بازگشت   نودهشتیا > کتاب > متفرقه کتاب > معرفی و نقد کتاب > ایرانی

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۳۵ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر فعال معرفی و نقد کتاب

هدیه آواتار ها

پست بسیار مفید  +11 امتیاز     
پیش فرض وقتی بزرگ شدم | پریما سراب | معرفی و نقد کتاب

خلاصه : تیام مانند بسیاری از دخترهای همکلاسش در دبیرستان دل در گرو عشق مهندس امیر محمد ضرغام که مدت کوتاهی تدریس فیزیک انها را بر عهده داشته ،می گذارد ولی مهندس به صراحت به او می گوید که او را بچه ای بیش نمی داند و عشق او کوتاه و مخصوص دوران نوجوانی است ولی ورود ناگهانی مادر مهندس شانس را برای تیام به همراه می اورد چرا که مادر مهندس بر خلاف او به شدت از تیام خوشش آمده و آرزو دارد او عروسش باشد .....

توصیه شخصی: به یقین این کتاب مورد توجه دختر خانمهای بسیار احساساتی و در سنین 17 تا 24 سال قرار خواهد گرفت به کسانی که رمان غزال را دوست داشتند و علاقه دارند دوباره کتابی شبیه به آن بخوانند هم توصیه میکنم این کتاب را بخوانند چون از نیمه دوم کتاب شباهتها با رمان غزال آغاز می شود .
هدیه آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۳:۲۷ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر نیمه فعال

math آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

سلام هدیه جان ممنون از تلاش شما تو بخش کتاب !

رمان غزال با اینکه موضوعش خاص و بکر نبود اما نثر روونش خوب و تاثیر گذار بود ...این کتاب هم با خلاصه ای که ازش گذاشتین

به نظر موضوعش اونقدرام جدید نیست اما گاهی قلم یه نویسنده خوب و روونه !

میخواستم بگم ممکنه یکم راجع به قلم نویسنده ، تعداد صفحات کتا ب ، کشش و جذابیتش توضیح بیشتری بدین

مرسی !

برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

math آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۰۱ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)

هدیه آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط math نمایش پست ها
سلام هدیه جان ممنون از تلاش شما تو بخش کتاب !

رمان غزال با اینکه موضوعش خاص و بکر نبود اما نثر روونش خوب و تاثیر گذار بود ...این کتاب هم با خلاصه ای که ازش گذاشتین

به نظر موضوعش اونقدرام جدید نیست اما گاهی قلم یه نویسنده خوب و روونه !

میخواستم بگم ممکنه یکم راجع به قلم نویسنده ، تعداد صفحات کتا ب ، کشش و جذابیتش توضیح بیشتری بدین

مرسی !
سلام دوست عزیز
خدمتتون عرض کنم که نثر کتاب از لحاظ جذابیت و روانی خوب بود ولی غلط املایی کم و بیش توش دیده می شد ولی چون زیاد نبود خیلی قابل عرض نیست.
تعداد صفحات کتاب427 صفحه است.خوشبختانه داستان به خاطر زیاد شدن صفحاتش کش داده نشده و خسته کننده نیست.
موضوعش هم همونطور که خودتون متوجه شدید نو آوری نداره !
چند تا اشکال موضوعی به داستان در ذهنم هست ولی چون بیشتر دوستان هنوز رمان رو نخوندن و اگه بنویسم قصه لو میره و بیمزه میشه صبر میکنم یه مدت بگذره بعد بیام بنویسم.
قدیمی ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۲۴ بعد از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

parniaaa آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

کتاب نسبتا خوبی بود ولی واقعا بعضی از کارای تیام غیرقابل درک بود
parniaaa آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۱:۲۷ بعد از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
همکار بازنشسته

Mina آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط هدیه نمایش پست ها
خلاصه : تیام مانند بسیاری از دخترهای همکلاسش در دبیرستان دل در گرو عشق مهندس امیر محمد ضرغام که مدت کوتاهی تدریس فیزیک انها را بر عهده داشته ،می گذارد ولی مهندس به صراحت به او می گوید که او را بچه ای بیش نمی داند و عشق او کوتاه و مخصوص دوران نوجوانی است ولی ورود ناگهانی مادر مهندس شانس را برای تیام به همراه می اورد چرا که مادر مهندس بر خلاف او به شدت از تیام خوشش آمده و آرزو دارد او عروسش باشد .....

توصیه شخصی: به یقین این کتاب مورد توجه دختر خانمهای بسیار احساساتی و در سنین 17 تا 24 سال قرار خواهد گرفت به کسانی که رمان غزال را دوست داشتند و علاقه دارند دوباره کتابی شبیه به آن بخوانند هم توصیه میکنم این کتاب را بخوانند چون از نیمه دوم کتاب شباهتها با رمان غزال آغاز می شود .

هديه جون...من خودم به شخصه 4بار غزال رو خوندم..چون نثرش خيلي روون بود...پس اينم بايد بخونم
Mina آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۶:۴۷ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)

هدیه آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط Miss.Mini نمایش پست ها

هديه جون...من خودم به شخصه 4بار غزال رو خوندم..چون نثرش خيلي روون بود...پس اينم بايد بخونم
میس مینی عزیز من گفتم : به کسانی که رمان غزال را دوست داشتند و علاقه دارند دوباره کتابی شبیه به آن بخوانند هم توصیه میکنم این کتاب را بخوانند چون از نیمه دوم کتاب شباهتها با رمان غزال آغاز می شود .
اون تیکه که قرمز کردم رو با دقت بخون متوجه میشی که هر کی رمان غزال رو دوست داشته لازم نیست حتما اینو بخونه فقط کسانی که دوست دارن دوباره کتابی شبیه غزال بخونن منظورم هست
قدیمی ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۰۹:۰۱ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
مدیر بخش کتاب

asal_cheshmak آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

من رمان را امروز 4 ساعته تو یونی تموم کردم !!! ( اونجا درسم میخونما )

یه موضوع کاملا تکراری ؛ واقعا نمیدونم چه اصراریه تو رمانا اول دختر و پسر رو به زور بهم میندازن ، یه زن ِ دیگه به پسره میدن ... زنه ولش میکنه و بعد از اندی سال پشیمونی و بغض و آه و حسرت بازم برمیگردن پیش هم اونم بخاطر وجود یه بچه !!!

فکر میکنم من تا حالا 20 تا رمان بیشتر با دقیقا همین موضوع خوندم ...
اما خب نمیخوام بگم اصلا ارزش خوندن نداشت ... به عنوان اولین کار نویسنده ( فکر میکنم البته ) خوب بود ... تناقصات و سوتی زیادی نداشت ... اما بچه بازی و لجبازی بیش از حد بود توش ...
نکته ی عجیبش این بود مادر تیام علیرغم اینکه از بچگی ، تیام رو مستقل بار آورده بود اما چیزی حدود دو ماه اونو از بیماری پدرش بیخبر گذاشته بود ... به نظر من کسی که مستقل و خودساخته هستش ، آماده ی رویارویی با هر مساله ای هست ...

در واقع رفتار مادر تیام اصلا برام جا نیفتاد ... شدیدن افکارش برعکس هم بود ... یه جا بیش از حد مراقب تیام بود و یه جا هم بیخیالش میشد به طرز عجیبی !
یک مورد هم ماندانا برای من مجهول بود ... مهندس از اون یه بت ساخت و گفت زن آرزوهاشه ... در صورتیکه خواهرش آخر سر کاملا برعکس این حرفو زد و گفت مهندس از سر دلسوزی با ماندانا مونده ... ( البته خب خواهر شوهر بوده )
اما رمان طوری بود که آدمو به خوندن ترغیب میکرد و دوست داشتی بدونی آخر ِ این همه صبر و تحمل طرفین چی میشه ...
پشیمون نیستم از خوندش ... اما بهتر هم میتونست باشه
asal_cheshmak آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۶ خرداد ۱۳۹۰, ۱۰:۵۸ قبل از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
همکار بخش آموزش

azam 24 آواتار ها

پست معمولی  +2 امتیاز     

با تشکر از نویسنده عزیز وهم چنین هدیه جون برای نقدرمان:
من هرکتاب رمانی رو حداقل در یک روز اگر صفحات زیادی داشته باشه ولی اگر مثل این کتاب صفحات زیاد نباشه ودرشت نوشته بشه درسه ساعت تموم میکنم،اما این کتاب سه روز دستم بودتا تموم شد.
یه چیزی شبیه خاطره نویسی بود که تیام بیشتر داشت تعریف میکرد.
از رفتارهای ضدونقیض بودن امیر محمد کلی حرص خوردم.ازاونجا که دایم درباره نوع رفتار ولباس پوشیدن تیام صحبت میکرد خودش لباسی که استفاده میکنه اینی که «کراواتش را داشت درست می کرد»خب به نظر من یه جوری با اصالت خودش واین که از خانواده شهید هستند واین موضوع را چند بار تذکر داده جور در نمیاد.وقتی همه خانمها بقول امیر محمد باید پوشیده وچادری باشن ولی خودش.....
ودیگه اینکه بالاخره من نفهمیدم که مدیر مدرسه اجازه داره که دبیر مرد دردبیرستان دخترانه داشته باشه ویا آیا کسی که اصلا با تدریس آشنایی نداره (استخدام آموزش وپرورش نیست)بتونه برای مدتی هر چند کوتاه جایگزین بشه ؟؟؟شاید دراین زمان بشه ولی درابتدای داستان که نه سال از آن موقع میگذره چیز بعیدی نیست؟(شاید هم اطلاعات من غلط است.)
ویا رفتار های ضد ونقیض مادر تیام که یکمرتبه حساس وبار دیگه خونسرد که بیماری پدرشو از دخترش مخفی میکنه که صدمه درسی به تیام وارد نشه.!!!!!!!!!!اونم دوماه...
یا واقعآماندانا این جا چکاره بود؟؟؟؟که امیر محمد سنگ اونو زیاد بسینه میزنه واونو به تیام برتر میدونه وبرای هرموضوعی که پیش میاد ماندانا رو به رخ تیام میکشه. هرچند که آخر داستان خواهر امیر محمد موضوع را میگه!!!!ولی بازم یه جوریه.... مثل رمان غزال درست زمانی که امیر محمد داره با تیام وبچگیش کنار میاد اون زنگ میزنه!!!!!!!!
بعضی موضوعات با زمان جوردرنمیاد.بازم دید منه...شایدم غلط باشه

تونل ها به ما آموختند
که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست . . .

هرلحظه سپاس
آموزش

من خیال می کردم | haniyehhhh کاربر انجمن
توجه: نوشتن کلمه های...مرسی،ممنون،خوب بود،عالی بود و شکلک تنها،فکر کنم خوشمزه باشه،دوست دارم درست کنم اسپم حساب میشه.اخطار می گیرید.

لیست منوی آشپزی وشیرینی پزی

منوی نودهشتیا (آموزش متفرقه)

ویرایش توسط azam 24 : ۸ خرداد ۱۳۹۰ در ساعت ۰۴:۵۲ بعد از ظهر
azam 24 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۶ خرداد ۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

bahooneh10 آواتار ها

bahooneh10 به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +2 امتیاز     

کتابی بود که بر عکس نظر دوستانی اصلا نثر قوی به نظرم نداشت...
خیلی درز های زبانی توش دیده می شد...شکست های فاحش و غلط های ...
شخصیت پردازی و فضاها هم که هیچی نگم...نمی دونم دلیل نشر علی برای چاپ یه همچین کتابی چی بود؟ وقتی کتابی مثل غزال به اون موفقیت رسید دیگه قرار نیست که کپی اش رو هم این طور پرفروش کنه...
داستان که کپی برابر اصل غزال بود و حتی دسته به دسته حوادث طبق همون رمان پیش می رفتند
یه چیزی هم برای چرایی و منطق داستانی باید در روند خلق یک اثر باشه که تو این اثر نبود یا خیلی کم بود...
اشاره مستقیم می کنم به همون رفتارهای ضد و نقیض بین طرفین...
در کل کاری نبود که بشه خیلی در موردش صحبت کرد...ولی تلاش نویسنده برای به سطر کشیدن محتویان ذهنش قابل قبوله اما ای کاش نواوری داشت در اون صورت شاید پذیرفتن تمام ایرادات قابل قبول تر به نظر می اومد...
bahooneh10 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۶ خرداد ۱۳۹۰, ۰۱:۱۸ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
همکار بازنشسته

Mina آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

يـك چيزي را اعتراف كنيم..
اصلا به دلمان ننشست و هنوز تو صد صفحه اول مانده ايم

Mina آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
بزرگ, سراب, شدم, معرفی, نقد, و, وقتی, پریما, کتاب

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع: