بازگشت   نودهشتیا > کتاب > متفرقه کتاب > معرفی و نقد کتاب > ایرانی

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۳:۳۸ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

واران آواتار ها

پست معمولی  +2 امتیاز     
Wink کوچه | منیر مهریزی مقدم | معرفی و نقد کتاب

کوچه

نویسنده : منیر مهریزی مقدم
نوبت چاپ : اول - بهار 1391
ویراستار : کورش پاکفر
نشر : شادان

تعداد صفحات: 732 ص
تیراژ : 2500 جلد
قیمت : 185000 ریال
موضوع : داستانهای فارسی قرن 14

کوچه:
پس از کتابهای «شب آفتابی» و سپس «غروب دل» از خانم «منیر مهریزی مقدم» که در انتشارات شادان به چاپ رسید و مورد توجه خوانندگان نیز قرار گرفت، سومین اثر ایشان منتشر و به دست علاقمدانش رسید...
این کتاب بلندترین داستان این نویسنده است.

باران | +Lily

آینه ای برابر آینه ات می گذارم

این واژه ها صراحت تنهایی من اند
با این همه مخواه که تنها ببینی ام

ویرایش توسط واران : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ در ساعت ۰۳:۴۱ بعد از ظهر
واران آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۷:۴۰ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

واران آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

خلاصه کتاب:

داستان در مورد دختری به نام شقایق است که با مادر و خواهر کوچکترش زندگی می کند.
پدر شقایق به علت ورشکستگی سکته کرد و از دنیا رفت.
مادرش نیز در اثر شوک ناشی از مرگ همسرش دچار سکته مغزی شد و یک طرف بدنش فلج شد.
شقایق ناچارا سرپرستی مادر و خواهرش را به عهده گرفت.
شقایق برای فرار از ازدواج با پسر عموی خود و قبول نکردن کمک های عمویش به دنبال کار می گردد .
اما همه جا از او سابقه کار یا معرف می خواهند .
تا اینکه از شرکت بزرگی که شقایق متقاضی کار در انجا بود برای مصاحبه با او تماس می گیرند و ...

قدیمی ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۱۱:۰۵ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
کاربر نیمه حرفه ای

azda آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

یکی که خونده میشه بگه چه جوریه؟

I would spread the cloths under your feet
but i, being poor , have only my dreams
I have spread my dreams under your feet
Tread softly because you tread on my dreams

William Batler

azda آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۱۸ قبل از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

واران آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

من اولاشم فعلا
ولی متنش دلنشیه
تا اینجا هم نقطه ضعفی نداشته و جریان یه زندگی عادیه اما کسل کننده نیست(حداقل تا حالا که نبوده)
به جز اینکه طبق معمول دختره خوشگله . که البته شاید نقطه ضعف نباشه. ولی نه پولداره نه یه عالمه خاطرخواه داره.البته به جز پسرعموی معتادش!
مثل کتاب های مودب پور یه داستان فرعی هم تو متن اصلی داره که مربوط به همسایه شونه که با هم صمیمی شدن.
ارباب یه روستا به خاطر تلف شدن گله اش توی سیل دختر گماشته اش رو که نامزد پسر کدخداست به عنوان خسارت برمیداره!!
فکر کنم اسم رمان "کوچه" مربوط به همین داستان فرعیه.البته مطمئن نیستم تا آخر مورد دیگه ای نباشه.
فعلا همینا

پ.ن : منظورم از اینکه اسم رمان مربوط به داستان فرعیه این بود که موضوعی که باعث شده اسم داستان کوچه بشه تو این داستان فرعی اتفاق افتاده.

یعنی وقتی امیر شعر کوچه مشیری رو خوند.

ویرایش توسط واران : ۶ خرداد ۱۳۹۱ در ساعت ۰۷:۰۲ بعد از ظهر
قدیمی ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۹:۰۷ بعد از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
همکار بخش عکس

~pArnYa~ آواتار ها

پست معمولی  +2 امتیاز     

من کامل خوندمش در مورد زندگی دختری با خواهر و مادرش هست
پدر خانواده فوت می کنه ...مادرش هم از شک شدید سکته مغزی میشه و نمی تونه دیگه کاری انجام بده ..دختر بزرگ که اسمش شقایقه ..از مادرش و خواهر کوچیکش شادی نگهداری می کنه ...
از طرفی پسر عموی بدی داره که معتاده ..برای فرار از دست خانواده عمو به دنبال کار می گرده ..خونه رو عوض می کنه ...از شانس خوبی که داره منشی یه شرکت که رییس شرکت یه مردی به نام بهداد هست میشه ..چون شقایق زبان خارجی رو خوب صحبت می کنه ...مورد رضایت بهداد قرار می گیره ..
تا جایی که به خاطر فرار از دست پسر عموش به خونه بهداد اسباب کشی می کنند یعنی یه کلبه تو خونه بزرگ رییس شرکت هست که به انها اجازه داده میشه .....تو داستان ادم های زیادی نقش دارند ....
مثل ....نسرین ....رعناا..بانو خانم ...مصطفی...فرانک ...

رمان خیلی قشنگیه من که تو یک روز تمامش کردم ....

پیشنهاد می کنم حتما بخونید ....

توجه : قبل از زدن تاپیک، اول سرچ کنید تکراری نباشه
ترول چیست؟به نظرم خوبه كه همه اينو بدونيم

توجه: نوشتن کلمه های...مرسی:خخخخ:ممنون:خوب بود:عالی بود و شکلک تنها: اسپم حساب میشه.اخطار می گیرید.
توجه : برای جلوگیری از بی نظمی در تاپیک ها لطفا فقط از دکمه ی تشکر استفاده کنید.

ویرایش توسط ~pArnYa~ : ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۱ در ساعت ۰۹:۰۹ بعد از ظهر
~pArnYa~ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۰ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر فعال

aseman e abi آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

به نظر من عالي بود . هم نثرش قشنگ بود هم كشش زيادي داشت .
توصيه ميكنم حتما بخونيد .
aseman e abi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۹ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

lalehjoon آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

کتاب بدی نبود از اون کتابهایی که بدم نمی یاد دوباره بخونمش

ولی تخیلی بود ریئس شرکت بیاد قسمتی از خونشو در اختیار کارمندش بزاره همچین چیزی تو رماناست نه در واقعیت

با واران عزیز هم موافقم مثل کتاب های مودب پور یه داستان فرعی هم تو متن اصلی داره

اسمشم که بخاطر شعر کوچه فریدون مشیریه ولی هیچ ربطی با داستان کتاب نداره

حالا برم به دور دیگه بخونم ببینم ربط داره یا نه

علم پزشکی ثابت کرده که شکستن دل واقعیته؛
یعنی وقتی دل کسی می شکنه، تو قلبش اتفاقی می افته مثل یه خونریزی کوچیک یا یه جراحت.. که حتی می تونه منجر به سکته قلبی بشه....
سعی کن دل هیچکسی رو نشکنی...

lalehjoon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۹ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

snowball1390 آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

به نظر من کتاب کسل کننده ای بود.خیلی طولانی بود و الکی کشش داده بود.توهم کامل.داستان گذشته کتاب و اصلا نخوندم. جزییات کامل داشت.یه قسمت از کتاب :رفتیم سوار اتوبوس بزرگی شدیم پیاده شدیم از پله های هواپیما بالا رفتیم صندلیمونو از روی بلیط پیدا کردیم نشستیم کمربندم گیر کرده بودو.....(اگه ساده بگی چی میشه مثلا)

یه جای دیگه کتاب:تخم مرغ پوست کنده با عسل خوردم(آخه کی تخم مرغ با پوست میخوره تازه باهاش عسل هم میخوره.سلیقه مزخرفی داشت)

از اینکه این کتاب رو خریدم پشیمون شدم.نثرش اصلا خوب نبود.انگار فقط میخواست ورق پرکنه.با این وجود از خانم مقدم ممنون هستم.

طبیعت دوستای 98ی

http://www.forum.98ia.com/group2368.html
snowball1390 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۱۰ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

Elysium آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

رمان بدی نبود اما قلم خانم مقدم هنوز دچار افت قبلی خودشون هستش و هنوز به اوج برنگشته. به نظر من هنوز بهترین کتاب ایشان غریبه اشناست.

Elysium آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۴ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۲۹ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

mahsan آواتار ها

پست مفید  +4 امتیاز     

در مورد بعضی کتاب ها سخت میشه حرف زد ... هر چی فک می کنم چی بگم در مورد کوچه هیچی به ذهنم نمی رسه ....

خیلی معمولی ... خیلی

کوچــــه داستانی با تمی عاشقانه , ساده و بدون هیچ فراز و فرود خاصی ....

کتابو شروع که می کنی میدونی آخرش قراره چی بشه .... کاملا قابل پیش بینی و بدون هیچ هیجان خاصی...

شخصیت پردازی داستان چندان قوی نبود ... هیچ وقت نتونستم با شخصیت بانو ارتباط برقرار کنم کلا اصلا نفهمیدم بانو کی بود و تو زندگی بهداد چه نقشی داشت ...

حرف کلی :

وقتی کوچه رو داشتم میخوندم و به اون قسمتی رسیدم که برای تعطیلات عید رفتن شمال تو ذهنم اومد که تا کی این همه تکرار ؟ تا کی تو همه کتاب ها حتما باید یه برنامه سفر به شمال گنجونده بشه ؟

یعنی واقعا ایران به این بزرگی با این همه جاذبه های توریستی و جاهای دیدنی هیچ نقطه ی دیگه ایی نداره که نویسنده هامون ازش استفاده کنن ؟

یعنی واقعا از این همه تکرار خسته نشدن ؟؟ چه اشکالی داره به جای سفر به شمال . به شیراز و اصفهان و همدان و تبریر هم سری بزنن و به این بهوونه مخاطبان رو با بقیه نقاط کشورمون هم آشنا کنن ؟؟

تا کی میخوایم یه داستان فرعی و قدیمی داشته باشیم که از ظلم ارباب و نرسیدن دو تا مرغ عشق به همدیگه و بعد هم دیدن اتفاقیشون بعد از سالها و ازدواجشون صحبت کنیم ...

تا کی قراره شخصیت اصلی داستانمون خوشگل و زیبارو اما متین و بدون آرایش باشه و در مقابل یه ضد قهرمان ( اینجا فرانک ) داشته باشیم که زیبا باشه اما جلف و بی ادب ...

تا کی قراره از اسم شخصیت داستان برای نشون دادن عشق استفاده بشه ( شخصیت اصلی رمان ساحل آرامش این نویسنده اسمش بنفشه بود و عکس روی گوشی کسی که دوسش داشت گل بنفشه بود و اینجا شخصیت اصلی شقایقه و روی صفحه کامپیوترش یه دشت شقایق )

تا کی قراره وقتی شخصیت اصلی داستان قبلا یه ازدواج داشته اون ازدواج رو ناموفق نشون بدیم و زن اول رو یه آدم ه ر ز ه معرفی کنیم . تا جایی که من یادمه 15 سال پیش فهیمه رحیمی هم تو کتاب پنجره زن کاوه ( یهدا ) رو زنی بدکاره معرفی کرد که شب عروسیش از زور مستی اعتراف کرد که قبلا چه کارها که نکرده و هنوزم که هنوزه از این دست داستان ها زیاد می خونیم و آخریشم که همین کتاب ....

قبلا از مشکلات نویسنده ها و خط قرمزهایی که براشون در نظر گرفته میشه کمتر خبر داشتم ولی الان وقتی با عاطفه منجزی عزیز صحبت می کنم و برام خیلی چیزها رو باز می کنه و می بینم که کتابش برای گرفتن مجوز معطل مونده وقتی به مرضیه جهان آرا می گم که اینجای داستانت رو تغییر بده و میگه نمیشه تا همین جاشم زیاد توضیح دادم و اگه بیشتر بشه به مشکل میخورم درک می کنم که چقد سخته نوشتن . درک می کنم همه اینها رو ولی بازم به نظرم می رسه که کمی حداقل کمی از این همه تکرار دور بشیم تا مخاطب رو راضی تر نگه داریم !

mahsan آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
معرفی, مقدم, منیر, مهریزی, نقد, و, کتاب, کوچه

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش