ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
بیوگرافی و مصاحبه از داریوش اقبالی | خواننده
گل نقش طاووس

paradiseagency

?

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21
  1. Top | #1

همکار بازنشسته

میانگین پست در روز
    1.51
    تشکر از کاربر
    17,520
    تشکر شده 35,790 در 6,669 پست
    اندازه فونت

Smile بیوگرافی و مصاحبه از داریوش اقبالی | خواننده

داریوش در ۱۵ بهمن سال ۱۳۲۹ خورشیدی در میانه به دنیا آمد. پدرش محمود اقبالی، از ملاکان آذربایجان بود. داریوش دوران کودکی را در میانه، زادگاه پدر و مادرش گذراند. اولین بار در ۹ سالگی در جشنی در مدرسه شهرآرا به روی صحنه رفت. دوران دبیرستان را در دبیرستانهایی همچون دبیرستان فارابی، دبیرستان کرج، دبیرستان رازی دبیرستان سنندج، و دبیرستان آزادگان تهران پارس گذراند و در مراسم هنری به اجرای برنامههای هنری می پرداخت.

در ۱۳۴۹ با حسن خیاطباشی آشنا میشود و همین ورود رسمی او به موسیقی حرفهای است. در همین سال او با ترانهٔ به من نگو دوست دارم به شهرت میرسد. لازم به توضیح است که اولین نرانه مستقل او ترانه نبسته پیمان بوده است از علی گزرسز (رها) داریوش در روز ششم شهریور ماه ۱۳۵۳ توسط س-ا-ز-م-ا-ن امنیت ش-ا-هنشاهی دستگیر و مدت ۹ ماه در ز-ن-د-ا-ن میماند، در همان روز روزنامه اطلاعات عکسی از او به چاپ میرساند که پلیس مدعی شده بود که او را به جرم مصرف ونگهداری ی مواد مخدر دستگیر کرده است که آن مطلب دروغ محض بود وساواک او را به خاطر اجرای ترانه های س-ی-ا-س-ی اش مثل جنگل ، پریا، رهایی و گل گندم به ز-ن-د-ا-ن انداخته بود .

با سر کار آمدن جمهوری اسلامی، داریوش نیز مانند اکثر خوانندگان پاپ ایرانی آن زمان، از کشور خارج شد و در مهر ماه ۱۳۵۷ (۱۹۷۸) به انگلستان و به شهر برموس نقل مکان کرد و پس از دوسال اقامت در آنجا به دعوت احمد محمودعازم آ-م-ر-ی-ک-ا شد.

در دهه هفتاد خورشیدی ترانهای از داریوش با عنوان به بچههامون چی بگیم با شعر اردلان سرفراز باز دوباره بر سر زبانها افتاد.
    گناه هر چی که گذشت به گردن ما بود و هست
    از ما اگه بتی شکست بتهای تازه جاش نشست

داریوش در سالهای اخیر در خارج از ایران فعال بوده و در آ-م-ر-ی-ک-ا، انگلستان، آلمان، کانادا، و ژاپن کنسرتهایی اجرا کرده است.

او که خود مدتها معتاد بود (بنا بر اظهارات خودش)، اعتیاد را ترک کرد و به عنوان فعال ضد اعتیاد نیز فعالیت میکند و از همین رو به همراه جمع دیگری س-ا-ز-م-ا-ن مرکز بهبودی ایرانیان را تأسیس کرده است. و با کمک شخصی بنام خشایار سایت بهبودی و بهبودی چت را تأسیس کرد سپس بعدها با تأسیس بنیاد آینه و عضویت در عفو بین الملل بر فعالیتهای اجتماعی خود افزود.

ترانهها

داریوش با سبک صدایی خاص و استفاده از مضامینی همچون آزادی، صلح و عشق طرفداران خاص خود را داشته است و دارد.

شعرهای ترانههایش از شاعرانی مانند مولوی، حافظ، احمد شاملو، نادر نادر-پور، حسین منزوی و سیمین بهبهانی و ترانهسرایانی همچون اردلان سرفراز، شهیار قنبری و ایرج جنتی عطایی است. وی با آهنگسازان بنامی چون جلیل و فرید زلاند، بابک بیات، اسفندیار منفردزاده، واروژان ، حسن شماعی زاده و بابک افشار همکاری داشته است.

از جمله ماندگارترین آثار داریوش میتوان به ترانههای دستهای تو و چشم من و دوباره میسازمت وطن و "بچه ها" و "خونه" اشاره کرد.

کارهای داریوش شامل بیش از ۲۰۰ ترانه در ۲۵ آلبوم است.

وی چند سالی است که از جامعه هنری در لوسآنجلس فاصله گرفته است و آثار خود را تنها از طریق شرکت پخش ترانه شخصی خود و نیز اینترنت منتشر میکند.

فعالیتهای س-ی-ا-س-ی - اجتماعی

داریوش چه در زمان سلطنت محمدرضا ش-ا-ه پ-ه-ل-و-ی و چه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به مخالفت با روش زمامداران حاکم بر ایران پرداخت و به همین دلیل به ز-ن-د-ا-ن افتاد. وی در زمان حکومت پ-ه-ل-و-ی قصد خروج از کشور داشت که با آن موافقت نشد. حمله به وی باعث شد تا برای معالجه به وی اجازه خروج داده شود و بنا بر این در زمان انقلاب وی در ایران نبود. پس از آن نیز وی به کشور بازنگشت

وی در طی سالهای غربت همواره از پناهجویان ایرانی حمایت کرده است و در تظاهراتهای حمایت از این افراد فعال بوده است.و نیز با تشکیل بنیادهایی همچون آینه به حمایت از معتادان برخاسته است.

اعتیاد

در دهه پنجاه خورشیدی شخصی با حمله به داریوش بر صورت او اسید پاشید و وی مدتی در بیمارستان بستری شد. برای کاهش درد به وی مرفین داده میشد و تکرار این کار باعث شد تا وی گرفتار اعتیاد به مواد مخدر شود. به گفته خود داریوش تا قبل از این ماجرا آشنایی وی با مواد مخدر اندک بوده است.

پس از سالها اعتیاد وی سرانجام تصمیم به ترک میگیرد و به کمک متخصصان موفق میشود اعتیاد را ترک کند. اولین برنامه رسمی داریوش بنام آینه در رادیو AFN (میبدی) بود و در سال 2003 با همکاری شخصی بنام خشایار سایت بهبودی را که اولین وب سایت ایرانی برای کمک به معتادان و خانواده ها بود را در سال 2003 راه اندازی کرد و سپس با همکاری دو پزشک بنیادی به نام آینه تأسیس میکند تا به یاری معتادان برود. گفته میشود از زمان تأسیس این بنیاد تاکنون نزدیک به ۴۰ هزار نفر ترک اعتیاد کردهاند. بعد از رادیو وی تصمیم به گسترش کار خود می گیرد و برنامه آینه را در تلویزیون های 24 ساعته ادامه می دهد وی همچنین در همایشها و کنفرانسهای متعدد ترک اعتیاد شرکت کرده است.

جوايز و افتخارات

جايزه سيمون و رونالد رايت بابت حمايت از حقوق اقليت سال ۲۰۰۵
    نشان صلح در فستیوال فیلم، موسیقی و رسانههای تصویری بحرین
    جایزه بینالمللی شر به خاطر فعالیت های پیوسته در ارتباط با اعتیاد و معضلات اجتماعی

2. Top | #2

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از کاربر
    578
    تشکر شده 1,530 در 494 پست
    اندازه فونت

اهنگهاش واقعا ادم رو دبرس ميكنه من دوران نوجواني و جوانيم رو با اهنگهاي داريوش گذروندم و الان كه گوش ميدم ب 10- 12سال پيش ميرم يادش بخير
    زندگي دايره اي هست مربع كه سه ضلع دارد
    عشق و محبت

3. 3 کاربر از پست houmaan تشکر کرده اند .

4. Top | #3

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از کاربر
    549
    تشکر شده 1,833 در 341 پست
    اندازه فونت

Smile بیوگرافی داریوش اقبالی | خواننده

15 بهمن 1329 در تهران به دنیا آمدم و از سال 1349 بصورت حرفه ای وارد دنیای هنر شدم. از همان آغاز تمام سعی و تلاش من بر این بوده که در حد توانم، زبان احساسات هموطنانم باشم؛ هر چند که در این راه مورد تفتیش و بازداشت قرار گرفتم و با فراز و نشیب های فراوان مواجه شدم.

پس از انقلاب اسلامی و به دنبال کشتار، خونریزی، و خفقان حاکم بر سرزمین ام، مجبور به ترک وطن شدم. از آن زمان تا حال، در سفری بی انتها، میکوشم در کنار هموطنانم سرود ایرانی آزاد را همصدا شوم. گذری کوتاه به کارنامه 35 ساله ام، نمایانگر فلسفه و پایه تفکرم در انتخاب راهی که در پیش گرفته ام می باشد.

از سال 2000 دامنه فعالیت های خود را گسترده تر کردم تا پیام بهبودی را به گوش هموطنانی که از بیماری اعتیاد رنج می برند برسانم، و توجه جامعه ایرانی خارج از کشور و سازمان های بین المللی را به آسیب های اجتماعی حاکم بر ملت ایران جلب کنم. هموطنانی که می سوزند تا زندگی کنند، و زندگی می کنند تا بسوزند.

امید دارم که در طلب آزادی و آرامش، و با پیام عشق و بهبودی، وطن را دوباره بسازیم؛ اگر چه با خشت جان خویش.

بیوگرافی داریوش
    بیوگرافی داریوش

بدون شک او پدیده ای درتاریخ موسیقی ایران است،ترانه های داریوش از خواسته ها و افکار مردم ایران در سه دهه اخیر متاثر گشته.داریوش افسانه است.اویکی از هزاران خواننده ایست که در دوران معاصر چون ستاره میدرخشد.ترانه های او در ارتباطی نزدیک با رنج و خوشی زندگی متداول ایرانیان است،مردمانی سختی کشیده و دوستدار آزادی.او با بیانی ژرف و بدور از اغراق به بیان احساسات ایرانیان می پردازد. موسیقی او همانند شعراش دارای نظم است،احساسات ژرف و عمیق،از اینرو ترانه های داریوش درقلب مردم جای دارد.
    داریوش در ۱۵ بهمن سال ۱۳۲۹ خورشیدی درتهران بدنیا آمد.اوسالهای اولیه عمر خود را در میانه،کرج و کردستان سپری کرد.استعداد خدادادی او در ۹ سالگی و در زمانی که برای اولین بار برروی صحنه سن مدرسه قرار گرفت آشکار شد و در ۲۰ سالگی توسط حسن خیاط باشی از تلویزیون ایران به مردم معرفی شد و با ترانه افسانه و جاوید"بمن نگو دوست دارم"درقلب مردم جای گرفت.اوبا پیدایش عصر بی همتای سبک نوین موسیقی ایران همدوره بود.

داریوش هرگز با عقاید تحمیلی به اجتماع خود سازگار نبود،ترانه های او حاصل اشعار و موسیقی انسانهایی وارسته چون شاملو،نادرپور،جنتی عطایی،قنبری وبیات است.این موضوع سبب گشت تا ترانه های او در رابطه با عشق،صلح،آزادی و عدالت سروده شوند.پس از انقلاب دیگر عرصه ای برای داریوش و هنرش نبود ازاینرو وی از سرزمین مادری خود کوچ کرد.
    کارهای او شامل بیش از ۲۰۰ ترانه در ۲۵ آلبوم است.داریوش کنسرتهای بیشماری را در تالارهای بزرگ جهان چون notably Wembley (لندن)،Carnegie Hall (نیویورک)، Kennedy Center (واشنگتن دی سی )، Koncertos (استکهلم )، Greek Theater )لس انجلس)و Universal Amphitheater (لس آنجلس)به اجراء درآورده است.
    داریوش در هنر عکاسی نیز صاحب سبک است،همچنین در دو فیلم سینمایی "یاران" و "فریاد زیرآب" نیز ایفای نقش نموده.ترانه ها و پیامهای داریوش بسیار جلوتر از تفکرات عصر اوست.
    حتی جهان عرب نیز با سبک غنی داریوش آشناست و ترانه های او را پذیرفته است،در فستیوال موسیقی،فیلم ورسانه های تصویری که چندی پیش در بحرین برگذار شد داریوش بعنوان نماینده سبک معاصر و منحصر بفرد موسیقی ایران این سبک را به جهان معرفی کرد و برنده بالاترین نشان صلح گشت. وی در مراسم اختتامیه این جشنواره ندای آزادی را بخصوص برای سرزمین مادری خود ایران، سرداد.

ویرایش توسط afshin9300 : 1389,03,27 در ساعت ساعت : 11:08

چقدر دوست داشتم یك نفر از من می پرسید چرا نگاه هایت آنقدر غمگین است؟

چرا لبخندهایت آنقدر تلخ و بیرنگ است؟

اما افسوس كه هیچ كس نبود ...همیشه من بودم و من و تنهایی پر از خاطره ...

آری با تو هستم! با تویی كه از كنارم گذشتی

و حتی یك بار هم نپرسیدی چرا چشمهایم همیشه بارانی است

5. 10 کاربر از پست afshin9300 تشکر کرده اند .

6. Top | #4

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از کاربر
    68
    تشکر شده 540 در 127 پست
    اندازه فونت

خیلی با احساسه اما من دوسش ندااااااااررررررم

7. کاربر زیر از پست haniyeh-m تشکر کرده است .

8. Top | #5

Banned

میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از کاربر
    436
    تشکر شده 2,114 در 563 پست
    اندازه فونت

جزو بررگان موسیقی ایرانه
    ای گل تازه که بویی زوفا نیست تو را خبر از سرزنش خوار جفا نیست تو را...

اون شخضیس هم که تو بیوگرافی اشاره شده که اسید می پاشه رو صورت داریوش یه دختر بوده که عاشق داریوش بوده اما داریوش به قول خودمون می پیچونددش
    البته تا جایی که من اطلاع دارم

9. 2 کاربر از پست farshid.n تشکر کرده اند .

10. Top | #6

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.71
    تشکر از کاربر
    702
    تشکر شده 2,858 در 1,336 پست
    اندازه فونت

عاششششششقشم!

11. کاربر زیر از پست nasim jooon تشکر کرده است .

12. Top | #7
    { }
    { } آنلاین نیست.

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.50
    تشکر از کاربر
    10,213
    تشکر شده 14,786 در 3,993 پست
    اندازه فونت

داریوش هم قربانیِ اسید پاشی شده!!!

تفو بر تو ای چرخِ گردون .. تفو

13. کاربر زیر از پست { } تشکر کرده است .

14. Top | #8

Banned

میانگین پست در روز
    0.98
    تشکر از کاربر
    3,554
    تشکر شده 6,510 در 1,476 پست
    اندازه فونت

من ترانه " قيصر " داريوش رو با هزاران آهنگ امروزي عوض نميكنم،يه جورائي آخرشه.............اين آهنگ تنها نقطه خشنوديه من نسبت به اين خواننده س.خودشو نه قبول داشتم و نه دارم ولي انصافا نميتونم پا روي حق بذارم و بگم همه آهنگاش در پيتن.........ضمنا آهنگ " ناجي " بود گمونم،اونم خيلي دوس دارم...............ولي با همون قيصر خاطره ها دارم
    و اما در مورد نقاط منفيه داريوش............خوب بالاخره هركسي دوست داره نقاط ضعف خودشو يه جوري توجيه كنه و پوشش بده ديگه ! داريوشم همينطور.
    من سياه نمائيهاي داريوش در مورد وطن خودش،اونم در دامن دولت خونخواري مثل آمريكا هرگز فراموش نميكنم.يه وطن پرست هرگز كشور خودشو.............

15. 2 کاربر از پست Fuhrer تشکر کرده اند .

16. Top | #9

Banned

میانگین پست در روز
    1.63
    تشکر از کاربر
    2,856
    تشکر شده 15,458 در 2,162 پست
    اندازه فونت

تا اخر عمرم دوستش دارم.

17. کاربر زیر از پست nima.reno تشکر کرده است .

18. Top | #10

فعال بخش آموزش

میانگین پست در روز
    1.41
    تشکر از کاربر
    107,880
    تشکر شده 23,998 در 5,997 پست
    اندازه فونت

با اینکه صداش پره غمه ولی خوب میخونه وشعرای خوبی رو واسه خوندن انتخاب می کنه
    خالکوبی
    پرتو
    با من حرف بزن

19. کاربر زیر از پست sydney تشکر کرده است .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین