بود و آن هم شکست ملوان بود ولي متاسفانه نتوانستيم آن سرعت دلخواه را ببينيم نه در خط حمله و نه در خط هافبک استقلال.

سرمربي تيم پارسه گفت: يک نکته که چندان مورد قبول من واقع نشد توپهاي مستقيم بود که بيش از حد از آن استفاه شد چيزي که باعث افزايش جذابيت يک فوتبال ميشود از ديد من انجام کارهاي ترکيبي و پاسهاي کوتاه و در عمق است. بر عکس استقلال اين ملوان بود که سرعت لازم را چاشني کارش کرده بود. استقلال پس از دريافت گل فشار زيادي را به ملوان آورد و توانست به گل تساوي برسد و حتي تا پاي برد هم پيش رفت و اين مشکل گلزني بايد طي بازيهاي آتي حل شود استقلال به يک فوروارد شش دانگ نيازمند است تا خيالش از گل شدن توپهاي آخر راحت شود.

بازيکن اسبق استقلال اضافه کرد: تيمها مقابل استقلال و پرسپوليس با قدرت هر چه بيشتر ظاهر خواهند شد و در واقع بايد گفت ورق برگشته و در زبان انگليسي اصطلاحي هست که ميگويد «بدون احترام» يا همان نداشتن ترس مقابل تيمهاي بزرگ. ساير تيمها حتي در آزادي هم براي استقلال و پرسپوليس دردسر ايجاد ميکنند و اين، کار را براي اين دو تيم بزرگ پايتخت سخت و دشوار خواهد کرد.

منبع: ورزش3
    متن روز
    اگر می خواهی بدانی ثروتت چقدر است, پولهایت را نشمار!!!
    قطره اشکی بر روی گونه ات بریز
    تعداد دستانی که آن را پاک می کنند ثروت توست...

آهنگ روز
    بابک جهانبخش - مدار بی قراری

=====================================

2. Top | #2

همکار بخش ورزش

میانگین پست در روز
    19.22
    تشکر از کاربر
    43,455
    تشکر شده 69,918 در 20,540 پست
    حالت من
    Mehraboon
    اندازه فونت

پیش فرض پنجعلي: داربي فرصت نجات از بحران است

کاپيتان اسبق پرسپوليس با انتقاد از حضور مربيان خارجي در تيمهاي ايراني، گفت: مشکل اصلي پرسپوليس، عدم شناخت سرمربي تيم از بازيکنان، فرهنگ و فوتبال ماست.

محمد پنجعلي درباره عملکرد ضعيف تيم فوتبال پرسپوليس در هفتههاي اخير ليگ برتر به ويژه بازي يکشنبه شب برابر داماش گيلان، اظهار کرد: شرايطي که پرسپوليس با آن دست به گريبان است، با استقلال متفاوت است. فکر ميکنم عمدهترين مشکل پرسپوليس، عدم شناخت کافي سرمربي تيم نسبت به فرهنگ و فوتبال ماست. ما مربيان خارجي را در فوتبال باشگاهي و حتي فوتبال مليمان آوردهايم که هنوز نتيجه ندادهاند. اما متاسفانه برخي که متخصص هم نيستند، اصرار به آوردن اين مربيان به فوتبال ما دارند. اتفاق بدتر براي پرسپوليس اين بود که مربي خارجي را بعد از بسته شدن تيم آوردند که اين امر بر مشکلات افزود.

پنجعلي افزود: يکي ديگر از مشکلات پرسپوليس اين بود که خيلي دير بسته شد و در نتيجه بازيکنان نتوانستند کنار هم تمرينات زيادي را داشته باشند. ضمن اينکه تمرينات بدنسازي هم در تيم پرسپوليس کافي نبود و ما نمود آن را در نوع بازي و عملکرد تک تک نفرات ميبينيم. اما با همه اين احوال هنوز اتفاق خيلي بدي براي تيم نيفتاده و با فرصتي که در اختيار است ميتوان اوضاع را جمع و جور کرد.

اين پيشکسوت پرسپوليس با بيان اينکه داربي ميتواند فرصت خوبي براي نجات پرسپوليس از اوضاع بحرانياش باشد، به ايسنا گفت: با شکست دادن استقلال که احتمال آن هم زياد است، پرسپوليس ميتواند از اين وضعيت رها شود. شرايط مسابقه داربي با همه مسابقهها فرق ميکند. پرسپوليس نياز به شوک دارد و پيروزي در داربي ميتواند آن شوک باشد. اگر هم داربي را نبريم بايد تا دير نشده جور ديگري به اين تيم شوک داد که معمولا در بحث سرمربي تيم رخ ميدهد.

وي بار ديگر از آوردن مربيان خارجي به فوتبال ايران انتقاد کرد و گفت: من از اول هم با حضور مربي خارجي در تيم پرسپوليس مخالف بودم. اصلا تاکنون موضوع نقش مديران در ناکامي تيمها بررسي شده است؟ اگر تيمها نتيجه نگرفتند، فقط مربيشان مشکل داشته است؟ آيا مديران عملکرد خوبي داشتهاند؟ اتفاقا به نظر من مهمترين مشکل فوتبال ما بحث مديريت است.

پنجعلي تاکيد کرد: ساليان زيادي است که نه فوتبال ملي و نه فوتبال باشگاهي ايران نتوانسته در آسيا نتايج موفقي کسب کند که به نظرم دليل اصلي آن مديريت دولتي بر فوتبال است. تا وقتي دولت بر اين فوتبال سايه افکنده باشد، اوضاع بهتر از اين نميشود. بايد به معني واقعي به سمت حرفهاي گري در فوتبال حرکت کنيم تا شرايط فرق کند. تا وقتي باشگاهها خصوصي، درآمدزا و ... نشوند، شرايط پرسپوليس و ديگر تيمهاي دولتي هم اينگونه است.

منبع:ورزش3

3. 10 کاربر از پست jeneral تشکر کرده اند .

4. Top | #3

کاربر نیمه حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.71
    تشکر از کاربر
    5,923
    تشکر شده 8,109 در 1,723 پست
    اندازه فونت

پیش فرض استیلی: پرسپولیس پرمهرهتر است، استقلال هماهنگتر / رحمتی اول با ما صحبت کرد بعد با استقلال

حمید استیلی یکی از تاریخسازان دربی است. به خصوص در زمان بازیگری که معمولاً مقابل استقلال خوب کار میکرد. استیلی در یکی از روزهای پایانی ماه مبارک رمضان مهمان ما بود و از هر دری صحبت کرد. حرفهای او در مورد دربیهای قبلی مسلماً میتواند خواندنی باشد.
    * چند ماه از آمدنت به روزنامه خبرورزشی میگذرد؟
    دفعه آخری که آمدم را یادتان نیست؟ همان مطلبی که پای تخته نوشتم ما دربی را میبریم بعداً همان نوشته کلی برایمان شر شد!
    *واقعاً آن نوشته شما روی تخته خیلی سروصدا کرد؟
    من هیچوقت برای هیچکس کری نمیخوانم اهل کری هم نیستم! شما گفتید بنویس من هم تو رودربایستی شما ماندم (خنده).
    *و بعدش...
    بعدش از نوشته خودم پشیمان شدم. خیلی خوب نیست اما شما چیزی از من خواستید من هم حرفتان را رد نکردم! من واقعاً دوست ندارم حاشیه داشته باشم اما تمام اینها برای ما تجربه شد.
    *یعنی دیگر پای تخته چیزی نمینویسید؟
    نه دیگر من پای تخته چیزی نمینویسم.
    *یعنی فکر میکنید پای تخته نوشتن شما قبل از دربی مظلومی را تحریک کرد؟
    نه، مهم، بازی کردن در زمین است. کری خواندن هم به نظر من به روح ورزشکاری و فوتبالیستی نمیخورد. من هیچوقت نه در دوران بازیگریام کری خوانده بودم نه در دوران مربیگری اما آن روز که روزنامه خبر آمدم، شرایط فرق کرد.
    *شما فکر میکنید به لحاظ غیرت و تعصب و سایر حساسیتها بازیکنان فعلی سرخابی مثلاً مانند زمان خودتان در دربیها میجنگند و از خودشان مایه میگذارند؟
    قبلترها ارزش به پیراهن خیلی زیاد بود و ما آمدیم پرسپولیس در حالی که قراردادها و پیشنهادهای مالی بهتری داشتیم اما نپذیرفتیم. علی آقا هم وقتی پیراهن را به ما داد، گفت: اینقدر پول پیراهن است و اینقدر هم رقم قراردادتان، که ما هم به خاطر پیراهن و پرسپولیس آمده بودیم اما الان یک مقدار این مسائل کمرنگ شده. البته نه اینکه نباشد اما بههرحال کمتر شده است. مثلاً یکی از نفرات باتعصب تیم علی کریمی است یا مهدی مهدویکیا که اینها هم تقریباً از نسل قبلی هستند ولی هنوز برخی بازیکنان متوجه نشدهاند که دربی چقدر حساس است و نمیشود گفت که سه امتیازش با بقیه بازیها یکی است.
    *اصلاً میشود اسم دربیهای الان را دربی گذاشت؟
    دربی، بازی دو تیم همشهری است. زمان ما میگفتند بازی دو تیم پرسپولیس و استقلال.
    *شما فکر میکنید باید چه اسمی برای بازی پرسپولیس و استقلال گذاشت؟
    مثلاً بازی پایتختنشینها!
    *قبول دارید اسم دربی خودش برای این بازی حساسیت میآورد؟
    بله تا حدودی حساسیت میآورد. مثلا در اصفهان هم که دو تیم ذوبآهن و سپاهان با هم بازی دارند، وقتی اسم دربی میآید، حساسیت بازی بیشتر میشود. این حساسیت هم همه جا در دربیها هست نه تنها در ایران بلکه در بقیه کشورهای دنیا هم همه دربیها حساس است. هیچجا هم شاید مثل کشور ما اینقدر دربی حساس نباشد و شاید از زمانی که یک تیم دربی را میبازد تا دربی بعدی، کرکریها و هیجانات و... باقی بماند.
    *بیشتر دربیهایی که استیلی را در مقاطع مختلف زندگیاش ناراحت و خوشحال کرده، چه دربیهایی بوده؟
    دربیای که نگاه کردم و خیلی هم کوچک بودم و شش، هفت ساله بودم که پرسپولیس 6 بر صفر استقلال را برد جدا از آن زمان بازیگریام هم در آن بازی که صفر بر صفر شدیم و 9 نفره به حریف نباختیم، برایم خاطره خیلی خوبی شد اما جدا از آن در زمان مربیگری خودم که در جامحذفی باید با استقلال بازی میکردیم و با غلامرضا رضایی که زوری 11 نفر شدیم، رودرروی استقلال قرار گرفتیم و باختیم و دو روز به بازی ما مانده، تازه به ما گفتند شیث رضایی و محمد نصرتی را میبخشیم. ما یکسری مسائل اخلاقی و اصولی را داریم. من هم اصول را زیر پا نگذاشتم با اینکه میدانستم شرایط هم شرایط سختی است اما باز هم این کار را کردم اما هیچکس اشارهای به این کار نکرد چون همه دنبال نتیجه هستند و این موارد هم نادیده گرفته شد که همه بازیکنان ذخیرهمان هم از تیم امید و جوانان بودند. ما از این مسئله خیلی ضرر کردیم.
    *در این دربی قلعهنویی روی نیمکت استقلال است؛ شخصی که در عالم مربیگری در دربی به پرسپولیس نباخته، تقابل تفکرات او با مانوئل را چطور ارزیابی میکنید؟
    قبل از دربی، استقلال نسبت به پرسپولیس نتایج بهتری گرفته و قلعهنویی هم نسبت به مانوئل شناخت بهتری از دربی و شرایط خاص فوتبال دارد و تعداد نفراتی که استقلال آورده، کمتر از پرسپولیس بوده. در طرف مقابل پرسپولیس تغییرات زیادی داشته و ستارههای زیادی را جذب کرده است. از لحاظ بازیکن، پرسپولیس قویتر و غنیتر است اما استقلالیها هماهنگتر هستند.
    *شانس برای بردن مانوئل بیشتر است یا قلعهنویی؟
    من اینطور میگویم؛ پرسپولیس، استقلال را میبرد و نمیگویم مانوئل، قلعهنویی و دربی را میبرد چون برای من تیم از هر چیز دیگری مهمتر است. چون من تیم پرسپولیس و مردم را میبینم.
    *مانوئل مشاوره بخواهد یا رویانیان، شما قبل از دربی چه مشاورهای به ایشان میدهید؟
    یکسری بازیکنان، بازیکنان تمرینی هستند، یکسری بازیکنان هم بازیکنان مسابقهای هستند.
    *یعنی مانوئل باید چهکار کند؟
    مانوئل باید شرایط واقعی بازیکنان را در نظر بگیرد و صرفاً به ستاره بودن و سایر موارد توجهای نداشته باشد. در دربیهای مصر مانوئل موفق بوده اما در کشور ما خیلی چیزها فرق میکند و شرایط دربیها متفاوت است.
    *الان اگر دنیزلی بود، بهتر از مانوئل در دربی نتیجه نمیگرفت؟
    هرکدام شخصیت خاص خودشان را دارند.
    *رویانیان از شما برای دربی مشورت نخواسته؟
    نه، اما آقای پروین هستند و ایشان یکجورهایی مرد دربی هستند. احترام علی آقا هم واجب است بههرحال علی پروین 20 قهرمانی برای پرسپولیس آورده. اصلاً الان شما فکر میکنید مانوئل و دنیزلی خیلی علمیاند؟ شما تمرینات را ببینید. من با دنیزلی کار کردم و هرکس برای قضاوت در مورد کار یک مربی باید تمرینات را ببیند و واقعاً ببیند که او به لحاظ روانی میتواند چقدر برای تیمش مثمرثمر واقع شود.
    *سوسا به دربی نمیرسد. شما فکر نمیکنید پرسپولیس با این هافبکها مقابل هافبکهای استقلال کم بیاورد؟
    مگر کروش از علی کریمی در خط هافبک دفاعی استفاده نکرد؟ پس در پرسپولیس و در دربی هم مانوئل میتواند از علی کریمی در خط هافبک بهترین بهره را بگیرد.
    *یعنی شما فکر میکنید علی کریمی در جنگندگی، دوندگی و سایر وظایف یک هافبک دفاعی در دربی کم نمیآورد و میتواند 90 دقیقه بجنگد؟
    علی کریمی که نباید تنهایی بجنگد و بدود بلکه همه تیم باید با او حرکت کنند و بجنگند! علی کریمی اتفاقاً با هوشی که دارد، میتواند آن وسط بهترین کارآیی را داشته باشد. شما الان فکر میکنید «پیرلو» جنگندگی دارد؟ پیرلو هم پاس میدهد. ژاوی هافبک دفاعی است! ژاوی جنگندگی دارد. منتها اینها قدرت پاسوری خیلی خوبی دارند.
    *یعنی الان به نظر شما بهترین هافبک دفاعی برای پرسپولیس خصوصاً در دربی علی کریمی است؟
    الان در این شرایط بهترین فرد برای هافبک دفاعی پرسپولیس خصوصا در دربی علی کریمی است. البته محمد نوری هم میتواند در هافبک دفاعی مؤثر بازی کند همانطور که در صبا این کار را کرده است. هافبکها هرکدام باید وظیفه خودشان را انجام بدهند. فوتبال مثل کشتی یا بوکس نیست و همه بازیکنها مثل یک زنجیر به هم وصل هستند. در دفاع من تو من سیدجلال حسینی یا بنگر جزو بهترینها هستند اما به خاطر فشارهایی که به این نفرات میآید و آنها در مقابل دو یا سه بازیکن قرار میگیرند، قطعاً اشتباه میکنند. بقیه بازیکنها هم باید وظایفشان را انجام بدهند. فورواردها هم وظیفهشان فقط حمله کردن نیست. یک بازیکن و یک فوروارد 87 دقیقه بدون توپ است و شاید فقط در 3 دقیقه بازی یک مهاجم صاحب توپ است.
    *فکر نمیکنید اگر کریمی هافبک دفاعی بازی کند قدرت تهاجمی پرسپولیس کم میشود؟
    چرا باید قدرت تیم کم شود؟ تیم باید موقع حمله و دفاع هماهنگ عمل کند. این هم تفکرات ماست که باعث میشود فوتبال ما به جلو نرود. فوتبال یک بازی گروهی است. مگر ژاوی و اینیستا فقط در جلو هستند و دفاع نمیکنند؟ پرسپولیس الان دو پیستون فوقالعاده دارد و اگر پولادی و ماهینی در حمله به تیمشان اضافه شوند، وضعیت تیم عالی میشود. رفتن این دو به حمله، بودن علی کریمی و نوری، بودن قاضی و انصاریفرد هم آن جلو و حتی ایمون زاید میتواند پرسپولیس را واقعاً به یک تیم موفق و تهاجمی تبدیل کند.
    *فکر میکنید اتفاقات دربی قبل باز هم در دربی 75 تکرار میشود یا آن دربی و نتیجهاش فقط یک اتفاق بود؟
    آنطور اتفاقات دیگر کم تکرار میشود که یک بازیکن در یک دربی سه گل بزند.
    *یعنی پرسپولیس در دربی 75 نمیتواند ایمون زاید جدیدی داشته باشد.
    شاید یک بازیکن دیگر از پرسپولیس در دربی رو شود اما شاید ایمون زاید دیگر نتواند آن سه گل رؤیاییاش را تکرار کند!
    *شما اگر الان مربی پرسپولیس بودی، در مقطع فعلی و برای دربی، ایمون زاید را به انصاریفرد و قاضی ترجیح میدادی؟
    ایمون زاید در بازیهای قبلی کمتر به بازی گرفته شد اما آن سال که هم زاید برای پرسپولیس در دربی گلزنی کرد نفرات آنچنانی در خط حمله وجود نداشت اما الان انصاریفرد و قاضی هستند.
    *جواب سؤال ما را ندادید.
    من اگر الان سرمربی پرسپولیس بودم در دربی، انصاریفرد و قاضی را به ایمون زاید ترجیح میدادم. البته گفتم شرایط بدنی و روحی بازیکنان هم برای انتخاب نهایی نقش تعیینکننده دارد.
    *شما برد 3 بر 2 پرسپولیس را در دربی قبلی یک معجزه میدانید یا...
    در فوتبال همیشه اتفاقات جالب میافتد اما خدا را شکر که این اتفاق خوب برای پرسپولیس افتاد. جذابیت فوتبال هم همین است که در آن هیچ چیزی قابلپیشبینی نیست و ما دیدیم که در عرض چند دقیقه یک دفعه چطور همه چیز عوض شد و ورق برگشت.
    *افسوس نخوردید که چرا زمان شما ایمون زاید در دربیها حضور نداشت؟
    ما تلاش کردیم و اتفاقاً ایشان را هم میخواستیم. خیلی هم پیگیر بودیم ولی زمان ما حضورش در پرسپولیس میسر نشد. من صحبت کرده بودم که زاید به پرسپولیس بیاید اما تازه موقعی که من رفتم ،ایمون زاید به پرسپولیس آمد. ایمون بازیکنی است که بازیاش زیاد به چشم نمیآید اما یک تمامکننده ایدهآل است و احتیاج به مکمل دارد که توپ را برایش سانتر کنند و در تیمی مثل پرسپولیس اگر پولادی و ماهینی برای او سانتر کنند، چون ایمون در نقطه کور دفاعها جاگیری میکند، حضورش میتواند برای پرسپولیس واقعاً مثمرثمر باشد. البته به شرطی که پرسپولیس واقعاً بر حریفانش سوار باشد. من دیدم که در سه، چهار بازی قبلی پرسپولیس به حریفانش سوار نبود و در هر بازی سه، چهار موقعیت گل بیشتر خلق نمیشد و به انصاریفرد هم توپ کمی رسید.
    *علی جباری پیشکسوت استقلال معتقد بود استقلال در زمان مربیگری شما در جامحذفی میتوانست پرسپولیس را ششتایی کند. شما این حرف را قبول دارید؟
    جامحذفی شرایطش با لیگ فرق میکند. شاید لیگ بود، بچههای ما دیگر حمله نمیکردند اما چون بازی را از دست رفته دیدند، در 15 دقیقهها هم حمله کردند. اشتباهات دروازه ما هم خیلی زیاد بود ولی اتفاقات در فوتبال میافتد و شما دیدید که نفت تهران هم جلوی صنعت نفت آبادان چطور تعداد زیادی گل به ثمر رساند و بازی 2 بر یک تبدیل به نتیجه 6 بر 2 میشود. البته آن بازی و آن دربی بدترین بازی عمر ورزشی من بود.
    *بعداً به این موضوع فکر نکردید کاش در آن دیدار جامحذفی پرسپولیس اصلاً مقابل استقلال بازی نمیکرد؟
    بههرحال تصمیمی بود که گرفته شد. من فکر نمیکردم دربی را برگزار کنند و میگفتیم نیمفصل میشود و ما چند بازیکن جدید را جذب میکنیم اما اینطور نشد و کلاً از اول فصل، شرایط برای ما شرایط خوبی نبود.
    *افسوس تیم فعلی پرسپولیس را نمیخورید که کاش بازیکنان فعلی زمان مربیگری شما در پرسپولیس بودند؟
    نه هیچوقت افسوس نمیخورم. پرسپولیس فعلی تیم بسیار خوبی است ولی همه فوتبال یا باشگاه فقط مربی و بازیکن نیستند بلکه باید ساختار باشگاه درست باشد.
    *فتحا...زاده گفته بود کروش هم پرسپولیسی است چون از پرسپولیس خیلی بازیکن به تیمملی دعوت میکند. شما چه نظری در این خصوص دارید؟
    نه، کروش پرسپولیسی نیست. بازیکنان فعلی پرسپولیس همه ستارههای لیگ بودند که با کروش کار کردهاند. اگر پرسپولیس الان مقطعی نتیجه نگرفته، دلیل نمیشود که کروش هم ستارههای فعلی پرسپولیس را به تیمملی دعوت نکند. رفتن تیم به جامجهانی هم برای کروش بهترین چیز است.
    *توصیه شما قبل از دربی برای رویانیان چیست؟
    آرامش تیم و ارتباط بین مانوئل و بازیکنان را بیشتر کند، البته این کار هم فقط بر عهده مدیرعامل نیست. سرپرست باید این کار را بکند. بزرگان تیم هم مثل مهدویکیا و علی کریمی این انسجام و آرامش را به تیم القا کنند.
    *کرمانی میگفت پیشکسوتی یا مربی بزرگی در جمع پرسپولیسیها وجود ندارد که مثلاً به علی کریمی بگوید بدو یا به لحاظ مسائل روانی و... بتواند بر آنها تأثیر بگذارد. نظر شما در این خصوص چیست؟
    باید احترام پیشکسوتان پرسپولیس حفظ شود. البته باید خودمان را قبول داشته باشیم و به نظر من بهترین قاضی در مورد مربیان، بازیکنان هستند که میتوانند در مورد آنها نظر بدهند. همه که گواردیولا و مورینیو نمیشوند.
    *از دید شما گواردیولا و مورینیوی فوتبال ایران چه مربیانی هستند؟
    نباید خودمان را گول بزنیم. ما گواردیولا و مورینیو در فوتبال ایران نداریم. گواردیولا 20 قهرمانی برای بارسلونا آورد و... بعد هم فوتبال آنها با ما خیلی فرق دارد اما یحیی، ویسی و... خیلی خوب کار کردهاند یا امثال آقای یاوری.
    * زمانی که شما مربی پرسپولیس بودید، واقعاً کریمی از شما حرفشنوی داشت؟
    هرکس جایگاه خودش را دارد. علی کریمی کاپیتان تیم من بود و جزو نمونههای پرسپولیس بود. سطح روابط من و علی خیلی با هم خوب بود. بعضی مواقع کریمی به عنوان کاپیتان تیم به من پیشنهاد میداد اما بحث حرفشنوی و این چیزها نبود و کریمی هیچوقت چیزی را به من دیکته نمیکرد. علی کریمی هم بهترین آمارش را زمان من در استیلآذین یا پرسپولیس داشت.
    * اگر بازیکنان فعلی پرسپولیس را داشتید، قول بردن دربی 75 را میدادید؟
    من هیچوقت قول نمیدهم.
    * بازیکنان فعلی پرسپولیس را دربیباز میدانید؟
    الان کریمی، مهدویکیا و نوری شرایط خوبی در دربی دارند یا بقیه بازیکنان مثل حسینی، پولادی و... هم واقعاً بازیکنان خوبی هستند که میتوانند شرایط را در دربی عوض کنند.
    * در درون دروازه شما نگرانی برای دربی احساس نمیکنید؟
    گردان دروازهبان بدی نیست اما من از دروازهبانان برزیلی چیزی ندیدم. جدا از آن من فکر میکنم پرسپولیس نباید آودوکیچ را از دست میداد و او واقعاً حیف شد.
    * طرف مقابل پرسپولیس در استقلال رحمتی وجود دارد که واقعاً عالی کار میکند.
    بله رحمتی واقعاً مهره خوبی است. او در زمان مربیگری من هم یک پنالتی را از نوری گرفت؛ پنالتیای که میتوانست سرنوشت دربی را عوض کند. البته خود من هم سال قبل پشیمان شدم که چرا رحمتی را نگرفتیم چون او سال قبل اولش با ما صحبت کرد و اگر شرایط مالی ما جور بود، او را میآوردیم.
    * یعنی به خاطر مسائل مالی رحمتی به پرسپولیس نیامد و استقلال به او پول بیشتری داد؟
    فکر نمیکردم این شرایط به وجود بیاید. این مسائل را هم که میگویم، به سال قبل بازمیگردد. در پرسپولیس بازی کردن خیلی سخت است مخصوصاً اگر هوادار نسبت به دروازهبان بیاعتماد شود خیلی بد میشود. الان دعوت شدن گردان به تیمملی خیلی خوب است اما باید اعتماد بین دروازهبان و سایر بازیکنان به وجود بیاید و به نظر من دروازهبان باید کمی «دریده» باشد. زمان ما احمدرضا یک استثنا بود.
    * شما از رفتن محسن عاشوری چه تحلیلی دارید؟
    همیشه میخواهند تقصیرات را گردن یکی بیندازند، اینجا هم تقصیرات افتاد گردن عاشوری.
    * شما فکر میکنید حاشیههای پرسپولیس را چه کسی میتواند جمع کند؟
    اگر الان هر کسی بیاید و بخواهد با بازیکن صحبت کند شاید مانوئل ناراحت شود و بازیکنها میتوانند به تیمشان کمک کنند. باید بگذارند آرامش مانوئل حفظ شود.
    * شما فکر میکنید چه کسی زیرآب عاشوری را زد؟
    من میگویم اگر مانوئل میخواست، کسی نمیتوانست عاشوری را کنار بگذارد و مانوئل باید پای عاشوری میایستاد و حتماً عاشوری خیلی برای مانوئل مهم نبوده که پایش نایستاد.
    * از آن دربی معروف که با نوازی درگیر شدید، حرف بزنید.
    اشتباهی بود که انجام شد. برای من هم یک عمل انجام شده پیش آمد و من هم واکنش نشان دادم.
    * بعد هم که با نوازی به زندان رفتید و...
    اینها هم یک قسمتی بود که به زندان رفتیم تا با یک زندانی مواجه شویم و بعداً زمینهای را فراهم کنیم که او از قصاص خلاص شود!
    * واقعاً؟
    رفتیم رضایت یک خانواده را بگیریم و جان یک نفر را نجات دهیم. کسی که قرار بود اعدامش کنند. رفتیم شهرستان لنگرود و رضایت خانواده شاکی را گرفتیم و قصاص تبدیل به دیه شد، بعد هم آن شخص از زندان بیرون آمد و به دیدن من آمد و کلی خوشحال شدم.
    * الان که به آن درگیریات با نوازی فکر میکنی، یاد چه میافتی؟
    کاش بعد از آن کلهای که نوازی به من زد، من آن یک مشت را پرت نمیکردم. کاش میتوانستم آن لحظه جلوی خودم را بگیرم. اتفاقاً قاضی بعد از آن درگیری به من گفت چرا این کار را کردید؟ ایشان گفتند به روی حضرت علی(ع) آب دهان پرتاب میکنند، ایشان عکسالعملی نشان نمیدهند و... قاضی هم گفت میدانم مقابل کار انجام شده قرار گرفتی اما حکمی برایت ننویسم، میگویند قاضی پرسپولیسی بوده و... خلاصه دو، سه روز ما را فرستاد زندان. به قاضی هم گفتم شما کله بخورید، میگویید آقا یکی دیگه بزن؟
    * محمد نوازی به شما چی گفت؟
    پایان رأفت، فرزاد مجیدی، علی انصاریان و... بودند که همه رفتند اما من، نوازی و برومند را نگه داشتند. ما هم نمیخواستیم برویم اما علی آقا گفت بروید ما شما را بیرون میاریم اما بقیه رفتند ولی ما را نگه داشتند.
    * دوست نداشتید یاغی شوید؟
    نه، دوست نداشتم. یاغی نداشتیم اما بازیکنهای شیطانی مثل محرمی، کرمانی، انصاریان و... را داشتیم.
    * الان دیگر قبل از دربیها کسی انتظار زد و خورد را ندارد؟
    دربی مهم است ولی کلاً فوتبال طوری شده که با پاهایشان و فوتبالشان نان درمیآورند.
    * شبیهترین بازیکن به خودت در پرسپولیس را چه کسی میدانی؟
    هرکسی یک شرایطی دارد اما در پرسپولیس شاید بازیکنی با خصوصیات من نباشد ولی قبلاً حسین عبدی بود که واقعاً عالی بود و خیلی میدوید از ما هم بگذرید چون اینقدر دویدیم که زانوهایمان واقعاً داغون شدهاند.
    * در مورد سوسا چه نظری دارید؟
    در یک فضاهایی خوب کار میکند. سامان و سوسا خصوصیات شبیه به هم دارند. به لحاظ پاسدهی خیلی موفق نبوده است. بازیکن خارجی هم وقتی یک تیم خراب کار کند، کارش اصلاً به چشم نمیآید و... به نظر من سوسا دیر به تیم اضافه شد.
    * پرسپولیس نباید نگران خط هافبک استقلال باشد؟
    نه اصلاً. پرسپولیس باید کار تیمیاش را بالا ببرد.
    * حرف آخر؟
    مردم منتظرند با نفراتی که پرسپولیس گرفته، ببرد. اگر پرسپولیس دربی را ببرد، شرایطش واقعاً عوض میشود.

بنی اسرائیل نمیداند اگر تمام کودکان غزه را هم بکشد باز هم مادری کودکش را در سبدی خواهد گذاشت.. و خدا او را بزرگ میکند... آنقدر بزرگ که کاخ فرعونیان را فروبریزد...

برای آزادی بچه های مظلوم فلسطین یه صلوات بفرستین ...

5. 14 کاربر از پست مینوم تشکر کرده اند .

6. Top | #4

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    تشکر شده 12,737 در 4,698 پست
    اندازه فونت

Post ماجدي: تمام بازيكنان استقلال تجربه داربي را دارند

سرپرست تيم فوتبال استقلال تاكيد كرد كه بازيكنان استقلال به تيم ديگري نخواهند پيوست و تنها در نيم فصل، با نظر كادر فني و جذب بازيكن جايگزين احتمال ترانسفر بازيكنان استقلال وجود دارد.

ميرشاد ماجدي در گفتوگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، درباره ديدار استقلال برابر ملوان اظهار كرد: فكر ميكنم بازي با ملوان تاكنون بهترين بازي ما بود. مخصوصا در نيمه دوم شرايط خوبي داشتيم. در نيمه نخست بازي 56 درصد مالكيت توپ در اختيار ما بود و در نيمه دوم اين آمار 53 درصد بود و بيش از 26 ارسال داشتيم كه آمار خوبي است. ضمن اين كه توانستيم موقعيتهاي زيادي هم خلق كنيم. بالاي 80 درصد به تيمي كه بايد باشيم نزديك شدهايم و در اين بازي تيم ملوان كه درصد جدول است با دوندگي كه داشت نتوانست برابر ما خودنمايي كنند. آنها به همان تك گل خود بسنده كرده بودند و در ادامه براي يك امتياز تلاش ميكردند.

وي افزود: بازيكنان ما به هماهنگي لازم رسيدهاند و هر هفته در حال بهتر شدن هستند و تفكرات تاكتيكي را بهتر اجرا ميكنند.

ماجدي درباره اخبار مربوط به پيوستن زندي به الاهلي امارات اظهار كرد: اين را در ذهن داشته باشيد كه بازيكنان ما تا نيم فصل جايي نخواهند رفت. مگر اين كه در نيم فصل سرمربي راضي شود بازيكناني كه پيشنهاد دارند از تيم جدا شوند و بازيكنان ديگري به عنوان جايگزين آنها انتخاب شوند. تمام بازيكنان ما حداقل قرارداد يكساله دارند و تا پايان فصل با ما خواهند بود، مگر اين كه در نيم فصل كادر فني بخواهد بازيكن جديدي جذب كند.

او همچنين درباره شايعه جدايي ساموئل از استقلال نيز گفت: به هر حال پاسخ تمام اينها را در يك جمله گفتم. اگر بازيكني بخواهد جدا شود تنها با نظر كادر فني و قلعهنويي خواهد بود. در حال حاضر شرايط تيم ما به گونهاي است كه دو، سه مصدوم داريم. از طرفي هم بازيكنان در زمانهاي متفاوتي به ما اضافه شدند . روي جذب تمام اين بازيكنان فكر شده و به اين سادگيها بازيكنانمان را از دست نميدهيم.

سرپرست تيم فوتبال استقلال با اشاره به پيشنهاد تيمهاي قطري به بازيكنان ايراني گفت: بايد به اين مساله نگاه ملي داشته باشيم. چرا فقط قطريها بازيكنان ما را ميخواهند؟ بايد بدانيم كه در راه صعود به جام جهاني قطر هم گروه ماست و بايد پختهتر عمل كنيم. مطمئنا اين مساله غير عادي است كه صداي مردم را هم در آورده است كه چرا قطريها به دنبال بازيكنان ايراني و به خصوص هافبكها هستند. وزارت ورزش و جوانان و فدراسيون بايد وارد اين موضوع شوند، چرا كه اين موضوع يك موضوع ملي است. اگر اين پيشنهادها از ليگهاي اروپايي بود افتخار محسوب ميشد اما متاسفانه اين كه بازيكنان براي كسب درآمد به ليگهاي قطري ميروند چندان جالب نيست. از طرفي اكثر بازيكناني كه به كشورهاي عربي ميروند، بعد از بازگشت كيفيت قبلي خود را ندارند. بايد از پيشرفت اين موضوع جلوگيري كنيم. خصوصا كه در آستانه رفتن به جام جهاني هستيم بايد با اين كار كه با يك برنامهريزي از پيش تعيين شده انجام ميشود، مقابله كنيم.

ماجدي درباره وضعيت مصدوميت خسرو حيدري گفت: خسرو حيدري در تمرين روز گذشته تيم حاضر نشد و دكتر نوروزي به طور دقيقتري در جريان مصدوميت اين بازيكن است.

ميرشاد ماجدي درباره داربي 75 و شرايط دو تيم استقلال و پرسپوليس گفت: بازيكنان ما تجربه داربي را دارند، ضمن اين كه سابقه اين بازيها نشان ميدهد كه بازي سختي است و شرايط آن به بازيهاي قبلي دو تيم در ليگ و نتايجي كه كسب كردهاند، ارتباطي ندارد . در اين بازي دو تيم براي كسب سه امتياز به ميدان ميروند. علاوه بر اين مسايل روحي، رواني و فني مهمترين مساله هواداران هستند. قطعا هر دو باشگاه تمهيدات لازم براي اين بازي را ايجاد ميكنند. ما هم به صورت مستمر تمريناتمان را پيگيري ميكنيم و تمام تلاشمان اين است كه حداكثر امتياز اين بازي را كسب كنيم.

وي ادامه داد: به احتمال زياد از روز چهارشنبه بازيكنان به صورت تمام وقت در اختيار باشگاه خواهند بود و از 48 ساعت قبل از بازي به اردو ميروند تا از نظر فني، شرايط روحي و برنامههاي تغذيهاي كاملا تحت كنترل باشند و همچنين فضاي صميمي و رفاقتي بيشتري در تيم ايجاد شود. مطمئنا استقلال با توان مضاعف در اين بازي حضور پيدا خواهد كرد.

ماجدي در پاسخ به اين سوال كه آيا اين تيم توانسته است هتل پيدا كند يا خير؟ گفت: استقلال تيم بزرگي است و مديران و كادر فني مجربي دارد و مطمئنا هتلي در خور نام اين تيم پيدا خواهند كرد.

وي درباره نتيجه داربي گفت: پيشبيني نتيجه بازي دور از ذهن خواهد بود و تيمي كه شرايط فني بهتري داشته باشد سر حالتر خواهد بود. ضمن اين كه بازيكنان استقلال همه تجربه حضور در داربي را دارند. جواد نكونام هم كه تاكنون در داربي پايتخت حاضر نشده است، از تجربه باشگاهي و ملي زيادي بهره ميبرد.

ماجدي با اشاره به تماشاگران استقلال گفت: از آنها خواهش ميكنم كه در ورزشگاه فقط به طرفداري استقلال بپردازند و با تيم حريف كار نداشته باشند. حمايت آنها باعث ميشود كه بازيكنان ما انگيزه مضاعفي بگيرند. همچنين از آنها ميخواهم اگر اتفاقي هم افتاد تا دقيقه 90 تيم را تشويق كنند و بگذ ارند بازيكنان تا آخر بازي كارشان را انجام دهند.

سرپرست تيم استقلال درباره تعويق ديدار اين تيم در هفته هفتم گفت: من برنامه «90» را ديدم و به صورت شفاهي در جريان به تعويق افتادن بازي استقلال و پيكان قرار گرفتم، اما هنوز به صورت كتبي چيزي به ما اعلام نشده است و برنامههايمان را بر اساس همان تاريخ هفت شهريور پيش خواهيم برد.
     برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

7. 6 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

8. Top | #5

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    اندازه فونت

Post جانواریو: یک شوت برای پرسپولیس کنار گذاشته ام/ برای دربی لحظه شماری می کنم

"فابیو جانواریو" در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، اظهارداشت: در بازی با ملوان خیلی خوب کار کردیم و شایسته کسب پیروزی بودیم. موقعیتهای خوبی را در این بازی از دست دادیم و می توانستیم با اختلاف گل بالا ملوان را شکست دهیم.

وی در خصوص اینکه "چرا در بازیهای اخیر روی به شوتزنی آورده است؟"، گفت: در تمرینات روی شوت از راه دور تمرین می کنیم و من هم این اجازه را دارم که در جریان بازی شوت بزنم. یک شوت هم برای پرسپولیس کنار گذاشته ام که امیدوارم بتوانم هواداران را خوشحال کنم.

جانواریو ادامه داد: تقریبا دارم به آمادگی کامل می رسم. منتظر بازی با پرسپولیس هستم و برای این دیدار لحظه شماری می کنم. خیلی دوست دارم یکی از شوتهایم در دربی تبدیل به گل شود.

9. 7 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

10. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    اندازه فونت

Post اکبرپور: بازی در دربی مرد میخواهد/میخواهم مقابل پرسپولیس هتتریک کنم

سیاوش اکبرپور در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص آخرین شرایط استقلال قبل از دربی 75صحبتهای زیر را انجام داد.

فارس: ابتدا از بازی با با ملوان شروع کنیم، چرا مساوی کردید؟

این بازی شرایط خاص خودش را داشت ولی فکر میکنم در این 5 هفته بهترین بازی خود را انجام دادیم. گلی خوردیم که نباید میخوردیم. تیمها در تهران به دنبال زدن گل و ضد حمله هستند که این اتفاق در بازی با ملوان هم برای ما افتاد اما اگر همین گونه که مقابل ملوان بازی کردیم، هجومی ظاهر شویم بدون شک جزء مدعیان اصلی قهرمانی خواهیم بود.

فارس: خودت هم دو موقعیت مسلم گل را از دست دادی.

سعی کردم در این یکی دو روز اتفاقات بازی با ملوان را فراموش کنم ولی باید بگویم از خودم راضی بودم چون تلاش بسیار زیادی انجام دادم.

فارس: حتما خبر داری حیدری هم دربی را از دست داد؟

همین طور است متاسفانه خسرو به این بازی نمیرسد اما علی حمودی بازیکن بزرگی است و جای او را پر خواهد کرد.

فارس: بازی با پرسپولیس را چه طور میبینی؟

این بازی شرایط خاص خود را دارد و هیچ ربطی به جدول ندارد. نمیشود تیمی را از پیش برنده دانست اما شرایط استقلال بهتر است و از امروز هم روی نقاط ضعف پرسپولیس کار میکنیم.

فارس: اما پرسپولیس از 5 بازی 4 امتیاز کسب کرده؟

این مسائل در دربی ملاک نیست و مرور تاریخچه 40 ساله این بازی نشان میدهد، نتیجه ربطی به جایگاه دو تیم ندارد. هر تیمی جنگندهتر ظاهر شود برنده دربی 75 خواهد بود. این را هم حساب کنید که پرسپولیس 7-8 بازیکن دارد که تاکنون در این مسابقه به میدان نرفتند. اعتقاد دارم بازی کردن در دربی مرد میخواهد و ما این مردان را برای بازی روز جمعه داریم.

فارس: این نفراتی که اشاره کردی چقدر در نتیجه تاثیر گذار هستند؟

امیر حسین صادقی، مهدی رحمتی، حنیف عمرانزاده،پژمان منتظری و آرش برهانی نفراتی هستند که در دربیهای زیادی بازی کردهاند و حتی هاشم بیکزاده هم تجربه کافی دارد. به این نفرات جواد نکونام با تجربه را اضافه کنید و آن وقت متوجه میشوید که چقدر نسبت به حریف تجربه دارید.

فارس: اگر بخواهی از یک نفر به عنوان برگ برنده دو تیم نام ببری اسم چه کسانی را میآوری؟

من میگویم برگ برنده ما یک نفر است به نام استقلال. اسم نمیتواند تاثیری داشته باشد و تنها برگ برنده ما کل تیم است.

فارس: خودت در چند مسابقه مقابل پرسپولیس بازی کردی؟

اگر جمعه بازی کنم سیزدهمین بازیام خواهد بود.

فارس: دلت برای مسابقه تنگ نشده بود؟

واقعا دلم تنگ شده بود و دوست دارم در این بازی گل بزنم. به هواداران استقلال میگویم آنها بدانند در این بازی سرم را جلوی توپ میگذارم و بنویسید که سیاوش اکبرپور انگیزه خیلی زیادی دارد.

فارس: تا به حال به پرسپولیس گل هم زدهای؟

یک بار گل زدهام که توپ به پای شیث رضایی خورد و در آمار آن را به نام رضایی ثبت کردند اما در این دو سال که در استقلال نبودم، دو بار به پرسپولیس گل زدم و جمعه میخواهم برای سومین بار به حریف گل بزنم و در گل زدن به پرسپولیس هت تریک کنم.

فارس: دوست داری خودت گل بزنی؟

دوست دارم اول خودم گل بزنم و بعد جواد نکونام. چون او به معنی واقعی بازیکن متعصب استقلال است.

فارس: در 12 بازی گذشته استقلال مقابل پرسپولیس کدام بازی را از یاد نبردی؟

قشنگترین بازی ما دربی سال 84 مقابل پرسپولیس بود که با گل پیروز قربانی حریف را شکست دادیم. آن سال از نظر سنی خیلی جوان بودم و با رهبریفرد و انصاریان کریهای زیادی در زمین داشتیم. حتی پژمان جمشیدی نیز با ما کری داشت اما بعد از آن بازی دیگر دربی جانداری را ندیدم. آن بازی یک نوع «بکش بکش» بود که وقتی پیروز گل سوم را زد، دیگر نفهمیدم چه شد. پس از آن گل یکی از قشنگترین صحنههای زندگیام رقم خورد و جالب اینجا بود که اول یک بر صفر جلو افتادیم بعد دو بر یک عقب افتادیم و سپس با نتیجه 3 بر 2 پیروز شدیم.

فارس: در پایان چه صحبتی با هواداران داری؟

آنها خودشان را ثابت کردند و حالا ما هستیم که باید خودمان را نشان دهیم. شک ندارم روز جمعه تعداد زیادی از طرفداران استقلال به ورزشگاه میآیند. آنها هم بدانند که ما تا به امروز بدون دریافت یک ریال تمرین و بازی کردیم و حالا هم میدانیم این بازی برای هواداران اهمیت دارد و مطمئن باشید برای خوشحالی آنها تمام تلاشمان را انجام میدهیم.

11. 6 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

12. Top | #7

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    اندازه فونت

Post حمودی: بازی کردن در دربی ترس ندارد

لیگ برتر - استقلال در شرایطی روز جمعه مقابل پرسپولیس قرار خواهد گرفت که خسرو حیدری مصدوم شده و به احتمال فراوان به این بازی نمیرسد.
    به گزارش خبرآنلاین؛ با توجه به غيبت حيدري در اين بازي، به احتمال فراوان علي حمودي مقابل پرسپوليس در تركيب ثابت قرار خواهد گرفت. حمودي در گفتوگو با خبرنگار خبرآنلاين در خصوص مصدوميت حيدري ميگويد: «متاسفانه خسرو بد زماني مصدوم شد و اگر او به بازي مقابل پرسپوليس نرسد من خوشحال نخواهم شد. حيدري براي استقلال بازيكن تاثيرگذاري است و بازي نكردن او به هيچ عنوان اتفاق خوبي نيست.»
    حمودي در پاسخ به اين سوال كه آيا ميتواني جاي او را پر كني میگوید: «من از بازي كردن در دربي نميترسم و سابقه حضور در اين بازي را دارم. الان هم در آمادگي كامل به سر ميبرم و فكر ميكنم در بازي با ملوان كه به عنوان بازيكن ذخيره وارد ميدان شدم عملكرد خوبي داشتم. اگر بازي كنم مطمئن باشيد بهترين عملكرد را خواهم داشت.»
    حمودي در خصوص بازي روز جمعه ميگويد:« شرايط دربي با همه بازيها فرق دارد. ما بايد هوشمندانه بازي كنيم و نبايد توجهي به شرايط پرسپوليس داشته باشيم. اميدوارم در اين بازي هواداران را خوشحال كنيم و 3 امتياز را بگيريم.»

13. 5 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

14. Top | #8

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    اندازه فونت

Post دین محمدی: بازیكنان استقلال نباید پرسپولیس را دست كم بگیرند

هافبك سابق تیم فوتبال استقلال تهران گفت: آبی پوشان نباید با ملاك قراردادن نتایج ضعیف تیم پرسپولیس در لیگ برتر، این تیم را در هفتاد و پنجمین شهرآورد پایتخت دست كم بگیرند.
    تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران هفتاد و پنجمین شهرآورد پایتخت را ساعت 18 روز جمعه سوم شهریور در هفته ششم لیگ برتر باشگاه های ایران در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می كنند.

'سیروس دین محمدی' روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هر چند تیم فوتبال پرسپولیس با كسب تنها 4 امتیاز از 5 بازی خود در دوازدهمین دوره لیگ برتر نمایش ضعیفی داشته است، اما نمی توان با توجه به این موضوع سرخ پوشان را در شهرآورد پایتخت از پیش باخته دانست.

وی اضافه كرد: حتی اگر تیم های استقلال و پرسپولیس در دیداری دوستانه و غیر رسمی به مصاف یكدیگر بروند باز هم این بازی برای هواداران پرشمار سرخابی ها حساس و مهم است و آنان همیشه می خواهند كه تیم محبوب خودشان پیروز میدان باشد.

وی اظهار امیدواری كرد: شهرآورد تیم های استقلال و پرسپولیس از نظر فنی، كیفیت مطلوبی داشته و تماشاگر پسند باشد، چرا كه این بازی نشان دهنده پیشرفت فوتبال كشورمان خواهد بود.

هافبك سابق تیم استقلال تصریح كرد: دیدارهای استقلال و پرسپولیس همیشه شرایط متفاوتی نسبت به سایر بازی ها دارد و این موضوع كار را برای بازیكنان دو تیم دشوار می كند.

دین محمدی با بیان اینكه در هفتاد و پنجمین شهرآورد سرخابی های پایتخت كفه ترازو به نفع تیم استقلال سنگینی می كند، افزود: در صورتی كه آبی پوشان در بازی مقابل پرسپولیس دچار حاشیه و غرور كاذب نشوند می توانند با برتری مقابل حریف سنتی خود، هواداران استقلال را خوشحال كنند.

بازیكن اسبق تیم ملی فوتبال ایران كه در روزهای اخیر به همراه 'كریم باقری' و 'رسول خطیبی' در جمع آوری كمك های مردمی برای حمایت از زلزله زدگان شمال غرب كشورمان نقش پررنگی داشته است گفت: از دست رفتن هموطنان عزیزمان در این حادثه دردناك بسیار ناراحت كننده است.

دین محمدی افزود: تمام اقشار مردم و به خصوص ورزشكاران كه محبوبیت خاصی در بین آحاد ملت دارند پس از این حادثه برای كمك به زلزله زدگان تلاش كردند و ما نیز به وظیفه خود در این خصوص عمل كردیم.

15. 5 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

16. Top | #9

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    اندازه فونت

Post رضا رجبی: تجربه شرط پیروزی در شهر آورد است

رضا رجبی در گفتگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: شرایط بازی دربی فوق العاده عجیب و غریب است و همواره این دیدار حساسیت بالایی دارد و هیچ کارشناسی نمی تواند نظر دقیقی در رابطه با شهر آورد هفتاد و پنجم بدهد زیرا همه چیز در زمین بازی مشخص می شود و هر یگ از 2 تیمی که تجربه بالاتری در بازیهای حساس داشته باشد و بتواند در دقایق حساس و ضروری بازی تصمیم گیری خوبی انجام دهد بدون شک پیروز میدان است البته استقلال هنوز نتوانسته به هماهنگی لازم که مد نظر سرمربی تیم و کادرفنی است دست پیدا کند.

امیدواریم در این بازی حیثیتی بازیکنان آبی پوش پایتخت بتوانند انتظارات کادر فنی، باشگاه و هواداران خود را با پیروزی برآورده کنند.

وی تصریح کرد: در این بازی خط میانی ما نقطه قوت استقلال خواهد بود البته ما در تمامی خطوط بازیکنان خوبی داریم و اگر روز ما باشد نتیجه خوبی را رقم می زنیم.

رجبي افزود: خسرو حیدری و میلاد میداوودی به احتمال زیاد به این دیدار مهم نمی رسند اما جايگزين هاي خوبی برای آنها داریم.

17. 5 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

18. Top | #10

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.36
    تشکر از کاربر
    7,975
    اندازه فونت

Post برهانی: پرسپولیس چیزی برای از دست دادن ندارد/ژوزه بداند این دربی فرق میکند

آرش برهانی در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص بازی با ملوان، دربی 75 و روند استقلال قبل از بازی روز جمعه صحبتهایی را انجام داد که در زیر میخوانیم.

فارس: چرا در بازی با ملوان متوقف شدید؟

درست است که یک امتیاز گرفتیم اما این بهترین بازی استقلال در 5 بازی اخیر بود. من فکر میکنم میتوانستیم برنده شویم اما به یک امتیاز رسیدیم.

فارس: در این بازی اتفاقی افتاد که سر و صدای زیادی به پا کرد. واقعا عمدی در لگد کردن پای حریف نداشتی؟

بازیکنان ملوان به اندازه دو بازی دویدند و دیدید سه بازیکن آنها پایشان درد گرفت و دو نفر از آنها هم تعویض شدند. آن بازیکن در کل بازی برای ما مشکلاتی را به وجود آورد اما متأسفانه خیلیها برای خودشان تحلیل کردند و حرفهایی زدند. در 11 سالی که در فوتبال حرفهای هستم تاکنون هیچکس چنین صحنهای را از من ندیده است. آقایان دنبال فرصت میگشتند که چنین مطالبی را بنویسند و علیه من حرف بزنند. انصافا پای بازیکن حریف را ندیدم و آن صحنه فقط یک اتفاق فوتبالی بود. حتی زمانی که آن اتفاق افتاد چند بار معذرتخواهی کردم.

فارس: چرا اینقدر دیر و بعد از 5 بازی برای استقلال گل زدی؟

در چند فصل اخیر در همان بازیهای ابتدایی برای استقلال گل میزدم اما امسال کمی دیر شد و از هفته پنجم شروع کردم.

فارس: حتما خبر داری که حیدری هم به دربی نمیرسد؟

او بازیکن بزرگی است اما مطمئن هستم بازیکنان دیگر جای او را پر خواهم کرد.

فارس: در نبود حیدری، میداودی و جباری استقلال به مشکل نمیخورد؟

نه. مشکل ما این است که پرسپولیس در این چند هفته خوب نتیجه نگرفته و چیزی برای از دست دادن ندارد. آنها میخواهند با نتیجه گرفتن در دربی از بحران فرار کنند و این کار ما را سخت میکند.

فارس: خیلیها معتقدند پرسپولیس با این وضعیت نتیجهگیری مقابل استقلال به مشکل میخورد؟

داشتن مهرههای کلیدی تضمین پیروزی نیست و واقعا باید این بازی را جدا از بازیهای دیگر حساب کرد.

فارس: هواداران استقلال از بازی گذشته خاطره تلخی دارند و دوست ندارند آن اتفاق باز هم تکرار شود.

ما 4 دربی پیاپی را بردهایم و هواداران میتوانند با یادآوری این بازیها دربی قبل را فراموش کنند. بازی آخر هم یک استثناء بود و دیگر تکرار نخواهد شد.
    فارس: خودت چه انگیزهای برای این مسابقه داری؟

تلاش میکنم مثمرثمر باشم. قول دادن برای این مسابقه درست نیست اما باید بگویم از شرایط خوبی و بدنی خوبی برخوردارم.

فارس: تا به حال سه گل در این مسابقه زدهای، کدام بازی بیشتر برای تو جذاب و به یادماندنی بود؟

همان بازی که گل سه امتیاز را با ضربه سر زدم شیرین ترین دربی من بود.

فارس: در صورت گلزنی خوشحالی خاصی مدنظر داری؟

در بازی با ملوان یک دستم را روی یک چشمم گذاشتم و اگر خدا خواست و گل زدم در بازی با پرسپولیس آن را کامل میکنم.

فارس: برگ برنده دو تیم برای این مسابقه به نظر تو چه کسانی هستند؟

هم استقلال و هم پرسپولیس بازیکن تأثیرگذار زیاد دارند اما تیمی که تیمتر باشد برنده بازی است.

فارس: ژوزه قبل از آمدن به پرسپولیس اعلام کرده بود دربی باز است و برای این بازی برنامه دارد.

من از دربیهای ژوزه نه تا به حال چیزی دیدهام و نه شنیدهام و شاید دربیهای آنها با ما فرق میکند اما ژوزه تا این دربی را تجربه نکرده نمیتواند در موردش چیزی بگوید چون او مطمئنا این بازی برای همه متفاوت است.

فارس: چه صحبتی با هواداران استقلال داری؟

امیدوارم آنها بیایند و استقلال را حمایت کنند. هواداران خودشان دربیباز شدهاند و همه چیز را خوب میدانند. دیگر نیازی نیست به آنها بگوییم چگونه تیم را تشویق کنند چون کار خودشان را بلد هستند.

19. 6 کاربر از پست ~MAR MAR~ تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 24 1234511 ... آخرینآخرین