آپلود سنتر
ابزار
تور


نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  1388,04,27
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  1.66
  محل سکونت
  جایی که تو نباشی
  نوشته ها
  3,048
  تشکر
  12,948
  سپاس شده 21,674 در 2,730 پست

  Smile بیوگرافی و مصاحبه از مهرداد صدیقیان | بازیگر
  عصر جمعه (مونا زندی)، اتوبوس شب (كیومرث پوراحمد)، دیوار (محمدعلی طالبی) و حیران (شالیزه عارفپور) مهمترین فیلمهایی هستند كه مهرداد صدیقیان در آنها نقش آفرینی كرده است.او با بازی در فیلم اتوبوس شب نامش بر سر زبانها افتاد و جایزه بهترین بازیگر نوجوان جشنواره فیلم كودك و نوجوان همدان را برای بازی در این فیلم دریافت كرد.همچنین در جشنواره فیلم فجر، جشن خانه سینما و جشنواره فیلم پاسیفیك آسیا نامش در ردیف نامزدهای بهترین بازیگر نقش مرد قرار گرفت. مهرداد صدیقیان متولد 1367 و دیپلمه ریاضی است. این بازیگر نوجوان هنوز در ابتدای راه است و فرصت زیادی برای پیشرفت دارد. گفتگو با مهرداد صدیقیان به بهانه اكران فیلم حیران انجام شد.

  در این چهار سال كه بازیگری را تجربه كردهای، نسبت به روز اول چقدر تغییر كردهای
  و چه نکات جدیدی یاد گرفته ای؟
  احساس میكنم وسواسم روی نقشها خیلی زیادتر شده و بیشتر به ریزهكاریها توجه میكنم. در این مدت هر فیلمی برایم یك كلاس درس بوده و از هر كدام نكتهای آموختهام. الان تا فضا را باور نكنم نمیتوانم بازی كنم. خیلی چیزها سر صحنه اتفاق میافتد. كارگردان از بازیگرش چیزی را میخواهد كه شاید بازیگر با آن مشكل داشته باشد. من باید این تغییرات ایجاد شده توسط كارگردان را باور كنم.


  در مدت 4 سال در 7 فیلم بازی كردهای. كارنامهات نشان میدهد كه بازیگر گزیدهكاری هستی. نگران نیستی كه به خاطر گزیدهكاری خیلی از جذابیتهای بازیگری مثل شهرت را از دست بدهی؟
  اگر گزیدهكار باشم، شهرت هم بتدریج برایم بهوجود میآید. فعلا ترجیح میدهم كمتر بازی كنم. دوست دارم وقتی برمیگردم و به كارنامهام نگام میكنم، كارنامه پرافتخاری داشته باشم. البته كار خیلی سختی است و سواد تئوریك بالایی میخواهد. باید سعی كنم در انتخابهایم اشتباه نكنم هر چند تا حالا اشتباه كردهام.


  تعریف تو از دانش تئوریك چیست؟

  یعنی این كه بتوانم روی فیلمنامه و نقش تمركز كنم. اگر سینماشناس باشم میتوانم بفهمم كه این فیلمنامه پتانسیل لازم برای فیلم خوب شدن را دارد یا نه. وقتی با یك كارگردان فیلم اولی كار میكنی باید به فیلمنامه دقت كنی اما وقتی برای یك كارگردان باسابقه كار میكنی به یك فیلمنامه متوسط هم میشود اعتماد كرد.


  اتفاقا جالب است كه تا حالا بیشتر با كارگردانهای فیلمهای اول و دوم كار كردهای.

  بله، فیلمهای سفر مرگ (حسن آقاكریمی)، عصر جمعه (مونا زندی) و حیران (شالیزه عارفپور) فیلمهای اول این كارگردانها بودند. زم هریر هم دومین فیلم رویینتن بود.


  فیلم حیران برایت چه جذابیتی داشت كه پیشنهاد بازی در آن را پذیرفتی؟

  وقتی فیلمنامه را خواندم دیدم قصه نو و خوبی دارد. مضمون عشق همیشه جذاب است و هیچوقت كهنه نمیشود. در موازات این عشق داستان مهاجر افغان برایم جذاب به نظر میرسید. بازی در نقش یك افغان برایم وسوسه برانگیز بود؛ همچنین نام رخشان بنیاعتماد كه به عنوان تهیهكننده در پروژه حضور داشت.


  حیران از نظر ویژگیهای شخصیتی چه تفاوتی با نقشهای دیگرت داشت؟

  نقشهای قبلی كه بازی كردم همه برونگرا بودند. به عنوان مثال فیلمنامه دیوار یك داستان پر جنب و جوش داشت؛ اما حیران اولین نقش درونگرای من است. شخصیتی است كه خروش ندارد و داد و فریاد نمیكشد. مشكلات زیادی بر سرش ریخته و او با سكوتش مقاومت میكند. از این نظر با دیگر نقشهایم شمایل متفاوتی دارد.


  چطور به نقش یك جوان افغان نزدیك شدی؟

  در شرایط زندگیام خیلی از این افغانها را میدیدم. به اقتضای نقش مجبور شدم با آنها بیشتر مراوده داشته باشم. یكی از كسانی كه به من در این راه كمك كرد سمیعالله عطایی بود. او یكی از دانشجویان خانم نغمه ثمینی است و سواد و فرهنگ خیلی بالایی دارد. درست بر خلاف آن تصور غلطی كه در كشور ما درباره مهاجران افغان وجود دارد.


  یادم میآید در جلسه مطبوعاتی حیران در جشنواره فیلم فجر، خیلی از لهجهات ایراد گرفتند. تا جایی كه یك تبعه افغان روی سن رفت و درباره لهجه توضیح داد. خودت فكر میكنی در بیان این لهجه چقدر موفق بودی؟

  وقتی یك فرد افغان لهجه من را تایید میكند، دیگر حرفی در آن نیست. حیران وقتی كه با دوستان افغان خود صحبت میكرد لهجه افغانی داشت اماچون دانشجوی زبان فارسی بود با تهرانیها كاملا فارسی حرف میزد. در جلسه مطبوعاتی حیران همه دوست داشتند از فیلم ایراد بگیرند. یك بار یك تهیه كننده استرالیایی به من گفت اگر زبان انگلیسی را یاد بگیری میتوانی بیایی و خارج از ایران بازی كنی. من به او گفتم من نمیتوانم با لهجه شما صحبت كنم. او به من گفت لهجه هیچ وقت مانع درست بازی كردن نمیشود.


  تو دو بازی مشترك با زندهیاد «خسرو شكیبایی» داشتهای. یعنی فیلمهای «حیران» و «اتوبوس شب». جلوی شكیبایی بازی كردن برایت سخت نبود؟


  من همیشه گفتهام كه او سخاوتمندترین بازیگر سینما بود. به خاطر این كه كم فروشی نمیكرد
  و برای بهتر شدن كار، تماما از خودش مایه میگذاشت. شكیبایی مثل كسی است كه دست
  بازیگر مقابلش را میگیرد و بالا میكشد. حتی اگر خودش آن پایین بماند. شكیبایی بینهایت
  با سخاوت بود. واقعا نمیدانم چطور توصیفش كنم.
  در فیلم اتوبوس شب از روز اول آنقدر با من صمیمی شده بود كه احساس نمیكردم، كنار خسرو شكیبایی بازی میكنم، احساس میكردم با یك دوست دارم همكاری میكنم كه هر وقت نیاز به كمك داشته باشم به من كمك میكند.
  شكیبایی وقتی جایزهاش را برای فیلم «اتوبوس شب» گرفت، گفت، این جایزه حق مهرداد صدیقیان بود.
  این حرف میتواند بزرگترین افتخار برای یك بازیگر باشد. بویژه وقتی آدم بزرگی مثل «شكیبایی» چنین حرفی بزند. این حرف به همان سخاوت شكیبایی ربط دارد كه جایزهاش را حق یك نفر دیگر میداند.
  در فیلم حیران من فقط در یك سكانس با شكیبایی همبازی بودم و از همان چند لحظه خاطرههای خوبی دارم
  .


  همیشه یکی بود و اون یکی ،هیچ وقت نبود
  همیشه واسه بودن یکی ؛اون یکی اضافه بود
  همیشه این تنها بود و اون نبود
  وقتی که اون اومد ؛ این دیگه تنها نبود


 2. 10 کاربر از پست dokhtarepaeiz تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  1388,06,21
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  3.84
  محل سکونت
  زیر سقف این دنیا
  نوشته ها
  6,811
  تشکر
  14,603
  سپاس شده 126,331 در 7,276 پست

  پیش فرض بیوگرافی و مصاحبه از مهرداد صدقيان | بازیگر


  وی در نقشی منفی در این مجموعه ظاهر شده و به خوبی توانسته با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. در این گفتگو درباره حضور وی در این مجموعه تلویزیونی.....
  بازیگر نقش نیما در مجموعه رمضانی "سقوط یک فرشته" تاکید کرد هنوز هویت این نقش مشخص نیست و او در طول قصه تغییر میکند.
  به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد صدیقیان بازیگر جوانی است که کار خود را با فیلم "عصر جمعه" مونا زندی سال 84 در سینما آغاز کرد. با حضور در این فیلم نشان داد که میتوان به بازیگری از نسل وی اعتماد کرد که تازه پا به عرصه سینما گذاشتهاند. یکی دیگر از بازیهای درخشان وی در فیلم "اتوبوس شب" کیومرث پور احمد بود.

  این شبها صدیقیان را در مجموعه تلویزیونی "سقوط یک فرشته" به کارگردانی بهرام و حمید بهرامیان میبینیم. در کنار کارنامه سینمایی وی، صدیقیان پیش از این در مجموعه تلویزیونی "حیرانی" امید بنکدار و کیوان علیمحمدی به ایفای نقش پرداخته است که هنوز پخش آن آغاز نشده است.
  اما "سقوط یک فرشته" اولین حضور تلویزیونی وی به شمار میرود. وی در نقشی منفی در این مجموعه ظاهر شده و به خوبی توانسته با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. در این گفتگو درباره حضور وی در این مجموعه تلویزیونی، همکاری با بهرامیان، بازی در یک نقش منفی که به ظاهر میتواند نماد شیطان باشد و... صحبت کردیم.

  گویا گزینههای دیگری برای حضور در نقش نیما مدنظر کارگردان بودند و حتی اخباری در این ارتباط منتشر شد.
  من از ابتدا در جریان سیناپس اولیه فیلمنامه بودم. غیر از من فقط یک نفر نامزد این نقش بود و در این ارتباط مابقی فقط شایعاتی بیش نیست. این بازیگر هم به دلایلی حضورش منتفی شد. من انتخاب اول آقای بهرامیان بودم. کاملا هم درجریان فیلمنامه بودم. زیرا نقش نیما در "سقوط یک فرشته" کاملا حساس و خاص بود.

  شما بیشتر بازیگر سینما محسوب میشوید و تلاش میکنید حتی انتخابهای درستی هم در این ارتباط داشته باشد. چطور تصمیم گرفتید با بهرام بهرامیان کار کنید. البته این کارگردان پیش از این با ساخت مجموعه "ساعت شنی" جایگاه خود را در تلویزیون ثبت کرده است. حضور در مدیوم سینما و یا تلویزیون برای شما فرقی نمیکند؟
  در ابتدا اینکه نقشی که برای آن کار به من پیشنهاد شد به نوعی خیلی جذاب بود. البته پیش از این "ساعت شنی" آقای بهرامیان را هم دیده بودم و همیشه دوست داشتم با توجه به کارگردانی خوبی که ایشان دارند فرصتی به وجود آید تا با وی کار کنم. خوشبختانه این امر میسر شد.

  کار در سینما و تلویزیون فرقی برای من نمیکند. اگر فیلمنامه و نقشی که به من پیشنهاد میشود در تئاتر، سینما و یا تلویزیون خوب باشد حتما قبول میکنم. فکر میکنم این مدیوم است که فرق میکند. در غیر این صورت در هر فضایی با وجود فیلمنامه خوب، کارگردان حرفهای و نقشی جذاب و متفاوت میتوان کار خوب ارائه کرد.
  من گاردی نسبت به کار در تلویزیون ندارم. من در مجموعه تلویزیونی "حیرانی" هم بازی کردم. در این کار نقشی که به من پیشنهاد شد جذابیتهای خاص خود را داشت.
  شش سال انتخاب اول من حضور در سینما بود. فکر میکنم پروسه ساخت یک فیلم سینمایی همیشه بیشتر طول میکشد به همین دلیل بازیگر در فرصت مناسبتری میتواند به نقش نزدیک شود. اما در مجموعههای تلویزیونی خصوصا در کارهای مناسبتی این فرصت کمتر است. به همین دلیل همیشه تا پیش از این هم اولویت من سینما بوده است.

  تا کنون در مجموعه تلویزیونی مناسبت که در ماه رمضان پخش میشود و در این سالهای اخیر هم باب شده است، شخصیتهایی طراحی میشوند که نمادی از حضور شیطان هستند. شما برای رسیدن به این نقش از بازی بازیگران دیگر که پیش از این در چنین نقشهایی حضور داشتند، الهام گرفتید؟
  من برای این نقش از هچ چیز و یا هیچ شخصی کپی برداری نکردم. معتقد بودم اگر قرار باشد به چنین نقشهایی توجه کنم قطعا با آدرسهای غلط روبرو میشوم. بیشتر با بهرام بهرامیان به چنین شخصیتی رسیدم. این البته اولین نقش منفی من در کارنامه کاریام محسوب میشود.
  ما تصمیم گرفتیم این فرد در نماد یک شخصیت شیطان و یا منفی با چهرهای شیک و کاملا امروزی، مودب و موقر وارد قصه شود. فکر میکنم تاکنون چنین شخصیتی را در قالب نماد شیطان ندیده بودیم. عمدتا این گونه کاراکترها با نماد مذهبی در فیلمنامه تعریف میشوند.
  من خیلی در انتخاب نقشهایم تلاش میکنم که خودم را تکرار نکنم. البته این موضوع را هم تاکید کنم ما هنوز مطمئن نیستیم که "نیما" شیطان است یا خیر؟ بهتر است مخاطب به این موضوع برسد و نتیجه گیری کند.
  در ادامه قصه شخصیت نیما تغییر میکند و شما با کاراکتری روبرو میشوید که کاملا با شخصیتی که هم اکنون از وی میشناسید متفاوت است. او فرد عصبی با رفتار دیگری خواهد شد. این نوع تغییر شخصیت خیلی سخت است. اما امیدوارم خوب از آب در آمده باشد.

  بازی در چنین نقشهایی باعث میشود شما بعد از این مجموعه با پیشنهادهای زیادی که مرتبط با چنین نقشهایی است، روبرو شوید.
  قطعا چنین اتفاقی میافتد. به همین دلیل کارم سخت تر میشود. اما من هرگز خودم را تکرار نمی کنم. باید در انتخابهای بعدی با دقت و وسواس بیشتری جلو بروم تا دچار اشتباه نشوم.

  برخی از بازیگران که در سینما بازی میکنند وقتی در تلویزیون قرار میگیرند به نوعی کم فروشی میکنند و کمتر وقت میگذارند. اما درباره شما اینگونه نیست به نظر میرسد برای رسیدن به نقش نیما خیلی تلاش کردید. مانند فیلمهای "اتوبوس شب" و "عصر جمعه".
  - تاکید می کنم مدیوم اینها برای من فرق نمی کند. هر گز کم فروشی نمی کنم زیرا من بازیگرم و حرفه ام این است و باید همیشه تلاش کنم تا بتوانم مخاطبم را در هر رسانه ای راضی نگه دارم.

  کارهای مناسبتی سختی های خاص خود را دارد و چنین مجموعه ای نیز اولین حضور شما محسوب می شود. این موضوع کار را برای شما سخت نمی کرد؟
  بله. من پیش از این تجربه کار مناسبتی نداشتم. اما از جهاتی برایم جالب است ما تقریبا سه چهار روز از پخش تلویزیونی جلوتر هستیم. به همین دلیل در لحظه در جریان واکنشهای مخاطبین قرار میگیرم. البته فشار کار بالا است و من اذیت میشوم. اما احساس میکنم به این تجربه نیاز داشتم. من اولین فیلمم "عصر جمعه" را بازی کردم و پس از پنج سال اکران شد و من در این مدت منتظر واکنشها بودم. اما این بار دقیقا این موضوع برعکس است. به غیر از اینکه فشار کار بالا است من مشکل خاص دیگری ندارم.

  ترکیب بازیگران و عوامل این مجموعه را چگونه میبینید؟
  ترکیب بازیگران که خیلی خوب است. خوشحالم در کنار این عوامل هستم. فکر میکنم همه ما برای این مجموعه زحمت میکشیم. بازیها حرفهای است. شاید کار مشکلات دیگری داشته باشد اما فکر میکنم درباره بازیها نمیتوان نقدی وارد کرد. از اینکه کنار مسعود اریگان هستم خوشحالم به هر حال ایشان سبقه تئاتری دارند و پارتنر خوبی برای من محسوب میشوند.

  از نتیجه کار تا امروز راضی هستید؟
  خدا را شکر میکنم تاکنون که واکنشها خوب بوده. در جریان بازخوردها بودهام. "سقوط یک فرشته" میتواند اتفاق مثبتی در کارنامه من باشد.


  گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ  قابل توجه بچه های نود و هشتی

  مکان برگزاری رو نمایی از کتاب تکین حمزه لو و سیمین شیردل
  دوستانی که میخوان شرکت کنند به لینک زیر مراجعه فرمایند


  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]


  التماس دعا....

 4. 8 کاربر از پست mahnameh تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  1390,01,31
  عنوان کاربر
  کاربر خودمونی
  میانگین پست در روز
  0.13
  نوشته ها
  149
  تشکر
  5,981
  سپاس شده 398 در 166 پست
  حالت من : Ghati

  پیش فرض

  مرسی. فک کنم از بازیگرای خوش آتیه( به قول سینمایی ها) بشه
  یکی از متفاوت ترین ها
  [برای مشاهده لینک ها شما باید عضو سایت باشید برای عضویت در سایت بر روی اینجا کلیک بکنید]

 6. کاربر زیر از پست M.matineh تشکر کرده است .


 7. Top | #4

  تاریخ عضویت
  1389,06,28
  عنوان کاربر
  کاربر فعال
  میانگین پست در روز
  0.37
  محل سکونت
  تهران
  نوشته ها
  522
  تشکر
  38
  سپاس شده 621 در 401 پست

  پیش فرض

  امیدوارم بتونه یکی از بازیگران موندگار سینما بشه
  من آخرین حادثه ام تو این سکوت یکنواخت
  اون کسی که تو هق هقش به گریه قافیه نباخت

 8. کاربر زیر از پست zahra** تشکر کرده است .


 9. Top | #5

  تاریخ عضویت
  1390,02,07
  عنوان کاربر
  کاربر خودمونی
  میانگین پست در روز
  0.14
  محل سکونت
  اهواز
  نوشته ها
  161
  تشکر
  0
  سپاس شده 249 در 145 پست

  پیش فرض

  نقششو خوب بازی می کنه


 10. کاربر زیر از پست voronika تشکر کرده است .


 11. Top | #6

  تاریخ عضویت
  1390,05,18
  عنوان کاربر
  کاربر عادی
  میانگین پست در روز
  0.02
  محل سکونت
  هر جا کامپيوتر باشه
  نوشته ها
  18
  تشکر
  32
  سپاس شده 11 در 7 پست

  پیش فرض

  با نمکههههه... مخصوصا" چشمای چپولش...
  .:[BlackBat]:.

 12. Top | #7

  تاریخ عضویت
  1390,05,23
  عنوان کاربر
  کاربر عادی
  میانگین پست در روز
  0.02
  محل سکونت
  شهریار
  نوشته ها
  17
  تشکر
  20
  سپاس شده 18 در 11 پست

  پیش فرض

  خواهش می کنم به بازیگرا احترام بذارید

 13. Top | #8

  تاریخ عضویت
  1390,05,01
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  0.97
  محل سکونت
  ط.ه.ر.ا.ن
  نوشته ها
  1,062
  تشکر
  1,664
  سپاس شده 11,073 در 978 پست

  پیش فرض

  بازی کردنش که محشره قیافه اش هم با نمکه من واقعا قبولش دارم

 14. Top | #9

  تاریخ عضویت
  1390,05,02
  عنوان کاربر
  کاربر نیمه فعال
  میانگین پست در روز
  0.37
  محل سکونت
  زیر آسمون آبی
  نوشته ها
  410
  تشکر
  2,886
  سپاس شده 2,655 در 362 پست

  پیش فرض

  نقش نیما رو خیلی خوب بازی کرد
  ...صبر یک فریب بزرگ است !!!
  سال هاست با غوره ها کلنجار میروم حلوا نمی شوند.....!!!!


 15. Top | #10

  تاریخ عضویت
  1390,02,11
  عنوان کاربر
  کاربر حرفه ای
  میانگین پست در روز
  2.08
  محل سکونت
  همین نزدیکی ها
  نوشته ها
  2,457
  تشکر
  29,111
  سپاس شده 17,151 در 4,074 پست

  پیش فرض

  توی اتوبوس شب خیلی عالی بازی کرد ، توی این سریال هم نشون داد که میشه به آینده کاریش امیدوار بود
  نقش نیما را خیلی زیبا بازی کرد ...

  مرداب به رود گفت : چه کردی که زلالی ….؟
  جواب داد : گذشتم …. !

   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید


  زندگی رقص واژه هاست ...!
  یکی به جرم تفاوت تنهاست ....یکی به جرم تنهایی متفاوت ...!صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. عکس های مهرداد صدیقیان بازیگر نقش نیما در سقوط یک فرشته
  توسط ساناز1370 در انجمن بازیگران ایرانی
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 1390,07,20, ساعت : 02:58 بعد از ظهر
 2. متفاوت از مهرداد صدیقیان
  توسط Cloud_Strife در انجمن بازیگران ایرانی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: 1390,05,25, ساعت : 03:53 بعد از ظهر
 3. بیوگرافی و مصاحبه از رضا کریمی | بازیگر
  توسط mehrzad765 در انجمن بازیگران و عوامل سینمای ایران
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: 1390,05,15, ساعت : 12:01 قبل از ظهر

نمایش کاربران بازدید کننده از موضوع : 24

You do not have permission to view the list of names.

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •