ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
معرفی و نقد سریال پروانه | جلیل سامان
جشنامه

asiatech

نودهشتیا
صفحه 1 از 23 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 228
  1. Top | #1

مدیر بازنشسته

میانگین پست در روز
    3.47
    تشکر از کاربر
    70,455
    تشکر شده 78,449 در 8,279 پست
    اندازه فونت

Wink کارگردان سریال ارمغان تاریکی و کاری جدید | سریال پروانه

نام سریال: پروانه

کارگردان: جلیل سامان

نویسنده: جلیل سامان

تهیه کننده: جلیل سامان

تعداد قسمت ها: 15 قسمت

بازیگران: حامد کمیلی، سارا بهرامی، مهدی سلوکی

خلاصه داستان: راجب دختری به نام پروانه است که داستان زندگی اش در سال های 1354 می گذرد.
    پروانه: از یک خانواده مرفه و درباری (سارا بهرامی)
    امیر: یک فرد سیاسی (حامد کمیلی)
    نرگس: از یک خانواده مذهبی

جلیل سامان: این روزا سخت مشغول خوندن و نوشتنم.. خوندن خاطرات عجیب لذت بخشه.. و چقدر الهام بخش.. کم کم حس می کنم دارم بر بر هه ای از تاریخ اشراف پیدا می کنم.. اما تا پیدا کردن دنیای متن راه طولانی در پیش دارم.. پروانه یک سریال 15 قسمتیه.. و من از اون سال ها هیچی یادم نیست.. جز این چیزایی که توی کتاب ها می خونم.. و می تونم چیزایی هم از عکس ها یاد بگیرم.. نگرانی و استرس تولید از الان اومده سراغم.. قراره سال 54 رو بازسازی کنیم.. کجا؟ با چه امکاناتی؟ جه بودجه ای؟ حجاب رو چی کار کنیم؟ و با این بازیگرایی که اونقدر سرشون شلوغه که نمی تونند فرصتی برای پیدا کردن نقش بذارن.. به هر حال کارسختیه.. و قضاوت کردن در مورد آدم هایی که اون سال ها خالصانه جونشون رو گذاشتن کف دست.. کار سخت تریه.. اما در هر صورت فیلمساز مجبوره تفسیری از رفتار آدم ها داشته باشه.. خدا کنه اشتباه نکنم.
    «وبلاگ شخصی جلیل سامان»

2. Top | #2

مدیر بازنشسته

میانگین پست در روز
    3.47
    تشکر از کاربر
    70,455
    اندازه فونت

Wink معرفی و نقد سریال پروانه | جلیل سامان

بخشی از داستان این سریال در مقطع سال 54 در تهران می گذرد و به ماجراهای قبل از انقلاب می پردازد که از آن جمله می توان به تغییر ایدئولوژی برخی در سازمان مجاهدین اشاره کرد. متن کار نیز بر اساس تحقیق و شواهد دقیق عینی و خاطرات مجاهدین و مبارزان نوشته می شود.

- پروانه شخصیت اصلی کار است. ساخت این سریال دشواری بسیاری دارد و باید شرایطی فراهم شوند تا کار خوبی از آب دربیاید. چرا که پرداخت به مقطع قبل از انقلاب در قالب یک سریال محدودیت های بسیاری دارد. به این دلیل که یافتن لوکیشن مناسب سخت است و اینکه بی حجابی را با کلاه سر کردن بازیگران نشان دهیم، به کیفیت خوب سریال نیاز دارد تا برای مخاطب قابل قبول باشد و از آن نگذرد.

- تصویربرداری این سریال احتمالا پنج ماه طول می کشد و به دلیل سختی فراوان کار تمایل دارم تهیه کنندگی را خود برعهده بگیرم و با جان و دل کار کنم. البته تصمیم نهایی برای گزینش تهیه کننده با شبکه است.

3. Top | #3

مدیر بازنشسته

میانگین پست در روز
    3.47
    تشکر از کاربر
    70,455
    اندازه فونت

پیش فرض حامد کمیلی به سریال پروانه پیوست !

کارگردان مجموعه تحسین شده «ارمغان تاریکی» با حامد کمیلی برای ایفای یکی از نقش های اصلی سریال تازه اش به توافق رسید.

جلیل سامان، نویسنده و کارگردان تلویزیون که کار قبلی اش یعنی "ارمغان تاریکی" در دهه فجر سال ۸۹ با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان روبرو شد بزودی تصویربرداری تازه ترین اثر تلویزیونی خود را با عنوان "پروانه آغاز خواهد کرد.

داستان این سریال نیز در مقطع سال ۵۴ در تهران می گذرد و به ماجراهای قبل از انقلاب می پردازد که از آن جمله می توان به تغییر ایدئولوژی برخی در سازمان مجاهدین اشاره کرد... .

بر اساس اعلام بانی فیلم، طی هفته گذشته گروه با حامد کمیلی برای ایفای یکی از نقش های اصلی سریال به توافق رسیده اند. ضمن اینکه طی روزهای آینده لیست بازیگران دیگر پروژه نیز تکمیل خواهد شد.

این مجموعه قرار است در ایام دهه فجر سال جاری در ۱۵ قسمت روی آنتن شبکه سوم سیما برود.

سامان نگارش این سریال را از بهار سال جاری آغاز کرده است. او پیش از این ساخت فیلم سینمایی «وقت بودن» محصول شبکه چهارم سیما را در کارنامه دارد که سال ۸۹ در جشن خانه سینما توانست جوایزی را کسب کند.

4. Top | #4

مدیر بازنشسته

میانگین پست در روز
    3.47
    تشکر از کاربر
    70,455
    اندازه فونت

Wink

به دلیل نداشتن مسوول روابط عمومی
    پروانه جلیل سامان در سکوت پرواز می کند!
    سینماپرس-گروه تلویزیون/ تصویربرداری سریال «پروانه» ساخته جدید جلیل سامان به دلیل نداشتن مسئول روابط عمومی در سکوت خبری انجام می شود.
    جلیل سامان، کارگردان سریال پروانه در گفت و گو با خبرنگار تلویزیون سینماپرس درخصوص وضعیت این سریال گفت: تصویربرداری سریال «پروانه» از دو هفته پیش آغاز شده و میدان بهارستان به عنوان اولین لوکیشنی است که هم اکنون گروه در حال انجام کار در آن هستند.

منصور سهراب پور، تهیه کننده سریال پروانه نیز در گفت و گو با سینماپرس اظهار داشت: کار تصویربرداری این پروژه آغاز شده است اما به دلیل اینکه بنا داریم کاری منسجم در خصوص اطلاع رسانی آن انجام دهیم از دادن اطلاعات جزئی دیگر خودداری می کنم.

گفتنی است، نقش اصلی این سریال را حامد کمیلی بر عهده دارد.

بنابراین گزارش، مجموعه تلویزیونی «پروانه» 15 قسمت 40 دقیقهای است که به نویسندگی و کارگردانی جلیل سامان و به تهیه کنندگی منصور سهراب پور با موضوع اتفاقات سال 1354 برای پخش از شبکه 3 سیما در دهه فجر ساخته میشود.

خلاصه داستان این سریال راجع به دختری به نام پروانه است که داستان زندگی اش در سال های 1354 می گذرد، بخشی از داستان این سریال در مقطع سال 54 در تهران میگذرد و به ماجراهای قبل از انقلاب میپردازد که از آن جمله میتوان به تغییر ایدئولوژی برخی در سازمان مجاهدین اشاره کرد. متن داستان این سریال بر اساس تحقیق و شواهد دقیق عینی و خاطرات مجاهدین و مبارزان نوشته میشود.

قابل ذکر است، جلیل سامان پیش از این سریال «ارمغان تاریکی» را برای ایام دهه فجر ساخته است.

5. 13 کاربر از پست hiva تشکر کرده اند .

6. Top | #5

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.56
    تشکر از کاربر
    693
    تشکر شده 1,246 در 435 پست
    حالت من
    Relax
    اندازه فونت

Talking دهه فجر امسال با حامد کمیلی

بهمن ماه امسال حامد کمیلی را در سریال جدیدش ببینید

شبکه سه ساخت سریال مناسبتی دهه فجر را به کارگردانی سپرده که مجموعه موفق «ارمغان تاریکی» را در کارنامه دارد. جلیل سامان در سریال جدیدش که «پروانه» نام دارد اتفاقات سیاسی و اجتماعی سال 1354 را بازگو میکند.
    قصه این مجموعه به مبارزات قبل از انقلاب میپردازد که گروههای مختلف در آن حضور داشتند. پروانه و امیر شخصیتهای اصلی قصه مجموعه تلویزیونی «پروانه» هستند. امیر از مبارزان انقلابی است و پروانه شرایط خاصی دارد. یکی از گروههای تروریستی وابسته به مجاهدین خلق طرح ریزی ماموریتهای مختلفی را انجام میدهد. در خلال این داستان عملکرد منافقین (گروه مجاهدین خلق) بررسی میشود و...

حامد کمیلی، فرشید نوابی، مهدی سلوکی، شهرام عبدلی و الهام چرخنده از بازیگرانی هستند که تا کنون حضورشان در این سریال قطعی شده است. پروانه در 16 قسمت 45 دقیقهای به تهیهکنندگی منصور سهرابپور برای گروه فیلم و سریال شبکه سه تولید میشود. این مجموعه یک ماه پیش در تهران کلید خورد.

7. 16 کاربر از پست نسیم99 تشکر کرده اند .

8. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    5.63
    تشکر از کاربر
    5,445
    تشکر شده 28,346 در 7,435 پست
    اندازه فونت

پیش فرض حامد کمیلی و نیم ا رئیسی در دهه 50 + تصاویر

سریال تازه کارگردان مجموعه تحسینشده «ارمغان تاریکی» از اوایل بهمنماه به روی آنتن شبکه 3 سیما میرود.

به گزارش سینما خبر،در حالی که تصویر برداری سریال «پروانه» در شمال کشور دنبال می شود هدایت هاشمی به مجموعه بازیگران این سریال اضافه شد.

گروه که پیش از این در تهران و محله های قدیمی شهر در حال تصویربرداری بودند حدود 10 روز است که عازم شمال کشور شدند و در رامسر مشغول ادامه تصویربرداری هستند.

هدایت هاشمی هم که آخرین بازیگری است که به جمع بازیگران سریل اضافه شده در رامسر به گروه پیوسته است.

در حال حاضر حدود 60 درصد از تصودر برداری انجام شده و همزمان کار در حال تدوین است.

حدود 10 روز دیگر کار گروه در رامسر به پایان می رسد و برای ادامه تصودر برداری راهی تهران می شوند.

به گفته منصور سهراب پور تهیه کننده سریال پروانه پخش آن از اوایل بهمن ماه آغاز می شود و قرار است در 26 قسمت 45 دقیقه ای هر شب از شبکه سه به روی آنتن برود و قصه آن در اواخر دهه پنجاه می گذرد.

سریال«پروانه» داستان جوانی به نام امیر است که در سال های دهه پنجاه به دنبال گمشده خویش است. او با گروهی مبارز همراه شده و زندگی پرحادثه ای را تجربه می کند...

حامد کمیلی، نیما رئیسی، مهدی سلوکی، قطب الدین صادقی، شهرام عبدلی، فرشید نوابی، سارا بهرامی، سپیده خداوردی و الهام چرخنده از بازیگران این سریال هستند.

برخی از عوامل تولید این سریال به شرح زیر هستند: تهیه کننده :منصور سهراب پور کارگردان :جلیل سامان مدیرتصویربرداری:محمد افسری صدابردار:محمد جواد مقدس طراح گریم:جلاالدین معیریان جانشین تولید:عباس نصرالله مدیر تدارکات:مهدی کرمی دستیار اول کارگردان:امیر سلیمانی برنامه ریز :سید بهمن حسینی تدوین:رضا بهارانگیز منشی صحنه:آتوسا شاسیاه.

سریال «ارمغان تاریکی» به کارگردانی جلیل سامان در دهه فجر سال 89 از شبکه سوم روی آنتن رفت و با استقبال خوب مخاطبان و منتقدان روبرو شد.

برای من که عشق و تو چشم تو شناختم

واسه من که خودم رو به دنیای تو باختم

تو رو دیدن میتونه بشه روز تولد

میشه چشات و دید و دوباره عاشقت شد

9. 13 کاربر از پست alizee تشکر کرده اند .

10. Top | #7

مدیر بخش موبایل

میانگین پست در روز
    20.92
    تشکر از کاربر
    16,668
    تشکر شده 94,967 در 19,921 پست
    حالت من
    LEH
    اندازه فونت

پیش فرض «پروانه» در خیابان های اطراف میدان قزوین

حامد کمیلی در سریال دهه ی فجر شبکه سه

«پروانه» در خیابان های اطراف میدان قزوین

تصویربرداری صحنههای خیابانی سریال «پروانه» روز یکشنبه (24 دی ماه) در خیابانهای اطراف میدان قزوین پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این سریال به حوادث منجر به انقلاب اسلامی در سال 54 میپردازد و تصویری از تهران قدیم را به نمایش میگذارد. روز گذشته نیز خیابانهای اطراف میدان قزوین محل تصویربرداری گروه «پروانه» بود تا صحنههایی مربوط به یک تعقیب خیابانی از محل یک خانه تیمی ثبت شود.

حامد کمیلی، الهام چرخنده و بهنام قربانی بازیگران صحنههای روز گذشته بودند.

این سریال به کارگردانی «جلیل سامان» برای پخش از شبکه سه سیما در ایام دهه فجر آماده میشود. تاکنون نیز بیشتر بخشهای این سریال تصویربرداری شده است و قرار است همزمان با پخش نقشهای کوچک دیگری نیز جلوی دوربین برود.

منصور سهرابپور «پروانه» را تهیهکنندگی میکند و جلیل سامان که سال گذشته سریال «ارمغان تاریکی» را در دههی فجر روی آنتن داشت، این سریال را کارگردانی میکند.
    برگ های پاییزی
    سرشار از شعور ِ درخت اند
    و خاطرات ِ سه فصل را بر دوش می کشند
    آرام قدم بگذار ….
    بر چهره ی تکیده ی آن ها
    این برگها حُرمت دارند..
    درد ِ پاییز ،درد ِ ” دانستن ” است
    قوانین بخش موبایل
    قوانین بخش اسمس

قوانین بخش خبر

11. 12 کاربر از پست Pariya تشکر کرده اند .

12. Top | #8

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    5.63
    تشکر از کاربر
    5,445
    تشکر شده 28,346 در 7,435 پست
    اندازه فونت

پیش فرض کمیلی در گفتگو با مهر: نه گفتن به "پروانه" ممکن نبود/ منتظر یک کار سیاسی نباشید

حامد کمیلی بازیگر نقش اصلی سریال "پروانه" که ویژه دهه فجر امسال ساخته میشود با تأکید بر اینکه سیاسی خطاب کردن این سریال کوچکترین نگاهی است که میتوان به آن داشت، این کار را متفاوتترین درام عاشقانه تلویزیون و حتی سینما خواند. به گزارش خبرنگار مهر، حامد کمیلی در سریال "پروانه" به کارگردانی جلیل سامان نقش اول را ایفا میکند. مردی به نام امیر که در دهه 50 زندگی میکند و اتفاقاتی زندگیاش را دچار تغییر و تحولات فراوانی میکند.
    کمیلی بازیگری است که با سریال "اغما" به کارگردانی سیروسمقدم در رمضان سال 86 چهره شد و همان سال در آثار دیگری نیز حضور پیدا کرد. گرچه بعد از آن بیشتر شاهد حضور کمیلی در سینما بودیم. حضوری که با فیلم سینمایی "تردید" آغاز شد و با "پسر آدم، دختر حوا" ادامه پیدا کرد.
    با این بازیگر جوان که همزمان با سریال "پروانه"، فیلم سینمایی "زیباتر از زندگی" در نقش شهید علم الهدی را نیز در جشنواره فیلم فجر خواهد داشت، در روزی که عوامل مشغول تصویربرداری یکی از صحنههای داخلی حوالی هفت تیر بودند، گپی زدیم.
    کمیلی در نمایی از "پسر آدم، دختر حوا" به کارگردانی رامبد جوان
    خبرگزاری مهر - گروه فرهنگ و هنر: پس از مدتها دوری از تلویزیون و حضور در فیلمهای سینمایی، چه شد که تصمیم گرفتید با "پروانه" به تلویزیون برگردید؟
    حامد کمیلی، بازیگر: با توجه به شرایط فعلی سینما از یک جایی تصمیم گرفتم سعی کنم روی انتخابهایم تمرکز بیشتری داشته باشم. البته من امسال فیلم سینمایی "زیباتر از زندگی" به کارگردانی انسیه شاه حسینی را در جشنواره فیلم فجر دارم و بعد از آن کار برنامهای نداشتم.
    در واقع فیلمنامه خوبی وجود نداشت. اما بعد از خواندن سریال جلیل سامان، نه گفتن به این فیلمنامه کار سختی بود. با اینکه اصلا در برنامهام کار در تلویزیون وجود نداشت اما "پروانه" از آن قصههایی بود که جای بازی زیادی داشت و برای من هم جذابیت داشت و احساس کردم که میتوانم در آن کار کنم. در واقع دوست داشتم حتما این اتفاق بیفتد. منصور سهراب پور که از قبل او را میشناختم نیز تیم حرفهای دور هم جمع کرده بود بنابراین ترکیب عواملی چون فیلمنامه خوب و عوامل حرفهای مقابل و پشت دوربین مرا به حضور در سریال ترغیب کرد.
    *"ارمغان تاریکی" سریال قبلی سامان چه، آن را دیده بودید؟
    - بله کار محترمی بود. من زمان پخش سریال درگیر فیلمبرداری بودم. این شد که بعدها از سامان سریال را گرفتم و یک بار دیگر با دقت آن را دیدم. چون میخواستم با نگاه او بیشتر آشنا شوم. به هر حال فیلمنامهای که این روزها در حال ساختش هستیم یکی از متفاوتترین درامهای عاشقانهای است که تا به امروز در تلویزیون و حتی سینما کار شده است.
    کمیلی با گریم سریال "پروانه"
    *این تفاوتها خود را در چه عناصری نشان میدهد؟
    - فیلمنامه نگاه متفاوت و خاصی دارد. بسترسازی و شخصیتپردازیهای بسیار خوبی در آن اتفاق افتاده است و جای کار دارد. بنابراین نه گفتن به این فیلمنامه کار سختی بود. این عوامل دست به دست هم داد تا در این سریال حضور پیدا کنم.
    * درباره فضای سریال هم حرف بزنیم. به ویژه که قرار است سریال در دهه فجر پخش شود و نگاه مناسبتی و سفارشی بودن به آن وجود دارد.
    - این کار اصلا مناسبتی نیست. این را میتوانید از تیم بازیگری یا عوامل پشت دوربین بفهمید. مردم زمانی که سریال را ببینند قضاوت بهتری خواهند داشت. این قصه در بستر اتفاقاتی میگذرد که نمیشود تحت هیچ شرایطی به آن سیاسی گفت. معتقدم زمانی که مخاطب این درام عاشقانه را ببیند با من همنظر میشود. صرفا یک سری بایدهایی در قصه است که در بستر تاریخیای که قصه روایت میشود وجود دارد و شرایط این را میطلبیده است.
    * پس بیش از آنکه منتظر فیلمنامهای سیاسی باشیم با اثری عاشقانه طرف هستیم.
    - دقیقا. سیاسی خطاب کردن این فیلمنامه کوچکترین نگاهی است که میتوان به آن داشت. قضاوت درباره کار را باید به بعد از پخش آن موکول کرد. برای همین است که از گفتگوی پیش از پخش پرهیز میکنم. تنها میتوانم این مژده را بدهم که تماشاگر با یک کار متفاوت روبرو خواهد شد.
    * تا پخش این سریال از شبکه سه در دهه فجر فقط چند روز باقیمانده است و پس از پخش آن میتوان قضاوت درستتری درباره آن داشت.
    بله. من هم ترجیح میدهم پیش از پخش بیش از این درباره "پروانه" و نقشام صحبت نکنم.
    --------------------
    گفتگو از مریم عرفانیان

13. 10 کاربر از پست alizee تشکر کرده اند .

14. Top | #9

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.98
    تشکر از کاربر
    9,442
    تشکر شده 11,409 در 2,233 پست
    حالت من
    Mehraboon
    اندازه فونت

جلیل سامان واقعا کارگردان خوبیه...ارمغان تاریکی یکی از قشنگ ترین سریال های تلویزیون بود که من حتی امسال
    هم که تکرارشو گذاشته دارم بازم نگاه میکنم...به نظر من یکی از عاشقانه ترین سریال ها بود...امیدوارم پروانه هم
    به قشنگی ارمغان تاریکی باشه...
    رمان وسوسه سیب حوا/ رز وحشی و niloofarnaz

تا چشمهایت را به یاد می آورم
    یادم میرود چه می خواستم بگویم
    آخرش این چشمهایت......
    چه میخواستم بگویم ؟

15. 9 کاربر از پست niloofarnaz تشکر کرده اند .

16. Top | #10

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    11.77
    تشکر از کاربر
    77,145
    تشکر شده 96,659 در 13,217 پست
    اندازه فونت

Post «پروانه» بعد از «زمانه» می آید/هدایت هاشمی در لباس روحانیت

خبرگزاری فارس: پخش سریال «پروانه» به کارگردانی «جلیل سامان» در حالی به پس از پخش زمانه موکول شد که «هدایت هاشمی» در این سریال نقش روحانی ایفا می کند.

به گزارش خبرنگار فارس، پس از بحث های پیش آمده درباره لو رفتن قصه سریال پروانه، کارگردان این سریال با تغییر در فیلمنامه کار را از سر گرفت و تا به حال حدود 90 درصد از کار تصویربرداری آن انجام شده است.

بنا بر این گزارش، در حال حاضر تصویربرداری این سریال در خانه پدر پروانه صورت می گیرد و هدایت هاشمی بازیگر تئاتر که پیش از این در نوروز 91 در نقش کاندیدای نماینده مجلس در سریال چک برگشتی حاضر شده بود، نقش یک روحانی را در این سریال ایفا می کند.
    تولید این سریال از اواخر تابستان سال جاری آغاز شده و تصویربرداری نیز طی چند روز گذشته در لوکیشنی واقع در منطقه شهریار انجام شده است.

حامد کمیلی، نیما رئیسی، مهدی سلوکی، قطب الدین صادقی، شهرام عبدلی، فرشید نوابی، سارا بهرامی، سپیده خداوردی و الهام چرخنده از بازیگران اصلی این سریال هستند که تاکنون همگی آنان مقابل دوربین رفتهاند.

قصه مجموعه در اواخر دهه پنجاه میگذرد و روایتگر داستان جوانی به نام امیر است که در سالهای دهه پنجاه به دنبال گمشده خویش استطبق پیشبینیها تولید در حدود دو ماه دیگر به پایان میرسد. تدوین مجموعه نیز به طور همزمان با تصویربرداری توسط رضا بهارانگیز انجام میشود.

سامان پیش از این کارگردانی مجموعه موفق «ارمغان تاریکی» را در کارنامه داشته است.
    تعدادی از عواملی که در ساخت فیلم همکاری دارند عبارتند از:

کارگردان: جلیل سامان/ تهیهکننده: منصور سهرابپور/ مدیر تصویربرداری: محمد افسری/ صدابردار: محمدجواد مقدس/ طراح گریم: جلال الدین معیریان/ جانشین تولید: عباس نصرالله/ دستیار اول کارگردان: امیر سلیمانی/ برنامه ریز: سیدبهمن حسینی/ روابط عمومی: آرش ظلی پور/ منشی صحنه: آتوسا شاسیاه/ مدیر تدارکات: مهدی کرمی.

«پروانه» در 16 قسمت 40 دقیقهای برای گروه فیلم و سریال شبکه سوم سیما تولید میشود. او با گروهی مبارز همراه شده و زندگی پرحادثهای را تجربه میکند.

پروردگارا... آنگونه زنده ام بدار که نشکند دلی از زنده بودنم و آنگونه بمیران که به وجد نیاید کسی از نبودنم.

عزیزانم هر کمکی ازم خواستید به وبلاگم مراجعه کنید، آدرس ایمیل هم اون جا هست. یا حق ...

برای ورود به وبلاگ روی نوار زیر کلیک کنید

17. 9 کاربر از پست ساحلی تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 23 1234511 ... آخرینآخرین