بازگشت   نودهشتیا > درسی و دانشجویی > علم و دانش > دانشگاهها

 
 تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۳ بعد از ظهر   #21 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو

دانشگاه کالیفرنیا در سن دییگو (به انگلیسی: University of California, San Diego) از معتبرترین دانشگاههای ایالتی آمریکا به حساب میآید. این دانشگاه در محله لاهویا شهر سن دییگو از ایالت کالیفرنیا واقع است.
کتابخانه مرکزی این دانشگاه به افتخار دکتر سوس نامگذاری شده است.


کتابخانه گایزل
دفتر عمـر مرا،
دست ایام ورق هـا زده است...
نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ بعد از ظهر   #22 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو

دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو (به انگلیسی: University of California, San Francisco) از معتبرترین دانشگاههای علوم پزشکی آمریکا و جهان به حساب میآید. این دانشگاه در شهر سانفرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا واقع است.


مرکز اجتماعات «میشن بی»

نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۶ بعد از ظهر   #23 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه کالیفرنیا، سانتا باربارا

دانشگاه کالیفرنیا در سانتا باربارا (به انگلیسی: University of California, Santa Barbara) از معتبرترین دانشگاههای ایالتی آمریکا به حساب میآید. این دانشگاه در ۱۰۰ مایلی شمال غربی شهر لس آنجلس از ایالت کالیفرنیا واقع است.
پنج تن از برندگان جایزه نوبل در رشته های فیزیک و شیمی و اقتصاد عضو هیئت علمی این دانشگاه بوده اند.
مرکز دانشگاه و برج «استروک»

نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۷ بعد از ظهر   #24 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
**paria آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض

منم میخوام


از هیاهوی زمین خسته شدم.

سهراب!

قایقت جایی برای من دارد؟


**paria آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۳۹ بعد از ظهر   #25 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز

دانشگاه کالیفرنیا در سانتا کروز (به انگلیسی: University of California, Santa Cruz) از دانشگاههای ایالتی آمریکا، و در غرب شهر سان فرانسیسکو از ایالت کالیفرنیا واقع است.


عکس هوایی از دانشگاه و شهر سانتاکروزورودی کتابخانه مک هنری


نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۱ بعد از ظهر   #26 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض آزمایشگاه های دریایی ماس لندینگ

آزمایشگاه های دریایی ماس لندینگ (به انگلیسی: Moss Landing Marine Laboratories) یک مجتمع پژوهشی در دانشگاههای ایالتی کالیفرنیا میباشد که توسط دانشگاه ایالتی سن خوزه اداره میشود. این مرکز در فاصله چند صد متری از دره مونتری واقع شده است که بزرگترین تنگه زیردریایی در کرانهٔ غربی آمریکا به شمار میآید.


نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۴ بعد از ظهر   #27 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه کالیفرنیا، کالج حقوق هیستینگز

دانشگاه کالیفرنیا، کالج حقوق هیستینگز (به انگلیسی: University of California, Hastings College of the Law) یکی از بهترین دانشگاههای حقوق میباشد که در «سیویک سنتر» «سانفرانسیسکو» واقع است. دانشگاه در سال 1878 توسط «سرانوس کلینتون هیستینگز» اولین رئیس قضایی ایالت کالیفرنیا و به عنوان اولین دانشگاه حقوق کالیفرنیا تاسیس گردید. طبق درجه بندی «یواس نیوز» دانشگاه هیستینگز در درجه سی و هشتم در بین بالاترین دانشگاههای حقوق آمریکا، رتبه هفدهم در بین دانشگاه های عمومی و رتبه هفتم در بین مدارس حقوق در غرب آمریکا میباشد.

نمایی از شهر سانفرانسیسکو

نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۴۸ بعد از ظهر   #28 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد (به انگلیسی: Stanford University) دانشگاهی است در استنفورد در نزدیکی شهر سانفرانسیسکو در ایالت کالیفرنیا در کشور آمریکا. این دانشگاه در سال ۱۸۸۵ به دست فرماندار استنفورد و لنالد استنفورد و همسرش ساخته شد. این زوج دانشگاه را به یاد پسرشان که در ۱۶ سالگی بر اثر تیفوئید درگذشته بود، ساختند. لنالد استنفورد زمینهای کشاورزی خود را برای این کار اختصاص داد تا ایالت کالیفرنیا مرکز دانشگاهی بزرگی داشته باشد.
این دانشگاه هر ساله حدود ۶۷۰۰ نفر دانشجوی ثبت نام شده و حدود ۸۰۰۰ دانشجوی فارغ التحصیل از ایالات متحده و سایر نقاط جهان دارد و دارای دانشکدههای بازرگانی، حقوق، پزشکی و مهندسی است.


تأثیر در فنآوری اطلاعات

دانشگاه استنفورد در منطقهٔ دره سیلیکون در ایالت کالیفرنیا واقع است، و بسیاری از شرکتهای معتبر در زمینه فنآوری اطلاعات توسط فارغالتحصیلان این دانشگاه تاسیس شدهاند. از مشهورترین این شرکتها میتوان به سان مایکروسیستمز، هیولت پاکارد، یاهو، گوگل، الکترونیک آرتز و سیسکو اشاره کرد. از برجستهترین چهرههای ایرانی تحصیل کرده در این دانشگاه میتوان علی حاجیمیری استاد دانشگاه کلتک را نام برد.مرکز هنری کانتور

مرکز هنری کانتور (به انگلیسی: Cantor Arts Center) یک موزه هنری در پردیس دانشگاه استنفورد است. آثار هنری این موزه در ۲۴ گالری در معرض نمایش عموم قرار دارد. این نمایشگاه دارای بزرگترین مجموعه آثار تجسمی آگوست رودن خارج از شهر پاریس در فرانسه میباشد.

نمایی از برج «هوور»کوآد دانشگاه استنفورد

نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۴ بعد از ظهر   #29 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه کالیفرنیای جنوبی

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی (به انگلیسی: University of Southern California) مشهور به یو.اس.سی(USC)، از معتبرترین دانشگاههای آمریکا و یکی از بزرگترین مراکز دانشگاهی- تحقیقاتی خصوصی پیشرو در جهان به شمار میآید. این دانشگاه در مرکز شهر لس آنجلس در ایالت کالیفرنیا است و در سال ۱۸۸۰ میلادی (۱۲۵۹ ه.ش) بنیان گذاری شدهاست و قدیمیترین دانشگاه تحقیقاتی-خصوصی کالیفرنیا میباشد.
در سال ۲۰۰۸؛ از ۱۶،۳۸۴ تن دانشجوی کارشناسی و ۱۷۰۲۴ تن دانشجوی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه ثبت نام به عمل آمد و ۴۵۲۸ مدرک لیسانس و ۵۹۷۸ مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر اعطا شد.

پیشینه

دانشگاه در سال ۱۸۸۰ با ۱۰استاد و ۵۳دانشجو بنیان نهاده شد.شهر بدون سنگفرش و چراغهای برقی، تلفن و سیستم خطر آتش بود.

دانشکدهها و رشتهها

۳۱۲۷ عضو تمام وقت هیئت علمی، ۱۳۶۳ عضو پاره وقت و در حدود ۸۲۰۰ کارمند در سال ۲۰۰۷ داشتهاست. رشتههای گوناگونی از جمله؛ علوم ارتباطات، حقوق، دندانپزشکی، پزشکی (طب)، علوم بازرگانی، مهندسی، روزنامه نگاری (ژورنالیسم)، روابط عمومی، موسیقی، معماری و هنرهای سینمایی در این دانشگاه ارائه میشوند.
 • دانشکده پزشکی کک
 • دانشکده دندانپزشکی
 • دانشکده مهندسی ویتربی
 • دانشکده علوم بازرگانی مارشال
 • دانشکده هنرهای سینمایی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده موسیقی ثورنتون
 • دانشکده روابط بینالملل
 • دانشکده کهن سال شناسی
 • دانشکده علوم آموزشی راسیر
 • دانشکده علوم ارتباط اننبرگکیفیت

U.S. News & World Report، یو.اس.سی را در مرتبهٔ ۲۷م از میان همهٔ دانشگاههای آمریکا در سال ۲۰۰۸ قرار دادهاست و از آن به عنوان «یکی از گزینشی ترین» در میان دانشگاهها یاد میکند چراکه از میان ۳۵،۸۰۹ نفری که سال ۲۰۰۸ برای ورود در سال اول درخواست داده بودند، تنها ۲۱% شان پذیرفته شدند.موسسه آموزش عالی دانشگاه جیاو تونگ شانگهای؛ ترکیب دانشکدههای مهندسی وعلوم کامپیوتر یو.اس.سی را در مقام ۱۱م؛ علوم فیزیک را ۵۲م؛ علوم طبیعی را ۵۱م و پزشکی بالینی و داروسازی را ۴۷م جهان قرار دادهاست.
این دانشگاه بیشترین تعداد دانشجویان بینالمللی،۷,۱۱۵ نفر را در مقایسه با دیگر دانشگاههای آمریکایی را به خود اختصاص دادهاست، که یکی از بالاترین درصدهای دانشجویان خارجی در مقایسه با جمعیت کل دانشجویان است (۲۱/۳ درصد).
استادان و دانش آموختگان

شمار دانش آموختگان زندهٔ دانشگاه به ۲۰۰۰۰۰تن می رسد. که ۷۷% آنها در کالیفرنیا هستند[۵]. یو. اس.سی، خانهٔ برندهٔ جایزه نوبل شیمی جورج اولاه است.
از دانش آموختگان برجسته یو.اس.سی می توان به نیل آرمسترانگ فضانورد و جورج لوکاس فیلم ساز اشاره کرد.
ورزش

این دانشگاه حامی مالی ۱۹ ورزش میان دانشکده هاست و درانجمن ورزشی دانشگاههای امریکا در بخش I-A انجمن باشگاههای پاسیفیک-۱۰ به رقابت می پردازد. ورزشکاران تراوا ۸۹ قهرمانی تیمی NCAA را از آن خود کرده اند و در ردهٔ سوم در کشور (بعد از UCLA و استنفورد)، ۳۴۷ قهرمانی انفرادی را کسب کرده اند و در رده دوم کشور آمریکا قرار دارند[۶][پیوند مرده]. ۳۶۲ وزشکار تراوا(لقب ورزش کاران و دانشجویان دانشگاه)در بازیهای المپیک شرکت کرده اند و ۱۱۲مدال طلا،۶۶ نقره و ۵۸ برنز کسب کرده اند[۷]. افشین قطبی سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران هدایت تیم فوتبال زنان این دانشگاه را برعهده داشته است (۱۹۸۴-۱۹۸۸)
دانشکدهٔ هنرهای سینمایی

یو.اس.سی برای دانشکدهٔ هنرهای سینمایی خود بنیان گذاری شده در ۱۹۲۹ مشهور است و شماری از بزرگترین نامهای عرصه هنر سینمای آمریکا را از جمله ران هاوارد، رابرت زمکسیس و جرج لوکاس را پرورش داده است.
یو.اس.سی و هالیوود

مجاورت یو.اس.سی به هالیوود و روابط نزدیک میان دانشکدهٔ هنرهای سینمایی و صنعت هنر، سبب شده از این دانشگاه در بسیاری از فیلمها، برنامههای تلویزیونی، بازرگانی و موزیک ویدئوها بهره برده شود. ۲۴ (مجموعه تلویزیونی)، فارست گامپ در این دانشگاه پر شده اند.
کتابخانه ادوارد داهینینهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۵ مرداد ۱۳۹۱, ۰۸:۰۰ بعد از ظهر   #30 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض مؤسسه فناوری کالیفرنیا

مؤسسه فناوری کالیفرنیا (به انگلیسی: California Institute of Technology) مشهور به Cal Tech دانشگاهی است خصوصی، تحقیقاتی و معتبر که در پاسادنا در ایالت کالیفرنیا قرار دارد. این دانشگاه در سال ۱۸۹۱ تاسیس شد. این موسسه ۲۱۰۰ دانشجو دارد که از این تعداد ۹۰۰ نفر در مقطع کارشناسی در حال تحصیل هستند. آزمایشگاه پیشرانه جت که متعلق به ناسا میباشد تحت اداره این دانشگاه میباشد.
کریستف کخ، ریچارد فاینمن، استیون ولفرم، کیپ ثورن، و رابرت میلیکان عضو هیأت علمی این دانشگاه بوده اند و کمال الدین جناب دانش آموخته آن.


آزمایشگاه فیزیک «بریج»کتابخانه «میلیکان»

نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
دانشگاه ترکیه نهـــا دانشگاهها 1 ۲۰ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۲ بعد از ظهر
معرفی دانشگاه های ژاپن ms_f90 دانشگاهها 0 ۱۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ بعد از ظهر
دانشگاه تگزاس در آستین نهـــا دانشگاهها 1 ۱۳ مرداد ۱۳۹۱ ۰۶:۵۷ بعد از ظهر
دانشکده ملی معدن پاریس نهـــا دانشگاهها 0 ۸ مرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۵۲ قبل از ظهر


 

اکنون ساعت ۰۱:۰۵ بعد از ظهر برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.

استفاده از مطالب اين سايت به هر نحو ، منوط به قرار دادن نام و لینک نودهشتیا به صورت مستقیم (http://www.forum.98ia.com) می باشد .

تاپیک های پیشنهادی : با انجمن مشکل دارید؟ - اطلاعیه ها و اخبار سایت - قوانین انجمن

خاطره نویسی  - خلاصه رمان - یادداشت های تلخ نویس - دانلود کتاب و رمان

- تماس با ما - گروهها - فال حافظ - بایگانی - بالا