بازگشت   نودهشتیا > فرهنگ و هنر > اخبار و معرفی فیلم > بحث و معرفی آثار سینمای ایران

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۹ فروردين ۱۳۸۹, ۰۸:۱۵ قبل از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

hiva آواتار ها

hiva به Yahoo ارسال پیام
پست بسیار مفید  +8 امتیاز     
Wink معرفی و نقد سریال کلاه پهلوی | سید ضیاءالدین دری

مجموعه تلویزیونی کلاه پهلوی به کارگردانی سید ضیاءالدین دری که از شبکه اول پخش خواهد شد.

این دومین سریال ساخته شده توسط دری بعد از سریال کیف انگلیسی می باشد.

سیدضیاءالدین دری چند سالی می شود كه در تلویزیون ما خبرساز است. این كارگردان كه در سینما مشغول فیلمسازی بود و فیلم های متوسط مانند «مادرم گیسو» را می ساخت، با ساخت سریال «كیف انگلیسی» بین مردم به شهرت رسید. كیف انگلیسی ـ كه سریالی درباره تاریخ معاصر ایران بود ـ با آوردن لیلا حاتمی و علی مصفا به تلویزیون باعث شد این سریال به یكی از پربیننده ترین سریال های تلویزیونی تبدیل شود.
دری در كیف انگلیسی دوره پهلوی دوم را در روایتی عاشقانه تعریف كرد. این كارگردان برای اولین بار در سریال «کیف انگلیسی» از فسادی كه خان های دوره پهلوی در شهرها و روستاها مرتكب می شدند، پرده برداشت و ظریف و هوشمندانه نشان داد كه این خان ها چگونه خود را صاحب مال و ناموس مردم می دانستند. از طرفی نشان داد سیاستمدارانی را كه به رفتار و منش سیاسی خود آگاهی و تعهد ندارند، براحتی می توان خرید. البته در كنار همه اینها نشان داد كه سیاست بی رحم است و برای رسیدن به هدف خود، حتی عزیزترین ها را نیز قربانی می كند. دختر جوانی كه لیلا حاتمی نقش او را بازی می كرد یكی از همین قربانیانی بود كه سرنوشت او در انتهای سریال بیننده را مبهوت كرد و نشان داد سیاستمداران برای رسیدن به هدف خود چگونه با جابه جایی مهره های خود در مواقع لازم آنها را كیش و مات می كنند. همانگونه كه این بلا را بر سر شخصیت اول مرد سریال با بازی علی مصفا آوردند.

كیف انگلیسی، سریالی تاریخی، دراماتیك و تاثیرگذار بود كه به گفته خود دری از لابهلای خاطرات واقعی پدرش روی صفحه تلویزیون آمده بود. دری، سرمست از موفقیت كیف انگلیسی باز هم سری به خاطرات پدر زد، آنها را تورق كرد و طرح سریال كلاه پهلوی را به شبكه یك سیما داد تا یكی دیگر از سریالهای فاخر و درجه «الف» تلویزیون را به نام خود ثبت كند. كلاه پهلوی به تولید رسید و قرار است خرداد 90 زمانی كه پخش سریال «مختارنامه» به پایان میرسد روی آنتن شبكه یك سیما برود. كلاه پهلوی را میتوان یكی از سریالهای فاخری دانست كه در تلویزیون ساخته شده است. با پخش این سریال، نمایش سهگانه سریالهای فاخر «در چشم باد»، «مختارنامه» و «كلاه پهلوی» به پایان میرسد؛ سریالهایی كه بیش از 5 سال برای ساخت آنها زمان صرف شده و نام سریالهای میلیاردی را یدك میكشند. حال معلوم نیست تلویزیون با تجربه این 3 سریال كه آنها را طی 3 سال روی آنتن فرستاد باز هم به سراغ سریالهای فاخر برود یا ترجیح دهد با تولید سریالهای رده «ب» و «ج» آنتن خود را از آثار نمایشی پر كند. آن هم در شرایطی كه بسیاری بر این باورند عمر نمایش سریالها به شكل هفتگی به پایان رسیده و تلویزیون بهتر است برای جذب مخاطب بیشتر، سریالها را به شكل هر شب روی آنتن بفرستد.

ستاره های كلاه پهلوی
برخی تهیه كننده های تلویزیون معتقدند لازم نیست در آثار تلویزیونی ستاره هایی بازی كنند كه در سینما گیشه را تامین می كنند؛ اما واقعیت این است در سریالهای فاخر قضیه كمی فرق می كند. حالا با دیدن پارسا پیروزفر در نقش بیژن در سریال در چشم باد و فریبرز عربنیا در نقش مختار میتوان به این نتیجه رسید كه اینگونه سریالها برای جذابیت بیشتر باید از ستاره ها استفاده كنند؛ بازیگرانی كه مخاطبان تلویزیون آنها را كمتر دیدهاند و آنقدر در چنته، نوآوری دارند كه نگذارند شخصیت اصلی سریال به دام تكرار و كلیشه بیفتد. بعد از هنرنمایی پیروزفر و عربنیا اكنون نوبت امین حیایی است تا تواناییهایی كه سالهای عمر خود را برای كسب آنها گذاشته و در بین مردم شهرت و اعتباری به دست آورده ،با سریال كلاه پهلوی مردم را به ضیافت یك سریال دیدنی دعوت كند.
امین حیایی در سریال كلاه پهلوی نقش كریم سورچی را بازی میكند. جوان بیسوادی كه در شهر كوچك سامان، سورچی است؛ اما بعد از اتفاقات شهر و كشف حجاب با زرنگی درس میخواند و به دربار راه پیدا میكند. حیایی در سریال كلاه پهلوی با 6 گریم متفاوت دیده خواهد شد. حیایی كه در سالهای گذشته به بازیگر فیلمهای كمدی تبدیل شده است در سریال كلاه پهلوی، نقشی جدی دارد. شنیده ها حاكی است كه این بازیگر برگ برنده سریال جدید دری است. البته كلاه پهلوی برگ برنده دیگری همچون رضا كیانیان را هم دارد؛ بازیگری كه با نقشآفرینی بینظیر خود در سریال مختارنامه و نقش عبدالله بنزبیر همه را به تحسین واداشت. دری پیش از این در سریال كیف انگلیسی هم از حضور كیانیان استفاده كرد. این بازیگر در كیف انگلیسی نقش یك روحانی بانفوذ را بازی كرد و حالا در كلاه پهلوی، نقش حاجی خان را بازی میكند كه با آدمهای حكومتی رفت و آمد دارد و آنها را یاری میكند.

محمدرضا شریفی نیا را مردم ایران بیشتر با نقشهای منفی در سینما و تلویزیون به یاد دارند. نقش منفی نه به این معنا كه او كسی را میكشد یا سرقت مسلحانه انجام میدهد. نقشهای منفی او تعریف خاص خود را دارد. اوج این منفی بودن را در فیلم «دنیا» به نمایش گذاشت. البته این بازیگر در سریال كیف انگلیسی هم نقش یكی از آدمهای حكومتی را داشت. شریفینیا بود كه لیلا حاتمی و علی مصفا را به سریال كیف انگلیسی آورد. اما داوود میرباقری با سپردن نقش حنفیه به شریفینیا و نشاندن او مقابل دوربین مختارنامه درباره این بازیگر كلیشهشكنی به یادماندنیای انجام داد و شریفینیا هم از همه توان خود استفاده كرد تا از این موقعیت بخوبی استفاده كند و در ذهن مردم نقش حنفیه را برای مدت زمان زیادی ماندگار كند. شریفینیا همزمان با بازی در سریال مختارنامه در كلاه پهلوی هم بازی داشت. او در این سریال نقشی مثبت را به عهده دارد. او یكی از مخالفان كشف حجاب رضاخانی است و نامش در سریال میرزارضاست. درباره نوع بازی او در این نقش باید تا زمان پخش سریال صبر كرد. نقش همسر او را هم مریلا زارعی بازی میكند. زارعی را هم میتوان یكی دیگر از ستارههای كلاه پهلوی دانست.
سیروس گرجستانی از دوستان قدیمی دری است. آنها كه كیف انگلیسی را به یاد دارند حتما تاكنون نتوانستهاند قیافه خان را فراموش كنند، چون گرجستانی این نقش را عالی بازی كرد. چنان محكم و بااقتدار كه انگار واقعا سالهای سال زندگی خانی را تجربه كرده است. او در كلاه پهلوی هم حضوری پررنگ دارد، چون نقش رئیس شهربانی را بازی میكند كه یاور نیكوكار نام دارد و نقش همكارش، سرپاس مختاری را هم فرهاد آئیش بازی میكند.

خان در كیف انگلیسی یك پسر خودخواه و بیكاره داشت كه نقش او را حسام نوابصفوی بازی میكرد ـ شاید خیلیها اكنون میدانند كه نوابصفوی واقعا خانزاده است و پدربزرگش خان بزرگی بوده است ـ دری در سریال كلاه پهلوی باز هم از حضور نوابصفوی استفاده كرده و نقش سیروس را به او داده است. داریوش فرهنگ هم در كلاه پهلوی حضور دارد. این سریال بعد از سریال «معصومیت از دست رفته» كه در آن فرهنگ نقش ابنزیاد را بازی میكرد، دومین سریال تاریخی است كه فرهنگ در آن بازی میكند. نقش او در كلاه پهلوی، صمصام از آدمهای دربار است و باید جلوی میرزارضا را بگیرد و نگذارد اعتراضات او باعث شود در شهر كوچك سامان، كشف حجاب با بنبست روبهرو شود.
داوود رشیدی در فرانسه درس خوانده است و هنوز هم برخی بر این باورند كه او فارسی را با لهجه فرانسوی صحبت میكند! شاید به همین دلیل است كه دری نقش موسیو آلفونس را به رشیدی سپرده است. داریوش كاردان، مجری سابق تلویزیون هم كه بعد از سریال «نردبام آسمان» انگار تصمیم جدی گرفته كه بازیگری در سریالهای تاریخی را ادامه دهد، در این سریال نقش جوانشیر را بازی میكند.

اما در میان همه این بازیگران معروف، كارگردان كلاه پهلوی تصمیم گرفته نقش اصلی سریال را كه جوانی تحصیلكرده به نام فرخ است به امیرعلی دانایی بسپارد كه چهرهای جدید برای مخاطبان تلویزیون است. این جوان قرار است مقابل بازیگرانی مانند كاظم افرندنیا، عباس امیری، نادر سلیمانی و... ایفای نقش كند.
داستان سریال كلاه پهلوی درباره كشف حجاب است، بنابراین زنان در آن نقش مهمی دارند. از گریم و نوع لباس بازیگران زن این سریال كه در عكسهای كلاه پهلوی دیده میشود، میتوان فهمید این گروه از بازیگران و شخصیتها جذابیت خاصی به سریال خواهند داد، بخصوص زمانی كه بازیگران صاحب نامی مانند گوهر خیراندیش، ثریا قاسمی، شقایق فراهانی، ماهچهره خلیلی، سارا خوئینیها، شهره لرستانی، مریم بوبانی، بهاره افشاری و.... نقش زنان وابسته به دربار و زنان مبارز را بازی میكنند.
آنگونه كه از گزارشهای تولید سریال كلاه پهلوی برمیآید حدود 200 بازیگر نقشهای اصلی این سریال را بازی میكنند، در حالی كه 400 هنرور هم نقشهای حاشیهای را بهعهده دارند.

سندهای مصور و سریالهای تاریخی
از ابتدا قرار بود سریال كلاه پهلوی در 50 قسمت ساخته شود، اما چندی است كه برخی اخبار حكایت میكنند این سریال در 30 قسمت روی آنتن خواهد رفت، اما گمانه 50 قسمت خیلی بیشتر است. به هر حال تلویزیون برای ساخت این سریال هزینه و صبر زیادی كرده است و بیراه نیست اگر خواسته باشد 50 هفته كلاه پهلوی را روی آنتن بفرستد.
تولید این سریال در سال 80 كلید زده شد زمانی كه دری رسما به تلویزیون اعلام كرد آمادگی ساخت این سریال را دارد. ابتدا قرار بود محمدعلی اسلامی آن را تهیه كند، اما وقتی در سال 82 فیلمنامه آماده شد، خبر رسید كه محمدرضا تختكشیان، تهیهكنندگی كلاه پهلوی را عهدهدار شده است. تهیهكنندهای كه تجربه ساخت سریال برای تلویزیون نداشت، اما در سینما فیلمهایی مانند «گاهی به آسمان نگاه كن»، «من ترانه 15 سال دارم»، «زندگی با چشمان بسته» و... را تهیه كرده است. با آماده شدن فیلمنامه كلاه پهلوی ساخت و سازها برای آمادهسازی دكور نیز آغاز شد.

كلاه پهلوی، سریالی تاریخی است و داستان آن در لوكیشنهایی اتفاق میافتد كه مابه ازای واقعی آن را اصلا در جامعه امروزی نمیتوان یافت. به همین دلیل ساخت دكورها در شهرك سینمایی غزالی آغاز شد. ابتدا شهر سامان ساخته شد كه فاز اول داستان در آنجا اتفاق میافتاد. شهر سامان كه ساخته شد در تیر 85 كلاه پهلوی مقابل دوربین رفت و از آن زمان تا پایان سال 89 ادامه داشت. البته در این سالها 2 بار نیز تصویربرداری سریال متوقف شد. در همین زمانها بود كه شایعاتی پراكنده شد. یك عده گفتند سریال به كمبود بودجه خورده و عدهای دیگر گفتند دری مشغول بازنویسی فیلمنامه است، چون اصلاحیه دارد و هر بار كارگردان و تهیهكننده سریال توضیحاتی درباره این توقیفها به خبرنگاران دادند. توقف، بیشتر به خاطر ساخت دكور و پیدا كردن لوكیشن مناسب بود.
از بناهای قدیمی مانند دبیرستان البرز برای ساخت دكور شهربانی و نظمیه استفاده شد و برخی خانههای قدیمی و حیاطدار محله پاچنار هم به خانه اشخاصی مانند حاجیخان و صمصام تبدیل شد. حتی از برخی لوكیشنها و دكورهای سریال در چشم باد هم استفاده شد.

مرحله اول و دوم در تهران و اطراف این شهر مقابل دوربین رفت و برای مرحله سوم دری و برخی عوامل سازنده و تعدادی بازیگر چند ماهی از سال 89 را در فرانسه گذراندند.دری هیچوقت این شایعه را قبول نكرد كه تلویزیون برای او خط قرمزی مشخص كرده و او مجبور شده برای رعایت برخی نكات فیلمنامه را بازنویسی كند.
او همیشه تاكید كرد كه فیلمنامه كلاه پهلوی را وقتی دكورها آمادهسازی میشوند، بازنویسی میكند تا داستان را قویتر و حاشیههای اضافی آن را كم كند. این كارگردان همچنین تاكید كرده كه سریال را طی این چند ساله با بودجهای كه ابتدای كار برآورد شده است، ادامه دادهاند و هیچ متمم بودجه یا اصلاحیه هزینهای نداشتهاند.

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

نظراتِ شخصی:
خب امیدوارم با یه سریال تاریخیِ خوش ساخت روبه رو باشیم.
چون با در نظر گرفتن سریال قبلی این کارگردان و نویسنده یعنی کیف انگلیسی اگه به پیشرفتِ کار هم فکر کنیم سریال خیلی جالبی در انتظارمون هست! یعنی امیدوارم...
اینطوری که من دیدم این کارگردان از بازیگرانی که سبکِ کاریشون مثلِ لیلا حاتمی هست خوشش میاد.
من توی عکسا دیدم یکی از بازیگرای زن همون که عکسشم بالا هست و اسمش و نمی دونم، گمونم نگین محسنی!! خیلی شبیه به لیلا حاتمیِ، یعنی یه جورایی انگار که چهره ی لیلا حاتمی و مهناز افشار و ترکیب کنید. حالا فکر کنید بازیشم شبیه باشه چه شود! که نسبت به تجربه و موارد دیگه فکر نکنم!
فقط نقش اصلی این سریال رو دوش کی بید؟ امین حیایی؟
واقعا امیدوارم سریال خوش ساختی از آب دربیاد.

دلم برای همه تنگ شده شدیــــــــــــــــــــــ ـــد!
hiva آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۴ فروردين ۱۳۸۹, ۰۶:۵۳ قبل از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
مدیر بازنشسته

hiva آواتار ها

hiva به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +1 امتیاز     
Wink معرفی و نقد سریال کلاه پهلوی | سید ضیاءالدین دری

من اصولا عادت دارم توی بیشتر موارد نظراتم و به اولین پستی که راجب سریال مورد نظر دادم اضافه می کنم. البته بستگی به سریالش داره!

قسمت اول و دوم
سریال کلاه پهلوی:

شروعِ سریال اونی نبود که انتظارش و داشتم.
هر چند نمیشه با یه قسمت قضاوت کرد، اما من انتظار دارم که این سریال یه سر و گردن از سریال کیف انگلیسی بالاتر باشه، و اگه نیست، که حتماب باید باشه، حداقل با اون برابری کنه.
این در حالیه که شروعِ سریالِ کیفِ انگلیسی خیلی خوبه! کارگردان بخواد، نخواد، همیشه همه ی کارهاش با هم مقایسه می شه. خصوصا با بهترین کارش...

از نقاط قوت سریال می شه به طراحی دکور و صحنه و فیلمبرداری و بازی نسبتا خوب بازیگرا و دوبله ی دوبلور های ایرونی (به غیر از دوبله ی خود بازیگرا) اشاره کرد. گریم هم خوبه اما یه جاهایی ضعف داره.
از نقاط ضعف به نظرم اصلی ترینش دوبله ی کار هستش، البته به غیر از دوبلورهای خوب کشورمون، منظورم صدای خودِ بازیگراس، باعث شده در خیلی از سکانس ها کار مصنوعی دربیاد.
بین بازیگرا دوبله ی گوهر خیراندیش از همه بهتره، درست مثل بازیش روونِ
اما به طور مثال دوبله ی ماه چهره خلیلی خیلی ضعیفِ، این ربطی به انگلیسی بودن شخصیت داستان هم نداره، من مطمئنم خود ماه چهره کارش و درست انجام داده اما دوبله باعث شده گفتارها کمی مصنوعی دربیاد.
ماه چهره چون بزرگ شده ی امریکا هستش در زمینه ی لهجه ی انگلیسی امریکایی کارش درستِ، و اینکه بخواد جوری حرف بزنه انگار زبان مادریش فارسی نیست، توی این یه مورد هم واردِ، اما گریمش بدجور توی ذوق می زنه.
به نظر میاد اصلِ فیلمنامه خیلی به رمان پایبندِ، این و می شه از روی روایت هایی که از زبان راوی و شخصیت دختر ایرانی-فرانسوی داستان گفته می شه دید و شنید!
فیلم یه حالتِ رمان گونه پیدا کرده. البته نمی خوام بگم از نقاط ضعفشِ اما زیاده روی می تونه باعث دلزدگی بشه.
من توی این دوتا قسمتی که پخش شده خصوصا قسمت دوم، خیلی جاها احساس خستگی و بی حوصلگی کردم، درست مثل اینکه دلم می خواست یه جوری روند فیلم و تند کنم و اصلا بزنم بره جلو
موسیقی متن فیلم خوبه اما یکنواخت شده، سر یه سری از سکانس ها باید ریتم موسیقی تغییر کنه، و جاهایی که تغییر می کنه به احساسی که در اون سکانس وجود داره نمیاد! یعنی باهم جور درنمیان! اما بعضی جاها هم خیلی مچِ
برای این مدل سریال ها همیشه بهتره از موسیقی کلاسیک خالص و سنتی ایرانی بهره بگیرم، خصوصا توی لحظات عاشقانه سریال من موسیقیِ سنتیِ ایرانی و پیشنهاد می کنم، اونم با تلفیق تار و سنتور و کمانچه ...
همونطور که قبلا هم گفتم این دختره که گمونم اسمش نگین محسنی باشه، چهره ش یه جورایی ترکیبی از مهناز افشار و لیلا حاتمی هستش. به نظرم کارگردان به دنبال جنس چهره و بازی ای مثل لیلا حاتمی می گشته، و واقعا خیلی به فرانسوی ها شبیه، خیلی هم خوب فرانسوی حرف می زنه، درست مثل لیلا حاتمی!
من مشکلی با بازی امیرعلی دانایی ندارم، کارش خوبه، هر چند کلا از اون جنس بازیگرای خونسردِ که حالت چهره ش خیلی کم تغییر می کنه و از میمیکش زیاد استفاده نمی کنه، اما دوست داشتم به جاش از شهاب حسینی استفاده کنن، جای شهاب حسینی توی همه ی سریال های تاریخی خالیِ، خصوصا وقتی حرف از جذابیتِ مردایِ ایرونی می شه.
ایرانی ها همیشه برای ساخت این چنین سریال های تاریخی که مربوط به دوره های کشف حجاب و این موارد می شه به مشکل بر می خورن، چون برای طبیعی تر درآوردن کار مجبورن از کلاه استفاده کنن
خیلی کم دیدم اجازه ی استفاده از کلاه گیس بدن، نمونه ش سریال یوسف پیامبر، اصلا فکر نمی کردم به همچین گریما و کلاه گیسایی مجوز بدن!
من همیشه می گم برای همچین نقش هایی بهتره از بازیگرانِ ایرانی ای که دینشون اسلام نیست یا هر چی که هست حجاب مو و اینا جزو اعتقاداتِ دینیشون نیست استفاده کنن. یعنی واقعا همچین بازیگرایی نداریم؟؟؟

قسمت سوم سریال کلاه پهلوی:
داشتم شبکه ی 2 فیلمِ شبِ واقعه رو می دیدم (قشنگ بود با بازی آقای فرخ نژاد، دوسش دارم) برای همین قسمت سوم سریال کلاه پهلوی و فعلا نصفه دیدم. اما انگار چیزِ خیلی مهمی و از دست ندادم! چون ساعت تقریبا ده و نیم شده بود و دیدم که فرخ و اون دختر قجریِ تازه دارن راجب مقاله بحث می کنن! اون وقت تو اون نیم ساعت چه غلطی می کردن آیا؟؟

نمي دونم اسمش و مي شه ضعف گذاشت يا نه، اما يه مسئله اي که باعث گيج شدن بيننده مي شه پرش سريعِ زماني در اين سريالِ!
مثلا يهو مي بينيم يک سال گذشت، بعد سکانس بعدي سه ماه، سکانس بعدش يک ماه، بعدش چند هفته، دو روز... خلاصه زمان به سرعت نور در حالِ گذشتنِ، حدس می زنم اين به خاطر اينه که کارگردان مي خواد ما هر چه زودتر به مسائل مربوط به داخل ايران برسيم! يعني همون آغاز مسئله ي کشفِ حجاب...
گفتم آغاز، اما اين دليل نمي شه شروعِ اين مسئله از ايران باشه، در حالي که دارن نشون ميدن سرآغازش بيرون از مرزهاي ايران بوده.
پستِ قبلی هم گفتم، موسيقي متن يکم خسته کننده س، حداقل من يکي و کمی تا قسمتی کسل مي کنه. سر سکانس های مثلا عاشقانه هیچ حسِ خاصی بهم دست نمیده! در حالی که موسیقی متن باید محرک باشه!
توي اين سه قسمت خيلي راجب بلانش و فرخ گفته شده، موندم معرفي باقي شخصيت هاي سريال چجوري! اين همه شخصيت و چجوري مي خوان معرفي کنن! خدا کنه مثل مال اينا خيلي لفت و ليس نداشته باشه.
به نظرم یه سری سکانس ها در حالِ حاضر خیلی مهم نیست! اینکه این دخترِ بلانش هی راجب احساسش به فرخ می گه و هی واسِ ما داستان روایت می کنه یکم رو اعصابِ من رژه میره. خب بابا فهمیدیم فقط تو عاشقی!
خب یه بارکی بگو برید رمان و بخونید تموم!

چرا بازيگراي زن و مرد اين سريال يه بند تو دهن و بغل همديگه ن!
دختره اومده يقه ي آلن و چسبيده مي گه من دوست دارم!
از اون طرف اون زن و شوهر فرانسوي که عشقِ ايرونن، يا دستِ همديگه رو گرفتن يا کله هاشون تو همِ!
من با اين قضيه مشکلي ندارم، اما تي وي ايران خودش خيلي رو اين مسائل حساس بود! ظاهرا فقط بود!
مثلا يادمه اگه طرف تاپ يا لباسِ بي آستين و شلوارک پاش مي کرد حتما سانسور مي کردن، اما پارسال يه فيلم گذاشتن زنِ هم شلوارک پوشيد هم لباسش آستين نداشت، اصلا سانسور نکردن!
حالا از اون طرف يه فيلم ديگه می بینی که طرف لباسش از خيلي لباساي اسلامي هم سروسنگين ترِ، بر مي دارن سانسور مي کنن واسِ خودشون گل و بلبل مي ذارن و اصلا طرح و نقش میدن به لباسِ ساده ی طرف! مُدِ روز می شه.
بايد يه سري قوانيني در اين زمينه داشته باشن که اين همه چندگانگي نباشه! خودشونم با خودشون درگيرن!

نگين يا همون بازیگر نقش بلانش چشماي درشت و خوشگلي داره. ازش خوشم میاد. احیانا نسبتی با امیر علی دانایی داره؟ یا ارمنی یا مسیحیِ؟ گمونم باشه.

قسمت چهارم
سریال کلاه پهلوی:
چقدر خوب شد برگشتن به زمانِ حالشون! چیزی که بلانش تعریف می کرد برای من یکی کسل کننده بود.
من نمی خوام به قول بازیگرای این سریال و کارگردانش قضاوت زودهنگام بکنم یا فقط بد بگم، یا الکی تعریف کنم، اما خب سر این تعریف کردنای بلانش خیلی کسل شدم.
عوضش از وقتی برگشتن به زمان حال، واقعا ریتم به سریال برگشته.
به شدت منتظر حضور مریلا زارعی و امین حیایی هستم. این آنا نعمتی چه نقش باحالی داره! با اون شِقی گفتنش
گریم امیرعلی دانایی وقتی موهاش بلندِ و ریش داره خیلی خوبه، چهره ش و جذاب تر نشون میده، اما گریمی که برای پاریس داشت افتضاح بود. مثلا می خواستن خام و پخته نشونش بدن!! چیشش...
بازیگر نقش بلانش دقیقا مثل بالرین ها راه میره و می ایسته، احیانا رقص باله کار می کرده؟ یا فقط واسِ خاطرِ اینکه یه دخترِ طبقِ مُدِ روزِ پاریسِ اینجوریه!

قسمت پنجم و ششم سریال کلاه پهلوی:
کار قشنگی کردن قبل از شروع سریال کسانی که مرحوم شده بودن و معرفی کردن و خلاصه یه یادآوری شد.
من اصلا باورم نمیشه این نگین محسنی قبل از این تجربه ی بازیگری نداشته بوده باشه! آخه خداییش به عنوان اولین تجربه ی بازیگری زیادی خوب می زنه!
من رسما عاشق نقش رضا کیانیان و داریوش فرهنگ در این سریال شدم خیلی باحالن.
شریفی نیا و مریلا زارعی هم اگه کمتر از اون نگاه های خریدارانه رد و بدل کنن بهتره، کلا با این مدل عشق و عاشقیای سنتی حال نمی کنم.
یه جورایی همه ی شخصیت های این سریال رگه های طنز دارن! جالبه واقعا!
اون آقایی که رفت سخنرانی کرد جای داریوش فرهنگ، چرا اون مدلی حرف می زنه! یه جورایی زیادی غیر طبیعیِ!
بعدش بابا چرا همه معتادن! همش پای منقل و از اون چیزان! یعنی خداییش اون زمان توی روستاها بیشتر این کله گنده ها تریاکی بودن؟

* * * *

جدا قصد ندارم قضاوت زودهنگام کنم، یا متهم بشم به اینکه دارم زود قضاوت می کنم، اما فکر بعد این همه قسمت حداقل می تونم که راجب شروعِ ضعیف کار گله کنم!
این کار تا اینجا که اصلا به سریال کیفِ انگلیسی نمی رسه! سریال قبلی این کارگردان واقعا جذابیت های بیشتری داشت. اما این یکی ریتمِ یکدست و کسل کننده و خیلی خیلی... چطوری بگم؟؟ روزمره ای داره!
همونطوری که قبلا گفتم فیلمنامه ی این سریال خیلی به رمانش پایبند و وابسته س! اون موقع گفتم «نمی خوام بچسبونمش به نقاط ضعف، اما زیاده روی باعث دلزدگی می شه...» اون موقع که این مطلب و نوشتم قسمت دوم بود، و الان کلی از سریال گذشته و دارم می بینم دقیقا همینطوری شده!

اصلا باشه نویسنده و کارگردان که یکی هم هستن دلش خواسته فیلمنامه عمیقا به رمان پایبند باشه و بیش از حد جزئیات کار و به نمایش بذاره.
اما مسئله اینجاست که خیلی خیلی فرقِ بین خوندن یه رمان و دیدن یه فیلم یا سریال!
تمامِ جذابیت های یه رمان و گیراییش بستگی به قلم نوینسنده داره، دنیای رمان ها، توی ذهن ماس، ما هستیم که ازشون تصویر می سازیم، حالا هر تصویری که نویسنده ارائه کنه، اول و آخرش ذهن ما اونو می سازه و تصمیم می گیره در نهایت چی بشه و چی باشه! (منظور تخیلِ)
اما فیلم و سریال... به غیر از متن اصلی، کلی موارد دیگه هست که در جذب مخاطب سهیمه! مثل موسیقی، بازیگرا، چهره پردازی، طراحی صحنه و لباس و کلــــــــــی چیزای دیگه. تازه رمان تخیلی هم که نیست احتیاج به جلوه های فوق ویژه داشته باشه.
بهتره کارگردان یه تجدید نظری توی تدوین این کار بکنه و یه سری از قسمتارو بزنه و یه سریا رو بهم وصل کنه تا ریتم سریال تند تر بشه.
هیچ هیجان و کششی تا اینجای سریال وجود نداشته، البته برای اینکه بیننده رو تشنه ی ادامه ی ماجرا کنه!
من از همون قسمت دوم نسبت به کسل کننده بودن کار گله و شکایت کردم، بازم می گم، ریتم سریال خیلی کندِ، جذابیت و کشش خاصی برای اینکه بیننده رو تشنه نگه داره و مشتاق ادامه ی دیدن کنه نداره!
اگه همینطوری ادامه پیدا کنه خیلی از بیننده هاش و از دست میده. همین من چند قسمتش و حسم نیومد ببینم زدم رفت.

+ به نظر میاد در آینده اتفاقاتی بین بلانش و اسم امین حیایی یادم رفت، بین این دوتا میفته! فکر کنم یکی این وسط به اون یکی خیانت کنه. شاید فرخ به وسیله ی بهاره کیان افشار (اسم اینم یادم رفت) این کار و بکنه و بلانش هم انتقام بگیره یا کلا بی خیال بشه. یا برعکس... اما این قضیه ی خیانت کاملا تابلو بید.

+ داستان این سریال، دقیقا شده مثل خوندن یه رمان 1000 صفحه ایِ تاریخی... اما با این تفاوت که خوندن اون رمان جذابیت های بیشتری داره نسبت به دیدن این سریال! (حالا نه رمان اصلیا دارم رمانی که خودم مثال زدم و می گم)
فرضا که این سریال 50 قسمت باشه، اینطوری که دارن پیش میرن، گمونم جذابیت و اون کشش (شاید) از قسمت 25 به بالا وارد سریال بشه! حتی بدتر... 30 به بعد...

+ نمی خوام با این قیاس بزنم تو سر کار، اما این یه واقعیتِ، تا اینجای کار خوش ساخت ترین سریال ایرانی، مختارنامه بوده و هست، کاری به مسائل مذهبی و این چیزاش ندارم، دارم از ساختش حرف می زنم. آره یه سری قسمتاش کسل کننده می شد، اما در اصل بیشتر قسمتاش جذاب بود. یه کشش خاصی داشت. شاید مختارنامه به اسم مختار باشه، اما به عشقِ امام حسین بود. همه ی اون بودجه ای که به عواملش دادن، حلالشون...
hiva آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۳۱ فروردين ۱۳۹۱, ۰۶:۱۷ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
همکار بخش اخبار

No_1 آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
Post زمان پخش "کلاه پهلوی"

کلاه پهلوی، جنگ بازی، شهید باقری، سهمی برای دوست، یک لحظه دیرتر، پشت کوه های بلند و مهمانان ویژه سریال هایی است که در نیمه دوم بهار از شبکه های مختلف سیما روی آنتن میرود.

سریال «کلاه پهلوی» به کارگردانی ضیاءالدین دری هم از خرداد روی آنتن شبکه یک میرود. این سریال که به شکل هفتگی پخش میشود، روزهای دوشنبه یا جمعه به نمایش در خواهد آمد.
طبق شنیدهها این سریال آخرین مراحل فنی و آمادهسازی را طی میکند اما تعدادی از گروه سازنده و برخی بازیگران آن برای تصویربرداری بخش های کوتاهی از این سریال ظرف چند روز آینده به فرانسه سفر خواهند کرد. کلاه پهلوی در 50 قسمت برای نمایش تدوین شده است.
در شبکه 2، لحظه ها دیر میشود

No_1 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۴ قبل از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
همکار بخش سرگرمی

Archi آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض تصویربرداری "کلاه پهلوی" هفته آینده در تهران از سرگرفته می شود

تصویربرداری "کلاه پهلوی" هفته آینده در تهران از سرگرفته می شود

ادامه تصویربرداری مجموعه تلویزیونی "کلاه پهلوی" به کارگردانی ضیاالدین دری از هفته آینده در شهرک سینمایی ادامه مییابد.
به گزارش خبرنگار مهر، تصویربرداری بخشهایی از این مجموعه به تازگی در فرانسه به پایان رسید و گروه برای ادامه کار راهی تهران شدهاند. هم اکنون گروه صحنه "کلاه پهلوی" مشغول ساخت دکور در شهرک سینمایی غزالی هستند.

تصویربرداری فاز پایانی این مجموعه دو ماه در تهران طول میکشد و سکانسهایی نیز قرار است در خیابان لالهزار گرفته شود. بیشتر بازیگران "کلاه پهلوی" در این بخش جلوی دوربین میروند. هم اکنون کار صداگذاری توسط بهمن حیدری انجام میشود و فریدون شهبازیان نیز ساخت موسیقی را برعهده دارد.
داریوش فرهنگ، داریوش کاردان، شقایق فراهانی، رضا کیانیان، گوهر خیراندیش، فرهاد آئیش، جمشید شاهمحمدی، رضا فیاضی، بهاره افشار، محمدرضا شریفینیا، مریلا زارعی، عباس امیری، صالح میرزاآقایی، آناهیتا نعمتی، کاظم افرندنیا، شهره لرستانی، نیلوفر خوش خلق، سیروس گرجستانی، فرشید ابراهیمیان، داود رشیدی، بیوک میرزایی و نادر سلیمانی بازیگران مجموعه "کلاه پهلوی" هستند که محصول گروه فیلم و سریال شبکه یک است.

"کلاه پهلوی" ماجرای جوانی به نام فرخ را دنبال میکند که پس از ادامه تحصیل در فرانسه به ایران میآید و در شهری کوچک فرماندار میشود. در همین زمان با صدور فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان او موظف به اجرای این فرمان میشود.

من،
نمیدانستم
معنی هرگز را ...
تو چرا بازنگشتی دیگر ؟!

Archi آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۵ بعد از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

فاطیما+ آواتار ها

پست مفید  +3 امتیاز     
Lightbulb سریالی که پس از ماه رمضان روی آنتن میرود

داستان این سریال تاریخی مربوط به شهرستان کوچکی است که با ورود یک فرماندار جوان و متجدد به آن و صدور فرمان...

مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» پس از ماه رمضان روی آنتن شبکه یک سیما میرود.
مجتبی وحیدی مدیر تولید سریال «کلاه پهلوی» ساخته ضیاءالدین دری در این زمینه گفت: «ما تا روز دوم ماه رمضان همچنان در شهرک غزالی تصویربرداری این سریال را انجام میدادیم اما از اول مرداد کار متوقف شد.»

او ادامه داد: «با توجه به اینکه قرار است در شهریورماه پخش کلاه پهلوی آغاز شود با سرعت مشغول آماده سازی 20 قسمت اول سریال هستیم. تاکنون تدوین این قسمتها به پایان رسیده و با انجام برخی کارهای فنی مانند صداگذاری، موسیقی و افکت و اصلاح رنگ بر روی این قسمتها، بیش از یک سوم «کلاه پهلوی» آماده پخش از شبکه یک میشود.»
داستان این سریال تاریخی مربوط به شهرستان کوچکی است که با ورود یک فرماندار جوان و متجدد به آن و صدور فرمان کشف حجاب توسط رضا خان دستخوش حوادث و وقایع محتلفی میشود.

کارگردانی این سریال را که از سال 80 تولید آن کلید خورده سیدضیاء الدین دری و تهیهکنندگی آن را محمدرضا تختکشیان برعهده دارد و امین حیایی، مریلا زارعی، محمدرضا شریفینیا، گوهر خیراندیش، داریوش فرهنگ، داود رشیدی و شقایق فراهانی از جمله بازیگران آن هستند. این پروژه تلویزیونی رکوردار طولانیترین بازه زمانی تولید در میان مجموعههای سیما محسوب میشود.

همراهی کنید لطفن :)
هرشب ساعت 8

فاطیما+ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۵۳ قبل از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر فعال بخش فرهنگ و هنر

*dorsa* آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     
پیش فرض آغاز پخش سریال «کلاه پهلوی» از 17 شهریور

خبرگزاری فارس: مدیران تلویزیون تصمیم گرفته اند پخش سریال «کلاه پهلوی» به کارگردانی سیدضیاءالدین دری را از روز جمعه -17 شهریورماه- در شبکه یک آغاز کنند.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، پس از گذشت یک دهه که کار تولید مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» طول کشید، سرانجام این سریال که جزو مجموعه های الف ویژه و فاخر تلویزیون محسوب می شود، روی آنتن شبکه یک سیما می رود.

بنابراین گزارش، مدیران سیما تصمیم گرفته اند اولین قسمت این سریال روز جمعه -17 شهریورماه- هم زمان با قیام خونین 17 شهریور پخش شود.

به گزارش فارس، مجموعه تلویزیونی کلاه پهلوی به کارگردانی سیدضیاءالدین دری و تهیه کنندگی محمدرضا تخت کشیان ساخته شده و اکثر بازیگران معروف سینما و تلویزیون نظیر امین حیایی، داود رشیدی، داریوش فرهنگ، رضا کیانیان، گوهر خیراندیش، شقایق فراهانی، داریوش کاردان، محمدرضا شریفی نیا و ... در آن ایفای نقش کرده اند.

این سریال بناست در 50 قسمت پخش شود و موسیقی تیتراژ آن را فریدون شهبازیان می سازد.
سریال کلاه پهلوی مانند کیف انگلیسی که آخرین ساخته دری در تلویزیون محسوب می شود، به تاریخ معاصر کشورمان می پردازد و روایتگر اوضاع ایران در سالهای حکومت رضاشاه پهلوی و ماجرای کشف حجاب است.

دلم میخواد وقتی این روزها تموم شد، بزنم پشت خدا، آروم در گوشش بگم:
خدایا حال کردی جنبه رو؟!

*dorsa* آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۳۱ مرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۰۶ قبل از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

حاجی بلا آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

گزارشی از تولید و پخش سریال «كلاه پهلوی»

در این سریال اكثر بازیگران سینما، تلویزیون نیز حضور دارند كه برخی از این بازیگران در سریال
«كیف انگلیسی» نیز حضور داشتند. داریوش فرهنگ، امین حیایی....

رضاخان با «كلاه پهلوی» به تلویزیون میآید
«سیدضیاءالدین دری» را با فیلمهای سینمایی «من و دبورا»، «عشق ممنوع»، «لژیون»، «باد و شقایق»، «سینما و سینماست» و «صاعقه» میشناسیم اما اكثر مردم وی را با ساخت فیلمهای تاریخی در تلویزیون میشناسند، سریالهایی ماندگاری چون «كیف انگلیسی» كه توانست مخاطبان زیادی را جذب كند. دری در این سریال دوران پهلوی دوم را در مضمونی عاشقانه روایت كرده است. «كیف انگلیسی» سریالی تاریخی، دراماتیك و تاثیرگذاری بود كه به گفته خود ضیاءالدین دری از لابهلای خاطرات واقعی پدرش به صفحه تلویزیون آمد. با تمام شدن «كیف انگلیسی» زمزمههای تولید و پخش سریال تاریخی دیگر به گوش رسید و این بار «كلاه پهلوی»، نامی جذاب كه نشان میدهد این فیلم به دوران پهلوی باز میگردد. سریال «كلاه پهلوی» قرار بود خرداد ماه سال جاری به شبكه اول بیاید اما به دلیل تداخل با پخش سریال «مختارنامه» این كار میسر نشد. حال قرار است این سریال تاریخی و درجه «الف» كه پروسه نگارش و تولید آن 10 سال به طول انجامیده، بعد از ماه مبارك رمضان هر جمعه روی آنتن شبكه اول برود. در این گزارش نگاهی به چگونگی تولید و روند اجرایی این سریال خواهیم داشت.

پروسه تولید «كلاه پهلوی»
فیلمنامه این سریال از سال 80 كلید خورد، البته قرار بود فیلمنامه «كلاه پهلوی» در سه سال به نگارش درآید اما پروسه نگارش آن بیش از سه سال به طول انجامید. اگر چه ایده اولیه نگارش سریال به سال 1361 باز میگردد، در آن سالها قرار بود این سریال به فیلم سینمایی و حتی تلهتئاتر نیز تبدیل شود كه این امر محقق نشد. در آن سالها طرح فیلمنامه را به سازمان صدا و سیما ارائه داد و مورد تصویب قرار گرفت. از سال 1383 تهیهكنندگی این كار به «محمدرضا تختكشیان» رسید. البته قبل از آن نیز برخی از دكورها انتخاب شده و بخش كوچكی از بافت قدیم تهران نیز اجرا شد. در سال 1383 نیز با حضور تختكشیان به عنوان تهیهكننده، گروه كمكم شكل نهایی خود را گرفت و البته «محمدرضا شریفینیا» از ابتدا با ضیاءالدین دری همراه بود. ابتدا قرار بود تا بخشهای خارج از كشور این سریال فیلمبرداری شود كه این امر محقق نشد، چرا كه سه قسمت ابتدایی سریال از كشور فرانسه آغاز شده و به گفته «مجتبی وحیدی»، مدیر تولید این سریال اگر قسمتهای ابتدایی در فرانسه ضبط میشد،میتوانست كمك زیادی به كارگردان كند اما در نهایت گروه كار خود را با ضبط بخشهای ایران آغاز كرد و این سریال 15 تیر ماه سال 1385 كلید خورد.وی ادامه داد: گروه كار خود را با ضبط لوكیشنی از سفارت فرانسه (خانه سیسمون) آغاز كرد. بعد از اتمام كار گروه در سفارت فرانسه، در شهریور 85، فیلمبرداری خود را در شهرك سینمایی غزالی آغاز كرد و در اوایل كار نیز به صورت همزمان در لوكیشن خانههای قدیمی و انجمن حكمت و فلسفه فیلمبرداریها صورت گرفت.

البته در این سریال از بناهای قدیمی مانند دبیرستان البرز برای ساخت دكور شهربانی و نظمیه نیز استفاده شده و برخی خانههای قدیمی و حیاطدار محله پاچنار هم به خانه اشخاصی مانند حاجیخان و صمصام تبدیل شده است و كارگردان حتی از برخی لوكیشنها و دكورهای سریال «در چشم باد» هم استفاده كرده است.

با این حال دكور اصلی «كلاه پهلوی» در شهرك سینمایی بود و گروه در سال 1386 به صورت كامل در آنجا مستقر شد. این سریال درباره جوانی است که درس میخواند و فرماندار شهر زادگاهش میشود، درست زمانی که فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان صادر شده و او موظف به اجرای این فرمان است. «مجتبی وحیدی» درباره داستان این سریال به تهران امروز گفت: این جوان تحصیلكرده قرار است كه در شهری كه زندگی میكند برخی از خانهها را ویران و بافت قدیمی را به بافت جدید تبدیل كند و خانههایی مانند خانههای فرانسوی بسازد كه در این فیلم این تغییرها و تخریب بافت قدیمی تهران نشان داده شده است و این اتفاق نیز در شهرك سینمایی میافتد.
وی تصریح كرد: فیلمبرداری در این دكورها تا خرداد 89 ادامه داشت و حتی این اواخر نیز گروه با همان دكورها كار كرده است.

دو ماه فیلمبردای در فرانسه و 21 بازیگر فرانسوی
در بخش فیلمبردای خارج از كشور نیز، گروه در دو مرحله به فرانسه سفر كرد، یك بار در سال 1389 گروه به مدت دوماه به فرانسه سفر كرده و در آنجا بخشهایی از این سریال فیلمبرداری شد اما با توجه به رسیدن فصل زمستان،گروه به ایران بازگشت و برای دومین بار اردیبهشت ماه سال 1390 گروه به مدت 10 روز به فرانسه سفر كرد و كارهای نهایی فیلمبرداری در خارج از كشور به پایان رسید. در این سریال به جز 21 بازیگر فرانسوی، مابقی ایرانی بودند و در ضبط خارج از كشور نیز 6 بازیگر اصلی فرانسوی و 21 بازیگر فرعی فرانسوی گروه را همراهی كردند. تنها بازیگر ایرانی كه تنها در فرانسه بازی داشت و در ایران هیچ بازی نداشته، «قطبالدین صادقی» است كه در این سریال نقش سفیر ایران در فرانسه را بازی كرده و در نقش «تقیزاده» ظاهر شده است.

حضور 210 بازیگر زن و مرد در كلاه پهلوی
در ایران اما سریال علاوه بر بازیگران خارجی، 150 بازیگر اصلی و فرعی مرد و 70 بازیگر اصلی و فرعی زن حضور داشتند.

هدایت بازیگران توسط دری
وحیدی درباره بازیگردان این سریال نیز اظهار داشت: در سریال «كلاه پهلوی» بازیگردان به معنای واقعی وجود ندارد و ضیاءالدین دری هدایت بازیگران را بر عهده دارد.
در این سریال اكثر بازیگران سینما، تلویزیون نیز حضور دارند كه برخی از این بازیگران در سریال «كیف انگلیسی» نیز حضور داشتند. داریوش فرهنگ، امین حیایی، داوود رشیدی، محمدرضا شریفینیا، رضا کیانیان، شادروان عباس امیری، سیروس گرجستانی، حسام نواب صفوی، داریوش کاردان، شقایقفراهانی، گوهر خیراندیش، مریلا زارعی، ماهچهره خلیلی، نیلوفر خوشخلق، سیدآناهیتا دری، امیرحسین آرمان از جمله بازیگران گروه پرجمعیت است كه میتوان به آن اشاره كرد. اما نكته قابل توجه این سریال تصمیم كارگردان است كه نقش اصلی آن را به یك بازیگردان مبتدی داده است. «امیر علی دانایی» به طور حتم بعد از این سریال یك چهره شناخته شده، میشود و دری در این سریال وی را به مخاطبان معرفی خواهد كرد.

به دنبال سكوی تعزیه
«مجتبی وحیدی» درباره چگونگی روند كار اظهار داشت: در حال حاضر بخش اعظم كار تمام شده و تنها دو بخش از فیلمبرداری این سریال باقی مانده است. یك بخش فیلمبرداری مربوط به تهران قدیم و بخش دیگر تعزیه است كه باقی مانده و ما به دنبال لوكیشن تعزیه هستیم.در حال حاضر به تكیهای نیازداریم كه در اطراف آن حجرههایی وجود داشته باشد و هنوز این سكوی تعزیه را پیدا نكردهایم. وی در توضیح بیشتر ادامه داد: در بخش فیلمبرداری تهران قدیم نیز، بخشهایی از سریال را در خیابان لالهزار شهرك سینمایی فیلمبرداری كردهایم و بخش دیگر آن را در برخی از مناطق تهران فیلمبرداری میكنیم. چون وقایع این فیلم نیز درباره دوران سقوط رضاخان و كشف حجاب است. در حال حاضر در شهر تهران به دنبال لوكشین تهران قدیم هستیم كه تغییر خاصی نكرده باشد. یكی از مناطق مورد نظرمان در ضبط این سریال خیابان امام خمینی (توپخانه سابق) است كه در این خیابان كه دروازه قدیم نیز واقع شده، كار فیلمبرداری را انجام دهیم. در تهران اكثر بافتهای قدیمی از بین رفته و ما به دنبال بافتهای قدیمی هستیم.

آمادهسازی قسمتهای اولیه برای پخش
البته گروه «كلاه پهلوی» این لوكیشنها را برای قسمتهای آخر سریال نیاز دارند. قرار است 20 تا 25 قسمت اول این سریال تاریخی به زودی به شكبه اول سیما داده شود به همین دلیل همزمان با كارهای دیگر، كار تدوین و صداگذاری و امور فنی و لابراتواری قسمتهای اولیه به صورت همزمان آغاز شده و به صورت همزمان نیز كار موسیقی این سریال انجام میشود. بهمن حیدری كار میكس و صداگذاری سریال را انجام میدهد و سیامك مهماندوست نیز كار تدوین را انجام میدهد.
انتخاب بازیگر این سریال «محمدرضا شریفینیا» است كه در دیگر كارها با دری همكاری داشته، داریوش پیرو نیز طراحی صحنه و سارا خالدی طراحی لباس این سریال بلند تاریخی را بر عهده دارد. در حال حاضر نیز فریدون شهبازیان در حال ساخت موسیقی این سریال است. اما گویا هنوز تیتراژ سریال مشخص نیست.

منبع: tehrooz.com

برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

بعضی وقتا مجبوری...تو فضای بغضت بخندی..
دلت بگیره ولی دلگیری نکنی..شاکی بشی ولی شکایت نکنی ...
گریه کنی اما نذاری اشکات پیدا شن...
خیلی چیزارو ببینی ولی ندیدش بگیری...
خیلی ها دلتو بشکن و تو فقط سکوت کنی...

خدایـــآا !من اینجا دلــمـ سخت معـــجزه میخواهــد...!

ویرایش توسط حاجی بلا : ۳۱ مرداد ۱۳۹۱ در ساعت ۱۱:۰۹ قبل از ظهر
حاجی بلا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱ شهريور ۱۳۹۱, ۰۴:۰۵ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

alizee به Yahoo ارسال پیام
بدون امتیاز  0 امتیاز     

مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» به کارگردانی سید ضیاء الدین دری سرانجام در کنداکتور شبکه یک سیما قرار گرفت و پخش آن 17 شهریورماه آغاز میشود.

به گزارش سينما خبر، پخش مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» به کارگردانی به کارگردانی سید ضیاء الدین دری و تهیهکنندگی محمدرضا تختکشیان سرانجام پس از کش و قوسهای فراوان از 17 شهریورماه ساعت 22 از شبکه یک سیما آغاز میشود.
ضبط تصاویر این سریال که از سال 80 تولید آن آغاز شد همچنان ادامه دارد و گروه تولید «کلاه پهلوی» طی یک ماه و نیم دیگر تصویربرداری این مجموعه را به پایان می رسانند. تاکنون 20 قسمت از سریال آماده پخش شده است. ضمن اینکه ساخت موسیقی تیتراژ توسط فریدون شهبازیان پیگیری میشود.
«کلاه پهلوی» ماجرای جوانی به نام فرخ را دنبال میکند که پس از ادامه تحصیل در فرانسه به ایران میآید و در شهری کوچک فرماندار میشود. در همین زمان با صدور فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان او موظف به اجرای این فرمان میشود.
داریوش فرهنگ، داریوش کاردان، شقایق فراهانی، رضا کیانیان، گوهر خیراندیش، فرهاد آئیش، جمشید شاهمحمدی، رضا فیاضی، بهاره افشار، محمدرضا شریفینیا، مریلا زارعی،عباس امیری، صالح میرزاآقایی، آناهیتا نعمتی، کاظم افرندنیا، شهره لرستانی، نیلوفر خوش خلق، سیروس گرجستانی، فرشید ابراهیمیان، داود رشیدی، بیوک میرزایی و نادر سلیمانی بازیگران اصلی سریال هستند.
«کلاه پهلوی» که جزومجموعه های الف ویژه و فاخر تلویزیون محسوب می شود، قرار است در 50 قسمت جمعهشبها به روی آنتن این شبکه برود و پخش آن تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش شبکه ایران سیدضیاء الدین دری کارگردان سرشناس تلویزیون که خالق آثاری چون «کیف انگلیسی» بوده شب گذشته در برنامه رادیویی «دیالوگ» که از جمله برنامه های پرمخاطب «رادیونمایش» است حاضر شده و نکاتی را درباره روال ساخت کارهای تاریخی در تلویزیون و سینمای ایران مطرح کرد. بخشهایی از گفته های دری را در ادامه می خوانید:
تاریخ+دراماتیک کردن رویدادها
در کارهای تاریخی می بایست به اندازه ای که برای تاریخ ارزش قائلیم برای دراماتیک کردن ماجراها هم ارزش قائل شویم. البته فیلمسازان همواره این ترس را دارند که مبادا مورخین از حاصل کار آنان ایراد بگیرند اما یک مورخ هم باید درک کند که سینما، سازوکار خاص خود را دارد و نمی شود یک سری تصویر تاریخی را بدون ارتباط داستانی به هم متصل نمود. به عنوان مثال «کیف انگلیسی» به اندازه وجهه تاریخی وجهه داستانی جذاب خود را هم داشت که در یاد مخاطبان ماند.
همه از پرداختن به ساواک واهمه دارند
یکی از مقولاتی که در تاریخ معاصر ما کمتر بدان پرداخته شده مساله ساواک است. متاسفانه فیلمسازان ما از ترس اینکه مبادا در وادی تکرار بیفتند از تصویرگری فیلمهایی که ساواکیها، کاراکترهای اصلی آن هستند پرهیز می کنند در صورتی که حتی پرداختن به زندگی یک ساواکی هم باید با دقت تمام صورت گیرد و منطبق با الزامات واقعگرایانه. به هر حال باید در چرایی ریشه های فسادها و جنایتهایی که توسط ساواک صورت گرفت به سیر استحاله آدمهایی که وارد ساواک می شدند توجه کرد؛ به هر حال یک ساواکی هم که از همان زمان کودکی، ساواکی نبود بلکه طی سالهای متمادی و بعد از گذراندن دورانی خاص پا در جرگه فساد می گذاشت.
کار بر روی هویدا
یکی از شخصیتهای تاریخ معاصر که مورد توجه من بود امیرعباس هویدا بود؛ مردی که بیش از ده سال نخست وزیر ایران بود و جالب اینکه کتابی که مروری دارد بر سرگذشت وی یکی از پرمخاطب ترین کتابهای دوران ما بوده و بارها تجدید انتشار شده است. من طرح اصلی داستانی که مروری داشته باشد بر زندگی هویدا را نوشته و آن را با یکی از مراجع موثق رسانه ملی در میان گذاشتم؛ خوشبختانه آن مرجع هم از طرح استقبال کرد و از من خواست کار بر روی آن را ادامه دهم. این شد که آن طرح 50 صفحه ای به یک طرح 150 صفحه ای بدل شده و در این طرح سعی کردم چگونگی ایجاد فساد در شخصیتی که بیش از یک دهه بر سر کار بوده را تصویر کرده و از این بگویم چطور می شود فردی مانند هویدا علیرغم نارضایتی عمومی همچنان به فعالیت خود ادامه دهد.
چرا به زندگی فردوسی نپرداخته ایم
کم کاریهای بسیاری در ساخت آثار تاریخی داشته ایم که اصلی ترین دلیل آن هم پرهزینه بودن این کارهاست. به هر حال یا صداوسیما یا بنیاد فارابی و وزارت ارشاد باید پشت پروژه های تاریخی باشند تا تولید آنها به نتیجه برسد. در مودر تاریخ قبل از اسلام هم کار زیادی نکرده ایم که دلیل اصلی آن هم هزینه بر بودن کارهاست. مثلا فردوسی یکی از شخصیتهایی است که باید درباره دوران او کار درخوری می ساختیم اما چنین کاری نکرده ایم. به نظر می رسد رفته رفته باید به این دوران تاریخی هم ورود کنیم.
حتما قسمتهای ابتدایی «کلاه پهلوی» را ببینید
تازه ترین کارم «کلاه پهلوی» از هفته آینده روی آنتن می رود. خواهشی دارم از مخاطبان و آن هم اینکه حتما پنج شش قسمت ابتدایی این سریال را ببینند تا روال کار دستشان بیاید و بفهمند اوضاع ماجراها از چه قرار است.
پایان مطلب/

سینماپرس- گروه تلویزیون/ در آستانه پخش قسمت اول سریال کلاه پهلوی گروهی از سایت های غیرمجاز به استقبال از پخش این سریال تاریخی رفته اند.

به گزارش خبرنگار تلویزیون سینماپرس، اولین قسمت سریال کلاه پهلوی امشب ساعت 22:20 از شبکه یک سیما پخش می شود و مخاطبان در این سریال شاهد بازگشت دو شخصیت محوری داستان از فرانسه به ایران هستند.
فرخ و بلانژ با بازی «امیرعلی دانایی» و «نگین محسنی» دوشخصیت اصلی این سریال تاریخی هستند که صحنه بازگشت آنها از فرانسه به ایران، آغازگر قصه این سریال خواهد بود، قصه ای که مخاطبان قرار است در 50 قسمت آن را دنبال کنند.
نکته جالب توجه اینکه با وجود اینکه پخش این سریال از شبکه یک سیما هنوز آغاز نشده اما لینک دانلود قسمت اول سریال کلاه پهلوی به صورت خالی در سایت های مختلف برای دانلود گذاشته شده و در آن پیغامی با عنوان اینکه «بلافاصله پس از نمایش سریال، با کیفیتی خوب می توانید سریال کلاه پهلوی را از این سایت دانلود کنید» دیده می شود. در دو سال اخیر سایت های مختلفی اقدام به ضبط سریال های مطرح در حال پخش قرار دادن لینک آن برای دانلود اقدام کرده اند که این مسئله سبب شده مخاطبان فراوانی به این سایت ها مراجعه کنند و در این زمینه صدا و سیما همچنان در موضع انفعال بوده و اقدامی انجام نداده است.
داستان این سریال تاریخی در دوره رضاخان و در شهرستان کوچکی رخ می دهد و با ورود یک فرماندار جوان و متجدد (با بازی امیرعلی دانایی) به آن و صدور فرمان کشف حجاب توسط رضا خان، حوادث و وقایع مختلفی در این شهرستان رخ می دهد.
کارگردانی این سریال را سید ضیاء الدین دری برعهده دارد. امین حیایی، داریوش فرهنگ، محمدرضا شریفی نیا، مریلازارعی، شقایق فرهانی، داود رشیدی، امیرعلی دانایی، نگین محسنی، بهاره افشار، سیروس گرجستانی، عباس امیری، رضا کیانیان، فخرالدین صدیق شریف،گوهر خیراندیش، قطب الدین صدق، ماه چهره خلیلی، حسام الدین نواب صفوی، صالح میرزاآقایی، داریوش کاردان، فرهاد آییش، رضافیضی، ثریا قاسمی، آناهیتا نعمتی، ساراخویینی ها، شهروز ابراهیمی، سپند امیرسلیمانی، نادرسلیمانی، رز رضوی ، فرشید ابراهیمیان، بیوک میرزایی، مهدی تقی نیا و بازیگران جوان: امیرحسین آرمان،آناهیتا دری، ساناز کاشمری، ساناز طاهری، حنانه شهشهانی و... برخی از بازیگران این سریال هستند.
کلاه پهلوی با حضور این عوامل در پشت دوربین ساخته شده است:
مدیر فیلمبرداری: حسن قلی زاده ،سعید واثق ،مدیر فیلمبرداری درفرانسه: تورج اصلانی، ویسنج ژنو، صدابردار و صداگذار : بهمن حیدری، محمود خرسند، طراح صحنه در فرانسه و فاز آخر در ایران: داریوش پیرو، مشاوره هنری بخش فرانسه: ملک جهان خزایی، مدیر دوبلاژ در فرانسه: علیرضا باشکندی، طراح گریم: مهین نویدی، تدوین: سیامک مهماندوست، ضیاءالدین دری، دستیار تدوین: شهاب فراهانی، موسیقی: فریدون شهبازیان، برنامه ریز:مجتبی وحیدی، زهرا تخت کشیان، دستیار اول کارگردان: سید نویدالدین دری، دستیار دوم: حامد مقدسی، منشی صحنه: مونا سهل آبادی، طراحی لباس: سارا خالدی، انتخاب بازیگر: محمدرضا شریفی نیا.

برای من که عشق و تو چشم تو شناختم

واسه من که خودم رو به دنیای تو باختم

تو رو دیدن میتونه بشه روز تولد

میشه چشات و دید و دوباره عاشقت شد

alizee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۵ شهريور ۱۳۹۱, ۱۲:۳۶ قبل از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

alizee به Yahoo ارسال پیام
بدون امتیاز  0 امتیاز     

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» طی روزهای گذشته به پایان رسید و در حال حاضر گروه سازنده این سریال در تعطیلات به سر میبرند.
بنابراین گزارش، دری منتظر صدور ویزا از سوی سفارت فرانسه است تا بخشهای پایانی «کلاه پهلوی» را با حضور حدود ۶ تن از بازیگران اصلی در کشور فرانسه تصویربرداری کند.
مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» جزء پروژههای الف سیما محسوب میشود که حدود ۵ سال مرحله تصویربرداری آن به طول انجامید. این سریال یکی از مجموعههای پر بازیگر محسوب میشود که در برخی از سکانسهای آن حدود ۴۰۰ هنرور حضور داشتهاند. سریال «کلاه پهلوی» به تهیهکنندگی «محمدرضا تختکشیان» در۳۰ قسمت ۵۰ دقیقهای برای گروه فیلم و سریال شبکه اول سیما تهیه میشود و گروه در حال حاضر مشغول رایزنی برای انتخاب آهنگساز آن هستند.
«کلاه پهلوی» داستان جوانی به نام «فرخ» است که پس از ادامه تحصیل در فرانسه به ایران میآید و در شهری کوچک فرماندار میشود. در همین زمان فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان صادر شده و او موظف به اجرای این فرمان است اما…
سریال «کلاه پهلوی»، از پروژههای عظیم و تاریخی شبکه اول سیماست و بازیگرانی چون امین حیایی(کریم)، داریوش فرهنگ(صمصام)، داوود رشیدی (موسیو آلفونس)، محمدرضا شریفینیا(میرزا رضا)، سیروس گرجستانی(یاور نیکوکار)، رضا فیاضی(حکمت)، فخرالدین صدیق شریف(احسان)، داریوش کاردان (جوانشیر)، فرهاد آئیش(سرپاس مختاری)، جمشید شاه محمدی(مستشارنیا)، سید حسام نواب صفوی(سیروس)، بیوک میرزایی (ماشا الله خان)، رحمان باقریان (سید علی)، عباس امیری(آقا ذبیح الله)، سید مهدی تقینیا(داوود خان)، اکبر رحمتی(مش جعفر)، تورج فرامرزیان (یعقوب)، کاظم افرندنیا (افراسیابی)، صالح میرزا آقایی (ژان)، نادر سلیمانی (رضا شوفر)، فرشید ابراهیمیان(موید)، سید ابراهیم بحرالعلومی(حاج حسین)، اسماعیل سلطانیان (مامور گمرک)، غلامرضا علی اکبری (محتشم السلطنه اسفندیاری)، عباد کریمی (کربلایی صراف)، امیر علی دانایی (فرخ)، سپند امیر سلیمانی (بهرام)، شهروز ابراهیمی (خسرو)، مسعود سخایی(کمالی)، مهیار پورحسابی (جوهر)، جواد زیتونی(مظفر)، سید نوید دری(محمد علی)، کامبیز زندی(استوار کرمانی)، مهدی آگاهی (اصغری)، علی پیشدادیان(بیگدلی)، رحمان حسینی(سلامت)، کیانوش گرامی (اسی)، پرویز عاشورنیا(مشد علی)، امیرحسین آرمان(امیر)، فرامرز روشنایی(شهباز)، امین ایمانی(اسفندیار)، سام حسامی(حسام)، رضا دلاوری(غلام)، حسین حجت(جهان)، رضا نمازی(میرزا آقا)، سعید جم(مش علی صفر)، احمد صلاحی(معمار اسحاق)، اصغر تنهایی(اصغر)، حمید سرلک (حمید)، مسعود منصوری (ابرام سلاخ)، علی خجک(قاپ باز)، سعید اردستانی (قاپ باز)، ساسان اعلاییان (شهریار آرایشگر)، مرتضی علیزاده (ایرج خیاط)، ناصر نعمتی (حسین چلویی)، محمد حاج حسینی(ملااحمد)، مسعود حجازی مهر(سید اکبر)، مریلا زارعی(فروغ)، گوهر خیراندیش(مهر آفرین)، شقایق فراهانی (مه لقا)، سارا خویینیها (عالیه)، شهره لرستانی (شایسته)، آناهیتا نعمتی(زرین تاج)، ماه چهره خلیلی (سیمپسون)، نگین محسنی(بلانش)، بهاره افشار (شادی)، مژگان ربانی (توران)، مژگان جودی (جیران)، آناهیتا دری (تهمینه)، رز رضوی (نفیسه)، ساناز کاشمری (پری)، حنانه شهشهانی (پریوش)، مریم بوبانی (آغا بی بی)، سحر آربین (گلدسته)، ساقی زینتی (همسر نیکوکار)، ساناز طاهری(آفاق)، فرحناز منافی ظاهر (قدسی)، سارا منجزی (تانیا)، نیلوفر خوشخلق (فاطمه).
«ضیاءالدین دری» آخرین بار با سریال «کیف انگلیسی» به شبکه اول سیما آمده است.

کلاه پهلوی به لاله زار برگشت+تصاوير

عوامل مجموعه تلویزیونی«کلاه پهلوی»پس از فرانسه عازم لاله زار شهرک سینمایی غزالی میشوند.

به گزارش سینما خبر؛محمدرضا تخت کشیان،ضیا الدین دری، امیرعلی دانایی و نگین محسنی که پس از حدود 3هفته فیلمبرداری در فرانسه بامداد (چهارشنبه) به تهران برگشتند بهزودی برای ادامه فیلمبرداری سریال عازم شهرک غزالی میشوند.

زندان، فرمانداری و کوچههای اطراف آنها، ورودی خیابان سامان و لاله زار از جمله لوکیشنهای شهرک سینمایی غزالی هستند، که ادامه سریال «کلاه پهلوی» در آن فیلمبرداری میشود. البته در نیمه دوم این سریال تعداد بازیگران مانند قسمتهای اولیه نیست و بار اصلی کار روی دوش امیرعلی دانایی، محمد رضا شریفی نیا و امین حیایی است.

به گفته نوید الدین دری؛دستیار اول کارگردان تصویر برداری این 25 قسمت هم ظرف دوماه آینده تمام میشود بنابراین احتمالا از روزهای ابتدایی خرداد ماه شاهد پخش آن از شبکه یک هستیم زیرا 4 قسمت اول این سریال آماده شده است و بهمن حیدری و محمود خرسند صدابرداران این مجموعه هم همزمان کار صداگذاری را هم انجام میدهند. همچنین فریدون شهبازیان نیز سخت مشغول ساخت موسیقی 10 قسمت اول کلاه پهلوی است.

داستان این سریال تاریخی مربوط به زندگی جوانی است که فرماندار شهر زادگاهش شده و درست در همین زمان فرمان کشف حجاب از سوی رضاخان صادر شده و او موظف به اجرای این فرمان است.

تعدادی از بازیگران سریال کلاه پهلوی عبارت است از: امین حیایی، داریوش فرهنگ، محمدرضا شریفی نیا، مریلازارعی، شقایق فرهانی، داودرشیدی،امیرعلی دانایی،نگین محسنی، بهاره کیان افشار،سیروس گرجستانی،عباس امیری،رضاکیانیان، فخرالدین صدیق شریف، گوهر خیراندیش، قطب الدین صادقی، ماه چهر خلیلی، حسام الدین نواب صفوی، صالح میرزاآقایی، داریوش کاردان، فرهاد آیش، رضاصیادی، خانم ثریا قاسمی، آناهیتانعمتی، ساراخویینیها، و بازیگران جوان: امیرحسین آرمان، آناهیتادری، سانازکاشمری، سانازطاهری و حنانه شهشهانی.
ضیالدین دری تا پیش از این مجموعه «کیف انگلیسی» را برای شبکه یک سیما کارگردانی کرده بود.

دری: پنج قسمت اول «کلاه پهلوی» را با دقت ببینید

تلویزیون - سیدضیاالدین دری میگوید کتاب «کلاه پهلوی» سال 1365 به قلم او نگاشته شد و برای تبدیل آن به فیلمنامه داستان را گسترش داد.

به گزارش خبرآنلاین، جمعه شب 24 شهریور قبل از آغاز پخش نخستین قسمت مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی»، سیدضیاالدین دری کارگردان این مجموعه درباره چگونگی ساخت این پروژه تاریخی صحبت کرد.

او در ابتدای صحبتهایش به تاریخ روایت قصه اشاره کرد و گفت: «اوج روایت قصه در سالهای 1320تا 1308 روایت میشود و تلاش شده زندگی 80 سال پیش مردمان این سرزمین به تصویر کشیده شود.»

دری در ادامه گفت: «متاسفانه بسیاری از شبکههای ماهوارهای ساختههای ما را زیر سئوال میبرند و برچسب سفارشی بودن به آن میزنند. در صورتی که اکثر تولیدات اروپایی و آمریکایی سفارشی ساخته میشود، اما تا به تولیدات صداوسیمای ما میرسد سفارشی کار کردن جرم محسوب میشود.»

این کارگردان در ادامه گفت: «من مجموعه «کلاه پهلوی» را در سال 1365 به صورت کتاب منتشر کردم و برای تبدیل آن به یک فیلمنامه باید تا حدی داستان را گسترش میدادم. کتاب «کلاه پهلوی» مدرکی است که نشان میدهد این داستان توسط من نوشته و منتشر شده است.»

کارگردان مجموعه تلویزیونی «کلاه پهلوی» ادامه داد: «از مردم دعوت میکنم تا پنج قسمت ابتدایی سریال را که در فرانسه تصویربرداری شده، با دقت ببینند. زبان فرانسه در پخش به زبان فارسی دوبله شده و کسانی که میخواهند این قسمتها را بدون دوبله ببینند میتوانند این سریال را از شبکه جام جم دنبال کنند.»

او در ادامه از همکاری معاون سیما علی دارابی و مدیر شبکه یک مهدی فرجی تشکر کرد و گفت: «اگر کمکهای این دوستان نبود شاید این سریال به سرانجام نمیرسید و من این سریال را به همه مادران ایران تقدیم میکنم.»

«کلاه پهلوی» جمعهها ساعت 22 روی آنتن شبکه یک سیما میرود.

در خلاصه داستان این سریال تاریخی آمده است: یک ایرانی تحصیلکرده در فرانسه پس از ازدواج با دختر مستشارالدوله و عضویت در لژ فراماسونری به ایران مراجعت کرده و از طریق توصیه فرماندار شهرستان کوچکی چون ساوه مامور اجرای فرمان کشف حجاب در آن شهرستان میشود و به کمک خوانین و شخصیتهای ذی نفوذ شهر طرح و برنامهریزی میکند ولی میرزا رضا تدین بازاری معتمد مردم مقابل او جبهه میگیرد و...

امین حیایی، داریوش فرهنگ، محمدرضا شریفینیا، مریلازارعی، شقایق فرهانی، داودرشیدی، امیرعلی دانایی، نگین محسنی، بهاره افشار، سیروس گرجستانی، عباس امیری، رضاکیانیان، فخرالدین صدیق شریف، گوهر خیراندیش، قطب الدین صادقی، ماه چهره خلیلی، حسام الدین نواب صفوی، صالح میرزاآقایی، داریوش کاردان، فرهاد آییش، رضا فیضی، ثریا قاسمی، آناهیتا نعمتی، سارا خویینیها، شهروز ابراهیمی، سپند امیرسلیمانی، نادر سلیمانی، رز رضوی، فرشید ابراهیمیان، بیوک میرزایی، مهدی تقی نیا و بازیگران جوان: امیرحسین آرمان، آناهیتا دری، ساناز کاشمری، ساناز طاهری، حنانه شهشهانی از جمله بازیگران این سریال تاریخی هستند.

سینماپرس-گروه تلویزیون/ تهیهکننده برنامه هنگام درنگ گفت: از این هفته ضبط و تولید برنامه هنگام درنگ برای بررسی وقایع تاریخی سریال کلاه پهلوی آغاز خواهد شد و پخش این برنامه نیز بعد از پایان هفته دفاع مقدس آغاز خواهد شد.
حامد شکیبانیا تهیه کننده برنامه هنگام درنگ در گفت و گو با خبرنگار تلویزیون سینماپرس بیان کرد: «از هفته جاری ضبط برنامه هنگام درنگ آغاز خواهد شد و پس از پایان هفته دفاع مقدس این برنامه بر روی آنتن خواهد رفت. در تولید این برنامه هدفمان این است که با گذشت زمان اندک و آشنایی و درگیری بیشتر بینندگان با موضوع اصلی سریال کلاه پهلوی، پخش هنگام درنگ با حضور مورخان معاصر و جامعه شناسان آغاز شود».

تهیه کننده برنامه هنگام درنگ درخصوص مدت زمان پخش این برنامه نیز گفت: «زمان پخش برنامه هنگام درنگ پس از پایان سریال کلاه پهلوی و به مدت 50 الی 60 دقیقه خواهد بود».

وی در خصوص انتخاب مجری برای این برنامه اظهار داشت: هنوز در انتخاب مجری برای اجرای برنامه هنگام درنگ به جمع بندی و نتیجه نهایی نرسیده ایم.

شکیبانیا تصریح کرد: موضوع کلی برنامه هنگام درنگ بررسی گذر تاریخی و اجتماعی دهه 1310 تا 1320 یعنی همان دوره ای که داستان فیلم روایت می شود است.

وی درخصوص محتوای برنامه هنگام درنگ توضیح داد: نکته این است که این برنامه قرار است مکمل سریال «کلاه پهلوی» در روایت تاریخ باشد. سریال روایت تاریخ همراه با مقتضیات نمایشی است و هنگام درنگ که بعد از برنامه پخش می شود بررسی مسائل تاریخی و اجتماعی اتفاقات خاص تاریخی روایت شده در فیلم به صورت بسط داده شده و با توضیحات کارشناسان تاریخی است.

تهیه کننده برنامه هنگام درنگ با اشاره به کارشناسانی که قرار است در هنگام درنگ استفاده شود بیان کرد: در این برنامه بیشتر قرار است از تاریخ دان های معاصر برای بررسی بیشتر تاریخ دعوت شود و هدف و نگاهمان در تولید برنامه هنگام درنگ بررسی بُعد سیاسی تاریخ نیست بلکه به مسائل صنعتی و فرهنگی در آن برهه تاریخی نیز خواهیم پرداخت.

شکیبانیا ادامه داد: از افراد تاریخ دان و یا جامعه شناس که در بررسی این برهه تاریخی کارهای تخصصی و پروژه های تحقیقاتی انجام داده اند به عنوان کارشناس در برنامه هنگام درنگ دعوت به عمل خواهیم آورد.

وی با اشاره به اینکه در سری قبل برنامه هنگام درنگ که برای بررسی وقایع مجموعه تاریخی مختارنامه برگزار شد، افزود: در سری قبل از رجبی دوانی به عنوان کارشناس ثابت برنامه استفاده کردیم و برای این سری هم از دکتر موسی حقانی، مدیر پژوهش موسسه مطالعات تاریخ معاصر ایران برای بررسی وقایع تاریخی رخ داده در هرقسمت سریال کلاه پهلوی استفاده خواهیم کرد.

این تهیه کننده در پاسخ به اینکه قرار است از عوامل فیلم هم در این برنامه استفاده شود و با آنها هم به گفتگو و کارشناسی خواهید نشست، توضیح داد: ممکن است از کارگردان و نویسنده سریال کلاه پهلوی به دلیل اینکه خودشان هم به صورت حرفه ای و تخصصی به بررسی وقایع تاریخی این دوره پرداخته اند دعوت به عمل آوریم.برای مختارنامه هم ما قرارمان بر این بود که از کارگردان این مجموعه تاریخی دعوت به عمل آوریم اما به دلیل وجود بعضی مشکلات امکان حضور این کارگردان در برنامه به وجود نیامد اما در مورد کلاه پهلوی احتمال حضور کارگردان زیاد است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: موضوع قابل توجه این است که هنگام درنگ قرار نیست به نقد سریال کلاه پهلوی بپردازد و در واقع گفتگویی تاریخی برای تکمیل وقایع رخ داده در آن برهه تاریخی است.

alizee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۵ شهريور ۱۳۹۱, ۰۲:۳۰ قبل از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر نیمه فعال

ღدختر کائناتღ آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

منم از فضای سریال خوشم اومدددد....کسی نمی دونه این پسره قبلا چه فیلمی بازی کرده؟؟چهره ش اشناست!!!

سپاسگزارم که دوستم داری ... سپاسگزارم ... سپاسگزارم ... سپاسگزارم

ღدختر کائناتღ آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
آینده, از, تصویربرداری, تهران, جایگزین, حتمی, در, دری, زمان, سرگرفته, شد, شود, شوق پرواز, ضیاءالدین, ضیاءالدین دری, می, هفته, پخش, پهلوی, کلاه, کلاه پهلوی

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش