بازگشت   نودهشتیا > آموزش > آموزش های کامپیوتری > آموزش اینترنت

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۳ دي ۱۳۸۹, ۰۱:۳۰ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

nemesis آواتار ها

nemesis به Yahoo ارسال پیام
پست مفید  +4 امتیاز     
پیش فرض آموزش دانلود از طریق تورنت

سلام بچه ها
من فکر کنم اگه همه کاربر ها نحوه دانلود با استفاده از تورنت رو بدونن دیگه حتی به رپیدشیر هم فکر نمیکنن من روشن گذاشتن کامپیوتر رو برای چند ساعت ترجیح میدم. تا اینکه 100 مگابایت دانلود کنم که اگه وسطش از اون Error های رپیدشیری نده و دانلود خراب نکنه!

اگر میخواید کاملا از تورنت سر در بیارید به لینک ویکیپدیای بیت تورنت به این لینک برید. که بسیار خوب توضیح داده شده.

کلیات کار اینجوری هستش که یه نفر اول فایل رو روی سرور سایت های بیت تورنت آپلود می کنه و بقیه از روی کامپیوتر طرف دانلود می کنن! و اگه طرف Disconnect بشه دیگه کسی نمیتونه دانلود کنه. اما اگه کسی فایل رو کامل دانلود کنه اون هم میتونه فایل رو برای بقیه افراد بفرسته. این افراد که فایل کامل رو دارن و دارن آپلود می کنن یا به عبارتی دارن به بقیه افراد میفرستن Seed نامیده میشن. بنابراین خیلی ساده میشه نتیجه گرفت که هر چی تعداد Seed ها بیشتر باشه سرعت میاد بالا. فرض کنید من فایلی رو آپلود کردم و سرعت آپلود من (که ISP اینترنت شما برای شما تعیین میکند، مثلا اینترنت 128 kbps با سرعت 20 kbps آپلود می کند) بر فرض 100 کیلوبایت بر ثانیه باشد، و اگه 5 نفر در حال دانلود باشن سرعت آپلود من بین این افراد تقسیم میشه و به هر کدوم به اندازه ظرفیت سرعت دانلود داده میشه. اگر 100 نفر در حال دانلود باشن بدیهی است که به هر کس کمتر از 1 کیلو بایت بر ثانیه سرعت میرسه اما حالا اگه این فایل رو 20 نفر فرضا با همان سرعت 100 kbps آپلود کنن اونوقت سرعت تمام دانلود کننده ها که Peer یا Leecher نامیده میشن بسیار بالا میره
من توی این پست میخوام به شما نشون بدم که چطوری میشه تورنتی رو پیدا کرد که تعداد Seed بالایی داشته باشه و در ضمن تعداد Leecher کم تا سرعت دانلود به حداکثر برسه.

مواد لازم برای دانلود تورنت

1)
اولین چیزی که احتیاج دارید یه برنامه دانلود هست، برنامه اصلی دانلود فایل های تورنت برنامه بیت تورنت هست که از اینجا میتونید دانلود کنید
من خودم از برنامه utorrent دانلود می کنم که اونم می تونین از اینجا دانلود کنین.
برنامه ای هم که آموزش از روش داده شده برنامه flashget هستش که می تونین از اینجا دانلود کنین و از اینجا کرک و بردارین.

2)
یک سایت جستجو برای فایل های تورنت : سایت های متعددی وجود داره که شما ازشون فایل های تورنت رو دانلود کنید من چند نمونه رو براتون میذارم که بهترین ها هستند.
Mininova
Torrentz
The Pirate Bay
Iso Hunt

فایل های تورنت خیلی کم حجم هستند، حتی به 1 مگابایت هم نمیرسن.

حالا آموزش از سایت mininova:

به عنوان مثال میخوایم فیلم I Am Legend رو دانلود کنیم.

خب اول میریم به سایت mininova و جستجو می کنیم فیلم رو طبق عکس زیر، و گزینه Search رو میزنیم

حالا میبینید که لیستی از فایل های مختلف که حجم هاشون هم جلوشون نوشته توی جدول مثل شکل زیر میاد. حالا شما روی گزینه Seeds کلیک کنید تا تورنت ها رو بر حسب تعداد Seed مرتب کنه. و اونوقت اونی که تعداد Seed بیشتری داره میاد اول لیست و شما میتونید بهترین رو انتخاب کنید

حالا این جا شما باید دنبال تورنتی بگردید که بیشترین Seed و کمترین Leecher رو داشته باشه و اونوقت شما به بیشترین سرعت خواهید رسید. اینجا باید خودتون دقت کنید. کلا اگه Seed ها تعدادشون از Leecher ها بیشتر باشه اون تورنت خیلی خوبه و مصلم هستش که آپلود کننده هایی هستند که به هیچ کس فایلی ارسال نمیکنن و این عالیه چون شما میتونید از چندین Seed خالی که مورد استفاده نیست استفاده کنید. یعنی نهایت سرعت. به هر حال اولین ملاک بیشترین تعداد Seed هستش.

حالا من روش ساده تری هم به شما آموزش میدم که از روی سایت mininova چطور میشه تورنت خوب رو انتخاب کرد.
شما اگه یه تورنت رو باز کنید میبینید که یه صفحه مثل صفحه زیر باز میشه. حالا میبینید که Ratio داره اون بقل که نشون میده این تورنت چقدر خوبه. همون ملاکی رو که ما در نظر گرفتیم رو سایت mininova خودش در نظر میگیره و نشون میده. میبینید که Very Good هست این تورنت. پس میتونید با سرعت عالی این تورنت رو دانلود کنید. حالا گزینه Download this torrent که تو عکس نشون دادم رو بزنید، یک فایل دانلود میشه ، فایلی کمتر از 200 کیلوبایت.

حالا اگه برنامه FlashGet یا BitTorrent رو نصب کرده باشید و روی اون فایل که دانلود شده Double-Click کنید فایل شروع به دانلود شدن می کنه.
عکس زیر برنامه FlashGet رو نشون میده وقتی شما فایل دانلود شده رو باز کردید تا دانلود شروع بشه.

میبینید که تعداد Seed ها و Peer یا Leecher ها رو نوشته. شما باید چند دقیقه ای صبر کنید تا بقیه افرادی که فایل کامل رو دارن به کامپیوتر شما متصل بشن تا سرعت شما بالا بره. سرعت دانلود من تا 20 کیلوبایت در ثانیه هستش و میبینید که من با سرعت متوسط 16 دارم دانلود می کنم. یعنی نزدیک به ماکزیمم سرعت دانلود. معمولا شبا خیلی سرعت بالاست چون مردم تو ایران شبا کم آنلاین میشن و سرور ها خلوت میشه.

حالا خودتون بگید رپیدشیر یا تورنت؟

(من خودم از برنامه utorrent استفاده می کنم. عکساشو درست می کنم. آموزش اونم میذارم.)

امیدوارم لذت ببرین.

خدایا دستم به آسمانت نمی رسد
تو که دستت به زمین می رسد
بلندم کن...

nemesis آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۱۳ دي ۱۳۸۹, ۰۸:۳۸ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

nemesis آواتار ها

nemesis به Yahoo ارسال پیام
پست معمولی  +1 امتیاز     
پیش فرض برنامه یوتورنت

سلام بچه ها
اینم آموزش با برنامه utorrent.و سایت torrentz.

دانلود برنامه utorrent از اینجا
1) وارد سایت torrentz میشیم و اسم فیلمی رو که می خوایم می نویسیم و جستجو می کنیم.

2) توی این صفحه ای که میاره. می بینین که تو کادر پایین لیست دانلود فیلم گذاشته شده که براساس گزینه هایی که دست راست هستند چیده می شن. مثلا الان بر اساس تعداد seeder ها و peers ها چیده شدن. ولی ویژی های دیگه شون مثل اینکه از چه زمانی رو نت گذاشته شدند هم هست. مثلا ما دومین ردیف و انتخاب می کنیم.

3) توی صفحه ای که باز میشه لیست سایت هایی که فایل تورنت فیلم و گذاشتن می بینین. خوب هر کدوم و که خواستین می زنین

4) توی صفحه ای که میاره مشخصات فیلم و نگاه می کنین. به خصوص تعداد seeder ها و peers هاش رو.
فایل تورنت و از گزینه DOWNLOAD THIS TORRENT دانلود می کنین.

5) برنامه utorrent و باز می کنین و از قسمت سمت چپ از قسمت فایل، add torrent و زده و فایلی که قبلا دانلود کردیم و انتخاب می کنید و دانلود شروع میشه. توی کادر پایین هم مشخصات کامل فیلم نمایش داده میشه.

به نظر من این برنامه و کلا این روش ها واسه دانلود فیلمایی که زود به زود لینکاشون فیل... میشه و یا سریالهایی که می خواین به صورت کامل فصلی دانلود کنین خیلی مناسب هستش.

امیدوارم به دردتون بخوره و ازش لذت ببرین.

ویرایش توسط nemesis : ۲۸ بهمن ۱۳۸۹ در ساعت ۰۸:۰۰ بعد از ظهر
nemesis آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۳۰ خرداد ۱۳۹۰, ۱۱:۰۷ قبل از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

pary2010_lovely آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

بعد از دانلود فیلم از سایت torrnetz . پسورد میخواد اونو چیکار کنیم؟
pary2010_lovely آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۴ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۴۴ بعد از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

nav!d آواتار ها

nav!d به Yahoo ارسال پیام
بدون امتیاز  0 امتیاز     

میخوام بدونم با ip ایران هم میشه دانلود کرد یا نه ؟؟؟؟ با حتما باید از ...... شکن استفاده کرد !

این روزها برای تنها شدن، کافیست صــــــــــــــــادق باشی
nav!d آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۵ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ قبل از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
همکار بازنشسته

mahdieh67 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط nav!d نمایش پست ها
میخوام بدونم با ip ایران هم میشه دانلود کرد یا نه ؟؟؟؟ با حتما باید از ...... شکن استفاده کرد !
نه فقط برای دانلود تورنت چند کیلوبایتی نیاز به ... شکن است بعدش براحتی می تونید دانلود کنید
mahdieh67 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۱۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۴۹ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

مرلین منسون آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

من همه این کارها رو میکنم ولی چیزی دانلود نمیشه مشکل از کجاست؟
مرلین منسون آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۱۵ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۴۵ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
همکار بازنشسته

mahdieh67 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط مرلین منسون نمایش پست ها
من همه این کارها رو میکنم ولی چیزی دانلود نمیشه مشکل از کجاست؟
چه مشکلی پیش میاد؟
ارور میده؟
mahdieh67 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
آموزش, از, تورنت, دانلود, طریق

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش

UP/Down مجوز های ارسال و ویرایش