ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
زندگی نامه الکساندر دوما | رمان نویسنودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4
 1. Top | #1

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  مرداد 1389
  نوشته ها
  10,348
  میانگین پست در روز
  5.94
  تشکر از کاربر
  16,411
  تشکر شده 37,240 در 9,832 پست
  حالت من
  Sepasgozar
  اندازه فونت

  Smile زندگی نامه الکساندر دوما | رمان نویس

  الکساندر دوما (پدر) Alexandre Dumas, père
  رمان ­نویس و نمایشنامه ­نویس فرانسوی (۲۴ ژوئيه ۱۸۰۲ (میلادی) - ۵ دسامبر ۱۸۷۰ (میلادی)) بود به او لقب "سلطان پاریس" را داده بودند[۱]. او به خاطر رمانهای ماجراجويانه فراوانش، يكي از مشهورترين نويسندگان فرانسه به شمار ميرود. بسياری از رمانهای او، از قبيل « کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمانهايی دنباله دار و سريالی هستند. او علاوه بر رماننويسی، مقالهنویس، نمایشنامهنویس و خبرنگار پرتوانی بود.

  دوران كودكی
  الكساندر در روستايی به نام «ويلر كوتره» در نزديكی شهر پاريس به دنيا آمد. پدر او، توماس الکساندر داوی دولا پاتریه و مادرش ماری لوئی الیزابت لابوره نام داشتند. پدر الكساندر، كه ژنرالی در ارتش ناپلئون بود، مورد غضب ارتش قرار گرفت و همين امر او را به سمت فقر سوق داد. زمانی كه الكساندر دوما به دنيا آمد، خانواده او ثروت و موقعيت خود را از دست داده بودند و مادر او كه با مرگ ژنرال دوما در ۱۸۰۶ (در چهارسالگي الكساندر)، بيوه شده بود، جهت ايجاد موقعيت تحصيلی مناسب برای فرزندش به سختی تلاش میكرد. هر چند «ماری لوئيس» در تأمين هزينههای تحصيلی برای فرزندش ناتوان بود، اما اين مسئله در شوق و علاقه الكساندر به مطالعه، تأثيری نداشت و او هر كتابی را كه به دست میآورد، ميخواند. همزمان با رشد الكساندر كوچك، داستانهایی كه «ماری لوئي» از شجاعت و رشادت پدرش در زمان اوج اقتدار ارتش ناپلئون براي او تعريف می كرد، به وی ديد روشن و واضحی از ماجراجويی و قهرمانپروری میبخشيد. هرچند كه سايه فقر بر خانواده الكساندر سنگينی ميكرد، اما هنوز شهرت پدر و ارتباطات اشرافی سابق برای آنها باقی مانده بود و همين عوامل باعث شد كه پس از استقرار رژيم سلطنتی، الكساندر ۲۰ ساله در ۱۸۲۲ به پاريس برود و با كمك اقوام پدری، به سمت منشی مخصوص دوک دواورلئان درآيد.
  نويسندگی

  همزمان با كار در پاريس، دوما به نوشتن مقاله برای مجلات و نمايشنامه براي تئاتر می پرداخت. در ۱۸۲۹ نمايشنامه هنری سوم و دربارش ارائه شد و با استقبال خوبي روبرو گشت. در سال بعد نمايشنامه بعدی او کریستین شهرت ديگر و به موازات آن موقعيت مالی خوبي را برای او به ارمغان آورد و او را قادر ساخت كه به صورت تمام وقت به كار نويسندگي بپردازد. در ۱۸۳۰ وي در انقلابی سهيم گرديد كه منجر به براندازی حكومت چالرز و تفويض قدرت به كارفرمای او «دوك دواورلئان (يا همان لوئی فیلیپ)» شد. تا نيمههای دههٔ ۱۸۳۰ زندگی در فرانسه به علت شورشهای پراكنده، مختل بود. همزمان با بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی موقعيت براي بروز استعدادهای الكساندر دوما فراهم شد. پس از نوشتن چند نمايشنامه موفق ديگر، او به نوشتن رمان تغيير جهت داد. به اين ترتيب كه با افزايش علاقهمندی روزنامهها به رمانهاي دنبالهدار در سال ۱۸۳۸ دوما با بازنويسی يكی از نمايشنامههايش، اولين رمان سريالی خود با نام کاپیتان پاول را ارائه كرد و اين شروعی بود برای تبديل ذهن الكساندر دوما به يك «استوديوی داستان پردازی» كه صدها داستان و شخصيت از آن ساخته و پرداخته شد. در سالهاي ۱۸۳۹ تا ۱۸۴۱ دوما، به همراه تنی چند از دوستانش رمان «Clebrated Crimes (جنایات مجلل)» را ساخته و پرداخته كرد. اين رمان ۸ قسمتی، به شرح جنايات مشهور اروپا میپردازد. در اول فوريه ۱۸۴۰ دوما با هنرپيشهای به نام «Ida Ferrier (آيدا فرير)» (۱۸۵۹-۱۸۱۱) ازدواج كرد. اما عليرغم اين ازدواج او دارای فرزندی غيرقانونی از زني به نام ماري كاترين لابای است كه همان الکساندر دومای پسر ميباشد. اين فرزند دوما، راه پدر را ادامه داد. وي يكی از نويسندگان شهير فرانسه است. نويسندگی براي دوما، درآمد زيادی را به همراه داشت، اما نوع زندگی اشرافی و ولخرجی و دست و دلبازی دوما نهايتاً باعث ورشكستگی او گرديد. زماني كه سلطنت لوئي فيليپ با شورشی به پايان رسيد، دوما از جانب حاكم منتخب، مورد توجه قرار نگرفت. وی در سال ۱۸۵۱ برای رهایی از دست طلبكارانش به روسيه گريخت و دو سال از زندگیاش را در آنجا سپری كرد. پس از آن دوما با تأسيس روزنامهای به نام اينديپندت وارد جريانات سياسی ايتاليا شد و سرانجام در سال ۱۸۶۴ به پاريس بازگشت.
  پايان زندگی

  الكساندر دوما دارای نژادی «آفريقايي- فرانسوي» بود و علیرغم ارتباطات اشرافی موفقی كه داشت، تأثير اين تركيب نژادی، گاهی در آثار و گفتار او ديده میشود. او يك بار به شخصی كه به پيشينهٔ نژادی او توهين كرده بود گفت: «پدر من يك دورگهٔ اروپایی است، پدر بزرگ من يك سياه پوست است و پدرپدربزرگ من يك ميمون! ميبينی مرد، شروع خاندان من همچون پايان خاندان توست!»
  فرانسه نويسندگان برجستهٔ زيادی را در خود جای داده اما گسترهٔ خوانندگان هيچ يك از آنها به الكساندر دوما نمیرسد. او از پيش گامان مکتب رمانتی سیسم بود و گاهی رگه هایی از مکتب رئالیسم نيز در نوشتههايش يافت می شود. وی بيش از سيصد عنوان كتاب دارد كه از نشانههای پركار بودن اين نويسنده بزرگ است. كتابهای او تقريباً به تمام زبانهای زندهٔ دنيا ترجمه شده و تاكنون بیش از ۲۰۰ فيلم از كتابهای او ساخته شده است. هم اينك محلّ زندگی او در کاخ مونت کریستو در حومهٔ پاريس پذیرای مسافران و علاقهمندان به اوست. همچنين در سال ۱۹۷۰ يكي از ايستگاههای متروی پاريس برای بزرگداشت او به نام ايستگاه الكساندر دوما نامگذاری شد و در سال ۲۰۰۲ ميلادی، دولت فرانسه به مناسبت دويستمين سالگرد تولد الكساندر دوما بقايای جسد او را در عمارت پانتئون پاريس محل دفن مفاخر ملی فرانسه جاي داد.
  دوما در پنجم دسامبر سال ۱۸۷۰ در حالی كه ۶۸ سال از بهار زندگی اش میگذشت نقاب رخ در خاك كشيد و به ابديت پيوست.
  آثار


  پس از بیست سال، قسمت دوم سه تفنگدار

  ویکنت دوبراژلون، قسمت سوم سه تفنگدار


  ملکه مارگو این کتاب تحت نام قبل از طوفان در ایران به ترجمه ذبیحالله منصوری منتشر شدهاست.

  خانم مونسورو این کتاب تحت نام قبل از طوفان در ایران به ترجمه ذبیحالله منصوری منتشر شدهاست.

  ویرایش توسط م.ن : 1389,11,13 در ساعت ساعت : 15:36  داراییم همون شعرهاییه که تو میخوندی و حالا شده خاطره.

 2. 2 کاربر از پست م.ن تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  اسفند 1388
  نوشته ها
  26,326
  میانگین پست در روز
  13.85
  تشکر از کاربر
  48,453
  تشکر شده 53,859 در 13,846 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض الكساندر دوما متولد شد

  جام جم آنلاين: 206 سال پيش در روز 24 ژوييه سال 1802 ميلادي الكساندر ديوي دولا پايوتوري در شهر ويه - كوتوره متولد شد ، او بعدها به نام الكساندر دوما به عنوان يكي از بزرگترين نويسندگان فرانسه و جهان شهرت يافت. الكساندر در سن 4 سالگي پدرش را از دست داد و به دليل عدم توانايي مالي مادرش از امكان انجام تحصيلات عالي بازماند.


  او از اوان كودكي ناگزير به كار كردن شد. الكساندر دوما در سال 1822 ميلادي در جستجوي يك زندگي بهتر به پاريس رفت.

  «قلم شيوايش» موجب شد تا در دفاتر دوك دو اورلئان استخدام شود.

  از همان زمان او نوشتن مقاله هايي را در روزنامه ها آغاز كرد سپس به سرودن اشعار پرداخت كه موفق به چاپ آنها شد.

  اما موفقيت الكساندر دوما از سال 1829 ميلادي با نوشتن «هانري سوم و دربارش» ، يك درام تاريخي آغاز گشت كه با استقبال فراواني روبه رو شد.

  اين نمايشنامه توسط كمدي فرانسز روي صحنه رفت و دوما از آن پس به چهره شناخته شده اي در تئاتر رمانتيك تبديل شد.

  اين موفقيت او را به شهرت و ثروت رساند. الكساندر دوما سپس نمايشنامه هاي ديگري از جمله «خاطرات آنتوني» ، «ايزابل دو باوير» ، «برج نسل» ، «كاليگولا» ، «كين» را نوشت.

  سپس ، الكساندر دوما ضمن ادامه به نمايشنامه نويسي به نوشتن روزشمارهاي تاريخي ، خاطرات سفرهايش و به ويژه رمان پرداخت.

  از سال 1840 ميلادي ، الكساندر دوما در نوشتن رمان پركارتر شد و در طول حيات خود نزديك به 80 رمان را منتشر كرد.

  از معروفترين رمان هاي الكساندر دوما مي توان به «سه تفنگدار» ، «كنت دومونت كريستو» ، «بيست سال بعد» ، «ويكونت دوبراژلون» ، «ملكه مارگو» ، «شواليه مزون روژ» ، «موهيكان هاي پاريس» ، «مردي با نقاب آهنين» و ده ها رمان ديگر اشاره كرد.

  الكساندر دوما زندگي پرفراز و نشيبي داشت. او سرانجام در پي يك حادثه نيمه فلج شده و در خانه پسرش «الكساندر دوما پسر» اقامت مي كند.

  الكساندر دوما در روز 5 دسامبر سال 1870 ميلادي در خانه پسرش دارفاني را وداع مي گويد.

  به اين ترتيب ، در روز 24 ژوييه سال 1802 ميلادي الكساندر ديوي دولا پايوتوري در شهر ويه - كوتوره فرانسه متولد شد.

  او بعدها به نام الكساندر دوما به عنوان يكي از بزرگترين نويسندگان فرانسه و جهان شهرت يافت.

  ده ها ميليون نفر به اغلب زبان هاي جهان آثار و رمان هاي او را خوانده و از خواندن آنها لذت برده اند و هنوز رمان هاي الكساندر دوما براي خوانندگان امروزي از جذابيت فراواني برخوردار هستند.

  در سال 2002 ميلادي ، دولت فرانسه به مناسبت دويستمين سالگرد تولد الكساندر دوما بقاياي جسد او را در عمارت پانتئون پاريس محل دفن مفاخر ملي فرانسه جاي داد.

  در تنگنای حيرتم از نخوت رقيب
  يا رب مباد آنکه گدا معتبر شود

   برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید 4. 2 کاربر از پست .RAHA. تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  کاربر فعال معرفی و نقد کتاب


  تاریخ عضویت
  مهر 1388
  نوشته ها
  3,483
  میانگین پست در روز
  1.69
  محل سکونت
  shiraz
  تشکر از کاربر
  64,368
  تشکر شده 69,750 در 6,019 پست
  اندازه فونت

  Smile بیوگرافی الکساندر دوما | Alexandre Dumas

  الکساندر دوما (پدر) (به فرانسوی: Alexandre Dumas, père)‏ (۲۴ ژوئیه ۱۸۰۲ - ۵ دسامبر ۱۸۷۰)رمان ­نویس و نمایشنامهنویس فرانسوی بود به او لقب «سلطان پاریس» را داده بودند .
  او به خاطر رمانهای ماجراجویانه فراوانش، یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار میرود. بسیاری از رمانهای او، از قبیل «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمانهایی دنباله دار و سریالی هستند. او علاوه بر رماننویسی، مقالهنویس، نمایشنامهنویس و خبرنگار پرتوانی بود.


  الکساندر در روستایی به نام «ویلر کوتره» در نزدیکی شهر پاریس به دنیا آمد. پدر او، توماس الکساندر داوی دولا پاتریه و مادرش ماری لوئی الیزابت لابوره نام داشتند.

  پدر الکساندر، که ژنرالی در ارتش ناپلئون بود، مورد غضب ارتش قرار گرفت و همین امر او را به سمت فقر سوق داد. زمانی که الکساندر دوما به دنیا آمد، خانواده او ثروت و موقعیت خود را از دست داده بودند و مادر او که با مرگ ژنرال دوما در ۱۸۰۶ (در چهارسالگی الکساندر)، بیوه شده بود، جهت ایجاد موقعیت تحصیلی مناسب برای فرزندش به سختی تلاش میکرد. هر چند «ماری لوئیس» در تأمین هزینههای تحصیلی برای فرزندش ناتوان بود، اما این مسئله در شوق و علاقه الکساندر به مطالعه، تأثیری نداشت و او هر کتابی را که به دست میآورد، میخواند.

  همزمان با رشد الکساندر کوچک، داستانهایی که «ماری لوئی» از شجاعت و رشادت پدرش در زمان اوج اقتدار ارتش ناپلئون برای او تعریف میکرد، به وی دید روشن و واضحی از ماجراجویی و قهرمانپروری میبخشید.

  هرچند که سایه فقر بر خانواده الکساندر سنگینی میکرد، اما هنوز شهرت پدر و ارتباطات اشرافی سابق برای آنها باقی مانده بود و همین عوامل باعث شد که پس از استقرار رژیم سلطنتی، الکساندر ۲۰ ساله در ۱۸۲۲ به پاریس برود و با کمک اقوام پدری، به سمت منشی مخصوص دوک دواورلئان درآید.


  همزمان با کار در پاریس، دوما به نوشتن مقاله برای مجلات و نمایشنامه برای تئاتر میپرداخت. در ۱۸۲۹ نمایشنامه هنری سوم و دربارش ارائه شد و با استقبال خوبی روبرو گشت. در سال بعد نمایشنامه بعدی او کریستین شهرت دیگر و به موازات آن موقعیت مالی خوبی را برای او به ارمغان آورد و او را قادر ساخت که به صورت تمام وقت به کار نویسندگی بپردازد.

  در ۱۸۳۰ وی در انقلابی سهیم گردید که منجر به براندازی حکومت چالرز و تفویض قدرت به کارفرمای او «دوک دواورلئان (یا همان لوئی فیلیپ)» شد. تا نیمههای دههٔ ۱۸۳۰ زندگی در فرانسه به علت شورشهای پراکنده، مختل بود. همزمان با بهبود اوضاع اقتصادی و اجتماعی موقعیت برای بروز استعدادهای الکساندر دوما فراهم شد. پس از نوشتن چند نمایشنامه موفق دیگر، او به نوشتن رمان تغییر جهت داد. به این ترتیب که با افزایش علاقهمندی روزنامهها به رمانهای دنبالهدار در سال ۱۸۳۸ دوما با بازنویسی یکی از نمایشنامههایش، اولین رمان سریالی خود با نام کاپیتان پاول را ارائه کرد و این شروعی بود برای تبدیل ذهن الکساندر دوما به یک «استودیوی داستان پردازی» که صدها داستان و شخصیت از آن ساخته و پرداخته شد.

  در سالهای ۱۸۳۹ تا ۱۸۴۱ دوما، به همراه تنی چند از دوستانش رمان «Clebrated Crimes (جنایات مجلل)» را ساخته و پرداخته کرد. این رمان ۸ قسمتی، به شرح جنایات مشهور اروپا میپردازد.

  در اول فوریه ۱۸۴۰ دوما با هنرپیشهای به نام «Ida Ferrier (آیدا فریر)» (۱۸۵۹-۱۸۱۱) ازدواج کرد. اما علیرغم این ازدواج او دارای فرزندی غیرقانونی از زنی به نام ماری کاترین لابای است که همان الکساندر دومای پسر میباشد. این فرزند دوما، راه پدر را ادامه داد. وی یکی از نویسندگان شهیر فرانسهاست.

  نویسندگی برای دوما، درآمد زیادی را به همراه داشت، اما نوع زندگی اشرافی و ولخرجی و دست و دلبازی دوما نهایتاً باعث ورشکستگی او گردید. زمانی که سلطنت لوئی فیلیپ با شورشی به پایان رسید، دوما از جانب حاکم منتخب، مورد توجه قرار نگرفت. وی در سال ۱۸۵۱ برای رهایی از دست طلبکارانش به روسیه گریخت و دو سال از زندگیاش را در آنجا سپری کرد. پس از آن دوما با تأسیس روزنامهای به نام ایندیپندت وارد جریانات سیاسی ایتالیا شد و سرانجام در سال ۱۸۶۴ به پاریس بازگشت.

  الکساندر دوما دارای نژادی «آفریقایی- فرانسوی» بود و علیرغم ارتباطات اشرافی موفقی که داشت، تأثیر این ترکیب نژادی، گاهی در آثار و گفتار او دیده میشود. او یک بار به شخصی که به پیشینهٔ نژادی او توهین کرده بود گفت: «پدر من یک دورگهٔ اروپایی است، پدر بزرگ من یک سیاه پوست است و پدرپدربزرگ من یک میمون! میبینی مرد، شروع خاندان من همچون پایان خاندان توست!»


  فرانسه نویسندگان برجستهٔ زیادی را در خود جای داده اما گسترهٔ خوانندگان هیچ یک از آنها به الکساندر دوما نمیرسد. او از پیش گامان مکتب رمانتی سیسم بود و گاهی رگههایی از مکتب رئالیسم نیز در نوشتههایش یافت میشود. وی بیش از سیصد عنوان کتاب دارد که از نشانههای پرکار بودن این نویسنده بزرگ است. کتابهای او تقریباً به تمام زبانهای زندهٔ دنیا ترجمه شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ فیلم از کتابهای او ساخته شدهاست. هم اینک محلّ زندگی او در کاخ مونت کریستو در حومهٔ پاریس پذیرای مسافران و علاقهمندان به اوست. همچنین در سال ۱۹۷۰ یکی از ایستگاههای متروی پاریس برای بزرگداشت او به نام ایستگاه الکساندر دوما نامگذاری شد و در سال ۲۰۰۲ میلادی، دولت فرانسه به مناسبت دویستمین سالگرد تولد الکساندر دوما بقایای جسد او را در عمارت پانتئون پاریس محل دفن مفاخر ملی فرانسه جای داد.
  دوما در پنجم دسامبر سال ۱۸۷۰ در حالی که ۶۸ سال از بهار زندگی اش میگذشت نقاب رخ در خاک کشید و به ابدیت پیوست.  آثار

  چگونه نمایشنامهنویس شدم

  خانم مونسورو ، این کتاب تحت نام قبل از طوفان در ایران به ترجمه ذبیحالله منصوری منتشر شدهاست.
  آنتونی
  برج نسل
  سه تفنگدار (۱۸۴۴)
  پس از بیست سال (۱۸۴۵)، قسمت دوم سه تفنگدار
  ملکه مارگو (۱۸۴۵) این کتاب تحت نام قبل از طوفان در ایران به ترجمه ذبیحالله منصوری منتشر شدهاست.
  کنت دو مونت کریستو (۱۸۴۶-۱۸۴۵)
  ژوزف بالسامو (۱۸۴۸-۱۸۴۶)
  ویکنت دوبراژلون (۱۸۴۷) ، قسمت سوم سه تفنگدار
  گردنبند ملکه (۱۸۵۰-۱۸۴۹)
  لاله سیاه (۱۸۵۰)
  به روز شد ...

 6. کاربر زیر از پست fatima_59 تشکر کرده است .


 7. Top | #4

  کاربر حرفه ای


  تاریخ عضویت
  آبان 1390
  نوشته ها
  11,208
  میانگین پست در روز
  8.72
  محل سکونت
  جنوب
  تشکر از کاربر
  28,898
  تشکر شده 7,345 در 3,454 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  به یاد «الکساندر دوما»، احیاگر رمان های تاریخی فرانسه

  فردا (پنجشنبه) صدوچهلوسومین سالروز درگذشت «الکساندر دوما»، خالق شاهکارهایی چون «سه تفنگدار» و «کنت مونت کریستو» است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «الکساندر دوما»، رماننویس و نمایشنامهنویس بزرگ فرانسوی متولد 24 جولای 1802 میلادی بود. این نویسندهی توانمند که لقب «سلطان پاریس» را در اختیار داشت، به جهت رمانهای ماجراجویانه متعدد یکی از مشهورترین نویسندگان فرانسه به شمار میرود.

  بسیاری از رمانهای او از قبیل «کنت مونت کریستو»، «سه تفنگدار»، «بیست سال بعد» و «ویکنت دوبراژلون» رمانهایی دنبالهدار و سریالی هستند. او علاوهبر رماننویسی، مقالهنویس، نمایشنامهنویس و خبرنگار پرتوانی بود.

  الکساندر دوما را با رمان تاریخیاش «سه تفنگدار» میشناسند، اما این نویسندهی فرانسوی در دوران نویسندگی بیش از 250 کتاب تالیف و منتشر کرد. او جزو یکی از معدود نویسندگان فرانسوی و اروپایی است که توانست با خلق فضاهای کلاسیک که به نوعی تاریخ کشورش را بازگو میکردند و نیز توصیف دقیق صحنههای داستانی، برخی از فیلمسازان را تسلیم کند تا مغلوب داستانها و رمانهایش شوند و آنها را با جادوی تصویر به مردم دنیا نشان دهند.


  الکساندر دوما


  دوما را به واسطه احیای رمان تاریخی در فرانسه میستایند، هرچند که دربارهی قابلیتهای نویسندگیاش همواره بحث بوده است. وی معروفترین کتابهایش یعنی «سه تفنگدار» و «کنت مونت کریستو» را در طول دو سال نوشت که طرح اولیه آنها با راهنمایی استاد تاریخاش، «آگوست ماکوت» بوده است.

  الکساندر دوما همانند قهرمان داستانهایش، زندگی پرماجرایی داشت. او روستازادهای بود که پدرش از افسران ارتش ناپلئون بود. در انقلاب فرانسه شرکت کرد و پس از ابتلا به وبا در سال 1832 و رفتن به ایتالیا برای درمان توانست با ثروتی که از فروش کتابها و آثارش نصیبش شده بود، در حومهی پاریس قصهای به نام «مونت کریستو» طرحریزی کند.

  او هم تقریبا همانند بسیاری دیگر از نویسندگان اروپایی بسیار خوشگذران بود، به طوریکه در سال 1851 از دست طلبکارانش ناچار به فرار شد و سپس دوباره به ایتالیا رفت و در آنجا به حمایت از گاریبالدی و جریان استقلالطلبانه ایتالیا پرداخت.

  فرانسه نویسندگان برجستهی زیادی را به خود دیده است، اما گسترهی خوانندگان هیچیک از آنها به الکساندر دوما نمیرسد. او از پیشگامان مکتب رمانتیسیسم بود و گاهی رگههایی از مکتب رئالیسم نیز در نوشتههایش یافت میشود. وی بیش از 300 عنوان کتاب دارد که از نشانههای پرکار بودن این نویسنده بزرگ است. کتابهای او تقریبا به تمام زبانهای زندهی دنیا ترجمه شده و تاکنون بیش از 200 فیلم از کتابهای او ساخته شده است.

  محل زندگی این نویسندهی برجسته در کاخ «مونت کریستو» در حومهی پاریس اکنون پذیرای مسافران و علاقهمندانش است. همچنین در سال 1970 یکی از ایستگاههای متروی پاریس برای بزرگداشت او به نام ایستگاه «الکساندر دوما» نامگذاری شد و در سال 2002 میلادی، دولت فرانسه به مناسبت دویستمین سالگرد تولد الکساندر دوما، بقایای جسد او را در عمارت پانتئون پاریس محل دفن مفاخر ملی فرانسه جای داد.

  دوما در حالیکه 68 سال از بهار زندگیاش میگذشت، نقاب در خاک کشید. پسرش «الکساندر دوما فیز» هم که به کار نوشتن مشغول شد، بهعنوان معلم اخلاق هیچگاه شیوه زندگی پدرش را تایید نکرد.

  «گردنبند ملکه»، «آنتونی»، «برج نسل»، «ژوزف بالسامو»، «چگونه نمایشنامهنویس شدم»، «ملکه مارگو» و «خانم مونسورو» از دیگر آثار این نویسندهی فرانسوی بودند. 8. کاربر زیر از پست azarsana تشکر کرده است .


موضوعات مشابه

 1. مفهوم زندگي !
  توسط شکیبا.. در انجمن داستان های کوتاه و حکایات
  پاسخ ها: 0
  آخرین نوشته: 1389,01,19, ساعت : 11:17

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  

counter free hit invisible