آپلود سنتر
ابزار
تور


نودهشتیا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  1387,11,01
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  1.91
  محل سکونت
  در همین نزدیکی...!
  نوشته ها
  3,843
  تشکر
  27,155
  سپاس شده 85,477 در 6,326 پست

  Smile حکایات و سخنان سقراط !


  مرد جواني از سقراط پرسيد راز موفّقيت چيست. سقراط به او گفت، "فردا به کنار نهر آب بيا تا راز موفّقيت را به تو بگويم." صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت..
  مرد جواني از سقراط پرسيد راز موفّقيت چيست. سقراط به او گفت، "فردا به کنار نهر آب بيا تا راز موفّقيت را به تو بگويم." صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت..
  سقراط از او خواست که به سوي رودخانه او را همراهي کند. جوان با او به راه افتاد. به لبهء رود رسيدند و به آب زدند و آنقدر پيش رفتند تا آب به زير چانهء آنها رسيد.
  ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زير آب فرو برد. جوان نوميدانه تلاش کرد خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر قوي بود که او را نگه دارد. مرد جوان آنقدر زير آب ماند که رنگش به کبودي گراييد و بالاخره توانست خود را خلاصي بخشد.
  همين که به روي آب آمد، اوّل کاري که کرد آن بود که نفسي بس عميق کشيد و هوا را به اعماق ريه فرو فرستاد. سقراط از او پرسيد، "زير آب که بودي، چه چيز را بيش از همه مشتاق بودي؟" گفت، "هوا."
  سقراط گفت، "هر زمان که به همين ميزان که اشتياق هوا را داشتي موفقيت را مشتاق بودي، تلاش خواهي کرد که آن را به دست بياوري؛ راز ديگر ندارد."

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ، [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید][برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]، [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] ، [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 2. 6 کاربر از پست خانومی تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  1388,04,02
  عنوان کاربر
  کاربر نیمه فعال
  میانگین پست در روز
  0.19
  محل سکونت
  iran
  نوشته ها
  346
  تشکر
  2
  سپاس شده 1,021 در 123 پست

  پیش فرض پندی بزرگ از سقراط

  روزی سقراط، مردی را دید که خیلی ناراحت و متاثر است. علت ناراحتیش را پرسید. پاسخ داد «در راه که میآمدم یکی از آشنایان را دیدم. سلام کردم، جواب نداد و با بیاعتنایی و خودخواهی تمام گذشت و رفت! من از این طرز رفتار او خیلی رنجیدم». سقراط گفت «چرا رنجیدی؟» مرد با تعجب گفت «خب معلوم است، چنین رفتاری ناراحتکننده است». سقراط پرسید «اگر در راه، کسی را میدیدی که به زمین افتاده و از درد و بیماری به خود میپیچد، آیا از دست او دلخور و رنجیده میشدی؟» مرد گفت «مسلم است که هرگز دلخور نمیشدم. آدم که از بیماربودن کسی دلخور نمیشود». سقراط پرسید «به جای دلخوری چه احساسی مییافتی و چه میکردی؟» مرد جواب داد «احساس دلسوزی و شفقت. سعی میکردم طبیب یا دارویی به او برسانم». سقراط گفت «همهی این کارها را به خاطر آن میکردی که او را بیمار میدانستی، آیا انسان، تنها جسمش بیمار میشود؟ آیا کسی که رفتارش نادرست است، روانش بیمار نیست؟ اگر کسی فکر و روانش سالم باشد، هرگز رفتار بدی از او دیده میشود؟ بیماری فکر و روان، نامش "غفلت" است و باید به جای دلخوری و رنجش، نسبت به کسی که بدی میکند و غافل است، دل سوزاند و کمک کرد و به او طبیب روح و داروی جان رساند. پس از دست هیچکس دلخور مشو و کینه به دل مگیر و آرامش خود را هرگز از دست مده و بدان که هر وقت کسی بدی میکند، در آن لحظه بیمار است.
  done.

 4. 2 کاربر از پست farzanph تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  1388,02,25
  عنوان کاربر
  مدیر بازنشسته
  میانگین پست در روز
  14.57
  محل سکونت
  فرانسه
  نوشته ها
  27,603
  تشکر
  55,327
  سپاس شده 198,987 در 28,016 پست

  Smile سه پرسش سقراط !


  هر زمان شایعه ای روشنیدیدو یا خواستید شایعه ای را تکرار کنید این فلسفه را در ذهن خود داشته باشید!

  در یونان باستان سقراط به دلیل خرد و درایت فراوانش مورد ستایش بود. روزی فیلسوف بزرگی که از آشنایان سقراط بود،با هیجان نزد او آمد و گفت:سقراط میدانی راجع به یکی ازشاگردانت چه شنیده ام؟

  سقراط پاسخ داد:”لحظه ای صبر کن.قبل از اینکه به من چیزی بگویی از تومی خواهم آزمون کوچکی را که نامش سه پرسش است پاسخ دهی.”مرد پرسید:سه پرسش؟سقراط گفت:بله درست است.قبل از اینکه راجع به شاگردم بامن صحبت کنی،لحظه ای آنچه را که قصدگفتنش را داری امتحان کنیم.

  اولین پرسش حقیقت است.کاملا مطمئنی که آنچه را که می خواهی به من بگویی حقیقت دارد؟مرد جواب داد:”نه،فقط در موردش شنیده ام.”سقراط گفت:”بسیار خوب،پس واقعا نمیدانی که خبردرست است یا نادرست.

  حالا بیا پرسش دوم را بگویم،”پرسش خوبی”آنچه را که در موردشاگردم می خواهی به من بگویی خبرخوبی است؟”مردپاسخ داد:”نه،برعکس…”سقراط ادامه داد:”پس می خواهی خبری بد در مورد شاگردم که حتی درموردآن مطمئن هم نیستی بگویی؟”مردکمی دستپاچه شد و شانه بالا انداخت.

  سقراط ادامه داد:”و اما پرسش سوم سودمند بودن است.آن چه را که می خواهی در مورد شاگردم به من بگویی برایم سودمند است؟”مرد پاسخ داد:”نه،واقعا…”سقراط نتیجه گیری کرد:”اگرمی خواهی به من چیزی رابگویی که نه حقیقت داردونه خوب است و نه حتی سودمند است پس چرا اصلا آن رابه من می گویی؟
  ]

  خواهری به نامِ بهار، دیریست گمشده ست
  با چشمهای روشنِ برّاق
  با گیسویی بلند، به بالای آرزو.
  هر کس ازو نشانی دارد،
  ما را کند خبر.....

   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید 6. 2 کاربر از پست آنیتا تشکر کرده اند .


 7. Top | #4

  تاریخ عضویت
  1389,06,15
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  0.82
  نوشته ها
  1,156
  تشکر
  17,363
  سپاس شده 28,521 در 3,058 پست

  پیش فرض

  ینم متن انگلیسیشه اومدم تایپیکشو بزنم دیدم هست تایپیک فارسیش گفتم همینجا انگیلیسیشم بزارم  Success - Socrates
  A young man asked Socrates the secret of success. Socrates told the young man to meet him near the river the next morning. They met. Socrates asked the young man to walk with him into the river. When the water got up to their neck, Socrates took the young man by surprise and swiftly ducked him into the water.
  The boy struggled to get out but Socrates was strong and kept him there until the boy started turning blue. Socrates pulled the boy’s head out of the water and the first thing the young man did was to gasp and take a deep breath of air.
  Socrates asked him, "what did you want the most when you were there?" The boy replied, "Air". Socrates said, "That is the secret of success! When you want success as badly as you wanted the air, then you will get it!" There is no other secret.
  به دلیل امتحانات درسی وزندگی تا اطلاع ثانوی کمیاب نه ،نایاب میشویم !

  به امید دیدار :)

 8. 4 کاربر از پست lucy تشکر کرده اند .


 9. Top | #5

  تاریخ عضویت
  1389,08,14
  عنوان کاربر
  Banned
  میانگین پست در روز
  0.77
  محل سکونت
  تهران و اعتقاد به دین زرتشت دارم . زرتشتی هستم تو قلبم
  نوشته ها
  1,044
  تشکر
  3,666
  سپاس شده 5,871 در 999 پست

  پیش فرض Success - Socrates سقراط و موفقیت

  A young man asked Socrates the secret of success. Socrates told the young man to meet him near the river the next morning. They met. Socrates asked the young man to walk with him into the river. When the water got up to their neck, Socrates took the young man by surprise and swiftly ducked him into the water

  The boy struggled to get out but Socrates was strong and kept him there until the boy started turning blue. Socrates pulled the boy’s head out of the water and the first thing the young man did was to gasp and take a deep breath of air

  Socrates asked him, "what did you want the most when you were there?" The boy replied, "Air". Socrates said, "That is the secret of success! When you want success as badly as you wanted the air, then you will get it!" There is no other secret


  موفقیت و سقراط

  مرد جوانی از سقراط رمز موفقیت را پرسید که چیست. سقراط به مرد جوان گفت که صبح روز بعد به نزدیکی رودخانه بیاید. هر دو حاضر شدند. سقراط از مرد جوان خواست که همراه او وارد رودخانه شود. وقتی وارد رودخانه شدند و آب به زیر گردنشان رسید سقراط با زیر آب بردن سر مرد جوان، او را شگفت زده کرد.

  مرد تلاش می کرد تا خود را رها کند اما سقراط قوی تر بود و او را تا زمانی که رنگ صورتش کبود شد محکم نگاه داشت. سقراط سر مرد جوان را از آب خارج کرد و اولین کاری که مرد جوان انجام داد کشیدن یک نفس عمیق بود.

  سقراط از او پرسید، " در آن وضعیت تنها چیزی که می خواستی چه بود؟" پسر جواب داد: "هوا"

  سقراط گفت:" این راز موفقیت است! اگر همانطور که هوا را می خواستی در جستجوی موفقیت هم باشی بدستش خواهی آورد" رمز دیگری وجود ندارد.

 10. Top | #6

  تاریخ عضویت
  1390,03,25
  عنوان کاربر
  کاربر نیمه حرفه ای
  میانگین پست در روز
  0.80
  محل سکونت
  آرامســــــــــــتان
  نوشته ها
  908
  تشکر
  17,655
  سپاس شده 6,158 در 1,298 پست

  پیش فرض

  موافقم!!!!دور ورم زیاد دیدم!!
  میتونستی بمونی عاشقم باشی
  مثل من! من همیشه عاشقت بودم
  تو از بالا منو میدیدی اما من. . .
  من از اعماق ریشه عاشقت بودم. . .!

 11. کاربر زیر از پست zahra_s تشکر کرده است .


موضوعات مشابه

 1. حکایات ملانصرالدین !
  توسط sue.sun در انجمن داستان های کوتاه و حکایات
  پاسخ ها: 24
  آخرين نوشته: 27 بهم 1390, ساعت : 02:03 بعد از ظهر
 2. حکایات تاریخی
  توسط .LiLiM. در انجمن تاریخ ایران
  پاسخ ها: 31
  آخرين نوشته: 10 بهم 1390, ساعت : 10:33 قبل از ظهر
 3. سقراط
  توسط Star_69 در انجمن اخبار کتاب
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 24 اسف 1389, ساعت : 12:54 بعد از ظهر
 4. فلاسفه پیش از سقراط
  توسط SaRa در انجمن فلسفه و منطق
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 05 آبا 1389, ساعت : 10:42 بعد از ظهر

نمایش کاربران بازدید کننده از موضوع : 9

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •