ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
معرفی رمان | پرفروش ترین رمان های ایرانی (چاپی) را معرفی کنید!
bamilo

asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 82
  1. Top | #1

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از کاربر
    1,576
    تشکر شده 14,836 در 752 پست
    اندازه فونت

Smile معرفی رمان | پرفروش ترین رمان های ایرانی (چاپی) را معرفی کنید!

وقتی خیلی می*خوانیم، چقدر می*خوانیم یا مروری بر پرفروش*ترین داستان*های ایرانی
    ماجرا از فهرستی شروع شد که 2 سال پیش وزارت فرهنگ به عنوان پر فروش*ترین رمان*های ایران اعلام کرده بود. آن فهرست فقط تعداد چاپ را داشت. ما اینجا هم آن فهرست را به روز کردیم و هم آن را بر اساس تیتراژ مرتب کردیم تا ببینیم وقتی می*گوییم مردم یک کتاب را خیلی خوب می*خوانند، حداکثر به چه تیراژی می*رسد. البته محاسبه این تیراژ کار سختی بود چون تنها امکان موجود، سوال از خود ناشر بود. بعضی*ها برای بالا بردن رتبه*شان رقم*های عجیب و غریبی می*گفتند، بعضی*ها تعداد تیراژ را چیز سری می*دانستند که فقط می*توانند در کتاب*ها چاپ کنند و نمی*توانند به ما بگویند(!)، بعضی*ها هم دفتر و دستک درستی نداشتند و اصلا ًنمی*دانستند از فلان کتابشان چقدر چاپ کرده*اند. به هر حال با همه کمبودهای آماری ما سعی کردیم حدود تیراژ کتاب*ها را دربیاوریم؛ رقمی *که حالا ممکن است کمی* بالا و پایین باشد اما چندان هم دور از واقعیت نیست.

474 هزار
    * کشتی پهلو گرفته / سید مهدی شجاعی
    * چاپ اول 68 / 27 چاپ تا کنون
    «کشتی پهلو گرفته» یک کتاب مذهبی است که ماجرای شهادت حضرت زهرا (س) را از زبان شخصیت*های مرتبط با زندگی آن حضرت تعریف می*کند.
    دلیل فروش: زائر مذهبی کتاب و روایت خوشخوان و ساده از یک واقعه تاریخی که برای ما اهمیت فراوانی دارد.

260 هزار
    * بامداد خمار / فتانه حاج سید جوادی
    * چاپ اول 74 / 72 چاپ تا کنون
    حال و هوای رمان، یک فیلم هندی تمام عیار است. دختر پولدار داستان یک دل نه صد دل عاشق پسر یه لاقبایی می*شود و با او ازدواج می*کند.
    دلیل فروش: استفاده موفق از کلیشه*های داستان*های عامه پسند باعث شد که این کتاب حتی از سوی منتقدان جدی گرفته شود.

150 هزار
    * چراغ*ها را من خاموش می*کنم / زویا پیرزاد
    * چاپ اول 80 / 30 چاپ تا کنون
    کلاریس زنی است که تقریبا ًبدون آرزو، غم و حتی شادی که مدام یک سری از کارهای روزمره خانه را تکرار می*کند. تکرار است که او را حسابی کفری کرده.
    دلیل فروش: فضای زنانه و دغدغه*های قهرمان داستان به شدت مورد استقبال منتقدان قرار گرفت و حتی جایزه کتاب سال را هم برد.

150 هزار
    * دا / زهرا حسینی
    * چاپ اول 87 / 64 چاپ تا کنون
    خاطرات یک دختر جوان از روزهای مقاومت خرمشهر که کاملا ًمستند است و اعظم حسینی آنها را به شکل داستان درآورده است.
    دلیل فروش: کتاب پر از جزئیاتی از جنگ است که تا به حال کسی حال و حوصله نوشتن آنها را نداشته.

140 هزار
    * شب سراب / ناهید پژواک
    * چاپ اول 80 / 20 چاپ تا کنون
    داستان «بامداد خمار» را بر عکس کنید، ماجرای این کتاب دستتان می*آید. همه مقصرها و مظلوم*ها را با هم جا به جا کنید، می*شود خلاصه داستان این کتاب.
    دلیل فروش: استفاده از یک داستان عامه پسند جواب پس داده.

100 هزار
    * باغ مارشال / حسن کریم پور
    * چاپ اول 78 / 20 چاپ تا کنون
    شخصیت اصلی داستان پر است به نام خسرو که از عشایر است. خسرو با هزار و یک آرزو به تهران می*آید و از آنجا سر از انگلستان درمی*آورد.
    دلیل فروش: استفاده از کلیشه*های داستان عامه پسند.

100 هزار
    * قصه*های مجید / هوشنگ مرادی کرمانی
    * 20 چاپ تا کنون
    حتما ًسریالش را هم دیده اید. اما برای آنهایی که سن*شان به سریال قد نمی*دهد همین را می*گوییم که درباره پسر شر و شیطان یتیمی *است که با مادربزرگش زندگی می*کند.
    دلیل فروش: شخصیت*های داستان خیلی واقعی از آب درآمده اند. اقتباس تلویزیونی پور احمد هم البته بی تأثیر نبود.

95 هزار
    * کلیدر / محمود دولت آبادی
    * چاپ اول 68 / 20 چاپ تا کنون
    اسم این رمان از روستایی در نیشابور گرفته شده که حوادث در آن اتفاق می*افتد. داستان، ماجرای مبارزات گل محمد با خان*هاست.
    دلیل فروش: شخصیت پردازی خوب و تم مبارزه ای داستان که کلا ًبا حال و هوای ما ایرانی*ها می*خواند.

90 هزار
    * سو و شون / سیمین دانشور
    * چاپ اول 48 / 15 چاپ تا کنون
    کتاب شرح ماجرای زنی است که شوهرش توسط عوامل رژیم پهلوی کشته شده است و این به چشم او شبیه داستان سیاوش است.
    دلیل فروش: کتاب نثر ساده و آسان خوانی دارد.

80 هزار
    * سهم من / پرینوش صنیعی
    * چاپ اول 81 / 16 چاپ تا کنون
    قصه دختری که شیفته داروخانه چی محل شان است اما به دخالت خانواده اش مجبور به ازدواج با یک پسر سیاسی می*شود. همین سیاسی بودن آقا هم کار دستشان می*دهد و ...
    دلیل فروش: استفاده از کلیشه*های داستان*های عامه پسند.

80 هزار
    * بار دیگر شهری که دوست می*داشتم / نادر ابراهیمی
    * چاپ اول 45 / 18 چاپ تا کنون
    داستان پسر مردی کشاورز است که یک دل نه صد دل عاشق دختر خان می*شود. مرد زمانی این داستان را روایت می*کند که عشقش (هلیا) بعد از فرارشان او را تنها رها کرده و به خانه برگشته.
    دلیل فروش: تم عاشقانه داستان. البته این تم با تکنیکی متفاوت از عامه پسندها نوشته شده و نشر نادر ابراهیمی *هم بی تأثیر نیست.

75 هزار
    * روی ماه خداوند را ببوس / مصطفی مستور
    * چاپ اول 1379 / 21 چاپ تا کنون
    داستان، داستان سرگشتگی*های یک جامعه شناس جوان به نام یوسف است که تازه درسش تمام شده و نمی*داند جای خدا در زندگی*اش کجاست.
    دلیل فروش: نگاه نو به حرف*ها و سوال*های مذهبی باعث شده تا این کتاب بین خوانندگان محبوبیت پیدا کند. یکی از نکات کتاب همین بود که هیچ کس در آن سفید یا سیاه مطلق نبود و مثلا ًهمین عنوان کتاب از حرف*های یک زن خیابانی در داستان است.

63 هزار
    * کافه پیانو / فرهاد جعفری
    * چاپ اول 86 / 21 چاپ تا کنون
    مرد که از قضا روزنامه نگار هم بوده، حالا ورشکست شده و برای گذراندن زندگی، کافه جمع و جوری زده و روز و شبش را در آنجا و با مشتری*هایش می*گذراند. کافی*من به یکی ازمشتری*هایش علاقه*مند می*شود.
    دلیل فروش: نثر وبلاگی و فضایی که داستان در آن می*گذرد (کافه)، خیلی به حال و هوای این روزهای جوانان نزدیک است.

57 هزار
    * من او / رضا امیر خانی
    * چاپ اول 78 / 26 چاپ تا کنون
    داستان مربوط به زندگی فردی به نام علی فتاح (از خانواده*های قدیمی *تهران) است. علی فرزند یک تاجر معتبر است که در جنوب شهر زندگی می*کنند. در نوجوانی عاشق مهتاب _ خواهر عزیزترین رفیقش کریم که نوکرشان هم بود _ می*شود ولی این علاقه در طول عمر مهتاب به ازدواج نمی*انجامد.
    دلیل فروش: تم عاشقانه و زبان و دیالوگ نویسی امیر خانی حسابی به خوانده شدن کتاب کمک کرد.

55 هزار
    * ثریا در اغما / اسماعیل فصیح
    * 12 چاپ تا کنون
    خواهر زاده جلال که در فرانسه درس می*خواند، همزمان با آغاز جنگ درسش تمام می*شود و می*خواهد به ایران برگردد. ماجرا با وارد شدن داستان*های عاشقانه ادامه پیدا می*کند و ...
    دلیل فروش: فصیح، متخصص توصیف تهران دهه 60 است. نثر خوب او را هم اضافه کنید.

2. 132 کاربر از پست yasi88 تشکر کرده اند .

**sevdayi ** , **shiny** , *Sepid* , *unique* , *~Faezeh~* , *~SETAREH~* , -ShaDi- , .ƦoManCe. , 5011311 , aban2000 , agig , amozhgan , anana , ana_b , ania , Arrosha , arsenik , azam 24 , batiii , Behnaz joon , bella persiana , brightstar , CIVIL , doorsan , Dr.zh92 , dream07 , eli 23 , eloy , Elysium , epideh$ , farhat , farshid23 , faryad(sf) , farzan0 , fireboy8 , forlorn , galapagOos , gandomsa , gherti , gogoli , Gole Yassaman , harimeshgh , hiva , hoaya , honey_x , k220 , kimia_hg , M mehrane , m.gabryel , Maedeh , mah banoo , mahbano , mahdiyeh , MARAL18 , maryam A.S , maryam1363 , math20 , Melisa , Memolina , mina.zoroaster , mina12MINA , mina91 , Miss.Aima , N e G a R , Nahid Ta , najma20 , nana22 , negar*pb , nemesis , nevisande , NIKSA , niloofarane , Parya.G , pegah.a , Phoenix.74 , pink.rose , REAL LOVE , roya62 , saghar23 , sama33 , sama64 , samane7 , samss , sanaz.p , sanaz_95 , sasa75 , sC0rP!0N--GirL , selina63 , setareh30 , shaghayegh+h , shirin.a , snopoy , sokoote_zendegi , Sokout , sorme* , ssssoha , Star inferNal , Star_69 , swallow , tanaz.68 , taniii , taraneh24 , yada , z*gh , zarin , zebeli , ~Magic Life~ , ~Setareh Bano~ , ~TuLiPa~ , آرتیستون , ارام62 , انائل , بانوی بهار , حديث. , خانومی , رها_ , سپید و سیاه , شبنم , شکوفه صبا , عاشق لعیای سنگی , ماه منیر , ملکه خون , مه گل , مهستی , مونا** , نیلوفر دختر دریا , هدیه , پروانه! , پری 63 , یگانه

3. Top | #2

کاربر ویژه

میانگین پست در روز
    7.19
    تشکر از کاربر
    111,845
    تشکر شده 242,375 در 19,070 پست
    حالت من
    Gig
    اندازه فونت

من فقط 9تا از اینارو خوندم تعریف 5 تاشونم شنیدم ولی یکیشون برام جدیده
    نوشته ی نادر ابراهیمی رو تا حالا اسمش رو نشنیده بودم

4. 13 کاربر از پست Star_69 تشکر کرده اند .

5. Top | #3

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از کاربر
    2,472
    تشکر شده 2,261 در 994 پست
    اندازه فونت

من دارم کتابشو!
    اسم شخصیت دخترش هلیاست!

6. 10 کاربر از پست BIDAD تشکر کرده اند .

7. Top | #4

کاربر نیمه حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.36
    تشکر از کاربر
    19,447
    تشکر شده 15,535 در 864 پست
    اندازه فونت

جالب بود ولی من دلایل پرفروش بودن بعضی رمانها رو در این نوشته قبول ندارم. مثلا رمان بامداد خمار بیشتر به خاطر توصیف خوب و جالب ازفرهنگ قدیم خانواده های ایرانی که برای نسل جدید بسیار قابل توجه هست و همچنین عبرت آموزی از نتیجه عشق های تند و آتشین که برعکس رمانهای کلیشه ای همیشه ازدواج با این نوع عشقها موفقیت آمیز و سراسر لذت و خوشی است ،در این کتاب با نشان دادن حقیقت زندگی پس از فروکش کردن آتش اولیه عشقها و نمایان شدن سختی ها ، عدم موفقیت این نوع ازدواجها را بیان میکند باعث جلب مخاطب بسیار و فروش بالای این کتاب شده ود رمورد کتاب شب سراب به شخصه اگر جای خانم فتانه حاج سید جوادی بودم از خانم ناهید .ا. پژواک شکایت میکردم که تمام زحمتهایی رو که خانم حاج سید جوادی برای نوشتن بامداد خمار کشیدن رو با یک تغییر جزییی و عوض کردن زبان گوینده به عنوان کتاب بیرون داده و مسلما همه به خاطر شهرت و محبوبیت بامداد خمار و کنجکاوی که کتاب بعدی مرتبط با این اثر چی میتونه باشه خوندند و دلیل پروفروش بودنش همینه وبس .

8. Top | #5

کاربر نیمه فعال

میانگین پست در روز
    0.25
    تشکر از کاربر
    24,303
    تشکر شده 2,310 در 520 پست
    حالت من
    Ghati
    اندازه فونت

در مورد كتاب سهم من فكر مي كنم يه كم بي انصافي شده
    فكر مي كنم دليل فروشش چيزي بيشتر از كليشه هاي عامه پسند باشه
    داستان ديده نشدن خانم ها گاهي با علاقه ديگران و گاهي با نفرتشون كه هر دو باعث مي شه خانم ها از آرزوهاشون دور بشن
    تو هر دوره زندگي به شكلي
    به نظرم كتاب خيلي عميقي بود
    من واقعا دوستش دارم
    چه غریب ماندی ای دل
    نه غمی , نه غمگساری
    نه به انتظار یاری
    نه ز یار انتظاری..

9. 11 کاربر از پست maryam1363 تشکر کرده اند .

10. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.77
    تشکر از کاربر
    1,934
    تشکر شده 2,152 در 1,166 پست
    اندازه فونت

من خیلی یاشو خوندم

11. 4 کاربر از پست arezo dokhtare payiz تشکر کرده اند .

12. Top | #7

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از کاربر
    6,168
    تشکر شده 2,376 در 259 پست
    اندازه فونت

نقل قول نوشته اصلی توسط هدیه نمایش پست ها
    جالب بود ولی من دلایل پرفروش بودن بعضی رمانها رو در این نوشته قبول ندارم. مثلا رمان بامداد خمار بیشتر به خاطر توصیف خوب و جالب ازفرهنگ قدیم خانواده های ایرانی که برای نسل جدید بسیار قابل توجه هست و همچنین عبرت آموزی از نتیجه عشق های تند و آتشین که برعکس رمانهای کلیشه ای همیشه ازدواج با این نوع عشقها موفقیت آمیز و سراسر لذت و خوشی است ،در این کتاب با نشان دادن حقیقت زندگی پس از فروکش کردن آتش اولیه عشقها و نمایان شدن سختی ها ، عدم موفقیت این نوع ازدواجها را بیان میکند باعث جلب مخاطب بسیار و فروش بالای این کتاب شده ود رمورد کتاب شب سراب به شخصه اگر جای خانم فتانه حاج سید جوادی بودم از خانم ناهید .ا. پژواک شکایت میکردم که تمام زحمتهایی رو که خانم حاج سید جوادی برای نوشتن بامداد خمار کشیدن رو با یک تغییر جزییی و عوض کردن زبان گوینده به عنوان کتاب بیرون داده و مسلما همه به خاطر شهرت و محبوبیت بامداد خمار و کنجکاوی که کتاب بعدی مرتبط با این اثر چی میتونه باشه خوندند و دلیل پروفروش بودنش همینه وبس .

دلیل فروش: استفاده موفق از کلیشه*های داستان*های عامه پسند باعث شد که این کتاب حتی از سوی منتقدان جدی گرفته شود

ضمن تائید نظر هدیه ی عزیز اضافه می کنم که یکی دیگه از دلایل جدی قرار گرفتن این اثر از جانب منتقدان ،به دلیل نام آشنای پدر ایشون در زمینه ی مشترک با خانم حاج سید جوادی بوده و در مورد پیشنهاد دوست عزیزم برای شکایت از نویسنده ی شب سراب هم بد نیست بدونید اقداماتی در این رابطه صورت گرفت که به هر ترتیب به رضایت خانم سید جوادی منجر شد و ماجرا به نحوی از سرو صدا افتاد.
    آنچه فرد تحصیلكرده را از فرد خودآموخته مشخص می سازد،
    وسعت دانش نیست، بلكه اعتماد به نفس است!

13. 17 کاربر از پست zarin تشکر کرده اند .

14. Top | #8

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از کاربر
    2,061
    تشکر شده 4,982 در 313 پست
    اندازه فونت

چراغ*ها را من خاموش می*کنم / زویا پیرزاد
    من نخوندمش اگه کتابه جالبیه بگید تا ما هم بخونیم؟
    زندگی
    برگ بودن در مسیر باد نیست
    امتحان ریشه است
    ریشه هم هرگز اسیر باد نیست
    زندگی
    چون پیچکیست
    انتهایش میرسد
    پیش
    خدا...

15. 4 کاربر از پست fatima_000 تشکر کرده اند .

16. Top | #9

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از کاربر
    52,893
    تشکر شده 2,129 در 109 پست
    اندازه فونت

چه جالب.من همشو به غیر از اولی، خوندم.و اصلا شب سراب و دوست نداشتم.ولی عاشق کلیدر و سو وشونم.
    خودم به اندازه کافی غصه میخورم،تو دیگر برایم لقمه نگیر.

17. 7 کاربر از پست gandomsa تشکر کرده اند .

18. Top | #10

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.88
    تشکر از کاربر
    7,820
    تشکر شده 3,108 در 1,601 پست
    اندازه فونت

دا>که واقع قشنگ بود >>. بامداد خمار هم برا موقع خودش خیلی جالب بود>> روی ماه خدادوند تصیه میکنم حتما بخونید > سهم من > اصلا جالب نبود>>. ولی توصیه میکنم دا >>> روی ماه خداوند را ببوس رو از دست ندین
    ما هم خدایی داریمممم...................

19. 10 کاربر از پست tanaz.68 تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 9 12345 ... آخرینآخرین