ارسال پاداش نقدی برای کاربر
شما در حال حمایت به صورت مهمان هستید.
مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید
1000 تومان
2000 تومان
4000 تومان
6000 تومان
8000 تومان
9000 تومان
10000 تومان
مبالغ دیگر
و یا مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید
واریز آنلاین از طریق کارت های عضو شتاب
تقدیر شیرین | زهرا اسدی | معرفی و نقد کتاب
http://fidibo.com/

asiatech

نودهشتیا
فید آر اس اس
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
  1. Top | #1

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از کاربر
    723
    تشکر شده 203 در 57 پست
    اندازه فونت

Post تقدیر شیرین | زهرا اسدی | معرفی و نقد کتاب

سلام...
    با اینکه این رمان خیلی وقته در سایت قرار گرفته ولی تاپیک نقد اون ایجاد نشده. برای همین تصمیم گرفتم این تاپیک رو بزنم چون دوست داشتم نظراتتون رو در مورد این رمان بدونم.

خلاصه داستان:

این رمان در مورد دختری به اسم شیرین است که در یک خانواده پرجمعیت زندگی می کند و برادری به اسم علی دارد. علی در مقایسه با سایر خواهرانش، علاقه بیشتری به شیرین نشان می دهد. شیرین که به بهانه تحصیل چند خواستگار را رد کرده است در نهایت در سال آخر دبیرستان علی رغم میل خودش و به اصرار مادرش، برای اینکه راه ازدواج خواهر و برادرش هموار شود به خواستگاری پسر دایی اش جواب مثبت داده و به کشور دیگری می رود. این انتخاب شیرین موجب ناراحتی برادرش علی می شود و...

خب من نوشته های خانم زهرا اسدی رو خیلی دوست دارم و این رمان هم از این قاعده مستثنی نیست ولی یه جورایی می شد آخر رمان رو حدس زد اما در کل رمان خوبی بود.
    دوست دارم نظرات شما رو هم در مورد این رمان بدونم.

لینک داستان:

http://www.forum.98ia.com/t2174.html

/ویرایش شد/

به چشمانت عادت کرده بودم
    با دستانت رفاقت کرده بودم
    نمی آیی تو امشب،کاش دیشب
    دل سیری نگاهت کرده بودم

2. 16 کاربر از پست sh_h تشکر کرده اند .

3. Top | #2

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.19
    تشکر از کاربر
    914
    تشکر شده 1,242 در 381 پست
    اندازه فونت

خیلی رمان متوسطی بود سبک نگارش و قلمش رو اصلا دوست نداشتم به نظرم به درد گروه سنی بزرگسال نمیخورد
    همه چی از ابتدا قابل حدس بود
    نسبت به بقیه کارهای خانم اسدی ضعیفتر بود
    کاش امتداد لحظه ها
    تکراردوباره
    با تو بودن بود

4. 4 کاربر از پست elnaziii تشکر کرده اند .

5. Top | #3

همکار بخش آموزش

میانگین پست در روز
    3.53
    تشکر از کاربر
    83,798
    تشکر شده 69,171 در 7,444 پست
    حالت من
    Sepasgozar
    اندازه فونت

خانم زهرا اسدی برخی کتابهایش خوب وبرخی هم ضعیف می نویسند این کتاب جزو آثار ضعیفش بود ولی راز بیاز ویک کتاب دیگه که الان خاطرم نیست عالی نوشته بودند.
    خدا آدم ها را به دلیلی به زندگی شما وارد ،
    وبه دلیلی بهتر از زندگی تان خارج می کند.

هرلحظه سپاس
    آموزش

رمان تولد یک پروانه | آلاشین کاربر انجمن

من خیال می کردم | haniyehhhh کاربر انجمن
    توجه:
    نوشتن کلمه های...مرسی،ممنون،خوب بود،عالی بود ،
    شکلک تنها،فکر کنم خوشمزه باشه،دوست دارم درست کنم اسپم حساب میشه.اخطار می گیرید.

اطلاعيه بخش آموزش
    لیست منوی آشپزی وشیرینی پزی
    کانال آموزشی آشپزی
    منوی نودهشتیا (آموزش متفرقه)

6. 4 کاربر از پست azam 24 تشکر کرده اند .

7. Top | #4

کاربر فعال معرفی و نقد

میانگین پست در روز
    0.36
    تشکر از کاربر
    19,575
    تشکر شده 15,570 در 864 پست
    اندازه فونت

این طور که من متوجه شدم این کتاب اولین کار چاپ شده خانم اسدی هست و تازه کار بودن نویسنده رو به وضوح میشه حس کرد ولی من به نو آوری موضوعش بیست میدم اون موقع که این کتاب چاپ شده بود هنوز این موضوع که برادر خوانده عاشق خواهر خوانده ای بشه که خبر از این که بچه واقعی خانواده نیست نداره رو من یکی که رمان خون حرفه ای هستم توی رمانی نخونده بودم. بر عکس دوست عزیزمون که فرمودند قابل حدس بود و از اولش حدس زدند که چه اتفاقی میفته برای من که این طور نبود .جالب بود که هر وقت فکر میکردم یعنی علی عاشق شیرینه به خودم میگفتم نه بابا مگه میشه آخه این که برادرشه . هرچند الان رمانهای زیادی با موضوع مشابه نوشته شده ولی مسلما نوآوریش کار خانم اسدی بوده ولی متاسفانه چون ایشون اون موقع تازه کار بودند نتونستند موضوع رو خوب بسازند و پردازش کنند ومن حس کردم رمان آنسوی خیال رو خانم اسدی برای جبران توضیح وتفصیلاتی که توی رمان تقدیر شیرین ننوشته بود نوشته و این دو تا رمان ور شبیه هم می دونم .
    یه نکته دیگه هم بگم که همون طور که توی رمان متوجه شدید قصه در شهر آبادان اتفاق میفته و یکی از آشنایان که آبادانی بودند وقتی این قصه رو خوند می گفت این قصه واقعیه و برای یکی از همساگان ما اتفاق افتاده . یعنی اصل قصه یه قصه واقعی بوده و خیال پردازی نبوده ، مسلما نویسنده برای به تحریر در آوردن اون جزئیات رو از تخیل خودش به قصه واقعی اضافه کرده

8. 9 کاربر از پست هدیه تشکر کرده اند .

9. Top | #5

کاربر عادی

میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از کاربر
    723
    تشکر شده 203 در 57 پست
    اندازه فونت

نقل قول نوشته اصلی توسط هدیه نمایش پست ها
    این طور که من متوجه شدم این کتاب اولین کار چاپ شده خانم اسدی هست و تازه کار بودن نویسنده رو به وضوح میشه حس کرد ولی من به نو آوری موضوعش بیست میدم اون موقع که این کتاب چاپ شده بود هنوز این موضوع که برادر خوانده عاشق خواهر خوانده ای بشه که خبر از این که بچه واقعی خانواده نیست نداره رو من یکی که رمان خون حرفه ای هستم توی رمانی نخونده بودم. بر عکس دوست عزیزمون که فرمودند قابل حدس بود و از اولش حدس زدند که چه اتفاقی میفته برای من که این طور نبود .جالب بود که هر وقت فکر میکردم یعنی علی عاشق شیرینه به خودم میگفتم نه بابا مگه میشه آخه این که برادرشه . هرچند الان رمانهای زیادی با موضوع مشابه نوشته شده ولی مسلما نوآوریش کار خانم اسدی بوده ولی متاسفانه چون ایشون اون موقع تازه کار بودند نتونستند موضوع رو خوب بسازند و پردازش کنند ومن حس کردم رمان آنسوی خیال رو خانم اسدی برای جبران توضیح وتفصیلاتی که توی رمان تقدیر شیرین ننوشته بود نوشته و این دو تا رمان ور شبیه هم می دونم .
    یه نکته دیگه هم بگم که همون طور که توی رمان متوجه شدید قصه در شهر آبادان اتفاق میفته و یکی از آشنایان که آبادانی بودند وقتی این قصه رو خوند می گفت این قصه واقعیه و برای یکی از همساگان ما اتفاق افتاده . یعنی اصل قصه یه قصه واقعی بوده و خیال پردازی نبوده ، مسلما نویسنده برای به تحریر در آوردن اون جزئیات رو از تخیل خودش به قصه واقعی اضافه کرده
    منم در مورد نوآوری موضوع با شما موافقم. علاوه بر یکی از دوستان، منم گفته بودم که آخرش رو حدس زده بودم. هرچند، گاهی در حین خوندن رمان به حدسم شک می کردم و می گفتم اینا که خواهر برادرن. اما چیزی که باعث می شد من به حدس خودم اطمینان بیشتری پیدا کنم این بود که نویسنده چند بار، در قسمت های مختلف ذکر می کنه که شیرین از نظر ظاهری هیچ شباهتی به اعضای خانواده اش نداره. اگه اشتباه نکنم یک بار در اوایل داستان که جنبه معرفی داره. یک بار شیرین در مورد این موضوع از مادرش سوال میکنه و حتی یک بار هم این موضوع رو با علی در میون میگذاره و حتی در بین جملاتش میگه که بعضی وقتا فکر می کنم من یه بچه پرورشگاهی ام (یا چیزی شبیه به این) درواقع اگه نویسنده اشاره ای به این موضوع نمی کرد نمی شد آخرش رو حدس زد (یا اقلا من نمی تونستم)

10. 7 کاربر از پست sh_h تشکر کرده اند .

11. Top | #6

کاربر فعال

میانگین پست در روز
    0.36
    تشکر از کاربر
    28,294
    تشکر شده 31,816 در 729 پست
    اندازه فونت

قشنگ بود اما میشد اخرشو حدس زد این بد بود

12. 4 کاربر از پست تهمتن تشکر کرده اند .

13. Top | #7

کاربر خودمونی

میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از کاربر
    10,768
    تشکر شده 561 در 136 پست
    اندازه فونت

نسبت به بقعه كاراي خانم زهرا اسدي كتاب ضعيفي بود
    خوب مثل اينكه از كاراي اولشون بوده

14. 4 کاربر از پست farajoon تشکر کرده اند .

15. Top | #8

کاربر نیمه حرفه ای

میانگین پست در روز
    0.46
    تشکر از کاربر
    2,534
    تشکر شده 3,043 در 891 پست
    اندازه فونت

له نظر من شیرین خیلی خودشو دست کم گرفته بود و با فامیلش ازدواج کرد البته خانواده اس هم مقصر بودن باید خیلی زود تر به شیرین می گفتن که شیرین بچه ی اونا نیست

16. 4 کاربر از پست parisa76 تشکر کرده اند .

17. Top | #9

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از کاربر
    1,066
    تشکر شده 1,739 در 294 پست
    اندازه فونت

منم این کتابو خیلی وقت پیش خوندم و با نظر هدیه جون موافقم اصلا این طور نبود که بشه اخرشو حدس زد برای خود منم همین طوری بود و مدام به خودم می گفتم علی چشه؟ این که خواهرشه؟ واقعآ اون زمان این داستان بکر و جدید بود خانم اسدی واقعا خوب می نویسن و در مورد ازدواج شیرین هم که خودش میگه به خاطر خواهرش و البته علی این کارو می کنه در واقع می خواد یه جورایی برای اونا فداکاری کنه........
    آه از ثانیه ها

گفته بودند که بر می گردند

وای این ثانیه های بی رحم

چه بلایی به سرم آوردند

18. 6 کاربر از پست t.e.d تشکر کرده اند .

19. Top | #10

کاربر متوسط

میانگین پست در روز
    0.12
    تشکر از کاربر
    6,168
    تشکر شده 2,379 در 259 پست
    اندازه فونت

نقل قول نوشته اصلی توسط هدیه نمایش پست ها

در تائید نظر هدیه ی عزیز یه مطلب به ذهنم رسید که شاید قبلا هم گفته باشم حالا بد نیست دوباره هم بگم !
    و اون اینکه خانم اسدی جزء پیش کسوتان نویسنده گی در بخش رمان های عاشقانه و پرفروش بعد از انقلاب هستند .
    از این نظر کارای ایشون همیشه ارزش و اعتبار خودشو داره!

آنچه فرد تحصیلكرده را از فرد خودآموخته مشخص می سازد،
    وسعت دانش نیست، بلكه اعتماد به نفس است!

20. 7 کاربر از پست zarin تشکر کرده اند .

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین