ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
بیوگرافی احد عظیم زاده | یکی از بزرگترین مولتی میلیارد ایران

www.eraofempire.irنودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
 1. Top | #1

  کاربر فعال


  تاریخ عضویت
  مرداد 1390
  نوشته ها
  640
  میانگین پست در روز
  0.41
  محل سکونت
  اینجا
  تشکر از کاربر
  13,811
  تشکر شده 3,295 در 2,206 پست
  حالت من
  Delvapas
  اندازه فونت

  Smile بیوگرافی احد عظیم زاده | یکی از بزرگترین مولتی میلیارد ایران


  احـد عظیـم زاده
  مولتـی میلیـاردر ایـرانـی از زنـدگی اش می گویـد


  اگر نخستین سال های زندگی مشقت بار این تاجر فرش و مولتی میلیاردر ایرانی را در نظر بگیریم و آن را با موقعیت كنونی اش قیاس كنیم، شگفت زده خواهیم شد. كسی كه در هفت سالگی و از همان روز اول مدرسه، مجبور می شود پشت دار قالی بنشیند، اكنون با اتكا به خلاقیت و كار طاقت فرسای خودش، یكی از بزرگ ترین تاجران فرش در دنیا است و به قول خودش هربار كه برای خرید به بازار تبریز می رود، این بازار را تكان می دهد. آن هم در هنگامه ای كه بحران در تار و پود تولید و تجارت فرش دستباف ایران تنیده شده و آمار رسمی دال بر كاهش 33درصدی صادرات این محصول ملی در ماه اول سال جاری است.

  من "احد عظیمزاده" هستم. در 10 آذر 1336 در ده اسفنجان در شهرستان اسكو متولد شدم. هفت ساله بودم كه پدرم را از دست دادم و یتیم شدم. امكانات مالیمان اجازه نمیداد به مدرسه بروم و فقط پس از رفتن به كلاس اول مجبور شدم پشت دار قالی بنشینم و قالیبافی كنم. تا 13 سالگی روزها قالی میبافتم و شبها درس میخواندم. چارهای نبود، وسع مالی ما جز این اجازه نمیداد.

  خاك خوردم و زحمت بسیار كشیدم. در سال 2 بار بیشتر نمیتوانستیم برنج بخوریم. یك بار روز 21 ماه رمضان و بار دوم شب چهارشنبهسوری. آرزو داشتم یا خلبان شوم یا پولدار و برای رسیدن به این آرزوها بسیار زحمت كشیدم.

  كارم را با به دوش كشیدن پشتی و قالیهای كوچك و بردن آن از اسفنجان یا اسكو برای فروش آغاز كردم. در آغاز كار از هركدام از آنها یك یا دو تومان (نه هزار یا 2هزار تومان) سود میكردم. پنج سال اینچنین سخت كار كردم. بسیار دشوار بود. اما پشتكار و اعتقاد به هدف با توكل به خدا تحمل سختیها را آسان میكرد. در 18 سالگی توانستم 20 هزار تومان پسانداز كنم، اما فشارها همچنان ادامه داشت تا اینكه مجبور به ترك تحصیل شدم.

  غصه یتیمی چون باری سنگین به دوشم بود. (بغض میكند) یتیم هیچكس را ندارد. كارمند، كارگر، بانكی، كاسب و هركس دیگری شب كه به خانهاش میرود دستی به سر و روی بچهاش میكشد. اما یتیم این محبت بزرگ را ندارد. شبها، شبهای جمعه پاهایش را در بغل میگیرد و به انتظار مینشیند. در انتظار آن كس كه دستی به سرش بكشد...

  در این فكر بودم كه سرمایهام را افزایش بدهم تا بتوانم كاری بكنم. میخواستم یك كارگاه فرشبافی راه بیندازم. سراغ پسرعموی پدرم رفتم و از او 20 هزار تومان قرض كردم و 60 هزار تومان هم از بانك وام گرفتم. سرمایهام شد 100 هزار تومان یعنی به اندازه یك تراول صد تومانی امروزی.

  وقتی این پول دستم آمد تازه به فكر افتادم كه چه بكنم. چه ایده جدیدی داشته باشم؟ ماهها فكر كردم. آن روزها چون انقلاب پیروز شده بود تا 2 سال به هیچ ایرانی پاسپورت نمیدادند. در این مدت فكر كردم و فكر كردم تا به این نتیجه رسیدم كه با صادرات كارم را شروع كنم.

  اما هیچ اطلاعاتی نداشتم. شنیده بودم آلمان مركز تجارت فرش است. ویزا گرفتم و به هامبورگ رفتم و در یك مسافرخانه یا پانسیون مستقر شدم. به سالنها و انبارهای فرش آنجا سرزدم و با سلیقهها آشنا شدم. آنجا به من گفتند ثروتمندان برای خرید فرش به سوئیس میروند. ویزای 15 روزه سوئیس گرفتم و به ژنو رفتم.

  زبان هم نمیدانستم. در یك هتل با تاجری آشنا شدم و او ایده اصلی را به من داد: فرش گرد بباف. در آن دوران در ایران فرش گرد بافته نمیشد و كیفیت تولید فرش و رنگبندیها هم مناسب نبود. چای و قهوهام را خوردم و همان روز به ایران برگشتم. به ده خودمان آمدم و ساختمانی اجاره كردم. دستگاه خریدم، با 10 درصد نقد و بقیه اقساط. ابریشم هم قسطی خریدم. انسان باید ریسكپذیر باشد و من هم ریسك كردم. با دست خالی و از هیچ.

  شروع به بافتن فرش گرد كردم و چند نمونه كه بیرون آمد سر و كله تاجران آلمانی پیدا شد و آنان به اسفنجان آمدند. باور میكنید یا نه؟ در اولین معامله 6.5 میلیون تومان نقد پرداختند و شش میلیون تومان هم چك دادند! آن شب از شدت هیجان نخوابیدم. احساس آن شب را خوب به خاطر دارم. سرمایه 100 هزار تومانی من كه 80 هزار تومانش قرض بود در كارخانه اجارهای اینچنین سودی نصیب من كرده بود، در اولین قدم... كسب و كارم رونق گرفت و صادراتم را به آلمان، ایتالیا، سوئیس، انگلیس، بلژیك و دیگر كشورها آغاز كردم.

  بسیار سفر كردم و ایدههای جدید دادم. از موزههای فرش كشورها بازدید میكردم و از طرحها اقتباس یا از آنها عكس میگرفتم و با الهام از آنها و تلفیق طرحها، ایدههای نو بیرون میدادم. در این مدت سلیقه مشتریان را شناختم. اصول كار خودم را پیدا كردم. من شریك ندارم. هیچگاه نداشتهام و نخواهم داشت. اگر شریك خوب بود، خدا برای خودش شریك میگذاشت.

  اصل دیگر من احترام به مشتری است، هر كه میخواهد باشد. پیش مشتری مثل سربازی كه جلوی تیمسار خبردار میایستد، با احترام میایستم. اتكای خودم اول به خدا و دوم به ایده و تفكر و پشتكار و ریسكپذیری خودم است. بسیار ریسك میكنم، بسیار.

  كمی بعد در بازدید از هتلهای معروف جهان تصمیم گرفتم وارد كار ساخت بزرگترین پروژه هتل كشور شوم. تاكنون 180 میلیارد تومان در این پروژه سرمایهگذاری كردهام. تمام مصالح این پروژه خارجی و بهترین است. سنگ برزیل، شیشه بلژیك، دستگیره در انگلیس و تاسیسات آلمانی است. كابین چهار آسانسور نیز از طلای 18 عیار است.
  پروژه قو الماس خاورمیانه در سلمانشهر مازندران

  این هتل 340 واحد مسكونی در 25 طبقه، هفت طبقه سالن ورزشی، 34 طبقه هتل، 7 رستوران روی دریاچه، 10 هزار متر شهر آبی، 70 هزار متر زمین آمفیتئاتر، 90 هزار متر زمین گلف و 2 باند هلیكوپتر دارد. فقط قرارداد نورپردازی این پروژه با فرانسویها 9 میلیون دلار است. این پروژه آبروی كشور است و من با افتخار روی آن سرمایهگذاری كردهام. من ایران را دوست دارم. بروید بگردید حتی یك دلار و ریال در خارج كشور ندارم و سرمایهگذاری یا ذخیره نكردهام ...


  میپرسید چه احساسی نسبت به پول دارم؟ پول دیگر مرا ارضا نمیكند. هدف من كارآفرینی است. تنها در پروژه آن هتل 600 نفر به طور مستقیم كار میكنند. من 2 بار برنده تندیس الماس بزرگترین بیزینسمن جهان شدم و بزرگترین صادركننده فرش كشور هستم. اما میدانید بزرگترین افتخار من چیست؟ "یتیمنوازی".

  افتخار میكنم 2 سال خیر نمونه كشور شدم. افتخار میكنم جزو 100 كارآفرین برتر كشور هستم. دوست دارم اشتغالزایی كنم. دوست دارم سفره مرتضی علی باز كنم، معتقدم خدا من را وسیله قرار داده است. هماكنون 1070 بچه یتیم را زیر پوشش دارم و با خودم پیمان بستم تا عمر دارم هر سال 100 بچه به آنها اضافه كنم. وصیت كردهام وقتی مردم تا 10 سال بعد از عمرم هر سال 100 بچه یتیم اضافه شود و مخارج همه یتیمها را از محل ارثم بپردازند.

  بعد از 10 سال هم اگر بازماندگانم لیاقت داشتند، راه من را ادامه میدهند. سفره كه میاندازیم برای یتیمها و میآیند و غذا میخورند، كیف میكنم. گریه میكنم و حال میكنم.

  در یك مراسمی بچهها دورم جمع شده بودند و هر كس چیزی میخواست. در این میان دختربچهای به من نزدیك شد و به جای آن كه چیزی بخواهد، فقط خواست دستم را ببوسد. مهرش بدجور به دلم نشست. خواستم فردا بیایند دفترم. آن دختر الان دخترخوانده من است. روی پایم نشست و بابایی صدایم كرد. من به هر دخترم 50 میلیون تومان جهاز دادم و مقرر كردم به این یكی 100 میلیون تومان جهاز بدهند. این دست خداست كه مهر این دختر را به دل من انداخت. یتیمی سخت است. بهترین ساعات عمر من زمانی است كه در خدمت یتیمان هستم. پول را برای چه میخواهیم؟ خدا به ما داده و ما هم باید به بقیه بدهیم.

  ما وسیله هستیم. باید بخشید و بیمنت و زیاد بخشید. این توصیه من به همكارانم است. من از زیر صفر شروع كردم. توصیه من به جوانان این است كه منطقی فكر كنند. این گونه نبوده كه شب بخوابم، صبح پولدار شوم. خاك خوردم و رنج كشیدم و آثار این رنج هنوز در من هست. امیدشان به خدا و فكر و بازوی خودشان باشد. درستكار باشند و تلاش و تلاش و تلاش كنند. این فرمول من است...


  به جهان خرم از آنم
  که جهان خرم از اوست


 2. Top | #2

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  خرداد 1391
  نوشته ها
  1,061
  میانگین پست در روز
  0.83
  محل سکونت
  ساحل
  تشکر از کاربر
  8,634
  تشکر شده 1,810 در 1,059 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  ووووااای من همش از کنار هتلش رد میشدم میگفتم این چقد پولداره؟حالا دیگه قضیه رو فهمیدم
  بارها در گذری شلوغ
  چشمانی از کنارمان عبور کرده أند که
  باور داشتیم نیمۀ گمشدۀ ما هستند
  و سرنوشتمان را دگرگون می کنند !
  اما ...
  بی دلیل تر از آن بوده ایم که برگردیم
  و مالکِ آن چشمها را صدا بزنیم !!!

 3. 3 کاربر از پست Setareh69 تشکر کرده اند .


 4. Top | #3

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  اردیبهشت 1391
  نوشته ها
  1,203
  میانگین پست در روز
  0.92
  تشکر از کاربر
  4,255
  تشکر شده 5,796 در 2,114 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  مرسی جالب بود
  خدا بهش بیشتر بده والا........

 5. 4 کاربر از پست .Estella.M تشکر کرده اند .


 6. Top | #4

  کاربر فعال


  تاریخ عضویت
  آبان 1388
  نوشته ها
  562
  میانگین پست در روز
  0.25
  محل سکونت
  bandarabbas
  تشکر از کاربر
  2,182
  تشکر شده 1,327 در 472 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  زندگیش اشکمو در آورد.خدا بیشتر بهش بده
  تمام غصه ها از همانجايي آغاز ميشوند كه ترازو بر ميداري مي افتي به جان دوست داشتنت.اندازه ميگيري.حساب و كتاب ميكني.مقايسه ميكني.و خدا نكند حساب و كتابت برسد به آنجا كه زيادتر دوستش داشته اي،كه زيادتر بخشيده اي،به قدر يك ذره،حتي يك ثانيه.درست از همانجاست كه توقع آغاز ميشود و توقع آغاز همه رنج هايي است كه به نام عشق ميبريم.

 7. 3 کاربر از پست sama64 تشکر کرده اند .


 8. Top | #5

  کاربر فعال


  تاریخ عضویت
  بهمن 1390
  نوشته ها
  688
  میانگین پست در روز
  0.49
  محل سکونت
  بهشت جهنمی
  تشکر از کاربر
  29,430
  تشکر شده 11,984 در 7,392 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  وای نازلین من این هتلو دیدم تو سلمان شهره دیه؟بابا از کنارش عظمتش تورو میگیره
  ',v \nv iv;s , kh;s

 9. 4 کاربر از پست denis** تشکر کرده اند .


 10. Top | #6

  کاربر فعال


  تاریخ عضویت
  بهمن 1390
  نوشته ها
  688
  میانگین پست در روز
  0.49
  محل سکونت
  بهشت جهنمی
  تشکر از کاربر
  29,430
  تشکر شده 11,984 در 7,392 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  این همه پول نوش جونش زحمت کشیده

 11. 4 کاربر از پست denis** تشکر کرده اند .


 12. Top | #7

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  بهمن 1390
  نوشته ها
  1,020
  میانگین پست در روز
  0.73
  تشکر از کاربر
  16,343
  تشکر شده 11,933 در 6,142 پست
  حالت من
  Deltang
  اندازه فونت

  پیش فرض

  من هتلشو ندیدم..... چرا زحمت کشیده مسافرخونه هم میزد راضی بودیم...

 13. 3 کاربر از پست spong bob تشکر کرده اند .


 14. Top | #8

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  اسفند 1390
  نوشته ها
  459
  میانگین پست در روز
  0.33
  محل سکونت
  پشت سرتم پخخخخخخخخخخ
  تشکر از کاربر
  2,897
  تشکر شده 1,381 در 580 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  مرسی ابجی جون واقعا جالب بود
  خدا بیشتر بهش بده
  ولی چه زندگی داشتااااااااااااااااااااا ااااا
 15. 3 کاربر از پست banana تشکر کرده اند .


 16. Top | #9

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  خرداد 1391
  نوشته ها
  1,145
  میانگین پست در روز
  0.90
  محل سکونت
  همه جای ایران سرای منه
  تشکر از کاربر
  4,721
  تشکر شده 3,115 در 863 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  خوش به حالش !!!
  خدا بده برکت !!!!!!!!
  مرسی ژالب بود !!!!
  لحظات را طی کردیم تا به خوشبختی برسیم اما وقتی رسیدیم فهمیدیم خوشبختی همان لحظه بود.
  پس از لحظه لحظهای زندگی لذت ببرید


  لحظه هاتان پر از عشق باد


   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید


  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  صدهابار گناه کردم و هزاران بار توبه...
  اما هر وقت در خانه ات را کوبیدم هیچگاه دست رد به سینه ام نزدی و با رویی باز به استقبالم آمدی...
  اگر باز هم خطا کنم و باز هم نیاز به تکیه گاهی محکم داشته باشم دلم فقط روانه تو میشود و باز هم منه رو سیاه از دیدن اینهمه مهربانی و بخشش خجل میشوم...
  میگفتم خدایا ! دستانم را بگیر که محتاج دستان پر مهرت هستم...
  اما نمیدانستم که تو همیشه دستانم را گرفته ای و این من هستم که گاهی گرمای دستانت را از یاد میبرم...


  نوشته دوست گلم فائزه

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  خدایا !
  از امروز تمامی مشکلاتم را با مداد
  و نعمت هایت را با خودکار می نویسم
  می دانم که مشکلاتم را با پاک کن مهربانیت
  پاک خواهی کرد...


  http://freesmile.ir/3/index.htm

 17. 3 کاربر از پست ژیانا تشکر کرده اند .


 18. Top | #10

  کاربر خودمونی


  تاریخ عضویت
  فروردین 1389
  نوشته ها
  140
  میانگین پست در روز
  0.07
  محل سکونت
  ايران
  تشکر از کاربر
  3,414
  تشکر شده 133 در 83 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  خيلي قشنگه که آدم با اين همه سختي به آرزوهاش و حتي بيشتر از آرزوهاش برسه و گذشتش رو فراموش نکنه.

 19. 3 کاربر از پست shahriyar تشکر کرده اند .


صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1391,04,02, ساعت : 16:30
 2. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,12,02, ساعت : 23:51
 3. کشف یک میدان نفتی فوق عظیم در ایران
  توسط 2012 در انجمن اقتصادی
  پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,08,30, ساعت : 15:10
 4. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1388,11,23, ساعت : 17:28

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •