ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
رمان خالکوبی | shadow_das کاربر انجمن
bamilo

asiatech

نودهشتیا

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: خواننده ی گرامی لطفا سن واقعی خود را در صورت تمایل وارد کنید:

رأی دهندگان
2792. نظرسنجی بسته شده است.
  • زیر 15

67 2.40%
  • 15 تا 20

899 32.20%
  • 20 تا 25

932 33.38%
  • 25 تا 30

476 17.05%
  • بالای 30

418 14.97%
صفحه 1 از 77 12345112651 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 767
  1. Top | #1

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.93
    تشکر از کاربر
    13,340
    تشکر شده 541,021 در 1,267 پست
    اندازه فونت

پیش فرض رمان خالکوبی | shadow_das کاربر انجمن

« بسم ربّ العظیـــــــــــــم ..........! »

دوستای گلم.... سلام...!!
    خوبین؟؟
    وای که چقدددددددر دلم واسه اینجا تنگ شده بود!!!!
    چقددددر غصه خوردم که دیگه کتی ندارم که به واسطه ی اون با شماها حرف بزنم.....!
    ولی خب حالا برگشتم.. بعد یه مدت تمدد افکار و اعصاب.....
    امیدوارم که تو این برگشتن، تنها نباشم.....
    فقط اولش یه چند کلام حرف دارم باهاتون که منت بذارین سر چشم من و لطفا بخونیدش.....

1. درگیر من مشو رو حتما تابستون تکلیفشو معلوم خواهم کرد. ازتون خواهش می کنم یه گوشه ی ذهنتون بسپاریدش... جوری که نه فراموشش کنید، نه این کارو با اون مقایسه کنید....... این داستان رو فارغ از کتایون و مسیح بخونید.... لابه لای خطوطش به دنبال کتی و مسیح نگردید....... خواهش می کنم........!
    2. این داستان نیمی واقعی نیمی خیالیه.... من زیر بناشو نوشته م، اتفاقات شکل گرفته ن، و سعی کردم تا جایی که می تونم از تکرار دوری کنم...... بهروز افخمی چند سال پیش اومد تی وی، یه جمله گفت که به طرز عجیبی توی ذهنم حک شد!
    گفت: « قصه های دنیا تموم شده ن..... ما باید جور دیگه ای روایت کنیم..........»
    و من، تمام قصدم اینه که جور دیگه ای روایت کنم......
    3. شخصیت ها هم نیمه واقعی نیمه خیالین! مشخص می کنم کدوما واقعی هستن.... بیشترشونو از آدم های اطرافم گرفتم... مخصوصا یکی از شخصیت های اصلی رو!!
    4. نقد نداریم فعلا!!! مث اینکه قانون جدید وضع شده!! تا شکل گیری کلی داستان که احتمالا دو سه تا پست دیگه خواهد بود، نمی تونم صفحه ی نقدو بزنم.... پس تو پروفم پذیرای نظراتتون هستم.....( اینجاس که می گن به ما که رسید......!!)
    5. اسم داستان..... پیش پیش قضاوت نکنید! خیلی عمیق فکر کنید به اسمش... خیلی فکر کرده ام.... هیچی به سلولای خاکستری مغزم نرسید. چون عادت دارم پایان قصه براش اسم بذارم. و از الان اسم گذاشتن واسم سخت بود.... به هر ترتیب یه چیزی گذاشتم که بیشتر به دلم می نشست... و مطمئنا بی ربط به اتفاقات نیست.....
    6. انقده استرس دارمممممممممم!!!! که نگوووووووو!!!!!! صد بار خودمو لعنت کردم واسه شروع یه قصه ی جدید! قول مردونه که شرمنده نمی تونم بدم......، اما قول زنونه ی زنونه می دم که این قصه، مال نود و هشتیاس.......! ( این رنگ فونتو تازه کشفش کردم!!! شبیه رنگ کمپلکس سولفات مس پنج آبه س!!!!!!! )
    7. آخر سر هم باید تشکر کنم از بعضی دوستان..... اول از طناز عزیزم.... یه تشکر ویژه دارم ازش!!! که کلی غرغر های منو تحمل کرد.... و به خاطر مشاوره های خوب پزشکیش....
    بعد از سهیلا... که به جون اونم کلی غر زدم!!! مرسی سهی...
    و میراژ.... که خط فکری منو به سمت و سوی دیگه ای برد..... مرسی میراژ....!

می ریم سراغ قصه.... ( سرآغاز هم مال خودمه) هیچی بی منظور نوشته نشده.....!
    کنارم باشید...دوستدار شما، دنیا امین

================================================== ========================
    ================================================== ================

بسم الله الرحمن الرحیم.....

« الله ولی الّذین آمنوا یخرجهم من الظّلمات الی النّور... و الّذین کفروا اولیاؤهم الطاغوت... یخرجونهم من النّور الی الظّلمات... اولئک اصحاب النّار هم فیها خالدون........ »

« سر آغاز »

تمام درهای جهنمت را به روی من باز کن!
    کبریت نمی خواهم!
    من، خود سوخته ام........
    ببین ام...!؟
    ببین......!؟
    شعله ی به خاکستر نشسته ام.. که هر از گاهی، به نسیمی، شعله ور می شوم........
    من، به اسارت چشم های تو، ایمان دارم.....
    به جنگیدن برای آب زقوّم.....
    به ترکش خوردن، از تو.....
    ببین م......؟!
    دفاع من، مقدس است.......
    من، به اسارت چشم های تو می روم....
    تو، به معراج دستهای من.....
    می بینی.....؟!
    به همین سادگی....
    هیچ نمانده از بهشتی که برایم ساخته بودی......
    و من، هیچ نمی خواهم از نهرهای روانش....
    فقط، بگذار، با دنیای جهنّمی ات، بجنگم............!
    نه هیچ از تو می خواهم، نه هیچ از بهشتی که مقدّرم کرده ای.....
    نه...
    من از تو طلب ندارم...
    نه طلب، نه نیاز، و نه خواسته...
    من، تمام وقت، بدهکار توام..........!
    بدهی بابت بهشتی که بر من بخشیدی....
    بدهی بابت زلال آبی که سرازیر کردی به بهشتم....
    بدهی بابت درخت های بلند و سرسبز... بابت باده های نوشین.... بابت جام های زرین...... بابت هر آنچه که تو، بهشت می خوانی اش........
    و منِ جهنمی، جهنّمـــــــــــ.....!
    تمام درهای جهنمت را به روی من باز کن !
    به جهنم من، خوش آمدی....!

ویرایش توسط shadow_das : 1391,03,02 در ساعت ساعت : 23:32

تعداد 1 کاربر از این پست حمایت مالی کرده اند :

tinairn ( 100,000 Toman )

پشت مژگان تَر مهتاب می خواند خروس
    بامداد شسته از باران فردا دیدنی ست
    گونه ی گل آتشین شد، چشم گل گشتی نماند
    چشم خوش بینی اگر می بود، دنیا دیدنی ست...

- نیازمند استراحتِ بسیار -

" لــذت های پراکنــده "

داستان خالکوبی به درخواست نویسنده، جهت ویرایش، نامرئی شده است.

2. 2,364 کاربر از پست shadow_das تشکر کرده اند .

!!! NAFAS !!! , !!!!!mounes , !!!Antoniuos!!! , !!nahal!! , !aynaz! , !shamim! , # MiTrA.Sa # , # بلوط # , #!h@D$# , #mahnaz# , #saba.b# , #SamaneH# , #sevda# , #مرسا# , #مریم# , $ ساجده$ , $*~fire~*$ , $raha$ , " yegane" , "Giti" , "فاطمه نیک نیا" , "لعیا" , (( espresso )) , (mina) , (morvarid) , (^_^)p , (زلال) , (شارلین) , (فروردین) , * :..leila..: * , * Atefeh * , * hasti * , * kiana * , * narges * , * Rojin* , * حدیث * , * سعیده * , * فاطمه* , * م .عباس زاده* , * میـلاد * , *** بهار نوری *** , **ava** , **Icy girl** , **mitra** , ~Niayesh~ , **samanta** , **sevdayi ** , **shiny** , **Silver Star** , **Sky girl** , **سولماز** , *AdAm BaRfI* , *Aida Banoo* , *Anita* , *anse*hana , *armita , *atefeh* , *Atena* , *atrina* , *Ayda* , *Azarin* , *banoo* , *bi gharar* , *fatemeh* , *Fatemeh.K* , *Game Over* , *h@d!s* , *kolaleh* , *Leila* , *leopard* , *Mahdi* , *mania* , *miss minoo* , *mitra* , *nafas.love* , *NAFASss* , *Nafise.a9* , *Nahayat* , *niki , *nil00* , *Nooriya* , *parmiss*gh , *Parnia* , *parnian* , *PeG@H* , *saghari* , *SAHAR.R* , *SaNaY* , *Set@yesh* , *shima* , *Shirin , *Silver Sun* , *sogol , *sogol* , *sorme* , *T.a.N.i.N* , *tina , *venos* , *Viyolet* , *yasi , *yegane* , *zahraee* , *|*|mystery|*|* , *~aida bala~* , *~Faezeh~* , *~SETAREH~* , *الف* , *باران بهاری* , *بارون پاییزی* , *دخت تپل* , *دختر توپولو* , *رز* , *ریما* , *لعیا جوجو* , *مائده* , *پریسا* , *یاقوت* , *یک آسمون آبی* , + Grey Girl + , +Lily , +Neda+ , - heDeh - , - REZA - , -2nya- , -belle- , -Farimah- , -laya- , -ShaDi- , -نازلی- , . ماه بآنو . , .....ARAM , ...BaHaR... , ...Marjan , ...Oranus , ...rainy , ...teresa... , ...zahra... , ..babak.. , ..samira.. , .: She :. , .:!Par:. , .:!Tar:. , .::.Sara.::. , .:BahaR:. , .:matin:. , .:zahra:. , .ARAM. , .Arghavan A , .arsana. , .DARLING. , .Dreamy-girl. , .elh@m. , .Fatemeh. , .Ghasedak. , .HOMA. , .MAHBUBEH. , .Mania. , .Mar.Yam. , .maryam. , .Mehrnoosh. , .MOHABBAT. , .MojGan. , .Monire. , .nox. , .SaInA. , .SaMiRa. , .yasmin , .ZeinaB. , .ايدابانو. , .دلآرام. , .هازال. , / Zahra / , /mahsa/ , /maryam/ , /لاله/ , 0017949815 , 0033 , 021girl , 10024 , 115-مروارید , 123659 , 1478 , 1989 , 27-Farzan , 3p67 , 41267m , 5011311 , 6236sara , 677389 , 67pegah , 72STAR , 85@HADIS , 88 shiva , 890200721 , ::HeLiA:: , ::naghmeh:: , :AsAL: , @ DINA @ , @nilu , @RMIN@ , Aban80 , Abandokht , abby7 , abnos , ABR_SEPID , adelain , adlay , Adrina67 , afi jonz , afi90 , afra. , afra_h , afroodit , afroz99 , afshin_kh , afsoon321 , ahoo16 , aida.1996 , aidai , aida_siasookhte , ailin1365 , airena , Ajolis , akram 63 , Ala 77 , Ala88 , alikhademi , alireza_blue , aliya kaka , ali_sasha , ali_shey , alma8525 , Alone moon , alonegirl , Altin ay , amane & mamati , amenia , Aminfar1 , amini2004 , aminlily40 , amir & gisoo , amirhessam , amisha , amitida24 , AmItIsS jOoN , amorist , ana* , Ana98 , anahid 33 , anahid.62 , Anahita.s , anar97 , ana_1989 , ana_b , angel04 , angel26 , angel67 , Angelical , angle66 , angry girl , Anita.gh , anita619 , anital , ankka , anna320 , Annahita.a , ANNE , ANOOSHKA1992 , ANTIFA , any body , anzhela , apamea , aqua , AR!ES , ArAm SwEeT , aram27 , architect_shima , arefe90 , Arezoo*~*r , arezoo214 , arezoo786 , arezoue , arghavan58 , ariai , arina17 , armaghan88 , arman_iran , arnika , Arrosha , arshida1994 , artii , artnous , aryan daughter , aryana.n , aryanna , asal Queen , asal172 , asalie , asal_7 , aseman91 , asemane nili , asemanii , aseman_82 , ash.1 , ashk eshgh , ashoka , asma-m , asoodeh , assertive , atashgah62 , atefe.t@heri , Atefe97 , atefeh.mr , atefeh_f , atena_a , athena77 , ati.ea , Ati.h , ati123 , AtI2020 , atila_far , ATISH68 , atish69 , Atrisa banu , aty72 , Autumn Rain , av@r-t , ava.n , ava68 , Avaa , AVESTA , Ay San , Ay-moon , ayandeh1 , ayda m , ayda_ayda , aynaz69 , ayris , Ayta , azade66 , azade76 , azadehh , azar** , AZAR-70 , azarsana , azidan , azisadeghi , B . A , B*O*S*H*R*A , B.aHa.R , b.khorasani , بــــانــــو , babasi , bad lady , bahar narang , bahar paiizei , bahar-70* , bahar-77 , bahar.d65 , bahar.nt , bahar1379 , bahar2008 , bahar58 , Baharbk , baharboofy , bahare RE , bahareh. , bahareh.m , bahareh.por , BaharәH , baloot62 , banafsheh_sh83 , bani* , banix , Banner , banoojun , banooshab , Banooye Koochak , banooye shab , BaRaN 72 , baran 73 , baran pr , baran.amad , barana.malek , baranaam , bArAnAk99 , Barane Gham , barane khazan , baran_1990 , barni , baroonii , baroonii25 , BASIIRA , bast girl , batiii , BAZIGAR TANHA , behan , behi_aquarius , behnaz ab , Behnaz joon , behnaz98 , behnoosh48 , Behnoush , behrou , BehηaZ , bella94 , BENEFIT , benitto , bestbest , beste , betiya , bibi73 , bikari , bilio , binaha , binam , binazir16 , birdana2 , Bita_SA , Black wolf , black-roze , blacksun , Blast Off , blub2000 , blue berry , blue69 , bneta , bof4 , bonbon , brain storm , breathe , breeze.blue222 , bugh , busy , C.r.A.z.Y , Cancer , candis_pink , carrie , casandan , cemira , chenar , chica89 , chobiiin , chrysalis , CIVIL , coffee , com86 , coral , crazylife , crimson love , d.pouya , D0nya , daltonha , dander1000atash , daneshmand , darian , Darya 78 , darya... , darya.m , darya1 , darya12 , darya19 , Darya77 , Dawn95 , DDDD75 , ddlovato , dEaD-GirL , Defne , degeer , delaram.s , Delaramad , Delasa , delasa3 , deleabieman , denis** , deragun , desert girl , desiree , DEZI , dezy , diana20 , dilayla , Dina* , divandary , dokhibabash , dokhtar mehr , dokhtare babash , dokhtare esfand , dokhtare khial , dokhtare_yakhi , dokhtar_naz2020 , Dolphin , Doni.M , doorsan , DORI JOOON , Dorsa 12 , dorsa16 , dorsa_jooon , down13 , dozhd , dr.moonshine , dr.yasaman , dream07 , dusetdaram5 , E.Narjes , eadl , earth girl , EasTern_Girl , eelham , eevanescencee , eglantine-m96 , ehsany , eiliii , elahe 66 , Elahe111 , Elahe41 , ELAHE444 , elahe70 , elahegood , Elahe~M~ , elak , elanaz44 , Elen , Elham fa , elham12345 , Elhamhb , eli ab , eli joni , eli- , Eli.f.m , eli.M , eli2 , eli5 , elia65 , elianoos , Elikanik , Elin-sky , elin89 , EliSo , elloy , elmir4 , elmira.Be , elmiraa_20 , elnaz a.k , elnaz20 , elnaz89 , elnaz_70 , ELYAN , ema29 , ensieh-oof , esfarzaneh , eshton , esike , et@yesh$ , Eternal lover , eti98 , euruse , evva , F . Kh , F @ N @ H @ i , f.barani , f.eti , f.hazrati , F.k1994 , f.m71 , F.MoV , F@rnaz-S2 , f@t3meh.k , f@temee , fa.fa , fadai , fadiya , faezeh97 , faezeh_kht , fafacr7 , FAH!ME , fahime_kiticati , falahi , famdavari , fani black 212 , FANNI , far-a , farahi , faran-67 , faranak-bahari , faraz_90 , farg0o0o0o0ol , fargol_2408 , faride40 , farideh_h1366 , farin68 , farisa , farizad , farnas , Farnaz , Farnaz-K , Farnaz.R , farnaz63 , farnooshfarokhi , fary , faryad(sf) , fArzane.Far , farzane.rsh , Fateme Z , Fateme-a , fateme16 , fateme78 , fatemeh jooon , fatemeh1990 , fatemeh2001 , fatemeh27 , fatemeh666 , fatemeh74 , fatemeharab , fatemehirooni , fati1323 , fatiliii , fatima.h , fatima531 , fatima64 , fatima92 , fatima_59 , fati웃❤유fati , Fed Up , feloor , FeNcI , fera , fereshte.h , fereshth , fermesk , feryal_bahmani , filiz57 , fk-osh-d , flavia , flower-pari , fouji , FowL , fr number1 , free born001 , friend16 , frokni , Frost , full of empty , f_ gisoo tala , f_javid , f_venus_74 , G.Atishpare , gaia , galanrood , gandomsa , genelia , Genza , gessi topoli , gh-sm , gharibe_zz , ghasedak 71 , ghazal 2012 , ghazal jooni , ghazal p , ghazal rad , ghazal.girl , ghazal368 , ghazale man , ghazale96 , ghazalghazal , ghazghaz , gherti , gili , girl1995 , Giss Golabetoon , Go0o0o0d girl , goddessoflove , godness , gol.m , Golbahar75 , golbaran , golchaghe , goldoone22 , gole narges , Gole Yassaman , GOLE...KAGHAZI , gole.bahari0 , golgoli jaan , goli- , goli21 , GOLNAZ , golnoush_k , golnuosh , Golnush Sadeghi , goominam , gooood girl , gorbenanash , gord Afarid , gorgin khan , gracious , Gumiho , H..GH , H0NEY , ha le , hachekhaste , hadis joojooo , hadis00 , haeri , hanaan , hanajigh , Hanak , hanayi , hani.raya , hani26 , Haniday , hanie-ab , hanigo0l , hanila , Hanisa , haniyeh120 , haniyeh98 , Hani_Dhn , hannaneh_ya66 , hany111 , Happy heart , Harry Patter13 , hasrate man , hasti 84 , Hasti jo0on , HASTI.B , hasti11 , hasti789 , hastijojo , hasti_azadi , haveking , havooo , havva7 , hediyeh_b , helik , helionitta , HElliA :D , hesaneh , hiam , hidden girl , hilda_moonlight , hiva-20 , hivanaz , hk.moghadam , hobi , hod hod , hoda barani , hoda.4470 , Hodaa37 , hoda_b , hoda_f1 , hodeys , homa* , homa41 , homa90 , HOMAYONN , homa_2555 , homa_25555 , Honey.R , honey_x , honorable me , hoolia , Hoopoe , hoora.sh , hoorra , HOSEINA , hosnaa , hyunah , h_a_1234 , ice-flower , icegirl_90 , icicle , Ida.M , idin baharvand , Idin98i , imina , Inoosh , Irana96 , Irani , iranian_girl , Iris7 , iryane , isis , jan74 , jaroon , JASMINE FLOWER , Jasper Hile , jigmal_nanaz , jimbo , jnashenakhte , jo-jo , JonasRahimi , juju 66 , Kahroba. , kam kam , kamand131 , kasra.sh , KATHRINE , katoore , Katra , katrin1369 , keyhane , Khate Siah , khatereh14 , khatooonn , KHJ.N , khoshhal , kiana jon , kiana.R , kiana61 , Kim Aida , kim-rah , kimberly , kimi khoshgele , kimi-vorojak , kimi.76 , kimi11098 , Kimia G.A , kimia joon , kimiya14 , kissroll , kiumars , kodaki , kolaghermezi , kr@m.R@ , kristeen , krystall , kuchuloo , kurda smahlt:< , L!l!an , L!nA , Laali , lady-mona , LAKPOSHTE , lale joon , Lale7 , laleh.winter , lalehjoon , lambada , Laya.Li , layahashemi , Le!lY , leila banoo , leila jam , leila.kh , leila.m , leilaaa98 , leilaadel , leyla71 , leyli ba man as , leyli70 , libra272 , liia , lilil , lilipoot33_68 , lili_2sara , linda , Lindie , Lioda , liraya , little emo girl , little princess , little-fairy , liuana , liza76 , Lost Heart , Love black , love mazyar , lover vampire , love_a , M mehrane , M*KH , M-A-B , m-khani , m.a.r.z.i , m.rozaly , m0nire , m0zhdeh , m@hs@_72 , m@moosh , M@R@L , m@ryam_72 , m@sti2011 , ma30-69 , maahak , MAARY , madi paym , maede7 , Maedeh , Mah NEGAR , MAH-KOOM , mahana1 , MAHASA , mahbaran , mahbobeh joonam , mahboobeh 98 , mahboubeh69 , mahda , mahdi3h , mahdiar , mahdieh021 , mahdieh67 , mahdiehhjz , Mahdie_hs , Mahdis 77 , mahdis23 , mahdiye21 , mahdiyeee , maheasemun , Mahed , mahi62 , mahiia , mahla.r , mahlyly , mahnazmom , mahoniya* , Mahrouz , mahsa khatoon , mahsa tanha , MAHSA-O , mahsa.arian , Mahsa.Sohrabi , mahsa/// , mahsa11 , mahsa1490 , mahsadina , mahsafall , mahsamoon , mahsany , mahsa_128 , mahshad05 , mahshad_hd , mahtab payda , mahtab10 , mahtab22 , mahtab26 , MAHTAB63 , mahtab888871 , mahtabi22 , mAhTa_sAsI , mahuniya , Mahya 84 , mahya.af , mahya_pink , Maisa_rad , Majid.M.K , makhmal_66 , malenie , malihe ranjbar , malkusha , malmal91 , Mikrobe-Sorati , mamadef7 , mamalisooti , man! , manemah , maneou , mani1384 , mania noonooiy , mania** , mansoure , Mansoure 391 , mansuri , MANYA-94 , maral2942 , marale , MARDE_TANHA , Mari958 , MaRia_17 , marjansh , marmar69 , marmar70 , marmar7452 , mary626 , mary69 , maryam-pj , maryam.khakbaz , maryam.mani , maryam1 , maryam56 , maryam82 , maryam94 , Maryam977 , maryamfun , MARYAMGOL , maryami.aramesh , MaRyaMi98 , maryamm1990 , Maryammehrnia , maryammoayedi , maryammogadas , maryam_4008 , maryam_m1112 , marykh , Marymzm , marzie asemani , marzie.g , marzie1994 , marzieh.h , marzifa , mashyane , masih1384 , math20 , matin_a , maya 74 , mb_maryam , mediya , medoza , meemool , mega , mehr22 , mehrazar , mehrdokht , mehrgan_kochak , mehrn00sh , mehrnaz_k , mehrniaa , mehrnoush_re , mehrsa_m , melanie stryder , meli ka , Melika.. , Melika.s , melika60 , melikappp , melikarozl , melikbelik , Melisa , mellina2000 , meloda , melodeee , melodina , Memolina , meno , mesiQ , messi1 , me_ned , mfr60 , Mi Na , michka_61 , mig mig 76 , mig.mig , Mina , mina naz , mina* , mina-75 , mina.bala , mina68 , mina87 , mina_bala74 , mina_joon , mina_k , mindrella , mini_mini , minmin1780 , minoo1920 , mirage , mishapasha , misha_kavir , Miss Helen , miss joodi , miss nika , Mitir , mitra mm , Mitra81 , Mobina.k , mockingbird , modern girl , Mohade3.D , mohadese.k , Mohadese7211 , mohamad722 , mojgan.am , mokmor , mona.65 , mona61 , mona75 , mona92 , monaliza-1 , monir1343 , Monireh92 , moniya , montazere , moonila , mosafer baran , moshkot , motlagh , Mozhgaan , mozhgan.m72 , mozhmozh , Mr Don , Ms. JOKER , mta farokhzad , my dream , mzd_pmd , mzm1368 , m_ezraeil_m , m_h_n , m_mah , m_reisie , M~SAMI , N A F A S , N!l00f , n!loof@r , N*A*Z*L*I , N*O*S*H*I*N , n.a. , n.d.sari , n.g.t.16 , n00Ra , n@st@r@n-gh , na3!m , naazi , nacm7114 , nadi.h , nadia1 , nadia_gh74 , nady48 , naeime66 , nafas 21 , NAFAS 9731 , nafas-t , nafas.65 , nafas44 , nafas5236 , nafas_sheytoon , nahayat007 , Nahid72 , nairika , Najme-97 , nakhin khanum , nana22 , nanazkhanoom , naqme , narcissus 93 , narges-1991 , narges.r , narjes*** , narmineh , nas2ran , Nashenase tanha , nasi & somi , nasim1768 , nasim3731 , nasrin.j , nastaran.r , nastaran1351 , nastaran86 , nastaran_702 , Natasa , Nature , Nayiri , nazanin sh , Nazanin3 , nazanin_nm , NazGol.1377 , nazi shirazi , nazi1 , nazi_bec , nazi_gf2010 , nazlili , NazNazak , nbm.1376 , neda shadman , neda306 , nedaj , Neda_65 , negar sdg , negar*pb , negar1390 , negar2000 , negar920 , negarh91 , negikomando , negin-joon , negin.nixnix , Negin96 , NeginAki , neinane khanoom , Nelson , nemesis , nenoy , New Age , NE[ )@A , niayesh00 , niayesh_s.s , NiceNoice , nigar_403 , nik2000 , Nika R , Nika61 , niko.lili , nikoo 123 , nilgon_nili , nilid312 , nili_93 , nilofar.kh , Niloo khanom , niloofar- , Niloofar-76 , niloofarafoolin , niloofarane , niloofarnaz , Nim@88 , nima fafa , NiNa.S , nini mamakho , nini tosholo , nini-kimi , ninio , ninja fairy , nita.viok , niyayeeeeeesh , nlp16001 , nnnn11 , NO ONE , noirsa , noonoo_k , noooor , Nora71 , norbert , noting , nrezaii , nsim , nsomea , nutty , o.r.a.n.u.s , omidk , ONCE ALONE , oo!!! , OoPs , orange..A , ordibehesht91 , osoldoroo , osweh , P R I N C E , P*O*O*N*E*H , p-a-r-i , p@ntea , pa.j , paaeez , PAEEZ70 , paezzi , pain , pakdel , paliz-sm , pana-m , panah , pani.moghaddam , pani1381 , papa_midnight , paradaice , paradise , parasto22 , parastoo_joon , Pardis-F , pardis19 , PARI KHANUM , pari1990 , paria.v , Paria_N , paria_pari , Parifam , parinaz.m , parisa1374 , parisa76 , parisabeheshti , parisaparisa , parmis76 , parmis86 , ParMoun , parparche , parparpar , parshan 77 , parto taban , parvane. , parvazeh98 , parvinah , patrin , pegah.a , pegah.hem , pegiiiiiiiii , pegyy , Phoenix.74 , Pieta , pink girl2012 , Pinkvadie , pishif , pointeh , polyantha , poodi , pooy , pr.delafrouz , princess 2012 , princess2008 , princess74 , princess_1551 , proxima , punio , pure13 , Qazalll , R ! R a , R*A*Z , R.A.H.A , raana76 , radon , RafOneh , Raha jOOOOOOOOn , raha moozy , raha noonooshi , raha-bano , raha005 , raha288 , rahairani751 , rahakh , RaheBipayan* , rahgozar76 , rahha , rahil2 , rahil775 , rahil_banoo , rain love , rainy_10 , Ramaan , ramanava , ramesh20 , Rana.S , rara90 , rashno , Rasuliiiiii , ratanaz , REAL LOVE , RealIty , Rebel_Da , Red.Miss.5 , redmoon333 , redroom , redrose_love68 , red_rose , Rehi 76 , reihaneh3 , respina1365 , reyhaneh2020 , reyhanu , reyhun99 , Rez1_ds , reza635 , reza9000 , rezno , riitaa , roahan , roamer* , robat75 , rojina1369 , rokhsan , rolan , Ronika-radan , roosana , rooyayeabi , rory , rose33 , roseberry , roxaneh , roya e man , roya.r.r , roya1365 , roya62 , ROZ GOL , rozan98 , Rozela , Rozi-Par , rozita maryam , ro_kh , rtin , S @hel , S*H*A*K*I*B*A , S- Masoum , s-engineer , s.d.yeganeh , s.fzpr , s?h?r , S@EEDEH 93 , S@LAR & S@DRA , s@na , Sa#aR , sa.he , saaad , saanaazaa , saba erfan , saba001 , saba12 , saba28 , sabazi , saba_a , saba_h , Saba_R , saboli , sabooha , SABRINA.S , sachlian , sachly , sadaf.a , sadaf.sh , sadaf1366 , Sadaf_A , saeideh sb , safa9433 , saghar 6 , saghi.m , saghigol , SAGHIIIII , sahar.74 , Sahar.M , sahargoogoo , sahari , SahariX , saharnaz1390 , saharnazpari , sahe , sahely , sahel_m , sakera , saktin , SALI1452 , salvi_0122 , Sama & Stars , sama.2056 , sama33 , sama717 , saman wilson , samandf , samane2013 , sama_kitty , samihastam , samim , samin96 , samir , SAMIRA BANOO , SaMirA.Ha , samira61 , samira67 , samira75 , samira_70 , samix , sam_2012 , sana1577 , sanam24 , sanamhapoo , sanaz 69 , sanaziiiiii , sanaz_95 , sang_e_saboor , sania555 , sany2000 , saqar70 , saqari , sara 18 , sara fard , sara h , sara*vooroojak , sara.HB , sara.jooooooon , sara.R , sara1995 , Sarah* , sarah.sh , saramin , sarax , sarayf , sara_1360 , sara_22_rasht , sareh_snowdrop , sarvenazee , satitalk , Sati_Faeze , saye70 , saye98 , sayeh66 , sayeh921 , sayeloyal , Sea Daughter~ , SEA SHELL-600 , sefid65 , selda-A , selenaG , selina63 , sepeedeh , sepid23 , Sepideh.ET , sepideh.f , Sepideh1378 , Sepideh2 , sepideh33 , sepideh_18 , sepide_d , sepidiii , sepidrokh , serentipiti , set@yesh , SETARE SOHEYL , setare yakhi , setareh06 , setareh30 , setareh67 , setarehesoheil , setarehhh , setaresetar , setayesh* , setayesh_p995 , sete , sevin jooni , sh.m... , sh1998 , Shabah eshg , Shabnam t , shadab1987 , SHADI-R , SHADI.71 , shadi.A , shadi1356 , Shadifree , shaghayagh banoO , shaghayegh+h , Shaghayegh.E , shahtut , shahzad , shakiba_2510 , Shakila joon , shali , shamim khanom , shamimeyas , shamimm , shamin , shanti , shantia , shaparakk23 , shaprak21 , sharafi , sharare.afs , sharareh 78 , sharghi , sharmin.r , sharona , shavreh , shayesteh 96 , shazde koochool , shecary , sheida_953 , Shery84 , shgoli , Shideh.sh , shidi1369 , Shifteh , shikolat , shima-m , shima72 , shiny star1 , shirin.a , shirin13 , shirinbrz , shiva joon , shiva217 , shivashiva , shiva_1360 , Shiva_AS , shiva_farhanian , SHKH1371 , shoko pars , shooma , sh•m•s , siah , Siahosefid , sibsorkhhava , siiiiiima , sila 120 , Silber , silverstar , sim sin , simaaaaa , simai , simaN , sima_a_111 , sinsor , sintia , sipa , sisi7070 , skiller , SKY GIRL , ~sky angel~ , sky-star , skydragon , sma40 , smart.b , smir , sn0wmen! , So What ???!!! , so0o0o0o0osan , sobdaughter , Sogand.I , sogand_ataash , Sogol Toix , sogolhe , soha1990 , soheiila , soheila1984 , soheilam , sohi , sokot shab , Sokout , Sol,14 , solina.74 , sollmaz , solma , some one , some61 , somi somi , somy_kh , song-ster , soode , soody pink , soooorati , sorme* , SOSKET , sotazi , Souci , sparrow , spgsara , spong bob , ss501girl , ssmaryam , ssoudeh , sssaaa , Star inferNal , star25 , star78 , star89 , starry eyed , Star_69 , star_crossed , strich , stubborn.teen , SUKY98 , sun gir*l* , SUN5613 , SunDaughter☼ , sunrita , sunshinegirl , suny girl , suny-s , susan1 , susanzandieh , Sutra , suzukix7 , sydney , syhbyt , szszsz , S_64 , s_aftab , s_donia323 , s_masroury , Sαrα , sαвα , T T--THR , T.T_1996 , taban rm , tadaii , Taira , talayeh , talkhoon , tan tan16 , tanaz-a , tandis2 , TanNazZz , tannaz_85 , tannaz_woow , tapesh , tara.sa , tarama , taraneh joon , Taraneh.n , taraneh24 , taranomeabshar , TARANOMEMEHR , taravat.r , TAWNY , Tearendless , teddy 23 , Tekin , TERMEH*M , Termeh1 , The Blind Owl , The End 13 , The Prestige , the shadow girl , The Wind , thmz , Tifani Jon , Tikooli , tina 1989 , tina. , tina.hj , Titania1273 , titinaz , ti_na60 , to'ranj , to0oranj , tondar1365 , tono , tooska16 , top0l , TOTIA2 , towentythree , tpirouz , traker , tsunami , tt.raha , ttabasoooom , tv35 , unichorn , unique1366 , unique_fh , Ushya7 , usui , v.f.d , V.i.d.a , v.tina , Vaaleh , vahid. , VAHIDEH / P , valan , valehjoon , Vampi.boy :| , vampire123 , vanas , Vard , Veni , venus banoo , Venus1378 , vghv , viciOus bOy , Violet.e , vivid103 , volcano67 , wenela , werewolf0123 , white-sky , wildfire14 , wildrose , winter emerald , wish... , XtavanaX , y.m.s , Y@Li-Jj , yada , yalda a , yalda24 , yam yam , yas baran , yas khis , yas moongirl , yas* , yas6662 , YASAM!N , yasaman20 , yasaman71 , yasamin_34 , yase banafsh , Yase sorkh , yasim , yasi_69 , yasna:s:.: , Yasnaaaa , yas_sepid63 , yegane34 , Z.BITA , z.rahmatian , Z.Sattari , zahira , ZAHRA EM , zahra ghani , Zahra Mokhtari , zahra naz , ZaHRa! , ZAHRA*N , zahra.gb76 , zahra.gol , zahra.rad , zahra126 , zahra1361 , zahra1374 , zahra74 , zahra891 , zahra92 , zahra@m , zahragoogi , zahra_126 , zahra_76 , Zahra_97 , zahra_jk , zanbagh , zara_127 , zaresara , Zari jOojOo , Zarizar , zarpari , zauberin87 , zdragon , zeinab_75 , zemestune , zeos , ZeYnAb KhAnOoM , ziagol , zibahp , ziZi @ M , zizi.sh , zizi26 , zizi66 , Zjooojooo , zm.matin , zohreh eshghi , zohreh.h , zohreh.zarei198 , zomorod.t , zooohreh , zozo_z1988 , zrnznn , zshinymoon , zy_jahromi , _ SPEED _ , _Azadeh_ , _black Flood_ , _farnaz_ , _NoNasH_ , _SarA_ , _TarlaN_ , |YaSsiii| , ~ Abji ZAhra ~ , ~ ghazali ~ , ~ MisS Fati ~ , ~ nikoO ~ , ~*Armina*~ , ~*Samane*~ , ~Alone.Boy~ , ~AmestriS~ , ~anahita~ , ~Andia~ , ~Ani Joon~ , ~Azita~ , ~B@H@R~ , ~Bita~ , ~BLACK~ , ~ElahE aB~ , ~elin~ , ~farzaneh jan~ , ~fatemeh69~ , ~Gelareh~ , ~ghasedak~ , ~Gisoyeshab~ , ~HaPPym00N~ , ~HeaRTbeAt~ , ~kimia~ , ~Magic Life~ , ~N!na jOojOo~ , ~NegaR , ~Ordibeheshti~ , ~pArnYa~ , ~Samaneh~ , ~sara khatoon~ , ~SariR~ , ~Sepideh_farhadi~ , ~Setareh Bano~ , ~shahrivar~ , ~shokuh~ , ~Snowy G!rl~ , ~TATY~ , ~The14th MooN~ , §parnian§ , ° ßaRaN ° , °Hal¡¥aS° , °•ღ بـــامـــزی ღ•° , ·•● samir ●•· , ÐOҜH] JÎG@R , ×Mahdis× , ×mahla.r:.: , ×sepidar× , ƸƷϯ baharϯƸƷ , Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒற£เ!3Д , ˙·▪●Nilsa●▪·˙ , ·٠•●ADRO!T●•٠· , ΞBaraNΞ , нαηιγε , آبجی خانمی , آبجی نیلوفر , آتای , آدرینا61 , آدم برفی , آذردخت , آراااام , آرام وحشی , آرام25 , آرتمیس 98 , آستاره , آسمان ابری , آسوده , آفناب , آمستريدا , آنا98 , آنـــشرلی , آنیتا , آهو خانم , آواشیوا , آيلين و زندگي , آیتای , آیدا*** , آیشا , آینوش , آیه* , اب و اتش , اتل و متل , ارام62 , ارامش.پ , ارتادخت , ارتمیس * , اردیبهشت 75 , ارزو. , ارغوان ایرانی , ارغوان49 , ارمغان7 , ارمیا , اسماء کرمی پور , اسمون , اشك اسمون*باران , افسون62 , افلاک , ال بانو , الاجون , البالو ترش , الـهـام , المـیـــــرا , الناز گوگولی , الهام جوكار , الهام1995 , الهام72 , الهام80 , الهه1374 , الیننا , امتیس , امتیس 69 , اميدوار , امید دیدار , امینم_ , انائل , انابل , انگشتر , انیس.م , اهریمن چشم زرد , اهورای , اورینا , اوژنی , اپادا , ای تکین , ایاتای , ایدابانو , ایناس68 , ایکسا خانوم , با نمک , باران 69 , باران شکوفه , باران.ج , باران6 , بارون بهاری , بازیگوش , بانو... , بانوی برفی , بانوی بهاری , بانوی جوان , بانوی شهریور , برگ پاییزی , بسکتبالیست , بلفى , بهار بارانی , بهار سرد , بهاران91 , بهاره.ح , بهـار , بي بي فري , بچه خوب , بی بی گل , بی بیده , بیــ رنــگــ , بیقرارم , تاریشا60 , تانی , تانیا72 , تبسم+ , ترانه ای دلربا , تربچه68 , ترنج خاتون , ترنج فاطمي , ترنم , ترنم ازاد , تـرنج فاطمــي , تمنای دل , تنهای پردرد , توهم سبز** , توکا , تک ستاره شب , تینا عبداللهی , ثامین , ثـمیـن , ثمره 82 , ثنا77 , جوجه تیغی , جودی ابوت شیطون , حاجی بلا , حریم , حس آشنا , حسین زاده حسینی , حـسـام*فـیـضـی , حلا خانوم , PARIS A , حنانه* , حنیفا58 , خاله خانم , خانم فسقلی , خانوم عسلی , خانوم مهربون , خانومی , خرس قهوه ای , خورشیدک , خوشه طلایی , خوشگلم من , خیال پاییز , داناد , دختر 3/3 , دختر آسمان , دختر خون اشام , دختر مامانی , دختر مسافر , دختر پارسی , دختر کبریت فروش , دختر گرما , دختراسمان , دخترویروسی , دخی بلا , دریا 91 , دزدمونا , دل آرا دشت بهشت , دلارام20 , دلارامم , دنیز. , دیبا کیان , دیوار چین , رابین * , راتمینار , راز مخفی , راژانه , رز صورتی ... , رز وحشی , رزصورتی , رنگ آرامش , روح سرگردون , رودنا , روزنه امید , رومی , روها , روژین21 , رویا(dream) , رویای من او , رژلب , ریحون , ریماس , زرین دخت , زعیم زاده , زهرا شاه میری , زهرا* , زهرا.الف , زهرا1234 , زهره ابراهیمی , زهره عشقی , زونا , زکیه67 , زیبای مامان , زیزیا , زینب سادات , س_م_م_ , ساحل70 , ساحلی , سارا 26 , سارا ممد , سارااااا , ساغر آدین , ساغر123 , سافانا , ساقی 2013 , سامانتا , سامک , سامیه.ر , ساکتین , سبحی , ستاره ارزو , ستاره بارانه , ستاره بارون , ستاره نقره ای , ستاره ی رها , ستـاره , سحربانو69 , سحرنقره فام , سرای بانو , سرتق , سرو تنها , سكوت ابريشم , سلطان گل زرد , سمیرا سیدی , سوداا , سودی جون , سولماز71 , سوگلی72 , سوین , سپيده خوب , سپید88 , سپیدوسیاه , سپیدک , سیمیندخت , شادئ , شادزى , شارمیتا , شانی , شاه توت , شاپررک , شاپرک13 , شایسته بانو , شب های انتظار , شداد , شراره حیدرزاده , شرقي , شقایق98 , شهر غم , شهرزاد قصه گوی , شهرزاد ن , شهرزاد.م , شیدا احمدی , شیرین بانو , شیرینusa , شیوا , صحرا73 , صدای پای اب , صدف. , صدیقه 1368 , صنم جمالی , صنم شیرازی , صنم_23 , طلوع عشق , عاشق رمان خواند , عاطفه بی بی , عرفان 82 , عسل جوووووووون , عسلی من , عشقکتاب , غزال آریا , غزال*zelzeleee , غزل رضائی , فائزه 75 , فارقليطا , فاطمه حيدري , فاطمه م.ا , فاطمه.س , فانا_fana , فتانه.پ , فرح77 , فرحناز65 , فرزان92 , فرزانه 62 , فرشته 37 , فرشته ی تنها , فرمانده , فرناز66 , فرنوش عاشق , فرگل1 , فرگلf , فهیمه62 , قاصدک* , ققنوس98 , لاتیدان , لاله , لحظه های آبی , ليزا٤٥ , لیلاحمیده , لیلی A , لیلی لیلوون , لیلین , لیلیپوت , م-محسنی , م.م.ر , م.نوری , مادام بی موسیو , مامان بهاره , مامان شهرزادی , مامان صفا , مامان مهتابی , مامان نی نی , مانی مانا , متولد بهار , محبوبه* , محبوبه_م , محدثه فسقلی , محسن , محمد علی ک , مدیا خانم , مرجان بانو24*12 , مرضیه00 , مریم.j , مسافر زمستون , معطر , ململ خانم , ملودی , ملکه خون , منا معیری , منا64 , منم و تنهایی , مه شب , مه هاباد , مهبوط , مهتا 1090 , مهتاب(آناناس) , مهدیه رادمنش , مهر.آئین , مهرزا , مهرناز69 , مهرو.ر , مهسا 1993 , مهسا94 , مهستی , مهلا.پ , مونا** , مژگان بانو , مژگان زارع , میترا. , میتی65 , میثاق 1 , میم. , میناااا , نازنین جونم , نانامی , ندای بهار , نرگس.ح , نسرین... , نسيا , نصرا... , نغمه13 , نــاز نوش , نفس رادمنش , نفس71 , نم نم باران , نوااا , نوتريكا , نوشیس , نوشین66 , نگار 1 , نگار راد , نگار.م.استقلال , نگاه روشن , نی نی توچولو , نیسا , نیــــــــروانا , نیلوفر دختر دریا , نیلوفر.. , نیلوفر98 , نیلوفر:-) , نیوساد , نیوش , نیکا83 , نیکــی , هانی سالی , هانیه نیکو , هدا 1 , هدیه , هفت مقدس... , هلن ناز , همما , همیسا , هورسان , هوفریا , هیلا , هیونگ , واران , وارش67 , وستا دخت , وندا مهران , ویدا.ف , ویشار , ياابالفضل , پارلاق گونش , پارمیس خانوم , پامچال , پانیذ75 , پانیززهرا , پاپلی , پرستو11 , پرهامه , پرهوده , پرواز70 , پروانه! , پرياf , پری گل , پریا.2012 , پریاss , پریوش .س , پـردیس , پهره , پیازچه , چاله , چشم خمار , چشم قشنگ , چشمک 74 , چپ دست , چی چی نی , چیکا , کابوی , کاساندا , کایرا.70 , کلارک گیبل , کپل ناز , کیانا پوریزدان , گذرگاه , گرگ ماده , گل رزقرمز71 , گل صبا , گلبرگ1 , یاس بی نشان , یاس دل , یاس رازقی , یاس سپید , یاسمین.م , یاناک , یـاس , یلدا تقی زاده , یواش , یگانه , ܓܨcrystalܓܨ , ๑ Areefee ๑ , დshadow girlდ , ღ Faranakღ , ღ ghazali ღ , ღdokhtar royaiiღ , ღHesaneღ , ᗩηηᗩ , •Aphrodite• , •●شقایق●• , Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ , ☂Rain Daughter☂ , ☆ Ghasedak ☆ , ♣ Elvira ♣ , ♣ tiam ♣ , ♥ nazi nazi♥ , ♥Arezoo , ♥mosTaFa♥ , ♥pari_gh♠ , ♥saya♥ , ♥Sepideh♥ , ♫♥SaRa♥♫ , ✖م♥ر✖ی♥م✖ , ✿SOOSAN✿ , ❀پرستو❀ , ツ ηarsis ℓavani , 之ДĦЯд

3. Top | #2

همکار بازنشسته

میانگین پست در روز
    7.98
    تشکر از کاربر
    51,505
    تشکر شده 232,845 در 15,741 پست
    اندازه فونت

با تشکر لطفا فقط اتمام کتاب را در تاپیک زیر اعلام کنید!
    آمارکتابهای در جریان سایت
    برای اطلاع ازبروزرسانی این تاپیک از بالای صفحه ابزار موضوع گزینه اشتراک در موضوع یا افزودن به علاقمندی را انتخاب کنید!

لطفا توضیحاتی راجع به کتاب، تعداد صفحات و نویسنده و سال چاپ حتما ذکر کنید . (این بند شامل نویسندگان عزیز انجمن نمیشه)
    برای نگارش از فونت Tahoma و سايز 2 استفاده كنيد و در بین خطوط لطفا فاصله نندازید ، بین کلمات حتما از اسپیس استفاده کنید تا ساختن فایل PDF راحتتر باشه
    .
    کمتـر از 20 خط در هر پست قرار ندهید!

برداشتن مطالب از این سایت فقط با ذکر منبع و اجازه رسمی از نویسنده انجمن ، مجاز می باشد!
    ممنون
    من آدم نرفتن ام، آدم دوست موندن، یا اصلا آدم دیر رفتن ام
    خیلی دیر...
    اما وقتی برم، دیگه آدم برگشتن نیستم. آدم مثل قبل شدن نیستم. باور کن!!

anna gavalda

4. 968 کاربر از پست pegah.a تشکر کرده اند .

!!nahal!! , # MiTrA.Sa # , #SamaneH# , $*~fire~*$ , $raha$ , " yegane" , "لعیا" , (morvarid) , (زلال) , * Atefeh * , * narges * , * فاطمه* , * م .عباس زاده* , * میـلاد * , **ava** , **mitra** , ~Niayesh~ , **Silver Star** , **Sky girl** , **سولماز** , *Aida Banoo* , *anse*hana , *atrina* , *Azarin* , *bi gharar* , *Fatemeh.K* , *mania* , *miss minoo* , *nafas.love* , *NAFASss* , *Nahayat* , *niki , *Nooriya* , *Parnia* , *parnian* , *PeG@H* , *SAHAR.R* , *SaNaY* , *shima* , *Shirin , *Silver Sun* , *sogol , *tina , *yegane* , *zahraee* , *|*|mystery|*|* , *~aida bala~* , *~SETAREH~* , *پریسا* , *یاقوت* , +Lily , +Neda+ , - heDeh - , -belle- , -Farimah- , -نازلی- , . ماه بآنو . , ...BaHaR... , ...rainy , .::.Sara.::. , .:BahaR:. , .:matin:. , .ARAM. , .Arghavan A , .DARLING. , .Ghasedak. , .Mehrnoosh. , .MOHABBAT. , .MojGan. , .SaInA. , .SaMiRa. , .ZeinaB. , .ايدابانو. , .دلآرام. , .هازال. , 0033 , 123659 , 677389 , 67pegah , 85@HADIS , 88 shiva , ::HeLiA:: , @nilu , @nis@ , @RMIN@ , abby7 , adelain , Adrina67 , afi90 , afra. , afroz99 , afsoon321 , aida.1996 , aida_siasookhte , ailin1365 , airena , ali_shey , alma8525 , Altin ay , aminlily40 , amir & gisoo , amirhessam , amisha , anahid.62 , Anahita.s , ana_1989 , ana_b , angel26 , Angelical , angry girl , anital , ankka , anna320 , ANOOSHKA1992 , ANTIFA , aqua , architect_shima , Arezoo Khanoom , ariai , Arrosha , artii , asal naz , asal Queen , aseman_82 , ashk eshgh , ashoka , asoodeh , atefe.t@heri , atena73 , ati123 , atila_far , ATISH68 , aty72 , aura , Autumn Rain , ava.n , Avaa , AVESTA , Ay-moon , ayda3 , ayris , Az@de , azadehh , azar** , azarsana , bahar fol , bahar paiizei , bahar-77 , bahar.nt , bahar1379 , bahar58 , bahare RE , bahar_19 , BaharәH , bahooneh10 , baloot62 , Banner , baran pr , barana.malek , Barane Gham , baran_1990 , BASIIRA , bast girl , BAZIGAR TANHA , behan , behi_aquarius , Behnaz joon , Behnoush , behrou , bella94 , benitto , binaha , birdana2 , Black wolf , Blast Off , blub2000 , blue69 , brain storm , breathe , busy , Cancer , candis_pink , casandan , cemira , chobiiin , chrysalis , CIVIL , coral , darya... , darya.m , darya12 , Dawn95 , dEaD-GirL , Delasa , deleabieman , dey-asa , dezy , Dina* , dokhibabash , dokhtare babash , dokhtare esfand , dokhtare_yakhi , Dolphin , Doni.M , doorsan , dorsa_jooon , down13 , dream07 , earth girl , eglantine-m96 , ehsany , elahe 66 , Elahe41 , elahegood , Elahe~M~ , elahye zibaei , Elen , elham tala , eli joni , eli- , elia65 , elianoos , Elin-sky , elloy , elmir4 , elmira* , elnaz a.k , elnaz20 , elnaz89 , elsa , ELYAN , ema29 , eshton , esike , F . Kh , f.barani , f.eti , f.hazrati , f@t3meh.k , fadiya , FANNI , farahi , farg0o0o0o0ol , farideh_h1366 , farisa , farnas , Farnaz , Farnaz-K , farnooshfarokhi , fArzane.Far , fateme16 , fateme78 , fatemeh666 , fatemeh74 , fatemehirooni , fatima.h , fatima64 , fatima92 , fatima_59 , fati웃❤유fati , feloor , FeNcI , fereshte.h , fereshteh_bo , flower-pari , free born001 , full of empty , f_javid , f_venus_74 , galanrood , ghasedak 71 , ghazal p , ghazal rad , ghazal.girl , ghazal368 , ghazale man , ghazale96 , gili , girl1995 , Giss Golabetoon , golchaghe , goldoone22 , gole narges , Gole Yassaman , GOLE...KAGHAZI , golgoli jaan , goli- , goominam , gooood girl , gorbenanash , gorgin khan , H..GH , H0NEY , hadis joojooo , hanajigh , Haniday , haniyeh120 , hasrate man , hasti 84 , havooo , hediyeh_b , Helia6 , helik , hobi , hod hod , hoda barani , hodeys , homa41 , homa90 , HOMAYONN , Honey.R , honey_x , Hoopoe , HOSEINA , hyunah , Ida.M , Idin98i , Inoosh , jan74 , JASMINE FLOWER , jimbo , kamand131 , Katra , katrin1369 , keyhane , khatooonn , Kim Aida , kimberly , kimi-vorojak , kimi.76 , kimia joon , Kimia.h , kissroll , kiumars , kurda smahlt:< , LAKPOSHTE , lale joon , laleh.winter , lambada , Laya.Li , layahashemi , leila.kh , leila.m , leilaadel , leyla71 , leyli ba man as , leyli70 , libra272 , lilil , lilipoot33_68 , lili_2sara , Lindie , little-fairy , liuana , love_a , M mehrane , M*KH , m-khani , m.a.r.z.i , m.rozaly , m0nire , m0zhdeh , m@moosh , M@R@L , m@sti2011 , maede7 , Maedeh , MAH-KOOM , mahana1 , mahbaran , mahboobeh 98 , mahdiar , mahdieh67 , mahdiehhjz , Mahdie_hs , Mahdis 77 , maheasemun , mahla.r , mahnazmom , mahoniya* , Mahsa.Sohrabi , mahsadina , mahsafall , mahsany , mahshad05 , mahtab10 , mahtab26 , mahtab888871 , Mahya 84 , makhmal_66 , malkusha , malmal91 , man! , manemah , maneou , mani1384 , Mansoure 391 , MANYA-94 , maral2942 , MARDE_TANHA , mary69 , maryam-pj , maryam.khakbaz , maryam.mani , maryam1 , maryam94 , Maryam977 , MARYAMGOL , maryam_4008 , maryam_95 , marzie1994 , math20 , mb_maryam , mehrnaz_k , mehrnoush_re , mehrsa_m , meli ka , meloda , Memolina , mfr60 , Mi Na , mig mig 76 , Mikrobe-Sorati , mina naz , mina68 , mina87 , mina_bala74 , mirage , miss nika , miss ♥ ghazal , Mobina.k , modern girl , mohade31995 , Mohadese7211 , mona.65 , mona61 , monaliza-1 , moniya , motlagh , Mozhgaan , mozhgan69 , mzm1368 , m_mah , N A F A S , n!loof@r , N*A*Z*L*I , N*O*S*H*I*N , n.g.t.16 , N@s!m , nadi.h , nadia_gh74 , NAFAS 9731 , nafas.65 , nafas_sheytoon , Nahid72 , nakhin khanum , nana22 , narges-1991 , narges.r , narjes*** , narmineh , Nashenase tanha , nasrin.j , nastaran1351 , nastaran_702 , Nayiri , Nazanin3 , nazanin_nm , nazi1 , nazi_gf2010 , negar*pb , negar1390 , negar920 , negikomando , Negin96 , Nelson , New Age , Nika R , Nika61 , niko.lili , nikoo 123 , nilgon_nili , nili_93 , niloofar- , niloofarane , nini mamakho , nini tosholo , nita.viok , nlp16001 , nnnn11 , NO ONE , noonoo_k , noooor , notrika , nrezaii , nutty , orange..A , ordibehesht91 , P*O*O*N*E*H , pa.j , paaeez , pain , Pardis-F , paria.v , Paria_N , parisa1374 , parmis86 , ParMoun , parshan 77 , pegah.hem , pegiiiiiiiii , Phoenix.74 , Pieta , pr.delafrouz , proxima , punio , pure13 , R ! R a , Raha jOOOOOOOOn , raha moozy , raha005 , raha288 , rahabano76 , rahairani751 , RaheBipayan* , ramesh20 , rashno , Rasuliiiiii , RealIty , Rehi 76 , reihaneh3 , respina1365 , reyhanu , reyhun99 , reza9000 , riitaa , roamer* , roosana , roya e man , roya.r.r , rozi-91 , S @hel , s.fzpr , s?h?r , saaad , saanaazaa , saba erfan , saba001 , saba28 , saba_a , sabooha , saeideh sb , safa9433 , saghigol , Sahar.M , SahariX , saharnazpari , sahely , SALI1452 , Sama & Stars , sama.2056 , saman wilson , samandf , samarehsalimi , samihastam , samin96 , SaMirA.Ha , samira67 , sam_2012 , sanamhapoo , sanaz 69 , sanaz_95 , sania555 , saqar70 , sara h , sara.jooooooon , sara.R , sarah.sh , sarayf , sara_1360 , sayeloyal , Sea Daughter~ , Sepideh1378 , sepideh_18 , serentipiti , set@yesh , SETARE SOHEYL , setareh06 , setareh30 , setaresetar , setayesh* , Shabnam t , SHADI.71 , shadi1356 , shadow_das , shaghayagh banoO , shaghayegh69 , shahzad , shakiba_2510 , shali , shamim khanom , shanti , shaparakk23 , sharareh 78 , sharghi , sharmin.r , shavreh , sheida_953 , sheyda-1990 , Shideh.sh , Shifteh , shima-m , shima72 , shirin.a , shirinbrz , shivashiva , shoko pars , shooma , siah , sias7280 , siiiiiima , Silber , sim sin , sisi7070 , skydragon , sn0wmen! , so0o0o0o0osan , sobdaughter , Sogand.I , sogolhe , soheiila , soheilam , sohi , solina.74 , sollmaz , some one , somy_kh , song-ster , soode , soooorati , SOSKET , sotazi , sparrow , sssaaa , star78 , Star_69 , SunDaughter☼ , sydney , szszsz , sαвα , tannaz_woow , tarama , taraneh24 , taranomeabshar , TARANOMEMEHR , TAWNY , Tekin , thmz , tina 1989 , tina bigdeli , tina.hj , tono , tooska16 , TOTIA2 , tsunami , ttabasoooom , unique1366 , unique_fh , Universe95 , Ushya7 , VAHIDEH / P , valan , vanas , Vard , venus banoo , vghv , viciOus bOy , vivid103 , volcano67 , wenela , white-sky , wish... , XtavanaX , y.m.s , yada , yalda a , yas khis , yas6662 , yasaman20 , yase banafsh , yasi_69 , yasna:s:.: , Yasnaaaa , yas_sepid63 , yegane34 , Z.BITA , Z.Sattari , ZAHRA EM , Zahra Mokhtari , zahra.gol , zahra.rad , zahra1374 , zahra92 , zahra_jk , zara_127 , zarpari , zauberin87 , zeinab_75 , zemestune , ziagol , zibahp , zizi.sh , zizi26 , zizijooon , Zjooojooo , zohreh.zarei198 , zomorod.t , zrnznn , _ SPEED _ , _Azadeh_ , _NoNasH_ , _SarA_ , _TarlaN_ , ~ ghazali ~ , ~ MisS Fati ~ , ~ nikoO ~ , ~Alone.Boy~ , ~Bita~ , ~elin~ , ~fatemeh69~ , ~Gisoyeshab~ , ~HaPPym00N~ , ~nas!m~ , ~Ordibeheshti~ , ~pArnYa~ , ~Samaneh~ , ~sara khatoon~ , ~SariR~ , ~shahrivar~ , ~shokuh~ , ~The14th MooN~ , §parnian§ , °Hal¡¥aS° , °•ღ بـــامـــزی ღ•° , ·•● samir ●•· , ÐOҜH] JÎG@R , ×Mahdis× , ×sepidar× , Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒற£เ!3Д , ·٠•●ADRO!T●•٠· , ΞBaraNΞ , нαηιγε , آبانی تنها , آدرینا61 , آدم برفی , آذردخت , آرام وحشی , آرام25 , آرتمیس 98 , آهو خانم , آواشیوا , آيلين و زندگي , آیشا , آینوش , االهام , اب و اتش , اتل و متل , ارزو. , اشك اسمون*باران , الهام1995 , الهه1374 , الهه50 , امتیس , انیس.م , اورینا , ایدابانو , ایناس68 , ایکسا خانوم , با نمک , باران 69 , بانو... , بانوی برفی , بانوی شهریور , بلفى , بهار بارانی , بهار سرد , بهبهو , بچه خوب , بی بی گل , بیــ رنــگــ , تاریشا60 , تانی , ترنج خاتون , ترنم , تولیپا , ثـمیـن , ثمره 82 , ثنا77 , جودی ابوت شیطون , حاجی بلا , حریم , حسین زاده حسینی , حـسـام*فـیـضـی , حلا خانوم , خانم فسقلی , خانوم عسلی , خانوم مهربون , خانومی , خوشه طلایی , خیال پاییز , داناد , دختر 3/3 , دختر کبریت فروش , دخترویروسی , دیبا کیان , دیوار چین , رابین * , راتمینار , راز مخفی , رز صورتی ... , رز وحشی , رزصورتی , روژین21 , رویای من او , رژلب , ریحون , زهرا شاه میری , زهرا.الف , زهره ابراهیمی , زیبای مامان , زیزیا , ساحلی , سارااااا , ساغر آدین , ساقی 2013 , سبحی , ستاره ارزو , ستاره بارون , ستاره نقره ای , ستاره ی رها , ستـاره , سحربانو69 , سحرنقره فام , سرای بانو , سكوت ابريشم , سمیرا سیدی , سوداا , سودی جون , سولماز71 , سپيده خوب , سپید88 , سپیدوسیاه , سیمیندخت , شادئ , شارمیتا , شانی , شاه توت , شاپررک , شایسته بانو , شجره , شهرزاد ن , شهرزاد.م , شیدا احمدی , شیرین بانو , شیوا , صدای پای اب , صنم جمالی , صنم شیرازی , صنم_23 , عرفان 82 , عسل جوووووووون , عشقکتاب , علیصدر , عمه حمی , غزال آریا , غزال*zelzeleee , فائزه 75 , فاطمه حيدري , فرح77 , فرشته 37 , فرشته ی تنها , فرناز66 , فرنوش عاشق , فهیمه62 , ققنوس98 , لاتیدان , لاله , لحظه های آبی , لیلاحمیده , لیلی A , لیلی لیلوون , لیلین , م.م.ر , م.نوری , ماجده , مادام بی موسیو , مامان بهاره , مامان مهتابی , محبوبه* , محدثه فسقلی , مدیا خانم , مرجان بانو24*12 , مرضیه00 , مسافر زمستون , مسافر كوچولو , معطر , ململ خانم , ملکه خون , منا معیری , مه شب , مهبوط , مهرو.ر , مهسا94 , مهستی , مَه رو , مژگان بانو , میترا. , میتی65 , نازنین جونم , نام کاربری , نانامی , نسرین... , نسيا , نوااا , نوشین66 , نگار راد , نگار.م.استقلال , نیلوفر98 , نیوساد , نیکا83 , هانی سالی , همما , هورسان , هیلا , واران , وستا دخت , ياابالفضل , پارمیس خانوم , پامچال , پانیذ75 , پانیززهرا , پاپلی , پرستو11 , پرهوده , پروانه! , پریوش .س , چیکا , کپل ناز , گل رزقرمز71 , یاس بی نشان , یاس دل , یاس رازقی , یاسمین.م , یاناک , یسنا. , یـاس , یواش , یگانه , ღ Faranakღ , ღ ghazali ღ , ღdokhtar royaiiღ , •●شقایق●• , Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ , ♥ nazi nazi♥ , ♥mosTaFa♥ , ♥pari_gh♠ , ✖م♥ر✖ی♥م✖ , 之ДĦЯд

5. Top | #3

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.93
    تشکر از کاربر
    13,340
    اندازه فونت

فصل اول

* انسان ها چوبی اند......
    با دماغ عشقی دراز تر از دروغ !
    نهنگ خیانت هر دم........
    ژپتوی وجدانشان را می بلعد.....
    .....
    دیگر ته هیچ قصه ای .....
    پــیــنــوکــیــو آدم نمی شود!

Boarding pass میان دست چنگ شده و به عرق نشسته ام، مچاله شده....
    چشمهایم را دور تا دور سالن ترانزیت، می چرخانم.....
    اضطراب دارم...
    خفیف.....
    دسته ی کیف را سر شانه ام، محکم می کنم....
    پاشنه ی میخی صندل های مشکی ام را به کفپوش سالن، می فشارم.....
    راه می افتم سمت دستشویی.....
    مستقیم... بعد سمت راست..... بپیچ سمت چپ.....
    عبای سیاه را آویزان می کنم....
    جلوی روشویی می ایستم....
    زنی با روسری سفید، کنارم ایستاده و مشغول تجدید آرایش ست.... تاپ قرمز تنش را مرتب می کند..... ایرانی بودنش معلوم است....... حداقل از این همه آرایش و این یقه ی باز و این نگاه ابلهانه....! برای من، معلوم است..... نگاه خیره و کنجکاوش را بهم می دوزد.... از توی آینه، صاف نگاهش می کنم.... صاف........! آنقدر که از رو برود و چشم از من بردارد..... آنقدر خالی و بی تفاوت و خیره، که سرش را بیندازد پایین و هی لب هایش وول بخورد و برای خودش پچ پچ کند و با مرتب کردن لباسش سرگرم شود.......
    دستم را زیر شیر آب می گیرم.... سرد.... حیف که آرایش دارم.... حیف...... حیف که اضطراب دارم.... حیف........!
    زن قرمز پوش، با نگاه متظاهر و ظاهر تقلبی، می رود.....
    چشمهایم را می بندم و boarding pass را لبه ی سنگ روشویی، رها می کنم..... جفت دستهایم را میگیرم زیر شیر آب سرد....... ســـــرد.......!
    نفس عمیق می کشم...... می کشم..... عمیــــــــــــــق......... مدیتیشن می کنم..... با همان حالت ایستاده و پاشنه های میخی ده سانتی...... با همان شیر آب سرد.... با همان پیشانی عرق کرده........ حالا، هر چی که ندانم، فقط این را می دانم که وقت حرف زدن با خودم نیست.....! وقت تزریق استرس بیشتر، نیست.......! به جایش، باز هم مدیتیشن می کنم..... باز هم با شیر آب سرد...... روی قفسه ی سینه ام متمرکز می شوم..... از پوست و گوشت و خون، عبور می کنم....... دنده ها را رد می کنم..... حالا، این وسط، یک چیزی دارد بدجوری می زند...... بدجوری...... دارم قلبم را می بینم.... دارم دهلیز چپ و راستم را می بینم.... و ماهیچه ی قوی تر بطن چپ.......! دارد می زند... مثل یک ماهی توی تنگ بلور..... ماهی ای که بهش آب نرسیده... ماهی ای که بی اکسیژن مانده...... می کوبد.....! بی امان........! به قلبم نگاه می کنم.... دارم میبینمش..... فقط بهش خیره می شوم...... و نفس عمیق می کشم..... به تپش های نامنظم و ویرانگرش فکر می کنم...... و نفس عمیق می کشم........ دارم نگاهش می کنم...... ناظر..... شاهد...... فقط، نگـــــــــــاه می کنم..........
    رها می شوم......
    خون با سرعتی باور ناکردنی، توی رگ هایم پمپاژ می شود.......
    اکسیژن، با شتابی غیرقابل وصف، به رگ و پی ام می دود........
    آدرنالین، به چشم بر هم زدنی، کاهش پیدا می کند.........
    دارم قلبم را نگاه می کنم......
    و همه ی رگ و پی ام را.........
    رها شده ام...................
    چشمهایم را باز می کنم.......
    لبخندی ندارم که تحویل آینه بدهم......
    بی لبخند....، مسکوت....... بی اضطراب...، آرام.......!
    با چشمهایی که شاید ته ته شان، بشود رنگی از نفرت دید..... رنگی از بیزاری...... رنگی شبیه به قیامتی که برپا خواهم کرد........ و جهنـــــّـــــــــــمی ، که به راه خواهم انداخت...............!!!
    دستهایم را از زیر شیر آب، بیرون می کشم..... خودم را توی آینه چک می کنم..... دو طرف شقیقه هایم را به سمت بالا می کشم.... موهای قهوی ای سیرم را که زیر نور به قرمزی می زند، دم اسبی بسته ام...... چشمهایم را سرمه کشیده ام... سیاه..... رژ لبم...، قرمز..... پوست تنم، آفتاب سوخته ی آفتاب سوخته.......
    چند درجه می چرخم.... خالکوبی کوچکی که پشت کتف چپم حک شده، ببر کمین کرده، از ورای تاپ تنگ سفید و ساده، نمایان شده...... ببر....... من....... ببــــــــــر........ جین تنگ و صورتی جیغ خوش رنگم را، با دست مرتب می کنم.......عبای سیاه کار شده با نخ لمه ی صورتی و آبی .... روبنده را می بندم.....
    کیفم را سرشانه ام می اندازم......
    توی آینه، پلک می زنم......
    دارم، مـــــــــــــــــــــی روم............
    بــــــــــــــــــایــــ ــد، بروم...........
    نفس عمیقی می کشم.....
    پرواز شارجه به سمت ایران، اعلام می شود.........
    Boarding pass را از روی سنگ روشویی، چنگ می زنم...................

=========================
    * از دکتر علی شریعتی

پست بعدی پنج شنبه
    ویرایش توسط shadow_das : 1391,02,28 در ساعت ساعت : 17:38

6. 2,266 کاربر از پست shadow_das تشکر کرده اند .

!!! NAFAS !!! , !!!!!mounes , !!!roya , !!nahal!! , !aynaz! , !mina , !shamim! , # MiTrA.Sa # , # بلوط # , #saba.b# , #SamaneH# , #sevda# , $ parmis $ , $*~fire~*$ , " yegane" , "لعیا" , (( espresso )) , (mahi) , (mina) , (morvarid) , (زلال) , (شارلین) , * Atefeh * , * hasti * , * kiana * , * narges * , * حدیث * , * سعیده * , * م .عباس زاده* , * میـلاد * , **ava** , **desi** , **fatima** , **mitra** , ~Niayesh~ , **samanta** , **shiny** , **Silver Star** , **Sky girl** , **سولماز** , *-NyMpH-* , *AdAm BaRfI* , *Aida Banoo* , *anse*hana , *Atena* , *atrina* , *banoo* , *bi gharar* , *fatemeh* , *Fatemeh.K* , *kolaleh* , *Leila* , *mania* , *Mar*yam* , *miss minoo* , *msbm* , *nafas.love* , *NAFASss* , *Nafise.a9* , *Nahayat* , *NaZ@NiN.B* , *niki , *nil00* , *Nooriya* , *parmiss*gh , *Parnia* , *parnian* , *PeG@H* , *Peggy* , *Poolstar* , *RESPINA* , *Rima* , *saghari* , *SAHAR.R* , *SaNaY* , *Set@yesh* , *shima* , *Shirin , *Silver Sun* , *sogol , *sogol* , *soodabeh* , *sorme* , *T.a.N.i.N* , *tina , *venos* , *yasi , *yegane* , *|*|mystery|*|* , *~* Atefeh *~* , *~aida bala~* , *~SETAREH~* , *الف* , *باران بهاری* , *ترمه* , *دخت تپل* , *دختر توپولو* , *دختر خوب * , *رز* , *مائده* , *پریسا* , *یاقوت* , +Lily , +Neda+ , -Farimah- , -ShaDi- , -نازلی- , . ماه بآنو . , .....ARAM , ...BaHaR... , ...rainy , ...teresa... , ..samira.. , .: She :. , .:!Tar:. , .:BahaR:. , .:matin:. , .:zahra:. , .ARAM. , .Arghavan A , .arsana. , .DARLING. , .elh@m. , .Fatemeh. , .Ghasedak. , .HOMA. , .MAHBUBEH. , .Mar.Yam. , .MOHABBAT. , .MojGan. , .nox. , .parniya. , .SaInA. , .yasmin , .ZeinaB. , .ايدابانو. , .دلآرام. , .هازال. , / Zahra / , /maryam/ , /لاله/ , 0033 , 021girl , 10024 , 115-مروارید , 1339 , 1478 , 199295 , 3pde193 , 41267m , 5011311 , 6236sara , 6789 , 67pegah , 77 77 , 85@HADIS , 870664182 , 88 shiva , 890200721 , ::HeLiA:: , ::naghmeh:: , @ DINA @ , @m@hl , @nilu , Aban80 , abbas_p , abby7 , Adele72 , adish1 , adlay , Adrina67 , afarin.rasa , afi jonz , afra. , afra_h , afroodit , afroz99 , AFSON* , afsoon321 , ahoo16 , aidai , aida_siasookhte , aili , ailin1365 , airena , Ajolis , akram 63 , Ala 77 , Ala88 , alikhademi , alis91 , ali_shey , alma8525 , Alone moon , al_ay_20 , amane & mamati , amenia , AMIN1359 , amini2004 , aminlily40 , amir & gisoo , amirhessam , amisha , amitida24 , AmItIsS jOoN , amorist , ana* , anahid 33 , anahid.62 , Anahita.s , ana_1989 , ana_b , angel04 , angel26 , Angelical , angle66 , angry girl , aniss , anita619 , anital , anitis , ankka , anna320 , ANNE , ANOOSHKA1992 , ANTIFA , any body , anzhela , apamea , aram...... , archangel , architect_shima , arefe90 , Arezoo*~*r , arezoo214 , arezoue , arghavan58 , ariai , Ariaie0088 , ariana68 , arman57 , arman_iran , aros , Arrosha , arsenik , Artemisa , Artenus , artii , artnous , aryan daughter , aryana.n , asal naz , asal Queen , asal-1412 , asallak , asal_bumpy , asemane nili , asemanii , aseman_82 , ashoka , asma-m , asma66 , asoodeh , assertive , atashgah62 , atefe..bd , Atefe.M , Atefe97 , atefeh.mr , atefeh_49 , atefeh_f , ati joooon , ati t2 , ati123 , AtI2020 , atila_far , atish69 , atish_fm_1989 , atoosa joon , atoosa74 , Atrisa banu , aty72 , atyek , August , aura , Autumn Rain , ava.n , ava68 , Avaa , avabehrouzian , ava_s2 , AVESTA , Ay San , Ay-moon , ayandeh1 , ayda3 , Ayda_alone girl , ayda_ayda , aynaz69 , ayris , Ayta , Az@de , azadehh , AZAR-70 , azarsana , azidan , Azita49 , B . A , B*O*S*H*R*A , b.khorasani , b3666 , bahar narang , bahar-77 , bahar.d65 , bahar.nt , bahar1379 , bahar2008 , bahar58 , Baharbk , baharboofy , bahare RE , bahareh.por , baharezendegani , BaharәH , bahooneh10 , baloot62 , bamdad.94 , Ban0ye sang , banafsheh_sh83 , bani* , banix , Banner , banoojun , banooshab , Banooye Koochak , banooye shab , baran 73 , baran lonely , baran pr , baran.amad , barana.malek , bArAnAk99 , baranbahari , Barane Gham , barane khazan , baranjoon , baran_1990 , barin_s , barni , baroon14 , baroonii , baroonii25 , BASIIRA , batiii , BAZIGAR TANHA , behan , behi_aquarius , behnaz ab , Behnaz joon , behnoosh48 , Behnoush , behrou , BehηaZ , bella94 , benitto , benq , best g!rl...SH , bestbest , beste , bibi73 , bikari , bilio , binaha , binam , birain , birdana2 , Bita_SA , Black wolf , black&white , black-roze , blacksun , Blast Off , blub2000 , blue berry , blue.berry , blue69 , bneta , bonbon , brain storm , breathe , breeze.blue222 , busy , C.r.A.z.Y , candis_pink , carrie , casandan , cemira , chemuni , chica89 , chobiiin , chrysalis , CIVIL , cloudyneda , coffee , com86 , crazylife , d.pouya , dander1000atash , darian , darya1 , darya12 , darya19 , Dawn95 , dEaD-GirL , Defne , degeer , Delaramad , Delasa , delasa3 , deleabieman , delish , deragun , desert girl , desiree , dezy , diaar , dilayla , Dina* , divandary , dokhibabash , dokhtare babash , dokhtare esfand , dokhtare khial , dokhtare_yakhi , dokhtar_naz2020 , doorsan , DORI JOOON , dorsa_jooon , down13 , dozhd , dr.yasaman , dream07 , duste man , eadl , earth girl , EasTern_Girl , ebrahimi.fari , eelham , eevanescencee , eevee , ehsany , elahe 66 , Elahe-73 , ELAHE444 , elahegood , elaheh70 , Elahe~M~ , elahye zibaei , elak , elanaz44 , Elen , elena1998 , elenah , Elham fa , elham*d , elham-n , elham12345 , eli ab , eli joni , eli- , ELI.12 , Eli.f.m , eli.M , eli2 , eli5 , elia65 , elianoos , Elikanik , Elin-sky , elin89 , EliSo , elle , elloy , elmino , elmir4 , elmira DN , elmira.Be , elmira.t , elmiraa_20 , elnaz a.k , elnaz89 , elsa , ema29 , ensieh-oof , eshton , esike , estifen , eti98 , EVE L , evva , F . Kh , f.barani , f.hazrati , F.MoV , f@t3meh.k , f@temee , fa62 , fadai , fadamada , fadiya , faezeh_kht , fafacr7 , faghatdream , fahime_kiticati , falahi , famdavari , fander , fani black 212 , FANNI , far-a , farahi , faraz_90 , farg0o0o0o0ol , fargol_2408 , fariba_hed , faride40 , farideh_h1366 , farin68 , farisa , farizad , farnas , Farnaz , Farnaz-K , Farnaz.R , farnooshfarokhi , fary , faryad(sf) , fArzane.Far , farzane.rsh , Fateme Z , fateme16 , fateme78 , fatemeh jooon , fatemeh1990 , fatemeh2001 , fatemeh27 , fatemehirooni , fathemeh , fatima.h , fatima1900111 , fatima64 , fatima92 , fatima_59 , Fed Up , feloor , femenist_bahar. , fera , fereshte.h , fereshth , feri joonam , ferijoonm , fermesk , feryal_bahmani , filiz57 , fk-osh-d , flavia , foruzan-k , fouji , FowL , fozhi , free born001 , frokni , Frost , full of empty , f_ gisoo tala , f_javid , f_venus_74 , gaia , galadril3 , galanrood , gandomsa , genelia , gh-sm , gharibe_zz , ghasedak 71 , ghazal 2012 , ghazal jooni , ghazal p , ghazal rad , ghazal.76 , ghazal.girl , ghazal368 , ghazale man , ghazale96 , ghazghaz , gherti , girl1995 , Giss Golabetoon , gitalina , GitaRi , gk13541351 , goddessoflove , godness , Golbahar75 , golbaran , golchaghe , goldoone22 , gole narges , Gole Yassaman , GOLE...KAGHAZI , gole.bahari0 , golgoli jaan , goli- , goli20 , goli21 , GOLNAZ , golnoush_k , golnuosh , Golnush Sadeghi , googoosh z , gooood girl , gorbenanash , gord Afarid , gorestan man , gorgin khan , Gumiho , H..GH , H0NEY , ha le , hachekhaste , hakim4181 , hanaan , hanajigh , Hanak , Hananesh , hanayi , hana_m , Haniday , hanie-ab , hanila , Hanisa , haniyeh120 , haniyeh98 , hany111 , hargez , hasrate man , hasti 84 , HASTI.B , hasti11 , hasti59 , hasti789 , hasti_azadi , Hate Love , havooo , havva7 , hediyeh_b , Hedyeh. , helik , helionitta , hesaneh , hiam , hiiiiiiiiiiiis , hilda_moonlight , hiva-20 , hiva4887 , hobi , hod hod , hoda barani , hoda.4470 , Hodaa37 , hoda_b , hoda_f1 , homa* , homa41 , HOMAYONN , homa_2555 , Honey.R , Honey_fa , honey_x , honorable me , hoomand , Hoopoe , hoora.sh , hoorra , HOSEINA , hosnaa , htamspam , hyunah , h_a_1234 , icicle , Ida.M , idin baharvand , Idin98i , Inoosh , ir2007 , Irani , Iris7 , iryane , isis , j.ghanavizi , jaleh1 , jan74 , JASMINE FLOWER , Jasper Hile , jimbo , jnashenakhte , joana , JonasRahimi , jujuee , Kahroba. , kakaoo66 , kam kam , kasra.sh , katoore , Katra , katrin1369 , keyhane , khademre , khatereh14 , khatooonn , khoshhal , Ki Mi Ya ● $h , kiana jon , kiana61 , Kiiiiana , Kim Aida , kim-rah , kimberly , kimi-vorojak , kimi11098 , kimia joon , kimia_hg , kimiya14 , kingAP , kissroll , kiumars , Kiyasha , kodaki , kolaghermezi , kr@m.R@ , kristeen , krystall , kuchuloo , kurda smahlt:< , L!l!an , l0vin , Laali , Lady Sky , lady-mona , LAKPOSHTE , lale joon , Lale7 , laleh.winter , lambada , lartmis , Laya.Li , layahashemi , Le!lY , leila banoo , leila.kh , leila.m , leila93 , leilaaa98 , leilaadel , leili_zzz , leillaa , lemol , leyla71 , leyli ba man as , leyli70 , leyly , libra272 , LicH_MaSteR , liia , lilil , lilipoot33_68 , lili_2sara , Lindie , Lioda , little princess , little-fairy , liuana , liza76 , looli jun , Love black , love mazyar , Lovely_girl , love_a , lxgirl , M mehrane , M*KH , m-khani , m.a.r.z.i , m.hj , m.rozaly , m0nire , m0zhdeh , m3hrara , m@hs@_72 , M@R@L , m@sti2011 , ma30-69 , maahak , MAARY , maede7 , Maedeh , Mah NEGAR , MAH-KOOM , mahana1 , MAHASA , mahbaran , mahbobeh joonam , mahboobeh 98 , mahboubeh69 , mahda , mahdi3h , mahdiar , mahdieh021 , mahdieh67 , mahdiehhjz , Mahdie_hs , Mahdis 77 , mahdis23 , maheasemun , Mahed , mahiia , mahnazmom , mahoniya* , mahsa tanha , MAHSA-O , mahsa.raad , Mahsa.Sohrabi , mahsa/// , mahsa11 , mahsa1490 , mahsadina , mahsafall , Mahsali , mahsamoon , mahsan_bluesky , mahsa_128 , mahshad05 , mahshid_3d , mahtab payda , mahtab10 , mahtab22 , mahtab26 , MAHTAB63 , mahtab888871 , mahtabi22 , mahuniya , Mahya 84 , Mahya.N , mahya1995 , Maisa_rad , MAJJI , malenie , malihe ranjbar , malkusha , Mikrobe-Sorati , malus , mamadef7 , mamorin , man! , manam4141 , Manelie , manemah , maneou , mani1384 , mania noonooiy , mania** , maniya.l , mansoure , Mansoure 391 , mansuri , many22 , MANYA-94 , maral2942 , MARDE_TANHA , marge_setare , Mari958 , MaRjaN 78 , marjan khanomi , marjansh , marmar69 , marmar7452 , marmara25 , Mary.Maryam , mary626 , mary69 , maryam-pj , maryam.khakbaz , maryam.mani , maryam1 , maryam1388 , maryam56 , maryam63279 , Maryam977 , maryamfun , MARYAMGOL , maryami.aramesh , maryammmmmm6 , maryammogadas , maryam_4008 , maryam_m1112 , maryiana , marykh , maryta , marzie asemani , marzie1994 , marzifa , mashyane , masi.eshghi , masih1384 , masin , matchless , math20 , matin_a , maya 74 , mb_maryam , mediya , medoza , meemool , mehnoosh , mehr22 , mehraban.g , mehrazar , mehrdokht , mehrgan0000 , mehrn00sh , mehrnaz_k , mehrniaa , mehrnoush_re , mehrsa_m , melanie stryder , meli ka , Melika.s , melika60 , melikappp , melikarozl , melikbelik , Melisa , mellina2000 , meloda , melodeee , melodina , melorin sasni , Memolina , meno , mesiQ , me_ned , mfr60 , mhb mhb , mhpmn , Mi Na , mig mig 76 , mig.mig , Mina , mina naz , mina* , mina.bala , mina68 , mina87 , mina_bala74 , mina_joon , mina_k , mindrella , mini_md , mini_mini , minmin1780 , minoo1920 , mirage , Misha73 , mishapasha , misha_kavir , miss nika , miss ♥ ghazal , miss.no.1 , miss_mass , Mitir , mitra mm , Mitra81 , mk70 , modern girl , mohade31995 , mohadese.k , mohadeseh_22 , mojgan.am , mokmor , mona.65 , mona61 , mona92 , monaliza-1 , monir1343 , moniya , mono1 , monos , monster1373 , Moohanaii , moonila , mosafer baran , motlagh , Mozhgaan , mozhmozh , my dream , mzbanoo1379 , mzd_pmd , mzm1368 , m_h_n , m_mah , m_reisie , N A F A S , N!l00f , n!loof@r , N*A*S*I*M , N*A*Z*L*I , N*O*S*H*I*N , n.a. , n@diya , N@s!m , n@st@r@n-gh , na3!m , naazi , nadia1 , nadia_gh74 , nadii 69 , nady48 , naeime66 , NAFAS 9731 , nafas.65 , nafas44 , nafas_sheytoon , nahayat007 , Nahid72 , nairika , Najme-97 , nakhin khanum , nana22 , nanazkhanoom , nane sarma , narbod , narciss , narges.r , Nargis-narcisse , narjes*** , narsis_DNM , nas2ran , Nashenase tanha , nasim1768 , nasim3731 , nasimrahi , nasrin javan , nasrin.j , nastaran.r , nastaran1351 , nastaran86 , nastaran_702 , Natasa , Nature , nawsim , Nayiri , naz aram , nazanin sh , nazanin.ba , nazanin_nm , NazGol.1377 , nazgole , nazi shirazi , nazi1 , nazi_67 , nazi_gf2010 , nazlili , nazli_rezaee , nbm.1376 , Ne9in , ned67 , neda shadman , nedaj , neg neg , negar sdg , negar*pb , negar.n1000 , negar1390 , negar2000 , negar920 , negarh91 , negarjav , negikomando , negin-joon , negin.nixnix , negin17 , Negin96 , neginra , Nelson , nemesis , nenoy , New Age , NE[ )@A , niayesh00 , niho , Nika R , nika1771 , Nika61 , niko.lili , nikoo 123 , nikoo87 , Nikpour , nilgon_nili , nilid312 , nili_93 , nilok , Niloo khanom , niloofar- , Niloofar-76 , niloofarafoolin , niloofarane , nima fafa , NiNa.S , nina86 , nini tosholo , nini-kimi , nini84 , nino_9 , nita.viok , niusha_sbr , niyayeeeeeesh , nlp16001 , nmari , nnnn11 , NO ONE , noirsa , nokia5800 , noonoo_k , noooor , noora86 , Nora71 , noting , nrezaii , nsim , nutty , o.r.a.n.u.s , ofogh12 , olala , omidk , oo!!! , OoPs , orange..A , ordibehesht91 , osweh , P*O*O*N*E*H , p-a-r-i , p@ntea , pa*si , pa.j , padideh_hs , paeez 74 , pain , pakdel , paliz-sm , pana-m , panah , pani1381 , paniza321 , papa_midnight , paradise , parasto22 , parastoo_joon , Pardis-F , pardis19 , pari1990 , paria.v , Paria_N , paria_pari , pariedarya , Parifam , parinaz.m , parisa00 , parisa2000 , parisa6731 , parisa7192 , parisan1372 , parisaparisa , parisat , pariya.sh , parmis86 , parmis91 , ParMoun , parparpar , parto taban , parvane. , Parvas80 , parvazeh98 , parvinah , peg@h , pegah.a , pegah.hem , pegiiiiiiiii , peonyel , perijooon , petrisiama , peymaneh , phare , Phoenix.74 , Pieta , pink girl2012 , Pinkvadie , polyantha , poodi , pr.delafrouz , prand17 , princess 2012 , princess74 , princess_1551 , proxima , punio , pure13 , RafOneh , Raha jOOOOOOOOn , raha moozy , raha noonooshi , Raha.74 , raha005 , raha288 , rahaa_m , rahabano76 , rahairani751 , rahakh , raha_lucky , rahgozar76 , rahil2 , rahil_banoo , rain love , Ramaan , ramanava , ramesh20 , ramou2030 , Rana.S , rangin , rashno , Rasuliiiiii , ratanaz , raz gol , REAL LOVE , RealIty , Rebel_Da , redrose_love68 , red_rose , Rehi 76 , reihaneh3 , respina1365 , reyhaneh2020 , reyhanu , Rez1_ds , reza635 , reza9000 , rezno , riitaa , rilla , roahan , roamer* , robat75 , rokhsan , romina ab , romina84 , Ronika-radan , ronnin , roosana , rooya455 , rooyaa , rory , rose33 , roseberry , roxaneh , roya e man , roya.r.r , roya1365 , roya62 , rozan98 , Rozela , rozhifree , Rozi-Par , rozita maryam , rtin , R£§PINA , S @hel , S- Masoum , s-engineer , s.d.yeganeh , s.fzpr , s?h?r , S@EEDEH 93 , S@LAR & S@DRA , s@na , Sa#aR , saaad , saanaazaa , saba 68 , saba001 , saba28 , sabaya , saba_a , sabooha , SABRINA.S , sadaf.a , sadaf.sh , sadaf1366 , Sadaf_A , sadsadsad , saeideh sb , Saeideh_82 , safa9433 , saghar 6 , Saghar.h , saghi.m , saghigol , SAGHIIIII , sahar.74 , Sahar.M , sahar.mah16 , sahar03 , sahargoogoo , sahari , SahariX , saharjojoo , saharnaz1390 , saharnazpari , saharsisi , sahar_98 , sahe , sahelearam , sahelii , sahely , sajede-78 , sakera , saktin , SALI1452 , salvi_0122 , sama33 , sama717 , saman wilson , samandf , samarehsalimi , samihastam , samim , samin96 , samir , samira 68 , SaMirA.Ha , samira1362 , samira67 , samira_70 , Samira_Sabbaghi , samix , sam_2012 , sana1577 , sana1994 , sanam24 , sanamhapoo , Sanaz1370 , sanaz_95 , sang_e_saboor , SANIA-23 , sania555 , sany2000 , saprina* , saqi , sara 18 , sara fard , sara## , sara*vooroojak , sara.HB , sara.jooooooon , sara.R , sara1995 , sara1997 , sara2876 , sara71 , saraabyaneh , sarah.sh , saramin , sarax , saray , sarayf , sara_1360 , sareh_snowdrop , sarina. , sarina1911 , sarvenazee , sarvina , sasa75 , sasbh2 , satitalk , Sati_Faeze , saye30 , saye70 , sayeh20 , sayeh66 , sayeh921 , sayeloyal , sayesareEshgh , scarlet25 , Sea Daughter~ , SEA SHELL-600 , sedighe1340 , sefid65 , selda-A , selenaG , selina63 , sepeedeh , sepideeh , sepideh*** , Sepideh.ET , sepideh.f , Sepideh1378 , sepideh1993 , sepideh_18 , sepide_d , sepidiii , sepidrokh , sereena , serentipiti , set@yesh , SETARE SOHEYL , setare yakhi , setareh30 , setareh67 , setarehesoheil , setarehhh , setaresetar , setayesh* , setayesh1363 , setayesh_p995 , sete , settt , sevda76 , sevin jooni , Shabah eshg , shabtab 62 , shadab1987 , SHADI-R , SHADI.71 , shadi1356 , shadowlight , shafagh 69 , shaghayagh banoO , shaghayegh+h , shaghayegh69 , shahin88 , shahrzad64 , shahzad , shakiba_2510 , shali , shamim khanom , shamim94 , shamimm , shamim_13 , shamin , shanti , sharafi , sharareh 78 , sharareh223 , SHARAREHHDPR , sharghi , sharmin.r , sharona , shavreh , shayesteh 96 , shecary , sheida_953 , Shery84 , sheyda315 , sheydajoooon , shgoli , shida.m , Shideh.sh , shidi1369 , Shifteh , shima-m , shima2011 , shima72 , shimash , shiny star1 , shirin.a , shirin13 , shirinbrz , shiva joon , shiva sh , shiva-72 , shiva217 , shivajan:D , shivashiva , Shiva_AS , shiva_farhanian , shoko pars , shooma , shooookajojo , sh_karan , sh•m•s , siah , Siahosefid , siba12 , siiiiiima , sila 120 , Silber , silverstar , sim sin , sima.d , sima.r , simaaaaa , simai , simaN , sima_a_111 , simi , sinsor , sintia , sipa , sirius , sisi7070 , skiller , sky-star , smart.b , smir , sn0wmen! , snia , so0o0o0o0osan , sogand n , Sogand.I , sogand.m , Sogol Toix , sogolhe , sogolmehrabon , soha 20 , soha1990 , soheiila , soheilam , sohi , sokot shab , Sokout , Sol,14 , solina.74 , sollmaz , Somaeh_at , somaye73 , somayeh1385 , sombole , some one , some61 , somi somi , somy_kh , song-ster , soode , soody pink , soooorati , SOSKET , sotazi , soudi94 , sparrow , spgsara , spong bob , spring93 , ssmaryam , ssoudeh , sssaaa , ss_ati_ss , Star inferNal , star25 , star78 , star89 , starry eyed , Star_69 , strich , stubborn.teen , sun gir*l* , SunDaughter☼ , suny-s , suri masuri , susanzandieh , Sutra , suzukix7 , sydney , syhbyt , symorgh , szszsz , S_64 , s_aftab , s_donia323 , s_masroury , Sαrα , sαвα , T T--THR , T.T_1996 , tadaii , tahura , Taira , talkhoon , tama1011 , tanaz-a , tandis2 , tanen , TanNazZz , tannaz_85 , tannaz_woow , tapesh , tara.sa , tarama , taraneh joon , Taraneh.n , taraneh24 , taraneh86 , taranomeabshar , TARANOMEMEHR , taravat.r , TAWNY , Tearendless , teddy 23 , Tekin , tgilani2012 , thabibeh , the shadow girl , The Wind , tina 1989 , tina. , tina.hj , tinairn , Titania1273 , titinaz , ti_na60 , to'ranj , to0oranj , toka-88 , tondar1365 , tono , tooska16 , top0l , TOTIA2 , towentythree , traker , tsunami , tt.raha , ttabasoooom , tv35 , unichorn , unique_fh , Universe95 , Ushya7 , v.tina , Vaaleh , vahid. , VAHIDEH / P , valan , vampire123 , vanas , Vard , venus banoo , Venus1378 , vianna , viciOus bOy , vivid103 , viyana* , viyoo , volcano67 , wenela , werewolf0123 , white-sky , wildfire14 , winter emerald , wish... , writer , XtavanaX , Y*A*S , Y@Li-Jj , YaaaaC , yada , yalda a , yalda1354 , yaldasp , yam yam , yanlizlik , yas baran , yas khis , yas* , yas6662 , yas@min , YASAM!N , yasaman20 , yasamin-73 , yasamin33 , yasamin_34 , yase banafsh , yasesabs , Yasi13 , yasim , yasin111 , yasi_69 , yAsnA*19F , yasna:s:.: , Yasnaaaa , yassii , yas_sepid63 , yegane34 , Z.BITA , Z.Sattari , zahira , ZAHRA EM , zahra ghani , Zahra Mokhtari , ZAHRA*N , zahra.gb76 , zahra.gol , zahra1361 , zahra92 , zahra@m , zahragoogi , Zahra_97 , zahra_jk , zanbagh , zara_127 , zaresara , Zari jOojOo , Zarizar , zarpari , zarre , zauberin87 , zebeli , zeinab75 , zeinab_75 , zemestune , zibahp , ziglernata , ziiiziii13 , zina , ziZi @ M , zizi.sh , zizi26 , zizi66 , zizijooon , zm.matin , zohal69 , zohreh eshghi , zohreh.h , zohreh.zarei198 , zohreh9924 , zomorod.t , zomorrod , zooohreh , zoooom , zozo_z1988 , zy_jahromi , _ SPEED _ , _Azadeh_ , _NoNasH_ , _SarA_ , _TarlaN_ , |YaSsiii| , ~ Abji ZAhra ~ , ~ ghazali ~ , ~ MisS Fati ~ , ~ nikoO ~ , ~*MONA*~ , ~*Samane*~ , ~Alone.Boy~ , ~AmestriS~ , ~anahita~ , ~Azita~ , ~banoo~ , ~ElahE aB~ , ~ELAHE~ , ~farzaneh jan~ , ~fatemeh69~ , ~Gelareh~ , ~ghasedak~ , ~Gisoyeshab~ , ~haniye~ , ~HaPPym00N~ , ~HeaRTbeAt~ , ~kimia~ , ~Magic Life~ , ~N!na jOojOo~ , ~nas!m~ , ~NegaR , ~Ordibeheshti~ , ~pArnYa~ , ~Samaneh~ , ~sara khatoon~ , ~SAREH~ , ~SariR~ , ~Sepideh_farhadi~ , ~Setareh Bano~ , ~Setareh~ , ~SHADO~ , ~shahrivar~ , ~shokuh~ , ~The14th MooN~ , ~آسا دخت~ , §parnian§ , °Hal¡¥aS° , °•ღ بـــامـــزی ღ•° , ·•● samir ●•· , ×sepidar× , Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒற£เ!3Д , ·٠•●ADRO!T●•٠· , ΞBaraNΞ , нαηιγε , آبانی تنها , آبجی خانمی , آبجی نیلوفر , آتای , آدرینا61 , آدم برفی , آذردخت , آراااام , آرام وحشی , آرام25 , آرتمیس 98 , آستاره , آسمان ابری , آسوده , آفناب , آنا98 , آناکارنینا7 , آنـــشرلی , آنیتا , آهو خانم , آواشیوا , آویشا , آوین. , آيلين و زندگي , آييريا , آیتای , آیشا , آینوش , االهام , اب و اتش , اتل و متل , اتوسا جون , ارامش.پ , ارتادخت , ارتمیس * , اردیبهشت 75 , ارزو. , ارغوان 67 , ارغوان ایرانی , ارمغان7 , ارمیا , اسماء کرمی پور , اسمر , اشك اسمون*باران , اقاقی , ال بانو , الاجون , البالو ترش , الناز گوگولی , الهام جوكار , الهام1995 , الهام72 , الهه نیا , الهه1374 , الهه50 , الی99 , امتیس , امتیس 69 , انابل , انجلین , انگشتر , انیس.م , اهریمن چشم زرد , اهورای , اورینا , ELI , اپادا , ایاتای , ایدابانو , ایلهام , ایلکای2 , ایناس68 , ایکسا خانوم , با نمک , باران شکوفه , باران.ج , بازیگوش , بانو... , بانوی بارانی , بانوی بهاری , بانوی جوان , بانوی شهریور , بسکتبالیست , بــــانــــو , بلفى , بهار بارانی , بهار سرد , بهاران91 , بهاره.ح , بهاره5 , بهبهو , بي بي فري , بی بی گل , بی بیده , بیــ رنــگــ , بیقرارم , تارک , تاریشا60 , تانی , تانیا72 , تبسم+ , ترانه ای دلربا , ترسا اميني , ترنج فاطمي , ترنم , ترنم ازاد , تریلوبیت , تمام ما , تمنای دل , تندیس66 , توهم سبز** , توکا , ثـمیـن , ثنا77 , جودی ابوت شیطون , حاج اقاا , حاجی بلا , حریم , حسنا70 , حسین زاده حسینی , حـسـام*فـیـضـی , حلا خانوم , خاله خانم , خانم فسقلی , خانوم عسلی , خانوم معلم , خانوم مهربون , خانومی , خرس قهوه ای , خورشیدک , خوشه طلایی , خوشگلم من , خیال غزل , داناد , دختر 3/3 , دختر آسمان , دختر مامانی , دختر مسافر , دختر پارسی , دختر کبریت فروش , دختر گرما , دختراسمان , دخترویروسی , در امتداد عشق , دریا 91 , دریای طوفانی , دزدمونا , دلارام20 , دنیز. , دوست داشتني , دکور , دیبا کیان , دیوار چین , رائیکا , راتمینار , رادمینا , رازئوس , رز صورتی ... , رز وحشی , رزصورتی , رضا قربانی , رها مین , روح آسمان آبي , رودنا , روزنه امید , روشانا , روژان6815 , روژین21 , رویا(dream) , رویای من او , رژلب , ریحون , زرین دخت , زعیم زاده , زهرا شاه میری , زهرا* , زهرا.الف , زهرا1234 , زهره ابراهیمی , زهره عشقی , زونا , زوها , زکیه67 , زیبای مامان , زیزیا , زینب سادات , س_م_م_ , سابرینا64 , ساحلی , سارا 26 , سارااااا , سارینا گلی , ساغر آدین , ساغر123 , سافانا , ساقه طلایی , ساقی 2013 , سامانتا , سامک , سانازارمان , ساکتین , ستاره ارزو , ستاره بارون , ستاره ی رها , ستاره76 , ستـاره , سحر 20 , سحربانو69 , سحرخاتون , سحرنقره فام , سرای بانو , سرتق , سرو تنها , سروش آرامش , سكوت ابريشم , سمیرا سیدی , سوداا , سودی جون , سولماز71 , سوگلی72 , سوین , سپيده خوب , سپید88 , سپیده , سپیدوسیاه , سکوت من , سیتاف , شادئ , شادزى , شانی , شاه توت , شاپررک , شاپرک13 , شایسته بانو , شجره , شراره حیدرزاده , شروع , شمسا , شمیم کوچولو , شهرزاد ن , شهرزاد.م , شیرین بانو , شیرینusa , شیوا , صبح بهار , صحرا73 , صدای پای اب , صدف. , صدیقه 1368 , صنم جمالی , صنم شیرازی , صنم_23 , طلایه 63 , طلوع عشق , عاشق رمان خواند , عاطفه بی بی , عرفان 82 , عسل جون1 , عسل جوووووووون , عشقکتاب , علیصدر , عمه حمی , غزال آریا , غزال*zelzeleee , فارقليطا , فاطمه حيدري , فاطمه م.ا , فامق , فتانه.پ , فرح77 , فرحناز65 , فرزان92 , فرزانه 62 , فرشته 37 , فرشته ی تنها , فرمانده , فرناز66 , فرنوش72 , فرگل1 , فرگلf , فسانه , فهیمه62 , قاصدک* , ققنوس98 , لاتیدان , لاله , لبخند قرمز , لحظه , لحظه های آبی , لمیس20 , ليزا٤٥ , لیلاحمیده , لیلی A , لیلی لیلوون , لیلی89 , لیلین , لیلیپوت , م-محسنی , م.م.ر , م.نوری , مائده 67 , مادام بی موسیو , مادرم , مامان بهاره , مامان شهرزادی , مامان صفا , مامان مهتابی , مامان نی نی , ماه کوچیک , ماهوش , ماهین56 , محبوبه* , محدثه فسقلی , محمد علی ک , مرجان بانو24*12 , مروه جون , مسافر زمستون , مسافر كوچولو , مسافرمرگ , معطر , معمار کوشمولو , ململ خانم , ملودی , ملکه خون , منا معیری , منا64 , منم و تنهایی , منيژه , مه شب , مهبوط , مهتا 1090 , مهدیه رادمنش , مهر.آئین , مهراس , مهرزا , مهرناز69 , مهرو.ر , مهسا94 , مهستی , مهشید7 , مهلا.پ , مونا** , مَه رو , مژگان بانو , مژگان زارع , می نی , میتی65 , میم. , نازنین 87 , نازنین جونم , ندا آجورلو , ندا1371 , نرجس خاتون , نرگس.ح , نسرین... , نسيا , نصرا... , نفس رادمنش , نفس71 , نفس_20 , نم نم باران , نوااا , نوازشگر , نوتريكا , نوشین66 , نگار.م.استقلال , نگان , نگاه روشن , نیاز.ش , نیسا , نیلوفر.. , نیلوفر98 , نیلوفر:-) , نیکا83 , نیکــی , هانی سالی , هانیه نیکو , هدیه , هشمت , هلن سادات , هلن ناز , همای رحمت , همیسا , هوای بارونی دلم , هورتاش , هورسان , هوفریا , هیونگ , واران , وارش67 , وستا دخت , ویدا درستی , ویشار , ياابالفضل , پارلاق گونش , پارمیس خانوم , پامچال , پانیذ75 , پانیززهرا , پاپلی , پتی-یا , پدیدار , پرستو11 , پرنا , پرهامه , پرهوده , پرواز70 , پری جوجو... , پریا.2012 , پریسا 17 , پریناز74 , پریوش .س , پهره , پیازچه , چشم خمار , چشم قشنگ , چلیپا , چیکا , کابوی , کریستال4053 , کمند , کپل ناز , کژاله , کیمیای سعادت , گل رزقرمز71 , گلبرگ1 , گلبو , گنجیشک , گونش , یاس بی نشان , یاس دل , یاس رازقی , یاس سپید , یاسمین.م , یاناک , یسنا. , یـاس , یلدا تقی زاده , یواش , یگانه بانو , ܓܨcrystalܓܨ , ๑ Areefee ๑ , დshadow girlდ , ღ Faranakღ , ღdokhtar royaiiღ , ღHesaneღ , ღs@h@rღ , ᗩηηᗩ , •Aphrodite• , •●شقایق●• , Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ , ☂Rain Daughter☂ , ☆ Ghasedak ☆ , ♣ Elvira ♣ , ♣ tiam ♣ , ♥ nazi nazi♥ , ♥Arezoo , ♥mosTaFa♥ , ♫♥SaRa♥♫ , ✖م♥ر✖ی♥م✖ , ✗ sнÁ вη αм ✗ , ツ ηarsis ℓavani , 之ДĦЯд

7. Top | #4

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.93
    تشکر از کاربر
    13,340
    اندازه فونت

بچه ها من همونیم که واستون کتی و مسیح می نوشتا...... یادتونه....؟! ================================================== ===

وقتی برای اولین بار توی آن امامزاده پا گذاشتم ، حس می کردم آن دیوارهای آجری بلند، آن گنبد سیمانی و بی انتها، آن فرش های نیمه جان قرمز و پر نقش که هیچ فاصله ای میانشون نبود، همه ی انرژی های مثبتشان را به من می پاشند.... انگار به من می گفتند چرا زودتر نیامدی....؟! و انگار، آن مقبره ی متبرّک سبز رنگ وسط امامزاده، آن مکعب نورانی که بنابر شکل هندسیش، پایدارترین و پرانرژی ترین حالت را داشت، میگفت اگه جایی تیو دنیا باشد که بتوانی روحت را از جسمت بکشی بیرون و ساعت ها، روزها، و حتی ماه ها، توی یک خلاء نسبی پر از آرامش باشی، اینجا، این مکعب شیشه ای و حفاظ زده ی منست.......

می گوید اگر جایی باشد که وقتی چشم هایت را می بندی و به خواسته ها و نداشته هایت فکر می کنی، فقط یادت بیاید که جز این گوشه ی سبز پر امنیت، جایی برای استغاثه و اظهار نیاز، نداری.... و اینجا، هر چی که توی ذهنت جان بگیرد، جز از خواستن، داشتن ست....... فقط و فقط ، داشتن.... اینجا، نداشته ای نداری..... فقط داشتنه..... فقط، داشتن....... همین کنج دوست داشتنی که وقتی پا می گذاری رو فرش های دور مقبره ی نورانیش که نمی دانی کی قرارست اداره اوقاف بهش رسیدگی کند و سنگ مرمر جایش را بگیرد ، حس می کنی پاهایت سرشار می شوند از حس خوب اعتماد..... اعتماد به جایی که می توانی پایت را محکم روی زمینش فشار بدهی و هراست نباشد که نکند یک روزی، یک وقتی، یک جایی، زیر پایت خالی شود..... همین کنج پر خلوص، که وقتی آن روز با عمه بهش سلام دادیم، من را مثل یک مغناطیس قوی، کشید سمت خودش......
    دست هایم از دست های عمه جدا شد و یک قدمم شد دو قدم و خودم را چسباندم به ضریحش...... دست هایم لای چفت و بست مورّب چوبیش قفل شد.... پلک هایم افتاد روی هم... و صورتم، که خنکی دلچسبی از ضریح چوبی سبز رنگ حس می کرد.... نفس کشیدم.... عمیـــــــــــــق........ آنقدری که بوی خوش گلاب و عطر غلیظی که خانوم بغل دستیم زده بود، قاطی شد و ریخت توی ریه هایم..... با همان چشم های بسته، دست هایم را کشیدم به چوب سبز رنگ و یادم افتاد که برای چی، آمده ام اینجا......
    .
    .
    .
    تا تمام طول حیاط را بدوم و به ساختمان برسم، راه تنفسیم بسته شده بود. صدای قرآن خواندن حاج خانوم از داخل می آمد و من نمی توانستم بیشتر از این معطل کنم. گوشه ی چادرم را گرفتم و در را با شتاب باز کردم!
    همه ی سرها به طرفم چرخیده شد.... همان جور آویزان دستگیره، مات و مبهوت و نفس زنان، زل زده بودم به سفره ای که از این سر تا آن سر سالن، پهن شده بود.... صدای بهجت خانوم بود که خانوم ها را از حواس پرتی و متوقف کردن قرآن، نجات داد: سلام به روی ماهت خانوم! بیا که دیر شد.... خانوما... بفرمایید.. بفرمایید وقت اذانه....
    کفش هایم را درآوردم و در را با احتیاط بستم. هنوز چند نفری داشتنند نگاهم می کردند. لبخند نصفه نیمه و ژکوندی تحویلشان دادم و قدم هایم را تند کردم سمت راه پله. از پیچ راهرو که گذشتم و مطمئن شدم دیگر توی تیررس نگاهشان نیستم، یک نفس دویدم.....
    در را محکم پشت سرم بستم و نفس راحتی کشیدم..... آخیش.............
    با سرعتی باور نکردنی لباس هایم را عوض کردم... بلوز دامن نباتی پوشیدم.. گره ی روسریم را سفت کردم... چادری سفید با گلهای ریز صورتی انداختم سرم و رفتم پایین...
    همزمان با رسیدنم ، قرآن خواندن یکی از خانوم ها تمام شد و داشتند صلوات می فرستادند که باز بهجت خانوم، اولین کسی بود که چشمش به من افتاد. نگاهش را سر تا پایم کشید و با چشمهایی که دلم از برقشان بهم می خورد، بلند گفت: ساره جونم تشریف آوردن!
    نگاه حاج خانوم برگشت به من و صدای یکی از خانوم ها، فرصت هر واکنشی را ازش گرفت: بکشم آشو؟!
    حاج خانوم رفت توی آشپزخونه و نرسید چیزی بگوید. هنوز آن وسط ایستاده بودم و می خواستم به همه سلام کنم که منیر خانوم قری به سر و گردنش داد: اوا ساره جون؟! مادر سلام نمی کنی به خانوما؟!
    مادر!!!
    لب هایم را جمع کردم و سعی کردم بخندم: والا فرصت نشد منیر خانوم. چشم.
    و راه افتادم بالای سفره که خانوم بزرگ نشسته بود. خم شدم دستش را ببوسم که مثل همیشه صبر کرد تا اینکار را بکنم! مثل همیشه! نه دستش را کشید، نه گفت «این چه کاریه! » فقط، صبر کرد.....!
    من هم لب هایم را چسباندم به پوست چروکیده ی دستش و با یک تماس لحظه ای، برداشتم!
    خودم را کشیدم عقب. روسریش را طبق معمول گره زده و با یک لنگه ابروی بالا انداخته، به سفره خیره شده بود. نگاهش را برگرداند به من و از فرق سر تا نوک پامو ، وارسی کرد..... بعد سرش را آهسته بالا و پایین برد و گفت: خسته نباشی مادر....
    «سلامت باشید» ی گفتم و از سر سفره بلند شدم. نزدیک ترین جا، آشپزخانه بود... اما چه آشپزخانه ای..... صحرای کربلا...... یکی آش رشته می کشید... یکی چای می برد... یکی ظرف می شست.... حاج خانوم بود که صدایم کرد: خسته نباشی. دیر کردی !!؟
    نگاهی به صورت خسته اش انداختم: خیلی ترافیک بود. کلاسمم دیر تموم شد. همان جور که با تلفن شماره می گرفت، به پاهایم نگاه کرد : این چه رنگیه باز!!

سرم را انداختم پایین و به پاهایم نگاه کردم. جوراب شیشه ایه رنگ پا.... سرم را آوردم بالا: جورابه دیگه حاج خانوم....
    به شخص پشت خط گفت: بگید حاجی بیاد.
    و باز به من نگاه کرد: این رنگه؟؟
    صدایش را پایین آورد و با لحن خودخوری گفت: این رنگه مادر من؟! همه باید بفهمن شما امشب نماز نداری؟!!
    لبم را گاز گرفتم و تا جایی که می شد، سرم را کشیدم توی یقه م........ فکر نمی کردم اتفاق خاصی افتاده باشد... اما انگار افتاده بود....! انگار با معلوم بودن لاک های کمرنگ پای من، همه ی آبروی حاج خانوم، بر باد رفته بود....................
    ویرایش توسط shadow_das : 1391,02,29 در ساعت ساعت : 11:58

8. 1,959 کاربر از پست shadow_das تشکر کرده اند .

!!! NAFAS !!! , !!!!!mounes , !!!roya , !!nahal!! , !aynaz! , !mina , !shamim! , # MiTrA.Sa # , # بلوط # , #saba.b# , #SamaneH# , #sevda# , $ parmis $ , $*~fire~*$ , " yegane" , "لعیا" , (( espresso )) , (mahi) , (mina) , (morvarid) , * Atefeh * , * hasti * , * narges * , * حدیث * , * م .عباس زاده* , ***forogh*** , **ava** , **mitra** , ~Niayesh~ , **samanta** , **shiny** , **Silver Star** , **Sky girl** , **سولماز** , *AdAm BaRfI* , *Aida Banoo* , *ARAM* , *Atena* , *atrina* , *Azarin* , *banoo* , *bi gharar* , *fatemeh* , *Fatemeh.K* , *Leila* , *mah* , *miss minoo* , *nafas.love* , *NAFASss* , *Nafise.a9* , *Nahayat* , *NaZ@NiN.B* , *nil00* , *Nooriya* , *parmiss*gh , *Parnia* , *PeG@H* , *Peggy* , *Poolstar* , *SAHAR.R* , *SaNaY* , *Set@yesh* , *shima* , *Shirin , *sogol , *sogol* , *soodabeh* , *sorme* , *tina , *venos* , *Viyolet* , *yasi , *yegane* , *|*|mystery|*|* , *~aida bala~* , *~Faezeh~* , *~SETAREH~* , *آبان دخت* , *الف* , *باران بهاری* , *ترمه* , *دخت تپل* , *دختر توپولو* , *رز* , *ریما* , *یاقوت* , +Lily , +Neda+ , -Farimah- , -ShaDi- , . ماه بآنو . , .....ARAM , ...BaHaR... , ..samira.. , .:BahaR:. , .:matin:. , .:zahra:. , .ARAM. , .Arghavan A , .arsana. , .DARLING. , .Fatemeh. , .Ghasedak. , .HOMA. , .MAHBUBEH. , .Mar.Yam. , .MOHABBAT. , .nox. , .parniya. , .SaInA. , .yasmin , .ZeinaB. , .ايدابانو. , .هازال. , / Zahra / , /maryam/ , /لاله/ , 0033 , 021girl , 115-مروارید , 123659 , 1339 , 1478 , 2گل سیما , 41267m , 6236sara , 67pegah , 73Gole Maryam73 , 77 77 , 85@HADIS , 870664182 , 88 shiva , 890200721 , ::naghmeh:: , @ DINA @ , @m@hl , @nilu , abbas_p , abby7 , adish1 , Adrina67 , afarin.rasa , afra. , afra_h , afroodit , afroz99 , AFSON* , afsoon321 , aida.1996 , aidai , aida_siasookhte , aili , ailin1365 , Ajolis , akram 63 , Ala 77 , Ala88 , alikhademi , alireza_blue , alis91 , ali_shey , alma8525 , Alone moon , al_ay_20 , amane & mamati , amenia , AMIN1359 , amini2004 , amir & gisoo , amirhessam , amirhosseinac , amisha , amitida24 , amorist , ana* , anahid 33 , anahid.62 , Anahita.s , ana_1989 , angel04 , angel26 , Angelical , angle66 , anita619 , anital , ankka , anna320 , ANNE , ANTIFA , anzhela , apamea , aram...... , archangel , architect_shima , Arezoo*~*r , arezoo214 , arezoue , arghavan58 , ariana68 , arman_iran , aros , Arrosha , artii , aryan daughter , aryana.n , asal naz , asal Queen , asal-1412 , asal_bumpy , aseman ariayi , asemane nili , asemanii , aseman_82 , ashoka , ask. , asma-m , asma66 , asoodeh , assertive , atashgah62 , Atefe97 , atefeh.mr , atefeh_49 , atefeh_f , ati t2 , ati123 , AtI2020 , atila_far , atish69 , atish_fm_1989 , atoosa joon , Atrisa banu , aty72 , atyek , Autumn Rain , ava.n , ava68 , avabehrouzian , AVESTA , Ay San , Ay-moon , ayandeh1 , Ayda_alone girl , ayda_ayda , aynaz69 , ayris , azadehh , azad_awesome , azarsana , azidan , azin dokht , Azita49 , B . A , B*O*S*H*R*A , b.khorasani , b3666 , bahar narang , bahar paiizei , bahar-77 , bahar.nt , bahar1379 , bahar2008 , bahar58 , Baharbk , baharboofy , bahare RE , bahareh.por , bahooneh10 , baloot62 , bamdad.94 , Ban0ye sang , banafsheh_sh83 , bani* , banix , Banner , banoojun , banooshab , Banooye Koochak , BaRaN 72 , baran 73 , baran lonely , baran pr , baran.amad , barana.malek , Barane Gham , barane khazan , baranjoon , baran_1990 , barni , baroon12 , baroon14 , baroonii , baroonii25 , batiii , BAZIGAR TANHA , behi_aquarius , Behnaz joon , behnoosh48 , Behnoush , behrou , BehηaZ , bela vampire , bella94 , benitto , benq , bestbest , beste , bikari , binam , birain , birdana2 , Bita_SA , black-roze , Blast Off , blub2000 , blue berry , blue69 , bneta , bonbon , brain storm , breathe , buhd000 , busy , C.r.A.z.Y , carrie , cemira , chemuni , chica89 , chobiiin , chrysalis , CIVIL , cloudyneda , coldjuice , com86 , crazylife , d.pouya , dada1 , dander1000atash , darya12 , darya19 , Dawn95 , dEaD-GirL , Defne , degeer , Delaramad , Delasa , deleabieman , delish , deragun , desert girl , desiree , dezy , diaar , dibaocean , dilayla , Dina* , divandary , dokhibabash , dokhtare esfand , dokhtare khial , dokhtare_yakhi , dokhtar_naz2020 , Doni.M , DORI JOOON , down13 , dozhd , dr.yasaman , dream07 , duste man , earth girl , EasTern_Girl , ebrahimi.fari , eelham , eevee , eglantine-m96 , ehsany , elahe 66 , elahe18 , ELAHE444 , elahegood , Elahe~M~ , elak , elanaz44 , Elen , elena1998 , Elham fa , elham*d , elham-n , eli ab , eli joni , eli- , Eli.f.m , eli.M , eli047 , eli2 , eli5 , elia65 , elianoos , Elikanik , Elin-sky , elin89 , EliSo , elle , elloy , elmir4 , elmira DN , elmira.Be , elmira.t , Elmira10 , elmiraa_20 , elnaz20 , elnaz89 , elsa , ELYAN , ema29 , ensieh-oof , eshton , esike , estifen , eti98 , evalina , evva , F . Kh , f.barani , F.MoV , f@t3meh.k , fa62 , fadai , fadamada , fadiya , faezeh97 , faezeh_kht , faghatdream , FAH!ME , fahime_kiticati , falahi , famdavari , fani black 212 , FANNI , far-a , farahi , faran-67 , faraz_90 , farg0o0o0o0ol , fargol_2408 , fariba_hed , faride40 , farideh_h1366 , farin68 , farisa , farizad , farnas , Farnaz , Farnaz-K , farnooshfarokhi , fary , faryad(sf) , fArzane.Far , farzane.g , farzane.rsh , Fateme Z , fateme16 , fateme78 , fatemeh1990 , fatemeh2001 , fatemehirooni , fatemeh_r , fatima.h , fatima1900111 , fatima64 , fatima92 , fatima983 , fatima_59 , fatima_t24 , Fed Up , feloor , fera , fereshth , ferijoonm , fermesk , feryal_bahmani , filiz57 , fk-osh-d , flavia , foruzan-k , fouji , FowL , fozhi , free born001 , frokni , Frost , fshy.24 , f_ gisoo tala , f_javid , f_venus_74 , gaia , galadril3 , galanrood , gandomsa , genelia , gh-sm , ghasedak 71 , ghazal 2012 , ghazal jooni , ghazal p , ghazal rad , ghazal.girl , ghazal368 , ghazale man , ghazale96 , ghazghaz , gherti , girl1995 , Giss Golabetoon , gitalina , GitaRi , gk13541351 , goddessoflove , godness , Golbahar75 , golbaran , golchaghe , goldoone22 , gole narges , Gole Yassaman , GOLE...KAGHAZI , gole.bahari0 , golgoli jaan , goli- , goli20 , goli21 , golnoush_k , Golnush Sadeghi , googoosh z , gooood girl , gorbenanash , gord Afarid , gorestan man , H0NEY , ha le , hakim4181 , hala da , hanaan , Hanak , Hananesh , hanayi , hana_m , Haniday , haniehjooon , hanila , Hanisa , haniyeh120 , haniyeh98 , Happy heart , hargez , Harry Patter13 , hasrate man , hasti59 , hasti789 , hasti93 , hasti_azadi , haveking , havooo , havva7 , hediyeh_b , helik , helionitta , hesaneh , hiam , hilda_moonlight , hiva-20 , hiva4887 , hod hod , hoda barani , hoda.4470 , Hodaa37 , hoda_b , hoda_f1 , homa41 , HOMAYONN , homa_2555 , Honey.R , Honey_fa , honey_x , hoolia , hoomand , Hoopoe , hoora.sh , HOSEINA , htamspam , hyunah , h_a_1234 , icegirl_90 , Ida.M , ILII , Inoosh , Irani , Iris7 , iryane , isis , j.ghanavizi , jan74 , jaroon , JASMINE FLOWER , Jasper Hile , jimbo , joana , joanpotter , juju 66 , jujuee , Kahroba. , kakaoo66 , kaktoos , kam kam , kasra.sh , katoore , Katra , katrin1369 , katy f , keyhane , khatooonn , khoshhal , kiana jon , kiana61 , Kiiiiana , kimberly , kimiya14 , kingAP , kissroll , kiumars , kodaki , kolaghermezi , kr@m.R@ , kristeen , krystall , kuchuloo , kurda smahlt:< , L!l!an , l23Za , Laali , lady-mona , LAKPOSHTE , lale joon , laleh.winter , lartmis , Laya.Li , layahashemi , Le!lY , leila banoo , leila.kh , leila.m , leila93 , leilaaa98 , leilaadel , leili_zzz , leillaa , leyla71 , leyli ba man as , libra272 , LicH_MaSteR , liia , lilijinan , lilil , lilipoot33_68 , lili_2sara , Lindie , Lioda , little-fairy , lmnop , looli jun , Love black , love mazyar , love_a , luna.brillante , lxgirl , m i n a... , M mehrane , M*KH , m.a.r.z.i , m.rozaly , m0nire , m0zhdeh , m3hrara , m@hs@_72 , M@R@L , m@sti2011 , ma30-69 , maahak , MAARY , maede7 , Maedeh , Mah NEGAR , MAH-KOOM , mahana1 , MAHASA , mahbaran , mahbobeh joonam , mahboobeh 98 , mahboubeh69 , mahda , mahdi3h , mahdiar , mahdieh021 , mahdieh67 , mahdiehhjz , Mahdie_hs , Mahdis 77 , mahdis23 , maheasemun , Mahed , mahiia , mahnazmom , mahoniya* , Mahoo , mahsa qw , mahsa tanha , mahsa.raad , Mahsa.Sohrabi , mahsa11 , mahsa1490 , mahsadina , mahsafall , Mahsali , mahsamoon , mahsa_128 , mahshad05 , mahshid_3d , mahtab payda , mahtab10 , mahtab22 , mahtab26 , MAHTAB63 , mahtab888871 , mahtabi22 , Mahya.N , mahya1995 , Maisa_rad , MAJJI , malenie , malkusha , Mikrobe-Sorati , malus , mamadef7 , mamorin , man! , manam4141 , Manelie , manemah , maneou , mani1384 , mania noonooiy , mania** , maniya.l , mansoure , Mansoure 391 , mansuri , many22 , MANYA-94 , MARDE_TANHA , marge_setare , Mari958 , marjan khanomi , marjansh , marmar69 , marmar7452 , mary payizi , Mary.Maryam , mary626 , mary69 , maryam-pj , maryam.khakbaz , maryam.mani , maryam1 , maryam1388 , maryam56 , maryam63279 , Maryam977 , maryamfun , MARYAMGOL , maryami.aramesh , maryammmmmm6 , maryammogadas , maryam_4008 , maryam_95 , maryam_m1112 , marykh , maryta , marzie asemani , marzie.g , marzie1994 , marzifa , masi.eshghi , masih1384 , masin , math20 , matin_a , maya 74 , mb_maryam , mediya , medoza , meemool , mehr22 , mehraban.g , mehrazar , mehrdokht , mehrgan0000 , mehrgan_kochak , mehrnaz_k , mehrniaa , mehrnoush_re , mehrsa_m , melanie stryder , meli ka , Melika.s , melika60 , melikarozl , melikbelik , Melisa , mellina2000 , meloda , melodeee , melodina , melorin sasni , Memolina , me_ned , mfr60 , mhb mhb , mig mig 76 , Mina , mina naz , mina* , mina68 , mina87 , mina880 , mina_bala74 , mina_joon , mina_k , mindrella , mini_md , mini_mini , minoo1920 , minoo_kl , mirage , Misha73 , mishapasha , misha_kavir , miss_mass , Mitir , mitra mm , mjmj , mobailn85 , modern girl , mohadese.k , mojgan.am , mokmor , mona.65 , mona61 , mona92 , monaliza-1 , monir1343 , moniya , monos , monster1373 , moonila , mosafer baran , motevalede_azar , motlagh , Mozhgaan , mozhmozh , mta farokhzad , mzbanoo1379 , mzd_pmd , m_h_n , m_mah , m_reisie , N A F A S , N*A*S*I*M , N*A*Z*L*I , N*O*S*H*I*N , n.a. , n@st@r@n-gh , na3!m , naazi , nadia1 , nadii 69 , nady48 , nafas 022 , NAFAS 9731 , nafas.65 , nafas44 , nafas_sheytoon , nahayat007 , Nahid72 , nairika , Najme-97 , nakhin khanum , nana22 , nanazkhanoom , narbod , narciss , narges.r , Nargis-narcisse , narjes*** , narmineh , narsis_DNM , nas2ran , Nashenase tanha , nasim1768 , nasim3731 , nasimrahi , nasrin javan , nasrin.j , nastaran.r , nastaran86 , nastaran_702 , nawsim , Nayiri , naz aram , nazanin sh , nazanin.ba , nazanin_nm , NazGol.1377 , nazgole , nazi shirazi , nazi_azad , nazi_gf2010 , nazlili , nbm.1376 , Ne9in , ned67 , neda shadman , nedaj , neg neg , negar sdg , negar*pb , negar.n1000 , negar1390 , negar2000 , negar920 , negarh91 , negarjav , negikomando , negin-joon , negin.nixnix , negin17 , Negin96 , neihanaz , Nelson , nemesis , nenoy , New Age , newtoday123 , NE[ )@A , niayesh00 , niho , Nika R , nika1771 , Nika61 , niko.lili , nikoo 123 , nikoo87 , nilgon_nili , nilid312 , nili_93 , nilok , Niloo khanom , niloofar- , Niloofar-76 , niloofarane , NiNa.S , nina86 , nini tosholo , nini-kimi , nini84 , ninja fairy , nita.viok , niyayeeeeeesh , nlp16001 , nnnn11 , NO ONE , noirsa , nokia5800 , noonoo_k , noooor , noora86 , Nora71 , noting , nrezaii , nsim , nutty , o.r.a.n.u.s , olala , omidk , oonim , OoPs , orange..A , ordibehesht91 , P*O*O*N*E*H , p-a-r-i , p.gh , pa.j , padideh_hs , pain , pakdel , paliz-sm , pana-m , panah , pani1381 , paniza321 , papa_midnight , paradise , parasto22 , parastoo_joon , Pardis-F , paria.v , Paria_N , pariedarya , Parifam , parinaz.m , Parinaz23 , parisa00 , parisa1374 , parisa6731 , parisaparisa , parisat , pariya.sh , parmida90 , parmis86 , parmis91 , parparche , parparpar , parto taban , parvane. , parvazeh98 , parvinah , parychehr , patrin , pegah.hem , pegiiiiiiiii , pegyy , perijooon , peymaneh , phare , Phoenix.74 , pink girl2012 , pishiesefid , polyantha , poodi , pr.delafrouz , princess 2012 , princess74 , proxima , pscho40 , punio , R ! R a , RafOneh , Raha jOOOOOOOOn , raha noonooshi , Raha.74 , raha005 , raha72. , rahaa_m , rahabano76 , rahairani751 , rahakh , rahil2 , rahil_banoo , Ramaan , ramanava , ramesh20 , ramou2030 , rana_raha , rangin , rara90 , rashno , ratanaz , REAL LOVE , Rebel_Da , redrose_love68 , red_rose , reihaneh3 , respina1365 , reyhaneh2020 , Rez1_ds , reza635 , reza9000 , rezno , riitaa , rilla , roamer* , robat75 , rokhsan , romina ab , Ronika-radan , ronnin , rooya455 , rooyaa , Rooz khosh , roseberry , roxaneh , roya e man , roya.r.r , roya1365 , roya62 , Roza00 , Rozela , Rozi-Par , rozita maryam , rt.oo , rtin , R£§PINA , S @hel , s!a!n!a!z , S- Masoum , s-engineer , s.d.yeganeh , s129 , s?h?r , S@EEDEH 93 , S@LAR & S@DRA , s@na , Sa#aR , saaad , saanaazaa , saba 68 , saba love , saba28 , sabaya , sabooha , Sadaf_A , saeideh sb , Saeideh_82 , safa9433 , saghar 6 , saghigol , sahar.74 , Sahar.M , sahargoogoo , sahari , SahariX , saharjojoo , saharnaz1390 , saharnazpari , saharsisi , sahar_98 , sahe , sahelearam , sahelii , sahely , sakera , saktin , salvi_0122 , sama33 , sama717 , saman wilson , samandf , samaneh1368 , samaneh60 , samarehsalimi , samihastam , samim , samin96 , samir , SaMirA.Ha , samira1362 , samira67 , samira_70 , Samira_Sabbaghi , samix , sam_2012 , sana1577 , sana1994 , sanam24 , sanamhapoo , sanaz_95 , sang_e_saboor , sania555 , sany2000 , saprina* , saqi , sara 18 , sara fard , sara## , sara*vooroojak , sara.6887 , sara.HB , sara.jooooooon , sara1997 , sara2876 , saraabyaneh , Sarah* , sarah.sh , saramin , sarax , saray , sara_1360 , sara_22_rasht , sareh_snowdrop , sarvenazee , sarvina , sasa75 , sasbh2 , satitalk , saye.a , sayeh20 , sayeh66 , sayeh921 , sayeloyal , scarlet25 , Sea Daughter~ , SEA SHELL-600 , sedighe1340 , sefid65 , selenaG , selina63 , sepanta1369 , sepeedeh , sepideeh , sepideh khanum , Sepideh1378 , sepideh1993 , sepideh_18 , sepide_d , sepidiii , sepidrokh , sereena , serentipiti , set@yesh , SETARE SOHEYL , setare yakhi , setareh30 , setareh67 , setarehesoheil , setaresetar , setayesh* , setayesh1363 , setayesh_p995 , sete , sevda76 , sh1998 , Shabnam t , shabtab 62 , shadab1987 , SHADI-R , SHADI.71 , shadi1356 , shadowlight , shafagh 69 , shafagh falagh , shaghayagh banoO , shaghayegh+h , shaghayegh69 , shahin88 , shahzad , shakiba_2510 , shali , shamim khanom , shamim94 , shamim_13 , shamin , shanti , sharafi , sharareh223 , sharghi , sharmin.r , sharona , shavreh , shayesteh 96 , shecary , sheida_953 , Shery84 , sheydajoooon , shgoli , shida.m , Shideh.sh , shidi1369 , Shifteh , shima72 , shimaaaaa , shiny star1 , shirin13 , shirinbrz , shiva joon , shiva-72 , shiva217 , shivajan:D , shivashiva , Shiva_AS , shiva_farhanian , shoko pars , shooma , sh_karan , sh•m•s , siah , Siahosefid , siba12 , sibsorkhhava , siiiiiima , sila 120 , Silber , silverstar , sim sin , sima.d , sima.r , simaaaaa , simaN , sima_a_111 , sinsor , sintia , sipa , sky-star , smir , sn0wmen! , snmo , so0o0o0o0osan , Sogol Toix , sogolhe , sogolmehrabon , soha1990 , soheiila , sohi , sokot shab , Sokout , Sol,14 , sollmaz , somaye73 , sombole , some one , some61 , somi somi , somy_kh , song-ster , soode , soody pink , soooorati , SOSKET , sotazi , sparrow , spong bob , spring93 , ssoudeh , sssaaa , ss_ati_ss , Star inferNal , star25 , star78 , star89 , starry eyed , Star_69 , star_crossed , strich , stubborn.teen , SunDaughter☼ , suny-s , suri masuri , susanzandieh , Sutra , suzukix7 , sydney , syhbyt , symorgh , szszsz , S_64 , s_aftab , s_donia323 , s_masroury , Sαrα , sαвα , T T--THR , T.T_1996 , tadaii , tahura , talkhoon , tanaz-a , tandis2 , tanen , TanNazZz , tannaz_woow , tapesh , tarama , taraneh joon , Taraneh.n , taraneh24 , taranomeabshar , TARANOMEMEHR , taravat.r , TAWNY , Tearendless , teddy 23 , Tekin , tgilani2012 , thabibeh , the shadow girl , The Wind , tina 1989 , tina. , tina.hj , tinairn , Titania1273 , titinaz , ti_na60 , to'ranj , to0oranj , tondar1365 , tono , top0l , TOTIA2 , towentythree , traker , tsunami , tt.raha , tv35 , unique_fh , Universe95 , Ushya7 , v.tina , Vaaleh , vahid. , VAHIDEH / P , valan , vampire123 , vanas , Vard , vianna , viciOus bOy , vivid103 , viyoo , volcano67 , wenela , werewolf0123 , white-sky , winter emerald , wish... , writer , XtavanaX , Y*A*S , Y@Li-Jj , YaaaaC , yalda a , yam yam , yanlizlik , yas baran , yas khis , yas* , yas6662 , YASAM!N , yasaman20 , yasamin-73 , yasamin33 , yasamin_34 , yasesabs , Yasi13 , yasi_69 , yAsnA*19F , yasna:s:.: , Yasnaaaa , yassii , yas_sepid63 , yegane34 , Z.BITA , Z.Sattari , zahira , Zahra Mokhtari , ZAHRA*N , zahra.gb76 , zahra.gol , zahra1361 , zahra92 , zahra@m , zahragoogi , Zahra_97 , zahra_jk , zanbagh , zara_127 , Zarizar , zarpari , zarre , zauberin87 , zebeli , zeinab75 , zemestune , zibahp , ziglernata , ziiiziii13 , zina , ziZi @ M , zizi.sh , zizi26 , zizijooon , zm.matin , zohal69 , zohreh eshghi , zohreh.h , zohreh.zarei198 , zohreh9924 , zomorod.t , zoooom , zozo_z1988 , zrnznn , zy_jahromi , _ SPEED _ , _Azadeh_ , _SarA_ , |YaSsiii| , ~ Abji ZAhra ~ , ~ ghazali ~ , ~ MisS Fati ~ , ~*MONA*~ , ~*Samane*~ , ~Alone.Boy~ , ~AmestriS~ , ~anahita~ , ~Azita~ , ~banoo~ , ~ElahE aB~ , ~ELAHE~ , ~farzaneh jan~ , ~fatemeh69~ , ~Gelareh~ , ~ghasedak~ , ~Gisoyeshab~ , ~haniye~ , ~HaPPym00N~ , ~HeaRTbeAt~ , ~kimia~ , ~m@ry@m~ , ~Magic Life~ , ~N!na jOojOo~ , ~nas!m~ , ~NegaR , ~Ordibeheshti~ , ~pArnYa~ , ~Samaneh~ , ~sara khatoon~ , ~SariR~ , ~Sepideh_farhadi~ , ~Setareh Bano~ , ~Setareh~ , ~SHADO~ , ~shahrivar~ , ~shokuh~ , ~The14th MooN~ , §parnian§ , °Hal¡¥aS° , ·•● samir ●•· , ×sepidar× , Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒற£เ!3Д , ·٠•●ADRO!T●•٠· , آبجی خانمی , آبجی نیلوفر , آتای , آدم برفی , آذردخت , آرام25 , آرتمیس 98 , آستاره , آسمان ابری , آسوده , آفناب , آنا98 , آناکارنینا7 , آنـــشرلی , آنیتا , آهو خانم , آواشیوا , آوان , آوین. , آيلين و زندگي , آييريا , آیتای , آیشا , آینوش , آیه* , االهام , اب و اتش , اتل و متل , اتوسا جون , ارامش.پ , ارتمیس * , اردیبهشت 75 , ارزو. , ارغوان ایرانی , ارمغان7 , ارمیا , اسماء کرمی پور , اسمر , اسمون , اقا ناز , اقاقی , ال بانو , الاجون , البالو ترش , الناز گوگولی , الهام جوكار , الهام1995 , الهام72 , الهه شهریور , الهه50 , امتیس , امید دیدار , انابل , انگشتر , انیس.م , انیسا78 , اهریمن چشم زرد , اهورای , اورینا , ELI , اپادا , ایاتای , ایدابانو , ایلسا , ایلهام , ایلکای2 , ایناس68 , ایکسا خانوم , با نمک , باران شکوفه , بازیگوش , بانو... , بانوی ارغوانی , بانوی بارانی , بانوی بهاری , بانوی تیر , بانوی شهریور , بخاری , بسکتبالیست , بــــانــــو , بلفى , بهار سرد , بهاران91 , بهاره.ح , بهبهو , بچه خوب , بی بی گل , بی بیده , بیــ رنــگــ , بیقرارم , تارک , تاریشا60 , تانیا72 , تبسم+ , ترانه ای دلربا , ترنج فاطمي , ترنم , ترنم ازاد , تمنای دل , تندیس66 , توهم سبز** , توکا , تینا تیتی , ثـمیـن , ثمره 82 , جودی ابوت شیطون , حاج اقاا , حاجی بلا , حریم , حسنا70 , حسین زاده حسینی , حـسـام*فـیـضـی , حلا خانوم , حمیراتیس , خاله خانم , خاله قزي , خانم فسقلی , خانوم عسلی , خانوم معلم , خانوم مهربون , خانومی , خاوردخت , خرس قهوه ای , خورشیدک , خوشه طلایی , خیال غزل , خیال پاییز , دختر آسمان , دختر مامانی , دختر مسافر , دختر پارسی , دختر کبریت فروش , دختر گرما , دختراسمان , دخترویروسی , در امتداد عشق , دریای طوفانی , دزدمونا , دلارام20 , دلنيا61 , دوست داشتني , دیبا کیان , دیوار چین , رائیکا , رادمینا , رز صورتی ... , رز وحشی , رزصورتی , رها مین , روح آسمان آبي , روزنه امید , روشانا , روژین21 , رویا(dream) , رویای من او , رژلب , ریحون , زرین دخت , زعیم زاده , زهرا* , زهرا.الف , زهره ابراهیمی , زونا , زوها , زکیه67 , زیبای مامان , زیزیا , س_م_م_ , سابرینا64 , ساحلی , سارا 26 , سارااااا , سارینا گلی , ساغر آدین , ساغر123 , سافانا , ساقی 2013 , سامانتا , سامک , سانازارمان , ساکتین , ستاره بارون , ستاره ی رها , ستـاره , سحر 20 , سحر نقره فام , سحربانو69 , سحرنقره فام , سرای بانو , سرتق , سروش آرامش , سمیرا سیدی , سوداا , سودی جون , سولماز71 , سوگلی72 , سوین , سپيده خوب , سپید88 , سپیده , سپیدوسیاه , سیتاف , شادئ , شادزى , شانی , شاه توت , شاپررک , شایسته بانو , شب , شراره حیدرزاده , شرقي , شمیم کوچولو , شهرزاد ن , شهرزاد.م , شیرین بانو , شیوا , صحرا73 , صدای پای اب , صدف. , صدیقه 1368 , صنم جمالی , صنم شیرازی , صنم_23 , طلایه 63 , طلوع عشق , طناز 6621 , عاشق رمان خواند , عرفان 82 , عسل جون1 , عسل جوووووووون , عسل مامی , عشقکتاب , علیصدر , عمه حمی , غزال آریا , غزال*zelzeleee , فارقليطا , فاطمه حيدري , فاطمه م.ا , فافانی , فامق , فتانه.پ , فرح77 , فرحناز65 , فرزان92 , فرزانه 62 , فرشته 37 , فرمانده , فرناز66 , فرنوش72 , فرگل1 , فرگلf , فسانه , قاصدک* , ققنوس98 , لاتیدان , لاله , لحظه های آبی , لمیس20 , ليزا٤٥ , لیلای لیلی , لیلی A , لیلی لیلوون , لیلین , لیلیپوت , م-محسنی , م.طوسی , م.م.ر , م.نوری , مائده 67 , مادام بی موسیو , مامان بهاره , مامان شهرزادی , مامان صفا , مامان مهتابی , مامان نی نی , مامیچکا , ماهوش , ماهین56 , محبوبه* , محبوبه_م , محدثه فسقلی , محمد علی ک , مرجان بانو24*12 , مسافر زمستون , مسافر كوچولو , معطر , معمار کوشمولو , ململ خانم , ملودی , ملکه خون , منا معیری , منا64 , منيژه , مه شب , مهبوط , مهدیه رادمنش , مهر.آئین , مهرزا , مهرناز69 , مهرو.ر , مهسا94 , مهستی , مهشید7 , مونا** , مَه رو , مژگان بانو , مژگان زارع , می نی , میتی65 , میم. , میچکا , نازنین 87 , نازنین جونم , ندا آجورلو , ندا1371 , نرجس خاتون , نسرین... , نسيا , نصرا... , نفس71 , نفس_20 , نوااا , نوتريكا , نوشین66 , نگان , نیسا , نیلوفر.. , نیلوفر98 , نیلوفر:-) , نیکا83 , نیکــی , هادیانا , هانی سالی , هانیه نیکو , هدیه , هشمت , هلن سادات , هلن ناز , هوای بارونی دلم , هورتاش , هوفریا , هیلا , هیونگ , واران , وارش67 , وستا دخت , ویدا.ف , ویشار , پارمیس خانوم , پامچال , پانیذ75 , پانیززهرا , پاپلی , پتی-یا , پدیدار , پرستو11 , پرنا , پرهامه , پرهوده , پرواز70 , پروانه کوچولو , پری جوجو... , پری گل , پریا.2012 , پریسا 17 , پریناز74 , پریوش .س , پهره , پیازچه , چشم خمار , چشم قشنگ , چلیپا , چیکا , کابوی , کمند , کپل ناز , کژاله , گل رزقرمز71 , گلبانگ , گلبرگ1 , گلبو , گونش , یاس بی نشان , یاس دل , یاس رازقی , یاس سپید , یاسمین.م , یاناک , یسنا. , یلدا تقی زاده , یواش , ܓܨcrystalܓܨ , დshadow girlდ , ღ Faranakღ , ღdokhtar royaiiღ , ღHesaneღ , ᗩηηᗩ , •Aphrodite• , •●شقایق●• , Ⓕⓐⓣⓘⓜⓐ , ☂Rain Daughter☂ , ☆ Ghasedak ☆ , ♣ tiam ♣ , ♥ nazi nazi♥ , ♥Arezoo , ♥mosTaFa♥ , ♫♥SaRa♥♫ , ✖م♥ر✖ی♥م✖ , 之ДĦЯд

9. Top | #5

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.93
    تشکر از کاربر
    13,340
    اندازه فونت

نه... منو یادتون رفته...........
    300 تا مثبت رسیده به هفتاد تا....

=====================================

آهسته گفتم: چادرم میفته روش معلوم نمی شه. الان دیگه وقت نیست برم بالا. دیر می شه ، سفره پهنه.
    سری تکان داد و پشتش را کرد به من و مشغول حرف زدن با تلفن شد....
    دلم نمی خواست برگردم به سالن اما هیچ چاره ای نداشتم... باید از جلو چشمش دور می شدم تا یک وقت نگوید « برو بالا هم لاکتو پاک کن، هم جوراب مشکی کلفت بپوش.....» گرچه....، منیر خانوم همیشه بهش می گفت: « دختر باید جوراب شیشه ایه نازک بپوشه.... مخصوصا ساره جان... طفلی پاهای ظریف و کوچیکش خفه می شن تو اون گونیا!! »
    من هم تنها وقتی منیر خانوم را دوست داشتم، که جلوی حاج خانوم از این حرف ها می زد.....!!
    برگشتم به پذیرایی. همه مشغول خوردن و حرف زدن بودند و صدای الله اکبر مسجد سر کوچه، انگار وسط خانه ی ما بود.... اولین چیزی که از این خانه دوست داشتم! چیزی که باعث می شد به خاطرش خیلی وقت ها سکوت کنم.. چیزی که باعث می شد به خاطرش خیلی اشتباه ها را مرتکب نشوم.... چیزی که باعث می شد به خاطرش حرمت خیلی چیزها را نگه دارم........! همان مسجد سر کوچه و نور سبزش که هر صبح می افتاد توی اتاقم و برای نماز، بیدارم می کرد.......
    نشستم همان وسط ها.. لابه لای کسایی که نمی شناختم، اما سر هر سفره یا ختم انعام می دیدمشان... خانومی که کنارم نشسته بود لقمه ای نان پنیر سبزی دستم داد. خندیدم و تشکر کردم. یک استکان کمر باریک چای هم گذاشت جلویم: ضعف داری.
    دقیق شدم تا نشانه ای از آشنایی پیدا کنم.. اما نکردم..! احتمالا حضورش، مختص همین مجالس بود. کسی سمت راستم نشست. برگشتم و با دیدن بهجت خانوم، لبخندی زورکی زدم. بهجت خانوم نگاه خریدارانه اش را سر تا پایم پاشید و پیاله ای سوپ، کنار استکان چایم گذاشت: معلومه « حال ندار » ی عروس خانوم! این سوپو بخور، قوّت بگیری عزیز دلم.
    بعد دوباره چشم هایش را که انگار مجهز به اشعه ی ایکس بود، به اندامم دوخت و با یک موشکافی سریع دیگر، به رویم لبخند زد: چقدرم که لاغر شدی! کارت خیلی سنگینه؟!
    همان طور که چایم را مزه مزه می کردم و به شدت از لفظ « عروس خانوم» گریزان و بی قرار شده بودم، متین جواب دادم: نه، سنگین نیست.... یکم درس داشتم این ماه، اونا زیاد بود.
    بهجت جون خندید: خب ان شالا سر خونه زندگیت که رفتی، استرس هاتم کم می شه.
    استرس...؟! کم...؟!!
    اضطراب وجودم را گرفت و باعث شد که فوری از جایم بلند شوم و با عذرخواهی کوتاهی، به آشپزخانه پناه ببرم. لیوان مخصوصم را پر از آب کردم و یک نفس سر کشیدم. جگر ملتهبم از حرف های بهجت خانوم، آرام گرفت.... کلمه ای که هر بار با دیدنم رویش تاکید می کرد، توی سرم وول خورد: عروس... عروس... عروس.....!
    - تو چرا پیش مهمونا ننشستی؟!
    لیوانم را توی سینک گذاشتم و نگاه پر استیصالم را به حاج خانوم دوختم. چقدر دلم می خواست حرف بزنم....
    - چیه مادر؟! چرا این طوری منو نگاه می کنی..؟!
    چی می گفتم...؟! چی می گفتم که مادرم نمایش قلب درد راه نیندازد و پدرم لب به گلایه باز نکد....؟! هیچی.... هیچ حرفی برای گفتن، نداشتم.............
    اضطراب را از چهره ام کنار زدم و لبخند پوشالی، اما پر اطمینانی تحویل حاج خانوم دادم: هیچی حاج خانوم! اومدم یه لیوان آب بخورم.
    و گونه اش را بوسیدم و به سرعت از آشپزخانه خارج شدم.... مهمان ها کم کم می رفتند و پذیرایی خلوت می شد... اما بهجت خانوم، هنوز سفت و محکم، نشسته بود! و من که مشغول حرف زدن با یکی از دخترهای همسن خودم بودم، سنگینی نگاهش را حس می کردم. پس با طمانینه چرخیدم طرف بهجت خانوم، که با لبخند همیشگیش مواجه شدم.
    کلافه شدم... به بهانه ی تلفن زدن به اتاقم رفتم و تا خالی نشدن کامل خانه، برنگشتم پایین.....
    صدای بلند علی می آمد که از حاج خانوم طلب آب می کرد.... باز صدایش را انداخته بود توی سرش.....!!
    از پله ها سرازیر شدم و پایین رفتم. آقاجون نشسته بود روی مبل. بلند سلام کردم که آقاجون با لبخند جواب داد و علی هم که مشغول سر کشیدن لیوان آب بود، فقط دستش را آورد بالا که یعنی دیدمت....
    حاج خانوم با سینی چای وارد پذیرایی شد: حاجی یه چای بخور، حرف دارم باهات!
    چادر از سرم افتاد...
    برای پنهان کردن حس بدی که از این جمله زیر پوستم دویده بود، کنار اولین مبل دم دست، دو زانو روی زمین نشستم و صلوات فرستادم....
    حالا، همه به راحتی نشسته بودند و فقط من بودم که منتظر و مضطرب، به فرش نگاه می کردم....
    آقاجون استکان خالی چایش را روی عسلی کنار دستش گذاشت: بفرما خانوم. بنده در خدمتم..
    چشم هایم رفت پی قد بلند و هیکل چهارشانه اش.... پی شانه های پهنش که هنوز، بس که صبح به صبح تو حیاط می دوید، بس که هوای فشار خون و قندش را داشت، سفت و محکم سر جایشان ایستاده بودند.... پی صورت کشیده و موهای سیاه و سفیدی که جلوشان خالی شده بود... پی ریش های خاکستری کم و مرتب...
    حاج خانوم داشت می گفت: بهجت خانوم حرف پسرشو پیش کشید!
    دست هایم روی دامنم، شل شد....
    آقاجون تک سرفه ای کرد: با ساره حرف زدی؟!
    حاج خانوم با لحن حق به جانبی جواب داد: شما پدرشی، بزرگشی!! حرف، حرف شماست...!
    فقط یک کلمه توی سرم چرخ می خورد... عهد عتیق... عهد عتیق... عهد عتیق........!
    آقاجون تسبیحش را میان دست هایش چرخاند: خانوم نقل این حرفا نیست... ما دیدیم، پسند کردیم. مونده دل دخترمون، که پسند کنه، یا نکنه.....
    و نگاهش را به من داد...
    سرمو انداختم پایین....
    حاج خانوم بود که گفت: چی شد؟! چرا قرمز شدی؟!
    تعجب، تنها وصف حالی بود که آن لحظه می توانستم در مورد خودم داشته باشم... قرمز...؟!! شاید به سفیدی می زدم... ، که به قرمزی، نه.....
    علی با بی خیالی خاص خودش گفت: پسره که پسر بدی نیست! منتها یکم نچسبه! نه ساره؟!
    حاج خانوم اخم کرد و آقاجون ریز، خندید....
    حاج خانوم با لحن نه چندان دلچسبی گفت: والا پسره شناسه! پدرش که وضعش بد نیست، تک پسرم که هست، خودشم که پیش پدرش کار می کنه! از دین و ایمونم که... شکر خدا اهل هیچ فرقه ای نیست... اهل خدا و پیغمبره...! نگاهش خطا نمی ره. دیگه مگه یه زن چی می خواد؟!
    دیگه مگه یه زن چی می خواد................
    سرم به دوران افتاد....
    پول.... کار... تک پسر.... خدا...، پیغمبر.... دیگه چی می خوام..... دیگه چی می خوام...........؟!!

====================================
    خالکوبی ا shadow_das کاربر انجمن ا معرفی و نقد کتاب
    ویرایش توسط shadow_das : 1391,02,29 در ساعت ساعت : 11:58

10. 1,885 کاربر از پست shadow_das تشکر کرده اند .

!!! NAFAS !!! , !!!!!mounes , !!!roya , !!nahal!! , !mina , !shamim! , # MiTrA.Sa # , # بلوط # , #saba.b# , #SamaneH# , #sevda# , $ parmis $ , $*~fire~*$ , " yegane" , "لعیا" , (( espresso )) , (mahi) , (mina) , (morvarid) , * Atefeh * , * hasti * , * narges * , * حدیث * , **ava** , **mitra** , **samanta** , **shiny** , **Silver Star** , **Sky girl** , **سولماز** , *-SONIA-* , *AdAm BaRfI* , *Aida Banoo* , *ARAM* , *Atena* , *atrina* , *Azarin* , *banoo* , *bi gharar* , *fatemeh* , *Fatemeh.K* , *Leila* , *miss minoo* , *mitra* , *msbm* , *nafas.love* , *Nafise.a9* , *Nahayat* , *NaZ@NiN.B* , *nil00* , *Nooriya* , *parmiss*gh , *Parnia* , *PeG@H* , *Peggy* , *Poolstar* , *SAHAR.R* , *SaNaY* , *Set@yesh* , *shima* , *Shirin , *sogol , *sogol* , *soodabeh* , *sorme* , *tina , *venos* , *Viyolet* , *yasi , *yegane* , *|*|mystery|*|* , *~aida bala~* , *~Faezeh~* , *~SETAREH~* , *آبان دخت* , *باران بهاری* , *ترمه* , *دخت تپل* , *دختر توپولو* , *رز* , *ریما* , *مغرورbiغرور* , *یاقوت* , +Lily , +Neda+ , -Farimah- , -ShaDi- , . ماه بآنو . , .....ARAM , ...BaHaR... , ..samira.. , .:BahaR:. , .:matin:. , .:zahra:. , .Arghavan A , .DARLING. , .Fatemeh. , .Ghasedak. , .HOMA. , .MAHBUBEH. , .Mar.Yam. , .MOHABBAT. , .nox. , .parniya. , .SaInA. , .ZeinaB. , .ايدابانو. , .هازال. , / Zahra / , /maryam/ , /لاله/ , 0033 , 021girl , 123659 , 1339 , 1478 , 2گل سیما , 41267m , 6236sara , 6789 , 67pegah , 73Gole Maryam73 , 77 77 , 85@HADIS , 870664182 , 88 shiva , 890200721 , ::naghmeh:: , @ DINA @ , @m@hl , @nilu , abbas_p , abby7 , abnos , adish1 , Adrina67 , afarin.rasa , afra. , afra_h , afroodit , afroz99 , AFSON* , afsoon321 , aida.1996 , aidai , aida_siasookhte , aili , ailin1365 , Ajolis , akram 63 , Ala88 , alfa_zigma , ali1205 , alikhademi , alis91 , ali_shey , alma8525 , Alone moon , al_ay_20 , amane & mamati , amenia , AMIN1359 , amini2004 , amir & gisoo , amirhessam , amirhosseinac , amisha , amitida24 , amorist , ana* , anahid 33 , anahid.62 , Anahita.s , ana_1989 , angel04 , angel26 , Angelical , angle66 , angry girl , anita619 , anital , ankka , anna320 , ANNE , anzhela , apamea , archangel , architect_shima , arefe90 , Arezoo*~*r , arezoo214 , arezoue , arghavan58 , ariana68 , arman_iran , aros , Arrosha , arsenik , artii , aryana.n , asal naz , asal Queen , asal-1412 , aseman ariayi , asemane nili , asemanii , aseman_82 , ashoka , ask. , asma-m , asma66 , asoodeh , asrin_1994 , assertive , atashgah62 , Atefe97 , atefeh.mr , atefeh_49 , atefeh_f , ati123 , AtI2020 , atila_far , atish69 , atish_fm_1989 , Atrisa banu , aty72 , Autumn Rain , ava.n , avabehrouzian , Ay San , Ay-moon , ayandeh1 , ayda3 , Ayda_alone girl , ayda_ayda , aynaz69 , ayris , azadehh , azad_awesome , azarsana , azidan , azin dokht , Azita49 , B . A , B*O*S*H*R*A , b.khorasani , b3666 , bahar narang , bahar-77 , bahar.nt , bahar1379 , bahar58 , Baharbk , baharboofy , bahare RE , bahareh.por , bahooneh10 , banafsheh_sh83 , banix , Banner , banoojun , banooshab , Banooye Koochak , banooye shab , BARAN 2 , BaRaN 72 , baran 73 , baran lonely , baran pr , baran.amad , Barane Gham , barane khazan , baran_1990 , barni , baroon12 , baroon14 , baroonii , baroonii25 , batiii , behi_aquarius , Behnaz joon , behnoosh48 , Behnoush , behrou , bela vampire , bella94 , benitto , benq , bestbest , beste , bikari , binam , birain , birdana2 , Bita_SA , black-roze , Blast Off , blub2000 , blue berry , blue69 , bneta , bonbon , brain storm , breathe , buhd000 , busy , C.r.A.z.Y , carrie , cemira , chemuni , chica89 , chobiiin , CIVIL , cloudyneda , coffee , com86 , crazylife , d.pouya , dada1 , dadam , dander1000atash , darya12 , darya19 , Dawn95 , dEaD-GirL , degeer , Delaramad , Delasa , delasa3 , deleabieman , delish , deragun , desert girl , desiree , dezy , diaar , dibaocean , Dina* , divandary , dokhibabash , dokhtare esfand , dokhtare khial , dokhtare_yakhi , dokhtar_naz2020 , Doni.M , DORI JOOON , down13 , dozhd , dr.yasaman , drm.gholami , duste man , earth girl , EasTern_Girl , eelham , eevee , eglantine-m96 , ehsany , elahe 66 , elahe18 , ELAHE444 , elahegood , Elahe~M~ , elak , elanaz44 , Elen , elena1998 , Elham fa , elham*d , eli ab , eli joni , eli- , Eli.f.m , eli.M , eli047 , eli2 , eli5 , elia65 , elianoos , elielo , elii bala , Elikanik , Elin-sky , elin89 , EliSo , elle , elloy , elmir4 , elmira DN , elmira.Be , elmira.t , elmiraa_20 , elnaz20 , elnaz89 , elsa , ema29 , ensieh-oof , eshton , esike , estifen , eti98 , evva , F . Kh , F.MoV , f@t3meh.k , fa62 , fadai , fadamada , fadiya , faezeh_kht , faghatdream , FAH!ME , fahime_kiticati , falahi , famdavari , fani black 212 , FANNI , far-a , farahi , faran-67 , faraz_90 , farg0o0o0o0ol , fargol_2408 , fariba45 , fariba48 , fariba_hed , faride40 , farideh_h1366 , farin68 , farisa , farizad , farnas , Farnaz , Farnaz-K , farnooshfarokhi , fary , faryad(sf) , faryba , fArzane.Far , farzane.rsh , fateme16 , fatemeh1990 , fatemeh2001 , fatemeh27 , fatemehirooni , fatemm , fatima.h , fatima1900111 , fatima64 , fatima92 , fatima_59 , fatima_t24 , Fed Up , feloor , fera , fereshth , ferijoonm , fermesk , feryal_bahmani , filiz57 , fk-osh-d , flavia , foruzan-k , fouji , FowL , fozhi , free born001 , frokni , Frost , fshy.24 , full of empty , f_ gisoo tala , f_javid , f_venus_74 , gaia , galadril3 , galanrood , GALAXY0098 , gandomsa , genelia , gh-sm , ghasedak 71 , ghazal jooni , ghazal p , ghazal rad , ghazal.girl , ghazal368 , ghazale man , ghazale96 , ghazghaz , gherti , girl1995 , Giss Golabetoon , gitalina , GitaRi , gk13541351 , goddessoflove , godness , Golbahar75 , golbaran , golchaghe , goldoone22 , gole narges , Gole Yassaman , GOLE...KAGHAZI , gole.bahari0 , golgoli jaan , goli- , goli20 , goli21 , golnoush_k , Golnush Sadeghi , googoosh z , gooood girl , gorbenanash , gord Afarid , gorestan man , H0NEY , ha le , hakim4181 , hanaan , Hanak , Hananesh , hanayi , hana_m , Haniday , hanie-ab , hanila , Hanisa , haniyeh98 , hargez , hasrate man , hasti59 , hasti_azadi , haveking , havooo , havva7 , hediyeh_b , helionitta , helma8 , hesaneh , hiam , hilda_moonlight , hiva-20 , hiva4887 , hod hod , hoda barani , hoda.4470 , Hodaa37 , hoda_b , hoda_f1 , homa41 , homa_2555 , Honey.R , Honey_fa , honey_x , hoolia , hoomand , Hoopoe , hoora.sh , HOSEINA , htamspam , hura , hyunah , h_a_1234 , ICE.QUEEN , Ida.M , Inoosh , ir2007 , Irani , Iris7 , irsaa , iryane , isis , j.ghanavizi , jan74 , janjan-72 , JASMINE FLOWER , Jasper Hile , jimbo , joana , joanpotter , jujuee , Kahroba. , kakaoo66 , kam kam , kasra.sh , katoore , Katra , katrin1369 , katy f , keyhane , khademre , khatooonn , khoshhal , kiana jon , kiana61 , Kiiiiana , kimberly , kimi-vorojak , kimia_hg , kimiya14 , kingAP , kissroll , kiumars , kodaki , kolaghermezi , kr@m.R@ , kristeen , krystall , kuchuloo , kurda smahlt:< , L!l!an , l23Za , Laali , LAKPOSHTE , lale joon , laleh.winter , lartmis , Laya.Li , layahashemi , Le!lY , leila banoo , leila.kh , leila.m , leila93 , leilaaa98 , leilaadel , leili_zzz , leillaa , leyla71 , leyli ba man as , libra272 , LicH_MaSteR , liia , lilijinan , lilil , lilipoot33_68 , lili_2sara , Lindie , Lioda , lmnop , looli jun , love mazyar , love_a , luna.brillante , lxgirl , m i n a... , M mehrane , M*KH , m.hj , m.rozaly , m0nire , m0zhdeh , m3hrara , m@hs@_72 , m@moosh , M@R@L , m@sti2011 , ma30-69 , maahak , MAARY , maede7 , Maedeh , Mah NEGAR , MAH-KOOM , mahana1 , MAHASA , mahbaran , mahbobeh joonam , mahboobeh 98 , mahboubeh69 , mahda , mahdi3h , mahdiar , mahdieh021 , mahdiehhjz , Mahdie_hs , Mahdis 77 , mahdis23 , maheasemun , Mahed , mahiia , mahnazmom , mahoniya* , Mahoo , mahsa tanha , mahsa.raad , Mahsa.Sohrabi , mahsa1490 , mahsadina , mahsafall , Mahsali , mahsamoon , mahsa_128 , mahshid_3d , mahtab payda , mahtab22 , mahtab26 , MAHTAB63 , mahtab888871 , mahtabi22 , Mahya.N , Maisa_rad , MAJJI , malenie , malkusha , Mikrobe-Sorati , malus , mamorin , man! , manam4141 , Manelie , manemah , maneou , mani1384 , mania noonooiy , mania** , mansoure , Mansoure 391 , mansuri , many22 , MANYA-94 , MARDE_TANHA , marge_setare , Mari958 , marjan khanomi , marjan350 , marjansh , marmar69 , marmar7452 , mary payizi , Mary.Maryam , mary626 , mary69 , maryam-pj , maryam.khakbaz , maryam.mani , maryam1 , maryam1388 , maryam56 , maryam63279 , Maryam977 , maryamfun , MARYAMGOL , maryami.aramesh , Maryammehrnia ,