PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : از بین بردن جوشهای سر سیاهshili
1389,03,10, ساعت : 18:50
یه راه کار برای از بین بردن جوشهای سر سیاه.

دانه های سر سیاه که بیشتر روی بینی دیده می شود، یکی از مشکلات ساده و شایع
پوستی است. برای حل این مشکل توصیه مس شود آب گوجه فرنگی تازه یا دوغرا با
آرد جو دوسر خمیر کنید و روی پوست بگذارید پش از 10 دقیقه صورت را با آب گرم
بشویید. با کمک ته سنجاق سر و فشار دادن روی ناحیه ای که جوش سر سیاه دارد
می توانید آن را خارج کنید و بعد از آن صورت را با آب سرد بشویید و برای بسته شدن
منافذ پوستی پوست را کمپرس کنید.

havijjo0nam
1389,03,30, ساعت : 14:14
جو دوسر با جو معمولی فرق داره؟

linda
1389,03,30, ساعت : 23:50
جو دوسر با جو معمولی فرق داره؟

اره این سوال منم هست فرق داره ؟:-2-15-:

girlstreet
1389,03,30, ساعت : 23:53
آب گوجه فرنگی با جو دو سر؟؟؟؟؟؟

shili
1389,03,31, ساعت : 00:31
نه فرقی نداره 2 سر یا 1 سر
این موادس رو که بالا اسم بردم رو با هم محلوط کنید و روی جوشهای سر سیاه بمالید،
بعد بشورید.

آبجی نیلوفر
1389,04,12, ساعت : 19:12
نه فرقی نداره 2 سر یا 1 سر
این موادس رو که بالا اسم بردم رو با هم محلوط کنید و روی جوشهای سر سیاه بمالید،
بعد بشورید.

یعنی آب گوجه رو با دوغ و آرد جو رو با هم قاطی کنیم؟
چه آش شلم شوربایی بشه این!

$Persian Girl$
1389,09,24, ساعت : 13:58
جوشهای سرسیاه
جوشهای سرسیاه، جوشهای معمولی سربستهای هستند كه به علت تنگی منافذ پوست به بیرون تخلیه نمیشوند. این جوشها در صورت، بدن و حتی لاله گوش دیده میشوند .جوشهای سرسیاه به دلیل چربی پوست به وجود میآیند و معمولا در مردان شایعتر است و این نوع جوشها در سنین بلوغ نیز به دلیل تغییرات هورمونی بوجود میآیند. روشهای درمانی خوراكی، موضعی و فیزیكی از راههای درمان جوشهای سرسیاه میباشند .بهترین راه درمان این جوشها تخلیه بوسیله پزشك است. بهترین راه پیشگیری از بروز جوشهای سرسیاه را شستوشوی مداوم صورت، عدم مصرف غذای چرب، مانده و تنقلات دانست.

به منظور تخلیه فیزیکی ابتدا صورت رابا اب گرم وصابون بشوییدو 5 دقیقه باابگرم صورت را کمپرس نمایید تا کومدونها نرم شوندوسپس با وسیله ای بنام تیر کومدون یا سر لوله خودکار با فشار منظم ویکنواخت با دست محتویات را خالی نمایید ودر صورتیکه محتویات سفت باشد توسط پزشک با سر سوزن یا پیستوری شماره 11نوک کومدونها را برداشت وبا روش فوق انرا تخلیه کرد.

عوامل ایجاد جوش : یبوست، كم خونی، تغذیه نادرست و استرس

از مصرف كردن موادقندی و چرب خودداری كنند و در رژیم غذایی روزانه از آب، سبزی و میوه های تازه به جای شیرینی، شكلات و غذاهای سرخ شده و پرادویه استفاده كنند.

ویتامین های C, E, B, A در درمان كردن جوش تأثیرخوبی دارد این ویتامین ها در سبزی ها، میوه ها، سبوس غلات و جگر وجوددارد.
جوش صورت را با نوك ناخن تان تحریك نكرده و آن را جدا نكنید. قشری كه روی جوش را پوشانده محافظ پوست است و نمی گذارد آلودگی ها وارد پوست شود. این قشر اگر از بین برود جوش عفونی می شود و حتی پس از بهبود جوش جای آن در صورت می ماند.

با صابون های ضدعفونی كننده پوست تان را تمیز كنید و روی جوشها را پاك كنید تا ازگسترش آن جلوگیری شود.
برای اینكه پوستان جوش نزند باید چربی ها را از سطح پوست پاك كنید. هر روز صبح و آخر شب پوست صورتتان را شسته و پاك كنید. بهتر است برای اینكه هم پوستتان را تمیز كنید و هم دانه های سرسیاه را از بین ببرید، از صابونهای ضدعفونی كننده استفاده كنید.

اگر می خواهید پوست صورتتان صاف و درخشان باشد باید به كمك پوست سر و موهایتان بروید زیرا ارتباط مستقیم و تنگاتنگی میان این دو وجود دارد. اگر موهایتان شوره می زند و یا بیش از اندازه چرب است از سركه سیب یا آب لیموترش استفاده كنید.

هر وقت می خواهید به پاك سازی پوست و سرتان بپردازید به یاد داشته باشید كه باید اول از همه دستتان عاری از هرگونه میكروب و آلودگی باشد.
وجود نقاط عفونی در بدن موجب بروز جوش می شود به این علت به سلامت دندانها توجه كنید.

داشتن آرامش عصبی باعث می شود كه پوست تان صاف باشد. تا می توانید ورزش كنید.
از خوردن آجیل، سس، ادویه، غذاهای سرخ شده، شكلات، كاكائو، بستنی، شیرینی،نوشابه های گازدار، پنیرهای چرب، قهوه و چای داغ پرهیز كنید زیرا این مواد باعث افزایش جوش در صورت خواهدشد.
ودر آخر تا میتوانید از سبزیهای تازه و میوه استفاده کنید .

blue star
1390,06,18, ساعت : 11:56
جوشهای سر سیاه برآمدگیهای کوچکیاند که در خلل و فرج پوست جای گرفتهاند. این عبارت، تعریف بسیار سادهای از جوشهای سر سیاه است. آنها معمولاً زرد رنگ یا سیاه هستند. جوشهای سر سیاه نوعی از آکنه هستند که تحت عنوان کومودودنهای باز نیز بیان میشوند.
به گزارش تبیان جوشهای سر سیاه اولین گام برای ایجاد جوش هستند و قبل از اینکه باکتریها خلل و فرج و روزنههای پوست را مورد حمله قرار دهند، تشکیل میگردند.


دوران بلوغ زمانی است که هورمونها شروع به فوران کردن در بدن و پوست مینمایند. ترشح بیش از حد هورمونها باعث تحریک غدههای چربی پوست میگردد. این غدههای چربی، غدههای سباسه یا sebaceous نامیده میشوند. این تحریک به نوبه خود منجر به تولید بیش از حد چربی در روزنههای پوست میگردد. افزایش بیش از حد چربی منجر به مسدود شدن روزنههای پوست میگردد که متعاقبا منجر به ایجاد تودهای از چربی میشود که هنگامیکه در معرض هوا قرار میگیرد به رنگ سیاه تبدیل میشود.شرایط بسیاری وجود دارد که ممکن است باعث ایجاد جوشهای سر سیاه با بدتر شدن آنها شود. بعضی از شرایط ایجاد جوشهای سرسیاه، استفاده از روغنهای موضعی و لوازم آرایشی میباشند. اگر چه جوشهای سرسیاه ممکن است در هر نوع پوستی وجود داشته باشند، لیکن حضور آنها در پوستهای خیلی چرب، بیشتر است.دلایل شایع ایجاد جوشهای سرسیاه

همان گونه که قبلاً اشاره گردید، جوشهای سرسیاه معمولاً هنگامی گسترش مییابند که پوست ما چربی بیشتری را تولید نماید. یک عامل اصلی که در تولید بیش از حد چربی نقش دارد، رسیدن به سن بلوغ است. در این زمان تولید هورمونها به خاطر ایجاد مادهی جانبی به نام دی هیدروتسترون یا DHT نامنظم میگردد. دلایل بی نظمی به نوبه خود منجر به فعالیت بیش از حد غدههای چربی و متعاقباً مسدود شدن روزنههای پوست میشود.دلیل معمول دیگر حضور جوشهای سر سیاه به خاطر عدم پاکسازی پوست است. زمانی که پوست به درستی تمیز نشود، سلولهای مرده پوست در روزنههای پوست تجمع مییابند. این سلولهای مرده باعث مسدود شدن روزنه های پوست گشته و متعاقباً باعث تولید زیاد چربی میگردد.یکی از دلایلی که منتج به بسته شدن و مسدود شدن روزنههای پوست میگردد، آرایش کردن زیاد است. استفاده بیش از حد از مرطوب کنندهها، کرم پودرها یا ضد آفتابها نیز اثری مشابه استفاده بیش از حد از مواد آرایشی دارند.اکیداً توصیه میگردد همیشه قبل از خواب شبانه، صورت خود را از هر آنچه که در طول روز استفاده نمودهاید پاک سازید. اگر چه پاکسازی عمیق پوست ضروری است، اما ساییدن یا تمیز کردن بیش از حد نیز به عنوان یکی از دلایل ناهنجاریها و تحریکات پوستی شناخته شده است. همچنین اگر چه چربی بیش از حد مضر است، لیکن پوست ما برای سالم ماندن نیاز به مقدار کمی چربی دارد.


رشد جوشهای سرسیاه

پاکسازی منظم پوست به هر فردی توصیه میگردد، خواه این فرد دارای جوشهای سرسیاه باشد یا فاقد آن باشد. نشانههای ابتدایی جوشهای سرسیاه با چشم غیر مسلح قابل رویت نیستند.

اگر پوست شما تمیز نشود، آلودگیهای بیشتری را جذب خود مینماید که ابتدا به صورت جوشهای زردرنگ پدیدار شده و سپس به رنگ سیاه در میآیند. این برآمدگیها بسیار سفت بوده و بیرون آوردن محتویات آن نیز مشکل است. به همین دلیل همیشه توصیه میشود که پوست خود را کاملا تمیز نمایید.برداشتن جوشهای سرسیاه

شما خودتان میتوانید در صورتی که علامتی از عفونت یا لکهای اطراف جوش نباشد، محتویات جوشهای سرسیاه را خارج کنید. اگر قصد دارید چنین عملی را انجام دهید همیشه اطمینان یابید که از مواد استریل استفاده مینمایید. همچنین قابل ذکر است که از پاک بودن محیط خود نیز اطمینان حاصل کنید.توصیهای که از طرف کارشناسان پوست میشود این است که در گام اول، پوست خود را برای چند دقیقه در معرض بخار آب قرار دهید. بهترین راه برای این کار این است که صورت خود را بالای بخار آب داغ قرار دهید (فاصله صورتتان تا بخار طوری نباشد که بسوزید). همچنین توصیه میگردد حولهای را روی سر خود گذاشته تا از پراکنده شدن بخار جلوگیری نمایید (مثل حالت بخور دادن). این روش روزنهها را نرم نموده و باعث میشود پروسه استخراج جوشهای سرسیاه دردناک نباشد، اما مواظب باشید خود را نسوزانید.ترجیحاً استفاده از یک پاک کننده جوش سرسیاه و یا استخراج کننده کومودون توصیه میگردد. شما میتوانید این محصولات را از داروخانه تهیه نمایید.اکیداً توصیه میگردد که جوشهای سرسیاهی را که وضعشان وخیم بوده، ملتهب و یا دارای عفونت هستند، دستکاری نکنید، زیرا این عمل، جوشها را بدتر کرده و باعث ایجاد اسکار(جای جوش) بر روی پوست میگردد. در این گونه مواقع به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا جوش شما را خالی کند. پزشک قادر به پاکسازی عمیق پوست و از بین بردن جوشهای سرسیاه یا سرسفید است. ممکن است هزینه چنین درمانهایی کمی بالا باشد، اما زمانی که شما نتایج بلندمدت آن را مشاهده کنید بسیار خوشحال خواهید شد.

سپیدک
1391,06,06, ساعت : 23:19
6 راه رفع جوشهای سرسیاه بینی


با وجود حکایتهای معروفی که درباره جوشهای سرسیاه روی بینی بر سر زبانها افتاده، وجود چنین جوشهایی به دلیل کثیفی پوست نیست. در حقیقت شستن زیاد بینی و صورت، پوست بینی را چربتر و جوشهای سرسیاه را پدیدار میکند.
http://img.tebyan.net/big/1391/06/24123520261705053225523315519516395250124.jpg

معمولا برای رهایی از این جوشهای کذایی، خالی کردن آنها اولین گزینهای است که به ذهن ما میرسد، اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنههای خالی خواهید کرد. اگر به این کار ادامه دهید، در نهایت به پوستتان آسیب میرسانید.

در اینجا 6 راهحل ساده برای از بینبردن جوشهای سر سیاه روی بینی را بیان میکنیم:

1- در طول روز صورت خود را دوبار بشویید؛ یک بار هنگام صبح و یک بار غروب. سپس با استفاده از لوسیون پاککننده ملایمی صورت خود را شستشو دهید، پوست بینیتان را بیشتر. اگر احساس کردید پوستتان خشک یا پوستهپوسته شده، لوسیون خود را تغییر دهید و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنید.

2- برای صورت خود لوسیونهایی بخرید که حاوی اسیدسالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل باشند. این اطلاعات از تحقیقات مرکز بهداشتی دانشگاه مریلند به دست آمده است. دو لوسیون حاوی این مواد را در آن واحد با هم مصرف نکنید، چون با واکنش ناخوشایندی مواجه خواهید شد.

هرگز صورت خود را محکم مالش ندهید. این کار پوستتان را چربتر میکند3- یک بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهید. کاسهای را پر از آبجوش کنید. حولهای را روی سر خود قرار دهید و روی کاسه خم شوید به طوری که حوله کاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ایجادشده از زیر حوله خارج نشود. به مدت 5 دقیقه صورت خود را بخور دهید. سپس به آرامی صورتتان را خشک کنید.


4- در طول هفته، یک بار پس از بخور دادن صورت، از چسبهای مخصوص از بین بردن جوشهای سرسیاه استفاده کنید. چسب را روی بینی خود قرار دهید و سپس با توجه به زمان تعیین شده در دستورالعمل استفاده از این چسب، آن را روی بینی نگه دارید.
http://img.tebyan.net/big/1391/06/9736151209125201892371302074180149117166147.jpg

به خاطر داشته باشید که حتما پیش از انجام این کار، باید بینی خود را خشک کنید.
سپس چسب را به دقت از روی بینی بردارید.
چسب باید برخی از سیاهیها و چرکهای جوشهای روی بینی را به خود جذب کرده باشد، به طوری که دیگر نیازی به خالی کردن جوشها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

5- در طول روز یا پس از شستن صورت، مرطوبکننده بدون روغن به پوست بینی خود بمالید. محصولاتی که حاوی روغن نیستند، چربی پوست را کاهش میدهند که این مساوی با کاهش جوشهای سرسیاه هم هست.

6- با پزشک خود مشاوره کنید و از او بخواهید کرم رتینویید غنی از ویتامین A برایتان تجویز کند. این داروها، اندازه روزنههای پوستی شما را کاهش میدهد و آنها را منقبض میکند. هنگام شب، قبل از خواب لوسیونهایی را که پیش از این به آنها اشاره شده، به صورت خشک و تمیزتان بزنید.

برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهید. اگر نتایج دلخواه به سرعت پدیدار نشد، خسته و ناامید نشوید. هرگز صورت خود را محکم مالش ندهید. این کار پوستتان را چربتر میکند.منبع : هفته نامه سلامت - آزاده اتحاد

ღPuZzleღ
1391,11,05, ساعت : 23:34
4 درمان فوری برای از بین بردن جوش صورت

مراقب باشید از مصرف صابونهایی که موجب بروز حساسیت و واکنشهای آلرژیک میشوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویهدار خودداری نمایید چون در بروز آکنهها تاثیر فوقالعادهای دارند.

تقریبا همه ما این تجربه را داریم که یک روز صبح از خواب بیدار شویم و در حالی که استرس یک قرار مهم را داریم، ناگهان در مقابل آیینه متوجه شویم که یک جوش بزرگ و وقت ناشناس با ظاهری ناخوشایند روی بینیمان بیرون زده که شاید حتی بتواند موجب کاهش اعتماد به نفسمان در طول آن روز شود.

متخصصان بهداشت عمومی پوست در کانادا در مقالهای به چند راهکار خانگی ساده و درعین حال موثر برای مقابله با این آکنههای بیموقع و ناخوشایند اشاره کردهاند که به کار بردن آنها تقریبا برای هر فردی میسر است.این کارشناسان توصیه میکنند :

1 - با مالیدن مقدار اندکی خمیر دندان روی آکنه میتوانید به سریعتر خشک شدن آن کمک کنید.

2 - همچنین میتوانید مقداری خمیر زردچوبه تهیه کرده و آن را قبل از خواب روی جوش بمالید و هنگام صبح با آب بشویید.

3 - عسل نیز برای درمان جوشهای بزرگ مفید است چون خاصیت ضد باکتریای قوی دارد و عفونت را درمان میکند.

4 - روغن درخت چای را نیز میتوانید امتحان کنید. این روغن نیز خاصیت ضد باکتریایی دارد و محصول استرالیا است. روغن درخت چای به کاهش قرمزی و تورم کمک میکند و مانع زخم شدن محل جوش میشود.

مراقب باشید از مصرف صابونهایی که موجب بروز حساسیت و واکنشهای آلرژیک میشوند، پرهیز کنید و قبل از خواب از خوردن غذاهای خیلی چرب و ادویهدار خودداری نمایید چون در بروز آکنهها تاثیر فوقالعادهای دارند.

منبع:صدف نیوز

ღســـــوزانღ
1392,01,11, ساعت : 18:53
<h1>از بین بردن جوشهای سر سیاه</h1>
در حقیقت شستن زیاد بینی و صورت، پوست بینی را چرب تر و جوش های سرسیاه را پدیدار می کند. معمولا برای رهایی از این جوش های کذایی، خالی کردن آنها اولین گزینه ای است که به ذهن ما می رسد، اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنه های خالی خواهید کرد...

در حقیقت شستن زیاد بینی و صورت، پوست بینی را چرب تر و جوش های سرسیاه را پدیدار می کند. معمولا برای رهایی از این جوش های کذایی، خالی کردن آنها اولین گزینه ای است که به ذهن ما می رسد، اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنه های خالی خواهید کرد.
اگر به این کار ادامه دهید، در نهایت به پوستتان آسیب می رسانید. در اینجا 5 راه حل ساده برای از بین بردن جوش های سرسیاه روی بینی را بیان می کنیم:

۱- در طول روز صورت خود را دوبار بشویید؛ یک بار هنگام صبح و یک بار غروب. سپس با استفاده از لوسیون پاک کننده ملایمی صورت خود را شستشو دهید، پوست بینی تان را بیشتر. اگر احساس کردید پوستتان خشک یا پوسته پوسته شده، لوسیون خود را تغییر دهید و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنید.

۲- برای صورت خود لوسیون هایی بخرید که حاوی اسیدسالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل باشند. این اطلاعات از تحقیقات مرکز بهداشتی دانشگاه مریلند به دست آمده است. دو لوسیون حاوی این مواد را در آن واحد با هم مصرف نکنید، چون با واکنش ناخوشایندی مواجه خواهید شد.

۳- یک بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهید. کاسه ای را پر از آب جوش کنید. حوله ای را روی سر خود قرار دهید و روی کاسه خم شوید به طوری که حوله کاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ایجادشده از زیر حوله خارج نشود. به مدت ۵ دقیقه صورت خود را بخور دهید. سپس به آرامی صورتتان را خشک کنید.

۴- در طول هفته، یک بار پس از بخور دادن صورت، از چسب های مخصوص از بین بردن جوش های سرسیاه استفاده کنید. چسب را روی بینی خود قرار دهید و سپس با توجه به زمان تعیین شده در دستورالعمل استفاده از این چسب، آن را روی بینی نگه دارید. به خاطر داشته باشید که حتما پیش از انجام این کار، باید بینی خود را خشک کنید. سپس چسب را به دقت از روی بینی بردارید. چسب باید برخی از سیاهی ها و چرک جوش های روی بینی را به خود جذب کرده باشد، به طوری که دیگر نیازی به خالی کردن جوش ها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

۵- در طول روز یا پس از شستن صورت، مرطوب کننده بدون روغن به پوست بینی خود بمالید. محصولاتی که حاوی روغن نیستند، چربی پوست را کاهش می دهند که این مساوی با کاهش جوش های سرسیاه هم هست.

برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهید. اگر نتایج دلخواه به سرعت پدیدار نشد، خسته و ناامید نشوید. هرگز صورت خود را محکم مالش ندهید. این کار پوستتان را چرب تر می کند.

darya50
1392,08,19, ساعت : 00:16
درمان سريع خانگي براي جوش های سرسیاه (http://www.niksalehi.com/zibaee/archives/015603.php#%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86%20%D8%B3 %D8%B1%D9%8A%D8%B9%20%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%D9%8 A%20%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%8A%20%D8%AC%D9%88%D8%B4% 20%D9%87%D8%A7%DB%8C%20%D8%B3%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8 %A7%D9%87)


معضلات پوستی مثل جوش ، لک، جوشهای سر سیاه و یا سر سفید مشکلاتی هستند که بسیاری از افراد با آنها در گیرند، روش های درمانی نوین اما پرهزینه ای برای رهایی از آنها وجود دارد اما شما می توانید از درمان های خانگی نیز استفاده کنید

http://uc.niksalehi.com/images/9hfhmozew0slt956rkes.jpg (http://www.niksalehi.com/)
معضلات پوستی مثل جوش ، لک، (http://www.niksalehi.com/zibaee/archives/015389.php) جوشهای سر سیاه و یا سر سفید مشکلاتی هستند که بسیاری


از افراد با آنها در گیرند، روش های درمانی نوین اما پرهزینه ای برای رهایی از آنها وجود دارد اما شمامی توانید از درمان های خانگی نیز براي طراوت پوست (http://www.niksalehi.com/special/archives/014196.php)استفاده کنید که هم کم هزینه است وهم زمان اندکی نیاز دارد به خصوص اگر بسیار پر مشغله هستید و وقت زیادی ندارید، می توانید ازهمین زمان اندک برای درمان پوست خود استفاده کنید:

انگور

دو حبه انگور را شسته و تمیز کرده و آنها را از وسط به دو نیم کنید ، تکه های برش داده شده را به تمام سطح پوست خود بمالید. سپس برای حفظ خواص آن در منافذ پوست صورت را با آب سرد بشویید.

بخور

اگر از نظر زمانی زیاد محدودیت ندارید، برای از بین بردن جوش های سر سیاه می توانید از روش دیگریاستفاده کنید: کمی آب جوش را در یک کاسه ریخته سپس دو یا سه قطره چای یا اسطوخودوس – باتوجه به نوع پوست- در کاسه بریزید. موهای خود را با حوله پوشانده و برای چند دقیقه بخور بگیرید.

سپس یک قاشق غذاخوری جوش شیرین را با کمی آب مخلوط کنید تا خمیری شکل شود. این خمیر راروی جوشهای سر سیاه بمالید و بگذارید 1 یا 2 دقیقه همینطور بماند سپس به آرامی آنرا از پوستبخراشید و پوست را با آب گرم تمیزکنید بعد از آن برای بستن منافذ پوست ، صورت خود را با آب سرد بشویید.

قرص آسپرین

یکی از ماسک های خانگی برای درمان پوست ها را می توان با آسپرین خرد شده ساخت (http://www.niksalehi.com/pezeshki/view/174401.php).


برای این کار شما به 4 عدد آسپرین و یک قاشق غذاخوری آب و کمی روغن یا عسل نیاز دارید.آسپرین ها را در آب حل کرده و کمی روغن – روغن زیتون یا بادام و یا هر چه در دسترس دارید- را به آنمخلوط اضافه کنید البته می توانید به جای روغن از عسل استفاده نمایید. عسل و یا روغن برایچسبندگی مخلوط استفاده می شود که البته حاوی سالیسیلیک اسید می باشد که خاصیت روشن کنندگی پوست و برطرف کنندگی لکه های خشک را نیز دارد.

یک لایه نازک از خمیر را روی جوشهای سر سیاه مالیده دقت کنید که اطراف چشم ، گوشه های بینیودور لبها آنرا نمالید. 10 دقیقه روی پوست قرار داده و سپس با آب گرم بشویید و سعی کنید همراه باشستن آن جوشهای سر سیاه را از بین ببرید . در نهایت پوست را با آب سرد شستشو داده و باجوشهای سر سیاه خداحافظی کنید!

p@rmis
1392,11,10, ساعت : 12:03
به گزارش افکارنیوز (http://www.afkarnews.ir/)، شاید داشتن یک بینی چرب و پر از دانه های سر سیاه در نگاه اول برای بیننده بیانگر این باشد که شما بهداشت فردی را رعایت نکرده اید؛ در صورتی که اصلاً باور درستی نیست چرا که چرب شدن بینی دلایل زیادی دارد از جمله اینکه آندروژن ها یا هورمون های جنسی مردانه باعث می شوند غدد چربی ساز رشد کرده و فعال شوند و در نتیجه چربی بیشتری را تولید می کنند و دیگر اینکه انتقال چربی سر به بینی از طریق تماس با سر سپس به صورت ؛ اما علت چربی بینی و به دنبال آن ایجاد جوش های سر سیاه هر چه باشد باید برای آن به دنبال درمانی موثر بود؛ درمانی که هم بی ضرر و هم اثربخشی خوی داشته باشد. ما سعی کرده ایم در اینجا نگاهی به این درمان ها داشته باشیم؛ از درمان های خانگی گرفته تا دارویی.

دانه های سر سیاه چه هستند؟

دانه های سر سیاه یا کومدون های سیاه پوستی، ناشی از رسوب بیش از حد چربی روی سطح پوست هستند. هنگامی که سلول های مرده پوست و سبوم یا همان چربی اطراف ریشه مو نزدیک به سطح پوست تجمع می کنند، دانه های سر سیاه تشکیل و به تدریج بر اثر تماس با هوا سفت و خشن می شوند. تشکیل آنها به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تولید چربی بیش از حد طبیعی در پوست، ترشح بیش از حد هورمون های مردانه (آندروژن ها)، استفاده از محصولات آرایشی متفاوت و ترکیب آنها با چربی پوست، رطوبت و آلاینده های زیست محیطی، استرس و آلرژی.

پوست را بخور دهید

شما به یک کاسه آب، اجاق یا کتری، حوله و روغن پایه اسطوخودوس نیاز دارید. آب درون کاسه را روی اجاق یا در کتری داغ کنید. همان طور که آب در حال جوشیدن است، صورت خود را با روش های همیشگی تمیز کنید. به محض اینکه آب جوش آمد، آن را از روی اجاق بردارید. کاسه آب داغ را روی یک میز بگذارید یا اگر آب را درون کتری جوش آورده اید، آن را درون کاسه ای بریزید. حالا چند قطره روغن اسطوخودوس به آب جوشیده بیفزایید. البته می توانید از اسطوخودوس خشک شده نیز استفاده کنید. اگر به رایحه نعناع یا رزماری نیز علاقه دارید، می توانید چند قطره از این مواد را به آب اضافه کنید. اجازه دهید آب کمی خنک شود. روی کاسه آب خم شوید. اگر بخار آب خیلی داغ است، فاصله صورت خود را با آب بیشتر کنید یا صبر کنید آب خنک تر شود؛ البته یادتان باشد که آب همچنان باید بخار داشته باشد. حالا حوله را روی صورت خود بیندازید، طوری که مثل چادری روی سر شما و بخار آب قرار گیرد. حداقل بین ۵ تا ۱۰ دقیقه صورت خود را در معرض بخار آب قرار دهید. گاهی صورت خود را به چپ و راست حرکت دهید تا بخار به تمام پوست صورت تان برسد.
وقتی کارتان تمام شد، صورت خود را اول با آب ولرم و بعد با آب سرد بشویید و آن را خشک کنید. این آبکشی نهایی باعث شسته شدن تمام آلودگی های موجود روی پوست شده و آبکشی با آب سرد نیز باعث بسته شدن منافذ پوست می شود. حالا می توانید از کرم مرطوب کننده غیر چرب استفاده کنید.

۸ بار آب درمانی

برای درمان حتماً صورت خود را حداقل ۵ و حداکثر ۸ بار در روز با آب خالی و ولرم بشویید. از مواد تمیز کننده موثر برای از بین بردن میکروب ها در پوست استفاده کنید. عسل یک تمیز کننده طبیعی برای پوست است. اگر شما از مواد شیمیایی برای درمان چربی پوست تان استفاده می کنید، به شما توصیه می کنیم از مرطوب کننده ها و لوازم آرایشی کمتر استفاده کنید.

اگر خواهان استفاده از مرطوب کننده ها هستید، از مرطوب کننده های بدون تونر استفاده کنید. آبلیمو دارای خواص اسیدی است و مانع اثرات سبوم یا چربی می شود. همچنین از آبلیمو برای کنترل و حذف چربی زیاد روی بینی استفاده کنید. آبلیمو دارای خواص اسیدی است و مانع اثرات سبوم یا چربی می شود.

جوش ها را خشک کنید

طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۰ در مجله بین المللی زیبایی و پوست منتشر شد؛ ماست خواصی دارد که مانع رشد باکتری های عامل آکنه می شود. به خصوص اینکه ماست خنک می تواند التهابات، درد و خارشی را که به دلیل آکنه ها به وجود آمده است آرام کند و شما می توانید هم به تنهایی ماست را روی پوست بگذارید هم آن را با مواد طبیعی ضد آکنه دیگر مخلوط کنید و به صورت ماسک روی چهره بگذارید. آرد جو دوسر یکی از لایه بردارهای طبیعی است که مانع مسدود شدن منافذ پوستی می شود و علاوه بر این می تواند جوش ها را نیز خشک کند. کافی است مقداری آرد جو دوسر را با مقداری ماست مخلوط کنید و روی جوش ها بگذارید و اجازه دهید مخلوط حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه باقی بماند تا خشک شود.

این روش های خانگی را هم امتحان کنید

یک قاشق غذاخوری آبلیمو را با یک قاشق غذاخوری پودر دارچین مخلوط کنید و روی مناطق مورد نظر یعنی جاهایی که دانه های سر سیاه دارد، بگذارید. بعد از اینکه محلول روی صورت خشک شد با آب گرم آن را بشویید. اسیدیته موجود در آبلیمو می تواند کمک فراوانی به درمان و بیرون کشیدن این دانه های سر سیاه کند. راه دیگر این است که در یک کاسه کوچک میزان مساوی از نمک، آبلیمو و عسل را با هم مخلوط کنید و بعد این مخلوط را خیلی ملایم با حرکات دورانی روی دانه های سر سیاه ماساژ داده و اجازه دهید ۱۰ دقیقه باقی بماند، در واقع با این روش شما یک اسکراب ساخته اید که می تواند کمک فراوانی به پاک کردن دانه های سر سیاه کند اما حواس تان باشد از این مخلوط تنها هفته ای یک تا دوبار استفاده کنید چون ممکن است باعث التهاب پوستی شود.

سیب سبز/ شماره ۱۰۶/ نیمه اول بهمن ماه ۹۲/ شادی صائمی/ صفحه ۶۶

کاماجی
1392,12,18, ساعت : 16:28
http://8pic.ir/images/40349164660026376096.jpg

رفع جوشهای سرسیاه بینیبا وجود حکایتهای معروفی که درباره جوشهای سرسیاه روی بینی بر سر زبانها افتاده، وجود چنین جوشهایی به دلیل کثیفی پوست نیست.

در حقیقت شستن زیاد بینی و صورت، پوست بینی را چربتر و جوشهای سرسیاه را پدیدار میکند. معمولا برای رهایی از این جوشهای کذایی، خالی کردن آنها اولین گزینهای است که به ذهن ما میرسد، اما با این کار، تنها بینی خود را پر از روزنههای خالی خواهید کرد.

اگر به این کار ادامه دهید، در نهایت به پوستتان آسیب میرسانید. در اینجا 6 راهحل ساده برای از بینبردن جوشهای سرسیاه روی بینی را بیان میکنیم:

1- در طول روز صورت خود را دوبار بشویید؛ یک بار هنگام صبح و یک بار غروب. سپس با استفاده از لوسیون پاککننده ملایمی صورت خود را شستشو دهید، پوست بینیتان را بیشتر. اگر احساس کردید پوستتان خشک یا پوستهپوسته شده، لوسیون خود را تغییر دهید و فقط یک بار در طول روز از آن استفاده کنید.

2- برای صورت خود لوسیونهایی بخرید که حاوی اسیدسالیسیلیک یا پراکسید بنزوئیل باشند. این اطلاعات از تحقیقات مرکز بهداشتی دانشگاه مریلند به دست آمده است. دو لوسیون حاوی این مواد را در آن واحد با هم مصرف نکنید، چون با واکنش ناخوشایندی مواجه خواهید شد.

3- یک بار در طول هفته، صورتتان را بخور دهید. کاسهای را پر از آبجوش کنید. حولهای را روی سر خود قرار دهید و روی کاسه خم شوید به طوری که حوله کاملا دور سرتان را گرفته باشد و بخار ایجادشده از زیر حوله خارج نشود. به مدت 5 دقیقه صورت خود را بخور دهید. سپس به آرامی صورتتان را خشک کنید.

4- در طول هفته، یک بار پس از بخور دادن صورت، از چسبهای مخصوص از بین بردن جوشهای سرسیاه استفاده کنید. چسب را روی بینی خود قرار دهید و سپس با توجه به زمان تعیین شده در دستورالعمل استفاده از این چسب، آن را روی بینی نگه دارید. به خاطر داشته باشید که حتما پیش از انجام این کار، باید بینی خود را خشک کنید. سپس چسب را به دقت از روی بینی بردارید. چسب باید برخی از سیاهیها و چرک جوشهای روی بینی را به خود جذب کرده باشد، به طوری که دیگر نیازی به خالی کردن جوشها نباشد. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

5- در طول روز یا پس از شستن صورت، مرطوبکننده بدون روغن به پوست بینی خود بمالید. محصولاتی که حاوی روغن نیستند، چربی پوست را کاهش میدهند که این مساوی با کاهش جوشهای سرسیاه هم هست.

6- با پزشک خود مشاوره کنید و از او بخواهید کرم رتینویید غنی از ویتامین A برایتان تجویز کند. این داروها، اندازه روزنههای پوستی شما را کاهش میدهد و آنها را منقبض میکند. هنگام شب، قبل از خواب لوسیونهایی را که پیش از این به آنها اشاره شده، به صورت خشک و تمیزتان بزنید.

برنامه مراقبت از پوست خود را به صورت مداوم ادامه دهید. اگر نتایج دلخواه به سرعت پدیدار نشد، خسته و ناامید نشوید. هرگز صورت خود را محکم مالش ندهید. این کار پوستتان را چربتر میکند.

منبع :Salamatnews.com

დF@temehდ
1392,12,18, ساعت : 17:12
ممنون
خیلی خوب بود:-118-: