بازگشت   نودهشتیا > درسی و دانشجویی > علم و دانش > دانشگاهها

 
 تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ
 
ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۳۴ قبل از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +4 امتیاز     
پیش فرض دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه

در سال 1362 همزمان با شکل گیری دانشگاه آزاد اسلامی در تهران و تبریز ، دستور تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه نیز صادر گردید . اما به علت وقوع جنگ در منطقه و اثرات ناشی از آن علیرغم تلاش های فراوان ، این امر مدتی به تعویق افتاد. بعد ها به دنبال تشریف فرمایی حضرت آیت ا... خامنه ای« در زمان مسئولیت ریاست جمهوری » به ارومیه و در پی درخواست مردم ارومیه ، معظم له مقرر فرمودند که هر چه زودتر مقدمات تأسیس دانشگاه آزاد و پذیرش دانشجو در این شهر فراهم گردد و در این راستا از طرف سازمان مرکزی راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه به مدیریت آقای دکتر رسول خدابخش صادر گردید . بدین ترتیب با تلاش شبانه روزی و مستمر کارکنان محدود این دانشگاه و مساعدتهای اولیه استاندار وقت مرحوم عطایی و حمایت همه جانبه امام جمعه محترم ارومیه حاج آقا حسنی مقدمات پذیرش دانشجو برای نیمسال تحصیلی 68-1367 صورت گرفت و در همان سال تحصیلی اولین کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و برای دو رشته ی فیزیک کاربردی و اقتصاد بازرگانی در مقطع کارشناسی و رشته ی دامپزشکی در مقطع دکترای حرفه ای 116 نفر دانشجو پذیرش گردیدند.

دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه دارای 3 واحد است:
واحد شماره 1
تمام رشته های مرتبط با تجربی، رشته های ریاضی، فیزیک و ... در این واحد تشکیل میشود ضمن اینکه گروه های ریاضی، فیزیک و ...، ریاست کلی دانشگاه، امور مالی، مسئول امتحانات و نهادهای مهم در این مرکز واقع شده است.
کتابخانه شماره 1 دانشگاه در این واحد است. کتابهای مرجع نیز در این کتابخانه است.
واحد شماره 2
رشته های فنی و مهندسی و انسانی در دو دانشکده فنی ومهندسی و انسانی در این واحد که سما نام دارد تشکیل میشود. کتابخانه شماره 2 دانشگاه در این واحد و قسمت دانشکده انسانی است.مسئول این کتابخانه مهندس علی قاسمی است. سایت اینترنت شماره 2 در این مجتمع (واحد) واقع است.
واحد شماره 3
این واحد که قرار است از مهرماه سال 1388 مورد بهره برداری قرار بگیرد. در این واحد دانشکده ی دامپزشکی وجود دارد .جدول رشته های ارائه شده در دانشگاه
دفتر عمـر مرا،
دست ایام ورق هـا زده است...

ویرایش توسط نهـــا : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۱ در ساعت ۰۱:۳۷ قبل از ظهر
نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۳۹ قبل از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +3 امتیاز     
پیش فرض

دانشکده فنی مهندسی:این بخش در پردیس شهرک بهداری ،با زیربنای 4600 متر مربع و در چهار طبقه احداث گردیده است .ساختمان دانشکده شامل کلاسهای آموزشی ،کتابخانه ،آزمایشگاهها ،سالنهای چند منظوره ،مرکز رایانه ف سلف سرویس ،سالن مطالعه و نمازخانه می باشد.

ساختمان دانشکده فنی و مهندسی به مساحت 14000 متر مربع در حال طراحی نقشه و اخذ پروانه ساختمان می باشد که پس از اخذ پروانه ،اجرای آن در سال 1385 به مناقصه گذاشته خواهد شد. این بخش در دو مقطع کارشناسی و کاردانی و در رشته های مختلف اقدام به پذیرش دانشجو نموده است. کلیه رشته های این دانشکده مجم.عا در 5 گروه آموزشی متمرکز گردیده اند. در سال تحصیلی جاری (85-1384) دو رشته کارشناسی ناپیوسته عمران و کارشناسی ناپیوسته الکترونیک نیز تأسیس و اقدام به پذیرش دانشجو خواهد نمود.
بخش فنی در حال حاضر با داشتن چندین آزمایشگاه و کارگاههای مجهز قسمت عمده ی نیازهای مربوط به دروس عملی دانشجویان را برطرف می سازد .آزمایشگاههای مربوط به رشته برق و مخابرات و الکترونیک این دانشکده به ابزار و تجهیزات آزمایشگاهی مانند مدارهای مخابراتی میکرپروسسورها ،مدارهای منطقی ،انواع اسیلوسکوپ ،مولتی ترانس ها ،منابع تغذیهAC/DC ،اسپکتروم آنالیزر مجهز است.
کارگاهها و آزمایشگاههای مربوط به رشته ساختمان و عمران نیز مجهز به دوربینهای نقشه برداری ،دستگاههای تئودولیت ،دستگاه تأیین خمش و کمانش ،دستگاه هواساز بتن ،مکعبهای هیدرولیک ،دستگاه CBR ،ترازوهای مکانیکی و دیجیتالی ،دستگاههای برش مستقیم ،دستگاه سه محور و سایر وسایل مورد نیاز می باشد.


نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۲ قبل از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +3 امتیاز     
پیش فرض

دانشکده علوم انسانی:


بخش ادبیات و علوم انسانی در پردیس شماره 2 دانشگاه و در جنب بخش فنی و مهندسی احداث گردیده است .سطح زیر بنای این بخش 4600 متر مربع است که شامل 20 کلاس ،کتابخانه و دو سالن مطالعه ،سایت کامپیوتر و دسترسی به اینترنت برای دانشجویان و پایگاه مستقل اینترنتی و کتابخانه دیحیتالی برای اساتید می باشد. نخستین رشته این بخش کارشناسی اقتصاد بازرگانی لوده که همزمان با تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه راه اندازی گردیده است.
بخش علوم انسانی در خال حاضر در یازده رشته مختلف در مقطع کارشناسی و کاردانی به پرورش نیروی انسانی مشغول است.
تأسیس رشته های کارشناسی آموزش ابتدایی و روانشناسی نیز به تصویب شورای گسترش آموزش عالی کشور رسیده است که پذیرش دانشجو در این رشته ها در سال تحصیلی آینده آغاز می گردد.نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ قبل از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +3 امتیاز     
پیش فرض

دانشکده علوم پایه:معرفی گروه فیزیک در دانشگاه:
گروه فیزیک در دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در زمره نخستین گروههای آموزشی بوده که اقدام به پذیرش دانشجو نموده است. این گروه با در اختیار داشتن آزمایشگاههای مجهز در زمینه های حرارت ، فیزیک جدید ، اپتیک و فیزیک پایه و 12 عضو هیات علمی در حال اخذ مجوز برای تاسیی مقطع کارشناسی ارشد در این رشته می باشد. گروه زمین شناسی در سال 1383 و گروه زیست شناسی نیز در سال 1384 اقدام به پذیرش دانشجو نموده اند.
تاسیس رشته دبیری ریاضی نیز به تصویب شورای گسترش آموزش عالی کشور رسیده است که پذیرش دانشجو در این رشته از سال 1385 آغاز خواهد شد.نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۷ قبل از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +3 امتیاز     
پیش فرض

دانشکده دامپزشکی و پیراپزشکی:دامپزشکی:
بخش دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در سال 1367 و به منظور تامین نیروی انسانی واجد شرایط جهت انجام امورات مربوط به بهداشت و پیشگیری و درمان بیماریهای دام و طیور و آبزیان ، تاسیس گردیده و تاکنون نه تنها نیروی متخصص لازم برای منطقه آذربایجان و کردستان را تامین نموده است ، بلکه در تامین دامپزشکان مجرب برای سایر نقاط کشور نیز گامهای موثری برداشته است.
بخش دامپزشکی در حال حاضر با جذب و به کارگیری 42 نفر از اعضای هیات علمی تمام وقت و نیمه وقت و مدعو و بورسیه در 3 گروه آموزشی علوم پایه و پاتوبیولوژی و علوم درمانگاهی در امر آموزش دانشجویان فعالیت دارد.گروه علوم دامی نیز در داخل این دانشکده مستقر است.
بخش دامپرشکی در راستای توسعه آموزشهای کابردی در حال راه اندازی رشته های کاردانی بهداشت و بازرسی گوشت و کارشناسی ارشد ناپیوسته پیشگیری از بیماریهای دامی می باشد . همچنین این واحد در برنامه توسعه خود راه اندازی دوره های تخصصی دامپزشکی در زمینه های علوم پایه ، پاتوبیلوژی و علوم درمانگاهی را مد نظر قرار داده است.
ساختمان جدید دانشکده دامپزشکی که با زیربنای بالغ بر 9200 متر مربع در حال احداث است و ساختمان جدید آموزشی و اداری کلینیک تخصصی دامپزشکی امکان توسعه و توان علمی بیشتری را برای این دانشکده فراهم ساخت.

_ پیراپزشکی
دو رشته کارشناسی پرستاری و کاردانی مامایی نیز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه در حال فعالیت آموزشی هستند.
گروه پرستاری و گروه مامایی دانشگاه به ترتیب در سال تحصیلی 1371و 1372 به دلیل بازار کار در سطح استان دایر گردیده است.واحدهای نظری و کلاسهای عملی (اتاق تشریح و اتاق پراتیک آزمایشگاههای میکروبیلوژی ، فیزیولوژی ، بیوشیمی ، سلول شناسی و بافت شناسی) در داشنگاه برگزار می گردد و بخشهای بالینی و کارورزی دانشجویان در بیمارستان ها و درمانگاههای بهداشتی شهری و روستایی دانشگاه علوم پزشکی و سازان تامین اجتماعی عرضه می گردد. گروه پرستاری در حال حاضر دارادی 282 نفر دانشجو در سطح کارشناسی و گروه مامایی دارای 132 نفر دانشجو در سطح کاردانی می باشند.نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۴۸ قبل از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +3 امتیاز     
پیش فرض

نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۱, ۰۱:۵۲ قبل از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای
 
نهـــا آواتار ها
 
پست مفید  +4 امتیاز     
پیش فرض

تصاویری دیگر از دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه:
نهـــا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
آزاد, ارومیه, اسلامی, دانشگاه, واحد

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش
شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
شما نمیتوانید فایل پیوست در پست خود ضمیمه کنید
شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید

BB code هست فعال
شکلک ها فعال است
کد [IMG] فعال است
کد HTML غیر فعال است
Trackbacks are غیر فعال
Pingbacks are غیر فعال
Refbacks are غیر فعال


موضوعات مشابه
موضوع نویسنده موضوع انجمن پاسخ ها آخرين نوشته
دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار م.ن دانشگاهها 14 ۲ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۲۹ قبل از ظهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج م.ن دانشگاهها 4 ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۱۲:۴۸ بعد از ظهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس م.ن دانشگاهها 4 ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن م.ن دانشگاهها 10 ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ بعد از ظهر
دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر م.ن دانشگاهها 3 ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۰۲:۳۴ بعد از ظهر


 

اکنون ساعت ۱۱:۱۲ بعد از ظهر برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +4.5 می باشد.

استفاده از مطالب اين سايت به هر نحو ، منوط به قرار دادن نام و لینک نودهشتیا به صورت مستقیم (http://www.forum.98ia.com) می باشد .

تاپیک های پیشنهادی : با انجمن مشکل دارید؟ - اطلاعیه ها و اخبار سایت - قوانین انجمن

خاطره نویسی  - خلاصه رمان - یادداشت های تلخ نویس - دانلود کتاب و رمان

- تماس با ما - گروهها - فال حافظ - بایگانی - بالا