PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : وقتی بزرگ شدم | پریما سراب | معرفی و نقد کتاب

هدیه
2011,05,08, ساعت : 01:35 PM
خلاصه : تیام مانند بسیاری از دخترهای همکلاسش در دبیرستان دل در گرو عشق مهندس امیر محمد ضرغام که مدت کوتاهی تدریس فیزیک انها را بر عهده داشته ،می گذارد ولی مهندس به صراحت به او می گوید که او را بچه ای بیش نمی داند و عشق او کوتاه و مخصوص دوران نوجوانی است ولی ورود ناگهانی مادر مهندس شانس را برای تیام به همراه می اورد چرا که مادر مهندس بر خلاف او به شدت از تیام خوشش آمده و آرزو دارد او عروسش باشد .....

توصیه شخصی: به یقین این کتاب مورد توجه دختر خانمهای بسیار احساساتی و در سنین 17 تا 24 سال :-65-:قرار خواهد گرفت به کسانی که رمان غزال را دوست داشتند و علاقه دارند دوباره کتابی شبیه به آن بخوانند هم توصیه میکنم این کتاب را بخوانند چون از نیمه دوم کتاب شباهتها با رمان غزال آغاز می شود .

math
2011,05,08, ساعت : 03:27 PM
سلام هدیه جان ممنون از تلاش شما تو بخش کتاب !:-2-40-:

رمان غزال با اینکه موضوعش خاص و بکر نبود اما نثر روونش خوب و تاثیر گذار بود ...این کتاب هم با خلاصه ای که ازش گذاشتین

به نظر موضوعش اونقدرام جدید نیست اما گاهی قلم یه نویسنده خوب و روونه !

میخواستم بگم ممکنه یکم راجع به قلم نویسنده ، تعداد صفحات کتا ب ، کشش و جذابیتش توضیح بیشتری بدین

مرسی !:-2-35-:

هدیه
2011,05,09, ساعت : 01:01 PM
سلام هدیه جان ممنون از تلاش شما تو بخش کتاب !:-2-40-:

رمان غزال با اینکه موضوعش خاص و بکر نبود اما نثر روونش خوب و تاثیر گذار بود ...این کتاب هم با خلاصه ای که ازش گذاشتین

به نظر موضوعش اونقدرام جدید نیست اما گاهی قلم یه نویسنده خوب و روونه !

میخواستم بگم ممکنه یکم راجع به قلم نویسنده ، تعداد صفحات کتا ب ، کشش و جذابیتش توضیح بیشتری بدین

مرسی !:-2-35-:
سلام دوست عزیز
خدمتتون عرض کنم که نثر کتاب از لحاظ جذابیت و روانی خوب بود ولی غلط املایی کم و بیش توش دیده می شد ولی چون زیاد نبود خیلی قابل عرض نیست.
تعداد صفحات کتاب427 صفحه است.خوشبختانه داستان به خاطر زیاد شدن صفحاتش کش داده نشده و خسته کننده نیست.
موضوعش هم همونطور که خودتون متوجه شدید نو آوری نداره !
چند تا اشکال موضوعی به داستان در ذهنم هست ولی چون بیشتر دوستان هنوز رمان رو نخوندن و اگه بنویسم قصه لو میره و بیمزه میشه صبر میکنم یه مدت بگذره بعد بیام بنویسم.

parniaaa
2011,05,10, ساعت : 01:24 PM
کتاب نسبتا خوبی بود ولی واقعا بعضی از کارای تیام غیرقابل درک بود

Mina
2011,05,10, ساعت : 01:27 PM
خلاصه : تیام مانند بسیاری از دخترهای همکلاسش در دبیرستان دل در گرو عشق مهندس امیر محمد ضرغام که مدت کوتاهی تدریس فیزیک انها را بر عهده داشته ،می گذارد ولی مهندس به صراحت به او می گوید که او را بچه ای بیش نمی داند و عشق او کوتاه و مخصوص دوران نوجوانی است ولی ورود ناگهانی مادر مهندس شانس را برای تیام به همراه می اورد چرا که مادر مهندس بر خلاف او به شدت از تیام خوشش آمده و آرزو دارد او عروسش باشد .....

توصیه شخصی: به یقین این کتاب مورد توجه دختر خانمهای بسیار احساساتی و در سنین 17 تا 24 سال :-65-:قرار خواهد گرفت به کسانی که رمان غزال را دوست داشتند و علاقه دارند دوباره کتابی شبیه به آن بخوانند هم توصیه میکنم این کتاب را بخوانند چون از نیمه دوم کتاب شباهتها با رمان غزال آغاز می شود .

:-2-31-:
هديه جون...من خودم به شخصه 4بار غزال رو خوندم..چون نثرش خيلي روون بود...پس اينم بايد بخونم:-2-06-:

هدیه
2011,05,10, ساعت : 06:47 PM
:-2-31-:
هديه جون...من خودم به شخصه 4بار غزال رو خوندم..چون نثرش خيلي روون بود...پس اينم بايد بخونم:-2-06-:

میس مینی عزیز من گفتم : به کسانی که رمان غزال را دوست داشتند و علاقه دارند دوباره کتابی شبیه به آن بخوانند هم توصیه میکنم این کتاب را بخوانند چون از نیمه دوم کتاب شباهتها با رمان غزال آغاز می شود .
اون تیکه که قرمز کردم رو با دقت بخون :-120-:متوجه میشی که هر کی رمان غزال رو دوست داشته لازم نیست حتما اینو بخونه فقط کسانی که دوست دارن دوباره کتابی شبیه غزال بخونن منظورم هست :-2-41-::-65-:

asal_cheshmak
2011,05,12, ساعت : 09:01 PM
من رمان را امروز 4 ساعته تو یونی تموم کردم !!! :-2-37-: ( اونجا درسم میخونما :-2-33-:)

یه موضوع کاملا تکراری ؛ واقعا نمیدونم چه اصراریه تو رمانا اول دختر و پسر رو به زور بهم میندازن ، یه زن ِ دیگه به پسره میدن ... زنه ولش میکنه و بعد از اندی سال پشیمونی و بغض و آه و حسرت بازم برمیگردن پیش هم اونم بخاطر وجود یه بچه !!!

فکر میکنم من تا حالا 20 تا رمان بیشتر با دقیقا همین موضوع خوندم ... :-2-30-:
اما خب نمیخوام بگم اصلا ارزش خوندن نداشت ... به عنوان اولین کار نویسنده ( فکر میکنم البته ) خوب بود ... تناقصات و سوتی زیادی نداشت ... اما بچه بازی و لجبازی بیش از حد بود توش ... :-2-37-:
نکته ی عجیبش این بود مادر تیام علیرغم اینکه از بچگی ، تیام رو مستقل بار آورده بود اما چیزی حدود دو ماه اونو از بیماری پدرش بیخبر گذاشته بود ... به نظر من کسی که مستقل و خودساخته هستش ، آماده ی رویارویی با هر مساله ای هست ...

در واقع رفتار مادر تیام اصلا برام جا نیفتاد ... شدیدن افکارش برعکس هم بود ... یه جا بیش از حد مراقب تیام بود و یه جا هم بیخیالش میشد به طرز عجیبی ! :-2-41-:
یک مورد هم ماندانا برای من مجهول بود ... مهندس از اون یه بت ساخت و گفت زن آرزوهاشه ... در صورتیکه خواهرش آخر سر کاملا برعکس این حرفو زد و گفت مهندس از سر دلسوزی با ماندانا مونده ... :-2-31-: ( البته خب خواهر شوهر بوده :-2-06-:)
اما رمان طوری بود که آدمو به خوندن ترغیب میکرد و دوست داشتی بدونی آخر ِ این همه صبر و تحمل طرفین چی میشه ... :-2-41-:
پشیمون نیستم از خوندش ... اما بهتر هم میتونست باشه :-2-38-:

azam 24
2011,05,27, ساعت : 10:58 AM
با تشکر از نویسنده عزیز وهم چنین هدیه جون برای نقدرمان:
من هرکتاب رمانی رو حداقل در یک روز اگر صفحات زیادی داشته باشه ولی اگر مثل این کتاب صفحات زیاد نباشه ودرشت نوشته بشه درسه ساعت تموم میکنم،اما این کتاب سه روز دستم بودتا تموم شد.
یه چیزی شبیه خاطره نویسی بود که تیام بیشتر داشت تعریف میکرد.
از رفتارهای ضدونقیض بودن امیر محمد کلی حرص خوردم.ازاونجا که دایم درباره نوع رفتار ولباس پوشیدن تیام صحبت میکرد خودش لباسی که استفاده میکنه اینی که «کراواتش را داشت درست می کرد»خب به نظر من یه جوری با اصالت خودش واین که از خانواده شهید هستند واین موضوع را چند بار تذکر داده جور در نمیاد.وقتی همه خانمها بقول امیر محمد باید پوشیده وچادری باشن ولی خودش.....
ودیگه اینکه بالاخره من نفهمیدم که مدیر مدرسه اجازه داره که دبیر مرد دردبیرستان دخترانه داشته باشه ویا آیا کسی که اصلا با تدریس آشنایی نداره (استخدام آموزش وپرورش نیست)بتونه برای مدتی هر چند کوتاه جایگزین بشه ؟؟؟شاید دراین زمان بشه ولی درابتدای داستان که نه سال از آن موقع میگذره چیز بعیدی نیست؟(شاید هم اطلاعات من غلط است.)
ویا رفتار های ضد ونقیض مادر تیام که یکمرتبه حساس وبار دیگه خونسرد که بیماری پدرشو از دخترش مخفی میکنه که صدمه درسی به تیام وارد نشه.!!!!!!!!!!اونم دوماه...
یا واقعآماندانا این جا چکاره بود؟؟؟؟که امیر محمد سنگ اونو زیاد بسینه میزنه واونو به تیام برتر میدونه وبرای هرموضوعی که پیش میاد ماندانا رو به رخ تیام میکشه. هرچند که آخر داستان خواهر امیر محمد موضوع را میگه!!!!ولی بازم یه جوریه.... مثل رمان غزال درست زمانی که امیر محمد داره با تیام وبچگیش کنار میاد اون زنگ میزنه!!!!!!!!
بعضی موضوعات با زمان جوردرنمیاد.بازم دید منه...شایدم غلط باشه

bahooneh10
2011,05,27, ساعت : 12:56 PM
کتابی بود که بر عکس نظر دوستانی اصلا نثر قوی به نظرم نداشت...
خیلی درز های زبانی توش دیده می شد...شکست های فاحش و غلط های ...
شخصیت پردازی و فضاها هم که هیچی نگم...نمی دونم دلیل نشر علی برای چاپ یه همچین کتابی چی بود؟ وقتی کتابی مثل غزال به اون موفقیت رسید دیگه قرار نیست که کپی اش رو هم این طور پرفروش کنه...
داستان که کپی برابر اصل غزال بود و حتی دسته به دسته حوادث طبق همون رمان پیش می رفتند
یه چیزی هم برای چرایی و منطق داستانی باید در روند خلق یک اثر باشه که تو این اثر نبود یا خیلی کم بود...
اشاره مستقیم می کنم به همون رفتارهای ضد و نقیض بین طرفین...
در کل کاری نبود که بشه خیلی در موردش صحبت کرد...ولی تلاش نویسنده برای به سطر کشیدن محتویان ذهنش قابل قبوله اما ای کاش نواوری داشت در اون صورت شاید پذیرفتن تمام ایرادات قابل قبول تر به نظر می اومد...

Mina
2011,05,27, ساعت : 01:18 PM
يـك چيزي را اعتراف كنيم..
اصلا به دلمان ننشست و هنوز تو صد صفحه اول مانده ايم:-2-35-:

شب
2011,05,27, ساعت : 07:05 PM
سلام
ماهم کتاب را خواندیم!
دوستان گفتند که شبات زیادی به کتاب غزال داشت اما...
به نظر من
نیمه ی اول داستان شبیه کتاب در امتداد حسرت خانم امیر جهادی بود.
اینکه یک پسر از خانواده ی مذهبی با دختری آزاد ازدواج می کنه و خب تو طرز برخورد با مردان و پوشش با هم اختلاف دارند.
و نیمه ی دوم همون طور که دوستان گفتند شبیه کتاب غزال بود!
من این کتاب رو5ساعته تموم کردم!
من هم مثل مامانم نظرم اینه که ارزش یک بار خوندن رو داره .
قلم نویسنده می شه گفت خوب بود!

hobab
2011,05,27, ساعت : 09:42 PM
اگه رمان خوبی بگید منم بخونمش

بلوط
2011,06,07, ساعت : 11:31 PM
خیلی تکراری بود...
البته به نظر من...خیلی از کارای تیام به نظرم غیر منطقی بود و کلا بعید میرسه که از اون پدر و مادر و با اون شیوه تربیتی همچین دختری پا بگیره...خیلی آویزون پسره بود ...البته نمی فهمم دلیل پسره واسه اینکه واقعیت رو قبل از ازدواج به تیام نگفت چی بود چون مسلما وقتی پدر و مادرش در جریان بودند می تونست بگه...
و اینکه چرا اخر داستان خواهر پسره به تیام میگه تو که رفتی اون زن دومی هم از ازش ناراحت شد ...چه دلیلی داره اون دلخور بشه؟؟؟؟
در کل می تونم بگم کتاب خوبی بود واسه وقت گذروندن...و همینطور که گفتن بی نهایت شبیه به غزال.

elham3
2011,07,01, ساعت : 03:06 PM
می شه بگید من کجا می تونم این کتاب رو دانلود کنم؟

اگه می شه یه لینک دانلود از رمان وقتی بزرگ شدم با فرمت pdf یا jar واسم بزارید خیلی دوست دارم بخونمش.

setareh30
2011,07,01, ساعت : 06:37 PM
می شه بگید من کجا می تونم این کتاب رو دانلود کنم؟

اگه می شه یه لینک دانلود از رمان وقتی بزرگ شدم با فرمت pdf یا jar واسم بزارید خیلی دوست دارم بخونمش.

الهام عزیز این کتاب چاپ امسال نشر علی هست ...

کتاب های نشر علی به درخواست ناشر روی سایت قرار نمیگیرند ...

elham3
2011,07,09, ساعت : 12:44 PM
منم بالاخره خوندمش به نظرم به یک بار خوندنش می ارزه ه ه ه

@nilu
2011,07,09, ساعت : 01:32 PM
منم این کتاب و خوندم و همونطور که دوستان اشاره کردن تناقض توش خیلی زیاد بود مثلا چرا وقتی امیر محمد تیام و نمی خواست رک و راست به خانواده اش نگفت و از تیام خواست بکشه کنار و چون یه آدم مذهبی و معتقدی بود هم تیام و عقد کرد هم با ماندانا بود اینجوری احساس گناه نمی کرد!!!

~TuLiPa~
2011,07,09, ساعت : 08:53 PM
همونطوری که دوستان گفتن توش ضد ونقیض زیاد بود مثلا همون جایی که تو اون خونهه 2 ص از علاقه اش به ماندانا گفت بعد مائده تو یه پاراگراف اون 2 ص رو نقض می کنه.
دوستان گفتن شبیه غزاله ولی له نظر من بیشتر شبیه آیین من بود.یه ازدواج به اجبار خانواده ی پسره،علاقه شخصیت مرد داستان به یه زنه دیگه،اومدن یه بچه،رفتن یا در واقع فرار شخصیت زن،و بلاخره ازدواج مجدد به بهانه بچه :-2-41-::-2-41-:
به نظر من بیشتر از این که شبیه غزال یا در امتداد حسرت باشه شبیه آیین منه:-2-35-:
:-2-40-:

ftm73
2011,07,17, ساعت : 12:12 AM
لطفا کمی منصف تر نظر بدید من تازه این رمان و خریدم وقتی نقد بعضی از شما رو دیدم از خریدش ناامید شدم

parisa76
2011,08,02, ساعت : 10:48 PM
رمان بدی نبود ولی کاملا معلوم بود که اولین کار نویسنده است
چون پردازش داستان پخته نبود

saghii
2011,08,02, ساعت : 10:59 PM
به نظرم رمان خیلی بدی بود
موضوش خیلی تکراری بود بعضی کارایه تیام واقعا لوس و بچه گونه بود اصلا به یه دختر 17 یا 18 ساله نمی خورد تازه هی مامانش می گفت من تیام این جوری تربیت کردم اون جوری تربیت کردم که به نظرم از این بچه ننه تر نمی شد
اسمه کتاب وقتی بزرگ شدم بود ولی من دقیقا نفهمیدم کی بزرگ شد بعد مرگ باباش؟که بازم بچه بازی در اورد بعد ازدواج؟بعد به دنیا اومدن عسل؟که بازم بچه بود تا آخر رمان یه جا عاقلانه برخورد نکرد حتی فرارشم مسخره بود
بعدم تا اخره رمان معلوم نشد تیام عوض شد یا نه اره وسطاش نوشته بود چادری شد نمازم می خوند ولی دوباره رفت امریکا روز از نو روزی از نو وقتی هم برگشت اخرش که میره دفتره امیر محمد برا رجوع ارایش داشتو موهارو ریخته بود بیرون
مامانه امیر محمدم تو کتم نمی رفت می گفت بچس تیام بزرگ میشه یاد می گیره این چیزارو؟یعنی چی اگه بچس چرا برا پسرت گرفتیش؟اگه می دونی از نظر اعتقادی بهتون نمی خوره و این چیزارو نمی دونه بازم چرا برا پسرت گرفتی؟اصولا برا ازدواج اعتقادات یکی از اصوله یعنی فقط برا یه خواب؟
در کل من اصلا خوشم نیومد دلمم برا پولی که سره رمانه دادم کلی سوخت

shaghayagh banoO
2011,10,24, ساعت : 04:03 PM
قشنگ بود اما مشكل اساسي اينه خيلي تيام رو خوار و ذليل نشان داده بود گفتند در راه عشق فداكاري كنيد اما نه با ذلت و خواري ومشكل ديگه ايا قيافه باعث ميشه يه ادم اينقدر خودش ذليل كنه و كاسه گدايي به دست بگيره اين نوع عشقها فقط در كتابها ميتوان يافت نه در واقعيت اگه شخص هم بخواهد تااين خودش پايين بياره مسلما خانواده نمگذارند كه اينجا رفتار مادر تيام عجيب توصيف شده با تشكر از خانم سراب

*TARA*
2011,10,26, ساعت : 03:29 PM
سلیقه ها با هم فرق داره من خودم رمان غزال رو خوشم نیومد و نصفه ولش کردم ولی نثر این رمان رو خیلی دوس داشتم و یه روزه تمومش کردم کتاب خیلی پخته نبود اتفاقات جدید نبود و ... ولی به نظرم به عنوان اولین اثر یه نویسنده فوق العاده بود و به دل می نشست. من که از خودنش لذت بردم:-2-16-: البته به نظرم بستگی به حس و حال آدم هم داره من وقتی خیلی شادم و همه چی بر وفق مرادمه رمانا به دلم می چسبه:-2-27-: پیش اومده همون رمان رو توی یه شرایط دیگه خوندم گفتم چقد چرت بوده:-2-31-:
به خانوم سراب عزیز هم تبریک میگم منتظر کتاب بعدیشون هستم:-2-40-:

Elysium
2011,11,20, ساعت : 10:08 AM
منم این رمان رو توی یه حس خوب خوندم و خیلی هم به دلم نشست.
به نظر من برای اولین کار یه نویسنده خیلی هم عالی بود چون نشون دادند که نثر خوبی دارن.
نکته ی دیگه اگه یه سری تناقضات رو نداشت خیلی بهتر می شد.
مثلا حاج خانم چه طور با اون فرهنگ تیام رو به همسری پسری که می دونست کس دیگه ای رو دوست داره در اورد.به نظر من مقصر اصلی خود خانواده امیر محمد بودن .اما امیر محمدی که یه نفر دیگه رو دوست داشت چه طور راضی شد تیام رو به همسری در بیاره این یکم بی منطق بود کسی که می خواست تیام رو از زندگی دلسرد کنه چرا باهاش روابط عاشقانه بر قرار کردو دوباره توی دبی اونو خرد کرد.
مشکل دیگه من با کتک خوردن های تیام واقعا مشکل داشتم.تیام یکم عزت نفس نداشت که از خودش دفاع کنه.
زن نباید توی کتابا برده ی محض به تصویر کشیده بشه!!!

اما بازم تاکید می کنم حتما ارزش یکبار خوندن رو داره.چون توصیفات کتاب خیلی قوی بود وراحت می تونستی همه چیز رو مجسم کنیم.
نکات مثبت هم کم نداشت ،جالبی که برام داشت موضوع بعدی کتاب خانم سراب بود که به ما وعده شو دادن.یعنی به تصویر کشید زندگی خواهر زاده امیر محمد(مهیا)فکر کنم کتاب زیبایی باشه.

منم مثل تارا جون خیلی از خوندن کتاب لذت بردم!

ღღ Parisa ღღ
2011,11,22, ساعت : 04:08 PM
تايپ اين رمان توي سايت نيست:-2-14-:

لیلی2
2011,11,25, ساعت : 04:30 AM
با سلام ؛ من هم با نظر اکثر دوستان گلم موافقم . رمان زیبایی بود و من از خواندنش لذت بردم . با توجه به اینکه کار اول این نویسنده عزیز بود ، در حد بسیار قابل قبولی بود . درسته که به قول برخی از دوستان کتاب موضوع تکراری داشت و تلفیقی از چند رمان موفق بود ، ولی این دلیلی برای زیبا نبودن و جذاب نشدن داستان نیست ، چون در حال حاضر اکثر رمانها یا به صورت اتفاقی و یا حتی از سر ناچاری شبیه هم از کار در می آیند و این مسأله هنگامی که قلم نویسنده زیبا و شیوا و دلنشین باشد ، خود به خود از ذهن خواننده خارج می شود. البته شخصیتها جا برای کار بیشتر و پردازش بیشتر داشتند و مشکلات ویرایش هم کمی به چشم می آمد . نام فامیل مادر تیام در جایی صدری و در گفتگویی دیگر پولادوند عنوان میشه و حتی نام پدر تیام در جمله ای علی و در نهایت خسرو نامیده میشود و از این دست اشکالات ویرایشی زیاد در نثر کتاب دیده می شد و ...
در کل رمان خواندنی است و مطمئنا"از خواندن آن راضی میشوید ، امتحان کنید .
با آرزوی موفقیت و نگارش رمانهای زیباتر و کاملتر برای سرکار خانم سراب عزیز ، همیشه سرافراز باشید.

aylin-72
2011,12,01, ساعت : 04:55 PM
کتابی بود در حد خیلی متوسط کاملا کپی غزال البته نه به زیبایی اون و نه نثر زیبای اونو داشت نه شخصیت پردازیش خوب بود
اصلا مشخص نبود که امیرمحمد بالاخره عاشق تیام شد یا فقط به خاطر بچه میخواست باهاش زندگی کنه؟
اون عشق آتشینی که به ماندانا داشت چی شد؟ اصلا راجع به روابط اونا صحبت نکرده بود و در واقع خیلی گنگ بود.
شخصیت تیام هم که خیلی بچه و لوس بود با توجه به اصراری که داشت مادرش مستقل تربیتش کرده.
درکل برای یه بار خوندن بد نبود. :-2-15-:

paradise
2011,12,01, ساعت : 08:29 PM
تايپ اين رمان توي سايت نيست:-2-14-:
عزیزم این رمان1.چاپ نوده و اگه قرار بود تایپ بشه میرفت تا سه سال دیگه2.مال نشر علیه پس در کل روی سایت قرار نمی گیره

azda
2011,12,19, ساعت : 06:17 PM
من که وجه تشابهی بین این رمان با غزال ندیم...هر چند غزال اصلا به دلم ننشست از این خوشم اومد...اشکال زیاد داشت...ولی شخصیت پردازی ها خوب بود با اینکه کارهای غیرعادی زیاد می کردن ولی دوست داشتنی بودن....داستان کشش و فضاسازی متفاوتی داشت....از نظر پردازش داستان ایراد داشت خیلی از کارهای دوتا شخصیت رمان بی دلیل بود ولی کلا رمانی بود که من از خریدنش پشیمون نیستم

fatemeh5
2012,02,24, ساعت : 10:11 AM
من این رمان رو خوندم اونم پشت سر هم و کلی لذت بردم میدونید کامنت های بسیاری از دوستان و اینجا میخوندم کلی خندم گرفت آخه یه رمان خون واقعی و حرقه ای اگه یه رومانی رو شروع کنه و خوشش نیاد اصلا میزاره کنار بقیه اش رو عمرا بخونه اما بعضی دوستان مثل اینکه داستان انقدر کشش براشون داشته که تا اخرین ضفحه اش رو خوندن بعد هم میگن حیف پول!!!در واقع کلی داستان کشش و جذابیت داشته که تا آخرش رو خوندن و بزاریشون بازم می خونن قول بتون میدم کتاب بعدی خانوم سراب هم بیاد با کله اولین نفری هستند که میرن می گیرن بعد بازم نقد های غیر منصفانه!!لول برای این قشر واقعا متاسفم

daneshmand
2012,04,08, ساعت : 06:46 PM
باید بگم بعنوان یک رمان سرگرم کننده، برای خوندن خوبه ولی با احترام به نویسنده، من رو زیاد جذب نکرد .به نظرم ترکیبی از رمانهای " آرام" و غزال بودالبته نه که کپی باشه ها بلکه شباهتهایی به این دو رمان داشت ..اولش مثل رمان آرام: پسر خانواده خودش زن صیغه ای داره که خانواده ش نمی تونن اون رو بپذیرن و عروس مورد علاقه شون رو بزور به پسر تحمیل میکنن(ازدواج زورکی!) کم کم پسر خانواده به همسرش علاقه مند میشه ولی با رفتارهای تندش اونو می رنجونه و فراری می ده و همسرش هم بارداره(تا اینجا مثل رمان آرام)،انتهای رمان مثل رمان آرام و غزاله که شوهر سابق به بهانه بچه مانع رفتن همسر سابقش میشه و در نهایت هردو دست از لجبازی بر میدارن و میرن سر خونه زندگیشون:-2-40-:

من که وجه تشابهی بین این رمان با غزال ندیم...
شباهت کلی نداره ولی یه قسمتهایی شباهتهایی هست:-2-27-:

SZ1368
2012,05,17, ساعت : 06:54 PM
رمانش بد نبود فکر کنم اولین کار نویسنده اش بود اما خوب من در تعجبم چرا این قدر تناقض داشت این رمان امیر محمد تیام رو نمی خواست و با ماندانا بود با تیام مجبوری ازدواج کرد باز دوباره ماندانا رو طلاق داد باز با تیام ازدواج کرد ما از آخر نفهمیدیم کدوم عشق واقعیش بود

ninamonth
2012,10,29, ساعت : 02:35 PM
سلام
از کجا این رمانو میتنم بخونم:-2-03-:پیداش نمی کنم

asizebel
2012,12,08, ساعت : 10:33 PM
سلام
از کجا این رمانو میتنم بخونم:-2-03-:پیداش نمی کنم
دوست عزیزم این رمان رو توی سایت نود و هشتیا نمی تونی پیدا کنی چون مال نشر علی هست یا باید بخری یا اینکه مثل من از کتابخونه بگیری :-2-41-:

asizebel
2012,12,08, ساعت : 10:39 PM
در مورد داستان هم می شه گفت نشر روونی داشت و البته نوجوون پسند موضوع تازه ای نداشت ولی خوب اتفاقات بهم ربط داده شده بود فقط شخصیت امیر محمد برای من یکی جای سوال داشت با اینکه توی رمان همه اش تاکید می کرد که تیام کوچیکه و ثبات رفتاری نداره اما خودش با این که ازش بزرگتر بود بیشتر دچار تناقض رفتاری بود اوایل داستان از تیام خوشش نمی اومد و به اجبار خانواده باهاش ازدواج کرد و می گفت زن واقعی من مانداناست ولی آخر داستان بدون اینکه اشاره بشه چرا و چطور این امیر محمد عاشق دلخسته تیام شد!!!!!!! از ماندایی که اینقدر امیر محمد ازش دم می زد به خواننده هیچ توصیفی ارایه نشد ولی برای یه بار خوندن کتاب بدی نیست با توجه به اینکه صفحات زیادی هم نداره

مرضیه.ش
2013,02,21, ساعت : 12:55 AM
قشنگ بود راستش اولاش خیلی رفتارهای تیام رو نروم بود آخه خیلی آویزونه امیرمحمد بود به نظرم تحت هیچ شرایطی نباید عشقو گدایی کرد ولی خوب شاید با توجه به شرایط سنی و محیط خونه طبیعی بوده باشه آخه مگه میشه آدم فقط به خاطر قیافه انقدر عاشق و شیدا بشه؟؟؟!!
ولی کتاب کشش داشت از خوندش پشیمون نیستم

شيما.
2013,06,16, ساعت : 10:15 PM
من عاشق رمان غزال ام و مثه اون رو هم دوس دارم ولي قلم هم خيلي مهمه يعني روون باشه حالا اينم اينطوريه؟ جون از بس الان كتاباي الكي كه اصلا ارزش خوندن رو ندارن و فقط تبليغه زياد شده كه ديكه نميخوام هي كتاباي بي ارزش بخونم!حالا واقعا ارزشش رو داره؟ قيمتش هم خيلي خوبه برا همين فكر كنم بخونمش!

مونا**
2013,07,05, ساعت : 02:00 PM
خیلی خوب بود و کشش هم داشت .
من در اخر عشق امیر محمد رو درک نکردم و اخرش نویسنده خیلی زود ته همه چیز رو درآورد.
بعضی چیز ها نامفهوم موند . مثل استاد ماهان که اینقدر درموردش توضیح داد که غیبت کردم اما باز بهم اجازه داد و غیره ...نگار و داستانش با پسر دایی اش و شکست عشقی که در اخر در دو کلمه نوشت ازدواج کرده رفته کانادا. اما انگار هدفی جز صفحه پر کنی نداشته.
چیزی هم که برام سول موند اینه که تیام قبل فرارش امیر محمد به بدترین نحو با حرف هاش خوردش کرد ولی در آخر مائده عنوان کرد برادرش در اون دوران می خواسته برای همیشه با تیام باشه و دلش رو بدست بیاره !! و اینکه من در اخر داستان هنوز دلم با امیر محمد صاف نشده چون از اول داستان سرد و مغرور بود بعدش بی احترامی و خورد کردن شخصیت زنش و در آخرم هیچ کاری نکرد خود تیام خواست .. من هیچ عشقی از امیر محمد ندیدم و بر این باورم ب خاطر عسل ازدواج کرد ..

ولی در کل من رمان رو خیلی دوست داشتم و صحنه شهید شدن پدرش به قدری زیبا بود که من خیلی متاثر شدم و گریه کردم. امیدوارم کارهای بهتری از این نویسنده عزیز ببینیم

تاتيانا
2013,07,07, ساعت : 09:41 PM
خوب من چون دوستم خیلی گفت قشنگه خوندمش ولی چون مانند غزال بود و هیچ هیجان خاصی ایجاد نکرد به نظر خیلی معمولی اومد ولی برا من جالبه که چرا نشر خوبی مثه علی کیفیت رو فدای کمیت میکنه و از یک موضوع دوتا یا شاید هم بیشتر باشه رمان چاپ میکنه!

venus banoo
2013,08,20, ساعت : 11:56 PM
من همین الا رمان رو تموم کردم و بنطرم چند تا مورد داشت مثل فتار های مادر تیام خیلی تناقض داشت اصلا نمیشد درکش کرد :-2-15-:
و تیام یک دختر مستقل و با فرهنگ اروپایی بود و پایبند به دین نبود اما یک دختر با فرهنگ و اباخانواده هیچ وقت اینقدر اویزون نمیشه و دز مقابل تحقیر ها و کتک ها ساکت نمیشینه و وقتی با امیر محمد عقد کرد پایبند دین شد و وقتی به خارج از ایران رفت ول کرد !!!!!!! باز وقتی که برگشت دوباره مثل قبل شد !!!!!
بنطر من شروع خوبی داشت که شاگرد عاشق معلمش میشه ولی از وسط های کتاب و جاییکه حاج خانوم خواست اینا باهم عقد کنن جالبیش و از دست داد در کل زیاد جالب نبود .

دختربی حوصله
2013,08,22, ساعت : 10:15 PM
رمانش بنظرم ارزش خوندن روداره
کارای مادر تیام کمی اغراقه و خب بقول عسل جان شخصیت مانداناهم یجوری بود

ياس مين ٢٠
2014,01,28, ساعت : 01:04 AM
من اين كتابو ٣سال قبل خوندم وسالى يه بار هم دوباره ميخونمش مثل ديشب نميدونم جرا ولي خيلى دوستش دارم هر جند ضعف هاى زيادي داره كه دوستان أشاره كردن مثل آخر داستان كه مائده إز ماندانا كفت ورجوع تيام به أمير محمد كه خواننده رو راضى نميكرد ،به نظرم داستان واقعى بود جون خيلى دختر إى خوب وساده إى هستن كه همجين حماقتايي ميكنن كه نتيجه أش هم طاقجه بالا كذاشتن بسره ميشه و رفتارهايى شبيه أمير محمد البته صرف نظر إز دو زنه بؤدن و أمير محمد هم به نظر من نمو نه واقعى بسيارى إز مرداى إيراني بود