ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
پرداخت عیدی بازنشستگان/ پیشبینی افزایش حقوق مستمری بگیران

www.eraofempire.irنودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1
 1. Top | #1

  همراه نودهشتیا


  تاریخ عضویت
  آذر 1388
  نوشته ها
  12,676
  میانگین پست در روز
  5.85
  محل سکونت
  تهران
  تشکر از کاربر
  114,656
  تشکر شده 244,883 در 19,079 پست
  حالت من
  Gig
  اندازه فونت

  پیش فرض پرداخت عیدی بازنشستگان/ پیشبینی افزایش حقوق مستمری بگیران

  تامین اجتماعی در هفته گذشته/
  پرداخت عیدی بازنشستگان/ پیشبینی افزایش حقوق مستمری بگیران
  پرداخت عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی تا نیمه اسفند، انتقاد از کیفیت پایین خدمات بیمه ای و درمانی در ایران و پیشبینی افزایش حقوق مستمری بگیران در لایحه بودجه 90 از مهمترین اخبار تامین اجتماعی در هفته اخیر بوده است.
  به گزارش خبرنگار مهر، آنچه به عنوان اخبار حوزه تامین اجتماعی منتشر می شود، گزیده ای از مهمترین رویدادهای این حوزه در هفته اخیر بوده است که در پی می آید.

  پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به همراه 50 هزار تومان

  این هفته کانون بازنشستگان صندوق تأمین اجتماعی از پرداخت عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی به همراه 50 هزار تومان تا 15 اسفند ماه خبر داد.  میزان عیدی کارکنان و بازنشستگان صندوق تامیناجتماعی طی بخشنامهای به واحدهای اجرایی جهت پرداخت ابلاغ شد. مبلغ عیدی براساس مصوبه هیئت دولت سه میلیون و 180هزار ریال است.

  انتقاد از کیفیت پایین خدمات بیمه ای و درمانی در ایران

  مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی گفت: وضعیت ارائه خدمات درمانی و بیمه ای در ایران پایین است همچنین حقوق بازنشستگان نیز غیر منطقی بوده و نسبت به کشورهای دیگر کمتراست.

  عباس اورنگ درباره مقایسه خدمات بیمه ای و درمانی در ایران با سایر کشورها گفت: ایران در بین کشورهای در حال توسعه جزء معدود کشورهایی است که بیش از 90 درصد پوشش بیمه ای و درمانی دارد به همین دلیل می توان گفت از نظر اقدامات کمی کشور ما جزء بهترینهاست.  وی به تعهدات بیمه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: از نظر تنوع بیمه های اجتماعی مانند بیمه بیکاری، بازنشستگی، از کارافتادگی، بیمه دوران بارداری و... ایران هم سطح کشورهای دیگر و جزء 10 کشور اول دنیا است اما از نظر کیفی این بیمه ها تعهداتشان کم است.

  اورنگ با بیان این مطلب که کیفیت خدمات بیمه ای و درمانی در ایران پایین است، تاکید کرد: دولت باید در این زمینه اقدامات و نظارت کافی را با تشکیل کمیته ای انجام دهد و خدمات تخصصی تر صورت گیرد. به گفته مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی، از نظر کیفی بیمه ها از عمق و سطح قوی و خوبی برخوردار نیستند.

  کاهش سهم رانندگان از پرداخت حقبیمه

  صندوق تأمیناجتماعی با صدور بخشنامهای سهم رانندگان درون شهری و برونشهری از پرداخت حقبیمه را کاهش داده و براساس قانون هدفمندسازی یارانهها و پوشش بیمهای گروههای خاص، بخشی از حقبیمه آنان را از محل منابع حاصل از هدفمندسازی یارانهها تأمین میکند.

  براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی، رانندگان برونشهری که دارای دفترچه کار رانندگی یا کارت هوشمند معتبر از سازمانهای راهداری و حمل و نقل جادهای کشور هستند، درصورتی که فاقد هرگونه پوشش بیمهای و متقاضی بهرهمندی از خدمات صندوق تأمیناجتماعی باشند میتوانند با مراجعه به واحدهای اجرائی تأمین اجتماعی در سراسر کشور با پرداخت (50 درصد) حقبیمه سهم خود از(50 درصد) سهم یارانه از محل منابع حاصل از هدفمندسازی یارانهها برخوردار شوند.

  رانندگان حمل و نقل بار و مسافر بینشهری دارای دفترچه کار رانندگی یا کارت هوشمند معتبر که قبل از 30 آذر سال 89 در واحدهای اجرائی صندوق تأمیناجتماعی نامنویسی و حقبیمه سهم خود را بر مبنای 27/17 پرداخت کرده و از 27/10 سهم دولت برخوردار شدهاند نیز از ابتدای دیماه سال 89 درصورت پرداخت حقبیمه در مهلت قانونی مقرر با پرداخت (50 درصد) سهم خود از (50 درصد) سهم دولت برخوردار خواهند شد.

  صدور و تمدید اعتبار دفاتر درمانی بیمهشدگان تامین اجتماعی

  صندوق تامین اجتماعی با ابلاغ دستورالعملی، واحدهای اجرائی این صندوق را ملزم به صدور، تجدید و تامین اعتبار دفاتر درمانی بیمهشدگان و افراد تحت تکفل آنان برای استفاده در تعطیلات نوروز کرد.  براساس دستور اداری صادره که از سوی حوزه فنی و درآمد صندوق تامین اجتماعی که به امضاء و تأیید مدیرعامل این صندوق رسیده است، ادارات کل تأمین اجتماعی استانها موظف شدهاند در هر شهر شعبهای را به عنوان ستاد تسهیلات خدمات مذکور جهت تعطیلات نوروز معرفی کنند.

  طبق این دستورالعمل واحد فرابری دادههای این صندوق نیز موظف به فراهم نمودن امکانات ارتباطی سخت افزاری و نرم افزاری در ایام تعطیلات و ارائه تسهیلات از جمله صدور، تجدید و تامین اعتبار دفاتر درمانی بیمهشدگان شد.

  پیشبینی افزایش حقوق مستمری بگیران در لایحه بودجه 90

  وزیر رفاه و تامین اجتماعی گفت: افزایش 18 درصدی بودجه بخش رفاه، پیشبینی افزایش حقوق مستمری بگیران، کمک بیشتر به بیمههای تامین اجتماعی و پوشش مناسبتر بیمههای درمانی از جمله ویژگیهای لایحه بودجه 90 در بخش رفاهی و تامین اجتماعی است.  صادق محصولی گفت: با توجه به پیش بینیهایی که دولت انجام داده است به طور یقین در بخش رفاهی و پوششهای تامین اجتماعی سال آینده با وضعیت بهتری روبرو خواهیم بود.

  وی خاطر نشان کرد: با ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانهها که مکمل این کار است، شرایط بهتری در سال آینده پیش روی مردم خواهد بود.

  کوتاهی بانک مرکزی در صدور مجوز پرداخت وام به بازنشستگان

  رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با اشاره به اینکه امسال هیچیک از بازنشستگان وام دریافت نکرده اند گفت: بانک مرکزی پس از گذشت چند ماه هنوز مجوز ارائه وام از اعتبار 6 میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به بازنشستگان را صادر نکرده است.  علی اکبر خبازها در مورد ارائه وام به بازنشستگان گفت: در تاریخ 17 آذرماه امسال بر اساس پیشنهاد صندوق تامین اجتماعی قرار شد از سوی بانک رفاه کارگران 6 میلیارد تومان برای توزیع وام قرض الحسنه به بازنشستگان نیازمند اختصاص داده شود.

  وی ادامه داد: در دیماه نیز بانک رفاه کارگران در دو نوبت از بانک مرکزی به منظور اجازه توزیع وجوه در نظر گرفته شده استعلام کرد اما تا این لحظه از سوی بانک مرکزی پاسخی داده نشده است.

  رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با بیان اینکه ارائه وام به بازنشستگان مستلزم صدور مجوز و اجازه بانک مرکزی است، تاکید کرد: تازمانی که مسئولان بانک مرکزی مجوز ندهند بانک رفاه اجازه توزیع وام ندارد.

  خبازها گفت: 6 میلیارد تومان اعتبار وام بازنشستگان مربوط به سازمان تامین اجتماعی است و بانک مرکزی فقط باید مجوز توزیع صادر کند اما متاسفانه تا کنون ارائه وام را مصوب و ابلاغ نکرده است.

  بازنشستگان مناطق محروم برای دریافت تسهیلات سفر در اولویت هستند

  مدیرعامل صندوق تأمیناجتماعی گفت: به بازنشستگان استانهای محروم برای استفاده از تسهیلات سفرهای سیاحتی و زیارتی توجه ویژه شده و اولویتها برای مناطق محروم در نظر گرفته شده است.  دکتر رحمت الله حافظی تسهیل شرایط استفاده از تسهیلات بانکی ویژه بازنشستگان را از دیگر اقدامات انجام شده از سوی صندوق تأمیناجتماعی عنوان کرد و گفت: مذاکرات با بانک رفاه کارگران انجام شده و توافقات خوبی برای ارائه تسهیلات بانکی به بازنشستگان و همچنین پذیرش ضمانت بازنشستگان برای ارائه تسهیلات به خانواده آنان صورت گرفته است.

  مدیرعامل صندوق تأمیناجتماعی همچنین از اختصاص بودجه 60 میلیارد تومانی برای ارائه تسهیلات بانکی به بازنشستگان خبر داد و گفت: این مبلغ برای سال جاری به تصویب رسیده، اما به دلیل اینکه زمان کافی برای ارائه این تسهیلات تا پایان سال وجود ندارد، مهلت پرداخت آن تا نیمه اول سال 90 تمدید شده است و از ابتدای سال آینده امکان استفاده بازنشستگان از این تسهیلات فراهم می شود.

 2. 2 کاربر از پست Star_69 تشکر کرده اند .


موضوعات مشابه

 1. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,11,18, ساعت : 09:12
 2. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,09,23, ساعت : 14:44
 3. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,09,01, ساعت : 11:00
 4. جزئیات افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان
  توسط آنیتا در انجمن اقتصادی
  پاسخ ها: 1
  آخرین نوشته: 1389,03,10, ساعت : 09:14
 5. پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,03,05, ساعت : 10:52

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •