ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
مصاحبه با نفرات برتر کنکور90
تور

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
  1. Top | #1

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    تشکر شده 27,362 در 3,550 پست
    اندازه فونت

پیش فرض مصاحبه با نفرات برتر کنکور90

سلام
    اینجا به نوبت مصاحبه ها با نفرات برتر کنکور رو میذارم خواهشا کسی پست نده تا به ترتیب همه رو بزارم و نظمش به هم نخوره
    زندگی باور میخواهد ان هم از جنس امید که اگر سختی راه به تو یک سیلی زد یک امید قلبی به تو گوید که خدا هنوز هست.....

رمانای پیشنهادی من:
    رسوب
    خالکوبی..
    ضربان
    اسطوره
    بادلم عجین شده ای
    بانوقصه
    رایحه ممنوع
    فرستاده

2. 6 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

3. Top | #2

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

رتبه دو کنکور انساني امسال:حتي اگر ازم دعوت کنند دوست ندارم کشور را ترک کنم
    مصاحبه با امید سلیمان نبی نفر دوم کنکور انسانی سال 90

چه رشته اي را انتخاب کرده ايد؟
    اولويت اولم رشته حقوق دانشگاه تهران است.
    چرا دانشگاه تهران؟ چرا رشته حقوق؟
    بر اساس تحقيقاتي که کردم دانشگاه تهران بهترين دانشگاه در اين رشته است، به حقوق هم علاقه دارم.
    آيا درباره رشته حقوق اطلاعي هم داريد؟
    از نظر مزاياي شغلي، رشته حقوق رشته خوبي است و بر اساس علاقه اي که داشتم و مشورت با تحصيل کرده هاي اين رشته، دانشکده حقوق دانشگاه تهران را انتخاب کردم. يکي از دوستانم دانشجوي حقوق است و چيزهايي مي پرسم، هنوز خودم در جو دانشگاه قرار نگرفته ام.
    آيا دانشگاه تهران از شما استقبال کرده؟
    نتايج انتخاب رشته ها هنوز از سازمان سنجش نيامده و قرار است 20 شهريور اعلام شود.
    مي دانيد اسلامي شدن دانشگاه ها که اين روز ها خيلي در مورد آن صحبت مي شود يعني چه؟
    بله، من مشکلي با اين مسئله ندارم. البته نمي دانم اسلامي کردن دانشگاه ها يعني چي، فقط شنيده ام تفکيک جنسيتي انجام مي شود و پسرها و دخترها را جدا مي کنند.
    چه تصويري از دانشگاه تهران در ذهن داريد؟
    دانشگاهي است با استادان برجسته و هر خبري در درجه اول در دانشگاه تهران است.
    منظورتان از خبرچيست؟
    اين دانشگاه به روز است.
    با دستاوردهاي حقوقي دانشگاه آشنا هستيد؟
    راستش را بخواهي چيزي در اين مورد نمي دانم. آشنايي ندارم با دستاوردهاي حقوقي، چون اصلا نرفته ام.
    به خاطر کلاس دانشگاه تهران نبود که آمديد؟
    به خاطر کلاس؟ نه، به اين مسايل اهميت نمي دهم. هدفم قبول شدن در رشته حقوق بود. به رتبه هم فکر مي کردم، ولي هدف آن بود.
    براي ادامه تحصيل بعد از مقطع کارشناسي چه برنامه اي داريد؟
    همانطور که در کنکور توانستم رتبه بگيرم، اميدوارم در مقطع ارشد و دکترا نيز رتبه خوبي را در دانشگاه کسب کنم.
    دوست داريد ادامه تحصيل بدهيد؟
    بله، دوست دارم دکتراي رشته را بگيرم. هر چند درباره گرايش هاي بعد از کارشناسي اطلاعات خاصي ندارم.
    يک سئوال کليشه اي، مي خواهيد چه کاره شويد؟
    به استادي دانشگاه علاقه دارم. مي خواهم تدريس کنم و در کنارش هم وکالت داشته باشم.
    وضعيت شغلي وکلا را مي دانيد؟
    مي دانم فارغ التحصيل اين رشته زياد شده، اما همه که حقوقدان نيستند، کسي که حقوقدان باشد و در رشته خودش ممتاز باشد حتما کار برايش هست.
    شما با اين رتبه و پشتکار، چرا براي تحصيل به خارج نرفتيد؟
    علاقه اي به خارج از کشور ندارم و فکر مي توانم بتوانم نيازهاي درسي ام را همين جا تامين کنم.
    اگر از کشوري دعوتتان کنند که براي تحصيل برويد، چه مي گوييد؟
    بعيد است قبول کنم. دوست ندارم کشور را ترک کنم. وطن پرستي، علاقه به آب و خاک و خانواده، اجازه نمي دهد کشور را ترک کنم. فکر مي کنم دانشگاه تهران مي تواند چيزهايي را که مي خواهم برآورده کند.

ویرایش توسط paradise : 1390,06,22 در ساعت ساعت : 15:13

4. 9 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

5. Top | #3

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

مصاحبه با ساغر سيدعباسزاده نفر اول گروه رياضي در كنكور سراسري سال 90

رتبهاي تك رقمي را حدس ميزدم اما فكر نميكردم اول شوم
    ساغر سيدعباسزاده نفر اول گروه رياضي در كنكور سراسري سال 90 گفت: حدس ميزدم كه رتبه تك رقمي بياورم اما نفر اول را فكر نميكردم.
    ساغر سيدعباسزاده نفر اول گروه رياضي در كنكور سراسري سال 90 در گفتوگو با فارس، در پاسخ به اين سؤال كه روزانه براي شركت در كنكور سراسري چند ساعت مطالعه ميكرديد، گفت: روزانه بين 10 تا 14 ساعت به صورت پيوسته مطالعه ميكردم و روزي نبود كه بيكار باشم.
    وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا در كلاسهاي تقويتي و آمادگي كنكور شركت كرده است، افزود: خير. فقط در كلاسهاي تقويتي كه در دبيرستان محل تحصيلم تشكيل ميشد، شركت ميكردم.
    سيدعباسزاده در پاسخ به اين سؤال كه چه مواردي باعث شد كه در كنكور سراسري سال 90 رتبه اول گروه رياضي را كسب كند، خاطرنشان كرد: پشت كارم خوب بود و هميشه سعي ميكردم مفيد درس بخوانم و به خودم باور و اعتماد داشتم.
    نفر اول كنكور رياضي كنكور سراسري سال 90 در ادامه تصريح كرد: در دوره دبيرستان هميشه نمراتم خوب بود و جزو دانشآموزان ممتاز بودم.
    وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا تفريحات خود به خصوص در يك سال اخير را كنار گذاشته بوديد، اظهار داشت: من تلويزيون تماشا نميكردم اما گاهي اوقات با دوستانم براي تفريح به خارج از منزل ميرفتم، اما در مجموع تفريحات خاصي نداشتم.
    سيدعباسزاده در پاسخ به اين سؤال كه آيا فكر ميكرديد نفر اول گروه رياضي باشيد، تصريح كرد: نميدانم. البته حدس ميزدم كه رتبه تك رقمي بياورم اما نفر اول را فكر نميكردم.
    نفر اول گروه رياضي كنكور سراسري 90 در پاسخ به اين سؤال كه چه رشتهاي را در كدام دانشگاه براي تحصيل انتخاب خواهيد كرد، گفت: احتمالاً رشته مهندسي برق در دانشگاه صنعتي شريف را انتخاب كنم.
    وي در پايان براي متقاضياني كه در كنكور سراسري سال 90 پذيرفته نشدهاند، توصيه كرد كه روحيه خود را از دست ندهند، تلاش و پشتكار داشته باشند. به خود اعتماد داشته باشند تا در دورههاي بعدي موفق شوند.

6. 5 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

7. Top | #4

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

مصاحبه با سياوش مهران فر اول كنكور در گروه علومتجربي سال 90

توكل به خدا بهترين اميد در دوران كنكور است
    نفر اول كنكور تجربي گفت: توكل به خدا بهترين اميد در دوران كنكور است، خدا مزد انسانهاي تلاشگر را ميدهد.
    به گزارش فارس از مشهد، ورود به دانشگاه چند سالي است كه در كشور از حالت آرزو خارج شده و با افزايش دانشگاههايي همچون پيام نور و غيرانتفاعي هر ساله به ميزان پذيرفتهشدگان آن اضافه ميشود با اين وجود قرار گرفتن در رديف بهترينهاي كنكور همواره به عنوان يك آرزو در دل شركتكنندهها هنوز هم وجود دارد.
    اين آرزو را وقتي ميتوان بيشتر درك كرد كه پاي صحبت بچههايي بنشيني كه ماهها و شايد سالها براي كسب نتيجه مطلوب در كنكور تلاش ميكنند، امسال با انتشار اسامي 10نفر برتر در هر گروه آزمايشي خوشبختانه طلسم رتبههاي برتر كنكور توسط دانش آموزان استان شكسته شد و سياوش مهران توانست با كسب رتبه يك در گروه آزمايشي علوم تجربي پنجرههاي اميد را در دل دانش آموزان خراساني باز كند و مسئولان استان را به فكر برنامهريزي بيشتر در رابطه با كنكور دانش آموزان استان بيندازد.
    آنچه در ذيل از نظرتان ميگذرد گفتوگوي تفصيلي با سياوش مهران جوان 17ساله مشهدي و رتبه يك كنكور تجربي سال 1390 است كه در دفتر خبرگزاري فارس خراسان رضوي در مشهد حاضر شد.
    * فارس: آقاي مهران فكر كسب رتبه تك رقمي در كنكور را داشتي؟
    مهران: هدف من از همان ابتدا كه براي كنكور برنامهريزي ميكردم كسب رتبه تك رقمي در كنكور بود و با توجه به رتبههاي آزمونهاي آزمايشي رسيدن به اين هدف براي من محقق شده بود.
    * فارس: از چه زماني براي كنكور درس خواندي؟
    مهران: با توجه به اينكه امسال 25درصد سوابق تحصيلي بر نتيجه كنكور تاثيرگذار بود من از سال سوم دبيرستان براي كنكور درس خواندم، آمادگي خود را براي امتحانات نهايي سال سوم بالا بردم تا با استرس كمتري در سال چهارم براي كنكور درس بخوانم.
    * فارس: نقش مدرسه و معلم را در كسب نتيجه كنكور چقدر مهم ميدانيد؟
    مهران: بخش زيادي از يادگيري من سر كلاس درس بود، به نظر من نحوه بيان معلم و شرايط مدرسه نقش مهمي در يادگيري و در نهايت ارايه آنها در امتحان كنكور دارد.
    * فارس: به نظر شما استفاده از كتابهاي كمك درسي چقدر بر نتيجه كنكور تاثيرگذار است؟
    مهران: كتاب درسي حرف اول را در كنكور ميزند، اگر دانش آموز بر مطالب كتاب تمركز داشته باشد در نتيجه برخورد راحتتري با سؤالات كنكور خواهد داشت، كتابهاي كمك درسي در درجه دوم براي يادگيري قرار دارند.
    * فارس: شركت در آزمونهاي شبيه سازي شده و قرار دادن گرفتن داوطلب در فضاي واقعي كنكور چقدر مفيد است؟
    مهران: مدرسه ما چند روز قبل از كنكور، آزمون سال 1389 را در فضايي بسيار نزديك با كنكور واقعي برگزار كرد و شركت در همان آزمون به من در برخورد با كنكور واقعي بسيار كمك كرد و نقش ويژهاي در كاهش استرس من در سر جلسه داشت.
    * فارس: در جلسه كنكور با كمبود وقت هم مواجه شدي؟
    مهران: چند دقيقه اول استرس داشتم، بعد از اينكه همه سؤالها را يك دور مرور كردم سعي كردم با استفاده از دانستههاي خود پاسخهاي صحيح را انتخاب كنم، سؤالات ادبيات سختتر از ديگر سؤالات بود.
    * فارس: برنامه درسي روزانه شما براي آمادگي كنكور چگونه بود؟
    مهران: روزهايي كه مدرسه نميرفتم صبح از ساعت 7:30 دقيقه تا 12درس ميخواندم، ظهرها حدود يكساعت استراحت ميكردم و از ساعت 16 تا 21 شب دوباره به صورت مفيد درس ميخواندم، فقط يك ماه مانده به كنكور براي اينكه بتوانم خود را به شرايط واقعي نزديك كنم از ساعت 6:30 دقيقه صبح برنامه درسي را شروع ميكردم.
    * فارس: در اين مدت فقط درس ميخواندي؟
    مهران: من در روزهاي نوروز دو روز را براي ديد و بازديد اختصاص دادم، نگاه كردن تلويزيون، خواندن رمان و كار با كامپيوتر هم از ديگر فوق برنامههاي من در ايام كنكور بود.
    * فارس: به انتخاب رشته هم فكر كردهاي؟
    مهران: هدف من از تغيير رشته در سال سوم از رياضي به تجربي ادامه تحصيل در رشته پزشكي بود، آرزوي من خدمت به انسانها است كه فكر ميكنم اگر بتوانم پزشك موفقي شوم به اين آرزو دست خواهم يافت.
    * فارس: فكر ميكني مهمترين مشكلي كه سيستم در رابطه با كنكور دارد چيست؟
    مهران: در خردادماه بود كه از طرف آموزش و پرورش يك همايش با حضور اساتيد برتر كنكور و مشاوران گذاشته شد، اين جلسه بسيار مفيد بود اما در خرداد ماه دانش آموز وقتي براي يادگيري ندارد، خرداد زمان مرور مطالب و جمعبندي آن است.
    وي ادامه داد: فكر ميكنم اگر ما در استان به دنبال كسب نتايج خوب در كنكور هستيم بايد براي آن برنامهريزي جدي داشته باشيم، در اين سالها طراحان سؤال از تهران هستند و به همين دليل دانش آموزان تهراني با سوالات واقعي كنكور آشنايي بيشتري دارند.
    مهران فراهم كردن شرايطي براي حضور اساتيد كنكور ايران در مشهد را راهي براي تغيير موازنه نفرات برتر كنكور به نفع استان دانست و افزود: اگر معلمان ما به سمت تاليف كتابهاي تخصصي كنكور حركت كنند تاثير مثبتي بر نتايج كنكور در سالهاي آينده دارد.
    * فارس: با كنكوريهاي سال 1391 چه حرفي داري؟
    مهران: اول از همه اميدوار باشيد، به خود و تواناييهاي خودتان اعتماد كنيد، همواره تلاش خود را كنيد و بعد از آن به خدا توكل كنيد چون خدا بهترين اميد در دوران كنكور است.
    مهران تصريح كرد: در دوران جمع بندي متوجه ميشوي كه مطلبي را فراموش كردهاي، اينجا اگر به تلاش خود ايمان داشته باشي موفق ميشوي چون خدا مزد انسانهايي كه تلاش ميكنند را ميدهد.

حتي در سال كنكور هم تلويزيون، رمان و بازي هاي كامپيوتري را كنار نگذاشتم
    سياوش مهران در پاسخ به اين سؤال كه آيا تفريحات خود را در طي چند وقت اخير حذف كرده بودي، گفت: خير، من تلويزيون تماشا ميكردم، رمان ميخواندم و حتي بازيهاي كامپيوتري ميكردم.
    سياوش مهران نفر اول گروه علومتجربي در كنكور سراسري سال 90 در گفتوگو با فارس، در پاسخ به اين سؤال كه براي شركت در كنكور سراسري روزانه چند ساعت مطالعه ميكرديد، گفت: در اوايل سال تحصيلي و با توجه به اينكه به دبيرستان ميرفتم، روزانه 7 تا 8 ساعت مطالعه داشتم اما ماه آخر پيش از كنكور روزانه 10 تا 11 ساعت مطالعه ميكردم.
    وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا در كلاسهاي تقويتي هم شركت كرديد، افزود: تنها در 2 درس در كلاسهاي تقويتي شركت كردم، يكي در درس زيستشناسي كه بسيار به آن تأكيد داشتم و ديگري هم درس فيزيك بود.
    مهران در خصوص دلايلي كه موجب شد تا نفر اول گروه علومتجربي در كنكور سراسري سال 90 شود، خاطرنشان كرد: من سعي ميكردم بيشتر روي كتابهاي درسي تمركز داشته باشم و چون در كنكورهاي آزمايشي هم شركت داشتم، براي شركت در كنكور سراسري پيشزمينههايي را براي خودم فراهم كرده بودم.
    نفر اول گروه علومتجربي در كنكور سراسري امسال در پاسخ به اين سؤال كه آيا تفريحات خود را در طي چند وقت اخير حذف كرده بودي، تصريح كرد: خير اينطور نيست. من تلويزيون تماشا ميكردم، رمان ميخواندم و حتي بازيهاي كامپيوتري ميكردم.
    وي در پاسخ به اين سؤال كه بيشتر چه كساني مشوق شما براي رسيدن به اين مرحله بودند، گفت: پدر و مادرم مشوق اصلي من بودند و به من دلداري و اميدواري ميدادند. اگر در آزمونهاي آزمايشي نتيجه خوبي نميآوردم به من دلداري ميدادند و مرا از ناراحتي در ميآوردند.
    مهران در پاسخ به اين سؤال كه آيا فكر ميكردي رتبه اول گروه اول علومتجربي را كسب كني، اظهار داشت: فكر نميكردم نفر اول كنكور در گروه علومتجربي باشم اما رتبه تك رقمي را در ذهن خود داشتم.
    نفر اول گروه علومتجربي در كنكور سراسري امسال در پاسخ به اين سؤال كه كدام رشته و دانشگاه را براي تحصيل انتخاب ميكني، گفت: رشته پزشكي دانشگاه تهران را براي تحصيل انتخاب خواهم كرد.
    وي در پايان و در توصيهاي به متقاضياني كه در كنكور سراسري امسال قبول نشدهاند، خاطرنشان كرد: اين افراد اگر ميبينند كه توانايي و علاقه دارند تا يك سال ديگر تلاش كنند و در كنكور آينده شركت كنند به اين امر بپردازند. كنكور يكي از انتخابهاي زندگي است اما بايد توجه داشت كه ميتوان در مرحلههاي ديگر زندگي نيز موفق بود.
    پدر نفر اول كنكور تجربي: آموزش و پرورش مسئول نتايج ضعيف كنكور است
    پدر نفر اول كنكور تجربي گفت: سهم استان خراسان رضوي با تمام ظرفيتهايش فقط يكنفر برتر است، من فكر ميكنم آموزش و پرورش مسئول نتايج ضعيف كنكور در استان است.
    به گزارش فارس از مشهد، فرشيد مهران صبح امروز در دفتر خبرگزاري فارس خراسان رضوي در مشهد اظهار داشت: اگر با دقت نتايج نفرات برتر را بررسي كنيد متوجه ميشويد كه مازندران، تبريز و ديگر استانها چقدر نفر برتر دارند اما سهم هر سه استان خراسان فقط يك نفر برتر است.
    پدر نفر اول كنكور تجربي با بيان اينكه مدارس تيزهوشان مشهد با نوع مشابه خود در تهران تفاوتهاي زيادي دارند گفت: در تهران به دانشآموز و دبيري كه در مدارس تيزهوشان هستند توجه ويژهاي دارند، كه ما در مشهد اين را نميبينيم.
    مهران با اشاره به اينكه تقويت مدارس تيزهوشان تاثير مثبتي بر مدارس عادي خواهد داشت، گفت: وقتي در اين مدارس تقويت شود متقابلا مدارس عادي هم از آنها تاثير خواهد پذيرفت و اين مسئله در بلند مدت به نفع ساختار آموزشي استان تمام ميشود.
    وي تصريح كرد: اگر تجربه امروز را شش ماه قبل هم داشتم قطعا كمتر در مسائل درسي فرزندم دخالت ميكردم، سياوش با كسب اين رتبه جواب اعتماد من و مادر خود را داد.
    پدر نفر اول كنكور تجربي خطاب به پدرها و مادراني كه امسال فرزند كنكوري دارند، گفت: به بچهها اعتماد كنيد و از دور با دادن مشورت آنها را در برنامهريزي و درس خواندن ياري دهيد.
    مهران در ادامه با بيان اينكه سياوش ثابت كرد كه اگر چيزي را بخواهي به آن دست خواهي يافت، گفت: من و همسرم از سالها قبل براي چنين روزي برنامهريزي كرده بوديم، زماني كه استعداد سياوش را در دوران ابتدايي ديديم شرايط جهشي خواندن سال دوم را فراهم كرديم و همواره در طي اين سالها منتظر نتيجه زحمات خود بوديم.
    اين دكتر داروساز با اشاره به اينكه خانواده در دنياي امروز مهمترين تاثير را بر بچهها دارند، گفت: اگر من و همسرم در مقاطع مختلف تحصيلي از سياوش حمايت نميكرديم پايه درسي او تقويت نميشد و تلاش او به ثمر نمينشست

8. 6 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

9. Top | #5

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

مصاحبه با محمدرضا لمسه چي نفر برتر گروه آزمايشي علوم انساني90

به معلمان و مشاوران مدرسه اعتماد كردم
    تفر برتر گروه آزمايشي علوم انساني آزمون سراسري ورود به دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي كشور در سال 1390 با بيان اينكه ازكلاس هاي آمادگي كنكور استفاده نكرده است، افزود: اعتماد به معلمان و مشاوران مدرسه به موفقيت من كمك بسياري كرد.

'محمدرضا لمسه چي' روز شنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: در رشته علوم انساني مطالعه عميق كتب درسي بسيار اهميت دارد، ضمن اينكه به طور حتم بايد براي درس خواندن برنامه ريزي مشخص و منظمي داشت.
    وي كه داراي ديپلم رياضي است، وجود پايه قوي در تحليل و منطق را در براي رشته هاي انساني ضروري دانست و گفت: به دليل فضاي موجود در جامعه بيشتر داوطلبان كنكوربه رشته هاي رياضي و تجربي گرايش دارند؛ در حاليكه رشته هاي انساني از تنوع بيشتري برخوردارند، ضمن اينكه به متخصص نيز نياز دارند.
    رتبه نخست گروه علوم انساني در آزمون سراسري 90 ، متوسط مطالعه اش را بين 8 تا 9 ساعت در روز عنوان كرد و گفت: در برنامه ريزي خود زماني را نيز براي تفريح و استراحت در نظر گرفته بودم تا به اين ترتيب روحيه خودم را حفظ كرده باشم.
    لمسه چي درباره انتخاب رشته دانشگاه بيان داشت: با وجود اينكه به دليل كسب رتبه نخست امكان انتخاب هر رشته اي را دارم، اما به دليل علاقه شخصي رشته روان شناسي را انتخاب خواهم كرد.
    وي درمورد استفاده از كلاس هاي آمادگي كنكور به ساير داوطلبان توصيه كرد، تحت تاثير تبليغات بسياري از موسسه ها قرار نگيرند و با برنامه ريزي مدرسه و مشاوران خود پيش بروند.
    لمسه چي لطف خداوند،حمايت خانواده،برنامه ريزي و تلاش مستمر را از جمله دلايل موفقيت خود در آزمون ورودي دانشگاه ها دانست و گفت: تصميم دارم رشته روان شناسي را تا مقطع دكترا ادامه دهم.
    بيش از يك ميليون و 132 هزار نفر براي شركت در آزمون سراسري سال 90 ثبت نام كردند كه تعداد 995 هزار و 691 نفر از آنها در جلسه آزمون حضور يافتند.
    در آزمون امسال تعداد 902 هزار و 834 نفر، مجاز به انتخاب رشته شناخته شدند و ظرفيت پذيرش در اين آزمون نيز 582 هزار و 465 نفر خواهد بود.

10. 3 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

11. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

مصاحبه با كيانا اماني نفر دوم كنكور در گروه علومتجربي

لطف خدا، كمكهاي پدر، مادر و معلمان علت موفقيتم بود

كيانا اماني نفر دوم گروه علومتجربي در كنكور سراسري سال 90 علت موفقيت خود را لطف خدا، كمكهاي پدر، مادر و معلمان دلسوزش خواند و گفت: پيش از برگزاري كنكور تفريحاتم را محدود كرده بودم و تفريحات بيرون از منزلم بسيار برنامهريزي شده بود.
    كيانا اماني نفر دوم گروه علومتجربي در كنكور سراسري سال 90 در گفتوگو با فارس، در پاسخ به اين سؤال كه براي شركت در كنكور، روزانه چند ساعت مطالعه ميكردي، گفت: روزهايي كه مدرسه ميرفتم روزي 5 تا 6 ساعت اما روزهايي كه در منزل بسر ميبردم بين 10 تا 11 ساعت درس ميخواندم.
    وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا در كلاسهاي تقويتي و آمادگي كنكور شركت ميكردي، افزود: خير، طبق برنامههاي مدرسه محل تحصيلم پيش ميرفتم.
    اماني علت موفقيت خود در كنكور سراسري سال 90 را لطف خدا، كمكهاي پدر، مادر و معلمان دلسوزش خواند و گفت: پيش از برگزاري كنكور تفريحاتم را محدود كرده بودم و تفريحات بيرون از منزلم بسيار برنامهريزي شده بود.
    نفر دوم گروه علوم اجتماعي كنكور سراسري امسال در پاسخ به اين سؤال كه آيا فكر ميكردي اين رتبه را در كنكور كسب كني، خاطرنشان كرد: بالاخره انتظار كسب رتبه تك رقمي را داشتم.
    وي افزود: براي تحصيل رشته پزشكي دانشگاه تهران را انتخاب خواهم كرد.
    اماني در توصيهاي به متقاضياني كه در كنكور سراسري امسال رتبههاي پاييني كسب كردند، تأكيد كرد: انسان بايد همواره اميدوار باشد.

12. 4 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

13. Top | #7

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

مصاحبه با سعید مفیدی استانه رتبه2 رشته ریاضی کنکور 90
    آقاسعيد از اين كه رتبه ى 1 نشدي که ناراحت نیستی؟

نه! من دوست داشتم رتبه ى تك رقمي به
    دست بيارم كه اين اتفاق افتاد! البته عدد فرد
    رو ترجيح م يدادم!
    سعيد تو صحب تهاش اشاره كرد به
    اي نكه بيش تر رشته براش مهم بوده تا
    رتبه. كنجكاو شدم بدونم چه رشت هاي!
    البته جواب واضح بود؛ نشستن بر روي
    يكي از صندلي هاي رشته ى برق دانشگاه
    شريف!
    علت خاصي داره كه رشت هى برق
    رو انتخاب كردي؟ م يخوام بدونم واقعاً
    علاقه و ترجيحت اين رشته بود يا عرف
    رايج در بين رتب ههاي برتر؟!
    من خودم به رشته ى مكانيك علاقه
    داشتم ولي بعد از كنكور با چند تا از
    دانشجويان و فارغ التحصيلان مشورت كردم
    و ديدم اون علايق و ويژگ يهايي كه در نظر
    من هست، تو رشته ى برق بيش تر وجود داره
    و به خاطر اين نبود كه بقيه هم رشته ي برق
    رو انتخاب م يكنن!
    ياد صحبت هاي سجاد فولادي قلعه،
    يكي از رتب ههاي برتر سا لهاي گذشته
    افتادم كه م يگفت: ما به همون اندازه كه
    به دان شآموخت هي نخبه تو رشته ى برق
    احتياج داريم، به نخب هي تحصيل كرده تو
    رشت هى متالورژي، مكانيك و عمران هم
    نياز داريم. به نظرم نكته ى قابل تأملي بود.
    به هر حال قضاوت اين بخش از گف توگو
    رو به شما واگذار مي كنم كه واقعاً انتخاب
    رشت ههاي برتر براي تحصيل تو دانشگاه بر
    چه مبناي يست!
    برگرديم به سال هاي قبل از كنكور.
    به نظرم بچ ههايي كه جزء رتب ههاي
    برتر م يشن، عمدتاً در سا لهاي
    تحصيلي شون هم، دانش آموزان
    سخت كوش و موفقي بودند؛ يعني
    مي خوام بگم اين موفقيت، ي كساله
    حاصل نم يشه. درسته؟ كلا خود شما
    چه جور دانش آموزي بودي؟
    نسبتا دًانش آموز موفقي بودم و نمراتم تو
    امتحانات نهايي خوب بود.
    به كدوم يكي از دروس رشت هى
    رياضي بي شتر علاقه داشتي؟
    هندسه.
    او نقدري علاق همند هستي كه
    بخواي در سا لهاي دانشجويي، هندسه
    درس بدي؟
    بيش تر علاقه داشتم خودم اين درس رو
    بخونم!
    برنامه ريزي درسي شما بي شتر به
    تهيه و تنظيم: عاطفه بنايي
    گفت وگو با سعيد مفيدي آستانه، رتبه ى 2 كشورى رشته ى رياضي در كنكور 90
    اف قهاي نو در گرو تلاش
    و پشتكار لذ تبخش...!
    خودش مي گه سخ تكوشي و
    بانشاط درس خوندن ب هويژه در سال
    كنكور، يكي از مه مترين عوامل
    موفقيتش بوده ولي قضاوت من اينه
    كه داشتن پدر و مادري فرهنگي و
    دو خواهر در رشت هي پزشكي، قطعاً
    در موفقيت سعيد مفيدي آستانه،
    نقش مهمي داشته. راستي تا به حال
    شنيده بوديد كسي ا نقدر با شور و
    شادي براي كنكور درس بخونه كه در
    روزهاي آخر قبل از كنكور، احساس
    دلتنگي كنه؟!

17

كيفيت مطالعه متكي بود يا كميت؟
    به نوعي هر دو! سعي مي كردم كيفيت
    درس خوندن رو در كميتي كه مد نظرم بود
    حفظ كنم! مثلاً تابستان كنكور، هفته اي 30
    تا 40 ساعت درس مي خوندم اما به تدريج
    ساعات مطالعه م رو افزايش دادم تا در بهار
    به 50 تا 60 ساعت و ماه آخر تا 67 ساعت
    رسيد.
    در كدوم مقطع از سال كنكور،
    بي شتر و جد يتر درس خوندي؟
    سال آخر، بيش تر از بقيه ى سال ها و ماه
    آخر، بيش تر از بقيه ى ماه ها.
    جالبه چون بعضى از دانش آموزان،
    ماه آخر رو به نوعي با خستگي سپري
    م يكنند. احتمالا بًايد اين نتيجه رو
    بگيريم كه شما با برنام هريزي دقيق،
    مانع از خستگي هاي احتمالي در ماه آخر
    كنكور شدي، درسته؟
    بله، ماه آخر و به خصوص دوران
    جمع بندي، درس خوندن من، كيفيت بالايي
    داشت. چون با علاقه درس مي خوندم، خسته
    نمي شدم.
    سعيد مفيدي آستانه، از دوم دبيرستان
    به كانون اومده و بهترين زمان براي شروع
    برنام ههاي كانون رو هم همين مقطع
    م يدونه. نظر او دربار هي برنامه ي راهبردي
    آزمو نهاي كانون بر اينه كه كاملاً جامع و
    كافي بوده. او در طول سال تحصيلي كاملاً
    به برنامه ي كانون اتكا داشته و در هيچ
    آزموني غيبت نكرده. به نظر سعيد مفيدي
    آستانه، مه مترين ويژگي برنام هي كانون،
    انعطاف اونه. عضويت سعيد در كانون
    بيش تر به واسط هي خواهرش بوده كه قبلاً
    تجارب موفقي در كانون به دست آورده
    و هم اكنون در رشته ى پزشكي تحصيل
    مي كنه.
    شما نظرت دربار هي برنام ههاي كانون
    اينه كه برنامه ش منعطف بود. يعني چي؟
    م يتوني توضيح بدي؟
    يعنى هر دانش آموز با هر شيوه ي درس
    خوندن مي تونست از برنام ههاي كانون
    استفاده كنه و دانش آموز رو مجبور نم يكرد
    از يه روش خاصي پيروي كنه. در واقع راه رو
    نشون م يداد و راهنمايي م يكرد.
    فاصل هي دوهفته اي آزمو نها مناسب
    بود؟ بعض ي از دانش آموزان م يگن
    فاصل هي دوهفت هاي آزمو نها براي مرور
    و مطالعه ي هم هى دروس كافي نيست.
    به نظر من خوب بود. اگه فاصله ي
    آزمو نها از دو هفته بيش تر باشه، از
    ه مگسيختگي ايجاد م يكنه؛ چون ممكنه
    هفته ى اول دانش آموز بگه وقت زياده و درس
    نخونه.
    خب فرض كن امروز جمعه از سر
    آزمون برگشتي؛ تا دو هفت هى ديگه كه
    مجددا آًزمون داري چه طور برنامه ريزي
    م يكني؟
    من همون روز جمعه، برنامه ي آزمون
    بعدي رو به بخش هاي كوچك تري تقسيم
    مي كردم كه بدونم هر روز چند بخش و چه
    بخش هايي رو بايد بخونم و سعي م يكردم
    هميشه برنامه رو كمي فشرده تر اجرا كنم كه
    اگه اتفاق غير مترقبه اي پيش اومد، از برنامه
    عقب نيفتم. پنج شنبه ى قبل از آزمون رو هم
    سعي مي كردم خالي بذارم تا مرور كنم.
    چه ابزارهايي تو اين دو هفت هها به
    شما كمك مي كرد؟
    دفتر برنامه ريزي. به خصوص در سال
    آخر كه هميشه پر مي كردم و تأثير مثبتي
    در حفظ ساعات مطالعه م داشت.
    هميشه مي گن ثبت وقايع خيلي
    بعدا بًه كار آدم مياد. شما چنين عادتي
    رو تو درس خوندن داشتي كه مثلاً
    خلاص هنويسي يا ن تبرداري داشته
    باشي؟
    بله؛ به خصوص در درس هاي حفظي،
    خلاص هنويسي داشتم كه هر وقت، زمانِ
    اضافي م يآوردم اون ها رو مرور م يكردم.
    معمولا چًه زما نهايي اون
    خلاص هنويس يها به دردت مي خورد؟
    بعد از امتحانات ترم دوم كه برنامه ي
    آزمون حجم كم تري داشت و معمولا فًرصت
    اضافي پيش ميومد يا در زمان هاي مرده كه
    نمي شه يك درس يا كتاب رو به طور كامل
    مطالعه كرد و همين طور يك ماه آخر.
    ظاهرا تًوجه ويژه اي به ماه آخرِ قبل از
    كنكور داشتي؛ از كتا بهاي ب هخصوصي
    استفاده مي كردي؟
    بله؛ از كتاب هاي زرد، شبيه ساز، اگر
    من طراح بودم و اشتباهات متداول استفاده
    م يكردم.
    «. درس هر روز رو همون روز بخونيد »
    پشت اين عبارت ب هظاهر ساده، كلي نتيج هى
    موفق به دست اومده. اين جمل هي مشتركِ
    اغلب رتب ههاي برتره كه اين آموز هي كانون
    رو ب هدرستي اجرا كردند و نتيجه ى مثبت
    گرفتند؛ مثل سعيد مفيدي آستانه، رتب هى
    2 رشت هى رياضي...
    من در دوره ي پي شدانشگاهي هميشه
    سعي مي كردم اين آموزه رو اجرا كنم و
    خيلي مفيد بود؛ چون همون روز درس ها
    رو در مدرسه ياد گرفته بودم و مرور اون ها
    وقت چنداني از من نمي گرفت. از ديگر
    آموز ههاي كانون هم مي تونم به استفاده از
    دفتر برنامه ريزي و تكنيك زمان هاي نقصاني
    اشاره كنم.
    شركت تو آزمو نها او نهم از دوم
    دبيرستان، فكرت رو به تستي خوندن
    عادت نم يداد؟
    نه! در حدي كه بتونم به محتواي
    كتاب ها، هم به شكل تستي و هم تشريحي
    مسلط بشم اكتفا م يكردم.
    بدون شك، يكي از فاكتورهاي موفقيت،
    همراهي خانواد ههاست. سعيد به خصوص
    از پيگيري مادرش ياد م يكنه كه با فراهم
    آوردن جوي آرام و مناسب براي مطالع ه، با
    بررسي كارنامه و دفتر برنامه ريزي و حتي
    كمك در برنام هريزي درسي و پيگيري
    اجراي درست برنام ههاي سعيد، قدم به قدم
    تا روز كنكور با فرزندش پيش اومده ...
    موفقيت دو خواهرتون هم در
    موفقيت شما مؤثر بوده؟
    اين كه خواهرام تجربه ى موفقي توى
    كنكور داشتند، تأثير داشت. البته بيش تر از
    همه، مادرم حتي در كيفيت درس خوندنم
    هم نظر مي دادند؛ با هم مشورت مي كرديم، با
    هم كتاب مي خريديم ...
    به غير از درس، به چه حوز هاي
    علاق همندي؟
    ورزش البته نه به صورت جدي. فقط
    دوچرخه سواري و بدمينتون. گشت وگذار توى
    طبيعت. در حوزه ي هنر هم، مورد خاصي رو
    دنبال نكردم البته به موسيقي سنتي علاقه
    دارم. به خوندن كتاب هاي تاريخي و رمان
    هم علاقه دارم.
    هيچ وقت شده توى كارهاي خونه،
    كم كحال اعضاي خانواده باشي؟
    مسلما هًر جايي كه بتونم حتما كًمك
    مي كنم.
    شده زماني بخواي كار خونه انجام
    بدي بعد پدر يا مادرت بگن نه سعيد
    درس داره؟
    بله؛ به خصوص در سال كنكور خيلي
    پيش ميومد.
    چه قدر علاق همندي اخبار روز داخل
    و خارج كشور رو دنبال كني؟
    سعي مي كنم در جريان باشم.
    پس لابد در جرياني كه هفت هى ديگه
    شهرآورد تهران بين دو تيم پرسپوليس
    و استقلال برگزار م يشه؟ چه نتيج هاي
    رو براي بازي پي شبيني م يكني؟
    1-1 ؛ البته دوست دارم پرسپوليس برنده
    بشه!
    نم يدونم چ هقدر با اين نظر موافقي
    كه ما ايران يها بي شتر در فعالي تهاي
    انفرادي موفق هستيم تا كارهاي گروهي.
    شما خودت تجرب هى با هم درس خوندن
    يا تجرب هى كار علمي گروهي داشتي؟
    نظرت در اين مورد چيه؟
    به تنهايي درس خوندن رو ترجيح
    مي دادم اما تو حوزه ي كارهاي گروهي
    آزمايشگاهي، تجربياتي دارم. كار گروهي
    به نظرم سخت تره و مسئوليت بيش تري
    داره ولي مسلما مًحاسني داره كه مي تونه
    نتيجه رو بهتر از كار انفرادي رقم بزنه. من
    تو دانشگاه سعي مي كنم حتما كًار گروهي
    علمي رو تجربه كنم.
    به نظرم مياد كه شما در مواجهه با
    اتفاقات اطرافت، ترجيح م يدي جدي
    برخورد كني تا شوخي! به حوزه ي طنز
    و شوخي علاقه مندي؟ مثلاً كتاب طنز؟
    سريال طنز؟
    مسلما بًراي هر فردي لازمه تا با
    حوز ههاي شوخي و طنز بيگانه نباشه ولي
    خُ ب راستش تا به حال به اين موضوع فكر
    نكرده بودم... البته سريال قهوه ى تلخ رو
    دنبال مي كنم.
    ارزيابي سعيد دربار هي مجله ي آزمون
    تا حد زيادي مثبت بود البته اين نظر رو هم
    داشت كه در بخش گف توگو با نفرات برتر
    كنكور، جنب هى شخصي سؤالات كمرنگ
    شده و فقط به آموز ههاي كانون پرداخته
    م يشه. واقعاً اي نطوره ...؟!
    ویرایش توسط paradise : 1390,06,22 در ساعت ساعت : 15:27

14. 3 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

15. Top | #8

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.54
    تشکر از کاربر
    31,155
    اندازه فونت

خب حالا اگه نظری دارین بیاین بگین مصاحبه ها تمومید

16. 3 کاربر از پست paradise تشکر کرده اند .

17. Top | #9

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.78
    تشکر از کاربر
    7,073
    تشکر شده 36,863 در 1,724 پست
    اندازه فونت

واقعا راسته!!!
    همه ی نفرات برتر مطالعه بالایی داشتن به جای اینکه همش برن کلاس!!!!
    من خودم دو سال دیگه کنکور دارم!
    اما از تابستون امسال شروع کردم......سعی کردم خودمو خسته نکنم......دروس ریاضی فیزیک و شیمی رو کامل و به صورت کنکوری خوندم......
    مهربانی را بیاموزیم....
    مهربانی را بیاموزیم....
    مهربانی را بیاموزیم....

18. کاربر زیر از پست *ARAM* تشکر کرده است .

19. Top | #10

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از کاربر
    6
    تشکر شده 125 در 62 پست
    اندازه فونت

مرسی.........

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین