ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
می تراود مهتاب | مریم رضا پور | معرفی و نقد کتاب - صفحه 3
http://fidibo.com/

asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 3 از 9 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 88
  1. Top | #21

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.55
    تشکر از کاربر
    3
    تشکر شده 504 در 110 پست
    اندازه فونت

پیش فرض re: نقد رمان می تراود مهتاب | مریم رضا پور

[quote="sama33";p="149352":23xbiapo][quote="mahiia";p="149328":23xbiapo][quote="parisam";p="149245":23xbiapo]
    ببین عزیز... من نمیگم باید همشون فهم و شعور داشته باشن... مگه مهناز دالان بهشت کم خل بازی در میاورد؟! ولی اون کجا و این رمان کجا... ! قابل مقایسه هم نیست!

یعنی واقعاً شما خوشتون میاد بشینین سرگذشت کسی رو بخونین که فقط حرف از غذا خوردن و دست و پا چلفتی و ... رو بخونین؟
    نمیدونم چی بگم والا... گفتم که اکثر بچه های اینجا این رمان ها رو دوست دارن... !!!!!!![/quote:23xbiapo]

دقيقا با نظر پريسا موافقم!!
    تو رمان و ميخوني كه بخندي يا دو زار بارت بشه!؟ اصلا اين دختره يه كار مفيد نكرد تو كل داستان!
    به قول پريسا همش اشتن غذا مي خوردن!!
    مسافرت شمالشون هم كه اين فقط هول شد و گند زد!!
    واقعا كجاش عالي بود؟! يه جمله ي طلايي!! يه پاراگراف قوي! يه دستان منسجم!! چي داشت آخه؟! چي بود اين كتاب؟!

پي نوشت: اون وقت پريسا ميگي چرا به جز ما چرا كسي تو اون دو تا تاپيك نمياد!!
    داري كه؟!؟[/quote:23xbiapo]
    به نظر من ایراد ما آدمها اینه که فکر می کنیم همیشه همه چی باید منطقی باشه ولی باید قبول کنیم که افرادی در جامعه و در کنار ما زندگی می کنند که همینقدر که در این داستان به تصویر کشیده شده غیرمنطقی و حتی میشه گفت احمقانه رفتار می کنند و احمقها همیشه فقط به خودشون ضرر نمیرسونن بلکه باعث ناراحتی و مشکلات اطرافیانشون هم هستند .داستانها چه خوب چه بد همه آموزنده هستند وباعث اندیشه می شوند حتی اگر مثل مهتاب هیچ مثبتی در اعمال و رفتارشون نباشه [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif[/img][/quote:23xbiapo]

خب وقتی ما میتونیم از هر داستانی یه نتیجه ای بگیریم و برامون آموزنده باشه چرا وقتمون رو برای رمان هایی نمیزاریم که هر سطر سطرش پر درس ِ . چه دلیلی داره برای گرفتن یه نتیجه مثبت کوچولو و بی اهمیت از رفتار های مهتاب وقتمون رو هدر بدیم؟
    مگه ما چند دفعه به دنیا میایم که بخوایم از این چرندیات درس بگیریم؟!! دنیا که پر کتاب خوبه. والا من میترسم عمرم تموم شه و این همه کتاب و فیلم عالی رو از دست بدم!!!!
    از چه دلتنگ شدی ... دلخوشی ها کم نیست ...

2. 2 کاربر از پست parisam تشکر کرده اند .

3. Top | #22

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.55
    تشکر از کاربر
    3
    تشکر شده 504 در 110 پست
    اندازه فونت

[quote="ملودی";p="149361":1l0owk3y][quote="mahiia";p="149328":1l0owk3y][quote="parisam";p="149245":1l0owk3y]
    ببین عزیز... من نمیگم باید همشون فهم و شعور داشته باشن... مگه مهناز دالان بهشت کم خل بازی در میاورد؟! ولی اون کجا و این رمان کجا... ! قابل مقایسه هم نیست!

یعنی واقعاً شما خوشتون میاد بشینین سرگذشت کسی رو بخونین که فقط حرف از غذا خوردن و دست و پا چلفتی و ... رو بخونین؟
    نمیدونم چی بگم والا... گفتم که اکثر بچه های اینجا این رمان ها رو دوست دارن... !!!!!!![/quote:1l0owk3y]

تو رمان و ميخوني كه بخندي يا دو زار بارت بشه!؟ اصلا اين دختره يه كار مفيد نكرد تو كل داستان!
    واقعا كجاش عالي بود؟! يه جمله ي طلايي!! يه پاراگراف قوي! يه دستان منسجم!! چي داشت آخه؟! چي بود اين كتاب؟!

داري كه؟!؟[/quote:1l0owk3y]
    یعنی می خوای بگی فقط شما دوتا می فهمید چی خوبه چی بده؟ [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_confused.gif[/img]چه خوبه انقدر اعتماد به نفس ها [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_wink.gif[/img]
    به نظر من دختره لازم نبود یه کار مفید کنه.گاهی تو از همین هیچ کاری نکردن طرف شاید یه چیزی بفهمی.
    سلیقه ها واقعا متفاوته.اما هر سری یه عقلی داره و یه فکری داره.من هم از خوندن بعضی کتاب ها واقعا حالم به هم می خوره.اما شاید یکی خوند و یه چیزی هم فهمید.نه؟
    من مخالف اینم که فقط فیلم یا کتاب قوی باید خوند.گاهی لازمه مزخرف بخونی تا تفاوتش با شاهکار رو بفهمی.
    یه چیز دیگه اینکه من فیلم وقتی همه خواب بودیم از بهرام بیضایی رو دیدم.به نظر من واقعا بازی هاشون ضعیف بود.اصلا افتضاح بود.حالا کاری به فیلمنامه ندارم.اونوقت یه عالمه کامنت زیر لینک دانلود گذاشته بودن که :wowشاهکار تاریخ بود.بازی ها قوی.اصلا بهترین فیلم جهانه.خوب من نتونستم شاهکار این فیلم رو درک کنم.فکر هم نمی کنم به خاطر سنگینی فیلم باشه.عین آدم آهنی بودن همشون.خوب حالا پس باید به من بگن احمق؟کسی که سلیقه اش مزخرفه و درک چیزهای سنگین رو نداره؟[/quote:1l0owk3y]

ما چی گفتیم شما چی جوابمون رو دادی... اگه درست بخونی متوجه میشی که نه مهیا نه من همچین حرفی نزدیم و به کسی توهین نکردیم الی مهتاب [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_lol.gif[/img]
    عزیزم من خودم صدبار تو هر تاپیکی گفتم، با اینکه میگن غرور و تعصب شاهکاره من اصلاً خوشم نیومد.

انگار بحث بی فایده اس و شما از حرفای ما نتیجه متفاوتی میگیرین!

4. کاربر زیر از پست parisam تشکر کرده است .

5. Top | #23

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    2.26
    تشکر از کاربر
    25,771
    تشکر شده 55,295 در 5,884 پست
    حالت من
    Mashghool
    اندازه فونت

[quote="parisam";p="149373":283zqzqt][quote="sama33";p="149352":283zqzqt][quote="mahiia";p="149328":283zqzqt][quote="parisam";p="149245":283zqzqt]

نمیدونم چی بگم والا... گفتم که اکثر بچه های اینجا این رمان ها رو دوست دارن... !!!!!!![/quote:283zqzqt]

داري كه؟!؟[/quote:283zqzqt]
    به نظر من ایراد ما آدمها اینه که فکر می کنیم همیشه همه چی باید منطقی باشه ولی باید قبول کنیم که افرادی در جامعه و در کنار ما زندگی می کنند که همینقدر که در این داستان به تصویر کشیده شده غیرمنطقی و حتی میشه گفت احمقانه رفتار می کنند و احمقها همیشه فقط به خودشون ضرر نمیرسونن بلکه باعث ناراحتی و مشکلات اطرافیانشون هم هستند .داستانها چه خوب چه بد همه آموزنده هستند وباعث اندیشه می شوند حتی اگر مثل مهتاب هیچ مثبتی در اعمال و رفتارشون نباشه [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif[/img][/quote:283zqzqt]

خب وقتی ما میتونیم از هر داستانی یه نتیجه ای بگیریم و برامون آموزنده باشه چرا وقتمون رو برای رمان هایی نمیزاریم که هر سطر سطرش پر درس ِ . چه دلیلی داره برای گرفتن یه نتیجه مثبت کوچولو و بی اهمیت از رفتار های مهتاب وقتمون رو هدر بدیم؟
    مگه ما چند دفعه به دنیا میایم که بخوایم از این چرندیات درس بگیریم؟!! دنیا که پر کتاب خوبه. والا من میترسم عمرم تموم شه و این همه کتاب و فیلم عالی رو از دست بدم!!!![/quote:283zqzqt]
    درسته ولی اشتباهات شخصیتهایی مثل مهتاب یه درس کوچک به انسان نمی دهد درسهایی می دهد که گاهی سرنوشت ساز هستند ومهمتر اینکه دختران حال حاضر جامعه ما نزدیک به مهتاب هستند تا دخترانی دوراندیش و محکم وقابل اعتماددر تصمیم گیری، ولی پایبندی مهتاب به خانه و خانواده خصوصیتی بود که بازهم در بین همسن و سالان مهتاب در ایران کمیاب حتی میشه گفت نایابه .
    کتاب خوب و فیلم خوب خوبه به شرطی که انسان را دچار غرور بیجا بخاطر خواندن و دیدنش نکنه .تشکر می کنم از اینکه به نظر من اهمیت دادید و نقدش کردید .

6. 2 کاربر از پست sama33 تشکر کرده اند .

7. Top | #24

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از کاربر
    5,162
    تشکر شده 2,890 در 286 پست
    اندازه فونت

ماچی گفتیم شما چی جوابمون رو دادی... اگه درست بخونی متوجه میشی که نه مهیانه من همچین حرفی نزدیم و به کسی توهین نکردیم الی مهتاب [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_lol.gif[/img]
    عزیزم من خودم صدبار تو هر تاپیکی گفتم، با اینکه میگن غرور و تعصب شاهکاره من اصلاً خوشم نیومد.

انگار بحث بی فایده اس و شما از حرفای ما نتیجه متفاوتی میگیرین!
    __________________________________________________ ___
    بله عزیزم.بحث فایده نداره.شما خیلی متوجه می شید و مطالعه تون زیاده، من عامه پسند و بی مطالعه.شما وقت با ارزشتون رو از دست ندین.چون واقعا بی فایده اس.کسی که سطحیه و شما هرچی می گی نتیجه متاوت می گیره ارزش بحث نداره.
    از اینکه وقت شما رو گرفتم عذر می خوام.دیگه ما بی سوادای بد سلیقه شعور بحث کردن نداریم.آخه من تا الان فکر می کردم شما به من توهین کردی نه مهتاب [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_eek.gif[/img]

زندگی، خاطره آمدن و رفتن ماست

لحظه آمدن و رفتن ما، تنهایی ست

من دلم می خواهد،

قدر این خاطره را، دریابیم

قتل كيارش

8. Top | #25

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از کاربر
    5,162
    تشکر شده 2,890 در 286 پست
    اندازه فونت

کتاب خوب و فیلم خوب خوبه به شرطی که انسان رادچار غرور بیجا بخاطر خواندن و دیدنش نکنه .تشکر می کنم از اینکه به نظرمن اهمیت دادید و نقدش کردید
    خیلی خوب چیزی رو که من می خواستم تو اینهمه جمله بگم تو یه جمله خلاصه کردید.

9. کاربر زیر از پست ملودی تشکر کرده است .

10. Top | #26

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.25
    تشکر از کاربر
    645
    تشکر شده 1,001 در 264 پست
    اندازه فونت

[quote="ملودی";p="149479":2advrx7v]
    بله عزیزم.بحث فایده نداره.شما خیلی متوجه می شید و مطالعه تون زیاده، من عامه پسند و بی مطالعه.شما وقت با ارزشتون رو از دست ندین.چون واقعا بی فایده اس.کسی که سطحیه و شما هرچی می گی نتیجه متاوت می گیره ارزش بحث نداره.
    از اینکه وقت شما رو گرفتم عذر می خوام.دیگه ما بی سوادای بد سلیقه شعور بحث کردن نداریم.آخه من تا الان فکر می کردم شما به من توهین کردی نه مهتاب [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_eek.gif[/img][/quote:2advrx7v]

خوبه كه مشكل حل شد!! ما نظر مون رو گفتيم و بحث هم نداريم!!
    پريسا ول كن بيا بريم خونه بابا!! [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_lol.gif[/img][img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_lol.gif[/img][img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_lol.gif[/img]
    نام منـــ چهار حرفیست
    مرا از جنــــــــس درد ساخته اند
    به سختـــــــ جاني ام نگاه نكن
    سراغ دل نازكــــــــم را بگير
    وقتــــــ ِ ساختنِ دلم، دســـت خدا مي لرزيد/.

11. Top | #27

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.25
    تشکر از کاربر
    1,802
    تشکر شده 500 در 214 پست
    اندازه فونت

به نظزم اصلا جذاب نبود.[img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_sad.gif[/img]
    این نیز بگذرد....

12. کاربر زیر از پست nazgol تشکر کرده است .

13. Top | #28

ویراستار کتاب انجمن

میانگین پست در روز
    1.95
    تشکر از کاربر
    36,986
    تشکر شده 25,031 در 4,323 پست
    اندازه فونت

رمان خوبی بود از چند جهت . 1 اینکه زنده بود . 2 . با اینکه خیلی لحظات دلم می خواست اون برگرده به طرف شایان در همون زمان زندگی با او ، اما واقعیت اینه که اون ضربه ی سختی خورده بود با چند اشتباه خودش . اون نیاز به شوک داشت که نویسنده خوب به این مطلب پرداخته بود . ما آدمها خیلی وقت ها می دونیم که کارمون اشتباست اما واقعاً نمی دونیم چرا هرچی ازش پرهیز می کنیم انگار دوباره به طرفش کشیده می شیم . این براتون اتفاق نیفتاده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    به جای اینکه من دلم برای استاد بسوزه دلم برا خانم جونش سوخت . اون شب هم مادرم عمل داشت و کنارم نبود و من کلی گریه کردم . بگذریم . به نظرم خیلی خوب نوشته شده بود . دست تون درد نکنه بابت گذاشتن این داستانهای ملموس

14. 2 کاربر از پست ·•● samir ●•· تشکر کرده اند .

15. Top | #29

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از کاربر
    675
    تشکر شده 478 در 178 پست
    اندازه فونت

در کل کتاب جالبی بود طرز فکرهای مهتاب بانمک بود اما واقعا یک جاهایی مثل همون عروسی با شروین چرت بود اما من با جدا شدن از شایان مخالف بودم چون که ÷سره با کاراش نشان می داد الان دوسش داره حالا اگه قبل ازدواج دوسش نداشت دیگه مهم نیست ولی فکر کنم دختره تعادل روانی نداشت کلا

16. 2 کاربر از پست azin_kh تشکر کرده اند .

17. Top | #30

کاربر فعال معرفی و نقد

میانگین پست در روز
    0.36
    تشکر از کاربر
    19,569
    تشکر شده 15,569 در 864 پست
    اندازه فونت

به نظر من رمان بدی نبود ولی یه سری اشکالات عمده داشت مثلا شوخی های که دختره میکرد توی کلاس نقاشی خیلی بیمزه بود حالا که چی پای گربه رو بزنی توی رنگ و اون راه بره ؟ خنده داره مثلا؟ کلا شوخی های مهتاب بیمزه بود!
    یا مسئله دیگه، مهتاب کلا توی سن نوجوانی روانی روانی بود ناراحت که میشد جیغ میکشد حالا هرجا که باشه فرق نمیکنه مثلا توی سالن فرودگاه! یا توی خونه! هیچ کس هم تعجب نمیکنه که این دختره چرا تا از یه چیزی ناراحت میشه جیغ میکشه! از اون بدتر این بود که هی مثل سگ گاز میگرفت کلا دچار روان پریشی بود در دوران نوجوانی و عجیب بود که با این حرکات عجیب و غریب پسری با کمال و همه چیز تمام مثل شایان عاشقش بشه
    نقطه قوت داستان هم صحبتها وضرب والمثل های مادربزرگ و دایی مهتاب بود که به نظرم جالب بودند.
    راستش آخر سر ما نفهمیدیم که شروین چرا با مهتاب عروسی کرد یعنی فقط برای همون یه شب دختره رو میخواست یا اینکه....؟

18. 4 کاربر از پست هدیه تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 9 نخستنخست 1234567 ... آخرینآخرین