ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
پیگیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت | پیگیری دسته جمعی جدی و رسمی
bamilo

asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 10 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 91
  1. Top | #1

همراه نودهشتیا

میانگین پست در روز
    0.68
    تشکر از کاربر
    6,873
    تشکر شده 22,175 در 4,389 پست
    اندازه فونت

پیش فرض پیگیری طرح شکایت از ISP ها به علت عدم رعایت قانون عدم محدودیت اینترنت | پیگیری دسته جمعی جدی و رسمی

آخرین آپدیت: سه شنبه 8 شهریور 90 | 19:13

• خبر اصلی: (بخوانید)

برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

• چکیده از خبر

از روز ابلاغ این قانون یعنی مورخه 24 مرداد سال 90 این قانون به تمام 11 شرکت PAP ابلاغ شده و لازم الاجراست.
    هرگونه تخطی از این قانون به کاربر حق شکایت رو داده است.
    همونطور که می دانید تاکنون هیچ شرکتی حاضر به زیر بار رفتن به این قانون نشده است.
    این وظیفه تک تک ماست که این قانون رو تا زمانی که اجرایی بشه پیگیری کنیم.
    دوستان ما هم اکنون در برنامه چهارم توسعه هستیم و قانون محدودیت 128 ابلاغ شده است. شایان ذکر هست که برای برنامه پنجم توسعه نیز قرار بود محدودیت 512 کیلوبیت تصویب بشه که نشد و بنا به دلایلی محدودیت 128 کیلوبیت باز هم برای چند سال آینده تصویب شده است.
    پس اگر ما یه کاری رو انجام ندیم اون روز رو میبینید که تمام کشورهای همسایه از 1 تا 3 گیگابیت اینترنت استفاده می کنند و ما کماکان درگیر 128 کیلوبیت و پینگ های فضایی خواهیم بود.

• پیگیری و شکایات

این وظیفه همه ماست که این قانون رو پیگیری کنیم و برای این کار:

1. به هیچ وجه به ISP خودتون زنگ نزنید! چون آن ها نمیخوان قانون رو اجرا کنن.

2. طرف مخاطب شما سازمان تنظیم مقررات هست که مجری قانون در این زمینه هست. با این سازمان فقط مکاتبه کنید.

3. شماره تماس سازمان:

آقای سهرابی - سازمان تنظیم مقررات

021-88113770

بعد از تماس می گویید: شرکت ما قانون جدید رو رعایت نمیکنه و میخواهیم که شما پیگیری کنید.

ثبت شکایت از ISP مورد نظر به دلیل رعایت نکردن مقررات حذف محدودیت حجمی نزد سایت تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به صورت آنلاین (برای ثبت شکایت کلیک کنید) | > شكايت از اپراتورها

دوستان همچنین من به بخش وب گردی 20:30 ایمیل دادم و جواب دادن! بالاخره بخش پیگیری 20:30 هم راه افتاد. (برای ثبت شکایت در 20:30 کلیک کنید)

• آخرین اخبار

(جدید) اتمام ضربالاجل اصلاح خدمات ADSL برای شرکتهای اینترنتی تا پایان هفته. ادامه خبر: لینک
    اطالاعیه ای جدید از سازمان به زودی منتشر می شود. پیگیری ها و رعایت قانون توسط ISPـها. ادامه خبر: لینک

فارس: با بازخوانی مصوبه سال 87 رگولاتوری در سال جاری، از این پس سرویسهای ADSL تنها و تنها باید بر اساس سرعت اتصال خط شناخته شوند و به جز ضریب اشتراک، هیچ مولفه دیگری، معرف سرویس نخواهد بود. ادامه خبر: لینک

• سوالات متداول

+ با تشکر از دوست خوبم مسعود که این سوالات رو تهیه کرد. مسعود جان در این انجمن عضو نیست. من تنها سوالات زیر رو در این انجمن کپی می کنم.

1. آیا این طرح اجرا شده؟ پس چرا شرکت یا مخابرات ما این سرویس هارو ارائه نمیده؟

پاسخ: خیر! قانون تصویب شده ولی هنوز به مرحله ابلاغ و اجرا نرسیده،هدف ما فشار آوردن به سازمان تنظیم مقررات برای ابلاغ و اجرای هرچه سریعتر این قانون هست.

2. برای شکایت چیکار باید بکنیم و چگونه این طرح رو پیگیری کنیم؟

پاسخ: با سازمان تنظیم مقررات با شماره : 88113770-021 تماس بگیرین و جویای این قانون بشین و بگید از کی ابلاغ و اجرا خواهد شد؟ فراموش نکنید زمان اجرای این قانون بستگی به تعداد تمسا های شما داره.

3. منظور از شیرینگ 1 به 10 چیست؟

پاسخ: سرویس اینرتنت در ایران برای کاربران به صورت اختصاصی (ددیکیت) نیست! پهنای باندی که میگیرین بین کاربران تقسیم شده. به عنوان مثال سرویس 128 کیلوبیت شما بین 10 نفر تقسیم شده و این 10 نفر میتونن همزمان ازش استفاده کنن.

4. آیا با این شیرینگ سرعت ما کم نمیشه؟

پاسخ: قطعا کم خواهد شد! اما نکته مهم اینجاست که همین الانم شما از این شیرینگ استفاده میکنید. و تغییری در اون ایجاد نشده.

5. شرکت ها اینترنت نامحدود رو قانونی میبندن! یعنی مثلا برای سرویس 256 سرعت دانلود 30 میده! اونوقت ما بعد از این قانون نمیتونیم سرعت الانمون رو داشته باشیم!؟

پاسخ: هم اکنون شرکت ها برای رقابت با همدیگر سرعت سرویس ها محدود خود رو بیش از آنچه واقعا باید باشد میبندن. مثلا با سرویس 128 کیلوبیت سرعت شما بجای 16 کیلوبایت بالای 100 کیلوبایت هست. این از دو جهت به نفع مشترک هست! اول اینکه با سرعت بیشتر به رقابت با شرکت های دیگر میپردازن و مشتری بیشتری جلب میکنن و دوم اینکه با سرعت بالاتر شما زودتر حجم خودتونو تموم میکنین و مجبورین بازم حجم بخرین و این یعنی درآمد بیشتر و بیشتر برای شرکت!
    اما با اجرای این طرح دیگر اینترنت حجمی معنی نخواهد داشت و همه شرکت ها نامحدود خواهند داد. و اگر همه سرعت خودشون رو قانونی بدن یعنی برای سرویس 128 کیلوبیت 16 کیلوبایت سرعت بدن رقابتی بین شرکت ها نمیمونه و این به زیان شرکت ها هست. پس اینبار سرعت سرویس های نامحدود رو هم بالاتر از حد قانونی خود خواهند داد مثلا برای سرویس 128 کیلوبیت نامحدود میتونید با سرعت 50 کیلوبایت دالنود کنید.

6. با اجرای این طرح چون سرویس ها نامحدود میشه همه دانلود میکنن پس سرعت همیشه کم خواهد بود؟!

پاسخ: همین الان هم در ساعات رایگان شب میبینید که سرعت به شدت افت میکنه. چون توی 24 ساعت فقط توی 5 یا 6 ساعت رایگان رو میتونید نامحدود دانلود کنید. پس فرصت کمی دارین و همه سعی میکنن در این ساعات محدود دانلود های حجیم خودشون روانجام بدن. اما اگر نامحدود داشته باشن لازم نیست توی یه ساعات مشخصی دانلود کنن و این دانلود در کل 24 ساعت شب و روز پخش میشه پس افت سرعت بسیار کمتر خواهد بود. اما چون این طرح نامحدود برای اولین بار در کشور اجرا میشه احتمالا تا یک ماه مردم زیاد دانلود میکنن اما به مرور این نیز عادی خواهد شد و این مشکل رفع خواهد شد.

7. الان پینگ ما خیلی زیاد هست! تغییری ایجاد میشه؟

پاسخ: بعد از اجرای این قانون دیگه کسیکه 128 داره براش 2 مگ نامحدود نمیبندن! فوقش تا 512 میبندن اونم در زمانی که رقابت به اوج خود رسیده. (منظورم فقط 128 بود کاری به 256 512 و 1 و 2 مگ ندارم!) "البته الانم نمونش رو داریم. اینرتنت 128 کیلوبیت نامحدود ماکسنت سرعتش تا 50 هم میره. و از 30 تا 35 هم کمتر نمیشه اغلب " با این کار پهنای باند کمتری نسبت به گذشته اشغال میشه و در نتیجه پینگ تایم میاد پایین

• پانوشت

+ برای زدن تاپیک با Admin هماهنگ شده.

+ لینک خبر رسمی: کلیک کنید
    ویرایش توسط Helpax : 1390,06,08 در ساعت ساعت : 19:14

2. 130 کاربر از پست Helpax تشکر کرده اند .

!kimi5 , !tara , $Persian.boy$ , *TARA* , *بارون پاییزی* , *شهرزاد* , *مهسان* , +Lily , -2nya- , -MARYAM- , -ShaDi- , -نازلی- , .:aida:. , .:BlooM:. , .arsana. , .LiLiM. , .Monire. , 5011311 , ali_hidden , alonegirl , ana_b , Archi , asal , AsalBanu , asal_cheshmak , Ashkan 90 , avazkhamoosh , azam 24 , babasi , bahar1313 , Bavar , book worm , brain storm , Darya_secret , DataBus , dokhtare sahra , Donya-70 , Elahe-73 , elahe.goddess , elnaz 90 , ERMLF , farshid23 , feedback , ghazal x1 , gypsy , harimeshgh , Hinta , hiva , honey_x , jeneral , jullub , KaVo , ke$ha , lively , M mehrane , madnes , mahan7 , Mahbib , mahdieh67 , Mina , mini71 , mohsenm2 , mojan_23 , moosio sezar , nazem , nemesis , NILOUFAR , Number-One , ozil_m , pari_shaun , prance , proxima , raha007 , Rainbow Girl , rana-021 , redroom , REMIX , s-engineer , Saher07 , sama33 , samim , SaRa , sC0rP!0N--GirL , shaghhayeghh , shakiba_2510 , sina17 , SinaHp , smart girl , snopoy , Sokout , Star-crossed , starfish , Star_69 , sunshine.h , sunthin , Sutra , sydney , s_donia323 , Ŝάмĭ , T715 , TAGHDIR , talayeh , thunder555 , W198 , Y@Li-Jj , yasam , Zanessa , zm.matin , ~*SaHaR*~ , ~jOojoO.tAlA~ , ~shahrivar~ , Vulnerable , تهمتن , خانم فسقلی , خانومی , دوست مهربون , رودنا , روژان , ستاره ملک , سرتق , سمن ناز , فرودو , ققنوس98 , قناد , محمد , پاسارگاد , پرهوده , پری 63 , یگانه , ♥♥SaNaZ-Naz ♥♥

3. Top | #2

کاربر نیمه حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.48
    تشکر از کاربر
    7,980
    تشکر شده 15,432 در 4,028 پست
    اندازه فونت

مرسی از این که اطلاع دادی!من فردا حتما زنگ میزنم!
    واقعا خیلی بی انصافیه.من از داتک سرویس میگیرم به لعنت خدا هم نمی ارزه!
    چه خوب که حداقل میشه به اینجا زنگ زد و شکایت کرد
    یک خرس قهوه ای مخملی خریده ام
    برای دختری که
    ندارم
    ...
    و یک عینک
    برای پدر
    که چشم هایش دیگر نمی بیند

و حالا می روم
    برای او که نیست
    گل نسرین بچینم

شاد یا غمگین
    زندگی، زندگی ست

و اگر فردا
    برای شکار پلنگ
    به دریا رفتم
    تعجب نکنید

4. 18 کاربر از پست rana-021 تشکر کرده اند .

5. Top | #3

همراه نودهشتیا

میانگین پست در روز
    0.68
    تشکر از کاربر
    6,873
    اندازه فونت

دوستان دقت کنید این پیگیری کاملاً جدی و رسمی هست. همچنین داره نظارت اعمال میشه.

تا الان درون 2 سایت دیگه (p30world و Bazicenter) هم داریم پیگیری می کنیم و اونجا استفبال بسیار خوبی شده و خیلی ها اجرا کردن.

نتیجه این شده که تا الان شرکت شاتل از امروز پهنای باندش رو آزاد کرده و کیفیت سرویس بالارفته و سرعت های دانلود چندین برابر شده.

برای شرکت های سرویس دهنده ی خودتون حتماً و حتماً به شماره ی داده شده در بالا ( به شرکتتون به هیچ وجه زنگ نزنید!) زنگ بزنید.

من خودم از شرکت لایزر استفاده می کنم و گزارش دادم.

6. Top | #4

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.21
    تشکر از کاربر
    762
    تشکر شده 466 در 205 پست
    اندازه فونت

از اینکه اعضای سایت رو در جریان گذاشتید ممنون
    در زمین عشقی نیست که زمینت نزند,آسمان را دریاب.

از پذیرفتن پیام خصوصی شما معذوریم.

7. 7 کاربر از پست mina73 تشکر کرده اند .

8. Top | #5

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.34
    تشکر از کاربر
    22,293
    تشکر شده 3,666 در 875 پست
    حالت من
    khabalood
    اندازه فونت

اگه داتک به لعنت خدا نمی ارزه پس من در مورد آسیا تک چی بگم؟؟؟مرسی هلپکس!
    آیلا
    به شدت محتاج دعا هستم! !

9. 7 کاربر از پست shakiba_2510 تشکر کرده اند .

10. Top | #6

همکار بازنشسته

میانگین پست در روز
    2.49
    تشکر از کاربر
    46,970
    تشکر شده 53,652 در 6,793 پست
    اندازه فونت

یعنی عدم محدودیت در حجم یا افزایش پهنای باند؟

11. 6 کاربر از پست mahdieh67 تشکر کرده اند .

12. Top | #7

همراه نودهشتیا

میانگین پست در روز
    0.68
    تشکر از کاربر
    6,873
    اندازه فونت

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh67 نمایش پست ها
    یعنی عدم محدودیت در حجم یا افزایش پهنای باند؟
    کلاً طبق این قانون نباید سرویس حجمی وجود داشته باشه و سرویس های نامحدود با قیمت های خیلی خیلی پایین تر باید به فروش برسن. در صورتی که الان شرکت ها دارن برای هر گیگ 5 هزار تومن میگیرن! (یعنی کاملاً دزدی و خلاف قوانین)

بالاخره یه نظارتی از دوشنبه شروع شده و کاملاً جدی دارن پیش میگیرن. این شاتل هم پهنا باند رو کاملاً آزاد گذاشت امروز (به قانون عمل نکرده ولی یه تکونی به خودش داده)

من خودم به بخش وب گردی 20:30 هم خبر دادم.

13. 17 کاربر از پست Helpax تشکر کرده اند .

14. Top | #8

همکار بازنشسته

میانگین پست در روز
    2.49
    تشکر از کاربر
    46,970
    تشکر شده 53,652 در 6,793 پست
    اندازه فونت

با تماس با این شماره شرکت رو گزارش می کنیم؟

الان من از شرکتی که می گیرم سه ماه 46 تومن و بدون محدودیت حجمی...
    ولی خوب برای سرویس های نامحدود باز هر گیگ 5 تومن می گیرن.
    ممنون

15. 7 کاربر از پست mahdieh67 تشکر کرده اند .

16. Top | #9

همراه نودهشتیا

میانگین پست در روز
    0.68
    تشکر از کاربر
    6,873
    اندازه فونت

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdieh67 نمایش پست ها
    با تماس با این شماره شرکت رو گزارش می کنیم؟

الان من از شرکتی که می گیرم سه ماه 46 تومن و بدون محدودیت حجمی...
    ولی خوب برای سرویس های نامحدود باز هر گیگ 5 تومن می گیرن.
    ممنون
    بله تنها با شماره ای که دادم پیگیری کنید.

دوستان 20:30 هم به من پاسخ داد! پیگیری رو شروع کردن و روی سایت شون قرار دادن.

لینک بخش پیگیری 20:30

http://www.webgardi2030.ir/fa/news/2...A9%D9%86%D8%AF

17. 12 کاربر از پست Helpax تشکر کرده اند .

18. Top | #10

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    2.28
    تشکر از کاربر
    25,466
    تشکر شده 55,071 در 5,868 پست
    حالت من
    Movafagh
    اندازه فونت

سیستم وایمکس هم شامل این قانون میشه من الان حجم پایه 3 گیگ دارم ماهانه 18 هزار تومان که البته هرماه چزی حدود 25 هزار تومان پراداخت می کنم پشتیبانیشم افتضاحه

خوشبختی تو قلب آدماست

...

شرطبندی یه رمان قوی و جذاب
    کتابهای خوب باید دیده شوند | اسطوره را با فشردن کلید قلبی شکل از اینجا توصیه کنید !

رمان روزگار وصل | ریحان 33 کاربر انجمن
    رمان صفورا | خانومی کاربر انجمن

19. 13 کاربر از پست sama33 تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرینآخرین