تور

نودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
  1. Top | #1

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.48
    تشکر از کاربر
    6,078
    تشکر شده 7,682 در 2,795 پست

پیش فرض محمد گلریز: سرود انقلابی آخرین نفس هایش را می کشد

محمد گلریز گفت: سرود انقلابی دارد مخاطبان خود را از دست می دهد و این زنگ خطری برای دوست داران این نوع موسیقی است و اگر مسئولین راه چاره ای پیدا نکنند باید با سرود های انقلابی خداحافظی کرد.
    محمد گلریز در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی پانا با اشاره به این مطلب که سرودهای انقلابی در حال از دست دادن مخاطبان خود است گفت: تبلیغ از این نوع موسیقی در جامه امروزه ما بسیار کم شده و موسیقی های پاپ جای این موسیقی اصیل را گرفته اند و این موضوع جای تاسف دارد. امروزه که در دنیا تبلیغات حرف اول را می زنند تبلیغ از سرود انقلابی می تواند یکی از راه های نجات آن باشد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر مسئولین امکاناتی در اختیار ما بگذارند و روی موسیقی انقلابی سرمایه گذاری کنند بی شک این نوع موسیقی نه تنها در ایران پیشرفت های شایانی خواهد کرد بلکه آوازه آن به گوش جهانیان هم خواهد رسید و می توانند فراخوان عمومی بدهند تا استعداد های کشور را در زمینه مداحی و سرودهای انقلابی کشف کنند.

این هنرمندبا اشاره به کمبودهای موسیقی انقلابی در کشور اظهار کرد: چرا نباید این موسیقی انقلابی به صورت وسیع در اختیار مردم قرار گیرد و آنان فقط از رادیو و تلویزیون این سرود ها را بشنوند. مقصر این کمبود مخاطب در عرصه سرود انقلابی ، ما و رسانه ها و بعضی از مسئولان فرهنگی کشور هستیم.

مسئولین نباید بگذارند آوای مداحی بر زبان نااهلان جاری شود/مداحی در کشور باید ستادی باشد

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به معضلات مداحی در کشور افزود : امروزه روضه هایی که در رسای پیامبران است بر زبان کسانی جاری شده که شور شنیدن روضه را ازانسان می گیرد و مسئولین باید برای این موضوع چاره ای بیندیشند و برای مداحان ستادی را تشکیل دهند تا هر کسی که در رسای پیامبران می خواند دارای اصالتی باشد.

بیگانه ها نباید رسانه های ما را بازی دهند

گلریز با انتقاد از رسانه ها و تاکید بر رسالت مهم آنها یاد آور شد: رسانه ها رسالت دارند که خبر مفید به دست مردم دهند و نباید با کسانی که موسیقی های نادرستی می خوانند و به انقلاب دشنام می دهند مصاحبه کنند به علاوه من از کار بعضی از رسانه در تعجبم که چرا وقتی خودشان اسوه خبر هستند بازیچه این رسانه های بیگانه می شوند .

وی تاکید کرد: رسانه ها باید این را بدانند که بیگانگان در هیچ شرایطی از موفقیت ما خشنود نمی شوند و متاسفانه حتی بعضی از مسئولان فرهنگی کشور ما هم به وسیله این منابع بیگانه بازی می خورند.

محمد گلریز ادامه داد: به لطف خدا یکی از خواننده هایی هستم که هر روز صدایم از رادیو پخش می شود.

این هنرمند درباره فعالیت آینده موسیقی خود نیز گفت: من در کل تاریخ هنری ام پنج آلبوم بیشتر کار نکرده ام و کم بودن تعداد آلبوم هایم به دلیل کم کاری ام نیست بلکه من بیشتر کار رادیو و تلویزیون انجام می دهم و از دیگر کارهایی که انجام داده ام خواندن شعری به سبک پاپ در رسای جانبازان برای جذب جوانان به موسیقی اصیل ایرانی است. در حال حاظر هم یکی از داوران جشنواره مقاومت هستم و در این جشنواره مباحثی نظیر بیداری اسلامی ، مقاومت ، موضوعات ملی و دفای مقدس مطرح می شود و یک فیلم داستانی مستند و بسیار جذاب از زندگی من به وسیله یکی از بهترین کارگردانان اهل گلپایگان ساخته می شود .

برادرم از مفاخر موسیقی است/ کنسرت گلپا و گلریز در تهران

گلریز در ادامه یادی از اکبر گلپایگانی برادر خود کرد و گفت: من حدود 17 و 18 سال با برادرم اختلاف سنی دارم و به همین دلیل برای ایشان احترام خاصی قائل هستم. برادر من در سبک های موسیقی سنتی بسیار معروف است. من اخیرا به برادرم پیشنهاد داده ام تا باهم اجرایی داشته باشیم ولی هنوز جواب قطعی در باره این اجرا دونفری از برادرم نگرفته ام.

وی خاطرنشان کرد: برادرم حسن گلپایگانی با همکاری اکبر گلپایگانی توسط حوزه هنری در حال انجام کاری با عنوان فراز و نشیب های آوازی ایران هستند که یک مجموعه غنی از تاریخ موسیقی ایران است و می توان گفت که این مجموعه یک گنجینه ای از موسیقی ایرانی است.

محمد گلریز در پایان سخنان خود گفت: از جوانان عزیز مسلمان می خواهم روزی یک یا دو صفحه از این هدیه گران قدر الهی را مطالعه کنند زیرا با خواندن قرآن زندگی آنان دچار تحول می شود و چنان جرقه ای در زندگیشان زده می شود که خودشان متحیر می شوند.

منبع : پانا

2. کاربر زیر از پست m2sm تشکر کرده است .