ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
چگونه به افکار دیگران پی ببریم.

www.eraofempire.irنودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. Top | #1

  کاربر نیمه حرفه ای


  تاریخ عضویت
  تیر 1389
  نوشته ها
  940
  میانگین پست در روز
  0.47
  محل سکونت
  تهران
  تشکر از کاربر
  5,966
  تشکر شده 27,283 در 1,223 پست
  حالت من
  Kesel
  اندازه فونت

  پیش فرض چگونه به افکار دیگران پی ببریم.  چگونه به افکار دیگران پی ببریم.؟

  گروه اجتماعی: اگر با افراد زیادی مواجهه شده باشیم میتوانیم بسیاری از افراد را حتی از نوع صحبت کردن شان نیز بشناسیم؛ اما این شناخت در مواجهه حضوری با دانستن بسیاری از حالات اثبات شده در علم روانشناسی بهترین شناخت را نسبت به دیگران را به ارمغان میآورد. در دنیای درون امروز و با توجه به نکتهی فوق الذکر میتوانید از روی هر یک از حالات زیر افکار افراد مختلف را بخوانید و بشناسید.

  خوددار: اگر شخصی دستهایش را پشت کمر خود قفل کند این امر نشان میدهد که وی خود را بشدت کنترل کرده است ؛ دراین حالت او سعی دارد خشم یا احساس نا امیدی را از خود دور کند.

  این فرد در واقع نشان میدهد که از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار است و میتواند در حالات مختلف بر خشم یا ناامیدی خود غلبه کند . در این حالت بهتر است با این فرد به آرامی ارتباط برقرار کرد.

  تدافعی: اگر انگشتان دستها به بازو گره خورده باشد این حالت نشان دهندهی حالت تدافعی در برابر حملهی غیر منتظره و ناگهانی یا بی میلی برای تغییر چهرهی شخص است.

  اگر انگشتها مشت شده باشند حالت بیمیلی شدیدتر است در این حالت بهتر است با ارامش با شخص مورد بحث برخورد شود تا کم کم از حالت تدافعی خود خارج شده و ارتباطی زیبا را شروع کند.


  متفکر: گره کردن دستها به دستههای صندلی نشان میدهد که شخص سعی دارد احساس خود را مهار کند اما قفل کردن قوزک پاها به یکدیگر حالت تدافعی است این حالت شاید بیشتر در مسافران مظطرب هواپیما به هنگام پرواز و فرود دیده شود.

  بسیاری از افراد این حالت را به نوعی رسیدن به تصمیمی بزرگ میدانند اما روانشناسان بالینی میگویند که حتی اظطراب نیز نشانهی تفکر فرد است.

  دقیق: وقتی شخص انگشت سبابهی خود را روی صورت و بقیهی دستش را بهصورت گره کرده در پایین صورتش قرار میدهد یعنی که فرد مورد نظر بسیار دقیق است.

  این حالت نشان میدهد که شخص با دقت زیاد به صحبتهای شما گوش میدهد و یک یک کلمات شما را میسنجد و در عین حال در چهرهی او حالت انتقادی نیز به چشم میخورد اما این انتقاد جنبهی دوستانه دارد و شاید بیشتر به منظور برقرار یک ارتباط بین دو نفر است.

  دودلی: انگشتهای گره شده زیر چانه و نگاه خیره نشان دهندهی حالت تردید و دو دلی است . او به صحبتهای شما و صحت گفتههایتان تردید میکند .

  در این حالت ممکن است آرنج روی میز قرار گرفته باشد به گفتهی برخی از روان شناسان نگاه خیره همیشه نشانهی دو دلی است چرا که ثابت قدم و محکم بودن نگاه انسان را نیز مصمم و با اراده میسازد.

  شاید چون از نگاه شما تردید و دودلی آشکار است دیگران برای قدم جلو گذاشتن و دوست شدن با شما ترید دارند.
  ظاهرسازی معمولا" از آن دسته حالتهایی است که در بیشتر افراد دیده میشود ولی نوع آنها با یکدیگر متفاوت است؛اما به هر حال حالت خوبی از یک فرد برای شروع یک ارتباط محسوب نمیشود.

  بیگناه: دستهایی که روی سینه قرار گرفته باشند بهترین نمونه برای حالت بیگناهی و درستکاری است.

  این حالت به عقیدهی اکثر روانشناسان اثر باقیماندهای از شکل سوگند خوردن است که در آن دست را روی قلب قرار میدهند.

  حالت تواضعی که در این عمل وجوددارد میتواند به شما بگوید که این فرد به رغم آنکه خود به بیگناهیش اذعان دارد ولی نمیداند چگونه آنرا به اثبات برساند و در عین حال بسیار مایل است تا دوست صمیمی برای بیان آنچه در قلبش میگذرد داشته باشد.

  مطمئن: دستهایی که به کمر زده میشود در مردها نشان دهندهی آن است که فرد به آنچه میگوید اعتقاد و اعتماد کامل دارد.

  خانمها هنگامی که دست خود را به کمر میزنند نشان میدهند که به آنچه میگویند اطمینان دارند. اما در هر دو مورد این حالت به ما میگوید که فرد به هر حال احساس اطمینانی در گفتهها و رفتار خود دارد که میتواند به سادگی این شرایط را به دیگری نیز منتقل کند.

  مرموز : دستهای مشت شده در زیر چانه نشان میدهد که شخص نظریاتش را پنهان میکند و به شما اجازه میدهد تا صحبت خود را تمام کنید؛ آنگاه زمانیکه حرفهای شما پایان یافت در کمال آرامش به شما و نظریات شما حمله میکند.

  شگرد جالبی است؛ شخص ابتدا اطمینان شما را جلب میکند و سپس در نهایت آرامش به شما میگوید که شما و نظریاتتان را قبول ندارد.

  ظاهر ساز: در این حالت شخص آرام بهنظر میرسد اما این آرامش پیش از توفان است این حالتی است که بیشتر رؤسا بهخود میگیرند تا خود ر ا بگونهای به زیر دستان نزدیک کنند و در عین حال جاذبه و جذابیت آنها نیز کم نشود.


  مالکیت: قرار دادن پاها روی هر چیز (روی صندلی میز سکو و (اشانه حالت مالکیت است. در یک میز گرد تنها رئیس اجازه دارد چنین حالتی داشته باشد و از این طریق آرامش خود را نشان دهد. روان شناسان این حالت را حالت مالکیت میدانند که در نهایت به عقیده فرد مورد نظر به موفقیت وی در کارها منجر خواهد شد.

  اعتماد به نفس: تکیه زدن به صندلی درحالتیکه دستها پشت سر قفل شده نشان دهندهی اعتماد به نفس قوی است.

  اگر شخصی در این حالت صحبت میکند به گفتههای خود اعتماد دارد و اگر به صحبتهای شما گوش میدهد به خود زحمت ندهید او خود همهی ماجرا را میداند.


  لطفا متن داخل كادرو بخون....مخاطب خاص
   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید


  رمان دوست گلم دريا : ازت دورم اما... دلم روشنه

 2. کاربر زیر از پست دلداده تشکر کرده است .


موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,10,06, ساعت : 22:17
 2. افکار دیگران !
  توسط nasim68e در انجمن داستان های کوتاه و حکایات
  پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,03,08, ساعت : 13:25
 3. افکار دیگران!
  توسط تاتینا در انجمن مطالب جالب و خواندنی
  پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,03,02, ساعت : 17:12
 4. چگونه خاطره های بد را از یاد ببریم
  توسط Esperichoo در انجمن روانشناسی
  پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1388,12,23, ساعت : 17:46

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •