بازگشت   نودهشتیا > کتاب > متفرقه کتاب > معرفی و نقد کتاب > ایرانی

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۸:۵۸ قبل از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

بهار90 آواتار ها

پست بسیار مفید  +10 امتیاز     
پیش فرض انتهای سادگی | م. بهارلویی | معرفی و نقد کتاب

نقد کتاب انتهای سادگی،

داستان درباره ی دختریه به اسم مریم که زندگی معمولی دارد و به همین زندگی معمولی هم قانع است اما آمدن پسرعموی دوستش به نام بابک به تهران و سپس همسایه شدن با پسرخاله ی باباک به نام امیر که در طبقه ی زیرین خانه ی مریم که سابقا از آن خانواده ی دوستش بوده یکسری حوادث دست به دست هم می دهند تا مریم ساده را از آن حالت سادگی و خامی دختربچه ی دبیرستانی وارد دنیای بزرگسالها کند.

قویترین نکته ی کتاب نثر قوی و بعد شخصیتهای باورپذیر بود و به نظر من هر کجا که خواننده از خواندن داستان خسته می شد همین نثر قوی او را برای پیش رفتن راهنمایی می کرد و مهمتر اینکه گویا مریم از دل همین جامعه برخاسته و دختر اساطیری و افسانه ای چون دیگر آثار نبوده چه در قیافه و چه در ثروت و یا اخلاق.

لبخند تو را چند صباحی است ندیدم

یکبار دگر خانه ات آباد بگو سیب.

ویرایش توسط بهار90 : ۱۴ اسفند ۱۳۸۹ در ساعت ۱۲:۴۹ قبل از ظهر
بهار90 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۰۲ قبل از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

رودنا آواتار ها

رودنا به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +1 امتیاز     

رمان خیلی خوبی بود موضوعش جدید بود خیلی هم مخاطب رو جذب میکرد فقط من فکر میکنم نویسنده میتونست کتابو تو یه جلد بنویسه

براي بعضي ها نبايد خودت باشي ...

بايد يكي باشي شبيه خودش ...
رودنا آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۹:۱۱ قبل از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

بهار90 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط رودنا نمایش پست ها
رمان خیلی خوبی بود موضوعش جدید بود خیلی هم مخاطب رو جذب میکرد فقط من فکر میکنم نویسنده میتونست کتابو تو یه جلد بنویسه
به نظر من هم رمان خوبی بود اما اون اوایلش یه کم جا برای بهتر شدن داشت اما چون اولین کتاب خانم بهارلویی بوده کتاب خوبی بود. به نظر من نقطه ی قوت کتاب شخصیت پردازی خوب کتاب بود و به قول یک نفر که توی سایت علی نظر داده بود انگار مریم توی همین خونه بغلی بوده و بهتر از شخصیت پردازی هم قلم روون و یه دست خانم بهارلویی بود و اسم کتاب هم بهش می اومد اما به نظرم می تونست شخصیت بابک رو قوی تر نشون بده که قابل لمس تر باشه و مهمتر اینکه اینقدر کشش نده هرچند که باز هم به نظرم نمیشد تو یه کتاب جمعش کرد. اما در کل میشه گفت که کتاب خوبی بود من که از خوندنش خوشم اومد. اما مشکل دیگه ی من طرح روی جلد کتاب بود که به نظرم مخاطب رو جذب نمی کرد، خیلی سیاه و کدر بود برعکس اسم کتاب که باید خیلی ساده طراحی میشد.
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۱ قبل از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر فعال معرفی و نقد کتاب

هدیه آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

خوب از اونجا که قوانین بخش نقد کتاب میگه که ایجاد کننده تاپیک نقد باید خلاصه ای از کتاب رو بذاره و خودش هم نقد کنه و چون دوست عزیزمون خلاصه رو ننوشتند به جای ایشون بنده یه خلاصه ای از این کتاب زیبا میگم:
مریم دختر ساده ای از یک خانواده فقیر، دل به نگاه سبز و حرفهای عاشقانه بابک پسرعموی سمیرا دوست صمیمی و همسایه اشان میبندد. ولی با ورود امیر شایان پسرخاله بابک و همسایه جدید مریم ، امیر به شدت سعی میکند مریم را از بابک دور کند و دائما در مورد هوسباز بودن بابک به او هشدار میدهد ولی مریم نمی پذیرد تا روزی که بابک به جای او سمیرا را برای ازدواج انتخاب میکند و بدتر از ان می فهمد که در تمام این مدت که به او اظهار عشق میکرده ،همزمان برای سمیرا هم نقش یک عاشق دلخسته را بازی میکرده ولی ......
متاسفانه بنده فقط اگر تازه کتاب رو خونده باشم میتونم نقدش کنم ، مگر این که نکته خاصی توی کتاب باشه که به خاطرم مونده باشه و از آنجا که این کتاب رو اردیبهشت ماه گذشته خوندم نمیتونم نقد دقیقی ازش داشته باشم فقط میتونم بگم که علی رغم طولانی بودن کتاب من این کتاب رو دوست داشتم وتوصیه شخصی بنده این هست که کتاب علی رغم قیمت بالاش (17000 تومان)ارزش خواندن و خریدن رو داره
هدیه آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ قبل از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

بهار90 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط داریوش133 نمایش پست ها
راستش نخوندمش
مشخاتشو بده بخونم
نقدشو بگم
مرسی
نام کتاب: انتهای سادگی.
نویسنده: م. بهارلویی
انتشارات: نشر علی
چاپ: بهار 89
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر فعال معرفی و نقد کتاب

هدیه آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط داریوش133 نمایش پست ها
راستش نخوندمش
مشخاتشو بده بخونم
نقدشو بگم
مرسی
دوست گرامی تاپیک نقد برای کسانی هست که هم رمان رو خونده باشند و هم در مورد اون کتاب حرفی برای گفتن داشته باشند خوب شما که این رمان رو نخوندید اصلا لزومی هم نداره بیاید تو تاپیک نقدش پست بزنید که نخوندمش !!!! حالا تصور کنید توی همه تاپیک های نقد کتابهای مختلف ،هر کسی که اون کتاب رو اصلا نخونده( مثل شما )بیاد پست بزنه که من این رمان رو نخوندم چه شود!!!! دیگه تاپیکی باقی نمی مونه که اونایی که خوندنش بیان نقدش کنند.
هدیه آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر نیمه فعال

math آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

منم این کتاب رو چند ماه پیش خوندم و اتفاقا یادمه چندبار که رفتم دنبالش فروشنده اش هی میگفت تموم شده و نداریم !!

اما نظر خودم !

کتاب فوق العاده روونی بود یه داستان ساده و در عین حال جذاب ! اینقدر مریم و خوانوادش ، مادرش ، خوانواده امیر باور پذیر

بودند که زمان خوندن کتاب واسه من خیلی زود گذشت !

نه خبری از مهمونیای آنچنانی ، رقصای رمانتیک ، و ثروت و زیبایی افسانه ای بود و نه خبری از یه خانم دکتر جذاب که هزار تا

شیفته داره !! یه دختر جوون معمولی ، دیپلم با یه خونواده معمولی حتی یه اسم معمولی ( آخه تو بعضی رمانا اسم شخصیتها

خیلی غیر عادیه !!!!) و یه شغل معمولی تو یه کارخونه ! همه و همه مثل اسم کتاب بودند !

انتهای سادگی

قشنگه ! بخونیدش حتما !

برای دیدن این نوشته ی مخفی کلیک کنید

math آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

asemanii آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

کتابی که میخواد تو ۲ جلد نوشته شه باید خیلی بیشتر از این جذاب باشه تا خواننده ادامش بده.به نظر من اگه تو ۱ جلد نوشته بود بهتر بود،ولی در کّل موضوعش خوب بود.
asemanii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۱:۰۱ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
همکار بازنشسته

Mina آواتار ها

پست معمولی  +1 امتیاز     

والا، به نظر ِ من اونقدرها همکه تعریف میکردند خیلی زیبا نبود..البته به نظر ِمن...چون سلیقه ها فرق میکنه..
داستان رو نویسنده بسیار تا بسیار کِش داده بود..
میتونست رمان رو تو 500 یا 600صفحه جمعش کنه...
خسته کننده بود واسه من..
چون خیلی وقت پیش خوندم..چیزی یادم نمیاد ازش..
ولی در کُل نظرم رو گفتم

Mina آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۰۷ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

23252 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

واقعا" كتاب فوق العاده ايه.درسته كه زياد ولي چون داستانيه كه خيلي ساده و رون نوشته شده تا اخرش پيش ميري.شخصيتها قابل ستايشند و ادم ميتونه اونها رو تجسم كنه و هيچ خبري از تخيل نيس. چون واقعا" بعضي از رمانا اونقدر به چهره توجه مي كنن كه از محور اصلي داستان خارج ميشن.البته توصيف چهره ها هم مهمه و باعث جذب خواننده ميشه ولي به اندازه.
23252 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
انتهای, بهارلویی, سادگی, م, معرفی, نقد, و

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش