PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دوست پسر (Bf)......دوست دختر (gf)........؟؟؟!!!!!!!

صفحه ها : [1] 2 3

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۳۹ بعد از ظهر
متاسفانه ..توی این دوره زمونه امروزی دوست پسر یا bfو دوست دختریاgf داشتن در کل رابطه های به قولا امروزی خیلی خیلی عادی شده و هرکی تعدادش بیشتر باشه............. دوستدارم نظرتون رو درمورد سوالاتم بدونم

نظر شما درمورد این راطه ها چیه؟؟؟؟؟؟؟

به نظر شما داشتن این رابطه ها به قول بعضی ها ..باعث کلاس وشخصیت و این جور حرفهایی که وقتی ازشون میپرسی میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یا به نظر شما ایا نداشتن این نوع دوسی ها باعث امل بودن و بی کلاس بودنه و.....اینجور حرفهاست؟؟؟؟؟؟

((((در ضمن من با دوسی و روابط سالم دو نفر جنس مخالف..((نه از نوع عشقولانه و ...))/مخالف نیسم..چون من خودم هم دوست جنس نخاف دارم و روابط سالمی هم داریم...منظورم این دوسیهای....))))

نکته جالب این دوسی ها :همشون قصد ازدواج دارن وقتی کار از کار گذشت و از هم سیر شدن ..اون وقت میفهمن .......و القصه.......بقیه ماجرا رو هم که خودت تا اخرش رو خوندی

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۴۵ بعد از ظهر
خب فقط در يه جمله ميگم كه من متنفرم از اين دوستي ها !!!كاري هم ندارم بهم ميگن امل و يا عقب مونده ....ولي من واقعا فراري ام ..دليلش رو هم قابل ذكر نيست ...تنها بگم هيچ احساس ذتي در من به وجود نمياره كه هيچ بلكه احساس پست و بي ارزش بودن بهم دست ميده ...
نمي دونم چرا ولي من اينطوريم
در هر حال من نظرمو گفتم !

asal_khanum
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۴۶ بعد از ظهر
داشتنش خوبه,اما واسه کلاسو این حرفا نه:mrgreen:

SAGHIIIII
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۴۶ بعد از ظهر
خب فقط در يه جمله ميگم كه من متنفرم از اين دوستي ها !!!كاري هم ندارم بهم ميگن امل و يا عقب مونده ....ولي من واقعا فراري ام ..دليلش رو هم قابل ذكر نيست ...تنها بگم هيچ احساس ذتي در من به وجود نمياره كه هيچ بلكه احساس پست و بي ارزش بودن بهم دست ميده ...
نمي دونم چرا ولي من اينطوريم
در هر حال من نظرمو گفتم !
منم دقیقا همین احساسو دارم.
اما خب با رابطه سالم مخالفتی ندارم. این چیزا هم اصلا دلیل امل بودن یا با کلاس بودن نیست. برای کسایی که اینطوری فکر میکنند واقعا متاسفم. خیلی سطح فکری پایینی دارن.

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۰ بعد از ظهر
منم دقیقا همین احساسو دارم.
اما خب با رابطه سالم مخالفتی ندارم. این چیزا هم اصلا دلیل امل بودن یا با کلاس بودن نیست. برای کسایی که اینطوری فکر میکنند واقعا متاسفم. خیلی سطح فکری پایینی دارن.

خوشحالم كه نظرتوهم همينه ...بله به نظر منم هيچ ربطي به امل بودن و اين حرفا نداره ولي متاسفانه خيليا هستن كه اينجورين ديگه !!!:-2-15-:

kimia
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۵ بعد از ظهر
راستش به نظرم من این قضیه اصلا درست نیست مخصوصا برای بچههای دبیرستانی
این رابطه ها هیچ پایانی ندارن ولی توسنای بالاتر شاید مسئله ای نباشه
منم کلی دوست جنس مخالف اجتماعی دارم به نظرم این بد نیست

hila
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۵ بعد از ظهر
یاس سفید قربونت از بس حرفت درست بود همه از حرفت استفاده کردند . عقیده های خوب و نزدیکی داریم.:-2-16-::-2-06-::-2-22-::-2-14-::-2-04-::-118-:

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۷ بعد از ظهر
ممنونم از نظراتتون امیدوارم که همینطور که گفتین باشه........خوشحالم که نظرتون با نظرم یکی هست....این نظره دوستانه.((((((خوشحالم كه نظرتوهم همينه ...بله به نظر منم هيچ ربطي به امل بودن و اين حرفا نداره ولي متاسفانه خيليا هستن كه اينجورين ديگه !!!:-2-15-: ))))))))))))))))))))

prance
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۹ بعد از ظهر
به نظره من اکثر این جور دوستیها پایانه خوشی نداره و در پایان این رابطه یا پسر ضربه روحی می خوره یا دختر حالا رابطه سالم باشه یا نباشه در هر صورت وابستگی به وجود میاره
به نظرم این جور دوستیها بهتره با اطلاع خانواده باشه

nazem
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۰ بعد از ظهر
منم قبلا نظرمو گفتم ولي بازم ميگم

من با دوستي با جنس مخالف البته رابطه سالم مشكلي ندارم

اما هيچوقت دوست دختر نخواستم داشته باشم نميدونم چرا چون فكر ميكنم اگه يوقت وابسطه بشم بعدم جدا شدن ازش مشكله و اينكه برا روحيه هردو خوب نيست

اما منكر نيستم كه دلم ميخواد با يكي كه جنس مخالف باشه يه رابطه كوچيك اما پاك داشته باشم

ولي خوب ميدونين اگه زن و مرد نامحرم براي شهوت باهم شوخي كنن و بخندن براي هر حرف هزار سال تو جهنم در عذاب خواهند بود

khorshid_13
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۳ بعد از ظهر
به نظر من خوب نیست در اون مورد BF O GF ولی اگه با هم دوست معمولی باشن از نظر من یکی این رابطه مشکی نداره و دردسر ساز هم نمی تونه بشه ...

SAGHIIIII
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۴ بعد از ظهر
ولي خوب ميدونين اگه زن و مرد نامحرم براي شهوت باهم شوخي كنن و بخندن براي هر حرف هزار سال در جهنم در عذاب خواهند بود

اگه حرف بد و نامناسب بزنند که باعث شهوت بشه گناه داره. من اینو از چند نفر پرسیدم.منظورتو از اینکه برای شهوت با هم حرف بزنند نمیفهمم.

niazruby
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۴ بعد از ظهر
از نظر من داشتن bf مثل اينكه هميشه يه فكر اضافه تو سرت داشته باشي و اجازه نده راحت باشي.
مجبوري وقتتو نصف كني.خودتو با يكي وفق بدي.كلاً مثل مزاحم مي مونه.

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۶ بعد از ظهر
با نظر اقا محسن هم ..موافقم.............نظر خوبی ..منم خانواده ام از دوستام خبر دارن.........البته الان خبری ازشون نیست بی معرفتا

aili
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۷ بعد از ظهر
نه می تونم بگم موافقم و نه مخالف چون موافقت یا عدم موافقت من بستگی به خیلی چیزا داره.....
ولی با یه چیز صد درصد میتونم بگم مخالفم و اونم همین بحث کلاس این دوستی ها و این حرفاست.....

از این لحاظ اگه نگاه کنیم که دو نفر در سن ازدواج و شرایط مناسب ادواج(تحصیلات، بلوغ فکری، شرایط مالی تقریبا ایده آل و...) حتما حتما باید مدتی قبل از ازدواج با هم رابطه داشته باشن برای شناخت بهتر همدیگه(این طوری هم قبول ندارم که یه صیغه ی محرمیت بینشون خونده بشه و از این حرفا، چون اولا وقتی من می گم دو نفر آدم عاقل و بالغ نه بچه مچه، برای کنترل رفتارشون نیاز به این چیزا ندارن، ثانیا ممکنه برای هر فردی چندین مورد از این رابطه ها پیش بیاد اون وقت باید اون فرد هر دفعه صیغه ی یه نفر بشه؟؟؟؟.............)

nazem
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۰۸ بعد از ظهر
اگه حرف بد و نامناسب بزنند که باعث شهوت بشه گناه داره. من اینو از چند نفر پرسیدم.منظورتو از اینکه برای شهوت با هم حرف بزنند نمیفهمم.

هرچيزي كه باعث شهوت بشه و يا هر حرف زشت ديگه

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
یاس سفید قربونت از بس حرفت درست بود همه از حرفت استفاده کردند . عقیده های خوب و نزدیکی داریم.:-2-16-::-2-06-::-2-22-::-2-14-::-2-04-::-118-:
ممنونم عزيزم !!!چه خوب كه همچين عقيده اي داريم ...واقعا به نظرم اين كار باعث پستي و حقارت و بي ارزشي آدما ميشه ...خوشحالم كه بچه هاي نودوهشتيا هم عقيده ان

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۱ بعد از ظهر
نظر ایلی جونم هم متین...درسته............خیلی خوب گفتی عزیزم ..مرسی ....ایشالا همنطور باشه که میگین

elnaz 90
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۲ بعد از ظهر
lبه نظر من نداشتن gf یا bf بیشتر کلاس داره اصولا الان از هر 10 نفر شاید 9 نفرشون همچین دوستایی داشته باشن خیلیم راحت می شه دوست پیدا کرد به نظرم اون شخصی که همچین کاری نمی کنه خیلی بیش تر باید کلاس بذاره چون اینجور دوستیا و پیدا کردن اینجور دوستا خیلی آسونه مخصوصا تو دوران راهنمایی و دبیرستان مخصوصا دخترا که مسلما بیش تر ضربه می خورن اما خوب وقتی آدم سنش برا ازدواج مناسبه یه رابطه ی سالم فکر نمی کنم ایرادی داشته باشه
نمی خوام به کسی توهین کنم اما شاید الان نصف کسایی که میان نظر می دن که می گن نداشتنش بهتره و اینا خودشون همچین دوستایی داشته باشن من bf دارم اما از اولش زیر نظر خانواده هامون بوده به نظر من این نوع رابطه مشکلی نداره

*mikhak*
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۷ بعد از ظهر
بیشتره بچه ها نظرشون یکیه منم موافقم
ولی سالم نگه داشتن یک رابطه کار خیلی آسونیم نیست اینم باید در نظر بگیریم

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۲۱ بعد از ظهر
بیشتره بچه ها نظرشون یکیه منم موافقم
ولی سالم نگه داشتن یک رابطه کار خیلی آسونیم نیست اینم باید در نظر بگیریم
واقعا درست گفتین.....خیلی سخته ..من میشناسم کسایی که خیلی سالم بوده روابطشون......ولی بعدش............

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۲۵ بعد از ظهر
بله ...واقعا اولش ميتونه سالم بمونه اما كم كم ممكنه رنگش عوض شه واين خيلي بده ...براي همين بهتره ريشه اشو كند تا همچين اتفاقي نيفتاده خداي نكرده !!!

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۲۶ بعد از ظهر
ربطبه به کلاس نداره.
اصلا نباید این حرف کلاس داشتن زده میشد. چون همه میدونن ربطی به کلاس داشتن نداره. به غرور ممکنه بشه ربطش داد اما به کلاس نه

و اینکه صد در صد با دوستی دختر و پسر موافقم..اگر چنین دوستی هایی برای هر دو جنس در یک دور ه ای سپری نشه صددرصد باعث مشکلاتی در هر دو جنس در آتی میشه.

اینکه دوستی بخواد زیر نطر خانواده ها باشه عالیه اما این فرهنگ حالا حالاها تو ایران جا نمیفته. فعلا تو خانواده های کمی هست. (خب بگذرمی از اینکه اصلا یه ری با همین زیر نظر خانواده هم مخالفن اساسی!!!):-2-27-:

در مودر سالم بودن دوستی... باید اصلا اول تعریفمونو از یک دوستی سالم مشخص کنیم!!

منظور هر کس از دوستی سالم میتونه یه چیز باشه.
ممکنه یکی خیانت نکردن طرفین باشه
و دیگری اقدام به کارهای غیر شرعی.
و دیگری دوستی های نابابی و عوامل دیگری که خرابی های زیادتری میاره .

aili
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۲۹ بعد از ظهر
بچه ها یه چیزی رو هم لازم میدونم بگم، اونم اینه که ماها همه انسانیم و این موجود به نام انسان نیاز های متعدی داره که یکی از مهم ترینشون نیاز عاطفیه که به وسیله ی جنس مخالف تامین میشه،ما قدرت تعقل و کنترل احساسات و نیازهای خودمونو هم داریم
ما میگیم بله من در این زمان این نیازو حس می کنم ولی برای اینکه در حال حاضر شرایط لازم برای رفع اون نیاز رو ندارم و یا در صورت رفع نیازم خیلی از اهداف و آرز هامو از دست خواهم داد برای اینکه بتونم در آینده زیباتر و متعالی تر به اهدافم برسم و ... صبر می کنم

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۰ بعد از ظهر
اینم روش تاکید کنم.. فقط من نگفتم.
بزرگانی گفتن.. که این دو جنس با هم تکمیل میشن.
هر مردی یک زن درون داره و هر زنی یک مرد درون (نظریه معروفیه تو علم روانشانسی)
و این ها با وجود مرد و زن دیگری تکمیل تر میشن.
پس به قول همون دوستمون نیایم بی خودی بگیم این کارا رو اصلا نباید کرد و...جیزه و....

اگر هم کسی نداشته باشه این چیزا رو .. یا قبلا داشته یا در آینده داره(چه خودتون بخواین چه نخواین میشه افراید هستند که میخورن به پست آدم در طول زندگی... دیگه نهایتش اینه که باز هم شما نمیخواین.. اما اون میاد. این هم یه نوع دوستیه. و یه طرفه)

golyas.com
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۶ بعد از ظهر
هر کس بگه من به جنس مخالف علاقه ندارم چه در دوستی چه در دیدن و... بنده بهش توصیه میکنم خودشو به یک روانپزشک نشون بده
بنده هم علاقه خیلی زیادی به ارتباط با جنس مخالف داشته ودارم
ولی فقط یک چیز برام محدودیت آورده و اون دینم است
چون لازمه تابع دینم باشه مجبورم بگم چشم
دیدن نا محرم را ، تراشیدن ریش را، ارتباط با جنس مخالف را، وخیلی چیزای دیگه را گفته نکن(اولویت هم با دستورات قران هست) من هم میگم چشم کاری ندارم دیگری چی میگه.

elnaz 90
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۶ بعد از ظهر
بله ...واقعا اولش ميتونه سالم بمونه اما كم كم ممكنه رنگش عوض شه واين خيلي بده ...براي همين بهتره ريشه اشو كند تا همچين اتفاقي نيفتاده خداي نكرده !!!

من باهات مخالفم عزیزم خیلی دوستیا می تونه بعد چند سال بازم سالم بمونه به نظرم ادم باید طرفشو بشناسه من خودم دوستیمو الان 3 ساله که سالم نگه داشتم یعنی با طرف مقابلمم مشکلی نداشتم هر 2 تامون سالم نگهش داشتیم این نیست که همه ی دوستیا بعد از چند سال به قول شما رنگش عوض بشه

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۸ بعد از ظهر
بله ..به هر حال بايد از يه جاي شروع كرد و نامزدي رو براي همين گذاشتن و يا اشنايي قبل از ازدواج ...اينكه دختر و پسر با هم برن بيرون و حرف بزنن و ...
اما وقتي از يه نظر ديگه دوستي اونم پنهوني هيجان بيشتري داره و هيجان باعث به وجود آمودن احساساتي جديدميشه كه البته به احتما زياد زودگذره ...
بعد ممكنه اين روابط سالم از بين بره ...براي همينم من كاملا باهاش مخالفم !چون كنترلش خيلي سخته !!

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۰ بعد از ظهر
من هنوز هم میگم...
تعریف هر کس از سالم بودن دسوتی یک چیزیه
انقدر روی مساله سالم بودن به صورت عام تاکید نکنین.

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۰ بعد از ظهر
من باهات مخالفم عزیزم خیلی دوستیا می تونه بعد چند سال بازم سالم بمونه به نظرم ادم باید طرفشو بشناسه من خودم دوستیمو الان 3 ساله که سالم نگه داشتم یعنی با طرف مقابلمم مشکلی نداشتم هر 2 تامون سالم نگهش داشتیم این نیست که همه ی دوستیا بعد از چند سال به قول شما رنگش عوض بشه
الناز جون شما درست ميگين !ولي همه مثل شما نيستن متاسفانه !من حتي اعتراف ميكنم ممكنه مثل شما نباشم واين خيلي بده ......
خيليا جنبه اشو ندارن .در ضمن بايد سن رو هم در نظر گرفت ...من خودم به شخصه خيليا رو ديدم كه از روابط سالم شروع كردن و حتي قصد ازدواج نداشتن ولي متاسفانه اخرش حسابي شكست خوردن ...متاسفانه فقط يه موردم نبوده ...

Amir Mahan
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۱ بعد از ظهر

ببخشید اونوقت طرفتون چند سالست شما؟؟:-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-:

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۲ بعد از ظهر
متشکرم......نظرات همتون خوب و قابل تامل .........خیلی خوشحالم........

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۳ بعد از ظهر
هر کس بگه من به جنس مخالف علاقه ندارم چه در دوستی چه در دیدن و... بنده بهش توصیه میکنم خودشو به یک روانپزشک نشون بده
بنده هم علاقه خیلی زیادی به ارتباط با جنس مخالف داشته ودارم
ولی فقط یک چیز برام محدودیت آورده و اون دینم است
چون لازمه تابع دینم باشه مجبورم بگم چشم
دیدن نا محرم را ، تراشیدن ریش را، ارتباط با جنس مخالف را، وخیلی چیزای دیگه را گفته نکن(اولویت هم با دستورات قران هست) من هم میگم چشم کاری ندارم دیگری چی میگه.

اووه.. دوست عزیز مشکل انجام ندادن یه سری کارها وجدان آدمه بیشتر تا دین

ین که هزاران راه باز کرده برای این غریزه ها. منع کرده.. اما راه حل های زیادی هم برایش گذاشته.:-118-:

واسه بار سوم به دوستانی که دم از سالم بودن دوست میزنن عرض میکنم.

سالم بودن رفاقت وسه شما یک معنایی داره
ووسه من یک چیز دیگه
ووسیه یکی یه چیز دیگه!!

Boshi16
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۶ بعد از ظهر
به نظر من داشتن اینجور چیزا فقط مایه ی تاسفه و علاوه بر اینکه هیچ کلاس و سودی نداره لبلکه ضرر هم داره...
ادمایی دوست دختر و دوست پسر دارن که پوچن و توخالی....فقط به فکر لذت یه دقیقه این!!!!
اگر من یه همچین چیزی درخفا و دور از چشم پدر و مادرم داشتم احساس میکردم اصلا یه شخص دیگم یه چیزی مثل خیانت میشه و سوئ استفاده از اعتماد....همینه....این روابط یکی از عوامل بدبختی انسان تو این دوره هستش!!!

golyas.com

ین که هزاران راه باز کرده برای این غریزه ها. منع کرده.. اما راه حل های زیادی هم برایش گذاشته.:-118-:
یعنی شما میخوایین بگین وجدان مقدم بر دین هست؟
شما میتونید موردی نام ببریر دین آزاد کرده باشه ولی وجدان نپذیره؟
امکان نداره!!!!!!!
چون اگه وجدان را مصالح انسانی فرض کنیم دین زودتر از وجدان به فکر هست

maheabi
والا جدیداً دخترا اینقدر افکارشون تحریف شده که دیگه اصلی به نام ارتباط سالم از بین رفته به خدا توی دانشگاه ما اینقدر که از پسرا آویزون میشن اگه یکی توی معذوراتِ شدید هم باشه جرعت نمیکنه حتی یه جزوه ی معمولی هم از پسرا بخواد چون هزار جور فکر میاد به ذهنشون:-119-::-2-01-:

*mikhak*
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
من هنوز هم میگم...
تعریف هر کس از سالم بودن دسوتی یک چیزیه
انقدر روی مساله سالم بودن به صورت عام تاکید نکنین.

بله دوست عزیز گفته شما درسته ولی اون چیزی که توی جامعه ما روش تاکید میشه رعایت یه سری مسائل شرعی توی روابط دوستیه منظور از روابط سالم هم در درجه اول همین موضوعه

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۹ بعد از ظهر
یعنی شما میخوایین بگین وجدان مقدم بر دین هست؟
شما میتونید موردی نام ببریر دین آزاد کرده باشه ولی وجدان نپذیره؟
امکان نداره!!!!!!!
چون اگه وجدان را مصالح انسانی فرض کنیم دین زودتر از وجدان به فکر هست

بله. وجدان یعنی انسان انسان اشراف مخلوقاته.

دین گفته شما میتونین دوست دخترتون رو عقد کنین... از سن9 سال به بالا.
شما وجدانتون میذاره این کار رو یکنین؟

نذارین تاپیک منحرف شه.

منظور اصلی من این بود که دین انسان رو در این رابطه ها محدود نکرده.همین.

yase sefid
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۰ بعد از ظهر

واسه بار سوم به دوستانی که دم از سالم بودن دوست میزنن عرض میکنم.

سالم بودن رفاقت وسه شما یک معنایی داره
ووسه من یک چیز دیگه
ووسیه یکی یه چیز دیگه!!

من بايد بگم كه شما متوجه يه چيزي نشندين !
خود وجدان از دين نشات ميگيره ...كسي كه واقعا ايمان داشته باشه و دينشو قبول كنه وجدان داره وكسي كه نه ...خب مسلما به احكام دينش هم انجام نمي ده و حتما وجداني نداره ديگه ....
درواقع اقا يوسف درست ميگن ...عامل دوري از اين دوستي ها و سام نگه داشتنشون همون دينه ...يا به قول شما وجدان ...ولي من ميگم هر دوش ...يعني همون خداوند !

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ بعد از ظهر
بله دوست عزیز گفته شما درسته ولی اون چیزی که توی جامعه ما روش تاکید میشه رعایت یه سری مسائل شرعی توی روابط دوستیه منظور از روابط سالم هم در درجه اول همین موضوعه

توی جامعه ما دوستی این دو جنس مشکل داره!! یعنی اصل موضوع!

وقتی اصل موضوع جل نشده نمیتونیم بگیم فرع موضوع دقیقا چیه!

aili
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ بعد از ظهر
به نظر من داشتن اینجور چیزا فقط مایه ی تاسفه و علاوه بر اینکه هیچ کلاس و سودی نداره لبلکه ضرر هم داره...
ادمایی دوست دختر و دوست پسر دارن که پوچن و توخالی....فقط به فکر لذت یه دقیقه این!!!!
اگر من یه همچین چیزی درخفا و دور از چشم پدر و مادرم داشتم احساس میکردم اصلا یه شخص دیگم یه چیزی مثل خیانت میشه و سوئ استفاده از اعتماد....همینه....این روابط یکی از عوامل بدبختی انسان تو این دوره هستش!!!

به نظر من نباید انقدر کلی بگید.....یعنی هیچ چیزی رو نباید کلی گفت....
اگه اولین پست منو تو صفحه ی دو خونده باشید اونجا بیشتر توضیح دادم

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ بعد از ظهر
من آدمای با وجدان زیادی دیدم که به دین اعقاد ندارن.

این حرف شما غلطه یاس سفید.

golyas.com
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۳ بعد از ظهر
شما درست میگین ولی
به نظر من مقررات از جهت شرعی اگه کسی مقید باشه ربطی به جامعه ما یا لس آنجلس نداره مثلا یک مسلمون اگه بره توو یه کشور مسیحی نشین آیا همه قوانین دینش را فراموش میکنه
مهم اینه که ما بدونیم وظیفه فردی چیه بعد وظیفه اجتماعی

I ROBOT
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۳ بعد از ظهر

حرفتون کاملا اشتباه هست.. من مطمئنم بعدا که بزرگتر شدین خودتونم میفهمین.

حاجی بلا
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۵ بعد از ظهر
دوستان گل ..........لطفا تایپیکو منحرف نکنید..........

elnaz 90
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۵ بعد از ظهر
ببخشید اونوقت طرفتون چند سالست شما؟؟:-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-::-2-28-:

مگه فرقی می کنه چند ساله باشه عزیزم؟

Amir Mahan
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۷ بعد از ظهر
من بايد بگم كه شما متوجه يه چيزي نشندين !
خود وجدان از دين نشات ميگيره ...كسي كه واقعا ايمان داشته باشه و دينشو قبول كنه وجدان داره وكسي كه نه ...خب مسلما به احكام دينش هم انجام نمي ده و حتما وجداني نداره ديگه ....
درواقع اقا يوسف درست ميگن ...عامل دوري از اين دوستي ها و سام نگه داشتنشون همون دينه ...يا به قول شما وجدان ...ولي من ميگم هر دوش ...يعني همون خداوند !

یاس عزیز تمام حرفات درسته درسته و منم همشونو قبول دارم وهم عقیده ولی قسمت آخر صحبتهای روبوت هم بدک نیست این سالم بودن روابط بر میگرده به طرز فکر دو طرف البته در صورتی که دین ملاک ومعیار نباشه!:-2-19-::-2-19-::-2-19-:

مگه فرقی می کنه چند ساله باشه عزیزم؟

آره عزیزخیلی مهمه چون احساس وامیال انسانی تحت شرایط سنی تعریف میشه!!:-2-28-:

مهستی
۲۲ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۹ بعد از ظهر
کمتر کسی از همون اول واسه رابطه ناسالم جلو میره
همه اولش سالمن ولی به تدریج این رابطه خراب میشه
من با حرف یاسی جون مخالفم
یعنی کسی که دین نداره وجدانم نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
وجدان رو نمیشه گفت فقط افراد با دین و ایمان دارن

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۰ قبل از ظهر
یاس عزیز تمام حرفات درسته درسته و منم همشونو قبول دارم وهم عقیده ولی قسمت آخر صحبتهای روبوت هم بدک نیست این سالم بودن روابط بر میگرده به طرز فکر دو طرف البته در صورتی که دین ملاک ومعیار نباشه!:-2-19-::-2-19-::-2-19-:

نه .. صورتتون غلطه!
در صورتی که افکار دینی دو طرف فرق داشته باشه. عقایدشون در مرحله اول

و در مرحله دوم گفتم که دین اصلا این روابط دوستی رو محدود نکرده. یعنی ده ها راه گذاشته برای شرعی بودنش.

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۱ قبل از ظهر
من آدمای با وجدان زیادی دیدم که به دین اعقاد ندارن.

این حرف شما غلطه یاس سفید.
از نظر من دين به معناي مسلمون بودن و يا مسيحي نيست ...بلكه يه معناي ايمان قلبيه ...شما بايد ببينيد معنا چيه بعد...كسي كه وجدان داره يه ايماني هم مسلا توني قلبش داره كه از چيزاي بد پرهيز ميكنه ....
براي همين هم ميگم ربط داره ...فكر كنم سرچشمه ي تمام ايمان و اعتقادات خداست ...سرچشمه ي همه چي خداست ...
براي همين بهتره پرهيز كزد...به هر حال همه مثل شما اون قدرت كافي رو ندارن تا روابط رو سالم نگه دارن ...متاسفانه اين اتفاق داره توي جامعه ي ما شديد تر ميشه و شكست ها هم بيشتر ...

m2reza
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ قبل از ظهر
هر كسي به طرف جنس مخافش كشيده ميشه يه رابطه خاصي نسبت بهش دست مي ده حتي كسي كه تاحالا با موفق نشده رابطه بر قرار كنه حالا به دلايل خاصي شايد ترس، دين، ايمان به خدا، هر چيز
درسته بعضيا مي گن ما از پسرا يا دخترا بدمون مياد چرا؟ چون نمي تونن اعتماد كنن و اطرافشون خيلي چيزا ديدن اما منتظرن تا يه سوژه مناسبي كه قابل اعتماد باشه بايد سراغشون يا خودشون پا پيش بزارن

چند وقت پيش رفتم از اين سخنراناي حرم پرسيد در مورد رابطه گفت: اگه واقعا بهم علاقه مند باشين و واسه آينده همديگرو مي خواين اين عشقتون شما رو به هم محرم مي كنه.

اما يه چيز ديگه تنها نبايد در مورد رابطه جنسي مقصر مردا رو دونست اگه يه خانوم خودش نخواد يه مرد به هيچ عنوان نمي تونه اونو مجبور كنه

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ قبل از ظهر
وجدان رو نمیشه گفت فقط افراد با دین و ایمان دارن[/QUOTE]

مرسی! منم همین رو گفتم.

و اینکه سن خیلی مهمه..

و برای بار نمیدونم چندم که سالم بودن دوستی حتما حتما شرع و غیر شرع نیست!1 چون اگر به این باشه دوستی این دو تن از بطن غیر شرعه!!

[QUOTE=ياس سفيد;924313]از نظر من دين به معناي مسلمون بودن و يا مسيحي نيست ...بلكه يه معناي ايمان قلبيه ...شما بايد ببينيد معنا چيه بعد...كسي كه وجدان داره يه ايماني هم مسلا توني قلبش داره كه از چيزاي بد پرهيز ميكنه ....
براي همين هم ميگم ربط داره ...فكر كنم سرچشمه ي تمام ايمان و اعتقادات خداست ...سرچشمه ي همه چي خداست ...
براي همين بهتره پرهيز كزد...به هر حال همه مثل شما اون قدرت كافي رو ندارن تا روابط رو سالم نگه دارن ...متاسفانه اين اتفاق داره توي جامعه ي ما شديد تر ميشه و شكست ها هم بيشتر ...

من کی گفتم دوستی رو میتونم سالم نگه دارم؟ مگه من از مجردات عالمم؟

حاجی بلا
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۴ قبل از ظهر
زن و مرد عین پنبه و اتیش میمونن.................

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ قبل از ظهر
اي همين بهتره پرهيز كزد...به هر حال همه مثل شما اون قدرت كافي رو ندارن تا روابط رو سالم نگه دارن ...متاسفانه اين اتفاق داره توي جامعه ي ما شديد تر ميشه و شكست ها هم بيشتر ...
چرا نمیشه نگه داشت؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
میشه
اگر هرکسی حدودشو بدونه میشه

SAGHIIIII
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۶ قبل از ظهر
هر كسي به طرف جنس مخافش كشيده ميشه يه رابطه خاصي نسبت بهش دست مي ده حتي كسي كه تاحالا با موفق نشده رابطه بر قرار كنه حالا به دلايل خاصي شايد ترس، دين، ايمان به خدا، هر چيز
درسته بعضيا مي گن ما از پسرا يا دخترا بدمون مياد چرا؟ چون نمي تونن اعتماد كنن و اطرافشون خيلي چيزا ديدن اما منتظرن تا يه سوژه مناسبي كه قابل اعتماد باشه بايد سراغشون يا خودشون پا پيش بزارن

چند وقت پيش رفتم از اين سخنراناي حرم پرسيد در مورد رابطه گفت: اگه واقعا بهم علاقه مند باشين و واسه آينده همديگرو مي خواين اين عشقتون شما رو به هم محرم مي كنه.

اما يه چيز ديگه تنها نبايد در مورد رابطه جنسي مقصر مردا رو دونست اگه يه خانوم خودش نخواد يه مرد به هيچ عنوان نمي تونه اونو مجبور كنه
به شدت تایید!!!http://www.pic4ever.com/images/47b20s0.gif

m2reza
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۷ قبل از ظهر
به نظر من نباید انقدر کلی بگید.....یعنی هیچ چیزی رو نباید کلی گفت....
اگه اولین پست منو تو صفحه ی دو خونده باشید اونجا بیشتر توضیح دادم
یک رابطه ی کنترل شده و کم خطر از ضروریات زندگی ماست و برای زندگی موفق ما تو آینده و ازدواجمون صد درصد لازمه...........

هيچ رابطه سالم سالم نيست بلاخره يه ترك باريكي وسطش مي خوره
اگه رابطه بخواد سطحي باشه پس فقط بخاطر همين چيزاست متأسفانه
اگه واقعي باشه كه عشق خودش كارش رو مي كنه كاري نداره كه كي چي گفته
دل كار خودشو مي كنه

aili
وجدان رو نمیشه گفت فقط افراد با دین و ایمان دارن

دقیقا با این حرف موافقم، انسان درست به کسی میگیم که درست و با وجدان کار کنه، حق مردمو نخوره، تو اداره فقط یکی دو ساعت کار مفید نداشته باشه و خیلی چیزای دیگه
کدوم یک از اینا رو تو جامعمون می بینین
به گفته سید جمال الدین اسد آبادی وقتی که رفته بود خارج(البته دقیق جمله ش یادم نیست، اگه کسی شکل صحیح جمله رو میدونه لطفا بگه پستمو ویرایش کنم...)
اسلام شنیدم و اسلام ندیدم(ایران)
اسلام دیدم و اسلام نشنیدم(اروپا)

I ROBOT
میشه

نه این یکی رو مخالفم! نمیشه...
حد و حدودشم بدونه....
نمیشه. اگر بشه یه مشکلی تو اون دوستی هست.

و این بحث جدایی رو میطلبه که چرا ننمیشه و این حرفا و به اینجا نمیخوره!

SAGHIIIII
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۸ قبل از ظهر
میشه
به هر حال غریضه است. یه چیز طبیعیه. اگه نباشه غیر عادیه. وقتی میدونیم آخرش اینطوری میشه از اول نباید باشه. این دوستی ها از ریشه خرابه. وقتی طرف میدونه نمیتونه تحمل کنه نباید دنبال دوستی بره.

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۰ قبل از ظهر
از نظر من دين به معناي مسلمون بودن و يا مسيحي نيست ...بلكه يه معناي ايمان قلبيه ...شما بايد ببينيد معنا چيه بعد...كسي كه وجدان داره يه ايماني هم مسلا توني قلبش داره كه از چيزاي بد پرهيز ميكنه ....

حالا که شما دین رو فقط مسلمان بودن تعریف نمی کنید(که خیلی خوبه)، خوب و بد رو هم نمی تونی کلی بگی
خوب و بد برای هر کسی تعریف خاص خودشو داره

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۱ قبل از ظهر
من خودم مشکل ندارم با این روابط..جدا"..ولی بچه ها رابطه ی سالم به چی میگین؟ به رابطه ای که با پسر عمو و پسر عمتون دارین میگین رابطه ی سالم دیگه؟ که زیر نظر خانواده هاست؟ در این صورت اسمشو میذارین دوستی مثلا با جنس مخالف؟!
دوست پسر یه اصطلاح شده تو حرفای ماها اصلا"! بیخودی خودمونو درگیر کلمات نکنیم!
درضمن اونایی که میگن با ارتباط سالم زیر نظر حانواده ها مخالف نیشتیم! پدر مادر کدومتون اجازه میدن با یه پسر غریبه دوست شین و بیرون برین و مثلا حرف بزنین؟!

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۲ قبل از ظهر
به هر حال غریضه است. یه چیز طبیعیه. اگه نباشه غیر عادیه. وقتی میدونیم آخرش اینطوری میشه از اول نباید باشه. این دوستی ها از ریشه خرابه. وقتی طرف میدونه نمیتونه تحمل کنه نباید دنبال دوستی بره.
آره
نمیشه گفت نیست
ولی هم ی رابطه ها که به عشق ختم نمیشن

I ROBOT

مشکل همینه ..

لزومی به کنترلش نیست! البته از نظر من و افرادی که با من هم عقیده ان.

اگر اینجور که شما میگین حساب کنیم همه دخترا باید با دخترا باشن و پسرا با پسرا تا 27 28 سالگی که ازدواج کنند.
یعنی یک مرد بدون هیچ اطلاعی از دختر و جنس دختر با یک دختر بدون هیچ اطلاع و آنشایی از پسر و جنس یک پسر!!

مثل حرف اون استاد بزرگ میمونه(استاد دادگران..استاد دانگاه تهران: که جوونای ما رو 20 سال 25 سال نگهشون میدارن بعد میان تو دانشگاه بهشون واحد تنظیم خانواده میدن !! یعنی یک غبار 20 ساله رو میخوان بردارن! اونم با هفته یا 2 ساعت!!

اینم نیمه آدم بدون هیچی بره سره زندگی

m2reza
ولي خوب ميدونين اگه زن و مرد نامحرم براي شهوت باهم شوخي كنن و بخندن براي هر حرف هزار سال در جهنم در عذاب خواهند بود

ببينيد اين چيزي كه شما گفتيد يه جور نياز كه اگه فردي نداشته باشه يه نوع مريضي به حساب مياد

اگه نتوونن اين نيازو ارضاء كنن ضررش خيلي بيشتر

اينجا سولا پيش مياد كه به سلامت بايد فكر كرد يا اسلام؟

مهستی
میشه
توی جامعه و دنیای امروز خیلی خیلی کم یش میاد
توی این جامعه الان خیلی کم وجود داره که یه رابطه سالم باشه
و یه چیزه طبیعیه تقریبا و غریضی

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ قبل از ظهر
نه .. صورتتون غلطه!
در صورتی که افکار دینی دو طرف فرق داشته باشه. عقایدشون در مرحله اول

و در مرحله دوم گفتم که دین اصلا این روابط دوستی رو محدود نکرده. یعنی ده ها راه گذاشته برای شرعی بودنش.

شما پسرید من هم پسرم و تقریباً هم شرایط و هم سن(منظورم بیشتر از خیلیا که تو تاپیکن) و منو تو خیلی خوب میدونیم که این روابط از اول هم اشتباه حالا چه دین داشته باشیم چه نداشتته باشیم چون یه اهریمنی به نام شیطان وجود داره و من کاملاً حسش کردم. این روابط اگر چه از نظر شرعی هم موردی نداشته باشه که اشتباه محضه از نظر عاطفی و احساسی انسان و خرد و پژمرده میکنه داغون میشی این یک حقیقت تلخ ولی باید پذیرفت.
سر صحبتم با همست.

m2reza
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۴ قبل از ظهر

اين يه امر غير ممكنه

امكان نداره وقتي روزي با هزار نفراز جنس مخالف برخورد مي كني باهاشو رابطه نداشته باشي

نمي شه چشاتو تو جامعه ببندي واسه اينكه نمي توني جلو حد خودتو بگيري

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۵ قبل از ظهر
حالا که شما دین رو فقط مسلمان بودن تعریف نمی کنید(که خیلی خوبه)، خوب و بد رو هم نمی تونی کلی بگی
خوب و بد برای هر کسی تعریف خاص خودشو داره
كاملاقبول دارم ايلي جان !
.ليمن نظرمو گفتم و دارم چيزايي رو كه ميبينم رو ميگم ...من ميگم متاسفانه بعضي از دوستيا يا بهتره بگم اكثرشون سالم نموندن و مردم با شكست از هر نظر مواجه شدن ..خب چرا از اول دوست ميشن كه شكست بخورن ؟بهتر نيست ريشه اشو از بين برد ؟

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۶ قبل از ظهر
شما پسرید من هم پسرم و تقریباً هم شرایط و هم سن(منظورم بیشتر از خیلیا که تو تاپیکن) و منو تو خیلی خوب میدونیم که این روابط از اول هم اشتباه حالا چه دین داشته باشیم چه نداشتته باشیم چون یه اهریمنی به نام شیطان وجود داره و من کاملاً حسش کردم. این روابط اگر چه از نظر شرعی هم موردی نداشته باشه که اشتباه محضه از نظر عاطفی و احساسی انسان و خرد و پژمرده میکنه داغون میشی این یک حقیقت تلخ ولی باید پذیرفت.
سر صحبتم با همست.

درسته هم سنیم و پسریم
اما با تک تک کلماتت غریبم

و اصلا چیزایی رو میگی اعتقاد بهش ندارم!!

و انیکه مثل پست اولم میگم این دوستی ها زیباست... و قشنگه.. و باید باشه!!

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ قبل از ظهر
آره عزیزخیلی مهمه چون احساس وامیال انسانی تحت شرایط سنی تعریف میشه!!:-2-28-:

خوب منم تو پست اولم گفتم مسلما دوستی تو دوران راهنمایی و دبیرستان فقط از روی هوسه کسی با پاک بودن و ایناش کاری نداره به نظرم کسی که به سن ازدواج برسه برای قبل از ازدواجش می تونه یه دوستیه سالم داشته باشه البته کاری ندارم که سالم برا هرکس یه تعریفی داره و اون دوستیه سالمم همه نمی تونن داشته باشن در کل به نظرم اگه تو سن مناسب و زیر نظر خوانواده ها باشه می شه سالم بمونه

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۷ قبل از ظهر
سر صحبتم با همست.

دقيقا !!!!!!!!!!!حرف من هم همينه !!!ممنون ....موضوع نفسمونه ...كه خيليا نمي تونن بر اون غلبه كنن ...چون چيزي به نام شيطان هميشه كنار ما نشسته !!!

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ قبل از ظهر
یه چیزی می گم عقیده ی کلی منه
دو نفر آزادن هر طوری که میخوان با هم رابطه داشته باشن(سالم یا ناسالم، خوب یا بد باتعریفایی که هر کسی داره)، و تا زمانی که این رابطه به حریم جامعه ی من(مثلا وقتی یه بچه ی پنج ساله میاد تو خیابون، هرصحنه ای رو نبینه....) و به حریم و افکار شخصی من یا هر کس دیگه ای آسیب نرسونه و توهین نکنه به نظر من مشکلی نداره...

مهستی
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ قبل از ظهر
ببينيد اين چيزي كه شما گفتيد يه جور نياز كه اگه فردي نداشته باشه يه نوع مريضي به حساب مياد

اگه نتوونن اين نيازو ارضاء كنن ضررش خيلي بيشتر

اينجا سولا پيش مياد كه به سلامت بايد فكر كرد يا اسلام؟
سلامت رو فدای چی می خوای بکنی؟
این نیاز به چه ارزشی ارضا بشه؟

حاجی بلا
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۹ قبل از ظهر
منم میتونم بگم اخر عاقبت این دوسی ها شکست عاطفی...........عادت ..وابستگی...وخیلی چیزهای دیگه.......نظر همتون درسته........خانه از پای بست ویرانه........فقط باید بری سمت خدا ..تا از هر چیزی در امان باشی

targol
خب من هم موافقم هم مخالف
اولا که خودم به همه پیشنهاد میکنم که حداقل واسه یه بارم شده دوستی با جنس مخالفو تجربه کنن چون واقعا تجربه های خوبی به دست میارن که بعدا تو شناخت ادما بهشون کمک میکنه ولی نه اینکه این رابطه بیشتر از دوستیه معمولی باشه چون به دردسرش نمیرزه
در ضمن اینم بگم که خریت محضه اگه ادم بخواد با gfیا bf ازدواج کنه

I ROBOT
من خودم مشکل ندارم با این روابط..جدا"..ولی بچه ها رابطه ی سالم به چی میگین؟ به رابطه ای که با پسر عمو و پسر عمتون دارین میگین رابطه ی سالم دیگه؟ که زیر نظر خانواده هاست؟ در این صورت اسمشو میذارین دوستی مثلا با جنس مخالف؟!
درضمن اونایی که میگن با ارتباط سالم زیر نظر حانواده ها مخالف نیشتیم! پدر مادر کدومتون اجازه میدن با یه پسر غریبه دوست شین و بیرون برین و مثلا حرف بزنین؟!

به ..دختر عموی من.. دوستان دانشگاهیم. دختر دایی من. و دختی که الان باهاش دوست هستم چنین اجازه ای داده شده!!
و خیلی بیشتر از این حرفا هم اجازه داده میشه!! (خیلی موقع ها رسما اجازه داده نیشه اما پیه چیزی رو بگم همه بدونین.

پدر و مادر (اکثرا مادرا) مطمئن باشین میفهمن... همه چی رو میفهمن حتی اگه نگین بهشون!! و مطمئن باشین جزییات رو شاید نفهمن اما دوستی هاتون رو حتما میفهمن!! و مخفیانه نگهبان شما هستند

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ قبل از ظهر

من خیلی از خانواده ها رو دیدم که این اجاز رو می دن البته قبول دارم که شاید تعدادشون خیلی کم باشه اما هست مثل خانواده ی خودم البته منظورم اون دوستیه فامیلیو اینا نیست

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۱ قبل از ظهر
منم میتونم بگم اخر عاقبت این دوسی ها شکست عاطفی...........عادت ..وابستگی...وخیلی چیزهای دیگه.......نظر همتون درسته........خانه از پای بست ویرانه........فقط باید بری سمت خدا ..تا از هر چیزی در امان باشی

یک مثال تمثییل شدیدالحن بود!!

نه دوست من . همشه هم همه چی مثل رمانهای تلخ تموم نمیشه.!

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۳ قبل از ظهر
كاملاقبول دارم ايلي جان !
.ليمن نظرمو گفتم و دارم چيزايي رو كه ميبينم رو ميگم ...من ميگم متاسفانه بعضي از دوستيا يا بهتره بگم اكثرشون سالم نموندن و مردم با شكست از هر نظر مواجه شدن ..خب چرا از اول دوست ميشن كه شكست بخورن ؟بهتر نيست ريشه اشو از بين برد ؟

ببین عزیزم افراط و تفریط در هر چیزی بده
ولی وقتی میای یه رابطه رو به افراط می کشونی بیشتر آسیب میبینی کاری به تعاریف و اعتقادات هر کسی ندارم، اینو کلی می گم افراط و عدم کنترل در این رابطه ها بجای نتایج مثبت عوارض شدید عاطفی به بار میاره و البته خیلی چیزای دیگه...............

sharmin.r
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۵ قبل از ظهر
خوب يا بد
سالم يا ناسالم
من كه تا حالا نخواستم تجربه اش كنم
اما به نظرم لازمه كه از عقايد و ديدگاه هاي جنس مخالف آگاه بود حالا ديگه چه جوريشو نمي دونم
اينم هست كه هركسي داراي ويژگي هاي اخلاقي مختص به خودشه پس رابطه هم كاري از پيش نمي بره
من واقعا نيدونم كي درست ميگه
اما فكر كنم پسرا ترجيح ميدن با كسي ازدواج كنن كه قبلا چنين روابطي نداشته
من مصداق اينو كه ميگم به كرات ديدم اونم از كسايي كه...

بارونک
سلام سلام
خب منم بگم دیگه!
من هیچ نوع رابطه عاشقونه ای با کسی ندارم و اینو کلا جزو افتخاراتم میدونم:-2-16-:
اما دوستام که پسر باشن زیادن...خیلی هم دوستیم...اما عاشقونه اصلا!
در ضمن عمرا این چیزها شخصیت ادمها رو به وجود نمیاره و خودم شخصا نظرم اینه کسی که بخواد با این طور حرکات فکر کنه که با شخصیت و این حرفها...متاسفانه از همه بدتره!

I ROBOT
دو نفر آزادن هر طوری که میخوان با هم رابطه داشته باشن(سالم یا ناسالم، خوب یا بد باتعریفایی که هر کسی داره)، و تا زمانی که این رابطه به حریم جامعه ی من(مثلا وقتی یه بچه ی پنج ساله میاد تو خیابون، هرصحنه ای رو نبینه....) و به حریم و افکار شخصی من یا هر کس دیگه ای آسیب نرسونه و توهین نکنه به نظر من مشکلی نداره...

پسر! با چه کلمات ساده ای بهترین حرف این تاپیک رو زد!! :-2-16-::-2-16-:

abby7
در این مورد زیاد فکر کردم میدونید به عقیده ی من نباید دختر وپسر از هم منع بشن چون نمیشه این یه یل کاملا طبیعیه اما در ایران اکثر نمونه هایی که مشاهده میشن با پایان بدی همراهن قبول کنین که بیشتر دختره که این میون اسیب میبینه کلا دختر از هر نظر اسیب پذیر تره
شیوه ای که دخترا وپسرا در ایران به کار گرفتن مسخره اس تو با کسی دوست میشی که نه میدونی کیه ونه میدونی چه طور ادمیه ودر چه خانوادهای بزرگشده همین طوری باهاش دوست میشی اون طرفم از تو هویت خودشه مخفی میکنه بعد تا تو بیای بفهمی کلی اسیب میبینی و ممکنه خیلی اتفاقات دیگه بیفته برات
در ضمن معمولا در این طور رابطه ها اخرش یه دلبستگی صورت میگیره که بازم در این مورد دختر اسیب میبینه
ما میبینیم در کشور های اروپایی این اتفاق از اب خوردن ساده تر و معمولی تره اما فراموش نکنید ما در این کشور زندگی میکنیم وقراره با فردی در همین کشور دوست شیم و هر چه قدرم اروپایی باشیم اخرش ما ایرانی هستیم پس با تفاصیل بهتره سراغ این کارا نریم که جز دل بستگی ومشغول شدن فکر ودر نهایت اسیب فکری وبعضا جسمی چیز دیگه ای رو در بر ندارد اینه که منت با خودم قسم خوردم که هرگز خودمو واحساسمو ودلمو لگد مال نکنم میخوام بکر باشم برای کسی که قراره یه عمر باهاش باشم ومیخوام وجدانم اروم باشه

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۷ قبل از ظهر
خوب يا بد
سالم يا ناسالم
من كه تا حالا نخواستم تجربه اش كنم
اما به نظرم لازمه كه از عقايد و ديدگاه هاي جنس مخالف آگاه بود حالا ديگه چه جوريشو نمي دونم
اينم هست كه هركسي داراي ويژگي هاي اخلاقي مختص به خودشه پس رابطه هم كاري از پيش نمي بره
من واقعا نيدونم كي درست ميگه
اما فكر كنم پسرا ترجيح ميدن با كسي ازدواج كنن كه قبلا چنين روابطي نداشته
من مصداق اينو كه ميگم به كرات ديدم اونم از كسايي كه...

متاسفانه... حق کاملا با شماست توی این جملات...

پروانه!
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۷ قبل از ظهر
اوه اوه چه بازار بحث داغه!
دوستی جنس مخالف که اینهمه موضع گیری نداره
هر کس یه جوری فکر میکنه
بستگی داره به نیت دو طرف و اساس و پایه دوستی و شرایط سنی و بلوغ فکری و...

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۸ قبل از ظهر
سلام سلام
خب منم بگم دیگه!
من هیچ نوع رابطه عاشقونه ای با کسی ندارم و اینو کلا جزو افتخاراتم میدونم:-2-16-:
اما دوستام که پسر باشن زیادن...خیلی هم دوستیم...اما عاشقونه اصلا!
در ضمن عمرا این چیزها شخصیت ادمها رو به وجود نمیاره و خودم شخصا نظرم اینه کسی که بخواد با این طور حرکات فکر کنه که با شخصیت و این حرفها...متاسفانه از همه بدتره!
ذقیقاموافق و دقیقا مثل تو

yase sefid
اين كه ميگي حتما بايد تجربه كرد رو قبول ندارم ...خيليا هستن كه تجربه نكردن و الآن خوشبختن نمونه اش خاله و عمه و دايي و مامان و بابام و مامان بزرگ و بابا بزرگو ...هر چيزي رو نبايد تجربه كرد به نظرمن !هر ريسكي رو نبايد كرد چون واقعا نمي ارزه !!!
البته اين نظر منه ...نظر همتون قابل احترام اما اين كه ميگين بايد تجربه كرد رو قبول ندارم ....

s_donia323
مشکل همینه ..

لزومی به کنترلش نیست! البته از نظر من و افرادی که با من هم عقیده ان.

اگر اینجور که شما میگین حساب کنیم همه دخترا باید با دخترا باشن و پسرا با پسرا تا 27 28 سالگی که ازدواج کنند.

با این قسمت از حرفتون که میگین نیاز به کنترلش نیست مخالفم.
شما در واقع دارید از فرهنگ غربی حرف میزنید
براي مثال در جوامع غربي ارتباط ميان دو جنس مخالف به خود فرد سپرده شده است و عواقب اين آزاديِ ارتباط نيز در آمارهاي ارايه شده از افزايش ميزان طلاق، فرار کودکان و نوجوانان از خانه، بي بند وباري اخلاقي و ... کاملا مشهوده.

aili
به ..دختر عموی من.. دوستان دانشگاهیم. دختر دایی من. و دختی که الان باهاش دوست هستم چنین اجازه ای داده شده!!
و خیلی بیشتر از این حرفا هم اجازه داده میشه!! (خیلی موقع ها رسما اجازه داده نیشه اما پیه چیزی رو بگم همه بدونین.

پدر و مادر (اکثرا مادرا) مطمئن باشین میفهمن... همه چی رو میفهمن حتی اگه نگین بهشون!! و مطمئن باشین جزییات رو شاید نفهمن اما دوستی هاتون رو حتما میفهمن!! و مخفیانه نگهبان شما هستند

خب من هم موافقم هم مخالف
اولا که خودم به همه پیشنهاد میکنم که حداقل واسه یه بارم شده دوستی با جنس مخالفو تجربه کنن چون واقعا تجربه های خوبی به دست میارن که بعدا تو شناخت ادما بهشون کمک میکنه ولی نه اینکه این رابطه بیشتر از دوستیه معمولی باشه چون به دردسرش نمیرزه
در ضمن اینم بگم که خریت محضه اگه ادم بخواد با gfیا bf ازدواج کنه

جمله های اولی رو قبول دارم ولی آخری رو نه
بله نباید با دوست سن نوجوونی تون ازدواج کنید
ولی به نطرم بهترین نوع ازدواج اونیه که با کسی که باهاش یه مدت رابطه داشتید(به شرطی که این رابطه در زمانی باشه که به بلوغ نسبی فکری رسیده باشید، و هر دو طرف شرایط مناسب ازدواجو داشته باشن.....)ازدواج کنیم

مهستی
پسر! با چه کلمات ساده ای بهترین حرف این تاپیک رو زد!! :-2-16-::-2-16-:
دختره:-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-:
منم حرفش رو قبول دارم

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۰ قبل از ظهر
براي مثال در جوامع غربي ارتباط ميان دو جنس مخالف به خود فرد سپرده شده است و عواقب اين آزاديِ ارتباط نيز در آمارهاي ارايه شده از افزايش ميزان طلاق، فرار کودکان و نوجوانان از خانه، بي بند وباري اخلاقي و ... کاملا مشهوده.

این فرهنگ غربی به نظر من اگر با فرهنگ ما فرهنگیزه بشن!!
کاملا درست و خوب از آب در میاد.

ما ایرانی ها وجدان مون رو هنوز درست نگه داشتیم.

مهستی
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۱ قبل از ظهر
اين كه ميگي حتما بايد تجربه كرد رو قبول ندارم ...خيليا هستن كه تجربه نكردن و الآن خوشبختن نمونه اش خاله و عمه و دايي و مامان و بابام و مامان بزرگ و بابا بزرگو ...هر چيزي رو نبايد تجربه كرد به نظرمن !هر ريسكي رو نبايد كرد چون واقعا نمي ارزه !!!
البته اين نظر منه ...نظر همتون قابل احترام اما اين كه ميگين بايد تجربه كرد رو قبول ندارم ....
حرفت رو کاملا قبول دارم
ولی اون دوره
دوره ی مامان و بابات خیلی با این دوره متفاوته
البته اینو کاملا قبول دارم که کاملا نیازی نیست تجربه کرد تا خوشبخت شد

abby7
یک مثال تمثییل شدیدالحن بود!!

نه دوست من . همشه هم همه چی مثل رمانهای تلخ تموم نمیشه.!

اتفاقا رمانا خوب تموم میشن واشتباهات جبران ناپذیر جبران میشن از رمان بیان بیرون همیشه حقیت اون طوری که فکر میکنی پیش نمیره یعنی بیشتر وقتا من مثال های زیادیش رو دیدم که اینطور شدن

sanaz14

این دوستانی که میگین احتمالا" تو محدوده ی سنی من نیستن!
در ضمن این خانواده هایی که شما میگین به نظرم کمن! شماتو جامعه نگاه کن میبینی که اکثر پدرومادر ها مخالفن! و بعضی وقتها برخوردها هم شدید میشه!
ولی باا ون قسمتی که گفتین پدر و مادر ها میفهمن موافقم.
خیلی خیلی باهات مخالفم!
قرار نیست همه رو با یه چوب روند!
تازه اگر قرار بود همه بریم فقط به طرف خدا بریم خدا این احساس نیاز رو تو موجودات قرار نمیداد که!

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ قبل از ظهر
قربون دهنت دني !!!!!!!چرا زودتر نيومدي دختر ؟كاملا موافقم باهات !

sharmin.r
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ قبل از ظهر
در این مورد زیاد فکر کردم میدونید به عقیده ی من نباید دختر وپسر از هم منع بشن چون نمیشه این یه یل کاملا طبیعیه اما در ایران اکثر نمونه هایی که مشاهده میشن با پایان بدی همراهن قبول کنین که بیشتر دختره که این میون اسیب میبینه کلا دختر از هر نظر اسیب پذیر تره
شیوه ای که دخترا وپسرا در ایران به کار گرفتن مسخره اس تو با کسی دوست میشی که نه میدونی کیه ونه میدونی چه طور ادمیه ودر چه خانوادهای بزرگشده همین طوری باهاش دوست میشی اون طرفم از تو هویت خودشه مخفی میکنه بعد تا تو بیای بفهمی کلی اسیب میبینی و ممکنه خیلی اتفاقات دیگه بیفته برات
در ضمن معمولا در این طور رابطه ها اخرش یه دلبستگی صورت میگیره که بازم در این مورد دختر اسیب میبینه
ما میبینیم در کشور های اروپایی این اتفاق از اب خوردن ساده تر و معمولی تره اما فراموش نکنید ما در این کشور زندگی میکنیم وقراره با فردی در همین کشور دوست شیم و هر چه قدرم اروپایی باشیم اخرش ما ایرانی هستیم پس با تفاصیل بهتره سراغ این کارا نریم که جز دل بستگی ومشغول شدن فکر ودر نهایت اسیب فکری وبعضا جسمی چیز دیگه ای رو در بر ندارد اینه که منت با خودم قسم خوردم که هرگز خودمو واحساسمو ودلمو لگد مال نکنم میخوام بکر باشم برای کسی که قراره یه عمر باهاش باشم ومیخوام وجدانم اروم باشه
منم دوست دارم بكر بكر باشم براش
مي خوام تموم عشقمو نسارش كنم حتي اگه...
من تلاشمو ميكنم ديگه بقيه اش دست من نيست فقط مي تونم توكل كنم اين و نه تنها در اين مورد بلكه در تمام موارد زندگيم انجام ميدم only doing your best

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۳ قبل از ظهر
اصولا این جور دوستیا نه درسته نه آخر عاقبت داره.توش هم دختر و پسر هر دو صدمه می بینن.مخصوصا دخترا.در مورد هر دوشون هم چه از نظر احساسی ،روانی ،جسمی و ... آسیب می بینن.این جور آدما در آینده هم نسبت به همه بدبینن و نمی تونن اعتماد کنن چون خودشون...!
به نظر من اگه دخترا می فهمیدن چه ارزش و منزلتی دارن ، قدر خودشون رو می دونستن و اصلا خودشون رو در حد این جور روابط و دوستی ها پایین نمی آوردن.

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۵ قبل از ظهر

آیلی مسلماً تا حال نشده یکی یه مدت زیاد بیاد توی زندگیت نفست بشه همه ی دارو ندارت بشه عمرت بشه بعد یه دفعه ای بره پشت سرشم نگاه نکنه چه حالی میشی؟؟؟ نمیدونم چند سالته ولی از خدا میخوام هیچوقت تجربش نکنی نه برای تو نه برای هیچ کس دیگه ای . من داداش کوشولو شماهام ولی سنم یه کوچولو بیشتر من از نزدیک حسش کردم نابود کنندس. عمراً پسر به شادی و خنده رویی من میدیدی ولی الان.......................................... .................

مهستی
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۵ قبل از ظهر
خیلی خیلی باهات مخالفم!
قرار نیست همه رو با یه چوب روند!
تازه اگر قرار بود همه بریم فقط به طرف خدا بریم خدا این احساس نیاز رو تو موجودات قرار نمیداد که!
کاملا مخالفم
خدا این احساسو قرار نداده که ازش استفادخ نادرست داشته باشیم
الان توی این جامعه که هتون می بینید کمتر رابطه ای درسته و الان از احساسات خیلیا سوئ استفاده میشه خیلیا خرد می شن و خیلیا هم به منجلاب کشیده می شن
نمیگم همش چون همه رابطه ها این طور نیست

پروانه!
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ قبل از ظهر

ازدواج سنتی واسه نسل های قبل بوده نه واسه نسل ما!
دیگه تو این دوره و با اینهمه رشد و پیشرفت ازدواج سنتی چندان پسندیده نیست،نه اینکه بگم بد باشه ها شاید خیلی وقت ها هم عالی باشه ولی واسه جوونای امروزی خیلی خوب جواب نمیده

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۶ قبل از ظهر
اصولا این جور دوستیا نه درسته نه آخر عاقبت داره.توش هم دختر و پسر هر دو صدمه می بینن.مخصوصا دخترا.در مورد هر دوشون هم چه از نظر احساسی ،روانی ،جسمی و ... آسیب می بینن.این جور آدما در آینده هم نسبت به همه بدبینن و نمی تونن اعتماد کنن چون خودشون...!
به نظر من اگه دخترا می فهمیدن چه ارزش و منزلتی دارن ، قدر خودشون رو می دونستن و اصلا خودشون رو در حد این جور روابط و دوستی ها پایین نمی آوردن.
موافقم
ولی چرا باید روابط شامل مسائل احساسی باشه

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۷ قبل از ظهر
منم دوست دارم بكر بكر باشم براش
مي خوام تموم عشقمو نسارش كنم حتي اگه...
من تلاشمو ميكنم ديگه بقيه اش دست من نيست فقط مي تونم توكل كنم اين و نه تنها در اين مورد بلكه در تمام موارد زندگيم انجام ميدم only doing your best

کاملا حق با توئه تو از طرف مقابلت چه توقعی داری مسلمه که اونم از تو همین توقع رو داره وقتی قلبت دست نخوردست وقتی اون اولین کسیه که تو بهش فکر میکنی همه چی عوض میشه خیلی کارا میتونی بکنی
فقط اون ادم باید با لیاقت باشه

مهستی
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ قبل از ظهر
موافقم
این غریضی و طبیعیه
دخترا اکثرا احساسی برخورد می کنن

sanaz14
کاملا مخالفم
خدا این احساسو قرار نداده که ازش استفادخ نادرست داشته باشیم
الان توی این جامعه که هتون می بینید کمتر رابطه ای درسته و الان از احساسات خیلیا سوئ استفاده میشه خیلیا خرد می شن و خیلیا هم به منجلاب کشیده می شن
نمیگم همش چون همه رابطه ها این طور نیست
منم نگفتم استفاده ی نادرست و نامشروع!
اون دوستمون گفته بود فقط وفقط باید به سمت خدا رفت که من مخالفم!

I ROBOT
دختره:-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-:
منم حرفش رو قبول دارم

پسر یک اصطلاحه عزیز.

oh boy! پسر!!
یعنی واو!:-2-15-::-2-15-:

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ قبل از ظهر

عزیزم تو خیلی منفی فکر می کنی دوستی تو سن ازدواج بد نیست البته به شرطی که 2 طرف رعایت کنن مسائل و اگر رعایت نکنن امکانش هست بعد از ازدواج مشکل پیدا کنن یا بهم شک کنن اما من توی نزدیکانم زیاد دیدم باهم دوست بودن و ازدواج کردن الانم خیلی خوشبختن

s_donia323
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ قبل از ظهر
این فرهنگ غربی به نظر من اگر با فرهنگ ما فرهنگیزه بشن!!
کاملا درست و خوب از آب در میاد.

ما ایرانی ها وجدان مون رو هنوز درست نگه داشتیم.

نه من اصلا در این مورد تقلید از فرهنگ غربی رو درست نمیدونم وقبولشم ندارم
ما ایرانی هاهم آدمیم وهر لحظه در شرایط مختلف ممکنه کارهای وحشتناکی انجام بدیم ربطی به وجدان نداره

قربون دهنت دني !!!!!!!چرا زودتر نيومدي دختر ؟كاملا موافقم باهات !
چاکریم :-2-02-:همین ورا بودم.......

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۰ قبل از ظهر
آیلی مسلماً تا حال نشده یکی یه مدت زیاد بیاد توی زندگیت نفست بشه همه ی دارو ندارت بشه عمرت بشه بعد یه دفعه ای بره پشت سرشم نگاه نکنه چه حالی میشی؟؟؟ نمیدونم چند سالته ولی از خدا میخوام هیچوقت تجربش نکنی نه برای تو نه برای هیچ کس دیگه ای . من داداش کوشولو شماهام ولی سنم یه کوچولو بیشتر من از نزدیک حسش کردم نابود کنندس. عمراً پسر به شادی و خنده رویی من میدیدی ولی الان.......................................... .................

اونوقت اینجور شد که شما فهمیدی شیطان وجود داره.. قبلش وجود نداشت؟:-2-15-:

aili
[QUOTE=sanaz14;924425]این دوستانی که میگین احتمالا" تو محدوده ی سنی من نیستن!
در ضمن این خانواده هایی که شما میگین به نظرم کمن! شماتو جامعه نگاه کن میبینی که اکثر پدرومادر ها مخالفن! و بعضی وقتها برخوردها هم شدید میشه!
ولی باا ون قسمتی که گفتین پدر و مادر ها میفهمن موافقم.

میدونی چرا خانواده ها تو این سن باهات مخالفت می کنن؟؟ اگه منم مادر بشم بچه مو تنبیه نمی کنم برای این مسائل ولی خیلی کنترلش می کنم راهنماییش می کنم
چون تو این سنین بچه ها به دلیل کم تجربگی و احساسات شدید کنترل درستی روی رفتارشون ندارن و ممکنه خیلی این روابط براشون آسیب زا باشه.....

maryammmmmm6
البته توی کشورهای اروپایی مثل این جا نیست که می شنویم یکی با چندین نفر دوسته . ممکنه چندین دوست معمولی از جنس مخالف داشته باشن اما مثلا دوست دختر یا دوست پسرشون تا زمانی که باهاشن یکیه. مادر و پدر طرف هم می دونن. یعنی دلیلی برای پنهان کاری نیست. هر دو طرف هم شناخت کافی دارن.البته من به هیچ وجه هیچ جوری این جور مسائل رو تایید نمی کنم اما کاش...اگه مخصوصا این جور دخترای ما با مادرشون دوست بودن...اگه این پنهان کاریه نبود...

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۱ قبل از ظهر
نه من اصلا در این مورد تقلید از فرهنگ غربی رو درست نمیدونم وقبولشم ندارم
ما ایرانی هاهم آدمیم وهر لحظه در شرایط مختلف ممکنه کارهای وحشتناکی انجام بدیم ربطی به وجدان نداره

چاکریم :-2-02-:همین ورا بودم.......

شما اگر قدرت وجدان رو انقدر کم میدونی.
من حرفی ندارم!

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۲ قبل از ظهر
این که شما وابسته شدین تقصیر دوستتون نبوده که!
تقصیر احساساتی بودن شماست! شاید اون بعضی از اخلاقای شمارو نمیپسندیده یا خودشم درگیر کس دیگه بوده! در ضمن دوستتون هیچ تعهد قانونی که به شما نداده بوده!
به نظرم نباید انقدر احساساتی برخود کرد!

REAL LOVE
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۲ قبل از ظهر
چرا شماها جنبه های منفیشو میبینید؟؟؟؟؟؟؟
بد نیست یکم به جنبه های مثبتش فکر کنید.....که فقط چند نفر اینطور بودن....
دورو بر من خیلی ها بودن که ده ساله دوست بودن و ازدواج موفقی هم دارن....
منم آرزومه که اینطور باشه زندگیم...
این چیزا هم که میگین شکست عاطفی و.... همه اغلب مال دوستی های راهنمایی و دبیرستانی هست....
دوستی معمولی چرا میگین نمیشه داشت؟؟؟؟؟؟پس اینایی که اینجا با هم دوستیم کجای راهن؟؟؟؟ رابطه های شما اینجا مشکلی داره؟؟؟؟؟؟؟
دوستی های معمولی که داشتم ولی عشق نه..... و بیصبرانه منتظر رسیدنشم که امیدوارم از همین شناخت خودم باشه....

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۳ قبل از ظهر
البته توی کشورهای اروپایی مثل این جا نیست که می شنویم یکی با چندین نفر دوسته . ممکنه چندین دوست معمولی از جنس مخالف داشته باشن اما مثلا دوست دختر یا دوست پسرشون تا زمانی که باهاشن یکیه. مادر و پدر طرف هم می دونن. یعنی دلیلی برای پنهان کاری نیست. هر دو طرف هم شناخت کافی دارن.البته من به هیچ وجه هیچ جوری این جور مسائل رو تایید نمی کنم اما کاش...اگه مخصوصا این جور دخترای ما با مادرشون دوست بودن...اگه این پنهان کاریه نبود...

این رو بگم تو کشورهای خارجی هم این موضوع که پدر و مادر طرف نمیدونن هم هستا...
البته کم. بر عکس انیجا!!

و من بر عکس شما این مسائل رو کاملا تایید میکنم!:-2-27-:

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۳ قبل از ظهر
دقيقا !!!!!!!!!!!حرف من هم همينه !!!ممنون ....موضوع نفسمونه ...كه خيليا نمي تونن بر اون غلبه كنن ...چون چيزي به نام شيطان هميشه كنار ما نشسته !!!

اون شیطون در واقع خودته بخشی از وجود تو که میتونه باعث شه همه چی رو فراموش کنی و معمولا در این بین چیزی به اسم شهوت هم پدیدار میشه وتقویت میشه هر چی بیشتر تقویتش کنی بدتر میشه انوقته که هر کار احمقانه ای انجام میشه
ازت خواهش میکنم از بعد دینیش نگاه نکن اول از نظر انسانی اثباتش کن وعلمی بعد خود به خود دینیش هم رله میشه

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ قبل از ظهر
پسر یک اصطلاحه عزیز.

oh boy! پسر!!
یعنی واو!:-2-15-::-2-15-:
مهستی جان من خودم فهمیدم منظور آرش خانو چی بود
آخه منو میشناسه

مهستی جان از شما هم مرسی به خاطر تاییدت و هم بخاطر تلاشی که می کنی تا به همه بگی من دخترم:-118-:

مهستی
این که شما وابسته شدین تقصیر دوستتون نبوده که!
تقصیر احساساتی بودن شماست! شاید اون بعضی از اخلاقای شمارو نمیپسندیده یا خودشم درگیر کس دیگه بوده! در ضمن دوستتون هیچ تعهد قانونی که به شما نداده بوده!
به نظرم نباید انقدر احساساتی برخود کرد!
عزیزم احساسات نمیاد در بزنه که خود به خود وابستگی و احساسات ممکنه به وجود بیاد و این دست من و شما هم نیست

I ROBOT
این چیزا هم که میگین شکست عاطفی و.... همه اغلب مال دوستی های راهنمایی و دبیرستانی هست....
دوستی معمولی چرا میگین نمیشه داشت؟؟؟؟؟؟پس اینایی که اینجا با هم دوستیم کجای راهن؟؟؟؟ رابطه های شما اینجا مشکلی داره؟؟؟؟؟؟؟
دوستی های معمولی که داشتم ولی عشق نه..... و بیصبرانه منتظر رسیدنشم که امیدوارم از همین شناخت خودم باشه....

خوب همه باید این افکار رو داشته باشیم!! همه!! نه فقط من و شما یک سری دیگه.

متاسفانه انیجور نیست

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۵ قبل از ظهر
عزیزم تو خیلی منفی فکر می کنی دوستی تو سن ازدواج بد نیست البته به شرطی که 2 طرف رعایت کنن مسائل و اگر رعایت نکنن امکانش هست بعد از ازدواج مشکل پیدا کنن یا بهم شک کنن اما من توی نزدیکانم زیاد دیدم باهم دوست بودن و ازدواج کردن الانم خیلی خوشبختن

احتمالاً تو شرایطش قرار نگرفتی اگه آدم خیلی احساساتی هستی اصلاً طرفش نرو که دیگه ازدواج نمی کنی!!:-2-28-::-2-28-:

dokhtare sahra
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۵ قبل از ظهر
به نظر من هم هیچ دلیلی نداره منم تا همین الان با هیچ پسری دوست نبودم اخه دلیلی نداره ادم خودشو درگیر این نوع دوستیها کنه که اخرش پشیمانی بالاخره ادم هر طور باشه وابسته میشه...............

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۶ قبل از ظهر
اون شیطون در واقع خودته بخشی از وجود تو که میتونه باعث شه همه چی رو فراموش کنی و معمولا در این بین چیزی به اسم شهوت هم پدیدار میشه وتقویت میشه هر چی بیشتر تقویتش کنی بدتر میشه انوقته که هر کار احمقانه ای انجام میشه
ازت خواهش میکنم از بعد دینیش نگاه نکن اول از نظر انسانی اثباتش کن وعلمی بعد خود به خود دینیش هم رله میشه
با جمله ی آخری شدیدا موافقم، همیشه باید اینطوری اثبات بشه، نه این که خونه رو از سقف بسازیم:-120-:

I ROBOT
عزیزم احساسات نمیاد در بزنه که خود به خود وابستگی و احساسات ممکنه به وجود بیاد و این دست من و شما هم نیست

نه اما انسان قدرت اختیار و کنترل و انتخاب داره.
از اول بستان تو دینی دارن اینو بهمون یاد میدن که این حرف شما رو نزنیم اینجا!!

maryammmmmm6
عزیزم من منفی فکر نمیکنم . من نمی گم آشنایی قبل از ازدواج نباشه اما باید این آشنایی ضمن جلسات متعدد خواستگاری و احیانا بیرون رفتن ، خرید و از این قبیل و تحت نظارت دقیق خانواده باشه.

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۷ قبل از ظهر
موافقم

چون احساس بخشی از وجود توئه و این مسائل طوری هستن که احساس تورو بیدار میکنن
ببین وقتی تو در گیر یه مسئه ریاضی هستی کاملا نا خود اگاه بخشی از مغز فعالیت میکنه که هیچ ارتباطی به احساست نداره البته ممکنه نه صد در صد چون ممکنه هزاران حس مختلف داشته باشی در حین حل اون مثل احساس کلافگی از این که نتونستی حلش کنی یا احساس خوشحالی این مکانیزم بدنیه انسانه

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۷ قبل از ظهر
من نمیدونم..... آخه مگه وابستگی بده؟؟
این وابستگی همون تکمیله!

همون حرفی که نه من نه کاربر دیگه اینجا1 کل علم روانشناسی و آدم شناسی و حتی دینی!! تاییدش کرده!!

با وابستگی مشکل داشتن دیگه از اون حرفاس!!:-2-27-:

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۸ قبل از ظهر
اصلاً روبوت خان شوما تا حالا GF داشتی؟ بعد بریم سراغ بحث!!:-2-15-::-2-15-::-2-15-::-2-15-:

kimia
عزیزم من منفی فکر نمیکنم . من نمی گم آشنایی قبل از ازدواج نباشه اما باید این آشنایی ضمن جلسات متعدد خواستگاری و احیانا بیرون رفتن ، خرید و از این قبیل و تحت نظارت دقیق خانواده باشه.
واقعا به نظرت تو چند جلسه میشه/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیشه
اصلا من ازدواج سنتیو قبول ندارم

sanaz14
بنده هم میدونم که احساسات نمیاد در بزنه!
من میگم اگه کسی احساس وابستگی به طرف مقابلش کرد تقصیر طرفش نیست! تقصیر خود فرده!
در ضمن همونطور که میشه هر چیزی مثل غریزه و ... رو کنترل کرد احساس علاقه رو هم میشه کنترل کرد!
عصبانیت هم یه احساسه ولی کنترلش می کنیم! چه طور نمیتونیم احساس دوست داشتن رو کنترل کنیم؟

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ قبل از ظهر

پریسا جون من دارم از صبح مثبت (البته نه مثبت و نه منفی بلکه واقع بینانه) نگاه می کنما:-2-15-:
برو پست های آبجیتو بخون.......:-118-:

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ قبل از ظهر
اصلاً روبوت خان شوما تا حالا GF داشتی؟ بعد بریم سراغ بحث!!:-2-15-::-2-15-::-2-15-::-2-15-:

من بهش نمیگم جی اف.
بهش میگم دو*ست ** دختر

بله.

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۱ قبل از ظهر
احتمالاً تو شرایطش قرار نگرفتی اگه آدم خیلی احساساتی هستی اصلاً طرفش نرو که دیگه ازدواج نمی کنی!!:-2-28-::-2-28-:

من دقیقا 3 ساله که تو این شرایط هستم و اگه خدا بواد تا 1 سال دیگه ام ازدواج می کنم
آدم نباید همیشه جنبه ی منفیه همه چیزو نگاه کنه

nigar_403
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۱ قبل از ظهر
بچه ها من یه سری کلی نظرامو می گم....چون خیلی تاپیک شلوغه....وقت نمیشه حرفارو بخونم..........به شدت از آرش حمایت می کنم.....خیلی زیاد

اما یه سری چیزا رو می گم...نمی دونم گفتن دوستان یانه

اول به قول دوستانمون، وجدان انسان برتر از آیین و دین و ملیت و قومیتشهه

بعد اینکه در مورد روابط دخترا و پسرا...فقط رابطه ایرانیزه اش رو بررسی می کنیم!!

چیزایی برای یه رابطه درست لازمه....اولیش بلوغ فکری دو طرفه.....
من پسر22 ساله ای رو مشناختم که از یه پسر 17ساله خیلی کمتر می فهمید...یا دخترای نوجوانی که خیلی زود خودشون رو به این وادی وارد کردن...فقط به محبت

بلوغ فکری فرد در اونجاست که فرد همه مرز هاش با خودش رو مشخص می کنه، می دونه چی می خواد و چه انتظاراتی از طرف مقابلش داره........

اما دومیش یه تعهده....یه احساس مسولیت که در بچه های نوجوون یا حتی جوون ما وجود نداره....خیلی راحت، بااین دوسته، با اون دوسته، واسش همه چی بازیچه است! فکر نمی کنه به اینکه کسی بهش اعتماد و اطمینان کرده

از رابطه جنسی گفتین.......بد نیست....یه موقع دوطرف لازمه رابطه اشون می دونن؛ به من و شما ربطی نداره..خودشون می خوان، حالا دین دارن یا ندارن، به خودشون ربط داره.

در هرصورت هرچیزی از یه رابطه جنسی تا یه گرفتن دست یا به میون آوردن یه حرف، باید مورد تایید و علاقه دوطرف باشه
بحث بعدی جامعه ماست، که به هیچ وجه نمی پذیره این رابطه رو، نمی خوان قبول کنن که باید باهاش کنار بیان

دوستای من بیشترشون یم دونن...همیشه یه مثال زدم........وقتی آبی جریان پیدا می کنه، کسی نمی تونه جلوی مسیرش رو بگیره، فقط میشه مسیر اون رو هدایت کرد و تغییر داد...

حالا تصور کنید خانواده های ایرانی با دوستی بیشتر با بچه هاشون، ازاد کردن رابطه و نظارت به رابطه فرزنداشون، به اینکه وقتی به مشکل برمی خوره، از مادر و پدرش سوال کنه، کمک بخواد، نه از یه غریبه،نه از یه همسن، ببینید چقدر می تونستن فسادی رو که روز به روز به شدتی بی سابقه داره تو ایران رواج پیدا می کنه رو بگیرن..اما جای این کار فقط محدودیت ایجاد می کنن

به دوستانی که می گن این رابطه درست نیست، غلطه باید بگم که اشتباه محضه، خیلی وقتا یه شکست عشقی، یه تجربه تلخ، یه دوستی مسخره تو خیلی از ادما باعث به وجود اومدن یه تحول تو زندگیشون میشه، یه عبرت...یه تجربه..........که ممکن بوده اون رو توی زندگی زناشویی شون تجربه کنن
حالا شما بین بد و برتر کدوم رو انتخاب می کنین.....

حالا یکی نمی خواد به خودش ربط داره..چون زندگی خودشه
در واقع هرکسی داشتن یا نداشتن دوست از جنس مخالف، اندازه رابطه اشون، اینکه می خوان چطوری تصمیم بگیرن رو خودش مشخص می کنه.

دوستی سالم هم طبق چیزایی که بالا گفتم، وقتیه که دو طرف از رابطه اشون نارضایتی نداشته باشن، چیزی به دیگری تحمیل نشه....

ببخشید پست طولانی شد........:-2-14-:همه رو یه جا زدم:-2-15-:
از آرش و آیلی عزیز...کاملا حمایت می کنم....دمتون گرم:-118-:

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۲ قبل از ظهر

مطمئنن همه ی فامیلای شوما خارجین!!!!!!!!!:-2-22-::-2-22-:

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
خوب همه باید این افکار رو داشته باشیم!! همه!! نه فقط من و شما یک سری دیگه.

متاسفانه انیجور نیست

کاملا باهات موافقم حرفت درسته همه مثل هم نیستن
خوب با این وجود راه حل شما چیه

REAL LOVE
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۳ قبل از ظهر
آیلییییییییییی:-2-28-:
من گفتم به غیر از چند نفر که منظورم بیشتر به تو و آرش بود.....افتاد؟؟؟؟؟؟؟؟دو ساعته دارم حرفای همه رو میخونم!!!!

بعدشم اغلب کسایی که اینجان و میگن تا حالا نداشتن بایدم نداشته باشن چون به سنش نرسیدن....
با دوستی های معمولی کاری ندارماااا منظورم دوست پسره که زوده براشون هنوز....

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۴ قبل از ظهر
من بهش نمیگم جی اف.
بهش میگم دو*ست ** دختر

بله.

اوهههههههههههههههههه:-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-:

ایشا لا خوشبخت بشین آرش جان ولی مراقب باش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۵ قبل از ظهر
مطمئنن همه ی فامیلای شوما خارجین!!!!!!!!!:-2-22-::-2-22-:

شما هم احتمالا در قرن 12 شمسی زندگی میکنن!!
این چه حرفیه میزنی عزیز من!!
بحث رو داری به حرفهای الکی میکشونی!:-2-15-:

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ قبل از ظهر
من دقیقا 3 ساله که تو این شرایط هستم و اگه خدا بواد تا 1 سال دیگه ام ازدواج می کنم
آدم نباید همیشه جنبه ی منفیه همه چیزو نگاه کنه

ایشالا به پای هم پیر بشین ولی یادتون باشه این فقط شرایط شماست.!!

abby7
بچه ها من یه سری کلی نظرامو می گم....چون خیلی تاپیک شلوغه....وقت نمیشه حرفارو بخونم..........به شدت از آرش حمایت می کنم.....خیلی زیاد

اما یه سری چیزا رو می گم...نمی دونم گفتن دوستان یانه

اول به قول دوستانمون، وجدان انسان برتر از آیین و دین و ملیت و قومیتشهه

بعد اینکه در مورد روابط دخترا و پسرا...فقط رابطه ایرانیزه اش رو بررسی می کنیم!!

چیزایی برای یه رابطه درست لازمه....اولیش بلوغ فکری دو طرفه.....
من پسر22 ساله ای رو مشناختم که از یه پسر 17ساله خیلی کمتر می فهمید...یا دخترای نوجوانی که خیلی زود خودشون رو به این وادی وارد کردن...فقط به محبت

بلوغ فکری فرد در اونجاست که فرد همه مرز هاش با خودش رو مشخص می کنه، می دونه چی می خواد و چه انتظاراتی از طرف مقابلش داره........

اما دومیش یه تعهده....یه احساس مسولیت که در بچه های نوجوون یا حتی جوون ما وجود نداره....خیلی راحت، بااین دوسته، با اون دوسته، واسش همه چی بازیچه است! فکر نمی کنه به اینکه کسی بهش اعتماد و اطمینان کرده

از رابطه جنسی گفتین.......بد نیست....یه موقع دوطرف لازمه رابطه اشون می دونن؛ به من و شما ربطی نداره..خودشون می خوان، حالا دین دارن یا ندارن، به خودشون ربط داره.

در هرصورت هرچیزی از یه رابطه جنسی تا یه گرفتن دست یا به میون آوردن یه حرف، باید مورد تایید و علاقه دوطرف باشه
بحث بعدی جامعه ماست، که به هیچ وجه نمی پذیره این رابطه رو، نمی خوان قبول کنن که باید باهاش کنار بیان

دوستای من بیشترشون یم دونن...همیشه یه مثال زدم........وقتی آبی جریان پیدا می کنه، کسی نمی تونه جلوی مسیرش رو بگیره، فقط میشه مسیر اون رو هدایت کرد و تغییر داد...

حالا تصور کنید خانواده های ایرانی با دوستی بیشتر با بچه هاشون، ازاد کردن رابطه و نظارت به رابطه فرزنداشون، به اینکه وقتی به مشکل برمی خوره، از مادر و پدرش سوال کنه، کمک بخواد، نه از یه غریبه،نه از یه همسن، ببینید چقدر می تونستن فسادی رو که روز به روز به شدتی بی سابقه داره تو ایران رواج پیدا می کنه رو بگیرن..اما جای این کار فقط محدودیت ایجاد می کنن

به دوستانی که می گن این رابطه درست نیست، غلطه باید بگم که اشتباه محضه، خیلی وقتا یه شکست عشقی، یه تجربه تلخ، یه دوستی مسخره تو خیلی از ادما باعث به وجود اومدن یه تحول تو زندگیشون میشه، یه عبرت...یه تجربه..........که ممکن بوده اون رو توی زندگی زناشویی شون تجربه کنن
حالا شما بین بد و برتر کدوم رو انتخاب می کنین.....

حالا یکی نمی خواد به خودش ربط داره..چون زندگی خودشه
در واقع هرکسی داشتن یا نداشتن دوست از جنس مخالف، اندازه رابطه اشون، اینکه می خوان چطوری تصمیم بگیرن رو خودش مشخص می کنه.

دوستی سالم هم طبق چیزایی که بالا گفتم، وقتیه که دو طرف از رابطه اشون نارضایتی نداشته باشن، چیزی به دیگری تحمیل نشه....

ببخشید پست طولانی شد........:-2-14-:همه رو یه جا زدم:-2-15-:

ممکنه هم که باعث تجربه نشه وباعث نابودی بشه
همین مسئله که شما میگی باعث تجربه میشه رو میشه از تجارب دیگران استفاده کرد
عزیزم من کسی رو میشناسم که این مسئله باعث نابودیه خودش وخانوادش شد

I ROBOT
ب

فقط من و ایلی نیستیم عزیز.
اگه بخونی کسان دیگه هم هستند!
در هر حال ممنون:-118-::-118-:

elnaz 90
نمیشه

من با حرف آخرت مخالفم ازدواج سنتی خوبه در صورتی که طرفتو از قبل بشناسی یعنی فامیل باشه یا یه دوست خوانوادگی
اما موافقم که یه شخصیرو که تا حالا ندیدی به هیچ وجه نمیشه تو مراسم خواستگاری و اینا شناخت به قول خودت واقعا چند جلسه می خواد؟ یه شخص و آدم توی 1 سالم شاید نتونه بشناسه

aili
بچه ها من یه حرف قشنگی اینجا خوندم
یکی گفت راه حلتون چیه؟؟؟؟؟

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۷ قبل از ظهر
اوهههههههههههههههههه:-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-::-2-19-:

شما دیگه کمک کم داری به حای صحبت کردن بذله گویی میکنی.
من صحبتم با بقیه دوستان هست. و اصلا دسوت ندارم کل کل اضافه کنم! ووسه قواین سایت و صد البته ووسه خودم!:-2-27-:

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۷ قبل از ظهر
من با حرف آخرت مخالفم ازدواج سنتی خوبه در صورتی که طرفتو از قبل بشناسی یعنی فامیل باشه یا یه دوست خوانوادگی
اما موافقم که یه شخصیرو که تا حالا ندیدی به هیچ وجه نمیشه تو مراسم خواستگاری و اینا شناخت به قول خودت واقعا چند جلسه می خواد؟ یه شخص و آدم توی 1 سالم شاید نتونه بشناسه
من کلا با ازدواج خونوادگیم مخالفم

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۸ قبل از ظهر
شما هم احتمالا در قرن 12 شمسی زندگی میکنن!!
این چه حرفیه میزنی عزیز من!!
بحث رو داری به حرفهای الکی میکشونی!:-2-15-:

آرش جان منظوری نداشتم گل پسر، اینجور ذهنیات گمراه کنندس میدونی که؟/

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۹ قبل از ظهر

من هرچی پستای شما رو میخونم حس می کنم یه دیدگاه منفی نسبت به دوستی داری! البته میدونم این پستت مربوط به من نبودا به طور کلی گفتم!

مهستی
برخورد درست خانواده ها
تغییر در طرز فکر افراد جامعه
نگاه کردن هم به نیمه منفی و هم به نیمه مثبت لیوان

بهارجون
شکر خدا من تاحالا با هیچ جنس مخالفی دوست نشدم و دیگه هم دوست نمی شم
ولی خیلی ها هستن که دوست دخترو دوست پسر دارن
به نظر من فرقی نمی کنه دوستت دختر باشه یا پسر ولی واقعا باید دوست باشه
خیلی ها از دختران که دوست پسر دارن و خیلی هم با هم دوستن یعنی سعی می کنن مثل دو دوست واقعی باشن
این دوستیها ارزش داره نه از اون دوستیهایی که.................

I ROBOT

اتفاقا اصلا حرف قشنگی نبود
چون ما اینجا در مودر راه حل حرف نمیزنیم
هر دفعه هر جا ی بحثی میشه! هر بحثی! فوری شروع میکنن میگن خب حالا اینا رو گفتین؟ راه حل بدین!

راه حل دادنش با ما نیست.

ما میتونیم در حد خودمون نظر بدیم.بحث بدیم. با منطق و اطلاعات. همین و بس!

در ضمن صالا اگر هم بخوایم راه حل بدیم و پا رو از گلیم خودمون فراتر بذاریم! جاش این تاپیک نیست! و دوما اصلا باید بفهمم راه حل چی رو بدیم؟؟

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۱ قبل از ظهر
نمیشه
بله که می شه.حداقل 10 تا 15 جلسه لازمه.از نظر بعضی روانشناسا هم نامزدی 6 ماه و عقد هم 6 ماه باید طول بکشه تا به یک شناخت نسبتا خوب رسید .البته همچینم سنتی محسوب نمی شه چون خیلی می بینیم در عرض چند ماه نامزدی بعد هم عقد و عروسی بسرعت همه ش با هم برگزار می شه ! به نظر من این چیزا باید فرهنگ سازی بشه. چون متاسفانه در غالب موارد می بینیم توی دوستیا دختر از اولش هم هدف داره و یه جورایی به ازدواج فکر می کنه اما پسر این طور نیست. بعدم که دختر رو ول کنه اگه بهش بگن چرا می گه دختره خیلی هم خوب بود اما من از اولش هم بهش گفتم قصدم فقط دوستیه و ازدواج نیست اما دختره به خودش امیدواری می داده که بعدا نظرش بر میگرده چون وابسته ش شده. در مواردی هم که پسره می گه قصد من ازدواجه خب اگه راست می گه بیاد خواستگاری یا اگه در حال حاضر شرایطش رو نداره خب لااقل یه خواستگاری اولیه بکنه یا با پدر دختره حرف بزنه.اگه دیدین طفره رفت بدونین احتمالا دروغ می گه و نیتش فقط همون دوستیه است که روی صداقتش و پاکیش هم نمی شه حساب کرد.

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۳ قبل از ظهر
به همه ی دوستانی که کمتر از هجده سال و حتی کمتر از بیست سال دارن توصیه می کنم انقدر بدون انعطاف صحبت نکنید، مسلما در طی سال های آینده نظراتتون فرق خواهد کرد و شخصیت و افکارتون تثبیت خواهد شد، همون طوری که من دیگه همون آدم پنج سال قبل نیستم.................

abby7

بله راه حلتون چیه تا به حال نظرات زیادی گفتیم حالا واقعا راه حل بهتر چیه باید چه کار کرد که هم با جنس مخالف اشنا بشی وهم به ضررت تموم نشه میترسم این همه کلنجار میریم اخرش به یه نتیجه درست نرسیم

Amir Mahan
من هرچی پستای شما رو میخونم حس می کنم یه دیدگاه منفی نسبت به دوستی داری! البته میدونم این پستت مربوط به من نبودا به طور کلی گفتم!

مطمئنن دلیلی داره به وضوح روز، خوب من یه کوشولو سنم بیشتر شاید چند سال دیگه شوما هم مث من فکر کنید!
این چرخش روزگار ساناز جان!روی صحبتم فکر کنید شاید یه روزی یاد حرفام بیفتید آخه منم گناه داشتم خوب ولی................................

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۴ قبل از ظهر
بله که می شه.حداقل 10 تا 15 جلسه لازمه.از نظر بعضی روانشناسا هم نامزدی 6 ماه و عقد هم 6 ماه باید طول بکشه تا به یک شناخت نسبتا خوب رسید .البته همچینم سنتی محسوب نمی شه چون خیلی می بینیم در عرض چند ماه نامزدی بعد هم عقد و عروسی بسرعت همه ش با هم برگزار می شه ! به نظر من این چیزا باید فرهنگ سازی بشه. چون متاسفانه در غالب موارد می بینیم توی دوستیا دختر از اولش هم هدف داره و یه جورایی به ازدواج فکر می کنه اما پسر این طور نیست. بعدم که دختر رو ول کنه اگه بهش بگن چرا می گه دختره خیلی هم خوب بود اما من از اولش هم بهش گفتم قصدم فقط دوستیه و ازدواج نیست اما دختره به خودش امیدواری می داده که بعدا نظرش بر میگرده چون وابسته ش شده. در مواردی هم که پسره می گه قصد من ازدواجه خب اگه راست می گه بیاد خواستگاری یا اگه در حال حاضر شرایطش رو نداره خب لااقل یه خواستگاری اولیه بکنه یا با پدر دختره حرف بزنه.اگه دیدین طفره رفت بدونین احتمالا دروغ می گه و نیتش فقط همون دوستیه است که روی صداقتش و پاکیش هم نمی شه حساب کرد.

جناب دکتر آذری هم در سایت خودشون این مساله شما رو کاملا روش تاکید دارن.

کلا تمام استاید روانشاسی روی این مسائلی که فرمودین در جملات اولتون موافقن.

sharmin.r
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۵ قبل از ظهر
برخورد درست خانواده ها
تغییر در طرز فکر افراد جامعه
نگاه کردن هم به نیمه منفی و هم به نیمه مثبت لیوان
با اين تغيير در طرز فكر افراد جامعه كاملا موافقم چون خانواده و خود فرد هم شامل همين جامعه اند
بايد اينو بگم والا خفه مي شم
بعضي ها خيلي بي جنبه اند كافي جواب سلامشونو بدي ديگه مگه ولت ميكنن

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۶ قبل از ظهر
مطمئنن دلیلی داره به وضوح روز، خوب من یه کوشولو سنم بیشتر شاید چند سال دیگه شوما هم مث من فکر کنید!
این چرخش روزگار ساناز جان!

دیگه سن اونم تو رنج سنی ما پسرا که بلوغ فکریمون دیره اونقدری فکر نمیکنه عزیز من.
من و شما افکارمون طبق حرفاتون باید شبیه هم باشه؟ که نیست!

نه شما مسیر رو اشتبا رفتی. و متاسفانه فکر میکنی هیچ دنده عقبی وجود نداره!

در ضمن از نظر فکری و رشد اون دختری که توی این بحث 16 17 سالشه خیلی خیلی بیشتر از من و شمای پسر میفهمه.

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۷ قبل از ظهر
اتفاقا اصلا حرف قشنگی نبود
چون ما اینجا در مودر راه حل حرف نمیزنیم
هر دفعه هر جا ی بحثی میشه! هر بحثی! فوری شروع میکنن میگن خب حالا اینا رو گفتین؟ راه حل بدین!

راه حل دادنش با ما نیست.

ما میتونیم در حد خودمون نظر بدیم.بحث بدیم. با منطق و اطلاعات. همین و بس!

در ضمن صالا اگر هم بخوایم راه حل بدیم و پا رو از گلیم خودمون فراتر بذاریم! جاش این تاپیک نیست! و دوما اصلا باید بفهمم راه حل چی رو بدیم؟؟

خوب پس ما از کجا بفهمیم که باید چه کار کنیم
مطمئنا با تو سرو کله هم زدن چیزی حل نمیشه
نظراتمون رو هم گفتیم با نظر گفتن که چیزی خل نمیشه خیلی کمک میکنه اما پس گام اخر چی

nigar_403
ممکنه هم که باعث تجربه نشه وباعث نابودی بشه
همین مسئله که شما میگی باعث تجربه میشه رو میشه از تجارب دیگران استفاده کرد
عزیزم من کسی رو میشناسم که این مسئله باعث نابودیه خودش وخانوادش شد

عزیزم این برمیگرده به اون آدم که اون شرایط برای ایجاد یه دوستی رو داشته باشه، با فریب خوردن کاری نداریم....اینکه بعضی ها بیشعورن، ولی ادم خودش انتخاب می کنه...پای لرزشم می شینه..از نظر من این مسئله تقصیر خودشه

مهستی
این چرخش روزگار ساناز جان!
به نظر من شما دیگه زیادی منفی فک می کنید

sanaz14
یعنی شما میگی دوستی حتما باید ختم به ازدواج بشه؟!
در ضمن من اون حرفت درباره ی دخترا رو قبول دارم و باید بگم که به نظرم اینجور دخترا باید خیلی احمق باشن! که از اول یه رابطه ی دوستی به ازدواج فک کنن!
با قسمت آخر حرفتون شدیدا" مخالفم
یعنی هر کی هدفش دوستی (فقط دوستی) بود آدم درست و پاکی میست دیگه!؟

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۸ قبل از ظهر
له که می شه.حداقل 10 تا 15 جلسه لازمه.از نظر بعضی روانشناسا هم نامزدی 6 ماه و عقد هم 6 ماه باید طول بکشه تا به یک شناخت نسبتا خوب رسید .البته همچینم سنتی محسوب نمی شه چون خیلی می بینیم در عرض چند ماه نامزدی بعد هم عقد و عروسی بسرعت همه ش با هم برگزار می شه ! به نظر من این چیزا باید فرهنگ سازی بشه. چون متاسفانه در غالب موارد می بینیم توی دوستیا دختر از اولش هم هدف داره و یه جورایی به ازدواج فکر می کنه اما پسر این طور نیست. بعدم که دختر رو ول کنه اگه بهش بگن چرا می گه دختره خیلی هم خوب بود اما من از اولش هم بهش گفتم قصدم فقط دوستیه و ازدواج نیست اما دختره به خودش امیدواری می داده که بعدا نظرش بر میگرده چون وابسته ش شده. در مواردی هم که پسره می گه قصد من ازدواجه خب اگه راست می گه بیاد خواستگاری یا اگه در حال حاضر شرایطش رو نداره خب لااقل یه خواستگاری اولیه بکنه یا با پدر دختره حرف بزنه.اگه دیدین طفره رفت بدونین احتمالا دروغ می گه و نیتش فقط همون دوستیه است که روی صداقتش و پاکیش هم نمی شه حساب کرد.
یعنی باید حدود یکسال طول بکشه
این خوبه
ولی در حال حاضر این اتقاق کم میفته . زود همه چی جمع میشه خونواده ها ترجیح میدن این مدت ها کوتاه باشه و باهاتون موافقم
در مورد دوم هم به نظرم دختر نباید بیخود به خودش امید بده و تفکراتش بر همین پایه باشه

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ قبل از ظهر
خوب پس ما از کجا بفهمیم که باید چه کار کنیم
مطمئنا با تو سرو کله هم زدن چیزی حل نمیشه
نظراتمون رو هم گفتیم با نظر گفتن که چیزی خل نمیشه خیلی کمک میکنه اما پس گام اخر چی

من بحث کردن رو نمیگم تو سر و کله هم زدن....:-2-15-:

گام آخر دست من و شما نیست.

من و شما عددی نیستیم که بخوایم گام آخر برداریم.
الان راه حل هم بدیم...

پس فردا تو قانون اساسی کشور نوشته میشه؟

گفتم که فقط در حد نظر میتونیم نگهش داریم.

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۹ قبل از ظهر
دوست عزیز حرفت کاملا درسته . چه بسا زن هایی که می گن تازه بعد از 4 یا 5 سال زندگی مشترک تازه شوهرشونو شناختن اما به نظر من دوست شدن که بدون هیچ گونه رسمیتی هم هست از چاله به چاه افتادنه.اما توی جلسات متعدد خواستگاری می شه با چند بار پرسیدن یا ریز بینی یا اینکه از طرفت بخوای در مورد مطالبی که می گه اونا رو برات باز کنه بالاخره یه جورایی می شه با دقت خیلی چیزا ازش فهمید. من نگرانی ها و این حرفا رو کاملا می فهمم چون (به دلایل منطقی!) خواستگارای فایل رو رد کردم و در مورد غریبه ها ...واقعا هندونه در بسته هستن و خب نگرانی در این موارد کاملا طبیعیه.

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۰ قبل از ظهر
دوست عزیز حرفت کاملا درسته . چه بسا زن هایی که می گن تازه بعد از 4 یا 5 سال زندگی مشترک تازه شوهرشونو شناختن اما به نظر من دوست شدن که بدون هیچ گونه رسمیتی هم هست از چاله به چاه افتادنه.اما توی جلسات متعدد خواستگاری می شه با چند بار پرسیدن یا ریز بینی یا اینکه از طرفت بخوای در مورد مطالبی که می گه اونا رو برات باز کنه بالاخره یه جورایی می شه با دقت خیلی چیزا ازش فهمید. من نگرانی ها و این حرفا رو کاملا می فهمم چون (به دلایل منطقی!) خواستگارای فایل رو رد کردم و در مورد غریبه ها ...واقعا هندونه در بسته هستن و خب نگرانی در این موارد کاملا طبیعیه.
راستی یه چیزی
تو این دوران همه تلاش میکنن خودشونو بهتر از اونی که هستن نشون بدن

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۱ قبل از ظهر
عزیزم این برمیگرده به اون آدم که اون شرایط برای ایجاد یه دوستی رو داشته باشه، با فریب خوردن کاری نداریم....اینکه بعضی ها بیشعورن، ولی ادم خودش انتخاب می کنه...پای لرزشم می شینه..از نظر من این مسئله تقصیر خودشه

نه اینو نگو که بیشعورن این میتونه به علت نا اگاهی باشه میتونه اثر علبه احساسات برعقل و منطق باشه اما بیشعوری ......
حتی جود تو هم ممکنه در این شرایط قرار بگیری مگه نه

Amir Mahan
دیگه سن اونم تو رنج سنی ما پسرا که بلوغ فکریمون دیره اونقدری فکر نمیکنه عزیز من.
من و شما افکارمون طبق حرفاتون باید شبیه هم باشه؟ که نیست!

نه شما مسیر رو اشتبا رفتی. و متاسفانه فکر میکنی هیچ دنده عقبی وجود نداره!

در ضمن از نظر فکری و رشد اون دختری که توی این بحث 16 17 سالشه خیلی خیلی بیشتر از من و شمای پسر میفهمه.

کاملاً موافقم با حرفات خیلی میفهمه ولی این تجربست که میسازدش و این و همیشه یادت باشه!!!

sanaz14
این چرخش روزگار ساناز جان!روی صحبتم فکر کنید شاید یه روزی یاد حرفام بیفتید آخه منم گناه داشتم خوب ولی................................

اتفاقا من دقیقا پارسال طرز فکر شما رو داشتم! و توی همین سایت ه مبا یکی از بچه ها که رفته در مرد همین موضوع بحث کردم!
و به نظر خودم طرز فکر پارسالم (اینکه بخوام به همه چیز دید منفی و عاطفی داشته باشم) کاملا غلطه!
و اینم یاد گرفتم که هر کس مسئول احساسات خودشه!

kimia
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۳ قبل از ظهر
اتفاقا من دقیقا پارسال طرز فکر شما رو داشتم! و توی همین سایت ه مبا یکی از بچه ها که رفته در مرد همین موضوع بحث کردم!
و به نظر خودم طرز فکر پارسالم (اینکه بخوام به همه چیز دید منفی و عاطفی داشته باشم) کاملا غلطه!
دقیقا
منم موافقم

matador_ak
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۴ قبل از ظهر
به نظر من که خیلی خیلی خوفه در میون ما یعنی رفیقام که فعلا هرکی بیشتر داشته باشه سر تره راستشا بخوان من الان با 6 تاشون رفیقم باعث میشه ادم بهتر دیگرانا بشناسه ولی بخواین از این نظر چمیدونم عاشق بشینو از این جور حرفا یعنی جنبشا نداشته باشی بهتره بمونی تو خونه پای 98

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۴ قبل از ظهر
کاملاً موافقم با حرفات خیلی میفهمه ولی این تجربست که میسازدش و این و همیشه یادت باشه!!!

خوب اینم میدونی که دختر 15 ساله ممکنه دوست پسر داشته باشه اما پسر 15 ساله اگر دوست*دختر داشته باشه... اصلا جوکه؟؟

پس بدون و مطمئن باش تجربه شونم از من و تو بالاتره

بین دوست عزیز یک تجربه عشقی داشتی که فکر میکنی لیلی و مجنون بوده.. و داری نسبتش میدی به همه.

از این حرفا نباید تیو یک بحث زد که من میدونم شما نمیدونین من دیدم شما ندیدین و...

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۵ قبل از ظهر
من بحث کردن رو نمیگم تو سر و کله هم زدن....:-2-15-:

گام آخر دست من و شما نیست.

من و شما عددی نیستیم که بخوایم گام آخر برداریم.
الان راه حل هم بدیم...

پس فردا تو قانون اساسی کشور نوشته میشه؟

گفتم که فقط در حد نظر میتونیم نگهش داریم.

ببییند شما وعقایدتون خیلی محترمثید ولی ببینم مگه شما توی این کشور نیستید سالهاست که در این مورد بحث شده ولی در نهایت که میبینید ......... به اضطلاح راه حل ارائه شده به نظر من ما اگه فردی مشکل رو حل کنیم مسئله راحتتر حل میشه

lotus_573
تو ذهن من یه سواله همیشه این دختر و پسرا برای چی علاقه دارن به bf و gf .؟
تو این رابطه ها چه چیزه مفیدی می بینن؟
شدیدا مخالف هستم.

مهستی
با این حرفت کاملا موافقم

Amir Mahan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۷ قبل از ظهر
خوب اینم میدونی که دختر 15 ساله ممکنه دوست پسر داشته باشه اما پسر 15 ساله اگر دوست*دختر داشته باشه... اصلا جوکه؟؟

پس بدون و مطمئن باش تجربه شونم از من و تو بالاتره

بین دوست عزیز یک تجربه عشقی داشتی که فکر میکنی لیلی و مجنون بوده.. و داری نسبتش میدی به همه.

از این حرفا نباید تیو یک بحث زد که من میدونم شما نمیدونین من دیدم شما ندیدین و...

آره آرش جان تمام حرفات درسته من اشتباه فکر میکردم ولی آخه چرا به عشقم توهین........................!!!!!!!!!!!!!!:-2-15-::-2-15-::-2-15-::-2-15-::-2-15-::-2-15-:

بین دوست عزیز یک تجربه عشقی داشتی که فکر میکنی لیلی و مجنون بوده...........:-2-17-:

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۸ قبل از ظهر
یعنی شما میگی دوستی حتما باید ختم به ازدواج بشه؟!
در ضمن من اون حرفت درباره ی دخترا رو قبول دارم و باید بگم که به نظرم اینجور دخترا باید خیلی احمق باشن! که از اول یه رابطه ی دوستی به ازدواج فک کنن!
با قسمت آخر حرفتون شدیدا" مخالفم
یعنی هر کی هدفش دوستی (فقط دوستی) بود آدم درست و پاکی میست دیگه!؟
من منظورم این نیست عزیزم . من می گم اصلا دخترا چرا باید با پسرا دوست بشن . اگه واقعا تهش به ازدواج فکر نمی کنن(که به خاطر وابستگی که به وجود می یاد کم اتفاق می افته) برای شناخت جنس مخالفه . این که مثلا ممکنه روحیات اون ها براشون جذاب باشه . در این صورت کی از پدر یا برادر بهتر که به دختر آسیب هم نمی رسونه .البته همه اینا بر می گرده به اینکه والدین مثلا پدر با دختر و مادر با پسرش رابطه صمیمانه ای از سنین پایین شکل گیری شخصیتیشون داشته باشن که یک دختر صرفا برای شناخت جنس مخالفش آسیب نبینه . این طوری تحت تاثیر خطراتی که از سنین راهنمایی سر راهشونه قرار نمی گیرن.

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۱۸ قبل از ظهر
ببییند شما وعقایدتون خیلی محترمثید ولی ببینم مگه شما توی این کشور نیستید سالهاست که در این مورد بحث شده ولی در نهایت که میبینید ......... به اضطلاح راه حل ارائه شده به نظر من ما اگه فردی مشکل رو حل کنیم مسئله راحتتر حل میشه

ببینین این عقاید من نیست که محترمه یا نه
من فکر کنم جمله ام خیلی ساده هست

شما گفتی راه حل کو؟
من هم گفتم ما عددی نیستیم که راه حل بدیم!

اصلا ربطی به عقاید من نداره یک مساله روشنه.

شدیدا مخالف هستم.

شما یه دور تاپیک رو بخون... بعد متوجه میشی احتمالا!!

آره آرش جان تمام حرفات درسته من اشتباه فکر میکردم ولی آخه چرا به عشقم توهین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

من توهینی تو حرفم ندیدم.

من منظورم این نیست عزیزم . من می گم اصلا دخترا چرا باید با پسرا دوست بشن . اگه واقعا تهش به ازدواج فکر نمی کنن(که به خاطر وابستگی که به وجود می یاد کم اتفاق می افته) برای شناخت جنس مخالفه . این که مثلا ممکنه روحیات اون ها براشون جذاب باشه . در این صورت کی از پدر یا برادر بهتر که به دختر آسیب هم نمی رسونه .البته همه اینا بر می گرده به اینکه والدین مثلا پدر با دختر و مادر با پسرش رابطه صمیمانه ای از سنین پایین شکل گیری شخصیتیشون داشته باشن که یک دختر صرفا برای شناخت جنس مخالفش آسیب نبینه . این طوری تحت تاثیر خطراتی که از سنین راهنمایی سر راهشونه قرار نمی گیرن.

میگم این حرفهای شما تو جامهعه روانشناسی میدونین حکم خیلی خیلی خیلی زشتی داره؟؟

خیلی خیلی خیلی زشتا! یعنی الان اگر یکی از این عزیزان این حرفا رو میخوند....از ناراحتی نمیدونست چی بگه
همون طور که من نمیدوم

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۱ قبل از ظهر
من یکی دیگه از این نظرهای کلی خودمو بگم و دیگه کم کم برم...............:-2-22-:
اولا افراط و تفریط در هر کاری بده چون همیشه به دنبال افراط تفریط و به دنبال تفریط افراط میاد
این که کسی بگه کلا باآشايي قبل از ازواج(بازم میگم چه سالم و ناسالم و چه خوب یا بد با تعریف مختص هر کسی) مخالفم حرف چندان درستی به نظر نمیاد.
ولی من با افراط در دوستی و آزادی روابط جنسی مخالفم(البته فقط نظر شخصی منه ونباید به کسی تحمیل بشه)، دوستی در سن و شرایط مناسب بسیار خوب ولازمه و باعث شناخت طرفین از هم میشه و این باید در خانواده ها فرهنگ سازی بشه

اینم یادمون باشه انجام کمتر کاریه که بدون عوارض باشه، بله در این دوستی ها ي بهترم بگم رابطه ها قب دواج ب اطلع خاناده ها با شناخت بيشتر اگه پایان خوشی نداشته باشه به روح و روانمون آسیب وارد میشه ولی باید سعی کنیم این آسیب به حداقل برسه ولی تجربه ای که به دست میاریم بسیار مفیده....
همون طوری که خوردن یک دارو ضرر داره ولی دکتر دزش رو برامون مشخص می کنه تا ضرر رو به حداقل برسونه ولی هیچ وقت برای اینکه ضرر داره از تجویز اون دارو چشم پوشی نمی کنه چون نفعش بیشتر از ضررشه

nigar_403
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۵ قبل از ظهر
نه اینو نگو که بیشعورن این میتونه به علت نا اگاهی باشه میتونه اثر علبه احساسات برعقل و منطق باشه اما بیشعوری ......
حتی جود تو هم ممکنه در این شرایط قرار بگیری مگه نه

عزیزم سو تفاهم شد....من ادم بی شعور منظورم اون ادم هایی هستن که احساسات و عشق بقیه رو درک نمی کنن و خیانت می کنند و پستی می کنند.......مسلما انسان تو هر شرایطی یه تصمیمی میگیره..که باید تا اخرش بیاسته

من خودم دچار یکی از همین اشتباهات شدم که یه شکست عاطفی برام به همراه داشت.....اما الان می دونم تقصیر خودم بوده

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۶ قبل از ظهر
یعنی شما هیچ علاقه و کششی تو وجود خودت به جنس مخالف احساس نمی کنی، در وجود یک انسان سالم این یک امر طبیعیه و غیر این باشه ......
تامین نیاز عاطفی و کسب تجربه (البته در یک رابطه ی کنترل شده)
شدیدا مخالف هستم.

دوست عزیز:-118-:بهتر بود قبل از پرسیدن این سئوالا اول یکم پست های قبلی بچه ها و نظرهای موافق و مخالف رو مطالعه می کردین:-2-15-:

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۷ قبل از ظهر

عزیزم مسلما یه پدر با دخترشرفتاریو نداره که یه همسر یا یه دوست داره این حرفت خیلی اشتباس آدم هیچ وقت نمی تونه از رو رفتار پدر و مادرش در مورد جنس مخالفش نظر بده

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۷ قبل از ظهر
راستی یه چیزی
تو این دوران همه تلاش میکنن خودشونو بهتر از اونی که هستن نشون بدن
منم منظورم از شرح دادن صحبت هاشون همینه .بالاخره اشتباهی یه بار دروغشون لو می ره. توی این جلسات پسر و مخصوصا دختر باید به شدت حواسشون رو جمع کنن. در ضمن حرفت کاملا درسته .چه بسا اینکه مثلا بیشتر مرد ها قبل از ازدواج اغلب برون گرا هستن و الفاظ دوستت دارم و ... خیلی جملاتی که می دونین رو زیاد بکار ببرن ، زیاد حرف بزنن و خلاصه طوری که خانم بپسنده در حالیکه بعد از ازدواج مدتی بعد اغلب درون گرا می شن و از الفاظ برای بیان احساسشون استفاده نمی کنن.این به این معنی نیست که همسرشون رو دوست ندارن بلکه منظورم اینه که فکر کن چه تفاوت بزرگیه قبل و بعد از ازدواج!

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۲۹ قبل از ظهر
عزیزم سو تفاهم شد....من ادم بی شعور منظورم اون ادم هایی هستن که احساسات و عشق بقیه رو درک نمی کنن و خیانت می کنند و پستی می کنند.......مسلما انسان تو هر شرایطی یه تصمیمی میگیره..که باید تا اخرش بیاسته

من خودم دچار یکی از همین اشتباهات شدم که یه شکست عاطفی برام به همراه داشت.....اما الان می دونم تقصیر خودم بوده
همون آدم هم به نظر من بیشعور نیست!
بابا شاید شما دوسش داشتی اون دوستت نداشته همینجوری باهات دوست شده! حق نداره بره با کسی که دوسش داره بمونه؟
در ضمن کی گفته هر تصمیمی میگیریم باید تا تهش وایستیم؟ شاید بعذد از یه مدت بفهیم اون تصیم درست نبوده نباید ولش کنیم؟

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر
عزیزم مسلما یه پدر با دخترشرفتاریو نداره که یه همسر یا یه دوست داره این حرفت خیلی اشتباس آدم هیچ وقت نمی تونه از رو رفتار پدر و مادرش در مورد جنس مخالفش نظر بده

منم همین رو به ایشون گفتم البته با لحن تاسف بار تری.. چون واقعا این افکار جدا زا اشتباه بودن ..... زشته!

دوست من.. یه کم روی فکرت تجدید نظر کن. نمیخوام گتساخی کنم. اما خب داری اشتباه میکنی.:-118-:

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۰ قبل از ظهر

ای بابا عزیزم اصلا کسی به قصد ازدواج این کارو نمیکنه کهیعنی شما نمیدونین که در همه ودر همه ی خلقت های خدا جنس های مخالف جذب هم میشن
پدر ویا برادر جالبه ببینم خود شما از رابطه با مادر یا خواهرتون دیگه مشکلتون کاملا حل میشه وهیچ دوست دیگه ای ندارین که چنین توقع دارینمگه میشه رابطه ها رو به اون صورت که شما میگین قاطی کرد

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۱ قبل از ظهر
بابا شاید شما دوسش داشتی اون دوستت نداشته همینجوری باهات دوست شده! حق نداره بره با کسی که دوسش داره بمونه؟

نه نمیتونه! چون آدم یه تعهداتی داره وقتی با کسی دوس میشه

این تعهدات مانع انجام چنین کارهایی که شما میگین میشه.

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
عزیزم قرار نیست نظر بده .منظور من رسیدن به شناخته.من می گم دوستی برای یه دختر احتمالا به دو تا هدفه. یا می خواد بشناسه. که در این صورت پدر یا برادری که بتونن باهاش خوب ارتباط بر قرار کنن کاملا مناسبه.یا ازدواج (که حتی اگه از اولش نباشه این وابستگی که خطرناک هم هست باعث می شه بهش فکر کنه) که در این صورت خیلیاشون به ازدواج ختم نمی شه و آسیب می رسونه .پس همون بهتر که ازشون اجتناب بشه.

I ROBOT
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۲ قبل از ظهر
و در آخر هم بنده از مسولین سایت و صدا و سیما و دست اندرکارن عزیز تشکر میکنم!

ما هم میرویم میخوابیم بلکه توی خواب چیز دیگری کشف کردیم!!

خوشحال شدم! فعلا!

عزیزم قرار نیست نظر بده .منظور من رسیدن به شناخته.من می گم دوستی برای یه دختر احتمالا به دو تا هدفه. یا می خواد بشناسه. که در این صورت پدر یا برادری که بتونن باهاش خوب ارتباط بر قرار کنن کاملا مناسبه.یا ازدواج (که حتی اگه از اولش نباشه این وابستگی که خطرناک هم هست باعث می شه بهش فکر کنه) که در این صورت خیلیاشون به ازدواج ختم نمی شه و آسیب می رسونه .پس همون بهتر که ازشون اجتناب بشه.

باز هم این حرف اشتباه رو زدین دوست من.:-2-17-:
نه مناسب نیستن!!! آخه این چه حرفیه؟؟؟ من به خواهرم بیام چی بگم که بتونم دختر رو بفهمم؟
پس حرمت خانواده چی یمشه؟ یه فرقی بین دوستی دختر و پسر با روبطا خانوادگی هست!!
اصلا این حرفت غلطه ! زشته! وقیحه! اشتباهه..! به خدا....:-2-15-::-2-15-:

نمیدونم چی جوری بگم.:-2-15-:
اگر ماها رو قبول نداری از چند نفر که قبول داری و اطلاعات خوبی دارن بپرس!!:-118-::-118-:

مهستی
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۵ قبل از ظهر
نوع شناختی که از برادر به دست میاد خیلی خیلی متفاوته با شناخت از یم دوست پسر یا همسر
چون نوع رابطه ها متفاوته

aili
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۶ قبل از ظهر
بچه ها منم دیگه این دفعه واقعا میرم بخوابم
فقط این اولین پست منه تو تاپیک (بیشتر برای کسانی که تازه اومدن و زحمت نکشیدن پست های بچه ها رو بخونن ، دوباره میذارم)
از همه متشکرم، هم افراد با نظرات موافق و هم مخالف
بدرود

نه می تونم بگم موافقم و نه مخالف چون موافقت یا عدم موافقت من بستگی به خیلی چیزا داره.....
ولی با یه چیز صد درصد میتونم بگم مخالفم و اونم همین بحث کلاس این دوستی ها و این حرفاست.....

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۶ قبل از ظهر

افرین تعهد این چیزیه که خیلیا اونو ندارن خیلیا و همین باعث خیلی چیزا میشه

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۳۸ قبل از ظهر

منم منظورم همونه که تو میگی همون شناخت و نمیشه پیدا کرد از پدر و مادر خیلی کم مثلا اگه بگی با دیدن رفتار پدرت می شه یکمی روحیات مردارو شناخت اما مسلما اون شناخت اصلی از مردا هیچ وقت با پدرت به دست نمیاد

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۴۲ قبل از ظهر
منم همین رو به ایشون گفتم البته با لحن تاسف بار تری.. چون واقعا این افکار جدا زا اشتباه بودن ..... زشته!

دوست من.. یه کم روی فکرت تجدید نظر کن. نمیخوام گتساخی کنم. اما خب داری اشتباه میکنی.:-118-:
من نمی دونم چرا شما چنین برداشتی از حرفم می کنین که می گین زشته!!! . اما من حرفم اینه که دخترا روحیات حساس و آسیب پذیری دارن و در این موارد خودشون رو متعهد تر می دونن.نمی گم پسرا همه بدن. اصلا خدای نکرده قصد توهین ندارم .اما فرض کنیم بعد از مدتها از شکل گیری دوستی این رابطه به هم بخوره کیه که این وسط ضرر اصلی رو می کنه؟؟ خب معلومه که دختر. اصل قضیه اینه که من کلا کاملا با این دوستی ها مخالفم.

abby7
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۴۳ قبل از ظهر
منم منظورم همونه که تو میگی همون شناخت و نمیشه پیدا کرد از پدر و مادر خیلی کم مثلا اگه بگی با دیدن رفتار پدرت می شه یکمی روحیات مردارو شناخت اما مسلما اون شناخت اصلی از مردا هیچ وقت با پدرت به دست نمیاد

افرین کاملا باهات موافقم حتی اگه با صد تا جنس مخالف رابطه داشته باشی نمیتونی بگی من صدو یکمی رو میشناسمو به خصوصیاتش واقفم

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۴۴ قبل از ظهر

تعهد داره نسبت به چی؟ به طرف مقابلش؟
ببنین مثلا دوتا ادمو در نظر بگیر که از هم خوششون میاد و دوست میشن ولی بعد از یه مدت یکیشون می فهمه که اخلاق طرفش اون چیزی نبوده که دلش میخواد! در این صورت به خاطر چی باید رابطش رو ادامه بده؟ به خاطر احساسات طرف مقابلش؟ پس خودش چی؟

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۴۸ قبل از ظهر
درسته عزیزم . حرفت رو تایید می کنم اما چون کاملا با این دوستیا مخالفم می گم برای اجتناب از اون ها مطالعه کتاب در این زمینه ، شرکت در کارگاه های مر بوط به روابط دختر و پسر و ... بهتر از اینه که یه دختر از راه نا صحیح بخواد تجربه کنه و خدای نکرده آسیب ببینه .

nigar_403
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۵۰ قبل از ظهر
در ضمن کی گفته هر تصمیمی میگیریم باید تا تهش وایستیم؟ شاید بعذد از یه مدت بفهیم اون تصیم درست نبوده نباید ولش کنیم؟

اینی که داری می گی متفاوته....یکی میاد میگه بابا من تو رو نمیخوامم...حالا طرف مقابل گیر سه پیچ شده...مشکل خودشه
عزیزم من منظورم آدماییه که خواسته و اگاهانه یکی رو له می کنن...بابا دخترعموی من نامزد بود، بعد یه سال یکی زنگ زد بهش گفت نامزدت داره اخر هفته عروسی می گیره....اینا چین به نظر شما؟
اینی که داری می گی متفاوته....یکی میاد میگه بابا من تو رو نمیخوامم...حالا طرف مقابل گیر سه پیچ شده...مشکل خودشه

بعدم متاسفم....ادما همیشه تاوان کارهاشونو پس میدن...اگه بتونه عملی که داشته رو توجیه کنه ودرستش کنه که هیچ...اگه نشه مجبوره پای لرزش بشینه.......

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۵۵ قبل از ظهر
عزیزم من منظورم آدماییه که خواسته و اگاهانه یکی رو له می کنن...بابا دخترعموی من نامزد بود، بعد یه سال یکی زنگ زد بهش گفت نامزدت داره اخر هفته عروسی می گیره....اینا چین به نظر شما؟

بعدم متاسفم....ادما همیشه تاوان کارهاشونو پس میدن...اگه بتونه عملی که داشته رو توجیه کنه ودرستش کنه که هیچ...اگه نشه مجبوره پای لرزش بشینه.......
اینی که شما میگی یه رابطه ی جدیه! میگی نامزد بوده! خب باشه قبول پسره پست بوده که همچین کاری کرده!
ولی به نظرم بحث راجع به دوستی بود! اگه دخترعموت با ایشون دوست بود دیگه این آقا پست حساب نمیشدن!چون رابطه جدی نبوده که!

elnaz 90
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۵۹ قبل از ظهر
بچه ها منم می رم
شب بخیر

nigar_403
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۲:۱۲ قبل از ظهر
اینی که شما میگی یه رابطه ی جدیه! میگی نامزد بوده! خب باشه قبول پسره پست بوده که همچین کاری کرده!
ولی به نظرم بحث راجع به دوستی بود! اگه دخترعموت با ایشون دوست بود دیگه این آقا پست حساب نمیشدن!چون رابطه جدی نبوده که!

خب عزیزم..منظورم همین بود که تو یه رابطه ای که تعهد پشتشه، این اتفاق می افته، دیه ادمی این شکلی تو رابطه های اینطوری دوستی چه کرده خدا می دونه!
ببین من یه دوستی داشتم، روز اولی که از عقایدش خوشم اومد و باهم دوست شدیم، برگشت رک به من گفت نگار من نه ازدواج می کنم، نه عاشق میشم، ما فقط باهم دوستیم، پس هوای خودتو داشته باش که من برات کاری نمی کنم..............
این یکیه!
یکی دیه هم میاد، بهت قول ازدواج میده سو استفاده روحی و مالیش رو می کنه....بعد میگه بای بای...
تو رو هرکدوم از این رابطه ها چطور فکر می کنی؟ به کدوم اعتماد می کنی؟ متوجه منظورم میشی؟ پس کسی که با احساسات یه دختر نوجوون و ساده این طوری بازی می کنی زیاد با اون تفاوتی نمی کنه.
بعد اینکه تمام دوستی های اینطوری یعنی قبل از رسیدن به یه بلوغ فکری دوطرف، هیچی ندارن، یعنی پشیمونی یه طرف وقتی اتفاق می افته که 100 تا قول واهی داده...
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

sanaz14
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۲:۳۴ قبل از ظهر
خب عزیزم..منظورم همین بود که تو یه رابطه ای که تعهد پشتشه، این اتفاق می افته، دیه ادمی این شکلی تو رابطه های اینطوری دوستی چه کرده خدا می دونه!
ببین من یه دوستی داشتم، روز اولی که از عقایدش خوشم اومد و باهم دوست شدیم، برگشت رک به من گفت نگار من نه ازدواج می کنم، نه عاشق میشم، ما فقط باهم دوستیم، پس هوای خودتو داشته باش که من برات کاری نمی کنم..............
این یکیه!
یکی دیه هم میاد، بهت قول ازدواج میده سو استفاده روحی و مالیش رو می کنه....بعد میگه بای بای...
تو رو هرکدوم از این رابطه ها چطور فکر می کنی؟ به کدوم اعتماد می کنی؟ متوجه منظورم میشی؟ پس کسی که با احساسات یه دختر نوجوون و ساده این طوری بازی می کنی زیاد با اون تفاوتی نمی کنه.
بعد اینکه تمام دوستی های اینطوری یعنی قبل از رسیدن به یه بلوغ فکری دوطرف، هیچی ندارن، یعنی پشیمونی یه طرف وقتی اتفاق می افته که 100 تا قول واهی داده...
امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم

من بگم که به هیچ کدوم از این رابطه ها در حال حاضر اعتماد نمیکنم!
من که تا حالا با کسی دوست نبودم میدونم که اکثر قول هایی که میگن نمیدونم من باهات ازدواج می کنم و.. دروغه!
تازه یه دختر نوجوون و ساده چطور باید اجازه بده که ازش سو’استفاده کنن؟ فقط به بهونه ی چند کلمه حرف؟
تازه اون دختر نباید خودش یه خورده به فکر خودش باشه؟ نباید یه خورده بتونه خودشو کنترل کنه؟!
بابا من خودمم با دوستی تو سن های پایین مخالفم!
ولی به نظرم کسی که دوست میشه با یکی دیگه حق انتخاب داره بازم! من خودم اگه با کسی دوس بشم و بعد از یه مدتی ازش خوشم نیاد خیلی راحت رابطمو باهاش قطع می کنم!!

nigar_403
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۲:۴۱ قبل از ظهر
من که تا حالا با کسی دوست نبودم میدونم که اکثر قول هایی که میگن نمیدونم من باهات ازدواج می کنم و.. دروغه!
تازه یه دختر نوجوون و ساده چطور باید اجازه بده که ازش سو’استفاده کنن؟ فقط به بهونه ی چند کلمه حرف؟
تازه اون دختر نباید خودش یه خورده به فکر خودش باشه؟ نباید یه خورده بتونه خودشو کنترل کنه؟!
ولی به نظرم کسی که دوست میشه با یکی دیگه حق انتخاب داره بازم! من خودم اگه با کسی دوس بشم و بعد از یه مدتی ازش خوشم نیاد خیلی راحت رابطمو باهاش قطع می کنم!!

خوب کاری می کنم عزیزم، اعتماد نکن......همه حرفات کاملا منطقیه عزیزم......منو نزن!!! منم قبول دارم
من فقط می گم جمله آخر تو زمانیه که دو طرف بهم تو رابطه دروغ نگن......یعنی نگه من واسه ازدواج با توام...بعد چندماه یادش بیاد که ای واااااااای، من یادم رفته بود این رفتارات رو دوست ندارم....حالا طرف همون ادم قبلی و سابقه....تفاوت نکرده:-2-22-:
ولی کسی که می گه من می خوام باشما آشنا بشم، حالا طرف دلش خیلی بی بند و بار باشه!!، در هرصورت اگه این کار و بکنه و علاقه مند بشه مشکل خودشه، چون طرف مقابل فقط واسه آشنایی رابطه داشته...همین
پس یه سری موارد تقصیر کاملا مواجه با خود فرده، یه سری دیه دست خودش نیست

maryammmmmm6
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۳:۰۸ قبل از ظهر
باز هم این حرف اشتباه رو زدین دوست من
نه مناسب نیستن!!! آخه این چه حرفیه؟؟؟ من به خواهرم بیام چی بگم که بتونم دختر رو بفهمم؟
پس حرمت خانواده چی یمشه؟ یه فرقی بین دوستی دختر و پسر با روبطا خانوادگی هست!!
اصلا این حرفت غلطه ! زشته! وقیحه! اشتباهه..! به خدا....

نمیدونم چی جوری بگم
اگر ماها رو قبول نداری از چند نفر که قبول داری و اطلاعات خوبی دارن بپرس!!:-118-::-118-:
من نمی دونم چرا شما سعی دارین یه برداشت دیگه از حرف منو بیان کنین ؟! شما مطمئنین منظورتون شناخت روحیات یک دختره؟؟!. شاید شخص شما نتونین از روی رفتار خواهرتون مثلا بفهمین خواهرتون چه روحیاتی داره اما به نظر من شناخت خیلی معمولی از یک مرد از روی خلق و خو واخلاق و رفتار یک پدر یا برادر تقریبا بدست می یاد. هر چند که قبول دارم آدم ها با هم متفاوتند. من حرفم اینه که این دوستیا رو توجیه نکنید. لازم نیست همیشه آدم خودش مستقیما تجربه کسب کنه . راه های دیگه ای برای شناخت پسرها به جز دوست شدن باهاشون وجود داره.

m2reza
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۰:۵۲ قبل از ظهر

كار خوبي ميكني دوست من
كسي نمي تونه شما رو مجبور به كاري كنه كه نمي خواي

sa.twilight
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۰ قبل از ظهر
منم با دوستان مواقم نداشتن دوست پسر یا bf املی نیست منم هیچ نمیخوام و نخواهم که دوست باشم چون خیلی تاثیرات بدی روی ادم میذاره بعضی ها هستن که پسرها قول ازدواج میدن بعد که زیر قولشون میزنن اون طرف دست به خودکشی میزنه به نظر من این دوستیها اصلا هیچ ارزشی نداره.

Asal88
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۱۲ قبل از ظهر
من کاملا مخالف این جور روابط هستم، هیچ وقت پایان خوب نداره، دیگه نداشتن این جور روابط دلیل به املی و بی کلاسی و عقب افتادگی نمی شه، برعکس اونای که فکر می کنن با کلاسن و این حرفا کاملا اشتباه فکر می کنن...:-119-:
تازه من فکر می کنم داشتن دوس پسر ارزش آدم رو پایین میاره... ولی در حد یک دوست که عشق و این حرفا نباشه، موافقم...:-2-14-:

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۲ قبل از ظهر
آقاي محترم ...توي اين تاپيك لطفا نظرتونو بگين كه پست هاي اضافه ارسال نشه و بقيه بتونن همهي پستا رو به راحتي بخونن ...
ممنون

farizad
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۷ قبل از ظهر

چند روز پیش در تلوزیون یه روانشناش در این مورد صحبت می کرد که حدود 82 درصد پسرا قصدشون در دوستی فقط برای ارضای هوس هاشونه و دلیل بیشتر دخترا برای دوستی ارضای عاطفیه و به همین خاطره که دخترا در دوستی ها بیشتر در معرض صدمه ی روحی هستند .
می دونین مشکل جونای ما چیه ، اینکه نمی دوننن چطوری باید یه دوستی سالم و پسندیده داشته باشن ، و در یه دوستی خیلی ساده همه چیزو با هم قاطی می کنند( عشق ، درس ، تفریح ،...) به نظر من باید دوستی با جنس مخالف در یه سری چارچوب هایی قرار بگیره برای مثال دوستی در محدوده ی درس و دانشگاه نباید با مسائل عاطفی درگیر بشه و یا خیلی از مسائلی که ما اطرافمون زیاد می بینیم ، جامعه و خانواده ی ما باید این چارچوب هارو به فرزندانشون یاد بدن که بعد جونا این همه شکست نخورن ، بهرحال این جمله ی معروف که می گه پیشگیری بهتر از درمانه برای این موضوع واقعا صادقه ...

elahem
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۳۹ قبل از ظهر
من کاملا مخالف این جور روابط هستم، هیچ وقت پایان خوب نداره، دیگه نداشتن این جور روابط دلیل به املی و بی کلاسی و عقب افتادگی نمی شه، برعکس اونای که فکر می کنن با کلاسن و این حرفا کاملا اشتباه فکر می کنن...:-119-:
تازه من فکر می کنم داشتن دوس پسر ارزش آدم رو پایین میاره... ولی در حد یک دوست که عشق و این حرفا نباشه، موافقم...:-2-14-:

منم با این دوست عزیز موافقم

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۴۵ قبل از ظهر
دقيقا ...من ميگم كه بهتره ريشه اشو كند از همون اول ...دوستي سالم هم هيچ وقت معوم نيست كه هميشهسالم بمونه چون شيطان هميشه در كمينمونه و ما نمي تونيم اينو انكار كنيم ...متاسفانه ما معصوم هم نيستيم ...هر لحظه ممكنه فقط يه آن ما وسوسه شيم
اكثر دوستي ها هم به معناي وقت گذرونيه ...اينو هم كه ميگن بايد تجربه اش كرد ...من قبول ندارم هر چيزي واقعا ارزش تجربه رو نداره ...ميشه از راه هاي ديگه اي هم براي شناختن و بزرگتر شدن ذهنمون استفاده كرد ....

ARAM2
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۰ قبل از ظهر
خودمونیم کلاس داره ها .........

فردین202
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۱ قبل از ظهر
من چون خودمو کاملا می شناسم به هیج وجه با این مسئله مشکلی ندارم چون می تونم احساسات خودمو کنترل کنم واینقدر تو انتخاب دقیق هستم که اولین فکرم در موردش ازدواج باشه
در کل برای تنهایی خوبه مخصوصا اینکه یه دختر می تونه گاهی با حرفاش ادمو اروم کنه

sa.twilight
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۲ قبل از ظهر
عزیزم اشتبا فکر نکن جز دردسر و پشیمونی چیز دیگه ای باقی نمیذاره

amir_ardalan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۱:۵۶ قبل از ظهر
شرمنده دخالت میکنما ولی این تمایل یک نیازه واسه هر دختر پسری حالا کسی که میتونه خودشو نگه داره دمش گرم ؛ این روابط اگه سالم باشه هیچ مشکلیم پیش نمیاره اصلا هم به ایمان و این چیزا ربط نداره

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۲ بعد از ظهر
شرمنده دخالت میکنما ولی این تمایل یک نیازه واسه هر دختر پسری حالا کسی که میتونه خودشو نگه داره دمش گرم ؛ این روابط اگه سالم باشه هیچ مشکلیم پیش نمیاره اصلا هم به ایمان و این چیزا ربط نداره
متاسفانه قبول ندارم ..چون حتي اگه به ايمان ربط نداشته باشه به وجدان كه ربط داره ....درضممن ماهيچ وقت از آينده خبر نداريم چون هر لحظه ممكنه اين رابطه ي سالم ناسالم بشه !!!هر لحظه ممكنه فقط ما وسوسه شيم و اين وجدان و ايمان قلبي ماست كه در مقابل اين وسوسه مقاومت ميكنه !!
اما ما هرچقدرم كه معصوم باشيم نمي تونيم از خودمون مطمئن شيم كه در مقابل وسوسه هامون مقاومت ميكنيم ...چون شيطان هميشه دنبالمونه ...مخصوصا نبال آدماي با وجدان !!!!
پس چرا بايد همچين ريسگي رو بكنيم ؟چرا از همن اول اين رابطه رو اتز بين نمي بريم تا چيزي به ناتم ممكن نياد !ممكنه هر اتفاقي بيفته ...ممكنه بتونيم مقاومت كنيم درمقابل وسوسه وممكنه نكنيم ...
من ميگم بيايم اين ممكن رو از بين ببريم و به قول معروف پيش گيري كنيم !چون همه ميدونيم كه پيش گيري بهتر از درمانه ...

shivva_alone
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۰۵ بعد از ظهر
من اصلا این رابطه ها رو قبول ندارم....فکر می کنم کیس که به این روابط نیاز داره توی خانواده کمبود عاطفی داره...

amir_ardalan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۱ بعد از ظهر
من اصلا این رابطه ها رو قبول ندارم....فکر می کنم کیس که به این روابط نیاز داره توی خانواده کمبود عاطفی داره...

این یکی که کاملا تکذیب میشه!!!

اگه اینجوریه پس چرا ازدواج میکنیم؟ بخاطر کمبود محبت؟؟؟

گلاریژان
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۲ بعد از ظهر
تا وقتی که فرهنگمون رو درست نکنیم تا وقتی که دختر پسرا رو از هم جدا کنیم و تا وقت رفتن به دانشگاه واسه هم موجودات کشف نشدی باشن . هیچ تضمینی نیست که این رابطه ها سالم بمونه از هزار تا یکی شاید.

shivva_alone
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۳ بعد از ظهر
این یکی که کاملا تکذیب میشه!!!

اگه اینجوریه پس چرا ازدواج میکنیم؟ بخاطر کمبود محبت؟؟؟
:-119-::-119-:من منظورم قبل از ازدواجه...بعدشم فکر کنم شما فرق ازدواج رو با دوستی بفهمی....!!!!!

amir_ardalan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۶ بعد از ظهر
متاسفانه قبول ندارم ..چون حتي اگه به ايمان ربط نداشته باشه به وجدان كه ربط داره ....درضممن ماهيچ وقت از آينده خبر نداريم چون هر لحظه ممكنه اين رابطه ي سالم ناسالم بشه !!!هر لحظه ممكنه فقط ما وسوسه شيم و اين وجدان و ايمان قلبي ماست كه در مقابل اين وسوسه مقاومت ميكنه !!
اما ما هرچقدرم كه معصوم باشيم نمي تونيم از خودمون مطمئن شيم كه در مقابل وسوسه هامون مقاومت ميكنيم ...چون شيطان هميشه دنبالمونه ...مخصوصا نبال آدماي با وجدان !!!!
پس چرا بايد همچين ريسگي رو بكنيم ؟چرا از همن اول اين رابطه رو اتز بين نمي بريم تا چيزي به ناتم ممكن نياد !ممكنه هر اتفاقي بيفته ...ممكنه بتونيم مقاومت كنيم درمقابل وسوسه وممكنه نكنيم ...
من ميگم بيايم اين ممكن رو از بين ببريم و به قول معروف پيش گيري كنيم !چون همه ميدونيم كه پيش گيري بهتر از درمانه ...

کسی که وجدان داره و به خودش اطمینان داشته باشه هیچوقت همچین کاری نمیکنه... من خودمو مثال میزنم خیلیا دیگه رو هم میشناسم که اینجورین

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۱۸ بعد از ظهر
خوشبختانه رابطه ای با دختری نداشتم و دنبالش هم نبودم
خودم و عشقه:-2-16-:

amir_ardalan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۰ بعد از ظهر
:-119-::-119-:من منظورم قبل از ازدواجه...بعدشم فکر کنم شما فرق ازدواج رو با دوستی بفهمی....!!!!!

بله شما اگه داغ نکنی من فرق اینارو میدونم ولی اگه یکم فکر کنی بهم ربط داره. کسی که ازدواج میکنه هدفش چیه؟؟

shivva_alone
خوشبختانه رابطه ای با دختری نداشتم و دنبالش هم نبودم
خودم و عشقه:-2-16-:
.............:-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-:...................

nafas-me
این جور رابطه ها چیزه بدی نی اما در حد معمول اگه زیاد از حد بشه فرد داره کمبودی که تو محیط خانواده داره رو جبران میکنه

__Mahla__
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۱ بعد از ظهر
جالبه که پسرا سنگ خودشونو به سینه می زنن . تا اونجایی که دوست دارن و دلشونو نزده با یه دختر می مونن . بازیش میدن و هر وقت که زده شدن ، یه دعوای ساختگی و خداحافظ شما .

از نظر من یه دوستی کاملا معمولی مثل یه هم کلاسی ایرادی نداره . ولی دوستی صمیمی بین دختر پسر خیلی مزخرف و مسخره اس . دخترا واسه نیاز عاطفی دوست می شن و پسرا واسه نیازای خودشون . این ووسط تنها کسی که ضربه می خوره دختره :-119-:

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۵ بعد از ظهر
خانوم مهلا 19 ساله دانشجوی رشته IT
شما خودتون دختر هستین و از دخترا طرفداری میکنید
اگه اشتباه نکنم پسر این رابطه رو شروع میکنه ، حالا از هر طریقی
اون دختر طرف مقابل میتونه قبول نکنه که بعد بخواد ضربه بخوره
من خودم یه پسر هستم و میگم پسرا زیر 20 21 سال دوستیشون کشکیه و الکیه
2 روزه دلشون و میزنه دختره
پس اگه این رابطه ها نباشه بهتره :-2-22-:

.............:-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-:...................

ببخشید

خودم و خودش و عشقه :-2-16-:

shivva_alone
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۲۷ بعد از ظهر
بله شما اگه داغ نکنی من فرق اینارو میدونم ولی اگه یکم فکر کنی بهم ربط داره. کسی که ازدواج میکنه هدفش چیه؟؟
من داغ نکردم..:-2-06-:
ببین!من میدونم چی میخوای بگی.می خوای بگی هدف از ازدواج هم برطرف کردن نیازهای عاطفیه...ولی آخه ما در ازدواج می دونیم که روابطمون مشروعه...ولی تو دوستی اینطوری نیس.....اگر از کسی که باش دوستی خوشت بیاد برای بار دوم بش نگاه کنی حرومه...که من مطمئنم که با کسی دوست می شیم که ازش خوشمون بیاد.اینطور نیست؟؟؟؟؟؟؟

__Mahla__
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۰ بعد از ظهر
خانوم مهلا 19 ساله دانشجوی رشته IT
شما خودتون دختر هستین و از دخترا طرفداری میکنید
اگه اشتباه نکنم پسر این رابطه رو شروع میکنه ، حالا از هر طریقی
اون دختر طرف مقابل میتونه قبول نکنه که بعد بخواد ضربه بخوره
من خودم یه پسر هستم و میگم پسرا زیر 20 21 سال دوستیشون کشکیه و الکیه
2 روزه دلشون و میزنه دختره
پس اگه این رابطه ها نباشه بهتره :-2-22-:

ببخشید

خودم و خودش و عشقه :-2-16-:

بله دختر اگه خودش نخواد اتفاقی نمی افته ولی با زبونی که پسرا دارن بالاخره دخترارو سر کار می ذارن . از این حرص می خورم که اکثر دخترای ما از روی احساس تصمیم می گیرن . واسه همینم هست که همیشه ضربه می خورن . و برای همینم از دوستی دختر و پسر بدم میاد . پسرا نباید بدشون بیاد چون اگر این طوری باشه دیگه پسر محسوب نمی شن

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ بعد از ظهر
راستش بدم نیومد
بر عکس کاملا با شما موافقم
مخصوصا اون زبون و خوب اومدین
امــــــا راستش فقط سر کار گذاشتم با این زبون
واسه شروع رابطه با کسی ازش استفاده نکردم :-2-14-:

nafas-me
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۲ بعد از ظهر
جالبه که پسرا سنگ خودشونو به سینه می زنن . تا اونجایی که دوست دارن و دلشونو نزده با یه دختر می مونن . بازیش میدن و هر وقت که زده شدن ، یه دعوای ساختگی و خداحافظ شما .

از نظر من یه دوستی کاملا معمولی مثل یه هم کلاسی ایرادی نداره . ولی دوستی صمیمی بین دختر پسر خیلی مزخرف و مسخره اس . دخترا واسه نیاز عاطفی دوست می شن و پسرا واسه نیازای خودشون . این ووسط تنها کسی که ضربه می خوره دختره :-119-:

عزیزم امید راس میگه چرا دختر بخواد دوست شه اونم دوستی که میدونه نتیجه ای نداره تا ضربه هم بخوره؟
درضمن تقصیر خود دختراس که با احساس پیش میرن تو اگه بخوای به طرف مقابل ضربه بزنی هیچ وقت نباید دم از احساست بزنی همینه که دختر ها نمیتونن خیلی از شغل ها رو به عهده بگیرن چون تو همه چیز اول احساسشون رو در نظر میگیرن در حالی که باید بدونن عقلی هم وجود داره
(با اینکه خودم دخملم ولی خب:-2-24-:)

amir_ardalan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۷ بعد از ظهر
من داغ نکردم..:-2-06-:
ببین!من میدونم چی میخوای بگی.می خوای بگی هدف از ازدواج هم برطرف کردن نیازهای عاطفیه...ولی آخه ما در ازدواج می دونیم که روابطمون مشروعه...ولی تو دوستی اینطوری نیس.....اگر از کسی که باش دوستی خوشت بیاد برای بار دوم بش نگاه کنی حرومه...که من مطمئنم که با کسی دوست می شیم که ازش خوشمون بیاد.اینطور نیست؟؟؟؟؟؟؟

اگه اینجوریه که کلش حرومه!!! دیگه چی میمونه؟

__Mahla__
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ بعد از ظهر
راستش بدم نیومد
بر عکس کاملا با شما موافقم
مخصوصا اون زبون و خوب اومدین
امــــــا راستش فقط سر کار گذاشتم با این زبون
واسه شروع رابطه با کسی ازش استفاده نکردم :-2-14-:

دوستی بین دختر و پسر تو ایران خیلی بد جا افتاده . و همه ازش دارن سو استفتئه می کنن . دخترا اگه یه ذره از عقلشون استفاده کنن هیچوقت اسیر نمی شن . تا یه خدودی این جور دخترا حقشونه ضربه بخورن .

ای کاش می شد دوستی بین دختر و پسر تو ایران جا بیفته . با هم دوست باشن ولی یه دوستی معمولی . البته این جور دوستی به ضرر پسراس :-2-19-:

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۸ بعد از ظهر
بابا بــــــــی احساس :-2-27-:

shivva_alone
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ بعد از ظهر
خوب منم به خاطر همین می گم این دوستیا درس نیس....

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۳۹ بعد از ظهر

ببخشید میام تو بحث شما
اما مگه غیر از اینه ؟
خوب حرومه دیگه :-2-23-:

shivva_alone
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۰ بعد از ظهر
ببخشید میام تو بحث شما
اما مگه غیر از اینه ؟
خوب حرومه دیگه :-2-23-:
پس شما هم با من موافقی؟؟؟/بد می گم؟؟؟؟؟؟؟

amir_ardalan
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۳ بعد از ظهر
خب کسایی که واقعاً پایبندن اجباری در کار نیست که!!!

بهارجون
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
من می خوام بدونم که اونایی که دوست پسر یا دوست دختر دارن تا حالا چیکار کردن واسه همدیگه
بابا اینا همش بدبختی میاره ناراحتی میاره
بچه ها به خدا اگه عاقل باشین دنبال این دوستی های زودگذر نمی رین

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ بعد از ظهر
پس شما هم با من موافقی؟؟؟/بد می گم؟؟؟؟؟؟؟

ببینید این حس نزدیکی به جنس مخالف یه چیز طبیعیه
اما قابل کنترل
من نمیگم یه دوستی ساده در حد شناخت بده
امـــــا هر رابطه ای رو بین دختر و پسر که خودشون و دوست دختر یا دوست پسر بدونن قبول ندارم:-2-25-:

girlstreet
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۶ بعد از ظهر
من که این حرفا رو قبول ندارمی.......

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۶ بعد از ظهر
من می خوام بدونم که اونایی که دوست پسر یا دوست دختر دارن تا حالا چیکار کردن واسه همدیگه
بابا اینا همش بدبختی میاره ناراحتی میاره
بچه ها به خدا اگه عاقل باشین دنبال این دوستی های زودگذر نمی رین

راستش تو سن 15 تا 19 20 سال یکم عقل فراموش میشه
متاسفانه :-2-27-:

Star_69
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر
من مخالف دوستی های امروزی هستم شدید چون در این وسط تنها کسی که صدمه می بینه دختره و اونی هم که ککش هم نمی گزه پسره.وقتی هم دیگه نخواستت می ره سراغ یکی دیگه.
ولی دوستی سالم هم وجود داره و من اصلا مخالف دوستی سالم نیست واقعا اگر بتونی یه پسر یا دختر رو مثل هم جنس خودت ببینی و بهش نگاه جنسیتی نداشته باشی می تونی یه دوستی صاف و ساده داشته باشی و هیچ مشکلی هم پیش نیاد و روحت هم ارضا می شه و دیگه به هر راهی کشیده نمی شی.
نه من فکر می کنم چند دوست داشتن و عاشق همشون بودن نهایت پستی و بی کلاسیه.به کسی می گن با کلاس که واقعا به روز باشه وافکار روشن فکرانه داشته باشه.تو جامعه ی ما متاسفانه واژه ها اونطور که دیگران دوست دارن معنی می شه و معنای واقعی اونا از یاد برده می شه.
کسی هم که دوست نداره امل نیست می گم واژه ها جدیدا اونجوری که می خوان معنی می شه در حالی که معنی درستشون به دست فراموشی سپرده می شه.........

بهارجون
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۴۹ بعد از ظهر
راستش تو سن 15 تا 19 20 سال یکم عقل فراموش میشه
متاسفانه :-2-27-:

پس چرا من عقلو فراموش نکردم
بابا به خدا اینا همش حرفه این خوده ادمه که می خواد خودشو دو دستی بندازه تو هچل
به دوستانی حالا چه پسر و چه دختر توصیه می کنم اصلا دنبال این کارا نرن و وقته خودشونو الکی هدر ندن
این دوستیها به جز پشیمونی چیزه دیگه ای نداره
به جای اینکه بری با دوست دخترت یا دوست پسرت بیا با داداش یا ابجیت دوست شو اونو دوست خودت بدون نه اونا رو

من مخالف دوستی های امروزی هستم شدید چون در این وسط تنها کسی که صدمه می بینه دختره و اونی هم که ککش هم نمی گزه پسره.وقتی هم دیگه نخواستت می ره سراغ یکی دیگه.
ولی دوستی سالم هم وجود داره و من اصلا مخالف دوستی سالم نیست واقعا اگر بتونی یه پسر یا دختر رو مثل هم جنس خودت ببینی و بهش نگاه جنسیتی نداشته باشی می تونی یه دوستی صاف و ساده داشته باشی و هیچ مشکلی هم پیش نیاد و روحت هم ارضا می شه و دیگه به هر راهی کشیده نمی شی.
نه من فکر می کنم چند دوست داشتن و عاشق همشون بودن نهایت پستی و بی کلاسیه.به کسی می گن با کلاس که واقعا به روز باشه وافکار روشن فکرانه داشته باشه.تو جامعه ی ما متاسفانه واژه ها اونطور که دیگران دوست دارن معنی می شه و معنای واقعی اونا از یاد برده می شه.
کسی هم که دوست نداره امل نیست می گم واژه ها جدیدا اونجوری که می خوان معنی می شه در حالی که معنی درستشون به دست فراموشی سپرده می شه.........

زهرا جون اینو که گفتی من باهات همعقیدم ولی همیشه دخترا صدمه نمی بینن این پسرا هم هستن که صدمه می بینن من خیلی از دخترا رو می شناسم که به خاطر یکی دیگه دوستشو ول کرده

__Mahla__
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۲ بعد از ظهر

کاملا با حرفت موافقم . اگر همه ی دخترا فکرشون این باشه دیگه هیچ ضرری نمی بینن . البته دخترایی هم هستن که واسه خوشی خودشون با پسر دوست می شن. واسه پول و گردش و خوش گذرونی . که البته هر بلایی هم سرشون بیاد حقشونه

OwiDaM
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۶ بعد از ظهر
من 100% نگفتم
یه سری هم عقلشون سر جاشون هست
اما متاسفانه 90 % جوونا فکر میکنن تو این سن باید یه همچین دوستی داشته باشن و بقیه رو مسخره میکنن :-2-01-:

nilooii
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
تا وقتی چیزی جدی گرفته نشه به درد نمیخوره حتی همین دوستایا!

Star_69
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۱۲:۵۷ بعد از ظهر
امید فتل عزیز بچه هایی که می خوان زودتر از سنشون بزرگ بشن عقلشون رو فراموش می کنن منم یه روزی 15 سالم بود و امروز هم تو سن 19 سالگی هستم یعنی آخر دوره ای که شما گفتین ولی تا حالا عقلم رو کنار نذاشتم و سراغ پسرایی که توی خیابون می بیننت و یه دل نه صد دل عاشقت می شن نرفتم این مصداق کلی نداره ولی مصداق درونی داره:-2-27-:
منظور من از لحاظ علاقه نبود بهار........دوستی های امروز دید احساسی شون رو با دید ج ن س ی عوض کردن و لطمه ی اصلی هم برای دختراس:-2-15-:
مهلا جون دقیقا همینه اگر آگاهی باشه هیچ کس اشتباه نمی کنه حیف که آگاهی نیست:-2-15-:

بهارجون
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۰ بعد از ظهر
من 100% نگفتم
یه سری هم عقلشون سر جاشون هست
اما متاسفانه 90 % جوونا فکر میکنن تو این سن باید یه همچین دوستی داشته باشن و بقیه رو مسخره میکنن :-2-01-:

اینو باهاتون موافقم
اگه تو این دوره دوست خیابونی نداشته باشی تو چشمشون امل به نظر میای
به نظر من بهتره تو چشاشون امل به نظر برسی تا بخوای خودتو بدبخت کنی
ولی خیلی از همین دوستی ها دوستی های عمیقی دارن که به هیچ عنوان نمی خوان از دست بدن

شبنم
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۱ بعد از ظهر
آخ جون چه تاپیک باحالی جون میده واسه منبر :-2-16-: منم یه چیزی بگم ؟ :-2-14-:

بهارجون
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۲ بعد از ظهر
امید فتل عزیز بچه هایی که می خوان زودتر از سنشون بزرگ بشن عقلشون رو فراموش می کنن منم یه روزی 15 سالم بود و امروز هم تو سن 19 سالگی هستم یعنی آخر دوره ای که شما گفتین ولی تا حالا عقلم رو کنار نذاشتم و سراغ پسرایی که توی خیابون می بیننت و یه دل نه صد دل عاشقت می شن نرفتم این مصداق کلی نداره ولی مصداق درونی داره:-2-27-:
منظور من از لحاظ علاقه نبود بهار........دوستی های امروز دید احساسی شون رو با دید ج ن س ی عوض کردن و لطمه ی اصلی هم برای دختراس:-2-15-:
مهلا جون دقیقا همینه اگر آگاهی باشه هیچ کس اشتباه نمی کنه حیف که آگاهی نیست:-2-15-:

زهرا جون اینو که گفتی صد در صد باهات موافقم بدون هیچ کم و کاستی پسرا دخترا رو واسه همین می خوان
و باید بگم برای همچین پسرایی خیلی متاسفم
و همچنین برای دخترایی که عقلشونو دادن دست چشاشون

yase sefid
۲۳ تير ۱۳۸۹, ۰۱:۰۳ بعد از ظهر
آخ جون چه تاپیک باحالی جون میده واسه منبر :-2-16-: منم یه چیزی بگم ؟ :-2-14-:
آخ جوووووون ى!!!!شبنم جونم اومد !!!!!!!!بگو عزيزم