PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اخبار مربوط به عمران و شهرسازیصفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:53
30 میلیون ایرانی در معرض آلودگی هوا (http://www.hamshahrionline.ir/news-157582.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/shora-1028-gh.jpg شورای شهر > دیدگاه - گروه شهری:
اعضای شورای شهر در جلسه سه شنبه نگرانی خود را بهخاطر آلودگی شدید هوا در تهران و کلانشهرها ابراز کردند.

معصومه ابتکار رئیس کمیته محیطزیست شورای شهر به مناسبت 29 دی روز هوای پاک (http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=149971) ضمن اعلام این خبر نگرانیهای خود را بابت تاثیرات مضر آلودگی هوا (http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=31024) بر سلامت و بهداشت مردم توضیح داد وگفت: بیش از 30 میلیون نفر درکشور تحتتأثیر آلودگی هوا در خطر ابتلا به سرطان، بیماریهای قلبی و عروقی، آسم و آلرژی قرار دارند و این وظیفه ملی، اخلاقی و دینی ماست که نسبت به آن بیتفاوت نباشیم. وی در توضیح اقدامات صورتگرفته از سوی شورای شهر درباره کاهش آلودگی هوا به پیشنهاد بازنگری برنامه جامع آلودگی بهدلیل تاخیر دولت در اجرای این برنامه اشاره کرد و گفت: علاوه براین طرح کاهش بخارات بنزین (طرح کهاب) و تصویب اعتبارات آن، مصوباتی در بحث مقابله با آزبست و عدماستفاده از این ترکیبات در لنت ترمز، در شورای شهر مطرح شد.
رئیس کمیته محیطزیست شورای شهر با ابراز تأسف از اینکه در بررسیهای صورت گرفته روی 11لنت ترمز تولید داخل و خارج میزان آزبست حتی تا 30درصد نشان داده شده گفت: این میزان آزبست در لنتهای ترمز بسیار نگرانکننده است به همین دلیل از همه مسئولان گمرک و مؤسسه استاندارد میخواهیم که نظارت کافی روی محصولات لنت ترمز اعمال کنند. وی بر لزوم گسترش ناوگان حملونقل عمومی با محوریت مترو تاکید کرد و گفت: مشکلی که در این راه وجود دارد تحقق اعتبارات دولتی است و مثلا ترخیص واگنهای مترو از گمرک هنوز نیازمند اعتبار است.
ابتکار ادامه داد: در یک حرکت نمادین قرار است در یکی از پمپ بنزینهای شهر تهران (http://hamshahrionline.ir/news-20052.aspx) بنزین با استاندارد یورو 4 ارائه شود. این درحالی است که براساس قانون برنامه جامع و مصوبه دولت بنزین یورو 4 باید از سال 89 درکشور عرضه میشد و بهنظر میرسد از برنامه بسیار عقب باشیم. حسن بیادی که در نبود مهدی چمران ریاست جلسه علنی دیروز شورای اسلامی شهر تهران را برعهده داشت نیز در این باره گفت: مبارزه با آلودگی هوا همچنان ناموفق است.
بیادی ضمن اینکه از مسئولان مربوطه خواهش کرد تا به نگرانیهای مردم درباره آلودگی هوا توجه داشته باشند و مردم را درک کنند گفت: شهرداری تهران انصافا 70 تا 80 درصد برنامههای مورد انتظار شورای اسلامی شهر تهران را پیاده کرده است، اصلا شهرداری چه کار میتوانسته بدون کمک دولت بکند که نکرده است.
تقدیر از دریافت جایزه جهانی سینما
دیروز احمد مسجد جامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران دریافت جایزه گلدن گلوب توسط اصغر فرهادی را تبریک گفت و افزود: این جایزه بزرگترین جایزه سینمایی است. به گفته مسجد جامعی این فیلم که نمونهای از زندگی امروز انسان در جامعه شهری کشور را روایت میکند، فیلمی ضددروغ است و بیش از 60 جایزه نیز دریافت کرده است. این عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر با ابراز خوشبختی از اینکه فیلم جدایی نادر از سیمین جایزه فیلم شهر را نیز دریافت کرده است گفت: این فیلم هم از مجامع دولتی و هم غیردولتی و منتقدان موفق به کسب انواع جوایز شده است. وی گفت: در شرایطی که همه بر طبل جنگ میکوبند آقای اصغر فرهادی پیام خوبی در این مراسم برای دنیا ارائه کرد و گفت که ملت ایران صلحجو و صلحطلب هستند.
گزارش حسن اجرای بودجه90
دیروز رسول خادم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر گزارش نظارتی 9ماهه خود را در باره حسن اجرای مصوبه بودجه سال1390 شهرداری تهران (http://hamshahrionline.ir/news-80682.aspx) ارائه کرد. وی در بخشی از گزارش خود گفت: در این بازدید 91درصد پروژههای مصوب مناطق و 98درصد پروژههای معاونتها مورد بازدید قرار گرفت که براساس این بازدیدهای صورت گرفته متوجه شدیم 47 درصد کل پروژههای شهر تهران از زمانبندی مورد انتظار جلوتر هستند.
خادم درمورد وضعیت پیشرفت پروژهها نیز گفت: در دهه اول دی کل پروژههای مناطق و معاونتها با پیشرفت 60 درصدی مواجه بودند این در حالی است که پیشرفت مورد انتظار ما حدود 74درصد است که 14درصد از پیشرفت مورد انتظار ما فاصله دارد. به گفته خادم در 9 ماهه سال گذشته 47درصد کمبود نقدینگی داشتیم اما امسال این رقم به 31درصد رسید. در مورد برآورد ناقص نیز سال گذشته 6.8 بود که این رقم امسال به2.4رسید. عدمتناسب منابع با هزینه سال گذشته 2.1و امسال1.6 درصد بود. وی همچنین اظهار داشت: در 9ماهه امسال 89 درصد درآمد نقدی محقق شده که در مقایسه با سال قبل 27درصد رشد داشته است.
در بخش غیرنقدی نیز 117درصد درآمدها محقق شده؛ سال گذشته این رقم 85 درصد بود که نشان میدهد امسال با رشد 32درصدی در بخش درآمدهای غیرنقدی مواجه بودیم.بنا بر این گزارش خادم ضمن اشاره به اینکه درمجموع در 9ماهه امسال99 درصد درآمدها به نسبت 9به12 محقق شده است گفت: در سالجاری تورم باعث شده که به شکل قابل توجهی 30درصد تغییر برآورد در پیشبینی هزینهها داشته باشیم. در اینباره خسرو دانشجو ضمن ابراز خوشحالی بابت کاهش مشکل کمبود نقدینگی در سالجاری گفت: بهنظر میرسد که ظرفیت نظارت پذیری در بدنه اجرایی شهرداری تهران افزایش یافته است و اینگونه گزارشها نشان میدهد که فضای کارشناسی و تعامل خوب و مثبتی در مجموعه مدیریت شهری حاکم شده است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:53
بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر از پروژه تونل صدر و نیایش (http://www.hamshahrionline.ir/news-157588.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/shora-1028hg.jpg شورای شهر > اخبار - گروه شهری:
اعضای کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران روزگذشته از عملیات اجرایی تونل نیایش بازدید کردند.
بهگزارش همشهری، در این بازدید اعضای شورای اسلامی شهر تهران (http://hamshahrionline.ir/News/?id=82891) از داخل تونل نیایش، حدفاصل کارگاه نیایش تا کارگاه کردستان عبور کرده و در این مسیر با مشاهده اقداماتی چون عایق بندی، کفسازی و دیگر اقدامات اجرایی، پس از شنیدن توضیحات مدیران پروژه، بیشتر از قبل با این پروژه بزرگ عمرانی شهر آشنا شدند. شایان ذکر است که پس از این بازدید، اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خصوصاً رئیس کمیسیون جناب آقای مرتضی طلایی همگی از بابت کیفیت و سرعت پروژه از مسئولان اجرایی تشکر کرده و بر توجه به اهمیت پیوست اجتماعی این طرح تاکید کردند.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:54
چک الکترونیکی ضد سرقت (http://www.hamshahrionline.ir/news-160678.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/2/12-2-16-234715112.jpg شهر مجازی > بانکداری الکترونیک - همشهری آنلاین: محققان موفق به ارائه یک «چک الکترونیکی» شدهاند که سیستم قدیمی چکهای معمول را سهولت بخشیده و اکثر هزینههای پردازش و انتقال موجودی در بانکها را حذف میکند.
به گزارش ایسنا، این دفترچه چک، شبیه نمونههای قدیمی چک است، اما دارای فناوری پیشرفتهای است و با قلم خاصی نوشته میشود که از یک دوربین ریز برای ثبت ضربات بر روی میلیونها نقطه ریز چاپ شده بر روی سطح برخوردار است.
کاربر در انتهای کار میتواند مبلغ را در ته چک وارد کرده و چک رامبادله کند. با انتقال چک به محل مورد نظر، این قلم جزئیات را از طریق بیسیم به بانک انتقال میدهد.
از آن جایی که چک و قلم دیجیتالی آن تنها با «هاب امنیتی» رایانه مشتری کار میکند، دزدان در برابر آن کاری از پیش نخواهند برد.
این پژوهش که توسط دانشگاههای یورک، نیوکاسل و نورثامبریا انجام شده، قرار است در نشستی در ساتل آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و امکان علاقهمندی بانکها برای استفاده از آن مورد ارزیابی قرار گیرد.
قیمت یک قلم دیجیتال در حال حاضر 80 پوند است؛ اما انتظار میرود در آینده کاهش چشمگیری پیدا کند.
کاربری چک از سال 1990 بسیار کاهش یافته؛ اما هنوز روزانه 3.5 میلیون برگه چک نوشته میشود.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:55
1150 شهر ایران الکترونیک میشود (http://www.hamshahrionline.ir/news-157388.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/12-1-16-1445911-7-4-2284city300.jpg شهر مجازی > شهر الکترونیک - همشهری آنلاین:
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت گفت: تمام هزار و 150 شهر کشور الکترونیکی میشود.

دکتر علی اکبر جلالی (http://hamshahrionline.ir/news.aspx?id=82374) در گفتوگو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: این طرح در شهرهای دارای کد و با هدف ترویج فرهنگ استفاده از شهرهای الکترونیک برای توسعه خدمات و ارائه فعالیتهای دولت و دستگاههای اجرایی کشور اجرا میشود.
وی افزود: این طرح در 5 مرحله به اجرا در میآید و قرار است مرحله اول آن به زودی رونمایی شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان کرد: استان سمنان اولین استان الکترونیک کشور است که فاز اول و دوم اجرای شهرهای الکترونیک در این استان به اتمام رسیده و مرحله سوم آن در حال اجراست.
وی گفت: در حال حاضر بیش از 30 هزار رکورد اطلاعات این استان وارد شبکه شهرهای الکترونیک شده است.
بانی شهرهای الکترونیک ایران درتعریف شهر الکترونیک اظهار داشت: در یک شهر الکترونیک تمام خدمات شهری از جمله خدمات شهرداری و یا سایر خدمات دولتی و خصوصی با استفاده از ابزار فناوری اطلاعات در اختیار شهروندان قرار میگیرد.
جلالی اظهار داشت: شهرهای الکترونیک مهمترین دستاورد فناوری اطلاعات در کاربردهای آن محسوب میشود و توانسته است از نظر فرهنگی در ایران به موضوعی قابل قبول تبدیل شود.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:55
دستگاههای دولتی زیر بار دورکاری نمیروند (http://www.hamshahrionline.ir/news-150420.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/11/namayandeh-61-gh.jpg شهر مجازی > اشتغال الکترونیک - همشهری آنلاین:
معاون توسعه منابع انسانی رئیسجمهور از برخی دستگاههای دولتی به دلیل استقبال نکردن از طرح دورکاری انتقاد کرد.
به گزارش همشهری، امروز پیشخوان شهری و روستایی میتواند کارهای بخش دولتی را انجام دهد و تمام ظرفیتهای قانونی نیز برای آن فراهم است.
به گزارش مهر، لطفالله فروزنده در هفتمین کنفرانس توسعه منابع انسانی گفت: در وزارتخانههایی که ادغام شدهاند، اگر مسئولان حقوق نیروی انسانی را رعایت نکنند، بهطور قطع همین نیروی انسانی طنابی به گردن آنها خواهد آویخت که منجر به اضمحلال آنها میشود؛ ضمن اینکه باید در فرایند ادغام، از فعالیتهای موازی جلوگیری و آنها را حذف کرد.
معاون رئیسجمهور گفت: دولت نهم و دهم توانست 600 هزار نفر از نیروی انسانی خود را با سیاستهای اصل 44 واگذار کند.
وی با اشاره به الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت تصریح کرد: قوانین ما در حوزه توسعه منابع انسانی، کارایی لازم را ندارد و هر دستاورد خوبی که در هر حوزهای به عمل میآید اگر نتواند در قالب الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفت، بومی شود، معضلات بسیاری را در پی خواهد داشت.
معاون توسعه منابع انسانی رئیسجمهور افزود: نیروی انسانی تحصیلکرده یکی از مشکلات امروز سیستمهای اداری کشور است، چرا که این نیروها کارآمدی لازم را ندارند، به همین دلیل شاید این موضوع کشور را به تغییر در الگوی تحصیلات علوم انسانی رهنمون کرد.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:56
شبکه الکترونیکی محلات تهران (http://www.hamshahrionline.ir/news-155049.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/12/ayaze-106-gh.jpg شهر مجازی > خدمات الکترونیک - دکتر سید محمدهادی ایازی، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، در نشست تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت:
فناوری اطلاعات یکی از کلیدیترین ابزارهایی است که مدیریت شهری را در تحقق اهداف یاری میدهد و یکی از اهداف تاسیس خانههای IT در محلات شهر تهران (http://hamshahrionline.ir/news-20052.aspx) ایجاد شبکه الکترونیکی اجتماعی و فرهنگی است. دکتر ایازی در این نشست که در دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، افزود: شهرداری تهران (http://hamshahrionline.ir/news-80682.aspx) در راستای تحقق چشمانداز توسعه اجتماعی و فرهنگی مبتنی بر ارزشهای دینی و انقلابی جهت ارتقای کیفیت زندگی در شهر، 14 رویکرد اساسی نظیر تحکیم بنیان خانواده، ورزش همگانی، توسعه فضاهای اجتماعی- فرهنگی و همچنین بهبود سبک زندگی شهروندان را کانون توجه قرار داده است. در هر یک از محلات 374گانه تهران 7 کارگروه تخصصی و در هر سرایمحله خانههای دوام، مددکاری اجتماعی، کتاب، اسباببازی، سلامت، امور بانوان، IT، آموزشهای شهروندی، فرهنگ و هنر، قرآن و عترت و علم و زندگی ایجاد شده است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:57
آغاز به کار پایگاه خبری شهر الکترونیک (http://www.hamshahrionline.ir/news-153366.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/12/city300.jpg شهر مجازی > شهر الکترونیک - همشهری آنلاین:
پایگاه خبری شهر الکترونیک، از روز شنبه، 19 آذرماه 1390 انتشار رسمی خود را در نشانی www.ecnn.ir آغاز کرد.
هدف این پایگاه خبری که رسانهای مستقل، غیر سیاسی و تخصصی معرفی شده، انتشار اخبار و مبادله دیدگاهها و تجربهها در زمینه شهر و شهرداری با محوریت شهرالکترونیک و فناوریهای نوین است و افزون بر مسائل و مباحثی که مربوط به سراسر ایران یا دارای ابعاد فراملی است، مسائل شهرستانهای ایران را در کانون توجه قرار داده است.
اعضای شوراهای اسلامی شهرها، شهرداران و کارشناسان و صاحب نظران حوزه شهری مخاطبان اصلی این پایگاه خبری هستند.
«صدور گذرنامه الکترونیکی در وقت اضافه»؛ «شهر مجازی لندن»؛ «انتقاد تند شهرداری و پلیس از وزارت صنایع برای تولید انبوه موتورسیکلت»؛ «استقبال سرد شهروندان از تلفنهای مالتی مدیا» و «گزارش تصویری از گسترش بازار تهران در محلههای مسکونی» برخی از عنوانهای خبری صفحه نخست سایت پایگاه خبری شهر الکترونیک در نخستین روز انتشارند.
یادداشت طهماسب مظاهری و توصیههای او به بانک شهر، یادداشت سید محمد بهشتی درباره مفهوم اهلیت در شهر ایرانی و سلسله مقالههایی درباره کاربرد GIS در مدیریت شهری مطالب دیگری هستند که در بخش دیدگاهها و مقالات منتشر شدهاند.
بخش دیگری از این پایگاه خبری به اخبار رسانههای گروهی درباره مسائل شهری و شهرداریها اختصاص دارد.
این اخبار به شکل روزانه از خبرگزاریها و روزنامههای سراسری گردآوری و در ستون ویژهای منتشر میشوند.

feedback
1390,11,29, ساعت : 11:57
شبکه اضطراری مخابراتی در ایران راه اندازی شد (http://www.hamshahrionline.ir/news-150101.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/11/mokhabrat-811gh.jpg شهر مجازی > خدمات الکترونیک - گروه دانش و سلامت- فتانه انفرادی:
ایران بهعنوان یکی از کشورهای بلاخیز جهان همواره با تهدید حوادث غیرمترقبه مانند زلزله، سیل و آتشسوزی مواجه بوده است.
در مواقع بحرانی، نیاز به برقراری ارتباط میان افراد بهویژه گروههای امداد و نجات، بیمارستانها، مراکز پلیس، فرودگاهها و مراکز سیاسی و اداری بسیار ضروری است. گاهی یک ارتباط ساده مانند تماس با موبایل میتواند منجر به نجات جان انسانهای زیادی شود. معمولا در مواقع بحرانی، دکلهای مخابراتی معمولی یا سامانههای ارتباطی مانند تلفن ثابت یا همراه یا اینترنت دچار اختلال میشود. یکی از اقداماتی که در راستای پدافند غیرعامل کشور انجام میشود راهاندازی شبکههای ارتباطی اضطراری و ویژه است. برخی کشورها حتی برای ارتباطات بینالمللی در مواقع بحرانی نیز خطوط تلفن قرمز راهاندازی کردهاند. اکنون یک مقام شرکت مخابرات ایران بهطور رسمی از راهاندازی شبکه اضطراری مخابرات در ایران خبر داده است.
سیل و زلزله
این مقام مسئول در شرکت مخابرات ایران از راهاندازی شبکه اضطراری مخابراتی بحران برای پاسخگویی به نیاز ارتباطی کشور در مواقع بحران و وقوع حوادث طبیعی چون سیل و زلزله خبر داد.
دکتر داوود زارعیان در گفتوگو با مهر با اشاره به راهاندازی شبکه اضطراری تلفن همراه در کل کشور اظهار داشت: با وجود این شبکه تمامی افراد و سازمانهایی که در مواقع بحران، نیاز به ارتباطات با تلفن همراه دارند ارتباطشان قطع نخواهد شد. مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه شبکه اضطراری مخابرات در مواقع بحران و بلایای طبیعی همچون وقوع زلزله ، سیل، سونامی و توفان به کار گرفته میشود، اضافه کرد: این شبکه برای سازمانها و دستگاههای امداد رسان که در مواقع بحران نیاز به برقراری ارتباطات مخابراتی دارند، کارایی خواهد داشت.
تلفن ثابت و اینترنت
وی با تاکید براینکه هماکنون این شبکه در کل کشور راهاندازی شده و برای حوادث غیرمترقبه به کار گرفته خواهد شد، گفت: شرکت مخابرات ایران این شبکه را برای تلفن همراه کشور ایجاد کرده است و بهزودی نیز شبکه تلفن ثابت و اینترنت مواقع بحران نیز راهاندازی خواهد شد تا درصورت وقوع حوادث غیرمترقبه، ارتباطات مخابراتی کشور برای خدمت رسانی دستگاههای امدادرسان قطع نشود.
به گفته سخنگوی شرکت مخابرات ایران، راهاندازی شبکه اضطراری تلفن ثابت در چندین مرحله صورت میگیرد و این شبکه هماکنون در برخی از استانها بهصورت پایلوت در حال راهاندازی است. معمولا در هر کشوری پدافند غیرعامل و ستاد مدیریت بحران حوادث غیرمترقبه پیشبینیهای لازم را در بخشهای مختلف برای امداد و نجات در زمان بحران دارند که یکی از این بخشها را بخش ارتباطات هر کشوری تشکیل میدهد.
مدیریت بحران
مدیرکل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران همچنین در گفتوگو با خبرنگار همشهری اظهار داشت: با راهاندازی این شبکه، نیازهای ارتباطی کشور در زمانهای بحرانی و غیرمترقبه به مخابرات تامین شد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر، این شبکه برای تلفن همراه طراحی شده است افزود: بهزودی امکانات و تسهیلات مورد نیاز این شبکه برای تلفنهای ثابت و اینترنت نیز فراهم میشود. زارعیان با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته از این شبکه بهرهمند هستند گفت:در کشورهای درحال توسعه نیز، شاهد روند رو به رشد شبکه اضطراری مخابراتی هستیم.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:39
واگذاری5800 واحد مسکونی و افتتاح یک کارخانه سیمان در قم (http://www.hamshahrionline.ir/news-155081.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/12/porozeh-106gh.jpg مسکن > ساختوساز - با حضور رئیسجمهور، 5هزار و 830 واحد مسکن مهر در استان قم به متقاضیان این طرح واگذار شد.

از این تعداد واحدها، هزار و 62 واحد در قالب مسکن مهر 99 ساله، 437 واحد اجاره 5 ساله، هزارو 802 واحد خودمالکی و انفرادی و 2 هزار و 528 واحد در قالب بافت فرسوده به بهرهبرداری رسیده است. پیش از این نیز 7300 واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شدهبود. دیروز همچنین با حضور احمدینژاد، کارخانه سیمان نیزار قم به بهرهبرداری رسید. برای راهاندازی کارخانه سیمان نیزار قم هزار و 300 میلیارد ریال سرمایهگذاری شده و این کارخانه بیش از 200 نفر اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است. شرکت سیمان نیزار قم با تولید 3هزار و 300 تن کلینکر در روز تنها کارخانه تولید سیمان در استان قم است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:40
رشد 63 درصدی صدور پروانه ساخت و ساز در تهران (http://www.hamshahrionline.ir/news-155359.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2011/12/maskan-108-gh.jpg مسکن > ساختوساز - گروه اقتصادی:
در 3 ماه نخست سالجاری، صدور پروانه ساختمانی در تهران 63 درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا، بررسی نتایج طرح جمعآوری اطلاعات پروانههای ساختمانی صادره توسط شهرداریها نشان میدهد که متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه احداث ساختمان، 2.9واحد بوده است. طبق این گزارش، در بهار سالجاری 45 هزار و 998 واحد مسکونی در پروانههای صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری تهران پیشبینی شده که نسبت به زمستان سال 89، حدود40.3درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته حدود 67درصد افزایش داشته است. بر این اساس متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانهها 7 واحد بوده است. با افزایش صدور پروانه ساختمانی، ساخت و ساز در پایتخت رونق گرفته و انتظار برای افزایش عرضه مسکن بیشتر شده است. دولت انتظار دارد با رشد ساختوساز در تهران و عرضه واحدهای مسکنمهر در آینده نزدیک، قیمت مسکن در تهران تثبیت شود.
براساس این گزارش اما صدور پروانه ساختمانی در کل کشور بیش از 30 درصد کاهش داشته است. این گزارش میافزاید: در بهار سالجاری، تعداد 138 هزار و 446 پروانه احداث واحد مسکونی از سوی شهرداریهای کشور به جز تهران صادر شده که نسبت به فصل گذشته آن (زمستان) حدود30.9 درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته (بهار89) حدود10.2 درصد کاهش داشته است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:40
رشد3.7 درصدی مالکان مسکن در سال گذشته (http://www.hamshahrionline.ir/news-156458.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/maskan-1017-gh.jpg مسکن > مسئولان - گروه اقتصادی: تازهترین گزارش مرکز آمار ایران از وضعیت هزینه و درآمد خانوارهای روستایی و شهری کشور در سال 1389 نشان میدهد که 41.1درصد از خانوارهای شهری ایران از خود خانه ندارند، بهنحوی که 23.5 درصد از خانوارهای شهری بهصورت رهن و اجاره برای خود سرپناه تامین میکنند و10.6 درصد به اشکال مختلف شب تا صبح را زیر یک سقف میگذرانند.
به گزارش همشهری، این آمارها نشان میدهد که در سال گذشته دستکم 3.7 درصد بر تعداد خانوارهای دارای خانه بهصورت ملکی افزوده شده است. آمارهای رسمی تایید میکند که وضعیت خانوارهای روستایی از حیث تملک واحد مسکونی بهمراتب بهتر و امیدوارکنندهتر از خانوارهای شهری است چرا که از هر 100 خانوار روستایی حدود 85 خانوار دارای مسکن ملکی هستند و تنها 5.3درصد از آنها اجاره نشین هستند و بقیه هم شامل8.9درصد به اشکال مختلف برای خود سرپناه جمع و جور کردهاند. آیا برنامه دولت در روی آوردن به عرضه مسکن ارزانقیمت میتواند از تعداد خانوارهای فاقد مسکن بکاهد یا ورود خانوارهای جدید، وضعیت را بدتر خواهد کرد؟
مرکز آمار ایران (http://hamshahrionline.ir/news.aspx?id=87754) در گزارش خود تاکید میکند در سال گذشته متوسط کل هزینه خالص سالانه یک خانوار شهری در ایران نسبت به سال 1389 حدود14.6 درصد افزایش یافته در حالی که درآمد متوسط خانوار شهری در این مدت یک درصد کمتر یعنی13.6 درصد برآورد شده است. نکته مهم اینکه 42 درصد از هزینه خانوارهای شهری به هزینههای مسکن اختصاص دارد.همچنین در سال 1389 متوسط کل هزینه خالص سالانه یک خانوار روستایی نسبت به سال ماقبل آن15.55 درصد بیشتر شده در حالی که درآمد خانوارهای روستایی از13.16درصد بیشتر نشده است و هزینههای مربوط به مسکن در سبد هزینه خانوار روستایی در سال گذشته26.25درصد برآورد شده است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:41
آهنگ افزایش قیمت ساخت مسکن با نوسان ارزی؛ هشدارهای انبوه سازان (http://www.hamshahrionline.ir/news-157096.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/12-1-14-145435maskan-1017-gh.jpg مسکن > ساختوساز - همشهری آنلاین:
انبوه سازان به دنبال آهنگ رشد قیمت مصالح ساختمانی تحت تاثیر نوسانات ارزی در بازار، نسبت به افزایش قیمت ساخت و هزینه تمام شده مسکن در آینده ابراز نگرانی کردند.
پس از نوسان نرخ ارز و افزایش قیمت در کالاهای وارداتی، برخی از اقلام مصالح ساختمانی و یا مواد اولیه ای که برای ساخت مصالح ساختمانی از کشورهای دیگر وارد میشود با روند افزایشی مواجه شده ند و بازار مسکن را تحت تاثیر قرار دادهاند.
هجوم برخی از مالکان و متقاضیان مسکن برای خرید خانه قبل از سال جدید یکی از بازخوردهایی است که نوسانات نرخ ارز در بازار مسکن به وجود آورده است که همین امر هم میتواند قیمت مسکن را تحت تاثیر خود قرار دهد.
هم اکنون آهنگ افزایش قیمت ساخت مسکن همگام با بالارفتن نرخ مصالح ساختمانی به گوش میرسد که میتواند در آینده هزینه تمام شده ساختمان را تحت تاثیر خود قرار دهد و افزایش تقاضا را در بخش مسکن به دنبال داشته باشد.
گرچه دولت ساخت مسکن مهر و بهره برداری از این واحدها را از برنامههای دولت برای کاهش قیمت مسکن اعلام کرده است اما به جز متقاضیان مسکن مهر که دهکهای پایین جامعه را تشکیل میدهند، دهکهای بالاتر جامعه هم نیاز به مسکن دارند که افزایش قیمت مسکن میتواند توان خرید آنها را کاهش دهد.
البته چندی پیش معاون امور مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش مسکن نسبت به سایر اقلام صنعتی و مصرفی از ارزبری کمتری دارد، گفته بود: اکثر مصالح مورد نیاز برای ساخت واحدهای مسکونی در داخل کشور تولید میشوند بنابراین تغییرات نرخ ارز نمیتواند نقش تعیین کنندهای در رشد قیمت مسکن داشته باشد.
این در حالی است که انبوه سازان معتقدند قیمت ساخت مسکن متاثر از اقلام وارداتی کالا با افزایش روبرو میشود و در نهایت میتواند قیمت تمام شده را تحت تاثیر قرار دهد.
رشد محسوس قیمت ساخت مسکن در تهران
رئیس کانون سراسری انبوه سازان به رشد نرخ تورم در آینده اشاره کرد و به مهر گفت: پیش بینی میشود که در آینده با رشد قیمت مصالح ساختمانی و تورم ناشی از هدفمندی یارانهها، قیمت مسکن با افزایش بیشتری مواجه شود و بازار تحت تاثیر افزایش تقاضا قرار گیرد.
ایرج رهبر رشد قیمت ساخت مسکن را در تهران "محسوس" دانست و افزود: قیمت ساخت مسکن در مناطق مختلف تهران متفاوت است؛ بنابراین نمیتوان قیمت خاصی را اعلام کرد اما فعلا قیمتها بطور محسوسی در حال افزایش هستند.
وی با اشاره به افزایش نرخ عوارض از سوی شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران طی 16 مورد برای صدور پروانه ساختمانی از سازندگان مسکن عوارض دریافت میکند و هم اکنون هم 15 درصد عوارض ساخت را افزایش داده که نتیجه این اقدامات افزایش قیمت مسکن است.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان با تایید اینکه نوسان نرخ ارز بر قیمت ساخت موثر است، گفت: دهکهای بالای 5 که اقشار متوسط جامعه را شامل میشود بخش زیادی از متقاضیان هستند که برای آنها مسکن به اندازه کافی وجود ندارد.
ایرج رهبر بابیان اینکه دولت باید برای اقشار متوسط هم راهکاری داشته باشد، اظهار داشت: تولید مسکن راهکار جلوگیری از افزایش قیمت است که میتواند با تزریق تسهیلات با نرخ سود رایج بانکها برای ساخت، بخشی از تقاضای بازار را پاسخگو باشد.
وی تصریح کرد: تاکنون دولت مذاکرات زیادی دراین باره داشته اما تاکنون به طور جدی وارد ساخت مسکن برای اقشار متوسط نشده است که این تعلل میتواند آینده بازار مسکن را تحت تاثیر قرار دهد.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:42
وام خرید مسکن افزایش یافت؛ یک شرط دریافت وام 25 میلیونی مسکن (http://www.hamshahrionline.ir/news-158301.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/12-1-25-191415maskan22222222.jpg مسکن > تسهیلات - همشهربیآنلاین:
براساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی، سقف تسهیلات خرید مسکن از 20 به 25 میلیون تومان افزایش یافت.
براساس جدیدترین بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی (http://www.hamshahrionline.ir/news-76662.aspx)که امروز (5 بهمن) اعلام شد، سقف تسهیلات خرید مسکن بانک مسکن برای متقاضیانی که سپرده گذاری کردهاند براساس ضوابطی که بانک مسکن به تایید بانک مرکزی میرساند، 25 میلیون تومان تعیین میشود.
به گزارش مهر، وام خرید مسکن در مردادماه امسال از 18 میلیون تومان به 20 میلیون تومان افزایش یافت که در بسته جدید ابلاغی بانک مرکزی این رقم 5 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
بانک مرکزی همچنین اعلام کرده است که پرداخت تسهیلات برای خرید واحدهای مسکونی اعم از عرصه و اعیان توسط موسسات اعتباری و شرکتهای تابعه آنها از جمله شرکتهای لیزینگ (به استثنای بانک مسکن و موارد خاص شورای پول و اعتبار (http://www.hamshahrionline.ir/news-156913.aspx)و شورای مسکن) ممنوع است.
در این بسته سقف تسهیلات اعطایی جهت احداث واحدهای مسکن مهر (http://hamshahrionline.ir/news-107088.aspx)معادل 200 میلیون ریال تعیین میشود. این سقف برای آن دسته از واحدهای مسکن مهر که از فن آوری ساخت نیمه صنعتی و صنعتی استفاده کننده به ترتیب 220 و 250 میلیون ریال تعیین میشود.
البته با افزایش نرخ وام خرید مسکن متقاضیان باید میزان سپردهگذاری در بانک را هم بنابر اعلام بانک افزایش دهند. به نظر میرسد نوسانات بازار مسکن یکی از عواملی است که مسئولان شورای پول و اعتبار را به افزایش این وام ترغیب کرده است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:42
جدول آخرین تحولات بازار مسکن؛ تاثیر افزایش وام خرید مسکن بر بازار (http://www.hamshahrionline.ir/news-158398.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/12-1-27-134740maskan-72-gh.jpg مسکن > مسکن - همشهریآنلاین:
با افزایش نرخ تسهیلات وام خرید مسکن از 20 به 25 میلیون تومان کارشناسان اعلام میکنند که افزایش تورم دولت را وادار به افزایش وام خرید مسکن کرده است و تاثیر چندانی بر بازار مسکن ندارد در حالی که بازار به شوک بزرگتری برای رونق نیاز دارد.
به گزارش همشهریآنلاین، جدول زیر آخرین تحولات و دیدگاهها درباره تاثیر افزایش وام خرید مسکن بر این بازار را نشان میدهد.
تحولات


بانک مرکزی در آخرین بسته سیاستی نظارتی بانکها، وام خرید مسکن را به 25 میلیون تومان افزایش داد که میتواند خبر خوبی برای خریداران مسکن باشد که وام 20 میلیون تومانی خرید مسکن را بسیار پایین میدانستند.
تا مردادماه امسال هم وام خرید مسکن 18 میلیون تومان بود که برای شهرهای بزرگی مانند تهران رقم بسیار ناچیزی به شمار میرفت اما مسئولان بارها اعلام کرده بودند که وام خرید مسکن برای تهران نیست و بیشتر برای خریداران مسکن در شهرهای کوچک تر تعیین شده است.
در مدت چند ماه وام خرید مسکن با 7 میلیون تومان افزایش مواجه شده است.
سیاست دولت برای ثبات در بازار مسکن از 4 سال پیش تاکنون، ممنوعیت تسهیلات دهی برای خرید مسکن بوده است و به غیر از بانک مسکن هیچ یک از بانکها و موسسات اعتباری حق پرداخت وام برای خرید مسکن را ندارند که این موضوع در بسته جدید هم دوباره تکرار شده است.
گرچه قیمتهای بخش مسکن آنقدر بالاست که افزایش 7 میلیون تومانی وام خرید مسکن در کلانشهرها و به خصوص در تهران نمیتواند تاثیر زیادی بر قیمتها داشته باشد اما تاحدودی بازار را به جنب و جوش وا میدارد.دیدگاه
ایرج رهبر
رئیس کانون سراسری
انبوه سازان


افزایش 5 میلیون تومانی وام خرید مسکن میتواند برای واحدهای کوچک تاثیرگذار باشد.
وام خرید مسکن برای خانههایی با کمتر از 100 میلیون تومان کاربرد دارد و برای قیمتهای بالاتر از 200 میلیون تومان، این وام نمیتواند مشکلی را از خریداران کم کند.
کاهش ارزش پول در سال جاری به نسبت سالهای گذشته دولت را وادار کرد تا وام خرید مسکن را افزایش دهد تا به این وسیله متقاضیان بتوانند مسکن مناسب را خریداری کنند.
خانهای که در سال گذشته با وام 18 میلیون تومانی مسکن خریداری میشود امسال باید با وام 25 میلیون تومانی تهیه شود زیرا قیمتها با افزایش مواجه شدهاند.
وام خرید مسکن میتواند قیمتها را تاحدی افزایش دهد.
راهکار بهتر این است که تسهیلات برای تولید مسکن اختصاص پیدا کند تا با افزایش عرضه، قیمتها هم کاهش پیدا کند.

دیدگاه
بیت الله ستاریان کارشناس
بازار مسکن


افزایش وام خرید مسکن تاثیر محتوایی در بازار ندارد.
این تسهیلات در ابتدا رونق و هیجان را در مسکنهای درجه دو و کم قیمت ایجاد میکند و گردش پول باعث میشود که تحریکی در بخش ساختمان ایجاد شود و پولهای دیگر هم جذب این بازار شوند.
این 5 میلیون تومان وام مسکن در مقابل نیاز نقدینگی در این بخش رقم آنچنانی نیست ولی تحریک و شوک مختصری اتفاق میافتد.
پولها به سمت ارز و سکه رفته و منتظر است که پس از اشباع این بازار به سمت ملک و ساختمان برود.
نقدینگی در سال آینده وارد صنعت ساختمان و صنایع وابسته این بخش میشود و از آنجایی که فعلا در رکود تورمی بسر میبریم بنابراین بخش مسکن نیاز به رونق در تولید دارد.
افزایش قیمت مسکن را منتفی نمیدانم.
علت افزایش قیمت مسکن به دلیل عدم تعادل عرضه و تقاضا است.
در زمان رکود سرمایهها از این بخش فرار میکنند و تولید انجام نمیشود، بنابراین فاصله میان عرضه و تقاضا بیشتر شده و در نتیجه مشکل کمبود مسکن در سالهای آینده بیشتر می شود.
ما از سال 87 تاکنون کمترین تولید را در دهه گذشته داشتیم که زیان آن متوجه بخش ساختمان میشود و سالهای آینده کشور را با مشکل مسکن مواجه میکند.

(منبع: مهر)

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:43
اعلام پیش پرداخت نقدی برای خرید مسکن مهر (http://www.hamshahrionline.ir/news-158341.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/maskan-104-gh.jpg مسکن > تسهیلات - وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر ساخت واحدهای مسکونی در پرند و پردیس، گفت:
میزان آورده برای واحدهای یکخوابه حدود 5 میلیون تومان، دوخوابه 12 میلیون تومان و برای واحدهای سهخوابه حدود 16میلیون تومان تعیین شده است.

به گزارش ایسنا، علی نیکزاد با بیان اینکه نقدینگیها هنوز به بازار مسکن نیامده است، خاطرنشان کرد: به هر میزان که مردم کشور و شهر تهران خانه بخواهند، در پرند، هشتگرد، پردیس کرج، شهر جدید ابریشم و سایر سایتهای مسکن مهر، مسکن در اختیارشان قرار میدهیم. او افزود: میزان آورده از 5 تا 10 میلیون تومان برای واحدهای با متراژ 70 تا 80 متر مربع متغیر است. نیکزاد با تاکید بر اینکه هیچ نگرانیای در این بخش وجود ندارد، خاطرنشان کرد: صریحا اعلام میکنم هر فردی که بهدنبال خانه است، میتواند به شهر جدید پرند مراجعه کند.
وی با بیان اینکه به اندازهای خانه ساختهایم که بتوانیم نیاز متقاضیان واجد شرایط را پاسخ دهیم، اظهار کرد: درصورتی که عرضه و تقاضا هماهنگ باشد، نقدینگی نمیتواند باعث بروز سوداگری در بخش مسکن شود. نیکزاد در واکنش به تأثیرگذاری نوسانات نرخ ارز بر بازار اجاره گفت: اکنون فصل اجاره نیست و کسی در فصل زمستان جابهجا نمیشود، بنابراین چنین مسائلی وجود ندارد.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:43
مسکن با اجرای قانون هدفمندی 20 درصد گران شد (http://www.hamshahrionline.ir/news-159218.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/2/maskan-1017-gh.jpg مسکن > خریدوفروش - همشهریآنلاین:
معاون وزیر راه و شهرسازی بابیان اینکه دولت به وعده عدم افزایش قیمت در بخش مسکن پایبند است گفت: نتیجه تحقیقات نشان داد که طرح هدفمندی یارانهها در نهایت افزایش قیمت 15 تا 20 درصدی را در بخش مسکن به همراه دارد.
سید محمود فاطمی عقدا مهر در خصوص نوسان قیمت ارز و سکه طلا در بازار و تاثیر آن در قیمت مسکن به مهر گفت: نوسان بازار سکه و ارز موجب شد که قیمت برخی از کالاها به طور ناگهانی افزایش پیدا کند در حالی که هیچ توجیهی هم پشت این افزایش قیمتها نیست.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در بخش ساختمان مواد اولیه مانند سیمان، فولاد و مواد پتروشیمی برای تولید در و پنجره از داخل تامین میشود، بنابراین دلیلی برای افزایش قیمت در بخش مسکن وجود ندارد.
وی درباره افزایش قیمت سیمان در روزهای اخیر بیان کرد: افزایش قیمت سیمان به دنبال طرحی بود که تولیدکنندگان آن قبلا به دولت برده بودند و در آن درخواست افزایش قیمت دادند بنابراین بیش از تورم موجود کشور، انتظار افزایش قیمت را نداریم و دولت به وعده عدم افزایش قیمت پایبند است.
رئیس سازمان تحقیقات ساختمان و مسکن اظهار داشت: در سال 88 تحقیقی درخصوص تاثیر هدفمندی یارانهها بر قیمت مسکن از سوی یک تیم خبره و گروهی از اقتصاددانان برجسته کشور انجام شد که نشان داد این طرح در نهایت افزایش قیمت 15 تا 20 درصدی را در بخش مسکن دارد و بیش از این تاثیری بر قیمتها ندارد.
فاطمی عقدا افزایش قیمتها را متناسب با نرخ تورم ناشی از رونق بخش مسکن دانست و به مهر گفت: مسکن و ساخت وساز در کشور ما یکی از محورهای اقتصاد است و بیشترین گردش پول در کشور به این بخش مربوط میشود بنابراین رونق ساخت و ساز همراه با افزایش قیمت، طبیعی و متعادل است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: اما افزایش ناگهانی در بخش مسکن نداریم و تاکنون هم بررسی قیمت در تمامی شهرها نشان داده است که هیچگونه افزایشی دراین بخش نداشتهایم اما فعالان بازار مسکن از رونق بازار خوشحال هستند زیرا خرید و فروش در این مدت رونق بیشتری پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه در تهران هم گزارش مشخصی در خصوص افزایش قیمت ملک نداشتهایم گفت: افزایش قیمت معقول و متناسب از نشانههای بازار متعادل است اما سود بازار مسکن و ساخت و ساز هم باید متعادل باشد و نتیجه کار نشان میدهد مسکن مهر تاثیر بسزایی در شکستن حباب قیمت ساخت و ساز در کشور داشته است.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:44
بازار مسکن در رکود؛ قیمت آپارتمان در برخی مناطق تهران (http://www.hamshahrionline.ir/news-160127.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/2/12-2-12-112112maskan_mahr-901118-as.jpg مسکن > خریدوفروش - همشهری آنلاین: فعالان بازار مسکن رکود خرید و فروش مسکن در تهران در شرایط فعلی را در نتیجه افزایش قیمتها و کاهش قدرت خرید مردم میدانند.
خرید و فروش مسکن در ماههای آخر سال هم نتوانسته رونق زیادی پیدا کند و با وجود افزایش قیمت در برخی از مناطق تهران اما بازهم بازار مسکن با رکود همراه است که البته فعالان بازار، افزایش قیمت را دلیل رکود بازار مسکن میدانند. به گفته مشاوران املاک، بازار شب عید مسکن، امسال به نسبت سالهای پیش از این، رونق کمتری دارد و متقاضیان کمتری به بنگاههای املاک مراجعه میکنند که البته ممکن است تاپایان سال این رویه تغییراتی هم داشته باشد اما قیمت مسکن و کاهش قدرت خرید مردم یکی از دلایلی است که بازار را با رکود مواجه کرده است. بر اساس گزارش مهر، افزایش قیمت در برخی از مناطق شهر تهران باعث شده است که قیمت هر متر مربع آپارتمان در نقاط مختلف تهران با یکدیگر یکسان شود، این در حالی است که در گذشته اختلاف قیمت زیادی بین این منطقهها وجود داشت. در واقع افزایش قیمت آپارتمان در محلههای متوسط و حتی پایین شهر تهران بیش از نقاط شمالی تهران بوده است. هم اکنون آپارتمان 43 متری در نواب زیر همکف و با عمر 10 ساله به قیمت 51 میلیون تومان به فروش میرسد و 41 متری در خیابان هاشمی 21 متری جی 56 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. برای آپارتمان 40 متری در هاشمی بدون پارکینگ هم 70 میلیون تومان قیمت تعیین شده است و 32 متری در محدوده سبلان شمالی طبقه سوم 62 میلیون تومان به فروش میرسد. همچنین آپارتمان 40 متری نوساز در پونک، ایران زمین شمالی هم به قیمت 145 میلیون تومان از سوی مالک قیمت گذاری شده است و 50 متری در خیابان کمیل با عمر 8 ساله و بدون پارکینگ متری یک میلیون و 250 هزار تومان به فروش میرسد. یک آپارتمان نوساز با متراژ 50 متر در منطقه فرمانیه با پارکینگ و انباری به قیمت 220 میلیون تومان قیمت گذاری شده است و 55 متری و نوساز در جوادیه هم متری یک میلیون و 400 هزار تومان به فروش میرسد.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:44
متقاضیان مسکن مهر تا قبل از پایان دولت دهم صاحب خانه میشوند (http://www.hamshahrionline.ir/news-159753.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/2/maskan_mahr-901118-as.jpg مسکن > ساختوساز - همشهری آنلاین:
معاون اول رئیس جمهور تکمیل و تحویل پروژه های مسکن مهر را در کنار توجه به کیفیت ساخت این واحدهای مسکونی مورد تاکید قرار داد و گفت: دولت مصمم است تمام متقاضیان مسکن مهر تا پایان دولت دهم واحدهای خود را بدون کوچکترین مشکلی دریافت کنند.
به گزارش واحد مرکزی خبر، محمدرضا رحیمی (http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=95165) در حاشیه افتتاح همزمان 20 هزار واحد مسکونی مسکن مهر اصفهان در گفتگو با خبرنگاران تصریح کرد: امسال در استانهای سمنان (http://www.hamshahrionline.ir/news-18408.aspx)، ایلام (http://www.hamshahrionline.ir/news-38633.aspx) و زنجان (http://www.hamshahrionline.ir/news-45120.aspx) همه کسانی که برای دریافت مسکن مهر ثبت نام کرده اند، واحدهای خود را تحویل خواهند گرفت.
معاون اول رئیس جمهور اظهار امیدواری کرد، همه متقاضیان مسکن مهر کشور در شهر و روستا تا پایان دولت دهم به آرزوی دیرینه خود برای مسکن دار شدن برسند.
رحیمی با بیان اینکه دولت در سالهای 90-89 ، احداث 2 میلیون و 600 هزار واحد مسکونی مسکن مهر را در دستور کار قرار داد،افزود: دولت خود را مکلف میداند که تا پایان دوره دهم تمام متقاضیان بتوانند واحدهای مسکونی خود را دریافت کنند.
معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: دولت برای وامی که برای واحدهای مسکن مهر می پردازد با نرخ امروز 16 درصد سود آن را به عنوان یارانه به بانک پرداخت می کند و این همه برای آن است که مردم بتوانند به راحتی صاحب خانه شوند.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:45
هشدار وزیر شهرسازی به تعاونیهای مسکن مهر بدقول (http://www.hamshahrionline.ir/news-158981.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/1/maskan-119-gh.jpg مسکن > مسئولان - وزیر راه و شهرسازی به تعاونیهای مسکن مهر بد قول هشدار داد .


علی نیکزاد (http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=89477) گفت: افرادی که در تعاونیها ثبتنام کرده و هنوز خانه نگرفتهاند، پولشان را پس بگیرند.به گزارش ایسنا، نیکزاد تأکید کرد: متقاضیان میتوانند برای ثبتنام مجدد به شهرهای جدید هشتگرد، پرند و پردیس مراجعه کنند و من وعده میدهم که حداقل تا شب عید و حداکثر تا 9 ماه آینده واحد مسکونی خودشان را تحویل بگیرند. وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تعاونیها نمیتوانند پول مردم را پس ندهند و اگر هم بهدلیل قرمز شدن فرم «ج» مردم را میترسانند من این مشکل را حل میکنم. به گفته نیکزاد، متقاضیانی که از طریق تعاونیها ثبت نام کردهاند در اولویت قرار میگیرند و در این راستا به مدیران عامل شهرهای جدید و رئیس سازمان مسکن و شهرسازی سفارش شده است.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تا زمانی که من هستم مسکن مهر هم هست، گفت: هر مدیری که کار نکند و برنامهها را انجام ندهد عوض میکنیم؛ بهطوری که در آینده نزدیک سه مدیر شهرهای جدید تغییر میکنند. وی در ادامه با اشاره به برنامه رفع مشکل تاسیسات زیربنایی هشت هزار واحدی که بنا بود تا شب عید تحویل داده شود، خاطرنشان کرد: زحمات بسیاری توسط وزارت نیرو (http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=98823) در این بخش کشیده شده است و امروز به توافقات خوبی رسیدهایم. به گفته وزیر راه و شهرسازی بنا شده نمایندهای از وزارت نیرو و نمایندهای از وزارت راه و شهرسازی سهشنبهها در پرند جلسهای برای رفع مشکل تاسیسات زیربنایی تشکیل دهند تا مشکل واحدهای مسکونی این سایت حل شود.

feedback
1390,11,29, ساعت : 12:46
وام ۲۵ میلیونی مسکن منتفی شد؛ مسئولان بانک مسکن بیخبرند (http://www.hamshahrionline.ir/news-160201.aspx)

http://www.hamshahrionline.ir/images/position36/2012/2/maskan-920gh.jpg مسکن > تسهیلات - همشهری آنلاین:
مسئولان ارشد بانک مسکن از منتفی شدن وام خرید مسکن توسط کار گروه مسکن اظهار بیاطلاعی کردند.
فارس خبر داد: پس از اینکه مشخص شد بانک مرکزی (http://www.hamshahrionline.ir/news.aspx?id=76662) مجوز افزایش سقف وام خرید مسکن را به بانک مسکن داده است، بانک مسکن بلافاصله ضوابط آن را تهیه و به بانک مرکزی ارائه کرد.
بنابراین گزارش، بانک مسکن خوشحال از افزایش ۵ میلیون تومانی سقف وام خرید مسکن بلافاصله ضوابط جدید را تهیه و سقف سپردهگذاری را با 2.5 میلیون تومان افزایش به 12.5 میلیون تومان با یک سال دوره انتظار افزایش داد و آئین نامه آن را برای تایید تحویل بانک مرکزی داد.
ظاهرا گزارشهای ضد و نقیض از بابت تأثیر شوک روانی این افزایش سقف باعث شده، تا شایعه مخالفت کارگروه مسکن با این افزایش قوت گیرد.
مسئولان ارشد بانک مسکن تأکید کردند ما نیز این خبر را در رسانهها و روزنامهها دیدهایم و بیاطلاع هستیم، بنابراین اگر این موضوع قطعیت پیدا کند باید به بانک مسکن ابلاغ شود.
برخی رسانهها از منتفی شدن تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید مسکن خبردادهاند.