PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره برای انتخاب رشته

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

samane7
1390,04,12, ساعت : 23:30
دوستان هر سوال که در رابطه با انتخاب رشته در هر سطحی دارین در این تاپیک مطرح کنین:-2-40-:

* Lovely Girl *
1390,05,10, ساعت : 16:37
سلام مرسی بابت گذاشتن این تاپیک:-2-40-:
میخواستم ببینم برای رشته مترجمی زبان انگلیسی کدوم دانشگاه ها از نظر کیفیت کاری خوبن؟

م.ن
1390,05,10, ساعت : 17:06
سلام مرسی بابت گذاشتن این تاپیک:-2-40-:
میخواستم ببینم برای رشته مترجمی زبان انگلیسی کدوم دانشگاه ها از نظر کیفیت کاری خوبن؟

سلام دوست من
فکرمیکنم مکان پستتون اشتباه هست و در بخش انتخاب مدرسه و یا موسسه کنکور میگذاشتید .گرچه فکر کنم یه نقیضه باشه و نباشه .نمیدونم
خلاصه برای اینکه کمکی کرده باشم ...و تا اونجایی که میدونم:

مترجمی زبان دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه تهران تو مقطع کارشناسی رشته مترجمی زبان ( البته ادبیات زبان انگلیسی )

انا خوبه توی تهران
البته بستگی داره شما کدوم شهر باشید و در چه مقطعی:-2-40-:

* Lovely Girl *
1390,05,10, ساعت : 23:23
سلام دوست من
فکرمیکنم مکان پستتون اشتباه هست و در بخش انتخاب مدرسه و یا موسسه کنکور میگذاشتید .گرچه فکر کنم یه نقیضه باشه و نباشه .نمیدونم
خلاصه برای اینکه کمکی کرده باشم ...و تا اونجایی که میدونم:

مترجمی زبان دانشگاه علامه طباطبایی
دانشگاه تهران تو مقطع کارشناسی رشته مترجمی زبان ( البته ادبیات زبان انگلیسی )

انا خوبه توی تهران
البته بستگی داره شما کدوم شهر باشید و در چه مقطعی:-2-40-:

مرسی عزیزم برای راهنماییت:-2-40-:
من برای مقطع کارشناسی مترجمی میپرسم
دانشگاه همدان و اصفهان چی؟

آلتینا
1390,05,11, ساعت : 13:41
من بین رشته عمران برق و صنایع موندم اگه میشه راهنمایی ام کنید و دانشگا ههای خوب غیر از شهر تهران رو بهم معرفی کنید درباره بازار کارشون هم بنویسید بازار کار معماری رو هم بگید ممنون:-2-40-:

م.ن
1390,05,11, ساعت : 17:17
سلام سمانه جون من بین رشته عمران برق و صنایع موندم اگه میشه راهنمایی ام کنید و دانشگا ههای خوب غیر از شهر تهران رو بهم معرفی کنید درباره بازار کارشون هم بنویسید بازار کار معماری رو هم بگید ممنون:-2-40-:

سلام
به نظرم عمران بهتره

خب همونطور که مي دونيد مهندسي عمران رشته ايه كه درمورد ساخت كليه ي بناهاي فني و عمومي از جمله ساختمان، پل، تونل، سد و… به بحث مي پردازه

گرايش هاي مهندسي عمران :
سازه، مهندسي زلزله، مكانيك خاك و پي، راه و ترابري، مهندسي آب، سازههاي هيدروليكي، سازههاي دريايي، برنامه ريزي حمل و نقل، مهندسي مديريت و ساخت‎،
مهندسي محيط زيست، مهندسي رودخانه و مهندسي آب و فاضلاب

رشته عمران در کشور در مقاطع کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکترا تدريس مي شه

حوضه ي فعاليتش هم به گمونم در اينها باشه: حوضه پيمانکاري، مشاوره، نظارت و يا اگر دقيقتر به موضوع نگاه کنيم در قسمتهاي ساختمان سازي، سدسازي، راه سازي، پالايشگاه و سازههاي صنعتي، مديريت ساخت، سازه هاي دريايي و ...

نگاه دقيق تر با توجه به پرسشي که من داشتم :
وزارت خانه هاي مسكن و شهر سازي، راه و ترابري ، جهاد سازندگي و نيرو به صورت گسترده تر و بقيه وزارت خانه ها ، اداره ها ، سازمانها، مراكز دولتي و خصوصي مثل : وزارت خانه هاي آموزش وپرورش ، كشاورزي، فرهنگ و آموزش عالي،بانكها و ... به صورت غير مستقيم براي كارهاي عمراني :مثل طرح و محاسبه ، اجرا و نظارت بر اجرا، نياز به استخدام مهندسان عمران دارن. علاوه بر اون، شركتهاي مختلف مهندسان مشاور كه در كشور به صورت گسترده وظيفه طراحي ، محاسبه و نظارت براجراي پروژه هاي ساختماني برعهده دارن، همچنين شركتهاي ساختماني و را ه سازي دولتي و خصوصي كه در اجراي اين طرحها فعاليت دارن ، فارغ التحصيل ها رو استخدام مي كنه.

بهترين دانشگاه ها هم ميتونه اينا باشه:دانشگاه صنعتي اصفهان
.دانشگاه شيراز
...دانشگاه صنعتي شريف
...دانشگاه علم و صنعت
...دانشگاه اميرکبير(پلي تکنيک)
دانشگاه صنعتي خواجه نصير

در رابطه با برق فقط میتونم بگم در مقطع کارشناسی چهار گرایش داره: مخابرات، کنترل، قدرت و الکترونیک

در مورد بازار کارش من خبر ندارم ولی تا اونجا که میدونم اینه که تا یه رزومه ی قابل توجهی نداشته باشی جایگاهی برای کار هم نداری
نمیدونم .شایدمن اشتباه مبکنم

دانشگاه ها هم : دانشکده مهندسی برق دانشگاه امیر کبیر
و شریف

آلتینا
1390,05,12, ساعت : 04:58
ببخشید درباره رشته صنایع هم لطفا راهنمایی کنید

م.ن
1390,05,12, ساعت : 12:34
در مورد بازار کر صنایع هم میتونم بگم
این رشته توی چند سال اخیر جایگاه خدش رو به دست آورده و تازه مسئول ها فهمیدن که چه تاثیری میتوه باشه. چرا که اصلا رشته مهندسی صنایع افراد رو برای مدیریت پرورش می ده و بهترین و نزدیکترین رشته به کارهای مدیریتی و برنامه ریزی و اداره امور . و اگه قرار باشه برای مدیریت بخش تولید یک واحد صنعتی بین مهندس مکانیک، برق و صنایع که دارای شرایط مساوی هستن، یه نفر رو انتخاب کنیم، مهندس صنایع اولویت اول قرار داره. پس این رشته از نظر بازار کار مشکلی نداره

باز میتونید بپرسید.

.Mania.
1390,05,12, ساعت : 12:42
آینده شغلی رشته ریاضی بهتره یا رشته انسانی؟
میشه این 2 تا رشته رو با هم مقایسه کنید؟؟

م.ن
1390,05,12, ساعت : 14:29
شما در چه مقطعی هستی؟
حفظیات تون خوبه؟ یا نه

criss mahdi
1390,05,12, ساعت : 21:14
دوست عزيز اين مساله كاملا به استعداد خود فرد بستكي دارد ، در مورد شما مي تونم بكم اكه استعداد رياضي داريد بدون شك رياضي رنج وسيعي از رشته ها را دارد

آلتینا
1390,05,13, ساعت : 00:53
ممنون اما یک سوال دارم اونم اینکه ایا درسته که فارغ تحصیلای دانشگاههای درجه 1 مثل امیر کبیر و تهران و ... شانس کار خیلی بالایی نسبت به بقیه دارند؟

roya jo0on
1390,05,13, ساعت : 00:58
ممنون اما یک سوال دارم اونم اینکه ایا درسته که فارغ تحصیلای دانشگاههای درجه 1 مثل امیر کبیر و تهران و ... شانس کار خیلی بالایی نسبت به بقیه دارند؟
این سوال شما رو چند وقت پیش از یکی اساتید دانشگاه امیرکبیر شنیدم ..
آره موثره ولی 100 در 100 نیست ..
برای بازیابی و کار نیاز به مدرک تحصیلی هست .. دانشگاه و معدل کل واسه کاریابی خیلی موثره ..
البته واسه کار و مشاغل خاص این شرایط 100 در 100 ! برای بعضی مشاغل کاربرد داره ولی نه 100 در 100

" ببخشید اگه من جواب دادم ":-2-40-:

gypsy
1390,05,13, ساعت : 00:59

نه، متأسفانه ارزش دانشگاه در این مملکت پایین اومده .... یا جنسیت برتری داره، مثلا اگر یک دختر از یک دانشگاه برتر باشه و معدل بالاتر ولی یک پسر از یک دانشگاه مثلا آزاد به دلیل مرد بودن ممکن اون ارجحیت داشته باشه. ولی در یک سری شرکت ها دانشگاه های فنی ممکنه شانسی داشته باشند ولی باز هم کمه :-2-39-:

م.ن
1390,05,13, ساعت : 11:49
ببین دوست عزیز .در شرایطی که بعضی ارگان ها مدرک محور هستند .بنا رو بر استعداد و توانمندی ها فردی نمیگیرن.حالا میخواد از آزاد باشه و یا....
اما آیا شرایط بهتری دارن یا نه باید بگم
میتونه موثر باشه
به قول دوستی که از استاد شون نقل قول کردن...

پس نباید صرف اینکه از کجا مدرک میگیرید منتظر کار باشید

آلتینا
1390,05,13, ساعت : 12:22
سلام م.ن جان اگه حوصله ات سر نمیره یه سوال دیگه ام دارم میشه درباره مهندسی پزشکی و مهندسی معماری و اینده کاریشون بنویسی ممنون:-2-40-:

dokhtare babash
1390,05,13, ساعت : 12:26
سلام دوستان میشه یه مشاوره خوب به من معرفی کنین برا انتخاب رشته!!!!!پیش کی برم؟؟؟

م.ن
1390,05,13, ساعت : 12:32
سلام م.ن جان اگه حوصله ات سر نمیره یه سوال دیگه ام دارم میشه درباره مهندسی پزشکی و مهندسی معماری و اینده کاریشون بنویسی ممنون:-2-40-:
سلام
نه خواهش میکنم .حوصلم سر نمیره
اما یه سوال قبل از سوالتون

چه مقطعی هستی؟؟؟
مثل اینکه تصمیم نگرفتی هنوز؟
و یا اینکه علاقه ات به شرایط و بازار کار فائق نیومده
درسته؟

آلتینا
1390,05,13, ساعت : 12:47
من تازه کنکور دادم واقعا نمی دونم به چی علاقه دارم هر چی هم که در مورد رشته ها تحقیق می کنم بازم رشته مورد علاقه ام رو پیدا نمی کنم و بازار کار رشته مورد علاقه ام برام مهمه

dokhtare babash
1390,05,13, ساعت : 12:58
کسی قصد نداره به منکمک کنه؟؟؟

م.ن
1390,05,13, ساعت : 14:16
کسی قصد نداره به منکمک کنه؟؟؟
سلام دوست عزیز
مکانی رو فعلا سراغ ندارم
اما اگه پیدا کردم حتما خبرت میکنم

dokhtare babash
1390,05,13, ساعت : 18:57
سلام دوست عزیز
مکانی رو فعلا سراغ ندارم
اما اگه پیدا کردم حتما خبرت میکنم

ممنونم دوستم....
مکان؟؟؟من مشاور منظورم بوداااا....
پیدا کردی بهم بگو فردا بیاد جوابا من بیچاره میشم......

PELA6215
1390,05,13, ساعت : 19:03
من فیزیک خوندم اگه کسی در این باره ای رشته سوالی داشت خوشحال میشم کمکش کنم.

s_donia323
1390,05,13, ساعت : 19:08
سلام دوستان میشه یه مشاوره خوب به من معرفی کنین برا انتخاب رشته!!!!!پیش کی برم؟؟؟
قلم چی برای انتخاب رشته مشاوره گذاشه که فکر کنم برای کانونی 15 تومن وبرای غیر کانونی ها 20 تومن.
من امروز رفتم کلیت ها رو برامون گفتن

من تازه کنکور دادم واقعا نمی دونم به چی علاقه دارم هر چی هم که در مورد رشته ها تحقیق می کنم بازم رشته مورد علاقه ام رو پیدا نمی کنم و بازار کار رشته مورد علاقه ام برام مهمه
تو پکیج قلم چی یه کتابی هست که درباره رشته ها کامل توضیح داده میتونین اونو بخرین .

persian-star
1390,05,13, ساعت : 22:32
سلام من یه راهنمایی می خواستم
امسال من کنکور دادم رشتم هم علوم تجربیه ولی کنکور ازادو ریاضی فیزیک شرکت کردم انتخاب اولم هم مهندسی معماریه می خواستم ببینم این رشته از نظر اینده ی شغلی واسه ی دخترا خوبه یا نه مرسی

نگین
1390,05,14, ساعت : 00:18
سلام من یه راهنمایی می خواستم
امسال من کنکور دادم رشتم هم علوم تجربیه ولی کنکور ازادو ریاضی فیزیک شرکت کردم انتخاب اولم هم مهندسی معماریه می خواستم ببینم این رشته از نظر اینده ی شغلی واسه ی دخترا خوبه یا نه مرسی

سلام عزیزم من رشتم معماریه.
بله گلم اینده کاری داره ،چه در شرکتهای خصوصی یا دولتی(مثل نظام مهندسی)
الان برای یک فوق دیپلم معماریم کار هست،چه برسه به لیسانس و مقاطع بالاتر البته بازم بستگی به شرایط داره.
البته برای تمام رشته ها مشکل کار وجود داره،بعضی کمتر و بعضی بیشتر.....

رهگذر13
1390,05,15, ساعت : 00:57
هوالحق

سلام

میشه بگید رشته معماری شهرهای مختلف تا چه رتبه ای قبولی داره؟(منطقه 1)

jighol
1390,05,15, ساعت : 01:28
سلام دوستای گلم یه مشاور سراغ دارم خودم پیشش نرفتم ولی چند تا از دوستام که رفتن پیشش خیلی راضی بودن و قبول شدن این شمارشه
02188879118
02188661623/24
مرتضی حاج بابایی-البته دو تا شماره دیگه و ادرسش هم هست اگه دوست داشتید بگید براتون بگیرم.

ترنم
1390,05,15, ساعت : 01:29
منم با نظر نگین جون در مورد رشته معماری موافقم و عقیدم اینه که از ترم 2-3 میتونی واسه خودت منبع درامد داشته باشی.فقط کافیه دست قوی یا نرم افزارهای مربوط به رشته رو یاد بگیری.موفق باشی.

dokhtare babash
1390,05,15, ساعت : 01:35
سلام دوستای گلم یه مشاور سراغ دارم خودم پیشش نرفتم ولی چند تا از دوستام که رفتن پیشش خیلی راضی بودن و قبول شدن این شمارشه
02188879118
02188661623/24
مرتضی حاج بابایی-البته دو تا شماره دیگه و ادرسش هم هست اگه دوست داشتید بگید براتون بگیرم.

ممنون گلم بلاخره یکی پیدا شد به من کمک کنه.............

jighol
1390,05,15, ساعت : 02:36
ممنون گلم بلاخره یکی پیدا شد به من کمک کنه.............
خواهش میشه عزیزم اگه مشکلی پیش اومد بهم پیام بزن......

MICROOOB
1390,05,15, ساعت : 05:22
بچــه ها شماره یه مشاوره رو میخوامــ برای برنامــه ریزی از سالِ دوم.که سابقه داشتن رتبه های تک رقمیش زیاد باشه..

آلیشیا
1390,05,15, ساعت : 06:26
من شدم 17 هزار
انتخاب رشته بکنم یانه؟رشته ام ریاضیه
ولی یه مشکل دارم واونم اینه که به چیز خاصی علاقه ندارم ولی کلا از فیزیک وشیمی خوشم میاد

lireza@
1390,05,15, ساعت : 15:24
سلام
من همین الان عضو سایت شدم و دیدم این بخش وجود داره
می تونم به دانشجوهای ریاضی برای انتخاب رشته کمک کنم
خلاصه گفتم حیفه این استعداد هدر بره:-2-08-:

من شدم 17 هزار
انتخاب رشته بکنم یانه؟رشته ام ریاضیه
ولی یه مشکل دارم واونم اینه که به چیز خاصی علاقه ندارم ولی کلا از فیزیک وشیمی خوشم میاد

زیر گروه ها تو بگو
کدوم شهری؟
دوست داری تو کدوم شهرا باشی واسه تحصیل؟

*Arefeh*
1390,05,15, ساعت : 16:19
سلام اگه یکی از رشته های دانشگاه های بین المللی رو قبول شم سال بعد میتونم کنکور بدم؟؟؟؟

lireza@
1390,05,15, ساعت : 18:44
سلام
تا اونجا که من میدونم غیر از دانشگاه های دولتی هرجا که قبول بشی سال بعدم میتونی کنکور بدی
سراسری هم فکر کنم 3 سال محرومیت داره

omidi
1390,05,15, ساعت : 19:09
من رتبم 15000 تجربیه منطقه 1 میشه راهنماییم کنید و بگید با این رتبه روزانه چی میتونم قبول شم و از نظر کاری رشته تربیت بدنی چطوره؟

gelare
1390,05,15, ساعت : 19:11
سلام
تا اونجا که من میدونم غیر از دانشگاه های دولتی هرجا که قبول بشی سال بعدم میتونی کنکور بدی
سراسری هم فکر کنم 3 سال محرومیت داره

نه عزیزم 2 سال

omidi
1390,05,15, ساعت : 19:19
با رتبه 13000 منطقه 1 تجربی روزانه چی میشه قبول شد ؟
راستی از نظر کاری رشته تربیت بدنی و مدیریت جهانگردی چطوریه؟:-2-40-:

lireza@
1390,05,15, ساعت : 19:33
با رتبه 13000 منطقه 1 تجربی روزانه چی میشه قبول شد ؟
راستی از نظر کاری رشته تربیت بدنی و مدیریت جهانگردی چطوریه؟:-2-40-:
من خودم ریاضی ام خیلی نمیتونم کمکت کنم
شهرت کجاست؟
اگه تهرانی باید قید روزانه دولتی رو بزنی،البته منظورم رشته های مرتبط با درسته
ولی رشته های غیر مرتبطی هست که میتونی قبول شی..یه چیزی مثل زبان آلمانی دانشگاه شهید بهشتی

رشته ی تربیت بدنی چندتا از دوستام هستن...اتفاقا یکیشون از تجربی هم رفت تربیت بدنی
اگه خودت ورزشکار حرفه ای هستی رشته ی خوبیه وگرنه بازار کار مناسبی در انتظارت نیست

مدیریت جهانگردی رو هیچ اطلاعی ندارم

sanaZzZ
1390,05,15, ساعت : 20:51
سلام من رشته ام تجربیه
کنکور امسال رتبه ام 12هزار شد:-2-39-:من با این رتبه شاهکار اصلا چیزی قبول میشم که بخوام انتخاب رشته کنم؟!!!

omidi
1390,05,15, ساعت : 20:56
[QUOTE=lireza@;2566053]
شهرت کجاست؟
ولی رشته های غیر مرتبطی هست که میتونی قبول شی..یه چیزی مثل زبان آلمانی دانشگاه شهید بهشتی

رشته ی تربیت بدنی چندتا از دوستام هستن...اتفاقا یکیشون از تجربی هم رفت تربیت بدنی
اگه خودت ورزشکار حرفه ای هستی رشته ی خوبیه وگرنه بازار کار مناسبی در انتظارت نیست

مدیریت جهانگردی رو هیچ اطلاعی ندارم[/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشهد هستم اما برام فرق نمیکنه کجا قبول شم هر شهری که شد

.Baharak.
1390,05,15, ساعت : 21:51
سلام
می گن یه سایتی هست که توش رشته های هردانشگاه رو زده و بهت نشون می ده چی می تونی قبول شی
اگه می شه
آدرسش رو می خوام

.Baharak.
1390,05,15, ساعت : 22:01
می خوام بدونم با 8300 ریاضی چه رشته ای رو می تونم از دانشگاه تبریز قبول شم؟

mania22
1390,05,15, ساعت : 23:34
سلام یک سوال داشتم بارتبه 6650 ریاضی به نظرتون کجا قبول میشم ؟ آیا در مورد دانشگاه تربیت مدرس رجایی اطلاعاتی دارین ؟ آیا دانشگاه خوبیه به نظرتون این دانشگاه که در تهرانه بهتره یا دانشگاه صنعتی بابل؟

mojan_75
1390,05,16, ساعت : 00:06
سلام من رتبم 6500(منطقه2) >گیلان< رشته ریاضیم
بازار کار رشته های معماری و IT چه طوره؟
به نظرتون معماری قبول می شم یا نه چه شهرایی میتونم قبول شم ؟:-2-15-:

lireza@
1390,05,16, ساعت : 01:49
سلام من رشته ام تجربیه
کنکور امسال رتبه ام 12هزار شد:-2-39-:من با این رتبه شاهکار اصلا چیزی قبول میشم که بخوام انتخاب رشته کنم؟!!!

بستگی داره...
چندتا چیز رو باید بررسی کنی
اول از همه به سهمیه ی منطقه ای بستگی داره...من خودم تو رشته ای که الان دارم درس می خونم با رتبه ی طرفای2000 کشور قبول شدم چون منطقه 2 بودم...ولی یه رفیقم که منطقه 3 بود با حدودا 4000 کشوری قبول شد
نکته ی دوم:ببین اونقدر مایه داری که بری شبانه بخونی؟!البته اگه شبانه ی اون رشته ای که میخوای رو می رسونی
نکته ی سوم هم اینه که اگه واقعا این پتانسیل رو توی خودت می بینی که یه سال دیگه بخونی و بهتر بشی این کار رو انجام بده

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم:-2-35-:

[QUOTE=lireza@;2566053]
شهرت کجاست؟

مدیریت جهانگردی رو هیچ اطلاعی ندارم[/

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مشهد هستم اما برام فرق نمیکنه کجا قبول شم هر شهری که شد

باید بیشتر بهش فکر کنی
من خودم موقع انتخاب رشته به نفت آبادان هم فکر می کردم،خوب اونموقع جوگیر بودم...ولی واقعا فکر کن که میتونی با ماهی یه بار دیدن خونوادت کنار بیای؟
چیزایی رو که تو نقل قول بالایی نوشتم بخون:-2-27-:

lireza@
1390,05,16, ساعت : 01:58
سلام
می گن یه سایتی هست که توش رشته های هردانشگاه رو زده و بهت نشون می ده چی می تونی قبول شی
اگه می شه
آدرسش رو می خوام
سایت رو شرمنده...ولی فکر کنم 10 تومن بریزی تو جیب گاج همین کار رو انجام میده...البته پارسال 10 تومن بود امسالو نمیدونم:-120-:

Alh@n
1390,05,16, ساعت : 02:01
میخواستم بدونم ICT مربوط به علوم انسانیه یا نه. اگه هست من میتونم با رتبه 623 دانشگاه تهران قبول شم؟ ICT رشته خوبیه؟ میگن اخرش خبرنگار میشی. اره؟

lireza@
1390,05,16, ساعت : 02:09
سلام یک سوال داشتم بارتبه 6650 ریاضی به نظرتون کجا قبول میشم ؟ آیا در مورد دانشگاه تربیت مدرس رجایی اطلاعاتی دارین ؟ آیا دانشگاه خوبیه به نظرتون این دانشگاه که در تهرانه بهتره یا دانشگاه صنعتی بابل؟
6650 منطقه 2 دیگه...درسته؟
چه رشته ای علاقه داری؟
یه چیزی رو واقعا دقت داشته باش...هیچ وقت به خاطر صرفا خود دانشگاه انتخاب رشته نکن...اگه خودت بابلی هستی و رشته ی خودت رو تو صنعتی بابل حتی شبانه میرسونی اونجا بهتره،البته نمیدونم شبانه داره یا نه....به هرحال اگه تو همون جا هم تلاشتو بکنی میتونی واسه فوق بری تهران...اگه تصمیمت جدیه یه رفیق دارم که لیسانسشو صنعتی بابل خونده و فوق رفته امیرکبیر،id اون رو بهت بدم باهاش صحبت کنی:-22-:

lireza@
1390,05,16, ساعت : 02:18
سلام من رتبم 6500(منطقه2) >گیلان< رشته ریاضیم
بازار کار رشته های معماری و IT چه طوره؟
به نظرتون معماری قبول می شم یا نه چه شهرایی میتونم قبول شم ؟:-2-15-:

معماری و آی تی دوتا رشته ان که درآمدشون واقعا به خودت بستگی داره و خیلی نمیشه براشون سقف تعیین کرد

برای معماری باید خلاقیت و نقاشی و درک هندسی بالایی داشته باشی،اگه اینارو در خودت می بینی احتمال موفقیتت زیاده و میتونی درامد بالایی داشته باشی،ضمن اینکه معماری منابع ثابتی(منظورم کتابه) نداره....یعنی برای اینکه یه معمار حرفه ای بشی باید کلی کتاب بخونی
it هم برنامه نویسی داره به مقدار زیاد،تا حالا امتحان کردی اینکارو؟اگه به برنامه نویسی علاقه داشته باشی واقعا نونت تو روغنه...البته من فکر می کرد علاقه دارم ولی توی برنامه نویسی رشته ی خودمم موندم...حتما برنامه نویسی رو یه تستی بکن:-3-:

راستی با این رتبه شبانه زیاد میتونی قبول شی ولی روزانه رو نمیدونم
یه رفیقم پارسال با 4000 شد آخرین رتبه ی روزانه ی همدان

واران
1390,05,16, ساعت : 02:24
من رتبم 15000 تجربیه منطقه 1 میشه راهنماییم کنید و بگید با این رتبه روزانه چی میتونم قبول شم و از نظر کاری رشته تربیت بدنی چطوره؟

فکر کنم رشته های علوم پایه مثل زیست شناسی و شیمی رو بتونی روزانه بیاری. رشته تربیت بدنی هم بازار کارش یا باشگاه های خصوصیه یا آموزش پرورش. غیر این چیزی بلد نیستم.
موفق باشی:-2-40-:

سلام من رشته ام تجربیه

منطقه چندی عزیزم؟ بستگی به سهمیه منطقه ات داره.
اگه 1 و 2 باشی احتمالا همون رشته های علوم پایه رو بتونی بیاری(زیست،شیمی،بهداشت...)
اگه منطقه 3 هستی رشته های یه کم پایین تر مثل مهندسی کشاورزی یا محیط زیست و منابع طبیعی رو روزانه میتونی قبول شی.

سلام
اگه می شه
آدرسش رو می خوام
هم سایت سازمان سنجش هست که پولیه!
هم سایت قلم چی که زده پارسال این رتبه ها چه رشته هایی قبول شدن
آدرس: www.kanoon.ir (http://www.forum.98ia.com/www.kanoon.ir)

می خوام بدونم با 8300 ریاضی چه رشته ای رو می تونم از دانشگاه تبریز قبول شم؟
منطقه چندی دوست عزیز؟
اگه منطقه 1 و 2 باشی میتونی مهندسی هایی مثل مواد و معدن و شایدم عمران و اینا رو بیاری.
اگه منطقه 3 احتمالا رشته های علوم پایه مثل ریاضی محض یا کاربردی و آمار قبول شی.

دوستان عزیز حتما همگی قبل انتخاب رشته نهایی یه بار انتخاب رشته مجازی رو امتحان کنین.
خیلی کمک میکنه و راهنمای خوبیه

lireza@
1390,05,16, ساعت : 02:28
میخواستم بدونم ICT مربوط به علوم انسانیه یا نه. اگه هست من میتونم با رتبه 623 دانشگاه تهران قبول شم؟ ICT رشته خوبیه؟ میگن اخرش خبرنگار میشی. اره؟
تا اونجا که من میدونم ict , it رشته های گروه ریاضی هستن،چون توی این رشته ها واحدهای ریاضی زیاد هست و کسی که انسانی باشه اینقدر ریاضی نخونده....برای اینکه مطمئن شی بازم تحقیق کن

lireza@
1390,05,16, ساعت : 02:36
دوستانی که واسه ی مشاوره میاین
حتما سهمیه تون رو هم ذکر کنین
توانایی ها،علاقه مندی ها و.... هم فراموش نشه

none3000
1390,05,16, ساعت : 09:56
سلام بچه ها میتونید از سایت گزینه دو استفاده کنید من خودم پارسال که کنکور دادم برای انتخاب رشته از سایتش استفاده کردم با اینکه اصلا رتبم خوب نبو ولی با استفاده از سایت گزینه دو و علایق خودم مهندسی کامپیوتر شاخه نرم افزار قبول شدم.:-118-:

اینم از لینکش:http://www.gozine2.ir
بالای سایت هم زده انتخاب رشته رایگان به زودی.
امیدوارم که همگیتون قبول بشید و موفق باشید.:-2-41-::-118-:

رهگذر13
1390,05,16, ساعت : 11:17
سایت رو شرمنده...ولی فکر کنم 10 تومن بریزی تو جیب گاج همین کار رو انجام میده...البته پارسال 10 تومن بود امسالو نمیدونم:-120-:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

انتخاب رشته کامپیوتری واقعا ریسکه...
چون اولا بر اساس سالهای قبله...
دوما چیزی که معمولا اتفاق میوفته رو در نظر میگیره یعنی احتمالات و حذف میکنه...
در صورتی که من خیلی از دوستامو دیدم چیزایی قبول شدند که خودشونم باورشون نمیشد...

رهگذر13
1390,05,16, ساعت : 11:24
بچه ها میدونید با رتبه 700 انسانی حقوق میشه قبولید یا نه؟
کدوم شهرا میشه؟
دوستم ازم پرسیده اما من راجع به رشته انسانی چیزی نمیدونم.
منطقه1 هستش.

omidi
1390,05,16, ساعت : 12:55
کسی میدونه مهندسی کشاورزی چه جور رشته ایه برای دخترا؟ بازار کارش چی؟:-2-40-:

uouo
1390,05,16, ساعت : 14:10
معماری و آی تی دوتا رشته ان که درآمدشون واقعا به خودت بستگی داره و خیلی نمیشه براشون سقف تعیین کرد

برای معماری باید خلاقیت و نقاشی و درک هندسی بالایی داشته باشی،اگه اینارو در خودت می بینی احتمال موفقیتت زیاده و میتونی درامد بالایی داشته باشی،ضمن اینکه معماری منابع ثابتی(منظورم کتابه) نداره....یعنی برای اینکه یه معمار حرفه ای بشی باید کلی کتاب بخونی
it هم برنامه نویسی داره به مقدار زیاد،تا حالا امتحان کردی اینکارو؟اگه به برنامه نویسی علاقه داشته باشی واقعا نونت تو روغنه...البته من فکر می کرد علاقه دارم ولی توی برنامه نویسی رشته ی خودمم موندم...حتما برنامه نویسی رو یه تستی بکن:-3-:

راستی با این رتبه شبانه زیاد میتونی قبول شی ولی روزانه رو نمیدونم
یه رفیقم پارسال با 4000 شد آخرین رتبه ی روزانه ی همدان

سلام من دانشجوی رشته IT هستم ترم اخرمه وفکر می کنم تو این زمینه بهتر بتونم کمک کنم اول اینکه این رشته شبیه رشته نرم افزاره و فقط 9 تا کتابمون متفاوته در ضمن لزومی نداره به برنامه نویسی علاقه داشته باشی و فقط در حد پاس کردن درسها یه چیزی بدونی کافیه تو میتونی شغلی رو انتخاب کنی که به برنامه نویسی زیاد مربوط نیست مثل شبکه و کارهای تبلیغاتی و...
بازار کار این رشته نسبتا خوبه و با اینکه تو ایران برای بدست آوردن هر باید شغلی پارتی داشت اما پارتی کمی برای این شغل میخواد یعنی پارتی گردن کلفت و رییس اداره نمی خواد با وساطت کارمند جز هم استخدام میشی و در آخر اینکه اکثر اساتید من با اینکه ارشد نرم افزار خوندن ولی دکتراشون رو آی تی میگیرن چون ده سال آینده به دلیل دولت الکترونیک بازار کار رشته آی تی هستش
اگه کمک دیگه خواستین من در خدمتم:-2-40-:

lireza@
1390,05,16, ساعت : 14:15
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

انتخاب رشته کامپیوتری واقعا ریسکه...
چون اولا بر اساس سالهای قبله...
دوما چیزی که معمولا اتفاق میوفته رو در نظر میگیره یعنی احتمالات و حذف میکنه...
در صورتی که من خیلی از دوستامو دیدم چیزایی قبول شدند که خودشونم باورشون نمیشد...

تقریبا تایید میشه
یه چیزی هم که این دوستمون اشاره نکرد اینه که ظرفیتا هم کمتر شده و همین خطای انتخاب رشته ی اینترنتی رو برده بالا....مثلا طبق تموم انتخاب رشته های اینترنتی که پارسال من کردم باید توی اون رشته ای که می خواستم تو دانشگاه شریف قبول می شدم(هی وای من،ریا شد:-2-36-:)ولی چون ظرفیت قبولیا کمتر شده بود قبول نشدم:-2-39-:

uouo
1390,05,16, ساعت : 14:19
مهندسی ICT و IT هردو یک رشته هستند ولی تو اروپا این رشته ICT و تو آمریکا رشته روIT میگن زیر گروه رشته ریاضیه و امروزه تو دنیا یکی از پولسازترین رشته هاست.
البته برای گروه انسانی هم این رشته با عنوان مدیریت IT وجود داره که کلا با مهندسی متفاوته

sanaZzZ
1390,05,16, ساعت : 14:28
من کنکور هنر هم شرکت کردم شدم 7هزار یک نفر بهم گفت من فقط نقاشی غیرانتفایی قبول میشم؟؟یعنی هیچی دیگه قبول نمی شم؟؟؟؟؟

lireza@
1390,05,16, ساعت : 15:08
من منطقه ،1 رتبه ام هم 12 هزاره، با این رتیه می تونم پرستاری قبول شم؟؟؟شهرش مهم نیست
من کنکور هنر هم شرکت کردم شدم 7هزار یک نفر بهم گفت من فقط نقاشی غیرانتفایی قبول میشم؟؟یعمی هیچی دیگه قبول نمی شم؟؟؟؟؟

این یکیو دیگه اصلا نمیدونم:-2-15-:

! M@h!la !
1390,05,16, ساعت : 15:15
يکي پيدا نميشه که اطلاعات کاملي راجع به پزشکي داشته باشه؟؟؟:-119-:مثلا" سطح علمي دانشگاه پزشکي تبريز بالاتره يا مشهد؟؟؟:-2-43-:

واران
1390,05,16, ساعت : 16:29
کسی میدونه مهندسی کشاورزی چه جور رشته ایه برای دخترا؟ بازار کارش چی؟:-2-40-:

یه رشته است که درسای عمده اش زیست و شیمی و درسایی تو همین مایه هاست.
بازار کارش هم تو جهاد کشاورزی یا تدریس تو دانشگاهها(البته مدرک ارشد)
اینا چیزایی بود که من از هم اتاقی هام شنیدم:-2-40-:

الهه باران
1390,05,16, ساعت : 16:58
من منطقه 1 هستم و رتبم 15 هزار شده یکی از موسسات بهم گفت دولتی هیچ جا قبول نمیشم خییییییییییلی نا امید شدم غیر انتفاعی و پیام نور هم نزدم
حالا چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟/ یعنی امیدی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

الهه باران
1390,05,16, ساعت : 18:09
تازه مشاورم بهم گفت تو اگه سال دیگه هم بکش درس بخونی رتبت میشه حدود 7 هزار یا نهایتش 5 هزار که بازهم با رشته تجربی پیام نور قبول میشی !!!!

یعنی راست میگه من که دارم دیوونه میشم :-2-30-:
خواهشا دلداری ندین جدی بگین همینجوری که مشاورم گفته درسته؟؟
کسی از این تجربه ها نداره؟؟؟؟؟؟؟ کمک

uouo
1390,05,16, ساعت : 18:46
تازه مشاورم بهم گفت تو اگه سال دیگه هم بکش درس بخونی رتبت میشه حدود 7 هزار یا نهایتش 5 هزار که بازهم با رشته تجربی پیام نور قبول میشی !!!!

یعنی راست میگه من که دارم دیوونه میشم :-2-30-:
خواهشا دلداری ندین جدی بگین همینجوری که مشاورم گفته درسته؟؟
کسی از این تجربه ها نداره؟؟؟؟؟؟؟ کمک
بستگی داره رشته ات چی باشه اگه ریاضی باشی قبول میشی

-bahareh-
1390,05,16, ساعت : 19:08
بچه ها رشته های مجازی چه جورین؟

samsoon
1390,05,16, ساعت : 19:13
سلام دوست های گلم .
من رشته م ریاضیه تو کنکور هم رتبه م 704 منطقه سه شد
به نظرتون میتونم شیراز یا تهران قبول بشم؟؟؟:-2-41-:(ساکن هرمزگان هستم ، با فارس تو یه قطب هستم )
میشه یه مقدار برام در مورد مهندسی مواد و صنایع و مکانیک توضیح بدین ؟ مکانیک درساش مث فیزیک پیش 1 میمونه؟؟
من از معماری خوشم میاد ولی عمران رو نمیدونم ، به نظرتون بیش از حد مردونه نیست و دیگه اینکه این رشته اشباع نشده؟؟
در مورد مدیرت ها چطور ؟؟؟؟ کدوم یکی از همه بهتره؟؟؟؟؟

خواهش میکنم جوابم رو بدین ، من کلی درس خوندم رتبه م این بشه ، حالا که رتبه م بد نیست ، تازه فهمیدم هیچی از رشته ها نمیدونم:-2-30-:

من میخوام یه رشته ای بخونم که بعدا اگه خواستم مهاجرت کنم هم به دردم بخوره ، میگن رشته های مهندسی نرم افزار و مدیریت بازرگانی واسه اون ورا خیلی به درد بخوره:mrgreen:

الهه باران
1390,05,16, ساعت : 19:25
بستگی داره رشته ات چی باشه اگه ریاضی باشی قبول میشی

یعنی تجربی باشیم قبول شدنمون کار حضرت فیله؟؟

sanaZzZ
1390,05,16, ساعت : 19:31
یه چیزی اون ور تر از حضرت فیل!!من خودم رشته ام تجربیه!!
دیروز یکی از دوستام برام تعریف میکرد که دوسال پیش که کنکور داده شده بود 24 هزار!!!با این حال مدیریت و تغذیه بین الملل شیراز قبول شد!!!
اگه سال دیگه 7هزار شی می تونی خیلی از رشته ها مثل زیست شناسی دانشگاه فردوسی،زیست شناسی تبریز،زمین شناسی شیراز،محیط بهداشت شهید بهشتی قبول شی

maryam-71
1390,05,16, ساعت : 19:36
سلام ... به نظر شما بین این چند تا انتخاب کدوم بهتره ؟؟؟
صنایع خواجه نصیر --- پلیمر-رنگ امیرکبیر ---- مهندسی پزشکی امیر کبیر ---- مهندسی شیمی صنعتی اصفهان ؟؟؟؟؟

راهنمایی لطفا !!!!!!:-2-38-:
راستی به نظرتون واسه دختر می ارزه که بره مکانیک یا برق ؟؟؟؟ نفت چی ؟؟؟

leilly
1390,05,16, ساعت : 19:59
سلام من رتبم 20 هزار شده :-2-30-: منطقه 3 رشته انسانی..... روزانه قبول میشم هرجا شد ؟؟؟؟؟؟؟؟
آقا هر کی حتا یه کلمه امیدوار کننده ام داره بگه که میشه یا نه:-2-30-: دعاتون میکنم:-118-:

lireza@
1390,05,16, ساعت : 20:00
سلام دوست های گلم .
من رشته م ریاضیه تو کنکور هم رتبه م 704 منطقه سه شد
به نظرتون میتونم شیراز یا تهران قبول بشم؟؟؟:-2-41-:(ساکن هرمزگان هستم ، با فارس تو یه قطب هستم )
میشه یه مقدار برام در مورد مهندسی مواد و صنایع و مکانیک توضیح بدین ؟ مکانیک درساش مث فیزیک پیش 1 میمونه؟؟
من از معماری خوشم میاد ولی عمران رو نمیدونم ، به نظرتون بیش از حد مردونه نیست و دیگه اینکه این رشته اشباع نشده؟؟
در مورد مدیرت ها چطور ؟؟؟؟ کدوم یکی از همه بهتره؟؟؟؟؟

خواهش میکنم جوابم رو بدین ، من کلی درس خوندم رتبه م این بشه ، حالا که رتبه م بد نیست ، تازه فهمیدم هیچی از رشته ها نمیدونم:-2-30-:

من میخوام یه رشته ای بخونم که بعدا اگه خواستم مهاجرت کنم هم به دردم بخوره ، میگن رشته های مهندسی نرم افزار و مدیریت بازرگانی واسه اون ورا خیلی به درد بخوره:mrgreen:
سلام
سوال اول:شیراز که احتمالا میتونی ولی تهران زیاد انتخابت گسترده نیست
سوال دوم:مهندسی مواد یه رشته ایه که با شیمی بیشتر سرو کار داره،با این رتبه ات فکر کنم بتونی مواد امیرکبیر هم برسونی،مهندسی صنایع یه رشته اییه که رشته های مخلف رو به هم پیوند میده،بازار کارش تقریبا از همه ی مهندسیا بیشتره،حتی میتونی مدیر بشی،ولی باید فیزیک،ریاضی و زبانت خوب باشه...اطلاعات بیشتر خواستی بگو...مکانیک هم که همه میدونن جز تاپ ترین رشته های هر دانشگاهه،باید فیزیک و ریاضی و یه کمی هم شیمی قوی باشی،بعدشم باید کلی کار عملی و کارگاه داشته باشی
سوال سوم:معماری خلاقیت میخواد و بیشتر یه رشته ی دخترونه اس،سقف درآمد نداره ولی عمران چرا...در عوض عمران بیشتر میره سراغ ریاضی
ضمنا اشباع شدن نسبتا چیز بی ربطیه...تو اگه توی رشته ی خودت خبره باشی و مدرک معتبری داشته باشی همه جا برات سر و دست می شکنن
در مورد مدیریت ها چیز خاصی نمیدونم ولی مهندسی هارو میتونم خیلی بیشتر از اینا کمکت کنم
غیر از این دوتا که گفتی رشته های انسانی هم خیلی به درد اونور میخوره

:-2-33-: دهنم سرویس شد چه قدر سوالات زیاد بود:-4-:

lireza@
1390,05,16, ساعت : 20:10
سلام ... به نظر شما بین این چند تا انتخاب کدوم بهتره ؟؟؟
صنایع خواجه نصیر --- پلیمر-رنگ امیرکبیر ---- مهندسی پزشکی امیر کبیر ---- مهندسی شیمی صنعتی اصفهان ؟؟؟؟؟

راهنمایی لطفا !!!!!!:-2-38-:
راستی به نظرتون واسه دختر می ارزه که بره مکانیک یا برق ؟؟؟؟ نفت چی ؟؟؟

ایول مثل اینکه یه خرخون به پستمون خورده:-2-16-:

اول رتبه رو بگو تا بهت بگم از سه تای اول کدومارو قبول میشی،منطقه فراموش نشه!
ضمن اینکه بگم شیمی از پلیمر بهتره چون میشی رئیس مهندس پلیمر،کلا بازارکارش بهتره:-2-31-:

واسه دخترم میارزه که بره برق یا مکانیک،مهم استعداد و علاقه اس
ضمن اینکه تو ایران نفت فکر کنم3-4 تا گرایش داره که شما فقط گرایش مخازنشو میتونی بری چون واسه گرایش استخراج و گرایش اکتشاف باید بری بالا سر چاه نفت

maryam-71
1390,05,16, ساعت : 21:53
ایول مثل اینکه یه خرخون به پستمون خورده:-2-16-:

اول رتبه رو بگو تا بهت بگم از سه تای اول کدومارو قبول میشی،منطقه فراموش نشه!
ضمن اینکه بگم شیمی از پلیمر بهتره چون میشی رئیس مهندس پلیمر،کلا بازارکارش بهتره:-2-31-:

واسه دخترم میارزه که بره برق یا مکانیک،مهم استعداد و علاقه اس
ضمن اینکه تو ایران نفت فکر کنم3-4 تا گرایش داره که شما فقط گرایش مخازنشو میتونی بری چون واسه گرایش استخراج و گرایش اکتشاف باید بری بالا سر چاه نفت

مرسی از نظر لطفتون!!!!:-2-28-: اگه خرخون بودم که الان تو این وضع گیر نکرده بودم که !!! رتبه م بدجوری زده تو حالم ... فکرشم نمیکردم بالای هزار بشم ولی شدم 1800 منطقه 2!!!!!!:-2-30-::-2-34-:
اون طور که تحقیقات کردم صنعتی اصفهان و اصفهان رو راحت میارم . ولی من تهران می خواستم ... دوستم که امیرکبیره (پلیمر- پلیمر ) گفت یحتمل پلیمر رنگ و م-پزشکی امیرکبیر رو بیاری . تو انتخاب رشته هم واسه خواجه نصیر و علم وصنعت یه امیدهایی بهم دادن!!! شاید واهی !!!:-20-:
حالا نظر شما چیه ؟؟ می ارزه این رشته های تهران رو به رشته های تاپ اصفهان ترجیح بدم ؟؟ (البته من خیلییییی عشق شیمی ام ! نمیدونم بتونم با برق و مکانیک کنار بیام یا نه! ؟ اگرم برم میرم میم شیمی صنعتی )
ممنون میشم کمکم کنید ...

lireza@
1390,05,17, ساعت : 00:47
مرسی از نظر لطفتون!!!!:-2-28-: اگه خرخون بودم که الان تو این وضع گیر نکرده بودم که !!! رتبه م بدجوری زده تو حالم ... فکرشم نمیکردم بالای هزار بشم ولی شدم 1800 منطقه 2!!!!!!:-2-30-::-2-34-:
اون طور که تحقیقات کردم صنعتی اصفهان و اصفهان رو راحت میارم . ولی من تهران می خواستم ... دوستم که امیرکبیره (پلیمر- پلیمر ) گفت یحتمل پلیمر رنگ و م-پزشکی امیرکبیر رو بیاری . تو انتخاب رشته هم واسه خواجه نصیر و علم وصنعت یه امیدهایی بهم دادن!!! شاید واهی !!!:-20-:
حالا نظر شما چیه ؟؟ می ارزه این رشته های تهران رو به رشته های تاپ اصفهان ترجیح بدم ؟؟ (البته من خیلییییی عشق شیمی ام ! نمیدونم بتونم با برق و مکانیک کنار بیام یا نه! ؟ اگرم برم میرم میم شیمی صنعتی )
ممنون میشم کمکم کنید ...
خوب من خودم امیرکبیریم و تقریبا آمارش دستمه
اگه سهمیه ی دیگه ای(منظورم هیئت علمیه)نداری تو مهندسی پزشکیای امیرکبیر باید بی خیال بیو الکتریک و بیومکانیک بشی چون جفتشون زیر 500 منطقه می خوان،بیومتریال رو هم شاید برسونی...رفیقای بیومتر من که طرفای 1200-1300 منطقه هستن
احتمال اینکه پلیمر امیرکبیر رو بیاری یه کم بیشتره
خواجه نصیر و علم وصنعت هم رشته های تاپشونو قبول نمیشی
مثلا یه رفیق دیگه دارم با 1100 منطقه رفت صنایع خواجه
اگه واقعا عشق شیمی هستی بورو میم شیمی های همه رو ردیف کن پشت هم
یه راه سخت هم برات سراغ دارم که به میم شیمی امیرکبیر منتهی میشه که حدودا 1200 میخواد،البته اگه کشته مرده ی شیمی هستی اونو بهت بگم
در کل باید به شرایط خوابگاه و زندگی هم فکر کنی اگه میخوای اصفهان بری:-2-27-:

رهگذر13
1390,05,17, ساعت : 10:16
یه رشته است که درسای عمده اش زیست و شیمی و درسایی تو همین مایه هاست.
بازار کارش هم تو جهاد کشاورزی یا تدریس تو دانشگاهها(البته مدرک ارشد)
اینا چیزایی بود که من از هم اتاقی هام شنیدم:-2-40-:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دوست من این رشته رو میخونه گفت بهت پیشنهاد کنم دورشو خط بکشی...
میگفت بازار کار نداره...
البته اگه سرمایه داشته باشی میشه مثلا پرورش قارچ زد (این دوست ما عشق این کاره...:-2-06-:)
من چیزی نمیدونم راجع بهش..:-2-43-:

رهگذر13
1390,05,17, ساعت : 10:23
اگه سهمیه ی دیگه ای(منظورم هیئت علمیه)نداری تو مهندسی پزشکیای امیرکبیر باید بی خیال بیو الکتریک و بیومکانیک بشی چون جفتشون زیر 500 منطقه می خوان،بیومتریال رو هم شاید برسونی...رفیقای بیومتر من که طرفای 1200-1300 منطقه هستن
یه راه سخت هم برات سراغ دارم که به میم شیمی امیرکبیر منتهی میشه که حدودا 1200 میخواد،البته اگه کشته مرده ی شیمی هستی اونو بهت بگم
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رشته های تاپ اصف:مثل برق،معماریو هم اگه بومی منطقه نباشی با سهمیه منطقه 2 سخته قبولیت...
اما م شیمی صنعتی اصف تا 3000منطقه 1 پارسال قبولی داده دانشگاه اصفم نهایتا تا 3200یا3300
در ضمن سطح علمی دانشگاه اصف رو میشه با تهران مقایسه کرد ...
خوابگاه بچه های مهندسی هم عالیه اما باید بتونی دوری رو تحمل کنی...
بعد از اصف دانشکده مهندسی یزد سطح علمی بالایی داره...
اینم اطلاعات من

رهگذر13
1390,05,17, ساعت : 10:29
سلام
سوال اول:شیراز که احتمالا میتونی ولی تهران زیاد انتخابت گسترده نیست
سوال دوم:مهندسی مواد یه رشته ایه که با شیمی بیشتر سرو کار داره،با این رتبه ات فکر کنم بتونی مواد امیرکبیر هم برسونی،مهندسی صنایع یه رشته اییه که رشته های مخلف رو به هم پیوند میده،بازار کارش تقریبا از همه ی مهندسیا بیشتره،حتی میتونی مدیر بشی،ولی باید فیزیک،ریاضی و زبانت خوب باشه...اطلاعات بیشتر خواستی بگو...مکانیک هم که همه میدونن جز تاپ ترین رشته های هر دانشگاهه،باید فیزیک و ریاضی و یه کمی هم شیمی قوی باشی،بعدشم باید کلی کار عملی و کارگاه داشته باشی
سوال سوم:معماری خلاقیت میخواد و بیشتر یه رشته ی دخترونه اس،سقف درآمد نداره ولی عمران چرا...در عوض عمران بیشتر میره سراغ ریاضی
ضمنا اشباع شدن نسبتا چیز بی ربطیه...تو اگه توی رشته ی خودت خبره باشی و مدرک معتبری داشته باشی همه جا برات سر و دست می شکنن
در مورد مدیریت ها چیز خاصی نمیدونم ولی مهندسی هارو میتونم خیلی بیشتر از اینا کمکت کنم
غیر از این دوتا که گفتی رشته های انسانی هم خیلی به درد اونور میخوره

:-2-33-: دهنم سرویس شد چه قدر سوالات زیاد بود:-4-:
__________________________________________________ _______________________________

اشباع شده!!!!
میتونم بهت این اطمینانو بدم که امکان نداره مدرک عمران بگیری و بیکار بمونی..(مگه اینکه دیگه....:-2-16-:)
م عمران اگه بتونه 1دوره آزاد معماری بره حتی میتونه توی اون رشته هم موفق بشه دیگه شهرسازیم که رو شاخشه...
واسه پسرا عمران اولویت اوله بعد معماری اما واسه دخترا معمولا عکسه...

pooya1371
1390,05,17, ساعت : 12:58
سلام ...من گیلانیم....رشتم هم ریاضیه ...رتبم هم توی منطقه دو شده 13هزار ...توی گیلان چی میتونه قبول بشم حتی شبانه هم باشه:-2-40-:؟

maryam-71
1390,05,17, ساعت : 13:01

رشته های تاپ اصف:مثل برق،معماریو هم اگه بومی منطقه نباشی با سهمیه منطقه 2 سخته قبولیت...
اما م شیمی صنعتی اصف تا 3000منطقه 1 پارسال قبولی داده دانشگاه اصفم نهایتا تا 3200یا3300
اینم اطلاعات من
بله بومی اصفهانم ... واسه خوابگاه و زندگی هم مشکل ندارم!!! :-2-27-:
با سطح علمی بالای صنعتی اصهان موافقم ..جزو بهترین هاست ...
ممنونم بابت اطلاعاتتون !:-2-40-:

uouo
1390,05,17, ساعت : 13:06
متاسفانه آره تو تجربی حتما باید رتبه ات پایین باشه ولی تو ریاضی با 15000 هم میتونی سراسری اونم فیزیک هسته ای ارومیه قبول شی!
رشته ریاضی قبولی زیادی دارن تنوع هم توشون زیاده بالاخره هر چی قبول شی مهندسی!

maryam-71
1390,05,17, ساعت : 13:10

خوش به حالتون که امیرکبیر هستین! :-2-41-:
راستی چه رشته ای میخونین؟؟؟
نه سهمیه دیگه ای ندارم :((
حالا دیگه هر چی قسمت بود و صلاح بود راضی ام !
حالا به نظر شما به م-پزشکی امیرکبیر اولویت بدم یا م- شیمی صنعتی اصفهان ؟!!
واسه صنایع و م-شیمی اول همه ی دانشگاههای تهران رو می زنم!!! خب در واقع یعنی همون انتخاب های رویایی!!!!!! بعد پلیمر ....
ولی هنوز رو م-پزشکی شک دارم . آینده اش خوبه ؟؟ به درد بخوره؟؟ ...
مرسی از همکاریتون

amir hosyn
1390,05,17, ساعت : 13:10
شما در مورد رشته ساخت پروتزهاي دنداني چيزي ميدونيد؟تو منطقه يك با چه رتبه اي اين رشته رو قبول ميشن؟

lireza@
1390,05,17, ساعت : 14:44
خوش به حالتون که امیرکبیر هستین! :-2-41-:
راستی چه رشته ای میخونین؟؟؟
نه سهمیه دیگه ای ندارم :((
حالا دیگه هر چی قسمت بود و صلاح بود راضی ام !
حالا به نظر شما به م-پزشکی امیرکبیر اولویت بدم یا م- شیمی صنعتی اصفهان ؟!!
واسه صنایع و م-شیمی اول همه ی دانشگاههای تهران رو می زنم!!! خب در واقع یعنی همون انتخاب های رویایی!!!!!! بعد پلیمر ....
ولی هنوز رو م-پزشکی شک دارم . آینده اش خوبه ؟؟ به درد بخوره؟؟ ...
مرسی از همکاریتون

من هوافضا میخونم
اگه علاقه داری به پزشکی به اون اولویت بده ولی بازم بگم که احتمال قبولیش کمه

پزشکی بیو الکتریک و بیو مکانیک که آینده ی خوبی دارن ولی بیو متریال رو زیاد مطمئن نیستم....باید بیشتر راجع بهش تحقیق کنی

اینم اطلاعات من

ممنون

یه کمک خوب واسه من پیدا شد:mrgreen:

lireza@
1390,05,17, ساعت : 14:54
بچه ها به نظرتون مشاوره ای که من میدم چه طوره؟برم یه موسسه ای جایی استخدام شم بزنم تو کار مشاوره؟

Life is good
1390,05,17, ساعت : 14:59
بچه ها به نظرتون مشاوره ای که من میدم چه طوره؟برم یه موسسه ای جایی استخدام شم بزنم تو کار مشاوره؟

ایش حالا ما یه چیزی گفتیم چه خود شیفته

خیلی هم اطلاعاتت اشتباهه:-2-35-: یه وقت نری موسسه بزنی:-2-06-:

lireza@
1390,05,17, ساعت : 16:23
ایش حالا ما یه چیزی گفتیم چه خود شیفته

خیلی هم اطلاعاتت اشتباهه:-2-35-: یه وقت نری موسسه بزنی:-2-06-:

خیلی ممنون واقعا.....الان میرم موتاد(!) میشم:-2-31-:

آلتینا
1390,05,17, ساعت : 16:29
دانشگاه شهید رجایی امسال فقط برای معلمین شده

samsoon
1390,05,17, ساعت : 19:49
سلام بچه ها ..میگم نظرتون در مورد دانشگاه صنعت نفت چیه؟؟؟؟ به نظرتون برا دخترا سخت نیست؟؟؟؟ زندگی تو اهواز یا آبادان سخت نیست؟؟؟؟

.Anahit.
1390,05,18, ساعت : 00:08
سلام. اینو تو سایت چپق دیدم، گفتم شاید به درد این تاپیک بخوره :-2-40-:

شاخه تحصیلی علوم تجربی دارای ۵ زیرگروه میباشد:

زیر گروه 1
* پزشکی
* دندانپزشکی
* دامپزشکی
* کاردمانی
* بینایی سنجی
* رشته فیزیوتراپی
* مامایی
* پرستاری
* گفتار درمانی
* شنوایی شناسی
* رشته تغذیه
* رشته اعضای مصنوعی و وسایل کمکی
* تکنولوژی پرتوشناسی (رادیولوژی)
* تکنولوژی پرتو درمانی
* پرستاری دندانپزشکی
* بهداشت محیط
* بهداشت حرفهای
* رشته معلم فنی بهداشت
* علوم آزمایشگاهی
* رشته مدارک پزشکی
* هوشبری
* اتاق عمل
* تکنسین پروتزهای دندانی
* کاردانی دامپزشکی
* بهداشت عمومی (تمام گرایشها)
* بهداشتکار دهان و دندان
* زیستشناسی (تمام گرایشها)
* روانشناسی (گرایش بالینی)
* علوم و صنایع غذایی
* رشته معلم فنی بهداشت
* کودکیاری
* زیستشناسی عمومی
* رشته دبیری زیست شناسی
* مدیریت و کمیسر دریایی
* دکترای پیوسته بیوتکنولوژی
* فوریتهای پزشکی

زیر گروه 2
* داروسازی
* دبیری شیمی
* شیمی
* رشته دوره کاردانی شیمی (پدافند جنگهای ش . م . ه)
* ناوبری و فرماندهی کشتی

زیر گروه 3
* رشته زمین شناسی
* رشته دبیری زمین شناسی

زیر گروه 4
* رشته هوانوردی
* رشته ناوبری هوایی
* رشته هوانوردی
* رشته خلبانی
* رشته حسابداری
* رشته مدیریت (تمام گرایشها)
* رشته مدیریت فرهنگی هنری
* رشته مدیریت بازرگانی دریایی
* رشته علوم اقتصادی (تمام گرایشها)
* رشته معارف اسلامی و علوم سیاسی
* رشته الهیات و معارف اسلامی (تمام گرایشها)
* رشته معارف اسلامی و مدیریت (تمام گرایشها)
* رشته کارشناسی مدیریت امور بانکی
* رشته مدیریت بیمه
* رشته امور گمرکی
* رشته کاردانی امور گمرکی
* رشته کاردانی امور حسابداری
* رشته اقتصاد نظری
* رشته فلسفه
* رشته اقتصاد حمل و نقل
* رشته علوم اقتصادی
* رشته اقتصاد صنعتی
* رشته کارشناسی حسابداری
* رشته معارف اسلامی و حقوق
* رشته الهیات و معارف اسلامی و ارشاد
* رشته معارف اسلامی (گرایشهای فقه و اصول - فلسفه اسلامی)
* رشته علوم حدیث
* رشته ادبیات و زبان عربی
* رشته ریاضی
* رشته فیزیک
* رشته کاردانی امور بیمه
* رشته کاردانی حسابداری
* رشته کاردانی مدیریت بازرگانی
* رشته کاردانی - علمی کاربردی صنایع چوب
* رشته اطلاعات نظامی
* رشته علوم و فنون هوانوردی
* رشته خلبانی هلیکوپتر
* رشته مهندسی نگهداری هواپیما
* رشته مهندسی سیستم
* رشته علوم قرآنی
* رشته تربیت معلم قرآن مجید
* رشته کتابداری
* رشته فقه و حقوق حنفی
* رشته فقه و حقوق شافعی
* رشته فقه و حقوق امامی
* رشته علوم پایه نظامی
* رشته خدمات مسافرتی و جهانگردی
* رشته کارشناسی خبرنگاری

زیر گروه 5
* رشته تکنولوژی تولیدات گیاهی
* رشته تکنولوژی تولیدات دامی
* رشته تکنولوژی چنگلداری
* رشته تکنولوژی شیلات
* رشته تکنولوژی چوب
* رشته تکنولوژی مرتع و آبخیزداری
* رشته تکنولوژی محیط زیست
* رشته مهندسی کشاورزی
* رشته مهندسی منابع طبیعی
* رشته مهندسی فضای سبز
* رشته کتابداری در شاخه پزشکی
* رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی
* رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی
* رشته دبیری تربیت بدنی و علوم ورزشی
* رشته روابط سیاسی
* رشته علوم سیاسی
* رشته مددکاری اجتماعی
* رشته علوم سیاسی (گرایش امنیت ملی)
* رشته علوم اسلامی
* رشته کارشناسی تربیت مربی عقیدتی سیاسی
* رشته کارشناسی تولید سیما
* رشته اطلاعات و ضد اطلاعات
* رشته حقوق
* رشته کاردانی تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر
* رشته کاردانی ناپیوسته علمی - کاربردی پرورش زنبور عسل

دروس تخصصی گروه آموزشی هنر
زمین شناسی - ریاضی - زیست شناسی - فیزیک - شیمی.
* دروس تخصصی برای هر رشتهای و هر زیر گروهی در کنکور ضریبی متفاوت دارد.

دروس عمومی
دوس عمومی برای تمام گروههای آزمایشی یکی است.
زبان و ادبیات فارسی - زبان عربی - فرهنگ و معارف اسلامی - زبان خارجی (انگلیسی، آلمانی، فرانسه، روسی، ایتالیایی)

lireza@
1390,05,18, ساعت : 01:14
سلام بچه ها ..میگم نظرتون در مورد دانشگاه صنعت نفت چیه؟؟؟؟ به نظرتون برا دخترا سخت نیست؟؟؟؟ زندگی تو اهواز یا آبادان سخت نیست؟؟؟؟
چرا انصافا سخته
من خودم یکی از گزینه های مد نظرم بود ولی به شرایط آب و هوا،دوری از خونواده،و.... باید فکر کرد
ضمنا اگه گرایش استخراج یا اکتشاف بری مثلا باید حتما بالا سر چاه نفت هم بری
خلاصه سختیاش زیاده،شیرزن میخواد:-2-31-:

ولی در عوض اگه معدل کتبیت خوب باشه کامپیوتر دسکتاپ،ولی رتبه ی کل کنکورت یه مقدار خاصی که یادم نیست لپ تاپ می دن...خوب فکراتو بکن

*snowflake*
1390,05,18, ساعت : 08:55
سلام
من در مورد رشته ها و بازار کارشون اطلاعات ندارم
می شه یه خورده کمک کنید و رشته های دخترانه رو معرفی کنید؟
فرق IT و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات چیه؟
من موندم این صد تا رشته رو چطوری انتخاب کنم:-2-31-:
رتبم خیلی زیاده دیگه نا امید شدم :-2-30-:فقط می خوام یه جایی قبول شم برم پی کارم حوصله ندارم دوباره درس بخونم:-2-15-:

uouo
1390,05,18, ساعت : 10:05
سلام
من در مورد رشته ها و بازار کارشون اطلاعات ندارم
می شه یه خورده کمک کنید و رشته های دخترانه رو معرفی کنید؟
فرق IT و مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات چیه؟
من موندم این صد تا رشته رو چطوری انتخاب کنم:-2-31-:
رتبم خیلی زیاده دیگه نا امید شدم :-2-30-:فقط می خوام یه جایی قبول شم برم پی کارم حوصله ندارم دوباره درس بخونم:-2-15-:
مهندسی IT و فناوری اطلاعات هردو یکی ان و IT مخفف انگلیسی فناوری اطلاعاته.
مهندسی کامپیوتر و ای تی دو رشته مشابهند و رشته ای تی خیلی شبیه به گرایش نرم افزاره. رشته جدید وجالبیه و هنوز اشباع نشده (یعنی تعداد فارغ التحصیل کمه).
رتبه ات باید پایین باشه تا سراسری قبول شی حداقل زیر 8000 ولی پیام نور هم آی تی داره رتبه های بالا هم می تونن قبول شن البته زیر30000 !

.Mania.
1390,05,18, ساعت : 10:28
سلام
هی این تایپیک که فقط برای کنکورو بعد کنکوره!!!:-2-41-:
من بین ریاضی و انسانی نمی دونم کدومو انتخاب کنم
امسال نهایی دارم
پارسال ریاضی خوندم معدلم 18 شد
ریاضی و فیزیکم عالیه
حفظیاتم هم عالیه
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
میشه این 2 تا رشته رو از همه نظر با هم مقایسه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی من هر 2 رشته رو دوست دارم!!!!!
مرسی:-2-40-:

NILL
1390,05,18, ساعت : 10:32
فکر کنم درصد قبولی ریاضیابیشتره تنوع رشته اشم همین طور.
تغییر رشته هم کارآسونی نیست.
ولی بازم به رشته ای که درآینده می خوای بخونی و کاری که دوست داری انجام بدی بستگی داره

.Mania.
1390,05,18, ساعت : 10:44
آها راستی شغل خاصی هم در نظر ندارم
فعلا می گم هر چی پیش آید خوش آید

*snowflake*
1390,05,18, ساعت : 11:12
آها راستی شغل خاصی هم در نظر ندارم
فعلا می گم هر چی پیش آید خوش آید
به نظر من اگه ریاضی بخونی واسه آیندت بهتره:-2-40-:
بازم خودت هر چی صلاح می دونی:-2-38-:

مهندسی IT و فناوری اطلاعات هردو یکی ان و IT مخفف انگلیسی فناوری اطلاعاته.
مهندسی کامپیوتر و ای تی دو رشته مشابهند و رشته ای تی خیلی شبیه به گرایش نرم افزاره. رشته جدید وجالبیه و هنوز اشباع نشده (یعنی تعداد فارغ التحصیل کمه).
رتبه ات باید پایین باشه تا سراسری قبول شی حداقل زیر 8000 ولی پیام نور هم آی تی داره رتبه های بالا هم می تونن قبول شن البته زیر30000 !
اگه جزو مناطق بومی باشه و منطقه دو رتبه چند می خواد؟:-2-31-:

رهگذر13
1390,05,18, ساعت : 11:54
__________________________________________________ ___________________________

بیا تو موسسه خودم کار میدم بهت :-2-16-::-2-16-::-2-27-:

رهگذر13
1390,05,18, ساعت : 12:04
سلام
هی این تایپیک که فقط برای کنکورو بعد کنکوره!!!:-2-41-:
من بین ریاضی و انسانی نمی دونم کدومو انتخاب کنم
امسال نهایی دارم
پارسال ریاضی خوندم معدلم 18 شد
ریاضی و فیزیکم عالیه
حفظیاتم هم عالیه
چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟
میشه این 2 تا رشته رو از همه نظر با هم مقایسه کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
راستی من هر 2 رشته رو دوست دارم!!!!!
مرسی:-2-40-:
__________________________________________________ ________________________________

فرق که تا دلت بخواد زیاد دارن...
اگه بخوای توی رشته ریاضی موفق باشی باید واقعا عاشق ریاضیات باشی اینکه نمرت خوبه کافی نیست(هرچند خیلی مهمه...)
یه هدف واسه خودت تعیین کن و ببین چقدر حاضری واسش مایه بذاری...
به آینده هم فکر کن...
من خودم بسال 2 دبیرستانم بین این2 رشته مونده بودم(هی جوانی کجایی که یادت ..:-2-06-:) اما خب توی رشته انسانی فقط حقوق رو دوس داشتم...
در صورتی که رشته ریاضی تنوع رشته های تاپ بیشتره...
بنابر این ریاضی رو انتخاب کردم...
دیگه بقیش با خودت....

leilly
1390,05,18, ساعت : 12:40
بیشتر این دانشگا ها محدودیت دارن یا تعهدی واسه دادن خوابگاه ندارن یعنی ممکنه یه شهری قبول بشی بهت خوابگاه ندن؟
؟؟

.Mania.
1390,05,18, ساعت : 12:49
__________________________________________________ ________________________________

فرق که تا دلت بخواد زیاد دارن...
اگه بخوای توی رشته ریاضی موفق باشی باید واقعا عاشق ریاضیات باشی اینکه نمرت خوبه کافی نیست(هرچند خیلی مهمه...)
یه هدف واسه خودت تعیین کن و ببین چقدر حاضری واسش مایه بذاری...
به آینده هم فکر کن...
من خودم بسال 2 دبیرستانم بین این2 رشته مونده بودم(هی جوانی کجایی که یادت ..:-2-06-:) اما خب توی رشته انسانی فقط حقوق رو دوس داشتم...
در صورتی که رشته ریاضی تنوع رشته های تاپ بیشتره...
بنابر این ریاضی رو انتخاب کردم...
دیگه بقیش با خودت....
من واقعا نمی دونم چی کار کنم
در مورد آینده شم می گم هر چی پیش آید خوش آید
هر دو تا رو هم دوست دارم:-2-36-::-2-30-::-2-34-::-2-18-:

# NEGAR #
1390,05,18, ساعت : 12:49
راستي يه سوال .
من الان كارداني كامپيوتر رو گرفتم . كارشناسي هم شركت كردم .
من دوست دارم انيميشن ساز ي يا هنرهاي تجسمي بخونم براي كارشناسي .
راهنمايي ام مي كنيد ؟
يه چيزي موقع انتخاب رشته تو همون كارشناسي رشته خودم نمي تونم مثلاً يكي از رشته هاي هنر يا گرافيك رو هم بزنم ؟
اگر بزنم چي مي شه ؟

lireza@
1390,05,18, ساعت : 13:02
بیشتر این دانشگا ها محدودیت دارن یا تعهدی واسه دادن خوابگاه ندارن یعنی ممکنه یه شهری قبول بشی بهت خوابگاه ندن؟
؟؟

آره ممکنه،ته دفترچه انتخاب رشته رو یه نگاه بنداز،هر دانشگاهی توضیح داده که خوابگاه میده یا نه،مثلا دانشگاه ما که واسه خوابگاه محدودیت داشت حتی فاصله ی شهر دانشجو رو از دانشگاه هم می پرسیدن موقع ثبت نام
تا اونجا که من می دونم تقریبا هیچ دانشگاهی به دانشجوهای شبانه خوابگاه نمیده

من واقعا نمی دونم چی کار کنم
در مورد آینده شم می گم هر چی پیش آید خوش آید
هر دو تا رو هم دوست دارم:-2-36-::-2-30-::-2-34-::-2-18-:
یه چیز دیگه هم هست

ببین تو حفظیات قوی تری یا توی تحلیل کردن،این خیلی مهمه:-2-38-:

الهه باران
1390,05,18, ساعت : 13:28
میگم پس من با 15 هزار تجربی منطقه 1 کلا هیچ دانشگاه دولتی قبول نمیشم؟؟؟ پس فکر کنم باید از انتخاب رشته بگذرم:-2-35-:

یه چیز دیگه دکترای پیوسته بیوتکنولوژی چیه و بازار کارش چطوره ؟ باید رتبه چند باشه تا قبول شیم و چهدانشگاههایی این رشته رو داره؟

Donya-70
1390,05,18, ساعت : 13:50
سلام
من چند تا سوال داشتم ... میخواستم بدونم ... برای انتخاب رشته ...
باید اول غیرانتفاعی ها رو بزنم بعد پیام نور رو یا درهم ، هم میتونم بزنم ...
رشته های مختلفی رو میتونم انتخاب کنم توی ریاضی یا نه ؟
درباره غیرانتفاعی سوره هم میخواستم بدونم ...
ممنون

sanaZzZ
1390,05,18, ساعت : 14:20
.........

# NEGAR #
1390,05,18, ساعت : 14:20
راستي يه سوال .
راهنمايي ام مي كنيد ؟
يه چيزي موقع انتخاب رشته تو همون كارشناسي رشته خودم نمي تونم مثلاً يكي از رشته هاي هنر يا گرافيك رو هم بزنم ؟
اگر بزنم چي مي شه ؟

پس جواب من چي شد ؟
همين نقل و قول بالا . سوالمه :-2-38-:

JASMIN.S
1390,05,18, ساعت : 20:39
به نظرتون واسه یه دختر مهندسی شیمی خوبه یا مهندسی مکانیک؟!
البته آینده شغلیش خیلی برام مهمه!

ART!ST
1390,05,18, ساعت : 20:47
بچه ها یه بنده خدایی گفت
به نظرتون مهندسی پزشکی رشته خوبیه؟
بازارکاراش چه جوریه؟؟

phare
1390,05,18, ساعت : 21:39
بچه ها یه بنده خدایی گفت
بازارکاراش چه جوریه؟؟

يكى از معلمامون ميگفت مهندسى پزشكى خيلى پر درآمده.

maryam 90
1390,05,18, ساعت : 21:43

دوست داشتم نظرمو واست بگم
من دارم شیمی می خونم خیلی راضیم از رشته ام البته از سختی هاش که بگذریم و می دونم که شغل پر درامدیه و بیشتر شرکت خصوصی و کارخانه ها شیمی و مهندسی شیمی رو هوا می برند !
حالا دیگه تصمیم گیری با خودته عزیزم

Donya-70
1390,05,18, ساعت : 21:48
سلام
ممنون

baran bahary
1390,05,18, ساعت : 21:48
سلام دوست عزيز من رتبه ام 9000 منطقه 1 تران چي ميتونم قبول شم؟؟

maryam 90
1390,05,18, ساعت : 22:11
سلام
ممنون

سلام عزیزم
نه گلم اول باید پیام نور هارو همه رو بزنی بعد غیرانتفاعی هارو
در مورد انتخاب رشته هم فقط می تونی رشته هایی که مربوط به رشته دبیرستانه انتخاب کنی اگه دفترچه رو با دقت بخونی متوجه می شی که باید از کجاها انتخاب کنی!
در مورد غیرانتفاعی سوره هم هیچی نمی دونم
امیدوارم جواباتو گرفته باشی از توضیحاتم

Donya-70
1390,05,18, ساعت : 22:23
ببخشید ...
کسی که رتبه اش 15000 باشه در بدترین حالت و بدشانسی چه رشته ای توی رشت رشته های ریاضی چی قبول میشه ؟
و اینکه وقتی جواب نهایی سراسری میاد میشه کسی چند تا دانشگاه سراسری باهم قبول شده باشه یا نه ؟
پیام نور و غیرانتفاعی چطور ؟ میشه جند تا باهم قبول شد بعد خودت انتخاب کنب کدوم رو بری ؟ یا نه
فقز یه جا قبول میشی ؟ اونم یا سراسری یا پیامنور یا فیرانتفاعی ... آره ؟
ممنون

*snowflake*
1390,05,18, ساعت : 22:41
غیر انتفتعی خوبه یا دانشگاه آزاد؟
مدرک کدومش بهتره؟
از نظر هزینه کدومش بهتره؟

amir hosyn
1390,05,18, ساعت : 22:55
بابا يكي جواب منو بده كسي درباره رشته ساخت پروتزهاي دنداني ميدونه يا نه؟با چه رتبه اي قبول ميشي تو اين رشته؟

soda 70
1390,05,18, ساعت : 23:16
سلام اگه میشه بگین با رتبه 1500 منطقه 3 فردوسی مشهد چه رشته ای میشه قبول شد؟
ممنون

lireza@
1390,05,19, ساعت : 00:30

به نظر من که میم شیمی دخترونه تره....مکانیک کارگاه های عملی داره که همه ی دخترا خوب از پسش بر نمیان....اینی که دارم میگم رو خودم تو رشته مون دیدم
در ضمن تو دانشگاه ما درصد دخترا تو م شیمی بیشتر از مکانیکه

آینده ی شغلی یه چیزیه که خودت میسازیش ولی تو شرایط یکسان مکانیک بهتره:mrgreen:

بچه ها یه بنده خدایی گفت
بازارکاراش چه جوریه؟؟

مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک و بیومکانیک کار و بارشون سکه اس...رشته های تاپی هستن....اگه علاقه داری و میرسونی بورو...ولی اینو بگم که هر کدوم از گرایشای م پزشکی یه دنیای جداگانه دارن...مثلا بیو الکتریک مدار داره و 80% برقه،بیو مکانیک 80% مکانیکه و بیومتریال هم خیلی به متال نزدیکه:mrgreen:

lireza@
1390,05,19, ساعت : 00:40
سلام دوست عزيز من رتبه ام 9000 منطقه 1 تران چي ميتونم قبول شم؟؟

فکر نکنم چیز دندون گیری قبول بشی تو تهران

داوطلب کدوم رشته هستی؟:-2-35-:

lireza@
1390,05,19, ساعت : 00:45
غیر انتفتعی خوبه یا دانشگاه آزاد؟
مدرک کدومش بهتره؟
از نظر هزینه کدومش بهتره؟

تا اونجا که من میدونم همه اول آزاد رو میزنن بعد غیر انتفاعی رو:-2-38-:
ضمنا غیر انتفاعیا معمولا تازه تاسیس شده ان و امکانات چندانی ندارن...ممکنه ببینی دانشکده ات یه آپارتمان کوچیکه وسط یه خیابون خلوت....
مدرک رو هم میدونم آزاد معتبرتره ولی هزینه رو نمیدونم

آلتینا
1390,05,19, ساعت : 00:46
سلام بچه ها م-صنایع بهتره یا م- شیم از هر نظر و اینکه با 9000 منطه 2 تو رشته های صنایع .شیمی .کامپیوتر و معماری کجا قبول میشی و درباره کامپوتر سخت افزار هم بگید لطفا ممنونم:-2-40-:

lireza@
1390,05,19, ساعت : 00:46
بابا يكي جواب منو بده كسي درباره رشته ساخت پروتزهاي دنداني ميدونه يا نه؟با چه رتبه اي قبول ميشي تو اين رشته؟

شرمنده من نمیدونم وگرنه جوابتو می دادم:-2-15-:

baran bahary
1390,05,19, ساعت : 00:50
[QUOTE=lireza@;2597954]فکر نکنم چیز دندون گیری قبول بشی تو تهران

داوطلب کدوم رشته هستی؟:-2-35-:[/QUO

تجربي كارنامه بچه هاي بارسالو ديدم 10000 و 11000 هم برستاري علوم بزشكي ايران قبول شدن اما من موندم چي كار كنم انتخاب رشته كنم يا بمونم سال بعد

lireza@
1390,05,19, ساعت : 00:53
سلام بچه ها م-صنایع بهتره یا م- شیم از هر نظر و اینکه با 9000 منطه 2 تو رشته های صنایع .شیمی .کامپیوتر و معماری کجا قبول میشی و درباره کامپوتر سخت افزار هم بگید لطفا ممنونم:-2-40-:

مهندسی صنایع رو میشه اسمشو گذاشت اقیانوسی به وسعت 10 سانت...از لحاظ بازار کار تو ایران حرف اول رو میزنه،واسه اپلای کردن رشته ی خوبی نیست و ارشد قبول شدنش هم سخته چون کم میگیرن
مهندسی شیمی همونطور که از اسمش پیداس با شیمی خیلی سر و کار داره و بازار کارش هم که تو صفحه ی قبل توضیح داده شده

من که میگم با توجه به اینا و بر اساس علاقه انتخاب کن

کامپیوتر سخت افزار علاوه بر برنامه نویسی و چیزایی که نرم افزار و آی تی دارن...یه چیزایی هم از برق داره مثل مدار منطقی:-2-37-:

[QUOTE=lireza@;2597954]فکر نکنم چیز دندون گیری قبول بشی تو تهران

داوطلب کدوم رشته هستی؟:-2-35-:[/QUO

تجربي كارنامه بچه هاي بارسالو ديدم 10000 و 11000 هم برستاري علوم بزشكي ايران قبول شدن اما من موندم چي كار كنم انتخاب رشته كنم يا بمونم سال بعد

بستگی داره به انتظاری که از خودت داری
فکر میکنی اگه یه سال بمونی میتونی بهتر بشی؟
اونقدر انگیزه داری که یه سال دیگه واسه هدفت تلاش کنی؟

آسنات
1390,05,19, ساعت : 02:49
ریاضی 22000 منطقه 3 شبانه ی بندر عباس جیزی قبول میشم یانه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

*Aida Banoo*
1390,05,19, ساعت : 04:07
رتبم شد 25000.چیزی که حتی تو خوابم نمیدیدم.اگه حتی به ذهنمم میرسید که شاید بالای 10000 بشم میزدم تو سر خودم که فکرش از سرم بپره.......:-2-18-:بعد از اعلام نتایج تا 2 روز تو یه دنیای دیگه بودم....نه دلم میخواست کسی رو ببینم نه حرف بزنم.انقدر وضعیت درسیم عالی بودو به خودم سختگیری میکردم که همه میگفتن آیدا بین دورقمی هاست.مثل خیلی های دیگه سر کنکور حالم بد شد.........حالا زدم به خط بیخیالی.میخوام برم غیرانتفاعی شمال آمل.دیگه توان یه سال موندنو ندارم.میرم آمل چون از محیطش خوشم اومد.فقط سرسبزیش!!!برام دعا کنین ناراحتی اعصاب پیدا نکنم...:-2-18-::-2-18-::-2-18-:

*snowflake*
1390,05,19, ساعت : 09:17
تا اونجا که من میدونم همه اول آزاد رو میزنن بعد غیر انتفاعی رو:-2-38-:
ضمنا غیر انتفاعیا معمولا تازه تاسیس شده ان و امکانات چندانی ندارن...ممکنه ببینی دانشکده ات یه آپارتمان کوچیکه وسط یه خیابون خلوت....
مدرک رو هم میدونم آزاد معتبرتره ولی هزینه رو نمیدونم
من شنیدم غیر انتفتعی های تبریز خوبه سطح علمیشم بهتره ولی اگه مدرک آزاد بهتر باشه می رم آزاد
نمی خوام بمونم سال بعد:-2-09-:

رهگذر13
1390,05,19, ساعت : 11:39
__________________________________________________ _____________________________

اول که بستگی به علاقت داره...
مکانیک رشته ی خیلی خوبیه و آینده شغلی عالی هم داره ...
اگه زرنگ باشی خیلی زود جذب شرکت ها میشی...
اما خب من شخصا به دخترا پیشنهادش نمیکنم....
به نظرم اگه به شیمی علاقه داری خیلی بهتره(نظر شخصیمه...)

رهگذر13
1390,05,19, ساعت : 11:46
سلام
ممنون
__________________________________________________ ____________________________

فرقی نمیکنه کدومو اول بزنی به علاقت بستگی داره...
اگه بخوای غیر انتفاعی بزنی باید تحقیق کنی چون بعضی از غیرانتفاعیا مدرکشون از پیام نور معتبرتره...
دقیق لیستشو نمیدونم اما مشاورا میتونن کمکت کنن...

رهگذر13
1390,05,19, ساعت : 11:53
__________________________________________________ ______________________________

جواب همه سوالات خیلی خوب داده شده...
ققط این که با این رتبه معماری روزانه فکر نمیکنم قبول بشی....
شبانه هم بعضی شهرها رو میاری ...
بهتره گه میخوای بری شبانه شهرهای بومی خودتو انتخاب کنی..

رهگذر13
1390,05,19, ساعت : 11:58
رتبم شد 25000.چیزی که حتی تو خوابم نمیدیدم.اگه حتی به ذهنمم میرسید که شاید بالای 10000 بشم میزدم تو سر خودم که فکرش از سرم بپره.......:-2-18-:بعد از اعلام نتایج تا 2 روز تو یه دنیای دیگه بودم....نه دلم میخواست کسی رو ببینم نه حرف بزنم.انقدر وضعیت درسیم عالی بودو به خودم سختگیری میکردم که همه میگفتن آیدا بین دورقمی هاست.مثل خیلی های دیگه سر کنکور حالم بد شد.........حالا زدم به خط بیخیالی.میخوام برم غیرانتفاعی شمال آمل.دیگه توان یه سال موندنو ندارم.میرم آمل چون از محیطش خوشم اومد.فقط سرسبزیش!!!برام دعا کنین ناراحتی اعصاب پیدا نکنم...:-2-18-::-2-18-::-2-18-:
__________________________________________________ _______________________________

بهترین چیز اینه که اگه تو 1 مقطعی از زندگیت به اون چیزی که میخوای نرسیدی از خودت راضی باشی...
اگه میگی تلاشتو کردی بدون شاید مسیری که الان /یش روته بیشتر توش موفق میشی...
پس توکل کن به خدا و تلاشتو ادامه بده...

آلالی
1390,05,19, ساعت : 12:01
بچه ها با رتبه 12000 منطقه 3 تجربی میشه پرستاری یا زیست شناسی یا مهندسی کشاورزی قبول شد؟

*fog*
1390,05,19, ساعت : 12:10
سلام بچه ها به نظرتون آینده شغلی اتاق عمل بهتره یا هوشبری؟بعد من با رتبه 15000 منطقه 2 امکان قبولیم تو یکی از این رشته ها حالا تو هر شهری هست یا نه؟

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 12:31
سلام بچه ها به نظرتون آینده شغلی اتاق عمل بهتره یا هوشبری؟بعد من با رتبه 15000 منطقه 2 امکان قبولیم تو یکی از این رشته ها حالا تو هر شهری هست یا نه؟

به نظر من هوشبری بهتره من تو قسمت کنکور نرم افزار سامان رشته 89 رو گذاشتم توی اون اطلاعات جالبی در مورد آمار قبولی رشته ها هست یه نگا بهش بنداز

lireza@
1390,05,19, ساعت : 12:32

خدا صبرت بده:-63-:

الهه باران
1390,05,19, ساعت : 12:38
میگم پس من با 15 هزار تجربی منطقه 1 کلا هیچ دانشگاه دولتی قبول نمیشم؟؟؟ پس فکر کنم باید از انتخاب رشته بگذرم:-2-35-:

یه چیز دیگه دکترای پیوسته بیوتکنولوژی چیه و بازار کارش چطوره ؟ باید رتبه چند باشه تا قبول شیم و چهدانشگاههایی این رشته رو داره؟

یعنی هیچکی به من جواب نمیده؟:-2-15-:

آلالی
1390,05,19, ساعت : 12:39
یکی جواب منو بده
با رتبه 12000 منطقه 3 تجربی میشه پرستاری یا زیست شناسی یا مهندسی کشاورزی قبول شد؟

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 12:51
بچه ها توی نرم افزار سامان رشته آمار قبولی رشته ها و تعداد قبولی ها توی هربازه رتبه ای هست

gypsy
1390,05,19, ساعت : 13:05
یعنی هیچکی به من جواب نمیده؟:-2-15-:

برای دکترای پیوسته بیوتکنولوژی باید رتبه های زیر 1000 یا حتی به نظرم زیر 100 داشت .... و تا آنجاییکه من یادم هست فقط دانشگاه تهران داره و هیچ دانشگاه دیگه ای نداره... برای این رشته باید شیمی و زیست خیلی قوی داشت. بعد هم این رشته نیمه متمرکز هست یعنی مصاحبه داره

یکی جواب منو بده
با رتبه 12000 منطقه 3 تجربی میشه پرستاری یا زیست شناسی یا مهندسی کشاورزی قبول شد؟

بله ولی شبانه.... البته دانشگاه هایی که بومی هستند شانس قبولی بیشتر هست

ehsan_mass
1390,05,19, ساعت : 13:06
یکی جواب منو بده

بستگی به شهر و دانش گاه داره
میتونی قبول شی

Donya-70
1390,05,19, ساعت : 13:29
با 15000 دانشگاه سراسری کدوم شهرها میشه قبول شد ؟
رشت میشه ؟

lireza@
1390,05,19, ساعت : 14:12
یه مطلبی رو بگم بد نیست

دوستانی که میان و میپرسن که با این رتبه چی و کجا قبول میشم:سایت gozine2.ir نرم افزار سامان رشته خیلی بهتر از ما میتونه کمکتون کنه....ما اینجا کار اصلیمون اینه که به اونایی که بین چند رشته شک دارن،یا راجع به رشته ها اطلاعاتی میخوان،یا میخوان ترفندهای انتخاب رشته رو یاد بگیرن کمک کنیم:-2-38-:

ممنون

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 14:16
یه مطلبی رو بگم بد نیست

دوستانی که میان و میپرسن که با این رتبه چی و کجا قبول میشم:سایت gozine2.ir نرم افزار سامان رشته خیلی بهتر از ما میتونه کمکتون کنه....ما اینجا کار اصلیمون اینه که به اونایی که بین چند رشته شک دارن،یا راجع به رشته ها اطلاعاتی میخوان،یا میخوان ترفندهای انتخاب رشته رو یاد بگیرن کمک کنیم:-2-38-:

ممنون

منظورتون از ترفندهای انتخاب رشته چیه ؟؟ میشه توضیح بدین؟؟؟

lireza@
1390,05,19, ساعت : 15:18
منظورتون از ترفندهای انتخاب رشته چیه ؟؟ میشه توضیح بدین؟؟؟

مثلا من می تونم به کسی که رتیه ی حدود 900 منطقه2 رو داره یه ترفندی بگم که منجر به مکانیک امیر کبیر بشه،یا اینکه به چیدن رشته ها توی لیست کمک کنم،یا چیزایی رو بگم که بعدا شماها تو داشگاه راجع به انتخاب رشته میفهمین:-2-38-:

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 15:20
این نکات بدرد اونایی که رتبه های چندان جالبی نیاوردن هم میخوره؟؟؟؟؟؟؟

lireza@
1390,05,19, ساعت : 15:30
این نکات بدرد اونایی که رتبه های چندان جالبی نیاوردن هم میخوره؟؟؟؟؟؟؟

بعضیاش آره

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 15:39
بعضیاش آره

خب بگید تا ماهم ازش استفاده ببریم

آلتینا
1390,05,19, ساعت : 15:42
سلام ببخشید این ترفند ها رو میشه برای من بگید

Donya-70
1390,05,19, ساعت : 15:56
بچه ها یک سوال :
کس که هم دانشگاه سراسری و هم پیام نور و هم غیرانتفاعی رو انتخاب رشته کرده ...
موقع قبولی فقط یک رشته اونم یکی از این دانشگاه ها رو قبول میشه یا نه هر کدوم از این دانشگاه ها یک رشته ؟
چطوریه ؟

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 15:59
بچه ها یک سوال :
موقع قبولی فقط یک رشته اونم یکی از این دانشگاه ها رو قبول میشه یا نه هر کدوم از این دانشگاه ها یک رشته ؟
چطوریه ؟

دنیاجان فقط یک رشته تو یکی از این دانشگاه ها رو قبول میشه

*snowflake*
1390,05,19, ساعت : 16:43
می شه یه ترفندی بگید من دانشگاه تبریز آی تی یا مهندسی کاپیوتر یا حتی علوم کامپیوتر قبول شم؟
اگه شبانه هم باشه یا غیر انتفاعی اکشال نداره فقط تبریز باشه

گلی90
1390,05,19, ساعت : 17:43
به نظرتون با رتبه 500منطقه 3 میشه م.شیمی یا برق یا پلیمر دانشگاههای تهران رو قبول شد؟ صنعتی اصفهان چطور؟ درمورد رشته پلیمر_رنگ کسی اطلاعاتی داره بده؟

آلتینا
1390,05,19, ساعت : 19:20
من عمه ام پلیمر امیر کبیر می خونه رشته قشنگیه و کلی چیزا پلاستیکی و ... می سازند ولی رشته ای که خیلی با شیمی سر و کار داره اگه واقعا شیمی رو دوست داری برو سراغش در مورد کار هم اگه دانشگاههای تهران یا امیر کبیر بخونی قطعا کار داره

آلالی
1390,05,19, ساعت : 19:59
راهنمای انتخاب رشته گزینه دو برای من خراب بود یعنی مرحله آخر ارور بود برای بقیه کار میکنه؟

~anahita~
1390,05,19, ساعت : 20:24
به نظرتون با رتبه 500منطقه 3 میشه م.شیمی یا برق یا پلیمر دانشگاههای تهران رو قبول شد؟ صنعتی اصفهان چطور؟ درمورد رشته پلیمر_رنگ کسی اطلاعاتی داره بده؟

عزیزم من خودم مهندسی شیمی امیرکبیر میخونم.اول از همه اینکه کاملا روشنت کنم نزدیکیه این رشته به مکانیک اونقدری زیادی که شیمیش به چشم نمیاد کلا 12واحد اضافی شیمی داره (البته شیمی عمومیو حساب نکردم چون اکثر رشته ها میخونن) و فقط شیمیش باعث شده از زمختیه مکانیک بیرون بیاد.من با رتبه 377 منطقه 3 سال 87 صنایع غذایی اینجا آوردم که با پتوشیمی تو 140 واحد 15و16 واحد فرق دارن ولی الان بدون گرایش شده.سال 88 با بالای 500 هم قبول شدن در نظر داشته باش که سال 87 بدترین ظلم به بچه ها کردن و رتبه های قبولی این رشته ها که کشوری بودن خیلی پایین اومد من فکر میکنم اینجا قبول شی.
اینم بگم بازار کارش نسبت به پلیمر خیلی بهتر مخصوصا برای خانوما اگه تو دانشگاه فرد با پشتکاری باشی بدون پارتی خیلی جاها جذبت میکنن البته پلیمر برای apply به نظرم بهتره.تو رو خدا علاقه تو حتما مد نظربگیر من دوستایی دارم اینجا که برق امیرکبیر میخونن و فقط به خاطر رشته زدن حالا مثل چی پشیمونن و کلن از زندگیو درس بریدن.
یه چیز دیگه من اگه برگردم عقب دانشگاه تهرانو به اینجا ترجیح میدم جوگیر تبلیغات تلویزیونی نشو اونجا هم تو صنعت و بازار کار و هم اونور آب اسمش بیشتر در رفته و جوشم خیلی بهتره.
موفق باشی :-118-::-1-:

gypsy
1390,05,19, ساعت : 20:28
بچه ها یک سوال :
چطوریه ؟

وقتی جواب نهایی میاد فقط یک رشته قبول میشی ولی اواسط مهر ماه یک کارنامه هست به نام کارنامه انتخاب رشته که نشون میده تو بعد از این رشته ای که قبول شدی چه رشته های دیگه ای رو قبول شدی و می تونی اگر این رشته جذبت نکرد برای تغییر رشته و دانشگاه اقدام کنی

t.e.d
1390,05,19, ساعت : 22:23
راهنمای انتخاب رشته گزینه دو برای من خراب بود یعنی مرحله آخر ارور بود برای بقیه کار میکنه؟

برای انتخاب رشته باید به اینترنت وصل باشی مرحله آخر یعنی انتخاب رشته رو فقط در صورت اتصال به اینترنت انجام میده

paradise
1390,05,19, ساعت : 23:06
[QUOTE=lireza@;2598093]مهندسی صنایع رو میشه اسمشو گذاشت اقیانوسی به وسعت 10 سانت...از لحاظ بازار کار تو ایران حرف اول رو میزنه،واسه اپلای کردن رشته ی خوبی نیست و ارشد قبول شدنش هم سخته چون کم میگیرن
مهندسی شیمی همونطور که از اسمش پیداس با شیمی خیلی سر و کار داره و بازار کارش هم که تو صفحه ی قبل توضیح داده شده

این حرفتون منو یاد پسرخاله م انداخت اونم رشته ش صنایع بود.دقیقا تعریفش از صنایع همین بود اما در مورد اپلای پارسال تابستون برای UTA امریکا اقدام کرد پذیرش گرفت و رفت بعد یه ترمم به خاطر نمره هاش بورسش کردن.واسه ارشد هم اپلای کرده بود:-2-37-:

paradise
1390,05,19, ساعت : 23:26
دانشگاه صنعتی شیراز چه جور دانشگاهیه؟از نظر سطح علمی و همه چیزش.میم شیمی بهتره یا مهندسی مواد؟مهندسی شیمی دانشگاه شیراز حدودا چه رتبه ای میخواد؟

santa. f4
1390,05,19, ساعت : 23:43
دوستان هر سوال که در رابطه با انتخاب رشته در هر سطحی دارین در این تاپیک مطرح کنین:-2-40-:

من می خوام معماری بخونم نمی دونم چی کار کنم برم ریاضی یا هنرستان ؟:-2-28-:

paradise
1390,05,19, ساعت : 23:51
من می خوام معماری بخونم نمی دونم چی کار کنم برم ریاضی یا هنرستان ؟:-2-28-:
خب ببین توی ریاضی میاد محاسبات و اینجور چیزهات رو قوی می کنه ولی توی هنرستان میاد از همون اول به صورت عملی بهت یاد میده ولی خب اگه در اخر بخوای برای مهندسیش امتحان بدی کنکورش برات خیلی سخت میشه چون هیچی از حسابان و فیزیک و شیمی نمی دونی.شهرستان رو نمی دونم ولی تهران الان چند تا هنرستان باز شده فقط مختص به معماری

paradise
1390,05,20, ساعت : 00:03
تو سایت رشد در مورد جفتشون چه از طریق ریاضی بری چه از طریق هندر نوشته از طریق هنرش اینه:رشته نقشه کشی معماری شما می توانید با مبانی هنرهای تجسمی، ترسیم فنی و نقشه کشی طراحی و درک تصاویر، حجم و ماکت سازی، متره و برآورد، کاربرد رایانه در نقشه کشی مبانی طراحی معماری، بناهای تاریخی، مواد و مصالح ساختمانی، نقشه برداری و ترازیابی با دوربین های نیوز آشنا می شوید اما برای درک بهتر با سبک و شیوه های معماری اسلامی ایران و جهان و بناهای تاریخی سایر ملل نیاز به مطالعه بصورت جدی وجود دارد که علاقمندان به این رشته ها باید جدای از مطالعه سفرهای درون کشوری نیز به مراکزی که مهد معماری اسلامی است مانند استان یزد، استان اصفهان، استان فارس نیز داشته باشند
بازار کار:
زمینه های شغلی رشته مذکور عبارت است از :
نقشه کش نقشه های اجرایی معماری
نقشه کش معماری داخلی
نقشه کش نقشه های سازه ای
نقشه کش کامپیوتری
کمک پژوهشگر معماری
کنترل کیفیت ساختمان
دفاتر مهندسین مشاور و طراح
مترور
نظارت بر امور زیبایی ساختمان
و ....
حالا از طریق ریاضیش:
معماري در لغت به معناي علم بنائي و آباد سازي آمده و معمار به معناي بسيار عمارت کننده و کسي است که در آباداني جهان مي کوشد.
قدمت معماري به عنوان يک فن براي ايجاد سرپناه، به قدمت تاريخ بشر مي رسد اما معماري امروزه در جهان ترکيبي از صنعت ساختمان سازي به علاوه هنر، فلسفه، جامعه شناسي، روان شناسي اجتماعي، اخلاقي، اقتصاد، جغرافياي طبيعي و انساني، برنامه ريزي و توسعه اقتصادي و علوم طبيعي نظير زيست شناسي و محيط زيست است.
از اين رو مي توان گفت که رشته مهندسي معماري به دليل اين خصلت و به ويژه با توجه به ماهيت هنري و نقش مهمي که خلاقيت هنري در آن ايفا مي کند اساساً با ساير رشته هاي مهندسي متفاوت است.
http://reshteha.roshd.ir/image/phase1/photoes/riazi/memari.jpg دروسي مانند ترکيب ها، طراحي ها، دروس نظري معماري دروس خاصي هستند که عموماً به شيوه آتليه اي يا کنفرانس هاي دانشجويي برگزار مي شود و از نظم و قاعده مشخصي پيروي نمي کنند. مفاهيمي که در اين دروس وجود دارد برپايه طرز تفکري کاملاً متفاوت با دروس دبيرستان بوده بدين رو موفقيت فرد در دوره دبيرستان و کنکور تضميني براي اقبال فرد در اين دروس به شمار نمي رود. داشتن استعداد هنري و به کار گرفتن عنصر خلاقيت در روند طراحي لازم موفقيت است. و نکته ديگر آنکه از دست دادن آينده شغلي براي فرد اهل ذوق رابطه اي با عدم توفيق در تحصيلات آکادميک معماري ندارد چه بسا همين فرد بتواند يک مهندسي ناظر خوب، مدير پروژه، برنامه ريز شهري بشود، رشته معماري برحسب کمبود ظرفيت قبولي اش بسيار مشکل است.
بازار کار:
فارغالتحصيلان رشته معماري در نهايت ميتوانند در زمينههاي زير ايفاي نقش كنند:
1- طراحي (تك بنا يا مجموعة زيستي كوچك)، از طراحهاي اوليه تا مراحل اجرايي كار و طراحي اجزا عناصر تشكيل دهنده بنا.
2- رهبري و سرپرستي دفاتر مشاور معماري (مهندسي مشاور)
3- نظارت عمومي و عالي بر صحت انجام كار در عمليات اجرايي ساختماني (مهندسي ناظر)
4- مديريت و هماهنگي اجرايي پروژههاي معماري (مديريت پروژه)
http://reshteha.roshd.ir/image/phase1/photoes/riazi/bazar2/MF1291.JPG 5- تأسيس و سرپرستي مؤسسات پيمانكاري و احداث ساختمان.
6- همكاري با كليه متخصصيني كه كارشان با ساماندهي فضاي زيست مرتبط است، مانند اكولوژيستها، جغرافي دانان، اقليم شناسان، برنامه ريزان اقتصادي و اجتماعي و. . . .
7- طراحي پاركها و ميادين شهري و محوطه سازي.
8- مشاركت در پروژههاي برنامه ريزي و طراحي شهري و شهرسازي.
9- طراحي تك بناها در مقياس كوچك و انجام دكوراسيون داخلي.
10- انجام كارهاي پژوهشي و آموزشي در زمينه طراحي فضاي زيست. خب از من می شنوی برو ریاضی اینجوری شاید اگه خدای نکرده رتبه خوبی نیاوردی بازم میتونی حداقل مهندسی قبول شی ولی توی هنر فکر نکنم زیاد حق انتخاب داشته باشی

آلتینا
1390,05,20, ساعت : 00:58
بچه ها رشته معماری از نظر apply چه جوریه؟

lireza@
1390,05,20, ساعت : 01:05
[QUOTE=lireza@;2598093]مهندسی صنایع رو میشه اسمشو گذاشت اقیانوسی به وسعت 10 سانت...از لحاظ بازار کار تو ایران حرف اول رو میزنه،واسه اپلای کردن رشته ی خوبی نیست و ارشد قبول شدنش هم سخته چون کم میگیرن

این حرفتون منو یاد پسرخاله م انداخت اونم رشته ش صنایع بود.دقیقا تعریفش از صنایع همین بود اما در مورد اپلای پارسال تابستون برای UTA امریکا اقدام کرد پذیرش گرفت و رفت بعد یه ترمم به خاطر نمره هاش بورسش کردن.واسه ارشد هم اپلای کرده بود:-2-37-:
همیشه استثنا وجود داره....به قول یه نفر:آدم تو محدودیتاس که ستاره میشه:mrgreen:

آلتینا
1390,05,20, ساعت : 01:10
یکی جواب منو بده

رگبار خون
1390,05,20, ساعت : 03:39
توی دفتر چه ذیذم
ذانشگاه پیام نور رشته عمران داره
از کی تا حالا و می دونید با این رشته با دانشگاه های دولتی و... چه تفاوت های داره

# NEGAR #
1390,05,20, ساعت : 05:11
پس هيچ كي سواال منو جواب نمي ده ؟
اين براي سومين باره مي پرسم :

راهنمايي ام مي كنيد ؟
يه چيزي ، موقع انتخاب رشته تو همون كارشناسي رشته خودم نمي تونم مثلاً يكي از رشته هاي هنر يا گرافيك رو هم بزنم ؟
اگر بزنم چي مي شه ؟

گلی90
1390,05,20, ساعت : 13:32
ممنون از راهنمایی هاتون, کسی میتونه درمورد رشته معماری هم نظر بده؟ با همون رتبه 500 منطقه 3 میشه تهران قبول شد و بازار کارش چطوره؟

lireza@
1390,05,20, ساعت : 15:35
یه چیزی خدمت بعضی از دوستان عرض کنم و بعد بریم سر کارمون:

منظور من از ترفند این نیست که مثلا جادو کنم:-2-31-:

یه مثال براتون میگم تا بهتر متوجه بشین:
شما با رتبه ی بین 600 تا 900 منطقه ی 2 می تونین سخت افزار امیرکبیر قبول بشین و مکانیک امیرکبیر هم نمیتونین با بالای 200 منطقه 2 قبول بشین،حالا پیشنهاد من واسه یکی که رتبه اش در حد کامپیوتر سخت افزاره و دوست داره مکانیک بخونه اینه که سخت افزار رو انتخاب کنه،2 ترم معدل بالای 15 بیاره و با استفاده از تبصره ی رشته ی هم رده بره مکانیک...این چیزیه که خیلیا قبل از انتخاب رشته نمیدونن

lireza@
1390,05,20, ساعت : 15:41
ممنون از راهنمایی هاتون, کسی میتونه درمورد رشته معماری هم نظر بده؟ با همون رتبه 500 منطقه 3 میشه تهران قبول شد و بازار کارش چطوره؟

رشته ی معماری همونطور که قبلا توضیح دادم به عنوان یه رشته ی دخترونه شناخته میشه چون بیشتر سروکارش با نقاشی و طراحیه...بازار کارش بستگی به استعداد،خلاقیت و زرنگی طرف داره،یه معمار میتونه با هر طراحی داخلی خونه n میلیون پول از مردم بگیره...میتونه با مهندسای عمران شرکت بزنه و کلی پول به جیب بزنه...خلاصه با وضعیت فعلی بازار کار خوبی داره....در مورد قبول شدنم سایتایی هستن که خیلی دقیق تر از من میتونن جواب بدن

رهگذر13
1390,05,20, ساعت : 16:30
می شه یه ترفندی بگید من دانشگاه تبریز آی تی یا مهندسی کاپیوتر یا حتی علوم کامپیوتر قبول شم؟
اگه شبانه هم باشه یا غیر انتفاعی اکشال نداره فقط تبریز باشه
__________________________________________________ _____________________________

با چه رتبه ای؟

تهرانو بستگی به نفرات قبلت داره اما م.شیمی اصفهانو میاری...

رهگذر13
1390,05,20, ساعت : 16:38
دانشگاه صنعتی شیراز چه جور دانشگاهیه؟از نظر سطح علمی و همه چیزش.میم شیمی بهتره یا مهندسی مواد؟مهندسی شیمی دانشگاه شیراز حدودا چه رتبه ای میخواد؟

سطح علمی دانشگاه شیراز (البته مهندسیش) بعد از تهران ->اصفهان->یزد->تبریزه...
برای مهندسی شیمی شیراز ماکزیمم تا حدود 3500 باید باشه رتبت..
البته دوست من بومی اونجا بودو با 4100 آورده بود م شیمی رو..!!!!!!!!
این رتبه هایی که کفتم همه واسه منطقه1 بود...

پس هيچ كي سواال منو جواب نمي ده ؟
اين براي سومين باره مي پرسم :

راهنمايي ام مي كنيد ؟
يه چيزي ، موقع انتخاب رشته تو همون كارشناسي رشته خودم نمي تونم مثلاً يكي از رشته هاي هنر يا گرافيك رو هم بزنم ؟
اگر بزنم چي مي شه ؟

خوشحال میشدم کمک کنم...
اما
چه کنم که اطلاعاتی ندارم راجع بهش...:-2-15-:

*Aida Banoo*
1390,05,20, ساعت : 17:04
بچه ها به نظرتون پیام نور اصلا می ارزه بهش فکر کنی یا درپیت تر از خودش خودشه؟؟؟:-2-39-:

omidi
1390,05,20, ساعت : 18:03

شما با رتبه ی بین 600 تا 900 منطقه ی 2 می تونین سخت افزار امیرکبیر قبول بشین و مکانیک امیرکبیر هم نمیتونین با بالای 200 منطقه 2 قبول بشین،حالا پیشنهاد من واسه یکی که رتبه اش در حد کامپیوتر سخت افزاره و دوست داره مکانیک بخونه اینه که سخت افزار رو انتخاب کنه،2 ترم معدل بالای 15 بیاره و با استفاده از تبصره ی رشته ی هم رده بره مکانیک...این چیزیه که خیلیا قبل از انتخاب رشته نمیدونن

برای پزشکی هم میشه این کارو کرد؟ مثلا میشه از پرستاری تغییر رشته داد و رفت پزشکی؟:-2-08-:

lireza@
1390,05,21, ساعت : 00:45
برای پزشکی هم میشه این کارو کرد؟ مثلا میشه از پرستاری تغییر رشته داد و رفت پزشکی؟:-2-08-:

اینو دیگه نمیدونم شرمنده:-2-15-:

بچه ها به نظرتون پیام نور اصلا می ارزه بهش فکر کنی یا درپیت تر از خودش خودشه؟؟؟:-2-39-:

اتفاقا اگه تو پیام نور خوب بخونی به یه جایی میرسی...چون اونجا بار بیشتری رو دوش دانشجو هاست و اگه تلاششونو بکنن می تونن واسه فوق برن دولتی:mrgreen:

lireza@
1390,05,21, ساعت : 00:52

تهرانو بستگی به نفرات قبلت داره اما م.شیمی اصفهانو میاری...

فکر کنم پلیمر امیرکبیر رو بیاره:-2-08-:

gypsy
1390,05,21, ساعت : 01:47

نه اصلا از رشته های پایین تر نمیشه تغییر رشته داد به رشته ی بالاتر تو گروه تجربی .... تازه یک روش نوین آموزش پزشکی اومده که حتی از دانشگاه به دانشگاه هم رشته ی پزشکی نمیشه رفت! بلکه بعدا شما لیسانس پرستاری بگیرید و تو آزمونی که از لیسانس برای پزشکی می گیرند شرکت کنید!

maral55
1390,05,21, ساعت : 12:58
بچه ها به نظرتون من با رتبه 3700 منطقه 1 شانسي واسه پزشكي تو هر شهري از ايران دارم؟ يعني منظورم اينكه ممكنه كسي با انتخاب رشته خاصي بتونه يه كاري كنه يه جايي قبول بشم؟

gypsy
1390,05,21, ساعت : 13:13
بچه ها به نظرتون من با رتبه 3700 منطقه 1 شانسي واسه پزشكي تو هر شهري از ايران دارم؟ يعني منظورم اينكه ممكنه كسي با انتخاب رشته خاصي بتونه يه كاري كنه يه جايي قبول بشم؟

انتخاب رشته همیشه بر اساس رتبه ی زیر گروه هست! شما باید ببینید در زیر گروه یک چه رتبه ای رو آوردید؟

بعد این که شانس شما باز کمــــــــه بلکه برای بین الملل ها انتخاب رشته کنید... و اینکه از آنجایی که انتخاب دختر و پسر ها 50% 50% شده اگر یک پسر حتی اگر رتبه ای بدتر از یک دختر بیاره برای مثال پسر رو می گیرند تا دختر!

lireza@
1390,05,21, ساعت : 13:31

www.gozine2.ir

paradise
1390,05,21, ساعت : 15:13
امروز استاده می گفت لیسانس پیام نور رو دیگه بهش نمی گن لیسانس می گن معادل لیسانس .این خبر صحت داره ایا؟:-2-35-:

gypsy
1390,05,21, ساعت : 15:16
امروز استاده می گفت لیسانس پیام نور رو دیگه بهش نمی گن لیسانس می گن معادل لیسانس .این خبر صحت داره ایا؟:-2-35-:

گویا صحت داره ولی خبر اصلی اش که تو سایت سازمان سنجش زدن اینجاست

http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=6&id=979

criss mahdi
1390,05,21, ساعت : 19:17
سلام
من به رشته زمین شناسی علاقه مندم ، از شما می خواهم در مورد این رشته مرا راهنمایی کنید ، زمین شناسی رشته ی مورد نیازتری است یا مهندسی معدن جه در ایران جه در سایر کشور ها ،
سطح علمی و کیفی این رشته در دانشگاه فردوسی بیشتر است یا دانشگاه آزاد مشهد ، لطفا اگر دوست یا آشنایی در این رشته دارید از ایشان بپرسید.

t.e.d
1390,05,21, ساعت : 23:10
من برای انتخاب رشته ام خیلی دو دلم علاقه ام به زیست شناسی جانوری ولی متاسفانه شهرما زیست شناسی جانوری نداره و فقط رشته زیست شناسی عمومی رو داره به نظر تون این رشته چطوره بدرد بخور هست کسی درموردش اطلاعاتی داره انتخابش بکنم یا برم سراغ شیمی؟؟؟؟؟؟؟

-bahareh-
1390,05,22, ساعت : 00:12

من شنیدم واسه تغییر رشته باید معدلت دو ترم بالای 17 باشه؟! واسه همین میگن پدر آدم درمیاد !:-2-37-:

*snowflake*
1390,05,22, ساعت : 00:17
سلام
می شه در مورد رشته ی ریاضیات و کاربردها یه توضیحی بدید؟
من اصلاً نمی دونم چیه؟
بازار کارش چه طوریه؟
به درد بخور هست آیا؟

آی تکین
1390,05,22, ساعت : 00:19
سلام
با 5500منطقه 3که رتبه زیرگروه 1بهتر از زیرگروه2هست
به نظرتون بین- م کامپیوتر ، م کشاورزی روزانه- و - م صنایع ، م معماری شبانه قم یا سمنان یا قزوین _
( غیر بومی )کدوم بهتره بین اینا گیر کردم؟
از نظر مالی هم شبانه مشکلی ندارم.

gypsy
1390,05,22, ساعت : 00:29
من برای انتخاب رشته ام خیلی دو دلم علاقه ام به زیست شناسی جانوری ولی متاسفانه شهرما زیست شناسی جانوری نداره و فقط رشته زیست شناسی عمومی رو داره به نظر تون این رشته چطوره بدرد بخور هست کسی درموردش اطلاعاتی داره انتخابش بکنم یا برم سراغ شیمی؟؟؟؟؟؟؟

به نظر من شیمی بهتره و بازار کار بهتـــــــــری داره اگر بازار کار هم مد نظر هست... ولی باز هم علاقه ی خودت رو بسنج

سلام
به نظرتون بین- م کامپیوتر ، م کشاورزی روزانه- و - م صنایع ، م معماری شبانه قم یا سمنان یا قزوین _

به نظرم اول مهندسی صنایع بعد مهندسی کامپیوتر به نظرم بهتر هستند .... فقط در مهندسی صنایع قبول شدن ارشدش سخته!

من شنیدم واسه تغییر رشته باید معدلت دو ترم بالای 17 باشه؟! واسه همین میگن پدر آدم درمیاد !

درسته ، برای تغییر رشته باید معدل بالای 17 باشه

anital
1390,05,22, ساعت : 00:39

عزیزم من با رتبه ی 1991 منطقه 1 پارسال هیچ جا پزشکی و دندون پزشکی قبول نشدم. ( اگه دختر هستی که اصلا روش حساب نکن) :-2-40-:

lireza@
1390,05,22, ساعت : 02:02
من شنیدم واسه تغییر رشته باید معدلت دو ترم بالای 17 باشه؟! واسه همین میگن پدر آدم درمیاد !:-2-37-:
هر دانشگاهی قوانین خودشو داره
تو دانشگاه ما که تغییر به هم رده دو ترم بالای 15 و تغییر به رده ی بالاتر سه ترم بالای 17 از چهار ترم اول میخواد
البته نظر دانشکده ی مقصد هم شرطه:-2-35-:

lireza@
1390,05,22, ساعت : 02:10
سلام

این که چی رو کجا قبول میشی رو که قبلا هم گفتم نرم افزار ها اطلاعات دقیقتری میتونن بهت بدن

ولی این که کدوم رو انتخاب کنی مهم ترین فاکتورش علاقه اس،بعدشم بازار کار
علاقه رو که خودت میدونی،بازار کارم که صنایع تو ایران نسبتا بهتر از بقیه اس:-2-35-:

samsoon
1390,05,22, ساعت : 03:50
بچه ها ..میگم بچه ها این که بعد از ورود به دانشگاه هم یه کارنامه برامون میاد که کل رشته هایی که قبول شدیم رو نشون میده اون وقت میتونیم اگه دوس داریم رشته هایی رو که پایینتر زدیم و قبول شدیم بریم ، درسته؟

الهه باران
1390,05,22, ساعت : 10:09
خواهشا یکی کمک کنه من که دیگه نمیدونم چیکار کنم

با 15 هزار تجربی اونم منطقه 1 میشه زیست یا شیمی روزانه آورد؟

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 10:39
بچه ها ..میگم بچه ها این که بعد از ورود به دانشگاه هم یه کارنامه برامون میاد که کل رشته هایی که قبول شدیم رو نشون میده اون وقت میتونیم اگه دوس داریم رشته هایی رو که پایینتر زدیم و قبول شدیم بریم ، درسته؟

نه نمیتونی...
فقط اگه تو تکمیل ظرفیت یه رشته قبول شدی میتونی انصراف بدی بری اون رشته که اونم کلی دردسر داره...
پس عملا نمیشه...:-2-43-:

__________________________________________________ __________________________

be ghole @lireza________________ gozine2.ir

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 10:45
هر دانشگاهی قوانین خودشو داره
تو دانشگاه ما که تغییر به هم رده دو ترم بالای 15 و تغییر به رده ی بالاتر سه ترم بالای 17 از چهار ترم اول میخواد
البته نظر دانشکده ی مقصد هم شرطه:-2-35-:

ولی اکثر دانشگاهها شرط معدلشون 17

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 10:51
سلام

خب اول که علاقه مهمه...
اما به نظر من اگه میدونی خلاقیت لازم واسه معماریو داری این رشته از همه بهتره...
اگه هم نداری که صنایع...:-2-38-:
اما اصلا بهت کشاورزیو توصیه نمیکنم(مخصوصا اگه دختر باشی...)
در ضمن دانشگاه قم سختگیری زیاد میکنن...اگه خیلی بچه + نیستی دورشو خط بکش...مثلا واسه دخترا حجاب و چادر اجباره!!!!!!!!!!
اگه خواستی بری شبانه قزوین بین شهرهایی که گفتی بهتره...

الهه باران
1390,05,22, ساعت : 10:53

نه نمیتونی...
فقط اگه تو تکمیل ظرفیت یه رشته قبول شدی میتونی انصراف بدی بری اون رشته که اونم کلی دردسر داره...
پس عملا نمیشه...:-2-43-:

be ghole @lireza________________ gozine2.ir

باشه اگرچه من به این سایت از همون اول سرزدم و جواب نگرفتم این نرم افزارش هرچی خودش دوست داره میزنه!
پس حداقل میشه یه در مورد چینش رشته ها تو انتخاب رشته بهم اطلاعات بدین یعنی همینطور هرچی دوست دارم به ترتیب بزنم یا قانون خاصی داره؟؟؟

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 11:07
باشه اگرچه من به این سایت از همون اول سرزدم و جواب نگرفتم این نرم افزارش هرچی خودش دوست داره میزنه!
پس حداقل میشه یه در مورد چینش رشته ها تو انتخاب رشته بهم اطلاعات بدین یعنی همینطور هرچی دوست دارم به ترتیب بزنم یا قانون خاصی داره؟؟؟

روزانه؟

الهه باران
1390,05,22, ساعت : 11:26

روزانه؟

بله :-2-35-:

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 11:38
برای انتخاب رشته بهترین کار (برای بالا رفتن درصد قبولی)اینه:

اول رشته یا رشته های مورد علاقه توی استان محل زندگی خودتون...
بعد همون رشته ها توی ناحیه(ناحیه ها رو از دفترچه شماره2 بخونید)
بعد توی سهمیه بومی...
در نهایت کشوری..

قبل از انتخاب رشته دقت کن ببین رشته ای که میخوای انتخاب کنی پذیرشش چطوریه(مثلا عمران فکر کنم بومیه اما عمران_نقشه کشی کشوریه)

lireza@
1390,05,22, ساعت : 11:46

بستگی به دانشگاه مبدا و مقصد داره...بعضیا میذارن

الهه باران
1390,05,22, ساعت : 11:51
برای انتخاب رشته بهترین کار (برای بالا رفتن درصد قبولی)اینه:

اول رشته یا رشته های مورد علاقه توی استان محل زندگی خودتون...
بعد همون رشته ها توی ناحیه(ناحیه ها رو از دفترچه شماره2 بخونید)
بعد توی سهمیه بومی...
در نهایت کشوری..

قبل از انتخاب رشته دقت کن ببین رشته ای که میخوای انتخاب کنی پذیرشش چطوریه(مثلا عمران فکر کنم بومیه اما عمران_نقشه کشی کشوریه)

یعنی اگه بخوام تو دانشگاه رشت که سهمیه و ناحیه نیست باید آخرا بذارمش؟؟؟

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 11:58
یعنی اگه بخوام تو دانشگاه رشت که سهمیه و ناحیه نیست باید آخرا بذارمش؟؟؟

مثلا چه رشته ای میخوای رشت بیاری؟
میشه بگی چرا رشت؟:-2-43-:

*fog*
1390,05,22, ساعت : 12:12

برو سایت کانون و یادگار ماندگار یا مجله شماره 44 رو دانلود کن بهت کمک می کنه تا بر اساس قبولی های پارسال بفهمی با رتبه ای که داری کدوم رشته و کدوم دانشگاه می تونی قبول بشی

الهه باران
1390,05,22, ساعت : 12:17

مثلا چه رشته ای میخوای رشت بیاری؟
میشه بگی چرا رشت؟:-2-43-:

اصلا من خودم ساکن اصفهانم ولی از شهرهایی که بومی اصفهانه اصلا خوشم نمیاد همش 4 تا س یزد ایلام چهارمحال خوزستان از بینشون فقط یزد یه کم قابل تحمله:-119-:
ولی از شهرهای دور رشت رو میتونم برم چون اونجا فامیل دارم و راحت تره برام شاید رشته زیست یا شیمی یا نهایتش م منابع طبیعی چه میدونم:-2-15-:
حالا رو شهرهای دیگه هنوز مطمئن نیستم

gypsy
1390,05,22, ساعت : 12:25
من الان دیدم بیشتر بچه ها به رتبه ی کشوری یا رتبه ی منطقه ایشون توجه می کنند در صورتی که ملاک انتخاب رشته رتبه ی زیر گروه هست بعد 60% بومی بودن بعد جنسیت بعد منطقــــــــــه.... یعنی منطقه در درجه ی آخر قرار می گیره ... شما باید ببینید مثلا زیست یا شیمی در چه زیر گروهی هست بعد رتبه ی زیر گروه تون چند شدید و بعد الویت های دیــــــــــگه!

lireza@
1390,05,22, ساعت : 12:33
من الان دیدم بیشتر بچه ها به رتبه ی کشوری یا رتبه ی منطقه ایشون توجه می کنند در صورتی که ملاک انتخاب رشته رتبه ی زیر گروه هست بعد 60% بومی بودن بعد جنسیت بعد منطقــــــــــه.... یعنی منطقه در درجه ی آخر قرار می گیره ... شما باید ببینید مثلا زیست یا شیمی در چه زیر گروهی هست بعد رتبه ی زیر گروه تون چند شدید و بعد الویت های دیــــــــــگه!

تقریبا تایید:-2-38-:

maral55
1390,05,22, ساعت : 12:33
انتخاب رشته همیشه بر اساس رتبه ی زیر گروه هست! شما باید ببینید در زیر گروه یک چه رتبه ای رو آوردید؟

بعد این که شانس شما باز کمــــــــه بلکه برای بین الملل ها انتخاب رشته کنید... و اینکه از آنجایی که انتخاب دختر و پسر ها 50% 50% شده اگر یک پسر حتی اگر رتبه ای بدتر از یک دختر بیاره برای مثال پسر رو می گیرند تا دختر!
ممنون
منظورم همون زير گروه بود
حالا اگه 50 50 شده چه طور باز پسرا شانسشون بيشتره؟
براي بين الملل چه قدر شانس دارم؟

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 12:34
اصلا من خودم ساکن اصفهانم ولی از شهرهایی که بومی اصفهانه اصلا خوشم نمیاد همش 4 تا س یزد ایلام چهارمحال خوزستان از بینشون فقط یزد یه کم قابل تحمله:-119-:
ولی از شهرهای دور رشت رو میتونم برم چون اونجا فامیل دارم و راحت تره برام شاید رشته زیست یا شیمی یا نهایتش م منابع طبیعی چه میدونم:-2-15-:
حالا رو شهرهای دیگه هنوز مطمئن نیستم

پس اول بزن اصفهان بعد یزد بعد رشت

الهه باران
1390,05,22, ساعت : 12:42

مثلا رتبه زیرگروه باید تا چه حد باشه که قبول بشیم؟؟؟

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 12:43
ممنون
منظورم همون زير گروه بود
__________________________________________________ _____________________________-

50 50 نشده ظرفیتا بستگی به رشته داره...

maral55
1390,05,22, ساعت : 12:45
كسي اينجا در مورد خوابگاه و امكانات دانشگاه هاي بين الملل مثلا پرديس بين المللي كيش دانشكده علوم پزشكي شيراز چيزي ميدونه؟ واقعا عجيبه من تو سايت خود دانشگاه و همچنين دفترچه ديدم كه نوشته ما هيچ امكاناتي اعم از خوابگاه تغذيه سرويس و ....به دانشجويان نميديم ولي وقتي من خودم به دانشگاه زنگ زدم بهم گفتن واسه دخترا خوابگاه اجباريه!!! خيلي مسخره اس كم كم دارم فكر ميكنم هر چي توي دفترچه انتخاب رشته نوشته بايد برعكسي كني.

بعد جريان اين مصاحبه چيه؟قراره چي تو مصاحبه بپرسن؟ يا مثلا تو سايت دانشكده علوم پزشكي شيراز نوشته زبان امتحانات و اينجور چيزيا انگليسي هست ولي فكر كنم يه جاي ديگه به نظرم تو پرديس تهران خوندم كه نوشته بود زبان فارسي هست.
اگه كسي بتونه يه اطلاعاتي به من بده خيلي ممنون ميشم.

gypsy
1390,05,22, ساعت : 12:46
ممنون
منظورم همون زير گروه بود

بله باز شانس پسرا زیاده البته بستگی داره به تعداد پسرهایی که همون کد رشته ای که شما وارد کردید داره مثلا ممکن پسرا کم اون کد رشته رو زدند یا بالعکس که در این جا باز قانون 50 50 رو در نظر می گیرند.... برای بین الملل شانس زیاده چون که سطح کشور رو در نظر می گیرند و به جنسیت و ... کاری ندارند! فقط اینکه هزینه ی تحصیلش بالاست و اینکه باید زبان قوی داشته باشید ...

كسي اينجا در مورد خوابگاه و امكانات دانشگاه هاي بين الملل مثلا پرديس بين المللي كيش دانشكده علوم پزشكي شيراز چيزي ميدونه؟ واقعا عجيبه من تو سايت خود دانشگاه و همچنين دفترچه ديدم كه نوشته ما هيچ امكاناتي اعم از خوابگاه تغذيه سرويس و ....به دانشجويان نميديم ولي وقتي من خودم به دانشگاه زنگ زدم بهم گفتن واسه دخترا خوابگاه اجباريه!!! خيلي مسخره اس كم كم دارم فكر ميكنم هر چي توي دفترچه انتخاب رشته نوشته بايد برعكسي كني.

بعد جريان اين مصاحبه چيه؟قراره چي تو مصاحبه بپرسن؟ يا مثلا تو سايت دانشكده علوم پزشكي شيراز نوشته زبان امتحانات و اينجور چيزيا انگليسي هست ولي فكر كنم يه جاي ديگه به نظرم تو پرديس تهران خوندم كه نوشته بود زبان فارسي هست.

خوابگاه من تو پردیس کیش دانشگاه تهران دیدم ترمی 1900000 اگر دو نفر باشه ولی اگر یک نفر بخواهید زیادتر ترمی 2500000

lireza@
1390,05,22, ساعت : 12:49

من که یه رفیقم رفته کیش با رفیقاش خونه گرفته...بهشون گفتن باید تا دو ترم دیگه آیلتس بگیرین!

lireza@
1390,05,22, ساعت : 12:52
بله باز شانس پسرا زیاده البته بستگی داره به تعداد پسرهایی که همون کد رشته ای که شما وارد کردید داره مثلا ممکن پسرا کم اون کد رشته رو زدند یا بالعکس که در این جا باز قانون 50 50 رو در نظر می گیرند.... برای بین الملل شانس زیاده چون که سطح کشور رو در نظر می گیرند و به جنسیت و ... کاری ندارند! فقط اینکه هزینه ی تحصیلش بالاست و اینکه باید زبان قوی داشته باشید ...

خوابگاه من تو پردیس کیش دانشگاه تهران دیدم ترمی 1900000 اگر دو نفر باشه ولی اگر یک نفر بخواهید زیادتر ترمی 2500000

واقعا؟!!:-119-:

مگه هتله؟
دانشگاه ما خوابگاهش حدودا ترمی 90 تومنه واسه 4 نفر البته
تعداد نفرات که زیاد بشه تا حدود ترمی 50 تومن هم میرسه

maral55
1390,05,22, ساعت : 12:52

!!!! ترمي 2.5 ميليون واسه خوابگاه؟!! فكر كنم اگه تو هتل 7 ستاره زندگي كنم خرجم كمتر ميشه

gypsy
1390,05,22, ساعت : 12:55
!!!! ترمي 2.5 ميليون واسه خوابگاه؟!! فكر كنم اگه تو هتل 7 ستاره زندگي كنم خرجم كمتر ميشه

آره بابا .... والا ما یکی از آشناهامون که اونجا درس می خوندند می گفتند که تو همین هتل ها خوابگاه می دهند حالا نمیدونم چقدر صحت داره ولی باز من الان آدرس سایت می گذارم که خودش گویای همه چی هست ... به همین خاطر موقع ثبت نام از همه تعهد نامه محضری می گیرند

http://kish.ut.ac.ir/IPPWebV1C010/Pe...teFile468.aspx (http://kish.ut.ac.ir/IPPWebV1C010/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile468.aspx)

maral55
1390,05,22, ساعت : 12:56
این هم سایت پردیس کیش که تمام اطلاعات خوابگاهی رو زده

http://kish.ut.ac.ir/IPPWebV1C010/Persian_WebUI/Templates/WebSiteTemplate1/WebSiteFile468.aspx

خيلي ممنون البته اين ماله دانشگاه تهرانه نمي دونم به شيراز هم ميدن يا نه ولي به هر حال فكر كنم من ترجيح ميدوم با اين قيمت برم هتل زندگي كنم!

leilly
1390,05,22, ساعت : 12:57
بچه ها به نظر من زیاد به این توجه نکنید که کی با چه رتبه ای کدوم رشته قبول شده چون اینا بیشترش شانسیه مثلا سال پیش منو دوستم رتبه هامون شبیه هم شد ولی اون قبول شد من نه

lireza@
1390,05,22, ساعت : 13:00
بچه ها به نظر من زیاد به این توجه نکنید که کی با چه رتبه ای کدوم رشته قبول شده چون اینا بیشترش شانسیه مثلا سال پیش منو دوستم رتبه هامون شبیه هم شد ولی اون قبول شد من نه

احتمالا رتبش تو اون زیر گروه از شما بهتر بوده....همینطوری الابختکی که نمیشه آخه:-2-08-:

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 13:05
احتمالا رتبش تو اون زیر گروه از شما بهتر بوده....همینطوری الابختکی که نمیشه آخه:-2-08-:
__________________________________________________ ___________________________________

ولی من فکر میکنم انتخاب رشتتون اشتباه بوده...

lireza@
1390,05,22, ساعت : 13:08
__________________________________________________ ___________________________________

آخه قبول نشدن یه چیزه...اشتباهی قبول شدن یه چیز دیگه

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 13:19
__________________________________________________ ______________________________-

وقتی انتخاب رشته روی اصول نباشه دستگاه همه انتخاباره رد میکنه...
مخصوصا اگه تعداد انتخابا کم باشه

leilly
1390,05,22, ساعت : 13:23

انتخاب رشتم نه اون زیر گروه هم نمیدونم :-2-37-:ولی کل منظورم اینه که بچه ها نیان اینجا به نظرات بعضیا که مثلا تو با فلان رتبه قبول نمیشی اکتفا کنن مگه وقتی یکی میاد رتبشو میگه زیر گروهاشم مینویسه که فلانی میگه نه تو قبول نشدی چون من قبول نشدم منم منظورم کل رتبه بود نه زیر گروه :-2-27-:

__________________________________________________ ______________________________-

وقتی انتخاب رشته روی اصول نباشه دستگاه همه انتخاباره رد میکنه...
مخصوصا اگه تعداد انتخابا کم باشه

واقعن:-2-19-:
ینی چه جوری باشه رد میکنه

reza_sh
1390,05,22, ساعت : 13:31
کسی می دونه من با رتبه 624 تو زیرگروه یک میتونم مکانیک امیرکبیر رو بیارم یا نه؟

رهگذر13
1390,05,22, ساعت : 13:34
انتخاب رشتم نه اون زیر گروه هم نمیدونم :-2-37-:ولی کل منظورم اینه که بچه ها نیان اینجا به نظرات بعضیا که مثلا تو با فلان رتبه قبول نمیشی اکتفا کنن مگه وقتی یکی میاد رتبشو میگه زیر گروهاشم مینویسه که فلانی میگه نه تو قبول نشدی چون من قبول نشدم منم منظورم کل رتبه بود نه زیر گروه :-2-27-:

واقعن:-2-19-:
ینی چه جوری باشه رد میکنه
__________________________________________________ ______________________________

وقتی تعداد انتخابای خوشبینانه زیاد باشه...
در واقع اینکه میگن ترتیب انتخابا مهم نیست کاملا اشتباهه(راجع به ترتیبش تو پستای قبلی گفتم)
سیستم تمام رتبه های هم تراز شما رو تو حافظه داره و همزمان پذیرش میکنه...

میانگین رتبه قبولی مکانیک امیرکبیر سال گذشته رتبه 290 بوده...
اما چون این آمار مربوط به میانگینه میتونی امیدور باشی...
البته توی گرایش ساخت و تولید این میانگین 500

lireza@
1390,05,22, ساعت : 13:46

برای اینکه خیالت رو راحت کنم باید بگم که نمیتونی

پارسال با 248 منطقه دو یکی از بچه ها نرسوند مکانیک رو،مجبور شد بره بیومکانیک بخونه

آسنات
1390,05,22, ساعت : 15:45
قبولی تو دانشگاه مذاهب اسلامی حداقل جه رتبه ای میخواد/؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

t.e.d
1390,05,22, ساعت : 18:34

وقتی تعداد انتخابای خوشبینانه زیاد باشه...
در واقع اینکه میگن ترتیب انتخابا مهم نیست کاملا اشتباهه(راجع به ترتیبش تو پستای قبلی گفتم)
سیستم تمام رتبه های هم تراز شما رو تو حافظه داره و همزمان پذیرش میکنه...

___________________________________]

شوخی میکنی؟؟؟؟؟؟؟ ولی سازمان سنجش همیشه میگه اینطوری نیست و هر انتخاب رشته جدا و به ترتیب رتبه بررسی میشه و تا آخرین رشته ای که شما بتونی در اون قبول شی هم بررسی میشه...........وای خدا اگه اینطوری باشه من بیچاره ام من فقط میتونم تو شهر خودمون درس بخونم بنابراین فقط 20 تا انتخاب گذاشتم که فکر میکنم 10 ...11 تاش خوشبینانه بود حالا چی میشه؟؟؟؟؟؟؟

آلتینا
1390,05,23, ساعت : 02:35
بچه ها تر خدا یکی که میدونه درباره بازار کار مهندسی شیمی اطلاعات بده:-2-15-:

MICROOOB
1390,05,23, ساعت : 02:47
بچه ها تر خدا یکی که میدونه درباره بازار کار مهندسی شیمی اطلاعات بده:-2-15-:
از این وبلاگ کمک بگیر:
http://chemistry-engineer88.blogfa.com/post-69.aspx

رهگذر13
1390,05,23, ساعت : 10:41
شوخی میکنی؟؟؟؟؟؟؟ ولی سازمان سنجش همیشه میگه اینطوری نیست و هر انتخاب رشته جدا و به ترتیب رتبه بررسی میشه و تا آخرین رشته ای که شما بتونی در اون قبول شی هم بررسی میشه...........وای خدا اگه اینطوری باشه من بیچاره ام من فقط میتونم تو شهر خودمون درس بخونم بنابراین فقط 20 تا انتخاب گذاشتم که فکر میکنم 10 ...11 تاش خوشبینانه بود حالا چی میشه؟؟؟؟؟؟؟

شوخی که نمیکنم....
رتبت چند بود؟چه منطقه ای؟چیارو زدی؟
اگر هر انتخاب رشته به ترتیب بررسی بشه دیگه سهمیه ها معنی نداره(منظور بومی و غیر بومیه)

رهگذر13
1390,05,23, ساعت : 12:08
امروز آخرین مهلت انتخاب رشتس...
دلم واسه این بخش تنگ ممیشه...:-2-40-::-2-30-::-2-30-::-2-30-::-2-30-:

maral55
1390,05,23, ساعت : 12:09

نمي تونم كاملا خيالت رو راحت كنم اما ميتونم اينو بگم كه به حرف يه آدمي مثل پوردستمال چي كه مياد توي تلويزيون و براي كل ايران حرف ميزنه بيشتر از هر كسي مي توني اعتماد كني و اون دقيقا گفت تا آخرين انتخاب رو چك ميكنن براي هر كسي بعد ميرن سراغ نفر بعدي. مي توني حتي همين الان برنامه رو تو سايت گزينه دو ببيني . هنوز اونجاست. هرگز هم من نشنيدم بكه انتخاباتون كم نباشه!! شانستوت مياد پايين
خيلي ها ميگن يه نفر با رتبه فلان قبول شد ولي يه نفر ديگه قبول نشد و اين حرفا ولي سازمان سنجش هزار تا معيار رو در نظر ميگيره كه اون آدمايي كه اين حرفا رو ميزنن در نظر نميگيرن و بعد به نظرشون انتخاب رشته تصادفي مياد.
به هر حال بازم ميگم نمي تونم صد در صد بهت اميدواري بدم ولي اينكه 20 تا انتخاب كردي يا 100 هيچ جا نشنيدم فرقي داشته باشه قاعدتا سازمان تا انتخاب آخر شما رو چك ميكنه بعد ميره سر نفر بعد حالا چه شما 100 تا انتخاب داشته باشي چه 5 تا

و شما كه فقط مي خواي تو شهر خودت بموني ديگه راه ديگه اي نداري دليلي نداره 100 جا رو انتخاب كني!! و احتمالا حدس ميزنم با توجه به تعداد انتخابات يه رشته هاي خاصي رو هم فقط مي خواي اين خيلي فرق ميكنه با يه آدمي كه مي خواد هر جايي يا تو هر رشته اي قبول بشه. پس خيلي سادس اگه رتبت برسه قبول ميشي اگر هم نه كه هيچي.

رهگذر13
1390,05,23, ساعت : 12:19
نمي تونم كاملا خيالت رو راحت كنم اما ميتونم اينو بگم كه به حرف يه آدمي مثل پوردستمال چي كه مياد توي تلويزيون و براي كل ايران حرف ميزنه بيشتر از هر كسي مي توني اعتماد كني و اون دقيقا گفت تا آخرين انتخاب رو چك ميكنن براي هر كسي بعد ميرن سراغ نفر بعدي. مي توني حتي همين الان برنامه رو تو سايت گزينه دو ببيني . هنوز اونجاست. هرگز هم من نشنيدم بكه انتخاباتون كم نباشه!! شانستوت مياد پايين
خيلي ها ميگن يه نفر با رتبه فلان قبول شد ولي يه نفر ديگه قبول نشد و اين حرفا ولي سازمان سنجش هزار تا معيار رو در نظر ميگيره كه اون آدمايي كه اين حرفا رو ميزنن در نظر نميگيرن و بعد به نظرشون انتخاب رشته تصادفي مياد.
به هر حال بازم ميگم نمي تونم صد در صد بهت اميدواري بدم ولي اينكه 20 تا انتخاب كردي يا 100 هيچ جا نشنيدم فرقي داشته باشه قاعدتا سازمان تا انتخاب آخر شما رو چك ميكنه بعد ميره سر نفر بعد حالا چه شما 100 تا انتخاب داشته باشي چه 5 تا

و شما كه فقط مي خواي تو شهر خودت بموني ديگه راه ديگه اي نداري دليلي نداره 100 جا رو انتخاب كني!! و احتمالا حدس ميزنم با توجه به تعداد انتخابات يه رشته هاي خاصي رو هم فقط مي خواي اين خيلي فرق ميكنه با يه آدمي كه مي خواد هر جايي يا تو هر رشته اي قبول بشه. پس خيلي سادس اگه رتبت برسه قبول ميشي اگر هم نه كه هيچي.

البته به این سادگی هم نیس...
ولی خب تقریبا درسته...

آلتینا
1390,05,23, ساعت : 12:35
بچه ها به نظرتون وقتی تو بعضی رشته ها تفکیک جنسیتی می کنند شانس قبولی تو اون رشته کم میشه یا نه ؟

gypsy
1390,05,23, ساعت : 12:57
بچه ها به نظرتون وقتی تو بعضی رشته ها تفکیک جنسیتی می کنند شانس قبولی تو اون رشته کم میشه یا نه ؟

فرقی نمی کنه، فقط تفکیک جنسیتی هست! و ظرفیت ثابت، اگر تک جنسیتی بشه فرق می کنه، مثلا یک دانشگاه بیاد رشته ای که تو هر دو جنسیت میگرفته فقط مرد یا فقط زن می گیره

رهگذر13
1390,05,23, ساعت : 13:36
__________________________________________________ ____________________________-

بستگی داره ظرفیت تغییر کنه یا نه...
اگه ثابت بمونه مسلما شانس قبولی زیاد میشه..(به قول دوستمون تک جنسیتی...)

lireza@
1390,05,24, ساعت : 04:12
ممنون از همه ی دوستان

دلم برای این بخش و بحثایی که داشتیم تنگ میشه:-2-39-:...امیدوارم صحبتایی که شد و مشاوره هایی که ما دادیم مفید واقع بشه

هر بحث مشاوره ای دیگه ای اگه داشتین به پروفایل من مراجعه کنین

1990- JupiteR
1390,05,24, ساعت : 05:33
خب انتخاب رشته تمدید شد و چون من کلا دقیقه 90 هستم گذاشتم فردا
یه دلیل دیگه هم داره
مگه شماها نگفتین رتبه در سهمیه مهمه؟؟:-119-: :-2-39-:
من رفتم پیش مشاوره گفت زرشک .از روی رتبه کشوری بدون سهمیه برام انتخاب رشته کرد.
من انسانی شرکت کردم 5671 ( رتبه در سهمیه ) گفت فقط غیر انتقاعی و پیام نور قبول میشی .:-2-30-::-2-30-:
حالا مجبورم رشته قبلیم رو بخونم .:-2-30-: مگه این که برای سال دیگه امتحان بدم:-2-28-:

رهگذر13
1390,05,24, ساعت : 14:55
خب انتخاب رشته تمدید شد و چون من کلا دقیقه 90 هستم گذاشتم فردا
یه دلیل دیگه هم داره
مگه شماها نگفتین رتبه در سهمیه مهمه؟؟:-119-: :-2-39-:
من رفتم پیش مشاوره گفت زرشک .از روی رتبه کشوری بدون سهمیه برام انتخاب رشته کرد.
من انسانی شرکت کردم 5671 ( رتبه در سهمیه ) گفت فقط غیر انتقاعی و پیام نور قبول میشی .:-2-30-::-2-30-:
حالا مجبورم رشته قبلیم رو بخونم .:-2-30-: مگه این که برای سال دیگه امتحان بدم:-2-28-:

مشاورتون خیلی گاگول تشریف داشتن...:-2-43-:
باید جای معتبر بری...
باورتون میشه همسایه ما رفته انتخاب رشته طرف گفته فناوری اطلاعات با it فرق داره...:-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-::-2-06-:

آخ جون تمدید شد...
دقیقه 90 ایا بجنبید بابا........:-2-16-:

الهه باران
1390,05,24, ساعت : 16:40
منم هنوز اتنخاب رشته نکردم
فکر کنم از دقیقه نود هم یهچیزی اون ور ترم:-2-06-:

رهگذر13
1390,05,24, ساعت : 16:50
منم هنوز اتنخاب رشته نکردم
فکر کنم از دقیقه نود هم یهچیزی اون ور ترم:-2-06-:

میخوای بذار شهریور بعد از اعلام نتایج....:-2-42-::-2-16-:

# NEGAR #
1390,05,24, ساعت : 17:20
يعني هيچ كي جواب نمي ده ؟
اين چهارمين باره كه مي پرسم
عروس خانوم هم بود تا حالا جواب مي داد :

راهنمايي ام مي كنيد ؟
اگر بزنم چي مي شه ؟

آلتینا
1390,05,24, ساعت : 17:27
من هنوز انتخاب رشته نکردم به نظرتون صنایع بهتره یا کامپیوتر ؟

# NEGAR #
1390,05,24, ساعت : 22:31
من هنوز انتخاب رشته نکردم به نظرتون صنایع بهتره یا کامپیوتر ؟
صنايع روزياد اطلاع ندارم .
اما خودم كامپيوترم اگر برنامه نويسي يا سخت افزار دوست داري بيا چون بقيه چيز هاي كامپيوتر مثل كارهاي گرافيكي تو دانشگاه خبري نيست يا اگر باشه خيلي اندكه .
بعد اگر اون دو گزينه رو دوست نداري بهتره از كامپيوتر هرچي دوست داري خودت بري ياد بگيري .