تور

نودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
  1. Top | #1

عنوان کاربر
    کاربر حرفه ای
    میانگین پست در روز
    0.80
    تشکر از کاربر
    13,283
    تشکر شده 34,872 در 2,410 پست

پیش فرض یک مرد | اوریانا فالاچی | دانلود

• تعداد صفحه: 632
    • نشر: دارینوش (01 خرداد، 1384)

کتاب یک مرد درباره آزادیخواه یونانی نوشته شده است . این کتاب خیلی روان و ملموس است بطوری که احساس میکنی در سطر سطر این کتاب زندگی میکنی ... از انجاییکه اوریانا خود قسمتی از زندگیش را با پاناگولیس قهرمان داستان سپری کرده است خیلی به ملموس بودن واقعیات کتاب کمک کرده است
    در قسمتی از کتاب امده است :
    .......و یکبار دیگه قدرت برنده شده بود ! همون قدرت همیشگی که هیچوقت نمی میره ! همیشه می افته تا یک بار دیگه مثل ققنوس از تو خاکستر خودش زنده بشه ! شاید بعضی وقتها خیال کنی با یه انقلاب ؛ یا یه سلاخی که بهش می گن انقلاب ؛ قدرتُ کله پا کردی ؛ اما میبینی دوباره با یه رنگ تازه سر بلند می کنه ! .... مردمم یا قبول می کنن یا خودشونُ بهش عادت میدن ! واسه همین نبود که اون تبسم کمرنگِ تلخُ رو لبات دیدم ؟ ... کنار تابوتت سنگ شده بودم!... ( ص ۱۷ )

یک مرد (جهت دریافت کلیک کنید)
    ویرایش توسط mahdiyeh : 2010,05,20 در ساعت ساعت : 12:25 AM

لب بر لب کوزه بردم از غایت آز

تا زو طلبم واسطه عمر دراز
    لب بر لب من نهاد و می گفت به راز
    می خور که بدین جهان نمی آیی باز

2. Top | #2

عنوان کاربر
    مدیر بخش سرگرمی
    میانگین پست در روز
    7.48
    تشکر از کاربر
    197,448
    تشکر شده 124,612 در 21,551 پست
    حالت من
    Deltang

پیش فرض یک مرد | اوریانا فلوچی | دانلود

یک مرد
    نویسنده : اوریانا فلوچی
    ترجمه : یغما گلرویی

یک مرد داستان مردی به نام آلساندرو پاناگولیس است،که از زبان همسرش نقل می شود.در واقع اوریانا فالاچی یک مرد را در قالب نامه ای به آلکوس زندگی این مبارز یونانی را را باز گو می کند. الکوس یا همان آلساندرو پاناگولیس که بیش از سی سال پیش به مبارزه با پاپادوپولس دیکتاتور نظامی یونان – بر می خیزد و دز این راه بازداشت می شود.در دوران بازداشت به وحشیانه ترین شکل ممکن شکنجه می شود و سرانجام در دادگاه به اعدام محکوم می شود. اما به دلیل فشار بین المللی و حمایت مردم کشور های مختلف اعدام نمی شود در نتیجه حکم اعدام او منجر به حبس ابد می شود.آلکوس یک بار از زندان فرار میکند ولی دوباره دستگیر و در شرایط سخت تری زندانی می شود. توصیف های این کتاب درباره زندان انفرادی به گونه ای است که خواننده تمام وحشت و سختی های یک سلول انفرادی را لمس می کند .این در حال است که به نقاط ضعف آلکوس را نیز بیان می کند "شکنجه های دیگه ای هم بود که به حساب نمی اومدن،چون اثر باقی نمی ذاشتن!مثلا وقتی از زور بی خوابی می افتادی و دوباره بیذارت می کردن،یا خفگی!فهمیده بودن طاقت خفگی رو نداریبیشتر با این روش عمل می کردن!"
    الکساندر پاناگولیس سر انجام پس از پنج سال توسط پاپادوپلیس بخشیده می شود.
    اوکه قبل از آزادی آشنایی مختصری با اوریانا فالاچی و نوشته هایش داشته پس از آزادی با او ازدواج می کند.این در حالی است ک آلکوس پس از آزادی در شرایط سختی به سر می برد به گونه ای که حتی بارها به آن دلیل قرار نبود کوتاه بیایدبه مرگ تهدید می شود .آلکوس با این شرایط در انتخابات شرکت می کند و رای می آورد از این طریق وارد مجلس می شود... زندگی پاناگولیس در سالهای پس از آزادی سه سال به طول می انجامد. درگیری او با محافل قدرت یونان و نیز زندگی زناشویی اش علاوه بر این که بسیار هیجان انگیز است به طور فوق العاده ای نقل شده است..."لحن مرگ بار صدات من و بیشتر از ماجرای اون زن خراب ناراحت کرده بود!وقتی تو سالی بعد از مردنت کارای عجیب و غیر منطقی تورو بررسی می کردم،مست کردنای بی معنیت و خوابیدنت با زنای هر جایی و بعد دور انداختنشون،به این نتیجه رسیدم که همش بعد از برگشتنت تو سیزدهم اوت و اون استقبال مسخره شروع شده بود!"
    یک مرد اولین بار در سال ۵۲ به فارسی ترجمه و چاپ شد در حال حاضر نیز با ترجمه یغما گلرویی به فروش می رسد.این کتاب توسط انتشارات دارینوش به چاپ رسیده است.
    از نظر نویسنده ، این کتاب بهترین اثرش تاکنون می باشد .

دانلود

منبع کتابناک

یادمان باشدهمیشه:
    ذره ای حقیقت پشت هر "فقط یه شوخی بود"
    کمی کنجکاوی پشت "همینطوری پرسیدم"
    قدری احساسات پشت "به من چه اصلا... "
    مقداری خرد پشت "چه میدونم"
    واندکی درد پشت "اشکال نداره" وجود دارد.

3. 9 کاربر از پست یگانه تشکر کرده اند .

4. Top | #3

عنوان کاربر
    همراه نودهشتیا
    میانگین پست در روز
    10.63
    تشکر از کاربر
    45,338
    تشکر شده 41,934 در 8,059 پست

• توضیحات: یک مرد داستان مردی به نام آلساندرو پاناگولیس است،که از زبان همسرش نقل می شود.در واقع اوریانا فالاچی یک مرد را در قالب نامه ای به آلکوس زندگی این مبارز یونانی را را باز گو می کند. الکوس یا همان آلساندرو پاناگولیس که بیش از سی سال پیش به مبارزه با پاپادوپولس دیکتاتور نظامی یونان - بر می خیزد و در این راه بازداشت می شود.در دوران بازداشت به وحشیانه ترین شکل ممکن شکنجه می شود و سرانجام در دادگاه به اعدام محکوم می شود. اما به دلیل فشار بین المللی و حمایت مردم کشور های مختلف اعدام نمی شود در نتیجه حکم اعدام او منجر به حبس ابد می شود.آلکوس یک بار از زندان فرار میکند ولی دوباره دستگیر و در شرایط سخت تری زندانی می شود. توصیف های این کتاب درباره زندان انفرادی به گونه ای است که خواننده تمام وحشت و سختی های یک سلول انفرادی را لمس می کند .این در حالی است که نقاط ضعف آلکوس را نیز بیان می کند.

هر چی دلم را خالی میکنم باز پر میشود از تو,عجب بر کتی دارد دوست داشتنت..

5. 8 کاربر از پست Star-crossed تشکر کرده اند .