PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انتخاب رشته دبیرستان

*مهسان*
2011,05,31, ساعت : 08:57 PM
من سال اولی هستم و هنوز هیچ تصمیمی برای انتخاب رشته نگرفتم راهنماییم کنید

~NIKA~
2011,05,31, ساعت : 09:00 PM
خب بگو به چی علاقه داری
من میگم برو ریاضی به 100 تا دلیل که بعدا یکی یکی بهت میگم

Star-crossed
2011,05,31, ساعت : 09:01 PM
تروخدا انساني نيا..........من پشيمونم.....:-2-30-:
اي كاش جاي تو بودم...

*dorsa*
2011,05,31, ساعت : 09:02 PM
اگه نظر من رو میخوای و هنوز هم تصمیمی برای رشته ی دانشگاهی ات نگرفتی، بهتره بری ریاضی...
چون اونوقت حتی اگر نظرت تغییر کنه و بخوای بری یکی از رشته های تجربی رو توی دانشگاه بخونی هیچ چیز رو از دست ندادی
اما اگه بری تجربی دیگه نمیتونی بری رشته های مهندسی رو بخونی:-2-38-:

sollmaz
2011,05,31, ساعت : 09:02 PM
همین جوری که نمیشه گفت ،باید وضعیت درسیت مشخص باشه...اما به نظر منم رشته ی ریاضی کاملترینه.

samira-76
2011,05,31, ساعت : 09:04 PM
به نظر من انسانی خیلی خوبه
چون واسه دانشگاه رشته های متعددی داره

Veni
2011,05,31, ساعت : 09:14 PM
بيا تجربي:-2-38-:

mahdieh67
2011,05,31, ساعت : 09:15 PM
اولا تو انتخاب اسم تاپیک دقت کنین!
بعدش شما نگفتین تو انتخاب رشته ارشد؛ کارشناسی، دبیرستان؟! چون گفتین سال اولمه پرسیدم !

samane7
2011,05,31, ساعت : 09:17 PM
تاپیک به بخش مناسب منتقل شد و ویرایش شد.

asemane nili
2011,05,31, ساعت : 09:27 PM
عزیزم مهمترین چیز علاقه ی خودته تو ممکنه حتی بری هنرستان و یه آدم خیلی موفق بشی ولی اگه بری ریاضی این طور نباشه
مثلا خود من عاشق ریاضی و فیزیکم بودم رفتم ریاضی الان که پیشم میگم کاش رفته بودم انسانی چون به رشته های حقوق و فلسفه و ادبیات خیلی علاقه دارم البته میخوام معماری بخونم و بعدا دوباره کنکور بدم یا 2 رشته ای کنم
تو میتونی بری ریاضی اگه خوشت نیومد عوضش کنی ولی اگه بری تجربی یا رشته های دیگه دیگه سخته که برگردی به یه رشتهی دیگه

eglantine-m96
2011,05,31, ساعت : 09:37 PM
اول بشين مشخص كن كه به چه شغلي يا درسي علاقه داري
خيلي كمك ميكنه
بعدش سطح نمره هاتو در نظر بگير
منم همين مشكل رو دارم

mohsen70
2011,05,31, ساعت : 09:45 PM
منم بگم؟؟؟
ببین اگه ریاضی و فیزیکت در حد المپیک خوبه حتما برو ریاضی.اگه ریاضیت خوب نیست نرو چون کم میاری...البته نمیخوام بترسونمتا ولی این یه نصیحت برادرانه بود.
اگه پسر بودی میگفتم برو فنی...

p_f_p
2011,05,31, ساعت : 09:54 PM
منم خودم شرایط تو رو دارم

موندم چی برم

از کارای عملی خیلی خوشم میاد
و
از حفظیجات متنفرم

مجبورم برم ریاضی
ولی عاشق کامپیوترم

*مهسان*
2011,05,31, ساعت : 10:13 PM
سال اول دبیرستان هستم
به رشته علوم تجربی علاقه دارم اما...
راستش دوستام میگن با این روحیه نمیتونم تو این رشته موفق شم
دیگران فکر میکنن بهتره یه ارایشگر بشم:-2-43-:

ریاضیم تعریفی نداره:-2-30-:

تهمتن
2011,05,31, ساعت : 10:18 PM
هرچی دوست داری بخون چون وقتی یک چیزی رو دوست داشته باشه حتما براش تلاش میکنه ولی اگه نه زود ازش خسته میشه
ولی اگه به چیز خاصی علاقه نداری برو ریاضی چون رشته ریاضی یا تجربی چون اگه رتبه خیلی بدیم بیاری و تلاش زیادی نکنی باز یک چیزی قبول میشی و حتی میتونی رشته های مدیریت هم بخونی
اما اگه به چیز خاصی علاقه داری حتما برو دنبال همون
امیدوارم موفق بشی

آبجی نیلوفر
2011,06,11, ساعت : 07:44 PM
من خودم اولم
به هیچی علاقه ندارم
نمراتم و در کل اطمینان صد در صد دارم که معدل امسالم بالاتر از 19 هستش
و اگر هم نسبت بگیریم ریاضی و فیزیکم از زیست و این دو تا از ادبیات بهتره!
و به همون اندازه که نسبت به درس ها بی علاقه هستم
از ادبیات بدم میاد!
ولی روانشناسی دوس دارم
ممکنه بگین از تجربی برو
ولی به نظرتون ارزش داره فقط به خاطر روانشاسی این همه درس های تجربی رو بخونم؟
به قول کتاب مطالعاتمون هم خویشتن پندارم دنبال یه سری کار های هیجان داره نه صامت و ساکت!
پس میمونه رشته های فنی که به هیچ کدوم علاخه ندارم
از طرفی هم (کسی از آینده خبر نداره) ممکنه در آینده احتیاج به پول داشته باشم
نمی خوام چیزی رو بخونمکه بعدا فقط حاصل تلاشم یه مدرک قاب شده به دیوار باشه!
کلا یه جورایی دارم به چیزی فکر می کنم که خانواده پرتم بکنن بیرون : ترک تحصیل

اینا رو گفتم که بدونی بیچاره تر از تو هم وجود داره و درضمن راه حل خوبی هم ارائه دادم! :-2-40-:

Change
2011,06,11, ساعت : 07:55 PM
یه نصیحت ، رشته ای رو برو که فردا توش نمونی ! مشناسم ادمایی رو که اصلا از
رشته ای که انتخاب کردن راضی نیستن.

دیگه این که برو رشته ای که فردا خواستی کاری پیدا کنی حداقل یه جوری باشه که بازار کار براش فراهم باشه

حالا خود دانی ؟

Change
2011,06,11, ساعت : 08:03 PM
اگه علاقت به علوم تحریبه ، برو دنبال علاقت
اما رشته های فنی ( کامپیوتر ) بد نیست !

saghii
2011,06,11, ساعت : 08:04 PM
اولین شرط علاقس بعد وضعیت درسی
اگه می خوای بری ریاضی باید فیزیکو ریاضیت خوب باشه البته ریاضی رشته های متنوع تری تو دانشگاه داره
تجربی باید علاقت به زیست زیاد باشه چون حرف اولو تو این رشته می زنه ریاضیتم باید خوب باشه چون تجربی ریاضی فیزیکشم سخته رشته هاش زیاد متنوع نیستنو بیشتریاشون رتبه ی توپ می خوان ولی اگه می خوای بری تجربی اول برو ریاضی زیستو بعدا می تونی بخونی
انسانی علاقه ی بالا به حفظ کردن می خواد اگه این رشته رو می خوای اول برو تجروبی بعدا تغیر رشته بده
من خودم ابجیم اوله گفتم بره ریاضی

yekta71
2011,06,11, ساعت : 08:24 PM
سلام دوست من
منم دقیقا 4 ساله پیش توی موقعیت الانه تو بودم ته دلم میگفت تجربی ولی به خاطر حرفایه خانواده و دوستان رفتم ریاضی نه که الآن راضی نباشم نه ولی فک میکنم اگه میرفتم تجربی خیلی موفق تر بودم .
به همین خاطر میگم حتما در درجه اول علاقه معیار انتخابت قرار بده که بعدها افسوس نخوری.

paradise
2011,06,12, ساعت : 11:33 AM
[QUOTE=آبجی نیلوفر;2209446]من خودم اولم
به هیچی علاقه ندارم
نمراتم و در کل اطمینان صد در صد دارم که معدل امسالم بالاتر از 19 هستش
و اگر هم نسبت بگیریم ریاضی و فیزیکم از زیست و این دو تا از ادبیات بهتره!
و به همون اندازه که نسبت به درس ها بی علاقه هستم
از ادبیات بدم میاد!
ولی روانشناسی دوس دارم
ممکنه بگین از تجربی برو
ولی به نظرتون ارزش داره فقط به خاطر روانشاسی این همه درس های تجربی رو بخونم؟

عزیز روانشناسی یکی از رشته های انسانی هستش حتی توی سوم انسانی یکی از درسها روانشناسی هستش.فکر کنم منظور شما روان پزشکی هستش که مال تجربیه که اونم فکر کنم در مقاطع بالاتر امتحان میدن میرن:-2-38-:

fani black 212
2011,06,25, ساعت : 04:27 PM
خوب منم بگم ...
ریاضی :
1. اگه نمیدونی رشته مورد علاقت چیه
2. درسات خوبه مخصوصلا ریاضی . فیزیکت برو
تجربی :
1اگه از خون بدت میاد . چندشت میشه یا یه چیزی تو همین مایه ها مثلا از مرده چه حیوان چه انسان بدت میاد نرو این رشته چون هیچ چی هم که نشی ادامه هم نخوای بدی تو همون دبیرستان باید ته تهش یه قورباقه رو بریزی بیرون دوباره سر هم کنی (انگار تفنگه )
2. نیاز به اطلاعات عمومی بالاداره تو این رشته با فورمول سرو کار نداری افتادن یه برگ هزارتا دلیل ممکنه داشته باشه که تو باید حداقل نصف دلایل اصلیش رو بدونی
انسانی :
1. اگه حفظیاتت خوبه میتونی توش دووم بیاری
2.توجه داشته باش باید با کلی آرایه و جناس و هزار چیز دیگه سر و کازر داشته باشی
3.تحلیلت ( واسه درس جامعه شناسی .فلسفه و.... )باید خوب باشه
4. بیشتر رشته هایی که یه خانم میتونه انجام بده تو این رشته هست
فنی . کاردانش :
خوب رشته های فنی نمیدونم میدونی چیا هست یانه :سه تا شاخه داره فنی و داردانش که صنعت (نقشه کشی عمومی .ساخت و تولید . صنایع فلزی . مکانیک خود رو . تاسیسات .صنایع چوب و کاغذ . الکتروتکنیک . الکترونیک . صنایع شیمیایی . متالورژی . ساختمان . نقشه برداری .صنایع نساجی )دوم کشاورزی (امور دامی .امور زراعی وباغی . ماشین کشاورزی . صنایع غذایی ) سومی خدماته (گرافیک .طراحی ودوخت .نقشه کشی معماری .صنایع دستی .نقاشی .حسابداری بازرگانی .کودکیاری .کامپیوتر .تربیت بدنی .مدیریت خانواده )

خوب اینا یه کم علاقه و هنر و همچین یه خورده هم باید دستت تو کار باشه . واسه اون قسمت خدمات تو هر کدوم که بری عکاسی یاد میگیری . کار با کامپیوتر . بقیه رو چون دنبالش نبودم نمیدونم ولی رشته هایی که با دام و زراعت و این چیز ها کار داره تو شهر نمیتونی بری . تو این شاخه( فنی و کار دانش ) رشته های ریاضی زبان تجربی جزء درس های اصلی نیستند . اگه خواستی تعریف رشته های فنی رو بدونی یه پ خ واسم بفرست میگم بهت

خوب شاید واسه رشته های ریاضی تجربی و انسانی تحلیل های خودم خیلی چرت باشه اما تو فنی کار دانش ها چون دنبالش بودم چرت نگفتم

حالا اگه میشه به من کمک کنید ...

*ARAM*
2011,06,25, ساعت : 04:32 PM
منم میگم بیا ریاضی البته اگه ریاضیت خوبه
چون انسانی و تجربی بدرد نمی خورن
تو رشته ریاضی با رتبه مثلا 2000 میتونی رشته خوبی قبول بشی در صورتی که تو تجربی و انسانی 2000 یعنی هیچ!
بازم میگم باید ریایت خوب باشه
من الان خودم رشتم ریاضیه و خیلیم راضیم:-2-41-:

*shakiba*
2011,06,25, ساعت : 04:43 PM
ریاضی بهتره.تنوع رشته های دانشگاهیشم بیشتره.هم حفظ کردنی داره هم فهمیدنی.اگه یاد بگیری خیلی خیلی شیرینه.آیندت تامینه اگه تو این رشته پیشرفت کنی.من خودم ریاضیم و راضیم.(چه قافیه ای)در آینده هم میخوام مهندس عمران بشم:-2-35-:

farnaz-love
2011,06,25, ساعت : 04:44 PM
من دارم میرم چهارم
رشتمم ریاضیه
نمیگم رشته ی بدیه!خوبه مخصوصا اگه دوس داشته باشی!
ولی رشته های فنی حرفه ای(مخصوصا برای پسرا)خیلی مزیت داره!
سختی رشته ی ریاضی رو نداره
پیش یا همون چهارم نداره
کنکورش راحت تره
به خاطر کارهای عملی بازار کار بهتری داره
مگه دیگه آدم چندسال میتونه خوش بگذرونه
ریاضی همه ی وقت آدمو میگیره

اما اگه میخوای بری نظری ریاضی بهترین رشتس
دلایلمم همون دلایل آرامه

*مهسان*
2011,06,25, ساعت : 05:01 PM
خوب منم بگم ...
ریاضی :
1. اگه نمیدونی رشته مورد علاقت چیه
2. درسات خوبه مخصوصلا ریاضی . فیزیکت برو
تجربی :
1اگه از خون بدت میاد . چندشت میشه یا یه چیزی تو همین مایه ها مثلا از مرده چه حیوان چه انسان بدت میاد نرو این رشته چون هیچ چی هم که نشی ادامه هم نخوای بدی تو همون دبیرستان باید ته تهش یه قورباقه رو بریزی بیرون دوباره سر هم کنی (انگار تفنگه )
2. نیاز به اطلاعات عمومی بالاداره تو این رشته با فورمول سرو کار نداری افتادن یه برگ هزارتا دلیل ممکنه داشته باشه که تو باید حداقل نصف دلایل اصلیش رو بدونی
انسانی :
فنی . کاردانش :
خوب رشته های فنی نمیدونم میدونی چیا هست یانه :سه تا شاخه داره فنی و داردانش که صنعت (نقشه کشی عمومی .ساخت و تولید . صنایع فلزی . مکانیک خود رو . تاسیسات .صنایع چوب و کاغذ . الکتروتکنیک . الکترونیک . صنایع شیمیایی . متالورژی . ساختمان . نقشه برداری .صنایع نساجی )دوم کشاورزی (امور دامی .امور زراعی وباغی . ماشین کشاورزی . صنایع غذایی ) سومی خدماته (گرافیک .طراحی ودوخت .نقشه کشی معماری .صنایع دستی .نقاشی .حسابداری بازرگانی .کودکیاری .کامپیوتر .تربیت بدنی .مدیریت خانواده )

خوب اینا یه کم علاقه و هنر و همچین یه خورده هم باید دستت تو کار باشه . واسه اون قسمت خدمات تو هر کدوم که بری عکاسی یاد میگیری . کار با کامپیوتر . بقیه رو چون دنبالش نبودم نمیدونم ولی رشته هایی که با دام و زراعت و این چیز ها کار داره تو شهر نمیتونی بری . تو این شاخه( فنی و کار دانش ) رشته های ریاضی زبان تجربی جزء درس های اصلی نیستند . اگه خواستی تعریف رشته های فنی رو بدونی یه پ خ واسم بفرست میگم بهت

خوب شاید واسه رشته های ریاضی تجربی و انسانی تحلیل های خودم خیلی چرت باشه اما تو فنی کار دانش ها چون دنبالش بودم چرت نگفتم

حالا اگه میشه به من کمک کنید ...

اولا ممنون از راهنماییتون:-2-40-:بگید مشکلتون چیه شاید بتونم کمکتون کنم

منم میگم بیا ریاضی البته اگه ریاضیت خوبه
چون انسانی و تجربی بدرد نمی خورن
تو رشته ریاضی با رتبه مثلا 2000 میتونی رشته خوبی قبول بشی در صورتی که تو تجربی و انسانی 2000 یعنی هیچ!
بازم میگم باید ریایت خوب باشه
من الان خودم رشتم ریاضیه و خیلیم راضیم:-2-41-:

امیدوارم موفق باشی عزیزم :-2-40-:ولی من به فیزیک علاقه ندارم...اه احتمالا میرم تجربی
امیدوارم از انتخابم پشیمون نشم:-2-41-:

zb7373
2011,06,25, ساعت : 06:58 PM
بستگی به این داره که دیوونه ی زیست باشی یا نه.اگه خیلی زیست دوست داری برو تجربی پشیمون نمیشی.:-2-37-:
ولی اگه زیستو دوست نداری یا نسبت بهش بی تفاوتی بیا ریاضی.ریاضی سال دومش به نسبت آسونتراز تجربیه ولی سال سوم و چهارمش خیلی سخت تره.اگه بیای ریاضی تنوع رشته برا دانشگاه بیشتره و شغلشم بیشتره.
هرچند که من وقتی رفتم ریاضی به تنها چیزی که فکر نمی کردم آینده ی شغلیش بود.هنوزم فکر نمی کنم.:-2-38-:
اگرم حفظیاتت خیلی خوبه و می تونی جغرافی و اجتماعی رو تحمل کنی برو انسانی.:-2-38-:البته انسانی درسای خیلی خوبیم داره. شعر و تاریخ ادبیات و آرایه ادبی و تاریخ و فلسفه که فکر کنم همه این درسارو دوست داشته باشن ولی درسای به دردنخورشم زیاده:-2-37-:

spider week
2011,06,25, ساعت : 07:16 PM
برو تجربی......

پشیمون نمیشیاااااااااااا

MICROOOB
2011,06,25, ساعت : 08:24 PM
هـــه...حالا من هم دیوونه ریاضیو فیـــزیکم و درســمم خوبه..
هـــم زیست و شیـــمیم خیلی قویه:-2-41-:
مونــده بودم برم ریاضی یا تجربی..اما بنا دارم برم ریاضی

MICROOOB
2011,06,25, ساعت : 08:34 PM
آهـــان...اینم باید بهت بگم که اگه واقعا ریاضی رو دوست نداری و یا خودت پیگیرش نمیشی جوری که هی دنبالشو بگیری،ریاضی نرو..چون واقعا حسابان ریاضی3 و کلا ریاضی3خیلی سنگینـــه...مخصوصا با ویرایش جدید حسابان
ولی تجربی 2یکم سنگین میشه اما از اونور توی تجربی3خیلی سبک تری...!باید استعداد ها و اون آینده شغلیم درنظر بگیری..
از نظر من تو کشور ما واسه دخترا رشته تجربی خیلی مناسب تره شغلاش تا ریاضی..چون ریاضی خیلی کارای عملی سخت و اینجور چیزا داره و حتی اگه خودتم بخوای و کارتم خوب باشه،جامعه سخت قبولت میکنه..
اما اگه ام بری تجربی،الان خیلی دکتر بیکار هس که از اجبار اعزام شدن به مناطق محروم..یعنی احتمال کار تو تهران یا شهرای بزرگش خیلی کمه چون داوطلب زیاد داره

Pari.GH
2011,06,25, ساعت : 08:42 PM
من كه به نظرم هنر از همه چيز بهتره . ولي اگه دوست نداري و استعداد نداري بهتره بري رياضي يا اگه خيلي حوصله ي درس داري برو تجربي . به هر حال هر رشته اي ميري موفق باشي.

-Hamila-
2011,06,25, ساعت : 08:55 PM
انسانی :

مخم ســــــــوت كشيد تا دبيرستانو تموم كردم.:-2-22-:
منم تو اين موقعيت بودم.از يه طرف ادبيات و روانشناسي دوست داشتم،از يه طرف رياضي و فيزيك!
بشين خوب فكراتو بكن.اول علاقه!

pardisa 1
2011,06,25, ساعت : 09:00 PM
بابا من می خوام ریاضی بخونم بعد معماری وعمران اما می گن بعد خوندن بازار کار نداره کارش مردونست بعد می خوام برم تجربی دندانپذشکی چون پول پارو می کنند اما رشته ای که دوست داشته باشم هنوز نیست البته مهری که مدرسه ها باز شه می رم اول دبیرستان اما نگرانم

بابا نگو من استرس گرفتم برای سال دیگه

farnaz-love
2011,06,25, ساعت : 11:43 PM
بابا من می خوام ریاضی بخونم بعد معماری وعمران اما می گن بعد خوندن بازار کار نداره کارش مردونست بعد می خوام برم تجربی دندانپذشکی چون پول پارو می کنند اما رشته ای که دوست داشته باشم هنوز نیست البته مهری که مدرسه ها باز شه می رم اول دبیرستان اما نگرانم

بابا نگو من استرس گرفتم برای سال دیگه
هرکس تو کارش بهترین باشه تا ابد کار دنبالشه!
حسابان اصلا و ابدا درس سنگینی نیست!
بی نهایت شیرینه...

shirin 16
2011,06,26, ساعت : 03:01 PM
khob age hafeze khobi dari ensani behtarin reshte vase toe

شبنم
2011,06,26, ساعت : 05:59 PM
khob age hafeze khobi dari ensani behtarin reshte vase toe

فارسی تایپ کنید

همه پستهاتون رو ویرایش کنید لطفا

*مهسان*
2011,06,26, ساعت : 08:52 PM
هـــه...حالا من هم دیوونه ریاضیو فیـــزیکم و درســمم خوبه..
هـــم زیست و شیـــمیم خیلی قویه:-2-41-:
مونــده بودم برم ریاضی یا تجربی..اما بنا دارم برم ریاضی

موفق باشی
ممنون از نظراتت:-2-40-:

.Anahit.
2011,06,26, ساعت : 09:46 PM
به نظر من علاقه و استعداد مهمترین ملاک انتخاب رشته ست ! منم الان اولم تمومیده و میخوام برم رشته ریاضی !
اینطور که مشاورا میگن:
دیپلم گرفتن تو ریاضی از بقیه رشته ها کمی سخت تره ..
درصد قبولی دانشگاه ریاضی ها خیلی بیشتره ! (پذیرش دانشگاه برای رشته های دیگه کمتره، برا همین اونایی که عالین تو دانشگاه خوب قبول میشن، ولی ریاضی شده دانشگاه پیام نور، ولی یه مهندسی قبول میشی!)
فقط تاپ های هر کلاس بگه برن تجربی موفق میشن! چون تجربی نیاز به درس خوندن زیاد داره!
نظر من: اگه به ریاضی علاقه داری و استعدادت تو ریاضی بیشتره، بری ریاضی عاقلانه تره!

*naghme*
2011,06,26, ساعت : 09:58 PM
به نظر شماها اگه من برم تجربی بازار کار داره یا نه؟؟؟معیار من بیشتر شغله!!

.Anahit.
2011,06,26, ساعت : 10:49 PM
به نظر شماها اگه من برم تجربی بازار کار داره یا نه؟؟؟معیار من بیشتر شغله!!

خب تجربی تو ایران پزشکیش بازار خوبی داره! اونم که فقط باید 7 سال بخونی تا عمومی بشی!! بعد تخصص و اینا !! خیلی طولانیه !! تازه اگه خیلی درس خون باشی میتونی پزشکی قبول شی !! رشته هایی مثل گرافیک از همون دبیرستان میتونی کار کنی !! با هنرایی که یاد میگیری !! ولی مهندسی که بخونی هم مدرک داری هم ایشالا شغل پیدا میشه :-2-40-:

ParMoun
2011,06,26, ساعت : 10:54 PM
مهم علاقه خودته

ولی اولین گزینه رو ریاضی نذار

elmiraa_20
2011,06,26, ساعت : 11:02 PM
اره ریاضی بهتره میتونی مهماندا هواپیما بشی خیلی شغل خوبیه دختر دایی منم واسه همین رفت ریاضی

ابی دریا
2011,06,26, ساعت : 11:10 PM
ببين دوست گلم من خودم موقع انتخاب رشته خيلي گير كردم_اما چون از حفظيجات خوشم نميومد و از زيست هم بدم ميومد رفتم رياضي_البته اينو هم بگم كه از رياضي بدم نمياد ولي خوب عاشقشم نيستم اما چون اطرافيانم ميگفتن اينده داره و خودم هم همين رو دوست داشتم رفتم رياضي_يادت باشه علاقه مهمترين و بهترين ملاكه_اگه بخواي بياي رياضي بايد خوب فكر كني چون سال دوم خوش ميگذره ولي ممكنه تو سال سوم از رياضي بدت بياد_بازم ميگم بستگي به خودت داره_اگه واقعا توانايي داري بيا رياضي چون رشته خوبيه_رفتن به تجربي انگيزه و علاقه زياد ميخواد چون ممكن نيست كه حتما پزشكي قبول شي و اينطور كه من شنيدم تو دانشگاه هم سخت ميتوني رشته مورد علاقه تو قبول شي

anderes141
2011,06,27, ساعت : 12:34 AM
ببین فقط علاقه!!!!کارنداشته باش عمه چی میگه،دایی چی میگه،عموچی مگه!!!اون چیزی بروکه عشقت میکشه میدونی چرا؟چون دیگه نبایدپشیمون بشی یعنی راهی برای پشیمونی نیست. اگه انسانی دوست داری بروانسانی اتفاقا خیلی رشته های خوبی داره!!!باتجربی زیادموافق نیستم،البته اگه علاقه داری یک لحظه تردید نکن!!! واماریاضی ببین پیش خودت بشین فکرکن ببین به ریاضی علاقه داری یانه؟؟؟درموردعلاقه خودت بهترمیتونی تصمیم بگیری!!!برای ریاضی بایید زحمت بکشی!!!!هزینه کنی،اموزشگاه بری و............. ببخشید خیلی حرف زدم

**sevdayi **
2011,06,27, ساعت : 01:36 AM
من نمي دونم چرا توي جامعه ي ما رشته ي انساني رو بد ميدونن؟؟ يعني چي كه درساش به درد نخوره يا اگه راضي نيستي چرا به ديگران ميگي خوب نيس؟ يا اينكه چرا فك مي كنين آينده نداره؟؟ كمترين اولويت الان توي ايران انساني ها هستن در حالي كه توي آمريكا بيشترين اولويت كه زياد هم خواستار داره انسانيه :-2-15-: واقعا واسه طرز فكرتون متاسفم كه فقط رياضي و تجربي رو پيشنهاد مي كنين ، چون من خودم توي مدرسه ي نمونه دولتي درس مي خوندم و نمراتم هم خوب بود ولي از فيزيك بدم ميومد و عاشق تك تك درساي انساني بودم :-2-41-:خيلي درساش خوبه به خدا ، من به خاطر رشته ام تو روي مادرم ايستادم و مدرسه مو عوض كردم ، چون نمونه ها پارسال انساني نداشتن و توي كل تبريز فقط نمونه ي فرهنگ بود كه خيلي خيلي دور بوديم و نرفتم و از شانس بدِ من امسال واسه اون مدرسه مون انساني اومده ، الان عاشق رشته امم و واقعا خوشحالم كه توي اولين انتخاب زندگيم ، تونستم هرچند با سختي و دوري از دوستام و عوض كردن مدرسه ام و حرف و حديث هاي فاميلا و مخصوصا خاله هام كه داغونم مي كرد ، اين رشته رو برداشتم و شاگرد اول كلاسمون و شاگرد دوم مدرسه شدم :-2-38-: خواهش مي كنم حتي به هنر هم فك كن ، تو اين اولين انتخابته كه مشخص ميشه چند مرده حلاجي ... در ضمن انساني از بهترين آينده ي شغلي هم برخورداره ، توي كنكور هم اكثرا به رشته ي دلخواهت به دليل كم بودن رقيب هات مي رسي :-2-40-:كاملا فك كن و اول استعدادتو و بعد هم علاقه و آينده شغليت هم بسنج :-2-40-: اميدوارم موفق بشي ...

*naghme*
2011,06,27, ساعت : 01:52 AM
از راهنمایی همه ی دوستای خوبم ممنون ...من خودم رشته نقشه کشی رو خیلی دوست دارم...خیلی.اما امسال ریاضیم تعریفی نداشت....برا همین میخواستم برم تجربی اما از اینده ی شغلی و درصد قبولی اطمینان ندارم.
حالا با این حساب میتونم فقط با علاقه ریاضی بخونم..؟.:-2-40-:

*naghme*
2011,06,27, ساعت : 02:01 AM
من نمي دونم چرا توي جامعه ي ما رشته ي انساني رو بد ميدونن؟؟ يعني چي كه درساش به درد نخوره يا اگه راضي نيستي چرا به ديگران ميگي خوب نيس؟ يا اينكه چرا فك مي كنين آينده نداره؟؟ كمترين اولويت الان توي ايران انساني ها هستن در حالي كه توي آمريكا بيشترين اولويت كه زياد هم خواستار داره انسانيه :-2-15-: واقعا واسه طرز فكرتون متاسفم كه فقط رياضي و تجربي رو پيشنهاد مي كنين ، چون من خودم توي مدرسه ي نمونه دولتي درس مي خوندم و نمراتم هم خوب بود ولي از فيزيك بدم ميومد و عاشق تك تك درساي انساني بودم :-2-41-:خيلي درساش خوبه به خدا ، من به خاطر رشته ام تو روي مادرم ايستادم و مدرسه مو عوض كردم ، چون نمونه ها پارسال انساني نداشتن و توي كل تبريز فقط نمونه ي فرهنگ بود كه خيلي خيلي دور بوديم و نرفتم و از شانس بدِ من امسال واسه اون مدرسه مون انساني اومده ، الان عاشق رشته امم و واقعا خوشحالم كه توي اولين انتخاب زندگيم ، تونستم هرچند با سختي و دوري از دوستام و عوض كردن مدرسه ام و حرف و حديث هاي فاميلا و مخصوصا خاله هام كه داغونم مي كرد ، اين رشته رو برداشتم و شاگرد اول كلاسمون و شاگرد دوم مدرسه شدم :-2-38-: خواهش مي كنم حتي به هنر هم فك كن ، تو اين اولين انتخابته كه مشخص ميشه چند مرده حلاجي ... در ضمن انساني از بهترين آينده ي شغلي هم برخورداره ، توي كنكور هم اكثرا به رشته ي دلخواهت به دليل كم بودن رقيب هات مي رسي :-2-40-:كاملا فك كن و اول استعدادتو و بعد هم علاقه و آينده شغليت هم بسنج :-2-40-: اميدوارم موفق بشي ...

میدونم عزیزم...خواهر خودم هم انسانی مدیریت خوند و الان داره کارای شرکتش رو میکنه ...از رشتشم راضیه...منتها من به انسانی علاقه ندارم..:-2-40-:

κįД
2011,06,27, ساعت : 02:12 AM
من انسانی خوندم.
نیا انسانی.
ریاضی هم اشغاله یه مشت خر خونه عینکی میرن ریاضی آخرشم باید بری برق بخونی یا نفت:))!
کامپیوتر و حسابداری هم اشباع شدن دیگه!
باز تجربی بد نیست!
اگه میتونی آی تی ادامه بدی برو!
یا اگه دوست داری برو گرافیک.
اگه بیای انسانی فقط 1 رشته میتونه کمکت کنه در آینده اونم رشته مدیریت اجرایی هست که تازه اومده متقاضی کم داره و بازار کار زیاد!
من مدیریت صنعتی میخونم واسه دختر جماعت خوب نیست باقی رشته های انسانی هم چون قدیمی هست اشباع شدست!(مثل حقوق)

در کل اون رشته های رو که گفتم بری بهتره من دانشجو ام دارم میبینم چه رشته هایی خوبن و چیا بد!

.Anahit.
2011,06,27, ساعت : 02:13 AM

منم با حرفات موافقم ... راس میگی، تو کشوری مثل امریکا رشته های انسانی مثل مدیریت بیشترین طرفدار رو داره! فکر خیلی غلطی تو جامعه ما جا افتاده که تنبلا میرن انسانی! اتفاقا به نظر من نیاز به صرف وقت بیشتری داره! استعداد حفظ کردنی رو علاوه بر فهمیدنی میخواد!
در مورد هنر هم موافقم ... من الان ایشالا میرم ریاضی (از امسال) ، ولی اگه نمیرفتم ریاضی صد در صد میرفتم هنرستان گرافیک یا معماری میخوندم !! حرف هیچ کس هم برام مهم نبود !!
از نظر من رشته های انسانی و هنرستان با داشتن علاقه و استعداد لازم خیلی رشته های خوبین ! :-2-40-:

از راهنمایی همه ی دوستای خوبم ممنون ...من خودم رشته نقشه کشی رو خیلی دوست دارم...خیلی.اما امسال ریاضیم تعریفی نداشت....برا همین میخواستم برم تجربی اما از اینده ی شغلی و درصد قبولی اطمینان ندارم.
حالا با این حساب میتونم فقط با علاقه ریاضی بخونم..؟.:-2-40-:

امسال ریاضی رو نخوندی یا نتونستی بفهمی ؟؟ اگه نخوندی و بهش علاقه داری خب میتونی ضعفت رو برطرف کنی و با خیال راحت بری ریاضی :-2-40-:
یه سوال! ریاضی رو بیشتر دوست داری یا تجربی ؟؟؟

.Anahit.
2011,06,27, ساعت : 02:21 AM
ریاضی هم اشغاله یه مشت خر خونه عینکی میرن ریاضی آخرشم باید بری برق بخونی یا نفت:))!

دوست عزیز، اگه شما ریاضی دوست نداری دلیل نمیشه که به این رشته و کسایی که این رشته رو میخونن توهین کنی !
در ضمن اطلاعات شما خیلی ضعیفه !! تنوع رشته های ریاضی تو ایران خیلی بیشتر از بقیه رشته هاس !! به برق و نفت محدود نمیشه !! :-2-28-:

κįД
2011,06,27, ساعت : 02:27 AM
دوست عزیز، اگه شما ریاضی دوست نداری دلیل نمیشه که به این رشته و کسایی که این رشته رو میخونن توهین کنی !
در ضمن اطلاعات شما خیلی ضعیفه !! تنوع رشته های ریاضی تو ایران خیلی بیشتر از بقیه رشته هاس !! به برق و نفت محدود نمیشه !! :-2-28-:
چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است!:-2-06-:
آها به برق و نفت محدود نمیشه آره خوب برق چندین شاخه داره نفت چندین شاخه داره! برق قدرت برق الکترونیکو.....!
نفت حفاری نفت بهره برداری و........
کلا نه اینکه علاقه نداشته باشم قصد من راهنماییه دارم میبینم اونایی که ریاضی میخونن آخرش چی میشن!
کلا این رشته واسه دختر جماعت خوب نیست!
تجربی مناسب تر از ریاضیه!
در ضمن شما که حرف از تنوع میزنی انسانی که آخر تنوعِ میتونستم بگم بیاد انسانی!!

.Anahit.
2011,06,27, ساعت : 02:41 AM
آها به برق و نفت محدود نمیشه آره خوب برق چندین شاخه داره نفت چندین شاخه داره! برق قدرت برق الکترونیکو.....!
کلا نه اینکه علاقه نداشته باشم قصد من راهنماییه دارم میبینم اونایی که ریاضی میخونن آخرش چی میشن!
در ضمن شما که حرف از تنوع میزنی انسانی که آخر تنوعِ میتونستم بگم بیاد انسانی!!

ما که داریم این همه بچه های ریاضی رو میبینیم !!! :-2-26-:
خب باشه !! ممنون از راهنماییت !! حالا که شما میفرمایین لابد واسه دختر جماعت خوب نیست !!!! :-2-06-:
من نقل قول کردم ولی نه برا کل کل !! برا اینکه شما تو کل پستت از هر رشته ای بد گفتی !! بچه ها این تاپیک و گذاشتن تا بقیه راهنمایی کنن نه این که بیان براشون آیه یأس بخونن !! :-2-28-:

MICROOOB
2011,06,27, ساعت : 02:43 AM
در ضمن شما که حرف از تنوع میزنی انسانی که آخر تنوعِ میتونستم بگم بیاد انسانی!!مهـــم علاقس..اون دوروریای شوما حتما با زور پدرو مادرشون و یا به امید اینده شغلی اومدن این رشته رو خونــدن..اما ریاضی دامنه شغلیش توی ایرانــما خیلی بیشتر از بقیه رشته هاس و محدود به دوتا زیر شاخه نمیشـــه..درباره مناسب نبودنش برای خانومـا قبول دارم حرفتونو اما نه همه رشتــه ها..چون چن تا زیر شاخش میشه کارها عملی و سخت ترینشم کار تو معدنــه،باعث میشه خیلیا از این رشته زده بشــن..همون رشته تجربیم واسه خانوما فقط 70درصد داوطلبا دختر هستن و واسه همینم کنکور تنگاتنگ تره و بعد از کلی کش مکش و تخصص،باید بره توی شهرستــان یا جایی کار کنه که واقعا از لحاظ پزشک توی فقر باشن،نه تهــران ما که...البته هر رشــته ای مشکل خودشو داره،یکی مثــه ریاضی،یکی مثه تجربی و ...ولی هرکسی که دنبال علاقش بــره،پشیمون نمیشه!

anderes141
2011,06,27, ساعت : 03:01 AM
من انسانی خوندم.
نیا انسانی.
باز تجربی بد نیست!
اگه بیای انسانی فقط 1 رشته میتونه کمکت کنه در آینده اونم رشته مدیریت اجرایی هست که تازه اومده متقاضی کم داره و بازار کار زیاد!
من مدیریت صنعتی میخونم واسه دختر جماعت خوب نیست باقی رشته های انسانی هم چون قدیمی هست اشباع شدست!(مثل حقوق)

در کل اون رشته های رو که گفتم بری بهتره من دانشجو ام دارم میبینم چه رشته هایی خوبن و چیا بد!

نتونستم خودموکنترل کنم ،،چرت محض میگی!!! همون خرخونای عینکی که میرن برق بخونن حقوق بدی ندارن،یکم تحقیق کن!!حسابداری اشباع شده؟؟عموی من بامدرک فوق دیپلم حسابداری رفت سرکار!!یعنی چی حقوق اشباع شده؟؟؟/فقط هرکی رفت ریاضی باید عینکی باشه؟؟؟/

κįД
2011,06,27, ساعت : 03:04 AM
مهـــم علاقس..اون دوروریای شوما حتما با زور پدرو مادرشون و یا به امید اینده شغلی اومدن این رشته رو خونــدن..اما ریاضی دامنه شغلیش توی ایرانــما خیلی بیشتر از بقیه رشته هاس و محدود به دوتا زیر شاخه نمیشـــه..درباره مناسب نبودنش برای خانومـا قبول دارم حرفتونو اما نه همه رشتــه ها..چون چن تا زیر شاخش میشه کارها عملی و سخت ترینشم کار تو معدنــه،باعث میشه خیلیا از این رشته زده بشــن..همون رشته تجربیم واسه خانوما فقط 70درصد داوطلبا دختر هستن و واسه همینم کنکور تنگاتنگ تره و بعد از کلی کش مکش و تخصص،باید بره توی شهرستــان یا جایی کار کنه که واقعا از لحاظ پزشک توی فقر باشن،نه تهــران ما که...البته هر رشــته ای مشکل خودشو داره،یکی مثــه ریاضی،یکی مثه تجربی و ...ولی هرکسی که دنبال علاقش بــره،پشیمون نمیشه!
اره واسه اینده شغلی هزینه میکنیم ماها!
شما میری دانشگاه واسه اینکه بار علمیت بره بالا!:-2-06-:
دامنه ی شغلی؟؟؟ توی ایران ما؟:-2-06-:
اخه یکم حرفات خنده داره من کی گفتم 2 تا زیر شاخه!!
مثال زدم گفتم این 2 رشته پرطفدارشه!!
اون کسی که به ریاضی علاقه داره بره ادامه هم بده نمیگم بده ولی ممکنه فردا بعد از گرفتن مدرکش کاری واسش نباشه اونوقت میاد پیش شما و میگه خوب دامنه شغلی رشته ریاضی توی ایران ما خیلی بیشتر از بقیه رشته ها بود ولی چرا اینجوری شد؟!!:-2-06-:
شما هم بهش میگی اره خب تو که به زور پدر مادر و به امید آینده شغلی نرفتی رفتی بار علمیت بره بالا!:-2-06-::-2-06-:
اگه قرار بر اینه که هر کسی تو هر رشته ای فارغ التحصیل شد بعد فرداش رفت سر کار اونم تو شهر خودش که ایران ما الان باید از نظر اقتصادی و بازار کار واسه جوانان رتبه 1 دنیا رو داشته باشه!:-2-06-:
والا چی بگم دیگه حاج خانوم برو ریاضی بهترین گذینه واسه ادامه تحصیل ریاضیه!:-2-41-:

MICROOOB
2011,06,27, ساعت : 03:04 AM
نتونستم خودموکنترل کنم ،،چرت محض میگی!!! همون خرخونای عینکی که میرن برق بخونن حقوق بدی ندارن،یکم تحقیق کن!!حسابداری اشباع شده؟؟عموی من بامدرک فوق دیپلم حسابداری رفت سرکار!!یعنی چی حقوق اشباع شده؟؟؟/فقط هرکی رفت ریاضی باید عینکی باشه؟؟؟/
اینجــا جای بحث و کل کل نیست و در ضمن باید بگــم که عقاید و نظرات همدیگه رو محترمانه انتقال بدین خواهشا..!
ایشون نظرشونو گفتن و من و دیگر دوستــان جواب دادیــم..شما ام اگه نظر غیر نظر ایشون دارین میتونین خیلی محترمانه بگین و به استارتر تاپیکم راهنــمایی بدین..فقط دقت کنید که به انحرافات کشیده نشید..
موفق باشید!

اره واسه اینده شغلی هزینه میکنیم ماها!
اخه یکم حرفات خنده داره من کی گفتم 2 تا زیر شاخه!!
مثال زدم گفتم این 2 رشته پرطفدارشه!!
اون کسی که به ریاضی علاقه داره بره ادامه هم بده نمیگم بده ولی ممکنه فردا بعد از گرفتن مدرکش کاری واسش نباشه اونوقت میاد پیش شما و میگه خوب دامنه شغلی رشته ریاضی توی ایران ما خیلی بیشتر از بقیه رشته ها بود ولی چرا اینجوری شد؟!!:-2-06-:
شما هم بهش میگی اره خب تو که به زور پدر مادر و به امید آینده شغلی نرفتی رفتی بار علمیت بره بالا!:-2-06-::-2-06-:
اگه قرار بر اینه که هر کسی تو هر رشته ای فارغ التحصیل شد بعد فرداش رفت سر کار اونم تو شهر خودش که ایران ما الان باید از نظر اقتصادی و بازار کار واسه جوانان رتبه 1 دنیا رو داشته باشه!:-2-06-:
والا چی بگم دیگه حاج خانوم برو ریاضی بهترین گذینه واسه ادامه تحصیل ریاضیه!:-2-41-:واقعــا انقد خنده داشت؟؟شمــا داری بحث و به بی راهه میکشــی..اگه خصومت خاصی با کسی داری،تو خصوصی حل کن..!بیشتر از اینم نبــاید انحراف بدی جناب

κįД
2011,06,27, ساعت : 03:09 AM
همه خر خونای عینکی پسرن نه دختر!! اینو من باب دختر خانومی که گفت چه رشته ای برم گفتم! نه واسه شما مهندس!:-2-31-:
عموت فک کنم باید الان یه 20 سال سابقه کار داشته باشه!:-2-41-:
یعنی اگه من نوعی رفتم حقوق خوندم بعد از فارغ التحصیلی باید برم دنبال کار ازاد آخه ماشالله اینقد فارغ التحصیل حقوق تو ملت ریخته که ما توشون گم میشیم!:-2-41-:

واقعــا انقد خنده داشت؟؟شمــا داری بحث و به بی راهه میکشــی..اگه خصومت خاصی با کسی داری،تو خصوصی حل کن..!بیشتر از اینم نبــاید انحراف بدی جناب
نه نه هیچ بی راهه ای نرفتیم!
قشنگ توضیح دادم واست فقط با کمی مزاح و شوخی که جو دوستانه باشه!:-2-41-:
و یه وقت فک نکنی که من پدر کشتگی دارم با کسی یا چیزی هیچ خصومتی با کسی ندارم!!!:-2-41-:

anderes141
2011,06,27, ساعت : 03:13 AM
اینجــا جای بحث و کل کل نیست و در ضمن باید بگــم که عقاید و نظرات همدیگه رو محترمانه انتقال بدین خواهشا..!
ایشون نظرشونو گفتن و من و دیگر دوستــان جواب دادیــم..شما ام اگه نظر غیر نظر ایشون دارین میتونین خیلی محترمانه بگین و به استارتر تاپیکم راهنــمایی بدین..فقط دقت کنید که به انحرافات کشیده نشید..
موفق باشید!
واقعــا انقد خنده داشت؟؟شمــا داری بحث و به بی راهه میکشــی..اگه خصومت خاصی با کسی داری،تو خصوصی حل کن..!بیشتر از اینم نبــاید انحراف بدی جناب

خرخونای عینکی نظرمحترمانه است؟فقط یک چیزبگم برم کسی که بلدنیست کلمه گزینه تایپ کنه ،میشه درمورد انتخاب رشته باهاش مشورت کرد؟؟؟حق باشما بود کمی تند رفتم ولی نتونستم خودمو کنترل کنم

MICROOOB
2011,06,27, ساعت : 03:14 AM
همه خر خونای عینکی پسرن نه دختر!! اینو من باب دختر خانومی که گفت چه رشته ای برم گفتم! نه واسه شما مهندس!:-2-31-:

نمیدونــم شما به اینا چی میگی..اما من میگم انحراف!

anderes141
2011,06,27, ساعت : 03:14 AM
یعنی اگه من نوعی رفتم حقوق خوندم بعد از فارغ التحصیلی باید برم دنبال کار ازاد آخه ماشالله اینقد فارغ التحصیل حقوق تو ملت ریخته که ما توشون گم میشیم!:-2-41-:
عموم متولد 64، 5ماه میشه رفته سرکار!!!اصلا مگه خرخون پسرودخترداره!!! بابا اصلا دخترها که بیشتردرس میخونن!!یکم تحقیق کن!!!درضمن میتونه ریاضی محض بخونه،،میتونه بره مهندسی محیط زیست،،،وخیلی دیگه که الان حضورذهن ندارم

κįД
2011,06,27, ساعت : 03:21 AM
عموم متولد 64، 5ماه میشه رفته سرکار!!!اصلا مگه خرخون پسرودخترداره!!! بابا اصلا دخترها که بیشتردرس میخونن!!یکم تحقیق کن!!!درضمن میتونه ریاضی محض بخونه،،میتونه بره مهندسی محیط زیست،،،وخیلی دیگه که الان حضورذهن ندارم
مشالله خوب تو انتظار داری اینی که الان 20 سالشم نشده 10 ساله دیگه میتونه بره سر کار؟ با فوق دیپلم!!!
نه والا پسر و دختر نداره خر خون خر خونه!!:-2-06-:
افرین ریاضی محل بعدشم میشه معلم البته بعد از 7-8 سال حق التدریس بودنش!
آره خوب ماشالله رشته مهندسی محیط زیست کاربرد زیادی تو مملکت ما داره راحت میتونه بره سر کار!:-2-41-:
من تعجب میکنم کاش یکی به من بگه خر خون مگه خر خونی بده!!:-2-06-:
رشته ریاضی رشته سختیه نسبت به بقیه رشته ها! واسه همین بیشتر باید سر تو کتاب باشه بعد چشما به مرور ضعیف میشن و نیاز به عینک دارن! خب به نظرت این عیبی داره!؟:-2-41-:

anderes141
2011,06,27, ساعت : 03:29 AM
مشالله خوب تو انتظار داری اینی که الان 20 سالشم نشده 10 ساله دیگه میتونه بره سر کار؟ با فوق دیپلم!!!
نه والا پسر و دختر نداره خر خون خر خونه!!:-2-06-:
افرین ریاضی محل بعدشم میشه معلم البته بعد از 7-8 سال حق التدریس بودنش!
آره خوب ماشالله رشته مهندسی محیط زیست کاربرد زیادی تو مملکت ما داره راحت میتونه بره سر کار!:-2-41-:
من تعجب میکنم کاش یکی به من بگه خر خون مگه خر خونی بده!!:-2-06-:
رشته ریاضی رشته سختیه نسبت به بقیه رشته ها! واسه همین بیشتر باید سر تو کتاب باشه بعد چشما به مرور ضعیف میشن و نیاز به عینک دارن! خب به نظرت این عیبی داره!؟:-2-41-:
بحث هاروباهم ادغام نکن!!!بحث این دخترخانم انتخاب رشته است ولی شما داری ازبدی اکثررشته ها میگی!!!!!درضمن هرکاری سختی های خودشوداره!!چشم ها به مرورضعیف میشن وبعد عینکی وبعد باید بری عمل کنی عمل باموفقیت انجام نمیشه،کورمیشی!!!پس هرکی بره رشته ریاضی کورمیشه!!!اقایون وخانوما اگه چشماتون میخواین نرین ریاضی!!!خوبه؟؟؟معلمی سخته،مهندسی سخته،،حقوق سخته،،ازنظرکاری میگم!:-2-40-:

κįД
2011,06,27, ساعت : 03:34 AM
بحث هاروباهم ادغام نکن!!!بحث این دخترخانم انتخاب رشته است ولی شما داری ازبدی اکثررشته ها میگی!!!!!درضمن هرکاری سختی های خودشوداره!!چشم ها به مرورضعیف میشن وبعد عینکی وبعد باید بری عمل کنی عمل باموفقیت انجام نمیشه،کورمیشی!!!پس هرکی بره رشته ریاضی کورمیشه!!!اقایون وخانوما اگه چشماتون میخواین نرین ریاضی!!!خوبه؟؟؟معلمی سخته،مهندسی سخته،،حقوق سخته،،ازنظرکاری میگم!:-2-40-:
نه سخت نیست!!
ولی میتونی تزمین(تضمین یکیش درسته دیگه:-2-06-:) کنی اگه این رشته ها رو ادامه بده فردا میتونه با مدرکش شغل پیدا کنه!؟؟
بابا تو جامعه ما بیکاری داره بیداد میکنه بعد تو داری میگی بره حقوق یا معلمی که دیگه اموزش و پرورش حتی تربیت معلمم نداره!!!!
میدونی جامعه آماری چیه؟
میانگین چیه؟
آمار و میانگین میگه اکثر اونایی که رشته هاشون ریاضی هست از عینک استفاده میکنن!
خیلیا هم هستن ریاضی میخونن از عینک استفاده نمیکنن!
تازه این دلیل نمیشه!
طرف رشتش انسانیه کتاب میخونه 300 صفحه اینم پس فردا عینک باید بزنه!
منظور من چیزیه که تو عرف جامعه هست که بچه های رشته های ریاضی از عینک استفاده میکنن!

elmiraa_20
2011,06,27, ساعت : 03:40 AM
این دوستمون همچین میگه بورو گرافیک که اینگار رشته گرافیک چه قدر اسونه. اصلا هم اسوننیس من خودم شده شبایی که تا صیح نخوبیدم و بدون یه لحظه چشم رو هم گذاشتن اماده شدم رفتم مدرسه اسنقدر که کارامون سنگین بود بازم ریاضی فرمول داره تجربی حفظ کردنیه انسانیم حفظ کردنیه ولی واقعا گرافیک یا هنر سخته . هنر باید کسی بره که علاقه داشته باشه اونم خیلی. من خودم 5 شنبه کنکور هنر دارم یه بخش هست به اسم درک عمومی هنر یعنی اینکه اطلاعات عمومی هیچ کتابی واسه این بخش وجود نداره به قدر این بخش سخته که از مهر تا حالا 10 تا انتشاراتی رو کتاب تستهای مختلفشو زدیم ولی بازم سوال کنکورای سال های پیش و میبینیم بلد نیستیم چون اطلاعاتن عمومیه پس تورو به خدا نگید هنر یا گرافیک اسونه . شما کنکور میدین تو یه مرحله یا قبولین یا نه ولی کنکوری های هنر وگرافیک اگه قبول بشن باید یه دور هم عملی کنکور بدم اگه اونو قبول نشن این یکی تستیه هم میپره. ببخشید زیاد حرف زدم ولی نخواستم حق مت هنری ها خورده بشه. دوسته من شما هم ببین به چی علاقه داری به حرف هیچ کس اهمیت نده مهم خودتی و اینکه با علاقه درستو ادامه بدی

κįД
2011,06,27, ساعت : 03:48 AM
والا ما نگتیم گرافیک آسونه!!:-2-41-:
گفتیم باز گرافیک بهتره اگه بخوای واسه آیندَت شغلی داشته باشی!
دوست من گرافیکه علاقه شدید هم به هنر داشته رفته خیلی ام راضیه!!
علاقه مهمه شاید شما علاقه نداشتی که واست سخته!
تازه من به این دوستمم میگم خواهر من اگه به ریاضی علاقه داری برو ریاضی برو رشته های ریاضی رو ادامه بده مهم علاقست!!
من خودم عاشق کامپیوتر بودم ولی اینقد گفتن خوب نیست برو انسانی شخصیت رشتش بالاتره که رفتیم انسانی الان موندم رفتم رشته مدیریت صنعتی(کارشناسی) همش دارم حسابداری میخونم و کلی درس چرت دیگه!
درحالی اگه الان کامپیوتر بودم واسه کارشناسی میخونم!
پس علاقه مهمه!!!

M&M_601
2011,06,27, ساعت : 03:57 AM
اول ار همه به علاقه ات بستگی داره و بعدم به رشته ای که میخوای تو دانشگاه بخونی.
اگه هنوز تصمیم نگرفتی دانشگاه چه رشته ایو میخوای بخونی برو ریاضی ( البت اگه علاقه داری ) من خودمم همین کارو کردم. اما اگه به رشته های هنرستان علاقه داری و تصمیمت قطعیه برو هنرستان چون در غیر این صورت وقتتو هدر دادی و بعدم پشیمون میشی.

ღ♥.U_and_Me.♥ღ
2011,06,27, ساعت : 04:08 AM
اصلي ترين شرطش علاقه است
من خيلي دوس داشتم برم هنرستان ولي با نظر بابام رفتم رياضي الانم پشيمون نيستم رياضي رو دوس دارم رشته هاي دانشگاهيشم زياده
اينم بدون هيچ رشته اي آسون نيست همه رشته ها سختي هاي خودشو داره يكي حفظي زياد داره يكي محاسبه
ولي اول علاقه خودتو در نظر بگير:-2-41-:
ايشالا موفق باشي دوست عزيز...............

elmiraa_20
2011,06,27, ساعت : 01:56 PM
نخیر من با علاقهی کامل رفتم این رشته هرچقدر هم که علاقه داشته باشی کار های عملیش خیلی سخته

eglantine-m96
2011,06,27, ساعت : 03:47 PM
واي منم گيجم
هر دقيقه يه سازي مي زنم
اصلا نمي دونم دارم چيكار مي كنم

فیلسوف کوچولو
2011,06,27, ساعت : 03:52 PM
بستگی داره به چی علاقه داری...
اگر حفظیاتت خوبه برو تجربی...اگر مثل من از زیست هیچی سرت نمی شه و قدرت تجزیه تحلیل مطالب رو داری،برو ریاضی...من ریاضی هستم و خیلی راضیم

*shadi joon*
2011,06,27, ساعت : 04:27 PM
اگه درست خیلی خوبه و از خون و این چزا بدت نمیاد تجربیو پیشنهادمیکنم.اگه نه ریاضیو پیشنهاد میکنم.اما اگه خودم بخام یکیو انتخاب کنم ریاضیه چون بازار کارش بیشتره و امکان قبولیش هم بیشتره.

"Dezire"
2011,06,27, ساعت : 04:35 PM
ببینم اگه پزشکی دوس داری برو تجربی
در غیر این صورت ریاضی بهترین انتخابه...البته اگه دوس داری
علاقه خیلی مهمه

polymehr
2011,06,27, ساعت : 04:38 PM
من خودم عشقه هنر بودم اما تجربی اسممو نوشتم اول سال به ریاضی تغییر دادم به 1001 دلیل که اکثر بشه ها گفتن...
ولی اگه واقعا یه هدف خاصی داری به حرف دلت گوش بده اما اگه همینجوری چون خوشت از یه رشته ای اومده به نظرم نرو مگه اینکه ریاضی بری...
موفق باشی گلی.:-2-40-:

ART!ST
2011,06,27, ساعت : 04:48 PM
دوست عزیزمن خودم رشته تجربی خیلی دوست داشتم رفتم تجربی
اگه علاقه داشته باشی رشته خیلی خوبیه به شرط اینکه طاقت خون ودل وروده دیدن داشته باشی هرچندهمه رشته های دانشگاهی این رشته به خون و...ربطی نداره ولی توکلاس خودمن وقتی داشتیم قلب وشش تشریح می کردیم یک سوم بچه های کلاس ازفاصله 6متری داشتن میدیدن اصلا از خون خوششون نمیومد
این موارد رو هم درنظرداشته باش
امیدوارم موفق باشی

elpachino
2011,06,27, ساعت : 04:59 PM
ببین کلا پسرا باید برن رشته ای که توش پول داره و علاقه دارن(پول 99% علاقه 1%)
دخترا باید برن رشته ای که بهش علاقه دارن و توش پول داره (99% علاقه 1% پول)
تو اگه دختری نمیخواد که خرج کسیو بدی
به نظر من برو اونی که بهش علاقه داری!
اگه از الان رشته مورد علاقتو پیدا کردی برو فنی
ولی اگه پیدا نکردی برو ریاضی
من خودم ریاضی رفتم و الان پشیمونم
چون سختی ای که من کشیدم بچه های فنی که الان کنار هم هستیم نکشیدنو اونا هم همون مهندسی میشن که منم میشم!

MICROOOB
2011,06,28, ساعت : 01:40 AM
چون سختی ای که من کشیدم بچه های فنی که الان کنار هم هستیم نکشیدنو اونا هم همون مهندسی میشن که منم میشم!
نــه دوسته عزیز..!اونـــا میشن کارشناس....
شوما میشی مهنـــدس....فرق فنی و ریاضی واسه مهندسیم همینه

ابی دریا
2011,06,28, ساعت : 01:44 AM
دوست عزيز اتفاقا كار درستو شما كردي كه رفتي رياضي اونايي كه از فني وارد ميشن تو درسايي مثل رياضي تو دانشگاه ميمونن و كم ميارن_يكي از فاميلامون رفت فني و پشيمونه كه چرا از رياضي وارد نشد

MICROOOB
2011,06,28, ساعت : 01:54 AM
دوست عزيز اتفاقا كار درستو شما كردي كه رفتي رياضي اونايي كه از فني وارد ميشن تو درسايي مثل رياضي تو دانشگاه ميمونن و كم ميارن_يكي از فاميلامون رفت فني و پشيمونه كه چرا از رياضي وارد نشد
بســتگی به رشته داره..مثلا واسه نقشه کشی ای که بنا اصلیش نقشه کشیه..کسی که از هنرستان میره چون از اول کارای عملیش بیشتر بوده اوضولا مهارتش بیشتره..اما کسی که از ریاضی رفته بیشتر تئوری کار کرده و قانون هارو یاد گرفته!

واران
2011,06,28, ساعت : 01:57 AM
اول که بستگی به علایق خودت داره باید یه راهنمایی میکردی مارو:-2-40-:

ولی رشته ریاضی خیلی خوبه و دامنه رشته های مربوطه اش هم خیلی وسیعه ولی پشتکار میخوادهاااااااااااااااا:-2-16-:

اگرم میخوای زودی بری سرکار رشته های فنی هنرستان هم خوبن:-2-37-:

*atiyeh*
2011,06,28, ساعت : 02:06 AM
من که خودم تجربی خیلی دوست دارم
حالا ببینیم چی میشه

*مهسان*
2011,06,30, ساعت : 11:36 AM
اره ریاضی بهتره میتونی مهماندا هواپیما بشی خیلی شغل خوبیه دختر دایی منم واسه همین رفت ریاضی

اتفاقا من عاشق این شغلم ولی نمیدونستم که از ریاضیه...:-2-31-:

من انسانی خوندم.
نیا انسانی.
باز تجربی بد نیست!

دوست عزیز از راهنماییتون ممنون ولی بهتره که اینجا به کسی یا رشته ی خاصی توهین نشه بازم ممنون

ELekTrA
2011,06,30, ساعت : 11:45 AM
اول همه كه علاقه حرف اولو ميزنه
از لحاظ رشته هاي دانشگاهي وآينده داربودن رياضي از همه رشته ها بهتره من اول دوست نداشتم برم رياضي به زورمامان بابا رفتم ولي الان عاشقش شدم ,سال اول مارا ميترسوندند كه رياضي سخته ولي اصلا سخت نبود يعني مثل بقيه رشته نا اگه خوب بخوني نمره هم مياري

*مهسان*
2011,06,30, ساعت : 11:46 AM

بچه ها لطفا به هم توهین نکنید و به نظرات هم احترام بذارید
شما هم سعی کنید خودتونو کنترل کنید دوست من

*مهسان*
2011,06,30, ساعت : 11:52 AM

نه نه هیچ بی راهه ای نرفتیم!
قشنگ توضیح دادم واست فقط با کمی مزاح و شوخی که جو دوستانه باشه!:-2-41-:
و یه وقت فک نکنی که من پدر کشتگی دارم با کسی یا چیزی هیچ خصومتی با کسی ندارم!!!:-2-41-:

دوست عزیز از اینکه قصد راهنمایی دارید ممنون اما لطفا توهین نکنید

*مهسان*
2011,06,30, ساعت : 12:09 PM
بچه ها از همتون بابت راهنمایی ها و نظراتتون بی نهایت ممنون:-2-40-:
راستش من دیروز رفتم مدر3 و رشتمو انتخاب کردم میرم تجربی
خواهش میکنم برام دعا کنید که از انتخابم پشیمون نشم:-2-41-:
بابت مسائلی هم که پیش اومد و جرو بحث بچه ها از همتون معذرت میخوام کاشکی اینجوری نمیشد
بازم ممنون از همتون

masoome sadat
2011,07,19, ساعت : 04:28 PM
اگر زیست رو دوست نداری فقط ریاضی و فیزیک و اینا دوست داری برو ریاضی
اما اگه زیست رو خیلی دوست داری حتی اگه ریاضی هم دوست داری برو تجربی چون تو تجربی همه ی اینا لازمه
در ضمن مشکل بچه های تجربی بیشتر با ریاضیه که در این صورت به نفعته

اگه هیچ کدوم رو دوست نداری برو انسانی البته اگه حفظیات برات راحته

کاش یکم بیشتر توضیح میدادی راع به علایقت!

موفق باشی عزیزم

yasi253
2011,07,19, ساعت : 04:48 PM
ببین عزیزم من الان پیش تجربی ام ... عاشق رشته ام هستم وقتی میخواستم انتخاب رشته کنم همه بهم میگفتن ریاضی ولی من علاقه رو درنظر گرفتم و مطمئنم تو ریاضی موفق نمی شدم ...
اول بهت بگم باید به زیست علاقه داشته باشی وگرنه اگه از سر اجبار و زور بخونی هیچی نمیفهمی
دوم اینکه سال دوم تجربی سخته باید زیست و شیمی و عمیق بخونی... و ممکنه وقتی ریاضی ها رو ببینی اعصابت داغون بشه آخه اونا سال زیاد سختی ندارن ولی در عوض سومشون داغونه... نمی ترسونمت ولی اونچه که خودم تجربه کردم و بهت میگم...
پس باید کلی همت و تلاش داشته باشی چون ممکنه زمان شما کنکور برداشته بشه پس باید حواست به نمراتت باشه ...

امیدوارم موفق باشی ... :-2-40-:

DANJERGIRL
2011,07,19, ساعت : 05:13 PM
منم دارم بد بخت میشم به خدا اواخر خرداد کارنامه دادن از ترس انتخاب رشته هنوز که یک ماهی گذشته کارنامه نگرفتم
موندم چه کنم حفظیاتم خوبه ریاضیم بیسته تفهیمی هام توپه عاشق هنر و گرافیک و موسیقی هستم مطمئنم که تو هر کدومم برم موفقم.
از یه طرف زیاد از رشته های دانشگاهی ریاضی خوشم نمیاد 90٪ رشته های دانشگاهی انسانی رو دوست دارم تجربی که نگو دوست دارم اما از خون و زخم و این چیزا بدم میاد(آجیم میگه آدم عادت میکنه و کم کم از رشته و کارش خوشش میاد) گرافیک و رشته های هنری دیگه هم خرجش بالاس کسی هم منو پشتیبانی نمیکنه !!!1

sara khooooom
2011,07,19, ساعت : 05:17 PM
اگه می خوای تهران بخونی تجربی نرو که داغون می شی باید خیییییییلییی علاقه داشته باشی تازه سه تا رشته تاپ بیشتر نداره اونم دارو سازی پزشکی دندون پزشکی اما ریاضی هم خیلی تنوع رشته داره هم تو تهران قبول شدنش خیلی آسونه البته به نسبت تجربی