بازگشت   نودهشتیا > کتاب > متفرقه کتاب > معرفی و نقد کتاب > ایرانی

تبلیغات 
عصر پادشاهان
ارسال موضوع جدید  پاسخ

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع نحوه نمایش
قدیمی ۱۷ آبان ۱۳۸۹, ۰۸:۰۷ بعد از ظهر   #1 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

sh_h آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     
Post تقدیر شیرین | زهرا اسدی | معرفی و نقد کتاب

سلام...
با اینکه این رمان خیلی وقته در سایت قرار گرفته ولی تاپیک نقد اون ایجاد نشده. برای همین تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم چون دوست داشتم نظراتتون رو در مورد این رمان بدونم.

خلاصه داستان:

این رمان در مورد دختری به اسم شیرین است که در یک خانواده پرجمعیت زندگی می کند و برادری به اسم علی دارد. علی در مقایسه با سایر خواهرانش، علاقه بیشتری به شیرین نشان می دهد. شیرین که به بهانه تحصیل چند خواستگار را رد کرده است در نهایت در سال آخر دبیرستان علی رغم میل خودش و به اصرار مادرش، برای اینکه راه ازدواج خواهر و برادرش هموار شود به خواستگاری پسر دایی اش جواب مثبت داده و به کشور دیگری می رود. این انتخاب شیرین موجب ناراحتی برادرش علی می شود و...

خب من نوشته های خانم زهرا اسدی رو خیلی دوست دارم و این رمان هم از این قاعده مستثنی نیست ولی یه جورایی می شد آخر رمان رو حدس زد اما در کل رمان خوبی بود.
دوست دارم نظرات شما رو هم در مورد این رمان بدونم.

لینک داستان:

http://www.forum.98ia.com/t2174.html

/ویرایش شد/

به چشمانت عادت کرده بودم
با دستانت رفاقت کرده بودم
نمی آیی تو امشب،کاش دیشب
دل سیری نگاهت کرده بودم

sh_h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول

تبلیغات

دانلود

قدیمی ۲۰ آبان ۱۳۸۹, ۰۵:۰۵ بعد از ظهر   #2 (لینک مستقیم)
کاربر متوسط

elnaziii آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

خیلی رمان متوسطی بود سبک نگارش و قلمش رو اصلا دوست نداشتم به نظرم به درد گروه سنی بزرگسال نمیخورد
همه چی از ابتدا قابل حدس بود
نسبت به بقیه کارهای خانم اسدی ضعیفتر بود

کاش امتداد لحظه ها
تکراردوباره
با تو بودن بود
elnaziii آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۰ آبان ۱۳۸۹, ۰۵:۳۳ بعد از ظهر   #3 (لینک مستقیم)
همکار بخش آموزش

azam 24 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

خانم زهرا اسدی برخی کتابهایش خوب وبرخی هم ضعیف می نویسند این کتاب جزو آثار ضعیفش بود ولی راز بیاز ویک کتاب دیگه که الان خاطرم نیست عالی نوشته بودند.

تونل ها به ما آموختند
که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست . . .

هرلحظه سپاس
آموزش

من خیال می کردم | haniyehhhh کاربر انجمن
توجه: نوشتن کلمه های...مرسی،ممنون،خوب بود،عالی بود و شکلک تنها،فکر کنم خوشمزه باشه،دوست دارم درست کنم اسپم حساب میشه.اخطار می گیرید.

لیست منوی آشپزی وشیرینی پزی

منوی نودهشتیا (آموزش متفرقه)

azam 24 هم اکنون آنلاین است.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۱ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۱۴ قبل از ظهر   #4 (لینک مستقیم)
کاربر فعال معرفی و نقد کتاب

هدیه آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

این طور که من متوجه شدم این کتاب اولین کار چاپ شده خانم اسدی هست و تازه کار بودن نویسنده رو به وضوح میشه حس کرد ولی من به نو آوری موضوعش بیست میدم اون موقع که این کتاب چاپ شده بود هنوز این موضوع که برادر خوانده عاشق خواهر خوانده ای بشه که خبر از این که بچه واقعی خانواده نیست نداره رو من یکی که رمان خون حرفه ای هستم توی رمانی نخونده بودم. بر عکس دوست عزیزمون که فرمودند قابل حدس بود و از اولش حدس زدند که چه اتفاقی میفته برای من که این طور نبود .جالب بود که هر وقت فکر میکردم یعنی علی عاشق شیرینه به خودم میگفتم نه بابا مگه میشه آخه این که برادرشه . هرچند الان رمانهای زیادی با موضوع مشابه نوشته شده ولی مسلما نوآوریش کار خانم اسدی بوده ولی متاسفانه چون ایشون اون موقع تازه کار بودند نتونستند موضوع رو خوب بسازند و پردازش کنند ومن حس کردم رمان آنسوی خیال رو خانم اسدی برای جبران توضیح وتفصیلاتی که توی رمان تقدیر شیرین ننوشته بود نوشته و این دو تا رمان ور شبیه هم می دونم .
یه نکته دیگه هم بگم که همون طور که توی رمان متوجه شدید قصه در شهر آبادان اتفاق میفته و یکی از آشنایان که آبادانی بودند وقتی این قصه رو خوند می گفت این قصه واقعیه و برای یکی از همساگان ما اتفاق افتاده . یعنی اصل قصه یه قصه واقعی بوده و خیال پردازی نبوده ، مسلما نویسنده برای به تحریر در آوردن اون جزئیات رو از تخیل خودش به قصه واقعی اضافه کرده
هدیه آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی ۲۱ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر   #5 (لینک مستقیم)
کاربر عادی

sh_h آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط هدیه نمایش پست ها
این طور که من متوجه شدم این کتاب اولین کار چاپ شده خانم اسدی هست و تازه کار بودن نویسنده رو به وضوح میشه حس کرد ولی من به نو آوری موضوعش بیست میدم اون موقع که این کتاب چاپ شده بود هنوز این موضوع که برادر خوانده عاشق خواهر خوانده ای بشه که خبر از این که بچه واقعی خانواده نیست نداره رو من یکی که رمان خون حرفه ای هستم توی رمانی نخونده بودم. بر عکس دوست عزیزمون که فرمودند قابل حدس بود و از اولش حدس زدند که چه اتفاقی میفته برای من که این طور نبود .جالب بود که هر وقت فکر میکردم یعنی علی عاشق شیرینه به خودم میگفتم نه بابا مگه میشه آخه این که برادرشه . هرچند الان رمانهای زیادی با موضوع مشابه نوشته شده ولی مسلما نوآوریش کار خانم اسدی بوده ولی متاسفانه چون ایشون اون موقع تازه کار بودند نتونستند موضوع رو خوب بسازند و پردازش کنند ومن حس کردم رمان آنسوی خیال رو خانم اسدی برای جبران توضیح وتفصیلاتی که توی رمان تقدیر شیرین ننوشته بود نوشته و این دو تا رمان ور شبیه هم می دونم .
یه نکته دیگه هم بگم که همون طور که توی رمان متوجه شدید قصه در شهر آبادان اتفاق میفته و یکی از آشنایان که آبادانی بودند وقتی این قصه رو خوند می گفت این قصه واقعیه و برای یکی از همساگان ما اتفاق افتاده . یعنی اصل قصه یه قصه واقعی بوده و خیال پردازی نبوده ، مسلما نویسنده برای به تحریر در آوردن اون جزئیات رو از تخیل خودش به قصه واقعی اضافه کرده
منم در مورد نوآوری موضوع با شما موافقم. علاوه بر یکی از دوستان، منم گفته بودم که آخرش رو حدس زده بودم. هرچند، گاهی در حین خوندن رمان به حدسم شک می کردم و می گفتم اینا که خواهر برادرن. اما چیزی که باعث می شد من به حدس خودم اطمینان بیشتری پیدا کنم این بود که نویسنده چند بار، در قسمت های مختلف ذکر می کنه که شیرین از نظر ظاهری هیچ شباهتی به اعضای خانواده اش نداره. اگه اشتباه نکنم یک بار در اوایل داستان که جنبه معرفی داره. یک بار شیرین در مورد این موضوع از مادرش سوال میکنه و حتی یک بار هم این موضوع رو با علی در میون میگذاره و حتی در بین جملاتش میگه که بعضی وقتا فکر می کنم من یه بچه پرورشگاهی ام (یا چیزی شبیه به این) درواقع اگه نویسنده اشاره ای به این موضوع نمی کرد نمی شد آخرش رو حدس زد (یا اقلا من نمی تونستم)
sh_h آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۱ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۱۵ بعد از ظهر   #6 (لینک مستقیم)
کاربر فعال

تهمتن آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

قشنگ بود اما میشد اخرشو حدس زد این بد بود
تهمتن آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۲۱ آبان ۱۳۸۹, ۱۱:۳۷ بعد از ظهر   #7 (لینک مستقیم)
کاربر خودمونی

farajoon آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نسبت به بقعه كاراي خانم زهرا اسدي كتاب ضعيفي بود
خوب مثل اينكه از كاراي اولشون بوده

farajoon آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۴ آذر ۱۳۸۹, ۰۱:۴۵ بعد از ظهر   #8 (لینک مستقیم)
کاربر حرفه ای

parisa76 آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

له نظر من شیرین خیلی خودشو دست کم گرفته بود و با فامیلش ازدواج کرد البته خانواده اس هم مقصر بودن باید خیلی زود تر به شیرین می گفتن که شیرین بچه ی اونا نیست
parisa76 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۵ آذر ۱۳۸۹, ۱۰:۱۴ بعد از ظهر   #9 (لینک مستقیم)
کاربر متوسط

t.e.d آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

منم این کتابو خیلی وقت پیش خوندم و با نظر هدیه جون موافقم اصلا این طور نبود که بشه اخرشو حدس زد برای خود منم همین طوری بود و مدام به خودم می گفتم علی چشه؟ این که خواهرشه؟ واقعآ اون زمان این داستان بکر و جدید بود خانم اسدی واقعا خوب می نویسن و در مورد ازدواج شیرین هم که خودش میگه به خاطر خواهرش و البته علی این کارو می کنه در واقع می خواد یه جورایی برای اونا فداکاری کنه........

آه از ثانیه ها

گفته بودند که بر می گردند

وای این ثانیه های بی رحم

چه بلایی به سرم آوردند
t.e.d آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
قدیمی ۵ آذر ۱۳۸۹, ۱۱:۲۷ بعد از ظهر   #10 (لینک مستقیم)
کاربر متوسط

zarin آواتار ها

بدون امتیاز  0 امتیاز     

نقل قول:
نوشته اصلی توسط هدیه نمایش پست ها

در تائید نظر هدیه ی عزیز یه مطلب به ذهنم رسید که شاید قبلا هم گفته باشم حالا بد نیست دوباره هم بگم !
و اون اینکه خانم اسدی جزء پیش کسوتان نویسنده گی در بخش رمان های عاشقانه و پرفروش بعد از انقلاب هستند .
از این نظر کارای ایشون همیشه ارزش و اعتبار خودشو داره!

آنچه فرد تحصیلكرده را از فرد خودآموخته مشخص می سازد،
وسعت دانش نیست، بلكه اعتماد به نفس است!
zarin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
تشکر شده توسط :
پاسخ

علاقه مندی ها (Bookmarks)

برچسب ها
اسدی, تقدیر, رمان, زهرا, شیرین, معرفی, نقد, کتاب

ابزارهای موضوع جستجو در موضوع
جستجو در موضوع:

جستجوی پیشرفته
نحوه نمایش