PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خواننده های ایرونی ِ داخل کشور یا خارج از کشور !

hiva
1389,07,29, ساعت : 07:58
بحث اصلی اینه که شما بیشتر صدای اینوری هارو گوش می کنید یا اونوری ها؟
البته بین ایرانی ها عزیزان، بین هموطن هاتون.

http://www.yektashop.com/catch/data2/2009-12/a17793/my4933777566339.jpg

سلام.
راستش یه سوالی برام پیش اومد گفتم راجبش بحث کنیم.
من چند سال پیش اصلا به آهنگ های خواننده های داخل کشور گوش نمی دادم.
دیگه تک و توک اونم گلچین .
اما کم کم یه کسانی اومدن روی کار که تک تک آهنگ هاشون انگار گلچین شده از بهترین ها هستش .
متفاوت ترین صداهایی که ایران می تونست به خودش ببینه .
بهترین آلبوم ها . یعنی واقعا این سال های موسیقی ایران خیلی پر بار و فعاله !
حالا یه چند سالیه که خیلی کم ، یعنی واقعا خیلی کم پیش میاد به خواننده های اونورآبی گوش بدم .
مگه اینکه یکی از خواننده های قدیمی و محبوب باشه . اونم گلچین شده .
مثل شادمهر ، معین ، امید ، داریوش ، ابی ، ستار بیژن مرتضوی ، سیاوش قمیشی و ...

این مسابقه ی انتخاب بهترین خواننده و چه می دونم این چیزارم که نگاه می کردم احساس می کردم اینا دنبال یه صداهایی مثل محسن چاووشی ، رضا صادقی ، محسن یگانه ، احسان خواجه امیری ، محمد اصفهانی و بنیامین ...هستند.

تمام شبکه های خارجی عاشق صدای احسان خواجه امیری و رضا صادقی و محسن یگانه و...
خصوصا واسه این دوتا میمیرن . حتی دیدم که مجری برگشت گفت اگه احسان بیاد اینجا همه با تمام وجود ازش حمایت می کنن و بهترین هارو چه می دونم به پاش می ریزن . :-2-35-:
یکی دیگه نزدیک بود التماس کنه.

نمی گم اونوری ها کارشون بد شده .
اما خواننده های داخل کشور اونقدر عالی هستن که کم پیش میاد چیز دیگه ای گوش کنم.

دیگه از این بیشتر که خود سیاوش قمیشی که خیلی کار درسته توی موسیقی در مصاحبه با بی بی سی وقتی ازش پرسیدن بهترین خواننده پاپ ، رپ و بهترین تنظیم کننده و ... کیه ؟ هر اسمی که آورد از داخل کشوری ها بود.
گفت بهترین خواننده ی پاپ ایرانی محمد اصفهانیه . رپ گوش نمی کنم اما فقط هیچکس رپ می خونه و کارش خوبه . سیروان و الیاس بهترین تنظیم کننده، و ...
خیلی های دیگه رو نام برد که یادم نمیاد .

نظر شما چی بید ؟
اصلا کلا راجب این قضیه نظر بدید .
1 - بیشتر صدای چه کسی و گوش می کنید ؟ داخل کشور یا خارج کشور ؟:-2-38-:

اینم بگم که خواننده های داخل کشور با وجود محدودیت هایی که دارن اینطورین !
تا بخوان یک حرکتی بکنن اسم خلاف شرع و غیر مجاز میاد کنارش .
با وجود محدودیت ها گل کاشتن .

پری 63
1389,07,29, ساعت : 08:09
از داخلی ها غیر از چاووشی که صداشو دوست ندارم ، بقیه رو گوش میدم. اما اینایی که گفتی گلهای سرسبد موسیقی داخلی هستن. بقیه یا هنوز اول راهن یا اصولا نمیدونن راه یعنی چی.
تنظیم آهنگ بزرگترین مشکلیه که موسیقی داخلی باهاش درگیره. اکثرشون موسیقی الکترونیک و تنظیمای کامپیوتری ابتداییه که واقعا رو اعصابه. موسیقی اونور آب هم توی حداقل5سال اخیر واقعا هیچ حرفی برای گفتن نداره و دارن درجا میزنن. دیدم که دارن از موسیقی داخلی هم توی رپ و پاپ الگو برداری میکنن. صداهایی که از داخل و خارج نام بردی، حرفه ای های این کار هستن.که متاسفانه انگشت شمارن.

2012
1389,07,29, ساعت : 08:40
آهنگهای رضا صادقی ، یگانه رو خیلی دوست دارم
ترانه های قدیمی رو به الان ترجیح میدم حداقلش اونا یه مفهومی داشتن ولی اینا معمول نیست چی میخونن
داخلیهای خودمون خیلی بهترن (نه همشون)با این همه محدودیتهایی که دارن بازم عالی کار می کنن

thunder555
1389,07,29, ساعت : 08:53
1 - بیشتر صدای چه کسی و گوش می کنید ؟ داخل کشور یا خارج کشور ؟

خب ببین اول من بگم که خیلیا که داخل می خونن مجوز ندارن اما واقعا فوق العاده می خونن٬ مثل گروه The ways هر کسی که گوش کرده گفته خیلی خوبه عالیه! اما مطمئنم خیلیا اصلا اسم این گروه رو هم نشنیدن! حالا میرسیم به اینکه داخلیا چطوری معروف میشن خیلیاشون از تو فیلم رسیدن به مجوز آهنگ و کنسرت و آلبوم٬ مثل شاهکار متال ایران رضا یزدانی که واقعا مجوزش رو از رو فیلمها در آورد

حالا برسیم به اونور آبیا! خب شما تا وقتی جو کشورتون رو ندونین چطوری می تونین باهاش رابطه برقرار کنین؟ الان جوونای ما دنبال آهنگایی هستن که باهاشون همساز باشه و خب کسی که با این جوونا در ارتباطه خیلی راحتتر از بقیه که در ارتباط نیستن آهنگ مناسب بسازه٬ به عنوان مثال یکی از بزرگترین موسیقی ساز های ایران محسن چاوشی که آهنگاش واقعا فوق العادست٬ خب همه آهنگاش با حال آدم دمساز میشه و همین باعث میشه بهترین آلبوم پاپ 85 رو بگیره٬ بعد هم شروع کنه به ساختن کارایه پیشرفته تر

یا محیط انقدر داره عوض میشه که اگه کسی دیگه سیاسی نخونه میاد ایران٬ مثل حبیب و معین که الان ایرانن

اما یادمون نره که کسانی مثل گروه the ways همچنان باید زیرزمینی بخونن و استعدادشون زیر زمین خونه ها هدر بره در حالی که با امکانات می تونن کاری بکنن که تو دنیا معروف بشن

به نظر من کجاش زیاد مهم نیست اما اگه قراره آهنگی برای ایران باشه تو ایران باید ساخته بشه چه زیر زمین چه رودر رویه ارشاد :-2-40-:

من بیشتر صدای محسن چاووشی٬ سیاوش قمیشی٬ رضا یزدانی٬ گروه The ways و در آخر گاهی هم یاس رو گوش می کنم٬ در غیر این صورت ترجیح می دم آهنگ هایه زیبای جهان رو گوش بدم تا آهنگهایه رپ ایرانی رو :-2-30-:
فقط سیاوش خارج از کشوره :-2-37-:

farnas
1389,07,29, ساعت : 09:06
سلام....تو این مورد نمیشه یک نظر کلی وقطعی داد: بعضی از خواننده های داخلی واقعا زیبا می خونند .اما این انحصاری نیست و در باره افرادی مثل ابراهیم حامدی،داریوش اقبالی،رضا معین،سیاوش قمیشی،شادمهر عقیلی و یه تعداد محدود دیگه که اونور اب هستند صدق میکنه.اما مجموعا خواننده های داخلی بنظر موفق تر عمل کردند.

patrin
1389,07,29, ساعت : 09:07
آهنگایی که من گوش میدم از خارجیا که تقریبا همش قدیمیه! اصلا آهنگایی که الان می سازن به نظرم نه شعر داره نه محتوا نه آهنگ!

ولی داخلی ها هم اینطور نیست که همشون خوب باشن! یه مدت بود که متاسفانه خواننده های مخصوصا رسانه ای به شدت زیاد شده بودند و اکثرا هم کارای ضعیفی رو ارائه می دادند!

البته واقعا میشه خواننده های بسیار خوبی هم تو ایران پیدا کرد! مثل خواجه امیری که واقعا یه شاهکاره تو موسیقی ایران! منم بیشتر کارای داخلی رو گوش می دم! هر چند اکثر آهنگایی که گوش میدم سبک سنتی ه!

به نظرم الان تو ایران میشه برای هر سلیقه ای و هر سبکی کارای خوب و خواننده خوب پیدا کرد ولی آهنگهای خارجی اینطوری نیست!

با محمدم تو این حرفش موافقم که خارج کشور تقریبا با حال و هوای داخل آشنا نیستند! سلیقه و خواست مردم رو نمی دونن! مثلا به نظرم شادمهر تا زمانی که تو ایران بود آهنگاش خیلی بیشتر از الان طرفدار داشت!

شبنم
1389,07,29, ساعت : 09:31
سلام

من ه خواننده های وطنی رو می پسندم. مخصوصا سنتی ها رو. مثل زنده یاد ایرج بسطامی که هفته ای لا اقل یک بار همه کارهاش رو از اول تا خر گوش میدم. شجریان. شهرام ناظری بنان و ...

کلا با هر کار خوبی که بشنوم ارتباط برقرار میکنم ولی توی خواننده های جدید از هر آلبوم فقط یکی دو تا کار رو می پسندم.

البته داریوش از این قائده به کلی مستثنی است. تمام کارهاش رو دوست دارم

آنیتا
1389,07,29, ساعت : 09:45
كلا من خواننده هاي قديمي رو بيشتر دوست دارم مثل عارف،ويگن،منوچهر سخايي ،ابي ،داريوش ،گوگوش،رامش فريدون فرخ زاد و زنده ياد مرضيه ،پوران و الهه،هايده
چون آهنگهايي با مفهوم و خاطره انگيز خوندن هميشه ،البته خوب شايد سنم هم اينطور اقتضا ميكنه
اما خواننده هاي وطني مثل احسان خواجه اميري و محمد اصفهاني رو خيلي دوست دارم از صداي مهدي مقدم لذت مي برم گرو آريان هم كاراش خيلي جالبه
صداي استاد شجريان رو هم دوستدارم
اما دركل اينروز روز خيلي به ندرت ميتوني آهنگايي با شعراي با مفهوم بشنوي

hana_89
1389,07,29, ساعت : 09:46
من کلا همه کارا رو گوش میدم ولی بیشتر اهنگای خواننده های داخلی رو میپسندم:-2-37-:
مثل چاووشی، یگانه ، صادقی، یزدانی.:-2-32-:
خواجه امیری البوم جدیدشو اصلا دوست ندارم شایدم نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم ولی به نظرم البوم سال 86 خیلی بهتر از این دوتا البوم اخرش بود :-2-42-:
از بچه های رپر هم یاس رو دوست دارم و چند تا ا زکارای سروش رو :-2-38-:
سنتی هم گاهی گوش میدم بیشتر سالار عقیلی گوش میدم :-2-08-:
از اونورا هم فقط ابی و اندی گوش میدم این دوتا هم دیگه مثل قبل نمی خونن :-2-36-:

arezo dokhtare payiz
1389,07,29, ساعت : 09:54
عشق اول و اخرم كه شادمهر:-2-40-:
صداي يگانه رو هم دوست دارم اخه با صداش كلي خاطره هاي خوب از يه كسي كه واسم خيلي عزيزه زنده ميشه:-2-41-:

Asal88
1389,07,29, ساعت : 09:59
من در کل هم خارجی گوش می دم هم وطنی، ولی بیشتر خواننده های قدیم رو دوس دارم، آهنگاشون واقعا قشنگ و زیباس..
از سیاوش قمیشی هم خیلی خوشم میاد، همه آلبوم هاش رو دوس دارم...آهنگ های قدیمی گوگوش رو هم می دوستم..
البته جای که من هستم از خواننده های داخلی خیلی کم گیر میارم، باید خیلی بگردم تا پیدا بشه :-2-30-:

asal
1389,07,29, ساعت : 10:16
منم کلا همه جور آهنگی گوش میدم از ساسی مانکن بگیر تا سنتی. ولی الان که فکر می کنم بیشتر خواننده های داخلی رو دوس دارم. مثل استاد شجریان، حسام الدین سراج ، احسان خواجه امیری و .... .
واقعا چند وقتی هست که علیرغم محدودیت ها خوانندگان داخلی پیشرفت چشمگیری داشتن. شاید علاوه بر صدای خوبشون یکی دیگر عوامل این باشه که توی بطن جامعه هستن و با ذوق و سلیقه مردم آشنایی دارن مثل یاس که ترانه هاش واقعا تاثیرگذاره.

alizee
1389,07,29, ساعت : 10:19
مهم خواننده وطنی یا خارج وطن نیست

مهم اینه که توانایی قشنگ خوندنو داشته باشه و صداش به دل بشینه الانم به خاطر اینکه محدودیت خیلی کمتر از قبل

شده کسیم که بخواد خواننده بشه همینجا می مونه

پاسارگاد
1389,07,29, ساعت : 10:39
خب منم خودت مونی که عشق کی ام:-2-38-:

من عاشق مهستی ام . واقعا جنس صداش با احساس ادم بازی میکنه:-2-15-:
البته بگم خواننده های داخلی ام هستن که از جنسصداشون خوشم میاد ولی تعصب خاصی ندارم

Elnaz
1389,07,29, ساعت : 10:53
خوب منم تا چند سال یکی دو سال پیش اکثر اهنگایی که گوش میدادم اونوری بودن یا داخلی ها رو جز شادمهر و اصفهانی و رضا صادقی بعضی از اهنگاش رو گوش نمیدادم ولی الان برام فرقی نمیکنه خوانندش کی باشه مهم اینه که کارش قوی باشه وبتونه با مخاطبش ارتباط بر قرار کنه
الان تو داخل با این دردسرای مجوز گرفتن کم کاری نیست برای یه کار بخوای دنبال چندجور مجوز باشی
واقعا کاراشون یه چند نفر فوق العادس یکی مثل خواجه امیری بابک بیات مسعود امامی و خیلی های دیگه
به نظر شخصی خودم همین نظارت ارشاد رو ترانه ها باعث بهتر شدن کارم شده تا یه حدی که هر چیزی بیرون نیاد ولی اگه سلیقهای خودشون نباشه ومخاطبای دیگه رو هم در نظر بگیرن

mina1366120
1389,07,29, ساعت : 10:59
منم مثل خودت اوایل اصلا داخلی ها رو گوش نمی کردم چون فکر میکردم محدودیت دارن و آهنگ هاشون خوب نمیشه اما الان دو سه سالی میشه که از داخلی آهنگ کسی رو گوش نمی کنم. رضا صادقی ، محسن یگانه ، احسان خواجه امیری ووو همشون خوب . عالین. البته من سنتی ها رو هم خیلی دوست دارم مخصوصا آهنگ های گل ها رو که واقعا گلن

Mina
1389,07,29, ساعت : 11:05
من زیاد داخلی گوش میدم
محسن یگانه
آریان
سعید شهروز
خواجه امیری
علی لهراسبی...

از خارجیا، قبلا عشق سیاوش بودم...نه عشق ها! !!! صداشو دوست داشتم و زیاد گوش میدادم...الان سی دی شو گم کردم:-2-15-:

REAL LOVE
1389,07,29, ساعت : 12:01
هم داخلی هم خارجی
ولی خب داخلی های الان بیشتر به دلم می شینه
همه جور سبکی هم گوش میدم ...اگه خوشم نیاد که هیچی خوشم بیاد دیگه خوراکم می شه

داخلی هام تو ایران بمونن خیلی بهتره تا برن اونور
شادمهر تو ایران فوق العاده بود لی از وقتی رفته غیر از یکی دو تا آهنگ خوب همش چرت و پرت بوده

الان این گزینه هات ناقصه هیوا:-2-38-:

avazkhamoosh
1389,07,29, ساعت : 16:04
منم هم داخل وطنیا رو گوش میدم هم خارج از وطن البته قدیمیاشون
به نظر من مهم نیست که داخل ایران باشه یا نباشه مهم اینه که بتونه اون احساسی
رو که لازمه به آدم بده مثل صدای خواجه امیری که واقعا در نوع خودش تکه
همینطور استاد شجریان

ELekTrA
1389,07,29, ساعت : 19:27
خارج از كشور ولي فقط قديمياشون كه خوب اونام قبل از انقلاب داخل كشور بودند پس فكركنم داخلي حساب بشند:-2-06-:
خواننده هاي جديد چه داخلي چه خارجي تك وتوك توشون خوب هست منم همون تك وتوكا را گوش ميدم فرقي نداره داخل ياخارج ولي قديميا يه چيز ديگن به خصوص گوگوش وهايده ومهستي وداريوش وابي

Mahbib
1389,07,29, ساعت : 19:37
منم بیش تر خواننده های داخلی رو ترجیح میدم مثل احسان خواجه امیری، محسن یگانه، روزبه نعمت الهی، فرزاد فرزین و...اما توی خارج ازکشور هم فقط خواننده های قدیمی مثل سیاوش قمیشی،ابی، گوگوش و عشقم زنده یاد فرهاد مهراد.البته بقیه خواننده ها رم به صورت جسته گریخته گوش میدم ولی کسایی که نام بردم حتما روزی یه با آهنگاشونو گوش میکنم.

mehsan
1389,07,29, ساعت : 19:41
داخل کشور..............

*GolDeN*
1389,07,29, ساعت : 22:24
من عاشق صدای داریوش,عاصف و سیاوش هستم

داخلیم فقط خواجه امیری و صادقی............

farshid23
1389,07,29, ساعت : 22:50
خوب انتخاب شايد براي من خيلي سخت باشه چون من از هر دو طرفش گوش ميكنم .خوب ببينيد كارايي كه الان داخل ايران ساخته ميشه يه سري محدوديت ها روشه كه سختي هايي رو بوجود مياره از نام اهنگ گرفته تا سولو هاي ساز هاي مختلفشون بايد از يه سدي رد بشه .خيلي از گروه هايي كه يه موقعي تو ايران بودند الان رفتند اونور كه خيلي هاشونو دوست دارم و انتخابو برام سخت كرده .ولي از گروه هايي كه تو ايرانند يا از خواننده هايي كه تو ايران معدود افرادي هستند كه مجوز دارند و كار خوب ركورد ميكنند . بابت سپك پاپ كه دارم كم كم متاستف ميشم شايد اون كسي كه بايد پيدا بشه يه كم جهت بده به پاپ ديگه وجود نداره اكثرا اهنگ ها ساخته ميشه با ملودي هاي تكراري و يكنواخت و يا حتي كاور ميشه از اهنگ هاي مختلف خارجي و ملودي هاي از اشخاص ديگه كه كاور ميشه و بعد هم خونده ميشه متاستفانه پاپ ايران خيلي بد داره ميشه يه ساز زنده تو اهنگ پيدا نميشه كرد كلا نه محتوا داره نه شعر داره نه آهنگ شديد كليشه اي شده و از يه طرف فهم و دانش موسيقي مردممون بالاتر رفته و خيلي راحت كار سطح پايين رو از بالا تشخيص ميدند .واقعا ادم اهنگ هاي قديمي رو گوش ميكنه ميبينه از لحاظ موسيقي اونا كجا اينا كجا تو هر كدوم از اهنگاي قديمي راحت حداقل پنج يا شيش تا ساز ميشنوي كه نوازندهاش هر كدوم واسه خودشون اون زمان كسي بودند موسيقي هاي قوي ميشنوي ولي الان چي يه هفته برات قشنگه گوش ميكني بعدش انقدر يكنواخت ميشه كه پرتش ميكني اونور ولي اون اهنگارو نسل ما هم هنوز گوش ميكنه هنوز دوسشون داره واسه اين واقعا موسيقي بود كار شده بود روش رو كارا وسواس به خرج رفته بود .صرفا فقط يه نرم افزار آهنگ سازي با افكت هاي صداي خواننده نبود كه.
اما در كنار اين بازار افتضاح پاپ تو ايران ميشه اشخاصي رو پيدا كرد مثل محسن چاووشي يا احسان خواجه اميري يا بهنام صوفويان كه به شخصه خوشم نمياد از اهنگاش ولي خوب اهنگاش قويه ملودي ها و تنظيم هاي خوبي داره نميشه بي انصاف بود.
از راك و متال هم بخوام بگم كه بايد فقط درد و بدبختي هاي اين گروها رو بگم واقعا پوست بچه هامون كنده ميشه اخرم هيچي به هيچي يا بايد بزارند برند يا استعداداشونو تو يه اتاق يا استوديو خفه كنند و به هيچ جا نرسند امثال رضا يزداني به خدا كم نيستند تو ايران حالا رضا يزداني كه راك از اين بهتراشم هستند گروه THE WAYS گروه MINUS 1 كه سبكش متاله واقعا عالي اند عبدي بهروانفر فرشيد اعرابي گروه هور گروه نبض گروه بابك ميرزاخاني انقدر زيادند تا فردا صبح ميشه نام برد ازشون ولي خوب نميتونند خودشونو بالا بكشند . اينم كه ميبينيد اين شكلي شناخته شدند به خاطر استعداد و كاراي قوي و هنريه كه داشتند با كمترين امكانات بالا اومدند .
از اونوري هاي هم كه خوب خيلي هاشون تو اين 4 يا 5 ساله اخير رفتند چه سنتي چه راك چه متال و يا حتي پاپ و رپ .رفتم به حاشيه هميشه در مورد موسيقي حرف زدني اين شكلي ميشم .
دسته بندي ميكنم سليقه خودمو
داخل كشور :
پاپ:محسن چاووشي راك :رضا يزداني گروه THE WAYS گروه MINUS 1 عبدي بهروانفر كه فوقالعادست يا مخاطبو ممياندازه يا واقعا جذب ميكنه . در سبك سنتي هم كه خوب استاد شجريان و استاد ناظري حرف ندارد و رپم كه به شخصه خيلي بدم مياد جز بعضي اهنگاي شاهين نجفي كه ايران هم نيست البته
خارج از كشور: از كساني كه الان اونور هستند ميتونم به داريوش اقبالي و گروه مستان هماي اشاره كنم داريوش رو كه خيلي دوست دارم چون واقعا اين بشر شعر رو واسه ايرانيا معنا كرد از نظر صدا شعر و موسيقي واقعا تو موسيقي برام حرف اول رو ميزنه واقعا وقتي بعضي اهنگاي قديمي رو گوش ميكنم اون موقع چه ملودي هايي چه تنظيمي داشته اهنگها شعر هاشم كه خوب اكثرا قديميا شعر هاي ايرج جنتي عطايي احمد شاملو و .... بود كه حرفي توش نيست البوم جديدشون كه شعراش براي روزبه بماني بود كه واقعا حرف نداشت و الانم روزبه بماني ايرانه و جزو بهترين تراه سرايان هستش اين موسيقي براي من معنا داره چون همه چيز داره .البته اين در زمينه پاپ بود .
در مورد راك و متال هم كه خود جاي خود رو داره موسيقي هاي دهه 70 و 80 رو خيلي دوست دارم در اين زمينه واقعا تكرار نشدنيند بعضي از اين گروه ها .
ولي بازم تو نظر سنجي گزينه داخل كشور رو انتخاب كردم

پروانه!
1389,07,29, ساعت : 23:03
آهنگهای خواننده های داخلی رو بیشتر گوش میدم.صدای چاوشی و یگانه و خواجه امیری رو از همه بیشتر دوست دارم

elnaziii
1389,07,29, ساعت : 23:19
هردو تاش رو گوش میکنم ولی جدیدا موسیقی داخلی بیشتر استفاده میکنم
آهنگ های مازیار فلاحی و حمید طالب زاده و محسن یگانه رو خیلی دوست دارم خیلی با احساس میخونن

taraneh24
1389,07,29, ساعت : 23:21
معلومه خواننده های وطنی......

فردین202
1389,07,29, ساعت : 23:30
من فوق العاده علاقه مند به ترانه های خارج از کشورم .....لارا فرانسوی عالی می خونه .......لائورا معرکه س که ایتالیایی می خونه .انریکو که می شناسید........ یولیا روسی یه .ماکسیم هم روسی یه .........اینا واقعا فوق العاده والبته نایابن
ایرانی فقط گوگوش وداریوش گوش می دم والبته شادمهر .......بقیه عمرا

پاسارگاد
1389,07,30, ساعت : 00:09
ahang haye dakheli kheyli behtaran.........

دوست عزیز تایپ فینگلیش خلافه قوانین سایته

لطفا قوانین انجمن رو مطالعه کنید
پستتون حذف میشه

رويا
1389,07,30, ساعت : 00:19
من چون زبانم اصلا خوب نيس بيشتر داخلي گوش ميدم...وقتي نميفهمم معناي كلماتش چيه و چي ميگه دليلي نداره الكي خودم رو سر كار بزارم..البته خارجي هم گوش ميدم اما فقط اوناي رو كه ريتم قشنگ دارن و ازشون يه چيزليي حاليم ميشه....!

mahshid.r
1389,07,30, ساعت : 02:33
من فدای طرفدارای ابی و سیاوش بشم!
دوست گلم واقعا محسن چاووشی اسمش خوانندست؟دلم می سوزه که ما چقدر بدبختیم که باید آهنگای اونو گوش بدیم و تازه جایزه هم بگیره!
تو آلبوم ژاکتش که قشنگ داشت گریه می کرد به این میگن خواننده؟
بعدشم چرا همه به فکره اینن که کی حرف دلشونو می زنه اگه به اینه که امثال من فقط باید آهنگ سیاسی گوش کنن!
میگن محسن یگانه خوبه چون حرف دل ما رو می زنه!آهنگ خوب جدا از اینا باید مفهوم داشته باشه،باید صداش با روانت بازی کنه نه اینکه هرکی تونست دو تا سیم گیتار تکون بده بره بشه آهنگ ساز و بعد خواننده!
نسل ابی،داریوش،سیاوش،گوگوش،ست ارو...تموم شد و دیگه هم تکرار نمیشه!
حیف...

یگانه
1389,07,30, ساعت : 02:48
من وطنی رو بیشتر گوش میدم
خواجه امیری وجنس صدای لهرلسبی رو دوست دارم و همچنین سالار عقیلی
آخرین کاری که زیاد گوش می دم مال گروه کیخسرو پور ناظریه_مستان سلامت می کنند_

nour
1389,07,30, ساعت : 03:13
هر کی صداش خوب باشه واهنگش با محتوا :-2-40-:

shaayan
1389,07,30, ساعت : 03:17
من عاشق خواننده های داخلی هستم.. هم سبکهای شیش و هشتشون رو دوست دارم.. هم پاپ هم سنتی... دیگه خیلی وقته که به اون ور آبی ها گوش نمی کنم مگر اینکه به قول دوستمون اون خواننده های قدیمی و ترانه های ماندنی شون.. مثل ویگن و معین و هایده

dream07
1389,07,30, ساعت : 04:09
هم داخل هم خارج
خیلی خواننده مهم نیست هر اهنگی قشنگ باشه گوش میدم ولی سیاوش و حمید عسگری و مسعود سعیدی رو دوست دارم از خارجیا ام عاشق انریکه ام

thunder555
1389,07,30, ساعت : 20:50
دوست گلم واقعا محسن چاووشی اسمش خوانندست؟دلم می سوزه که ما چقدر بدبختیم که باید آهنگای اونو گوش بدیم و تازه جایزه هم بگیره!
بعدشم چرا همه به فکره اینن که کی حرف دلشونو می زنه اگه به اینه که امثال من فقط باید آهنگ سیاسی گوش کنن!
میگن محسن یگانه خوبه چون حرف دل ما رو می زنه!آهنگ خوب جدا از اینا باید مفهوم داشته باشه،باید صداش با روانت بازی کنه نه اینکه هرکی تونست دو تا سیم گیتار تکون بده بره بشه آهنگ ساز و بعد خواننده!
حیف...

دوست گلم واقعا محسن چاووشی اسمش خوانندست؟باید دید اصولا شما به کی می گین خواننده :-2-28-:

دلم می سوزه که ما چقدر بدبختیم که باید آهنگای اونو گوش بدیم و تازه جایزه هم بگیره!بهتره جمع نبندید من حاضر نیستم یک لحظه از آهنگایه چاوشی رو به کل آهنگایه ابی بدم چون با احساساتم در هم آمیختن( همیجا بگم که ابی تو کار خودش فوقالعادست ولی من چاوشی رو ترجیح میدم)
از نظر شخصیه منم بشنوین تا نظر غیر شخصیه موسیقدان های جهان چاوشی یک شگفتیه تو ایران٬ نمی دونم دارید رو چه سندی جلو میرید که انقدر راحت جرات می کنید بگید که گوش دادن به آهنگایه جناب آقای محسن چاوشی بدبختیه

تو آلبوم ژاکتش که قشنگ داشت گریه می کرد به این میگن خواننده؟فکر می کنم یکی از فوق العاده تیرن قسمت هایه آهنگ همین لحظه بود که خواننده تمام حس آهنگ رو با صدایی گریون توری برای آدم می خونه که آدم نا خودآگاه وارد دنیای آهنگ میشه و با آهنگ اجین میشه و با لحظه لحظه های آهنگ پرواز میکنه فکر می کنم چاوشی واقعا لایق لقب استادیه٬ کارش فوق العاده بود٬ به شخصه هنوز ندیدم سیاوش و ابی بتونن چنین حسی رو انقدر راحت به خواننده بدن٬ و من افتخار می کنم که چاوشی یک ایرانیه٬ این قسمتی که گفتین اوج احساسات رو درگیر میکنه و یک شاهکار هنری در خوانندگیه

بعدشم چرا همه به فکره اینن که کی حرف دلشونو می زنه اگه به اینه که امثال من فقط باید آهنگ سیاسی گوش کنن!شما مطمئنا می دونید که هر حرفی و هر شعری جایی داره! سیاست و سیاسی جای خودش اساسات جای خود مشکلات اجتماعی جای خودش و همه چیز جایه خودش٬ دلیلی نداره که همه برن سیاسی بخونن چون الان سیاسی رو بورسه٬ فکر نمی کنم این حرفتون ذره ای منطق داشته باشه

میگن محسن یگانه خوبه چون حرف دل ما رو می زنه!آهنگ خوب جدا از اینا باید مفهوم داشته باشه،باید صداش با روانت بازی کنه نه اینکه هرکی تونست دو تا سیم گیتار تکون بده بره بشه آهنگ ساز و بعد خواننده!محسن یگانه حتما حرف دل خیلیا رو میزنه که اینقدر محبوب و هوادار داره
فکر می کنم خودتون متوجه این حرفتون نشدید: صداش با روانت بازی کنه چون چاوشی دقیقا صداش با روان و وجود آدم بازی می کنه مخصوصا وقتی با هدفون گوش بدید که اصلا آهنگاش رو بر مبنای هدفون تنظیم کرده مخصوصا شاهکارش آلبوم یک شاخه نیلوفر
در مورد هر کی تونست دوتا سیم ... از چاوشی قدر تر تو آهنگسازیه پاپ پیدا کردید معرفی کنید٬ تا اونجایی که من یادمه همه عاشق آهنگسازیه چاوشی بودن و هستن٬ هنوزم آهنگاش تو یاد و خاطره همه هست٬ کافیه فقط نام برده بشه:
آلبون نفرین٬ آلبوم خودکشی ممنوع٬ آلبوم لنگه کفش و ...
و آهنگهایه تارخیش در سنتوری که سنتورش رو یکی از بزرگایه ایران کامکاران زده
چطوری می تونید بگید و با کدوم منطق بگی دوتا سیم گیتار به کسی که در ایران آهنگ خلق کرده

نسل ابی،داریوش،سیاوش،گوگوش،ست ارو...تموم شد و دیگه هم تکرار نمیشه!هر نسلی به جای خودش٬ و نسل چاوشی و خواجه امیری و ... به نظر من هر چند آهنگایه قدیمی موسیقی هایه زنده بیشتری داشتند اما تاثیر گذاری در آهنگایه جدید به طرزی شگفت انگیز بالاست٬ شما نمی تونید انقدر راحت یک نسل رو انتخاب کنید و کور کورانه باقیه نسل هارو دور بریزید٬ نسل ابی و داریوش و ... نسل گذشته هستن و کاراشون درسته خوبه اما قدیمیه٬ البته سیاوش همچنان رو به جلو میره
نسل قدیمی در عرض 10 سال قدیمی نشد که نسل جدید در عرض 10 سال بخوان به اونها برسن

Jane X
1389,07,30, ساعت : 21:03
حیف...
یعنی واقعا" شما به کسی که چاوشی گوش میده میگی بدبخت/!؟!؟
چاوشی بهترینه...
واقعا" آهنگاش قشنگن و برخلاف خیلیا از ته دل میخونه
شماهم اگه حرف دلت سیاسیه میتونی بری آهنگ سیاسی گوش بدی
مثلا من..اگه یه آهنگ گوش بدم که میگی تو رفتی وتنهام گذاشتی
واسه چی باید ناراحت شم؟!؟مگه شکست عشقی خوردم؟ً؟ً
واسه همینه که همه به فکر حرف دلشونن
بعدش هم اگه چاوشی با سیم گیتار بازی میکنه
خواننده های دیگه با کیف گیتار ، گیتار میزنن نه؟؟
شما میتونی سلیقه خودت رو بگی..ولی جوری نگو که انگار حکم الهیه:-2-40-:

در موردد خواننده هم واسم فرقی نداره
قشنگ بخونه بقیش مهم نیس

خانومی
1389,08,01, ساعت : 15:31
من جدیدن آهنگ های خواننده های وطنی رو بیشتر گوش میکنم
محسن چاوشی-مجید خراط ها -محسن یگانه -احسان خواجه امیری که عشقه -حمید عسگری و ....
از اون وری ها هم سیاوش صحنه رو خیلی دوس دارم
از این شعر های رپ هم زیاد خوشم نمیاد
سنتی هم گاهی گوش میکنم صدای سراج رو خیلی دوس دارم
کلا آهنگ های غمگین رو بیشتر میپسندم و شعری که خواننده میخونه خیلی برام مهمه و به همین دلیله که آهنگهای رپ رو زیاد گوش نمیکنم شعر ها و جملاتشون سر و ته نداره با عرض معذرت
ولی گروه بروبکس واسه مسخره بازی خیلی باحاله برای خندیدن هم سوژه هست:-2-06-:

talayeh
1389,08,01, ساعت : 15:38
من بیشتر به آهنگای این وری گوش میکنم(داخل کشور)
ولی فقط چند بار
یعنی در این حد میدونم که کی چی خونده
حالا اگه یه اهنگی واقعا قشنگ باشه اون حسابش جداس
ولی آهنگایی که خیلی دوستشون دارم و به آدم احساس آرامش میدن و واقعا آهنگن مال اونوریان
از خوننده های این وری من محسن یگانه بنیامین آریان وتتلو و اینا اگه قشنگ باشه
انوری هم داریوش گوگوش ابی قدیمی های اندی اصلانی .....

گلاریژان
1389,08,01, ساعت : 16:15
البته اهنگهای قدیمی
اونایی که ادمو تو دل رویا می بردن

yasi_69
1389,08,01, ساعت : 16:42
انصافا خواننده های داخل کشور نسبت به سالهای پیش خیلی پیشرفت داشتن ،تا 5-6 سال قبل آهنگ خوب خیلی کم داشتن ولی الآن کسایی مثل احسان خواجه امیری ، محسن چاوشی و فرزاد فرزین.... آهنگای خیلی خوبی بیرون دادن. با این وجود من هنوزم بیشتر آهنگای خواننده های خارج از کشور ( البته فقط قدیمیا مثل گوگوش و ابی و سیاوش و داریوش و اینا ) رو بیشتر گوش میدم علتش هم اینه که آهنگای داخلی با وجود قشنگ بودنشون بعد از چند دفعه گوش کردن خسته ام میکنن ولی مثلا یه آهنگ از گوگوش و ابی رو صد بار گوش میکنم و ازش زده نمیشم . خودمم نمیدونم چرا اینطوریه؟

yara
1389,08,02, ساعت : 10:49
الهی! صدا و دم گرم
سياوش قميشی، داريوش، ابی و معين
و صادقی، خواجه اميری ســــــــرد نشه!

خورشید خانم
1389,08,02, ساعت : 11:05
گلچینی از هر دو. :-2-40-:

a.roz96
1389,08,03, ساعت : 00:41
فقط وطن"وطن يه چيزه ديگس

همه با هم زنده باد وطن

dream07
1389,08,03, ساعت : 01:05
دوستان چرا به نظرات همدیگه اینجوری واکنش نشون میدین خوب شما چاوشی رو دوست دارین یکیم دوست نداره این یه نظر شخصییه من خودمم به شخصه چاوشی رو دوست ندارم به جز اهنگ سنتوریش
شاید میخواین از خواننده مورد علاقتون دفاع کنید ولی قضیه اینجاس ما ایرانیا هیچوقت نتونستیم به نظروعقیده دیگران احترام بذاریم وهمیشه کل کل ومتهم کردن و انتخاب کردیم:-2-43-:

Amin_Unique
1389,09,14, ساعت : 20:15
http://www.musicema.com/images/cache/1291552240.jpg

موسيقي ما – راضيه غُنجي: به چه كسي سلطان ميگويند؟ سلطان بودن يعني چه؟ يك خواننده چطور ميتواند به سلطان در حوزه موسيقي تبديل شود؟ سلطان بودن نشانه محبوبيت و درست كار كردن است يا نه؟ آيا اصلا كسي در ايران سلطان موسيقي پاپ است؟ و چه كسي واجد همه شرايط براي سلطان بودن است.

اگر پاسخ همه اين سوالها را هم پيدا كنيم باز مهمترين مسئله بيپاسخ ميماند كه سلطان موسيقي پاپ كيست؟ هر فردي خواننده مورد علاقه خود را سلطان مينامد و روي اين مسئله هم حساسيت دارد، براي القاي اين تفكر تنها به احساساتش تكيه كرده، چون صدا يا تيپ و ياد شخصيت آن خواننده را دوست دارد برايش سلطان است. چون فكر ميكند جز او كسي نميتواند در زندگياش تا اين حد تاثيرگذار باشد. نوجوان باشد برايش وبلاگ ميسازد ، عكسهايش را به در و ديوار ميزند ، اگر او را در خيابان ببنند حتما امضايي خواهد گرفت و يك عكس يادگاري و همه اينها برايش ميشوند خاطره. خاطرهاي كه تاسالها در دل و ذهنش ميماند.

نكته جالب توجه اينكه اگر از همين سلطان خبري بشنود كه مطابق ميلش نباشد! يا اگر او را ببيند و رفتاري همراه با تكبر و غرور از خواننده محبوبش سربزند ديگر او برايش سلطان نيست و اين يعني او خوب انتخاب نكرده! چون سلطانها هميشه سلطان ميمانند.

نوجوانان و جوانان كه در رده سني 15 تا 25 سال قرار دارند بيشتر درگير اين مباحثند و بعد از گذشت 25 سال ديگر اين بحثها برايشان رنگ و بويي ندارد و خودشان را درگير نميكنند و حتي ممكن است سلطان اين دوره سني بعد از بزرگ شدن آدمها به سرباز تبديل شود سربازي كه ديگر براي مطرح كردنش وقتي نيست، زيرا نه زمان اجازه ميدهد نه خود شخص ديگر فرصتي براي آن ميگذارد. اين بزرگترشدن آدمها آنها را به اين سمت ميبرد كه چندين خواننده را دوست داشته باشند و صدا و چهره سلطان دوره نوجواني حالا ديگر تبديل به يك حس نوستالژيك شده است. در اين ميان دختران بيشترين قشر تاثيرپذير در اين مباحثند چراكه قدرت اسطورهسازي آنها به مراتب بيش از پسران است و عموما دختران براي مورد علاقه هايشان وقت بيشتري ميگذارند.

از نگاهي ديگر بهترين بودن، مشهور بودن با محبوببودن فاصله دارد و قطعا آدم مشهور محبوب نيست و كسي كه محبوب است حتما بهترين نيست. توجه به كارنامه كاري خواننده كه چندين كنسرت برگزار كرده، چه تعداد آلبوم داشته و آيا اينها پرفروش شدهاند، به چندين جايزه ملي و بين المللي دست پيدا كرده، چندين مقاله و يادداشت نوشته و چند درصد مردم دوستش دارند، شايد راهي براي شناخت نفر اول موسيقي است.

اگر قرار است در نظرسنجي هم بهترين خواننده موسيقي پاپ معرفي شود بايد در يك گستره وسيع ميداني در عين حال علمي و با تعداد گزينههاي متنوع صورت گيرد.

مثلا «آژانس شيشه اي» به كارگرداني ابراهيم حاتميكيا در شانزدهمين جشنواره فيلم فجر در سال 76 موفق شد عنوان سيمرغ بلورين بهترين فيلم را از آن خود كند و از آن به عنوان بهترین فیلم ۳۰ سال سینمای پس از انقلاب ياد ميشود و اين بهترينبودن هم از نگاه هيئت داوران، هم از نگاه منتقدان و هم از نگاه مردمي بود و با اين ارزيابي ميتوان با اطمينان و مدرك گفت اين فيلم بهترين فيلم دفاع مقدس بوده و هست.

از سوي ديگر خيليها معتقدند كسي كه اين عنوان به او تعلق ميگيرد بايد بنيانگذار و تاثيرگذار در عرصه موسيقي باشد. تئوريهاي موسيقي را بشناسد، مخاطب را درك كند و همواره بر آن باشد كاري نكند كه به گذشته كاري اش لطمه بخورد و داراي محبوبيت عمومي باشد يعني تعداد وسيعي از مردم بر اين مسئله اتفاق نظر داشته باشند كه او منحصر به فرد است بايد سالها زمان ببرد كسي بتواند جاي او را بگيرد.

محمد نوري، شادمهر عقيلي، حمید حامی، مانی رهنما، محسن يگانه، رضا صادقي، بنيامين بهادري، احسان خواجه اميري، مجيد اخشابي، محسن چاووشي، خشايار اعتمادي، فرزاد فرزين و... با جستجويي در دنياي مجازي با اين اسامي و خيلي هاي ديگر برخورد ميكنيد كه از آنها به عنوان سلطان موسيقي پاپ ياد شده است و به راستي سلطان موسيقي پاپ كيست؟

Angel-blue
1389,09,14, ساعت : 20:20
ویگن
مایکل جکسون

Ramin Khan
1389,09,14, ساعت : 20:22
شادمهر عزیز

tanaz.68
1389,09,14, ساعت : 20:26
داریوششششش >شادمهر

نبض سکوت
1389,09,14, ساعت : 20:43
تو ایران شادمهر

پرنده مهاجر
1389,09,14, ساعت : 20:45
محسن یگانه
علی زارعییییییییییی

κįД
1389,09,14, ساعت : 20:46
LOL

پاپ چیه که سلطان داشته باشه!:-2-06-:
سلطان پاپ! http://www.topgoal.ir/images/smilies/781.gif

ṀΞh®zZaÐ
1389,09,14, ساعت : 20:46
اينم از سايت ويكي پديا
http://www.up.98ia.com/images/6gpg2l0z7qirn50w6x8a.jpg

لينكش:
كليك (http://en.wikipedia.org/wiki/Honorific_nicknames_in_popular_music)

-2nya-
1389,09,14, ساعت : 21:03
خارجی که بدون شک مایکل جکسون
ایرانی هم شادمهر عزیز. نمی دونستم تو سایت ویکی هم ثبت شده. برام جالب بود. نمی دونستم شهرتش در این حده.:-2-41-:

حسن مو کوتاه
1389,09,14, ساعت : 21:12
حسن ..... صدا

elpachino
1389,09,14, ساعت : 21:16
ابی
شک نکنید
بعد اون شادمهر

hiva
1390,01,24, ساعت : 08:27
عزیزان بحث سر این بوده که بیشتر صدای خواننده های داخل کشور و گوش می کنید یا خارج از کشور. :-2-35-:

ژرمن
1390,01,24, ساعت : 08:29
بيشتر داخلي ولي از صداي استاد داريوش اقبالي هم نميشه گذشت

مهناومبینا
1391,05,21, ساعت : 15:49
بیشتر خارج از کشور :-2-35-: اشوان حسین تهی تتلو شادمهر عقیلی داخلی مجید خراطها :-2-37-:

fatemeh 18
1391,05,21, ساعت : 16:08
خودم زدم خارج از کشور ولی خیلی از داخل کشوریها رو هم گوش میدم!
ولی خوب کلا خارج از کشور به نظرم بیشتر گوش میدم صداهاشونو بیشتر دوست دارم مخصوصا گوگوش و داریوش و فرامرز اصلانی!

dayana&adam
1391,05,21, ساعت : 16:14
من که خارج از کشورو بیشتر می گوشم
البت فک کنمداخلیا رو هم همون قدر می گوشم

199295
1391,05,21, ساعت : 16:15
منم خیلی داخل کشور گوش نمی دم تک و توک آهنگای یه سری مثل محسن یگانه و حمید عسگری و مازیار فلاحی و احسان خواجه امیری رو گوش می دم ولی عااااااااااشق آهنگای سیاوش قمیشیم شادمهرو داریوش و ابی رو هم آهنگاشونو دوست دارم

ثـمیـن
1391,05,21, ساعت : 16:40
مـن از وقـتی طـدای شهـرام شکــوهـی رو شنیــدم آهـنـگـهــای داخــلــی رو بیــشــتر گـوش مـی دم !
خـوانــنـده هــای اونـور آبــی هــم شــادمـهــرو خیلی دوس دارم !

narges.r
1391,05,21, ساعت : 16:48
تو چند سال اخیر کار خوانندههای داخلی خیلی پیشرفت کرده و تعداد خواننده های جدید و ساحب سبک این وری از اون وری ها خیلی بیشتر شده........

ولی خوب نمی شه گفت که به پای شادمهر و ابی رسیدن ولی من اخیرا اکثرا یا آهنگ های قدیمی ابی و ... رو گوش می دم یا خواننده های این طرفی رو.....
مثل رضا یزدانی..........سیروان ........... مازیار فلاحی.......... شهاب رمضان............ مهدی یراحی...

سمیرا سیدی
1391,05,21, ساعت : 17:08
من هر دو رو گوش میدم
خارج کشوری اینا رو خیلی دوس دارم:-2-38-:...بقیه باید برن در کوزه باور کن
سیاوش قمیشی
گوگوش قدیمی
داریوش
شاهرخ
شادمهر....:-118-:
داخلی هم
یاس رو خیلی دوس دارم
محسن یگانه
فرزاد فرزین
رضا صادقی
وووووو بهنام صفوی که جونمه با اهنگاش:-2-05-:

.:~LiYaN~:.
1391,05,21, ساعت : 17:13
خواننده های داخل رو بیشتر گوش میدم البته فقط اون کارایی که ارزش شنیدن دارن !!!

بهار و زمستان
1391,05,21, ساعت : 17:29
خواننده های داخل زیاد زحمت نمیکشن واسه خووندن..نه صدا شونو اوج میدن نه زیر میخونن..همش یه تم میخونن..تازه صدای اصلی شون خیلی ضعیف تر و بدتر از چیزیه که ضبط میکنن .. شعرا هم خیلی بی محتوا و تکراری و هیچ حسی به ادم نمیده..پس به صدای خواننده های خارج از کشور گوش میدم..:-2-25-:

Moeiiin
1391,05,22, ساعت : 09:46
صد در صد داخلی
خواننده های لس آنجلسی خوب واقعا انگشت شمارن
همین تعدادشونم دیگه باید به فکر بازنشستگی (!) باشن چون خیلی وقته میخونن !
واقعا باید به داخلی ها آفرین گفت که با این شرایط کشور ، بازم میتونن اینجوری خودشونو بالا بکشن !

sanaz.p
1391,05,25, ساعت : 00:11
من بیشتر به آهنگای اونور آبی ها گوش می دم.تو خواننده های داخلی شاید دو سه سالی می شه که آهنگای خواننده های داخلی رو گوش می دم.از بین اونا محسن چاوشی،مازیار فلاحی،رضا یزدانی،بقیه هم تک و توک.

مارتیا
1391,05,25, ساعت : 01:16
من به هیش کی کاری ندارم فقط خواجه امیری اونم احسانه باشه

wounded
1392,04,20, ساعت : 15:02
خارجی بیشتر ...........
رپرهایی مث زد. بهرام. هیچکس. پیشرو و .......................
داخلی هم علی لهراسبی بیشتر ......................

غزل گوگولی
1392,04,20, ساعت : 15:57
به نظر من داخل و خارج نداره بسته به صدای خواننده و آهنگ ومتن موسیقی داره یعنی من که همین طورم مثلاَ عاشق آهنگای محسن چاوشی هستم یا هر آهنگی رو که گوگوش خونده رو با جون و دل دوست دارم یا شاد مهر ......به نظر من موسیقی یه چیز سلیقه ای هستش و نظر افراد متفاوته و صرفاَ نمیتونم نظر قطعی بدیم :-118-::-2-40-:

emahkame
1392,04,21, ساعت : 18:05
خارج کشور

eybaba75
1392,04,21, ساعت : 18:11
اما یادمون نره که کسانی مثل گروه the ways همچنان باید زیرزمینی بخونن و استعدادشون زیر زمین خونه ها هدر بره در حالی که با امکانات می تونن کاری بکنن که تو دنیا معروف بشن

به نظر من کجاش زیاد مهم نیست اما اگه قراره آهنگی برای ایران باشه تو ایران باید ساخته بشه چه زیر زمین چه رودر رویه ارشاد

البته کاوه آفاق خیلی سرسختانه داره برای مجوز تلاش می کنه و امیدواریم که تلاشش نتیجه بده
هرچند خودش که میگه من یه کلمه از آهنگهام رو هم عوض نمی کنم ! ولی دوساله که دارم برای مجوز میدوم!
واقعا خیلی خوب میشه اگه امکاناتش فراهم بشه براشون تا به قول شما مجبور نباشن زیرزمینی بخونن
:-2-40-:

Yasmin 18
1392,04,21, ساعت : 18:14
قطعا خارجی......هیچکدوم از خواننده های ایرانیو نمیشناسم عوضش بهترین خواننده ها تو کل دنیارو میشناسم.........

.SaInA.
1392,04,21, ساعت : 18:20
میشه گفت از هردوتاش به یه اندازه گوش میدم

baran_68
1392,04,21, ساعت : 18:31
خارج: شادمهر ، معین ، امید ، داریوش ، ابی ، ستار ، سیاوش قمیشی،گوگوش
داخل:همه داخلیارو عشقه:-2-16-:

Yek.gh
1392,04,22, ساعت : 15:21
خواننده های خارجی خارج از کشور.
ولی کلا گوگوش و قمیشی رو هم دوست دارم.

ss501.hyung
1392,04,22, ساعت : 15:25
خارج کشور.داخلم اونیایی که زیرزمینین یا کاراشون مجوز نداره مثه امیر تتلو.

Tikooli
1392,04,22, ساعت : 18:12
من فقط داخلی ها رو گوش میدم.
کلا به سلیقه ام نزدیک تر ان داخلی ها :-2-38-:

مروارید صدفی
1392,04,22, ساعت : 23:06
داخل:-118-:

arsoo
1392,04,23, ساعت : 00:47
هر دوتا . ولی بیرونی رو بیشتر گوش میدم.
بیرونی ها : ابی . گوگوش .سیاوش . کامران هومن . عارف . افشین . شادمهر
داخلی : قمیشی . خواجه امیری. سیروان . رضا صادقی . مهدی یراحی . مازیار فلاحیم که لنگه نداره:-2-40-::mrgreen:

پری سان 65
1392,04,23, ساعت : 01:37
داخلی اونم فقط مازیار فلاحی،محسن یگانه،فرزاد فرزین،مرتضی پاشایی و مهدی یراحی:-2-40-:

*mary
1392,04,23, ساعت : 01:54
فقط مازیاز فلاحی گوش می دم

pari74
1392,04,23, ساعت : 02:53
خواننده هاي داخل كشور رو بيشتر دوست دارم !!!!!!!!!
مخصوصا احسان خواجه اميري و بهنام صفوي و سيروان رو از همه بشتر دوست ميدارم!!!!!!!!!!!!!

atra77
1392,11,18, ساعت : 18:40
متاسفانه علی رغم همه ی رشدی که ما تو چن ساله اخیر تو موسیقی داشتیم هنوزم عرصه واسه فعالان موسیقی تنگه هزار جور فیلتر هست به قول دوست عزیزی که گفتن یه سری گروه های زیرزمینی واقعا خوب می خونن اما خود من اسم بیشتر این گروه ها حتی به گوشمم نخورده. خب واقعا چرا؟ چرا باید انقدر عرصه تنگ باشه که استعدادهامون شناخته نشه؟
گذشته از این بحث خواننده هایی که رفتن،نمیتونن اینور بخونن چه از لحاظ توضیحاتی که دادم چه از این نظر که بیشترشون زمانی که اهنگ می خوندن ششرایط کشور اینجوری نبوده و حالا اگر بیان فکر میکنم نتونن با این شرایط وفق پیدا کنن
با همه ی این اوصاف در جواب سوالتون،باید بگم نمیشه گفت خواننده های اینوری یا خواننده های اونوری من خودم به شخصه از هر دو شون گوش میدم.

MARDE_TANHA
1392,11,19, ساعت : 18:32
خواننده های ذاخلی...
من از " بابک جهانبخش " خیلی خوشم میاد..مفهوم شعراش پیچیدس...الان بعضی از خواننده ها شعرایی میخونن که بچه هم میفهمه منظورشون چیه...شعر و ترانه باید پیچیده باشه..
از خواننده های اونور آبی مثلا : "شادمهر" ، "یاس" ..همینا..ولی بابک برام از همه بیشتر

T.A.C 7
1392,11,29, ساعت : 01:36
خارج از کشور=داریوش و گوگوش و ابی و عارف و علی عظیمی و زدبازی وخواننده های قدیمی مثل مرضیه و بنان و رامش و فریدون فرخزاد و فرهاد.
داخلی=خواننده هایی که شعر های روزبه بمانی و یغما گلرویی و مونا برزویی رو بخونن+سعید مدرس و سیروان و زانیار و شهرام ناظری و شجریان (پدر و پسر)و علیرضا قربانی و چارتار و پالت و رضایزدانی و امیر عظیمی.........
و بیشتر کیفیت آهنگسازی و شعر برام مهمه تا خواننده.

Foad73
1392,11,29, ساعت : 02:18
من عاشق شادمهرم اما در کل فکر کنم داخلی ها رو بیشتر گوش میدم مثل یگانه و پاشایی اما شادمهر یه چیز دیگست

فاطمه حيدري
1393,05,02, ساعت : 05:56
تقریبا اکثر مجاز هارو گوش میدم و دوسشون دارم...
به نظرم اینا باید حمایت بشن...چون با محدودیت تمام میخوننو تجربه و طرفدار کسب میکنن!

بیانکا
1393,05,02, ساعت : 06:00
من کلا فرقی نداره هم خوانده های داخل و هم خواننده های خارج ایرانو آهنگاشون گوش میدم..

ولی بیشر داخل ایران...مثل:احسان خواجه امیری-رضا صادقی-بابک جهانبخش

بارنا
1393,05,02, ساعت : 17:50
سلام من قبلا فقط پاپ داخل ایران کوش میکردم ولی دیدم بیشتر شو نه همشون صداشون دستگاه درست شده کشیدم کنار زدم تو فاز الانم فقط رپ کوش میکنم درسته یکم تند بده ولی تهش این نمیشه که همش راجب عشق خیانت باشه بعضی اوقات واقعیت هارو میگن:-2-43-:

"فاطمه نیک نیا"
1393,05,02, ساعت : 17:55
من کلا از آهنگ ایرانی خوشم نمیاد
ولی اگر ایرانی گوش کنم، مرتضی پاشایی گوش می کنم

MAH NEGAR34
1393,05,02, ساعت : 17:57
خب معلومه داخل کشور

NeginAki
1393,05,02, ساعت : 19:00
هم داخل ایران،هم خارج ایران

مبینa
1393,05,12, ساعت : 14:00