ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
بیوگرافی و مصاحبه از فریبا متخصص | بازیگر
تور

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16
  1. Top | #1

مدیر بازنشسته

میانگین پست در روز
    0.68
    تشکر از کاربر
    1,923
    تشکر شده 7,416 در 1,214 پست
    اندازه فونت

Smile بیوگرافی و مصاحبه از فریبا متخصص | بازیگر

فریبا متخصص

بیوگرافی فریبا متخصص :
    فریبا متخصص در ۱ مرداد ماه سال ۱۳۴۰ در بروجرد متولد شد. 5 خواهر و برادر و یک پسر 18 ساله دارد ،کار هنری خود را از سال ۱۳۶۰ با تئاتر آغاز کرد او فعالیت خود را در تلویزیون و رادیو به ترتیب از سال های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۸ آغاز نمود و در سال ۱۳۷۰ به عرصه سینما راه یافت. وی در سال ۱۳۷۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی شد. از جمله فعالیتهای هنری اش عبارتند از : مجموعه های تلویزیونی : سایه تنهایی (1388) به کجا چنین شتابان (1387)بوی غریب پاییز (1383) و فیلم های مکس (1382) سیب سرخ حوا (۱۳۷۷) روزی که خواستگار آمد (۱۳۷۵) ماه پیشونی (۱۳۷۴) خواب زمستانی (۱۳۶۸) شنگول و منگول (۱۳۶۳) شب مکافات (۱۳۸۵) و…..
    مصاحبه با فریبا متخصص در ادامه ی مطلب :

از خودتان بیشتر بگویید.

متخصص: پنج خواهر و برادر دارم و یک پسر 17 ساله به نام پوریا پور بهرامی که در زمینه بازیگری فعالیت دارد. او در کارهایي مانند «در چشم باد» بازی کرد و هم اکنون هم در کاری از آقای کمال تبریزی مشغول فعالیت است. از سال 1360 کار خود را در زمینه تئاتر آغاز كردم و از سال 68 هم وارد رادیو شده و در بخش اداره کل نمایش صدا استخدام شدم.

نقش هنر در زندگی فریبا متخصص چه بوده و اینکه جايگاه شما كجاي عالم سينماست؟

متخصص: هنر همیشه و در هر برههای از زندگی، چشمانداز من را به دنیا وسیعتر کرده و باعث شده دنیا را روشنتر ببینم. اینکه کجای عالم سینما هستم باید بگویم که سینما اقیانوسی است که من حتی ذرهای از آن هم نیستم. ولی امیدوارم سینمای ما یک سینمای معنا گرا باشد که خوشبختانه در بعضی از این کارها این مهم دیده ميشود.

تا به حال به خاطر مسائل مالی قید نقشی را زدهاید و یا بلعکس نقشی را از روی کراهت و به خاطر پول خوب بازی کردهاید؟

متخصص: از آنجا که بازیگری حرفه من است خب باید حرفه ای با آن برخورد کنم و مسائل مالی را هم در نظر بگیرم ولی کمتر پیش ميآید که به خاطر پول خوب نقشی را بپذیرم که علاقهای به آن ندارم.

ملاک شما برای انتخاب نقش چيست؟

متخصص: متن خوب، نقش خوب، کارگردان و اخلاق حرفهای

اولين باری که به طور حرفهای در عرصه بازيگري فعالیت کردید چه سالي بود؟

متخصص: تئاتری که در سال 61 بازی کردم

الگویی هم دارید؟

متخصص: از هر کسی که چیزی یاد گرفتهام استادم بوده است و این یادگیری هنوز هم ادامه دارد.

تئاتر هم بازی ميکنید؟

متخصص: من عاشق تئاتر هستم و در گذشته و در بین سال های 60 تا 75 فعالیتم در تئاتر خیلی چشمگیر بود ولی الان به دلیل مشغله کاری، کمتر تئاتر کار ميکنم ولی باید بگویم رشد کیفی که سینما در سالهای اخیر داشته تئاتر نداشته است.

کار در سينما جذابتر است يا تلويزيون؟

متخصص: سینما مخاطبان خاص خود را دارد ولی تلویزیون عامه پسندتر است و برقراری ارتباط با مردمي که از هر قشری هستند در تلویزیون راحتتر است؛ بیشتر ترجیح ميدهم در تلویزیون فعالیت کنم. این را هم بگویم که گرایش خاصی به رادیو دارم.

شما سابقه مجریگری هم دارید، با توجه به اینکه کار اجرا مقولهای جدا از بازیگری است تا چه حد موافق مجریگری بازیگران هستید؟

متخصص: بدون شك این دو مقولهای جدا از هم هستند ولی به خاطر علاقهای كه به مجریگری داشتم و اینکه احساس کردم ميتوانم در این زمینه هم موفق باشم به مجریگری پرداختم.

کار در چه ژانری را بیشتر دوست دارید؟

متخصص: کاری را ميپسندم که به همه جنبههای انسانی و اجتماعی بپردازد.

از فعاليتهای جديد خود بيشتر بگویید.

متخصص: در حال حاضر مشغول بازی در مجموعهای به نام «به کجا چنین شتابان» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی هستم و در کنار هنرمندان عزیزی چون آهو خردمند، شراره دولت آبادی، رضا رویگری، علی عمرانی، بهروز بقایی و…بازی ميکنم.

کارگردان و بازیگران مورد علاقه شما چه كساني هستند؟

متخصص: اسم برایم مهم نیست بلکه کار خوب را دوست دارم حالا هر کسی که آن را انجام دهد.

ماندگارترین نقش یا سکانسی که بازی کردهاید؟

متخصص: در هر نقشي تلاش ميکنم که به بهترین نحو کار خود را انجام دهم. کاری برایم دلچسب و ماندگار است که مردم آن را بپسندند.

گریم کدامیک از کارهایتان را بیشتر دوست دارید؟

متخصص: گریم خاصی مدنظرم نیست ولی گریم خوب گریمی است که بازیگر را به شخصیت مورد نظر شبیه کند.

از سنتهای نوروزی کدام یک را بیشتر دوست دارید و به آن پایبند هستید؟

متخصص: به همه سنتهای نوروزی علاقه دارم. سفره هفت سین و دید و بازدید عید و…

اولین عیدی که گرفتید به یاد دارید؟

متخصص: خیلی بچه بودم و در آبادان! یادش بخیر بوی کلوچههای نوروز و عطر گلهای نرگس و شب بو…

لحظه سال تحویل کجا هستید؟

متخصص: کنار خانواده و سر سفره هفت سین؛ نمی دانم چرا همیشه لحظه سال تحویل گریهام ميگیرد.

برای عید دیدنی اولين جايي كه ميرويد كجاست؟

متخصص: دیدن مادر عزیزم!

برنامه شما برای نوروز 88 چيست؟

متخصص: فقط در خانه و پرداختن به دید و بازدید

سیزده بدر؟

متخصص: عاشق طبیعت هستم و در این روز با خانواده به آغوش طبیعت ميرویم.

اگر قرار باشد هفت سین به هشت سین تبدیل شود، پیشنهاد شما برای سین هشتم؟

متخصص: سلامتی که در یک شیشه در بسته نگه داریم و هر روز درِ آن را باز کنیم و در خانه پخش کنیم!
    رمان هایی که می خونم و دوستشون دارم
    خوشگلی درد سر داره /خالکوبی /گناهکار/میوه ی منحوس
    پشت یک دیوار سنگی

2. 6 کاربر از پست طیبه تشکر کرده اند .

3. Top | #2

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    3.74
    تشکر از کاربر
    14,453
    تشکر شده 126,941 در 7,280 پست
    اندازه فونت

Smile گفتگوی با فریبا متخصص | دختر حاج فتاح سریال ملکوت

افشای رازهای خانوادگی با به کما رفتن حاج فتاح
    فریبا متخصص در اول مرداد ۱۳۴۰ در بروجرد متولد شد. او از سال ۱۳۶۰ کارهای هنری خود را با تأتر آغاز کرد و پس از آن در سال ۶۲ فعالیت تلویزیونی و در سال ۶۸ فعالیت رادیویی خود را شروع نمود. وی در سال ۷۰ به عرصه سینما راه یافت. او دارای مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی است.
    پخش سریال «ملکوت» در ایام ماه مبارک رمضان، بهانه ای شد تا با این بازیگر لحظاتی را به گفتگو بنشینیم.
    فریبا متخصص که ایفاگر نقش سیما دختر حاج فتاح است در مورد نقش خود گفت: «سیما تنها دختر حاج فتاح است که همسری بدذات و خودخواه به نام منوچهر دارد. او مادر سامان است. سامانی که مثل پدرش، او را اذیت می کند و برای خانواده، مشکلاتی را به وجود می آورد.»
    او گفت: «دراین سریال ایرج نوذری در نقش برادر من خسرو بازی می کند و تنها پسر حاج فتاح است. سامان به دختر خسرو که مهتاب نام دارد علاقه مند می شود و قصد ازدواج با هم را دارند ولی مهتاج مادر مهتاب با این ازدواج مخالفت می کند و ….»
    متخصص اعلام داشت: «به دلایلی که ممکن است اصل داستان لو برود، نمی توانم توضیحات بیشتری ارائه کنم و تنها به این نکته بسنده می کنم که با بروز تصادفی پدر من حاج فتاح به کما می رود و در لحظاتی که به کما رفته است مأموری که همواره همراه اوست، خوبی ها و بدی های زندگی حاج فتاح را در لحظات مختلف به او گوشزد
    می کند اما به کما رفتن حاج فتاح، خانواده را برآن می دارد که به فکر تقسیم ارث و میراث باشند و ….. که تماشای آن را به بینندگان می سپارم.»
    متخصص کار در ژانرهایی که به جنبه های انسانی و اجتماعی می پردازد را دوست دارد و به همین دلیل اکثر نقش هایی که ایفاگر آنها بوده است دارای این ویژگی بوده اند.
    متخصص پیش از این ایفاگر نقش «نسرین» سریال «به کجا چنین شتابان» به کارگردانی ابوالقاسم طالبی بود و از جمله فیلم ها و سریالهایی که در طی سالها برای مخاطبان به نمایش گذاشته است می توان به فیلم های «مکس» (۸۲)، «سیب سرخ حوا» (۷۷)،
    «روزی که خواستگار آمد» (۷۵)، «ماه پیشونی» (۷۴)، «خواب زمستانی» (۶۸)، «شنگول و منگول» (۶۳) ، «شب مکافات» (۸۵) و مجموعه های تلویزیونی «بوی غریب پاییز» (۸۳)، «به کجا چنین شتابان» (۸۷)، «سایه تنهایی» (۸۸) و … اشاره کرد.
    قابل توجه بچه های نود و هشتی

مکان برگزاری رو نمایی از کتاب تکین حمزه لو و سیمین شیردل
    دوستانی که میخوان شرکت کنند به لینک زیر مراجعه فرمایند

http://www.forum.98ia.com/t1240516.html

التماس دعا....

4. 4 کاربر از پست mahnameh تشکر کرده اند .

5. Top | #3

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از کاربر
    26,138
    تشکر شده 1,830 در 313 پست
    اندازه فونت

پیش فرض مصاحبه با فریبا متخصص (بازیگر ملکوت)

گفتگو با فريبا متخصص (بازيگر ملكوت)
    از ماورا تصور ديگري داشتم

چهرهاي كه اين اواخر در كارهاي تلويزيوني ديدهايم، سالهاست در حوزه نمايشهاي راديويي فعال است و با كارگردانان مطرح و بنام اين عرصه همكاري داشته است.
    فريبا متخصص كه پيش از اين حضور پررنگتري در تلويزيون داشت و نقش بهيادماندنياش در كنار عبدالرضا اكبري در مجموعه «تولدي ديگر» هنوز هم در خاطر مخاطبان مانده است و با حضور در «به كجا چنين شتابان» بار ديگر فعاليتش در عرصه مجموعههاي نمايشي سيما را پررنگ كرد، اين روزها مجموعه «ملكوت» را روي آنتن دارد و به گفته وي، تلاشش در اين مجموعه بر اين است كه كاراكتري متفاوت را نسبت به شخصيتهاي زن معمول و روتين سريالها به نمايش بگذارد. او معمولا مصاحبه نميكند، اما اين دفعه با رويي گشاده و در حالي كه عوامل گروه در حال ضبط هستند در گوشهاي از لوكيشن ملكوت با آرامش خاص خودش پاسخگوي سوالات ماست.

شما و آقاي رويگري هر دو تجربه حضور در سريال «به كجا چنين شتابان» را داشتهايد. حضور دوباره هر دوي شما در مجموعه ملكوت تداعيكننده نوعي تكرار نيست؟

خير. آنجا آقاي رويگري نقش شوهر خواهر شوهرم را بازي ميكرد و اينجا نقش همسرم را! خب مطمئنا تغييراتي در نوع بازيمان دادهايم و شباهتي در اين دو سريال نميبينم. به اين دليل كه موضوع و مقوله ديگري مطرح است.

در انتخاب فيلمنامه ملكوت چقدر وسواس به خرج داديد؟

به طور كلي كار تلويزيون كاري گروهي است و فيلمنامه به تنهايي نميتواند در مثبت يا منفي شدن نتيجه كار تاثيرگذار باشد، البته نميتوان از تاثير متن خوب غافل بود چراكه در اجرا، نحوه بازي و كاركرد گروه اثربخش است. گاهي ممكن است متنهاي ضعيفي به ما برسد، اما ميتوان با در نظر گرفتن ريزهكاري كاراكترها در كنار هدايت خلاقانه كارگردان اثر قابل قبولي را به نمايش گذاشت.

خب اين متنهاي ضعيف بدون در نظر گرفتن گروه موفق كارگرداني، در كار شما خللي ايجاد نميكند.

به هر حال در تلويزيون حق انتخاب با بازيگر است و اگر متن ضعيف باشد كار نميكنم ولي در زمانهايي انتخاب بازيگران خوب است، اما متن از لحاظ ساختاري و محتوايي ضعيف است. در اين حالت ممكن است به خاطر 2 ويژگي مثبت قبلي كار را بپذيرم و بازي خوبي ارائه كنم. در مجموعه ملكوت نيز جاهايي كه نارساييهايي در متن بود، آقاي محمدرضا آهنج بخوبي ما را هدايت ميكردند به نحوي كه شخصيتها براي بيننده باورپذير و بدون غلو باشد.

در اين كار بازيگراني حضور دارند كه در نوع بازيشان و كاراكترهايي كه معمولا ايفا ميكنند به نوعي ثابت شدهاند و مخاطب آنها را با اين حضور پذيرفته است، اين نوع كليشه شدن براي فريبا متخصص هم اتفاق افتاده؟

اميدوارم كه اين اتفاق نيفتد و در يك نقش كليشه نشوم. نميدانم چرا برخي كارگردانها فكر ميكنند چون چهرهام آرام است، بايد نقشهاي مثبت را بازي كنم، در صورتي كه يقين دارم در نقش منفي ميتوانم بخوبي ظاهر شوم تا جايي كه كليشه و يكبعدي نشوم. اصولا در سريالهاي ما بيشتر كاراكترهاي زن مشابه هم هستند و كار خاصي نميكنند مگر اين كه بعضي مجموعهها از لحاظ شخصيتپردازي قوي باشند تا ابعاد متفاوتي از يك كاراكتر را ببينيم.

ولي كليشههاي مرسومي كه از مادر، آدمهاي خلافكار يا شخصيتهاي غلوآميز و دوستداشتني در ملكوت حضور دارند در نظر مخاطب بسيار دوستداشتني هستند. مثلا بيننده عادت دارد پروانه معصومي را همواره مادري مهربان و دلسوز ببيند و محمدرضا شريفينيا را آدمي رك، راحت و با بياني طنازانه ببيند، خب چنين كليشههايي را مخاطب پذيرفته و تكرار آن را دوست دارد.

البته جاهايي تكرار كليشه به كار لطمه نميزند. فقط گاهي اين تكرار براي بازيگر جذابيت خود را از دست ميدهد. بازيگر چيزي را كه در آستينش دارد رو ميكند و به مرور زمان باعث ميشود تا بازيگر خلاقيت و فكر خود را در اين زمينه از دست بدهد، اما در صورتي كه نقشش متفاوت باشد، فعاليت بازيگر براي دستيابي به شرايط روحي كاراكترش منجر به خلاقيت ميشود.

اين چيزي كه در حال حاضر از پخشهاي ويژه ملكوت شاهد هستيد به ذهنيت قبلي شما نسبت به ماورا نزديك بود؟

خير. هر كس ماورا را به شكل خاصي تجسم ميكند. هيچكس از دنياي ديگر خبر ندارد و فقط اين مساله تصور ذهني كارگردان و جلوههاي ويژه و... است و ممكن است من ماورا را جور ديگري تصور كنم.

پس تصور شما نزديك به چيزي كه از ملكوت ميبينيم، نبوده؟

نه، تصور ديگري داشتم و آنچه را در ذهنيتم ميساختم به اين شكل نبود.

اين ذهنيتي است كه اغلب مخاطبان دارند. آيا در روند بازي شما تاثير منفي نميگذارد؟

من كليت كار را ميبينم. اگر عوامل، متن و... ضعيف باشند كار من هم ضعيف ميشود. اين مهم نيست كه چگونه در كار بازي كردهام. همه وابسته به هم هستيم كه كوتاهي هر كدام از عوامل تاثير بدي بر روند كار ميگذارد. اگر متن قوي باشد، 80 درصد كار براي من حل ميشود. در برخي كارها ميبيني بازيگرها خوبند، اما متن ضعيف است و كار بسيار روتين و روزمره از آب در ميآيد و اتفاقي براي بازيگر رخ نميدهد.

منبع: جام جم آنلاین
    نگاه كن
    كه غم درون ديده ام
    چگونه قطره قطره آب مي شود
    چگونه سايه سياه سركشم
    اسير دست آفتاب مي شود

نگاه كن
    تمام هستيم خراب مي شود
    شراره اي مرا به كام مي كشد
    مرا به اوج مي برد
    مرا به دام ميكشد

نگاه كن
    تمام آسمان من
    پر از شهاب مي شود

6. 4 کاربر از پست ninio تشکر کرده اند .

7. Top | #4

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از کاربر
    33,934
    تشکر شده 601 در 27 پست
    اندازه فونت

پیش فرض گفتو گو با فریبا متخصص( بازیگر سریال ملکوت)

چهره ای كه این اواخر در كارهای تلویزیونی دیده ایم، سال هاست در حوزه نمایش های رادیویی فعال است و با كارگردانان مطرح و بنام این عرصه همكاری داشته است.

فریبا متخصص كه پیش از این حضور پررنگ تری در تلویزیون داشت و نقش به یادماندنی اش در كنار عبدالرضا اكبری در مجموعه «تولدی دیگر» هنوز هم در خاطر مخاطبان مانده است و با حضور در «به كجا چنین شتابان» بار دیگر فعالیتش در عرصه مجموعه های نمایشی سیما را پررنگ كرد، این روزها مجموعه «ملكوت» را روی آنتن دارد و به گفته وی، تلاشش در این مجموعه بر این است كه كاراكتری متفاوت را نسبت به شخصیت های زن معمول و روتین سریال ها به نمایش بگذارد. او معمولا مصاحبه نمی كند، اما این دفعه با رویی گشاده و در حالی كه عوامل گروه در حال ضبط هستند در گوشه ای از لوكیشن ملكوت با آرامش خاص خودش پاسخگوی سوالات ماست.

شما و آقای رویگری هر دو تجربه حضور در سریال «به كجا چنین شتابان» را داشته اید. حضور دوباره هر دوی شما در مجموعه ملكوت تداعی كننده نوعی تكرار نیست؟

خیر. آنجا آقای رویگری نقش شوهر خواهر شوهرم را بازی می كرد و اینجا نقش همسرم را! خب مطمئنا تغییراتی در نوع بازیمان داده ایم و شباهتی در این دو سریال نمی بینم. به این دلیل كه موضوع و مقوله دیگری مطرح است.

در انتخاب فیلمنامه ملكوت چقدر وسواس به خرج دادید؟

به طور كلی كار تلویزیون كاری گروهی است و فیلمنامه به تنهایی نمی تواند در مثبت یا منفی شدن نتیجه كار تاثیرگذار باشد، البته نمی توان از تاثیر متن خوب غافل بود چراكه در اجرا، نحوه بازی و كاركرد گروه اثربخش است. گاهی ممكن است متن های ضعیفی به ما برسد، اما می توان با در نظر گرفتن ریزه كاری كاراكترها در كنار هدایت خلاقانه كارگردان اثر قابل قبولی را به نمایش گذاشت.

خب این متن های ضعیف بدون در نظر گرفتن گروه موفق كارگردانی، در كار شما خللی ایجاد نمی كند.

به هر حال در تلویزیون حق انتخاب با بازیگر است و اگر متن ضعیف باشد كار نمی كنم ولی در زمان هایی انتخاب بازیگران خوب است، اما متن از لحاظ ساختاری و محتوایی ضعیف است. در این حالت ممكن است به خاطر 2 ویژگی مثبت قبلی كار را بپذیرم و بازی خوبی ارائه كنم. در مجموعه ملكوت نیز جاهایی كه نارسایی هایی در متن بود، آقای محمدرضا آهنج بخوبی ما را هدایت می كردند به نحوی كه شخصیت ها برای بیننده باورپذیر و بدون غلو باشد.

در این كار بازیگرانی حضور دارند كه در نوع بازی شان و كاراكترهایی كه معمولا ایفا می كنند به نوعی ثابت شده اند و مخاطب آنها را با این حضور پذیرفته است، این نوع كلیشه شدن برای فریبا متخصص هم اتفاق افتاده؟

امیدوارم كه این اتفاق نیفتد و در یك نقش كلیشه نشوم. نمی دانم چرا برخی كارگردان ها فكر می كنند چون چهره ام آرام است، باید نقش های مثبت را بازی كنم، در صورتی كه یقین دارم در نقش منفی می توانم بخوبی ظاهر شوم تا جایی كه كلیشه و یك بعدی نشوم. اصولا در سریال های ما بیشتر كاراكترهای زن مشابه هم هستند و كار خاصی نمی كنند مگر این كه بعضی مجموعه ها از لحاظ شخصیت پردازی قوی باشند تا ابعاد متفاوتی از یك كاراكتر را ببینیم.

ولی كلیشه های مرسومی كه از مادر، آدم های خلافكار یا شخصیت های غلوآمیز و دوست داشتنی در ملكوت حضور دارند در نظر مخاطب بسیار دوست داشتنی هستند. مثلا بیننده عادت دارد پروانه معصومی را همواره مادری مهربان و دلسوز ببیند و محمدرضا شریفی نیا را آدمی رك، راحت و با بیانی طنازانه ببیند، خب چنین كلیشه هایی را مخاطب پذیرفته و تكرار آن را دوست دارد.

البته جاهایی تكرار كلیشه به كار لطمه نمی زند. فقط گاهی این تكرار برای بازیگر جذابیت خود را از دست می دهد. بازیگر چیزی را كه در آستینش دارد رو می كند و به مرور زمان باعث می شود تا بازیگر خلاقیت و فكر خود را در این زمینه از دست بدهد، اما در صورتی كه نقشش متفاوت باشد، فعالیت بازیگر برای دستیابی به شرایط روحی كاراكترش منجر به خلاقیت می شود.

این چیزی كه در حال حاضر از پخش های ویژه ملكوت شاهد هستید به ذهنیت قبلی شما نسبت به ماورا نزدیك بود؟

خیر. هر كس ماورا را به شكل خاصی تجسم می كند. هیچ كس از دنیای دیگر خبر ندارد و فقط این مساله تصور ذهنی كارگردان و جلوه های ویژه و... است و ممكن است من ماورا را جور دیگری تصور كنم.

پس تصور شما نزدیك به چیزی كه از ملكوت می بینیم، نبوده؟

نه، تصور دیگری داشتم و آنچه را در ذهنیتم می ساختم به این شكل نبود.

این ذهنیتی است كه اغلب مخاطبان دارند. آیا در روند بازی شما تاثیر منفی نمی گذارد؟

من كلیت كار را می بینم. اگر عوامل، متن و... ضعیف باشند كار من هم ضعیف می شود. این مهم نیست كه چگونه در كار بازی كرده ام. همه وابسته به هم هستیم كه كوتاهی هر كدام از عوامل تاثیر بدی بر روند كار می گذارد. اگر متن قوی باشد، 80 درصد كار برای من حل می شود. در برخی كارها می بینی بازیگرها خوبند، اما متن ضعیف است و كار بسیار روتین و روزمره از آب در می آید و اتفاقی برای بازیگر رخ نمی دهد.

8. 3 کاربر از پست farnaz21 تشکر کرده اند .

9. Top | #5

ناظر کتابهای انجمن

میانگین پست در روز
    1.04
    تشکر از کاربر
    23,033
    تشکر شده 33,702 در 2,762 پست
    حالت من
    Bitafavot
    اندازه فونت

بسيار قوي بازي ميكند

10. کاربر زیر از پست Babak تشکر کرده است .

11. Top | #6

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از کاربر
    269
    تشکر شده 1,344 در 257 پست
    اندازه فونت

دوسش دارم

12. Top | #7

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.59
    تشکر از کاربر
    6,606
    تشکر شده 9,069 در 1,305 پست
    اندازه فونت

پیش فرض بیوگرافی فریبا متخصص

فریبا متخصص چند سالی است که حضور کمرنگی در تلویزیون دارد و بیشتر وقتش را در رادیو میگذاند؛ در حال حاضر او مشغول ایفای نقش در سریال حسن فتحی با عنوان «زمانه» برای پخش از تلویزیون است…
    در ادامه بخوانید ….

بیوگرافی :فریبا متخصص در ۱ مرداد ماه سال ۱۳۴۰ در بروجرد متولد شد. ۵ خواهر و برادر و یک پسر ۱۸ ساله دارد ،کار هنری خود را از سال ۱۳۶۰ با تئاتر آغاز کرد او فعالیت خود را در تلویزیون و رادیو به ترتیب از سال های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۸ آغاز نمود و در سال ۱۳۷۰ به عرصه سینما راه یافت. وی در سال ۱۳۷۰ موفق به اخذ مدرک کارشناسی در رشته جامعه شناسی شد.
    این بازیگر در گفتوگویی که با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، داشت، دربارهی حضور کمرنگش در تلویزیون، اظهار کرد: دلیل حضور کمرنگم در تلویزیون به خاطر سطح پایین کیفیت کارها و نبود متنهای خوب است؛ به همین خاطر بعد از سریال «ملکوت» که ماه رمضان سال ۸۹ از شبکه دو پخش شد، در تلویزیون حضور نداشتم و بیشتر وقتم را در رادیو گذاشتم. در حال حاضر هم در رادیو به شکل مستقر کار میکنم و در کل همکاریام با رادیو بیش از تلویزیون است ولی اگر در تلویزیون هم کار خوبی باشد حتما قبول میکنم.
    وی گفت: در حال حاضر مشغول بازی در سریال آقای فتحی با عنوان «زمانه» هستم که فکر میکنم تصویربرداری و ضبط این مجموعه ۳۰ قسمتی طی یکی ـ دو ماه آینده به پایان برسد اما هیچ اطلاعی از پخش آن ندارم.
    همچنین او با اشاره به داستان سریال «زمانه» و ایفای نقش در این مجموعه خاطرنشان کرد: «زمانه» یک سریال اجتماعی ـ خانوادگی است که فکر میکنم در ۳۰ قسمت برای پخش از آماده میشود. در این سریال خانوادگی نقش همسر حسام فروزآفر ـ یک کارخانهدار ـ را ایفا میکنم. در پی داستان طی یک ماجرایی برادر فروزآفر فوت میکند و بعدها سوء تعبیرهایی پیش میآید که فوت برادر وی کار چه کسی بوده است. در پی داستان مشکلاتی پدید میآید.
    وی اضافه کرد: در سریال «زمانه» که ایفاگر نقش همسر فروزآفر هستم یک خانم خانهدار خیلی سادهام که بیشتر سرم به مسائل شخصی خودم همچون رفتن به باشگاه ورزشی، کم کردن وزن و … گرم است در کل فکر میکنم نقشم در این مجموعه نسبت به سایر نقشهایم کمی متفاوتتر است.
    متخصص در پایان گفتوگوی خود با ایسنا گفت: پیش از بازی در سریال «زمانه» آقای فتحی در یک سریال دیگر که کار آقای رنجبر بود، ایفای نقش داشتم که هنوز پخش نشده است. همچنین متن یک سریال تلویزیونی دیگر قرار است به دستم برسد که فعلا برای اطلاعرسانی زود است اما در کل از این پس حضورم در تلویزیون بیشتر میشود.
    به گزارش ایسنا، فریبا متخصص از بازیگران تئاتر و تلویزیون است که تاکنون ایفای نقش در سریالهایی همچون «به کجا چنین شتابان»، «تولدی دیگر»، «ملکوت»، «سایه تنهایی»، «بوی غریب پاییز» و … را در کارنامه کاریاش ثبت کرده است.

13. کاربر زیر از پست * sogand 21 * تشکر کرده است .

14. Top | #8

کاربر حرفه ای

میانگین پست در روز
    1.59
    تشکر از کاربر
    6,606
    تشکر شده 9,069 در 1,305 پست
    اندازه فونت

کاراکترم در «زمانه» را قبول ندارم

چندین بار به آقای فتحی گفتم که احساس میکنم نمیتوانم نقش «سرور» را خوب بازی کنم، چرا که از من خیلی دور است و کارگردان در جواب به من گفت اصلا این طور نیست و شما باید همین نقش را ایفا کنید.

این بازیگر در گفتوگویی در رابطه با سریال زمانه، اظهار داشت: نقش سرور که ایفای آن بر عهده من است، نسبت به سایر کارهایم متفاوت است؛ چرا که همیشه نقشهایی که ایفای آنها را در فیلم و سریالهای تلویزیون بر عهده میگرفتم به شخصیت خودم نزدیکتر بود ولی در «زمانه» کاراکترم خیلی از خود واقعیام دور است و باید بگویم خودم اصلا این طور نیستم و چنین افرادی را نه تنها قبول ندارم بلکه از دستشان حرص هم میخورم اما در عین حال کاراکترم را دوست دارم.

وی افزود: ابتدای کار که قرار بود سریال «زمانه» را شروع کنیم، حتی چندین بار به آقای فتحی گفتم که احساس میکنم نمیتوانم نقش «سرور» را خوب بازی کنم، چرا که از من خیلی دور است و کارگردان در جواب به من گفت اصلا این طور نیست و شما باید همین نقش را ایفا کنید. حالا هم امیدوارم که تفاوت در نقشم در میان بینندگان هم حس شود و خوششان بیاید.

همچنین او با توضیح بیشتر کاراکترش در سریال «زمانه» توضیح داد: خیلی از افراد زمانی که مرا میبینند میگویند از کاراکترم در این مجموعه حرص میخورند و نظرشان این است که هیچ مادری اینگونه مثل سرور برخورد نمیکند و من هم در جواب به آنها گفتم همه مادران فرزندان خود را دوست دارند اما شیوه برخوردشان با یکدیگر تفاوت میکند، بنابراین سرور هم مثل بقیه مادران دوست ندارد لطمهای به خانوادهاش بخورد و علیرغم رفتارش مادر بدی نیست.

متخصص با اشاره به ایفای نقش سایر بازیگران سریال «زمانه» خاطرنشان کرد: همه بازیگران در ایفای نقشهایشان خوب عمل کردند، به دلیل اینکه آقای فتحی اصلا اجازه نمیداد که کسی بد باشد. ایشان آن قدر دیالوگها را تکرار میکرد و توضیح میداد تا در نهایت به آنچه که میخواست میرسید و قصد داشت یک کار تمیزی برای تلویزیون دربیاورد. شاید در «زمانه» بازیگری در نقشش ندرخشد، اما شما بازیگری را هم نمیبینید که بد ایفای نقش کند؛ چرا که آقای فتحی سکانس به سکانس دیالوگها را تکرار میکرد و گاهی حتی یک دیالوگ را 15 بار تکرار میکرد تا کار در بیاید.

بازیگر نقش سرور در سریال «زمانه» در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه بسیاری از بینندگان معتقدند محتوای «زمانه» بدآموزی دارد نظر شما چیست؟ گفت: اگر ما در قاب تلویزیون فقط خوبیها را نشان بدهیم، دیگر چه قیاسی میان دخترانی که در دو خانواده بزرگ شدهاند، وجود دارد؟ ممکن است خیلیها از این موضوع ناراحت شوند که چرا وکیل دست به جعل و دروغ و فریب زده است؟ اما من میخواهم بگویم این اقدام در هر شغلی میتواند اتفاق میافتد. در این زمینه معتقدم که مطمئنا در زندگی تمامی ما فراز و نشیبهایی وجود دارد که هر یک از ما به خاطر رسیدن به جایگاهمان مجبور به یکسری رفتارهایی میشویم که شاید ناخوشایند باشند. به نظرم محتوای «زمانه» واقعیتی است که به زندگی حال حاضر ما نزدیک است و گاهی مجبور میشویم برای اینکه اموراتمان بگذرد، از هر دستاوردی استفاده کنیم تا به هدفمان برسیم.

وی خطاب به بینندگان سریال «زمانه» خاطرنشان کرد: بینندگان باید کمی صبر کنند تا آخر داستان این سریال را ببینند و سپس قضاوت کنند. درست است که «زمانه» در بخشهایی بدآموزی دارد اما باید به این قضیه نگاه کرد که عاقبت چنین کارهایی چه میشود. حتی گاهی میتوان به کاراکتر ارغوان در زمانه حق داد که به خاطر شرایط زندگیاش دست به چنین رفتارهایی میزند اما در نهایت باید به پایان داستان توجه کرد.

متخصص با تاکید بر اینکه در سریال «زمانه» هیچ کاراکتری خوب مطلق و بالعکس بد مطلق نیست، بیان کرد: در این مجموعه همه شخصیتها در جایگاه خودشان مرتکب اشتباه میشوند که به نظرم کارهای تمامی آنها واقعیتهای زندگی خودمان است بنابراین در این مجموعه هیچ کس خوب مطلق و بد مطلق نیست.

این بازیگر تلویزیون در ادامه درباره کامل بودن فیلمنامه سریال «زمانه» اینگونه توضیح داد: زمانی که من به عنوان بازیگر نقش سرور وارد کار شدم تمام فیلمنامه کامل بود و فقط پنج قسمت پایانی آماده نبود، اما فیلمنامهای نبود که شما هر شب در تلویزیون میبینید چرا که آقای فتحی سکانس به سکانس فیلمنامه را تغییر میداد و دیالوگها را عوض میکرد و به دلیل اینکه خودشان دست به قلم هستند زحمت تمام سناریو را خودش کشید.

*** بد نیست «تماشا» جایی هم برای تلهتئاتر داشته باشد

متخصص در پایان گفتوگوی خود پیشنهادش به شبکه تماشا را اینگونه عنوان کرد: بد نیست اگر تماشا جایی هم برای تلهتئاتر و همچنین نقد نمایشنامههای خوب و فیلمهای برتر داشته باشد. هم اکنون که این شبکه سریالهای قدیمی تلویزیون را بازپخش میکند، باید بگویم که بهتر است بازپخش سریالها بهروز باشد چرا که ما بهروز زندگی میکنیم؛ به عنوان مثال ممکن است اگر شما کار پنج سال پیش من را تماشا کنید، نظرتان تغییر کند چرا که هر کاری در شرایط خاص خودش تهیه میشود.

15. 2 کاربر از پست * sogand 21 * تشکر کرده اند .

16. Top | #9

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از کاربر
    299
    تشکر شده 29 در 15 پست
    اندازه فونت

خوشم میاد ازش

17. Top | #10

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از کاربر
    144
    تشکر شده 35 در 22 پست
    اندازه فونت

قشنگ بازی میکنه
    بنی آدم ابزار یکدیگرند / در اسگل کردن ز هم برترند
    چو عضوی به درد اورد روزگار / دگر عضوها را خنده و هار هار . . .

شاعر معاصر

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین