ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
انواع دست دادن

www.eraofempire.irنودهشتیا
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7
 1. Top | #1

  کاربر متوسط


  تاریخ عضویت
  اسفند 1389
  نوشته ها
  280
  میانگین پست در روز
  0.16
  تشکر از کاربر
  414
  تشکر شده 435 در 240 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض انواع دست دادن

  حتماً از تاثير اولين برخورد در طرف مقابل آگاه هستيد. فکر مي کنيد اولين چيزي که به طرف مقابلتان نشان مي دهد کـه چـه نـوع آدمـي هسـتـيـد چيـسـت؟ بــله، نـحوه دست دادنتان...
  سـعي کنـيـد هـميـشه سـفـت و مـحکم دست بدهيد، اين باعث ميشـود کـه در اولين برخورد تاثير خوبي بگذاريد. بعد از بـررسـي و دقــت زياد روي اين موضوع، دست دادن را به پنج گروه تقسيم بندي کرده ام که هر کدام نشاندهنده ي نوعي شخصيت است. دست دادن با دست هاي خيس مسلماً دست دادن هاي زننده و تنفر آور انواع بسياري دارد، اما دست دادن با دستهاي خيس بدترين آنهاست. حتماً توجه داشته باشيد که قبل از دست دادن با کسي دست هاي خود را کاملاً خشک کرده و آنها را از عرق پاک کنيد. در اينجا به دو نکته براي چگونگي خشک نگاه داشتن دست هايتان اشاره مي کنيم: 1- قبل از رفتن سر قرارهاي مهم يا مصاحبه هاي کاري دست هايتان را خوب شسته و بعد خشک کنيد. دقت کنيد که تا موقع دست دادن با فرد مزبور از بستن دست هايتان جلوگيري کنيد. چون باعث گرم شدن دست ها و نتيجتاً عرق کردن آنها مي شود. 2- دستان خود را قبل از دست دادن خشک کنيد. هميشه دستمالي براي اين کار با خود همراه داشته باشيد. دست دادن شل و ول دست دادن شل و ول نشاندهنده ي ضعف، نداشتن اعتماد به نفس، نداشتن علاقه و ثبات است. مسلماً اين خصوصيات متضاد قدرت و استحکام است که ويژگي افراد محترم و موفق است. توصيه مي کنم اگر حالت دست دادنتان شل و ضعيف است، هنگام دست دادن کمي نيرو صرف کنيد. مطمئناً دست دادن سفت و محکم تاثير بسيار بهتري در مخاطب مي گذارد. دست دادن نوک انگشتي مطمئنم قبلاً برايتان اتفاق افتاده است. يک نفر هنگام دست دادن نوک چهار انگشتتان را مي گيرد و نمي گذارد که دستتان کاملاً در دستش قفل شود و بعد دستتان را به سختي مي فشارد. بايد سعي کنيد تا مي توانيد از چنين دست دادني خودداري کنيد. البته ممکن است گاهاً به طور تصادفي يا وقتي عجله داريد برايتان پيش آيد. اما به شما توصيه مي کنم در اين مواقع از فرد مخاطب عذرخواهي کرده و دوباره با او دست بدهيد. ممکن است کار خوبي نباشد اما در ذهن فرد مقابل مي ماند که چقدر برايش احترام قائل بوده ايد. دست دادن خيلي محکم قديمي ها معمولاً اينطور دست مي دادند. احتمالاً تا به حال با چنين موردي برخورد کرده ايد. فردي احساس مي کند قوي ترين مرد جمع است و هنگام دست دادن دستتان را مثل ليمو مي چلاند. درست است که من از دست دادن محکم خوشم مي آيد اما اين استحکام نبايد موجب ناراحتي طرف مقابل شود. دست دادن دوستانه و خودماني مردم بايد عادت کنند دست دادن هاي عجيب و غريبشان را کنار بگذارند. نيازي به شعبده بازي نيست: يک دست دادن ساده، محکم و دوستانه کافي است. درست است که دست دادن مسئله اي پيش پا افتاده است اما مي تواند عامل مهمي در مصاحبه ها و جلسه هاي اجتماعي شود. سعي کنيد که خيلي راحت اما محکم با فرد مقابل دست داده و در چشمانش نگاه کنيد تا بهترين تاثير را در برخورد اول روي فرد مقابل بگذاريد
  اندر دل بی وفا غم و ماتم باد
  ان را که وفا نیست ز عالم کم باد
  دیدی که مرا هیچ کسی یاد نکرد
  جز غم که هزار افرین بر غم باد

 2. 4 کاربر از پست *farzaneh* تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  تیر 1392
  نوشته ها
  1,352
  میانگین پست در روز
  1.57
  محل سکونت
  K.Z.N
  تشکر از کاربر
  1,171
  تشکر شده 1,974 در 769 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض شما چگونه دست مي دهيد؟؟؟؟؟؟؟؟


  مدل دست دادن تان در موردتان چه می گوید؟
  1394/01/15
  مشاور خانوادهروانشناسی شخصیت

  هفته نامه سلامت - دکتر هانیه زائر رضایی: آیا تا به حال دقت کرده اید که هنگام دست دادن معمولا چه کسی اول دستش را جلو می آورد؟ به نظر می رسد از آنجا که دست دادن به نشانه احترام و خوشامدگویی انجام می شود، بهتر است که اول میزبان برای انجام آن پیشقدم شود.

  در اصولی که به فروشندگان کالا که به سراغ مشتری ها می روند آموزش می دهند، گفته می شود که چنانچه بدون دعوت قبلی و سرزده سراغ مشتری رفته اند، هرگز برای دست دادن پیشقدم نشوند چون مشتری ممکن است از آمدن آنها خوشحال نباشد و این دست دادن تحمیلی، آثار منفی بر این ملاقات خواهد گذاشت.

  در این شرایط بهتر است فروشنده منتظر شود تا شخص دیگر برای دست دادن پیشقدم شود و اگر به نظر می رسد که این اتفاق نخواهد افتاد، فقط از حرکت مختصر سر به عنوان ادای احترام استفاده کند.

  نکته جالبی که در مورد دست دادن وجود دارد، این است که شام از هر فرهنگی که باشید دست دادن تان ناخودآگاه 3 نوع تاثیر به طرف مقابل منتقل می کند، حتی اگر آگاهانه قصد القای آن را نداشته باشید:


  مدل دست دادن تان در موردتان چه می گوید؟ انواع دست دادن,دست دادن,شخصیت شناسی


  تسلط

  او به دنبال مسلط شدن بر من است، پس باید حواسم را جمع کنم.

  فرمانبری

  می توانم بر این فرد حکمرانی کنم و کاری کنم که او از من اطاعت کند.

  مساوات

  من با این شخص راحت هستم و هیچ کدام قصد مسلط شدن بر دیگری را نداریم. همانطور که گفته شد، ما توانایی تحریف این احساسات را نداریم چون خودان هم از وجودشان آگاه نیستیم و این احساسات با دست دادن بین ما رد و بدل می شود، بنابراین یک اثر آنی بر حسی که در آن لحظه نسبت به هم داریم می گذارد. حتی اگر زبان گفتارمان با آن در تعارض باشد و اتین اثر آنی به مراتب بیشتر از کلاممان بر سرانجام این ملاقات تاثیر خواهد گذاشت.

  حالا ببینیم این 3 نوع احساس بر چه اساسی ایجاد می شوند. نکته های کلی که هنگام دست دادن باید متوجه آن باشیم، محکم و استوار یا نرم و شل دست دادن است.

  افراد برونگرا و اجتماعی و کسانی که افکار نو و خلاقانه دارند، قرص و محکم دست می دهند در حالی که افراد خجالتی و عصبی برعکس عمل می کنند.

  البته این نکته را نیز باید در نظر بگیرید که افرادی که حرفه آنها متکی به دست هایشان است، مانند جراحان و هنرمندان یا موسیقدانان، ممکن است نتوانند یا نخواهند محکم و استوار دست بدهند زیرا فقط می خواهند از دستان خود محافظت کنند.

  اگر فردی که با شما دست می دهند، هنگام دست دادن جوری دست تان را بچرخاند که کف دستتان رو به بالا قرار گیرد، به طوری که دست او روی دست شما قرار گیرد، بدانید که دوست دارد بر شما مسلط شود. حتی لازم نیست کف دست شما کامل رو به بالا قرار گیرد، همین که دستش را بالای دست شما قرار می دهد، این پیغام را می فرستد که می خواهد در این قرار ملاقات مهار را در دست داشته باشد. البته قدرت و تسلط معمولا برای خانم ها نسبت به آقایان کم اهمیت تر است.

  حالت مخالف دست دادن سلطه طلبانه این است که طرف مقابل تان چنان دست خود را در اختیار شما قرار دهد که دست شما بالاتر و مسلط بر دستش قرار گیرد، به طوری که دست شما به طور نمادین دستش را احاطه کند. این نوع دست دادن به شما احسال کنترل و مهار را القا می کند و شما به این نتیجه می رسید که اوضاع تحت نظر شماست. این نوع دست دادن مخصوصا هنگامی که کسی قصد عذرخواهی دارد، تاثیرگذار است و به طرف حس خوبی می دهد.
  چگونه با دست دادن حس برابری ایجاد کنیم؟

  وقتی 2 فرد قدرت طلب که هیچ کدام تمایل به پذیرفتن سلطه دیگری ندارد، با هم دست می دهند، چون هر دو سعی در حفظ مقام خود دارند، دست دادنی قفل مانند ایجاد می شود، به طوری که کف دو دست عمودی قرار می گیرند. در این حالت حس برابری و احترام متقابل ایجاد می شود.

  چگونه با دست دادن، فرد قدرت طلب را ناکام کنیم؟

  وقتی کسی برای دست دادن پیشقدم می شود و با بازوی سفت شده و کف دست رو به پایینش شما را وادار می کند که در موضع تسلیم و سلطه پذیری قرار گیرید، به چند روش می توانید او را ناکام کنید:

  سعی کنید به فضای خصوصی او تهاجم کنید؛ به این صورت که ابتدا پای چپ خود را در همان حالی که دست تان را برای دست دادن دراز می کنید، جلو بگذارید. این کار به تمرین نیاز دارد زیرا اغلب افراد راست دست که با دست راست شان دست می دهند، اگر بخواهند هنگام دراز کردن دست، پایشان را جلو بگذارند با پای راست این کار را انجام خواهند داد.

  با این کار در فضای شخصی طرف مقابل جای می گیرید. حالا پای راست خود را نیز در کنار ای چپ قرار دهید و کف دست تان را عمودی نگه دارید. این گام برداشتن هنگام دست دادن، شما را در موضع قدرت نگه می دارد.

  دوم اینکه هنگامی که می خواهید با کسی دست دهید که اهل قدرت طلبی و رییس بازی است، به شکل دوبل دست دهید. یعنی دستان او را بین دست های تان به طور عمودی بگیرید. این فن قدرت را به شما منتقل می کند و ضمنا فن راحتی است.

  این نوع دست دادن میزان تماس را افزایش می دهد و کسی که در این کار پیشقدم شده، با محدود کردن حرکت دست طرف مقابل، مهار اوضاع را به دست می گیرد. در ضمن کسی که با 2 دست، دست می دهد؛ این را القا می کند که فردی قابل اعتماد و صادق است.

  بدترین انواع دست دادن

  1- ماهی خیس

  بدترین نوع دست دادن، دست دادنی است که با دستان خیس و سرد و بی حال، مانند ماهی خیس، انجام شود. این شکل دست دادن در فرد مقابل حس بسیار بدی ایجاد می کند و شخصیت ضعیف و بی علاقگی را القا می کند و شگفت انگیز است که بسیاری از افرادی که دستان ماهی خیس دارند خودشان از این موضوع آگاه نیستند!

  2- استخوان خردکن

  ترسناک ترین شیوه دست دادن است و خاطره بد فاموش نشدنی بر ذهن فرد می گذارد. این نوع دست دادن مشخصه شخصیت بیش از حد تهاجمی است که قصد در هم شکستن روحیه رقیب را دارد.
  بدبختانه هیچ راه موثری برای مقابله با این نوع دست دادن ها وجود ندارد. شاید تنها کاری که از دست قربانی برمی آید، این باشد که با صدای بلند بگوید: «آخ! دستم واقعا درد گرفت.»

  3- گرفتن نوک انگشت

  شاید در نظر اول اینطور وانمود شود که گرفتن نوک انگشت طرف مقابل، نشانه علاقمندی است اما در واقع نشان از نداشتن اعتماد به نفس و بی اعتمادی دارد.

  وقتی نوک انگشتان طرف مقابل را می گیریم، انگار که می خواهیم او را در فاصله ای دورتر نگه داریم تا احساس آرامش کنیم.

  جمع بندی

  از آنجا که چند دقیقه اول یک دیدار، تعیین کننده عاقبت آن است و دست دادن در همین زمان رخ می دهد، ارزش این را دارد که مدتی وقت بگذاریم و انواع دست دادن های خود و اطرافیانمان را ارزیابی کنیم.

  در کل بهترین نوع دست دادن این است که کف دست را عمودی نگه دارید و درست به همان اندازه که طرف مقابل دست شما را می فشارد، دستش را فشار دهید.

 4. 3 کاربر از پست دختر جنوبی تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  کاربر خودمونی


  تاریخ عضویت
  خرداد 1394
  نوشته ها
  110
  میانگین پست در روز
  0.66
  محل سکونت
  تو خونمون :)
  تشکر از کاربر
  88
  تشکر شده 903 در 121 پست
  حالت من
  ShadOsarhal
  اندازه فونت

  پیش فرض

  من همیشه جوری دست میدم که 4تا انگشتم روی انگشتای طرف مقابلم باشه. میدونم که درست نیست ولی خب من هم عادت کردم هم اینکه خیلی جاها خوندم که خانوما نباید محکم دست بدن!
  یکی از فانتزیام اینه که وقتی ناراحتم نخندم
  ولی بازم میخندم، کلا آدم مسخره ایم موقعیتم سرم نمیشه :دی


 6. Top | #4

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  خرداد 1394
  نوشته ها
  313
  میانگین پست در روز
  1.73
  محل سکونت
  كره ي زمين
  تشکر از کاربر
  0
  تشکر شده 366 در 171 پست
  حالت من
  Badhal
  اندازه فونت

  پیش فرض

  من هميشه خودم توي دست دادن پيش قدم ميشم وحالت دست دادنم هم عموديه والبته قرص ومحكم
  اتفاقا برعكس بنظرم خانومها هم وقتي دست ميدن بايد قرص ومحكم باشن


 7. Top | #5

  کاربر نیمه حرفه ای


  تاریخ عضویت
  اسفند 1391
  نوشته ها
  871
  میانگین پست در روز
  0.87
  تشکر از کاربر
  915
  تشکر شده 1,803 در 802 پست
  حالت من
  khabalood
  اندازه فونت

  پیش فرض

  معمولا محکم با کسب دست میدم ، بدم میاد وقتی کسی بی حال دست میده انگار غذا نخورده!! از روبوسی هم متنفرم
  [IMG][/IMG]

 8. Top | #6

  Banned


  تاریخ عضویت
  آبان 1394
  نوشته ها
  151
  میانگین پست در روز
  20.42
  محل سکونت
  تهرانَش
  تشکر از کاربر
  6
  تشکر شده 136 در 42 پست
  حالت من
  Ghamgin
  اندازه فونت

  پیش فرض

  من تاحالا دقت نکردم

 9. Top | #7

  کاربر نیمه فعال


  تاریخ عضویت
  دی 1393
  نوشته ها
  309
  میانگین پست در روز
  0.98
  محل سکونت
  زیر اسمون ابی
  تشکر از کاربر
  557
  تشکر شده 2,381 در 224 پست
  حالت من
  Ghati
  اندازه فونت

  پیش فرض

  چه جوری بودددددد؟همه همه مدله دست میدم
  رمان درحال تایپم:غریبه تر از بهشترمان کامل شدم:زندگی بدون من خرو رمانی که پیشنهاد میکنم:به سردی خاکستر|fatima Yz

موضوعات مشابه

 1. گاف دادن روی سنگ قبر!+عکس
  توسط *هاناز* در انجمن جالب و خنده دار
  پاسخ ها: 107
  آخرین نوشته: 1392,02,18, ساعت : 08:50
 2. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,12,05, ساعت : 19:49
 3. آب دادن فيل
  توسط farhad_tanha در انجمن حیوانات ، پرندگان و ...
  پاسخ ها: 1
  آخرین نوشته: 1389,09,23, ساعت : 10:10
 4. شوك دادن به دست
  توسط آنیتا در انجمن جالب و خنده دار
  پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1388,12,14, ساعت : 07:43

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •