ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
آداب مهمانی رفتننودهشتیا
فید آر اس اس
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
 1. Top | #1

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  نوشته ها
  93
  میانگین پست در روز
  0.04
  محل سکونت
  Germany
  تشکر از کاربر
  1,576
  تشکر شده 720 در 80 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض آداب مهمانی رفتن

  مهمان خوبي باشيد
  1 -تشكر يادتان نرود:
  تشكر از ميزبان به خاطر پذيرايياش ضرورت دارد. اين كار را ميتوانيد در پايان مهماني انجام بدهيد. اما روش بهتري هم وجود دارد؛ ميتوانيد فرداي مهماني به ميزبان تلفن بزنيد و به او بگوييد فقط زنگ زدهايد بابت تشكر از پذيرايي ديروز؛ همين.

  2- سرزده نرويد مهماني:
  ايام عيد، بازار مهماني و ديد و بازديد حسابي داغ است. پيش از اينكه به قصد مهماني از منزل خارج شويد، تلفن بزنيد و از حضور ميزبان در منزل و از آمادگياش براي پذيرايي از شما اطمينان حاصل كنيد. شايد مهمانان زيادي در منزل ميزبان حضور داشته باشند و او موقع پذيرايي به زحمت بيفتد.

  3- سر وقت برويد :
  اگر قرار گذاشتهايد زمان معيني به منزل ميزبان برويد، دير نكنيد. زود هم نرويد در روزهاي شلوغ عيد، هر خانوادهاي براي خودش برنامهريزي فشردهاي دارد و تأخير شما ممكن است برنامه يك جمع را مختل كند.  4- گپ بزنيد، بحث نكنيد : وقتي دور هم نشستهايد، احتمال اين كه بحثهاي متنوعي درباره مسائل اجتماعي، سياسي، شخصي و... پيش بيايد، زياد است. فراموش نكنيد كه شما مهمانايد و مجلس مهماني جاي بحث و جدل نيست. به يك گپ خودماني بسنده كنيد و مجلس مهماني را به ميدان جنگ تبديل نكنيد. از اين فرصت براي تازه كردن ديدارها و لذت بردن از مصاحبت همديگر استفاده كنيد و خودتان و اطرافيانتان را با بحثهاي آنچناني خسته نكنيد.
  5 - به ميزبان كمك كنيد :
  خوشبختانه بيشتر خانمهاي ايراني، اين كار را خوب بلدند. به ميزبان در امر پذيرايي كمك كنيد: موقع چيدن ميز غذا، مرتب كردن آشپزخانه بعد از صرف غذا و شستوشوي ظروف. با اين كار، نه تنها به ميزبان كمك ميكنيد، بلكه فرصتي پيدا ميكنيد تا رابطهتان را هم صميميتر كنيد و احيانا چيزهاي جديدي هم ياد بگيريد.

  6 - شنونده خوبي باشيد :
  توي مهماني، دائم از خودتان تعريف و تمجيد نكنيد و به همان ميزان كه صحبت ميكنيد، به ديگران هم اجازه صحبت بدهيد و خلاصه اين كه شنونده خوبي باشيد.

  7 - گاهي به ساعت نگاه كنيد:
  گهگاه، نگاهي به ساعتتان بيندازيد. ساعات بعد از صرف شام، جان ميدهد براي گپهاي طولاني، ولي حواستان باشد كه اين گپها خيلي هم به درازا نكشد. گاهي ميزبان قرار است صبح روز بعد برود سر كارش يا برنامه مسافرتي در پيش داشته باشد و به خاطر رودربايستي با شما حسابي به زحمت بيفتد.

  8 - غم و غصهتان را با خودتان نبريد :
  وقتي به مهماني ميرويد، غصههايتان را در خانه جا بگذاريد حتما. مهماني جاي خوبي براي طرح مسائل و مشكلات نيست. مسلما ميزبان هم مثل شما مشكلات خاص خودش را دارد. يادتان باشد كه اين ديد و بازديدها قرار است فرصتي باشند براي شاد بودن و فراموش كردن گرفتاريها.

  9- يار كمكي ببريد:
  گاهي شما به يك مهماني دعوت ميشويد، ولي بيشتر آدمهاي حاضر در آن مهماني را نميشناسيد. خلاصه اين كه گاهي برايتان سخت است به تنهايي با فضاي يك مهماني كنار بياييد. اينجور مواقع ميتوانيد با كسب اجازه از ميزبان، يكي از دوستانتان را همراه خودتان ببريد مهماني تا تنها نمانيد. ولي اين را هم فراموش نكنيد كه نبايد تمام زمان مهماني را فقط با دوستتان بگذرانيد. از اين فرصت ميتوانيد براي آشنايي با دوستان جديد هم استفاده كنيد.

  10- حواستان به بچه هم باشد:
  اگر بچههاي شيطان و باهوشي داريد كه از فرط باهوشي دلشان ميخواهد از همه چيز سر در بياورند و از در و ديوار بروند بالا، حتما هوايشان را داشته باشيد. به هر حال آنجا خانه خودتان نيست و احتمالا قواعد و قوانين خودش را دارد.
  به فرزندتان اجازه ندهيد تمام كارهايي را كه در منزل انجام ميدهد، بيتوجه به ملاحظات منزل صاحبخانه انجام بدهد. بهتر است پيش از رفتن به مهماني، با كوچكترها صحبت كنيد و توجيهشان كنيد كه مهماني يعني چه. اگر هم احيانا حرفهايتان اثر نكرد و كودك شروع كرد به شيطنت و به هم ريختن منزل صاحبخانه، بيخيال نباشيد و او را منع كنيد. اين ايده را كه بچه بايد از همه چيز سر در بياورد، لااقل وقتي كه مهمانايد، فراموش كنيد.

  11 -گاهي به فكر هديه باشيد:
  خب، اگر براي اولين بار است كه داريد به منزل ميز

  بان ميرويد، رسم است كه دست خالي نرويد؛ به ويژه اگر ميزبان تازگيها نقل مكان كرده يك منزل جديد يا احيانا اتفاق خوشايندي براي خود ميزبان يا خانوادهاش افتاده، مثلا بچهدارشده، يا پسرش كنكور قبول شده يا... و البته توجه شما مهمتر از نوع هديهاي است كه ميگيريد. گاهي حتي يك گلدان گل يا يك جعبه شيريني واقعا جواب م
  يدهد

  گردآوری : پایگاه اینترنتی پرشین وی

  www.persianv.com
  جهان ساعاتش را با چشمان تو تنظیم میکند. نِزار قبّانی

 2. 5 کاربر از پست saharsahar تشکر کرده اند .


 3. Top | #2

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  نوشته ها
  93
  میانگین پست در روز
  0.04
  محل سکونت
  Germany
  تشکر از کاربر
  1,576
  تشکر شده 720 در 80 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض Re: آداب مهمانی رفتن

  آداب مهمانی رفتن !  دیروز یکی از دوستام اتفاقی که تو یک مهمونی براش افتاده بود رو برامون تعریف کرد ، بعد از کلی خندیدن با همه دوستان ، به فکر نوشتن این مطلب افتادم:  1- پيش از رفتن به مهماني خودتان را تر و تميز کنيد. اگر به فکر آبروي خودتان نيستيد به فکر آنها باشيد که قرار است با شما روبوسي کنند.

  2- اگر مي خواهيد پيش از رفتن به مهماني دوش بگيريد، براي اين کار از عطر و ادوکلن استفاده نکنيد. باور کنيد آب مناسب تر است.

  3- براي ميزبانتان گل ببريد؛ اما اگر وسعتان نميرسد که از گل فروشي گل بخريد، از گلهاي داخل پارک استفاده نکنيد؛ چون ممکن است بلبل عاشق از بي کسي دق کند.

  4- قبل از وارد شدن به خانه ي ميزبانتان يا ا... بگوييد. شايد آنها در خانه شان سر بريده داشته باشند.

  5- هنگام ورود به همه سلام کنيد و با همه دست بدهيد،مگر اينکه خانه ي ميزبان در استاديوم آزادي باشد.

  6- به اتاق هاي خانه ي ميزبان سرک نکشيد. اينجا هم همان بحث سر بريده مطرح مي شود.

  7- اگر سيني چاي را جلويتان گرفتند، به صورت کسي که سيني را در دست دارد خيره نشويد. اين عمل مربوط به مجالس خواستگاري است. آن هم تنها در سريالهاي تلويزيوني.

  8- اگر پايتان بوي بد مي دهد، فقط در مهماني هاي دست جمعي شرکت کنيد. اين طوري کسي نمي فهمد که توليد کننده ي بوي باتلاق شما هستيد.

  9- وقتي تلفن خانه ي ميزبان زنگ مي زند، شما گوشي را بر نداريد.

  10- تلفن هاي خارج کشورتان را در مهماني نزنيد. امروز روز تکنولوژي پيشرفت کرده است و يک پرينت از مخابرات مايه ي آبروريزي آدمهاي آويزون مي شود.

  11- اگر احياناً در خانه ي ميزبان سر بريده ديديد، به روي خودتان نياوريد.

  12- هنگام خوردن غذا، صداخفه کن دهانتان را روشن کنيد.

  13- اگر شک داريد که درآمد ميزبانتان از راه حلال به دست آمده است يا نه، بنا را بر حلال بگذاريد .

  14- اگر در غذايتان مو پيدا کرديد، جار نزنید.

  15- اگر ميزبان فراموش کرده بود سر سفره آب بگذارد، وانمود نکنيد که لقمه در گلويتان گير کرده است و داريد خفه مي شويد. مثل آدم از او بخواهيد که کمي آب سر سفره بگذارد.

  16- اگر در مجلس ختم شرکت کرده ايد، قيافه اي محزون به خود بگيريد و به چيزهاي غم انگيزي مثل شب امتحان، وبا، کاندوليزا رايس فکر کنيد.

  17- اگر در مجلس عروسي شرکت کرده ايد، چيزهاي خوب را در ذهنتان مجسم کنيد و به سريال طنز شبانه ي ديشب فکر نکنيد.

  18- اگر مهمان هايتان بيشتر از تعداد پيش بيني شده بودند، آنها را گزينش نکنيد. خدا بزرگ است، بالاخره يه طوري مي شود.

  19- هنگام مهماني رفتن، کساني را که دعوت نيستند با خودتان همراه نکنيد. درست است خدا بزرگ است؛ اما حياي شما کجا رفته؟

  20- لقمه هايي را که مهمانانتان بر مي دارند در ذهنتان شمارش نکنيد. مگر مغز شما کامپيوتر است؟ يک نفر را مسئول کنيد که با ماشين حساب، کل لقمه ها را جمع بزند و بعد تقسيم بر تعداد کند. اين طوري معقول تر است، نه؟!

  21- اگر مهمانتان از شهر ديگري آمده است، پس از صرف شام در باره ي راحتي و امکانات مناسب هتل هاي شهرتان حرف نزنيد. مردم خر که نيستند، متوجه منظورتان مي شوند.

  http://www.40tikkeh.blogfa.com

 4. 4 کاربر از پست saharsahar تشکر کرده اند .


 5. Top | #3

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  نوشته ها
  93
  میانگین پست در روز
  0.04
  محل سکونت
  Germany
  تشکر از کاربر
  1,576
  تشکر شده 720 در 80 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض Re: آداب مهمانی رفتن

  --------------------------------------------------------------------------------
  میهمانان انواع مختلف دارند: یکدسته که بیش از حد در خانه میزبان می مانند، و دسته ی دیگر که خیلی کم می مانند. دسته ای بسیار پرتوقع و دسته ای دیگر بسیار خجالتی هستند. دوست دارید بدانید که چطور می توانید بدون از کف دادن صبر و طاقت، به توازن لازم در این مورد برسید؟


  بعضی چیزها که برای حفظ حضور ذهن و کاردانی ما در میزبانی لازم است، به پاقدم مهمانانمان بستگی دارد. اصل مهم این است: کاری نکنید که میزبانتان از دست شما ناراحت شود. روشن است، نه؟ اما واقعیت خلاف این را نشان می دهد. در این مقاله قصد داریم 8 عادت خلاف ادب و نزاکت در میهمانی را به شما معرفی کنیم که باید بسیار مراقب باشید که از شما سر نزند.

  1. هیچگاه میزبان و سایر میهمانان او را نادیده نگیرید.

  گاهي پیش می آید که میزبان از دو دوست در یک زمان دعوت به عمل می آورد که معمولاً این دو نفر که بسیار با هم صمیمی هستند، حرف های زیادی برای گفتن به یکدیگر دارند. از اینرو، در میهمانی خودشان به کناری نشسته و مشغول صحبت کردن و گپ زدن می شوند و سایر میهمانان و میزبان را فراموش می کنند. در چنین موقعیت هایی میزبان احساس خواهد کرد که فقط نقش گارسن این دو نفر را دارد.


  2. از زمزمه کردن و در گوشی حرف زدن خودداری کنید.

  این عمل زشت که معمولاً توسط بچه ها انجام می شود، واقعاً خارج از ادب است. متاسفانه برخي زن و شوهرها عادت دارند که در جمع و میهمانی صحبت هایی را هر چند کم به صورت زمزمه وار بین خودشان رد و بدل کنند. گرچه این حرفها ممکن است واقعاً درمورد مزه ی بد سوپ یا اضافه وزن میزبانشان نباشد، اما باز هم کاری نادرست و بی ادبانه است.

  3. نظرات پرخاشگرانه و توهین کننده درمورد بچه ی میزبانتان را برای خودتان نگاه دارید (حتی اگر حقشان باشد).

  بعنوان پدر یا مادر، ممکن است گاهي کارهای فرزندانمان را غیر قابل تحمل بدانیم و از دست آنها عصبانی شویم و بخواهیم رفتاری که با فرزندان خودمان داریم، با فرزندان صاحبخانه و میزبان نیز انجام دهیم. اما بهتر است بدانید که معمولاً مردم با کــسانی بیشتر رفت و آمد می کنند و صمیمی می شوند که با همه ی اعضاء خانواده ی آنها مودب هستند و خوشرفتاری می کنند.


  4. هیچوقت از دستپخت میزبان ایراد نگیرید.

  در واقع چاپلوسی کردن و تملق در مورد دستپخت صاحبخانه همیشه تاثیر مثبت دارد و کارساز است.

  5. هیچوقت طوری وانمود نکنید که بی صبرانه قصد رفتن دارید، حتی اگر کودکانتان نیز بهانه گیری کنند.

  بعضی افراد همیشه در عجله هستند. به میهمانی تولد یکی از آشنایان که می روند، تند و تند غذایشان را می خورند، چایی را پشت آن می نوشند و بی صبرانه عزم رفتن می کنند. این واقعاً نشان بی نزاکتی است و مطمئناً به صاحبخانه بر می خورد. اگر شما میزبانید، همیشه باید برنامه ای داشته باشید که این افراد عجله ای و کم طاقت را نیز سر ذوق بیاور. غذا را زود سرو کنید و برای میهمانانتان سرگرمی های ویژه مهیا کنید تا حوصله شان سر نرود.


  6. سؤالهای خصوصی بی مورد نپرسید (مثلاً جزئیات مربوط به درآمد صاحبخانه).

  پرسیدن سؤالات بی مورد گاهي ممکن است باعث رنجش میزبان شود و گاهي ممکن است او دوست نداشته باشد اطلاعات زیادی در مورد خود و خانواده اش در اختیار همه قرار دهد. پس از این به بعد وقتی مهمان خانواده ای بودید که هفت، هشت تا بچه داشت، دیگر سوال نکنید که "باز هم بچه می خواهید؟"


  7. قدردانی از دعوت و زحمت میزبانانتان فراموشتان نشود.

  درست است که میزبان معمولاً تعارفات زیادی می کند، ولی بدانید که برای دعوت شما متحمل وقت و هزینه زیادی شده است. هرچند با رضای قلبی آنها بوده باشد، اما شما نیز باید به عنوان میهمان وظیفه ی خود را تشکر از زحمات میزبان است، به خوبی انجام دهید.

  8. تشکر نکردن نشانه ی بی ادبی است.

  تشکر به صورتهای مختلفی انجام می گیرد: نوشتاری، گفتاری، و یا حتی اهداء یک هدیه کوچک وقتی به خانه ی کــسی می روید. تشکر کردن از میزبان به خاطر دعوتش جزء مهم میهمانی رفتن و نشانگر شخصیت شماست. این کار شما باعث می شود که میزبان روحیه ی بهتری هم برای پذیرایی از شما پیدا کند.


  بدانید که هیچ چیز با تصادف و شانس صورت نمی گیرد. انجام هر کاری نیازمند تمرین و دقت فراوان است. برای اینکه بدانید در موقعیت های مختلف باید چگونه رفتار کنید، میتوانید هم از دیگران کمک بگیرید و هم رفتار بزرگان را مطالعه کنید. اگر بتوانید این تفکرات را به اعضاء خانواده تان نیز منتقل کنید، مطمئن باشید که همه ی دوستان و آشنایان از دعوت کردن شما به خانه شان به عنوان مهمان لذت خواهند برد .

  http://banoo.net

 6. 3 کاربر از پست saharsahar تشکر کرده اند .


 7. Top | #4

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  شهریور 1388
  نوشته ها
  93
  میانگین پست در روز
  0.04
  محل سکونت
  Germany
  تشکر از کاربر
  1,576
  تشکر شده 720 در 80 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض Re: آداب مهمانی رفتن

  ميـهـمانـي دادن و ميـهـمـانـي رفـتـن نـيـز بـنوبه خود واجد
  آداب و اصول اساسي ست كه مي بايست به دقت رعايت
  گـردند تـا اوقــات مــفـرح، بــي خطر و بياد ماندني هم براي
  ميزبان و هم ميهمانان فراهم آيد.

  وظايف و مسئوليتهاي ميزبان

  1- نخست مناسبت ميهماني خود را براي خودتان روشن سازيد. و از تصميم خود مطمئن گرديد.، جشن تولد، جشن فارغ التحصيلي، گود باي پارتي و ...

  2- اكنون تيپ ميهماني خود را مشخص سازيد: غير رسمي (خودماني) و يا رسمي.

  3- مكان، تاريخ دقيق، ساعت آغاز و پايان زمان مهماني را مشخص كنيد. بهتر است ميهماني خود را شب جمعه و يا شب ايام تعطيل برگزار كنيد.

  4- از يك ماه مانده به روز مهماني براي ميهمانيهاي رسمي ( و يا 2 هفته مانده براي مهمانيهاي غير رسمي) فهرست كساني را كه مايليد به مهماني خود دعوت كنيد تهيه كنيد.

  5- سپس حداقل يك هفته مانده به ميهماني رسما ميهمانان خود را از طريق تلفن و يا حضورا دعوت كنيد. حتما اين كار را مستقيما انجام دهيد و انجام آن را به عهده فرد ديگري نگذاريد. با اين كار هم به ميهمان خود احترام گذاشته ايد و هم اينكه از مطلع گشتن وي يقين حاصل كرده ايد. تاريخ دقيق، نشاني و شماره تلفن دقيق محل ميهماني و ساعت آغاز و پايان قطعي آن را به اطلاعشان برسانيد.

  6- به ميهمانان خود بگوييد كه آيا آنها مجاز به آوردن دوستان و يا همراه نيز ميباشند يا خير. به ميهمانان خود متذكر شويد هرگاه خواستند كسي را همراه خود بياورند حتما شما را از قبل در جريان امر قرار دهند تا شما آمادگي پذيرايي از ميهمانان خارج از فهرست را داشته باشيد.

  نكته:در تعيين تعداد ميهمانان خود حتما وسعت و گنجايش منزل خود را لحاظ كنيد تا ميهمانان فضاي كافي براي راحت بودن در اختيار داشته باشند.

  نكته: يكي ديگر از فاكتورهاي تعين كننده تعداد ميهمانان بودجه شماست. هميشه مطابق بودجه و توان مالي خود برنامه ريزي كنيد.

  نكته:به ميهمانان خود اطلاع دهيد كه چه كسان ديگري در ميهماني حضور خواهند داشت.

  7- چك كنيد. بررسي كنيد ببينيد آيا بشقاب، ليوان، كارد و چنگال، ميز و صندلي به اندازه كافي در اختيار داريد. اگر چنين نيست ميتوانيد آنها را از دوستان و همسايگان صميمي خود به امانت گرفته و يا از بيرون اجاره كنيد.

  8 -حداقل از 3 روز مانده به موعد ميهماني از نوع و نحوه پذيرايي مطمئن گرديد. يا غذا از بيرون سفارش ميدهيد و يا شخصا تهيه خواهيد كرد.

  9- دو نوع غذا و دو نوع سالاد معمولا كفايت ميكند.

  10-دستمال كاغذي، سطل آشغال كوچك به اندازه كافي و يخ كافي را هيچگاه فراموش نكنيد.

  11- يك هفته مانده به ميهماني ليست خريد خود را تهيه كنيد. و 2 روز مانده به ميهماني خريد خود را انجام دهيد.

  12- از روز پيش از ميهماني خانه را كاملا نظافت كرده و مرتب كنيد. به ياد داشته باشيد كه توالت و دستشويي از جمله مكانهاي پر تردد در ميهمانيها خواهد بود بنابراين اين مكانها را كاملا تميز كرده و صابون، مايع دستشويي و حوله تميزي در دستشويي قرار دهيد. اگر خواستيد ميتوانيد محل مهماني را با گل، بادكنك و غيره تزئين كنيد.

  13- پيش از سر رسيدن ميهمانان اشياء قيمتي خود را ازمعرض ديد پنهان سازيد و درگنجه ها و كمد لباس خود را قفل كنيد.

  14- آيا در محل سكونت و يا مكاني كه قصد داريد ميهماني را در آنجا برگزار كنيد پاركينگ عمومي و يا فضاي كافي براي پارك اتومبيل ميهمانان موجود ميباشد. اين يكي از دردسر سازترين مشكلات ميهمانان در بدو حضورشان خواهد بود. اما شما با دور انديشي و پيش بيني هاي لازم و درنظر گرفتن مكان مناسب براي پارك خودروها ميتوانيد اين مشكل را رفع كنيد. ميتوانيد از همسايگان خود خواهش كنيد تا خودروهايشان را در محل ديگر و يا پاركينگ منزلشان پارك كنند.

  15- روز موعد به همسايگان خود اطلاع دهيد كه امشب يك ميهماني ترتيب داده ايد. شماره تلفن خود را به آنان بدهيد تا در صورتي كه صداي موسيقي و يا سرو صداي ميهمانان مخل آسايش آنها شد با شما تماس بگيرند با اين كار معمولا بندرت ممكن است همسايه ها از دستتان شاكي شده، به در منزلتان بياييند و يا پليس را مطلع سازند.

  16- به افراد سيگاري اجازه ندهيد در جمع سيگار بكشند. ميتوانيد بالكن و يا حيات خانه را براي اينگونه افراد در نظر بگيريد.

  17- موسيقي از ملزومات يك ميهماني مفرح است. از چند روز قبل از مهماني از سالم بودن دستگاه پخش موسيقي خود مطمئن شويد و يا ميتوانيد از يكي از دوستانتان خواهش كنيد تا آن را براي شما فراهم كند. طيف وسيعي از نوار وسي دي موسيقي را براي روز ميهماني گردآوري كنيد.

  18- كنترل بلندي صداي موسيقي خود را در طول ميهماني كنترل كنيد. به ميهمانان اجازه ندهيد صداي موسيقي را بيش از اندازه بلند كنند. به فكر آسايش همسايگان خود نيز باشيد.

  19- براي كاهش سرو صداي موسيقي و ميهمانان و همچنين افزايش امنيت در طول ميهماني از بسته بودن درها، پنجره ها اطمينان حاصل كنيد. همچنين پرده ها را نيز كاملا بكشيد.

  20- شماره تلفن چند تاكسي سرويس و آژانس محله خود را تهيه و در دسترس داشته باشيد تا هنگام ترك ميهمانان آنها را در بازگشت به منازلشان ياري رسانيد.

  21- در بدو ورود به ميهمانان خود خوشامد بگوييد و ميهمانان خود را به يكديگر معرفي كنيد.

  22- محلي را براي نگداري لباسها، كلاه، كيف دستي، اوركت، كاپشن، مانتو، چتر و غيره ميهمانان خود اختصاص دهيد.

  23- به خاطر داشته باشيد مسئوليت سلامتي ميهمانان از بدو ورود به منزل شما و تا بازگشت به منازلشان به عهده ميزبان ميباشد.

  24- از ميهمانان خود از چيپس، بستني، دسر و تنقلات در طول ميهماني پذيرايي كنيد.

  25- هرگاه قصد ثبت لحظات شيرين ميهماني خود را داريد دوربين عكاسي و فيلم برداري را از پيش تدارك ببينيد.

  26- تلفن تماس اورژانس و پليس را در دسترس داشته باشيد. همچنين نزديكترين اورژانس به محل برگزاري ميهماني را شناسايي كنيد.

  27- از سرو مشروبات الكلي در ميهماني جدا'' خودداري كنيد. جاي آن ميتوانيد با قهوه، چاي، نوشابه، آب ميوه ها و آب خنك از ميهمانان خود پذيرايي كنيد.

  28- در همه حال ميهماني را تحت كترل خود داشته باشيد. مكان، نوع فعاليت و حركات تمام ميهمانان خود را تحت نظارت داشته باشيد.

  29- اگر متوجه شديد فرد و يا افرادي در حال بر هم زدن نظم ميهماني هستند و يا رفتار ناشايسته اي از خود بروز ميدهند ابتدا به آنها تذكر دهيد و در صورت تداوم رفتار از آنها از اينكه آنها را از ميهماني بيرون بياندازيد ترديد نكنيد.

  30- ميهمانان را با موسيقي، رقص، بازيها، غذا و گفتگوهاي مفرح سرگرم كنيد.

  31- بيش از اندازه از چگونگي برگزاري ميهماني استرس و نگراني نداشته باشيد و سعي كنيد از ميهماني لذت ببريد.  وظايف و مسئوليهاي ميهمانان

  1- هرگاه تصميم داشتيد كسي را همراه خود به ميهماني بياوريد حتما قبلا از ميزبان اجازه بگيريد.

  2- قطعي بودن و يا انصراف خود را از آمدن به ميهماني حداقل 2 روز قبل از ميهماني به اطلاع ميزبان برسانيد.

  3- در پاكيزه نگه داشتن محل برگزاري ميهماني كوشا باشيد. خانه را بهم نريزيد و به اثاثيه خسارت وارد نكنيد.

  4- به ساير ميهمانان با احترام برخورد كنيد و حريم شخصي آنان را رعايت كنيد.

  5- از شوخي هاي نابجا جدا'' خودداري كنيد.

  6- از هرگونه دعوا، مجادله و جر وبحث خودداري كنيد.

  7- خيلي زود حضور نيابيد. چنانچه به فرض ساعت 10 شب ميهماني آغاز ميگردد بهتر است شما ساعت 11:30 در ميهماني حضور يابيد. همچنين زودتر از پايان يافتن وقت مقرر ميهماني را ترك كنيد.

  8- هيچگاه بدون خداحافظي از ميزبان ميهماني را ترك نكنيد.

  9- هرگاه با نامزد خود به ميهماني ميرويد به دختران ديگر نگاه نكنيد و زيبايي آنها را به رخ محبوبتان نكشيد. سعي كنيد تمام حواس و توجه خود را به محبوب خود معطوف كنيد. همچنين وي را به دوستان خود معرفي كنيد.

  10- نسبت به نوع پوشش، طرز رفتار و برخورد خود با بقيه بسيار دقت كنيد. زيرا در اينگونه مجالس است كه شخصيت شما براي ديگران آشكار و به خاطر مي ماند.

  11- معمولا در ميهمانيها خود ميزبان به فراموشي سپرده ميگردد بنابراين سعي كنيد بيشتر با ميزبان ارتباط داشته باشيد.

  12- گفتگوهاي درون ميهماني ميبايست كوتاه، مختصر، دلنشين و دور از بحثهاي جدي باشد.

  13- با دوربين تلفن همراه خود از ديگران عكس نگيريد.

  14- چنانچه دوست و يا خويشاوند صميمي ميزبان ميباشيد حتما در تدارك اوليه ميهماني و همچنين مرتب كردن خانه پس از ميهماني به ميزبان كمك كنيد.

  15- به ياد داشته باشيد به صرف اينكه يك ميهماني غير رسمي و خودماني است شما حق داريد هرگونه كه مايليد رفتار كنيد. هميشه اعتدال را رعايت كنيد.

  16- كنترل رفتار، گفتار و اعمال خود را در طول ميهماني حفظ كنيد و همواره با متانت و با وقار باقي بمانيد. از لودگي، حركات و جملات زننده و سبك خودداري كنيد.

  17- به خاطر داشته باشيد پارتي اي كه در آن حضور داريد آخرين روز زندگي شما نخواهد بود. فردايي نيز وجود دارد بنابراين كاري نكنيد كه در آينده برايتان پشيماني به بار آورد.

  18- از رفتن به ميهمانيهايي كه از ميزبان آن شناخت كافي نداريد و به ميهمانان ديگر نيز مشكوك ميباشيد صرفنظر كنيد.

  19- نشاني دقيق ميهماني را حتما به والدين و يا يك دوست اطلاع دهيد.

  20- سعي كنيد تنهايي به ميهماني نرويد و حتما يك دوست مطمئن را همراه خود ببريد.
  http://www.dostan.net

 8. 4 کاربر از پست saharsahar تشکر کرده اند .


 9. Top | #5

  کاربر عادی


  تاریخ عضویت
  فروردین 1388
  نوشته ها
  57
  میانگین پست در روز
  0.02
  محل سکونت
  حالا دیگه ایران
  تشکر از کاربر
  141
  تشکر شده 84 در 23 پست
  اندازه فونت

  پیش فرض

  کاش مهمونهای من هم این مطالب رو رعایت کنند!
  هر وقت مهمون بچه دار دارم ، یکی از وسایل خونه از دست میره :بعضی وقتها بزرگ بعضی وقتها کوچیک

 10. کاربر زیر از پست fademei تشکر کرده است .


کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •