ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
در امتداد حسرت | طیبه امیر جهادی | معرفی و نقد کتاب - صفحه 3
asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 3 از 20 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 200
  1. Top | #21

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از کاربر
    43
    تشکر شده 455 در 160 پست
    اندازه فونت

پیش فرض re: نقد رمان در امتداد حسرت | طیبه امیر جهادی

به نظر من این از غزال خیلی بهتر بود حداقل شخصیتاش تقریبا خاکستری بودن نه مثل غزال سفید یا سیاه
    در کل داستانش غیر متعارف بود پر از اتفاق ، رضا اولین بار اتفاقی یاسی رو میبینه و همین جور اتفاقی اتفاقی اتفاقی تا اخرش که یاسی اتفاقی دوباره اومد تو خونه رضا
    اما خدایی کشش خوب بود حداقل تا نزدیک اخراش خوب بود
    بابا اینقدر گیر ندید به نازل بودنش منم نوجوون بودم تمام کتابای فهیمه رحیمی رو خوندم همین طور نسرین ثامنی و مودب پور تجربه های بدی هم نبود اما کنارش خوب کتابای خوبم خوندم سووشون صد سال تنهایی یا همین بلندیهای بادگیر یا جان شیفته اصلا ادم اگه کار نازل ( به قول بعضیا ) نخونه انوقت می فهمه که قلعه حیوانات یه شاهکاره؟!!
    زندگی گرمی دلهای به هم پیوسته اس ********** تا در آن دوست نباشد همه درها بسته اس

سال نو مبارك

2. 4 کاربر از پست asalsahar تشکر کرده اند .

3. Top | #22

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.57
    تشکر از کاربر
    1,335
    تشکر شده 11,457 در 1,023 پست
    اندازه فونت

عسل جان درست میگی ... درستشم همینه بنظر من ، منم اون کتابا رو میخونم در کنارش حالا اینا رم می خونم واسه سرگرمی ... اما منظور من در پست قبلی مقایسه نکردن این دو طیف کتاب بود [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_wink.gif[/img]

4. 2 کاربر از پست aidaa تشکر کرده اند .

5. Top | #23

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.55
    تشکر از کاربر
    3
    تشکر شده 504 در 110 پست
    اندازه فونت

ادم اگه کار نازل ( به قول بعضیا ) نخونه انوقت می فهمه که قلعه حیوانات یه شاهکاره؟!!
    خوب به نظر شما چرا ما تو همچین کتابخونه ای کتاب های شاهکار رو تایپ نمیکنیم؟! چرا در مورد اونها بحث نمیکنیم؟
    بله من هم قبول دارم که تنوع لازمه، به کتاب های عامه پسند ایرانی هم نیاز داریم .

ولی اگه بخوایم درست و منصفانه قضاوت کنیم اصلاً این کتاب ارزش نقد رو داره؟ من تو این انجمن اکثر کتاب های تایپی رو خوندم ولی می تونم به

جرات بگم که کمترین تفاوت رو با هم داشتن. یعنی چقدر میتونم به خاطر سرگرمی کتاب هایی رو بخونم که دختر و پسر همه چی تموم به زور با هم

ازدواج میکنن ولی بعد به هم علاقه مند میشن یا هزار تا اتفاق و بلا سرشون میاد ولی...

می خوام بگم هدف از خوندن این کتاب ها چیه؟! فقط به عنواه سرگرمی و وقت کشی و رفتن تو رویا؟!

می خوام بدونم چی از این کتاب ها یاد گرفتین؟!

مسلماً همه ما وقتی کتابی رو تموم میکنیم یه مدت ذهنمون درگیر موضوع کتاب هست، ولی تو این رمان ها چه چیزی باعث درگیری ذهنمون میشه؟
    اینکه بهم رسیدن یا نه ؟!!
    از چه دلتنگ شدی ... دلخوشی ها کم نیست ...

6. 3 کاربر از پست parisam تشکر کرده اند .

7. Top | #24

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.57
    تشکر از کاربر
    1,335
    تشکر شده 11,457 در 1,023 پست
    اندازه فونت

عزیزم مشتری نداره ... اگه داشت یکی اقدام میکرد به اینکار [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_wink.gif[/img] البته این رمانها خیلیاش روی نت هست و قابل دسترسیه ولی خوب خیلیاشم نه

8. 2 کاربر از پست aidaa تشکر کرده اند .

9. Top | #25

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از کاربر
    57
    تشکر شده 2 در 1 پست
    اندازه فونت

ba salam va khaste nabashi
    man az inke zahmat keshidi va in romano gozashtin tashakor mikonam
    va inam ezafe konam man ta behal koli ketab khondam va nashode shabi bi motalee begzaronam,va be in natije residam ke az har ketabi har chand zaifam bashe mishe noketi peyda kard va did,bazi ketabha amightar va jae taamoghe bishtari dare va baziya bishtar halet sargarmi vali ba in hal bazam mishe tosh nokte peyda kard,to inketabam mishe goft jaste gorikhte be ek nokati riediam,
    talagh,joda bodane khonevadeha,naghshe ek pedar va tasiresh ba bacheha dar ayande,nabodesh va mozalatesh va.....
    az hame kasani ke inja zahmat mikeshan sepasgozaramm

10. 2 کاربر از پست mahboubeh تشکر کرده اند .

11. Top | #26

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.55
    تشکر از کاربر
    3
    تشکر شده 504 در 110 پست
    اندازه فونت

عزیزم مشتری نداره ...

اتفاقاً مشکل ما هم همینه که اینجا مشتری نداره [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_biggrin.gif[/img] و این خیلی باعث تعجبه!!!.

فقط میتونم بگم حیف...

12. 2 کاربر از پست parisam تشکر کرده اند .

13. Top | #27

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    2.27
    تشکر از کاربر
    25,635
    تشکر شده 55,105 در 5,868 پست
    حالت من
    Movafagh
    اندازه فونت

[quote="aidaa";p="83536":1wcbuw5v]خوب مهیا جان این ها رو اگه بخوای بگی که ... ببین اگه میخوای کتاب خوب بخونی هیچ کدوم از اینها کتاب خوب نیست. یه ادم حسابی و کتابخون نمیاد هیچ وقت اینا رو بخونه . اینا کتابای بازاری پسنده عزیزم . اینا هیچ کدوم نه شاهکار ادبی می شن و نه با ارزش .... مثلا تو می تونی عظمت کتاب آنا کارنینا یا بلندیهای بادگیرو که جز شاهکار های دنیاست اصلا با یک کدوم از این کتابهای ایرانی حالا هر چی مقایسه کنی ؟ خوب ما هنوز کتاب در اون سطح نداریم و متاسفانه نویسنده ها روز به روز می رن به سمت نوشتن کتابای بازاری جز یه قشر خاص
    مثلا توی همین سایت ... نظر سنجی اول صفحه رو نگاه کن ... م . مودب پور و سمین دانشور و .... شرط می بندم بیشتر افراد به این مودب پور رای دادن در حالیکه دانشور اصلا قابل مقایسه نیست کارش با اون ...
    زویا پیرزاد قضیش متفاوته ... می دونی اون از کی کار ادبی میکرده ؟ از سال 70 ... خوب و واقعا سبکش جالبه و تونسته خواننده های خودشو داشته باشه . اون و باید از بقیه جدا کرد یا مثلا بعضی کتابای پرینوش صنیعی ... که اصلا در مورد عشق و عاشقی نیست ... اما آیا برای هر کسی جذابیت داره ؟
    حتی توی این فروم یه نفر نیومده کتابای پیرزادو بزاره یا کتابای غیر عشق و عاشقی ! پس ببین که جماعت اینو می پسندن . به هر حال برای سرگرمی بد نیست به شرطی که در کنارش کتابای خوب بخونی
    در هر صورت من بهت تبریک میگم که طرز فکرت اینه و با دید باز نگاه میکنی و سطحی قضاوت نمیکنی ... منم اگه نقد میکنم کتابو در سطح خود کتابای بازاری پسند نقد میکنم وگرنه مشخصه که اینا هرگز در سطح بعضی شاهکار ها نیستن ...
    امید وارم به بعضی دوستان بر نخوره [img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_wink.gif[/img][/quote:1wcbuw5v]
    __________________________________________________ ____________________________________
    کتاب قشنگی بود . من کتاب فرزند سرنوشت را گذاشتم که تاریخیه و زندگی کورش کبیر را روایت می کنه[img]http://www.98ia.com/modules/Forums/images/smiles/icon_smile.gif[/img]

خوشبختی تو قلب آدماست

...

شرطبندی یه رمان قوی و جذاب
    کتابهای خوب باید دیده شوند | اسطوره را با فشردن کلید قلبی شکل از اینجا توصیه کنید !

رمان روزگار وصل | ریحان 33 کاربر انجمن
    رمان صفورا | خانومی کاربر انجمن

14. 2 کاربر از پست sama33 تشکر کرده اند .

15. Top | #28

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از کاربر
    0
    تشکر شده 114 در 22 پست
    اندازه فونت

من به خاطر غزال این رمان رو خوندم چون از یک نویسنده بود و من بعد از سالها رمان ایرانی میخوندم، ولی بچهها واقعا رمانها با ۷-۸ سال پیش خیلی فرق کردن...انگار نویسندهها دستشون خیلی باز تر شده..، اولش کشش نداشت طوری که ولش کردم، بعد دوباره برگشتم دیدم نه خیلی قشنگه...
    ... و ندايي که به من مي گويد : " گر چه شب تاريک است دل قوي دار ، سحر نزديک است" ...

16. 2 کاربر از پست Saraee تشکر کرده اند .

17. Top | #29

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از کاربر
    0
    تشکر شده 334 در 47 پست
    اندازه فونت

کتابش خوب بود قشنگ بود ولی من اصولا طرفدار رمانایی هستم که خیلی کش پیدا نکنه و آخرشم غمگین باشه.
    این کتاب نباید آخرش اینطوری تموم میشد.یا باید بچه ها میمردن یا یاسی......(البته به نظر من)
    دچار یعنی عاشق......
    و فکر کن که چه تنهاست،اگر ماهی کوچک....دچار آبی بیکران دریا شود......

18. کاربر زیر از پست barbod تشکر کرده است .

19. Top | #30

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.27
    تشکر از کاربر
    645
    تشکر شده 993 در 264 پست
    اندازه فونت

[quote="parisam";p="83649":18ou8yjb]
    ادم اگه کار نازل ( به قول بعضیا ) نخونه انوقت می فهمه که قلعه حیوانات یه شاهکاره؟!!
    خوب به نظر شما چرا ما تو همچین کتابخونه ای کتاب های شاهکار رو تایپ نمیکنیم؟! چرا در مورد اونها بحث نمیکنیم؟
    بله من هم قبول دارم که تنوع لازمه، به کتاب های عامه پسند ایرانی هم نیاز داریم .

ولی اگه بخوایم درست و منصفانه قضاوت کنیم اصلاً این کتاب ارزش نقد رو داره؟ من تو این انجمن اکثر کتاب های تایپی رو خوندم ولی می تونم به

جرات بگم که کمترین تفاوت رو با هم داشتن. یعنی چقدر میتونم به خاطر سرگرمی کتاب هایی رو بخونم که دختر و پسر همه چی تموم به زور با هم

ازدواج میکنن ولی بعد به هم علاقه مند میشن یا هزار تا اتفاق و بلا سرشون میاد ولی...

می خوام بگم هدف از خوندن این کتاب ها چیه؟! فقط به عنواه سرگرمی و وقت کشی و رفتن تو رویا؟!

می خوام بدونم چی از این کتاب ها یاد گرفتین؟!

مسلماً همه ما وقتی کتابی رو تموم میکنیم یه مدت ذهنمون درگیر موضوع کتاب هست، ولی تو این رمان ها چه چیزی باعث درگیری ذهنمون میشه؟
    اینکه بهم رسیدن یا نه ؟!![/quote:18ou8yjb]

آره منم همين رو مي گم و برام جاي تعجبه كه اينجا اين جور رمان ها اينقدر طرفدار داره!!
    من كه خودم نصف رمان هاي اينجا رو فقط سيو مي كنم و تعداد كمي شو مي خونم. چون متاسفانه اونهايي هم كه خوندم مزخرف بود!!
    مشكل ما همينه اينكه يك اصلا كسي كتاب خون نيست دو چهار نفر هم كه پيدا ميشن كه توي يك سايت نسبتا فرهنگي از وقت و كار و زندگيشون بزنن تا براي بقيه كتاب تايپ كنن كتابهاي اينجوري رو تايپ مي كنن!! كتابهايي كه همشون معلومه!! مشكل هم از اين نيستش كه ايراني هستن ها!! مگه الان عباس معروفس رو نداريم ما كه شاهكار مي نويسه! كه حتي صفحهي بعدش رو هم نمي توني حدس بزني چه برسه به آخر كتاب!
    يا زويا پيرزاد كه به آيدا گفتم . يا فريبا وفي!! من زياد طرفدار اين كتاب هاي عامه پسند نبودم و اصلا ايراني بخون نيستم ولي از وقتي هم كه شروع كردم به اين نتيجه رسيدم كه بعضي از اين كتاب ها بدتر آدم رو از هر چي كتابه زده مي كنه!!
    نام منـــ چهار حرفیست
    مرا از جنــــــــس درد ساخته اند
    به سختـــــــ جاني ام نگاه نكن
    سراغ دل نازكــــــــم را بگير
    وقتــــــ ِ ساختنِ دلم، دســـت خدا مي لرزيد/.

20. 2 کاربر از پست mahiia تشکر کرده اند .

صفحه 3 از 20 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین