آپلود سنتر
ابزار
تور


نودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  1389,07,09
  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  میانگین پست در روز
  0.41
  محل سکونت
  در همین نزدیکی
  نوشته ها
  565
  تشکر
  9,029
  سپاس شده 4,039 در 732 پست

  پیش فرض بیوگرافی ژول ورن | پرخواننده ترین نویسنده ی دنیا

  زندگینامه وآثار ژول ورن

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  ((ژول ورن)) به سال 1828 در جزیره ی ((ریدو)) از توابع ((نانت)) فرانسه چشم به جهان گشود. پدرش که وکیل دعاوی خوشنامی بود، آرزویی جز این نداشت که ژول رشته ای حقوق بخواند و روزگاری جانشین شایسته ی وی شود. غافل از این که روحیه ی پسرش با چنین ارزویی سازگار نیست. در واقع ((ژول ورن )) از کودکی شیفتهی طبیعت بور و در هر فرصتی که به دست می اورد به اسکته ی ((لوار)) می رفت و به رفت و امد کشتیها و قایقها می پرداخت وبه ناخداها و ملوانها خیره میشر و ارزویی جز این نداشت که روزی با کشتی بادبانی به سیر وسیاحت بر روی امواج خروشان دریا بپردازد.
  کار این شفتگی به انجا رسید که در سن یازده سالگی، بی اجازه ی پدر ومادر تصمیم گرفت که با کشتی به سوی شبه قاره ی هند سفر کند. از همین خاطر، به عنوان شاگرد ملاح به استخدام یک ناخدا درامد. اما درست به هنگام حرکت کشتی، پدرش سر رسید و او را به خانه برد. با این وجود، عشق به سفرهای ماجرا جویانه در نهاد ژول باقی ماند. هنگامی که ژولورن پا به دوران جوانی گذاشت، پدر به پیروی از ارزوی دیرینه ی خود، او را برای تحصیل در رشته ی حقوق به پاریس فرستاد واز او قول گرفت که تحصیلات خود را با موفقیت به پایان رساند. ژول بر عهد خود پایدار ماند و تحصیلات عالیه ی حقوق را به پایان برد، اما گرایشی به شغل وکالت نداشت.

  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

  او شیفته ی ادبیات و نویسندگی بود. به پیروی از نمایشنامه نویسان موفق تاتر، چند نمایشنامه نوشت که موفقیتی به دست نیاورد. ((ژول ورن )) جوان در گامهای نخستین نویسندگی شکست خورد وچون حرفه ای نداشت با تهیدستی روزگار میگذرانید. پدرش که از شور و شوق ژول به نویسندگی اگاهی یافته بود، مقرری مختصری برای او می فرستاد که برای زندگی در پاریس کفایت نمی کرد و او از فرط ناچاری به خوردن نان خشک و شیر قناعت می ورزید.
  در چنین اوضاع واحوالی ، شرایطی فراهم امد که میتوانست دختری ثروتمند و پر جهیزیه را به همسری خود در اورد. اما ژول از این ازدواج سرباز زد، چرا که با ده تن از دوستان همفکرش محفلی به نام ((یازده مرد مجرد )) بنیان گذاشته بود. در همین زمان به شغل منشیگری در تاتر (( لیبریک)) فرانسه پرداخت و با دریافت صد فرانک در ماه ، توانست به زندگی از هم گسیخته ی خود سر وسامان ببخشد. با وجود فشار روز افزون زندگی، ژول ورن از مطالعه ی کتابهای علمی در کتابخانه ی ملی پاریس غافل نمی ماند و از همین هنگام بود که به فکر نوشتن داستانهای تخیلی افتاد .
  تشویقهای دوست دانش پژوهش ((نادار )) نیز بر گرایش ژول ورن به نوشتن چنین داستانهایی دامن زد و او سرانجام ، نخستین اثرخود را با نام (( پنج هفته دربالن )) به نگارش در اورد . تا ان زمان ، هیچ نویسنده ای با چنین مضمونی اثری به وجود نیاورده بود. در واقع این اثر، چنان تازگی داشت که پانزده ناشر ان را نپذیرفتند و از چاپ ان خوداری ورزیدند. اما ((ژول ورن )) از سماجت دست بر نداشت و در بامداد یکی از روز های پاییز سال 1862 به کوچه ی ژاکون پاریس رفت وبه موئسسه ی انتشاراتی ((هتزل )) پا گذاشت و دستنوشته ی ((پنج هفته در بالن ))را به وی ارائه کرد. ((هتزل))که خود نویسنده ی با ذوق و موفقی به شمار می رفت وبا امضای مستعار (( پ. ژ. استال )) ، برای نوجوانان داستانهای دل انگیز می نوشت ، از ژول ورن خواست تا دو هفته دیگر مراجعه کند. ژول ورن این مدت را در تب و تاب گذراند و درموعد مقرر به نزد ((هتزل)) شتافت. وی دستنوشته را به ژول ورن سپرد.
  او به خیال این که ((هتزل )) نیز اثرش را نپذیرفته است، قصد رفتن داشت که ((هتزل )) نظر خود را با وی در میان گذاشت: (( اثر شما بسیار خواندنی و پر نکته است. اتفاقات وحوادث را درست و حساب شده به کار گرفته اید. اما لازم است از جنبه های صرفا" علمی ان بکاهید و به شکل داستانی شیرین و سرگرم کننده باز نویسی کنید )). و بلافاصله پیشنهاد کرد که ژول ورن طی قراردادی بیست ساله، هر سال دو کتاب بدین سبک برای وی بنویسد و برای هراثر مبلغ ده فرانک ان زمان ، دستمزد دریافت کند. از این به بعد ((ژول ورن )) در مسیر موفقی گام نهاد که این موفقیت تا امروز نیز ادامه دارد. عصری که ((ژول ورن )) دران به فعالیت ادبی پرداخت، عصر نویسندگان نام اوری مانند :اونوره دوبالزاک ، السکاندردوما ی پدر، گوستاوفلوبر در انگلستان ،فئودورداستایوسکی و ایوان تورگنیف درروسیه بود. دران زمان این نویسندگان یکه تاز ادبیات به شمار میرفتند. ((ژول ورن)) به یاری ذوق و قریحه ی سر شار و زمینه ی نو و بدیع داستانهایش توانست میان چنین نویسندگانی قد علم کند و به شهرتی جاودانه دست یابد.
  به راستی رمز محبوبیت اثار ژول ورن به خاطر چیست؟ چرا پیر و جوان نوشته های او را میخوانند و لذت می برند؟ باید گفت که :او چشم انداز تازه ای پیش روی خواننده می گستراند. او را به همراه قهرمانان خود به گوشه و کنار دنیا میبرد و در حوادث و رویدادها شریک میسازد. به این نکته توجه کنیم که در ان زمان مسافرت به راحتی امروز میسر نبود و یک فرانسوی به خواب و خیال هم نمی دید که پا به افریقا، قطب جنوب و شمال ، ترکیه، چین و ... بگذارد. ((ژول ورن )) خواننده را به دیدار از سرزمینهای نادیده و دور از دسترس می برد و اگاهیهای بسیاری در اختیایرش می گذاشت. جالب توجه این که : ((ژول ورن )) چنان دقیق و گیرا سرزمینهای دور دست را معرفی میکند که گویی خود این سرزمینها را از نزدیک دیده است. در حالی که میدانیم ژول ورن از اموخته های خود استفاده می کرد. به همین خاطر دفتر کارش مجموعه شگفت اور از ،سفرنامه ها ، نقشه ها کتابهای فیزیک ،شیمی ،ریاضی ، ستاره شناسی ، گیاه شناسی و . . . به شمار می امد . او چنان دقیق و نکته بین به معرفی کشورها می پرداخت که هنوز هم خواننده را حیرت زده می کند. به طور مثال : در بخشی از ((فاتح اسمانها )) به معرفی ایران نیز می پردازد . از کویر لوت و خطه ی شمال و دریای خزر سخن به میان می اورد و در توصیف چنین اماکنی ، از خود مهارت به سزایی نشان می دهد.
  نکته ی شگفت اور دیگر ، پیش بینی های اوست که اغلب به واقعیت پیوسته اند. بیهوده نیست که او را ((پیامبر اختراعات قرن بیستم )) لقب داده اند . ژول ورن در ((خانه ی متحرک )) اختراع اتومبیل را نوید می دهد. در ((فاتح اسمانها )) هلیکپتر را ، در ((بیست فرسنگ زیر دریا )) زیر دریایی را ، در ((سفر به ماه )) و ((گردش به دور ماه )) سفینه های فضایی را ، در (( قلعه ی مرموز )) تلفن و رقص نور و صدا را و . . . افزون بر این ، نکته های ارزشمند بسیاری در اثار او نهفنه است که به مجموعه کارهای او اعتبار ویژه ای می بخشد : ((ژول ورن )) بر کوشش پیگیرانه ای بشر در دستیابی به ارمانهای خود تائکید میکند و نومیدی را مردود می شمارد. پیش روی همه ی قهرمانان کتابهایش ، موانع عظیمی جلوه گر میشود اما با تلاش وامیدواری بر انها غلبه می کنند. در جله اثار او ((خیر )) بر شر پیروز می شود و سرانجام، انچه به چشم می اید ستایش کائنات و اذعان صادقانه به سرچشمه ی حیات و هستی است. سبک نوشتن ژول ورن وبژگی خاصی داشت.
  او قهرمانان اثار خود را با حوادث و اتفاقات غافلگیرانه روبرو می ساخت و تلاش و تقلای انان را در رهایی از مشکلات و پیشامدها پیش چشم خواننده مجسم میساخت. میتوان گفت که: وی در زمینه ی غافیلگیر کردن قهرمانان اثار و خوانندگان کتاب مهارت فوق العاده ای داشت. گام به گام ماجرای هیجان انگیز تازه ای می افرید تا خواننده به خستگی و ملال دچار نشود. ژول ورن پس از ((پنج هفته در بالن )) که خواننده را با دکتر ((ساموئل )) در بالنی به نام پیروزی همسفر می سازد و دنیای ناشناخته و اسرار امیز افریقا را زیر پایش می گستراند، رمان ((ماجرای ناخدا هاتراس )) را عرضه کرد. در این ماجرا ناخدا هاتراس با مخاطرات بسیاری بر قطعات یخ قطب روبرو میشود . محبوبیت و تاثیر گذاری این اثر تا بدانجا رسید که دو تن از کاشفان قطب شمال نامهای دریاسالار پیرد و ژان شارکو به تاثیر عمیق و گره گشای ان بر سفرهایشان اعتراف کرده ا ند. اکنون ژول ورن در اسمان ادبیات جهان درخشیدن گرفته بود. مسافرت به مرکز زمین ، سفر به کره ماه و گردش به دور مهه بر این درخشش افزود.
  این دو اثر اخر ، بر محاسبات ریاضی استوار بود. ژول ورن از احتمال سفری سخن می گفت که ارزوی دیرینه ی انسانها به شمار می ر فت : سفر به سیارات و کشف فضا ... شگفتا که دیری نپایید که این احتمال به یقین پیوست. ((فرزندان ناخدا گرانت )) بر محبوبیت ژول ورن در چهار گوشه ی جهان افزود و بیست هزار فر سنگ زیر دریا موجب شد که جایزه ی اکادمی فرانسه را به دست اورد . این اثر که پیش از به کتاب درامدن توسط انتشارات هتزل به صورت پاورقی در روزنامه ی تان به چاپ می رسید ، از طرف خبر نگاران خارجی مقیم فرانسه ، روزانه به وسیله ی تلگراف به روزنامه های کشورشان مخابره می شد . دور دنیا در هشتاد روز که پس از انتشار ، به صورت نمایش بر صحنه ی تاتر به اجرا درامد ، مدت دوسال بر صحنه بود ، بی انکه شمار تماشا گرانش کاهش یابد. میشل استرو گف نیز از چنین موفقیتی نصیب برد و به ویژه مورد توجه زنان پاریس واقع شد. اثار بعدی زول ورن هر یک بر محبوبیت او افزودندو نام وی را بیش از پیش پر اوازه ساختند. ... و اما عضو محفل یازده مرد مجرد سر انجام در سال 1857 به ازدواج تن داد و با بیوه زنی بیست و شش ساله به نام (( هونورین ان هبمورین )) که دو فرزند داشت ، پیمان زناشویی بست و میشل ورن در سوم اوت 1861 پا دنیا نهاد .
  ژول ورن برادری به نام پل و سه خواهر به نامهای : انا، ماتیلا و ماری داشت . به سال 1866 جوانی دیوانه از بستگان ، او را هدف گلوله قرار داد که در نتیجه پایش اسیب دید و از ان به بعد زمینگیر شد . با این همه با عشقی شور انگیز به نوشتن ادامه داد و به سال 1896 در برابر پرچم رانوشت . در این زمان چشمش اب اورده بود و خود معترف بود که یارای نوشتن ندارد . با این حال ، ابو الهو لهای یخ ، وصیتنامه ی مرد دیوانه ، درامی در لیونی و فانوسی بر فراز دنیا را به نگارش دراورد . او که بسیاری از اختراعات را پیش بینی کرده بود ، مرگ خود را نیز به راحتی پیش بینی کرد . به همین خاطر روزی به همسرش گفت : این بار به جای پزشک ، برایم کشیش بیاورید . و سرانجام در بیست و چهارم مارس 1905 چشم بر جهان فرو بست . اکنون پیکره ی یاد بود این نویسنده ی همیشه جاوید در زادگاهش نانت بر پاست و اثارش همه ساله در چاپهای متعدد و به زبانهای مختلف دنیا انتشار می یابد و از استقبال گرم خواستارانش بر خوردار می شود .
  آثار:
  • نوولِ مارتین پاژ-۱۸۵۲
  • نمایشنامه کولی مابارد-۱۸۵۳
  • ارباب زکریا-۱۸۵۴
  • ترانه کمدی «یازده روز در پایتخت»-۱۸۶۰
  • پنج هفته در بالن- ۱۸۶۲
  • سفر به مرکز زمین- ۱۸۶۴
  • از زمین تا ماه- ۱۸۶۵
  • فرزندان کاپیتان گرانت – ۱۸۶۷
  • جغرافیای مصور فرانسه و مستعمرات آن-۱۸۶۸
  • سفر به مدار ماه – ۱۸۷۰
  • [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] - ۱۸۶۹
  • [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید] – ۱۸۷۳
  • جزیره اسرارآمیز – ۱۸۷۴
  • میشل استروگوف – ۱۸۷۶
  • خطهای سیاه-۱۸۷۷
  • تاریخ مسافتهای بزرگ و مسافران نامدار-۱۸۷۸
  • ابوالهول یخی
  • ناخدای پانزده ساله-۱۸۷۸
  • مسافرت در راه چین-۱۸۷۹
  • پانصد میلیون-۱۸۷۹
  • اشعه سبز-۱۸۷۹
  • فرشته لجباز-۱۸۸۳
  • ماتیاس ساندروف-۱۸۸۵
  • جزیرهای در آتش-۱۸۸۴
  • فاتح شبگرد-۱۸۸۰
  • روبر فاتح
  • دو سال تعطیلات-۱۸۸۸
  • کاخ کارپاتها-۱۸۹۲
  • جزیره آفتابپرستان-۱۸۹۵
  • در برابر پرچم-۱۸۹۶
  • یک درام در لیونی-۱۹۰۴
  • صاحب جهان-۱۹۰۴
  • جنگلهای تاریک آمازون
  • انسانهای میمون نما (شهر شناور)
  • کاروان لجوج
  • پایان دنیا
  • مدرسه رابینسونها
  • اژدهای دریایی
  • خانه متحرک
  • سرزمین تاریکی
  • دیوار چین
  • آوارگان جزیره
  • آتشفشان طلایی
  • فاتح آسمانها
  • آخرین هدیه
  • زیر زمین اژدها(پانصد ملیون ثروت)
  • اسرار کشتی سنتیا
  • سوداگرای پوست
  • فانوس دریایی
  • ماجراهای ناخدا هاتراس
  • ماجراهای آفریقا
  • آقای سزار
  • قهرمان سرزمین زمرد
  • فرزند ایرلند(جلد دوم قهرمان سرزمین زمرد)
  • جزیرهای در آتش
  • جزیره یخبندان
  • حادثهای در لیونی
  • شکار شهاب
  • در سیارات چه میگذرد؟
  • کشتی شکستگان
  • تونل زیر دریایی(در برابر پرچم)
  • سفر به صحرای اسرار آمیز(هجوم دریا)
  • قلعه مرموز(قصر کارپاتها)
  • اشعه سبز
  • سفر پر ماجرا
  • سیاره سرگردان
  • جزیره آفتاب پرست
  • ابوالهول یخها
  • ماتیاس ساندروف
  • فرزندان کاپیتان گرانت
  • سفر به مرکز زمین
  • سفر به کره ماه
  • جزیره اسرار آمیز
  • میشل استروگف
  • دور دنیا در ۸۰ روز
  • ناخدای ۱۵ ساله
  • جنگلهای تاریک آمازون
  • ۲۰۰۰۰فرسنگ زیر دریا
  • خطهای سیاه
  • ۲سال تعطیلات
  • دلاور
  • ستاره جنوب
  • ۵هفته در بالن
  • جزیره ناشناخته
  • پاریس در قرن بیستم
  • ستاره جنوب
  • ۵هفته در بالن
  • جزیره ناشناخته
  • پاریس در قرن بیستم
  ویرایش توسط zm.matin : 30 شهر 1390 در ساعت ساعت : 02:17 قبل از ظهر


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 2. 15 کاربر از پست zm.matin تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  1390,02,01
  عنوان کاربر
  کاربر نیمه فعال
  میانگین پست در روز
  0.30
  محل سکونت
  ........
  نوشته ها
  359
  تشکر
  4,228
  سپاس شده 4,714 در 818 پست

  پیش فرض

  خیلی کامل و جامع بود
  واقعا هم کتابای ژول ورن همینطوریه
  تو چنتا از کتابایی که من ازش خوندم انقد جزئیات چیزایی که هنوز اون زمان اختراع نشده رو خوب توضیح میده که آدم باورش نمیشه اونا ندیده و همش به خاطر تحقیقات و تخیل خودشه
  حقیقت تلــــــخ....بهتر از دروغای شیــــــرینه..

 4. 3 کاربر از پست bani* تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  1390,11,05
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  2.38
  محل سکونت
  وسط جهنــــمی به نام زندگـــــــــــــی
  نوشته ها
  2,162
  تشکر
  35,263
  سپاس شده 8,004 در 2,530 پست

  Smile بیوگرافی ژول ورن | Jules Verne

  ژول ورن
  ژول ورن در تاریخ 8 فوریه 1828 به دنیا آمد . او بزرگترین نویسنده ای است که سبک نگارش داستانهای علمی وتخیلی را پایه گذاری کرد و نخستین کسی بود که کوشید مرزهای تصنعی بین ادبیات وعلوم را از میان برداردو بسیاری از کشفیات واختراعات که در کتابهایش از آنها سخن می راند،چند دهه بعد از مرگ وی به نحو شگفت آوری به تحقق پیوست . در دو دهه اخیر قسمت جالبی از آثاز ژول ورن به زبان فارسی ترجمه شده و مورد توجه خوانندگان قرار کرفته است . بسیاری از داستانهای جالب و خواندنی او به صورت فیلمهای سینمایی وتلویزیونی و کارتون در آمده و هم وطنان این فرصت را یافته اند که ضمن سرگرم شدن هرچه بیشتر با آثار ااین نویسنده بزرگ آشنا شوند . پدش پیر یک وکیل دادگستری مقیم شهر نانت بود ومادرش سوفی آلوت دو لانام داشت . ژول ورن یک برادر به نام پل وسه خوهر آنا ،ماتید و ماری داشت. ژول ورن نکته سنجی و هوشمندی را از خوانواده پدر و قوه تخیل و تصور دل انگیز و تا اندازه ای پرآشوب را از خوانوده مادر به ارث برد . بین پنج وشش سالگی زول ورن به مدرسه ای می رفت که خانمی به نام مادام سانی ،بیوه یک ناخدا آنرا اداره می کرد. در نه سالگی به مدرسه مذهبی دوناتیان در شهر نانت سپرده شد واسناد و مدارک نشان می دهد که و یدر مدسه دانش آموزی ممتاز بوده است .د رتابستان 1839 زمانی که پسر یازده سال ونیمه بود فلو رزنان در بندرگاه شنید که یک کشتی سه دکله اقیانوس به نام کوراغ بی قرار است خبر بر هند شرقی شود . ژول ورن تصمیم گرفت به جای پسرک مستخدم کشتی سوار بر کورآبی شود خبر هند شرقی برود و برای دختر عمو یش کارو لین گردنبندی از مرجان بیاورد . ژول ورن از همان دوران کودکی به این دختر عمویش علاقه خاصی داشت پبی به موقع از نقشه ژول ورن آگاه شد و او را به خانه بازگرداند ژول ورن به مادش قول داد که خبر در عالم تخیل سفر نکند. کارولین دوشیزه ای زیبا و مقبول بود و خواستگاران فراوانی داشت و وقتی با جوانی به نام وزانی ازدواج کرد،ژول ورن سخت دلشکسته شد و در آینده در دو ماجرای عشقی دیگر نیز شکست خورد . در سال 1846 در شهر نانت به تحصیل در رشته حقوق پرداخت و پس آن پدش تصمیم گرفتاو را به پاریس مزرعه بزرگی او به نام رزانی شارئول ائزام دارد. در پاریس در امتحانات سال اول رشته حقوق شرکت کردو قبول شد. تقریبا از سال 1847 شروع به نگارش کرد. ابتدا نمایش نامه هایی برای تواتر می نوشت . نخستین کوشش های او با موفقیت چندانی مواجه نبود تا اینکه با ژول هنری و ناشر و نویسنده جمهوری خواه پرشور آشنا شد و این آشنایی موجب شد تا استعداد و نبوغ خود را کشف کند و با آمیختن واقعیت و تخیل به خلق آثار جاودانی چون بیست هزار فرسنگ زیر دریا سفر به مرکز زمین دور دنیا در 80 روز بزند. اندک زمانی پس از ورود به پاریس ،عمویش شاتوبورگ او را به یکی از دوستان قدیمی سوفی ،مادرش به نام مادام باور معرفی کرد. این خانم فریان نویسندگان وهنر منران بود . در خانه مادام باور با شوالیه وارپالیتینی که در کف بینی تخصص داشت و از دوستان الکساندر و مای پدر بود آشنا شد . وارپارینتی ژول ورن را به نویسنده سه تفنگدار معرفی کرد و از ایت طریق وی به جرگه نویسندگانی پیوست که بر الکساندر و ما و درش جمع می شدند . زمانی که ژول ورن با الکساندر مای پدر آشنا شد ،این نویسنده چهل وهفت سال داشت و از ال 1846 مدیر منتقد یک تئاتر بود که در 20 فوریه 1847 به نام تئاتر بود که در 20 فوریه 1847 به نام تئاتر که در 20 فوریه به نام تئاتر هیستوریک گشایش یافته بود.ژول ورن نمایشنامه های متعددی نوشت که در این تئاتر به روی صحنه آمدند. از آنجایی که نمی توانست تنها از طریق نمایشنامه نویس امرار معاش کند ،در یک دفتر مشاوره حقوقی با حقوق پنجاه فرانک د رماه استخدام شد ولی پس از مدتی آن را رها کرد زیرا وقتی برای نویسندگب برایش نمی ماند .

  سپس کاری در بانک بدست آورد ولی از آن هم خسته شد و تصمیم گرفت از طریق تدریس خصوصی به دانشجویان رشته حقوق در آمدی حاصل کند. =درش از او می خواست به نانت برود و اداره دفتر وکالت پدرش را بر عهده بگیرد. ولی ژول ورن در جریان سفری به نانت پدرش را متقاعد ساخت که به هیچ قیمتی حاضر نیست شغل او را دنبال کند و در نتیجه پدرش با اندوه ناشی از برباد رفتن نقشه وآرزو هایش د رتاریخ 19 آوریل 1845 ،دفتر وکالتی را که در اداره ومعتبر ساختن آن سالیان دراز وقت و نیرو صرف کرده بود و به شخص دیگری واگذار کرد . وقی ژول ورن به پاریس بازگشت کوشد از کار خود در تئاتر کناره گی ری کند زیرا متو جه شده بود که وظایفش در تئاتر برای او فرصتی باقی نمی گذارد تا به کارهای دل خواهش برسد ولی با کنره گیری او موافقت نشد . از سویی کارهای وی در زمینه نمایش نامه نویسی از درخشش چندانی برخوردار نبود و با این کار اودر حقیقت وقت و نیروی خودرا بیهوده تلف می کرد . در حقیقت استعداد واقعی وی در زمینه داستان نویسی بود او باید تمام استعدادهای خودرادر این زمینه به کار می بست. پیتر شواله که روز نامخ نگار و سردبیر مجله موزه خانواده ها بود رمان نخستین ملوان نیروی دریایی مکزیک را در سال 1352 در مجله خود منتشر کردو این شخص ژول ورن را به چند نفر ار سر شناسان زمان از جمله ژاک آراگوه برد در ستاره شناس معروف فرانسواآراگو معرفی کرد. ژاک ارگوه سیا کهنه کار و ور زیده بود . معادن طلای ساکرمانتو در ایالت کالیفرنیا رفته بود و در سال 1855 در 56 سالگی عازم کشف نقط نا شناخته برزیل شد که در هماجا مد رود گفت . ولی ژول ورن رفت و آمد خود را با براد ر وی فرانسوا آراگو قطع نکرد . در انن زمان جمعی از دانشمندان و جغرافی دانان و سیاهان در خانه ژاک آراگو گرد می آمدند و ژول ورن در مباحث آنها شرکت می کرد و همین موضوع نتیجه وعلاقه او را به علوم برانگیخت . در آن زمان بیست و دو سال بیشتر نداشت . ولی به نظر می آمد که این دوره از زندگی در تعیین حرفه وی و آینده اش نقطه عطفی محسوب می شد . در این دوران ژول ورن داستانهای گارالن پورا می خواند. شار بخشی از آثار پورا به فرانسه ترجمه کرده است.ژول ورن در نتیجه خواندن آثار ارگالن پو متوجه شد کخ از آمیزه فانتزی و تخیل و با تعقل ومنطق چه نتیجه شگرفی می توان به دست آورد . استفاده از علوم در آثار ورن برای نخستین بار در داستانهای استاد زاخارایی یا ساعتی که روح خود را ازدست داده است ظاهر شد. تا سال 1856 هنوز ازدواج نکرده بود و در این موقع بیش از هر زمان دیگر نیاز به مصاحبی غمخوارو با عوطف را با همه وجودش احساس کرد . از آن گذشته رویاهایی که به صورت یک نوجوان شهرستانی جویای نام برای فتح هرچه زودتر پاریس به سر میبرد با نا امیدی و شکست مواجه گشته بود . از همه بدتر بیمار بود و حضور زنی در کنار بسترش می توانست بسیار سودمند وشفابخش باشد . در اوایل ماه مه 1856 به شهر آمین رفت تا به عنوان ساقدوش یکی از همشاگردیهای دوران دانشکده در مراسم ازد.واج او حضور یابد که لا هوتورین خواهر بیوه عروس که دو فرزند داشت آشنا شد . این زن جوان زیبا بیستوشش ساله از شوهر نخستین خود دو دوختر خردسال به نامهای والتین و سوزان داشت ولی این موضوع برای ژول ورن اصلا اهمیتی نداشت و سر انجام در دهم ژانویه 1857 با او ازدواج کرد. زوج جوان همانطور که نظر داشتند در پاریس اقامت گزیدند و ظرف چند سال به تدریج که وضع مالی ژول ورن رو به بهبودی می گذاشت این خانواده پنج بار منزلشان را تغییر دادند و هر بار به خانه بهتری می رفتند. ژول ورن در آوریل سال 1846 مقاله ای درباره ادگار آلن پو در مجله موزه خانواده ها منتشر می کند. از خوانن این مقاله برای ماروشن می شود که ژول ورن از ادگارالن پو چه آموخت و چه تاثیری پذیرفت :ابداع در موقعیت ها و صحنه ها و تشریح دقیق آن واقعیات انتخاب موضوع ها و چیز هایی نظیر آن ولی قهرمان وشخصیت های داستانهای ژول ورن هیچگاه نا سالم وعصبی مزاج نیستند . ژول ورن در آثار خود از شیوه محض تخیل آن سان که در آثار ادگار الن پو دیده می شود پیروی نمیکرد بلکه از روش فرضیه پردازی سود می برد و تاثیر نیروی این روش تا بدان اندازه بود که اشتباهات ژول ورن به مراتب از واقعیاتی که اساس و پایه فرضیات وی را تشکیل می دادند فراتر رفت و به مرحله پیشگویهای بدیع و حیرت آور رسید. ژول ورن با قدرت اعجاب آوری واقعیات علمی را بخیل داستان سرایی می پردازد ،بدون آنکه هیچگاه جانب اعتدال را از دست بدهد با شرح جرئیات هر واقعه در هر محل وث می شد جو ی آمیخته با تهدید و اسرار بیافریند که اعصاب خواننده را پیوسته تحت تاثیر بیم وامید و کنجکاوی و شوق دانستن آنچه بعدا پیش می آید ،نگاه دارد ژول ورن با وضوح وچیره دستی هرچه تمام تر احساسات هیجان آور و دلهره انگیز را در وجود خواننده بر می انگیزد و صحنه آمیخته با خشونت و اعمال بسیار تخیلی و محیر العقول را به مناظر و رویدادهای رویایی و آرامش بخش یک در میان جایگزینی می کند تا خواننده بتواند اندکی سا و بار دیگر به پیشتاز صحنه ای پرهیجان و اضطراب آور برود .

  قهرمان داستانهایش آدماهی کاملا زند وملموس هستند و دنیایی که در آن زندگی می کنند واقعی است دنیای ژول ورن دنیای ارواح نیست بلکه دنیایی است که همه در آن زندگی می کنند ،دنیای زنده ها و جانداران است در واقع در سراسر آثار ژول ورن تنها سه اثر می یابیم که می توانیم آنهرا با مسیر وسفری در دنیای اسرار آمیز بیابیم :سفر به مرکز زمین،کشتی شانسولر ،یک ماجرای اسرار آمیز دقطب جنوب . زنانی که ژول ورن در داستانهایش تصویر می کند همیشه مهربان و شجاع هستند و در بسیاری موارد نقش آنان الهام بخش وتشویق قهرمانان مرد به انجام کارهای مخاطره آمیز است . وقتی کا ربدانی می رسد که زنان در یک آثار ژول ورن نقشی اساسی و مستقیم در ایجاد ماجراها داشته باشند ،اینگونه زنان موجوداتی باهوش ،پرهیجان و فعال تصویر می شوند . زنان داستانهای ژول ورن از زمره قهرمانان زنی که ما عادت کرده ایم در داستانها بیابیم نیستند این زنان به نظر نمیرسند از نوع بشر باشند زیرا دشواریها و مسائل مربئط به روابط جنسی وجود ندارد . ژول ورن در جواب نا مه ای به ژول هزل می نویسد من در بیان احساسات عاشقانه خیلی ناشی و خام هستم . از اینکه کلمه عشق را روی کاغذ بنویسم هراس دارم. تو از من می خواهی هر از گاهی چند کلمه درباره احساس و عاطفه و عشق بر زبان قهرمانانم جاری سازم. ولی چه می شود کرد که چنین سخنانی بر زبان قهرمانان من نمی آید. زول ورن هیچگاه با این فکر مخالف نبود که در حین اشتغال به نگارش یک داستان در صورتیکه اندیشه بکر و بدیع به خاطرش خطور کند که بتواند در کتاب دیگری به کار آید ،کار نگارش داستان نخستین را رها کند و به داستان جدید روی آورد . در مورد کتاب کشتی شانسور به دوستش می نویسد وقتی به دیدار مجدد تو موفق شدم دو جلد داستان آماده شده در اختیارت خواهم گذاشت یکی از این دو جلد داستانی را که برایت خواهم آورد و منبه وحشتناکی واقع بینانه است. عنوان این داستان را کشتی شانسلور نهاده ام به گمان خودم از نظر محتوای صحنه های دلهره آور از داستان غرق شدن کشتی مرفور هم جالب تر و تکان دهنده تر است . و از آن هم مهمتر اینکه اگر اشتباه نکرده باشم ،جملگی این صحنه های دلهره آور بسیار واقعی می نماید . این کتاب در سال1875 منتشر گردید. ژول ورن تنها یک فرزند به نام میشل داشت . میشل پسری نا فرمان و ولخرج بود و ژول ورن از جانب او بسیار نگران بود. وقتی که هم میشل جوانی بالغ شد هرگز با پدر خود روابط خوبی نداشت . احتمالا انگیزه ژول ورن برای نگارش داستان کرامان لجباز ،پسرش میشل بوده است. وضع سلامت مزاج ژول ورن روز به روز به وخامت می گرایید . درد ناشی از انبساط معده و رماتیسم و سر گیجه و یروز به روز بشتر میشد . در اواسط ماه مارس 1905 به سختی بیمار و بستری شد . ظاهرا از بیماری قند بسیار رنج می برد و سر اجام د رساعت 8 بامداد روز 24 مار س1905 در هفتاده هشت سالگی جهان را به درود گفت هو نورتن پنج سال بعد از مرگ شو هرش در تاریخ 29 ژانویه 1910 در هشتاد سالگی درگذشت. او را در کنار قبر شوهر شبه خاک سپردند
  .

  تشکر فراموش نشه.....


 6. کاربر زیر از پست $*~fire~*$ تشکر کرده است .


 7. Top | #4

  تاریخ عضویت
  1388,10,20
  عنوان کاربر
  رمان نویس انجمن
  میانگین پست در روز
  0.58
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  963
  تشکر
  6,367
  سپاس شده 251,815 در 1,075 پست

  پیش فرض

  بچگی هام خیلی می خوندم کتاباشو...
  ممنون
  این روزا خیلی شبیه ِ همه آدمای دنیام...!


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 8. کاربر زیر از پست naqme تشکر کرده است .


 9. Top | #5

  تاریخ عضویت
  1392,02,22
  عنوان کاربر
  کاربر نیمه حرفه ای
  میانگین پست در روز
  1.95
  نوشته ها
  849
  تشکر
  3,009
  سپاس شده 2,021 در 516 پست
  حالت من : Bitafavot

  پیش فرض

  من عاشقشمممممممممممممممممممم ...
  نفس میکشم تا به جای مرده ها خاکم نکنند ..!!
  اینگونه است حال من ..
  دیگر چیزی نپرس ..!!
   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید


 10. کاربر زیر از پست Hani_Juni تشکر کرده است .


 11. Top | #6

  تاریخ عضویت
  1391,04,02
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  5.93
  محل سکونت
  زیر آسمان شهر
  نوشته ها
  4,513
  تشکر
  6,877
  سپاس شده 4,195 در 2,514 پست

  پیش فرض

  خیلی هم جالب نیست.اسم بیرون کرده  از هیاهوی زمین خسته شدم.

  سهراب!

  قایقت جایی برای من دارد؟ 12. کاربر زیر از پست **paria تشکر کرده است .


 13. Top | #7

  تاریخ عضویت
  1390,08,12
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  1.93
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  1,915
  تشکر
  1,127
  سپاس شده 7,324 در 1,121 پست

  پیش فرض

  یکی دو تا از کاراشو از کتابخونه ی مدرسه مون گرفتم و خوندم و قبلا
  جالب بودن
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 14. Top | #8

  تاریخ عضویت
  1392,03,31
  عنوان کاربر
  کاربر عادی
  میانگین پست در روز
  0.07
  محل سکونت
  iran-north
  نوشته ها
  27
  تشکر
  7
  سپاس شده 55 در 22 پست

  پیش فرض

  مرسی حرف نداشت!!!!
  بزرگترین اقیانوس آرام است
  آرام باش تا بزرگترین باشی

  مکالمه بين لئوناردو باف و دالايىلاما

  لئوناردو باف يک پژوهشگر دينى معروف در
  برزيل است. متن زير، نوشته اوست
  در ميزگردى که درباره «دين و آزادى» برپا
  شده بود و دالايىلاما هم در آن
  حضور داشت، من با کنجکاوى، و البته کمى
  بدجنسى، از او پرسيدم: عالى جناب،
  بهترين دين کدام است؟
  خودم فکر کردم که او لابد خواهد گفت
  «بودايى» يا «اديان شرقى که خيلى
  قديمىتر از مسيحيت هستند.»
  دالايىلاما کمى درنگ کرد، لبخندى زد و به
  چشمان من خيره شد ... و آنگاه گفت
  «بهترين دين، آن است که از شما آدم بهترى
  بسازد.»
  من که از چنين پاسخ خردمندانهاى شرمنده
  شده بودم، پرسيدم
  آنچه مرا انسان بهترى مىسازد چيست؟
  او پاسخ داد
  «هر چيز که شما را دلرحمتر،
  فهميدهتر، مستقلتر، بىطرفتر،
  بامحبتتر، انسان دوستتر، با
  مسئوليتتر و اخلاقىتر سازد
  دينى که اين کار را براى شما بکند، بهترين
  دين است»
  من لحظهاى ساکت ماندم و به حرفهاى
  خردمندانة او انديشيدم. به نظر من
  پيامى که در پشت حرفهاى او قرار دارد
  چنين است
  دوست من! اين که تو به چه دينى اعتقاد دارى
  و يا اين که اصلاً به هيچ
  دينى اعتقاد ندارى، براى من اهميت ندارد
  آنچه براى من اهميت دارد، رفتار
  تو در خانه، در خانواده، در محل کار، در
  جامعه و در کلّ جهان است
  به ياد داشته باش، عالم هستى بازتاب اعمال
  و افکار ماست
  قانون عمل و عکسالعمل فقط منحصر به فيزيک
  نيست. در روابط انسانى هم صادق است
  اگر خوبى کنى، خوبى مىبينى
  و اگر بدى کنى، بدى
  هميشه چيزهايى را به دست خواهى آورد که
  براى ديگران نيز همانها را آرزو کنى
  شاد بودن، هدف نيست. يک انتخاب است
  هيچ دينى بالاتر از حقيقت وجود ندارد

 15. Top | #9

  تاریخ عضویت
  1392,04,04
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  2.80
  محل سکونت
  خـــرمشــهــر!
  نوشته ها
  1,099
  تشکر
  3,444
  سپاس شده 13,809 در 1,080 پست

  پیش فرض

  آفرین باریکلا کارش درست
  چندتا از کتاباشو خوندم
  دست به قلم توپی داره...
  انگـشت مـزن بر لـبِ کم حوصله ی من
  بگذار کـه سـر بسـته بماند گـله ی من


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنیدموضوعات مشابه

 1. بزرگ ترین لباس عروس دنیا برای چاق ترین عروس دنیا! + عکس
  توسط باران21 در انجمن مطالب جالب و خواندنی
  پاسخ ها: 178
  آخرين نوشته: 05 خرد 1392, ساعت : 10:06 بعد از ظهر
 2. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 05 شهر 1391, ساعت : 01:55 بعد از ظهر
 3. بیوگرافی هلن کلر | نویسنده
  توسط .RAHA. در انجمن نویسندگان و شعرا
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 29 بهم 1390, ساعت : 09:54 قبل از ظهر
 4. بیوگرافی جوی فیلدینگ | نویسنده
  توسط bahooneh10 در انجمن نویسندگان و شعرا
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 13 ارد 1390, ساعت : 11:32 بعد از ظهر
 5. بیوگرافی ارد بزرگ | نویسنده
  توسط طیبه در انجمن نویسندگان و شعرا
  پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: 11 اسف 1388, ساعت : 11:21 قبل از ظهر

نمایش کاربران بازدید کننده از موضوع : 62

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •