ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
تمنای دل | حمیرا رضائیان | معرفی و نقد کتاب
http://fidibo.com/

asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
  1. Top | #1

کاربر فعال معرفی و نقد

میانگین پست در روز
    0.36
    تشکر از کاربر
    19,581
    تشکر شده 15,576 در 864 پست
    اندازه فونت

پیش فرض تمنای دل | حمیرا رضائیان | معرفی و نقد کتاب

یک نسخه ضعیف دیگه از همخونه!!

خلاصه:

وفا برای آشنایی با خانواده خالد نامزد عربش به دبی می رود ولی همان شب اول می فهمد که خالد نه تنها قصد ازدواج با او را ندارد که می خواهد اورا بعد از تصاحب به یک شیخ پولدار بفروشد در این میان تنها کسی که به فریاد کمک خواهی او پاسخ میدهد سعید تاجر ایرانی که در همان هتل اقامت دارد است وفا به همراه سعید به ایران باز میگردد و در خانه او اقامت میکند ولی بعد از مدتی به پیشنهاد سعید یک صیغه ازدواج موقت چند ماهه بینشان خوانده می شود ولی حالا وفا دل در گرو عشق سعیدی سپرده که نامزد دارد ...

نقد:

وقتی سعید توی دبی وفا را نیمه شب از دست خالد نجات میدهد چگونه تا نزدیک ظهر در همان هتل میماند در حالی که خالد یک فرد با قدرت و در کشور خودش است حتما افرادی دارد که برای او کار کنند و به راحتی میتواند وفا را که در ازایش پول خوبی از شیخ عرب دریافت کرده بازپس بگیرد چطور خالد هیچ اقدامی در این رابطه نمیکند؟!!!
    غیرت و تعصبی که سعید دباره وفا به خرج میدهد به جای این که دلنشین باشد آزار دهنده است یعنی خواننده حس میکند سعید خیلی با وفا بد رفتاری میکند ولی چگونه است که وفا بعد از این رفتارهای تند سعید همچنان علاقه مند به او باقی میماند!!!!
    این قدر توی رمان توصیف لباسهای گوناگونی که وفا می پوشد را میخوانیم که جدا خسته کننده است.

/کامل/

2. Top | #2

همکار بازنشسته

میانگین پست در روز
    7.04
    تشکر از کاربر
    103,139
    تشکر شده 251,144 در 25,347 پست
    حالت من
    Ghamgin
    اندازه فونت

والا من خیلی وقت پیش خوندمش...چیزی ازش یادم نمیاد...فقط میتونم بگم که واسه یه بار خوندن خوب بود..

غیرت و تعصبی که سعید دباره وفا به خرج میدهد به جای این که دلنشین باشد آزار دهنده است یعنی خواننده حس میکند سعید خیلی با وفا بد رفتاری میکند ولی چگونه است که وفا بعد از این رفتارهای تند سعید همچنان علاقه مند به او باقی میماند!!!!
    صد در صد تایید...
    این قدر توی رمان توصیف لباسهای گوناگونی که وفا می پوشد را میخوانیم که جدا خسته کننده است.
    به قول بهی این کتاب چیزی نداشت..فقط این صحنه هاش بود

مرسی هدیه جون... چند وقت پیش دنبال خلاصه ش میگشتم که نقدشو بزنیم...مرسی که گذاشتی
    خسته ام کاش کسی حال مرا می فهمید

3. Top | #3

کاربر نیمه حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.43
    تشکر از کاربر
    23,816
    تشکر شده 7,674 در 827 پست
    اندازه فونت

Wink

هدیه جون واقعا حق مطلب رو ادا کردی....واقعا یک نسخه ی ضعیفتر از هم خونه بود...اینقدر این عبارت "تمنای دل"
    توی رمان تکرار شده بود که حالم بهم خورد...نویسنده می خواست به زور به خواننده ها القا کنه که اسم رمان خیلی بامسماستدر حالی که اصلا اینطور نبود.... وفا و سعید هم با این ادا و اطوارهاشون واقعا شورش رو در آورده بودن....چیزی نداشت که خوندنش دل آدم رو خوش کنه ..
    ..
    ویرایش توسط daneshmand : 1389,11,04 در ساعت ساعت : 14:36

زندگي صحنه ي يكتاي هنرمندي ماست....هركسي نغمه ي خود خواند و از صحنه رود
    صحنه پيوسته به جاست....خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به ياد......

4. Top | #4

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از کاربر
    4,412
    تشکر شده 267 در 54 پست
    اندازه فونت

نويسنده سعي كرده بود با توصيف كارها و لباس ها و رفتار هايي كه به نظر خودش جذابه باعث جذب خواننده بشه اما فقط خواننده رو زده كرده بود.دو گانگي هايي كه در شخصيت وفا بود ادمو خسته ميكرد.تا ادم فكر ميكرد كه به سعيد علاقه داره تو صفحه ي بعد يه كاري مي كرد كه انگار متنفره.هيچ كس با وجود ثروت و خانواده به يه مرد غريبه اعتماد نميكنه. كه وفا اين كارو انجام داد.

5. Top | #5

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از کاربر
    3,176
    تشکر شده 2,683 در 238 پست
    اندازه فونت

با همه دوستان موافقم یه کپی خیلی خیلی خیلی ضعیف از رمان همخونه...

من نفهمیدم اون خاله پردیس که اون قدر دلواپس وفا بود چطوری توی نصف بیشتر از کتاب هیچ اثری از تماس اون با وفا نبود.. منطقی بود که به وفا سر بزنه و اون پسر رو از نزدیک ببینه و بفهمه که آخه یه دختر جوون توی خونه یه مرد غریبه چی کار می کنه؟؟؟

رفتار هوتن مسخره بود.. از یه طرف توی کتاب اشاره می شد که به سعید احترام می ذاره و پاشو به خاطر دوستش کشیده عقب از یه طرف توی ماشین یه وری می شینه که به قولی به معشوقه دوستش چشم بدوزه؟؟؟؟ کدوم رو باور کنیم؟

سعید یه شخصیت دیگه شد بعد از صیغه؟ اون می خواست با صیغه به گناه نیفته یا اینکه راحت تر بتونه به وفا چشم بدوزه و شوهر بازی براش در بیاره؟؟؟؟

اینقدر حالم بد می شد وقتی هی می گفت من شوهر شرعی و قانونی تو ام و تو باید چنین و چنان کنی؟؟ آخه رو چه حساب؟؟؟ مگه اون صیغه خوند که شوهر وفا بشه؟؟ اصلا مفهوم صیغه کلا برام دنیا سواله یعنی چی آخههههههههههه؟ ببخشید من معمولا دیر عصبانی می شم اما اخه خیلی حرصم گرفته

تکلیف پیمان چی شد؟؟ کوروش که اون قدر غول بود پیش چشمای وفا چی بود؟ کی بود؟

کلا از این عشق هایی که لبریز از نیاز جنسی هستن خوشم نمیاد... یا حداقل اینجوری مطرح کردنش رو -جوری که توی این کتاب بود- دوست ندارم...

وفا اولش لبریز از معصومیت و متانت معرفی شد ولی بعد با نحوه توصیف لباس و نوع آرایشش یه جوری دیگه معرفی شد... البته من با زیبایی و آرایش مخالف نیستم.. بیشتر ضد و نقیض بودن تعریفهای نویسنده از شخصیت ها بود که گیجم کرده بود... همه یه جورایی غول و شکست ناپذیر معرفی شدن ولی بعدش به آدمهای روشنفکری که با دو تا کلام قانع می شدن.. مثل پیمان، مادرش، خاله پردیس و .....

کلا کتاب شخصیت پردازی خوبی نداشت... شخصیت ها ثبات نداشتن به نظر من...

ببخشید دوستان چون خیلی حرصم در اومده بود زیاد نوشتم

6. Top | #6

مدیر بازنشسته

میانگین پست در روز
    3.47
    تشکر از کاربر
    72,088
    تشکر شده 186,067 در 12,763 پست
    اندازه فونت

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam1363 نمایش پست ها
    رمان توي سايت هست
    نه عزیز این رمان جدید هستش و تا 2 سال نمیشه در سایت قرار بگیره!

7. 14 کاربر از پست honey_x تشکر کرده اند .

8. Top | #7

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.09
    تشکر از کاربر
    6,312
    تشکر شده 1,640 در 591 پست
    اندازه فونت

من هم موافقم!!!
    رفتارهای سعید به نظرم بیشتر از اینکه عاشقانه باشه، توهین آمیز بود! و من هرگز نمی تونم این رفتارها و این واکنش های پر از تعصب خشک رو به پای عشق بذارم!
    بعدشم مگه واسه صیغه نیاز به حضور ولی یا قیم دختر نیست؟! خوب اگه انقدر همه چیز آسون بود که همه می دویدن می رفتن صیغه می خوندن که سر خودشون رو کلاه شرعی بذارن دیگه!!!!
    از همه بدتر عشق و عاشقی هوتن! من نمی دونم چطوری می شه که یه پسر! با اون همه ادعای رفاقت، چشم بدوزه به معشوقه ی رفیقش!
    اصلاً توی این رمان همه بی جنبه اند! پیمان هم که هیچی... . فکر کن! توی باغ نشسته باشی یهو یکی بیاد سرت رو بغل کنه! خوب سکته می کنی!!!!
    از نظر من هیچ کدوم از احساساتی که توی این رمان توصیف شده، عشق نیست! نیاز جنسی هستن و خیلی هم بد و بی ربط و مسخره توصیف شدند!
    من نمی دونم چرا نویسنده سعی نکرده بین نیاز جنسی و عشق تفاوت قائل بشه؟!
    از اسمش هم معلومه دیگه... تمنای دل! خدا رو شکر جهت تأکید بر خط اصلی داستان هر فصل حداقل یه بار اسم کتاب رو به صورت برجسته تکرار کرده!

9. 13 کاربر از پست نیلوفر آبی تشکر کرده اند .

10. Top | #8

همراه نودهشتیا

میانگین پست در روز
    9.62
    تشکر از کاربر
    45,270
    تشکر شده 42,061 در 8,075 پست
    اندازه فونت

من که خیلی دوست داشتم.....!!
    بعدشم مگه واسه صیغه نیاز به حضور ولی یا قیم دختر نیست؟!
    نه سپيده جون صيغه احتياجي به پدر و مادر نداره اون عقده كه پدر ميخواد......

با اينكه توش خيلي مسائل جنسي مطرح بود و داشت زياده از حد در موردش بحث مي شد ولي من يه نكته رو به عرض شما برسونم اونم اينه كه مسائل جنسي حالا نه خيلي زياد ولي به همون اندازه ي كم توي هر كتابي لازمه چون كشش و جذابيت رو بيشتر مي كنه البته اين نظر كاملا شخصيه
    با همه ي اينا بنظرم رمان قشنگي بود و ارزش خوندن داره
    ویرایش توسط Star-crossed : 1391,01,26 در ساعت ساعت : 11:12
    هر چی دلم را خالی میکنم باز پر میشود از تو,عجب بر کتی دارد دوست داشتنت..

11. 12 کاربر از پست Star-crossed تشکر کرده اند .

12. Top | #9

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از کاربر
    3,636
    تشکر شده 449 در 96 پست
    اندازه فونت

خیلی توصیف داشت مثل شونها عروسکی،دماغ بی عیب ونقص و .... که حرص منو در می اورد،یه کم هم اولاش با نگارشش مشکل داشتمکه از وسطاش بهتر شد
    ولی در کل من خوشم امدو از نظر من بهترین کپی از همخونه بود که تا حالا خوندم ولی همخونه یه چیز دیگه بود

13. 6 کاربر از پست hoaya تشکر کرده اند .

14. Top | #10

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.36
    تشکر از کاربر
    28,294
    تشکر شده 31,816 در 729 پست
    اندازه فونت

برای یک بار خوندن خوب بود اما خوب این تعصبی که سعید داشت و حتی تا اخر کتاب هم بود به نظرم هیچ دختری قبول نمیکنه
    توصیف در مورد زیبایی هم اغراق آمیز بود

رمان بعدا اسم می ذارم
    http://www.forum.98ia.com/t264502.html
    رمان ترس از عشق
    http://www.forum.98ia.com/t180706.html

دوست داشتن را باید از دختر بچه ها یاد گرفت. آنها در مقابل محبتی که به عروسک خود می کنند از او انتظار محبت متقابلی ندارند آنها بدون هیچ توقعی عروسکشان را دوست دارند و دوست داشتن واقعی یعنی همین.

15. 5 کاربر از پست تهمتن تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین