PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چجوری میشه فهمید یه نفرو دوست داری؟!

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 17:29
سلام به همه دوستای گلم تو 98یا:-2-40-:
یه سوال خیلی ساده واسم پیش اومده که شاید در نگاه اول کاملا خنده دار به نظر بیاد....میدونم.
ولی این سوال واقعا ذهن منو خیلی بخودش مشغول کرده......
به نظر شما چجوری میشه بفهمی یه نفر رو واقعا دوست داری؟.....از کجا باید بفهمی این حس چجوریه؟....نمیدونم چرا این سوال اینقدر سخت شده......چطور میشه فهمید یه رابطه عادت نیست........این سوالو واسه طرف مقابل هم دارم.....از کجا بفهمیم طرف مقابل چه دختر واسه چسرا و چه پسر واسه دخترا چه حسی داره.......ولی فکر میکنم لازمه فهمیدن این اول پی بردن دقیق به احساس خودمونه....میخوام که به درون خودتون عمیق رجوع کنید.....میدونم آدم میشه بفهمه که کسی رو دوست داره یا نه...در ظاهر قضیه مشکلی ندارم...مشکلم یکم عمیق تر ازین حرفاست.....ممنون میشم نظرات کاملتونو بگید.......دوست دارم کامل توضیح بدین...اگه از تجربیات شخصیتونم بگید خوشحال میشم بشنوم......کسی اینجا واسه قضاوت نشسته..اینو فقط کمک به کسایی که شاید این سوال تو ذهنشونه بدونین....مرسی:-118-:

دوستدارم بحث داغ باشه....پس ممنون میشم از دوستاتونم بخواین این تاپیکو جواب بدن...شاید جوابایی بشنوین ازشون که شما رو هم شوکه کنه!....ممنون.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش:
و اینکه هر نظری که میدین من 100% روش فکر میکنم و بهش حواب میدم....پس ممنون میشم اگه بعدا یه سر بزنین و جوابشو ببینین و اگه دوست داشتین بحثو ادامه بدین...مرسی.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ویرایش 2:(14 فروردین)
فقط میخواستم از اینکه تاپیک در این مدت کوتاه بیشتر از 150 پاسخ و بیش از 1600 بازدید داشته تشکر کنم.....امیدوارم بحث هنوزم بهتر از این ادامه پیدا کنه....
میخواستم بگم هرکس تو تاپیک پستایی رو که به نظرش خوب اومدن و خوب جواب دادن رو لطفا یا تشکر کنه یا امتیاز به مطلب بده یا هردو....واسه پستای خودم نمیگم...اونا رو اصلا ندیدن مهم نیس...ولی میخوام اینطوری هرکی تاپیک رو باز میکنه بتونه راحت پستای برتر رو تشخیص بده و اگه زمانش کمتر بود بتونه اونا رو بخونه لااقل....یه دنیا ممنون

✿KhanomGol
1391,01,06, ساعت : 17:37
نمیدونم ....برای من سوال سختیه من هیچ وقت کسیو دوست نداشتم:-2-08-: اونجوری که مدنظرتویه ....یعنی کلا هیچ وقت رابطه ای نبوده که بخوام به این سوال فک کنم ............... شرمنده من هیچگونه تجربه ای ندارم

pink.rose
1391,01,06, ساعت : 17:41
اره منم این برام سواله
ولی فکر کنم اگه بتونی خودتو درست بشناسی بهترم بتونی احساستو نسبت به یکی درست تشخیص بدی

*RaHa2*
1391,01,06, ساعت : 17:46
یکم سخته گفتنش!!!!من خودم هنوز تو احساساتم گیر کردم......:-2-15-:به نظرم اول باید خودتو بشناسی....از حس خودت باخبر بشی.....حتی اگه یه مدت طولانیم زمان ببره....نباید ترس داشته باشی از اینکه از دستش میدی.....بعدشم به نظرم اگر کسی کسیو دوست داشته باشه حتما با رفتاراش نشون میده....حالا نه خیلی تابلو....نمی دونم تا چه حد تونستم منظورمو برسونم!

behrooz69
اره منم این برام سواله
ولی فکر کنم اگه بتونی خودتو درست بشناسی بهترم بتونی احساستو نسبت به یکی درست تشخیص بدی
ممنون...:-2-40-:
اینکه بدونم یکی درد منو داره خیلی کمک میکنه......ولی آخه خودتو چطور بشناسی؟...منظورت اینه بدونی چه چیزایی خوشحالت میکنه و اینا؟.....اگه اونطوریه چطوری حتی میشه اونا رو فهمید؟......نمیدونم شاید مشکل من خیلی حاده....ولی من اصلا نمیدونم در زندگی از چه چیزی بیشتر از همه لذت میبرم.....

~Coffee~
واقعا....برای منم سواله...

R.A.H.A
1391,01,06, ساعت : 17:49
اول با خودت و خصوصیت خودت اشنا شو...
بعد سعی کن اونو بشناسی..... یا یه مدت ازش دور باش....
حتی ببین میتونی با کسی دبگه باشی یا نه .... یعنی همش به فکرسی یا طف برات فرقی نداره!
همین تستا دیگه

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 17:50
یکم سخته گفتنش!!!!من خودم هنوز تو احساساتم گیر کردم......:-2-15-:به نظرم اول باید خودتو بشناسی....از حس خودت باخبر بشی.....حتی اگه یه مدت طولانیم زمان ببره....نباید ترس داشته باشی از اینکه از دستش میدی.....بعدشم به نظرم اگر کسی کسیو دوست داشته باشه حتما با رفتاراش نشون میده....حالا نه خیلی تابلو....نمی دونم تا چه حد تونستم منظورمو برسونم!
ممنون بابت شرکتت تو بحث رها جون...:-2-40-:...خوب من سوالم همینه...چطور میشه خودتو بشناسی...چطور میشه بفهمی کسی رو دوست داری....حتی مادرتو حتی پدرتو.....این سوال بیشتر از 3 ساله ذهن منو مشغول کرده....ولی به جوابی نمیرسم.......میشه یکم واضح تر بگی شاید فهمیدم.....مرسی

you &i
1391,01,06, ساعت : 17:50
به نظر من وقتی عاشق کسی میشی اگه یه نفرو که ازونم بهتر باشه در مقابلت ارزشی نداره در واقع به چشمت نمیاد ببین این نظر من یه کسی که عاشق هم میتونه خودخواه باشه هم میتونه برای خوشبختی کسی که دوسش داره بکشه کنار...من یه زمانی فکر میکردم عاشق یه بنده خداییم اما وقتی یه مدت گذشت و اونم انگار منو نمیدید نسبت بهش سرد شدم بعد یه مدت فهمیدم اصلا دوسش ندارم ...به نظر من مرور زمان به آدم کمک می کنه..ولی جدا از این حرفا به نظرم این محبت که دوست داشتن میاره دوست عزیز:-2-40-:

*RaHa2*
1391,01,06, ساعت : 17:54
اینکه بدونم یکی درد منو داره خیلی کمک میکنه......ولی آخه خودتو چطور بشناسی؟...منظورت اینه بدونی چه چیزایی خوشحالت میکنه و اینا؟.....اگه اونطوریه چطوری حتی میشه اونا رو فهمید؟......نمیدونم شاید مشکل من خیلی حاده....ولی من اصلا نمیدونم در زندگی از چه چیزی بیشتر از همه لذت میبرم.....
نگران نباش....این چیزا درد خیلیاس!!!به نظر من این که بدونی چی دوس داری و از چی لذت میبری زیاد کار سختی نیست.....تو تقریبا هرروز داری چیزایی که دوس داریو و دوس نداریو با خودت مرور می کنی....مثلا تو انتخاب رنگ و نوع غذا و برخورد اطرافیانو.....بعدشم خیلی وقتا یه چیز به تنهایی نمی تونه مارو خوشحال کنه و طعم لذت واقعیو به ما بچشونه....خیلی وقتا ما باید خیلی چیزا رو در کنار هم داشته باشیم....

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 17:54
واقعا....برای منم سواله...
میشه برامون بگی چجوری شد و کی بود این سوال برات پیش اومد؟....شاید اگه بریم تو ریشه یابی بوجود اومدن سوال بتونه کمک بزرگی باشه.....مرسی:-2-40-:

اول با خودت و خصوصیت خودت اشنا شو...
بعد سعی کن اونو بشناسی..... یا یه مدت ازش دور باش....
حتی ببین میتونی با کسی دبگه باشی یا نه .... یعنی همش به فکرسی یا طف برات فرقی نداره!
همین تستا دیگه

آخه کسی مثل من همه خصوصیتام در حال رشده.....اصلا نمیدونم ازین دنیا چی میخوام....نمیدونم...آخه فکر میکنم هدف گذاری تو زندگی قدم بعدیه....اول باید بفهمی چیو دوست داری بعد بری به سمتش درست میگم؟منظورتو از خصوصیت ها میشه دقیق تر بگی؟

اگه نتونم ازش دور باشم چی؟.....اگه هردو بهم خیلی وابسته باشیم؟.....ازین گذشته فکر میکنی این معیار خوبیه که اگه ببینی با کس دیگه نمیتونی باشی یعنی اونو میخوای؟اولا این خیانت نیست؟دوما شاید کلا با هیشکی نمیتونی باشی...از کجا فرق این دوتا رو تمیز بدیم؟

yalda.angel
1391,01,06, ساعت : 17:55
اگه کسی رو دوست داشته باشی وقتی میبینیش حس میکنی بهتری لحظه ی عمرته اونقدر خوشحال میشی که دلت میخواد بغلش کنی وقتب پیششی حتی اگر چندین ساعت هم طول بکشه گذر زمان رو حس نکنی ولی در نبودش حس کنی که مهمترین قسمت بدنت رو گم کردی وقتی دستاش رو بگیری حس کنی اروم ترین ادم دنیایی حتی اگه هزار تا مشکل داشته باشی وقتی خوشحاله حس کنی دنیا مال خودته اما وقتی ناراحته در حال دیوونه شدن باشی واسه خوشحال کردنش همه زندگیتو خرج کنی وقتی میخنده انگار یه قاب قشنگ جلوته باطنش برات مهمه نه ظاهرش هیچوقت از ظاهرش خسته نمیشی اینجوری معلوم میشه دوستش داری
اینا تجربه های خودم اگه خواستین بگین تا یکی از ماجرا های زندگیم رو که به نظر هرکس شنیده جالب اومده رو براتون تعریف کنم ماتوی پزشکی دو واحد روانشناسی خوندیم به نظرم اگه این خصوصیت هارو داشته باشی میتونی بگی یه نفر رو دوست دارم

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 17:57
به نظر من وقتی عاشق کسی میشی اگه یه نفرو که ازونم بهتر باشه در مقابلت ارزشی نداره در واقع به چشمت نمیاد ببین این نظر من یه کسی که عاشق هم میتونه خودخواه باشه هم میتونه برای خوشبختی کسی که دوسش داره بکشه کنار...من یه زمانی فکر میکردم عاشق یه بنده خداییم اما وقتی یه مدت گذشت و اونم انگار منو نمیدید نسبت بهش سرد شدم بعد یه مدت فهمیدم اصلا دوسش ندارم ...به نظر من مرور زمان به آدم کمک می کنه..ولی جدا از این حرفا به نظرم این محبت که دوست داشتن میاره دوست عزیز:-2-40-:
ممنون.....ازین که در تجربیات خودت ما رو هم شریک کردی.....خیلی ممنون.....میخوام فقط اینو بدونم که آیا این محبت از جانب طرف مقابل اگه از جانب مثلا چندین نفر باشه چطور بدونی کدوم بهتره واسه تو.....شاید همشونم دوست داشته باشن...اما تو حس خودت چی؟.....محبت نباید دوطرفه باشه؟.......نباید با هم پیشرفت کنه؟

pink.rose
1391,01,06, ساعت : 17:58
اره فکر کنم واقعا هم دردیم چون منم نمیدونم از چی لذت میبرم

*RaHa2*
1391,01,06, ساعت : 17:59
ممنون بابت شرکتت تو بحث رها جون...:-2-40-:...خوب من سوالم همینه...چطور میشه خودتو بشناسی...چطور میشه بفهمی کسی رو دوست داری....حتی مادرتو حتی پدرتو.....این سوال بیشتر از 3 ساله ذهن منو مشغول کرده....ولی به جوابی نمیرسم.......میشه یکم واضح تر بگی شاید فهمیدم.....مرسی
:-2-40-: خب ببین...تو وقتی یه مشکل هر چقدرم کوچیک واسه خانوادت....پدرت...مادرت ....دوستات پیش میاد خیلی نگران میشی و دوس داری هر کاری بکنی تا اونا اون مشکلو ناراحتیو نداشته باشن......به نظرم اینجور وقتاس که می تونی میزان علاقتو نسبت به اطرافیانت تشخیص بدی.....اون موقع می فهمی اون فرد انقدر برات اهمیت داره که نمی تونی راحت ازش بگذری...

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 18:02
اگه کسی رو دوست داشته باشی وقتی میبینیش حس میکنی بهتری لحظه ی عمرته اونقدر خوشحال میشی که دلت میخواد بغلش کنی وقتب پیششی حتی اگر چندین ساعت هم طول بکشه گذر زمان رو حس نکنی ولی در نبودش حس کنی که مهمترین قسمت بدنت رو گم کردی وقتی دستاش رو بگیری حس کنی اروم ترین ادم دنیایی حتی اگه هزار تا مشکل داشته باشی وقتی خوشحاله حس کنی دنیا مال خودته اما وقتی ناراحته در حال دیوونه شدن باشی واسه خوشحال کردنش همه زندگیتو خرج کنی وقتی میخنده انگار یه قاب قشنگ جلوته باطنش برات مهمه نه ظاهرش هیچوقت از ظاهرش خسته نمیشی اینجوری معلوم میشه دوستش داری
اینا تجربه های خودم اگه خواستین بگین تا یکی از ماجرا های زندگیم رو که به نظر هرکس شنیده جالب اومده رو براتون تعریف کنم ماتوی پزشکی دو واحد روانشناسی خوندیم به نظرم اگه این خصوصیت هارو داشته باشی میتونی بگی یه نفر رو دوست دارم

خیلی خیلی ممنون یلدا جون از اینکه تو بحث دقیق شرکت کردی:-2-40-:
حتما و حتما دوست دارم بشنوم ماجرایی که میگی..مشتاقم....
فقط یه سوال واست دارم...اگه در حال پیشرفت باشه رابطتون یعنی هنوز مدت زیادی ازش نگذشته باشه و هنوز به اون مراحل بالاش نرسیده باشی یا خودت ندونی که رسیدی چطور باید بفهمی و ادامه بدی....نمیدونم میتونم منظورمو بگم یا نه.....میخوام بدونم دوست داشتن نه اونقدر والا....حتی در مقام های پایینش چطوریه و بعد چطور میشه مقایسه کرد؟......اگه به این حسی که تو میگی هنوز نرسیدی معنیش اینه که باید کنار بذارین همدیگه رو یا باید ادامه بدی تا بهش برسی؟.....چقدر زمان لازمه؟....یه سال دوسال؟.....چقدر؟

*RaHa2*
1391,01,06, ساعت : 18:03

میشه بگی؟:-2-40-:
موافقم......منم برادرمو خیلی دوس دارم....اونقدر که وقتی ناراحته از غصه دف می کنم....می خوام هر کاری بکنم تا خوشحال باشه....وقتی می خنده و شاده از ته ته قلبم شادم.......نمی پونم....شاید اینجوریه که هر کیو واقعا دوست داشته باشی براش ارزوی خوشبختی داری....حالا چه در کنارش باشی چه نباشی....اما دوست داری بیشترین سهم از زندگیشو داشته باشی!

AYDA alone
1391,01,06, ساعت : 18:07
من دقیقا تو این سوال موندم..تا چندوقت پیش یکی رو خیلی دوست داشتم شایدم فکر میکردم دارم ولی وقتی بدستش آوردم انگار علاقم پسرفت کرد..نمیدونم چجوری.. ولی شد..
وقتی یکی رو دوست داشته باشی یعنی واقعا دوست داشته باشی احتمالا نظرش برات خیلی مهمه..خیلی دربارش فک میکنی..قبل از دیدینش استرس میگیری..موقع سلام کردن صدات میلرزه..اگه بخوای فراموشش کنی نمیشه اصلا..اگه یه وقت اسمش رو گوشیت بیفته تا مرز سکته میری 100% از هیجان...همیشه حتی اسمش تو رو به هیجان میاره..آرامشش برات خیلی مهمه..اگه کسی پشت سرش بحرفه فوری گارد میگیری..وقتی میخوای کسی نفهمه دوسش داری سعی میکنی بدشو بگی!!البته این آخری درباره ی من بود!!

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 18:11
اره فکر کنم واقعا هم دردیم چون منم نمیدونم از چی لذت میبرم

پس ازت میخوام این تاچیکو به دوستاتم معرفی کنی شاید تونستیم باهم یه نتیجه ازش بگیریم...مرسی:-2-40-:

:-2-40-: خب ببین...تو وقتی یه مشکل هر چقدرم کوچیک واسه خانوادت....پدرت...مادرت ....دوستات پیش میاد خیلی نگران میشی و دوس داری هر کاری بکنی تا اونا اون مشکلو ناراحتیو نداشته باشن......به نظرم اینجور وقتاس که می تونی میزان علاقتو نسبت به اطرافیانت تشخیص بدی.....اون موقع می فهمی اون فرد انقدر برات اهمیت داره که نمی تونی راحت ازش بگذری...

خوب ببین حرف تو درسته....قبولم دارم کاملا....ولی من یه خصوصیتی دارم که واسه دوستام حاضرم بمیرم واقعا....اینو که میگم شاید در مقیاس مردنش شعار باشه نمیدونم...ولی واقعا هرکاری تو وقت ناراحتیشون حاضرم بکنم تا خوشحالشون کنم...حتی دوستی که شاید زیاد اخت نباشیم.....مثال میزنم برات...
تابشتون گذشته یکی زا دوستای من تصادف کرد و فوت کرد......ما اصلا بهم نزدیک نبود....همکلاسی دانشگاهم بود....ولی بقدری من تو خودم رفته بودم و ناراحت بودم که اگه کسی منو میدید فکر میکرد خدایی نکرده برادرمو از دست دادم....نمیدونم....من بشدت احساسیم.....یعنی خیلی برام باقیه آدما و احساسشون واسم مهمه.....ولی نمیتونم اینو قیاس دوست داشتنم بذارم....نمیتونم اینو بذارم مقیاس اینکه یه نفرو چقدر دوست دارم.....

behrooz69
1391,01,06, ساعت : 18:14
من دقیقا تو این سوال موندم..تا چندوقت پیش یکی رو خیلی دوست داشتم شایدم فکر میکردم دارم ولی وقتی بدستش آوردم انگار علاقم پسرفت کرد..نمیدونم چجوری.. ولی شد..
وقتی یکی رو دوست داشته باشی یعنی واقعا دوست داشته باشی احتمالا نظرش برات خیلی مهمه..خیلی دربارش فک میکنی..قبل از دیدینش استرس میگیری..موقع سلام کردن صدات میلرزه..اگه بخوای فراموشش کنی نمیشه اصلا..اگه یه وقت اسمش رو گوشیت بیفته تا مرز سکته میری 100% از هیجان...همیشه حتی اسمش تو رو به هیجان میاره..آرامشش برات خیلی مهمه..اگه کسی پشت سرش بحرفه فوری گارد میگیری..وقتی میخوای کسی نفهمه دوسش داری سعی میکنی بدشو بگی!!البته این آخری درباره ی من بود!!
بعد از تشکر ازینکه لطف کردی و تو بحث شرکت کردی باید اول از آخر شروع کنم و بگم این آخری اتفاقا صددرصد در مورد من صدق میکنه!....
بعدش اینو میخوام بگم که اینایی که میگی بنظرم خیلی شدید باید باشه...اینطور نیست؟.....یعنی اگه به این حسا نرسیدی طرفتو دوست نداری؟......واسه یه چسر اگه این اتفاق نیوفته که مثلا صداش بلرزه جلو طرف واسه غرورش یا هر کدوم دیگه به نظرت این یعنی دوسش نداره؟.....نمیدونم اما به نظر من این معیار واسه همه صدق نمیکنه.......