ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
از تو می گریزم | مهسا آرامش | معرفی و نقد کتاب
گل نقش طاووس

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 90
  1. Top | #1

کاربر نیمه حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.37
    تشکر از کاربر
    19,305
    تشکر شده 15,494 در 864 پست
    اندازه فونت

Wink از تو می گریزم | مهسا آرامش | معرفی و نقد کتاب

متاسفانه چون این رمان از سایت حذف شده نمیدونم چه کسی زحمت تایپ واسکنش رو کشیده . فقط یادم میاد یکی از دوستان یه مقدراش رو تایپ کرد و احتمالا ایدا جون بقیه اش رو به صورت عکس گذاشت که از هر دوشون متشکرم . (یه تشکر ویزه هم از نشر علی که تقاضای حذفش رو کرد)

خلاصه داستان :
    با خیانت ایرج به شریکش آریان پور،راد، پسر آریان پور ، صمیم دختر 18 ساله وعزیز ایرج را می رباید تا ایرج را وادار به انجام تعهداتش کند ، صمیم بعد ازتحمل یک هفته وحشتناک دراسارت راد واز دست دادن امتحان کنکوری که یک سال برایش درس خوانده با کمال تعجب متوجه می شود که با اینکه پدر بدهی شریک را پرداخته ، ولی باز هم حاضر به بردن او به خانه نیست چرا که معتقد است که آبروی ریخته شده بر اثر این آدم ربایی تنها با ازدواج صمیم و راد قابل جبران است ولی....

تا اونجایی که از نوشته های دوستان در مورد این کتاب متوجه شدم . کتابی هست که مورد توجه و محبوبیت قرار گرفته . وبیشتر شکایت از انتهای تلخ رمان بود. که البته به نظر من خیلی هم تلخ نبود . فقط قهرمانان داستان به هم نرسیدند.
    و اما مشکل دیگه باز هم در مورد اغراق نویسنده از ثروت و زیبایی قهرمانان داستانه که به معضلی در رمانهای ایرانی تبدیل شده ،نمونه این اغراق رو میتونید در توصیف نویسنده از پارچه لباس ، روتختی ، پرده و... صمیم ببینید. چرا که کل پارچه های مورد استفاده رو از جنس حریر توصیف میکنه مثلا نوشته شده صمیم لباس خواب حریرش رو پوشید ، روی رو تختی حریرش دارز کشید و نرمی حریر رو حس کرد ، پرده های اتاقی که راد ، صمیم رو اونجا زندانی میکنه از حریر بوده که بوسیله باد به اهتزاز در اومده

/کامل/

2. Top | #2

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از کاربر
    1,595
    تشکر شده 598 در 73 پست
    اندازه فونت

به نظرم قلم نویسنده خیلی قوی بود ! و شخصیت پردازی هاش هم خیلی خوب انجام شده بود . من که از کل داستان لذت بردم و جزو معدود رمانهایی بود که از خریدنشون پشیمون نشدم . تنها موردی که به نظرم می رسه : اینه که رابطه صمیم با نامادری اش خیلی خوب توصیف نشده بود . یک جورهایی از اول داستان که می خوندی نه می تونستی بگی این زن قطعا نامادریشه نه می شد بگی مادرشه . ولی بقیه موارد به نظرم خوب بود . حتی رابطه بین شخصیت ها به خصوص بین صمیم و راد ! سیر شیفتگی صمیم نسبت به راد در طول داستان خوب گنجونده شده بود .

3. Top | #3

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.98
    تشکر از کاربر
    4,391
    تشکر شده 8,620 در 2,170 پست
    اندازه فونت

قشنگ بود ولی اخرش خیلی ضد حال بود........
    مترسک اینقدر دستهایت را باز نکن

کسی تو را در آغوش نمیگیرد ، ایستادگی تنهایی می آورد

http://aseman-abri61.blogfa.com/

4. 17 کاربر از پست dokhtare sahra تشکر کرده اند .

5. Top | #4

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.27
    تشکر از کاربر
    1,643
    تشکر شده 3,207 در 652 پست
    اندازه فونت

من این کتابو خیلی وقت پیش خوندم...یادمه از عکس روی جلدش خیلی بدم اومد اما از اسمش خوشم اومد...
    نثر کتاب خوب بود و جذاب شاید از معدود کتابایی بود که تا آخرشو خوندم...قلم نویسندم روون و تاثیر گذار ...اما!!
    خیلی همه چی اغراق آمیز بود...زیبایی بیش از حد صمیم. ثروت زیاد. اصلا انگار تو این دنیا اتفاق نمی افتاد!!
    وقتی کتابو میخوندی پرتاب میشدی تو یه دنیای دیگه...وقتی میذاشتیش زمین بازم پرتاب میشدی همینجا...و من کتابی
    رو خیلی دوس دارم که نه همش اما حداقل منطقا با دنیام جور در بیاد...!!؟
    و یه چیز دیگه که مثل توصیف زیبایی و ثروت و...داره تو رمانا همه گیر میشه اختلاف سنی زیاد شخصیت هاست...
    اختلافی حداقل 10 سال........
     برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

6. Top | #5

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.64
    تشکر از کاربر
    14,424
    تشکر شده 15,928 در 2,456 پست
    اندازه فونت

به نظر منم خوب بود ولی خب همون مشکلاتی که هدیه جوون گفت روداشت

7. 11 کاربر از پست Elysium تشکر کرده اند .

8. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.76
    تشکر از کاربر
    25,820
    تشکر شده 27,261 در 1,741 پست
    اندازه فونت

Wink

زیبایی و ثروت یه بخش اساسی تو رمان هاست اگه رمان پرنده بهشتی رو خونده باشید نویسنده قشنگ به این سوال پاسخ داده
    همون تیکه از متن کتاب رو مینویسم:
    «ساده است .داستان باید جذاب باشه و کشش داشته باشه و خواننده رو به طرف خودش جذب کنه .زندگی هر کدوم از ما آدم ها می تونه قصه باشه.هر کدوم از ما داریم تو این قصه زندگی نقش بازی می کنیم ولی شاید همه قصه ها جاذبه خوندن نداسته باشه.ما نویسنده ها دنبال چیزی هستیم که به داستان هیجان بده و به خواننده انگیزه دنبال کردن داستان رو !واسه همین هم هست که علاوه برزیبایی و خوش برو رو بودن قهرمان کتابامون،دنبال یه چیزایی که غیر معمول و غیر استاندارد باشه می گردیم.
    خواننده ها دنبال یه چیز تازه تر هستند و حتی اگه تو واقعیت نتونند دنبال تازه ها بگردند دست به دامن تخیل می شند و محکم به طناب خیال و رویا می چسبند تا بتونند چند صباحی از زندگی روزانه شون جدا بشند و لحظه های شیرین رو مزه مزه کنند!»

اما در مورد کتاب داستانشو دوست داشتم چون متفاوت بود با کتابایی که خونده بودم و به خاطر پایان تلخش خیلی دوستش دارم فکر میکنم این کتاب با پایان تلخ قشنگ تر شد اگه بهم می رسیدن که این کتاب هم مثل بقیه کتابها میشد که آخرش میخوان همه رو به هم دیگه برسونن

9. 22 کاربر از پست .arsana. تشکر کرده اند .

10. Top | #7

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از کاربر
    1,679
    تشکر شده 1,077 در 196 پست
    اندازه فونت

رمان خوبی بود .یه مقدار کلیشه داشت از لحاظ همون هم خونه بودن و اینا...
    اما به نظرم خانوم ارامش میخواست یه پایان متفاوت داشته باشه(مثل نوشته های نیلوفر لاری) منتها نمیدونست چه طوری باید این کارو بکنه . یه چیز دیگه اینکه واقعا نویسنده ها وقتی مینویسند خودشون رو جای شخصیت اصلی میزارن ؟؟ کارای صمیم خیلی غیر عاقلانه بود . اون اخرشم من نفهمیدم چرا راد هومن رو کشت . قضیه رو مسالمت امیز نمیشد حل کرد؟

11. 18 کاربر از پست aida. تشکر کرده اند .

12. Top | #8

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از کاربر
    6,168
    تشکر شده 2,373 در 259 پست
    اندازه فونت

یه چیز دیگه که مثل توصیف زیبایی و ثروت و...داره تو رمانا همه گیر میشه اختلاف سنی زیاد شخصیت هاست...
    اختلافی حداقل 10 سال........[/QUOTE]

دوست خوبم؛این روند همه گیر شدن اختلاف سنی زیاد ،یه علت فرا ادبیاتی داره به این معنی که:
    برای ایجاد عشق بین زن و مرد معمولا از نظر روان شناسی تکیه گاه بودن جنس مذکر ،یک پایه ی اساسی برای شروع و حتی تثبیت عشق از طرف زن هستش!
    از طرفی با یه بررسی در جامعه ی آماری ازدواج و طلاق می بینید که مردان قبل از پیدا کردن موقعیت تثبیت شده ی اجتماعی و علاوه بر اون تثبیت مسائل مالی و به خصوص استقلال مالی ،قادر به ایفای نقش مناسبی در زندگی زناشوئی نیستند یا به عبارتی به حد کافی قابل اعتماد ، ارضا کننده و رهبر نخواهند بود !
    در حالی که یه دختر خانم مثلا 19 ساله ممکنه به راحتی شرایط شروع و ادامه ی یه زندگیه زناشوئی موفق رو داشته باشه!
    مسائل دیگه ی آسیب شناسی فرهنگ جامعه و شناخت رفتاری (گروه های جوان تر سنی آقایان) در جامعه هم مزید بر علت شده و البته خیلی دلایل دیگه که به روند رو به رشد این اختلاف سنی ؛چه در جامعه و چه در داستان ها دامن زده!
    آنچه فرد تحصیلكرده را از فرد خودآموخته مشخص می سازد،
    وسعت دانش نیست، بلكه اعتماد به نفس است!

13. Top | #9

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از کاربر
    5,977
    تشکر شده 3,614 در 91 پست
    اندازه فونت

جالبه بدونید که
    این رمان هنوز تموم نشده و نویسنده داره ادامه شو می نویسه !
    اینو پارسال خانم نوری (مدیر انتشارات علی) بهم گفت .
    نویسنده خودشم راضی نشده که داستان همین جا و با این پایان تموم بشه .
    من که خودم خیلی از این کتاب خوشم اومد ،
    و خیلی دوس دارم ادامه شو بخونم .
    من ساده و معصومم
    و همیشه همه چیز را با خودم
    قسمت کرده ام
    ترس ،
    تنهایی ،
    و کابوس .

14. 22 کاربر از پست Miss-Mani تشکر کرده اند .

15. Top | #10

کاربر فعال معرفی و نقد کتاب

میانگین پست در روز
    1.90
    تشکر از کاربر
    64,429
    تشکر شده 69,497 در 6,015 پست
    اندازه فونت

نمیدونم سلیقه ها خیلی متفاته...من اصلا خوشم نیومد...وسر تا تهش اغراق بود... از دزدیدن صمیم بگیر تا رابطشون و نبردن اون توسط خانواده اش برخورد مادر راد با صمیم ... نقش بازی کردن های اون 2 تا... همخونه بودنشون..و همه و همه... شده بود یه قصه برای بچه ها
    به روز شد ...

16. 16 کاربر از پست fatima_59 تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین