PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواننده های ایرونی ِ داخل کشور یا خارج از کشور !

صفحه ها : [1] 2 3 4 5

hiva
1389,07,29, ساعت : 08:58
بحث اصلی اینه که شما بیشتر صدای اینوری هارو گوش می کنید یا اونوری ها؟
البته بین ایرانی ها عزیزان، بین هموطن هاتون.

http://www.yektashop.com/catch/data2/2009-12/a17793/my4933777566339.jpg

سلام.
راستش یه سوالی برام پیش اومد گفتم راجبش بحث کنیم.
من چند سال پیش اصلا به آهنگ های خواننده های داخل کشور گوش نمی دادم.
دیگه تک و توک اونم گلچین .
اما کم کم یه کسانی اومدن روی کار که تک تک آهنگ هاشون انگار گلچین شده از بهترین ها هستش .
متفاوت ترین صداهایی که ایران می تونست به خودش ببینه .
بهترین آلبوم ها . یعنی واقعا این سال های موسیقی ایران خیلی پر بار و فعاله !
حالا یه چند سالیه که خیلی کم ، یعنی واقعا خیلی کم پیش میاد به خواننده های اونورآبی گوش بدم .
مگه اینکه یکی از خواننده های قدیمی و محبوب باشه . اونم گلچین شده .
مثل شادمهر ، معین ، امید ، داریوش ، ابی ، ستار بیژن مرتضوی ، سیاوش قمیشی و ...

این مسابقه ی انتخاب بهترین خواننده و چه می دونم این چیزارم که نگاه می کردم احساس می کردم اینا دنبال یه صداهایی مثل محسن چاووشی ، رضا صادقی ، محسن یگانه ، احسان خواجه امیری ، محمد اصفهانی و بنیامین ...هستند.

تمام شبکه های خارجی عاشق صدای احسان خواجه امیری و رضا صادقی و محسن یگانه و...
خصوصا واسه این دوتا میمیرن . حتی دیدم که مجری برگشت گفت اگه احسان بیاد اینجا همه با تمام وجود ازش حمایت می کنن و بهترین هارو چه می دونم به پاش می ریزن . :-2-35-:
یکی دیگه نزدیک بود التماس کنه.

نمی گم اونوری ها کارشون بد شده .
اما خواننده های داخل کشور اونقدر عالی هستن که کم پیش میاد چیز دیگه ای گوش کنم.

دیگه از این بیشتر که خود سیاوش قمیشی که خیلی کار درسته توی موسیقی در مصاحبه با بی بی سی وقتی ازش پرسیدن بهترین خواننده پاپ ، رپ و بهترین تنظیم کننده و ... کیه ؟ هر اسمی که آورد از داخل کشوری ها بود.
گفت بهترین خواننده ی پاپ ایرانی محمد اصفهانیه . رپ گوش نمی کنم اما فقط هیچکس رپ می خونه و کارش خوبه . سیروان و الیاس بهترین تنظیم کننده، و ...
خیلی های دیگه رو نام برد که یادم نمیاد .

نظر شما چی بید ؟
اصلا کلا راجب این قضیه نظر بدید .
1 - بیشتر صدای چه کسی و گوش می کنید ؟ داخل کشور یا خارج کشور ؟:-2-38-:

اینم بگم که خواننده های داخل کشور با وجود محدودیت هایی که دارن اینطورین !
تا بخوان یک حرکتی بکنن اسم خلاف شرع و غیر مجاز میاد کنارش .
با وجود محدودیت ها گل کاشتن .

پری 63
1389,07,29, ساعت : 09:09
از داخلی ها غیر از چاووشی که صداشو دوست ندارم ، بقیه رو گوش میدم. اما اینایی که گفتی گلهای سرسبد موسیقی داخلی هستن. بقیه یا هنوز اول راهن یا اصولا نمیدونن راه یعنی چی.
تنظیم آهنگ بزرگترین مشکلیه که موسیقی داخلی باهاش درگیره. اکثرشون موسیقی الکترونیک و تنظیمای کامپیوتری ابتداییه که واقعا رو اعصابه. موسیقی اونور آب هم توی حداقل5سال اخیر واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره و دارن درجا میزنن. دیدم که دارن از موسیقی داخلی هم توی رپ و پاپ الگو برداری میکنن. صداهایی که از داخل و خارج نام بردی، حرفه ای های این کار هستن.که متاسفانه انگشت شمارن.

2012
1389,07,29, ساعت : 09:40
آهنگهای رضا صادقی ، یگانه رو خیلی دوست دارم
ترانه های قدیمی رو به الان ترجیح میدم حداقلش اونا یه مفهومی داشتن ولی اینا معمول نیست چی میخونن
داخلیهای خودمون خیلی بهترن (نه همشون)با این همه محدودیتهایی که دارن بازم عالی کار می کنن

thunder555
1389,07,29, ساعت : 09:53
1 - بیشتر صدای چه کسی و گوش می کنید ؟ داخل کشور یا خارج کشور ؟

خب ببین اول من بگم که خیلیا که داخل می خونن مجوز ندارن اما واقعا فوق العاده می خونن٬ مثل گروه The ways هر کسی که گوش کرده گفته خیلی خوبه عالیه! اما مطمئنم خیلیا اصلا اسم این گروه رو هم نشنیدن! حالا میرسیم به اینکه داخلیا چطوری معروف میشن خیلیاشون از تو فیلم رسیدن به مجوز آهنگ و کنسرت و آلبوم٬ مثل شاهکار متال ایران رضا یزدانی که واقعا مجوزش رو از رو فیلمها در آورد

حالا برسیم به اونور آبیا! خب شما تا وقتی جو کشورتون رو ندونین چطوری می تونین باهاش رابطه برقرار کنین؟ الان جوونای ما دنبال آهنگایی هستن که باهاشون همساز باشه و خب کسی که با این جوونا در ارتباطه خیلی راحتتر از بقیه که در ارتباط نیستن آهنگ مناسب بسازه٬ به عنوان مثال یکی از بزرگترین موسیقی ساز های ایران محسن چاوشی که آهنگاش واقعا فوق العادست٬ خب همه آهنگاش با حال آدم دمساز میشه و همین باعث میشه بهترین آلبوم پاپ 85 رو بگیره٬ بعد هم شروع کنه به ساختن کارایه پیشرفته تر

یا محیط انقدر داره عوض میشه که اگه کسی دیگه سیاسی نخونه میاد ایران٬ مثل حبیب و معین که الان ایرانن

اما یادمون نره که کسانی مثل گروه the ways همچنان باید زیرزمینی بخونن و استعدادشون زیر زمین خونه ها هدر بره در حالی که با امکانات می تونن کاری بکنن که تو دنیا معروف بشن

به نظر من کجاش زیاد مهم نیست اما اگه قراره آهنگی برای ایران باشه تو ایران باید ساخته بشه چه زیر زمین چه رودر رویه ارشاد :-2-40-:

من بیشتر صدای محسن چاووشی٬ سیاوش قمیشی٬ رضا یزدانی٬ گروه The ways و در آخر گاهی هم یاس رو گوش می کنم٬ در غیر این صورت ترجیح می دم آهنگ هایه زیبای جهان رو گوش بدم تا آهنگهایه رپ ایرانی رو :-2-30-:
فقط سیاوش خارج از کشوره :-2-37-:

farnas
1389,07,29, ساعت : 10:06
سلام....تو این مورد نمیشه یک نظر کلی وقطعی داد: بعضی از خواننده های داخلی واقعا زیبا می خونند .اما این انحصاری نیست و در باره افرادی مثل ابراهیم حامدی،داریوش اقبالی،رضا معین،سیاوش قمیشی،شادمهر عقیلی و یه تعداد محدود دیگه که اونور اب هستند صدق میکنه.اما مجموعا خواننده های داخلی بنظر موفق تر عمل کردند.

patrin
1389,07,29, ساعت : 10:07
آهنگایی که من گوش میدم از خارجیا که تقریبا همش قدیمیه! اصلا آهنگایی که الان می سازن به نظرم نه شعر داره نه محتوا نه آهنگ!

ولی داخلی ها هم اینطور نیست که همشون خوب باشن! یه مدت بود که متاسفانه خواننده های مخصوصا رسانه ای به شدت زیاد شده بودند و اکثرا هم کارای ضعیفی رو ارائه می دادند!

البته واقعا میشه خواننده های بسیار خوبی هم تو ایران پیدا کرد! مثل خواجه امیری که واقعا یه شاهکاره تو موسیقی ایران! منم بیشتر کارای داخلی رو گوش می دم! هر چند اکثر آهنگایی که گوش میدم سبک سنتی ه!

به نظرم الان تو ایران میشه برای هر سلیقه ای و هر سبکی کارای خوب و خواننده خوب پیدا کرد ولی آهنگهای خارجی اینطوری نیست!

با محمدم تو این حرفش موافقم که خارج کشور تقریبا با حال و هوای داخل آشنا نیستند! سلیقه و خواست مردم رو نمی دونن! مثلا به نظرم شادمهر تا زمانی که تو ایران بود آهنگاش خیلی بیشتر از الان طرفدار داشت!

شبنم
1389,07,29, ساعت : 10:31
سلام

من ه خواننده های وطنی رو می پسندم. مخصوصا سنتی ها رو. مثل زنده یاد ایرج بسطامی که هفته ای لا اقل یک بار همه کارهاش رو از اول تا خر گوش میدم. شجریان. شهرام ناظری بنان و ...

کلا با هر کار خوبی که بشنوم ارتباط برقرار میکنم ولی توی خواننده های جدید از هر آلبوم فقط یکی دو تا کار رو می پسندم.

البته داریوش از این قائده به کلی مستثنی است. تمام کارهاش رو دوست دارم

آنیتا
1389,07,29, ساعت : 10:45
كلا من خواننده هاي قديمي رو بيشتر دوست دارم مثل عارف،ويگن،منوچهر سخايي ،ابي ،داريوش ،گوگوش،رامش فريدون فرخ زاد و زنده ياد مرضيه ،پوران و الهه،هايده
چون آهنگهايي با مفهوم و خاطره انگيز خوندن هميشه ،البته خوب شايد سنم هم اينطور اقتضا ميكنه
اما خواننده هاي وطني مثل احسان خواجه اميري و محمد اصفهاني رو خيلي دوست دارم از صداي مهدي مقدم لذت مي برم گرو آريان هم كاراش خيلي جالبه
صداي استاد شجريان رو هم دوستدارم
اما دركل اينروز روز خيلي به ندرت ميتوني آهنگايي با شعراي با مفهوم بشنوي

hana_89
1389,07,29, ساعت : 10:46
من کلا همه کارا رو گوش میدم ولی بیشتر اهنگای خواننده های داخلی رو میپسندم:-2-37-:
مثل چاووشی، یگانه ، صادقی، یزدانی.:-2-32-:
خواجه امیری البوم جدیدشو اصلا دوست ندارم شایدم نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم ولی به نظرم البوم سال 86 خیلی بهتر از این دوتا البوم اخرش بود :-2-42-:
از بچه های رپر هم یاس رو دوست دارم و چند تا ا زکارای سروش رو :-2-38-:
سنتی هم گاهی گوش میدم بیشتر سالار عقیلی گوش میدم :-2-08-:
از اونورا هم فقط ابی و اندی گوش میدم این دوتا هم دیگه مثل قبل نمی خونن :-2-36-:

arezo dokhtare payiz
1389,07,29, ساعت : 10:54
عشق اول و اخرم كه شادمهر:-2-40-:
صداي يگانه رو هم دوست دارم اخه با صداش كلي خاطره هاي خوب از يه كسي كه واسم خيلي عزيزه زنده ميشه:-2-41-:

Asal88
1389,07,29, ساعت : 10:59
من در کل هم خارجی گوش می دم هم وطنی، ولی بیشتر خواننده های قدیم رو دوس دارم، آهنگاشون واقعا قشنگ و زیباس..
از سیاوش قمیشی هم خیلی خوشم میاد، همه آلبوم هاش رو دوس دارم...آهنگ های قدیمی گوگوش رو هم می دوستم..
البته جای که من هستم از خواننده های داخلی خیلی کم گیر میارم، باید خیلی بگردم تا پیدا بشه :-2-30-:

asal
1389,07,29, ساعت : 11:16
منم کلا همه جور آهنگی گوش میدم از ساسی مانکن بگیر تا سنتی. ولی الان که فکر می کنم بیشتر خواننده های داخلی رو دوس دارم. مثل استاد شجریان، حسام الدین سراج ، احسان خواجه امیری و .... .
واقعا چند وقتی هست که علیرغم محدودیت ها خوانندگان داخلی پیشرفت چشمگیری داشتن. شاید علاوه بر صدای خوبشون یکی دیگر عوامل این باشه که توی بطن جامعه هستن و با ذوق و سلیقه مردم آشنایی دارن مثل یاس که ترانه هاش واقعا تاثیرگذاره.

alizee
1389,07,29, ساعت : 11:19
مهم خواننده وطنی یا خارج وطن نیست

مهم اینه که توانایی قشنگ خوندنو داشته باشه و صداش به دل بشینه الانم به خاطر اینکه محدودیت خیلی کمتر از قبل

شده کسیم که بخواد خواننده بشه همینجا می مونه

پاسارگاد
1389,07,29, ساعت : 11:39
خب منم خودت مونی که عشق کی ام:-2-38-:

من عاشق مهستی ام . واقعا جنس صداش با احساس ادم بازی میکنه:-2-15-:
البته بگم خواننده های داخلی ام هستن که از جنسصداشون خوشم میاد ولی تعصب خاصی ندارم

Elnaz
1389,07,29, ساعت : 11:53
خوب منم تا چند سال یکی دو سال پیش اکثر اهنگایی که گوش میدادم اونوری بودن یا داخلی ها رو جز شادمهر و اصفهانی و رضا صادقی بعضی از اهنگاش رو گوش نمیدادم ولی الان برام فرقی نمیکنه خوانندش کی باشه مهم اینه که کارش قوی باشه وبتونه با مخاطبش ارتباط بر قرار کنه
الان تو داخل با این دردسرای مجوز گرفتن کم کاری نیست برای یه کار بخوای دنبال چندجور مجوز باشی
واقعا کاراشون یه چند نفر فوق العادس یکی مثل خواجه امیری بابک بیات مسعود امامی و خیلی های دیگه
به نظر شخصی خودم همین نظارت ارشاد رو ترانه ها باعث بهتر شدن کارم شده تا یه حدی که هر چیزی بیرون نیاد ولی اگه سلیقهای خودشون نباشه ومخاطبای دیگه رو هم در نظر بگیرن

mina1366120
1389,07,29, ساعت : 11:59
منم مثل خودت اوایل اصلا داخلی ها رو گوش نمی کردم چون فکر میکردم محدودیت دارن و آهنگ هاشون خوب نمیشه اما الان دو سه سالی میشه که از داخلی آهنگ کسی رو گوش نمی کنم. رضا صادقی ، محسن یگانه ، احسان خواجه امیری ووو همشون خوب . عالین. البته من سنتی ها رو هم خیلی دوست دارم مخصوصا آهنگ های گل ها رو که واقعا گلن

Mina
1389,07,29, ساعت : 12:05
من زیاد داخلی گوش میدم
محسن یگانه
آریان
سعید شهروز
خواجه امیری
علی لهراسبی...

از خارجیا، قبلا عشق سیاوش بودم...نه عشق ها! !!! صداشو دوست داشتم و زیاد گوش میدادم...الان سی دی شو گم کردم:-2-15-:

REAL LOVE
1389,07,29, ساعت : 13:01
هم داخلی هم خارجی
ولی خب داخلی های الان بیشتر به دلم می شینه
همه جور سبکی هم گوش میدم ...اگه خوشم نیاد که هیچی خوشم بیاد دیگه خوراکم می شه

داخلی هام تو ایران بمونن خیلی بهتره تا برن اونور
شادمهر تو ایران فوق العاده بود لی از وقتی رفته غیر از یکی دو تا آهنگ خوب همش چرت و پرت بوده

الان این گزینه هات ناقصه هیوا:-2-38-:

avazkhamoosh
1389,07,29, ساعت : 17:04
منم هم داخل وطنیا رو گوش میدم هم خارج از وطن البته قدیمیاشون
به نظر من مهم نیست که داخل ایران باشه یا نباشه مهم اینه که بتونه اون احساسی
رو که لازمه به آدم بده مثل صدای خواجه امیری که واقعا در نوع خودش تکه
همینطور استاد شجریان

ELekTrA
1389,07,29, ساعت : 20:27
خارج از كشور ولي فقط قديمياشون كه خوب اونام قبل از انقلاب داخل كشور بودند پس فكركنم داخلي حساب بشند:-2-06-:
خواننده هاي جديد چه داخلي چه خارجي تك وتوك توشون خوب هست منم همون تك وتوكا را گوش ميدم فرقي نداره داخل ياخارج ولي قديميا يه چيز ديگن به خصوص گوگوش وهايده ومهستي وداريوش وابي