بازگشت   نودهشتیا > فرهنگ و هنر > اخبار و معرفی فیلم > بحث و معرفی آثار سینمای ایران

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۸ ارديبهشت ۱۳۹۰, ۱۰:۳۰ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

avisheh آواتار ها

پست بسیار مفید  +5 امتیاز     
Wink معرفی و نقد فیلم من مادر هستم | فریدون جیرانی

معرفی فیلم سینمایی من مادر هستم

معرفی فیلم سینمایی من مادر هستم

کارگردان:فریدون جیرانی

تهیه کننده:سید غلامرضا موسوی

نویسنده:لیلا لاریجانی-رحمان سیفی آزاد

مدیر فیلمبرداری:مرتضی غفوری

تدوین: بهرام دهقانی

طراح چهره پردازی:مهرداد میرکیانی

طراح صحنه و لباس:مارال جیرانی

صدابردار:محمود خرسند

بازیگران :

باران کوثری,حبیب رضایی,فرهاد اصلانی,هنگامه قاضیانی,پانته آبهرام و....

خلاصه داستان:یک خانواده طبقه متوسط در یک شرایط بحرانی به بررسی و ارزیابی زندگی خود می پردازند و...

.............. ................ ...................

تو را من چشم در راهم نه مثل شعر نیمایی
شباهنگام و در ماتم میان خواب رویایی
نه در شاخ تلاجنها نه در یک سایه ی سنگین
نه با یک قلب افسرده به زیر چرخ مینایی

تو را من چشم در راهم سحر پهلوی نیلوفر
کنار بستر شب بو تو هم از شرق می آیی
همیشه با خودم هستی میان چشم و در سینه
تو را هر لحظه می فهمم تو یک احساس زیبایی
avisheh آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۹ مرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۲۶ قبل از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر نیمه فعال

Elham.E آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

از بازی باران کوثری خوشم میاد
به نظرم باید فیلم خوبی باشه
Elham.E آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۲ اسفند ۱۳۹۰, ۰۶:۵۶ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
کاربر نیمه حرفه ای

S-A-R-A آواتار ها

پست معمولی  +2 امتیاز     

یادداشت امیر قادری درباره ی «من مادر هستم»
همان ملودرام جذاب و خون آلودی که جیرانی همیشه آرزوی ساختنش را داشت

کافه سینما-امیر قادری: سالهاست منتظرم که فریدون جیرانی فیلم خوبش را بسازد؛ و تا قبل از من مادر هستم این اتفاق نیفتاده بود. خیلی از آثارش امتیازهای فراوانی دارند، اما همه آن ایدههای مضمونی و میزانسنی، و کار گاهی خوب عوامل فنی، و به خصوص بازیهای بازیگران آثارش، معمولا به نتیجه نهایی نمیرسید. همیشه اتفاقی بود تا بیفتد و همه چیز را خراب کند. پیچ فیلمنامهای، گرهگشایی نهایی، اجرای سردستی چند سکانس و از این قبیل. (داریم درباره فیلمهای بهترش صحبت میکنیم البته.) و حالا من مادر هستم، یک فیلم فریدون جیرانی کامل است. همان ملودرام جنایی تیره و تار، تاثیر گرفته از پاورقیهای جذاب، که میکوشد حدیث نفس طبقه متوسط (من مادر هستم، بهتر از آن است که بنویسم نقد طبقه متوسط)؛ باشد. این میتواند همان درام شهری تیره و تلخی باشد که این روزها دربارهاش حرف میزنیم. وقتی شخصیتها چنین چند بعدی باشند، وقتی بازیها این قدر به پرورش شخصیتها کمک کنند، وقتی ایدههای فیلمنامه، صاحب خون و گوشت شوند، آن وقت میشود تیرگی و تلخی فیلم را باور کرد و بهاش احترام گذاشت. که قربانی شدن دختر و پسر عاشق و در ابتدا رهای فیلم را در تار و پود گذشته بزرگترها، باور کرد.

این را هم بگویم که تماشای دوباره این فیلم برای من لااقل، چه کار سختی است. تلخیاش در ذهنام مانده بود و در دقایق پس از تماشا رها نمیکرد. برخلاف قصه پریای جیرانی، مثلا، این جا داستان مسیر و فلش محکم و مشخصی داشت که با همه پیچ و خمهای تماشاگرپسند جذاباش، از چارچوب اصلی خارج نمیشود و کم نمیآورد. از طرف دیگر ادا و اصول مرتضی غفوری و میزانسنهای بیخود پیچیده جیرانی به عنوان مثال در قصه پریا، در من مادر هستم، همان قدر طراحی شده است؛ که باید. جیرانی هیچ وقت این قدر روان و به اندازه کارگردانی نکرده است. و از نمای درشت و متوسط و حرکت دوربین، به قاعده استفاده نکرده است. به این اضافه کنید بازی خوب ...

بازیگران، به خصوص هنگامه قاضیانی و پانتهآ بهرام و باران کوثری؛ و فرهاد اصلانی. اصلانی که اصلا یکی از بهترین اجراهای این روزگار سینمای ایران را دارد. کاش فیلم در جشنواره به نمایش درمیآمد و بازی اصلانی آن قدر که شایستهاش هست، دیده میشد. آنها در کنار غلامرضا موسوی تهیه کننده، زوج فیلمنامه نویس، مدیر فیلمبرداری، آهنگساز و تدوینگر اثر، محصولی تولید کردهاند که تماشایش در محدوده سینمای ایران، یک تجربه تاثیرگذار است.
من مادر هستم، همان ملودرام جنایی تلخ اجتماعی خون آلود جذابی است، که سالهای سال فریدون جیرانی میخواست بسازد و نتوانسته بود. این قدر اصرار کرد که به نتیجه رسید.
S-A-R-A آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۷:۵۸ بعد از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

alizee به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +2 امتیاز     
پیش فرض نخستین قطعه فیلم منتشر شده از «من مادر هستم»

کافه سینما-کاری از امیرشیبان خاقانی: این نخستین تصاویر از فیلم «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی و با بازی فرهاد اصلانی، پانته آ بهرام، حبیب رضایی، هنگامه قاضیانی، باران کوثری و امیر حسین آرمان است.
این اولین بار است که علاقه مندان سینمای ایران، پس از دو سالی که از ساخت آن میگذرد، میتوانند بخشهایی از این فیلم را در کافه سینما ببینند.
طراح پوسترها، سازنده آنونس و موشن گرافیک تیتراژ فیلم امیرشیبان خاقانی است.
دو پوستر و آنونس فیلم سینمایی «من مادر هستم» را برای اولین بار در کافه سینما ببینید.
(گوینده نریشن آنونس: هنگامه قاضیانی -صداگذاری و میکس آنونس: سید علیرضا علویان)

آنونس من مادر هستم / دانلود ( حجم: 7/9 مگابايت)

برای من که عشق و تو چشم تو شناختم

واسه من که خودم رو به دنیای تو باختم

تو رو دیدن میتونه بشه روز تولد

میشه چشات و دید و دوباره عاشقت شد

alizee آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۷ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۱۶ قبل از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

پست مفید  +3 امتیاز     
پیش فرض برگزاری افتتاحیه فیلم «من مادر هستم» به نفع مردم آذربایجان

سینماپرس-گروه سینما/افتتاحیه فیلم «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی چهارشنبه عصر در سینما افریقا برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار سینماپرس، مراسم افتتاحیه فیلم سینمایی «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی، چهارشنبه هشتم آذر ماه ساعت 20:30 در پردیس سینمای ملت برگزار می شود.

در این فیلم بازیگرانی چون باران کوثری، حبیب رضایی، هنگامه قاضیانی، فرهاد اصلانی، امیرحسین آرمان و پانته آ بهرام از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

«من مادر هستم» داستان یک خانواده طبقه متوسط است که در یک شرایط بحرانی به بررسی و ارزیابی زندگی خود می پردازند.

غلامرضا موسوی تهیه کنندگی این فیلم سینمایی را برعهده داشته و کارن همایونفر موسیقی این فیلم را برعهده گرفته است.

لازم به ذکر است، «من مادر هستم» از جمله فیلم هایی است که حوزه هنری با اکران آن مخالف بوده و اجازه نمایش این فیلم را در سالن های خود نمی دهد.

پایه بلیت این برنامه از 10 هزار تومان شروع شده و تمامی هزینه فروش بلیت آن به مردم زلزله زده آذربایجان اهداء خواهد شد.
قدیمی ۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۵:۰۰ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض به بهانه اکران فیلم «من مادر هستم» بررسی جنبش ضد قصاص در سینمای ایران

خبرگزاری فارس:در شش سال اخیر بی بی سی و صدای آمریکا 112 ساعت برنامه اختصاصی علیه قصاص ساخته اند و در سینمای ایران نیز در عرض سه سال، سه فیلم به صورت همزمان ساخته می شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، با بنا شدن ستون های انقلاب قرار انقلابیون این بود که «سینمای انقلاب» و سینمای نظام جمهوری اسلامی سبب انتقال و گردش اندیشه انقلابی – اسلامی در سراسر جهان باشد و طبق فرموده بنیانگذار کبیر انقلاب از فحشا بپرهیزد.حال پس از سی و سال از آن انقلاب شکوهمند مردمی به صورت کاملا عیان فحشا به حوزه سینما ورود پیدا کرده است و مسئولین فعلی در پی کاهش میزان این فحشای عیان در فیلمنامه ها و آثار تولیدی نیستند .اما نکته مهم تر این است که شبه روشنفکران که هویتی خودباخته دارند در حوزه سینما برای خود سنگری ساخته اند و به مفاهیم مقدس شرعی اسلام می تازند و از این مدیوم به عنوان ابزاری فرهنگی برای سکولاریزه کردن جامعه اسلامی – ایرانی استفاده می کنند .بحث مطروحه در این مقال به هیچ وجه بررسی لایه های فحشای عیان در سینما نیست بلکه آنچه مد نظر بررسی است تولیدات شیطنت آمیز شبه روشنفکران در وهن قوانین شرعی و عرفی نظام مقدس جمهوری اسلامی است .
همان روزهای نخست انقلاب، بنیانگذار فرهیخته نظام جمهوری اسلامی ،خمینی کبیر(ره)، آیت الله بهشتی رابرای اصلاح قوانین مامور به قوه قضائیه کردند، تا نخستین دستگاه عدالت با عصاره قوانین اسلامی تطهیر شود. پس از تصویب لایحه قصاص حزب ضاله ملی در روز بیست و پنجم خرداد هزار سیصد و شصت در انعکاس به تصویب لایحه قصاص به میدان فردوسی آمد و از همان زمان مشخص شد که این فرقه به هیچ وجه حاضر به پذیرش اصل شریعت قرآن و جاری شدن احکام نبوی در سیره انقلاب نیست و حضرت امام در همان زمان حکم ارتداد جبهه ملی را صادر فرمودند تا امت بدانند احکام برآمده از شریعت رسول مکرم اسلام در انقلاب اجرایی می شود بدون یک واو کم.
سالها از این ماجرا می گذرد و جنبش های رسانه ای معارض خارجی در چند ساله اخیر برای نشانه گرفتن شرع مقدس حکم قصاص را نشانه گرفته اند و سعی میکنند عداوت خود را نسبت به از قوانینی که از بطن قرآن برون آمده نشان دهند ،این نخستین قدم برای سکولاریزه کردن جامعه و بهترین فرصت برایشان به شمار می رود.حمله به قوانین قضایی از مهمترین استراتژی اپوزسیون به شمار می رود . حال آنکه پیروان همان تفکر جبهه ضاله ملی به صورت نرم و خزنده ای در حوزه سینما و در لایه های زیرین آثار خود قوانین قضا را به چالش می کشند و هیچکدام از مسئولین نیز در مقابل این حرکات نرم و خزنده واکنش نشان نمی دهند.
در حقوق بشر اسلامی «قصاص» بخشی از حقوق شهروندی مسلمانان به شمار می رود و اگر این حق شهروندی با توجه به قوانین تبیین شده اجرا نشود جامعه به آنارشی دچار می شود .«هر که به شما تعدّی کند مانند آن تعدیای که بشما میکند به او تعدّی کنید» (سورۀ بقرۀ آیۀ 194) «و هر که از پی ستم دیدن انتقام گیرد، راه تعرّضی بر علیه آنها نیست» (سورۀ شوری آیة41).همانطور که ویل دورانت اشاره می کند این سبک اداره جامعه و جاری کردن قصاص شایسته جامعه اسلامی است؛ و نوعی فضیلت برای جامعه اسلامی به شمار می رود .درکل تاریخ،شرع مقدس اسلام پیوسته پیروان خود را به احیا جامعه و برآورده کردن حقوق شهروندی مسلمانان دعوت کرده است و هیچ دین دیگری در این زمینه مانند اسلام موفّق نبوده است.عدم اجراء حدود در شریعت های دیگر و فقدان قانون قصاص، موجب شده است که: فحشاء و منکرات، و روابط نامشروع بین جوامع دیگر بیشتر از سایر ملل، رواج پیدا نکند.
باری استحکام جامعه آرمانی اسلامی، قوام تمدّن بشری و وصول به مدارج و معارج حیاتی تنها با اجرای شرع مقدس اسلام ممکن است ، در هر صورت اجرای حکم قصاص جامعه را نیرو میبخشد و حیات میدهد؛ و عزّت و استقلال ارزانی میداردو موجب عدم پیدایش جنایت در اجتماع است و از همه اینها مهمتر و بالاتر، موجب ترک جنایت میشود. یکی ازماموریت های سلسله وار شبه روشنفکران عرصه سینما این است که این قانون الهی که در نظام جمهوری اسلامی برای عدم جلوگیری از افزایش جرم و جنایت اجرا می شد را به چالش کشند ،و آنرا قانونی متحجرانه نشان دهند ،موج ساخت آثاری علیه قصاص با فیلم می خواهم زنده بمانم (1373) احیا شد .
آقایانی که در آن زمان به این فیلم پروانه دادند متوجه نشدند با ساخت این فیلم یک تسویه حساب ایدئولوژیک با قوانین قضایی صورت پذیرفته و سینما دستگاه قضا را نشانه رفته است. آن روزها مسئولینی که هم اکنون بر کرسی های مدیریتی سیما جلوس نموده اند آنچنان محو و ذوق زده از ورود دوباره کارگردانش به عرصه سینما بودند که فراموش کردند که نخستین اثر وی پس از انقلاب انتقامی کاملا ایدئولوژیک با قوانین عرفی نظام جمهوری اسلامی است و تنها اصلاحیه ای که شامل فیلم شد بازگشت زمان فیلم به دوران پهلوی بود .حال به توجه به برشی از تاریخ که در ابتدای این سطور اشاره شد حکم اجرای قصاص پس از انقلاب شکل اجرایی به خود گرفت.
بسیاری از دوستان هنوز دچار توهم هستند و فیلم مردی از جنس بلور (1377) را روایتی از یک فیلم اجتماعی مرتبط با مسائل جنگ می دانند . اتفاقا نخستین موضوعی که در مردی از جنس بلور به چالش کشیده می شود موضوع قصاص است و قبل از اینکه قصاص به چالش کشیده شود دستگاه قضایی با چالش های طراحی شده سازنده در قالب یک درام ارزشی مطرح می شود . تفسیر هایی که از این فیلم در محافل روشنفکری مطرح می شود این است که انقلاب فرزندان خود با قوانین وضع شده اش خواهد بلعید .رضا پرسوناژ قربانی همان دستگاه قضا و قصاص می شود که روزگاری برای تداوم و بودنش در جبهه ها جنگیده است . جالب اینجاست این فیلم به هیچ وجه در تقدیس کاراکتر رضا خدامردی نیست بلکه چالشی اساسی با یک حکم الهی است .
«شهر زیبا»(1382) از آن دسته آثاری بود که در مقابل جبهه گیری با قانون قصاص ،درکارنامه جریان شبه روشنفکری، یک نقطه عطف به شمار می رود. فیلم در لایه سطحی مقابل قصاص آنچنان موضوع گیری نمی کند اما در لایه های عمیق تر به خوبی آنرا به نفع جریان سکولار تحلیل می کند ،در درام این فیلم مثل سایر آثار ساخته شده ای که قصاص را به پرسش می گیرد قوانین شرعی وعرفی جامعه مخصوصا قصاص ، وجه آنتاگونیستی به خود می گیرد و تمام تعلیق ها و کشمکش های دراماتیک برای چالش کشیدن این انگاره قضایی مورد استفاده قرار می گیرد .قصاص ازمنظرفیلم مثل نوعی قانون جبری عمل می کند ،اخیرا منتقدی فرانسوی درنقدی (پس اکران سراسری در پاریس) که در باب فیلم نوشته بود حاکمیت نظام مقدس را با توجه به المانهایی محوری فیلم به یک سلاخانه تشبیه برای توده های فرودست تشبیه کرده اند .
متاسفانه موج کج فهمی نسبت به مسئله قصاص در دوره مدیریت فرهنگی ریل گذاران سینما به اوج خود رسید. در این دوره سه فیلم با محتوای قصاص تولید شد نخستین فیلم «من مادر هستم» ساخته فریدون جیرانی ،دومی سوت پایان به کارگردانی نیکی کریمی و آخری انتهای خیابان هشتم ساخته علیرضا امینی است. نکته جالب این است که هر سه فیلم در سال 89 به تولید رسیدند و در یک هم اندیشی سینمایی ملهم از یک جریان ثابت این سه شبه رویداد فرهنگی به ثبت رسید .دو فیلم از این سه فیلم موفق به اکران عمومی شدندو فیلم من مادر هستم که از چهارشنبه این هفته در سینماهای تهران اکران می شود از گردونه اکران باز ماند .به رقم اینکه حوزه هنری از اکران فیلم سرباز زد اما شیوه لجبازی خاصی دردولت دهم حاکم است که همچنان اصرار به اکران فیلم من مادر هستم دارد و برای برنده شدن در جدال فرهنگی به هر ترفند ممکنی دست خواهند زد .در دوره ای افسارگسیختگی فرهنگی ریل گذاران تلقی درستی از متن و محتوای آثار ساخته شده ندارند و باید نوشت نمایش این دست آثار در واقع بازنمود اعتراض جبهه ملی به حکم قصاص است .کافیست برای ارتقا این فهم ایدئولوژیک داستان سه فیلم را مرور کنیم
داستان فیلم سوت پایان در مورد «سحر رحیمی» ( نیکی کریمی) است که همراه با شوهرش سامان (شهاب حسینی) هردو فیلم ساز هستند و برای اینکه بتوانند خانه ای برای خود دست و پا کنند سخت مشغول ساخت فیلم هستند که در این بین در پی اصلاحیه ای مجبور می شوند بازیگری را که قبلا یکی از نقش های فرعی داستان را بازی می کرد پیدا کنند و پلان را از سر بگیرند .سحر راز زندگی ملیحه را کشف می کند . مادر ملیحه با پسری جوان رابطه داشته و ملیحه را با این پسر جوان اغلب تنها می ماند در یکی از همین ایام پسر جوان به سراغ دخترک می رود این میان، مادر از راه می رسد و سر حسادت و حرص به پسر حمله می برد ،ملیحه که آبروی خود را از دست رفته می بیند با کارد آشپزخانه به پسرجوان حمله می کند و او را از بین می برد. مادر ملیحه خود را به عنوان قاتل معرفی می کند و دادگاه به قصاص نفس قاتل قرار صادر می کند و دختر به دنبال جلب رضایت صاحبان دم به به هرکاری از تن فروشی تا فروش کلیه تن می دهد . باوری که در فیلم به مخاطب القا می شود در جهت تخطئه حکم قصاص است . در سوت پایان مادر که تن به چند گناه نامشروع داده است و دختر هم در برابر فاسق مادرش عکس العملی نشان نداده است میل به گناه داشته است و ضلع سوم این مادر و دختر گناهکار را قتل تکمیل می کند . مانیفست سازنده در این فیلم این است که زنان محق برای انجام هر گناهی هستند اما مجازات قصاص موضوعی متحجرانه است و نباید انجام شودو سزای های گناهان دنیوی وهوسرانی سبکسرانه یک زن که در نهایت به گناه کبیره قتل نفس می انجامد نباید با قصاص تمام شود .در این فیلم کارگردان تا می تواند با قصاص چالش می کند و جالب اینجاست ملیحه و مادرش قهرمانهای پروتاگونیستی این داستان هستند و چینش داستانی اش به گونه ای است که عملا تماشاگر را با مظلومیت تصنعی این روایت همراه کند و قصاص را به چالش کشد.
انتهای خیابان هشتم روایت مغشوشی از سعید است که ظاهرا برای حفظ ناموس اقدام به قتل نموده است و خواهرش نیلوفر به همراه دوست پسرش بهرام تلاش می کنند تا در چند روزی که به قصاص سعید باقی مانده است 100 میلیون تومان تهیه نمایند تا روز شنبه سعید پای چوبه دار نرود .تا روز شنبه تنها سه روز فرصت دارند و سه شخصیت به صورت همزمان در سه موقعیت متفاوت تلاش می کنند تا پول قصاص را را تهیه نمانید1- آرش(دوست موسی) از طریق حضور در قمارخانه های دوره ای پنهان 2- نیلوفر(ترانه علیدوستی ) همسر بهرام و خواهر سعید از طریق خود فروشی 3- موسی(حامد بهداد) با حضور در مسابقات غیر قانونی بوکس .یعنی کسب سه حرام از سه مجاری در جامعه .که البته این سه مجاری که به شکل کاملا اغراق آمیزی نشان داده می شود .منطبق باآنچه گفته شد قصاص عامل جلوگیری از گناه است اماسازندگان رندانه نشان می دهد که خود قصاص عامل ترویج گناه و تکثیر آن در جامعه می شود .اما فیلم من مادر هستم که به زودی در سینماهای ایران اکران می شود تکمله ای بنیادین برای آثاری است که پیش از این شبه اندیشمندان برای تقبیح قصاص ساخته اند و امروز در خواهیم یافت ،جبهه گیری در مقابل ذات این قانون شرعی و عرفی، به نوعی عناد با نظام جمهوری اسلامی است که عصاره اسلام ناب در پیکره قضایی اش جاری است .اگر آثاری که پیش در سطور قبلی ، در مواجه با قصاص در لایه های زیرین به این موضوع می پرداختند ، در فیلم من مادر هستم خیلی از مسائل به صورت کاملا اگزجره ای مطرح می شود و در این فیلم کارگردان پارا فراتر گذاشته و اجرای حکم قصاص را، نوعی عناد دین با سبک زندگی امروز معرفی می کند.در این فیلم دو خانواده ای که در فیلم حضور دارند زنان و مردان به صورت موازی با یکدیگر رابطه ناشمروع دارند و جالب اینجاست یکی از پرسونآژ های فیلم ( حبیب رضایی) تواما با یک مادر و دختری رابطه برقرار می کند .و در نهایت توسط دختر به قتل می رسد .و در پایان قرار است که دخترک پای چوبه دار برود.من مادر هستم خیانت وشرب خمر را ترویج می کند ، قصاص را هدف قرار می دهد و بازتاب اندیشه فیلم در محکومیت قصاص است.
جالب اینجاست سه فیلم اشاره شده که در دوران مدیریت سینمایی آقای شمقدری ساخته شدند همان مانیفست ضد دینی جبهه ضاله ملی در 25 خرداد 1360 را در فیلمش مطرح می کند و نکته جالب تر اینجاست پیش از این علیرضا امینی در برنامه هفت حاضر می شود و بایت حمایت در اکران فیلمش از آقایان شمقدری و سجاد پور نهایت سپاسگذاریش را اعلام می دارد.
مدعیان انقلاب در قالب مدیران سینمایی از تولید و اکران فیلمهای ضد قصاص حمایت می کنند و تعجب از بسیاری از دوستان که هنوز نمی دانند این فیلم از نظر معنایی و تخریب زیر ساخت های معنوی – اجتماعی جامعه به مراتب صدها هزار بار مخرب تر از «گشت ارشاد» و خصوصی هستند و مدیران سینمای نظام جمهوری از اندیشه منشعب از تفکر جبهه ضاله ملی که در قالب یک فیلم سینمایی حلول پیدا کرده است حمایت می کنند. مدیران مذکور برای لج بازی با حوزه هنری فیلم من مادر هستم قبح شکن را روانه پرده سینماها می کنند و نمی دانند در شش سال اخیر بی بی سی و صدای آمریکا 112 ساعت برنامه اختصاصی در مورد قصاص ساخته اند و در نظام جمهوری اسلامی برای دامنه دار تر شدن اعتراض به قصاص در عرض سه سال، سه فیلم به صورت همزمان ساخته می شود و بازهم می توان بر سوءمدیریت انقلابی ریل گذاران صحه گذاشت.
تشکر شده توسط :
قدیمی ۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۷:۵۸ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض توضیح سازندگان «من مادر هستم» درباره این فیلم

خبرگزاری فارس: سازندگان فیلم سینمایی «من مادر هستم» در نامهای درباره این فیلم توضیحاتی دادند.

به گزارش خبرگزاری فارس ،کارگردان و تهیهکننده فیلم سینمایی «من مادر هستم» در نامهای که برای خبرگزاریها ارسال کرده است، این فیلم را یک فیلم اجتماعی دانسته است.
متن کامل نامه به شرح ذیل است:
فیلم «من مادرهستم» نه درباره خیانت است ، نه درباره زنا و نه نمایش فحشاست . فیلم «من مادرهستم» یک فیلم اخلاقی است که یک نوع سبک زندگی را به چالش می کشد. بنابراین از عده ای که ندیده تحت تاثیر تحریکات پشت پرده، جوسازی ناجوانمردانه ای را علیه فیلم شروع کردند و قضاوتشان را قضاوتی اسلامی تلقی کردند دعوت می کنیم که از فردا به تماشای فیلم بنشینند و بعد از دیدن فیلم نظر بدهند.
سازندگان فیلم «من مادر هستم» معتقدند که شرایط اکران به دلیل تصمیم نادرست یک نهاد دولتی در معرض بحران قرار گرفته است و کسانی که به بقای سینما و حیاتش در این شرایط اعتقاد دارند باید جلوی این تصمیم نادرست بایستند.
سکوت برخی از روشنفکران مسلمان داخل سینما در این رابطه توجیهپذیر نیست. ما نمیخواهیم با کسانی که این سکوت را در پیوند منافع آنها با بخشی از قدرت تحلیل میکنند، همصدا شویم ، ما هنوز آنها را دوستان سینمای ایران میدانیم . امیدواریم آنها بعدها در مقابل تاریخ دلیلی برای این سکوت خود داشته باشند.
ما به دلیل همین جوسازی ناجوانمردانه نمایشمان در سینماهای محدودی صورت میگیرد ، بنابراین از همه مردم عزیز که به ادامه حیات سینمای اجتماعی معتقدند دعوت میکنیم در همین سینماها به تماشای فیلم بنشینند.
فریدون جیرانی (کارگردان)
سیدغلامرضا موسوی(تهیه کننده)
قدیمی ۸ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض فیلم جیرانی مجوز اکران ندارد/ شرط اکران اصلاح نام و محتواست

خبرگزاری فارس: نماینده تهران و عضو شورای نمایش وزارت ارشاد اعلام کرد: «من مادر هستم» مجوز اکران ندارد و صدور مجوز نمایش آن منوط به اصلاح برخی قسمتهای فیلم است.

حجتالاسلام حمید رسایی در خصوص اعتراضات عمومی به فیلم «من مادر هستم» به خبرنگار فارس گفت: فیلم آقای جیرانی ابتدا در شورای اکران وزارت ارشاد، به دلیل محتوا و نتیجهگیری آن به اتفاق آراء رد شده بود و اعتراضاتی که در حال حاضر به آن وجود دارد، به حق و به جاست.
وی افزود: پس از بررسی فیلم در جلسات شورای نمایش قرار شد فیلم به کارگردان و تهیه کننده بازگردانده شود تا برخی صحنهها و دیالوگها حذف شود که با اصلاح آنها نتیجهگیری فیلم از یک رویکرد نامناسب که در نتیجه خیانت چند خانواده، حکم قرآنی قصاص را زیر سؤال می برد، به یک روند معقول و منطقی و آموزنده تغییر یابد.
حجتالاسلام رسایی ادامه داد: در حال حاضر اصلاحاتی در فیلم صورت گرفته اما این اصلاحات به هیچ وجه آن چیزی نیست که نتایج غیر شرعی در فیلم را تغییر دهد و بنده به عنوان عضو روحانی شورای اکران که باید در خصوص این موارد اظهار نظر کند، تاکنون چند بار این موضوع را به مسئولان معاونت سینمایی اعلام کردهام.
عضو روحانی شورای مجوز نمایش وزارت ارشاد با بیان اینکه فیلم «من مادر هستم» با وضعیت فعلی از نظر شرعی مورد تأیید نیست، اظهار داشت: چنانچه اصلاحات مورد نظر شورای نمایش اعمال شود، فیلم می تواند آموزنده باشد.
حجتالاسلام رسایی از تغییر نام فیلم «من مادر هستم» به عنوان یکی از اصلاحات فیلم یاد کرد و متذکر شد: هیچیک از مادران موجود در فیلم آقای جیرانی نشانهها و شایستگی یک مادر از منظر فرهنگ دینی و ملی ما را ندارند.
وی تأکید کرد: این فیلم در حال حاضر صلاحیت اکران ندارد و غیر قابل نمایش است و معلوم نیست چرا با آنکه اساساً مراحل اعطای مجوز آن کاملا طی نشده و معاونت سینمایی هم برای آن تصمیمگیری نکرده، برخی از اکران آن سخن می گویند.
وی با اشاره به اعتراضات گسترده متدینین به اکران فیلم جدید جیرانی گفت: بعید می دانم با توجه به مسائلی که ذکر کردم، در معاونت سینمایی اشتهایی برای دفاع از این فیلم باشد اما اگر قرار باشد نسخه فعلی فیلم برای اکران ارائه شود، قطعا بنده به عنوان عضو روحانی شورای نمایش و هم به عنوان نماینده مجلس به آن اعتراض و موضوع را پیگیری خواهم کرد.
انتهای پیام/
تشکر شده توسط :
قدیمی ۸ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۴۷ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض یادداشت موسوی و جیرانی پس از اعتراض انصار حزب الله/ فیلم «من مادر هستم» درباره خیانت نیست !

سینماپرس-گروه سینما/فریدون جیرانی و غلامرضا موسوی طی یادداشتی فیلم «من مادر هستم» را فیلمی اخلاقی دانستند که نه درباره خیانت است نه فحشا.
به گزارش خبرنگار سینماپرس،در حالی که فیلم سینمایی «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه کنندگی غلامرضا موسوی امروز -8 آذر ماه- با 15 سالن سینما اکران خود را آغاز کرده است و بسیاری از مردم هنوز به تماشای آن نشسته و ذهنیتی از آن ندارند با اعتراض هایی از سوی برخی سازمان و نهادها مواجه شده است.

این فیلم که به دلیل ممانعت حوزه هنری از نمایش آن با تعداد سالن های محدود اکران خود را آغاز کرده است روز گذشته از سوی انصار حزب الله مورد اعتراض شدید قرار گرفت.

روز گذشته سازمان اجرایی انصار حزبالله به نمایندگی از هزاران عضو خود ضمن اقامه اعتراض به قوه قضائیه به دلیل فراهم آوردن فرصت برای هتاکان به دین و شریعت و به سخره گیرندگان نظام و انقلاب و خون شهدا، اعلام کرد: امت همیشه در صحنه حزبالله در برابر عملکرد شنیع سازمان سینمایی هشیار است و بدینوسیله هشدار میدهد که این سازمان موظف به پیروی از احکام اسلام و رای علمای دین بوده و دراین راستا تا پایان وقت اداری روز سهشنبه 7 آذر مهلت دارد حکم لغو مجوز نمایش عمومی فیلم کثیف«من مادرهستم» را اعلام نماید؛ در غیر این صورت مردم متدین با اقتدا به امام شهیدشان راسا وارد عمل گردیده و با عمل به ترتیبات بند"م"وصیتنامه امام خمینی(ره) اعتراض خود را در عرصه عمل و با تحصن در مقابل ساختمان وزارت ارشاد ادامه خواهند داد. بدیهی است توقف اجرای ترتییات بند "م" موکول به تمکین مسئولین بیمسئولیت در برابر مطالبه برحق مردم خواهد بود.

به دنبال افزایش اعتراضات و شکایت اعضای انصار حزب الله از فیلم «من مادرهستم» غلامرضا موسوی؛ تهیه کننده و فریدون جیرانی؛ کارگردان یادداشتی تحت این عنوان منتشر کردند. فیلم «من مادر هستم» نه درباره خیانت است ، نه درباره زنا ، نه نمایش فحشاست.

در این یادداشت آمده است: « فیلم «من مادرهستم » یک فیلم اخلاقی است که یک نوع سبک زندگی را به چالش می کشد. بنابراین از عده ای که ندیده تحت تاثیر تحریکات پشت پرده، جوسازی ناجوانمردانه ای را علیه فیلم شروع کردند و قضاوتشان را قضاوتی اسلامی تلقی کردند دعوت می کنیم که از فردا به تماشای فیلم بنشینند و بعد از دیدن فیلم نظر بدهند .

سازندگان فیلم من مادر هستم معتقدند که شرایط اکران به دلیل تصمیم نادرست یک نهاد دولتی در معرض بحران قرار گرفته است و کسانی که به بقای سینما و حیاتش در این شرایط اعتقاد دارند باید جلوی این تصمیم نادرست بایستند.

سکوت برخی از روشنفکران مسلمان داخل سینما در این رابطه توجیح پذیر نیست . ما نمی خواهیم با کسانی که این سکوت را در پیوند منافع آنها با بخشی از قدرت تحلیل می کنند، همصدا شویم ، ما هنوز آنها را دوستان سینمای ایران می دانیم . امیدواریم آنها بعدها در مقابل تاریخ دلیلی برای این سکوت خود داشته باشند.

ما به دلیل همین جوسازی ناجوانمردانه نمایشمان در سینماهای محدودی صورت می گیرد ، بنابراین از همه ی مردم عزیز که به ادامه ی حیات سینمای اجتماعی معتقدند دعوت می کنیم در همین سینماها به تماشای فیلم بنشینند. »
تشکر شده توسط :
قدیمی ۸ آذر ۱۳۹۱, ۰۴:۴۹ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر فعال فرهنگ و هنر

alizee آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض جدول اکران فیلم سینمایی «من مادر هستم» در سینماهای تهران

سینماپرس-گروه سینما/ فیلم سینمای «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی و تهیه کنندگی سید غلامرضا موسوی روی پرده سینماها رفت.
به گزارش خبرنگار سینماپرس، فیلم سینمایی «من مادر هستم» به کارگردانی فریدون جیرانی روی پرده سینماها رفت.

سینما پردیس زندگی: تهران - میدان صادقیه - بلوار کاشانی - بلوار اباذر ، تلفن : 021-44004800، سانس: 13:00/14:45/16:30/18:15/20:00/21:45/

سینما ایران: تهران - خیابان شریعتی روبروی بهارشیراز ، تلفن : 021-77538711، سانس: 14:00/16:00/18:00/20:00

سینما شکوفه: تهران - میدان شهدا ، تلفن : 021-33512701، سانس: 12:30/14:30/16:30/18:30/20:30

در این فیلم: باران کوثری، حبیب رضایی، هنگامه قاضیانی، فرهاد اصلانی، امیرحسین آرمان، پانتهآ بهرام به ایفای نقش می پردازند.

خلاصه داستان: یک خانوادهی طبقهی متوسط در یک شرایط بحرانی به بررسی و ارزیابی زندگی خود میپردازند.

سایر عوامل فیلم:
نویسنده: لیلا لاریجانی، رحمان سیفی آزاد (بر اساس طرحی از جمال امید) / موسیقی: کارن همایونفر / فیلمبرداری: مرتضی غفوری / تدوین: بهرام دهقان / جلوههای ویژه: عباس شوقی / صدابردار: محمود خرسند / طراح صحنه و لباس: مارال جیرانی / طراح چهرهپردازی: مهرداد میرکیانی / عکاس: محمد فوقانی / مدیر تولید: محمدرضا منصوری / مشاور کارگردان: رضا درمیشیان / دستیار کارگردان: امیرعلی قنبری.
تشکر شده توسط :
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
|فریدون, جیرانی, فریدون, فیلم, مادر, معرفی, من, من مادر هستم, نقد, هستم

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش