ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
بیوگرافی و مصاحبه از سیروس همتی | مجتبی در خداحافظ بچه
گل نقش طاووس

نودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
  1. Top | #1

کاربر فعال فرهنگ و هنر

میانگین پست در روز
    3.74
    تشکر از کاربر
    10,252
    تشکر شده 41,261 در 7,998 پست
    اندازه فونت

Smile بیوگرافی و مصاحبه از سیروس همتی | مجتبی در خداحافظ بچه

تاریخ و محل تولد: 1351 - تهران
    تخصص: طراح صحنه، بازیگر، نویسنده و کارگردان
    تحصیلات: کارشناسی ریاضی از دانشکده تربیت معلم؛ 1380
    اجراها:
    نویسندگی:

رجوع شود به فعالیت های گروه تئاتر مانی قرار گرفته در گروه های تئاتر تهران

کارگردان:

"محرمانه" (نصرالله قادری) تهران، جشنواره تئاتر استانی؛1376

"یک اتفاق عجیب" تهران، جشنواره تئاتر فجر؛1378

"مونی و کاروانهایش" (پیتر ترسِن) تهران، تئاترشهر، تالار شماره2 ، اجرای عموم؛1378

"جائی میان خوکها" (آثول فوگارد) تهران، اداره تئاتر، خانه نمایش، اجرای عموم؛1383

"قربانی" آلمان، جشنواره شبهای سفید جاده ابریشم؛1387

"مجلس برادرکشی" تهران، تئاترشهر، کارگاه نمایش؛1388

"محال هم ممکن است" تهران، تئاترشهر، تالار شماره2، اجرای عموم؛1384

"ببخشید خط روی خط افتاد" (لوسیل فیلتچر) تهران، جشنواره تئاتر بانوان؛1377

بازی:

"کامو" (محسن هوشیار) تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی، اجرای عموم؛1370

"خروسک پریشان" (داود کیانیان) تهران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛1372

"بازی تابلوی آخر" (نصرالله قادری) تهران، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛1373

"یه خونه، یه چلچه" (حمید متکلم) تهران،کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان؛1374

"برف سبز" (آتیلا پسیانی) تهران، تئاترشهر، تالاراصلی؛1375

"ساز سحرآمیز" (ستاره پسیانی) تهران، تئاترشهر، انتظار تالار اصلی؛1375

"آقای وندال" (بهرام عظیمپور)؛١٣٧٨

"بسه دیگه خفه شو" (آتیلا پسیانی) تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی، اجرای عموم؛1382 اجرا در بریتانیای

کبیر(اسکاتلند، انگلستان، ولز)

"عید پاک" (حسن باستانی) تهران، تئاترشهر، تالار نو؛1385

"قربانی"؛ (سیروس همتی) تالار محراب و مولهایم آلمان؛1386

"مسافران مرو" (سیدجواد هاشمی) تهران، تالار وحدت؛1387

"رویاهای خلیج فارس" (امیر دژاکام) تهران، تئاترشهر، سالن اصلی؛1388

"اسبهای پشت پنجره" (روحالله جعفری) تهران، تئاترشهر، تالار سایه؛1388

"شرق غزل" (مهدی مکاری) تهران، تالار مولوی، سالن اصلی؛1388

"دزدآب" (هادی مرزبان) تهران، تماشاخانه ایرانشهر، سالن شماره2؛1389

"روز سرباز" (حسن باستانی) تهران، تئاتر شهر، کارگاه نمایش؛1390

"بلوطهای تلخ" (شهرام کرمی) تهران، تئاتر شهر، تالار قشقایی؛1390

"خانمچه و مهتابی" (هادی مرزبان) تهران، تئاتر شهر، تالار اصلی و مجموعه برج آزادی؛1389

"تماشاچی محکوم به اعدام" (روحا... جعفری) تهران، تئاتر شهر، تالار سایه؛1389

"تو این خونه چه خبره؟" (رهام مخدومی) پانزدهمین جشنواره بینالمللی آئینی سنتی؛1390

"سوگنامهی صبحگل" (قطبالدین صادقی) پانزدهمین جشنواره بینالمللی تئاتر آئینی سنتی

"ح دو چشم" (کارگردان سیروس همتی) تالار سایه؛ 1388

"مجلس برادرکشی" (کارگردان سیروس همتی)؛ کارگاه نمایش؛ 1389

"مومیا" (کارگردان هادی مرزبان)؛ تالار چهارسو؛ 1390

"حریم" ( آرش دادگر)؛ مجموعه فرهنگی آزادی؛ 1390

"فولاد هرگز زنگ نمی زند" (علی یعقوب زاده)؛ 1390

متون چاپ شده:

رجوع شود به فعالیت های گروه تئاتر مانی قرار گرفته در گروه های تئاتر تهران

کارگردان نمایشنامه خوانی:

"هفتاد و پنج هزار" تهران، بزرگداشت چخوف، تئاترشهر، تالار اصلی؛1384

"ماجرای نیمه شب" (شون اوکیسی) تهران، تئاترشهر، تریای تالاراصلی؛1382

"اسب" تهران، تئاتر شهر، تالار چهارسو؛١٣٨٣

"پیکر" مشترک با گروه پاپتیها تهران، تالار اسوه؛1384

"ما سه نفر بودیم" تهران، تالار اسوه؛1387

نیلوفر (تالار اسوه)؛ 1387

توضیحات:
    جوایز:

دریافت جایزه کارگردانی و طراحی صحنه برای نمایش "ببخشید خط روی خط افتاده" از جشنواره تئاتر بانوان؛1377

دریافت جایزه کارگردانی برای نمایش "محرمانه" از جشنواره تئاتر استانی تهران؛1379

دریافت جایزه نویسندگی و کارگردانی برای نمایشنامه "برگ ریزان" از هشتمین یادواره سراسری تئاتر دفاع مقدس؛1380

دریافت جایزه بهترین بازی و طرح برای نمایش "یک اتفاق عجیب" از هجدهمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر؛1380

دریافت جایزه ویژه برای نمایشنامهخوانی"اسب" از همایش عاشورائیان؛1383

دریافت لوح تقدیر برای نمایشنامه "اسب" از بخش نمایشنامهخوانی اولین همایش عاشورایی؛1383

دریافت عنوان بهترین کتاب در زمینه دفاع مقدس برای نمایشنامه چاپ شده"برگ ریزان"؛1384

کاندیدای بهترین نمایشنامه برای نمایش"محال هم ممکن است" از طرف کانون ملی منتقدان تئاتر مرکز هنرهای نمایشی؛1384

دریافت جایزه کارگردانی برای نمایش "مسافران" از سومین همایش عاشورایی؛1385

دریافت جایزه طراحی، نویسندگی و کارگردانی برای نمایش "محال هم ممکن است" از دومین همایش سراسری عاشورائیان

دریافت جایزه اول کارگردانی و جایزه دوم متن نمایشنامهنویسی برای نمایش "قربانی" برگزیده جشنواره تئاتر عاشورایی؛1386

دریافت جایزه دوم متن نمایشنامه برای نمایش "حکایت دختری که خاتون مغربی را دید" از هفتمین جشنواره بینالمللی رضوی؛1388

دریافت جایزه طراحی صحنه برای نمایش "حکایت دختری که خاتون مغربی را دید" از هفتمین جشنواره بینالمللی رضوی؛1388

دریافت مقام نویسنده برگزیده برای نمایش "حکایت دختری که خاتون مغربی را دید" ازجشنواره بینالمللی رضوی؛1389

دریافت مقام نویسنده برگزیده برای نمایش "مجلس برادر کشی" از جشنواره بینالمللی آیینی سنتی

دریافت مقام طراح برگزیده برای نمایش"حکایت دختری که خاتون مغربی را دید" از جشنواره رضوی دوره هفتم؛1389

پرکارترین بازیگر جشنواره بینالمللی تئاترفجر؛1389

بهترین بازیگر نمایش "روز سرباز" از جشنواره بین المللی تئاتر ماه؛ 1389

بازیگر برگزیده جشنواره cesta fiesta کلمبیا؛ 2011؛ از نگاه هنرمندان برای بازی در نمایش "روز سرباز"

جایزه سوم کانون نمایشنامه نویسان دوره پنجم به خاطر نمایشنامه "نیلوفر"؛ اسفند 1390

جایزه اول نویسندگی برای نمایشنامه "فولاد هرگز زنگ نمی زند"؛ اولین دوره نمایشنامه خوانی بین المللی؛ جشنواره حوزه هنری؛ 1390

دل
    این کلمه بی نقطه ....
    گاهی برایت تنگ میشود اندازه یک نقطه

ツ فتوگــرافی ماه ツ

2. 6 کاربر از پست #mahnaz# تشکر کرده اند .

3. Top | #2

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.43
    تشکر از کاربر
    283
    تشکر شده 5,198 در 594 پست
    اندازه فونت

باحال بازی میکنه....با اون لباساش....
    سلامتی اونایی که منو به خاطر خودم میخوان … نه واسه پرایدم…!
    .

4. Top | #3

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    2.25
    تشکر از کاربر
    3,466
    تشکر شده 57,482 در 1,624 پست
    حالت من
    Mehraboon
    اندازه فونت

بازيش عالي بود....من خيلي از بازي خوشم اومد متفاوت بود هم چهرهش هم بازيش

5. Top | #4

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    2.27
    تشکر از کاربر
    13,304
    تشکر شده 5,042 در 2,296 پست
    اندازه فونت

ووووووی چقدر این عکسش با اونی که تو سریال دیدیم متفاوته ولی بازیش خوبه
    مرسی
    یاد بگیر:
    گاهی نباید نازکشید،انتظارکشید،آه کشید،دردکشید،فریادکشیدو....
    تنها باید دست کشید و رفت ..... همین

تعهد به سند ازدواج نیست
    تعهد به رینگ انگشت دست چپ نیست
    تعهد به ریلیشن فیس ..بوک نیست
    تعهد یه حسیه تو قلب آدما

6. Top | #5

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از کاربر
    3,051
    تشکر شده 189 در 81 پست
    اندازه فونت

بازیش واقعا عالی بود،
    گریم و طرز حرف زدنش هم همینطور!

7. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    2.72
    تشکر از کاربر
    7,173
    تشکر شده 17,436 در 1,988 پست
    حالت من
    Khoshhal
    اندازه فونت

پیش فرض سیروس همتی: ترجیح میدهم از بازیگران تئاتر استفاده کنم

به گزارش سينما خبر، کارگردان نمایش «مرز» که 28 مرداد ماه در تئاتر شهر سخن میگفت،درباره شکل گیری نمایشنامه «مرز» توضیح داد: زمانی که از سوی انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس، سفرهایی را به مناطق مرزی داشتم، جرقهی شکل گیری نمایشنامه «مرز» برایم ایجاد شد.
    او افزود: این نمایشنامه در واقع به خاطر خانه نشینی من بود، من حدود سه سال بنا به دلایلی که مشخص است، تئاتر کار نکردم.
    بنابرگزارش ايسنا همتی ادامه داد: در نمایشنامه «مرز» اشارهای به خطه و جغرافیای خاصی نمیشود و در رابطه ستوان و سرباز هیچ لهجه و گویش خاصی وجود ندارد، اما پیشنهاد شورای نظارت به من این بود که بهتر است نمایش از شکل جهان شمولی، شکل محلی پیدا کند و من هم این موضوع را پذیرفتم. البته در عین حال که نمایش دارای ویژگیهای محلی است، مفهوم جهانی خود را هم حفظ کرده است.
    این کارگردان با اشاره به قصه نمایش «مرز» گفت: قصه «مرز» مربوط به ستوانی است که کارش پیش سربازی گیر کرده است و سرباز هم حاضر نیست زیر بار خواست ستوان برود.
    او با اشاره به موضوع جنگ و دفاع مقدس در این نمایش ادامه داد: من محل زندگیام محل جوادیه بوده است، محلی که در دوران جنگ شهدای زیادی داده است. من اساسا از خانواده خودم تا همسایههایمان عزیزان زیادی را درآن دوران از دست دادم. بنابراین با این فضا بزرگ شدهام و به آن تعلق خاطر دارم. من ترجیح میدهم متونی را برای کار انتخاب کنم که فضایش را لمس کردهام. البته به نظر من این روزها نمایش ارزشی و دفاع مقدس کار کردن، سختیهای بیشتری از دیگر نمایشها دارد.
    همتی در پاسخ به سوالی درباره اجرای همزمان چهار نمایش با موضوع جنگ و دفاع مقدس در تئاتر شهر گفت: این موضوع که چهار نمایش به صورت همزمان با موضوع جنگ و دفاع مقدس در تئاتر شهر اجرا میشود، را باید مدیریت پیشین مجموعه جواب بدهد. نه به اینکه در طول سال یک یا دو نمایش با موضوع دفاع مقدس بیشتر نمیبینیم و نه به اینکه در مدتی که مناسبت خاصی هم نیست چهار نمایش با موضوع دفاع مقدس در تئاتر شهر اجرا میشود.
    او همچنین درباره طراحی صحنه نمایش «مرز» که توسط آتیلا پسیانی انجام شده است، افزود: در رابطه با طراحی صحنه، من خلاصهی نمایش را به آقای پسیانی رساندم و ایشان هم به من گفتند که دوست داری طراحی صحنه به شکل رئال باشد یا نه و من گفتم که میخواهم طراحی صحنه طراحی سورئال و غیر رئال باشد و در آن قسمتهایی که مربوط به ستوان و سرباز است، طراحی صحنه بسیار متفاوتی را با قسمتهای مربوط به قهوه خانه شاهد هستیم.
    همتی با اشاره به بازیگران این نمایش ادامه داد: من ترجیح میدهم در کارهایم بازیگران تئاتر حضور داشته باشند، حتی اگر این موضوع باعث شود که نمایش فروش بالایی نداشته باشد. البته من میتوانستم در همین نمایش هم از سوپراستار و ستارههای سینما هم استفاده کنم اما ترجیح میدهم تئاتر را بازیگران تئاتر بازی کنند وسینما را بازیگران سینما. باید گفت آیا واقعا حرمتی که تئاتریها برای سینماییها میگذارند،آنها هم برای تئاتریها میگذارند؟
    او یادآور شد: در مدیریت قبلی تئاتر شهر به من گفته میشد که بازیگران نمایشات چه کسانی هستند؟ آیا ستاره و بازیگر سینما در کارت داری؟ من واقعا برای سیستم مدیریت قبلی تئاتر شهر متاسفم.مدیریت قبلی تنها برایش مهم بود که گیشه خوب برود حالا اگر نمایش هم بد بود مهم نیست. واقعا فروش نشان دهنده، موفقیت یک نمایش نیست،من خیلی خوشحالم که در این موضوع مقاومت کردم و در کارم از بازیگران تئاتری استفاده کردم.
    این کارگردان با بیان اینکه نمایش «مرز» برای اجرا در«کارگاه نمایش» مناسب نبود، ادامه داد: من به مدیریت قبلی تئاتر شهر گفتم کار من دکور سنگینی دارد و پنج بازیگری که در تئاتر وزنه هستند، حضور دارد و برای همین اجرای نمایش من درکارگاه نمایش مناسب نیست و برای من کوچک است.طبق تعریف مدیریت قبلی تئاتر شهر از کارگاه نمایش کارهایی که کار اول کارگردانهایشان است و کارهای دانشجویی هستند باید آنجا اجرا شود. نمایش «مرز» دوازدهمین کار حرفهای من است که اجرای عمومی میشود و با اجرای مرز در کارگاه نمایش درواقع تعریف مدیریت قبلی از کارگاه نمایش به هم میخورد.
    او افزود: حتی در باردوم شورای نظارت و ارزشیابی به من گفت که به مدیریت تئاتر شهر از طرف ما بگو که نمایش «مرز» به دلیل تعداد و سبقه بازیگرانش در تالار سایه اجرا شود، اما باز هم به نتیجه نرسید.
    این بازیگر درباره اینکه آیا امکان اجرای دوباره «مرز» در جایی دیگر وجود دارد گفت:اینکه نمایش بعد از تئاتر شهر جایی دیگر اجراشود، مشخص نیست،تنها به آقای مسافرآستانه درخواستی برای اجرای این نمایش در جشنواره تئاتر مقاومت داده شده که در صورت موافقت دو اجرا در بخش ویژه این جشنواره خواهیم داشت.
    همتی افزود: از بنیاد فرهنگی «روایت» هم تا کنون دو بار به دیدن نمایش آمدند،یک بار معاون فرهنگی بنیاد و یک بار هم مدیر تئاتر مقاومت، که هر دو نظر مثبتی داشتند اما تاکنون همه چیز در حد حرف بوده است و قراردادی اتفاق نیفتاده است.